Page 1

SANAYİ ÜRÜNLERİ KATALOĞU

Montaj Koruma ve kaplama Bağlantılar


Sanayicilere ve distribütörlere yönelik katalog Özellikle sizler için hazırlamış olduğumuz yeni kataloğumuzu sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu katalog sizin etkinlik alanınıza uygun ürünleri zengin ürün portföyümüzden kolaylıkla bulmanıza yardımcı olacaktır . Bu kataloğu, elektrikli ev aletleri, HVAC/Isıtma havalandırma ve iklimlendirme, demiryolları, aydınlatma, elektronik, mobilya, asansör ve tarım makineleri sektörlerinde faaliyet gösteren müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Genel kataloğumuzda yer alan 500’ü aşkın ürün arasında sizin etkinlik alanınıza uygun standart ve özel bağlantılar yer almaktadır. Biz bu ürünleri stokta muhafaza ederek müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Sayfa 6-7’de işlevlere yönelik standart ürün yelpazesini görebilirsiniz. Standart ürünlerimizin yanı sıra talebeniz üzerine renklendirme ve kaplama gibi yüzey işleme seçenekleri de sunuyoruz. Müşterilerimizi tanıyoruz ve bağlantı sistemlerimizi çok farklı ve değişken ortamlarda kullandıklarını da biliyoruz. Donanımınızı kişiselleştirmek istediğiniz takdirde lütfen distribütör ağımızla temas kurun. Üretim dalınıza uygun özel bir ürüne ihtiyacınız olduğu takdirde distribütörlerimiz sizi aradığınız ürünü tasarlayacak uzmanlarımıza yönlendirmekten mutluluk duyacaktır. Değerlerimizin kalbinde yatan hizmet anlayışı çerçevesinde hazırladığımız bu yeni kataloğun ihtiyaçlarınıza cevap vereceğini umuyoruz. François Raymond

Tel: +90 262 658 1058 Ɣ e-mail : contact.tr@araymond-industrial.com Ɣ

3


&QþTW×T×P×CPÆPFCDWNOCM Ürünleri listeden kolay ve hızlı şekilde bulabilmeniz için bir rehber hazırladık. Ürün rehberi s .6-7.dedir Aradığınız ürün ailesini bulabilmek için çift girişli tabloya bakınız • İlk sütunda kablo, boru, panel, mıhlama aksamı gibi bağlantı ürünleri yer almakta. Bu parçalar aşağıdaki işlevlere göre listelendi - Montaj - Koruma - Bağlantı

• Tepedeki satırda boru, panel kenarı, panel deliği gibi parçalara bağlanacak ürünler yer alıyor. Her parça grubu katalog sayfalarında yer alan resimlerle tanımlanıyor. Birleştirmek ve montajını yapmak istediğiniz parçalara baktığınızda katalogtaki referans sayfa numarasından aradığınız ürünü bulabilirsiniz

Her işlev katalog sayfalarındaki renk kodlarına uygun şekilde renklendirilmiştir

NEYİN ÜZERİNE

Soldaki kanat, ürün gruplarını, sağdaki kanat ise malzeme tanımlamasını içeriyor. Sağdaki kanadı metal veya plastik parçalardaki malzemeyi tanımlamak için kullanınız. Kanadın önünde plastik parçaların renk ve malzemesi, metal parçaların kaplaması, kanadın arkasında ise monte edilecek parçaların malzeme ve rengi yer almaktadır.

BİRLEŞTİRMEK İSTENİLEN

... Ürün seçmenize yardımcı olan kırımlı kanatlar

İstediğiniz parçayı seçtiğinizde kaplama seçeneklerini belirterek ihtiyacınıza uygun olan doğru parçayı seçtiğinizden emin olabilirsiniz.

ÜRÜN AİLELERİ

4

MALZEMELER


&QþTW[×\G[KĩNGOKPKUGÁOGM Bazen parçanın işlevine ve konumuna bağlı olarak doğru yüzey işlemini seçmek zor olabilir. Bu durumda kalite ve üretim bölümleri, satış bölümü ile birlikte bazı noktaları belirlemek zorundadır. - Montaj türü : manuel veya otomatik - Korozyon direnci (saat olarak) ? - Montaj ortamı : tuzlu veya kirli hava ? - Renkler : Parça görünür pozisyonda mı? Mevcut renkler ?

Metal parçaların yüzey kaplaması Parçaları korozyonda korumak için iki yöntem kullanılır: tabaka galvanizasyonu ve elektrolitik galvanizasyonu

Yüzey kaplamaları

Korozyon direnci *

Tabaka Galvanizasyonu Aşağıdaki tablo farklı yüzey kaplamalarının korozyon direncini belirtir. Tuzlu sprey direnci beyaz pas veya kırmızı pasa maruz kalma değerlerini saat olarak kapsar. Kataloğun kapak sayfasının malzeme kanadında tüm mevcut yüzey işlemlerini görebilirsiniz. Farklı yüzey işlemleriyle ilgili ayrıntılar için lütfen bizimle temasa geçiniz .

Beyaz pas

Fofsatlı yağlı GEOMET 500A GEOMET 500B Magni 2.0 Magni 2.1 Magni 2.2 Magni 3.0 Magni 3.1

200h 200h 200h 200h 200h 200h 200h

Kırmızı pas

20h 500/600h 1000h 600h 600h 600h 720h 1000h

Elektrolitik Galvanizasyonu Beyaz pas

Zn pass. Cr3 Zn Mat Çinko nikel Çinko kaplama

200h 200h -

Kırmızı pas

384h 96h 400h 96h

*Bilgi amaçlı / Haziran 20 13

Plastik parçaların renkleri Sadece renk seçimini kapsayan bu işlem çok daha basittir. Parçalarımızın çoğu beyaz, doğal, siyah ve gri olmak üzere 4 renktedir. Arzu edildiği takdirde kahverengi, yeşil mavi gibi farklı renklerde de üretilebilir. Lütfen bizimle irtibata geçiniz .

Tel: +90 262 658 1058 Ɣ e-mail : contact.tr@araymond-industrial.com Ɣ www.araymond-industrial.com

5


5'Â&#x161;Ä&#x2021;/-.#87<7 -CDNQNCTFC XG[CDQTWNCTFC

2CPGN -GPCTNCTĂ&#x2020;PFC

MONTAJ Kablo BaÄ&#x;larÄą s.12-14

-CDNQ XG[C $QTWNCT

Kablo Klipsleri s.20-22

Kenara TakÄąlabilen Kablo BaÄ&#x;larÄą

s.15

Kenara TakÄąlabilen Kablo Klipsleri s.23

Kenara TakÄąlabilen Kablo Klipsleri

s.44-47

Kenara TakÄąlan AdaptĂśrler

2CPGNNGT XG;Ă&#x2014;\G[ )K[FKTOG

s.55-58

Panel Klipsleri s.62-65

ĨCHV 8KFCXG %KXCVCNCT Kenera geçmeli metal somun s.93-98

KORUMA VE TAMAMLAMA 2CPGNNGT

BAĂśLANTI $QTWNCT -CDNQNCT 6

BaÄ&#x;lantÄą KonektĂśrleri

s.110-111

Topraklama Klipsleri

s.114-115


Satış ve Müşteri Hizmetleri bilgileri için s.122 veya web sitemize bakınız www.araymond-industrial.com

2CPGN &GNKMNGTKPFG

Deliğe takılabilen kablo bağı

5CRNCOCNCTFC

s.16

Deliğe takılabilen kablo klipsleri ve Raptiye Klipsler s.24-36 Vidaya takılabilen kablo klipsleri

&×\ [×\G[NGTFG

Saplamaya takılabilen kablo bağları s.17

Saplamaya takılabilen kablo klipsleri s.38-40

Yapışkanlı Kablo Klipsleri s.41

s.48-50

Deliğe takılabilen adaptörler

s.54

Yüzey giydirme montaj klipsleri

s.66

Panel Pimleri s.70-75

Saplamaya takılabilen panel klipsi s.76

Şaft Tutucular s.80-85

Sac somunlar s.86-87

Deliğe geçmeli plastik somun Deliğe geçmeli metal somun

s.91-92

s.88-90

Yaylı Gerçi Burçları, Kapaklar ve Gromet Contalar s.102-107

Tel: +90 262 658 1058 Ɣ e-mail : contact.tr@araymond-industrial.com Ɣ www.araymond-industrial.com

7


-CVCNQI×T×PNGTKXGUKRCTKĩ×\GTKPG Ñ\GNÁÑ\×ONGT İhtiyaçlarınızı bilen, üretim metod ve süreçlerinizi yakından izleyen uzmanlarımız faaliyet gösterdiğiniz sektöre uygun montaj çözümleri önerebilir. Size iyi hizmet verebilmek için kalite konusunda büyük titizlik ve hassasiyet gösteriyoruz. Sunduğumuz çözümler, üstün teknik standartlara sahip laboratuarlarımızda test edildikten sonra onaylanmaktadır. Sizlere hızlı hizmet sunabilmek birçok ülkede geliştirme merkezleri kurduk.

Bizim faaliyet alanımız bağlantıların da ötesindedir  1865 yılından beri sahip olduğumuz deneyim sayesinde bağlantılar konusunda uzmanlığımızın yanı sıra, tekstil sektörüne çıtçıt imalatından otomotiv sektörüne yönelik plastik enjeksiyon ürünlerine uzanan geniş ve yenilikçi bir ürün yelpazemiz var. Uzmanlık alanlarımız : - Mühendislik ve Mühendislik Hizmetleri, Sipariş üzerine özel çözümlerin tasarımı - Metal işleme : kesme, bükme, presleme ve haddeleme - Plastik enjeksiyon, kalıplama, çifte enjeksiyon, özel üretim koşulları (ISO 5 ila 8) - Bağlantı hizmetleri için özel çözümler, çabuk donan yapıştırıcılar - Manuel, yarı otomatik ve hızlı otomatik donanımla bağlantı çözümleri ; Bağlantı Konektörleri Size sunduğumuz, vibrasyonları emen plastik parçalar, çabuk donan yapıştırıcılar, otomatik bağlama tabancaları gibi yeni ürünler üretiminize kalite, izlenebilirlik ve güvenilirlik katacaktır. Yeni ürünlerimiz hakkında bilgileri kataloğumuzun mavi sayfalarında bulabilirsiniz : s 25, s.37, s.59, s.71 ve s.97.

Mühendislik Hizmetleri

Bağlantı hizmetleri 8

Metal işleme

Plastik enjeksiyon

Montaj


Özel talepleriniz için uzmanlarımız hizmetinizde • Montaj hatları desteğimiz Araymond olarak montaj hatlarınıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Uzmanlarımız bu ziyaretlerde sizin montaj hatlarınızı inceleyerek ihtiyaçlarınıza en uygun bağlantıları seçmenize, üretim süreçlerinizin optimizasyonuna ve kullanılan parça sayısının en ekonomik boyutlarda olmasına yardımcı oluyor. Uzmanlarımızın ana hedefi sizin üretim kapasite ve verimliliğini artıtırmaktır. Metal ve plastik parça üretimindeki deneyimizi sayesinde özel parça tasarım ve üretimimizi üç aşamada gerçekleştiriyoruz. - Maket Hazırlanması (1 - 3 adet) Parçanın geometrik özelliklerini tanımlamak amacıyla yüzey işlemesiz bir maket hazırlıyoruz. . Metal parçaların maketleri elle yapılır. Plastik parçaların maketleri 3 boyutlu baskı veya sinterleme (polimerizasyon) yöntemiyle gerçekleştirilir. - Prototip Hazırlanması (100 - 500 adet) Prototip hazırlamasında 500’e kadar standart parça üretilir. Metal parçalar toplu üretimde kullanılan makinelerden daha basit olan bükme makinesinde üretilir . Plastik parçalarda plastik malzeme yumuşak metal bir kalıba enjekte edilir. - Seri üretimin devreye girmesi Parçanın onaylanmasından sonra çelikten imal edilen nihai kalıp hazırlanır ve seri imalat makinelerinde toplu üretim başlatılır. Bu metodu kullanarak bisiklet çamurluklarını, bağlama parçalarını ve hatta aydınlatma donanımlarına kadar uzanan birçok maket ürettik.

Tel: +90 262 658 1058 Ɣ e-mail : contact.tr@araymond-industrial.com Ɣ www.araymond-industrial.com

9


MONTAJ

-CDNQ$CþNCTÆ

-CDNQNCTFC XG[CDQTWNCTFC

Kablo Ba÷LAR 5VCPFCTV s.12

6GMTCT#ÁÆNCDKNGP s.13

$QTWOQPVCLÆKÁKP s.14

Panel -GPCTNCTÆPFC

+ENARA4AKLABILEN+ABLO"A÷LAR -GPCTC6CMÆNCDKNGP-CDNQ$CþNCTÆ s.15

10


Kablo Ba÷LAR

Panel &GNKMNGTKPFG

$ELI÷ETAKLABILENKABLOBA÷ &GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQDCþÆ s.16

5CRNCOCNCTFC

3APLAMAYATAKLABILENKABLOBA÷LAR 5CRNCOC[CVCMÆNCDKNGPMCDNQDCþNCTÆ s.17

11


Kablo Ba÷LAR

MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Kablo ve borular

-CDNQ$CþNCTÆ 5VCPFCTV

D1

l b Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Referans

Boru çap aralığı (Ø D1)

Kablo kayış eni (b)

Kablo kayış uzunluğu (l)

Malzeme*

Karton adedi

056799000

3 - 26

4,5

120

PA66-Bl

2 000

013427001

4 - 20

4,5

87

PA66-Bl

3 000

056889000

5 - 35

4,5

160

PA66-Bl

1 000

013428000

6 - 30

6

128,7

PA6-Bl

3 000

013429002

6 - 60

6

218,7

PA66-Bl

1 000

056686000

10 - 32

3,6

139

PA66-Na

2 000

056686001

10 - 32

3,6

139

PA66-Bl

2 000

056792000

10 - 65

4,8

250

PA66-Bl

1 000

056799002

24

4,5

120

PA66-Na

2 000

056767000

45

4,8

178

PA66-Bl

1 000

056476000

50

3,6

200

PA66-Na

2 000

056476001

50

3,6

200

PA66-Bl

2 000

013430000

60 - 135

6

459

PA66-Bl

500

013430001

60 - 135

6

459

PA66-Na

500

056688000

80

3,6

290

PA66-Na

2 500

056689000

103

3,6

370

PA66-Na

2 000

056766000

115

4,8

430

PA66-Na

2 000

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

EK ÜRÜNLER

Deliğe Takılabilen Adaptörler s. 54

Kenara Takılabilen Adaptörler s. 55

Kenara Takılabilen Adaptörler s. 56

• Kabloları çoklu desteklere veya ARaymond adaptörlerine tesbit etmek • MIL-S-23190 standartlarına uygundur • R.I.Na N. 5/043/93 homologasyonu • Kablo klips ve bağlantı adaptörleri için s.53, ürün ailesine bakınız

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 12


Kablo Ba÷LAR

MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Kablo ve borular

-CDNQ$CþNCTÆ 6GMTCTCÁÆNCDKNGP

D1

l b Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Referans

Tasarım

208596000

Boru çap aralığı (Ø D1)

Boru çap aralığı 2 (Ø D2)

Kablo kayış eni (b)

Kablo kayış uzunluğu (l)

Malzeme*

Karton adedi

2 - 38

3 - 36,5

4,8

151,6

PA66-Na

6 000

014691000

6 - 45

-

4

161,5

PA66-Na

1 000

014691004

6 - 45

-

4

161,5

PA66-Bl

1 000

012526000

8 - 20

-

7

100

PA12-Bl

2 500

012528000

10 - 70

-

9

250

PA12-Bl

1 200

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

EK ÜRÜNLER

Deliğe Takılabilen Adaptörler s. 54

Kenara Takılabilen Adaptörler s. 55

Kenara Takılabilen Adaptörler s. 56

• Kabloları çoklu desteklere veya ARaymond adaptörlerine tesbit etme • Tekrar açılabilir kilitleme sistemi • Kablo klipsleri ve bağları için s.53, ürün ailesine bakınız

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 13


Kablo Ba÷LAR

MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Kablo ve borular

-CDNQ$CþNCTÆ $QTWOQPVCLÆKÁKP

D1

1 h

2

D2

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Boru çap aralığı (Ø D1)

Deste çap aralığı (Ø D2)

Klipsin eni

Kablo kayış eni

d

Mesafe (h)

Malzeme*

Karton adedi

081354000

4,3 - 5,2

10 - 52

10

7

13,5

POM-Bl/PA12-Bl

2 500

080477000

6 - 6,5

10 - 52

8

7

14

POM-Bl/PA12-Bl

2 000

082400000

7,8 - 8,5

10 - 52

10

7

15,4

PA12-Bl/PA66-Bl

500

081929000

7,8 - 8,5

46 - 95

10

7

15,4

POM-Bl/PA12-Bl

1 500

080487000

8-9

10 - 52

8

7

15

POM-Bl/PA12-Bl

2 000

081284000

10 - 12

10 - 52

10

7

18

POM-Bl/PA12-Bl

2 000

080465002

10 - 12

46 - 75

10

7

18

POM-Bl/PA66-Bl

1 500

081104000

11 - 13

10 - 52

10

7

16,5

POM-Bl/PA12-Bl

2 000

081363000

13 - 14

10 - 52

10

7

17,5

POM-Bl/PA12-Bl

1 500

081127001

13 - 14

46 - 75

10

7

17,5

PA66/PA46-Bl

200

081287001

15 - 16

46 - 75

10

7

18

POM-Bl/PA66-Bl

1 000

082604000

16 - 18

30 - 80

12

8

17

PA66-Bl/PA66-Bl

250

081295000

19 - 24,5

10 - 52

12

7

20,8

POM-Bl/PA12-Bl

1 500

081966000

19 - 24,5

46 - 95

12

7

20,5

PA66-Bl/PA12-Bl

200

080983000

14 - 16

10 - 52

12

7

18

POM-Bl/PA12-Bl

150

082165000

23 - 30

10 - 52

10

7

28,6

POM-Bl/PA12-Bl

2 000

Referans

Tasarım

c

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

SEÇENEKLER

Kablo Klipsleri s. 22

• Bir deste ile bir boruyu herhangi bir yönde birleştirme • Desteyi yönlendiren mil kasnağı sistemi • Tekrar açılabilen kilitleme sistemi

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 14


Kablo Ba÷LAR

MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel kenarı

-GPCTC6CMÆNCDKNGP-CDNQ$CþNCTÆ

F

D1 Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çap aralığı (ØD1)

Kablo kayış eni

Kablo kayış uzunluğu

Mil kasnağı

Malzeme*

Karton adedi

190042000

0,7 - 2,5

1,5 - 40

4,8

182,5

Evet

PA66-Bl/CS-M1.2

3 000

203870000

1-3

8 - 33

4,5

140

Evet

PA66-Bl/CS-M2.2-Bl

800

201174002

2-4

8 - 33

7

140

Evet

PA66-Bl/POM-Bl/CS-M2.1

600

082651000

1,5 - 3,5

1,5 - 43

4,6

191

Hayır

PA66-Bl/CS-M2.1

2 000

082652000

1,5 - 3,5

1,5 - 43

4,5

180

Hayır

PA66-Bl/CS-M2.1

2 000

082653000

1,5 - 3,5

1,5 - 43

4,5

186

Hayır

PA66-Bl/CS-M2.1

3 000

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

SEÇENEKLER

Kenara Takılabilen Kablo Klipsleri s. 23

Kenara Takılabilen Adaptörler s. 55

• Panel kenarına tesbit için klipsli kablo bağlantısı • Panel klipsi üstün performans amaçlı bir metal parça içerir • Çeşitli tesbit seçenekleri için farklı konfigürasyonlar • Bazı parçalarda döner sistem ve/veya tekrar açılabilir kilit

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 15


Kablo Ba÷LAR

MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel delikleri

&GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQDCþÆ

D1

l

b

F

ØR Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Delik boyutları (ØR)

Boru çap aralığı (ØD1)

Kablo kayış eni (b)

056299000

0,5-3

6,2x12,2

3-40

4,5

160,6

205246000

0,8-1,3

6,6

0,5-25

3,6

014832001

0,8-1,8

6,5

3-24

4,2

014832002

0,8-1,8

6,5

3-24

208025000

0,8-2,8

6,1-6,5

2-30

Referans

Tasarım

Kablo kayış uzunluğu Malzeme* (l)

Karton adedi

PA6-Bl

1 200

113,6

PA66-Bl

6 000

110

PA66-Na

900

4,2

110

PA66-Bl

900

4,4

130

PA66-Bl

6 000

056350000

0,5-3

6,7

3-40

4,7

182,4

PA6-Bl

600

216956000

0,6-3

5,4

0,5-25

3,8

114

PA66-Bl

8 000

108408001

0,7-3

6,5

3-40

4,5

180

PA66-Bl

3 000

175200000

0,6-3

6,2-7,2

1-40

4,8

170

PA66-Bl

3 000

175057000

0,7-1,8

6,5

2-40

4,8

155

PA66-Bl

5 000

064576000

0,5-3

6,3

10-40

9

174

PA6-Bl

700

015118001

0,8-2,2

7

15-55

9

201,5

PA66-Bl

2 000

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

SEÇENEKLER

Deliğe Takılabilen Adaptörler s. 54

• Tesbit sistemi içeren kablo bağlantısı • Bir desteyi panele bağlama • Farklı delik derinliklerine uygun tesbit sistemleri

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 16


Kablo Ba÷LAR

MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Saplamalar

5CRNCOC[CVCMÆNCDKNGPMCDNQDCþNCTÆ

D1

T/M l b

H

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Saplama boyutları (ØTx H )

Boru çap aralığı (ØD1)

Kablo kayış eni (b)

Kablo kayış uzunluğu (l)

Malzeme*

Karton adedi

203449000

Ø5/6x14,2

2 - 40

4,5

171,3

PA66-Bl

3 000

201614001

Ø 5x12 or M6x12

1,5 - 40

4,5

175,5

PA66-Bl

700

020494000

M8x14,5

2 - 25

4,5

135

PA66-Bl

800

202587000

M8x14,2

2 - 40

4,8

183,5

PA66-Bl

2 500

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

SEÇENEKLER

Saplamaya Takılabilen Kablo Klipsleri s. 38

• Metrik saplamalara tesbit için dişi klipsli kablo bağlantısı • Kablo destelerinin saplamaya veya kaynaklı saplamalı panele tesbiti

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 17


MONTAJ

2NCUVKM-CDNQ-NKRUNGTK

-CDNQNCTFC XG[CDQTWNCTFC

+ABLO+LIPSLERI šKHV$QTW s.20

¯ÁN×$QTWNCT

s.21

&ÑPGT$QTW s.22

Panel -GPCTNCTÆPFC

+ENARA4AKLABILEN+ABLO+LIPSLERI -GPCTC6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK s.23

18


0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

Panel &GNKMNGTKPFG

$ELI÷ETAKLABILENKABLOKLIPSLERI 5VCPFCTV6GM$QTW s.24

&ÑPGT6GM$QTW s.26

5VCPFCTVšKHV$QTW s.28

&ÑPGTšKHV$QTW šQM(QPMUK[QPNW /CPWGN-KVNGOG 1OGIC-NKRUNGT

s.30 s.31 s.32 s.33

Panel &GNKMNGTKPFG

2APTIYE+LIPSLER Tek Kablo s.34

šQMNW-CDNQNCT s.36

5CRNCOCNCTFC

3APLAMAYATAKLABILENKABLOKLIPSLERI Tek Kablo s.38

šKHV-CDNQ s.40

&×\[×\G[NGTFG

9APúKANL+ABLO+LIPSLERI ;CRÆĩMCPNÆ-CDNQ-NKRUNGTK

s.41

19


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Kablo ve borular

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

-CDNQ-NKRUNGTK šKHV$QTW

lxb e1

h

D1

D2

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Referans

Tasarım

Boru çapı (Ø D1 & D2)

Mesafe (e1)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Malzeme*

Karton adedi

012583002

x2 (4,75)

6,3

13x12

7,6

POM-Bl

5 000

202339000

x2 (4,75 - 5,2)

6,3

13x12

8

PA66-Bl

3 000

053760004

x2 (6 - 7)

7,7

16,8x8

9,45

POM-Bl

3 500

017420003

x2 (7)

8,5

23,12x10

18

POM-Bl

6 500

054477002

x2 (8)

10

21,5x8

12

POM-Bl

2 200

012738003

x2 (10)

12,1

25,7x10

14,8

POM-Bl

3 000

018524000

x2 (4,3 - 5,2)

14

20,7x10

10,35

POM-Bl

5 000

016983000

x2 (6)

12

21x8

13

PA66-Bl

4 700

018900001

x2 (12)

18

34x10

16,5

POM-Bl

2 000

110075001

x2 (4,7 - 4,9)

10,0

26x12

18

TPE-Bl

2 500

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Aralarında mesafe olan iki kablo/ borunun birleştirilmesi • Aynı çaplı iki kablo/boruya uygun parçalar • Farklı çaplı kablo/borular için bizimle irtibata geçin

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 20


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ

-CDNQ-NKRUNGTK

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

Kablo ve borular

¯ÁN×$QTWNCT e1 D1

e2 D2

D3

h

lxb Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Referans

Tasarım

Boru çapı (Ø D1-D2-D3)

Mesafe (e1 & e2)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Malzeme*

Karton adedi

055451001

x3 (4,5 - 5)

6

18,7x12

7,6

POM-Bl

2 000

175000002

x3 (8)

12

35x8

14

PA66-Na

10 000

020040000

x3 (8 - 10)

15,5

45x12

16,5

POM-Bl

1 200

018556000

x3 (10)

11,5

36x15

14,7

PA66-Bl

800

110074002

x3 (4,7 - 4,9)

10

36x12

18

PP/EPDM 40Sd-Bl

1 500

018539001

x3 (4,75 - 6)

