Page 1

Олександр ВЕРТЮХ, директор КП «Кременчуцьке тролейбусне управління», про погашення 2-місячного боргу з зарплати перед працівниками, які погрожують страйком: «Я розумію людей, але й розумію інше: навіть якщо місто знайде гроші, то нічого не зможе вдіяти, бо державна казна «стоїть». Ðåêîìåíäîâàíà ö³íà – № 9 (455)

Статистика

1,50 ãðí

Êðåìåí÷óöüêà

Ïàíîðàìà 27 лютого 2014 р.

4

Твоє місто – твоя газета

www.panorama.pl.ua

У Кременчуці з 17 по 21 лютого

П’ятниця +1...+3

21 хлопчик та 20 дівчаток народилося. 64 особи померло. 26 шлюбів укладено. 8 розлучень зареєстровано.

Субота +1...+8 Неділя +1...+8

За даними Кременчуцького міського управління юстиції

Читайте в номері ➢

«Ìàéäàí³âö³â» – â îðãàíè âëàäè Двох активістів Кременчуцького Майдану включено до складу виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

2

Ìîðàòîð³é äëÿ Á³ëàí³âñüêîãî ÃÇÊ Будівництво Біланівського ГЗК під Кременчуком заморожено принаймні на місяць.

2

Âóëèö³ – íà ÷åñòü ãåðî¿â Міська рада підтримала пропозицію про перейменування головних вулиць Кременчука.

Фото А. Нетесанного

3

Зняли з п’єдесталу

5

громадська організація «Рідне місто»

3

Які емоції переповнюють Вас у зв’язку з останніми подіями в Кременчуці та країні? ➢ Любов Іванівна, пенсіонерка: — Дуже багато питань треба вирішити, і так швидко це не зробиш. Я вважаю, що до Верховної Ради повинні потрапити освічені люди з Майдану, її треба повністю оновити. Ще мені шкода, що в Кременчуці прибрали Леніна, адже це наша історія.

Солдати кременчуцького батальйону міліції повернулись з Києва. Ексклюзивне інтерв’ю командира частини. Всіх активних, креативних і спортивних дівчат, студенток вузів та профтехучилищ,

24 лютого в Кременчуці демонтували пам’ятники Леніну в центрі міста та у Крюкові. Це останні пам’ятники вождю, що залишились місту в спадок від радянських часів.

Юлія, двірник: — Хвилююся за те, чи буде в з а га л і д а л і виплачуватися заробітна плата й куди подівся наш Президент. Невідомо, що в за га л і буд е з країною. Дуже страшно, стільки людей загинуло. Начебто й має тепер бути щось краще, але що й коли – ніхто не знає.

Âîíè íå ñòð³ëÿëè â ëþäåé!

Антон, режисер: — Найбільше хвилююся за життя людей, адже що б не змінювалося в країні, люди помирати не повинні. Дуже не хочеться, щоб у нас повторився єгипетський сценарій, коли опозиція, яка прийшла до влади, не влаштувала народ, і революція повторилася. Для нашого ж міста надалі головне – щоб працювали всі підприємства.

запрошує взяти участь у змаганнях

«Я – сама!»,

присвячених 8 Березня. Дівочі команди змагатимуться у спортивних естафетах, а їх групи підтримки мають проявити творчу та танцювальну майстерність. Переможе злагодженість, швидкість, ритмічність та, звісно, жіноча чарівність!

В нагороду – грамоти та подарунки від організаторів! Заявки на участь в змаганнях приймаються в ГО «Рідне місто» до 15.00 5 березня за телефоном: 5-15-73.


2 Новини

ÍÀÃÎËÎÑ ➢

«Майданівці»–ускладі міськвиконкому 25 лютого депутати міської ради внесли зміни до складу виконавчого комітету й проголосували за включення в нього членів міської організації «Майдан» Анни Павленко і Леоніда Харченка. Анна Павленко – вчителька за освітою, яка раніше працювала на БВК, а потім займалася підприємництвом та громадською діяльністю. Народилася вона в Тернопільській області, у Кременчуці проживає 35 років, безпартійна. 51-річний Леонід Харченко працює оператором на ТК «Візит».

Вулиці – на честь героїв Вул. Першотравневу перейменувати на честь загиблого в Києві прапороносця 9-ї сотні Ігоря Сердюка, а вул. Леніна – на вул. Героїв Майдану. Таку пропозицію депутата міської ради О. Гуйди підтримали її колеги на сесії 25 лютого. Тепер це питання має розглянути спеціальна комісія в міськвиконкомі.

У райраді – зміни керівництва Василь Кравченко подав заяву про дострокове припинення повноважень голови Кременчуцької райради. Його відставку райрада на своїй сесії 25 лютого прийняла одностайно. Новим головою обрано 49-річного Володимира Сіору, представника партії «Удар», працівника СГП «Дніпровські зорі» (с. Недогарки) і знаного агронома. Водночас голова Кременчуцької райдержадміністрації Юрій Нагорний повідомив журналістам, що не збирається писати заяву про відставку, бо, за його словами, «писати її нікому» – голови райдержадміністрацій призначаються Президентом України. — Зараз я більше думаю про утримання стабільної економіки району, виплату людям заробітних плат, підвезення дітей із сіл до шкіл, харчування школярів, медикаменти. Все це пов’язано з фінансуванням. А нам лише за минулий рік Держказначейство не проплатило 4,5 млн грн на так звані незахищені статті, – повідомив Юрій Нагорний.

Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

www.panorama.pl.ua

Вибори стартували

25 лютого стартувала виборча кампанія з дострокових виборів Президента України. Висування кандидатів триватиме до 30 березня. Для реєстрації необхідно внести заставу в сумі 2,5 млн грн. Дострокові вибори Президента коштуватимуть бюджету держави 1,965 млрд грн. Це найдорожча виборча кампанія за часів Незалежності України.

Взаємозв’язок

Із початку 2014 р. міський бюджет недоотримав 25 млн грн надходжень від податку на доходи фізичних осіб, – повідомив мер Кременчука Олег Бабаєв. Це пов’язано з неритмічною роботою міських підприємств і, як наслідок, зі зменшенням заробітку їх працівників.

Наше майбутнє ➢ Освоєння Біланівського родовища загрожує екології Кременчука та району

Мораторій для Біланівського ГЗК 25 лютого на сесії Кременчуцької районної ради на чолі вже з новим головою було прийнято рішення про мораторій на розробку Біланівського кар’єра. Ірина ЖИТНЯ irina-zhitniaya@yandex.ru

Депутатами райради накладено мораторій на скандально відому Схему планування території Кременчуцького району, але в частині освоєння та р озвитку Біланівського родовища залізистих кварцитів. Другим пунктом цього рішення Кременчуцькій райдержадміністрації дано доручення підготувати необхідні матеріали і розглянути дане питання на наступній сесії райради. Нагадаємо, розробка родовища і майбутнє будівництво Біланівського ГЗК торік стали чи не найбільш резонансною подією для Кременчука. Як з’ясувалося нині, депутатів Кременчуцького району під тиском змусили прийняти вищезгадану Схему планування району. Те, що «тиск був», визнав на сесії новий голова Кременчуцької райради Володимир Сіора. Зізнався в цьому і голова Полтавської облради від Кременчуцького району Іван Панасенко:

Починаючи з лютого 2013 р., громадяни, занепокоєні розробкою Біланівського кар’єра, неодноразово пікетували будівлю Кременчуцької РДА — Давайте речі називати своїми іменами. Всі питання на сесії райради про розширення ГЗК «продавлювались»! Аналогічна ситуація з цього питання була і в обласній раді. Далі він зазначив, що за дорученням ради Майдану Полтавщини на черговій сесії Полтавської облради буде розглянуто питання, яке стосується виділення земельних ділянок компанії «Ferrexpo», котра і будує Біланівський ГЗК. Іван Панасенко також додав, що зазначена компанія не виконала обіцянок і не збудувала водозабір, який забезпечив би водою с. Салівка, Кобелячок та Пришиб. Натомість заступник директора Біланівського ГЗК

Леонід Тютюник відповів, що будівництво водозабору розпочате. І це, за його словами, не єдина користь для району від Біланівського ГЗК. Щодо привласнення родовищ однією особою (мається на увазі народний депутат Костянтин Жеваго – авт.), то Леонід Тютюник сказав, що «зараз і Полтавський, і Єристівський, і Біланівський ГЗК – це практично на 100% інвестиції Євросоюзу, а не гроші нардепа Жеваго». І додав: якщо хтось має сумніви в екологічній безпеці будівництва, то Біланівський ГЗК готовий до будь-якої експертизи. У будь-якому випадку рішення про мораторій було

прийняте, а на черговій сесії Кременчуцької райради, що відбудеться приблизно за місяць, депутатам доведеться вислухати всі «за» і «проти» та прийняти остаточне рішення по Біланівському ГЗК.

«

Будівництво Біланівського ГЗК передбачало переселення 11 сіл Кременчуцького району. У Кременчуцькій райраді ця тема набула чималого резонансу рік тому. Адмінбудівлю неодноразово пікетували селяни й мешканці міста.

Тенденція ➢ Члени Партії регіонів масово виходять з її лав

Регіонали Полтавщини саморозпустилися Партія регіонів у Полтавській області припинила свою діяльність. 22 лютого головні регіонали Полтавщини – на сьогодні вже в. о. губернатора Олександр Удовіченко та екс-голова облради Іван Момот, зробили заяву про те, що Полтавська обласна партійна організація Партії регіонів та її місцеві організації припиняють свою діяльність, «щоб зберегти спокій в області». Однак у Кременчуці не всі регіонали погодилися з таким рішенням.

— Автозаводська районна організація Партії регіонів заявляє, що не припиняла діяльності. Хочу зазначити, що Янукович – не вся партія. Рядові партійці – чесні та порядні люди, які стали заручниками вищого керівництва партії і країни... Ми звертаємося до всіх депутатів Партії регіонів Кременчуцької міської, Автозаводської та Крюківської районних рад, до всіх членів нашої партії з проханням виважено та помірковано ставитися до закликів залишати ряди партії, – наголосив голова Автозаводської районної організації ПР Ігор Семеняченко.

Втім, 24 лютого заяви про вихід із Партії регіонів написали секретар Кременчуцької міської ради Василь Івко, голова фракції ПР у міській раді і колишній головний регіонал міста, директор КрАСЗ Микола Черниш, голова міської організації Партії регіонів Микола Данилейко, голова Крюківської районної ради Андрій Коваленко, голова правління КВБЗ Євген Хворост, голова спостережної ради Кременчуцького колісного заводу Геннадій Лєготкин та інші відомі регіонали. Голова Автозаводської райради Володимир Коваленко заяву про вихід із Партії регіонів оприлюднив ще 22 лютого.

«

22 лютого голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко заявив про свою відставку. Водночас він зазначив, що продовжує виконувати обов’язки голови ОДА до прийняття відповідного рішення органами центральної влади.

Кадри

Новий голова облради Новим головою Полтавської облради замість Івана Момота обрано Петра Ворону, керівника обласної організації партії «Удар». 24 лютого на позачерговій сесії Полтавської облради в результаті таємного голосування його підтримали 74 депутати, «проти» проголосували 14, «утрималися» троє. Після привітань Петро Ворона виступив перед громадою. Він поклявся, що не зрадить людей, які загинули на Майдані. Іван Момот та його перший заступник Володимир Онищенко склали свої повноваження.


Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

www.panorama.pl.ua

місцевий час

Наказано знести ➢ У Кременчуці демонтували останні два пам’ятники пролетарському вождю

Ленінопад у Кременчуці Ввечері 24 лютого на пл. Перемоги від пам’ятника Леніну залишилися тільки сходи і постамент. Понад 4 години знадобилося, щоб зняти скульптуру. Ірина ЖИТНЯ irina-zhitniaya@yandex.ru

До нашого міста докотилась хвиля демонтажів пам’ятників Леніну, що пройшлася практично по всій країні. Втім, спочатку у Кременчуці начебто було вирішено зробити це цивілізовано – рішенням сесії міськради, призначеної на 25 лютого. Але вже опівдні 24 лютого пам’ятник на пл. Перемоги огородили парканом, пізніше підігнали крани і розпочали роботи. Кременчужани спостерігали за роботами від самого початку, надвечір, коли скульптура вже хиталась, спостерігачів, активних і пасивних, було близько 1000. І н і ц і атор п ер ед ч а с н о го знесення пам’ятника, лідер Кременчуцької організації ВО «Свобода» Віктор Бугайчук пояснив дії «свободівців» так: «Це – будівельний майданчик, який повинен мати огорожу. Зараз сюди прийдуть комуністи і ляжуть на сходи. Ми вже зняли двох звідти, мабуть, лізли туди приковуватися». Деякі кременчужани і, дійсно, виступали проти знесення пам’ятника Леніну. Художник Олександр Черепанов кричав: «Хто кине камінь в минуле, в того майбутнє вистрілить з гармати». Активістці однієї з громадських організацій Наталії Верещак не

Виступ

дали слова, її буквально виштовхали зі сходів. Більше ніхто і не намагався завадити демонтажу. Однак стояли у натовпі люди, на очах яких були помітні сльози, або такі, хто мовчки спостерігав, можливо, стримуючи емоції, або такі, хто відкрито радів і вигукував фрази на кшталт: «У зашморг його і за голову!», «Мотузку милом намильте!», «Ленін, гудбай!». Різні емоції, різні думки і навіть мовчання – різне. Приблизно о 17.30 пам’ятник Леніну зняли з постаменту і поклали спочатку на землю, а потім – на вантажівку і відвезли на територію КП «Благоустрій Кременчука», яка охоронятиметься. Приблизно в цей же час було демонтовано і пам’ятник Леніну, який стояв біля прохідної Крюківського вагонзаводу по вул. Приходька. Нагадаємо, кілька років тому були розбиті і демонтовані пам’ятники Леніну в парку ім. І. Котлова та на просп. Полтавському. (Фото А. Нетесанного)

Комуністів не почули

Думки Міський голова Олег Бабаєв на брифінгу після сесії міської ради 25 лютого: — Я хотів послухати думку людей і вирішити це питання в правовому полі – на сесії міської ради. Я – проти «махновщини». Добре, що хоч не завалили, не били, а акуратно зняли.

Демонтаж тривав близько 4-х годин

Володимир Шапран, лідер фракції Компартії у міськраді, був на пл. Перемоги, коли біля пам’ятника встановили риштовання, але не витримав і пішов. Наступного дня на сесії міськради він виступив із депутатським запитом на адресу прокурора Кременчука з вимогою дати правову оцінку та відреагувати на знесення пам’ятника Леніну. В т і м , й о го за п и т н е був підтриманий радою. «За» проголосували лише 9 депутатів, а більшість із присутніх на сесії утрималися чи взагалі не голосували. Па м ’ я т н и к Л е н і н у в Кременчуці було встановлено 5 листопада 1971 р., до чергової річниці Жовтневої революції. Висота фігури, виконаної з бронзи, складала 6,8 метри, постаменту з чавуна – 5,8 метри. Разом із гранітними сходами висота пам’ятника становила 14 метрів, він був найвищим на Полтавщині і мав статус пам’ятки культури обласного значення.

Сергій Полюхович, активіст Майдану: — Це особистий піар лідера однієї з партій і використання Майдану. Ми прийняли рішення виконати демонтаж пам’ятника у правовому полі, після рішення міської ради. Це було б свято для людей. Я думаю, що на Народному віче треба дати оцінку діям таких лідерів, які сьогодні «підставляють» наше об’єднання.

«

Що далі буде зі скульптурою Леніна, міська влада поки не знає. Наразі збираються оцінити її вартість. Серед варіантів мер Олег Бабаєв назвав можливість передати пам’ятник краєзнавчому музею. Що буде на місці пам’ятника, теж поки що ніхто не знає. Мер пропонує кременчужанам подавати ідеї.

На площі точилися неабиякі пристрасті. Частина присутніх, здебільшого молодь, активно підтримувала знесення, меншість намагалася їм протистояти. До громадської активістки Наталії Верещак, яка закликала не зносити пам’ятник, мужні чоловіки застосували силу

Вічна шана ➢ Кременчужани прощалися зі своїм земляком, загиблим на Майдані 21 лютого на Свіштовському кладовищі поховали кременчужанина Ігоря Сердюка, який загинув у Києві від кулі снайпера. На похороні активіста зібралося близько 2 тис. людей: рідні, друзі, представники влади, активісти Майдану та просто небайдужі люди. Всі разом вони скандували: «Герої не вмирають, вмирають вороги». До труни, окрім квітів, люди поклали протигаз і каску з написом: «Тільки перемога». Замість похоронного маршу кременчужани співали гімн України, а загиблому віддавали почесті, як справжньому герою. Від будинку

Герої не вмирають! на вул. Першотравневій, 3, де жив Ігор із родиною, труну з тілом у супроводі прапорів України пронесли вул. Першотравневою, Перемоги та Бутиріна аж до Свято-Миколаївського собору, де відбулося відспівування. Настоятель Свято-Миколаївського собору отець Володимир зазначив, що загиблий віддав життя за волю і свободу, і закликав усіх молитися за загиблих на Майдані, оскільки вони померли за майбутнє України. Ігор Сердюк загинув на Майдані 18 лютого під час будування барикад. Вдома у нього залишилися дружина та донька.

100 тис. грн буде виплачено з міського бюджету родині загиблого на Майдані в Києві кременчужанина Ігоря Сердюка. Таке рішення було ухвалене 25 лютого на сесії міської ради

3

Новини ➢

Комунальні ЗМІ ліквідувати? Заяву про необхідність ліквідації в Кременчуці комунальних ЗМІ було розповсюджено серед депутатів міської ради перед початком сесії 25 лютого. Документ був представлений від імені кременчуцьких журналістів, але жодного підпису під ним не значилося. Цікаво, що роздавав цю заяву головний редактор комунальної газети «Вісник Кременчука» Микола Фельдман. У зверненні, зокрема, пропонувалося негайно розпочати процес ліквідації комунальних ЗМІ, для чого створити спільну комісію з журналістів, «майданівців», депутатів і працівників міськвиконкому та доручити їм інвентаризувати майно діючих комунальних ЗМІ й організувати широке громадське обговорення питання використання цього майна та долі журналістського колективу. Варто зазначити, що про ліквідацію комунальних ЗМІ говорили у своїхвиступахікременчуцькі«майданівці», присутні на сесії. Вони наголошували, що витрачати кошти міського бюджету на утримання газети «Вісник Кременчука» та Кременчуцької телерадіокомпанії, які розповідають тільки про успіхи в роботі міської влади, не має сенсу. Рішення з цього питання депутати не приймали, бо проект не був підготовлений і включений до порядку денного.

П’ятеро постраждалих у Києві До Першої міськлікарні в різний час звернулись четверо городян, які повідомили лікарям, що пошкодження отримали під час протистоянь у столиці. За словами першого віце-мера В. Калашника, люди звертались до лікарні з опіками дихальних шляхів та осколковими пораненнями. Всім була надана допомога без госпіталізації. У Третій міськлікарні наразі перебуває ще один наш земляк, який також отримав ушкодження на Майдані. В чоловіка – опіки дихальних шляхів. Лікарі оцінюють його стан як задовільний і кажуть, що готують чоловіка до виписки вже цього тижня. В. Калашник додав, що провів нараду з головними лікарями медзакладів Кременчука, всі лікарні готові надавати допомогу, а питання з медикаментами вирішене.

Небесній сотні Сльози на очах, смуток на обличчі. Радісно в душі, серце біль стискає. Владу бандюків скинуто в узбіччя, Скільки ж вас, героїв, серед нас немає?! Кров моїх братів в’їлася в бруківку, Їх фізичний біль – в серце матерів. Україна-мати схиляє голівку До могил загиблих дорогих синів. «Беркути», «грифони», різна хижа нечисть, Загони «тітушок», МВС, суди Не зломили волю, слава вам і почесть, Шлемо всім уклін ми в небесні сади. Царства небесного, спокою в душах, За вільне життя людська вам пошана. Вічна всім пам’ять, героям нашим, Небесним братам, сотні Майдану. 23.02.2014 р., Олександр Гладкий


4

ÀÊÖÅÍÒÈ

www.panorama.pl.ua

Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

Традиції незмінні ➢ ВБФ «Джерело Дніпра» заохочує кращих студентів Кременчука з 2005 р.

Володимир Матицин зі стипендіатами ІІ-го семестру 2013-2014 навчального року

14 студентів кременчуцьких учбових закладів у поточному навчальному семестрі стали стипендіатами Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого є Володимир Матицин. Відчувати підтримку завжди важливо, особливо коли ти молодий, у чомусь наївний, але багатий на ідеї та сповнений ентузіазму. Саме такими є кращі студенти Кременчука, котрих за багаторічною традицією відзначає Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра». У ІІ-му семестрі 2013-2014 навчального року стипендії Фонду отримуватимуть на 5 студентів більше, ніж у І-му семестрі: цього разу активно відзначили не лише студентів вузів, але й учнів профтехучилищ міста. Вітаючи молодь, Почесний Президент Всеукраїнського

Стипендіатів стало більше благодійного фонду «Джерело Дніпра» Володимир Матицин наголосив: — Студентство – це найкраща пора у житті. Ваші професії потрібні, без них не обійтися. І ми хочемо допомогти вам, кращим із кращих, реалізувати свої здібності. Адже майбутнє країни залежить тільки від вас! Варто зазначити, що деякі зі студентів стипендію Фонду одержували вже втретє. Їх кандидатури для заохочення як успішних у навчанні й активних у громадському житті були представлені студентськими та учнівськими радами. Дехто з них свого часу успішно пройшов навчальні курси за підтримки Фонду й сьогодні настільки ж успішно навчається в учбовому закладі. Вперше серед стипендіатів – учні профтехучилищ, серед яких – майбутні електрогазозварювальники, кухарі, кравці та кранівниці. Вони подякували Володимиру Матицину за підтримку і сміливо поділилися

Рахуємо гроші ➢

У тролейбусників – найменші зарплати Найбільше в житлово-комунальній сфері Кременчука заробляють працівники КП «Теплоенерго» – близько 3,3 тис. грн, а найменше – водії тролейбусів, у середньому 2300 грн. Середній розмір зарплат на комунальних підприємствах міста був оприлюднений під час підсумкової наради керівників ЖКГ у міськвиконкомі 10 лютого. Зокрема директор КАТП-1628 Бахціяр Мусурманкулау повідомив, що середня зарплата працівників його підприємства становить 2980 грн. Але цього року вперше запланована виплата премій у розмірі 10%. Втім, охочих працювати тут небагато: 43 з наявних у штаті 337 посад залишаються вільними. Дефіцит кадрів, зокрема водіїв, відчуває і Кременчуцьке тролейбусне управління. Водій сьогодні заробляє в середньому 2300 грн, це найменша зарплата серед усіх комунальних Скільки заробляють підприємств міста. Наразі, міські комунальники? за словами директора КТУ Олександра Вертюха, на лінії Середня Підприємство зарплата можна було б випускати 45-50 тролейбусів щодня, але вихо3300 грн КП «Теплоенерго» дять лише 38, бо кермувати 3000 грн ТОВ «Житлорембудсервіс» нікому. КП «Кременчукводоканал» 3200 грн Приватні керуючі компанії за 2980 грн КАТП-1628 рівнем зарплат не надто відстають КП «Благоустрій Кременчука 2780 грн від комунальних підприємств. У ТОВ «Житлорембудсервіс» 2680 грн ТОВ «Добробит» 111 працівників заробляють КП «Кременчуцьке тролейбус2372 грн в середньому по 3000 грн на не управління» місяць, у ТОВ «Добробит» – 2000 грн ПП «Перспектива» 2680 грн (38 робітників). 1500 грн ТОВ «Гарпун» (В. Крук)

своїми ідеями. Наприклад, учениця профтехучилища № 26 Вікторія Ковальчук, палка прихильниця футболу, запропонувала проводити у місті й ігри серед дівчат. Депутат міської ради та голова громадської ор га н і з а ц і ї « Р і д н е м і с то » Юрій Гриценко, присутній на зустрічі, дівчину підтримав й виступив з ініціативою першого в Кременчуці турніру з жіночого футболу. Крім того, молоді пообіцяли підтримку в реалізації й інших будь-яких цікавих, корисних та креативних ідей. (Фото А. Нетесанного)

«

Традицію підтримувати обдарованих і талановитих студентів Почесний Президент Фонду «Джерело Дніпра» Володимир Матицин започаткував 9 років тому, в 2005 р.

