6 minūtes 365 dienas kopā

Page 1


2


Vēlējums TEV Mēs abas esam mammas. Kā jau mammām, mums svarīgāk par visu vienmēr bijis izveidot tuvas attiecības ar saviem bērniem. Gribējies iepazīt mazos cilvēkus no tām pusēm, kuras nereti tie slēpj paši no sevis, kur nu vēl no citiem, – lai palīdzētu, atbalstītu, iedvesmotu. Tāpēc kādā skaistā pārdomu brīdī tapa ideja par šo grāmatu, kuras katru lapu rada mamma kopā ar savu lolojumu. Mums šis šķiet vērtīgs palīginstruments sevis paša un bērna izziņai, savukārt bērnam šī ir iespēja labāk iepazīt mammu, lasot vai pārrunājot viņas domas, pārdomas, uzzinot pasaules redzējumu. Turklāt šis ir vēl viens iemesls būt līdzās kaut dažas minūtes diendienā, piesēžot, pārcilājot savu domu, sajūtu vācelīti un veicot ierakstus. Šī ir mūsu iespēja pabūt līdzīgā prāta stāvoklī, padomāt vienam par otru un savstarpējām attiecībām. Jā, iespējams, kādā mirklī šāda kopābūšana vienā grāmatā var šķist gana intīma nodarbe, bet mēs domājam, ka ilgtermiņā kopā pavadītais laiks var atnest tikai pozitīvus ieguvumus. Nu kas gan var būt vēl svarīgāks par savu mīļoto iepazīšanu, ieskatīšanos vienam otra dvēseles nostūros, kur parasti citus nemaz tā neielaižam?! Jā, šo grāmatu mēs rakstījām, domājot par saviem bērniem, – par to, cik mums pašām būtu svarīgi izzināt konkrētās tēmas, cik pašām šķistu nozīmīgi atklāties bērnu priekšā un palūgt atvērties viņiem. Gribam pieminēt, ka jau pats uzdevumu veidošanas process mums izvērtās gana terapeitisks, sagādājot emocionālus pārdzīvojumus, – tad nu varam tikai iztēloties, kāds šis process būs tad, kad grāmata taps pilna ar divu personību Sapņiem, Vērtībām, Sirsnību, Labestību, Mīlestību. Skudriņas skrien no apjausmas, cik daudz vērtīga šī kopābūšana var atnest. Mēs novēlam jums siltu laiku kopā, jo tas vienmēr izrādās dārgākais, ko otram varam dāvināt. Lai sapinas briedums un viedums ar bērnišķību un zinātkāri, kopā radot neaizmirstami skaistu savienību! Lai top! Cieņā un sirsnībā – Sanda un Viktorija

3


PARAUGS

Mammas lapa Uzdevums mammai.

Ĺ eit raksta mamma.

4


PARAUGS

Bērna lapa Uzdevums bērnam.

Šeit raksta, zīmē, līmē bērns vai mamma pieraksta bērna sacīto, ja mazais vēl neprot rakstīt.

5


Datums ____/____/________

Prieka lapa Lietas un vietas, naudas un baudas, jūtas un atpūtas – šeit ir (gandrīz) viss, kas vairo manu dzīvošanas prieku.

12


Kad tu nÄ c, tad prieks nÄ k.

13


Datums ____/____/________

Ko man nozīmē dauzīšanās kopā ar bērnu? Kā es gribētu iztrakoties, izsmieties, ko tieši pasākt? Galu galā – kad varētu ieplānot kādu mūsu dauzīšanās kopbrīdi?

42


Datums ____/____/________

Vai tev patīk dauzīties ar mammu un vai maz to kādreiz sanāk piedzīvot? Pastāsti vai uzzīmē jūsu dauzīšanās, smieklu, rotaļu stāstiņu, kur un kā to gribētu piedzīvot.

43


Datums ____/____/________

Eņģeļu lapa Bez viņiem un viņām šī dzīve nešķistu ne uz pusi tik burvīga vieta, kur būt. Viņi ir mani gandrīz vai (pavisam reāli) eņģeļi.

58


Ir jauki apzināties, ka man ir eņģelis, uz kura pleca varu nolikt galvu, kad spēki jāuzkrāj. Viņa smaids manā sirdī iespīd spožāk par rīta sauli.

59


Datums ____/____/________

“Ļoti” lapa Pieaugot mēs nereti aizmirstam vārdu “ļoti”. Bērns vienmēr ir “ļoti”. Ļoti patiess, ļoti mīļš, ļoti aizrauts, ļoti skaļš, ļoti dzīvs. Kāda es biju kā bērns?

Ļoti…

Ļoti…

Ļoti…

Ļoti…

Ļoti…

Ļoti…

Ļoti…

Ļoti…

84


Datums ____/____/________

Es esmu

Ļoti…

ļoti…

ļoti…

ļoti…

ļoti…

ļoti…

ļoti…

ļoti…

85


Laiks rit, bet nemainÄ s tik viens – tu mani arvien augstÄ k cel. 100


Datums ____/____/________

Mērķu lapa Es zinu, ko vēlos sasniegt, izdarīt tuvāko mēnešu, gadu laikā. Un, ja vēl nezinu, tad pasapņoju šajā virzienā.

101


Datums ____/____/________

Kad mans bērns ir vispriecīgākais, smaidīgākais, laimīgākais?

130


Datums ____/____/________

Kad mana mamma ir vispriecīgākā, smaidīgākā, laimīgākā?

131


Datums ____/____/________

Ja mana mīlestība ir šī skaistā torte, tad gabaliņš no tās tiktu… Kam? Zīmē, raksti!

150


Datums ____/____/________

Ja mana mīlestība ir šī skaistā torte, tad kam no tās tiktu pa gabaliņam? Kam? Zīmē, raksti!

151


Datums ____/____/________

Uzzīmē sevi un bērnu kā augu (koku, ziedu, asnu, krūmu, ūdenszāli…)

Es

198

Bērns


Datums ____/____/________

Uzzīmē sevi un mammu kā augu (koku, ziedu, asnu, krūmu, ūdenszāli…)

Es

Mamma

199


Datums ____/____/________

Kā balta lapa Dažkārt ir labi paņemt baltu lapu un sākt ko jaunu. Šī ir mana burvīgākā iespēja.

394


Datums ____/____/________

Kā balta lapa Aizpildi šo lapu, kā vien vēlies. Tu to vari! :)

395Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.