10,5

36,6x12

14,3

POM-Bl

1 600

057255002

x3 (8 - 10)

19

58,5x11

21,5

PE LD-Na

600

055351000

x3 (4,75 - 5,05)

12

24,8x15

21

POM-Bl

500

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Aralarında mesafe olan üç kablo/ borunun birleştirilmesi • Aynı çaplı üç kablo/boruya uygun parçalar • Farklı çaplı kablo/borular için bizimle irtibata geçin

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 21


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Kablo ve borular

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

-CDNQ-NKRUNGTK &ÑPGT*QTVWO6WVWEWNCTÆ

e1 D1

D2

h

2

1 lxb Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Referans

Tasarım

Boru çapı (Ø D1 & D2)

Mesafe (e1)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Malzeme*

Karton adedi

081226000

x2 (4,3 - 5,2)

14,5

21,25x10

9,4

PA66-Bl

1 200

081083000

x2 (6 - 6,5)

16,5

25,5x8

11,5

PA66-Bl

1 500

081424003

x2 (7,8 - 8,5)

17,6

28x12

16,9

PA66-Bl

1 000

081778002

x2 (8 - 9)

25

36x8

13,5

PA66-Bl

3 000

060710001

x2 (11 - 13)

21,5 - 23,5

36,5x10

17,5

POM-Bl

500

061000001

x2 (13 - 14)

19

36,3x10

20

POM-Bl

900

081157000

x2 (13 - 14)

30

47x10

22,5

POM-Bl

2 500

060776000

x2 (8 - 10)

21,3

51,1x10

26

POM-Bl

450

081379000

x2 (16 - 24)

36,7

80,9x10

44,9

POM-Bl

800

081995001

x2 (23 - 30)

45,3

98x10

45,75

PA66-Bl

200

060655001

x2 (14 - 16)

24,5

56,5x12

21

POM-Bl

1 600

060637002

x2 (23,5 - 25)

34,5

74,5x12

33,5

POM-Bl

900

081382000

x2 (38 - 45)

48,7

105x10

62

PA66-Bl

200

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

SEÇENEKLER

Kablo Bağları s. 14

• Döner sistem içeren iki kablo/ borunun aralarında mesafe bırakarak birleştirilmesi • Aynı çapa sahip iki kablo / borular için uygundur • Farklı çaplı kablo/ borular için bizimle irtibata geçin • Yedek bağlantılar ikiden fazla klipsin farklı düzeneklerde montajını sağlar • Özel düzenekler için bizimle irtibata geçin

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 22


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ

-GPCTC6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

Panel kenarı

lxb

1

D1 h

2

F Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru kapasitesi

Boru çapı (Ø D1)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Malzeme*

Karton adedi

205203001

8

Tekli

8

16x15

28

PA66-Bl/CS-M2.1

450

132068001

1,5 - 2,5

Çoklu

3 - 13

25,1x13

23,9

POM-Bl/CS-ZnNi

750

081401000

2 - 2,5

Çoklu

6 - 14

31,5x15

22,5

POM-Bl/CS-PHO

1 000

061576002

1 - 2,5

Çoklu

3 - 25

37x29

48

POM-Bl/CS-ZnNi

400

061585005

1 - 2,5

Çoklu

3 - 25

36x14

33

POM-Bl/CS-ZnNi

500

082047001

1-2

Çoklu

3-5

16,15x40

18,8

PA66-Na/CSM2.2-Bl

1 300

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

SEÇENEKLER

Kenara Takılabilen Kablo Bağları s. 15

• Bir veya daha fazla kablonun panel kenarına tesbiti • Panel klipsi üstün performans sağlayan bir metal aksam içerir • Çeşitli tesbit seçeneklerine uygun farklı konfigürasyonlar • S. 15 Kenar montaj Kablo Bağlantıları ürün ailesine bakınız

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 23


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel delikleri

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

&GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQMNKRUNGTK 5VCPFCTV6GM$QTW

lxb D1

h h2

h1

F ØR

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (Ø D1)

Delik çapı (ØR)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Derinlik (h1)

Boru yüksekliği (h2)

Malzeme*

Karton adedi

018441000

0,7 - 1,3

5

9

9,4x13

10,6

7,5 - 8,1

6,9 - 7,5

POM-Bl

4 500

016048000

0,7 - 2

7,5 - 7,8

6 - 6,2

10,5x10

15,8

8,8

7,5 - 8,8

PA66-Bl

3 500

132033001

0,7 - 2

9 - 12

8,2

15,7x10

18,5

9

11

POM-Bl

1 000

054478001

0,7 - 2

17 - 21

6,5 - 6,7

24x12

32

6,5

13 - 17,3

POM-Bl

600

108130000

0,7 - 2

21 - 23

6,5 - 6,7

28,5x12

30,2

6

17

PA66-Bl

2 400

016850001

0,7 - 3,2

23 - 24

5 - 5,2

30x10

35

8,2 - 10,7

19

PA66-Bl

650

019050000

0,8 - 4

10 - 12

6,5 - 6,7

14x10

26

8,5

17

PA66-Bl

400

018776000

1,6 - 6

16

6,5 - 6,7

19x10

23

10

11

POM-Bl

1 900

055259001

0,7 - 2

10 - 12

6,2x8,2

20,5x12

37,5

7

15

POM-Bl

1 000

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Delikli levhaya boru/kablo tesbiti • Farklı delik derinliklerine uygun tesbit sistemleri • Döner kasnak veya kilitleme sistemleri de mevcuttur (Sonraki sayfalardaki ürün çeşitlerini inceleyeniz)

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 24


9ENILIK•ILIK

¹5(7ó0.$3$6ó7(1ó=ó$577,5,1 &CJCK[KGMKROCP K\NGPGDKNKTNKþK • Yeraltında döşeli network ağlarının bakımı kolaylaştırma • Elektrik kablo ve hatlarının güvenli tanımlanması R FI D

ini ler çip

• Donanım ısısının uygunluğu

ka

ps üll eye

np

lastik

bağlantı

Basınç ve ısı ölçümlerini kolaylaştıran kapsüllenmiş RFID çip veya sensör içeren bağlantı teçhizatınızın tanımlanması için özel gömme ürünler tasarladık. Plastik alanındaki uzmanlığımız ile bağlantıların estetik olmasını sağladık.

görünür

RFID çipleri

ı Yol ağ b ak

in ı iç ım

150 yıl önce kurulmuş olan şirketimizin yenilikçi üretim prensibi çıtçıttan plastik enjeksiyon kalıplarına kadar uzanan ürünleri kapsamaktadır. Bugün ciromuzun %6’sı Ar-GE, %3’ü personel eğitimine ayrılmaktadır ve tüm dünya ülkelerinde faaliyet gösteren 22 üretim merkezimiz var. Hedefimiz sizin üretim kapasitenizi

RF

ID

çip li

plas tik bağlantı

arttırabilecek yeni ürünler tasarlamak ve üretmektir.

25


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ 0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

&GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQMNKRUNGTK &ÑPGT6GM$QTW

D1

1

h2

2

h

F h1 R

d1

UYGULAMA BILGILERI

• Döner sistem içeren delikli panele boru/ kablo tesbiti • Farklı delik derinliklerine uygun tesbit sistemleri

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 26


&GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQMNKRUNGTK

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

Panel delikleri

&ÑPGT6GM$QTW Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (Ø D1)

Delik çapı (ØR)

Taban çapı (Ød1)

Yükseklik (h)

Derinlik (h1)

Boru yüksekliği (h2)

Malzeme*

Karton adedi

081790000

0,8 - 6

6 - 6,5

6,5

20

21,4

10,5

14,4

POM-Bl

10 000

081442000

0,8 - 6

18 - 20

6,5

20,5

36,3

10,3

22,3

POM-Bl

3 000

081474001

0,8 - 6

25 - 27

6,5

20

44,9

10,5

25,4

POM-Bl

3 000

081580000

0,5 - 3

7,2 - 7,5

6,5

21

23,8

6,8

16,8

POM-Bl/PA66-Bl

1 000

081418000

0,5 - 3

13 - 14

6,5

21

32,2

6,8

20,2

POM-Bl/PA6-Bl

5 000

081471000

0,5 - 3

16 - 18

6,5

21

35,2

6,8

21,7

PA66-Bl

800

081794000

0,7 - 2

35 - 38

6,5

20

57,5

6,5

31,5

POM-Bl

2 000

205951000

0,8 - 2

10 - 12

6,5

20

28

6,5

-

POM-Bl

4 000

081624000

0,8 - 2

28 - 30

6,5

20

51

6,5

28,5

POM-Bl

400

061240000

0,8 - 2

29 - 33

6,5

20

51,4

6,5

27,2

POM-Bl

800

082131000

0,8 - 2

34 - 36

6,5

20

56,9

6,5

30,9

POM-Bl

550

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

27


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ 0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

&GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQMNKRUNGTK 5VCPFCTVšKHV$QTW lxb D1

e1

D2

h h2

h1

F R

UYGULAMA BILGILERI

• İki boru/ kablonun delikli panele tesbiti • Farklı delik derinliklerine uygun tesbit sistemleri • Döner kasnak ve kilitleme sistemleri de mevcuttur (Sonraki sayfalardaki ürün çeşitlerini takip edebilirsiniz)

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 28


0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

Panel delikleri

&GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQMNKRUNGTK 5VCPFCTVšKHV$QTW Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (ØD1 & D2)

Delik çapı (ØR)

Mesafe (e1)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Derinlik (h1)

Boru yüksekliği (h2)

Malzeme*

Karton adedi

017363000

0,5 - 3

x2 (16 - 18)

6,5

28

62x12

31

6,7

18

POM-Bl

450

129597000

0,5 - 6

x2 (9 - 10,5)

6,2 - 6,55

16

39,15x21

26,25

9,9

17,5

PA6-Bl

500

20

20,5x12

30,4

6,10

15,40

PA66-Bl

1 000

Referans

Tasarım

055766000

0,7 - 2

x2 (10 - 14)

6,2x8,2 *Özel şekle sahip delikler

201143000

0,7 - 2

x2 (13,5)

6,5

21

40x18

23

8,5

11

POM-Bl

500

016608002

0,8 - 4

x2 (4 - 6)

6,5

8,5

18,5x10

12,4

9,3

7,2

PA6-Bl

2 000

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

29


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel delikleri

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

&GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQMNKRUNGTK &ÑPGTšKHV$QTW D1

e1

D2

h2

F

h1 R Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Referans

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (ØD1 & D2)

Delik çapı (ØR)

Mesafe (e1)

Taban çapı (Ød1)

Derinlik (h1)

Boru yüksekliği (h2)

Malzeme*

Karton adedi

082420000

0,5 - 3

x2 (6)

6,5

14

21

6,8

16,7

PA66-Bl

3 500

081898000

0,5 - 3

x2 (8 - 9)

6,5

12

21

6,8

16,7

PA66-Bl

4 000

081873000

0,5 - 3

x2 (13 - 14)

6,5

19

21

6,8

17,2

PA6-Bl/ POM-Bl

2 500

082258001

0,5 - 3

x2 (16 - 17)

6,5

22

21

6,8

17,2

PA66-Bl

2 000

082351000

0,5 - 3

x2 (25 - 27)

6,5

32

21

6,8

21,7

PA66-Bl

2 200

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Döner sistem içeren delikli panele iki boru/kablo tesbiti

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 30


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ

&GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQMNKRUNGTK

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

Panel delikleri

šQMHQPMUK[QPNW lxb

D1

h2

h

h1

F ØR Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Referans

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (ØD1)

Delik çapı (ØR)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Derinlik (h1)

Boru yüksekliği (h2)

Malzeme*

Karton adedi

055286007

0,5 - 2

6 - 12

6,35 - 6,7

24x18

37,1

6,7

13 - 20

PA66-Bl

1 000

055473000

0,5 - 3

11 - 18

6,35 - 6,7

32x20

48,5

6,7

21 - 27

PPC-Bl

900

132029000

0,7 - 3

3 - 16

6,7

22,6x10

44,6

5,7

-

PPC-Bl

800

054283001

0,7 - 3

17 - 24

6,3 - 6,7

34x10

55,5

6,7

21 - 28

PPC-Bl

1 250

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

EK ÜRÜNLER

Kenara Takılabilen Adaptörler s. 57

Kenara Takılabilen Adaptörler s. 58

• Delikli panele boru/kablo tesbiti • Farklı boru /kablo çaplarına uygun kendi kendine ayarlanabilen tesbit sistemleri • Otomatik kilitleme: boru yerleştirildiğinde klips kitlenir

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 31


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel delikleri

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

&GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQMNKRUNGTK /CPWGN-KVNGPGDKNKT

lxb

h h2

D1

h1

F R

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (ØD1)

Delik çapı (ØR)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Derinlik (h1)

Boru yüksekliği (h2)

Malzeme*

Karton adedi

017521000

0,8-2,5

20,6-21,4

6,5-6,7

31x20

28

8,4

13,2-14,9

PA66-Bl

500

017529000

0,8-2,5

25,1-25,9

6,5-6,7

37x20

32,5

8,4

15,45-17,15

PA66-Bl

1 500

020726000

0,8-2,5

33-35

6,5-6,7

45,3x20

40,5

7

23,2-24,9

PA66-Bl

300

018890000

2,5

15,5-16,1

6,5-6,7

25,5x20

20,5

9,3

11

PA66-Bl

750

017098000

0,8-6

16-18,5

6,5

20x10

34,2

10,5

15,8

PA6-Bl

600

204496000

0,8-6

22,6-23,4

6,5-6,7

34,4x20

29,4

12,75

16,1

PA66-Bl

450

019778000

1-6

25,1-25,9

6,5-6,7

37,5x20

31

10,5

16,55

PA66-Bl

400

017482000

1-6

6,8-7,4

6,5-6,7

15x10

10

10,4

5,7

PA66-Bl

4 000

017713000

1-6

9,6-10,2

6,5-6,7

15x15

17

10,5

10,15

PA66-Bl

6 000

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Delikli panele boru/kablo tesbiti • Farklı delik derinliklerine uygun tesbit sistemleri • Ayarlanabilir kilitleme başlığı

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 32


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ

&GNKþGVCMÆNCDKNGPMCDNQMNKRUNGTK

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

Panel delikleri

1OGIC-NKRUNGT

lxb

H1

F h1 ØR L1

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı ((L1xH1))

Delik çapı (ØR)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Derinlik (h1)

Malzeme*

Karton adedi

054170000

0,5 - 3

16,8x13,5

6,5 - 6,7

21x8

4,9

PA66-Bl

2 300

053163007

0.7 - 2

16,8x13,5

6,5 - 6,7

17.5x8

5

PA6-Bl

7 500

053164001

0,7 - 2

10,8x8,2

6,5 - 6,7

13,8x8

5

PA6-Bl

2 900

053490001

0,7 - 2

25x22

6,5 - 6,7

30,5x8

5

PP-Bl

1 900

015181001

1-3

8x6

6,5

12,5x8

4

PA66-Bl

4 500

014075001

1-3

16,8x13,5

6,5

22x8

4,9

PA66-Bl

1 500

015008000

1,5 - 3

15,8x8,6

6,5

20,8x8

4,7

PA66-Bl

2 500

015270001

2,7 - 4

10,8x7,8

6,5

15,25x8

4,7

PA6-Bl

2 500

014767000

0,7 - 3

18x20,7

6,5 - 6,7

21,6x24

4,7

PA6-Bl

1 400

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Delikli panele bir boru/kablo tesbiti • Klipsin ayağını panel deliğine sokmadan önce boru/kablonun etrafına yerleştirme

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 33


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ 0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

4CRVK[G-NKRUNGT Tek Kablo lxb D1

h h2

h1

F ØR

UYGULAMA BILGILERI

• Delikli panele boru/kablo tesbiti • Ön montajlı perçin sistemi • Yüksek çekme mukavemeti

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 34


4CRVK[G-NKRUNGT

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

Panel delikleri

Tek Kablo Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (ØD1)

Delik çapı (ØR)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Derinlik (h1)

Boru yüksekliği (h2)

Malzeme*

Karton adedi

063274001

0,5 - 3

4,8

6,5

14x12

18,4

9,9 - 12,4

5,5

PA66-Na

2 400

064697001

0,5 - 4

4,8 - 6

6,5

12,8x12

22,5

6,5 - 10

5,5

POM-Bl

2 200

063571008

0,5 - 4

8 - 10

6,5

17x14

26,5

3,5 - 7

9

PA6-Bl

1 000

063350001

0,5 - 4

12,3 - 15

6,5

19x15

30

3,5 - 7

12

PA6-Bl

1 200

055154001

0,5 - 4

17 - 19

6,5

22x22

31,5

3,5 - 7

14

PA66-Bl

750

064894001

0,7 - 4

6,5 - 6,8

6,5

10x10

18,5

3,5 - 6,8

5,5

PA6-Bl

1 900

056654001

0,75 - 2,5

24 - 26

7,1

31x13,5

34

5 - 6,75

16

POM-Bl

1 500

064266001

0,5 - 4

4,8 - 8

6,6

20x20

26

3,5 - 7

9,3

POM-Bl

500

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

35


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel delikleri

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

4CRVK[G-NKRUNGT šQMNW-CDNQNCT

lxb e1 D1

D2

h

h2 F ØR

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Boru adedi

Panel kalınlığı (F)

064262000

2

0,5 - 2,5

x2 (4,8 - 10)

064967000

3

0,5 - 4

055297000

2

061357001

3

Referans

Tasarım

Boru çapı Delik çapı (ØD1 & D2 (& (ØR) D3))

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Mesafe (e1)

Boru yüksekliği (h2)

Malzeme*

Karton adedi

6,6

45x20

30

20

8,5

POM-Bl

1 200

x3 (4,8 - 8)

6,6

50,6x20

26

15,5

9,4

PA66-Bl

1 000

0,5 - 4

x2 (13 - 15)

6,6

38x20

31,5

19

12

PA66-Bl

500

0,7 - 2,5

x3 (13 - 15)

6,5

57x12

36

19,5

17

PA12-Bl

400

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Delikli panele iki veya üç boru/kablonun tesbiti • Ön montajlı perçin sistemi • Yüksek çekme mukavemeti

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 36


š5(7Ăł0.$3$6Ăł7(1Ăł=Ăł$577,5,1 9ENILIKÂ&#x2022;ILIK

Â&#x161;KHVGPLGMUK[QP OQPVCLĂ&#x2020; â&#x20AC;˘ SĂźrekli bir montaj istiyor musunuz ? â&#x20AC;˘ Boru titreĹ&#x;imlerini emmek istiyor musunuz? â&#x20AC;˘ Montaj sĂźresini kÄąsaltmak istiyor musunuz? taj Mon

â&#x20AC;˘ Tedarik iĹ&#x;lemlerini kolaylaĹ&#x;tÄąrmak istiyor musunuz?

Äą Äąn an za m

kÄąs alt ma

ama ç

Panel montaj bileĹ&#x;enlerinin ayarlanmasÄą için birbirinin Ăźzerine kayan iki elemanlÄą bir parça kullanÄąyoruz. Bu parçayÄą Ăźretmek için birbirine yapÄąĹ&#x;mayan iki tip poliyamid kullanÄąyoruz.

iyo lĹ kaymalĹ çift-enjeks

n

Ä°kili teknoloji konusundaki deneyimimiz sayesinde aslÄąnda montaj gerektirecek olan iki parçayÄą tek parça olarak Ăźretiyoruz. Siz sadece tek bir parça sipariĹ&#x; ediyorsunuz ve montaj sĂźresini kÄąsaltarak tedarik iĹ&#x;lemlerini kolaylaĹ&#x;tÄąrÄąyorsunuz .

e Titr Ĺ&#x;im

Ăśn

TitreĹ&#x;imleri emmek için Ăśzel titreĹ&#x;im emici kauçuktan kaymalÄą bir parça Ăźrettik; açĹlabilir kilitleme kapaklarÄą sayesinde borular kolaylÄąkla yerleĹ&#x;tirilebiliyor. Bir kaç uygun enjeksiyon noktasÄą sayesinde titreĹ&#x;im emici kauçuk bu tasarÄąmÄąn tĂźm kanallarÄąnda etkili oluyor.

ley

ic i

kau

çu k

lu it m

e-yerleĹ&#x;tirmeli parça

150 yÄąl Ăśnce kurulmuĹ&#x; olan Ĺ&#x;irketimizin yenilikçi Ăźretim prensibi çĹtçĹttan plastik enjeksiyon kalÄąplarÄąna kadar uzanan ĂźrĂźnleri kapsamaktadÄąr. BugĂźn ciromuzun %6â&#x20AC;&#x2122;sÄą Ar-GE, %3â&#x20AC;&#x2122;Ăź personel eÄ&#x;itimine ayrÄąlmaktadÄąr ve tĂźm dĂźnya Ăźlkelerinde faaliyet gĂśsteren 22 Ăźretim merkezimiz var. Hedefimiz sizin Ăźretim kapasitenizi arttÄąrabilecek yeni ĂźrĂźnler tasarlamak ve Ăźretmektir.

37


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ 0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

5CRNCOC[C6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK Tek kablo lxb e

h h1

Ø T/M H

UYGULAMA BILGILERI

SEÇENEKLER

Saplamaya takılabilen kablo bağları s. 17

• Metrik saplamalı panele bir boru/kablo tesbiti • Saplamaya iterek yerleştirilecek

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 38

D1


Saplamalar

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

5CRNCOC[C6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK Tek kablo Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Saplama boyutları (ØTxH)

Boru çapı (ØD1)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Boru yüksekliği (h1)

Mesafe (e)

Yükseklik (h)

Malzeme*

Karton adedi

054799001

M6x(14 - 19)

4,8 - 6

28,5x10

6,5 - 10

12

21

POM-Bl

1 500

206941000

M6x18

10

29,5x10

9

12,5

21,5

POM-Bl

1 700

055999000

M8

6-8

31,25x16

7-9

15

18

PA66-Bl

600

108060003

M6

5-8

25x10

12

13,5

20,5

PA66-Bl

2 000

016547000

M8x18

10 - 12

32,5x12,5

12,5

18

26,5

POM-Bl

1 300

056081000

M6

12 - 16

51x39

33,4

23,35

37

PA6-Bl

380

055689001

M6

15 - 19

53x12

9

31

25

PA6-Bl

500

108233000

M6

14,5 - 16,5

34,5x10

9

15,5

20

PA66-Bl

3 000

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

39


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Saplamalar

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

5CRNCOC[C6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK šKHV-CDNQ lxb e1 D1

D2

h h1 M

H Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Saplama boyutları (MxH)

Boru çapı (Ø D1&D2)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Boru yüksekliği (h1)

Mesafe (e1)

Yükseklik (h)

Malzeme*

Karton adedi

055465001

M6x(7 - 10)

x2 (16 - 18)

41x21,5

21,7

21

31,5

POM-Bl

700

200439000

M6x14

x2 (10)

42,5x12

13

16

22

PA66-Bl

700

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Metrik saplamalı panele iki boru/kablo tesbiti • Saplamaya iterek yerleştirilecek

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 40


MONTAJ

Düz yüzeylerde

;CRÆĩMCPNÆ-CDNQ-NKRUNGTK lxb ØD1

ØD2

h

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Boru çapı ((ØD1/ØD2))

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Malzeme*

Karton adedi

060988001

6 - 12

25x25

27

AD/PP-Bl

700

108011000

8/10

27x22

15

AD/PA66-Bl

4 500

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Panelin yassı yüzeyine bir veya birkaç boru/kablo tesbiti • Ön montajlı yüksek kaliteli yapışkan şerit • Yüzeyin temiz ve kuru olması gereklidir, koruyucu tabakayı çıkarıp klipsi yerleştirin

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 41

0LASTIK+ABLO +LIPSLERI

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ


42


MONTAJ

Metal Kablo +LIPSLERI

/GVCN-CDNQ-NKRUNGTK

Panel -GPCTNCTÆPFC

+ENARATAKLABILENKABLOKLIPSI 6GMNK5VCPFCTV

s.44

4WNQ-GPCTNÆ6GMNK s.45

4WNQ-GPCTNÆšKHVNK šQM(QPMUK[QPNW

s.46 s.47

Panel &GNKMNGTKPFG

6IDAYATAKLABILENKABLOKLIPSLERI 8ĨGMKNNK s.48

2ĨGMKNNK

s.50

43


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel kenarı

-GPCTC6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK 6GMNK5VCPFCTV

lxb

Metal Kablo +LIPSLERI

s

Ø D1 F Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (ØD1)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

055127005

2-7

6-9

17,2x12

0,6

CS-ZnCR3

3 000

055129001

2-7

10 - 14

17,2x12

0,6

CS-ZnCR3

2 500

055131013

2-7

15 - 21

17,2x12

0,6

CS-ZnCR3

2 500

055133001

2-7

22 - 32

17,2x12

0,6

CS-ZnCR3

2 000

055128001

7 - 12

6-9

21,4x12

0,6

CS-ZnCR3

2 500

055130001

7 - 12

10 - 14

21,4x12

0,6

CS-ZnCR3

2 000

055132001

7 - 12

15 - 21

21,4x12

0,6

CS-ZnCR3

2 000

055134001

7 - 12

22 - 32

21,4x12

0,6

CS-ZnCR3

1 500

Referans

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Bir boruyu panel kenarına tesbit etmek için • Çelik yay, elle veya dikkatlı olarak çekiçle yerleştirilir • Çengelli modelleri anında yerleştirmek mümkündür

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 44


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel kenarı

-GPCTC6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK 4WNQ-GPCTNÆVGMNK

D1 Metal Kablo +LIPSLERI

s A

b

A

F

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (ØD1)