Мрія про дизайнера 18-річна Настя Чобенко навчається у Кременчуцькому професійному ліцеї ім. А. С. Макаренка на кравцязакрійника. Дівчина мріє стати дизайнером одягу, але для цього їй треба ще трішки повчитися. Тож стипендія стане Насті у чудовій нагоді.

Від Айболита до педіатра У дитинстві Павла Бульбу називали Айболитом. А в юнацькому віці таке прізвисько цілком себе виправдало. 18-річний учень медучилища опановує спеціальність фельдшера у медичному коледжі та мріє бути педіатром.

Альона САВОНЧУК, студентка 2-го курсу Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля: — Спасибі Володимиру Матицину за те, що він нас підтримує. І взагалі за те, що допомагає розвиватися креативним людям.

Транспортний колапс ➢ Люди вимагають виплатити заборговану зарплату

Тролейбуси можуть зупинитися Кременчуцькі тролейбусники не отримують заробітну плату ще з грудня минулого року. Вони погрожують не вийти на роботу, якщо не одержать гроші. Тетяна АПРЕЛЄВА yanaapreleva@ yandex.ru

24 лютого перед виходом на лінію працівники Кременчуцького тролейбусного управління висунули вимогу керівництву: якщо до четверга, 27 лютого, їм не погасять борги із заробітної плати – на лінію тролейбуси не виїдуть. На сьогодні тролейбусне управління завинило працівникам близько 1,3 млн грн. Основною причиною виникнення боргу керівництво КТУ й міста називає затримку у надходженні державної субвенції за перевезення пільговиків. Держава заборгувала кременчуцьким тролейбусникам 1,2 млн грн. Завідувач транспортного відділу міськвиконкому Володимир Кургаєв

повідомив, що близько місяця тому на зарплату працівникам КТУ було перераховано 416 тис. грн, але вони «застрягли» в Держказначействі й досі не надійшли на рахунок тролейбусного управління. І коли надійдуть – невідомо. Натомість директор КТУ Олександр Вертюх повідомляє: працівники чекати не налаштовані. Однак рішення страйкувати він вважає неправильним: мовляв, це ситуацію не покращить. — Поки що чекаємо, а там подивимось, – зазначає Олександр Вертюх. – Я розумію людей, але й розумію інше: навіть якщо місто знайде якісь гроші, то нічого не зможе вдіяти, бо державна казна «стоїть». 25 лютого ситуацію із затримкою зарплати в КТУ прокоментував мер Олег Бабаєв: — Як стало відомо вчора із ЗМІ, на рахунках Держказначейства – повний нуль. Ми будемо щось вирішувати, хоче де можна взяти кошти – не знаю. Ті щоденні доходи, що КТУ отримує від продажу квитків, в першу чергу йдуть на сплату податків. Директор інакше зробити не може, бо його ж

посадять. Я зустрінусь з колективом КТУ. Ми маємо забезпечити роботу підприємства, бо воно перевозить пільговиків. Вже коли верстався номер, стало відомо, що питання виплати частини зарплати тролейбусникам вдалося вирішити. 26 лютогоз Держказначейства підприємству мали надійти 270 тис. грн, що дозволить погасити борги за грудень 2013 р. та виплатити частину зарплати за січень 2014 р., – повідомила пресслужба міськвиконкому.

«

Середній розмір зарплати у КТУ – близько 2300 грн. Із грудня минулого року працівники щомісяця отримують по 10% від зарплати. Люди вказують на те, що їм фактично немає на що жити.


Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

Вони не стріляли в людей 65 бійців Кременчуцького батальйону внутрішніх військ повернулись до Кременчука живими і неушкодженими. Вони перебували у столиці впродовж 3-х місяців.

5

О. Аленін: «Мені не соромно дивитись людям в очі»

Ірина ЖИТНЯ

Всі на нервах

якість життя

➢ Солдати кременчуцького батальйону міліції повернулись із Києва

irina-zhitniaya@yandex.ru

По поверненні солдатів «КП» зус т р і л а с ь з ко м а н д и р о м військової частини 3059 Олександром Аленіним. Ось що він розповів: — Ми – військові, які давали присягу на вірність народу України. У грудні від командування надійшов наказ про прибуття до Києва для надання допомоги з охорони громадського порядку органам внутрішніх справ. Спочатку, згідно з наказом, виїхали 70 бійців особового складу, потім чисельність було зменшено до 65. Виїхали ми без зброї, мали лише екіпірування, необхідне для охорони громадського порядку, і до останнього дня перебування в Києві ми були без зброї. Це я відповідально заявляю як командир частини! Не було зброї – лише кийки, щити та засоби захисту (жилети та каски). Особовий склад частини ніде і ніколи не брав участі у заходах із зачистки чи розгону демонстрантів. Під час служби ми постійно були на зв’язку з міською владою, з народним депутатом Юрієм Шаповаловим, помічниками народного депутата Костянтина Жеваго, із депутатом міськради Дмитром Кравчен-

www.panorama.pl.ua

Олександр Аленін ком, із заступником начальника міліції Денисом Захарченком. Від самого початку всі вони були в курсі, де ми знаходимось й як виконуємо свій обов’язок. Я хочу запевнити Кременчук: особовий склад військової частини 3059 не виконав жодного злочинного наказу. Ми не охороняли якусь конкретну особу, а стояли на підступах до будівлі Кабміну. Я особисто був зі своїми підлеглими весь час. Я не допустив би, щоб вони брали участь в якихось протизаконних заходах. Мені не соромно дивитись людям в очі! Ми мали забезпечити функціонування уряду, Верховної Ради і Президента, як це має бути у правовій державі. Для цього є закони, Конституція та Кримінальний кодекс, в якому є стаття за ухилення від виконання службових обов’язків.

Мені не соромно дивитись людям в очі, бо жоден із наших солдатів чи офіцерів не постраждав. Хоча, можливо, ми були і не в самому епіцентрі подій, ми охороняли Кабмін. Внутрішні війська завжди стояли першими, попереду інших військ. Мої бійці присягали на вірність народу України і, я вважаю, виконали свій обов’язок. Зараз весь особовий склад перебуває у пригніченому стані, їм дуже важко. Їх, як і нас, їхніх командирів, просто «кинули», зробили крайніми. Але ще раз кажу: мені не соромно, бо всі хлопці повернулись до частини цілими і неушкодженими. Жодного додаткового грошового забезпечення ми не мали. Особовий склад отримував заробітну плату в розмірі: солдати строкової служби – 156 грн, контрактники – 1800 грн, офіцери з вислугою, як і я – від 2,5 до 3,2 тис. грн. Як жили? Бувало, що по 5-6 діб стояли без заміни. Відпочивали в автобусах, харчувались переваж-

«

Я хочу запевнити Кременчук: особовий склад військової частини 3059 не виконав жодного злочинного наказу», – говорить Олександр Аленін.

но кашею, набагато гірше, ніж тут, у Кременчуці, у військовій частині. Якщо хтось думає, що ми там жирували, то він помиляється. Той жахливий день 19 лютого я досі пам’ятаю. Ми стояли на охороні, як я і казав, без зброї. О 10.00 мала починатися сесія Верховної Ради, а вже за кілька годин почали горіти автомобілі, в наш бік полетіли коктейлі Молотова, каміння. Хто першим почав стрілянину? Не знаю. Внутрішні війська просто не могли нічого розпочати. Вони стояли попереду, ніби гарматне м’ясо. Я ще раз кажу: зброю жоден солдат внутрішніх військ не отримував! Я це відповідально

кажу, бо спілкувався з командирами й інших наших підрозділів. Моя особиста думка – сьогодні не треба загострювати ситуацію. Я – за взаємний компроміс, з обох боків. Ми, військові, готові до цього. Треба порядок у державі навести, повернути її у правове поле, інакше нічого не вийде. Внутрішні війська, як і міліція, мають бути і є поза політикою. Не потрібно нас більше лобами зіштовхувати. Зараз будь-що про нас можна говорити. Мовляв, могли б не виконувати наказ, але ж ми – люди відповідальні. Поясніть, в чому злочин, якщо ми поїхали забезпечувати охорону громадського порядку? Злочинні накази, ще раз кажу, ми не виконували!

Відверто

Розповідь без подробиць Про повернення особового складу внутрішніх військ до Кременчука Олександр Аленін розповів неохоче, попросив вимкнути диктофон. Мовляв, ніхто не повірить. Зміст розповіді «КП» подає без деталей. — Нам допомогли виїхати зі столиці нардеп Шаповалов і навіть один з активістів нашого Кременчуцького Майдану Леонід Харченко. Проте все одно у супроводі, який вони організували, на виїзді нашу вантажівку зупинили, нас вивели і почали перебирати наші речі. На запитання: «Що ви шукаєте?», відповіли: «Зброю». Не знайшовши зброї, бійців відпустили, щоправда, без особистих речей. Речі – цигарки, одяг, білизну та якісь дрібниці, забрали, а повернули наступного дня. Та грець з цими речами, головне – солдати живі та неушкоджені! – розповів Олександр Аленін.

➢ Правоохоронці закликають кременчужан не піддаватися на провокації

20 лютого у Кременчуці з шаленою швидкістю почала поширюватись інформація про прибуття «тітушок», пограбування в транспорті, мародерство в супермаркетах, підпали адміністративних будівель. Місто охопила паніка.

Без паніки!

Інна Данилова kp-office@ panorama.pl.ua

О другій половині дня 20 лютого до банкоматів вишикувались довжелезні черги, городяни масово скуповували продукти в супермаркетах, у першу чергу цукор, сіль та крупи. На автозаправках теж з’явилися чималі черги – водії набирали бензин і в каністри. Через чутки про можливе мародерство деякі супермаркети зачинились раніше звичайного графіку роботи. Сит уація нагадувала «неконтрольовані 90-ті». Містом ширилась інформація п р о п і д п а л п р о курат ур и , податкової інспекції, пограбування пасажирів на маршруті № 15-Б, дислокацію «тітушок» у школі № 13, прибуття активістів «Правого сектора», перекриття Крюківського мосту і навіть стрілянину, яка нібито сталася в одному з районів Кременчука.

20 лютого кременчужани масово знімали кошти з банківських карток Після бурхливої ночі ранок 21 лютого місто зустріло більшменш спокійно. Ажіотаж відносно вщух. На ранковій апаратній нараді у мерії начальник міського відділу внутрішніх справ Андрій Ткаченко повідомив, що жодна з панічних чуток не підтвердилася, зазначив, що правоохоронці ко н т р ол ю ют ь с и т уа ц і ю в місті, і закликав мешканців не піддаватися на провокації. Цього ж дня питання забезпечення порядку і спокою в Кременчуці обговорювали на терміново скликаній мером Олегом Бабаєвим нараді з

керівниками промислових, комунальних, транспортних підприємств, банківських установ, ринків. Банкіри, зокрема керівник Кременчуцької філії «Приватбанку» Віктор Коваленко та інші, запевнили, що проблем із коштами немає, як і з безготівковими розрахунками у супермаркетах, втім, є деякі обмеження у сумах одноразової видачі коштів через зростання курсу долара. Керівник підприємства «Кременчукнафтопродуктсервіс» Павло Хованець запевнив, що всі АЗС на 100% забезпечені паль-

Яка самооборона дієвіша?

Ситуація

21 лютого мер Олег Бабаєв повідомив, що спільно з міліцією порядок у Кременчуці охоронятиме загін самооборони на чолі з колишнім воїномафганцем Віталієм Дедюріним. За словами мера, кандидатура пана Дедюріна узгоджена з місцевим Майданом, для керівника самооборони відведуть робоче місце у відділі оперативного контролю міськвиконкому, службі «15-63». У разі надходження сигналу про порушення порядку або провокації в місті самооборона негайно виїздитиме на місце події. Однак ініціатива мера протрималася недовго. Вже наступного дня Віталій Дедюрін позбувся посади, фактично так її і не посівши. Проти його кандидатури виступили кременчуцькі активісти. Варто нагадати, що народний загін самооборони був створений Майданом у Кременчуці ще в січні, на одному з Віче його керівником обрали Андрія Касаткіна, представника козацької організації. — Питаннями самооборони займається міський Майдан. Вони самі співпрацюють з міліцією, і тому Дедюрін від цього усунутий, – пояснив мер. ним і мають запас, щоправда, вартість його дещо зросла через коливання на валютному ринку і, ймовірно, зростатиме ще. Із 21 лютого відновили рух автобусів на Київ міжміські перевізники. Залізничний транспорт працює без ексцесів, жоден із потягів не скасовано. Однак, за словами начальника вокзалу станції «Кременчук» Олени Ольшанської, 20 лютого мала місце масова здача пасажирами квитків на потяги у напрямках Києва та Заходу України. — Збереження спокою в місті – це найважливіше для нас з вами завдання, – зазначив міський голова Олег Бабаєв на нараді з керівниками підприємств та установ. Він вис-

ловив сподівання, що найближчим часом суспільно-політична ситуація у країні владнається, с таб і л ь н о п ра ц ю ват и м у т ь підприємства, а кременчужани вчасно отримуватимуть гідну заробітну плату.

«

У Кременчуці працює майже 370 продуктових магазинів, 14 ринків та 12 великих супермаркетів. Продуктів у торговельній мережі достатньо, немає жодного блокування», – зазначила начальник управління торгівлі Людмила Жорняк.


6

закон

Поки господарів немає... ➢

Крадії про дачі не забувають Кременчуцькі міліціонери затримали чоловіка, який пробирався до дачних володінь і брав усе, що погано лежить. Нещодавно до Кременчуцького райвідділу міліції почали надходити заяви від власників житлових та дачних будинків, розташованих у с. Червона Знам’янка. Люди скаржилися на те, що їхні будинки хтось обікрав. А діяв той «хтось» за відомою схемою: пробирався у будинок через вікно або зламані вхідні двері. Всередині брав усе, що бачив: від продуктів харчування та металобрухту до побутових речей. Як повідомив начальник Кременчуцького районного відділу міліції Володимир Зеленський, крадія затримали. Ним виявився 39-річний мешканець того ж села, який і раніше був засуджений за крадіжки. Викрадені речі чоловік збував людям, пояснюючи, що йому терміново потрібні гроші. На даний час слідство довело причетність чоловіка до 6-ти крадіжок. Розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 ККУ «Крадіжка, поєднана з проникненням у житло». Крадієві загрожує позбавлення волі терміном від 3-х до 6-ти років.

Надзвичайні події ➢

Догрався!

Ігри з вибухонебезпечними та невідомими предметами досить часто закінчуються невесело. Так було й 21 лютого. За повідомленням управління держслужби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, до опікового відділення Центральної районної лікарні потрапив хлопчик 2005 р. н. з опіками обличчя та обох кистей рук 1-2 ступенів. Як з’ясувалося, причиною таких травм став звичайний освіжувач повітря. Потерпілий нагрів балончик з рідиною, після чого та вибухнула. На щастя, стан здоров’я хлопця визнали задовільним.

Дівчинка прогулялася по... перилах мосту 21 лютого водії, які їхали через Крюківський міст, побачили дивну чи то навіть страшну картину: на перилах мосту стояла дівчина. Занепокоєні автомобілісти почали телефонувати до міліції, але коли правоохоронці приїхали на міст, то дівчинки на ньому вже не було. На щастя, нічого страшного з нею не сталося і з мосту вона не стрибнула. Як повідомляють у прес-службі міського відділу міліції, своє місцезнаходження на перилах юначка пояснила просто: «вирішила подивитися вниз на Дніпро, помилуватися природою». Правоохоронці дякують всім, хто зателефонував і повідомив про людину на мосту.

Кримінальна хроніка ➢

На краденому мопеді далеко не заїдеш 24-річний кременчужанин пробрався в один із гаражів на вул. Леонова і викрав звідти зварювальний апарат і бензопилу. Все це добро він завантажив на мопед (теж не свій) і поїхав вулицями міста. Але його помітили працівники Державтоінспекції та карного розшуку Крюківського відділу міліції, які спільно патрулювали вулиці міста. Чоловіка затримали з усім викраденим майном, а про подію повідомили власнику мопеда. Наразі відкрито кримінальне провадження за ст. 185 ККУ «Крадіжка», що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 3-х років.

Моя хата не з краю… У Кременчуці міліція затримала грабіжника завдяки сумлінності перехожих. Як повідомляється на офіційному сайті УМВС Полтавщини, 65-річний кременчужанин купляв кондитерські вироби у магазині неподалік від ринку «Новоіванівський». Під час розрахунку до нього раптово підбіг молодик, вихопив із рук гроші та втік. Обурений пенсіонер почав переслідувати кривдника, до нього долучилися ще кілька небайдужих. Решта свідків викликали міліцію. Саме це й дало змогу оперативно затримати грабіжника, – кажуть правоохоронці. Ним виявився раніше судимий 23-річний кременчужанин. Тепер, якщо суд доведе його провину, він може сісти за ґрати терміном до 4-х років. Правоохоронці ж висловили вдячність усім, хто допомагав їм у затриманні зловмисника. Сторінку підготували Т. Апрелєва та І. Житня

www.panorama.pl.ua

Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

Шахраї використовують тему Майдану заради наживи ➢ Шахраї винайшли новий спосіб наживи – Майдан. Доки одні телефонують матерям і вигадують історії, інші збирають гроші «для потреб Майдану, афганців, активістів та постраждалих». У ніч з 23 на 24 лютого в оселі 47-річної кременчужанки пролунав дзвінок. У слухавці повідомили про те, що її сина затримали на Майдані, а викупити його можна за 5 тис. грн. Коли кременчужанка спробувала зателефонувати

Нічого святого! синові, той, звісно, не відповів. Налякана жінка переказала гроші, але зранку їй зателефонували знову й зажадали ще 2,5 тис. грн. Коли кременчужанка пішла до банку й саме збиралася знову перерахувати вказану суму, їй зателефонував син і сказав, що з ним усе гаразд. Тоді жінка звернулася до міліції. Прес-офіцер Кременчуцького відділу міліції Анна Васенко просить людей бути обачними й остерігатися шахраїв. Пресофіцер розповідає, що в місті

з’явилися люди, які збирають гроші нібито на «потреби Майдану, афганців, активістів, постраждалих». Інформація про це до міліції надійшла вранці 23 лютого. Кременчужани повідомили, що в районі зупинки «Вул. Героїв Сталінграда» ходять люди з шухлядками для грошей, але при цьому не мають документів. Міліція просить громадян не піддаватися на витівки аферистів і робити грошові внески лише у перевірених місцях.

Трагедії на воді ➢ Зимові рибалки ризикують життям

Троє утоплеників за тиждень 21 лютого на риболовлі потонули два кременчужанини, обидва – пенсіонери. За дивних обставин у холодну воду потрапив також 18-річний хлопець, але він вижив.

Остання риболовля 21 лютого виявилося нещасливим одразу для двох любителів риболовлі. Як повідомляє пресслужба Кременчуцької держслужби з надзвичайних ситуацій, один із них потонув неподалік с. Самусіївка. Повідомлення про нещасний випадок до рятувальників водолазнорятувальної станції Кременчука надійшло о 14.30. Разом із міліціонерами вони виїхали на місце пригоди, але було вже запізно. Як розповідає начальник водолазно-рятувальної станції Василь Білоус, чоловік рибалив на відстані 30 метрів від берега. Він провалився під кригу, після чого очевидці намагалися його врятувати. — В одного чоловіка всі руки були подряпані, але допомогти рибалці не вдалося, – розповідає Василь Білоус. – За допомоги надувного човна ми витягли його з води. Тіло чоловіка знайшли о 16.00 і направили в морг для встановлення точної причини смерті. Того ж дня вода забрала життя ще одного рибалки, який мешкав у Крюкові. 69-річний чоловік пішов рибалити о 12.00 й увечері не повернувся. Донька рибалки забила на сполох і, як виявилося, небезпідставно. Працівники держслужби з надзвичайних ситуацій пенсіонера знайшли не на кризі, а в Дніпрі, неподалік Крюківського мосту, на відстані 20 метрів від берега. Врятувати життя рибалці не вдалося.

Пішов святкувати – отямився у воді Василь Білоус розповів про ще один випадок на воді, який стався в Кременчуці 21 лютого. О 22.05 до рятувальників водолазної станції надійшов сигнал від охорони Крюківського мосту. В повідомленні йшлося про те, що у воді під Крюківським мостом плаває людина й просить про допомогу.

Рятувальники застерігають рибалок, щоб не виходили на лід, який зараз не міцний

Самогубство

60-річний чоловік стрибнув з мосту У День захисників Вітчизни з Крюківського мосту стрибнув чоловік. Як повідомили у Кременчуцькому відділі міліції, самогубець кинувся у воду на очах в людей. Сталося це близько 16.05. На місце події одразу виїхали рятувальники, які за 20 хвилин дістали тіло самогубця. За словами начальника водолазнорятувальної станції Василя Білоуса, чоловіка знайшли неподалік мосту, помітивши у воді набряклий капюшон його куртки. На той момент він уже був мертвий: за попередніми даними, чоловік розбився об воду. На вигляд загиблому було близько 60-ти років. — О 22.15 ми приїхали туди, де закінчується пляж, – розповідає Василь Білоус. – Але спершу нікого не побачили, нам сказали, що та людина вже зникла. Коли раптом почули крики про допомогу. З очерету ми дістали скоцюрбленого хлопця і відвезли його на станцію. Пізніше з’ясувалося, що це був не рибалка, а 18-річний студент машинобудівного технікуму родом із Кіровоградщини. Яким чином він потрапив у воду, хлопець не знає. Як розповідає Василь Білоус, врятований був у неадекватному стані і розповів лише, що того вечора разом із друзями він святкував майбутній День захисників Вітчизни.

— Можливо, він злетів із мосту, – робить припущення Василь Білоус. – Ззаду на одязі хлопця вирваний шматок тканини – мабуть, хтось намагався його втримати. Юнака дістали з води й розтерли спиртом, він залишився живий.

«

Загалом за цей зимовий сезон сталося 5 нещасних випадків, під час яких 2 людей вдалося врятувати, ще 3 – загинули, – повідомляють кременчуцькі рятувальники.


Умовні позначення фільмів: ІІ – категорія ІІ (перегляд неповнолітніми глядачами рекомендується разом із батьками або з відома батьків) ІІІ – категорія ІІІ (рекомендується лише для дорослих)

понеділок Слідкуйте за телеанонсами. У програмі телепередач можливі зміни.

