2 minute read

Futsal

LOREM IPSUM DOLORFutsal Poznań, 20–23.02.2020

Organizator turnieju kobiet: AZS UAM Poznań Organizator turnieju mężczyzn: AZS PP Poznań

Hat trick jagi ellonek

UJ Kraków

Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa wśród mężczyzn i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie wśród kobiet zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu, które odbyły się w Poznaniu. To pierwsi zdobywcy złotych medali w cyklu AMP 2020.

W finale turnieju mężczyzn studenci z Torunia wysoko pokonali drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 5:1. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach po zwycięstwie z gospodarzami imprezy, Politechniką Poznańską, 3:0. Z kolei w finale turnieju pań triumfowały reprezentantki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które pokonały drużynę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu 2:1. Dla krakowianek, które świetnie radzą sobie zarówno w rozgrywkach futsalowych, jak i trawiastych, było to już trzecie z rzędu zwycięstwo w AMP-ach. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego, które zremisowały bezbramkowo z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ale lepiej egzekwowały rzuty karne (3:2). Mimo wysokiej porażki jego zespołu najlepszym graczem meczu finałowego uznano zawodnika krakowskiej drużyny – Mikołaja Zastawnika. Najskuteczniejszym strzelcem został Mateusz Cyman z ekipy zwycięzców, a bramkarzem – Maksym Kisielow z Uniwersytetu Śląskiego. W turnieju pań MVP wybrano Klaudię Fabovą z PWSZ Wałbrzych. W klasyfikacji strzelczyń zwyciężyły Patrycja Michalczyk (USz Szczecin) i Emilia Jarzyna (UW Warszawa), które strzeliły po osiem bramek. Najlepszą bramkarką została Denisa Mochnacka (UJ Kraków). Turniej męski odbył się na obiektach Politechniki Poznańskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, natomiast żeński w salach Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. W obu imprezach przez trzy dni rywalizowały 32 drużyny. Wsparły je m.in.: miasto Poznań, samorząd województwa wielkopolskiego, Dom Wydawniczy REBIS, MK Sport Organizacja Imprez, Jump Arena Park Trampolin.

Kobiety

1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu 3. Uniwersytet Gdański

4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 5. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie 7. Uniwersytet Szczeciński 8. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 9. Uniwersytet Warszawski 10. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu 11. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 12. Politechnika Śląska w Gliwicach 13–16. Politechnika Poznańska Politechnika Wrocławska Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Mężczyźni

1. Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa 2. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 3. Uniwersytet Śląski w Katowicach

4. Politechnika Poznańska 5. Uniwersytet Gdański 6. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy 7. Uniwersytet Warszawski 8. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie 9. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie 10. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu 11. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie 12. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 13–16. Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie Politechnika Śląska w Gliwicach Politechnika Świętokrzyska w Kielcach