Genişlik (b)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

018415002

0,7 - 1,2

13

15

0,4

CS-M2.2

2 000

014277005

0,7 - 1,4

8-9

12,75

0,4

CS-ZnCR3

4 000

052674007

0,7 - 2,1

10

14

0,4

CS-ZnNi

3 100

020525001

0,8 - 1,5

14 - 19

15

0,4

CS-M2.2-Bl

1 100

011936004

1 - 1,5

12

18

0,4

CS-M2.2-Bl

1 700

018348005

2 - 2,5

14

15

0,4

CS-ZnCR3

1 400

200504001

2 - 3,5

14,3

13

0,4

CS-M3.0

2 000

018529001

3,5 - 4

15

15

0,4

CS-M2.2-Bl

1 400

Referans

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• • • •

Bir boru veya kabloyu panel kenarına tesbit etmek için Çelik yay elle veya dikkatli olarak çekiçle yerleştirilir Çengelli modelle anında yerleştirmek mümkündür Kabloları çekerken kılıfın zarar görmemesi için kenarlar kıvrıktır

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 45


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel kenarı

-GPCTC6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK 4WNQ-GPCTNÆÁKHVNK

s Metal Kablo +LIPSLERI

D1

A

A

h

b

D2 F Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (ØD1)

Boru çapı 2 (ØD2)

Yükseklik (h )

Genişlik (b)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

013475003

0,75 - 1

5

5

13

13

0,4

CS-ZnCr3

4 500

012744001

0,75 - 1,25

6

6

13,7

15

0,4

CS-ZnCR3

3 000

011289005

1,5 - 2

4

4

13

13

0,4

CS-ZnCR3

4 000

013493004

2

12

12

24

18

0,5

CS-ZnCR3

800

012247006

2 - 2,5

5

5

15

15

0,4

CS-ZnCR3

3 000

014173003

3,25 - 4,2

5,8 - 6,2

5,8 - 6,2

13

15

0,4

CS-M2.0

2 000

211723000

0,7 - 2

3-5

3-5

19,91

12,7

0,5

CS-ZnCR3

2 000

018551002

3-6

7

7

18,5

18

0,4

CS-M2.1

1 600

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• • • •

İki boru/kabloyu panel kenarına tesbit etmek için Çelik yay elle veya dikkatli olarak çekiçle yerleştirilir Çengelli modelle anında yerleştirmek mümkündür Kabloları çekerken kılıfın zarar görmemesi için kenarlar kıvrıktır

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 46


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel kenarı

-GPCTC6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK šQMHQPMUK[QPNW

s

b

Metal Kablo +LIPSLERI

Ø D1

A

h

A F Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Boru çapı (ØD1)

Yükseklik (h )

Genişlik (b)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

052495005

0,5 - 4,5

8 - 12

14,5

15

0,4

CS-ZnNi

2 300

151177005

0,7 - 3,5

4-7

14

15

0,4

CS-M2.2

1 000

053810006

0,8 - 2

3,5 - 6,5

17

15

0,4

CS-ZnCR3

2 400

228187001

1,5-2,5

15-16/8-9

26,5

24

0,4

CS-M2.2

600

018690003

0,8 - 3

4,5 - 10

19

24

0,4

CS-M2.2

700

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• • • •

Farklı çaplarda bir veya daha fazla sayıda boru/kabloyu pano kenarına tesbit etme Çelik yay elle veya dikkatli olarak çekiçle yerleştirilir Çengelli modelle anında yerleştirmek mümkündür Kabloları çekerken kılıfın zarar görmemesi için kenarlar kıvrıktır

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 47


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ

8KFC[C6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK 8ĨGMKNNK lxb s

Metal Kablo +LIPSLERI

Ø D1 h

ØR

UYGULAMA BILGILERI

• Bir boruyu panele tesbit etme • Panel deliğine vidalama veya perçinleme

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 48


Panel delikleri

8KFC[C6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK 8ĨGMKNNK Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Boru çapı (Ø D1)

Delik çapı (Ø R)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Malzeme kalınlığı (s)

053133005

7,5 - 8,5

3,5

9,3x16

11,5

053133010

7,5 - 8,5

3,5

9,3x16

11,5

051964003

13 - 16

5,0

13,7x20

19,7

051963004

17 - 20

5,0

16,7x20

23,5

051955017

21 - 25

5,0

21,2x20

27,1

Tasarım

Malzeme*

Karton adedi

0,4

CS-ZnNi

6 000

0,4

CS-M2.1

6 000

0,6

CS-ZnNi

3 000

0,6

CS-ZnCR3

1 800

0,6

CS-ZnNi

1 500 1 500

051955021

21 - 25

5,0

21,2x20

27,1

0,6

CS-ZnCR3/ PVC-Bl

052244001

26 - 30

5,0

26,2x20

32,6

0,6

CS-Zn

1 200

052245001

31 - 36

5,0

30,6x20

38,5

0,6

CS-ZnNi

1 000

054500003

31 - 36

6,0

32,6x11

35,3

0,8

CS-M2.2-Bl

2 000

054136006

35 - 40

5,2

35x17,5

46

1

CS-ZnNi

900

054436007

10 - 12

3,5

12,5x20

16

0,4

CS-M2.1

1 200

054631004

21 - 25

5,0

22x20

27

0,6

CS-ZnNi

1 500

052466005

9 - 10

3,5

10,2x15

12,5

0,6

CS-ZnNi

4 000

053901011

43 - 50

6,3

41x20

56

1

CS-ZnCR3

750

053901016

43 - 50

6,3

41x20

56

1

CS-ZnNi PVC-Bl

360

053934007

55 - 58

6,3

53x17,5

72

1

CS-ZnNi

400

Metal Kablo +LIPSLERI

Referans

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

49


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel delikleri

8KFC[C6CMÆNCDKNGP-CDNQ-NKRUNGTK 2ĨGMKNNK

lxb

e

Metal Kablo +LIPSLERI

ax

h s Øc ØD1 Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Boru çapı (Ø D1)

Delik çapı (Ø c)

Mesafe (e)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Mesafe 2 (ax)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

052544000

7

5,5

15

33,4x20

7,5

12,0

0,6

CS-ZnCR3

3 000

052540000

12 - 13

5,5

15,2

35x20

9,5

12,0

0,6

CS-ZnCR3

4 000

054749003

14 - 16

6,5

16

37,5x20

12,1

12,0

0,6

CS-ZnCR3

1 800

054116005

16

8,5

19,5

60x20

15,9

9,2

0,6

CS-ZnCR3

1 500

Referans

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Bir boruyu panele tesbit etmek için • Paneldeki deliğe vidalama veya perçinleme • Dönme önleyici şerit kullanılır • Dönme önleyici şerit vidalanırken malzemeyle intibak ettiğinden ahşap gibi yumuşak malzemeden üretilmiş panellere yerleştirilebilir •  Dönme önleyici şeritlerin sert madenden (metal) imal edilmiş panel kenarlarına veya köşelerine yerleştirilmesi •  Delik yerine itmeli saplama sistemleri de mevcuttur Bu tür özel tasarımlar için lütfen bizimle irtibata geçiniz

50

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122


51


52


MONTAJ

+ABLO+LIPSLERIVE"A÷LAR I•IN!DAPTÈRLER

-CDNQ-NKRUNGTKXG $CþNCTÆKÁKP#FCRVÑTNGT

Panel &GNKMNGTKPFG

$ELI÷ETAKLABILENADAPTÈRLER -CDNQ$CþNCTÆKÁKP

s.54

Panel -GPCTNCTÆPFC

+ENARATAKLABILEN!DAPTÈRLER -CDNQ$CþNCTÆćÁKP s.55

šQMHQPMUK[QPNW -CDNQ$CþNCTÆKÁKPu -CDNQ$CþNCTÆKÁKPu

s.56 s.57 s.58

53


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel delikleri

&GNKþG6CMÆNCDKNGP#FCRVÑTNGT -CDNQ$CþNCTÆćÁKP

1 p1

h2 +ABLO+LIPSLERIVE"A÷LAR I•IN!DAPTÈRLER

h F R lxb Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Delik çapı (ØR)

Kablo kayış eni (p1)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Yükseklik 2 (h2)

Malzeme*

Karton adedi

017160001

0,8 - 10

6,5

5

20x20

20

3,4

POM-Bl

3 600

013888001

4,5 - 6

11,1

9,2

18x18

27,5

8,5

PA66-Bl

1 500

055969000

0,5 - 4

7,1

9,5

31x13

17,6

5,5

PA66-Bl

600

014130000

2,5 - 2,6

6,5

6,6

11x10

13,5

8,5

POM-Na

5 500

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

SEÇENEKLER

Deliğe takılabilen kablo bağı s. 16

• Kablo bağlarının panel deliğine yerleştirilmesi • Standart veya tekrar açılabilir kablo bağları ile kullanılacak • Deliğe takılabilen kablo bağlarına bakınız s.16

EK ÜRÜNLER

Kablo Bağları s. 12

Kablo Bağları s. 13

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 54


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel kenarı

-GPCTC6CMÆNCDKNGP#FCRVÑTNGT -CDNQ$CþNCTÆćÁKP

F

1

b

A

s

A

l

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Uzunluk (l)

Genişlik (b)

Yükseklik (h)

Kablo kayış eni (1)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

019752001

0,8 - 1,2

0,8-1,2

16

15,7

5

0,5

CS-M2.2-Bl

4 000

017890001

1,5 - 4,5

1,5-4,5

25

17,8

5,8

0,6

CS-M2.0

1 600

208738001

1,5 - 4

1,5-4

15

14,2

5

0,5

CS-M2.2

4 300

019408001

1-3

18

13

15,3

5

0,5

CS-M2.0

2 000

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

SEÇENEKLER

Kenara Takılabilen Kablo Bağları s. 15

• Standart veya tekrar açılabilir kablo bağlarıyla kullanılmalıdır • s.15, Kenara takılabilen kablo bağları ürün grubuna bakınız

EK ÜRÜNLER

Kablo Bağları s. 12

Kablo Bağları s. 13

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 55

+ABLO+LIPSLERIVE"A÷LAR I•IN!DAPTÈRLER

h


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel kenarı

-GPCTC6CMÆNCDKNGP#FCRVÑTNGT šQMHQPMUK[QPNW

lxb ax Øc

s F

h +ABLO+LIPSLERIVE"A÷LAR I•IN!DAPTÈRLER

l1 x c1

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Delik çapı (Øc)

Delik boyutları (l1xc1)

Bağlantı donanımı

053748000

3 - 10

6,7

10x4

9 mm

40

053749000

10 - 18

6,7

10x4

9 mm

203297005

2-8

6,6

10x9

203697005

8 - 16

6,6

10x9

Referans

Tasarım

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

14,5

52x16

1

CS-ZnCR3

1 000

40

22,5

52x16

1

CS-ZnCR3

1 000

Rod M6-M8

2,7

30

28x19

0,7

CS-M2.0

1 000

Rod M6-M8

2,7

38

30x19

0,7

CS-M2.0

800

Mesafe Yükseklik (A) (h)

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

EK ÜRÜNLER

Kablo Bağları s. 12

• • • •

Kablo Bağları s. 13

Deliğe takılabilen kablo klipsleri s. 31

Panel kenarına yerleştirmek için çok işlevli taban Elle veya dikkatlice çekiçle yerleştirilir 6,5 - 6,7 mm çaplı Araymond kablo bağları ve saplamaları için uygundur Çengelli modelle anında uygulama

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 56


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTÆP/QPVCLÆ Panel kenarı

-GPCTC6CMÆNCDKNGP#FCRVÑTNGT -CDNQ-NKRUNGTKKÁKPu l

ax b s h

F Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Delik çapı (Øc)

Uzunluk x Genişlik (lxb)

Yükseklik (h)

Mesafe (ax)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

054207005

0,7 - 2

6,7

5,2x28

21

8,2

0,6

CS-ZnCR3

3 100

054218008

1,5 - 3

6,7

5,2x28

21,8

8,2

0,6

CS-ZnNi

1 500

054026007

3-5

6,7

6,7x28

21

7,7

0,6

CS-G500B

1 500

054030000

0,5 - 3

6,6

4,2x33

24,9

5,4

0,6

CS-M2.2-Bl

1 500

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

EK ÜRÜNLER

Deliğe takılabilen kablo klipsleri s. 31

• • • •

Kablo klips tabanı panelin kenarına yerleştirilir Elle veya zorlamadan çekiçle tesbit edilir Ø6,5 - 6,7mm delikler için AR plastik klipslerle uyumludur Çengelli model ile anında uygulanabilir

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 57

+ABLO+LIPSLERIVE"A÷LAR I•IN!DAPTÈRLER

Øc


MONTAJ

-CDNQXG[C$QTWNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Panel kenarÄą

-GPCTC6CMĂ&#x2020;NCDKNGP#FCRVĂ&#x2018;TNGT -CDNQ-NKRUNGTKKĂ KPu

lxb A

s h

Ă&#x2DC;c +ABLO+LIPSLERIVE"AáLARÂ? IÂ&#x2022;IN!DAPTĂ&#x2C6;RLER

F

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Delik çapÄą (Ă&#x2DC;c)

Uzunluk x GeniĹ&#x;lik (lxb)

YĂźkseklik (h)

Mesafe (A)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

054220004

0,7 - 2

6,6

18,1x28

9

6

0,6

CS-G500A

1 300

054219006

1,5 - 3

6,6

19,1x28

9

5,8

0,6

CS-G500B

1 200

054025008

3-5

6,7

19,7x28

8

6,5

0,6

CS-ZnNi

1 300

020305002

3,3 - 3,7

6,25

18,8x30

12,5

6,2

0,6

CS-ZnCR3

1 500

Referans

TasarÄąm

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

EK Ă&#x153;RĂ&#x153;NLER

DeliÄ&#x;e takÄąlabilen kablo klipsleri s. 31

â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘

Panel kenarÄąna yerleĹ&#x;tirilecek kablo klips tabanÄą Elle veya zorlamadan çekiçle tesbit edilir Ă&#x2DC;6,5 - 6,7mm delikler için AR plastik klipslerle uyumludur Ă&#x2021;engelli model ile anÄąnda uygulanabilir

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 58


¹5(7ó0.$3$6ó7(1ó=ó$577,5,1 $CþNCPVÆU×TGEKPK JÆ\NCPFÆTOC • Montaj süresini kısaltma Depolamayı kolaylaştırma

uru

yap

ıştm a ürün dizileri

in ş pı ya

Ayrıca otomatik kontrollü bir boncuk dozaj sistemi geliştirdiğimizden, boncuk kaybı ve yerleştirme hataları ortadan kalkar

lin de k

ız iç ların Donanım

Geliştirdiğimiz ürünler : - Çabuk donan poliüretan yapıştırıcılar. Yapıştırıcı çok kısa sürede donduğundan montaj süresi önemli oranda kısalır ve imalat sürecinin maliyeti düşer. - Çok hassas ön dozajlı yapıştırma tabletleri fire oranını düşürür. Granüllü,tablet ve boncuk modelleri mevcuttur. - Yapıştırma tabletlerinde vida kullanılmadığından kapsülleri önceden yerleştirme, uygulamayı daha da kolaylaştırır.

k şe uk

Techbond Pur Tab kuru yapıştırma bağlantı ürünlerimiz hem entegre üretim süreçlerine hem manuel sistemlere uygundur. Bu ürünler çelik, alüminyum, cam, kompozit ve çoğu plastik malzemelerde kullanılabilir.

c on eb let v Granül, tab

• Kaliteyi yükseltme

9ENILIK•ILIK

• Fire oranını düşürme,hataları azaltma

tır

m

aç özü m

lerin in imalat süreçleri

150 yıl önce kurulmuş olan şirketimizin yenilikçi üretim prensibi çıtçıttan plastik enjeksiyon kalıplarına kadar uzanan ürünleri kapsamaktadır. Bugün ciromuzun %6’sı Ar-GE, %3’ü personel eğitimine ayrılmaktadır ve tüm dünya ülkelerinde faaliyet gösteren 22 üretim merkezimiz var. Hedefimiz sizin üretim kapasitenizi arttırabilecek yeni ürünler tasarlamak ve üretmektir.

59


60


MONTAJ

Metal Panel +LIPSLERI

/GVCN2CPGN-NKRUNGTK

Panel -GPCTNCTÆPFC

0ANEL+LIPSLERI 7ĨGMKNNKšKHVC[CþÆÁGPIGNNK 7ĨGMKNNK6GMC[CþÆÁGPIGNNK 5ĨGMKNNKšKHVC[CþÆÁGPIGNNK -GPCTCMKNKVNK)GÁOGNK

s.62 s.63 s.64 s.65

Panel &GNKMNGTKPFG

9ÍZEYGIYDIRMEMONTAJKLIPSLERI 5VCPFCTV s.66

61


MONTAJ 2CPGNNGTFGOQPVCLXG[×\G[IK[FKTOG Panel kenarı

2CPGN-NKRUNGTK 7ĨGMKNNKšKHVC[CþÆÁGPIGNNK

l s

A A b

h

F Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Uzunluk (l)

Genişlik (b)

Yükseklik (h)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

011847004

0,75 - 2

2,6

13

4,7

0,3

CS-ZnCR3

13 000

013031002

1 - 2,2

3,75

20

8,75

0,5

CS-M1.1-Bl

5 700

054712015

1 - 2,5

6,2

10

9,7

0,4

CS-ZnCR3

10 000

013414006

1,5 - 3,5

5,1

20

13

0,6

CS-M2.2-Bl

3 500

013126004

3,5 - 4

5

20

13

0,4

CS-ZnCR3

3 000

053328004

4-5

5,2

13,5

8,7

0,5

CS-G500A

6 000

136895002

6,2 - 6,5

9,1

12,7

9,77

0,36

CS-Zn

10 000

012204009

6,9 - 7,1

8

15

11

0,5

CS-ZnCR3

4 000

Referans

Metal Panel +LIPSLERI

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• İki paneli birleştirmek veya bir kavrama parçasını panele yerleştirmek • İki tarafı çengelli • Arkası düz

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 62


MONTAJ 2CPGNNGTFGOQPVCLXG[×\G[IK[FKTOG Panel kenarı

2CPGN-NKRUNGTK 7ĨGMKNNK6GMC[CþÆÁGPIGNNK

l s A h1

A

h b

F Panel kalınlığı (F)

Uzunluk (l)

Genişlik (b)

Yükseklik (h)

Yükseklik 2 (h1)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

053438003

2,5 - 3,5

4,75

12,7

8,6

8,3

0,4

CS-M2.2-Bl

7 000

053327006

2,8 - 3,3

4,6

12,7

8,7

8,7

0,5

CS-ZnCR3

2 500

011802003

1,5 - 2

3

15

13

11

0,5

CS-M2.2

7 000

015435002

1,75 - 2

3

14

14,8

9,1

0,4

CS-ZnCR3

7 700

012070004

1,75 - 2

3,2

12,5

8,5

8

0,4

CS-M2.2

7 500

011619003

2 - 2,5

3,6

12,5

8,2

7,8

0,3

CS-M2.0

8 500

013750003

3 - 4,5

5,9

25

12

12

0,45

CS-M2.0

3 000

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• İki paneli birleştirmek veya bir kavrama parçasını panele yerleştirmek • Bir tarafı çengelli • Arkası düz veya kıvrık

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 63

Metal Panel +LIPSLERI

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir


MONTAJ 2CPGNNGTFGOQPVCLXG[×\G[IK[FKTOG Panel kenarı

2CPGN-NKRUNGTK 5ĨGMKNNKšKHVC[CþÆÁGPIGNNK

F1 s

A h1

A

h2

b

F Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Panel kalınlığı 2 (F1)

Yükseklik (h1)

Yükseklik 2 (h2)

Genişlik (b)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

011516006

0,9

2,3

9

10,1

12,5

0,4

CS-ZnCR3

8 000

052047004

2-3

0,8 - 1,4

9

9

13

0,4

CS-ZnNi

4 000

013698003

0,8 - 1,5

0,5 - 1,5

10

14

12,75

0,4

CS-ZnCR3

5 000

053142001

0,8 - 1,7

0,8 - 1,7

9,2

9,2

13

0,4

CS-ZnNi

5 000

055536000

2 - 2,3

2 - 2,3

9

10

13

0,4

Sst

4 000

136918003

2,2 - 3,1

2,2 - 3,1

10

12

9,52

0,5

CS-PHO

8 000

052225000

0,8 - 1

0,7 - 2

10

10

13

0,4

CS-PHO

10 000

Referans

Tasarım

Metal Panel +LIPSLERI

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• İki paneli birleştirmek • İki tarafı çengelli • Arkası düz veya kıvrık

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 64


MONTAJ 2CPGNNGTFGOQPVCLXG[×\G[IK[FKTOG Panel kenarı

2CPGN-NKRUNGTK -GPCTCMKNKVNK)GÁOGNK

F

A h

A

a b

s l Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Genişlik (b)

Yükseklik (h)

Köşebent uzunluğu (l)

Köşebent açısı (a)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

013075003

1 - 1,5

14

9,5

9

50

0,4

CS-ZnCR3

5 000

014812001

1 - 1,5

13

8,5

4,75

45

0,5

CS-M2.0

7 000

011855003

1,25 - 1,75

18

10,4

12

75

0,35

CS-ZnCR3

5 500

012964005

1,9 - 2,3

18

8

6,8

85

0,3

CS-ZnCR3

7 500

018148002

1,5 - 1,8

18

7,5

8,6

68

0,5

CS-ZnCR3

7 500

Tasarım

Metal Panel +LIPSLERI

Panel kalınlığı (F)

Referans

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Bir paneli, dikey bir panelin kenarına özel bir pozisyonda yerleştirmek • Tek veya iki tarafı çengelli

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 65


MONTAJ 2CPGNNGTFGOQPVCLXG[×\G[IK[FKTOG Panel delikleri

;×\G[IK[FKTOGOQPVCLMNKRUNGTK 5VCPFCTV

lxb L1 x B1

F

h1

h

B s

L

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Uzunluk x Genişlik (L1xB1)

Uzunluk x Genişlik 2 (lxb)

Delik boyutları (LxB)

Yükseklik (h)

Yükseklik 2 (h1)

Malzeme kalınlığı (s)

Karton adedi

104009004

0,7 - 3

1,5x12

14x12

20x6

15

10,5

0,5

3 000

209684000

0,7 - 3

1,5

16-16,7x12

20x6

13,5

9,5

0,6

3 500

204469000

2

4,6x5,4

10,4x9

7,7x10

17

15

0,5

5 000

212576000

3,5

4,4

10,4x9

7x15

17

15

0,6

5 000

016437001

2,3 - 2,7

(1,7-2,1)x14

12,5x9,45

(8 - 8,5)x16

16,5

13,2

0,5

4 500

151898004

2,5

(1,1-1,3)x9,5

11x9,5

(8 - 8,2)x10

18,1

15,5

0,4

4 000

Referans

Tasarım

Metal Panel +LIPSLERI

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Bir paneldeki saplama veya klips kulesini iterek ve diğer paneldeki deliğe yerleştirerek iki paneli birleştiren parça • Farklı tasarım çeşitleri için bizimle temas kurun

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 66


67


68


MONTAJ

0LASTIK0ANEL +LIPSLERI

2NCUVKM2CPGN-NKRUNGTK

Panel &GNKMNGTKPFG

0ANEL0IMLERI ćVOGNK-KNKVNGOG2GTÁKPK 2NCUVKM2QR2GTÁKPNGT šCOCþCEÆVKRKDCþNCPVÆ 2NCUVKMVCRC

s.70 s.72 s.74

s.75

5CRNCOCNCTFC

3APLAMAYATAKLABILENPANELKLIPSI ;CNÆVÆODCþNCPVÆUÆKÁKP s.76

69


MONTAJ 2CPGNNGTFGOQPVCLXG[×\G[IK[FKTOG Panel delikleri

2CPGN2KONGTK ćVOGNK-KNKVNGOG2GTÁKPK Ød1

1 h F h1

2 ØR Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Delik çapı (Ø R)

Kafa çapı (Ø d1)

Kafa kalınlığı (h)

Yükseklik (h1)

Malzeme*

Karton adedi

202493000

2-7

6,5

22

2,6

14

PA66-Bl

1 800

201793000

2 - 7,5

8,1 - 8,3

20

3,2

13

PA66-Bl

3 600

201793001

2 - 7,5

8,1 - 8,3

20

3,2

13

PA66-Gr

3 600

018610000

0,8 - 7

7,8 - 8,8

17

4,5

13

PA66-Gr

1 200

018610003

0,8 - 7

7,8 - 8,8

17

4,5

13

PA66-Bl

1 200

015269000

2,5 - 8,5

7

15

6

17

PA6-Bl

2 000

018795003

3-6

4,6 - 4,9

15

3

11,5

PA6-Bl

5 500

207926000

4,5

15

22

4,5

13,7

PA66-Bl

1 500

020074000

4,5 - 5

10

17,8

5

11,5

PA6-Bl

2 500

017489000

4,6

12

18

6

10

PA66-Bl

1 500

Referans

Tasarım

0LASTIK0ANEL +LIPSLERI

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• İki paneli birleştirmek • Yüksek çekme dirençli pim • Kolaylıkla itilen kilitleme sistemi • Pim çıkarılarak demonte edilir

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 70


¹5(7ó0.$3$6ó7(1ó=ó$577,5,1 *Æ\NÆOQPVCL • Montaj sürecinin optimizasyonu • Atölye ergonomisini iyileştirme • Montaj süresini kısaltma ve makine çalıştırma maliyetini düşürme

Sonsuz bir plastik klips makarası içeren tabanca bir saniyeden daha kısa bir dönüş süresinde düzgün aralıklı ve yüksek kaliteli bağlantılar gerçekleştirebilir. Ayrıca tabanca anında tekrar kullanılmaya hazır hale gelir. Hem operatörlerinizin işçilik süresi kısalır hemde kusursuz bağlantılar elde etmiş olursunuz.