інтер 05.25 Т/с «Терор любов’ю»

06.00 «ТСН-Тиждень» 06.45, 07.10, 08.10 «Сніданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.30 «ТСН» 08.05 «Економічна правда» 09.10 Юрій Нікулін і Євген Євстигнєєв у комедії «Дідирозбійники» (I) 11.00 Франсуа Клюзе і Омар Сі в комедії «1+1» 13.05 Х/ф «Несподівана радість» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Х/ф «Асі» (I) 20.15 Х/ф «Ґюльчатай 2» (I) 22.15 «Гроші» 23.45 Натан Філліон у детективі «Касл - 2» (II) 00.40 Альбер Дюпонтель у комедії «Серійна коханка» (III) 02.00 «Гроші» 02.50 Альбер Дюпонтель у комедії «Серійна коханка» (III) 04.10 «ТСН. Особливе» 04.35 Натан Філліон у детективі «Касл - 2» (II) 05.15 «Телемагазин»

07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕРом» 09.20, 12.25 Х/ф «Два Івани» 13.40 «Судові справи» 14.35 «Сімейний суд» 15.30 «Жди меня» 18.05 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00, 03.15 «Подробиці» 20.35, 03.50 Т/с «Серафіма прекрасна» 23.55 Т/с «Петрович» 01.45 Х/ф «Бідна Liz»

стб

новий канал

1+1

трк Україна

ictv

06.10, 06.55 Kids Time 06.15 М/с «Черепашки-ніндзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Підйом 08.00 Т/с «Віола тараканова» 09.00, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 09.50 Т/с «Щасливі разом» 15.10 Х/ф «Одиного разу у Вегасі» 18.00 Абзац! 19.00, 23.55 Репортер 19.05 Т/с «Вороніни» 20.00 Ревізор 22.35 Страсті за Ревізором 00.00 Х/ф «Загублене майбутнє» (II) 01.45 Служба розшуку дітей 01.50, 03.10 Зона ночі 01.55 Чемпіон чемпіонів 02.10 Діалоги В. Сільвестров 03.15 Медицина Київської Русі 03.25 Слово і зілля 03.40, 04.15 Зона ночі Культура 03.45 Життя в обіймах квітів 04.00 Кохання всього життя 04.35 Війна світів. Ревізор проти Шефа

нтн

к1

05.00 Т/с «Висяки»

06.30 «TOP SHOP»

07.15 Ранок з Україною

08.30 «Агенти впливу»

07.30 «Мультфільми» (I)

09.20 «Правда життя. Професія

09.10 Х/ф «Зіпсовані дівчиська 2»

УТ-1 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00, 15.00, 18.20, 03.55 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 09.50, 11.30, 12.10, 13.00, 14.30, 23.20 Погода 06.20 На слуху 06.35 Доброго ранку, Україно! 06.40, 07.35 Огляд преси 06.45 Гість студії 07.20 Тема дня 07.25 Країна on line 07.30 Ера бізнесу 07.45 Гість студії 07.50 Швидкий сніданок 08.20 Гість студії 08.35 Ранкові поради 08.45 Корисні поради 09.00 Підсумки тижня 09.55, 17.25 Т/с «Таємниця старого мосту» 10.45 Т/с «Монтекрісто» 11.35 Не вір худому кухарю 12.00, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.15 Право на захист 12.30 Рояль в кущах 13.05 Крок до зірок 13.45 Дитячий фестиваль «Свято дитячих мрій» 14.40 Вікно в Америку 15.15 Euronews 15.20 Діловий світ. Агросектор 15.35 Д/ф «Ю.Гагарін. Застереження долі» 15.55 Дорослі ігри 16.50 Як це? 18.40 Фінансова перспектива 19.20 Співає Іван Попович 19.40, 21.40 Концертна програма «Мелодія двох сердець» 21.00 Підсумки дня 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі 23.00 Підсумки 23.25 На слуху 23.45 Від першої особи 00.05 Х/ф «За щастям» 01.20 ТелеАкадемія 02.20 «Віра. Надія. Любов» 03.10 Світло 03.30 Подорожуй світом з Ю.Акуніною

16.00, 03.40 Критична точка

продавець» 09.50 Т/с «Таємниці слідства» (I) 11.30 Т/с «Державний захист - 2»

18.00 Т/с «Сашка» (I)

19.00, 21.40, 02.30 «Свідок»

19.30 «Говорить Україна»

19.30 Т/с «Зниклі безвісти»

20.10 Т/с «Шаман-2» (I)

22.00 Т/с «Грабуй награбоване» (II)

22.00 Події дня 22.30 Х/ф «Гладіатор» (II) 01.40 Х/ф «Битва на ножах»

23.00 Т/с «Менталіст - 5» (II) 00.00 Т/с «Декстер - 4» (III) 01.00 Т/с «Ncis: полювання на

03.10 Події дня

вбивцю» (II)

11.00 Х/ф «Фред» 12.20 Х/ф «Моя мачуха - інопланетянка» (I) 14.20 «КВК- 2013» 16.45 «Вечірній квартал» 18.10 «Звана вечеря» 19.10 «Орел і Решка» 21.00 «Розсміши коміка» 22.00 Х/ф «Залізна людина» (II) 00.10 Х/ф «Побачення моєї

04.25 «Говорить Україна»

01.50 Т/с «Мертва зона» (II)

05.05 Срібний апельсин

03.00 «Речовий доказ»

02.00 «Нічне життя»

04.10 Подорожуй світом з

2+2

TV1000 Kino

06.00 Мультфільми (I) 07.00 Т/с «Природний відбір» (I) 15.00 Д/п «Великі таємниці людства» 16.40 Д/п «Воїни світу» 17.30 Д/п «Історія раданської ППО» 18.15 Д/п «Підводний човен «Катюша» 18.30 Новини 2+2 19.00 Т/с «Вантаж» (I) 21.00 «ДжеДАІ» 21.20 Х/ф «Перевізник-2» (I) 23.20 Х/ф «Фортеця» (II) 01.20 Х/ф «Червоне сонце» (I)

05.00 «Принцеса на горошині» казка 06.50 Х/ф «Мама мимоволі» 09.00 Х/ф «Спокута» 11.10 «Вусатий нянь» комедія 13.00 «Здрастуйте, ми ваш дах» комедія 15.00 «Скарби О.К.» комедія 17.00 «Весілля» комедія 19.00 Х/ф «Будинок» 21.20 «Висоцький. Спасибі, що живий» біопік 23.40 Х/ф «Олександр. Невська битва» 01.40 «Грецькі канікули» пригоди 03.10 Х/ф «Живи і пам’ятай»

Ю.Акуніною 04.30 Околиця 05.00 «Віра. Надія. Любов» 05.50 Діловий світ. Агросектор

МЕГА 06.00 Д/ф «Історія отруєнь: Росія». 1 ч. 06.30, 23.30 Загадки Всесвіту 07.30 Неймовірні тварини 08.30, 13.30 Мегаспоруди 09.30, 18.30 Шукачі 10.30 Таємні знаки 11.30, 15.30 У пошуках пригод 12.30 Сила тварин 14.30, 21.30 Сучасні дива 16.30 НЛО. Справа особливої важливості 17.30 У пошуках істини 19.30 Секретні історії 20.30 Д/ф «Російська Аляска» 22.30 Дика Німеччина 00.30 Європейський покерний тур 01.20 Берлінська стіна 03.20 Наука відчуттів

Enter-фiльм 05.45 Радянські мультфільми 09.40 Х/ф «Дівчина з гітарою» 11.20, 19.10 «Жарт за жартом» 12.20, 17.20 Т/с «Клон» 14.10 Т/с «Дві долі» 16.05 Х/ф «Бабій 2» 20.10 Т/с «Зірка епохи» 22.10 Х/ф «Комбати» 00.30 Бійцівський клуб

К2 05.25 Світ зірок 06.10 Іноземна кухня 06.30 Телеторгівля 07.40 Смак Майстер 08.15, 13.20, 20.40 Мультфільми (I) 10.10 Школа доктора Комаровського 11.30, 17.00 Жіноча форма 15.15, 18.55 Таємниці шеф-кухаря 16.00, 19.40 Модний вирок 17.55, 21.40 Т/с «Любов як любов» (I) 22.40 Дивовижний дизайн 23.35 Незіркове дитинство 00.25 Глянець 01.10 Колір Ночі

RTVI 06.00, 08.20 Мультфільми (6-12 лет) 07.00 Х/ф «Поки б’є годинник» 09.00, 17.00 Т/с «Столипін... Невивчені уроки» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Детектив путілін» 11.00 Х/ф «Квіти провінції» 12.30 «Російський акцент» «Таймссквер» 13.00 Т/с «Колір полум’я» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Мій кордон» 15.00, 23.30 «Міські легенди» 15.30, 23.00 «Американський лікнеп» «Перші штати Америки» 16.00, 18.00, 22.00 «Наразі у світі» 16.08, 18.08, 00.00, 04.00 «Особлива думка» 19.00 «Со-мнение» 02.00 Х/ф «Плата за проїзд»

04.00, 07.00, 10.00, 13.00, 01.00 Новини 04.05, 07.15 «Доброго ранку» 08.00 «Доброго здоров’ячка!» 08.45 «Жити здорово!» 09.45, 16.40 «Істина десь поруч» 10.15 «Контрольна закупівля» 10.45, 02.00 «Модний вирок» 12.00 Інші новини 12.20 «Час обідати!» 13.15 «Зрозуміти. Пробачити» 13.40 «Слід» 14.15 «Вони та ми» 15.05 «У наш час» 16.00 Вечірні новини 17.00, 00.10 «Наодинці з усіма» 17.55, 01.05 «Давай одружимося!» 19.00 «Час» 19.30, 02.50 «Нехай говорять» 20.25 Т/с «Чорні кішки» 22.10 «Познер» 23.05 Нічні новини 23.15 «Римма Маркова. Характер не цукор, душа - рафінад»

тет

07.00, 09.00, 17.00, 19.00 Події

13.00, 17.25 Т/с «Слід» (I)

орт Україна

05.35 Служба розшуку дітей 05.40 Світанок 06.45 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 07.40 Факти тижня з Оксаною Соколовою 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайні новини. Підсумки з Костянтином Стогнієм 10.05 Анекдоти по-українськи 10.30 «Прокурорська перевірка». 12.45 Факти. День 13.00 «Прокурорська перевірка». 14.05 «Володар бурі». 16.35 «Кінець світу». 18.45 Факти. Вечір 19.20 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 20.05 Х/ф «Чужий район-2» 21.55 Свобода слова з Андрієм Куликовим 23.45 «Район №9». (II) 01.40 Т/с «Кістки» 02.20 Т/с «У чорному списку» 03.05 Про-Ziкаве. ua 03.50 Свобода слова з Андрієм Куликовим

05.10 «Чужі помилки. Трирічний обвинувач» 05.55 «Зіркове життя. Битва за дітей» 06.50 «Все буде добре!» 08.50, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.25 Х/ф «Спокута» (I) 12.05 «Слідство ведуть екстрасенси» 13.00 «МастерШеф - 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вікна-Новини» 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 20.55 Х/ф «Мама-детектив» (I) 22.00 «Вікна-Новини» 22.25 «Детектор брехні - 5» 23.20 «Слідство ведуть екстрасенси» 00.15 «Один за всіх» 01.25 «МастерШеф - 2» 03.55 Нічний ефір

09.10 Т/с «Якщо ти не зі мною» (I)

3 березня

мрії» (II)

Футбол 07.00, 13.00, 18.00 Новини 07.15 Чемпіонат Іспанії. «Атлетико» - «Реал» 09.10 Чемпіонат Німеччини. «Айнтрахт» (Фр.) - «Штутгарт» 11.05 Чемпіонат Іспанії. «Севілья» «Реал Сосьєдад» 13.15 Чемпіонат Іспанії. «Вільярреал» - «Бетіс» 15.10 Чемпіонат Іспанії. «Барселона» - «Альмерія» 17.05, 06.10 Огляд матчів чемпіонату Італії 18.10 «Тисяча та один гол» 19.10 Огляд матчів чемпіонату Німеччини 20.10 Огляд матчів чемпіонату Іспанії 21.10 2-а Бундесліга. «Санкт-Паулі» «Уніон». Пряма трансляція 23.10 Чемпіонат Італії. «Кальярі» «Удінезе» 00.55 2-а Бундесліга. «Санкт-Паулі» - «Уніон» 02.40 Чемпіонат Італії. «Сассуоло» «Парма» 04.25 Чемпіонат Англії. «Суонсі» «Крістал Пелас»

Київська Русь 06.00, 07.00, 08.05, 05.30 «Повернення кота Сметанкіна» 06.25 «День ангела» 06.30, 08.45, 10.40, 12.00, 13.05

06.00 Приколи на перерві 06.25, 08.20 М/с «Черепашки мутанти ніндзя» (I) 06.50 М/с «Шоу Гарфілда» (I) 07.20 М/с «Лалалупси» (I) 07.45 Мультик з Лунтіком 08.55 М/с «Русалонька» (I) 09.20 Єралаш 09.45 Одна за всіх 12.10 Дайош молодьож! 13.05 Т/с «Ксена - принцеса - воїн» 14.00 Т/с «Любить не любить» (I) 15.00 Панянка-селянка 16.00 Богиня шопінгу. Повернення 17.00, 20.00 Т/с «Кухня» (I) 18.00 Розсміши коміка 19.00 Панянка-селянка 21.00 Країна У 21.55 6 кадрів 22.50 Т/с «Світлофор» (II) 23.15 Дурнєв+1 23.45 Между нами 00.45 Т/с «Закрита школа» (II) 01.30 Т/с «Дєтка» (II) 02.15 Т/с «Кремлівські курсанти» 03.45 З ночі до ранку «Бабуся-антикризис» 06.40, 08.30, 10.50 «Заміський будинок» 06.50, 10.30, 20.45 «Попури» 08.00 «Погода» 08.35, 12.25 «Сад, город» 08.50 Х/ф «Женщины шутят всерьез» 11.00, 13.30, 22.50 «Ювелір» 12.10, 12.50 «Ексклюзив для родини» 12.30 «Моя история» 13.15 М/ф «Все наоборот» 15.55 М/ф «Гадкий утенок» 16.20 «Магія природи» 16.50 М/ф «Молодильные яблоки» 17.20 Х/ф «Гуляка» 19.00 «Архіви історії» 19.35 Х/ф «Только после Вас» 21.00 «На сон грядущим» 21.10 Х/ф «Дорога на грецьке весілля» 00.50 «Телечат» 01.50 Х/ф «Сильва» 03.10 «Маю честь запросити» 04.00 «Короткі зустрічі» 04.20 «Винна карта» 04.45 «Три кольори часу» 05.10 «Акваскоп»

ТРК «Київ» 06.00, 09.25, 11.15, 17.30 «Мультляндія» 07.10, 17.10 «Київ музика» 08.00 «СТН-спорт-тижневик» 08.25, 19.25, 04.10 «Столиця» 09.00 «Гаряча лінія «102» 10.15, 02.15 «Якісне життя» 13.20, 23.25, 05.00 «Громадська приймальня» 15.00, 17.00, 19.00, 21.00, 23.00, 00.25, 01.50, 03.45 «Столичні телевізійні новини» 15.10, 20.00 Т/с «Шляхи індії» 16.20 «У центрі уваги» 18.00, 22.00, 00.50 «Клуб гумору» 19.20, 23.20 «Міська варта» 21.25, 04.35 «Служба порятунку»

7

нтв-світ 04.00 «НТВ зранку» 06.10 «Школа лихослів’я». Віра Полозкова 07.05 Т/с «Рубльовка.Live» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогодні 08.25 Олександр Журбін. Мелодії на пам’ять 09.05 Ти не повіриш! 10.00 «Справа темна». «Убивство Олександра Меня» 11.35 «До суду» 12.35, 01.55 Суд присяжних 13.35, 16.35 Огляд. Надзвичайна подія 14.30, 02.55 «Суд присяжних. Остаточний вердикт» 15.40 «Справа лікарів» 17.35 «Прокурорська перевірка» 18.50 «Говоримо і показуємо» 19.45 Т/с «Шаман-2» 21.45 «Сьогодні. Підсумки» 22.10 Т/с «Дельта» 00.00 Т/с «Мент у законі»

тоніс 06.00 «Таке спортивне життя» 06.30 «Світ за тиждень» 07.00, 05.00 Х/ф «Біле Ікло» 08.30 «Світ за тиждень» 09.00 Слідами морських боїв 10.00 «Алло, лікарю!» 11.15 Клінт Іствуд. Влада зірки 12.45 «Будь в курсі!» 13.25 «Модні історії з Оксаною Новицькою» 14.00 Д/с «Сувора планета» 14.35 «Щоденник для батьків» 15.00 «Соціальний пульс» 15.15 «Соціальна економіка» 16.20, 00.00 Д/с «Смертельна місія: Мадагаскар» 16.40 «Цивілізація Incognita» 16.50 «Алло, лікарю!» 17.50 «Алло, адвокате!» 18.20 Вперед, на Олімп! 18.30 «Соціальний пульс» 19.00 В гостях у Дмитра Гордона. 20.00 Видатне ХХ століття 21.00 Соціальний пульс» 21.25 «Соціальна економіка» 22.40 «Економічний пульс»

ртр - планета 06.00 «Ранок Росії» 10.05, 16.10, 00.35 Новини культури 10.20 «Провал Канариса» 11.05 «Про найголовніше» 12.00, 15.00, 18.00 Вісті 12.25, 15.10, 17.40 Місцевий час. Вісті-Москва 12.40 «Особливий випадок» 13.25 Т/с «Господиня моєї долі» 14.10 Т/с «Я прийду сама» 15.25, 03.40 Т/с «Таємниці інституту шляхетних панянок» 16.20, 03.15 Д/с «Бабій вік». «Кривляння долі. Луїза Буржуа та Віра Мухіна» 16.55 «Aсademia». «Час світла» 18.40 Т/с «Будинок біля великої річки» 19.30 «Прямий ефір» 20.30, 04.25 Т/с «Гюльчатай. Заради кохання» 22.10 Т/с «Таємниці слідства» 23.00 «Черговий по країні». Михайло Жванецький 23.50 «Тим часом»

Визит 06.00 Програма 5 каналу 12.00 Телешанс 12.05 Х/ф 14.10 Х/ф 15.40 Телешанс 15.45 Д/с 16.25 М/ф 17.25 Телешанс 17.30 Х/ф 18.30 Д/с 19.25 Т/с 20.10 У країні казок 20.30 Телешанс 20.40 Новини 21.00 Телешанс 21.05 Х/ф Далі програма 5 каналу 22.45 Новини 23.05 Телешанс

Лтава 06.00 Гімн України 06.02 Молитва за Україну 06.04 «Економічний інтерес» 06.30 «Зустріч для Вас». М. Біденко 07.00 «Ранок на «Лтаві» 07.20 «Тема дня» 07.50 «Ранок на «Лтаві». Продовження 09.30 «Полтавщино, співай!» 09.45 Невідома Україна. Нариси нашої історії. Ф. 36 «Захищали, скільки могли» 10.00 Концерт Біг - бенду під керуванням Едуарда Головашича Технічна перерва з 11.30 до 15.00 15.00 «Повір у себе» 15.30 «Обереги» 16.00 ПТН 16.30 «Полтавщино, співай!» 16.45 «Чудесний канал» 17.10 «Тема дня» 17.30 «Телетижневик» 18.00 «Шевченко на землі Котляревського» 18.25 «Так було» 18.40 «Галерея образів» 18.52 «До речі...» 19.00 ПТН (сурдопереклад) 19.30 «З музичної скриньки «Лтави» 19.45 «Відблиск» 20.00 «Струни душ людських» ( сурдопереклад) 20.15 «Галерея образів» 20.37 «До речі...» 20.45 «Гостинець від Телесика». Вечірня казка 21.30 Новини. Кременчук 21.45 «Любов моя, Ганнуся» 22.05 «Зупинись і здивуйся» 22.20 «Мій Шевченко» 22.40 «Україна. Полтавщина. Світ: Час - тайм» 23.00 «Квадрат Успіху». Музична програма 23.30 «Полтавськими шляхами І. Нечуй - Левицького» 23.58 Молитва за Україну

Мисливство та Рибальство 04.00 Підводне полювання. 04.35 Поради професіоналів. 04.50 Щоденник рибальських пригод. 05.15 Великі рушниці. 05.45 Гірське полювання. 06.20 Великий тролінг. 06.50 Слідопит. 07.20 З Чиллі на коропа. 08.00 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 08.25 Моточовни. 08.55 Полювання з Баком Макнілі. 09.15 Особливості полювання на Русі. 09.30 Стрілецький спорт. 09.45 Річками Амазонії. 10.10 Рибалка-експерт. 10.40 Сезон полювання. 11.10 Особливості полювання на Русі. 11.40 Мисливські традиції та етика. 11.55 У світі риболовлі. 12.20 Захоплені риболовлею. 13.10 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 13.35 Кльове місце. 14.05 Сезон полювання. 14.35 Фотополювання. 15.05 Полювання з луком. 15.35 Плaнета рибалки. 16.05 Рибальські подорожі. 17.00 Рибалка-експерт. 17.30 Риболовля з Нормундом Грабовскісом. 18.00 Морське підводне полювання. 18.30 Риболовля на каяку з Джимом Семмонсом. 18.55 Я та мій собака. 19.25 На мисливській стежці. 19.55 З Чиллі на коропа. 20.35 Слідопит. 21.05 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 21.30 Моточовни. 22.00 Трофеї. 22.30 Прикладна іхтіологія. 23.00 Рибалка-експерт. 23.30 У світі риболовлі. 23.55 Планета мисливця. 00.25 Полювання з Баком Макнілі. 00.45 Особливості полювання на Русі. 01.00 Стрілецький спорт. 01.15 Річками Амазонії. 01.40 Рибальські подорожі. 02.35 Кльове місце. 03.05 Влучний постріл.

Культура 05.00 Телеканал «Євроньюз» 08.00 Новини культури 08.15 «Спостерігач» 09.15 Т/с «Перрі Мейсон» 10.10 Д/ф «Палех» 10.25 Д/ф «Кава. Подорож зі Сходу на Захід» 11.15 Лінія життя. Алла Сігалова 12.10 Т/с «У лісах і на горах» 13.00 Новини культури 13.10 Д/с «Закохатися в Арктику» 13.40 Х/ф «Альошчина любов» 15.05 Д/ф «Пьєр Сімон Лаплас» 15.10 Гала-концерт на честь Марти Аргеріх 16.10 «Поліглот» Німецька з нуля за 16 годин! 17.00 Новини культури 17.15 Головна роль 17.30 «Саті. Ненудна класика...» 18.10 «Правила життя» 18.40 Більше, ніж любов. Микола Рибников і Алла Ларіонова 19.20 «Тим часом» 20.05 Д/ф «Немає смерті для мене» 21.00 Д/с «Бабій вік» 21.30 Новини культури 21.50 Х/ф «Гарячі днинки» 23.25 К.Сен-Санс «Муза і поет» 23.40 «Спостерігач» 00.40 М.Свиридов. Кантата «Нічні хмари»


8

програма телепередач вівторок Слідкуйте за телеанонсами. У програмі телепередач можливі зміни. 4 березня

інтер 05.25, 23.55 Т/с «Петрович»

06.00 «Служба розшуку дітей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.35, 04.55 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Сніданок з 1+1» 08.05 «Економічна правда» 09.10, 20.15 Х/ф «Ґюльчатай 2» (I) 10.50, 11.50, 00.40, 01.35 Х/ф «Громови - 2» 12.50 «Не бреши мені - 4» 13.50 Яна Аршавська і В’ячеслав Щенін у драмі «Справа лікарів» 14.45 «Красуня за 12 годин - 2» 15.40 «Свати - 4» (I) 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Х/ф «Асі» (I) 22.15 Реаліті-шоу «Сім’я» 23.50 Натан Філліон у детективі «Касл - 2» (II) 02.25 Яна Аршавська і В’ячеслав Щенін у драмі «Справа лікарів» 03.10 Реаліті-шоу «Сім’я» 04.05 «Красуня за 12 годин - 2» 05.15 «Телемагазин»

07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕРом» 09.20 Т/с «Повернення мухтара-2» 11.20, 12.25, 17.00 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.40 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 15.55 «Зрозуміти. Пробачити» 18.05 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00, 03.25 «Подробиці» 20.35, 04.00 Т/с «Серафіма прекрасна» 01.40 Х/ф «Цивільний позов» (II)

стб 05.20 «Чужі помилки.»Мій батько - маніяк!» 06.05 «Зіркове життя. Випробування бездітністю» 06.55 «Все буде добре!» 08.50, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.20 Х/ф «Домоправитель» (I) 12.05 «Слідство ведуть екстрасенси» 12.55 «МастерШеф - 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вікна-Новини» 19.05 «Моя правда. Борис Моісеєв. Казки для дорослих» 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 20.55 Х/ф «Мама-детектив» (I) 22.00 «Вікна-Новини» 22.25 «Кохана, ми вбиваємо дітей» 00.15 «МастерШеф - 2» 02.55 Нічний ефір

новий канал

1+1

трк Україна 06.00 Т/с «Дорожній патруль 3» (I) 07.00, 09.00, 17.00, 19.00 Події 07.15 Ранок з Україною 09.10, 12.50, 17.25, 22.30 Т/с «Слід» (I) 10.00, 20.10 Т/с «Шаман-2» (I) 11.50 «Нехай говорять. Леонід Броньовий: не сповідь» 15.00 Від творців «Сліду»! Т/С «Оса» 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (I) 19.30 «Говорить Україна» 22.00 Події дня 23.20 Від творців «Сліду»! Т/С «Оса» 00.20 Т/с «Ментовські війни 7» (II) 02.10 Події дня 02.40 Х/ф «Гладіатор» (II) 05.00 Срібний апельсин

Визит 06.30 Добрий ранок 07.30 Телешанс 07.40 Новини 08.00 Т/с 08.50 Х/с 09.50 Д/с 10.45 Х/ф 12.50 Х/ф 14.05 М/ф 17.20 Телешанс 17.25 Х/ф 18.40 Д/с 19.30 Т/с 20.10 У країні казок 20.30 Телешанс 20.40 Новини 21.05 Х/ф Далі програма 5 каналу 22.25 Телешанс 22.40 Новини 00.30 Телешанс

Лтава 06.00 Гімн України 06.02 Молитва за Україну 06.04 ПТН 06.35 Новини. Кременчук 06.50 «До речі...» 07.00 «Ранок на «Лтаві» 07.20 «Тема дня» 07.50 «Ранок на «Лтаві». Продовження 09.30 «Полтавщино, співай!» 09.45 Невідома Україна. Нариси нашої історії. Ф. 37 «Острозька естафета» 10.05 Д/ф «Моя Полтава» 10.52 «До речі...» 11.00 «Моє хобі життя» Технічна перерва з 11.30 до 15.00 15.00 «Без маски». О. Марцинківський 15.45 «Зупинись і здивуйся» 16.00 ПТН 16.30 «Полтавщино, співай!» 16.45 «Ти - молодий» 17.10 «Тема дня» 17.30 «Третій тайм» Спортивна програма 17.45 «Радар» 18.00 «До вас запитання» 18.52 «До речі...» 19.00 ПТН (сурдопереклад) 19.30 «З музичної скриньки «Лтави» 19.40 «До речі...» 19.45 «З одвічністю на «ти». Березоворудський палацово - парковий ансамбль 20.15 «Живу, як відчуваю» 20.37 «До речі...» 20.45 «Гостинець від Телесика». Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 Т/с «Серцю не накажеш» 22.50 «Україна. Полтавщина. Світ: Час - тайм» 23.10 «Третій тайм». Спортивна програма 23.25 «До вас запитання» 23.58 «Молитва за Україну»

Мисливство та Рибальство 04.00 Сезон полювання. 04.30 Особливості полювання на Русі. 05.00 Мисливські традиції та етика. 05.15 У світі риболовлі. 05.40 Захоплені риболовлею. 06.30 Слідопит. 07.00 Зброя для полювання. 07.30 Як полювали наші діди. 08.00 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 08.25 Тропа рибалки. 08.55 Полювання з Леонідом Костюковим. 09.20 Стрілецький спорт. 09.35 Риболовля з Дейвом Баремом. 10.00 Нахлист. 10.30 Фотополювання. 11.00 Полювання з луком. 11.30 Плaнета рибалки. 12.00 Рибальські подорожі. 12.55 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 13.20 Кльове місце. 13.50 Кухня з Сержем Марковичем. 14.05 Сезон полювання. 14.35 Риболовля з Нормундом Грабовскісом. 15.05 Морське підводне полювання. 15.35 Риболовля на каяку з Джимом Семмонсом. 16.00 Я та мій собака. 16.30 На мисливській стежці. 17.00 Нахлист. 17.30 Трофеї. 18.00 Прикладна іхтіологія. 18.30 Рибалка-експерт. 19.00 У світі риболовлі. 19.25 Планета мисливця. 19.55 Зброя для полювання. 20.25 Слідопит. 20.55 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 21.20 Як полювали наші діди. 21.50 Стрілецький спорт. 22.05 Підводне полювання. 22.35 Поради професіоналів. 22.50 Щоденник рибальських пригод. 23.15 Великі рушниці. 23.45 Гірське полювання. 00.15 Великий тролінг. 00.45 Полювання з Леонідом Костюковим. 01.15 Риболовля з Дейвом Баремом. 01.40 Тропа рибалки. 02.05 Фанати Ебро. 02.35 Кльове місце. 03.05 Влучний постріл. 03.30 Сезон полювання.

