Opakowanie Nr 9, 2014

Page 1

NR 9/2014

Opakowanie MIESIĘCZNIK TECHNICZNO-EKONOMICZNY

ISSN 0030-3348

UKAZUJE SIĘ OD 1955 ROKU

CENA 18 ZŁ (+ VAT 5%)


64

PRODUKCJA OPAKOWAŃ

Nowości firmy Arexim Packaging LENA BUDNICKA SPECJALISTA DS. MARKETINGU, AREXIM PACKAGING

Poza standardową ofertą Arexim Packaging proponuje polskim producentom kosmetyków także nowości, jak i innowacyjne nowoczesne rozwiązania w dziedzinie opakowań, które mogą być zastosowane do wdrożenia nowej linii lub rebrandingu, co wpływa na lepsze pozycjonowanie marki i pomaga zaspokoić wciąż rosnące potrzeby konsumentów.

Takie opakowanie na pewno przyciągnie uwagę najbardziej wymagających klientek swoją elegancją. Słoiki są dostępne w pojemnościach 30 ml i 50 ml.

Nowa linia ekskluzywnych akrylowych opakowań Linia tych ekskluzywnych opakowań została stworzona z myślą o wprowadzeniu na rynek luksusowej serii kosmetyków, które będą zdobić półki sklepów o najwyższych standardach. Jakość, piękno, estetyka, bezpieczeństwo w użytkowaniu – to naj-

Od wielu lat Arexim Packaging – jako firma specjalizująca

ważniejsze cechy tej serii. Butelki danej serii posiadają w otwo-

się w dostarczaniu producentom kosmetyków szerokiej gamy

rze szyjki plombę zabezpieczającą.

opakowań – koncentruje uwagę nie tylko na tym, co jest na to-

Akryl, z którego zostały wykona-

pie, ale też analizuje zapotrzebowania rynku oraz przewiduje, co

ne, pozwala na wiele możli-

będzie modne w przyszłości. Współpracując z firmą wytwórcy

wości dekoracji, m.in. sito-

kosmetyków mają większy wpływ na dynamikę rozwoju swojej

druk, metalizację, zadruk

marki, produkcję popularnych produktów i mogą szybciej wy-

UV.

przedzać konkurencję. Poniżej przedstawiamy nowości opakowaniowe, o które w ostatnich miesiącach zostało poszerzone portfolio firmy

Pojemność

butelek:

120 ml, 40 ml. Pojemność słoików: 50 ml, 30 ml.

Arexim Packaging.

Tuby polipropylenowe Akrylowe słoiki-dyspensery Zasada działania takiego opakowania jest oparta na syste-

Kolejna nowość to polipropylenowe tuby wykonane w technologii IML (in-mold-label). Zaletą takiej tuby jest możliwość za-

mie próżniowym. Wystarczy zdjąć nakrętkę, nacisnąć dyszę i ze-

drukowania

brać wydozowany krem. Jakie są zalety słoików-dyspenserów?

wierzchni oraz praktycznie

całej

jej

Zawartość słoika jest przechowywana bez dostępu powietrza

nieograniczona liczba kolo-

i chroniona przed przenikaniem drobnoustro-

rów (CMYK). Dana technika

jów. Taki słoik ma właściwości ergonomicz-

pozwala na zastosowanie sifleksografii,

po-

ne – łatwo go trzymać w ręku, dzięki cze-

todruku,

mu zręcznie się dozuje. Jest też bezpieczny

-stampingu/cold-stampingu,

hot-

w użyciu w przeciwieństwie do słoików wy-

uszlachetnienie metodą la-

konanych ze szkła. Ponadto system próżnio-

kierowania

wybiórczego,

wy słoika-dyspensera pozwala na wykorzysta-

a także na uzyskanie efektu

nie całego kremu, który znajduje się wewnątrz.

metalicznej powierzchni na

OPAKOWANIE 9/2014

EKONOMIA I TECHNOLOGIE


PRODUKCJA OPAKOWAŃ

całej tubie dzięki zastosowaniu metalicznej etykiety. Polipropylen jest odporny na działanie kwasów, zasad, soli oraz rozpuszczalników organicznych, dlatego tuby wyprodukowane z polipropylenu mogą być napełniane zarówno peelingami, mydłami w płynie, żelami pod prysznic, jak i pastą do zębów (w tym przypadku należy przeprowadzić testy dla danej masy). Tuby z polipropylenu gwarantują nieszkodliwość, bezpieczeństwo i stabilność kosmetyku. Dzięki możliwości recyklingu polipropylen jest najbardziej przyjaznym dla środowiska tworzywem sztucznym, a tuby z niego wykonane mogą być ekologicznym zamiennikiem dla tub laminatowych typu PBL. Właśnie tego wymagają instytucje przy udzielaniu certyfikatu ECOCERT, karty COSMEBIO (BIO albo ECO) lub certyfikatu NaTrue.

Opakowanie dla mini-dezodorantów w sztyfcie Opakowanie pasuje nie tylko do dezodorantów w sztyfcie, ale również do innych produktów takich jak podkład, korektor, róż, mydło do golenia w sztyfcie, a nawet perfumy. Opakowanie jest kompaktowe, łatwo mieści się w kieszeni, torebce czy kosmetyczce podróżnej. Pojemność wkładu pod sztyft – 9 ml.

Aluminiowe nakrętki z pipetą Aluminiowe nakrętki wyposażone w szklaną pipetkę mogą znaleźć szerokie zastosowanie. Producenci kosmetyków mogą ich użyć do takich produktów jak różnego rodzaju serum, oliwki zapachowe, eliksiry do rzęs czy odżywki do paznokci. Od wewnątrz nakrętka posiada polipropylenowy wkład, co chroni produkt przed kontaktem z aluminium. Oprócz standardowych aluminiowych nakrętek z pipetą Arexim Packaging posiada w ofercie nakrętki z pipetą połączoną z wciskaną pompką.

Pompki dozujące z plombą zabezpieczającą Dużą zaletą takich pompek jest zabezpieczająca nosek dozownika plomba, którą trzeba odłamać, żeby zacząć korzystać z produktu. Takie opakowanie posiada też blokadę przed przypadkowym naciśnięciem, co chroni przed zabrudzeniami. Bardzo istotną kwestią jest to, że pompka nie ma żadnych metalowych elementów,

co

chroni

produkt

przed utlenianiem podczas kontaktu z metalową sprężynką, znajdującą się zazwyczaj w środku innych pompek. Średnica i gwint pompek: 18/400, 28/410, 24/410, 28/415.

EKONOMIA I TECHNOLOGIE

I


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.