Oto m a ti k bağlan

9ENILIK•ILIK

Ana uzmanlık alanımız olan montaj, bağlantı ve koruma sistemlerinin yanı sıra bu faaliyetlerde kullanılan aletleri de tasarlıyoruz. Buna güzel bir örnek de otomatik montaj tabancamızdır.

tı tabancası

Üç patente sahip ve altı ek patent için beklemede olan bu üretim optimizasyon aletini daha da geliştirmek için araştırmalarımız devam ediyor. y ARa

mo

nd

na sa

yi do na n

150 yıl önce kurulmuş olan şirketimizin yenilikçi üretim prensibi çıtçıttan plastik enjeksiyon kalıplarına kadar uzanan ürünleri kapsamaktadır. Bugün ciromuzun %6’sı Ar-GE, %3’ü personel eğitimine ayrılmaktadır ve tüm dünya ülkelerinde faaliyet gösteren 22 üretim merkezimiz var. Hedefimiz sizin üretim kapasitenizi arttırabilecek yeni ürünler tasarlamak ve üretmektir.

ımı

bağ lant

ı parçaları

71


MONTAJ

2CPGNNGTFGOQPVCLXG[×\G[IK[FKTOG

2CPGN2KONGTK 2NCUVKM2QR2GTÁKPNGT d h

F h1

R

UYGULAMA BILGILERI

0LASTIK0ANEL +LIPSLERI

• İki paneli birleştirme • Yüksek çekme direnci • Kolay itmeli kilitleme sistemi

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 72


Panel delikleri

2CPGN2KONGTK 2NCUVKM2QR2GTÁKPNGT Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Delik çapı (Ø R)

Kafa çapı (Ø d)

Kafa kalınlığı (h)

Yükseklik (h1)

Malzeme*

Karton adedi

012821000

0,75 - 3

5 - 5,2

8,5

2

6

PA66-Na

5 000

012821001

0,75 - 3

5 - 5,2

8,5

2

6

PA66-Bl

5 000

012694001

0,8 - 4,5

3 - 3,65

4,8

1,3

6,2

POM-Bl

20 000

013266000

1,5 - 5

4,95 - 5,35

9

2,3

7,5

PA66-Gr

3 000

013266001

1,5 - 5

4,95 - 5,35

9

2,3

7,5

PA66-Bl

3 000

013266002

1,5 - 5

4,95 - 5,35

9

2,3

7,5

PA66-Bg

3 000

063863000

1,5 - 6,5

6,2 - 6,5

10

2

12

PA6-Bl

2 200

063277001

2-6

4 - 4,2

8

1

8,5

POM-Na

11 000

063277002

2-6

4 - 4,2

8

1

8,5

POM-Bl

11 000

012710031

2-8

5,9 - 7,1

10

2

12

PA6-Bl

2 000

062314001

2,5 - 8

5 - 5,2

10

2

11,4

PA12-Na

2 000

062314002

2,5 - 8

5 - 5,2

10

2

11,4

PA12-Bl

4 600

012696000

3-8

4,95 - 5,55

10

2

11,5

PA12-Na

8 000

012696014

3-8

4,95 - 5,55

10

2

11,5

PA6-Bl

4 000

013011005

4-7

7,9 - 8,7

16

2

12

PA66-Na

1 000

013011006

4-7

7,9 - 8,7

16

2

12

PA66-Bl

1 000

014584001

4-8

8 - 8,4

22

3

13

PA12-Bl

3 000

014584000

4,8

8 - 8,4

22

3

13

PA12-Gr

3 000

052864001

5,5 - 12

5 - 5,4

10

2

15

PA12-Bl

3 500

017385000

5,5 - 10

8 - 8,6

13

3

15

PA12-Na

5 500

017385002

5,5 - 10

8 - 8,6

13

3

15

PA66-Bl

5 500

063652000

6 - 10

6,05 - 6,2

10

3

15,3

PA6-Na

2 400

014142000

7,5 - 8,6

6 - 6,2

16

2,5

14,5

POM-Bl

4 500

0LASTIK0ANEL +LIPSLERI

Panel kalınlığı (F)

Referans

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

73


MONTAJ 2CPGNNGTFGOQPVCLXG[×\G[IK[FKTOG Panel delikleri

2CPGN2KONGTK šCOCþCEÆVKRKDCþNCPVÆ d

h

F

h1

R Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Delik çapı (Ø R)

Kafa çapı (Ø d)

Kafa kalınlığı (h)

Yükseklik (h1)

Malzeme*

Karton adedi

017905001

0,5 - 4

6,5

12

1

7

POM-Gr

7 500

017905003

0,5 - 4

6,5

12

1

7

POM-Bl

7 500

206987000

1,25 - 8,4

8

11,5

1,7

13

PA6-Bl

2 500

201012000

1,6 - 10,3

5 - 5,4

16

2,2

14,9

POM-Bl

5 000

201012002

1,6 - 10,3

5 - 5,4

16

2,2

14,9

POM-Na

5 000

018751001

1,9 - 8

6,8 - 7,1

18

2,5

15

PA6-Bl

2 000

018751003

1,9 - 8

6,8 - 7,1

18

2,5

15

PA6-Gr

2 000

019246000

3,4 - 19,4

6,5 - 6,7

26

2,5

28

PA66-Bl

2 500

Referans

0LASTIK0ANEL +LIPSLERI

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• İki paneli veya bir kavrama aksamı ile bir panoyu birleştirmek • Demonte edilemez

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 74


MONTAJ 2CPGNNGTFGOQPVCLXG[×\G[IK[FKTOG Panel delikleri

2CPGN2KONGTK 2NCUVKMVCRC

d R h

F

h1

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Delik çapı (Ø R)

Kafa çapı (Ø d)

Kafa kalınlığı (h)

Yükseklik (h1)

Malzeme*

Karton adedi

015009000

1,5 - 17

9,5

22

5,5

21,5

PE-Gr

2 300

015009001

1,5 - 17

9,5

22

5,5

21,5

PE-Bl

2 300

018000000

2 - 13

10,2

35

4

22

PE-Bl

1 300

016293002

2,7 - 6,7

10,5

23

2,8

16,2

PE-Wh

2 800

012911001

3 - 6,5

8

27

3,5

14

PE-Bl

2 500

012911008

3 - 6,5

8

27

3,5

14

PE-Gr

2 500

015081000

3 - 6,5

8

20

2,75

9,5

PE-Bl

6 000

016512000

3 - 6,5

M10

31

3,5

14

PE-Gr

2 000

016512001

3 - 6,5

9,5

31

3,5

14

PE-Bl

2 000

012301010

3 - 14

8 - 8,5

20

2,75

20

PE-Gr

4 000

012301011

3 - 14

8 - 8,5

20

2,75

20

PE-Bl

4 000

012271004

3,5 - 11

6 - 6,2

17

3

15

PE-Bl

6 500

012271015

3,5 - 11

6 - 6,2

17

3

15

PE-Gr

6 500

012574001

5,5 - 13,5

9,5 - 9,7

22

4

17

PE-Bg

3 000

012574002

5,5 - 13,5

9,5 - 9,7

22

4

17

PE-Bl

3 000

011620000

6,5 - 13,5

7

17

4

30

PE-Bl

3 500

012631006

7,5 - 22,5

7

30

4

30

PE-Na

1 500

012631010

7,5 - 22,5

7

30

4

30

PA12-Bl

1 500

0LASTIK0ANEL +LIPSLERI

Referans

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

SEÇENEKLER

Panel Pimleri s. 72

• • • •

Panel Pimleri s. 70

Esnek kapak/kavrama aksamının panele tesbiti Delikleri kapatmak Güçlü kesme dişlerine uygun değil Demonte edilemez

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 75


MONTAJ 2CPGNNGTFGOQPVCLXG[×\G[IK[FKTOG Saplamalar

5CRNCOC[CVCMÆNCDKNGPRCPGNMNKRUK ;CNÆVÆODCþNCPVÆUÆKÁKP Ød1 h h1

ØR ØT H Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Saplama boyutları (ØTx H)

Delik çapı (Ø R)

Kafa çapı (Ø d1)

Kafa kalınlığı (h)

Asgari derinlik (h1)

Malzeme*

Karton adedi

204367001

M6x9

10,2 - 15

30

5

8

PA66-Gr

850

200139000

M6x14

10,2 - 15

30

5

12

PP-Bl

1 000

Referans

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

0LASTIK0ANEL +LIPSLERI

UYGULAMA BILGILERI

• Yalıtım veya kavrama aksamını kaynaklı saplamalı panele tesbit etme • Yerleştirmek için saplamanın içine doğru ittikten sonra düz uçlu tornavida ile sıkıştırınız • Demonte etmek için düz uçlu tornavida kullanılır

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 76


77


MONTAJ

ĨCHV-NKRUNGTKXG5QOWPNCTÆ

Panel &GNKMNGTKPFG

ùaft Tutucular %VKRKUGIOCP &CKTGUGN[ÆNFÆ\RWN*CſH[×MNGOG &CKTGUGN[ÆNFÆ\RWN#þÆT[×MNGOG &KMFÑTVIGP[ÆNFÆ\RWN &KĩNKUCRNCOCNCTKÁKPFCKTGUGN[ÆNFÆ\RWN

s.80 s.81 s.82 s.84 s.85

Panel &GNKMNGTKPFG

3ACSOMUN -GPFKPFGP-NCXW\NW&×\RKONGTKÁKP -GPFKPFGP-KNKVNGPGP&KĩNK5CRNCOCNCTKÁKP

78

s.86 s.87


Panel &GNKMNGTKPFG

$ELIรทEGEย•MELIMETALSOMUN /GVTKM%KXCVCNCTKรKP 568KFCNCTฤ‡รKP /GVTKM-CHGU5QOWPNCT

s.88 s.89 s.90

รนAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARย

Panel &GNKMNGTKPFG

$ELIรทEGEย•MELIPLASTIKSOMUN -CTG&GNKMNGTKรKP 1DNQPI&GNKMNGTKรKP

s.91 s.92

Panel -GPCTNCTร†PFC

+ENERAGEย•MELIMETALSOMUN ยšQMHQPMUK[QPNW/GVTKMEKXCVCNCTKรKP /GVTKMEKXCVCNCTKรKP ยšQMHQPMUK[QPNW568KFCNCTฤ‡รKP 568KFCNCTKรKP 6QTMC[CTNร†568KFCNCTฤ‡รKP

s.93 s.94 s.95 s.96 s.98

79


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Saplamalar

ĨCHV6WVWEWNCT %VKRKUGIOCP

s

l

b

D2

D1

L

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Ĺ&#x17E;aft çapÄą (D1)

Segman çapĹ (D2)

Kanal geniĹ&#x;liÄ&#x;i (L)

Klips ebatÄą (lxb)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

054518005

6

5

0,74 - 0,75

11 x 4

0,5

CS-ZnNi-Bl

7 500

013973004

8

6

1,0 - 1,2

16 x 4

0,5

CS-M2.2

6 500

151255001

10 - 12

8

1,05

16 x 5

0,5

CS-PHO

6 000

018177003

16

12

1,25 - 1,45

23,6x7

0,8

CS-ZnCR3

3 000

054633006

6

5

1,2 - 1,3

11,2 x 3

0,4

CS-ZnCR3

5 000

054516002

8

6

1,1 - 1,2

14 x 3

0,4

CS-ZnNi

4 000

Referans

TasarÄąm

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘

Yivli Ĺ&#x;aftlarÄą panellere veya dĂźz yĂźzeyli bir aksama tesbit etmek Klips Ĺ&#x;aftÄąn olduÄ&#x;u kenardan yerleĹ&#x;tirilir Ĺ&#x17E;aftÄąn Ăźzerindeki oluklarÄąn ilk pozisyonu Ä°kinci pozisyonda oluk Ĺ&#x;aftÄąn ucundan belli bir mesafede olmalÄądÄąr

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 80


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Saplamalar

ĨCHV6WVWEWNCT &CKTGUGN[Ă&#x2020;NFĂ&#x2020;\RWNJCĹżH[Ă&#x2014;MNGOG Ă&#x2DC; D1

s

h

Ă&#x2DC;d

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Saplama boyutlarÄą (Ă&#x2DC;D1 )

DÄąĹ&#x; çap (Ă&#x2DC;d)

YĂźkseklik (h)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

011876004

2 - 2,1

9,5

1,3

0,3

CS-ZnCR3

35 000

051856006

2,5 - 2,7

9,5

1,3

0,25

CS-ZnCR3

10 000

051857006

3 - 3,2

9,5

1,2

0,25

CS-ZnNi

10 000

051858007

3,5 - 3,7

9,5

1,1

0,25

CS-ZnCR3

10 000

051859002

4 - 4,1

9,5

1

0,25

CS-ZnCR3

10 000

051833009

4,5 - 4,7

13

1

0,35

CS-ZnCR3-Bl

7 000

052675006

4,9 - 5,1

13

1,3

0,5

CS-ZnCR3

7 500

051834003

5,5

13

1,2

0,35

CS-ZnNi

8 000

051835014

6 - 6,2

13,1

1,1

0,35

CS-ZnNi

8 000

019236004

6 - 6,1

22

2,7

0,45

CS-ZnCR3

8 000

015212001

6,5 - 6,7

20,5

2,2

0,25

CS-M2.0

7 000

014343005

8,41 - 8,5

20

2,7

0,7

CS-ZnCR3

7 500

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘

PĂźrĂźzsĂźz Ĺ&#x;aftlarÄąn panolara veya dĂźz yĂźzeyli bir parçaya tesbit edilmesi Klips Ĺ&#x;aftÄąn Ăźzerine elle veya manyetik, silindir Ĺ&#x;ekilde içi oyuk bir aletle yerleĹ&#x;tirilir. PĂźrĂźzsĂźz (diĹ&#x; açĹlmamÄąĹ&#x;) metal veya plastik Ĺ&#x;aftlar DĂźĹ&#x;Ăźk yĂźke maruz uygulamalar için

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 81

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

Referans


MONTAJ

ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020;

ĨCHV6WVWEWNCT &CKTGUGN[Ă&#x2020;NFĂ&#x2020;\RWN#ĂžĂ&#x2020;T[Ă&#x2014;MNGOG D1 s h

d

UYGULAMA BILGILERI

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘

PĂźrĂźzsĂźz Ĺ&#x;aftlarÄąn panellere veya dĂźz yĂźzeyli bir aksama tesbit edilmesi Klips Ĺ&#x;aftÄąn Ăźzerine manyetik, silindir Ĺ&#x;eklinde içi oyuk bir aletle tepeden yerleĹ&#x;tirilir. PĂźrĂźzsĂźz (diĹ&#x; açĹlmamÄąĹ&#x;) metal Ĺ&#x;aftlar Geleneksel baÄ&#x;lantÄą sistemlerinden daha yĂźksek performans

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 82


Saplamalar

ĨCHV6WVWEWNCT &CKTGUGN[Ă&#x2020;NFĂ&#x2020;\RWN#ĂžĂ&#x2020;T[Ă&#x2014;MNGOG TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Saplama boyutlarÄą (Ă&#x2DC;D1 )

DÄąĹ&#x; çap (Ă&#x2DC;d)

YĂźkseklik (h)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

011959002

4

9,6

1,6

0,3

CS-ZnCR3

26 000

138603002

4

11

1,1

0,25

CS-Zn

10 000

138605003

5

16

1,32

0,38

CS-Zn

5 000

138608003

6

13,5

1,8

0,41

CS-Zn

5 000

138613002

8

15,9

1,8

0,51

CS-PHO

5 000

138617000

10

19,1

1,4

0,41

CS-PHO

5 000

138618003

12

22,1

2,7

0,86

CS-ZnCR3

5 500

020586001

5

12

0,9

0,3

Sst

25 000

054947009

6

13,4

1

0,3

CS-ZnCR3

10 000

018572002

6

20,5

2,1

0,45

CS-ZnCR3

6 000

019496002

8

17,5

1,8

0,5

CS-ZnCR3

8 500

TasarÄąm

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

Referans

83


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Saplamalar

ĨCHV6WVWEWNCT &KMFĂ&#x2018;TVIGP[Ă&#x2020;NFĂ&#x2020;\RWN D1

s

l

b

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Saplama boyutlarÄą (Ă&#x2DC;D1 )

Uzunluk (l)

GeniĹ&#x;lik (b)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

011513001

2

10

6

0,25

CS-PHO

40 000

011245004

4,75

20

13,5

0,5

CS-ZnCR3

8 000

011330002

6

20

13

0,5

CS-ZnCR3

8 000

011204003

8

24

16

0,5

CS-ZnCR3

6 500

011748003

2,5

11

7

0,3

CS-ZnCR3

32 000

013730002

3

11

11

0,3

CS-ZnCR3

26 000

011182005

4

15

10

0,35

CS-ZnCR3

10 000

Referans

TasarÄąm

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘

PĂźrĂźzsĂźz Ĺ&#x;aftlarÄąn panellere veya dĂźz yĂźzeyli bir aksama tesbit edilmesi Klips Ĺ&#x;aftÄąn Ăźzerine elle veya manyetik, silindir Ĺ&#x;ekilde içi oyuk bir aletle yerleĹ&#x;tirilir PĂźrĂźzsĂźz (diĹ&#x; açĹlmamÄąĹ&#x;) metal ve plastik Ĺ&#x;aftlar DĂźĹ&#x;Ăźk yĂźke maruz uygulamalar için

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 84


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Saplamalar

ĨCHV6WVWEWNCT &KÄŠNKUCRNCOCNCTKĂ KPFCKTGUGN[Ă&#x2020;NFĂ&#x2020;\RWN

s

h Ă&#x2DC;d

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

DiĹ&#x; boyutlarÄą

DÄąĹ&#x; çap (Ă&#x2DC;d)

YĂźkseklik (h)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

138642003

M5

11,1

1,65

0,3

CS-PHO

5 000

151769002

M6

17

1,9

0,25

CS-ZnCr3

7 000

135209004

M8

15,9

2,1

0,36

CS-PHO

15 000

138646006

M10

19,9

2,74

0,8

CS-ZnCR3

8 500

151857003

M12

21,4

2,9

0,38

CS-M3.1

3 250

151924001

M14

21,5

2,9

0,38

CS-M3.1

6 000

Referans

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ DiĹ&#x;li metrik Ĺ&#x;aft/cÄąvatalarÄąn panellere veya dĂźz yĂźzeyli bir parçaya tesbit edilmesi â&#x20AC;˘ Klips Ĺ&#x;aftÄąn Ăźzerine elle veya manyetik silindir Ĺ&#x;ekilli içi oyuk bir aletle tepeden yerleĹ&#x;tirilir â&#x20AC;˘ Metrik diĹ&#x;li metal Ĺ&#x;aftlar içindir

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 85


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Saplamalar

5CEUQOWP -GPFKPFGP-NCXW\NW&Ă&#x2014;\RKONGTKĂ KP d D1

h

b1

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Saplama boyutlarÄą (Ă&#x2DC;D1 )

DÄąĹ&#x; çap (Ă&#x2DC;d)

YĂźkseklik (h)

Somun ebadÄą (b1)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą

Malzeme*

Karton adedi

011914007

3

13,5

4,25

8

0,5

CS-ZnCR3

6 500

011993004

4

14,5

4,5

9

0,5

CS-ZnCR3

5 500

012269005

5

14,5

4,5

9

0,5

CS-ZnCR3

5 500

052835008

6

15,1

5,8

11

0,5

CS-ZnCR3

8 000

138786013

5

15

5,4

10

0,4

CS-ZnNi

10 000

138802005

8

13

7,9

20

0,6

CS-Zn

4 000

Referans

TasarÄąm

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ PĂźrĂźzsĂźz Ĺ&#x;aftlarÄąn panellere veya dĂźz yĂźzeyli bir parçaya tesbit edilmesi â&#x20AC;˘ Azami 50 kg/mm² sertliÄ&#x;inde pĂźrĂźzsĂźz metal saplama/Ĺ&#x;aftlara vidalanÄąr

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 86


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Saplamalar

5CEUQOWP -GPFKPFGP-KNKVNGPGP&KÄŠNK5CRNCOCNCTKĂ KP d1

h b

M

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

DiĹ&#x; boyutlarÄą (M )

DÄąĹ&#x; çap (Ă&#x2DC;d1 )

YĂźkseklik (h)

Somun ebadÄą (b)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą

Malzeme*

Karton adedi

012604001

M4

13

5,2

9

0,4

CS-PHO

7 000

138100000

M5

14

5,8

10

0,38

Co

5 000

138101003

M5

14

6,4

10

0,46

CS-Zn

5 000

012470003

M5

14,5

5

9

0,45

CS-ZnCR3

5 500

012148004

M6

15

6,5

11

0,55

CS-ZnCR3

7 000

138104000

M6

24

7,8

11

0,46

CS-Zn/Al

3 000

Referans

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ DiĹ&#x;li metrik Ĺ&#x;aft, saplama veya cÄąvatalarÄąn panellere veya dĂźz yĂźzeyli bir parçaya tesbit edilmesi â&#x20AC;˘ Ucu açĹk veya halka anahtarla yerleĹ&#x;tirilir

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 87


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Panel delikleri

&GNKĂžGIGĂ OGNKOGVCNUQOWP /GVTKMEKXCVCNCTKĂ KP lxb

s

F

h

L

B

M TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

DiĹ&#x; boyutlarÄą (M)

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Delik boyutlarÄą (LxB)

Uzunluk x GeniĹ&#x;lik (lxb)

YĂźkseklik ( h)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

212657001

M5

0,7 - 0,9

12x12

16x20

9,7

0,6

CS-M2.2-Bl

3 000

018709002

M6

0,8 - 2

13x9

16x20

11

0,8

CS-M1.2

2 800

020235001

M6

0,8 - 2

16x9 *Ă&#x2013;zel Ĺ&#x;ekle sahip delikler

18x22

13,2

1

CS-M2.0

2 000

137808001

M6

1,2 - 2

15,3 - 15,3

20x14,8

11

0,86

CS-G500B

2 000

135200002

M6

2,2 - 3

14,9x14,9

22,2x14,7

15,5

0,86

CS-M2.0

2 500

213591000

M6

3

12,2x13,2

18x14

14,2

0,8

CS-M2.0

1 600

203245000

M6

2,5 - 3

12,2x13,5

18x14

14,2

0,8

CS-M2.1

1 600

Referans

TasarÄąm

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ ParçalarÄą delikli panele metrik vidalarla tesbit etmek â&#x20AC;˘ Somunu deliÄ&#x;in içine itttikten sonra parça somunun Ăźzerine yerleĹ&#x;tirilir ve cÄąvata (ve gerektiÄ&#x;inde rondela) ile sÄąkÄąĹ&#x;tÄąrÄąlÄąr â&#x20AC;˘ KĂśr montaj olanaÄ&#x;ÄąnÄą saÄ&#x;lar ve somunun dĂśnmesini engeller

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 88


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Panel delikleri

&GNKĂžGIGĂ OGNKOGVCNUQOWP 56XKFCNCTKĂ KP lxb

F

h s

L ST

B

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Delik boyutlarÄą (LxB)

Uzunluk x GeniĹ&#x;lik (lxb)

YĂźkseklik ( h)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

012036005

4,2

0,75 - 2

11x13

15,75x18

6,8

0,6

CS-ZnCR3

4 000

012415004

4,8

0,75 - 1

9x9

8x15

6,3

0,55

CS-ZnCR3

8 500

011463004

4,8

0,75 - 2

11x13

16x18

7

0,6

CS-ZnCR3

4 000

012991003

4,2

1,5 - 2

9x9

8x15

6

0,4

CS-ZnCR3

9 000

015548003

4,2

0,8 - 1,5

7x9

8,6x11

5,6

0,5

CS-ZnCR3

7 000

207999001

4,8

1,5 - 2

12x15

16x26

17,6

0,6

CS-M1.2

1 500

TasarÄąm

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

Vida boyu (ST)

Referans

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ ParçalarÄą kare veya uzun delikli panele metrik ST vidalarÄąyla tesbit etmek â&#x20AC;˘ Somunu deliÄ&#x;in içine ittikten sonra, parça somunun Ăźzerine yerleĹ&#x;tirilir ve vida ( gerektiÄ&#x;inde rondela) ile sÄąkÄąĹ&#x;tÄąrÄąlÄąr â&#x20AC;˘ KĂśr montaj olanaÄ&#x;ÄąnÄą saÄ&#x;lar ve somun dĂśnmesini engeller

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 89


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Panel delikleri

&GNKĂžGIGĂ OGNKOGVCNUQOWP /GVTKM-CHGU5QOWPNCT

b S I B h

F

L TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

DiĹ&#x; boyutlarÄą

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Delik boyutlarÄą (LxB)

YĂźkseklik (h)

Uzunluk (l)

GeniĹ&#x;lik (b)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

230285000

M3

0,3 - 0,9

6,7x6,7

5,2

9,7

9,3

0,3

CS-Zn

10 000

230286000

M3

1,0 - 1,6

6,7x6,7

5,9

9,7

9,3

0,3

CS-Zn

10 000

230287000

M4

0,5 - 1,6

6,7x6,7

7,1

10,3

10

0,45

CS-Zn

5 000

230288000

M5

0,7 - 1,6

9,5x9,5

8,6

13,5

13,1

0,5

CS-Zn

3 000

230289000

M5

1,7 - 2,7

9,5x9,5

9,6

13,5

13,1

0,5

CS-Zn

3 000

230290000

M6

0,7 - 1,6

9,5x9,5

8,6

13,5

13,1

0,5

CS-Zn

3 000

230291000

M6

1,7 - 2,7

9,5x9,5

9,6

13,5

13,1

0,5

CS-Zn

3 000

230292000

M8

0,7 - 1,7

12,7x12,7

10,4

17,5

16,7

0,6

CS-Zn

1 500

230293000

M8

1,8 - 3,0

12,7x12,7

11,6

17,5

16,7

0,6

CS-Zn

1 500

230294000

M10

0,7 - 1,7

12,7x12,7

10,4

17,5

16,7

0,6

CS-Zn

1 500

230295000

M10

1,8 - 3,0

12,7x12,7

11,6

17,5

16,7

0,6

CS-Zn

1 500

Referans

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ ParçalarÄą kare delikli panele metrik vidalarla tesbit etmek â&#x20AC;˘ Somunu deliÄ&#x;in içine itttikten sonra parça somunun Ăźzerine yerleĹ&#x;tirilir ve cÄąvata (ve gerektiÄ&#x;inde rondela) ile sÄąkÄąĹ&#x;tÄąrÄąlÄąr â&#x20AC;˘ KĂśr montaj olanaÄ&#x;ÄąnÄą saÄ&#x;lar ve somunun dĂśnmesini engeller