Культура 04.30 Телеканал «Євроньюз» 08.00 Новини культури 08.15 «Спостерігач» 09.15 Т/с «Перрі Мейсон» 10.10 Д/ф «Хамберстон. Місто на час» 10.25 «Правила життя» 10.50 П’ятий вимір 11.20 Д/ф «Фізик від Бога» 12.10 Т/с «У лісах і на горах» 13.00 Новини культури 13.10 Д/с «Закохатися в Арктику» 13.40 «Саті. Ненудна класика...» 14.20 Д/ф «Олександр Мень» 15.00 Примадонни світової опери. Марія Гулегіна 16.10 «Поліглот» Німецька з нуля за 16 годин! 17.00 Новини культури 17.15 Головна роль 17.30 Влада факту «Кращі друзі діамантів» 18.10 «Правила життя» 18.40 Більше, ніж любов. Юрій Нікулін і Тетяна Покровська 19.20 «Гра в бісер». «А.П.Чехов «Дама з собачкою» 20.05 Ювілей Лариси Лужиної. Лінія життя 21.00 Д/с «Бабій вік» 21.30 Новини культури 21.50 Х/ф «Наречена була в чорному» 23.35 Концерт Академічного оркестру російських народних інструментів ВДТРК 23.55 «Спостерігач»

ictv

06.10, 06.55 Kids Time 06.15 М/с «Черепашки-ніндзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Підйом 08.00 Т/с «Віола тараканова» 09.00, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 09.50 Т/с «Татусеві дочки» 15.10 Х/ф «Вже хто б говорив-3» 18.00 Абзац! 19.00, 00.15 Репортер 19.05 Т/с «Вороніни» 22.00 Х/ф «Сутінки» (II) 00.20 Х/ф «Поцілунок вампіра» (II) 02.00, 02.55 Зона ночі 02.05 Де ти, Україно? 03.00 Під знаком біди 03.45, 04.10 Зона ночі Культура 03.50 Тася 04.00 Ціна повернення 04.35 Війна світів. Ревізор проти Шефа

нтн

05.20 Факти 05.45 Світанок 06.50 «Опери». 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.05 Анекдоти по-українськи 10.25 «Прокурорська перевірка». 12.45 Факти. День 13.00 «Прокурорська перевірка». 14.00 Анекдоти по-українськи 14.10 «Вулиці розбитих ліхтарів. Менти-5». 15.00, 20.05 Х/ф «Чужий район-2» 16.50 «Опери». 18.45 Факти. Вечір 19.20 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 21.55 Т/с «Лісник» 23.45 Оскар-2011: «Початок». (II) 02.15 Оскар-2009: «Мільйонер із нетрів». (II) 04.05 Т/с «Кістки» 04.45 Т/с «У чорному списку»

к1

04.00, 07.00, 10.00, 13.00, 01.00 Новини 04.05, 07.15 «Доброго ранку» 08.00 «Доброго здоров’ячка!» 08.45 «Жити здорово!» 09.45, 16.40 «Істина десь поруч» 10.15 «Контрольна закупівля» 10.45, 02.00 «Модний вирок» 12.00 Інші новини 12.20 «Час обідати!» 13.15 «Зрозуміти. Пробачити» 13.40 «Слід» 14.15 «Вони та ми» 15.10 «У наш час» 16.00 Вечірні новини 17.00, 00.00 «Наодинці з усіма» 17.55, 01.05 «Давай одружимося!» 19.00 «Час» 19.30, 02.50 «Нехай говорять» 20.25 Т/с «Чорні кішки» 22.10 «Вечірній Ургант» 22.50 Нічні новини 23.00 «Лариса Лужина. «Вона була в Парижі»

тет

05.00, 16.45, 19.00, 21.40, 02.35, 04.20 «Свідок» 05.30 Х/ф «День командира дивізії» (I) 06.55 Х/ф «Дожити до світанку» (I) 08.30 Ранковий «Свідок» 09.00 «До суду» 11.00, 03.30 Т/с «Мовчазний свідок» 12.00 Т/с «Детективи» 13.00, 19.30 Т/с «Зниклі безвісти» 15.00, 17.00 Т/с «Тайга. Курс виживання» 22.00 Т/с «Грабуй награбоване» (II) 23.00 Т/с «Менталіст - 5» (II) 00.00 Т/с «Декстер - 4» (III) 01.00 Т/с «Ncis: полювання на вбивцю» (II) 01.50 Т/с «Мертва зона» (II) 03.05 «Таємниці кримінального світу» 04.50 «Випадковий свідок»

06.30 «TOP SHOP»

УТ-1 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 03.55 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 11.30, 19.25, 23.20 Погода 06.20 На слуху 06.35 Доброго ранку, Україно! 06.40, 07.35 Огляд преси 06.45 Гість студії 07.20 Ера будівництва 07.25 Країна on-line 07.30 Ера бізнесу 07.45 Гість студії 07.50 Швидкий сніданок 08.20 Гість студії 08.35 Ранкові поради 08.45 Корисні поради 09.00 Підсумки дня 09.30 Т/с «Монтекрісто» 11.35 Світло 12.10, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.25 Шеф-кухар країни 13.25 Х/ф «Капітанша» 15.15 Euronews 15.35 Діловий світ. Агросектор 15.50 «Секрети успіху» з Н.Городенською 16.30 Спецпроект «Жива душа поетова святая...». Нова пісенна Шевченкіана 18.40 Фінансова перспектива 19.35, 21.40 Концертна програма «Мелодія двох сердець» 21.00 Підсумки дня 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00 Підсумки 23.25 На слуху 23.45 Від першої особи 00.05 Х/ф «Благочестива Марта». 1 с. 01.20 ТелеАкадемія 02.20 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 03.10 Контрольна робота 03.30 Хто в домі хазяїн? 04.10 Подорожуй світом з Ю.Акуніною 04.35 Околиця 05.00 «Віра. Надія. Любов» 05.50 Діловий світ. Агросектор

орт Україна

нтв-світ 04.00 «НТВ зранку» 06.10 «Експедиція Тимофія Баженова». «Бембі-2003» 07.05 Т/с «Рубльовка.Live» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогодні 08.25 «Кулінарний двобій» 09.30 «Диво техніки» 10.05 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів-9» 11.35 «До суду» 12.35, 01.55 Суд присяжних 13.35, 16.35 Огляд. Надзвичайна подія 14.30, 02.55 «Суд присяжних. Остаточний вердикт» 15.40 «Справа лікарів» 17.35 «Прокурорська перевірка» 18.50 «Говоримо і показуємо» 19.45 Т/с «Шаман-2» 21.45 «Сьогодні. Підсумки» 22.10 Т/с «Дельта» 00.00 Т/с «Мент у законі»

тоніс

ртр - планета

01.15 «Нічне життя»

06.00 Приколи на перерві 06.25, 08.20 М/с «Черепашки мутанти ніндзя» (I) 06.50 М/с «Шоу Гарфілда» (I) 07.20 М/с «Лалалупси» (I) 07.45 Мультик з Лунтіком 08.55 М/с «Русалонька» (I) 09.20 Єралаш 09.45 Країна У 12.10 Дайош молодьож! 13.05 Т/с «Ксена - принцеса воїн» (I) 14.00 Т/с «Любить не любить» (I) 15.00 Панянка-селянка 16.00 Богиня шопінгу. Повернення 17.00, 20.00 Т/с «Кухня» (I) 18.00 Розсміши коміка 19.00 Панянка-селянка 21.00 Країна У 21.55 6 кадрів 22.50 Т/с «Світлофор» (II) 23.45 Между нами 00.45 Т/с «Закрита школа» (II) 01.30 Т/с «Дєтка» (II) 02.15 Т/с «Кремлівські курсанти» 03.45 З ночі до ранку

06.00 «Таке спортивне життя» 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Соціальний пульс» 06.55 «Економічний пульс» 07.00, 05.00 Х/ф «Василіса Прекрасна» 09.00 Видатне ХХ століття 10.00 «Алло, лікарю!» 11.15, 21.35 ROLLING STONES просто для запису 12.45 «Алло, адвокате!» 13.15 «Ронін. з Дмитром Видріним» 14.00 Правдиві історії 15.15 «Соціальна економіка» 16.20, 00.00 Д/с «Смертельна місія: Мадагаскар» 16.50 «Алло, лікарю!» 17.45 «Соціальний статус» 18.50 «Економічний пульс» 19.00 В гостях у Дмитра Гордона. 20.00 Видатне ХХ століття 21.25 «Соціальна економіка» 22.40 «Економічний пульс» 22.45 Правдиві історії 00.30 Х/ф «Океан мрії» (III)

06.00 «Ранок Росії» 10.05, 16.10, 00.35 Новини культури 10.20 «Камчатка. Життя на вулкані» 11.05 «Про найголовніше» 12.00, 15.00, 18.00 Вісті 12.25, 15.10, 17.40 Місцевий час. Вісті-Москва 12.40 «Особливий випадок» 13.25 Т/с «Господиня моєї долі» 14.10 Т/с «Я прийду сама» 15.25, 03.40 Т/с «Таємниці інституту шляхетних панянок» 16.20, 03.15 Д/с «Бабій вік». «Життя від кутюр. Ельза Скіапареллі та Надія Ламанова» 16.55 «Aсademia». «Супергідрофобні поверхні» 18.40 Т/с «Будинок біля великої річки» 19.30 «Прямий ефір» 20.30, 04.25 Т/с «Гюльчатай. Заради кохання»

МЕГА

К2

22.30 «Не думай про білих мавп» трагікомедія 01.00 «Легке життя» комедія 02.50 Х/ф «Мама мимоволі»

12.30 М/ф «Осторожно, щука!»

07.30, 16.10 Т/с «Моя прекрасна няня» (I) 08.30 «Мультфільми» (I) 10.10 Х/ф «Зіпсовані дівчиська 2» (I) 12.00 Т/с «Всі жінки - відьми» (I) 13.40 Т/с «Дикий ангел» (I) 15.15 «Орел і Решка» 17.15 «Розсміши коміка» 18.10 «Звана вечеря» 19.10 «Орел і Решка» 21.00 «Розсміши коміка» 22.00 Т/с «Доктор хаус» (II)

06.00 Д/ф «Історія отруєнь: Росія». 2 ч. 06.30, 23.30 Загадки Всесвіту 07.30 Неймовірні тварини 08.30, 13.30 Мегаспоруди 09.30, 18.30 Шукачі 10.30 Таємні знаки 11.30, 15.30 У пошуках пригод 12.30 Сила тварин 14.30, 21.30 Сучасні дива 16.30 Секретні історії 17.30 У пошуках істини 19.30 Битва цивілізацій. Зореліт для фараона 20.30 Д/ф «Історія отруєнь: Росія» 22.30 Дика Німеччина 00.30 Загадки планети

Enter-фiльм 05.45 Радянські мультфільми 08.40 Х/ф «Заздрість богів» 11.10, 19.00 «Жарт за жартом» 12.10, 17.15 Т/с «Клон» 13.50, 20.00 Т/с «Зірка епохи» 15.50 Х/ф «Вісім днів надії» 22.00 Х/ф «Мій кращий друг генерал Василь, син Йосипа» 23.50 Х/ф «Сутичка» 01.30 Бійцівський клуб

2+2 06.00 Мультфільми (I) 06.25 Х/ф «Пекельний хмарочос» (I) 08.00, 09.30 Т/с «Замах» (I) 09.00, 18.30 Новини 2+2 16.30, 19.00 Т/с «Вантаж» (I) 21.00 «ДжеДАІ» 21.20 Х/ф «Патріот» (II) 23.15 Х/ф «Щупальця» (II) 01.15 Х/ф «Підірвіть банк» (I) 02.40 Х/ф «Гетьманські клейноди» (I)

05.25 Світ зірок 06.10 Іноземна кухня 06.30 Телеторгівля 07.40, 13.20, 20.40 Мультфільми (I) 10.10 Школа доктора Комаровського 11.30, 17.00 Жіноча форма 15.15, 18.55 Таємниці шеф-кухаря 16.00, 19.40 Модний вирок 17.55, 21.40 Т/с «Любов як любов» (I) 22.40 Дивовижний дизайн 23.35 Незіркове дитинство 00.25 Глянець 01.10 Колір Ночі

RTVI 06.00 «Особлива думка», «Економічні новини» 07.00 Мультфільми 08.00 «Вечірні новини з Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Столипін... Невивчені уроки» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Детектив путілін» 11.00 Х/ф «Плата за проїзд» 13.00 «Со-мнение» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Мій кордон» 15.00, 23.30 «Міські легенди» 15.30, 23.00 «Американський лікнеп» «Перші штати Америки» 16.00, 18.00, 22.00 «Наразі у світі» 16.08, 18.08, 00.00, 04.00 «Особлива думка» 19.00 Т/с «Колір полум’я» 02.00 Х/ф «Увага: відьми!»

TV1000 Kino 05.10 «Не ходіть, дівчата, заміж» комедія 06.30 «Рижик у Задзеркаллі» пригоди 08.40 Х/ф «Перстень спадкоємця династії» 10.40 «Уроки наприкінці весни» драмa 12.10 Х/ф «Злочин і покарання» 14.20 Х/ф «Будинок» 16.40 Х/ф «Бій з тінню» 19.00 «Кококо» трагікомедія (от 18 лет) 21.00 «Зі мною ось що відбувається» комедія

Футбол 07.00, 13.00, 18.00 Новини 07.15, 13.10 «Тисяча та один гол» 08.15, 14.10 Огляд матчів чемпіонату Німеччини 09.15, 15.10 Огляд матчів чемпіонату Іспанії 10.15, 19.10 2-а Бундесліга. «СанктПаулі» - «Уніон» 12.05 Огляд матчів чемпіонату Італії 16.10 Чемпіонат Італії. «Мілан» «Ювентус» 18.10, 06.00 Огляд матчів чемпіонату Англії 21.00 Чемпіонат Іспанії. «Райо Вальєкано» - «Валенсія» 22.50 Чемпіонат Німеччини. «Хоффенхайм» - «Вольфсбург» 00.35 Чемпіонат Англії. «Тоттенгем» «Кардіфф Сіті» 02.25 Чемпіонат Італії. «Фіорентина» - «Лаціо» 04.10 Чемпіонат Німеччини. «Герта» «Фрайбург»

Київська Русь 06.00, 07.00, 08.05, 05.30 «Повернення кота Сметанкіна» 06.25 «День ангела» 06.30, 08.45, 10.40, 12.00, 13.05 «Бабуся-антикризис» 06.40, 08.30, 10.50 «Заміський будинок» 06.50, 10.00, 20.45 «Попури» 08.00, 16.50 «Погода» 08.35, 12.25 «Сад, город» 08.50, 19.35 Х/ф «Только после Вас» 10.10, 16.20 «Магія природи» 11.00, 13.30, 22.50 «Ювелір»

12.10, 12.50 «Ексклюзив для родини» 13.15 М/ф «Слоненок-турист» 15.55 М/ф «Два билета в Индию» 16.55 М/ф «Сказка о попе и о работнике его Балде» 17.20 Х/ф «Дорога на грецьке весілля» 18.50 «Архіви історії» 19.15, 05.10 «Здоровье» 21.00 «На сон грядущим» 21.10 Х/ф «Женщины шутят всерьез» 00.50 «Телечат» 01.50 «Короткі зустрічі» 02.10 «Маю честь запросити» 03.00 Х/ф «Весна» 04.45 «Школа виживання»

ТРК «Київ» 06.00, 09.25, 11.15, 17.30 «Мультляндія» 07.10, 17.10 «Київ музика» 08.00, 09.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00, 23.00, 00.25, 01.50, 03.45 «Столичні телевізійні новини» 08.25, 19.25, 04.10 «Столиця» 10.15, 02.15 «Зроблено у Києві» 13.20, 23.25, 05.00 «Громадська приймальня» 15.10, 20.00 Т/с «Шляхи індії» 16.20 «У центрі уваги» 18.00, 22.00, 00.50 «Клуб гумору» 19.20, 23.20 «Міська варта» 21.25, 04.35 «Київські історії»


програма телепередач

середа Слідкуйте за телеанонсами. У програмі телепередач можливі зміни.

інтер 05.25, 23.00 Т/с «Петрович»

06.00 «Служба розшуку дітей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.40, 04.50 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Сніданок з 1+1» 08.05 «Економічна правда» 09.10, 20.15 Х/ф «Ґюльчатай 2» (I) 10.55, 11.55, 00.45, 01.40 Х/ф «Громови - 2» 12.55 «Не бреши мені - 4» 13.55 Яна Аршавська і В’ячеслав Щенін у драмі «Справа лікарів» 14.45 «Красуня за 12 годин - 2» 15.40 «Свати - 4» (I) 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Х/ф «Асі» (I) 22.15 «Чотири весілля - 3» 23.55 Натан Філліон у детективі «Касл - 2» (II) 02.30 Яна Аршавська і В’ячеслав Щенін у драмі «Справа лікарів» 03.15 «Не бреши мені - 4» 04.05 «Красуня за 12 годин - 2» 05.05 «ТСН. Особливе» 05.30 «Телемагазин»

07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕРом» 09.20 Т/с «Повернення мухтара-2» 11.20, 12.25, 17.00 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.40 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 15.55 «Зрозуміти. Пробачити» 18.05 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00, 02.50 «Подробиці» 21.00 Футбол. Збірна України Збірна США 00.55 Х/ф «Елізабеттаун» (II) 03.45 Т/с «Серафіма прекрасна»

стб

трк Україна

05.20 «Чужі помилки. Зашморг для нареченого» 06.00 «Зіркове життя. Перше кохання зірок-3» 06.45 «Все буде добре!» 08.45, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 09.20 «Моя правда. Борис Моісеєв. Казки для дорослих» 10.15 «Кохана, ми вбиваємо дітей» 12.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 12.50 «МастерШеф - 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вікна-Новини» 19.50 Х/ф «Мама-детектив» (I) 22.00 «Вікна-Новини» 22.25 «Хата на тата» 00.40 «МастерШеф - 2» 03.25 Нічний ефір

06.00 Т/с «Дорожній патруль3» (I) 07.00, 09.00, 17.00, 19.00 Події 07.15 Ранок з Україною 09.10, 12.50, 17.25, 22.30 Т/с «Слід» (I) 10.00, 20.10 Т/с «Шаман-2» (I) 11.50 «Нехай говорять. Народна пісня Ольги Воронець» 15.00 Від творців «Сліду»! Т/С «Оса» 16.00, 02.40 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (I) 19.30 «Говорить Україна» 22.00 Події дня 23.20 Від творців «Сліду»! Т/С «Оса» 00.20 Т/с «Ментовські війни 7» (II) 02.10 Події дня 03.25 «Говорить Україна» 04.05 «Нехай говорять» 04.55 Срібний апельсин

УТ-1

04.35 «Секрети успіху» Н.Городенською 05.00 «Віра. Надія. Любов» 05.50 Діловий світ. Агросектор

06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 14.20, 18.20 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 13.20, 21.40, 23.20 Погода 06.20 На слуху 06.35 Доброго ранку, Україно! 06.40, 07.35 Огляд преси 06.45 Гість студії 07.20 Тема дня 07.25 Країна on line 07.30 Ера бізнесу 07.45 Гість студії 07.50 Швидкий сніданок 08.20 Гість студії 08.35 Ранкові поради 08.45 Корисні поради 09.00 Підсумки дня 09.30 Уряд на зв’язку з громадянами 10.00 Пряме включення з Кабінету міністрів України 10.20 Т/с «Монтекрісто» 11.20 Українська пісня 12.10, 18.50, 21.30 Діловий світ 12.25 Д/ф «Григір Тютюнник. Доля» 13.25 Спецпроект «Жива душа поетова святая...». Світ поезії. Т.Шевченко 13.50 Шлях до Чемпіонату світу ФІФА 2014 Бразилія 14.35 Euronews 14.45 Діловий світ. Агросектор 15.00 ПАРЛАМЕНТСЬКІ СЛУХАННЯ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ 18.05 Про головне 18.35 Фінансова перспектива 19.20 Star-шоу 20.55 Мегалот 21.00 Підсумки дня 21.45 Концертна програма «Національ колективи - Тарасові Шевченку» 22.50 Суперлото, Трійка, Кено 23.00 Підсумки 23.25 На слуху 23.45 Від першої особи 00.05 Х/ф «Благочестива Марта». 2 с. 01.20 ТелеАкадемія 02.30 Нехай Вам буде кольорово! 03.15 Дорослі ігри 04.10 Подорожуй світом з Ю.Акуніною

новий канал

1+1

06.10, 06.55 Kids Time 06.15 М/с «Черепашки-ніндзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Підйом 08.00 Т/с «Віола тараканова» 09.00, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 09.50 Т/с «Щасливі разом» 14.40 Х/ф «Сутінки» 18.00 Абзац! 19.00, 00.20 Репортер 19.05 Т/с «Вороніни» 22.00 Х/ф «Сутінки. Сага. Молодик» (II) 00.25 Х/ф «Інформатор!» 02.10 Служба розшуку дітей 02.15, 03.00 Зона ночі 02.20 Георгій Нарбут. Живі картини 02.35 Птахи гнізда Марії 03.05 Чорний колір порятунку 03.30 Воля відходить з боями 03.45, 04.20 Зона ночі Культура 03.50 Княгиня Ольга 04.00 Моя адреса - Соловки. Не вдарте жінку навіть квіткою 04.45 Війна світів. Ревізор проти Шефа