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 90


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Panel delikleri

&GNKĂžGIGĂ OGNKRNCUVKMUQOWP -CTG&GNKMNGTKĂ KP

ST h1 F h

LxB lxb

Vida boyu (ST)

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Delik boyutlarÄą (LxB)

Uzunluk x GeniĹ&#x;lik (lxb)

YĂźkseklik (h)

Kafa kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (h1)

Malzeme*

Karton adedi

053853001

4,2

0,5 - 3

7,2x7,2

9,5x9,5

8,3

1,2

PA66-Bl

5 500

207747000

4,2/4,8/5,2

0,7 - 1

7x7

12x12

12

1

PA66-Na

10 000

015197002

Hi-Lo 5,8

0,8 - 1,2

8,2x8,2

11x11

12

0,8

PA6-Na

2 000

019503000

Hi-Lo 5,8

1,2 - 1,6

8,2x8,2

11x11

10

0,8

PA6-Na

2 000

055995000

4,2

0,6 - 3

8,2x8,2

12,8x12,8

12,2

2,2

PA66-Na

2 500

055995001

4,2

0,6 - 3

8,2x8,2

12,8x12,8

12,2

2,2

PA66-Bl

2 500

Referans

TasarÄąm

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ ParçalarÄą delikli panele metrik vidalarla tesbit etmek â&#x20AC;˘ Somunu deliÄ&#x;in içine itttikten sonra parça somunun Ăźzerine yerleĹ&#x;tirilir ve vida (ve gerektiÄ&#x;inde rondela) ile sÄąkÄąĹ&#x;tÄąrÄąlÄąr â&#x20AC;˘ Vida somundaki diĹ&#x;leri açar â&#x20AC;˘ KĂśr montaj olanaÄ&#x;ÄąnÄą saÄ&#x;lar ve somunun dĂśnmesini engeller

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 91

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Panel delikleri

&GNKĂžGIGĂ OGNKRNCUVKMUQOWP 1DNQPI&GNKMNGTÄ&#x2021;Ă KP

ST

h2

F1

h1

Lx B

b1

l1 TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Vida boyu (ST)

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F1)

Delik boyutlarÄą (LxB)

Uzunluk (l1)

GeniĹ&#x;lik (b1)

YĂźkseklik (h1)

055975000

4,2

0,6 - 3

7,2x14

15,2

8,8

10,2

1,2

PA66-Na

10 000

053670002

4,2/4,8

0,5 - 1,2

14,2 x 7,2

20

13

17

2

PA66-Bl

1 500

Referans

TasarÄąm

Kafa kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą Malzeme* Karton adedi (h2)

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘ â&#x20AC;˘

ParçalarÄą uzun delikli panele metal ST vidalarÄąyla tesbit etmek KĂśr montaj olanaÄ&#x;ÄąnÄą saÄ&#x;lar ve somunun dĂśnmesini engeller FarklÄą vida pozisyonlarÄąyla montaj toleransÄąnÄą dĂźzenler Daha yĂźksek performans için metal gergi rondelalÄą somun kullanÄąnÄąz

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 92


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Panel kenarÄą

-GPGTCIGĂ OGNKOGVCNUQOWP Â&#x161;QMHQPMUK[QPNW/GVTKMEKXCVCNCTKĂ KP

s F

M

A

R

lxb TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

DiĹ&#x; boyutlarÄą (M)

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Uzunluk x GeniĹ&#x;lik (lxb)

Azami mesafe (A)

Delik çapĹ (R)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

054044011

M5

0,5 - 4

15,2x12

6,8

6

054044024

M5

0,5 - 4

15,2x12

6,8

6

206960004

M5

0,5 - 4

19,9x13,8

10

7,5

0,6

CS-ZnCR3

2 000

013176010

M6

0,5 - 4

24,1x16

11,5

7

0,8

CS-M2.2-Bl

1 500

013176016

M6

0,5 - 4

24,1x16

11,5

7

0,8

CS-ZnCR3

1 500

013965006

M8

0,8 - 4

28x18

13

9

1

CS-ZnCR3

1 200

013965008

M8

0,8 - 4

28x18

13

9

1

CS-M3.0

1 200

016205003

M5

0,8 - 4,3

20,8x15

10,5

7,5

0,6

CS-M2.1

2 300

016205004

M5

0,8 - 4,3

20,8x15

10,5

7,5

0,6

CS-ZnCR3

2 300

130793007

M6

0,5 - 4

22,3x15

11

8,5

0,8

CS-ZnCR3

1 800

053313010

M8

0,5 - 4

25,5x17

13

11,2

1

CS-ZnCR3

1 000

151854000

M6

0,8 - 4

24,3x15

12,5

10

0,8

CS-M2.0

2 000

151838002

M6

0,8 - 4

30,3x15

18,5

10

0,8

CS-M1.1

1 600

138330004

M8

1,5 - 5,5

24,9x17

13

11,7

1

CS-Zn

1 200

138331003

M10

1,5 - 5,5

32,5x24,5

17,5

15

1,4

CS-PHO

700

015371003

M4

0,8 - 4,3

16,9x15

7

7

0,5

CS-M2.0

3 000

015463001

M4

0,8 - 4,3

16,9x15

7

7

0,5

Sst

3 000

015501003

M5

0,8 - 4,3

16,9x17

7

8

0,6

CS-ZnCR3

2 500

TasarÄąm

Malzeme*

Karton adedi

0,6

CS-M2.1

5 000

0,6

CS-ZnCR3

5 000

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

Referans

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ ParçalarÄą delikli panele metrik civatalarla tesbit etmek â&#x20AC;˘ Somun panelin kenarÄąna kaydÄąrÄąldÄąktan sonra panel deliÄ&#x;ine (veya panelin ortasÄąnda ikinci bir deliÄ&#x;e) yerleĹ&#x;tirilip sÄąkÄąĹ&#x;tÄąrÄąlÄąr â&#x20AC;˘ TasarÄąm deÄ&#x;iĹ&#x;ken panel kalÄąnlÄąklarÄąna ve diĹ&#x;in yĂźzeye paralel konumuna uygundur â&#x20AC;˘ Ă&#x2013;n montajlÄą somunlarda somunun montaj esnasÄąnda esnasÄąnda kaymasÄąnÄą Ăśnlemek için tesbit Ĺ&#x;eridi kullanÄąnÄąz

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 93


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Panel kenarÄą

-GPGTCIGĂ OGNKOGVCNUQOWP /GVTKMEKXCVCNCTKĂ KP

M

s F

A lxb R

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

DiĹ&#x; boyutlarÄą (M)

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Uzunluk x GeniĹ&#x;lik (lxb)

Azami mesafe (A)

Delik çapĹ (R)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

015095002

M4

0,5 - 1,5

13 x 11

6

6,5

0,5

CS-M2.2

9 500

014885002

M4

1,5 - 2

12,75 x 11

6

6,5

0,5

CS-PHO

9 000

015617003

M5

0,6 - 1,7

15,7 x 14,5

7,5

8

0,7

CS-ZnCR3

5 000

015617002

M5

0,6 - 1,7

15,7 x 14,5

7,5

8

0,7

CS-M2.2

5 000

016770001

M6

2

24,8 x 16

11

8,7

0,8

CS-M2.0

2 800

Referans

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ ParçalarÄą delikli panele metrik vidalarla tesbit etmek â&#x20AC;˘ Somun panelin kenarÄąna kaydÄąrÄąldÄąktan sonra panel deliÄ&#x;ine (veya panelin ortasÄąnda ikinci bir deliÄ&#x;e) yerleĹ&#x;tirilip sÄąkÄąĹ&#x;tÄąrÄąlÄąr â&#x20AC;˘ Parça somunun Ăźzerine yerleĹ&#x;tirilir ve cÄąvata (ve gerekirse rondela) ile sÄąkÄąĹ&#x;tÄąrÄąlÄąr â&#x20AC;˘ Tesbit Ĺ&#x;eritli modeller Ăśn montaj için uygundur â&#x20AC;˘ Metrik sonsuz diĹ&#x;li, metrik diĹ&#x;li borudan daha dĂźĹ&#x;Ăźk olmakla beraber, iyi bir tork direncine sahiptir

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 94


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Panel kenarÄą

-GPGTCIGĂ OGNKOGVCNUQOWP Â&#x161;QMHQPMUK[QPNW568KFCNCTÄ&#x2021;Ă KP

ST s F

lxb A R

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Vida boyu (ST)

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Uzunluk x GeniĹ&#x;lik (lxb)

Azami mesafe (A)

Delik çapĹ (R)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

014519003

4,2

0,5 - 4,5

20 x 15

10,5

6

0,6

CS-M3.0

3 500

014519005

4,2

0,5 - 4,5

20 x 15

10,5

6

0,6

CS-ZnCR3

3 000

014043008

4,8

0,5 - 4,5

21 x 15

10,5

6

0,6

CS-ZnCR3

3 000

018594002

4,8

0,5 - 4,5

21 x 15

10,5

6

0,7

CS-M2.2-Bl

2 700

Referans

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ ParçalarÄą delikli panele metal ST vidalarla tesbit etmek â&#x20AC;˘ Somun panelin kenarÄąna kaydÄąrÄąldÄąktan sonra panel deliÄ&#x;ine (veya panelin ortasÄąnda ikinci bir deliÄ&#x;e) yerleĹ&#x;tirilip sÄąkÄąĹ&#x;tÄąrÄąlÄąr â&#x20AC;˘ TasarÄąm deÄ&#x;iĹ&#x;ken panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äąna ve diĹ&#x;in yĂźzeye paralel konumuna uygundur

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 95


MONTAJ ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020; Panel kenarÄą

-GPGTCIGĂ OGNKOGVCNUQOWP 56XKFCNCTKĂ KP

ST s F

lxb A R

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Referans

Vida boyu (ST)

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Uzunluk x GeniĹ&#x;lik (lxb)

Azami mesafe (A)

Delik çapĹ (R)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

011912002

3,5

2,5

12,5x11

5,8

6

0,5

CS-ZnCR3

8 000

013199003

3,5

3-4

15,5x11

6,5

6

0,5

CS-PHO

6 000

013695002

3,5

3,75 - 5,2

12x11

5

5

0,5

CS-ZnCR3

7 500

014105002

3,9

2,3 - 2,8

13x11

8

5

0,5

CS-ZnCR3

7 000

013778002

4,2

0,7 - 1,75

16,5 x 8

7,5

5

0,5

CS-M2.0

7 500

013778003

4,2

0,7 - 1,75

16,5 x 8

7,5

5

0,5

CS-ZnCR3

7 500

012893006

4,2

1,5 - 2

12,7 x 11

6

6

0,7

CS-ZnCR3

6 000

012893007

4,2

1,5 - 2

12,7 x 11

6

6

0,7

CS-M1.2

6 000

013699001

4,2

1,75 - 2,25

19,1 x 16

11

6

0,6

Sst

3 500

151658004

4,8

1-3

19,5 x 12,5

9

6

0,5

CS-ZnCr3

5 000

012763003

4,8

1,5 - 2

25 x 20,5

14

6

0,5

CS-M2.1

3 000

211439000

4,8

2 - 3,5

15x12

7

6

0,7

CS-ZnCR3

4 000

054649001

4,8

3-4

15,5x11

6

6,2

0,5

Sst

4 000

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ ParçalarÄą delikli panele metal ST vidalarla tesbit etmek â&#x20AC;˘ Somun panelin kenarÄąna kaydÄąrÄąldÄąktan sonra panel deliÄ&#x;ine (veya panonun ortasÄąnda ikinci bir deliÄ&#x;e) yerleĹ&#x;tirilir â&#x20AC;˘ Parça somunun Ăźzerine yerleĹ&#x;tirilir ve civata (ve gerekirse rondela) ile sÄąkÄąĹ&#x;tÄąrÄąlÄąr â&#x20AC;˘ Tesbit Ĺ&#x;eritli modeller somunun montaj esnasÄąnda kaymasÄąnÄą engellediÄ&#x;inden Ăśn montaj için uygundur

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 96


<(1ó/ó.¤ó58+818=8*(/óĉ7ó5ó1 #[FÆPNCVOC 5KUVGONGTK • Ürünlerin optimizasyonu • Ürünlere katma değer eklenmesi • Rekabet avantajları yaratmak e sist tma Aydınla

er ml

Size her tür malzeme, metal-metal, plastik-plastik ve plastik-metal bağlantıları için gelişmiş sistemler içeren teknolojileri hizmetinize sunuyoruz. Kataloğumuzda 20.000’i aşkın ürün yer almakta; fakat bunların dışında da ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek yeni ürünler için sizlerle işbirliği yapmaya hazırız.

ii

çin

me

ta l/ plas ri tik bağ lantı çözümle

9ENILIK•ILIK

Aydınlatma sektörü için, asılı aydınlatma birimlerinde kullanılabilecek metal/plastik bir sistem geliştirdik.

rü tö ek as tm ınla Ayd

m

eta

l/p last ik

parç a bağ

sı lantı uygulama

150 yıl önce kurulmuş olan şirketimizin yenilikçi üretim prensibi çıtçıttan plastik enjeksiyon kalıplarına kadar uzanan ürünleri kapsamaktadır. Bugün ciromuzun %6’sı Ar-GE, %3’ü personel eğitimine ayrılmaktadır ve tüm dünya ülkelerinde faaliyet gösteren 22 üretim merkezimiz var. Hedefimiz sizin üretim kapasitenizi arttırabilecek yeni ürünler tasarlamak ve üretmektir.

97


MONTAJ

ĨCHVNCT8KFCNCTXG%KXCVCNCTĂ&#x2020;P/QPVCLĂ&#x2020;

-GPGTCIGĂ OGNKOGVCNUQOWP 6QTMC[CTNĂ&#x2020;568KFCNCTÄ&#x2021;Ă KP ST s F

lxb A

R

UYGULAMA BILGILERI

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

â&#x20AC;˘ ParçalarÄą delikli panele metal ST vidalarla tesbit etmek â&#x20AC;˘ Somun, panelin kenarÄąna kaydÄąrÄąldÄąktan sonra panel deliÄ&#x;ine (veya panonun ortasÄąnda ikinci bir deliÄ&#x;e) sokulur â&#x20AC;˘ Parça somunun Ăźzerine yerleĹ&#x;tirilir ve civata (ve gerekirse rondela) ile sÄąkÄąĹ&#x;tÄąrÄąlÄąr. â&#x20AC;˘ Tesbit Ĺ&#x;eritli modeller Ăśn-montaj için uygundur

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 98


Panel kenarÄą

-GPGTCIGĂ OGNKOGVCNUQOWP 6QTMC[CTNĂ&#x2020;568KFCNCTÄ&#x2021;Ă KP

Vida boyu (ST)

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Uzunluk x GeniĹ&#x;lik (lxb)

Azami mesafe (A)

Delik çapĹ (R)

Malzeme kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

013825003

3,5

2 - 2,75

12,5x11

5,8

6,8

0,5

CS-ZnCR3

4 500

014333002

3,5

2,5

12,5x11

5,8

5,5

0,5

CS-M2.2-Bl

4 000

011347002

3,9

1 - 3,0

16x11

7

7,2

0,5

CS-ZnCR3

7 000

012240005

4,2

0,5 - 1,5

13x11

6

6,8

0,5

CS-M2.2

10 000

012240004

4,2

0,5 - 1,5

13x11

6

6,8

0,5

CS-ZnCR3

6 500

012757003

4,2

0,5 - 1,75

16,6x11

7,5

7,2

0,6

CS-ZnCR3

8 000

012367002

4,2

1 - 2,5

12,6x8

5,5

5

0,6

Sst

8 000

215635001

4,2

1,25 - 2

20,7x13

10,8

8

0,7

CS-ZnCR3

4 500

055111000

4,2

1,5 - 2,5

13,5x10

6,5

6,2

0,5

Sst

5 000

055639007

4,2

2-3

13,8x13

6,8

6

0,5

CS-G500A

5 000

013219005

4,8

0,5 - 1,7

24,9x11

16

7,2

0,5

CS-M2.2

3 000

013219004

4,8

0,5 - 1,7

24,9x11

16

7,2

0,5

CS-ZnCR3

3 000

013133005

4,8

0,6 - 1,7

14,7x11

7,2

7,2

0,7

CS-ZnCR3

8 000

013133006

4,8

0,6 - 1,7

14,7x11

7,2

7,2

0,7

CS-M2.2

8 000

015954002

4,8

1,7 - 2,3

16,6x11

7,2

7,2

0,6

CS-M2.1

7 000

011967002

4,8

2-3

16x11

6,75

7,2

0,5

CS-M2.0

7 000

013806004

5,5

3-4

23,7x16

12

8,7

0,7

CS-M2.2-Bl

1 400

020857003

4,2

2-3,5

16x12

8

6,5

0,5

CS-Zn

5 000

Referans

TasarÄąm

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

99

ĂšAFT+LIPSLERIVE 3OMUNLARÂ?

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir


100


KORUMA6%4!-!-,!-!

;C[Nร†)GTรK$WTรNCTร† -CRCMNCTXG)TQOGV %QPVCNCT

Panel Deliklerinde

9AYLยGERGIBURย•LARย

Oblong delikler iรงin

s.102 s.104 ;C[Nร†)GTรK$WTรNCTร† -CRCMNCTXG)TQOGV%QPVCNCT

Yuvarlak delikler iรงin

Panel Deliklerinde

+APAKLAR Yuvarlak delikler iรงin Oblong delikler iรงin

s.105 s.106

Panel Deliklerinde

'ROMETCONTALAR Yuvarlak delikler iรงin

s.107

101


+/25-!6%4!-!-,!-! Paneller

;C[NĂ&#x2020;IGTIKDWTĂ NCTĂ&#x2020; ;WXCTNCM&GNKMNGTÄ&#x2021;Ă KP

h

s

R

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ Tesbit esnasÄąnda yumuĹ&#x;ak plastik panellerde sĂźrtĂźnmeyi engelleme â&#x20AC;˘ Panel deliÄ&#x;ine vidalamadan Ăśnce yerleĹ&#x;tirme â&#x20AC;˘ DeliÄ&#x;in içinde Ăśn montaj yapÄąlabilir (Yay gerilimiyle otomatik tesbit) â&#x20AC;˘ Halka yĂźksekliÄ&#x;ini panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äąna gĂśre seçiniz â&#x20AC;˘  YassÄą baĹ&#x;lÄą vida (ve gerekirse rondela) kullanÄąnÄąz

;C[NĂ&#x2020;)GTĂ K$WTĂ NCTĂ&#x2020; -CRCMNCTXG)TQOGV%QPVCNCT

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 102


Panel delikleri

;C[NĂ&#x2020;IGTIKDWTĂ NCTĂ&#x2020; ;WXCTNCM&GNKMNGTÄ&#x2021;Ă KP Monte edilmiĹ&#x; iç çap (Ă&#x2DC;)

Delik çapÄą (Ă&#x2DC; R)

Bilezik yĂźksekliÄ&#x;i (h)

Yay kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

202527000

6,2

7,2

3,1

0,5

CS-Zn Matt

7 500

131473003

6,2

8,6

4

1,2

CS-M2.1

5 000

130037002

6,7

8,7

3

1

CS-ZnNi

5 000

204303000

7,9

9,5

5,1

0,8

CS-ZnNi

10 000

202105000

8

10

3

1

CS-ZnNi

5 000

215481000

8,1

10,1

4

1

CS-M2.1

10 000

204803000

8,5

10,1

4,7

0,8

CS-ZnNi-Bl

10 000

207073000

8,8

9,8

3

0,5

CS-ZnNi

5 000

129754002

8,8

9,8

5,5

0,5

CS-M2.1

8 000

202515000

13,4

15,4

3

1

CS-M3.0

5 000

210701000

14

16

5

1

CS-ZnNi

5 000

055438006

7,1

8,1

6

0,5

CS-G500A

10 000

055533002

9,6

10,8

6,3

0,6

CS-G500A

5 000

128689004

9,4

11

7,8

0,8

CS-ZnNi

5 000

220003000

10,2

11,2

10

0,5

CS-ZnNi

4 500

055439002

10,4

12

6

0,8

CS-ZnNi

5 000

213504003

10,7

12,3

6

0,8

CS-ZnNi

5 000

213505000

11,5

12,5

5,8

0,5

CS-G500B

4 000

203970000

12,4

14

7,8

0,8

CS-ZnNi

4 500

055404002

12,7

13

5,8

0,5

CS-G500B

4 000

132644004

17

18,6

6,3

0,8

CS-ZnNi

2 000

Referans

TasarÄąm

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

103

;C[NĂ&#x2020;)GTĂ K$WTĂ NCTĂ&#x2020; -CRCMNCTXG)TQOGV%QPVCNCT

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir


+/25-!6%4!-!-,!-! Paneller Panel delikleri

;C[NĂ&#x2020;IGTIKDWTĂ NCTĂ&#x2020; 1DNQPI&GNKMNGTÄ&#x2021;Ă KP

h

s

Lx R TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Referans

TasarÄąm

Monte edilmiĹ&#x; iç çap (Ă&#x2DC;)

Delik boyutlarÄą (LxR)

Bilezik yĂźksekliÄ&#x;i (h)

Yay kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (s)

Malzeme*

Karton adedi

130562001

12,3x7,6

14,2x10

4

1,2

CS-ZnCR3

8 000

206444000

13,3x7

15,2x9,4

4

1,2

CS-ZnNi

10 000

209874000

14,1x7,8

15,2x9,4

4

0,8

CS-ZnNi-Bl

10 000

218080000

14,6x9,4

16,5x11,8

4,8

1,2

CS-ZnNi

4 500

203758000

15,3x11,9

17,2x14,3

4

1,2

CS-ZnCR3

4 000

128949006

15,4x9,8

16,9x11,8

3

1

CS-M3.0

6 000

;C[NĂ&#x2020;)GTĂ K$WTĂ NCTĂ&#x2020; -CRCMNCTXG)TQOGV%QPVCNCT

131459001

16x7

17,9x9,4

4

1,2

CS-ZnNi

6 000

131474001

16x10,5

17,9x12,9

4

1,2

CS-M2.1

8 000

207543000

16,8x11,3

17,9x12,9

4

0,8

CS-ZnNi

4 500

209013000

18,3x7,9

19,8x9,9

3

1

CS-ZnNi

5 000

218079000

21,6x9,4

23,5x11,8

4,8

1,2

CS-ZnNi

3 000

202409000

22x12,5

22,2x13,5

4,1

0,5

CS-ZnNi

5 000

208723000

22,2x15,1

23,4x17,1

3

1

CS-ZnNi

3 700

213933000

12,9x7

14,4x9

7

1

CS-M2.1

5 000

214278000

15,3x11,3

16,8x13,3

10

1

CS-M2.1

2 500

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ Tesbit esnasÄąnda yumuĹ&#x;ak plastik panellerde sĂźrtĂźnmeyi engelleme â&#x20AC;˘ Panel deliÄ&#x;ine vidalamadan Ăśnce yerleĹ&#x;tirme â&#x20AC;˘ DeliÄ&#x;in içinde Ăśn montaj yapÄąlabilir (Yay gerilimiyle otomatik tesbit) â&#x20AC;˘ Halka yĂźksekliÄ&#x;ini panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äąna gĂśre seçiniz â&#x20AC;˘  YassÄą baĹ&#x;lÄą vida (ve gerekirse rondela) kullanÄąnÄąz â&#x20AC;˘ Uzun modeller montaj toleransÄąnÄą dengeler

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 104


+/25-!6%4!-!-,!-! Paneller Panel delikleri

-CRCMNCTXGVCRCNCT ;WXCTNCM&GNKMNGTÄ&#x2021;Ă KP

Ă&#x2DC;d

h h1

F

Ă&#x2DC;R TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Delik çapÄą (Ă&#x2DC; R)

Kafa çapÄą (Ă&#x2DC; d)

Kafa kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (h)

Derinlik (h1)

Malzeme*

Karton adedi

053054002

0,5 - 1,5

12

19

3

4

PE LD-Na

1 000

053054004

0,5 - 1,5

12

19

3

4

TPE-Bl

2 400

052213000

0,5 - 2,5

18

30

4

5

PE LD-Bl

1 800

052213001

0,5 - 2,5

18

30

4

5

PE LD-Wh

1 800

053296000

0,5 - 3

20,5

29,6

3,7

2,4

PE LD-Bl

1 500

053296001

0,5 - 3

20,5

29,6

3,7

2,4

PE LD-Wh

1 500

175155000

0,6

6,5

10,5

2,2

2,8

TPE-Bl

5 000

053188000

0,6 - 2

28

39,5

4,8

5,2

PE LD-Bl

2 800

053188007

0,6 - 2

28

39,5

4,8

5,2

EPDM-Na

2 800

112145000

0,7 - 2,5

14

24,1

6,5

7

SEBS-Bl

5 000

207249000

3-4

22 - 24

31,4

6,1

6,8

PP/EPDM 60S-Bl

3 500

112019001

3

24,5 - 25

34

3

7

PP/EPDM 70S-Bl

2 500

Referans

UYGULAMA BILGILERI

;C[NĂ&#x2020;)GTĂ K$WTĂ NCTĂ&#x2020; -CRCMNCTXG)TQOGV%QPVCNCT

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

SEĂ&#x2021;ENEKLER

Panel Pimleri s. 70

â&#x20AC;˘ Yuvarlak delikleri tÄąkama â&#x20AC;˘ Â Su ve toz giriĹ&#x;ini engeller

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 105


+/25-!6%4!-!-,!-! Paneller Panel delikleri

-CRCMNCTXGVCRCNCT 1DNQPI&GNKMNGTÄ&#x2021;Ă KP

l1 x b1 h

h1

F

R L TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Delik boyutlarÄą (LxR)

Kafa boyutlarÄą (l1 x b1)

Kafa kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (h)

Derinlik (h1)

Malzeme*

Karton adedi

020758001

0,7 - 0,9

22x16

30x23,85

3

4

PE-Bl

3 000

202395000

0,7 - 1,5

40x12

46x18

4,3

6

PP/EPDM 60S-Bl

2 300

016673000

0,8 - 1,5

70x30

74x34

2,2

6,8

PE-Bl

550

112064000

1 - 1,2

50x30

62x42

3

3,7

PVC 60Sa-Bl

1 400

210121000

1 - 4,3

60x48

75,6x63,7

7

6,7

PP/EPDM 60S-Bl

500

207308000

3

16,7x13,1

26,7x23,1

6

8

PP/EPDM 60S-Bl

5 000

214672000

5

22,3x16,3

31,3x25,3

4

11,2

SEBS-Bl

2 000

Referans

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

;C[NĂ&#x2020;)GTĂ K$WTĂ NCTĂ&#x2020; -CRCMNCTXG)TQOGV%QPVCNCT

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ Uzun delikleri tÄąkama â&#x20AC;˘ Â Su ve toz giriĹ&#x;ini engeller

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 106


+/25-!6%4!-!-,!-! Paneller Panel delikleri

)TQOGVEQPVC ;WXCTNCM&GNKMNGTÄ&#x2021;Ă KP

Ă&#x2DC;D1 Ă&#x2DC;d

h h1

F

Ă&#x2DC;R

TĂźm boyutlar mm olarak, tĂźm açĹlar ° olarak belirtilmiĹ&#x;tir/ DiÄ&#x;er boyutlar ve ayrÄąntÄąlÄą bilgiler talep Ăźzerine verilir

Panel kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (F)

Boru çapÄą (Ă&#x2DC; D1)

Delik çapÄą (Ă&#x2DC; R)

Kafa çapÄą (Ă&#x2DC; d)

Kafa kalÄąnlÄąÄ&#x;Äą (h)

Derinlik (h1)

Malzeme*

Karton adedi

015509000

0,5 - 1,5

7,2 - 7,8

10

17

3

4

PE-Bl

9 500

017960000

0,5 - 2

25

28

40

4

6

PE-Na

1 000

056750000

0,5 - 2,5

12

16

18x26

4,3

4,9

PE LD-Na

1 000

017289000

0,5 - 2

7

28

39

4,8

5,2

PE-Bl

1 000

208071000

0,5 - 2

14

28

39

4,8

5,2

PE-Bl

270

056873001

1 - 1,5

4,8 - 5,05

40

53

5

5

PP/EPDM-Bl

400

206858000

1,2

18

30

49,7

12

4,4

SEBS-Bl

300

Referans

TasarÄąm

;C[NĂ&#x2020;)GTĂ K$WTĂ NCTĂ&#x2020; -CRCMNCTXG)TQOGV%QPVCNCT

*Malzeme tanĹmlamasĹ için katalogun sonundaki kapak sayfasĹna bakĹnĹz

UYGULAMA BILGILERI

â&#x20AC;˘ Kablo/borularÄąn panel deliÄ&#x;inden geçerken hasar gĂśrmesini Ăśnlemek â&#x20AC;˘ Kablo/boru çapÄąyla uyumu su ve toz giriĹ&#x;ini engeller â&#x20AC;˘ Uzun deliklere uygun kauçuk rondelalar için bizi arayÄąnÄąz

Ă&#x2013;zel bir ihtiyacÄąnÄąz olduÄ&#x;unda bizimle temas kurunuz s.122 107


$ć.'Ĩ'0.'4ć06#0+/.#/#5+

Adaptör

Plastik boru ağzı (çam ağacı tipi)

Konektör

İç O-ring

Adaptör profili

Aralayıcı Dış O-Ring

Gövde

Kilitleyici plastik yay

Plastik boru ağzı (çam ağacı tipi)

Dış O-ring

Tutucu halka

AVANTAJLAR •*CſHXGMQTQ\[QPCFKTGPÁNKRNCUVKMRCTÁCNCT •šGXTGMQTWOCXGGOKU[QPUVCPFCTVNCTÆPCW[IWPNWM •4CJCVMWNNCPÆONÆMQORCMVXGMÆUCMQPGMVÑT •/QPVCLU×TGUKPKC\CNVCPXG×TGVKOKCTVVÆTCPPKVGNKMNGT2C\CTUQPTCUÆW[IWNCOCNCTFCCNGVUK\UÑM×O •šGĩKVNKCÁÆNCT uŌuuŌuŌuŌuŌuŌ[ÑPN×*Æ\NÆ-QPGMVÑTNGT ÁCRNCT ŌOOCTCUÆP   UÆXÆNCT [CMÆVUW[CþJCXCXCMWO •&GþKĩKMUÆXÆÁCRÆUÆ KNG uCTCUÆ DCUÆPÁ KNG DCTCTCUÆ MQĩWNNCTÆ[NCDCþNCPVÆNÆHCTMNÆRGTHQTOCPUNCT •$CþNCPVÆMQPGMVÑTNGTKOK\FGÁGĩKVNKNKMMCRCVOCXCNſMCNKDTCU[QPXCNſVGM[ÑPN×XCNHDCUÆPÁC[CTXCNſGPVGITG  DCUÆPÁMQPVTQNXCNſIKDKÁGĩKVNKKĩNGXNGT •6×ODCþNCPVÆMQPGMVÑTNGTKOK\FGJCUUCUVGOK\NKMICTCPVKUK •/QPVCLMQPVTQNC[IÆVNCTÆ

)GPKĩ×T×P[GNRC\GOK\UÆXÆMQPGMVÑTDCþNCPVÆNCTÆKÁKPVGMPKMÁÑ\×ONGTUWPW[QT

108


BAöLANTI

$CþNCPVÆ-QPGMVÑTNGTK

-CDNQNCTFC XG[CDQTWNCTFC

Hortum Ba÷LANT+ONEKTÈRLERI .CUVKM*QTVWONCTćÁKP s.110

-CDNQNCTFC XG[CDQTWNCTFC

Boru Ba÷LANT+ONEKTÈRLERI 2QN[COKF$QTWNCTćÁKP

$CþNCPVÆ -QPGMVÑTNGTK

s.111

109


$#ý.#06+ $QTW$CþNCPVÆNCTÆ Kablo ve borular

*QTVWO$CþNCPVÆ-QPGMVÑTNGTK .CUVKM*QTVWONCTćÁKP

ØD1 ØD

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Referans

Tasarım

B30

Bağlantı çapı (ØD)

Boru çapı (ØD1)

Geometri

Uygulama

7,89mm - 5/16’’ SAE

7,5

Yakıt*

7,89mm - 5/16’’ SAE

7,5

90°

Yakıt*

7,89mm - 5/16’’ SAE

7,5

65°

Yakıt*

7,89mm - 5/16’’ SAE

7,5

Yakıt*

-

7,5

3 Yollu

Yakıt*

QC 1 Buton

B31

QC 1 Buton

B56 QC 1 Buton B49 Adaptör

S5 Adaptör

*Bu ürünler SAE J2044 teknik şartnamesi çerçevesinde otomotiv güvenlik standartlarıyla uyumludur. Lütfen sipariş verdiğinizde ürünün nerede kullanılacağını belirtin. Parçaların, malzeme, ısı, basınç, sıvı uygulamalar alanındaki özel taleplerinize cevap verebilmesi için tasarımla ilgili özel araştırmalar yapılabilir.

$CþNCPVÆ -QPGMVÑTNGTK

UYGULAMA BILGILERI • • • •

Hortumun boncuk kafaya kelepçeyle tutturulması Hortum malzemesi: kauçuk Hortum bağlantı şekil: boncuk Taleplerinize cevap verebilmek için bizimle temasa geçerek ihtiyaçlarınızı belirtirseniz, size uygun ürünü önerebiliriz. • Bağlantı konektörleri stokta muhafaza edilmediğinden sipariş üzerine imal edilmektedir.

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 110


$#ý.#06+ $QTW$CþNCPVÆNCTÆ Kablo ve borular

$QTW$CþNCPVÆ-QPGMVÑTNGTK 2QN[COKF$QTWNCTćÁKP

ØD1 ØD

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Referans

Tasarım

B21

Bağlantı çapı (ØD)

Boru çapı (ØD1int & ØD1ext)

Geometri

Uygulama

Ek İşlevler için

7,89mm - 5/16’’ SAE

6x8

Yakıt*

-

7,89mm - 5/16’’ SAE

6x8

Yakıt*

Kapatma valfi

7,89mm - 5/16’’ SAE

6x8

45°

Yakıt*

-

7,89mm - 5/16’’ SAE

6x8

90°

Yakıt*

-

7,89mm - 5/16’’ SAE

6x8

Yakıt*

-

16 mm

10x12,5

Yakıt*

Kapatma valfi

16 mm

10x12

Yakıt*

-

7,89mm - 5/16’’ SAE

6x8

Su / İçme suyu

-

QC 2 Buton B24 QC 2 Buton

B22A QC 2 Buton

B22

QC 2 Buton B69

Adaptör

J19 QC 2 Buton 020492000 Adaptör 215319000 QC 2 Buton

$CþNCPVÆ -QPGMVÑTNGTK

*Bu ürünler SAE J2044 teknik şartnamesi çerçevesinde otomotiv güvenlik standartlarıyla uyumludur. Lütfen sipariş verdiğinizde ürünün nerede kullanılacağını belirtin. Parçaların, malzeme, ısı, basınç, sıvı uygulamalar alanındaki özel taleplerinize cevap verebilmesi için tasarımla ilgili özel araştırmalar yapılabilir.

UYGULAMA BILGILERI • • • • •

Genişleme süreçli veya süreçsiz piramit şekilli parçalara tesbit edilen poliyamid borular Boru malzemesi : Poliyamid Boru bağlantı şekli : piramit : Kapatma valfi ** bağlantı durumunda akışa izin verir ve bağlantı kesildiğinde akışı kapatır. Taleplerinize cevap alabilmek için bizimle temasa geçerek ihtiyaçlarınızı belirtirseniz, size uygun ürünü önerebiliriz. • Bağlantı konektörleri stokta muhafaza edilmediğinden sipariş üzerine imal edilmektedir.

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 111


112


BAöLANTI

6QRTCMNCOC-NKRUNGTK

2CPGN -GPCTNCTÆPFC

4OPRAKLAMAKABLOSU+ONEKTÈRLER 'NGMVTKMMCDNQUWKÁKP-ÆNÆƀÆ s.114

2CPGN -GPCTNCTÆPFC

+ULAKL4OPRAKLAMA+ONEKTÈRLERI 'NGMVTKMMCDNQUWKÁKP-WNCMNÆ

4OPRAKLAMA +LIPSLERI

s.115

113


$#ý.#06+ -CDNQ$CþNCPVÆNCTÆ Panel kenarı

6QRTCMNCOCMCDNQUW-QPGMVÑTNGT

h

s

b

'NGMVTKMMCDNQUWKÁKP-ÆNÆƀÆ

l

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Referans 220492000 222717000

Panel kalınlığı (F)

Kablo tipi

Uzunluk (l)

Genişlik (b)

Yükseklik (h)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

1,2 - 2,5

H07V-K6

23,3

20,0

5,84

0,8

CS-M2.0

2 000

Resimde görmüş olduğunuz montaj aleti stoklarımızda mevcuttur *Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

• Sadece güneş panellerinin aluminyum çerçevesinin topraklanması için kullanılır • Aluminyum kenar ile H07V-K6 tipi topraklama kablosu arasında iletkenlik sağlar • Kablo yalıtımını kesmek, kabloyu bağlamak ve pervaza yerleştirmek için tek işlem •  AR 222717000 referans numaralı tesisat tertibatıyle kullanılır.

Resimde görmüş olduğunuz montaj aleti stoklarımızda mevcuttur

4OPRAKLAMA +LIPSLERI

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 114


$#ý.#06+ -CDNQ$CþNCPVÆNCTÆ Panel kenarı

-WNCMNÆ6QRTCMNCOC-QPGMVÑTNGTK 'NGMVTKMMCDNQUWKÁKP-WNCMNÆ

A s

A

a b

h

b1

F

Tüm boyutlar mm olarak, tüm açılar ° olarak belirtilmiştir/ Diğer boyutlar ve ayrıntılı bilgiler talep üzerine verilir

Panel kalınlığı (F)

Yükseklik (h)

Genişlik (b)

Köşebent genişliği (b1)

Köşebent adedi

Köşebent açısı (a)

Malzeme kalınlığı (s)

Malzeme*

Karton adedi

055625000

0,3 - 0,5

9

10

6,3

1

40

0,5

CS-ZnCR3

10 000

214634001

0,4 - 1,5

16

11

6,3

1

40

0,8

CS-ZnCR3

5 000

014354004

1-2

16

11

6,3

1

40

0,8

CS-ZnCR3

5 000

019765003

1-2

16

16

6,3

2

40

0,8

CS-ZnCR3

3 000

Referans

Tasarım

*Malzeme tanımlaması için katalogun sonundaki kapak sayfasına bakınız

UYGULAMA BILGILERI

4OPRAKLAMA +LIPSLERI

• Metal panelleri topraklama • Metal kenar ile topraklama kablosu arasında çengel bağlantı aracılığıyla iletkenlik sağlama • Kenara elle veya çekiçle yerleştirme • Sağlam direnç oluşturmak için keskin dişler ve panellerin yüzey kaplamaları aracılığıyla iyi bağlantı

Özel bir ihtiyacınız olduğunda bizimle temas kurunuz s.122 115


FIHRIST B

P

Boru Bağlantı Konektörleri - Polyamid Borular İçin......................... 111

Panel Klipsleri - Kenara kilitli Geçmeli ......................................................65 Panel Klipsleri - S Şekilli / Çift ayağı çengelli ..........................................64 Panel Klipsleri - U Şekilli / Çift ayağı çengelli .........................................62 Panel Klipsleri - U Şekilli / Tek ayağı çengelli .........................................63 Panel Pimleri - Çam ağacı tipi bağlantı ....................................................74 Panel Pimleri - İtmeli Kilitleme Perçini .....................................................70 Panel Pimleri - Plastik Pop Perçinler ..........................................................72 Panel Pimleri - Plastik Pop Perçinler ..........................................................73 Panel Pimleri - Plastik tapa ...........................................................................75

D Deliğe geçmeli metal somun - Metrik civatalar için ...........................88 Deliğe geçmeli metal somun - Metrik Kafes Somunlar .....................90 Deliğe geçmeli metal somun - ST vidalar için .......................................89 Deliğe geçmeli plastik somun - Kare Delikler için ...............................91 Deliğe geçmeli plastik somun - Oblong Delikler İçin .........................92 Deliğe Takılabilen Adaptörler - Kablo Bağları İçin ...............................54 Deliğe takılabilen kablo bağı - Boru montajı için.................................16 Deliğe takılabilen kablo klipsleri - Çok fonksiyonlu ............................31 Deliğe takılabilen kablo klipsleri - Döner / Çift Boru ..........................30 Deliğe takılabilen kablo klipsleri - Döner / Tek Boru ...........................26 Deliğe takılabilen kablo klipsleri - Döner / Tek Boru ...........................27 Deliğe takılabilen kablo klipsleri - Manuel Kitlenebilir ......................32 Deliğe takılabilen kablo klipsleri - Omega Klipsler..............................33 Deliğe takılabilen kablo klipsleri - Standart/ Çift Boru.......................28 Deliğe takılabilen kablo klipsleri - Standart/ Çift Boru.......................29 Deliğe takılabilen kablo klipsleri - Standart/ Tek Boru .......................24

G Gromet conta - Yuvarlak Delikler İçin .................................................... 107

H Hortum Bağlantı Konektörleri - Lastik Hortumlar İçin .................... 110

K Kablo Bağları - Boru montajı için ...............................................................14 Kablo Bağları - Standart ................................................................................12 Kablo Bağları - Tekrar açılabilen .................................................................13 Kablo Klipsleri - Çift Boru ..............................................................................20 Kablo Klipsleri - Döner Hortum Tutucuları .............................................22 Kablo Klipsleri - Üçlü Borular .......................................................................21 Kapaklar ve tapalar - Oblong Delikler İçin ........................................... 106 Kapaklar ve tapalar - Yuvarlak Delikler İçin ......................................... 105 Kenara Takılabilen Adaptörler - Çok fonksiyonlu .................................56 Kenara Takılabilen Adaptörler - Kablo Bağları İçin...............................55 Kenara Takılabilen Adaptörler - Kablo Klipsleri için / 0° .....................57 Kenara Takılabilen Adaptörler - Kablo Klipsleri için / 90° ..................58 Kenara Takılabilen Kablo Bağları - Boru montajı için ..........................15 Kenara Takılabilen Kablo Klipsleri - Çok fonksiyonlu ..........................47 Kenara Takılabilen Kablo Klipsleri - Döner Hortum Tutucuları ........23 Kenara Takılabilen Kablo Klipsleri - Rulo Kenarlı çiftli.........................46 Kenara Takılabilen Kablo Klipsleri - Rulo Kenarlı tekli.........................45 Kenara Takılabilen Kablo Klipsleri - Tekli Standart ...............................44 Kenera geçmeli metal somun - Çok fonksiyonlu - Metrik civatalar için ........................................................................................................................93 Kenera geçmeli metal somun - Çok fonksiyonlu - ST Vidalar İçin ..95 Kenera geçmeli metal somun - Metrik civatalar için...........................94 Kenera geçmeli metal somun - ST vidalar için ......................................96 Kenera geçmeli metal somun - Tork ayarlı- ST Vidalar İçin ...............98 Kenera geçmeli metal somun - Tork ayarlı- ST Vidalar İçin ...............99 Kulaklı Topraklama Konektörleri - Elektrik kablosu için Kulaklı ... 115

116

R Raptiye Klipsler - Çoklu Kablolar ................................................................36 Raptiye Klipsler - Tek Kablo ..........................................................................34 Raptiye Klipsler - Tek Kablo ..........................................................................35

S Sac somun - Kendinden Kilitlenen - Dişli Saplamalar için ................87 Sac somun - Kendinden Klavuzlu - Düz pimler için ............................86 Saplamaya takılabilen kablo bağları - Boru montajı için...................17 Saplamaya Takılabilen Kablo Klipsleri - Çift Kablo ...............................40 Saplamaya Takılabilen Kablo Klipsleri - Tek kablo................................38 Saplamaya Takılabilen Kablo Klipsleri - Tek kablo................................39 Saplamaya takılabilen panel klipsi - Yalıtım bağlantısı için ..............76

Ş Şaft Tutucular - C tipi segman .....................................................................80 Şaft Tutucular - Dairesel yıldız pul - Ağır yükleme ...............................82 Şaft Tutucular - Dairesel yıldız pul - Ağır yükleme ...............................83 Şaft Tutucular - Dairesel yıldız pul - hafif yükleme ..............................81 Şaft Tutucular - Dikdörtgen yıldız pul ......................................................84 Şaft Tutucular - Dişli saplamalar için dairesel yıldız pul .....................85

T Topraklama kablosu Konektörler - Elektrik kablosu için Kılıflı...... 114

V Vidaya Takılabilen Kablo Klipsleri - P Şekilli............................................50 Vidaya Takılabilen Kablo Klipsleri - V Şekilli............................................48 Vidaya Takılabilen Kablo Klipsleri - V Şekilli............................................49

Y Yapışkanlı Kablo Klipsleri - Çift Kablo .......................................................41 Yaylı gergi burçları - Oblong Delikler İçin ............................................ 104 Yaylı gergi burçları - Yuvarlak Delikler İçin ........................................... 102 Yaylı gergi burçları - Yuvarlak Delikler İçin ........................................... 103 Yüzey giydirme montaj klipsleri - Standart ............................................66


PARÇA NUMARALARI 011182005 ................................................................... 84 011204003 ................................................................... 84 011245004 ................................................................... 84 011289005 ................................................................... 46 011330002 ................................................................... 84 011347002 ................................................................... 99 011463004 ................................................................... 89 011513001 ................................................................... 84 011516006 ................................................................... 64 011619003 ................................................................... 63 011620000 ................................................................... 75 011748003 ................................................................... 84 011802003 ................................................................... 63 011847004 ................................................................... 62 011855003 ................................................................... 65 011876004 ................................................................... 81 011912002 ................................................................... 96 011914007 ................................................................... 86 011936004 ................................................................... 45 011959002 ................................................................... 83 011967002 ................................................................... 99 011993004 ................................................................... 86 012036005 ................................................................... 89 012070004 ................................................................... 63 012148004 ................................................................... 87 012204009 ................................................................... 62 012240004 ................................................................... 99 012240005 ................................................................... 99 012247006 ................................................................... 46 012269005 ................................................................... 86 012271004 ................................................................... 75 012271015 ................................................................... 75 012301010 ................................................................... 75 012301011 ................................................................... 75 012367002 ................................................................... 99 012415004 ................................................................... 89 012470003 ................................................................... 87 012526000 ................................................................... 13 012528000 ................................................................... 13 012574001 ................................................................... 75 012574002 ................................................................... 75 012583002 ................................................................... 20 012604001 ................................................................... 87 012631006 ................................................................... 75 012631010 ................................................................... 75 012694001 ................................................................... 73 012696000 ................................................................... 73 012696014 ................................................................... 73 012710031 ................................................................... 73 012738003 ................................................................... 20 012744001 ................................................................... 46 012757003 ................................................................... 99 012763003 ................................................................... 96 012821000 ................................................................... 73 012821001 ................................................................... 73 012893006 ................................................................... 96 012893007 ................................................................... 96 012911001 ................................................................... 75 012911008 ................................................................... 75 012964005 ................................................................... 65 012991003 ................................................................... 89 013011005 ................................................................... 73 013011006 ................................................................... 73 013031002 ................................................................... 62 013075003 ................................................................... 65 013126004 ................................................................... 62

013133005 ................................................................... 99 013133006 ................................................................... 99 013176010 ................................................................... 93 013176016 ................................................................... 93 013199003 ................................................................... 96 013219004 ................................................................... 99 013219005 ................................................................... 99 013266000 ................................................................... 73 013266001 ................................................................... 73 013266002 ................................................................... 73 013414006 ................................................................... 62 013427001 ................................................................... 12 013428000 ................................................................... 12 013429002 ................................................................... 12 013430000 ................................................................... 12 013430001 ................................................................... 12 013475003 ................................................................... 46 013493004 ................................................................... 46 013695002 ................................................................... 96 013698003 ................................................................... 64 013699001 ................................................................... 96 013730002 ................................................................... 84 013750003 ................................................................... 63 013778002 ................................................................... 96 013778003 ................................................................... 96 013806004 ................................................................... 99 013825003 ................................................................... 99 013888001 ................................................................... 54 013965006 ................................................................... 93 013965008 ................................................................... 93 013973004 ................................................................... 80 014043008 ................................................................... 95 014075001 ................................................................... 33 014105002 ................................................................... 96 014130000 ................................................................... 54 014142000 ................................................................... 73 014173003 ................................................................... 46 014277005 ................................................................... 45 014333002 ................................................................... 99 014343005 ................................................................... 81 014354004 .................................................................115 014519003 ................................................................... 95 014519005 ................................................................... 95 014584000 ................................................................... 73 014584001 ................................................................... 73 014691000 ................................................................... 13 014691004 ................................................................... 13 014767000 ................................................................... 33 014812001 ................................................................... 65 014832001 ................................................................... 16 014832002 ................................................................... 16 014885002 ................................................................... 94 015008000 ................................................................... 33 015009000 ................................................................... 75 015009001 ................................................................... 75 015081000 ................................................................... 75 015095002 ................................................................... 94 015118001 ................................................................... 16 015181001 ................................................................... 33 015197002 ................................................................... 91 015212001 ................................................................... 81 015269000 ................................................................... 70 015270001 ................................................................... 33 015371003 ................................................................... 93 015435002 ................................................................... 63 015463001 ................................................................... 93

015501003 ................................................................... 93 015509000 .................................................................107 015548003 ................................................................... 89 015617002 ................................................................... 94 015617003 ................................................................... 94 015954002 ................................................................... 99 016048000 ................................................................... 24 016205003 ................................................................... 93 016205004 ................................................................... 93 016293002 ................................................................... 75 016437001 ................................................................... 66 016512000 ................................................................... 75 016512001 ................................................................... 75 016547000 ................................................................... 39 016608002 ................................................................... 29 016673000 .................................................................106 016770001 ................................................................... 94 016850001 ................................................................... 24 016983000 ................................................................... 20 017098000 ................................................................... 32 017160001 ................................................................... 54 017289000 .................................................................107 017363000 ................................................................... 29 017385000 ................................................................... 73 017385002 ................................................................... 73 017420003 ................................................................... 20 017482000 ................................................................... 32 017489000 ................................................................... 70 017521000 ................................................................... 32 017529000 ................................................................... 32 017713000 ................................................................... 32 017890001 ................................................................... 55 017905001 ................................................................... 74 017905003 ................................................................... 74 017960000 .................................................................107 018000000 ................................................................... 75 018148002 ................................................................... 65 018177003 ................................................................... 80 018348005 ................................................................... 45 018415002 ................................................................... 45 018441000 ................................................................... 24 018524000 ................................................................... 20 018529001 ................................................................... 45 018539001 ................................................................... 21 018551002 ................................................................... 46 018556000 ................................................................... 21 018572002 ................................................................... 83 018594002 ................................................................... 95 018610000 ................................................................... 70 018610003 ................................................................... 70 018690003 ................................................................... 47 018709002 ................................................................... 88 018751001 ................................................................... 74 018751003 ................................................................... 74 018776000 ................................................................... 24 018795003 ................................................................... 70 018890000 ................................................................... 32 018900001 ................................................................... 20 019050000 ................................................................... 24 019236004 ................................................................... 81 019246000 ................................................................... 74 019408001 ................................................................... 55 019496002 ................................................................... 83 019503000 ................................................................... 91 019752001 ................................................................... 55 019765003 .................................................................115