нтн

з

МЕГА 06.00 Д/ф «Російська Аляска» 06.30, 23.30 Загадки Всесвіту 07.30, 12.30 Неймовірні тварини 08.30, 13.30 Мегаспоруди 09.30, 18.30 Шукачі 10.30 Таємні знаки 11.30, 15.30 У пошуках пригод 14.30, 21.30 Сучасні дива 16.30 Секретні історії 17.30 У пошуках істини 19.30 Секретні території 20.30 Д/ф «Історія отруєнь: Росія». 2 ч. 22.30 Перетворення: наука змін 00.30 Покер. Full Tilt Poker Pro Battle 01.20 Служба порятунку

Enter-фiльм 05.45 Радянські мультфільми 08.50 Х/ф «Ця весела планета» 10.35, 18.45 «Жарт за жартом» 11.40, 17.05 Т/с «Клон» 13.25, 19.50 Т/с «Зірка епохи» 15.25 Х/ф «Інкогніто з Петербурга» 21.50 Х/ф «Звіробій» 00.35 Бійцівський клуб

2+2 06.00 Мультфільми (I) 07.00 Т/с «Солдати-15» (I) 09.00, 18.30 Новини 2+2 09.30 Х/ф «Визволення. Вогняна дуга» (I) 11.20 Х/ф «Визволення. Прорив» (I) 13.10 Д/п «Космічні рятівники» 14.10 Д/п «Гагарін. Останній політ» 15.10 Д/п «Воїни світу» 16.15 Д/п «Зброя перемоги» 16.30, 19.00 Т/с «Вантаж» (I) 21.00 «ДжеДАІ» 21.20 Х/ф «Сьогодні ти помреш» (II) 23.15 Х/ф «Відкрите море» (II) 01.00 Х/ф «Звірина натура» (II)

ictv 05.15 Служба розшуку дітей 05.20 Факти 05.45 Світанок 06.50 «Опери». 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.05 Анекдоти по-українськи 10.25 «Прокурорська перевірка». 12.45 Факти. День 13.00 «Прокурорська перевірка». 14.00 Анекдоти по-українськи 14.10 «Вулиці розбитих ліхтарів. Менти-5». 15.05, 20.05 Х/ф «Чужий район-2» 16.55 «Опери». 18.45 Факти. Вечір 19.20 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 21.55 Т/с «Лісник» 23.45 Оскар-2011: «Місто злодіїв». 01.50 «Початок». (II) 04.10 Т/с «Кістки» 04.50 Т/с «У чорному списку»

к1

01.00 Х/ф «Дружба особливого призначення»

08.00, 16.50 «Погода»

Футбол

08.50 Х/ф «Только после Вас»

07.00, 13.00, 18.00 Новини 07.15 Чемпіонат Іспанії. «Атлетік» «Гранада» 09.10 2-а Бундесліга. «Ерцгебірге» «Кельн» 11.05 Чемпіонат Іспанії. «Леванті» «Осасуна» 13.15 Огляд матчів чемпіонату Англії 14.15 Чемпіонат Англії. «Фулгем» «Челсі» 16.05 Чемпіонат Іспанії. «Хетафе» «Еспаньол» 18.10 Чемпіонат Німеччини. «Баварія» - «Шальке» 20.00 Чемпіонат Італії. «Рома» «Інтер» 21.50 Чемпіонат Іспанії. «Ельче» «Сельта» 23.40 Чемпіонат Німеччини. «Вердер» - «Гамбург» 01.30 Чемпіонат Іспанії. «Малага» «Вальядолід» 03.20 2-а Бундесліга. «Санкт-Паулі» - «Уніон» 05.10 Чемпіонат Англії. «Саутгемптон» - «Ліверпуль»

11.00, 13.30, 22.50 «Ювелір»

TV1000 Kino 05.00 «Вусатий нянь» комедія 07.00, 03.00 «Особливості національної політики» комедія 09.00 Х/ф «Закон зайця» 11.00 «Принцеса на горошині» казка 13.00 «Кококо» трагікомедія (от 18 лет) 14.45 «П’ять зірок» трагікомедія 16.40 Х/ф «Бій з тінню: Реванш» (от 18 лет) 19.00 Х/ф «Злочин і покарання» 21.10 Х/ф «Живи і пам’ятай» 23.00 «Особа французької національності» комедія

нтв-світ

06.00 Приколи на перерві 06.25, 08.20 М/с «Черепашки мутанти ніндзя» (I) 06.50 М/с «Шоу Гарфілда» (I) 07.20 М/с «Лалалупси» (I) 07.45 Мультик з Лунтіком 08.55 М/с «Русалонька» (I) 09.20 Єралаш 09.45 Одна за всіх 12.10 Дайош молодьож! 13.05 Т/с «Ксена - принцеса воїн» (I) 14.00 Т/с «Любить не любить» (I) 15.00 Панянка-селянка 16.00 Богиня шопінгу. Повернення 17.00, 20.00 Т/с «Кухня» (I) 18.00 Розсміши коміка 19.00 Панянка-селянка 21.00 Країна У 21.55 6 кадрів 22.50 Т/с «Світлофор» (II) 23.45 Между нами 00.45 Т/с «Закрита школа» (II) 01.30 Т/с «Дєтка» (II) 02.15 Т/с «Кремлівські курсанти» 03.45 З ночі до ранку

К2

06.00 «Особлива думка», «Економічні новини» 07.00 Мультфільми 08.00 «Вечірні новини з Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Столипін... Невивчені уроки» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Детектив путілін» 11.00 Х/ф «Увага: відьми!» 13.00, 19.00 Т/с «Колір полум’я» 14.00 Т/с «Мій кордон» 15.00, 23.30 «Міські легенди» 15.30, 23.00 «Американський лікнеп» «Російські американці» 16.00, 18.00, 22.00 «Наразі у світі» 16.08, 18.08, 00.00, 04.00 «Особлива думка» 20.00, 05.00 Т/с «Навіжена» 02.00 Х/ф «Ляпас, якого не було»

орт Україна

тет

06.30 «TOP SHOP»

RTVI

9

04.00, 07.00, 10.00, 13.00, 01.00 Новини 04.05, 07.15 «Доброго ранку» 08.00 «Доброго здоров’ячка!» 08.45 «Жити здорово!» 09.45, 16.40 «Істина десь поруч» 10.15 «Контрольна закупівля» 10.45, 02.00 «Модний вирок» 12.00 Інші новини 12.20 «Час обідати!» 13.15 «Зрозуміти. Пробачити» 13.40 «Слід» 14.15 «Вони та ми» 15.10 «У наш час» 16.00 Вечірні новини 17.00, 00.00 «Наодинці з усіма» 17.55, 01.05 «Давай одружимося!» 19.00 «Час» 19.30, 02.50 «Нехай говорять» 20.25 Т/с «Манекенниця» 22.25 «Вечірній Ургант» 22.55 Нічні новини 23.05 «Три життя Євгена Євстигнєєва»

05.20, 15.00, 17.00 Т/с «Тайга. Курс виживання» 08.30 Ранковий «Свідок» 09.00 «До суду» 11.00, 03.30 Т/с «Мовчазний свідок» 12.00 Т/с «Детективи» 13.00, 19.30 Т/с «Зниклі безвісти» 16.45, 19.00, 21.40, 02.30, 04.20 «Свідок» 22.00 Т/с «Грабуй награбоване» (II) 23.00 Т/с «Менталіст - 5» (II) 00.00 Т/с «Декстер - 4» (III) 01.00 Т/с «Ncis: полювання на вбивцю» (II) 01.50 Т/с «Мертва зона» (II) 03.00 «Таємниці кримінального світу» 04.50 «Випадковий свідок»

05.25 Світ зірок 06.10 Іноземна кухня 06.30 Телеторгівля 07.40, 13.20, 20.40 Мультфільми (I) 10.10 Школа доктора Комаровського 11.30, 17.00 Жіноча форма 15.15, 18.55 Таємниці шеф-кухаря 16.00, 19.40 Модний вирок 17.55, 21.40 Т/с «Любов як любов» (I) 22.40 Дивовижний дизайн 23.35 Незіркове дитинство 00.25 Глянець 01.10 Колір Ночі

5 березня

07.30, 16.10 Т/с «Моя прекрасна няня» (I) 08.30 «Мультфільми» (I) 10.10 Т/с «Всі жінки - відьми» (I) 13.40 Т/с «Дикий ангел» (I) 15.15 «Орел і Решка» 17.15 «Розсміши коміка» 18.10 «Звана вечеря» 19.10 «Орел і Решка» 21.00 «Розсміши коміка» 22.00 Т/с «Доктор хаус» (II) 01.15 «Нічне життя»

08.35, 12.25 «Сад, город» 10.10, 16.20 «Магія природи» 12.10, 12.50 «Ексклюзив для родини» 13.15 М/ф «Муха-Цокотуха» 15.55, 16.55 М/ф «Дядя Степа милиционер» 17.20 Х/ф «Женщины шутят всерьез» 19.35 Х/ф «Последний из собачьего племени» 21.00 «На сон грядущим» 21.10 Х/ф «Щасливчик Люк» 00.50 «Телечат» 01.50 «Три кольори часу» 02.20 «Культурний простір» 02.50 «Крізь призму часу» 03.20 «Під знаком Нобеля» 03.50 «Маю честь запросити» 04.35 «Акваскоп» 04.55 «Кінопроектор»

ТРК «Київ» 06.00, 09.25, 11.15, 17.30 «Мультляндія» 07.10, 17.10 «Київ музика» 08.00, 09.00, 15.00, 17.00, 19.00,

Київська Русь

21.00, 23.00, 00.25, 01.50, 03.45

06.00, 07.00, 08.05, 05.30 «Повернення кота Сметанкіна» 06.25 «День ангела» 06.30, 08.45, 10.40, 12.00, 13.05 «Бабуся-антикризис» 06.40, 08.30, 10.50 «Заміський будинок» 06.50, 10.00, 19.00, 20.45 «Попури» 07.40, 12.30, 19.15, 05.10 «Здоровье»

08.25, 19.25, 04.10 «Столиця»

«Столичні телевізійні новини» 10.15, 02.15 «Київські історії» 13.20, 23.25, 05.00 «Громадська приймальня» 15.10, 20.00 Т/с «Шляхи індії» 16.20 «У центрі уваги» 18.00, 22.00, 00.50 «Клуб гумору» 19.20, 23.20 «Міська варта» 21.25, 04.35 «Місто добра»

04.00 «НТВ зранку» 06.10 Їхні вдачі 07.05 Т/с «Рубльовка.Live» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогодні 08.25 Квартирне питання 09.30 «Їдьмо, поїмо!» 10.05 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів-9» 11.35 «До суду» 12.35, 01.55 Суд присяжних 13.35, 16.35 Огляд. Надзвичайна подія 14.30, 02.55 «Суд присяжних. Остаточний вердикт» 15.40 «Справа лікарів» 17.35 «Прокурорська перевірка» 18.50 «Говоримо і показуємо» 19.45 Т/с «Шаман-2» 21.45 «Сьогодні. Підсумки» 22.10 Т/с «Дельта» 00.00 Т/с «Мент у законі»

тоніс 06.00 «Таке спортивне життя» 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Соціальний пульс» 06.55 «Економічний пульс» 07.00, 05.00 Х/ф «Попелюшка» 09.00 Видатне ХХ століття 10.00 «Алло, лікарю!» 11.15, 21.35 ROLLING STONES просто для запису 12.45 «Соціальний статус» 13.30 «Цивілізація Incognita» 14.00 Правдиві історії 15.15 «Соціальна економіка» 16.20, 00.00 Д/с «Смертельна місія: Мадагаскар» 16.50 «Алло, лікарю!» 17.50 «Алло, адвокате!» 18.20 Вперед, на Олімп! 18.50 «Економічний пульс» 19.00 В гостях у Дмитра Гордона. 20.00 Видатне ХХ століття 21.25 «Соціальна економіка» 22.40 «Економічний пульс» 22.45 Правдиві історії 00.40 Х/ф «Тіло і душа-2» (III) 02.20 Х/ф «Перші 9 1/2 тижнів» (III)

ртр - планета 06.00 «Ранок Росії» 10.05, 16.30, 00.35 Новини культури 10.20 «Душу. Подорож у післясмертя» 11.05 «Про найголовніше» 12.00, 15.00, 18.00 Вісті 12.25, 15.35 Місцевий час. ВістіМосква 12.40 «Особливий випадок» 13.25 Т/с «Господиня моєї долі» 14.10 Т/с «Я прийду сама» 15.45, 03.40 Т/с «Таємниці інституту шляхетних панянок» 16.45, 03.15 Д/с «Бабій вік». «Великі «крутихвістки» 17.10 «Aсademia». «Онєгіна» повітряна громада» 18.45 Т/с «Будинок біля великої річки» 19.30 «Прямий ефір» 20.30, 04.25 Т/с «Гюльчатай. Заради кохання» 22.10 Т/с «Таємниці слідства» 23.00 «Код Кирила. Народження цивілізації»

Визит 06.30 Добрий ранок 07.30 Телешанс 07.40 Новини 08.05 Т/с 08.55 Х/ф 09.55 Д/с 11.05 Телешанс 11.20 Д/ф 12.00 Х/ф 13.30 Т/с 14.55 М/ф для дітей 15.20 Х/ф 17.15 Х/ф 18.45 Д/с 19.25 Т/с 20.10 У країні казок 20.40 Новини 21.05 Вісник податкової адміністрації 21.30 Х/ф Далі програма 5 каналу 23.05 Новини 17.15 Телешанс 20.30 Телешанс 21.00 Телешанс 23.25 Телешанс

Лтава 06.00 Гімн України 06.03 Гімн Полтавщини 06.04 ПТН 06.35 Новини. Кременчук 06.50 «До речі...» 07.00 «Ранок на «Лтаві» 07.20 «Тема дня» 07.50 «Ранок на «Лтаві». Продовження 09.30 «Полтавщино, співай!» 09.45 Невідома Україна. Нариси нашої історії. Ф. 38 «Велика спокуса» 10.00 Т/с «Серцю не накажеш» 10.30 «Літературні читання». Вірші Т. Шевченка 10.56 «До речі...» 11.00 «Поверніть мені Шевченка» Технічна перерва з 11.30 до 15.00 15.00 «Подорож до Мадонни» 15.30 «Уроки історії» 16.00 ПТН 16.30 «Полтавщина, співай!» 16.45 «Життя дивовижних ляльок» 17.10 «Тема дня» 17.30 «Соціальний захист» 17.45 «Полтавщина. Податки. Добробут» 18.00 «Позиція» 18.26 «Світ знає, що Він українець...» 18.52 «До речі...» 19.00 ПТН (сурдопереклад) 19.30 «З музичної скриньки «Лтави» 19.45 «Тест на майбутнє» 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 Т/с «Серцю не накажеш» 22.50 «Україна. Полтавщина. Світ: Час - тайм» 23.10 «Позиція» 23.40 «Візмеш мого коня...» 23.58 Молитва за Україну

Мисливство та Рибальство 04.00 Фотополювання. 04.30 Полювання з луком. 05.00 Плaнета рибалки. 05.30 Рибальські подорожі. 06.25 Слідопит. 06.55 Полювання з Баком Макнілі. 07.15 Збройовий клуб. 07.45 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 08.10 Уроки рибної ловлі. 08.35 Особливості полювання на Русі. 08.50 Кухня з Сержем Марковичем. 09.05 Полювання з луком. 09.35 Полювання без зброї. 10.05 На ріці і озері. 10.30 Риболовля з Нормундом Грабовскісом. 11.00 Морське підводне полювання. 11.30 Риболовля на каяку з Джимом Семмонсом. 11.55 Я та мій собака. 12.25 На мисливській стежці. 12.55 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 13.20 Кльове місце. 13.50 Риболовля з Баком Макнілі. 14.10 Сезон полювання. 14.40 Трофеї. 15.10 Прикладна іхтіологія. 15.40 Рибалка-експерт. 16.10 У світі риболовлі. 16.35 Планета мисливця. 17.05 На ріці і озері. 17.30 Підводне полювання. 18.00 Щоденник рибальських пригод. 18.25 Великі рушниці. 18.55 Гірське полювання. 19.25 Великий тролінг. 19.55 Уроки рибної ловлі. 20.20 Слідопит. 20.50 Кухня з Сержем Марковичем. 21.05 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 21.30 Полювання без зброї. 22.00 Сезон полювання. 22.30 Особливості полювання на Русі. 23.00 Мисливські традиції та етика. 23.15 У світі риболовлі. 23.40 Захоплені риболовлею. 00.30 Збройовий клуб. 01.00 Особливості полювання на Русі. 01.15 Полювання з Баком Макнілі. 01.35 Полювання з луком. 02.05 Фанати Ебро. 02.35 Кльове місце. 03.05 Влучний постріл. 03.30 Сезон полювання.

Культура 04.30 Телеканал «Євроньюз» 08.00 Новини культури 08.15 «Спостерігач» 09.15 Т/с «Перрі Мейсон» 10.10 Д/ф «Гавайї. Батьківщина богині вогню Пеле» 10.25 «Правила життя» 10.50 «Етнографічний музей у селищі Верхній Перевал» 11.20 Д/ф «Немає смерті для мене» 12.10 Т/с «У лісах і на горах» 13.00 Новини культури 13.10 Д/с «Закохатися в Арктику» 13.40 «Кращі друзі діамантів» 14.20 Д/ф «Олександр Татарський» 15.00 Примадонни світової опери. Хибла Герзмава 15.55 Д/ф «Острів Tланд. Сад квітів у кам’яній пустелі» 16.10 «Поліглот» Німецька з нуля за 16 годин! 17.00 Новини культури 17.15 Головна роль 17.30 Абсолютний слух 18.10 «Правила життя» 18.40 Більше, ніж любов. Лев Ландау 19.20 «Ганна Герман. Любові неголосні слова» 19.50 Д/ф «Беллінцона. Ворота в Італію» 20.05 Д/ф «Кахі Кавсадзе. А чи є там театр?!» 21.00 Д/с «Бабій вік» 21.30 Новини культури 21.50 Х/ф «Агата» 23.25 Р.Щедрін «Хороводи» 23.55 «Спостерігач»


10

барви

www.panorama.pl.ua

Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

Яскраве сусідство ➢ Садиба на вул. Червона гірка привертає увагу різнобарв’ям іграшок

Подвір’я охороняють... іграшки! Куди подіти старі дитячі іграшки та як за їх допомоги стати відомою – краще за інших знає кременчужанка Єлизавета Севідова. Її подвір’я, яке видно здалеку, можна назвати кременчуцьким Діснейлендом. Тетяна АПРЕЛЄВА yanaapreleva@ yandex.ru

Пройти повз будинок пані Єлизавети й не зупинитися просто неможливо. Адже, окрім вівчарки на прізвисько Рекс, господарське угіддя Єлизавети Севідової на вул. Червона Гірка охороняє цілісінька армія іграшок! Зайці, ведмеді, тигри та шимпанзе гордовито повсідалися на паркані й неначе гіпнотизують кожного перехожого, закликаючи зупинитися та помилуватися ними. І ми, звісно, теж зупинилися перед цим парканчиком (також, до речі, незвичайним і вручну розмальованим) та натиснули на дзвінок. До нас вийшла господиня, якій, виявляється, виповнилося вже 80 років (хоча більше за шість десятків їй дати не можна). Народилася наша героїня у Кременчуці, вийшла заміж, потім розпочалося будівництво хати... А ось прикрашати своє подвір’я іграшками Єлизавета Севідова розпочала років із 10 тому, після смерті чоловіка. Спершу робила це за допомоги власних іграшок, а потім слава про жінку розійшлася по всіх усюдах – й іграшки почали принореклама

Казкове царство охороняє вівчарка. Щоправда, з людьми вона більше полюбляє гратися, ніж гавкати на них. Зважаючи на таке іграшкове сусідство, це й не дивно! Єлизавета Севідова біля свого подвір’я сити люди. Сюди ж стали приводити дітей, щоб показати їм таке незвичайне подвір’я. Щоправда, не всі люди іграшками лише милуються. Єлизавета Севідова розповідає, що свого часу біля її подвір’я були не тільки звірята, але й фігурки казкових героїв на кшталт Червоної Шапочки та інших панянок. Й якось хтось узяв та й підпалив їх. Залишилися тільки звірята, яких пані Єлизавета посадила на паркан, подалі від людських рук. Але поповнювати свою колекцію жінка все одно не припиняє. — Мабуть, іграшки підпалили недоброзичливці через заздрощі, – пояснює пані Єлизавета. – Але я все одно хочу зробити вулицю яскравішою, гарнішою. Нехай так і дітям залишиться!.. (Фото автора)

Цей тигр в іграшковому царстві – новачок, його пані Єлизавета посадила на паркан на початку лютого

Іграшки у цьому дворі повсюди, навіть на дереві


Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

www.panorama.pl.ua

реклама

11


12

програма телепередач четвер Слідкуйте за телеанонсами. У програмі телепередач можливі зміни. 6 березня

інтер 05.20, 23.55 Т/с «Петрович»

06.00 «Служба розшуку дітей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Сніданок з 1+1» 08.05 «Економічна правда» 09.10, 20.15 Х/ф «Ґюльчатай 2» (I) 10.50 Х/ф «Громови - 2» 11.50 «Не бреши мені - 4» 12.50 «Не бреши мені - 4» 13.50 Яна Аршавська і В’ячеслав Щенін у драмі «Справа лікарів» 14.45 «Красуня за 12 годин - 2» 15.40 «Свати - 4» (I) 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Х/ф «Асі» (I) 22.15 «Українські сенсації» 23.45 Натан Філліон у детективі «Касл - 2» (II) 00.35 «Не бреши мені - 4» 01.25 «Не бреши мені - 4» 02.15 Яна Аршавська і В’ячеслав Щенін у драмі «Справа лікарів» 03.00 «Красуня за 12 годин - 2» 03.45 «Українські сенсації» 04.35 Натан Філліон у детективі «Касл - 2» (II)

07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕРом» 09.20 Т/с «Повернення мухтара-2» 11.20, 12.25, 17.00 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.40 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 15.55 «Зрозуміти. Пробачити» 18.05 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробиці» 20.35, 03.10 Т/с «Серафіма прекрасна» 01.40 Х/ф «Місце на цвинтарі» (II)

стб

трк Україна

05.10 «Чужі помилки. Без голови від кохання» 05.50 «Зіркове життя. Куди зникають зірки» 06.45 «Все буде добре!» 08.45, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.05 Х/ф «Не можу сказати «прощавай» (I) 11.50 «Слідство ведуть екстрасенси» 12.40 «МастерШеф - 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вікна-Новини» 19.50 Х/ф «Мама-детектив» (I) 22.00 «Вікна-Новини» 22.25 «Я соромлюсь свого тіла» 00.15 «МастерШеф - 2» 03.15 Нічний ефір

новий канал

1+1

06.00 Т/с «Дорожній патруль 4» (I) 07.00, 09.00, 17.00, 19.00 Події 07.15 Ранок з Україною 09.10, 12.50, 17.25, 22.30 Т/с «Слід» (I) 10.00, 20.10 Т/с «Шаман-2» (I) 11.50 «Нехай говорять. Блудний батько» 15.00 Від творців «Сліду»! Т/С «Оса» 16.00, 02.40 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (I) 19.30 «Говорить Україна» 22.00 Події дня 23.20 Від творців «Сліду»! Т/С «Оса» 00.20 Т/с «Ментовські війни 7» (II) 02.10 Події дня 03.25 «Говорить Україна» 04.05 «Нехай говорять» 04.55 Срібний апельсин

Визит 06.30 Добрий ранок 07.30 Телешанс 07.40 Новини 08.05 Т/с 09.00 Вісник податкової адміністрації 09.15 Х/ф 10.30 Д/с 11.20 Телешанс 11.25 Х/ф 12.50 Т/с 14.15 Д/ф 15.10 М/ф для дітей 17.05 Телешанс 17.10 Д/ф 18.00 Х/ф 19.25 Т/с 20.10 У країні казок 20.30 Телешанс 20.40 Новини 21.00 Телешанс 21.05 Х/ф Далі програма 5 каналу 22.40 Новини 22.55 Телешанс

Лтава 06.00 Гімн України 06.02 Молитва за Україну 06.04 ПТН 06.35 Новини. Кременчук 06.50 «До речі...» 07.00 «Ранок на «Лтаві» 07.20 «Тема дня» 07.50 «Ранок на «Лтаві». Продовження 09.30 «Полтавщино, співай!» 09.45 Невідома України. Нариси нашої історії. Ф. 39 «Реєстрові, городові, низові» 10.05 Т/с «Серцю не накажеш» 10.45 «Зупинись і здивуйся» 10.56 «До речі...» 11.00 «Класна робота» Технічна перерва з 11.30 до 15.00 15.00 «А у нас кіно знімали». Р. Недашківська 16.00 ПТН 16.30 «Полтавщино, співай!» 16.45 Мультфільм 17.10 «Тема дня» 17.30 «Відблиск» 17.45 «Народна служба порятунку 101» 18.00 «Земляки». Г. Грибан 18.30 «Моє хобі - життя» 18.52 «До речі...» 19.00 ПТН (сурдопереклад) 19.30 «З музичної скриньки «Лтави» 19.45 «Відверто про...» 20.37 «До речі...» 20.45 «Гостинець від Телесика». Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 Т/с «Серцю не накажеш» 22.50 «Україна. Полтавщина. Світ: Час - тайм» 23.10 «До чистих джерел» 23.40 «Серце меморіалу» 23.58 Молитва за Україну

Мисливство та Рибальство 04.00 Риболовля з Нормундом Грабовскісом. 04.30 Морське підводне полювання. 05.00 Риболовля на каяку з Джимом Семмонсом. 05.25 Я та мій собака. 05.55 На мисливській стежці. 06.25 Слідопит. 06.55 Полювання з луком. 07.25 Під водою з рушницею. 07.55 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 08.20 Африканське полювання з Сергієм Ястржембським. 08.50 Полювання без зброї. 09.20 Рибальські уроки Кевіна Гріна. 09.55 Карпфішинг. 10.25 Трофеї. 10.55 Прикладна іхтіологія. 11.25 Рибалка-експерт. 11.55 У світі риболовлі. 12.20 Планета мисливця. 12.50 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 13.15 Кльове місце. 13.45 Риболовля з Баком Макнілі. 14.05 Сезон полювання. 14.35 Підводне полювання. 15.05 Щоденник рибальських пригод. 15.30 Великі рушниці. 16.00 Гірське полювання. 16.30 Великий тролінг. 17.00 Карпфішинг. 17.30 Сезон полювання. 18.00 Особливості полювання на Русі. 18.30 Мисливські традиції та етика. 18.45 У світі риболовлі. 19.10 Захоплені риболовлею. 20.00 Полювання з луком. 20.30 Слідопит. 21.00 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 21.25 Під водою з рушницею. 21.55 Фотополювання. 22.25 Полювання з луком. 22.55 Плaнета рибалки. 23.25 Рибальські подорожі. 00.20 Рибальські уроки Кевіна Гріна. 00.55 Африканське полювання з Сергієм Ястржембським. 01.25 Полювання без зброї. 01.55 Фанати Ебро. 02.35 Кльове місце. 03.05 Влучний постріл. 03.30 Сезон полювання.

Культура 04.30 Телеканал «Євроньюз» 08.00 Новини культури 08.15 «Спостерігач» 09.15 Т/с «Перрі Мейсон» 10.10 Д/ф «Сіднейський оперний театр. Експедиція в невідоме» 10.25 «Правила життя» 10.50 «Будинок народної творчості у Твері» 11.20 Д/ф «Людмила Шагалова» 12.00 Казки з глини та дерева. Димковська іграшка 12.10 Т/с «У лісах і на горах» 13.00 Новини культури 13.10 Д/с «Закохатися в Арктику» 13.40 Абсолютний слух 14.20 Д/ф «Кирило Кондрашин. Силует у часі» 15.00 Примадонни світової опери. Ольга Перетятько 16.10 «Поліглот» Німецька з нуля за 16 годин! 17.00 Новини культури 17.15 Головна роль 17.30 Ювілей Михайла Жванецького «Монологи на всі часи» 18.20 «Правила життя» 18.50 Фазіль Іскандер. Острови 19.30 Х/ф «Бенкети Валтасара, або Ніч зі Сталіним» 21.00 Д/с «Бабій вік» 21.30 Новини культури 21.50 Х/ф «Берта Морізо» 23.30 Єврейська сюїта «Сімейні радощі»

ictv

06.10, 06.55 Kids Time 06.15 М/с «Черепашки-ніндзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Підйом 08.00 Т/с «Віола тараканова» 09.00, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 09.50 Т/с «Татусеві дочки» 14.40 Х/ф «Сутінки. Сага. Молодик» (II) 18.00 Абзац! 19.00, 00.15 Репортер 19.05 Т/с «Вороніни» 22.00 Х/ф «Сутінки. Сага. Затьмарення» (II) 00.20 Х/ф «Його кликали Ворон» (II) 01.50 Служба розшуку дітей 01.55, 02.50 Зона ночі 02.00 Райські сади гетьмана Сагайдачного 02.20 З полону на волю 02.35 Останні лицарі 02.55 Вище неба 03.20 Останній лоцман 03.35, 04.00 Зона ночі Культура 03.40 Усмішник 04.30 Служба розшуку дітей 04.35 Війна світів. Ревізор проти Шефа

нтн

орт Україна

05.20 Факти 05.50 Світанок 06.50 «Опери». 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 10.05 Анекдоти по-українськи 10.25 «Прокурорська перевірка». 12.45 Факти. День 13.00 «Прокурорська перевірка». 14.00 Анекдоти по-українськи 14.15 «Вулиці розбитих ліхтарів. Менти-5». 15.10, 20.05 Х/ф «Чужий район-2» 16.55 «Опери». 18.45 Факти. Вечір 19.20 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 21.55 Т/с «Лісник» 23.45 Оскар-2012: «Моторошно голосно і несамовито близько». (II) 01.55 Оскар-2012: «Залізна леді». (II) 03.30 Т/с «Кістки» 04.10 Т/с «У чорному списку» 04.55 Про-Ziкаве. ua

к1

04.00, 07.00, 10.00, 13.00, 01.00 Новини 04.05, 07.15 «Доброго ранку» 08.00 «Доброго здоров’ячка!» 08.45 «Жити здорово!» 09.45, 16.40 «Істина десь поруч» 10.15 «Контрольна закупівля» 10.45, 02.00 «Модний вирок» 12.00 Інші новини 12.20 «Час обідати!» 13.15 «Зрозуміти. Пробачити» 13.40 «Слід» 14.15 «Вони та ми» 15.05 «У наш час» 16.00 Вечірні новини 17.00, 00.00 «Наодинці з усіма» 17.55, 01.05 «Давай одружимося!» 19.00 «Час» 19.30, 02.50 «Нехай говорять» 20.25 Т/с «Манекенниця» 22.25 «Вечірній Ургант» 22.55 Нічні новини 23.05 «Валентина Терешкова. Зірка космічного щастя»

тет

нтв-світ 04.00 «НТВ зранку» 06.10 Їхні вдачі 07.05 Т/с «Рубльовка.Live» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогодні 08.25 Дачна відповідь 09.30 «Медичні таємниці» 10.05 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів-9» 11.35 «До суду» 12.35, 01.55 Суд присяжних 13.35, 16.35 Огляд. Надзвичайна подія 14.30, 02.55 «Суд присяжних. Остаточний вердикт» 15.40 «Справа лікарів» 17.35 «Прокурорська перевірка» 18.50 «Говоримо і показуємо» 19.45 Т/с «Шаман-2» 21.45 «Сьогодні. Підсумки» 22.10 Т/с «Дельта» 00.00 Т/с «Мент у законі»

тоніс

ртр - планета

01.15 «Нічне життя»

06.00 Приколи на перерві 06.25, 08.20 М/с «Черепашки мутанти ніндзя» (I) 06.50 М/с «Шоу Гарфілда» (I) 07.20 М/с «Лалалупси» (I) 07.45 Мультик з Лунтіком 08.55 М/с «Русалонька» (I) 09.20 Єралаш 09.45 Країна У 12.10 Дайош молодьож! 13.05 Т/с «Ксена - принцеса воїн» (I) 14.00 Т/с «Любить не любить» (I) 15.00 Панянка-селянка 16.00 Богиня шопінгу. Повернення 17.00, 20.00 Т/с «Кухня» (I) 18.00 Розсміши коміка 19.00 Панянка-селянка 21.00 Країна У 21.55 6 кадрів 22.50 Т/с «Світлофор» (II) 23.45 Между нами 00.45 Т/с «Закрита школа» (II) 01.30 Т/с «Дєтка» (II) 02.15 Т/с «Кремлівські курсанти» 03.45 З ночі до ранку

06.00 «Таке спортивне життя» 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Соціальний пульс» 06.55 «Економічний пульс» 07.00, 05.00 Х/ф «Кощій Безсмертний» 09.00 Видатне ХХ століття 10.00 «Алло, лікарю!» 11.15 ROLLING STONES - просто для запису 12.45 «Алло, адвокате!» 13.15 «Україна-Європа» 14.00 Правдиві історії 15.15 «Соціальна економіка» 16.20, 00.00 Д/с «Смертельна місія: Мадагаскар» 16.50 «Алло, лікарю!» 17.45 «Соціальний статус» 18.50 «Економічний пульс» 19.00 В гостях у Дмитра Гордона. . 20.00 Видатне ХХ століття 21.25 «Соціальна економіка» 21.35 ROLLING STONES - просто для запису 22.40 «Економічний пульс» 22.45 Правдиві історії

06.00 «Ранок Росії» 10.05, 16.10, 00.35 Новини культури 10.20 «П’ята графа. Еміграція» 11.05 «Про найголовніше» 12.00, 15.00, 18.00 Вісті 12.25, 15.10, 17.40 Місцевий час. Вісті-Москва 12.40 «Особливий випадок» 13.25 Т/с «Господиня моєї долі» 14.10 Т/с «Я прийду сама» 15.25, 03.40 Т/с «Таємниці інституту шляхетних панянок» 16.20, 03.15 Д/с «Бабій вік». «Пінап. Дівчата з обкладинки» 16.55 «Aсademia». «Онєгіна» повітряна громада» 18.40 Т/с «Будинок біля великої річки» 19.30 «Прямий ефір» 20.30, 04.25 Т/с «Гюльчатай. Заради кохання» 22.10 Т/с «Таємниці слідства» 23.00 «Чужинець у родині Сталіна» 23.50 «Культурна революція» 01.00 Т/с «Біла гвардія»

УТ-1

МЕГА

К2

13.15 М/ф «На лесной тропе»

06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20, 03.55 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 12.25, 13.15, 15.40, 19.25, 23.20 Погода 06.20 На слуху 06.35 Доброго ранку, Україно! 06.40, 07.35 Огляд преси 06.45 Гість студії 07.20 Ера будівництва 07.25 Країна on line 07.30 Ера бізнесу 07.45 Гість студії 07.50 Швидкий сніданок 08.20 Гість студії 08.35 Ранкові поради 08.45 Корисні поради 09.00 Підсумки дня 09.30 Т/с «Монтекрісто» 11.35 Книга.ua 12.10, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.30 Д/ф «Григор Тютюнник. Доля» 13.25 Біатлон. Кубок світу. Спринт (чол.) 15.15 Euronews 15.25 Діловий світ. Агросектор 15.45 Ближче до народу 16.25 Біатлон. Кубок світу. Спринт (жін.) 17.55 Тарас Шевченко в Петербурзі 18.40 Фінансова перспектива 19.25 Д/ф «Ген своди» 20.00 Концертна програма «Національ колективи - Тарасові Шевченку» 21.00 Підсумки дня 21.40 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 22.45 Співає Іван Попович 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00 Підсумки 23.25 На слуху 23.45 Від першої особи 00.05 Х/ф «Клуб жінок». 1 с. 01.20 ТелеАкадемія 02.20 Дорослі ігри 03.10 Д/ф «Таємниче місто Гелон» 04.15 Подорожуй світом з Ю.Акуніною 04.35 Контрольна робота 05.00 Як Ваше здоров’я? 05.50 Діловий світ. Агросектор

06.00 Д/ф «Шарль де Голль» 06.30, 23.30 Загадки Всесвіту 07.30 Сила тварин 08.30, 13.30 Мегаспоруди 09.30, 18.30 Шукачі 10.30 Таємні знаки 11.30, 15.30 У пошуках пригод 12.30 Неймовірні тварини 14.30 Сучасні дива 16.30 Битва цивілізацій. Зореліт для фараона 17.30 У пошуках істини 19.30 НЛО. Секретні файли 20.30 Д/ф «Містика царської династії» 21.30 Водопровід 22.30 Африка 00.30 Загадки планети 01.20 Зроблено в СРСР

05.25 Світ зірок 06.10 Іноземна кухня 06.30 Телеторгівля 07.40, 13.20, 20.40 Мультфільми (I) 10.10 Школа доктора Комаровського 11.30, 17.00 Жіноча форма 15.15, 18.55 Таємниці шеф-кухаря 16.00, 19.40 Модний вирок 17.55, 21.40 Т/с «Любов як любов» (I) 22.40 Дивовижний дизайн 23.35 Незіркове дитинство 00.25 Глянець 01.10 Колір Ночі

живий» біопік 23.20 «На зраді» комедія 01.00 «Вусатий нянь» комедія 03.00 «Ковчег» комедія

Футбол

17.20 Х/ф «Щасливчик Люк»

05.20, 15.00, 17.00 Т/с «Тайга. Курс виживання» 08.30 Ранковий «Свідок» 09.00 «До суду» 11.00, 03.25 Т/с «Мовчазний свідок» 12.00 Т/с «Детективи» 13.00, 19.30 Т/с «Зниклі безвісти» 16.45, 19.00, 21.40, 02.30, 04.10 «Свідок» 22.00 Т/с «Грабуй награбоване» (II) 23.00 Т/с «Менталіст - 5» (II) 00.00 Т/с «Декстер - 4» (III) 01.00 Т/с «Ncis: полювання на вбивцю» (II) 01.50 Т/с «Мертва зона» (II) 03.00 «Таємниці кримінального світу» 04.40 «Випадковий свідок»

06.30 «TOP SHOP» 07.30, 16.10 Т/с «Моя прекрасна няня» (I) 08.30 «Мультфільми» (I) 10.10 Т/с «Всі жінки - відьми» (I) 13.40 Т/с «Дикий ангел» (I) 15.15 «Орел і Решка» 17.15 «Розсміши коміка» 18.10 «Звана вечеря» 19.10 «Орел і Решка» 21.00 «Розсміши коміка» 22.00 Т/с «Доктор хаус» (II)

Enter-фiльм 05.45 Радянські мультфільми 08.30 Х/ф «Підкидьок» 09.45, 18.45 «Жарт за жартом» 10.50, 17.05 Т/с «Клон» 12.35, 19.50 Т/с «Зірка епохи» 14.35 Х/ф «Заздрість богів» 21.45 Х/ф «Таємниця «Чорних дроздів» 23.30 Х/ф «Закляття долини змій» 01.20 Бійцівський клуб

2+2 06.00 Мультфільми (I) 07.00 Т/с «Солдати-15» (I) 09.00, 18.30 Новини 2+2 09.30 Х/ф «Визволення. Напрямок головного удару» (I) 12.15 Д/п «Таємниці чарівних трав» 13.15 Д/п «Безсмертя» 14.15 Д/п «Смерть Всесвіту» 15.15 Д/п «Воїни світу» 16.15 Д/п «Зброя перемоги» 16.30, 19.00 Т/с «Вантаж» (I) 21.00 «ДжеДАІ» 21.20 Х/ф «Моя помста» (II) 23.15 Х/ф «Епідемія» (II) 01.15 Х/ф «Два нулі» (II)

RTVI 06.00 «Особлива думка», «Економічні новини» 07.00 Мультфільми 08.00 «Вечірні новини з Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Столипін... Невивчені уроки» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Детектив путілін» 11.00 Х/ф «Ляпас, якого не було» 13.00 Т/с «Колір полум’я» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Навіжена» 15.00, 23.30 «Міські легенди» 15.30, 23.00 «Американський лікнеп» «Російські американці» 16.00, 18.00, 22.00 «Наразі у світі» 16.08, 18.08, 00.00, 04.00 «Особлива думка» 19.00 Т/с «Бомж» 02.00 Х/ф «Моє прізвище Шилов»

TV1000 Kino 05.00 «Пригоди жовтої валізки» комедія (6-12 лет) 07.00 «Особа французької національності» комедія 09.00 «Зі мною ось що відбувається» комедія 10.30 «Не ходіть, дівчата, заміж» комедія 12.00 «Весілля» комедія 14.10 Х/ф «Спокута» 16.40 Х/ф «Бій з тінню 3D: Останній раунд» 19.00 «Апельсиновий сік» комедія 21.00 «Висоцький. Спасибі, що

07.00, 13.00, 18.00 Новини 07.15 Чемпіонат Англії. «Стоук Сіті» «Арсенал» 09.10 Чемпіонат Німеччини. «Боруссія» (Дор.) - «Нюрнберг» 11.05 Чемпіонат Італії. «Сассуоло» «Парма» 13.15 Чемпіонат Англії. «Суонсі» «Крістал Пелас» 15.05 «Тисяча та один гол» 16.05 Чемпіонат Німеччини. «Айнтрахт» (Фр.) - «Штутгарт» 18.10, 06.30 «Світ англійської прем’єр-ліги» 18.40 Чемпіонат Іспанії. «Атлетико» - «Реал» 20.30 Чемпіонат Іспанії. «Севілья» «Реал Сосьєдад» 22.20 Огляд матчів чемпіонату Англії 23.20 Чемпіонат Іспанії. «Вільярреал» - «Бетіс» 01.05 2-а Бундесліга. «Ерцгебірге» «Кельн» 02.55 Чемпіонат Іспанії. «Барселона» - «Альмерія» 04.40 Чемпіонат Італії. «Кальярі» «Удінезе»

Київська Русь 06.00, 07.00, 08.05, 05.30 «Повернення кота Сметанкіна» 06.25 «День ангела» 06.30, 08.45, 12.00, 13.05 «Бабусяантикризис» 06.40, 08.30, 10.50 «Заміський будинок» 06.50, 10.00, 20.45 «Попури» 07.40, 12.30 «Здоровье» 08.00, 16.50 «Погода» 08.35, 12.25 «Сад, город» 08.50, 19.35 Х/ф «Последний из собачьего племени» 10.10, 16.20 «Магія природи» 11.00, 13.30, 22.50 «Ювелір» 12.10, 12.50 «Ексклюзив для родини»

15.55 М/ф «Ну, погоди!» 16.55 «Моя история» 18.30 М/ф «Наследство волшебника Бахрама» 19.05 «Архіви історії» 21.00 «На сон грядущим» 21.10 Х/ф «Леди Л» 00.50 «Телечат» 01.50 «Три кольори часу» 02.20 «Культурний простір» 02.50 «Крізь призму часу» 03.20 «Під знаком Нобеля» 03.50 «Маю честь запросити» 04.35 «Акваскоп» 04.55 «Кінопроектор» 05.10 «Винна карта»

ТРК «Київ» 06.00, 09.25, 11.15, 17.30 «Мультляндія» 07.10, 17.10 «Київ музика» 08.00, 09.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00, 23.00, 00.25, 01.50, 03.45 «Столичні телевізійні новини» 08.25, 19.25, 04.10 «Столиця» 10.15, 02.15 «Служба порятунку» 13.20, 23.25, 05.00 «Громадська приймальня» 15.10, 20.00 Т/с «Шляхи індії» 16.20 «У центрі уваги» 18.00, 22.00, 00.50 «Клуб гумору» 19.20, 23.20 «Міська варта» 21.25, 04.35 «Прогулянки містом»


програма телепередач

п’ятниця Слідкуйте за телеанонсами. У програмі телепередач можливі зміни.

інтер 05.25 Т/с «Петрович»

06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Сніданок з 1+1» 08.05 «Економічна правда» 09.10 Х/ф «Ґюльчатай 2» (I) 10.50, 01.35, 02.25 Х/ф «Громови - 2» 11.50 «Не бреши мені - 4» 12.50 «Не бреши мені - 4» 13.50 Яна Аршавська і В’ячеслав Щенін у драмі «Справа лікарів» 14.45 «Красуня за 12 годин - 2» 15.45 «Свати - 4» (I) 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Х/ф «Асі» (I) 20.15 «Сказочная Русь» 20.50 «Вечірній Київ - 2013 « 22.45 «Супергерої « 23.50 Підпільна імперія» культова драма Еміра Кустуріци «Марадона» 03.15 «Не бреши мені - 4» 04.05 Яна Аршавська і В’ячеслав Щенін у драмі «Справа лікарів» 04.50 «Красуня за 12 годин - 2» 05.40 «Телемагазин»

07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕРом» 09.20 Т/с «Повернення мухтара-2» 11.20, 12.25, 17.00, 03.25 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.40 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 15.55 «Зрозуміти. Пробачити» 18.05 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00, 02.50 «Подробиці» 20.35, 04.05 Т/с «Серафіма прекрасна» 23.55 Концерт «Філіп Кіркоров. Інший»

стб

трк Україна

05.30 «Чужі помилки. Випробування для самотньої мами» 06.10 Х/ф «Аварія - дочка мента» 07.55, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 09.15 Х/ф «Найчарівніша та найпривабливіша» (I) 10.55 Х/ф «Принцеса та жебрачка» (I) 18.00 «Вiкна-Новини» 20.00 «Холостяк - 4» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Холостяк - 4» 00.55 Х/ф «Не можу сказати «прощавай» (I) 02.25 Нічний ефір

УТ-1 06.00 Православний календар 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 17.40, 04.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 15.45, 23.15 Погода 06.20 На слуху 06.35 Доброго ранку, Україно! 06.40, 07.35 Огляд преси 06.45 Гість студії 07.20 Тема дня 07.25 Країна on line 07.30 Ера бізнесу 07.40 Країна on line 07.45 Гість студії 07.50 Швидкий сніданок 08.20 Гість студії 08.35 Ранкові поради 08.45 Корисні поради 09.00 Підсумки дня 09.30 Т/с «Монтекрісто» 11.30 Д/ф «Ген своди» 12.10, 17.25, 21.30 Діловий світ 12.25 Віра. Надія. Любов 13.25 Українського роду 13.45 Спецпроект «Жива душа поетова святая»: Х/ф «Назар Стодоля» 15.15 Euronews 15.35 Діловий світ. Агросектор 15.50 Спецпроект «Жива душа поетова святая...» Архіви...Люди...Долі... Т.Шевченко (Відомий і невідомий) 17.15 Фінансова перспектива 18.00 Церемонія відкриття Паралімпійських ігор 20.40 Спецпроект «Жива душа поетова святая...» Світ поезії. Тарас Шевченко 21.00 Підсумки дня 21.40 Фольк-music 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі 23.00 Підсумки 23.20 На слуху 23.40 Від першої особи 00.00 Х/ф «Клуб жінок». 2 с. 01.20 Хіт-парад «Національна двадцятка» 02.30 Д/ф «Справжня Жанна, фальшива Жанна» 03.20 Рояль в кущах 04.15 Не вір худому кухарю

новий канал

1+1

ictv

06.10, 06.55 Kids Time 06.15 М/с «Черепашки-ніндзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Підйом 08.00 Т/с «Віола тараканова» 09.00, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 09.50, 19.05 Т/с «Вороніни» 14.45 Х/ф «Сутінки. Сага. Затьмарення» (II) 18.00 Абзац! 19.00, 00.05 Репортер 22.00 Х/ф «Сутінки. Сага. Світанок: 1 ч.» (II) 00.10 Х/ф «Сутінки. Сага. Світанок: 2 ч.» (II) 01.55, 02.55, 03.50 Зона ночі 02.00 Народження українського кіно 03.00 Десята муза в Україні (Фільм Другий) 03.55 Зима надії 04.20 Київ на межі століть 04.50, 05.45 Зона ночі Культура 04.55 Іван Франко

нтн

7 березня

орт Україна

05.20 Служба розшуку дітей 05.25 Факти 05.55 Світанок 06.55 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 07.50, 09.15, 13.00 Х/ф «Винищувачі» 08.45 Факти. Ранок 12.45 Факти. День 18.45 Факти. Вечір 19.20 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 20.05 Х/ф «Чужий район-2» 21.55 Т/с «Лісник» 23.45 Оскар-2013: «Арго». (II) 01.45 «Моторошно голосно і несамовито близько». (II) 03.45 Т/с «Кістки» 04.25 Т/с «У чорному списку» 05.10 Про-Ziкаве. ua