117


PARÇA NUMARALARI 019778000 ................................................................... 32 020040000 ................................................................... 21 020074000 ................................................................... 70 020235001 ................................................................... 88 020305002 ................................................................... 58 020492000 .................................................................111 020494000 ................................................................... 17 020525001 ................................................................... 45 020586001 ................................................................... 83 020726000 ................................................................... 32 020758001 .................................................................106 020857003 ................................................................... 99 051833009 ................................................................... 81 051834003 ................................................................... 81 051835014 ................................................................... 81 051856006 ................................................................... 81 051857006 ................................................................... 81 051858007 ................................................................... 81 051859002 ................................................................... 81 051955017 ................................................................... 49 051955021 ................................................................... 49 051963004 ................................................................... 49 051964003 ................................................................... 49 052047004 ................................................................... 64 052213000 .................................................................105 052213001 .................................................................105 052225000 ................................................................... 64 052244001 ................................................................... 49 052245001 ................................................................... 49 052466005 ................................................................... 49 052495005 ................................................................... 47 052540000 ................................................................... 50 052544000 ................................................................... 50 052674007 ................................................................... 45 052675006 ................................................................... 81 052835008 ................................................................... 86 052864001 ................................................................... 73 053054002 .................................................................105 053054004 .................................................................105 053133005 ................................................................... 49 053133010 ................................................................... 49 053142001 ................................................................... 64 053163007 ................................................................... 33 053164001 ................................................................... 33 053188000 .................................................................105 053188007 .................................................................105 053296000 .................................................................105 053296001 .................................................................105 053313010 ................................................................... 93 053327006 ................................................................... 63 053328004 ................................................................... 62 053438003 ................................................................... 63 053490001 ................................................................... 33 053670002 ................................................................... 92 053748000 ................................................................... 56 053749000 ................................................................... 56 053760004 ................................................................... 20 053810006 ................................................................... 47 053853001 ................................................................... 91 053901011 ................................................................... 49 053901016 ................................................................... 49 053934007 ................................................................... 49 054025008 ................................................................... 58 054026007 ................................................................... 57 054030000 ................................................................... 57 054044011 ................................................................... 93

118

054044024 ................................................................... 93 054116005 ................................................................... 50 054136006 ................................................................... 49 054170000 ................................................................... 33 054207005 ................................................................... 57 054218008 ................................................................... 57 054219006 ................................................................... 58 054220004 ................................................................... 58 054283001 ................................................................... 31 054436007 ................................................................... 49 054477002 ................................................................... 20 054478001 ................................................................... 24 054500003 ................................................................... 49 054516002 ................................................................... 80 054518005 ................................................................... 80 054631004 ................................................................... 49 054633006 ................................................................... 80 054649001 ................................................................... 96 054712015 ................................................................... 62 054749003 ................................................................... 50 054799001 ................................................................... 39 054947009 ................................................................... 83 055111000 ................................................................... 99 055127005 ................................................................... 44 055128001 ................................................................... 44 055129001 ................................................................... 44 055130001 ................................................................... 44 055131013 ................................................................... 44 055132001 ................................................................... 44 055133001 ................................................................... 44 055134001 ................................................................... 44 055154001 ................................................................... 35 055259001 ................................................................... 24 055286007 ................................................................... 31 055297000 ................................................................... 36 055351000 ................................................................... 21 055404002 .................................................................103 055438006 .................................................................103 055439002 .................................................................103 055451001 ................................................................... 21 055465001 ................................................................... 40 055473000 ................................................................... 31 055533002 .................................................................103 055536000 ................................................................... 64 055625000 .................................................................115 055639007 ................................................................... 99 055689001 ................................................................... 39 055766000 ................................................................... 29 055969000 ................................................................... 54 055975000 ................................................................... 92 055995000 ................................................................... 91 055995001 ................................................................... 91 055999000 ................................................................... 39 056081000 ................................................................... 39 056299000 ................................................................... 16 056350000 ................................................................... 16 056476000 ................................................................... 12 056476001 ................................................................... 12 056654001 ................................................................... 35 056686000 ................................................................... 12 056686001 ................................................................... 12 056688000 ................................................................... 12 056689000 ................................................................... 12 056750000 .................................................................107 056766000 ................................................................... 12 056767000 ................................................................... 12

056792000 ................................................................... 12 056799000 ................................................................... 12 056799002 ................................................................... 12 056873001 .................................................................107 056889000 ................................................................... 12 057255002 ................................................................... 21 060637002 ................................................................... 22 060655001 ................................................................... 22 060710001 ................................................................... 22 060776000 ................................................................... 22 060988001 ................................................................... 41 061000001 ................................................................... 22 061240000 ................................................................... 27 061357001 ................................................................... 36 061576002 ................................................................... 23 061585005 ................................................................... 23 062314001 ................................................................... 73 062314002 ................................................................... 73 063274001 ................................................................... 35 063277001 ................................................................... 73 063277002 ................................................................... 73 063350001 ................................................................... 35 063571008 ................................................................... 35 063652000 ................................................................... 73 063863000 ................................................................... 73 064262000 ................................................................... 36 064266001 ................................................................... 35 064576000 ................................................................... 16 064697001 ................................................................... 35 064894001 ................................................................... 35 064967000 ................................................................... 36 080465002 ................................................................... 14 080477000 ................................................................... 14 080487000 ................................................................... 14 080983000 ................................................................... 14 081083000 ................................................................... 22 081104000 ................................................................... 14 081127001 ................................................................... 14 081157000 ................................................................... 22 081226000 ................................................................... 22 081284000 ................................................................... 14 081287001 ................................................................... 14 081295000 ................................................................... 14 081354000 ................................................................... 14 081363000 ................................................................... 14 081379000 ................................................................... 22 081382000 ................................................................... 22 081401000 ................................................................... 23 081418000 ................................................................... 27 081424003 ................................................................... 22 081442000 ................................................................... 27 081471000 ................................................................... 27 081474001 ................................................................... 27 081580000 ................................................................... 27 081624000 ................................................................... 27 081778002 ................................................................... 22 081790000 ................................................................... 27 081794000 ................................................................... 27 081873000 ................................................................... 30 081898000 ................................................................... 30 081929000 ................................................................... 14 081966000 ................................................................... 14 081995001 ................................................................... 22 082047001 ................................................................... 23 082131000 ................................................................... 27 082165000 ................................................................... 14


PARÇA NUMARALARI 082258001 ................................................................... 30 082351000 ................................................................... 30 082400000 ................................................................... 14 082420000 ................................................................... 30 082604000 ................................................................... 14 082651000 ................................................................... 15 082652000 ................................................................... 15 082653000 ................................................................... 15 104009004 ................................................................... 66 108011000 ................................................................... 41 108060003 ................................................................... 39 108130000 ................................................................... 24 108233000 ................................................................... 39 108408001 ................................................................... 16 110074002 ................................................................... 21 110075001 ................................................................... 20 112019001 .................................................................105 112064000 .................................................................106 112145000 .................................................................105 128689004 .................................................................103 128949006 .................................................................104 129597000 ................................................................... 29 129754002 .................................................................103 130037002 .................................................................103 130562001 .................................................................104 130793007 ................................................................... 93 131459001 .................................................................104 131473003 .................................................................103 131474001 .................................................................104 132029000 ................................................................... 31 132033001 ................................................................... 24 132068001 ................................................................... 23 132644004 .................................................................103 135200002 ................................................................... 88 135209004 ................................................................... 85 136895002 ................................................................... 62 136918003 ................................................................... 64 137808001 ................................................................... 88 138100000 ................................................................... 87 138101003 ................................................................... 87 138104000 ................................................................... 87 138330004 ................................................................... 93 138331003 ................................................................... 93 138603002 ................................................................... 83 138605003 ................................................................... 83 138608003 ................................................................... 83 138613002 ................................................................... 83 138617000 ................................................................... 83 138618003 ................................................................... 83 138642003 ................................................................... 85 138646006 ................................................................... 85 138786013 ................................................................... 86 138802005 ................................................................... 86 151177005 ................................................................... 47 151255001 ................................................................... 80 151658004 ................................................................... 96 151769002 ................................................................... 85 151838002 ................................................................... 93 151854000 ................................................................... 93 151857003 ................................................................... 85 151898004 ................................................................... 66 151924001 ................................................................... 85 175000002 ................................................................... 21 175057000 ................................................................... 16 175155000 .................................................................105 175200000 ................................................................... 16

190042000 ................................................................... 15 200139000 ................................................................... 76 200439000 ................................................................... 40 200504001 ................................................................... 45 201012000 ................................................................... 74 201012002 ................................................................... 74 201143000 ................................................................... 29 201174002 ................................................................... 15 201614001 ................................................................... 17 201793000 ................................................................... 70 201793001 ................................................................... 70 202105000 .................................................................103 202339000 ................................................................... 20 202395000 .................................................................106 202409000 .................................................................104 202493000 ................................................................... 70 202515000 .................................................................103 202527000 .................................................................103 202587000 ................................................................... 17 203245000 ................................................................... 88 203297005 ................................................................... 56 203449000 ................................................................... 17 203697005 ................................................................... 56 203758000 .................................................................104 203870000 ................................................................... 15 203970000 .................................................................103 204303000 .................................................................103 204367001 ................................................................... 76 204469000 ................................................................... 66 204496000 ................................................................... 32 204803000 .................................................................103 205203001 ................................................................... 23 205246000 ................................................................... 16 205951000 ................................................................... 27 206444000 .................................................................104 206858000 .................................................................107 206941000 ................................................................... 39 206960004 ................................................................... 93 206987000 ................................................................... 74 207073000 .................................................................103 207249000 .................................................................105 207308000 .................................................................106 207543000 .................................................................104 207747000 ................................................................... 91 207926000 ................................................................... 70 207999001 ................................................................... 89 208025000 ................................................................... 16 208071000 .................................................................107 208596000 ................................................................... 13 208723000 .................................................................104 208738001 ................................................................... 55 209013000 .................................................................104 209684000 ................................................................... 66 209874000 .................................................................104 210121000 .................................................................106 210701000 .................................................................103 211439000 ................................................................... 96 211723000 ................................................................... 46 212576000 ................................................................... 66 212657001 ................................................................... 88 213504003 .................................................................103 213505000 .................................................................103 213591000 ................................................................... 88 213933000 .................................................................104 214278000 .................................................................104 214634001 .................................................................115

214672000 .................................................................106 215319000 .................................................................111 215481000 .................................................................103 215635001 ................................................................... 99 216956000 ................................................................... 16 218079000 .................................................................104 218080000 .................................................................104 220003000 .................................................................103 220492000 .................................................................114 222717000 .................................................................114 228187001 ................................................................... 47 230285000 ................................................................... 90 230286000 ................................................................... 90 230287000 ................................................................... 90 230288000 ................................................................... 90 230289000 ................................................................... 90 230290000 ................................................................... 90 230291000 ................................................................... 90 230292000 ................................................................... 90 230293000 ................................................................... 90 230294000 ................................................................... 90 230295000 ................................................................... 90 B21 ................................................................................111 B22 ................................................................................111 B22A .............................................................................111 B24 ................................................................................111 B30 ................................................................................110 B31 ................................................................................110 B49 ................................................................................110 B56 ................................................................................110 B69 ................................................................................111 J19 .................................................................................111 S5...................................................................................110

119


'%.%,(´+´-6%+/ 5,,!2 1 - Genel bilgiler Bu Genel Hüküm ve Koşullar tedarikçi ARAYMOND INDUSTRIAL S.L. (bundan böyle “Tedarikçi” ya da “ARAYMOND INDUSTRIAL” olarak anılacaktır) ve Müşteri şirket (bundan böyle “Müşteri» olarak anılacaktır) arasındaki akdi ilişkiyi düzenlemektedir. Mevcut Genel Hüküm ve Koşullara ve Özel Koşullara ek olarak, ARAYMOND INDUSTRIAL’ın açıkça kabul etmiş olduğu Müşterinin genel hüküm ve koşulları da, işbu hükümlerle çatışmadıkları ve sözleşme hukuku ve rekabet yasasıyla uyumlu oldukları müddetçe geçerli olabilir. Mevcut Genel Hüküm ve Koşullar, tüm sözleşmeler, tüm siparişler ve tüm açık siparişler için geçerlidir. Başka bir belgeye atıfta bulunan İnternet siteleri dahil olmak üzere, herhangi bir belgede Müşterinin belgelerine yapılan hiçbir atıf, ARAYMOND INDUSTRIAL’ın önceden yazılı izni alınmaksızın kabul edilmeyecektir. Tedarikçinin “Tamam” ya da “Kabul ediyorum” veya benzeri kabul düğmelerine tıklayıp tıklamadığına bakılmaksızın, hiçbir web sitesi kullanım anlaşması ya da bir web sitesine dair diğer linke tıklama anlaşmaları geçerli ya da bağlayıcı olmayacaktır. Mevcut Genel Hüküm ve Koşullarda yapılacak değişikliklerin yazılı olarak teyit edilmesi gerekmektedir. “Yazılı olarak” terimi, kağıt, elektronik ortam veya faks yoluyla hazırlanan tüm belgeleri ifade etmektedir. Diğer taraftan, tüm siparişler veya Ürün kabulleri işbu Genel Hüküm ve Koşulların ve ARAYMOND INDUSTRIAL’ın SPESİFİKASYONLAR dahil tüm şartlarının tam ve bütün olarak kabul edildiği anlamına gelmektedir. SPESİFİKASYONLAR şu anlamlara gelmektedir: (i) Müşterinin Ürünle ilgili yazılı olarak sunduğu ve ARAYMOND INDUSTRIAL’ın yazılı olarak açıkça kabul etmiş olduğu gereklilikler veya (ii) Müşterinin onayladığı, kullanılan kaynakların ölçümü ve sınamasını sonucunda işlevsel olduklarını gösteren ARAYMOND INDUSTRIAL belgesi. Müşteriden gelecek ilk sipariş Tedarikçi tarafından sağlanmış olan son SPESİFİKASYONLARIN kabulu olarak değerlendirilecektir. 2 - Sözleşmenin uygulama alanı Şu belgeler, aşağıda gösterildikleri sırayla sözleşmenin parçasıdır: (i) Mevcut Genel Hüküm ve Koşullar, (ii) Özellikle alış onayı olmak üzere, herhangi bir yöntemle Kabul edilen Teklif, (iii) Mevcut Genel Hüküm ve Koşulları tamamlayan SPESİFİKASYONLAR, (iv) Teslimat siparişi, (v) Fatura. Şu belgeler sözleşmenin parçası değildir: Taraflar arasında mevcut koşullarda belirtilmemiş ve üzerinde açıkça anlaşmaya varılmamış olan belgeler, kataloglar, reklamlar, “Yazılı” ücretler. 3 - Sipariş verme yöntemi Sözleşme yalnızca siparişin ARAYMOND INDUSTRIAL tarafından açıkça kabulünden sonra geçerli olacaktır (bu siparişin Tekliften farklı şartlarının olması halinde). Sipariş herhangi bir şekilde yazılı olarak kabul edilmelidir. İster açık ister kapalı, ARAYMOND INDUSTRIAL tarafından açıkça kabul edilmiş olan tüm siparişler, Müşterinin ARAYMOND INDUSTRIAL’ın teklifini kabul ettiği anlamına gelecektir. Teklife tam olarak uygun olan tüm siparişler teyit edilemeyebilir ve fiilen kabul edilmiş sayılır. Müşterinin siparişlerini bir portal ya da başka bir yöntemle alma talepleri ARAYMOND INDUSTRIAL’ın kabulüne tabi olacaktır. Her durumda, ARAYMOND INDUSTRIAL bu uygulamayı kabul etmiş olsa dahi, Müşterinin ARAYMOND INDUSTRIAL’ın sözü geçen siparişleri aldığından emin olması gerekecektir. Bu bağlamda, Müşteri tarafından doğrulama yapılmaması halinde ARAYMOND INDUSTRIAL sorumlu tutulamayacaktır. 3.1 - Kapalı sipariş Kapalı sipariş, miktarlar, fiyatlar ve zamanlamaları kapalı bir şekilde belirtir. 3.2 - Açık sipariş ve teslimat programı Açık sipariş şu koşulları sağlamalıdır: • Kabul edilmiş olan zamanlamalarla sınırlanır ve • Ürünün özellikleri ve fiyatını belirtir ve • Açık siparişin verildiği tarihte asgari ve azami miktarlar ve ifa zamanlamaları belirtilir ve • Teslimat siparişlerinin hızı, açık siparişin kapsamı dahilindeki miktarlar ve zamanlamaları belirtir. Müşteri tarafından belirtilen tahminlerde yapılacak düzeltmelerde aşağı ya da yukarı yönde %20 oranından fazla sapma olması halinde, ARAYMOND INDUSTRIAL bu değişimlerin sonuçlarını değerlendirecektir. Yukarı ya da aşağı yönde bir değişiklik olması halinde, taraflar sözleşmenin dengesini ARAYMOND INDUSTRIAL’ın zarar edeceği şekilde değiştirebilecek olan bu değişimin sonuçlarını düzeltecek bir sonuç bulmak üzere görüşecektir. Yukarı yönde değişiklik olması halinde, ARAYMOND INDUSTRIAL imkanlarına (üretim, nakliye, taşeronluk, insan yeterliliği, mali yeterlilik, vb.) uygun olarak Müşterinin talep ettiği miktarlar ve zamanlamaları karşılamak için her türlü çabayı gösterecektir. 3.3 - Siparişlerin değiştirilmesi Müşteri tarafından sözleşmede değişiklik yapılması yönündeki talepler, ARAYMOND INDUSTRIAL’ın açık kabulüne tabidir. 3.4 - Sipariş iptali Sipariş, Müşterinin geri alınamaz onayını ifade etmektedir; Müşteri ARAYMOND INDUSTRIAL’ın önceden yazılı onayını almaksızın bu siparişleri iptal edemez. İptal etmesi durumunda, Müşteri ARAYMOND INDUSTRIAL’ın yapmış olduğu tüm masrafları (özellikle, belirli ekipmanlar, araştırma masrafları, işçilik ve tedarik masrafları, aletler) karşılayacak ve bu iptalden kaynaklanan dolaylı ve dolaysız tüm sonuçlardan sorumlu olacaktır. Ayrıca ödenmiş olan teminat akçesi ARAYMOND INDUSTRIAL’da kalacaktır. 4 - Siparişle ilgili hazırlık işleri ve yan işler 4.1 - Planlar, araştırmalar, tanımlar Müşteriye verilen tüm teknik planlar, tanımlar, belgeler veya fiyat teklifleri, ARAYMOND INDUSTRIAL’ın ticari teklifinin değerlendirilmesi ve görüşülmesi amacıyla ödünç olarak verilecektir. Müşteri tarafından başka bir amaçla kullanılmayacaktır. Ödünç verilen tüm belgelerin maddi ve fikri mülkiyet hakkı ARAYMOND INDUSTRIAL’a aittir. Bu belgeler, ARAYMOND INDUSTRIAL’ın ilk talebi üzerine ARAYMOND INDUSTRIAL’a iade edilecektir. 4.2 - Numunelerin teslimatı Müşteriye iletilen numuneler ya da prototipler kesin gizliliğe tabidir. Numuneler üçüncü bir tarafa sadece ARAYMOND INDUSTRIAL’ın açık onayına tabi olarak verilebilir. 4.3 - Aletlerin muhafazası Araştırma, aletlerin yapılması ve üretimde yapılacak değişiklikler sebebiyle ARAYMOND INDUSTRIAL’ın uğrayacağı masraflar Müşterinin mali katılımına tabi olacaktr. ARAYMOND INDUSTRIAL tarafından tasarlanan ve yöntemlerine ve ekipmanlarına uyarlanan aletler ARAYMOND INDUSTRIAL’ın mülkü olarak kalacaktıır. Alet yapım masraflarına Müşterinin katılımı herhangi bir maddi ya da fikri mülkiyet hakkı ya da knowhow bilgisinin devredilmesini gerektirmeyecektir. 5 - Sipariş edilen ürünlerin özellikleri ve durumu 5.1 - Ürünlerin kullanımı Teslim edilen ürünler, Incoterms’e (bkz. Madde 7.5 – Ürünlerin Alınması) ve SPESİFİKASYONDA belirtilen teknik düzenleme ve teknik standartlara uygun olarak, teslim edildiklerinde SPESİFİKASYONLARA uygun durumda olacaklardır. Müşteri ürünün normal öngörülmüş kullanım koşullarında ve kullanım yerinde geçerli olan güvenlik ve çevre mevzuatının yanı sıra, endüstri usullerine uygun olarak kullanılmasından sorumludur. Ürünün belirli bir amaca ve Müşterinin uygulama yöntemine uygunluğunu belirlemekten yalnızca Müşteri sorumludur. Ürün üzerinde açıkça belirtilmediği müddetçe, teslim edilen ürün Havacılık amacıyla