к1

04.00, 07.00, 10.00, 13.00 Новини 04.05, 07.15 «Доброго ранку» 08.00 «Доброго здоров’ячка!» 08.45 «Жити здорово!» 09.45, 16.40 «Істина десь поруч» 10.15 «Контрольна закупівля» 10.45 «Модний вирок» 12.00 Інші новини 12.20 «Час обідати!» 13.15 «Зрозуміти. Пробачити» 13.40 «Слід» 14.15 «Вони та ми» 15.05 «У наш час» 16.00 Вечірні новини 16.55 «Чекай на мене» 17.50 «Давай одружимося!» 18.50 «Поле чудес» 20.00 «Час» 20.30 «Надбвання Республіки» 22.50 Х/ф «Осінній марафон» 00.25 Х/ф «До Чорного моря» 01.40 Х/ф «Посол Радянського Союзу» 03.05 «Доки всі вдома»

тет

06.00 Остаточний вердикт 07.00, 09.00, 17.00, 19.00 Події 07.15 Ранок з Україною 09.10, 12.50, 17.20, 21.10, 22.30 Т/с «Слід» (I) 10.00 Т/с «Шаман-2» (I) 11.50 «Нехай говорять. Чвари через Варю» 15.00 Від творців «Сліду»! Т/С «Оса» 16.00, 02.40 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (I) 19.30 «Говорить Україна» 22.00 Події дня 23.20 Від творців «Сліду»! Т/С «Оса» 00.20 Т/с «Ментовські війни 7» (II) 02.10 Події дня 03.25 «Говорить Україна» 04.50 «Нехай говорять» 05.40 Срібний апельсин

05.25 Т/с «Тайга. Курс виживання»

06.30 «TOP SHOP»

08.30 Ранковий «Свідок»

07.30, 16.10 Т/с «Моя прекрасна

03.10 «Випадковий свідок»

00.40 «Нічне життя»

06.00 Приколи на перерві 06.25, 08.20 М/с «Черепашки мутанти ніндзя» (I) 06.50 М/с «Шоу Гарфілда» (I) 07.20 М/с «Лалалупси» (I) 07.45 Мультик з Лунтіком 08.55 М/с «Русалонька» (I) 09.20 Єралаш 09.45 Віталька 12.10 Дайош молодьож! 13.05 Т/с «Ксена - принцеса воїн» (I) 14.00 Т/с «Любить не любить» (I) 15.00 Панянка-селянка 16.00 Ікона стилю 17.00 Пів царства за кохання 18.00 Розсміши коміка 19.00 Панянка-селянка 20.00 Х/ф «Завтра не помре ніколи» 22.25 6 кадрів 22.50 Т/с «Світлофор» (II) 23.45 Между нами 00.45 Т/с «Закрита школа» (II) 01.30 Т/с «Дєтка» (II) 02.15 Т/с «Кремлівські курсанти»

04.40 Книга.ua 05.00 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 05.50 Діловий світ. Агросектор

К2

02.40 Х/ф «Бій з тінню»

13.15 М/ф «Терем-теремок»

05.25 Світ зірок 06.10 Іноземна кухня 06.30 Телеторгівля 07.40, 13.20, 20.40 Мультфільми (I) 10.10 Школа доктора Комаровського 11.30, 17.00 Жіноча форма 15.15, 18.55 Таємниці шеф-кухаря 16.00, 19.40 Модний вирок 17.55, 21.40 Т/с «Любов як любов» (I) 22.40 Дивовижний дизайн 23.35 Незіркове дитинство 00.25 Глянець 01.10 Колір Ночі

Футбол

15.55 М/ф «Сказка сказок»

МЕГА 06.00 Д/ф «Містика царської династії» 06.30, 23.30 Загадки Всесвіту 07.30 Сила тварин 08.30, 13.30 Мегаспоруди 09.30, 18.30 Шукачі 10.30 Таємні знаки 11.30, 15.30 У пошуках пригод 12.30 Неймовірні тварини 14.30, 21.30 Сучасні дива 16.30 Секретні території 17.30 У пошуках істини 19.30 Битва за Марс 20.30 Д/ф «Шарль де Голль» 22.30 Африка 00.30 Покер. Full Tilt Poker Pro Battle 01.20 Таємниці століття

09.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів - 12» 13.00 Т/с «Зниклі безвісти» 14.50, 17.00, 04.10 Т/с «Ілюзія полювання»

08.30 «Мультфільми» (I) 10.10 Т/с «Всі жінки - відьми» (I) 13.40 Т/с «Дикий ангел» (I)

16.45, 19.00 «Свідок»

15.15 «Орел і Решка»

19.30 Х/ф «Кохання під грифом

17.15 «Розсміши коміка»

«Цілком таємно» 21.30 Х/ф «Джек Річер» 00.00 Х/ф «Втеча з ЛосАнджелеса» (II) 01.45 Т/с «Слідство веде да вінчі» (I)

RTVI

05.45 Радянські мультфільми 09.15 Х/ф «Місто майстрів» 10.40, 18.55 «Жарт за жартом» 11.45, 17.10 Т/с «Клон» 13.30 Т/с «Зірка епохи» 15.30 Х/ф «Жив собі лікар» 20.05 Т/с «Зоя» 22.05 Х/ф «Закляття долини змій» 00.05 Х/ф «Ловкач і Хіппоза» 01.30 Бійцівський клуб

06.00 «Особлива думка», «Економічні новини» 07.00 Мультфільми 08.00 «Вечірні новини з Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Столипін... Невивчені уроки» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Детектив путілін» 11.00 Х/ф «Моє прізвище Шилов» 13.00, 19.00 Т/с «Бомж» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Навіжена» 15.00, 23.30 «Міські легенди» 15.30, 23.00 «Американський лікнеп» «Російські американці» 16.00, 18.00, 22.00 «Наразі у світі» 16.08, 18.08, 00.00, 04.00 «Особлива думка» 02.00 Х/ф «Дерева на асфальті»

2+2

TV1000 Kino

06.00 Мультфільми (I) 07.00 Т/с «Солдати-15» (I) 09.00, 18.30 Новини 2+2 09.30 Х/ф «Визволення. Битва за Берлін» (I) 11.10 Х/ф «Визволення. Останній штурм» (I) 13.05 «Нове Шалене відео по-українськи» 15.05 «Облом.UA. Новий сезон» 16.30 Т/с «Вантаж» (I) 19.00 Т/с «Провокатор» (II) 23.05 Х/ф «Точка» (III) 00.50 Х/ф «Книга джунглів» (I) 02.35 Х/ф «Карпатське золото» (I)

05.00 «Рижик у Задзеркаллі» пригоди 07.10 «Спартакіада. Локальне потепління» комедія 09.00 «П’ять зірок» трагікомедія 11.00 «Як Іванко-дурник по диво ходив» казка 13.00 «Апельсиновий сік» комедія 15.00 «Ковчег» комедія 17.00 Х/ф «Дружба особливого призначення» 19.00 Х/ф «Мами» 21.00 «День радіо» комедія 22.50 Х/ф «Будинок» 01.10 «Зі мною ось що відбувається» комедія

Enter-фiльм

няня» (I)

18.10 «Звана вечеря» 19.10 «Орел і Решка» 20.10 «КВК- 2013» 22.30 «Прожекторперісхілтон» 23.50 «Розсміши коміка»

07.00, 13.10, 18.00 Новини 07.10 Чемпіонат Італії. «Мілан» «Ювентус» 09.00 Чемпіонат Іспанії. «Райо Вальєкано» - «Валенсія» 10.50 Чемпіонат Німеччини. «Хоффенхайм» - «Вольфсбург» 12.40 «Світ англійської прем’єр-ліги» 13.20 Чемпіонат Англії. «Тоттенгем» «Кардіфф Сіті» 15.10 Чемпіонат Італії. «Фіорентина» - «Лаціо» 17.00 «Bundesliga Special». КевінПринс Боатенг 17.30 Чемпіонат Італії. Preview 18.10 Чемпіонат Іспанії. Preview 18.40 Чемпіонат Німеччини. Preview 19.10 «АПЛ. Клуби». «Ліверпуль» 19.25 2-а Бундесліга. «Кайзерслаутерн» - «Зандхаузен». Пряма трансляція 21.25 Чемпіонат Англії. Preview 21.55 Чемпіонат Англії. «Фулгем» «Челсі» 23.45, 05.10 2-а Бундесліга. «Кайзерслаутерн» - «Зандхаузен» 01.35 Чемпіонат Англії. «Саутгемптон» - «Ліверпуль» 03.20 Чемпіонат Італії. «Сассуоло» «Парма»

Київська Русь 06.00, 07.00, 08.05, 05.30 «Повернення кота Сметанкіна» 06.25 «День ангела» 06.30, 08.45, 12.00, 13.05 «Бабусяантикризис» 06.40, 08.30, 10.50 «Заміський будинок» 06.50, 10.00 «Попури» 08.00 «Погода» 08.35 «Сад, город» 08.50 Х/ф «Последний из собачьего племени» 10.10 «Магія природи» 11.00, 13.30, 22.50 «Ювелір» 12.10, 12.50 «Ексклюзив для родини» 12.30 «Моя история»

16.25 «Кіноклуб «Покров «Иов многострадальный» 17.20 Х/ф «Леди Л» 19.20 Х/ф «Горький урожай» 21.00 «На сон грядущим» 21.10 Х/ф «Одинокая женщина желает познакомиться» 00.50 «Телечат» 01.50 «Кіноклуб «Покров «Сокровища царицы Елены» 02.50 «Крізь призму часу» 03.20 «Під знаком Нобеля» 03.50 «Маю честь запросити» 04.35 «Акваскоп» 05.00 «Школа виживання»

ТРК «Київ» 06.00, 09.25, 11.15, 17.30 «Мультляндія» 07.10, 17.10 «Київ музика» 08.00, 09.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00, 23.00, 00.25, 01.50, 03.45 «Столичні телевізійні новини» 08.25, 19.25, 04.10 «Столиця»

13

нтв-світ 04.00 «НТВ зранку» 06.10 «Жіночий погляд» 07.05 Т/с «Рубльовка.Live» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 Сьогодні 08.25 «Очна ставка» 09.30 Рятувальники 10.05 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів-9» 11.35 «До суду» 12.35 Суд присяжних 13.35, 16.35 Огляд. Надзвичайна подія 14.30 «Суд присяжних. Остаточний вердикт» 15.40 «Справа лікарів» 17.35 «Прокурорська перевірка» 18.50 «Говоримо і показуємо» 19.45 Т/с «Шаман-2» 23.40 «Сповідь. Яна Рудковська» 00.40 «Школа лихослів’я» 01.25 Т/с «Гончі-4»

тоніс 06.00 «Таке спортивне життя» 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Соціальний пульс» 06.55 «Економічний пульс» 07.00, 05.00 Х/ф «Коник Горбоконик» 09.00 Видатне ХХ століття 10.00 «Алло, лікарю!» 11.15 ROLLING STONES - просто для запису 12.45 «Соціальний статус» 13.30 «Цивілізація Incognita» 14.00 Правдиві історії 15.15 «Соціальна економіка» 16.20, 00.00 Д/с «Смертельна місія: Мадагаскар» 16.50 «Алло, лікарю!» 17.50 «Алло, адвокате!» 18.20 Вперед, на Олімп! 18.50 «Економічний пульс» 19.00 В гостях у Дмитра Гордона. 20.00 Видатне ХХ століття 21.25 «Соціальна економіка» 21.35 ROLLING STONES - просто для запису 22.40 «Економічний пульс»

ртр - планета 06.00 «Ранок Росії» 09.55 «Вся Росія» 10.05, 16.10, 00.10 Новини культури 10.20 «Акторська рулетка. Юрій Каморний» 11.15 «Про найголовніше» 12.00, 15.00, 18.00 Вісті 12.25, 15.10, 17.40 Місцевий час. Вісті-Москва 12.40 «Особливий випадок» 13.25 Т/с «Господиня моєї долі» 14.10 Т/с «Я прийду сама» 15.25, 03.40 Т/с «Таємниці інституту шляхетних панянок» 16.20 «Генії та лиходії». Гаврило Ілізаров 16.55 «Aсademia». «Майбутнє XXI століття - океан» 18.40 Т/с «Будинок біля великої річки» 19.30 «Прямий ефір» 20.25 «Двобій» 22.05 «Живий звук» 23.25 «Біла студія». Сергій Юрський

Визит 06.30 Добрий ранок 07.30 Телешанс 07.40 Новини 08.05 Т/с 08.50 Х/ф 10.15 Д/ф 11.05 Телешанс 11.10 Х/ф 13.05 Д/с 13.45 Х/ф 15.15 М/ф для дітей 16.40 Телешанс 16.45 Х/ф 18.30 Д/ф 19.25 Т/с 20.10 У країні казок 20.30 Телешанс 20.40 Пульс влади 21.00 Телешанс 21.05 Денс-рулетка: Red-шоу 21.50 Х/ф Далі програма 5 каналу 23.10 Телешанс

Лтава 06.00 Гімн України 06.02 Молитва за Україну 06.04 ПТН 06.35 Новини. Кременчук 06.50 «До речі...» 07.00 «Ранок на «Лтаві» 07.20 «Тема дня» 07.50 «Ранок на «Лтаві». Продовження 09.30 «Полтавщино, співай!» 09.45 Невідома Україна. Нариси нашої історії». Ф. 40 «На чатах» 10.05 Т/с «Серцю не накажеш» 10.45 «Зупинись і здивуйся» 10.56 «До речі...» 11.00 «Відблиск» 11.15 «Народна служба порятунку 101» Технічна перерва з 11.30 до 15.00 15.00 «Усе в тобі» 16.00 ПТН 16.30 «Полтавщино, співай!» 16.45 «Разом» 17.10 «Тема дня» 17.30 «Зустріч для вас». В. Рибалко 18.00 «Право і обов’язок» 18.26 «Урок... для батьків» 18.52 «До речі...» 19.00 ПТН (сурдопереклад) 19.30 «З музичної скриньки «Лтави» 19.45 «Культурний простір» 20.37 «До речі...» 20.45 «Гостинець від Телесика». Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 Новини. Кременчук 21.45 «Зустріч для вас». В. Рибалко 22.15 «Сонце у його світлиці». О. Чухрай 22.40 «Україна. Полтавщина. Світ: Час - тайм» 23.00 «Уроки історії». Бджільництво 23.30 «Культура - 21»

Мисливство та Рибальство 04.00 Трофеї. 04.30 Прикладна іхтіологія. 05.00 Рибалка-експерт. 05.30 У світі риболовлі. 05.55 Планета мисливця. 06.25 Слідопит. 06.55 Ловля коропа з Яном Расселом. 07.40 Тропа рибалки. 08.10 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 08.35 Збройовий клуб. 09.05 Мисливські собаки. 09.35 Один день на риболовлі. 10.00 Поради професіоналів. 10.15 Кухня з Сержем Марковичем. 10.30 Риболовля з Баком Макнілі. 10.50 Підводне полювання. 11.20 Щоденник рибальських пригод. 11.45 Великі рушниці. 12.15 Гірське полювання. 12.45 Великий тролінг. 13.15 Кльове місце. 13.45 Ласкаво просимо в джунглі. 14.30 Сезон полювання. 15.00 Особливості полювання на Русі. 15.30 Мисливські традиції та етика. 15.45 У світі риболовлі. 16.10 Захоплені риболовлею. 17.00 Поради професіоналів. 17.15 Кухня з Сержем Марковичем. 17.30 Фотополювання. 18.00 Полювання з луком. 18.30 Плaнета рибалки. 19.00 Рибальські подорожі. 19.55 Мисливські собаки. 20.25 Особливості полювання на Русі. 20.40 «Радзишевський і К» у пошуках рибальського щастя. 21.10 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 21.35 Тропа рибалки. 22.05 Риболовля з Нормундом Грабовскісом. 22.35 Морське підводне полювання. 23.05 Риболовля на каяку з Джимом Семмонсом. 23.30 Я та мій собака. 00.00 На мисливській стежці. 00.30 Збройовий клуб. 01.00 Ловля коропа з Яном Расселом. 01.45 Довговухе надбання Росії. Російський мисливський спанієль. 02.10 Один день на риболовлі. 02.35 Кльове місце. 03.05 Влучний постріл. 03.30 Слідопит.

10.15, 02.15 «Прогулянки містом»

Культура

13.20, 23.25, 05.00 «Громадська при-

04.30 Телеканал «Євроньюз» 08.00 Новини культури 08.20 Х/ф «Тарас Шевченко» 10.15 Д/ф «Антуан Лоран Лавуазьє» 10.25 «Правила життя» 10.50 Листи з провінції. Селище Ганна (Воронезька область) 11.20 Х/ф «Член уряду» 13.00 Новини культури 13.10 Чорні діри. Білі плями 13.50 Д/ф «Секретні фізики» 14.20 «Квиток у Великий» 15.00 Примадонни світової опери. Ольга Бородіна 16.15 Д/ф «Ксенія, дочка Купріна» 17.00 Новини культури 17.15 Х/ф «Цирк» 18.45 Культурна революція 19.35 «Муслім Магомаєв. Шлягери ХХ століття» 21.00 «П’єдестал краси. Історія взуття з Ренатою Литвиновою» 21.30 Новини культури 21.50 Х/ф «Нова Білосніжка» 23.20 Концерт симфоджазу братів Іванових 23.55 Шукачі «Радянський Голлівуд» 00.40 Д/ф «Сіднейський оперний театр. Експедиція в невідоме»

ймальня» 15.10, 20.00 Т/с «Шляхи індії» 16.20 «У центрі уваги» 18.00, 22.00, 00.50 «Клуб гумору» 19.20, 23.20 «Міська варта» 21.25, 04.35 «Гаряча лінія «102»


14

програма телепередач субота Слідкуйте за телеанонсами. У програмі телепередач можливі зміни. 8 березня

інтер 05.40 Т/с «Серафіма прекрасна» 06.25 Х/ф «Казка про жінку і чоловіка» 08.00 «Школа доктора Комаровського» 08.30 Концерт «Тобі, єдиній» 09.30 «Новини» 10.00 Д/ф «Жванецький. Одисея одесита» 11.00 Х/ф «Москва сльозам не вірить» 14.05, 02.50 Т/с «Не зрікаються, кохаючи» 18.00 Х/ф «Підміна в одну мить». 1 с. 20.00 «Подробиці» 20.35 Х/ф «Підміна в одну мить». 2 с. 22.30 Концерт «8 Березня у Великому місті» 00.30 Х/ф «Мами»

стб

06.15, 19.30 «ТСН» 07.00 Квартирна лотерея «Хто там?» 08.05 Дісней! «Король Лев. Тімон і Пумба» (I) 08.30 Дісней! «Король Лев. Тімон і Пумба» (I) 08.55 Мультфільм «Енгрі бердс» (I) 09.00 «Світське життя» 09.55 «Сказочная Русь» 10.10 «Свати - 4» (I) 11.15 «Свати - 4» (I) 12.15 «Свати - 4» (I) 13.15 «Свати - 4» (I) 14.20 «Вечірній Київ - 2013» 16.10 «Вечірній квартал» 18.30 «Розсміши коміка - 5» 20.15 «1+1 удома: 8 березня» 22.00 Мег Ґібсон у комедії «Чого хочуть жінки» (I) 00.30 Мілла Йовович у драмі Люка Бессона «Жанна Д’Арк» (I) 03.10 «Братсво по крові» (II) 04.40 Х/ф «Марадона» (I) 05.55 «Телемагазин»

трк Україна

06.00 Х/ф «Мері Поппінс, до побачення!» (I) 07.05 «Караоке на Майдані» 07.55 «Їмо вдома»

07.00, 19.00, 02.20 Події

10.00 ! Один за сто годин

21.20 Х/ф «Про що мовчать дівчата»

16.40 «Хата на тата»

22.00 «Детектор брехні - 5» 23.00 «Я соромлюсь свого тіла»

23.10 Ювілейний концерт І.Аллегрової 01.00 Х/ф «Прощення» (I)

війни 7» (II) 05.40 Срібний апельсин

Визит 06.15 Програма 5 каналу 08.00 Телешанс 08.10 Т/с 09.00 Пульс влади 09.20 Х/ф 10.50 Д/с 11.15 Денс-рулетка: Red-шоу 11.55 Телешанс 12.05 Х/ф 13.40 Д/с 14.30 М/ф для дітей 15.55 Вітаємо Вас! 16.15 Телешанс 16.40 Т/с 18.05 Х/ф 19.35 Телешанс 19.45 День за днем 20.30 Телешанс 20.35 Спати пора 20.45 Х/ф Далі програма 5 каналу 22.20 Телешанс

Лтава 07.00 Гімн України 07.02 Молитва за Україну 07.04 ПТН 07.35 Новини. Кременчук 07.50 «Ранок на «Лтаві». Дайджест 08.45 «Клара Лучко. Завоювати життя» 09.26 «Весна прийшла». Пісні композитора Ніколо Петраша 11.30 Дитяча година зі студією «Разом» 12.20 Концерт «Пісні душі моєї». Н. Май 14.30 «Україна. Полтавщина. Світ: вікно в Америку» 15.00 «Культурний простір» 16.00 ПТН 16.30 «Полтавщино, співай!» 16.45 Мультфільм 17.00 «До тебе лину я в піснях». Музична програма 19.00 ПТН 19.30 «Телетижневик» 20.00 «Уроки історії». Бджільництво 20.30 «Вектори духовності» 20.45 «Гостинець від Телесика». Вечірня казка 21.00 ПТН 21.30 «Музика любові». Ювілейний концерт Олени Білоконь 23.30 «Зустріч для вас». Н. Май 23.58 Молитва за Україну

Мисливство та Рибальство 04.00 Прикладна іхтіологія. 04.30 Полювання з Леонідом Костюковим. 05.00 Влучний постріл. 05.25 Риболовля на каяку з Джимом Семмонсом. 05.50 Кльове місце. 06.20 Тропа рибалки. 06.50 Рибальські уроки Кевіна Гріна. 07.25 Стрілецький спорт. 07.40 Сезон полювання. 08.10 Гіганти річкових глибин. 09.00 В Індійському океані.... 09.30 Полювання з луком. 10.00 Риболовля з Нормундом Грабовскісом. 10.30 Великий тролінг. 11.00 У світі риболовлі. 11.25 Сезон полювання. 11.55 Влучний постріл. 12.20 Особливості полювання на Русі. 12.35 Новинки з виставки. 12.50 Новинки з виставки. 13.05 Збройовий клуб. 13.35 Морське підводне полювання. 14.05 Захоплені риболовлею. 14.55 Полювання без зброї. 15.25 Риболовля на каяку з Джимом Семмонсом. 15.50 Прикладна іхтіологія. 16.20 У світі риболовлі. 16.45 Мисливські традиції та етика. 17.00 Як полювали наші діди. 17.30 Рибальський гід. 18.00 Гіганти річкових глибин. 18.50 Від нашого шефа. 19.05 Влучний постріл. 19.30 На мисливській стежці. 20.00 В Індійському океані.... 20.30 «Радзишевський і К» у пошуках рибальського щастя. 21.00 У світі риболовлі. 21.25 Риболовля з Нормундом Грабовскісом. 21.55 Великий тролінг. 22.25 Сезон полювання. 22.55 Влучний постріл. 23.20 Зброя для полювання. 23.50 З Чиллі на коропа. 00.30 Слідопит. 01.00 Гіганти річкових глибин. 01.50 Збройовий клуб. 02.20 Особливості полювання на Русі. 02.55 Кухня з Сержем Марковичем. 03.10 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 03.35 Один день на риболовлі.

Культура 04.30 Телеканал «Євроньюз» 08.00 «Звичайний концерт» 08.35 Х/ф «Кохана дівчина» 10.00 Велика родина. Володимир Дашкевич 10.55 М/ф «Таємниця третьої планети» 11.45 Д/с «У королівстві рослин» 12.40 Андрій Миронов «Браво, Артисте!» 13.05 Д/ф «Кахі Кавсадзе. А чи є там театр?!» 14.05 Ювілей Сергія Нікітіна «Часи не вибирають...» 15.50 Вистава «Каліфорнійська сюїта» 18.05 Кришталевий бал «Кришталевої Турандот» 19.25 Х/ф «Шербурзькі парасольки» 21.00 «П’єдестал краси. Історія взуття з Ренатою Литвиновою» 21.30 Simply Red. Концерт на Кубі 22.25 Х/ф «Кохана дівчина» 23.50 М/ф «Кіт, який вмів співати» 23.55 Легенди світового кіно. Марлон Брандо 00.25 «Звичайний концерт» 00.50 Д/ф «Бенедикт Спіноза»

08.55 «Чаклунка».

10.00 Ревізор

10.40 Зірка YouTube

12.40 Страсті за Ревізором

11.20 Дача

14.00 Т/с «Вороніни» 15.40 Х/ф «Сутінки. Сага. Світанок. 1 ч.» (II) 18.00 Х/ф «Сутінки. Сага. Світанок.