120

kullanılmayacaktır. 5.2 - Ürünlerin ambalajı Gönderilmeyen ambalajlar ARAYMOND INDUSTRIAL tarafından geri alınacaktır. Müşteri ambalajları yerel çevre mevzuatına uygun olarak bertaraf etmekten sorumludur. 5.3 - Ürünle ilgili bilgilerin iletilmesi Müşteri, ürünün kullanılmasında fayda sağlayacak tüm bilgileri kendisi altındaki tüm alıcılara iletmekten sorumludur. ARAYMOND INDUSTRIAL ürünün Müşteriye teslim tarihine kadarki takip edilebilirliğinden sorumlu olacaktır. 6 - Fikri mülkiyet ve gizlilik 6.1 -Belgeler ve ürünlere dair fikri mülkiyet ve know-how bilgileri Tedarikçi tarafından Müşteriye ifşa edilen, teslim edilen veya başka şekilde sağlanan tüm çizimler, know-how bilgileri, tasarımlar, spesifikasyonlar, buluşlar, aygıtlar, geliştirmeler, süreçler, telif hakları, ticari markalar, patentler ve uygulamalar ile tescilli ya da tescilsiz tüm diğer bilgi ve Fikri Mülkiyetler ve bunlara dari tüm haklara birlikte Tedarikçinin «Fikri Mülkleri» olarak anılacaktır. Fikri Mülkler Tedarikçinin mülkü olarak kalacak ve işbu Hüküm ve Koşullar uyarınca Müşteri tarafından gizli tutulacaktır. Müşterinin Fikri Mülkler ve benzeri bilgiler üzerinde hiçbir biçimde herhangi bir hak talebi ya da sahiplik çıkarı olamaz ve bunların tüm kopyaları Tedarikçiden yazılı talep gelmesi halinde beklemeksizin Tedarikçiye iade edilecektir. Müşteri, Fikri Mülklerle ilgili olarak bu anlaşma uyarınca, Tedarikçiden satın alınan ve Tedarikçinin sahibi olduğu Ürünleri kullanım konusunda sahip olduğu sınırlı hak dışında, kendisine açık ya da zımni hiçbir hak ya da lisans verilmediğini kabul etmektedir. Tedarikçi tarafından özellikle belirtilmediği ve ödeme için listelenmediği sürece, Tedarikçi tarafından Ürünler veya Hizmetlerin Müşteriye satışı, Tedarikçinin Fikri Mülküyle ilgili tasarım, geliştirme veya ilgili hizmetleri içermemektedir. Çizimlere Müşteriden bahsedilmesi veya Müşterinin antetinin ya da diğer bilgilerinin koyulması, Çizime dair Fikri Mülkiyet ve/veya know-how haklarının Müşteriye devredildiği şeklinde yorumlanamaz ve Müşterinin antetinde gösterilen normlar hiçbir şekilde ARAYMOND INDUSTRIAL tarafından onay verildiği yönünde anlaşılamaz ya da yorumlanamaz. 6.2 - Gizlilik Taraflar sözleşmenin hazırlanması ve uygulanması çerçevesinde birbirlerine verdikleri bileşenler (her tür ortamdaki belgeler, görüşme raporları, planlar, bilgisayar verileri, vb.) konusunda genel bir gizlilik yükümlülüğü altına girmektedir. Ancak aşağıdaki bilgiler gizlilik yükümlülüğüne tabi olmayacaktır: • Sözleşmenin imzalanma tarihi itibariyle kamuya açık durumda olan bilgiler • Sözleşmenin imzalanma tarihi öncesinde veya sözleşmenin imzalanmasından önce gerçekleştirilen hazırlık işlerinin öncesinde herhangi bir Tarafça yasal olarak bilinen bilgiler. Bu şartlar, ARAYMOND INDUSTRIAL’ın sözleşme süresince sahip olduğu know-how bilgilerini ve kendi teknolojisini taraflar arasında varılmış olan belirli bir anlaşma olmaksızın kullanmasını engellemeyecektir. Bu hükümler ARAYMOND INDUSTRIAL’ın gerçekleştirdiklerini koruma yönünde tercih kullanmasını engellemeyecektir. 6.3 - İhlal halinde garanti Tasarım, çizim, teknik bilgiler (“Veriler”) Müşteri tarafından sağlandığında, Müşteri bu Verilerin ve bunların kullanımının üçüncü tarafların fikri mülkiyet haklarını ve know-how bilgilerini ihlal etmediğini garanti etmektedir. Müşteri ayrıca ARAYMOND INDUSTRIAL’ın bunları herhangi bir akdi ya da yasal yükümlülüğü ihlal etmeden serbestçe kullanabileceğini garanti etmektedir. Müşteri, ihlal ya da haksız rekabet eylemlerinden kaynaklı olarak açılabilecek hukuki sorumluluk veya cezai sorumluluk davalarının dolaylı ya da dolaysız sonuçlarından ARAYMOND INDUSTRIAL’ın zarar görmesini engelleyecektir. Fikri Mülkiyet haklarının sahibi Tedarikçi olduğunda, sözleşme uyarınca üretilen Parçaların, Tedarikçinin Teklif verdiği tarihte ve üretim yerinde yayınlanmış olan üçüncü taraf fikri mülkiyet haklarını doğrudan ihlal etmeyeceğini garanti etmektedir. Bu bölümden kaynaklı olarak bir mahkeme emri veya diğer bir emirle Tedarikçinin Parçaları tedarik etmesi veya Müşterinin Parçaları amaçlanan kullanımı doğrultusunda kullanmasını engelleyen bir talepte bulunulursa veya böyle bir talebin gerçekleşmesi olasıysa, Tedarikçinin kendi kararına dayanarak ve masraflar kendisine ait olmak üzere (i) Tedarikçi, Parçaları Müşteriye sağlamaya devam etmesine izin verecek şekilde Fikri Mülkiyet Hakkı için bir lisans alacak veya (ii) Parçaları ihlale sebebiyet vermeyecekleri şekilde değiştirecek veya (iii) Parçaları ihlale sebebiyet vermeyen, ama pratikte eşdeğer Parçalarla değiştirecektir. Müşteri Tedarikçiye bu maddeden kaynaklı bir talebe karşı savunma yapacak tam bilgi, işbirliği, destek ve yetkiyi vermediği müddetçe Tedarikçinin bu maddeden kaynaklanan hiçbir yükümlülüğü olmayacaktır. Bir ihlal durumu, (1) Müşteri ya da üçüncü bir tarafça gerçekleştirilen bir Parça değişikliğine, (2) Müşterinin talebi doğrultusunda Tedarikçi tarafından yapılan bir Parça değişikliğine, (3) Müşterinin Parçayı Tedarikçi tarafından üretilmemiş ya da sağlanmamış diğer ürünlerle kullanmasına dayalı olarak gerçekleşiyorsa, Tedarikçinin bu maddeden kaynaklı olarak herhangi bir yükümlülüğü bulunmayacaktır. 7 - Ürünlerin teslimatı, nakli, denetimi ve kabulü 7.1 - Teslimat zamanlaması Teslimat zamanlaması aşağıdakiler arasındakilerden en son gerçekleşenin tarihinde başlayacaktır: • Siparişin teyit tarihi, • Müşteriye sağlaması gereken tüm materyaller, ekipmanlar, aletler ve ifa detaylarının alındığı tarih, • Müşteriye ait önceki akdi ya da yasal yükümlülüklerin yerine getirilme tarihi. Üzerinde anlaşılan teslimat zamanlaması Teklifte belirtilmekte olan önemli bir unsurdur. Ancak, öngörülen zamanlamalar yalnızca bilgi amaçlıdır ve ARAYMOND INDUSTRIAL’ın kontrolü dışında olayların gerçekleşmesi halinde yeniden değerlendirilebilir. 7.2 - Teslimat şartları Teslimatla (Yasal Kabul) birlikte riskler, ARAYMOND INDUSTRIAL’ın mülkiyeti muhafaza maddesinden yararlanma hakkına veya muhafaza hakkını kullanmasına halel getirmeksizin, Müşteriye geçmektedir. Teslimat Incoterms’e uygun olarak gerçekleştirilir (INCOTERMS 2010). Nakliye inisiyatifinin Müşteride olması ve nakliye masraflarını Müşterinin karşılaması halinde, taşıyıcının ARAYMOND INDUSTRIAL nezdinde gerçekleştireceği doğrudan eylemlerin tüm mali sonuçlarından Müşteri sorunlu olacaktır. 7.3 - Nakliye, gümrük, sigorta Aksi yönde anlaşmaya varılmadığı müddetçe, nakliye, sigorta, gümrük, bakım ve mekana getirme dahil tüm işler, riskler Müşteriye ait olmak üzere Müşteri tarafından gerçekleştirilecek ve masrafları Müşteriye ait olacaktır. Müşteri Yasal Kabulden ve, sevkıyat nakliyesiz yapılmış olsa dahi, gerekirse taşıyıcılarla ilgili konulara çözüm sağlamaktan sorumludur. 7.4 - Ürünlerin kontrolü Müşteri masraflar ve sorumluluk kendisine ait olmak üzere, teslimat zamanında ürünlerin SPESİFİKASYON çizimlerine uygunluğunu kontrol edecek veya ettirecektir. Ürünlerin miktar ve kalite kusurlarına veya dahili kusurlarına dair tüm talepler, Ticaret Kanunun 336 ve 342. maddelerinde belirtilen son tarihlerden önce ARAYMOND INDUSTRIAL’a yazılı olarak bildirilmelidir 7.5 - Ürünlerin Alınması Müşteri, Ürünlerin Yasal Kabulünü gerçekleştirerek, Ürünlerin SPESİFİKASYON çizimine uygunluğunu onaylamalıdır. Yasal Kabul, görsel kusur bulunamadığının kabulü olarak değerlendirilecektir. 7.6 - Taşıma ve depolama Müşteri taşıma ve depolamayla ilgili olarak, paletlerin düzeltilmesi, yere düşen ürünlerin kullanılmamasıyla durumlarının değişmesi veya Ürünlerde değişiklik yapıldığında son katalogdakilerin bulunabilmesi için envanter stok yenilemesiyle ilgili, ancak bunlarla sınırlı kalmayan


'%.%,(´+´-6%+/ 5,,!2 konularda yapılacak önerilere uymalıdır. 8 - Zorluk durumu ve mücbir sebepler 8.1 - Zorluk maddesi Taraflar ARAYMOND INDUSTRIAL’ın Teklifinin işbirliğine dayalı makul ve adil bir Teklif olduğunu kabul etmektedir. Bu sözleşmenin dayalı olduğu verilerin değiştirilmesi sonucu ARAYMOND INDUSTRIAL’ın ciddi ve öngörülemez zorluklarla (örneğin, bununla sınırlı olmamak üzere, hammadde fiyatlarında ciddi artışlar olması) karşılaşması halinde, ARAYMOND INDUSTRIAL sözleşmeyi dengeleyebilmek amacıyla önceden yazılı bildirimde bulunarak durumun sonucu itibariyle gerekli olan ve Teklif tarihinde öngörülmesi mümkün olmayan değişiklikleri gerçekleştirecektir. 8.2 - Mücbir sebepler Mücbir sebeplerin oluşması ARAYMOND INDUSTRIAL’ın Müşteriye karşı sorumluluklarını askıya almasına yol açacaktır. Ancak, ARAYMOND INDUSTRIAL mücbir sebeplerin gerçekleşmesi durumunda mümkün olan en kısa sürede Müşteriyi bu konuda bilgilendirecektir. ARAYMOND INDUSTRIAL ortaya çıkmış olan durumu mümkün olan en kısa sürede çözmek için gayret gösterecektir. ARAYMOND INDUSTRIAL’ın mücbir sebeplerden etkilenen sorumluluklarının ertelenmesi ve iş takviminin yeniden düzenlenmesi amacıyla Tarafların görüşeceği açıkça kabul edilmektedir. Bu durum 10 takvim gününden uzun sürerse ve mücbir sebebin bildirilmesini takip eden 15 gün içinde bir anlaşmaya varılamazsa, her iki taraf da önceden bildirimde bulunmaksızın anlaşmayı feshetme hakkına sahip olacaktır. Bu sözleşme uyarınca, mücbir sebeplerin şunlar olacağı açıkça kabul edilmiştir: geçerli mevzuat ya da içtihat hukuku tarafından kabul edilen olayların meydana gelmesi, grevler ve çalışmayı engelleyici diğer kargaşalar, felce uğratıcı kötü hava, yolların kapanmasına yol açan olaylar, yangın, hammadde kıtlığı veya genel olarak her türlü gerekli önlem alınmış olmasına rağmen ilgili mercilerce nakliye izinlerinin iptali ya da alınmaması gibi sebeplerle teslimatın kararlaştırılan tarihlerde yapılamaması. 9 - Fiyatın belirlenmesi Fiyatlar Teklifte belirtilmiştir. Teklifin koşullarıyla faturalandırılır. Fiyat sadece Teklifte belirtilen ürünler ve hizmetlerle ilgilidir. Sözleşmede aksi belirtilmedikçe ödemeler Avro para birimiyle yapılacaktır. 10 - Ödeme 10.1 - Ödeme tarihi İlgili anlaşmada açıkça aksi belirtilmediği müddetçe, ödemeler Teklifte belirtilen ödeme tarihlerine uygun olarak yapılacaktır. Ödeme tarihinin değiştirilmesinden ötürü ücretlerde pazarlık yapmak yasaktır. Sözleşmede kararlaştırılan ödeme tarihleri Müşteri tarafından, hukuki ihtilaf halinde dahi, asla hiçbir sebeple tek taraflı olarak yeniden değerlendirilmeyecektir. İlgili anlaşmada aksi belirtilmediği müddetçe avans ödemeleri ıskontosuz olarak yapılacaktır. 10.2 - Ödemenin gecikmesi Ödemelerde herhangi bir gecikme olması, 29 Aralık 3/2004 tarihli Kanunun 7. maddesinde belirlenen faiz oranı kadar faizin uygulanmasına yol açacaktır. Tamamen ARAYMOND INDUSTRIAL’ın takdir yetkisine bağlı olarak, ödemelerde meydana gelecek herhangi bir gecikme ARAYMOND INDUSTRIAL’ın ürünlerin sevkıyatını durdurması, yeni ödeme şartları belirlemesi, herhangi bir siparişi iptal etmesi gibi önlemler almasına yol açacak ve ARAYMOND INDUSTRIAL bu eylemlerinin dolaylı ya da dolaysız sonuçlarından ötürü sorumlu olmayacaktır. Ayrıca ARAYMOND INDUSTRIAL’ın o sabit miktarı aşan ve Müşterinin geç ödeme yapmasından kaynaklı olarak uğranan giderme masrafları için Müşteriden makul bir tazminat alma hakkı bulunacaktır. 10.3 - Müşterinin durumunun değişmesi 10.3 – Müşterinin durumunun değişmesi Müşterinin durumunda, bir finans kurumu tarafından fark edilen ve ödemelerde ciddi gecikmeler olmasıyla kendisini gösteren bir kötüye gidiş olması veya finansal durumun verilmiş olan bilgilerden önemli oranda farklılık göstermesi halinde teslimat yalnızca ödeme şartlarının yeniden müzakere edilmesinden sonra gerçekleştirilecektir. Ödemelerde gecikme olması halinde ARAYMOND INDUSTRIAL’ın üretilen ürünler ve bunların aksesuarlarını alıkoyma hakkı bulunacaktır. Müşterinin satılması, devredilmesi, hisse senetlerinin devri veya sermaye yatırımı ya da Müşterinin varlıklarının önemli bir kısmının devredilmesi, ayrıca faturanın gönderilmesini takip eden yedi gün içinde kabul edilmemesi hallerinde ARAYMOND INDUSTRIAL’ın ihbarda bulunmaksızın aşağıdakileri gerçekleştirme hakkı olacaktır: • sözleşmeyi feshetmek ve hala ödenmemiş miktarların hemen ödenmesini istemek • tüm sevkıyatları durdurmak • mevcut sözleşmeyi iptal etmek ve olası ödemenin kararlaştırılmasına kadar alınan ön ödemeleri alıkoymak, aletler ve parçaları bekletmek. 10.4 - Ödemelerin telafisi Müşteri yasaya aykırı borçlanma ya da alacaklandırma yapmayacağını veya ARAYMOND INDUSTRIAL tarafından ödeneceği açıkça kabul edilmemiş hiçbir tutar için ARAYMOND INDUSTRIAL’a fatura kesmeyeceğini kabul etmektedir. Tüm otomatik borçlandırmalar yapılmamış ödeme olarak değerlendirilecek ve ödemede gecikmeyle ilgili olarak Madde 10.2’nin uygulanmasına yol açacaktır. 10.5 - Mülkiyetin muhafazası ARAYMOND INDUSTRIAL, verilen fiyatının tamamının ana ve yan ödemelerle ödenmesine kadar sözleşmenin konusu olan malların eksiksiz sahibidir. Son ödeme tarihlerinde ödeme yapılmaması

bu ürünler üzerinde hak talebi yapılmasına yol açabilir. Ancak, teslimat tarihi itibariyle, bu malların uğrayabileceği ya da sebep olabileceği zararlardan ötürü Müşteri sorumludur. 11 - Sorumluluk/Yükümlülük 11.1 - ARAYMOND INDUSTRIAL’ın sorumluluğunun açıklaması ARAYMOND INDUSTRIAL’ın sorumluluğu yalnızca SPESİFİKASYON Çizimine uymakla sınırlıdır. Kendi iş alanında bir profesyonel olan Müşteri, elindeki endüstriyel verilere veya kendi Müşterilerinin verilerine dayanarak spesifikasyonları hatasız olarak belirleyebilmeli ve SPESİFİKASYONLARIN beklentilerini tam olarak karşılayabilir olup olmadığını anlayabilmelidir. ARAYMOND INDUSTRIAL şunlardan sorumlu olmayacaktır: • Müşteri tarafından sağlanan malzemeden kaynaklanan kusurlar, • Müşteri tarafından yapılan ya da önerilen tasarımlardan kaynaklanan kusurlar, • Kısmen ya da tamamen ürünün normal eskime ve yıpranmasından kaynaklanan kusurlar, Müşteri ya da üçüncü bir taraftan kaynaklanan zararlar ve kazalar, • Normalin ya da alışılmışın dışında kullanım veya ürünün tasarlanan kullanımına, endüstri uygulamalarına veya ARAYMOND INDUSTRIAL’ın önerilerine uygun olmayan kullanımı halinde ve Müşterinin ürünün takip edilebilirliğini kaybetmesi halinde. • İster dahili olarak başlatılsın, ister yetkili mercilerce istenmiş olsun, Müşteri ürün geri çağırımına katılmayı reddederse, geri çağırma işleminin gecikmesi veya yapılmamasından kaynaklanacak masraflar, hak talepleri veya davalara karşı ARAYMOND INDUSTRIAL’ın zarar görmesini engelleyecektir. 11.2 - ARAYMOND INDUSTRIAL’ın sorumluluğunun sınırlandırılması ARAYMOND INDUSTRIAL’ın sorumluluğu, ARAYMOND INDUSTRIAL’ın sözleşmeyi yerine getirmekteki kusuru sonucunda Müşterinin uğrayacağı maddi zararlarla sınırlı olacaktır. ARAYMOND INDUSTRIAL’ın, sözleşmenin yerine getirilmesiyle bağlantılı olarak Müşterinin ya da üçüncü tarafların kusurlarından kaynaklanan zararlı sonuçları telafi etme zorunluluğu bulunmamaktadır. ARAYMOND INDUSTRIAL, Müşterinin sahibi olduğu ya da verdiği teknik belgeleri, bilgileri veya verileri kullanmasından kaynaklanan zararlardan ötürü sorumlu olmayacaktır. ARAYMOND INDUSTRIAL’ın hiçbir durumda, verimlilik kaybı, fırsat kaybı, avantaj kaybı, ticari zarar, açık ve cezai tazminatları içeren, ancak bunlarla sınırlı olmayan sebeplerle maddi veya doğrudan olmayan zararları telafi etme gerekliliği bulunmamaktadır. Cezalar ya da tazminatlar karşılıklı anlaşmayla kabul edildiyse, bu cezalar ve tazminatların sabit tazminat değeri olacak, tam olarak ödenecek ve diğer yaptırım ya da tazminatları içermeyeceklerdir. Bedensel hasarlar veya ağır suistimal sorumluluğu dışındaki tüm sebeplerden kaynaklanan hukuki mesuliyetler uyumsuz olan ürünün ait olduğu partinin satış fiyatı ile sınırlı olacaktır. Müşteri kendisiyle akdi bir ilişki içerisinde olan yayınlayıcılar ya da üçüncü tarafların ARAYMOND INDUSTRIAL’tan ya da sigortacılarından isteyecekleri, sözü geçen sınırlar ve istisnaların ötesindeki çarelerden feragat edeceklerini garanti etmektedir. İşbu anlaşmanın diğer hiçbir hükmüne bakılmaksızın, Tedarikçinin sorumluluğu Tedarikçi tarafından alınan sigorta kapsamını aşmayacaktır. 12 - Fesih 12.1 – Tedarikçinin ihlal durumunda fesih hakkı Müşteri anlaşmanın hükümlerinden herhangi birini kabul etmemesi, ihlal etmesi ya da ihlal etmek tehdidinde bulunması halinde, Tedarikçinin Müşteriye ya da üçüncü taraflara karşı herhangi bir sorumluluk içine girmeksizin siparişin tamamını ya da bir kısmını feshetme hakkı bulunmaktadır. 12.2 – Tedarikçinin haklı sebebe dayanmaksızın fesih hakkı Tedarikçinin tüm ya da bazı siparişleri feshetmekle ilgili diğer haklarına ek olarak, isterse Müşteriye yazılı bildirim yapmak suretiyle herhangi bir zamanda ve herhangi bir sebeple siparişi tamamen ya da kısmen anında feshetme hakkı bulunmaktadır. 13 - İhtilafların dostane bir şekilde çözülmesi Taraflar arasında akdi ilişkileriyle ya da bu ilişkinin ihlaliyle ilgili olarak oluşabilecek tüm ihtilaflar, uyuşmazlıklar veya farklılıklar iyi niyetle yapılacak görüşmeler sonucunda dostane bir şekilde çözülecektir. 14 - Geçerli kanun – Yargı yetkisinin belirlenmesi Dostane bir anlaşmaya varılamaması halinde, sözleşmeyle ilgili tüm ihtilafların, temyize götürme ve davalıların çoğul olması hallerinin gerçekleşmesi durumunda dahi, İspanyol yasalarıyla ve ARAYMOND INDUSTRIAL’ın merkezinin bulunduğu yerdeki ticaret mahkemesinde çözüleceği açıkça kabul edilmiştir. 15 - Muhtelif hükümler Bu Hüküm ve Koşulların ve sözleşmenin diğer unsurlarının herhangi bir maddesinin geçersiz olması ya da geçersiz duruma düşmesi halinde, bu durum geri kalan maddelerin geçerliliğini etkilemeyecektir. İlgili tarafın imzalayacağı yazılı uygun bir belge olmaksızın bu Hüküm ve Koşulların hüküm ya da koşullarından hiçbirinden feragat edildiği düşünülmeyecek ya da bu yönde bir yorumlama yapılmayacaktır.

FERAGATNAME Bu katalogda adı geçen “ARaymond”, “ARaymond şubeleri” “tesisler “ biz” “ bizim” “şirket” “grup” “şubeler” ARaymond şirketi” “ARaymond Network ağı” ifadeleri, Ctra de Manresa Berga Km 0.5-08272 Sant Fruitos de Bages, Barcelona, Ispanya Ticaret kütüğü Bölüm 43761 Dosya 163 Sayfa B437507 de kayıtlı olan ARAYMOND INDUSTRIAL S.L. bağımsız şirketini temsil etmektedir Katalogun sorumluluğunu taşıyan şirketin adı belgelerde “ARaymond” olarak belirtilmiştir.

MUAF OLUP, KATALOGUN KULLANIMININ ÜÇÜNCÜ KİŞİLERİN HAKLARINI İHLAL ETMESİ DURUMUNDA, SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

“Katalog” bilgiler, malzemeler, metinler, veri tabanları ve ürün tanımlamalarını içermektedir.

ARaymond Katalog ve içeriğinin telif haklarına sahiptir ve bu haklar sınai mülkiyet hakları ve patent yasalarının koruması altındadır. ARaymond’un sahip olmadığı tüm diğer hakların mülkiyeti bu hakların asıl sahiplerine aittir. Katalog sadece inceleme ve bilgi sunma amaçlıdır. Katalogun izinsiz kullanımının telif hakkı, marka, patent gibi ticari ve sınai mülkiyet haklarını ihlal etmesi durumunda, ARaymond veya bu haklara sahip olan üçüncü şahıslar tazminat talep edebilir.

“Hizmetler” ARaymond tarafından imzalanmış olan anlaşma çerçevesinde tanımlanan hizmetlerdir. ” Kalite” Katalogda yer alan ürünlerin PPAP çizimleriyle uyumunun garantisidir. “Güvenlik” ve/veya “güvenli” ifadeleri Katalogda yer alan ürünlerin PPAP çizimleriyle uyumunun garantisidir. “Gereksinimler” Katalogda yer alan PPAP çizimleridir

ARaymond Katalogun kullanımıyla bağlantılı olarak veya bu kullanımdan kaynaklanabilecek herhangi bir hasardan sorumlu tutulamaz

Katalog Haziran 2013 tarihlidir Daha ayrıntılı bilgi için lütfen ARaymond’la irtibata geçiniz.

BU KATALOG HERHANGİ BİR TEKLİF VEYA SÖZLEŞME İÇERMEZ VE SADECE DEĞERLENDİRME AMAÇLIDIR. KATALOGUN İÇERDİĞİ ÜRÜNLERLE İLGİLENDİĞİNİZ TAKDİRDE, LÜTFEN ARAYMOND’DAN FİYAT TEKLİFİ İSTEYİNİZ. ARAYMOND SİZE ÜRÜNÜN ÇİZİMİ, FİYATI, TESLİMAT TARİHİ VE KOŞULLARINI İÇEREN RESMİ BİR TEKLİF GÖNDERECEKTİR. BU TEKLİF YASAL AÇIDAN BAĞLAYICI BİR NİTELİĞE SAHİPTİR. ARAYMOND Katalog ve katalogun kullanımıyla ilgili herhangi bir yasal sorumluluk üstlenmez . ARAYMOND, KATALOGUN HERHANGİ BİR ÖZEL AMACA UYGUNLUĞU VEYA HASSASLIK, GÜVENİLİRLİK, YENİLİKÇİLİK, EKSİKSİZLİK VE TİCARİ UYGUNLUK DAHİL OLMAK ÜZERE, GERÇEK VEYA İMA EDİLMİŞ HER TÜRLÜ SORUMLULUKTAN

121


Bizimle irtibata geçiniz

/×ĩVGTKJK\OGVNGTK Pazartesi-Cuma günleri arasında sadece bir telefon uzaklığınızda

İletişim bilgileri bir sonraki sayfada Tel. +90 262 658 1058 Danışmanlarımız size telefonda yardımcı olacak veya ilgili bölüme yönlendirecektir : • Özel talepler, teknik bilgi, yedek parça ve ek ürün seçiminde destek • Tedarik zinciri talepleri, sipariş durumu, sipariş değişiklikleri • Ticari talepler: fiyatlar, teslimat tarihi, ürün stoğu, dökümantas bilgileri * Ürün sayfalarında her ürün için karton adedi belirtilmiştir : Lütfen siparişleri bu sayılara uygun şekilde veriniz.

• ARaymond temas noktalarınız Size en yakın bayinin temas bilgilerine yan safyada bulabilirsiniz.

• Distribütör-ortak ağımız da size ürünlerimiz hakkında bilgi ve destek verecektir. Onlara ulaşmak için lütfen müşteri hizmetlerini arayın.

Online katalog

[ÆNÆPFCJK\OGVKPK\FG PK\FG

Ayrıntılı bilgi içeren internet katalogumuz:

• • • • • •

Anahtar kelimeyle sorgulama sağlayan arama motoru ru Ürün referansı, ürün ailesi ve uygulamalar. Ayrıntılı teknik çizimler 3 boyutlu parça görünümü 24-saat erişim Düzenli güncelleme

Web sitemizi ziyaret edin : www.araymond.com www.araymond-industrial.com

122


ARaymond ARaymond Endüstriyel ürünler için irtibat bilgileri Temas noktaları BULGARİSTAN – ÇEK CUMHURİYETİ - MACARİSTAN - POLONYA - ROMANYA – SLOVAKYA – SLOVENYA Cs. Armady 27 CZ 6 466 05 Jablonec - Czech Republic Çek Cumhuriyeti Müşteri Hizmetleri +34 935 216 934 e-mail: contact.cz@araymond-industrial.com

İSPANYA Carretera Manresa a Berga, Km0.5 08272 Sant-Fruitos-de-Bages (Barcelona) - Spain Tel: +34 935 216 933 e-mail: contact.es@araymond-industrial.com

FRANSA ZA Technisud 38030 Grenoble Cedex 2 - France Tel: +33 456 52 53 16 e-mail: contact.fr@araymond-industrial.com

TÜRKİYE TOSB 1.Cad. 14.Yol No. 9 41490 Cayırova - Kocaeli - Turkey Tel: +90 262 658 1058 ext.159 e-mail: contact.tr@araymond-industrial.com

ALMANYA Teichstrasse 57 79539 Lörrach - Germany Tel: +49 7621 174-222 e-mail: contact.de@araymond-industrial.com

BİRLEŞİK KRALLIK Mill Court Oast - Mill Street East Malling - Kent ME19 6BU - UK Tel: +44 1732 871934 e-mail: contact.uk@araymond-industrial.com

İTALYA Strada Complanare n. 26. 13040 Carisio (Verticelli) - Italy İtalya Müşteri Hizmetleri +34 935 216 934 e-mail: contact.it@araymond-industrial.com

DİĞER ÜLKELER İngilizce Müşteri Hizmetleri : 34 935 216 934 e-mail: contact@araymond-industrial.com

POLONYA

BİRLEŞİK KRALLIK

ÇEK CUMHURİYETİ ALMANYA

SLOVAKYA MACARİSTAN

FRANSA

İTALYA

SLOVENYA HIRVATİSTAN

ROMANYA BULGARİSTAN

İSPANYA

TÜRKİYE

www.araymond-industrial.com

123


6UP

6$1$<ú h5h1/(5ú .$7$/2ø8

Distribütörler

6$1$<úh5h1/(5ú.$7$/2*8

www.araymond-industrial.com

Montaj Koruma ve kaplama Bağlantılar

ARaymond industrial equipment cat2013 tu page a page bd