12.05 «За бортом». 14.00 «Французький поцілунок». 15.50, 19.50 Т/с «На крилах» 18.45 Факти. Вечір

2 ч.» (II) 20.00 Х/ф «Місс Конгеніальність»

19.00 Надзвичайні новини. Підсумки

22.00 Педан-Притула шоу

з Костянтином Стогнієм

23.25 Х/ф «Їж, молися, люби»

21.40 «Наша Russia. Яйця долі».

02.10, 03.10 Зона ночі

23.05 «Ржевський проти

02.15 Семеренки 03.15 Моя адреса - Соловки. Пастка 03.35 Драма на дві дії

Наполеона». 00.35 «Європейський жиголо». (II)

04.15, 05.15 Зона ночі Культура

01.55 «Дияволиця». (II)

04.20 Ах не говоріть мені про

03.30 Т/с «Американський тато» 04.20 Про-Ziкаве. ua

любов... 04.55 Шануйте майстрів замолоду

04.35 Факти

к1

07.40 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів - 12» 11.30 «Речовий доказ». Пароль:

13.00 «Випадковий свідок» 13.55 «Правда життя. Професія телеведучий» 14.25 Х/ф «Джек Річер» 17.00 Т/с «Сонька - золота ручка» 22.30 Т/с «Висяки» 02.00 Х/ф «Втеча з Лос-

02.40, 04.10 Т/с «Ментовські

00.45 Х/ф «Аварія - дочка мента» 02.25 Нічний ефір

07.10 Х/ф «Чужий район-2»

12.00 «Головний свідок»

12.10 «Холостяк - 4»

05.50 Світанок

09.05 М/с «Том і Джеррі-шоу»

14.40 Х/ф «Наречена мого наре-

16.30, 19.20 Т/с «Відлига» (I)

05.20 Факти

майбутнє»

джокер

10.10 Х/ф «Камінний гість» (I)

орт Україна

08.10 М/с «Черепашки-ніндзя»

11.00 Т/с «В очікуванні любові» (I)

ченого» (I)

ictv

06.20, 05.20 М/с «Назад у

нтн

07.10, 08.30 Т/с «Інтерни» (I)

09.00 «Все буде смачно!»

19.00 «Україна має талант!-6»

новий канал

1+1

Анджелеса» (II)

04.00, 08.00, 10.00 Новини 04.10 «Заміж за принца» 05.00 Х/ф «Дорослі діти» 06.10 «Грай, гармонь улюблена!» 06.45 «Смішарики. Нові пригоди» 07.00 «Розумниці й розумники» 07.45 «Слово пастиря» 08.15 «Смак» 08.50 «Жарти жартами, а Жванецькому - 80!» 10.15 «Ідеальний ремонт» 11.20 Х/ф «Будьте моїм чоловіком» 12.55 Х/ф «Дівчата» 14.45 «Пісні про любов» 17.00 Х/ф «Любов і голуби» 19.00 «Час» 19.20 Х/ф «Москва сльозам не вірить» 22.00 Х/ф «Жорстокий романс» 00.35 Х/ф «Передчуття любові» 01.40 Х/ф «Щовечора об одинадцятій» 03.00 «Поле чудес»

тет

06.30 «TOP SHOP»

09.00 М/с «Казки Ганса Крістіана Андерсена» (I)

рія Червоної Шапки» (I) 07.30 Байдиківка 08.30 М/с «Смішарики. Пін-код» (I) 09.00 Мультик з Лунтіком

10.00 М/ф «Трістан та Ізольда» (I)

09.40 М/с «Даша-дослідниця» (I)

11.30 Х/ф «Перший лицар при

10.05 М/с «Вперед, Дієґо, вперед!» (I)

дворі короля Артура» (I) 13.10 Т/с «Всі жінки - відьми» (I) 15.00 «Орел і Решка. СРСР»

10.35 М/с «Фіксики» (I) 10.55 М/ф «Діномама» (I) 13.40 Панянка-селянка

16.50 «Орел і Решка. Шопінг»

15.15 Х/ф «Серцеїдки» (I)

17.45 Х/ф «Поїздка в Америку» (I)

17.30 Х/ф «Завтра не помре ніколи» (I)

19.50 «Вечірній квартал» 21.40 Т/с «Надприродне» (II) 00.10 Х/ф «Побачення наосліп» (II)

19.55 Віталька 21.00 Розсміши коміка 22.50 Супердискотека 90-х

03.35 «Речовий доказ»

01.50 Х/ф «Бо я так хочу» (II)

02.05 Х/ф «Міс Березень» (III)

04.40 «Випадковий свідок»

03.20 «Нічне життя»

03.30 З ночі до ранку

УТ-1

Enter-фiльм

RTVI

06.00 Підсумки 06.10, 08.10, 08.50, 23.35 Погода 06.15 Х/ф «Вперше заміжня» 08.30 Панянка та кулінар 09.05 Паралімпійські ігри. Біатлон (жін.чол.) 13.05 Біатлон. Кубок світу. Гонка переслідування (чол.) 13.45 Православний вісник 14.20 Біатлон. Кубок світу. Гонка переслідування (жін.) 15.10 Армія 15.20 Моменти життя 16.25 Театральні сезони 17.15 В гостях у Д.Гордона 18.05 Український акцент 18.35 Спецпроект «Жива душа поетова святая...» Х/ф «Тарас Шевченко. Заповіт» 20.55 Мегалот 21.00 Підсумки дня 21.25 Паралімпійські ігри. Підсумки дня 21.35 Без цензури 22.00 Українська пісня 22.50 Суперлото, Трійка, Кено 23.00 Завтра. PRO 23.40 Х/ф «Зимова вишня» 01.20 Підсумки дня 01.35 «Нащадки» з Н.Рибчинською та К.Гнатенком 02.35 Рояль в кущах 03.05 Не вір худому кухарю 03.30 Х/ф «Співробітник ЧК» 05.05 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк

05.45 Радянські мультфільми

06.00 Х/ф «Весняна казка» 07.30, 09.00 Мультфільми (6-12 лет) 08.00 «Вечірні новини з Америки» 10.00, 01.30 Х/ф «Мої дорогі» 11.30 «Живе слово» 12.00 «У Нью-Йорку з В.Топаллером» 13.00, 00.30 «Арт-навігатор» 13.30 «Російський акцент» з В.Ленським «Шоколадна манія» 14.00 «Здивуй мене» 15.30 Х/ф «Ксенія, кохана дружина Федора» 17.00 «Луна тижня» 17.30 «Американський лікнеп» «Американські письменники: Скотт Фіцджеральд». 2 ч. 18.00 Д/ф «Людина. Право на вічне життя» «Пам’ять» 19.00 «Наразі у світі» 19.30 «Німеччина за тиждень» 20.00 «Ізраїль за тиждень» 21.00, 03.00 Х/ф «Лісова царівна» 23.00 «Російський акцент» «Таймссквер» 23.30, 05.00 Д/ф «Таємні знаки. Особливо небезпечно» «Вік» 01.00 «Міські легенди»

МЕГА 06.00 Зроблено в СРСР 09.50 Політ над землею 12.30 Африка 15.30 Прихована історія Стародавнього Єгипту 16.30 Палац Клеопатри. У пошуках легенди 17.30 Таємниці століття 21.30 Народження континентів 00.30 Загадки планети 02.10 Французький легіон 05.30 Перші олімпійці 05.50 Скарб да Вінчі

08.45 Х/ф «Проданий сміх» 11.15 «Жарт за жартом» 12.15 Х/ф «Бум» 14.15 Х/ф «Бум 2» 16.15 Х/ф «Склянка води» 18.35 Т/с «Гордість і упередження» 00.35 Х/ф «Приїжджа» 02.15 Бійцівський клуб

2+2 06.00, 06.00 Мультфільми (I) 07.15, 07.15 «Нове Шалене відео по-українськи» 09.00 «Облом.UA. Новий сезон» 10.00 Т/с «Сармат» (I) 22.00 Х/ф «Ярослав. Тисячу років тому» (I) 00.05 Х/ф «Довічно» (II) 01.35 Х/ф «Не відступати та не здаватися» (II) 03.10 Х/ф «Фучжоу» (I)

К2 05.25 Світ зірок 06.10, 14.20, 18.00 Мультфільми (I) 09.55 Дивовижний дизайн 11.20 Справа смаку 12.20, 16.00 Модний вирок 13.20, 17.00 Жіноча форма 15.10 Таємниці шеф-кухаря

TV1000 Kino 05.00 Х/ф «Мама мимоволі» 07.10 «Три богатирі і Шамаханська цариця» мультфільм 08.50 «Весілля» комедія 11.00 Х/ф «Солодка жінка» 13.00, 01.00 «Дочка якудзи» комедія 14.50 Х/ф «Мами» 16.50 Х/ф «Дівчина і смерть» 19.00 «Кококо» трагікомедія (от 18 лет) 21.00 «Без чоловіків» комедія 22.30 Х/ф «Злочин і покарання» 02.40 Х/ф «Бій з тінню: Реванш» (от 18 лет)

19.10 Х/ф «Жінки» (I)

Футбол

21.20 Х/ф «Зімкнувши кільце» (II)

07.00, 12.50 Новини 07.10 Чемпіонат Італії. Preview 07.40 Чемпіонат Іспанії. Preview 08.10 Чемпіонат Німеччини. Preview 08.40 Чемпіонат Англії. Preview

23.40 F-Стиль 00.00 Х/ф «Хороша дівчинка» (III) 01.45 Колір Ночі

05.10 «Розлучення по-російськи: Кинути «зірку» 06.00, 08.00, 11.00, 17.00 Сьогодні 06.20 Огляд 06.55 Головна дорога 07.25 «Готуємо з Олексієм Зиміним» 08.25 Російська начинка 08.55 «Кулінарний двобій» 09.55 Квартирне питання 11.30 Олександр Журбін. Мелодії на пам’ять 12.15 Т/с «Адвокат» 14.05 «Живі легенди. Тетяна Дороніна» 15.00 «Наші» з Левом Новоженовим» 15.50 «Очна ставка» 17.25 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів12» 21.20 «Пороховщиков. Чужий серед своїх» 21.55 Т/с «Лють» 23.50 «8 Марта з Іриною Аллегровою» 01.55 Т/с «Гончі-4»

тоніс

06.00, 12.15 М/ф «Правдива істо-

07.30 «Мультфільми» (I)

нтв-світ

ртр - планета

06.00 Х/ф «Світлячки в саду» 07.35 «Будь в курсі!» 08.00 «Соціальний пульс» 08.25, 18.55 «Погода» 09.00 Видатне ХХ століття 10.00 «Світські хроніки» 10.55 Х/ф «Міст короля Людовика Святого» 14.00 За сім морів 14.45 Правдиві історії 15.45, 01.25 Д/с «Африка» 17.35 «Алло, адвокате!» 18.15 «Цивілізація Incognita» 18.30 «Соціальний пульс вихідних» 19.00 Слідами морських боїв 21.00 Мадонна. Це гра 22.00 Х/ф «Привиди Гойї» (II) 00.15 «Вихідний, після опівночі» 01.00 Амурні мелодії (III) 02.15 Х/ф «Летючий дракон, стрибаючий тигр» (II) 03.45 Червона земля 04.15 Павло Вірський - назавжди 05.00 «Соціальний пульс вихідних» 05.25 «Ронін. з Дмитром Видріним»

06.00 «Пряниковий будиночок» 06.25 Х/ф «Серця чотирьох» 07.55 «Суботник» 08.30 Х/ф «8 березня» 10.05, 04.30 Х/ф «Душечка» 11.20, 12.15 Х/ф «Квіти від Лізи» 12.00 Вісті 14.50, 02.55 «Суботній вечір» 16.25 Х/ф «Я подарую тобі кохання» 18.00 Вісті в суботу 18.50 Х/ф «Життя розсудить» 22.00 «Коли співають чоловіки» 23.35 Святкове шоу Валентина Юдашкіна 01.25 Х/ф «Стерво»

09.10 Чемпіонат Італії. «Рома» «Інтер» 11.00 2-а Бундесліга. «Кайзерслаутерн» - «Зандхаузен» 13.00 «Журнал Ліги чемпіонів» 13.30, 04.40 «Bundesliga Special». Кевін-Принс Боатенг 14.00 Чемпіонат Англії. «Вест Бромвіч» - «Ман. Юнайтед». Пряма трансляція 16.55, 17.55 Чемпіонат Іспанії. «Вальядолід» - «Барселона». Пряма трансляція 17.45 Новини 18.55 Чемпіонат Італії. «Удінезе» «Мілан». Пряма трансляція 20.55 Чемпіонат Іспанії. «Сельта» «Атлетіко». Пряма трансляція 22.55 Чемпіонат Іспанії. «Гранада» «Вільярреал». Пряма трансляція 01.00 Чемпіонат Англії. «Кардіфф Сіті» - «Фулгем» 02.50 Чемпіонат Іспанії. «Бетіс» «Хетафе» 05.10 Чемпіонат Італії. «Катанія» «Кальярі»

00.50 «Телечат»

Київська Русь 06.00, 06.30, 05.30 «Повернення кота Сметанкіна» 06.25 «День ангела» 08.20, 11.20, 13.20, 22.40 Весенний киноконцерт 08.30, 09.10, 10.05 «Ексклюзив для родини» 09.00 «Погода» 09.05 «Заміський будинок» 09.45 М/ф «Ежик в тумане» 09.55, 13.10 «Попури» 10.40 М/ф «Возвращение блудного попугая» 11.30, 13.30, 22.50 «Ювелір» 12.30 «Бабуся-антикризис» 12.35 М/ф «Дюймовочка» 15.55, 03.15 «Кіноклуб «Покров»Инокиня» 16.55 Х/ф «Одинокая женщина желает познакомиться» 18.25 Х/ф «Дон Сезар Де Базан» 21.00 «На сон грядущим» 21.10 Х/ф «Труффальдино из Бергамо»

РТР-Планета (СНД) 04.00 Х/ф «Серця чотирьох» 05.25 Х/ф «Душечка» 06.55 М/ф «Маша і ведмідь» 07.25 «Суботник» 08.00 Х/ф «Квіти від Лізи» 12.00 Вісті 12.15 Х/ф «Життя розсудить» 16.05 «Суботній вечір»

01.50 Х/ф «Богатая невеста» 04.15 «Маю честь запросити» 05.00 «Школа виживання»

ТРК «Київ» 06.00, 08.00, 13.45 «Мультляндія» 07.10 «Київ музика» 10.00, 01.30 «Якісне життя» 10.30 «Зроблено у Києві» 11.00 «Нова адреса» 12.10 «Актуальна тема» 12.45 «Київські історії» 16.40 «Концерт М.Поплавського «Мамо, вічна і кохана» 18.25, 04.10 «Клуб гумору» 19.15, 01.00 Х/ф «Екс-жінка мого життя» (II) 21.00, 00.30, 03.40 «СТН-тижневик» 21.30, 02.05 Х/ф «Знайомтеся, Ваша вдова!» (II) 23.15 «Х/ф «Ти-мені, я - тобі» 05.00 «Громадська приймальня»


програма телепередач

неділя Слідкуйте за телеанонсами. У програмі телепередач можливі зміни.

інтер

новий канал

1+1

05.40 Х/ф «Москва сльозам не

06.15 Х/ф «Королівство кривих дзеркал» (I) 07.40 Маріччин кінозал. Мультфільм 08.10 Дісней! «Король Лев. Тімон і Пумба» (I) 08.35 Дісней! «Король Лев. Тімон і Пумба» (I) 09.00 Лотерея «Лото-забава « 10.00 «ТСН» 10.35 «Світ навиворіт-5» 11.40 «Чотири весілля - 3» 12.55 «Зіркова хроніка» 14.00 Мультфільм «Машині казки. Маша і ведмідь» (I) 14.15 «Міняю жінку - 6» 15.45 Х/ф «Манекенниця» (I) 19.30 «ТСН-Тиждень» 20.15 «Голос країни 4. Перезавантаження» 22.40 «Світське життя» 23.40 «Що? де? коли?» 00.45 Аргумент кіно представляє : чуттєву драму «Етюди втрьох» (III) 02.25 Мілла Йовович у драмі Люка Бессона «Жанна Д’Арк» (I) 05.25 «Телемагазин»

вірить» 08.10 «Школа доктора Комаровського. Невідкладна допомога» 08.50 «Городок» 09.30 «Недільні новини» 10.00 «Орел і Решка. На краю світу» 11.00 Д/ф «Шевченко. 200 років самотності» 12.05 Х/ф «Підміна в одну мить» 16.05 Х/ф «Тариф «Щаслива родина» 18.00, 21.00 Т/с «Фродя» 20.00 «Подробиці тижня» 22.50, 04.10 Х/ф «Люблю 9 Березня» 00.25 Х/ф «Почуй моє серце» 02.05 Х/ф «Казка про жінку і чоловіка» 03.25 «Подробиці тижня»

стб

трк Україна

05.45 Х/ф «Мері Поппінс, до поба-

06.50 Події

07.00 «Їмо вдома» 08.00, 10.45 Х/ф «Мама-

09.55 «Караоке на Майдані»

11.00 ! Таємниці зірок 12.00 Т/с «Дорожній патруль 4» (I) 16.00 Т/с «Відлига» (I) 19.00 Події тижня 20.00 сезону! Страсті на паркеті 22.00 Т/с «Інтерни» (I)

21.05 «Один за всіх» 22.15 Х/ф «Мріяти не шкідливо» (I) 00.05 Х/ф «Найчарівніша та найпривабливіша» (I)

05.50 Дача

04.10 «Генії та лиходії»

06.00, 08.00, 11.00, 17.00

10.05 Файна Юкрайна

06.40 Х/ф «Чужий район-2»

04.35 Х/ф «Доброго ранку»

23.30 Великий футбол

14.10 Х/ф «Миттєвості Нью-Йорка» 16.00 Х/ф «Чумова п’ятниця» 17.50 Х/ф «Місс Конгеніальність» 20.00 Х/ф «Місс Конгеніальність-2» 22.00 Х/ф «Охоронець»

09.45 Зірка YouTube 10.50 Козирне життя

09.05 Дачна відповідь

18.45 Факти тижня з Оксаною

10.15 Х/ф «Дівчата»

10.05 «Люди, які придумали все»

12.25 Х/ф «Стережися автомобіля»

11.25 «Золотий пил»

14.10 Х/ф «Любов і голуби»

12.05 Т/с «Адвокат»

16.05 «Точнісінько!»

13.55 Х/ф «Квартал»

21.55 «Холостяцька вечірка-2. З Вегасу у Бангкок». (II) 23.45 «Дикий, дикий Вест». 01.00 «Вічно молодий».

19.20 «Гагарін. Перший у космосі» 21.15 Х/ф «Безіменна зірка»

22.20 Т/с «Лють»

03.45, 04.10 Зона ночі Культура

04.10 Т/с «Американський тато»

01.15 Х/ф «Виліт затримується»

00.10 «Судовий детектив»

03.50 Обожнювана

05.05 Про-Ziкаве. ua

02.30 Х/ф «Шалені гроші»

01.20 Т/с «Гончі-4»

к1

тет

04.45 «Випадковий свідок»

01.50 «Нічне життя»

вал» (I)

Павутиння смерті 12.00 «Агенти впливу»

06.30 «TOP SHOP» 07.30 «Мультфільми» (I) 08.35 М/ф «Трістан та Ізольда» (I) 10.00 «Їмо вдома» 11.00 «Розсміши коміка»

12.50 «Таємниці кримінального світу» 13.15 Х/ф «Кохання під грифом «Цілком таємно»

12.00 «Орел і Решка. Шопінг» 13.00 «Орел і Решка. СРСР» 14.45 «КВК- 2013»

15.30 Т/с «Державний захист - 3» 23.00 «Переломні 80-ті» 00.00 Т/с «Ncis: полювання на вбивцю - 9» (II) 01.45 Х/ф «Ціль номер один» (II)

03.45, 05.15 Т/с «Ментовські

03.15 «Речовий доказ»

18.00 «Вечірній квартал» 19.50 М/ф «Кунг-фу Панда» (I) 21.40 Т/с «Надприродне» (II) 00.10 Х/ф «Бо я так хочу» (II)

Київська Русь

06.00, 06.35, 08.50, 23.30 Погода

06.00 Бандитська Одеса 08.00 Прихована історія Стародавнього Єгипту 09.00 Палац Клеопатри. У пошуках легенди 09.50, 21.30 Політ над землею 12.30 Африка 15.30 У пошуках пригод 18.30 НЛО. Секретні файли 19.30 Секретні історії 00.30 Загадки планети 02.10 Перші олімпійці 02.40 Скарб да Вінчі 05.10 Арабська весна 05.50 Секрети Wikileaks

05.25 Світ зірок 06.10, 12.00, 15.00, 18.00 Мультфільми (I) 10.05 Дивовижний дизайн 11.00 Смак Майстер 11.35 Справа смаку 12.20, 16.00 Модний вирок 13.25 F-Стиль 14.00, 17.00 Жіноча форма 15.10 Таємниці шеф-кухаря 19.10 Х/ф «Закохатися в наречену брата» (I) 21.00 Х/ф «Інді» (II) 23.00 Х/ф «Жадання» (III) 01.45 Х/ф «Зімкнувши кільце» (II) 03.35 Х/ф «Хороша дівчинка» (III)

05.00 Х/ф «Солодка жінка» 07.00 «День радіо» комедія 09.00 «Без чоловіків» комедія 11.00 «Пригоди жовтої валізки» комедія (6-12 лет) 12.30 «Кококо» трагікомедія (от 18 лет) 14.30 «Висоцький. Спасибі, що живий» біопік 17.00 Х/ф «Слон» 19.00 Х/ф «Спокута» 21.15 Х/ф «Бій з тінню» 23.40 Х/ф «Бій з тінню: Реванш» (от 18 лет) 02.20 Х/ф «Бій з тінню 3D: Останній раунд»

Enter-фiльм

RTVI

Футбол

05.45 Радянські мультфільми 10.00 «Жарт за жартом» 11.00 Х/ф «Бум» 13.00 Х/ф «Бум 2» 15.00 Т/с «Гордість і упередження» 21.00 Х/ф «Склянка води» 23.20 Х/ф «Забута мелодія для флейти» 01.35 Бійцівський клуб

06.00, 13.00 «Ізраїль за тиждень» 07.00 Мультфільми (6-12 лет) 08.00 Х/ф «Тигри на льоді» (6-12 лет) 09.30 «Американський лікнеп» «Американські письменники: Скотт Фіцджеральд» 10.00 Х/ф «Кріпосна акторка» 12.00 Д/ф «Людина. Право на вічне життя» «Пам’ять» 14.00 Х/ф «Лісова царівна» 16.00, 01.00 «Міські легенди» 16.30, 22.30 «Німеччина за тиждень» 17.00, 23.00 «Американський лікнеп» «Американські письменники: Скотт Фіцджеральд». 2 ч. 17.30 «Російський акцент» «Таймссквер» 18.00 Д/ф «Таємні знаки. Особливо небезпечно» «Вік» 19.00 «Наразі у світі» 19.30 «Луна тижня» 20.00 «У Нью-Йорку з В.Топаллером» 21.00, 01.30 «Здивуй мене» 23.30, 05.00 Д/ф «Таємні знаки. Особливо небезпечно» «Їжа» 00.30 Мультфільми 03.00 Х/ф «Лермонтов»

06.00, 06.30, 05.30 «Повернення кота Сметанкіна» 06.25 «День ангела» 08.05 «Магія природи» 08.30, 09.10, 10.05 «Ексклюзив для родини» 09.00 «Погода» 09.05 «Заміський будинок» 09.35 «Для маленької компанії» 10.50 М/ф «Королевские зайцы» 11.30, 13.30, 22.50 «Ювелір» 12.30 «Бабуся-антикризис» 12.35 М/ф «Котенок по имени Гав» 15.55 «Кіноклуб «Покров «София Киевская» 16.30 Х/ф «Дон Сезар Де Базан» 19.00 Весенний киноконцерт 19.10, 21.10 Х/ф «Труффальдино из Бергамо» 21.00 «На сон грядущим» 22.40 «Попури» 00.50 «Телечат» 01.50 Х/ф «Подкидыш» 03.05 «Кіноклуб «Покров «Сын за отца» 03.50 «Крізь призму часу» 04.15 «Маю честь запросити» 05.00 «Школа виживання»

світом

з

Ю.Акуніною 10.00 Урочистості до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка 11.05 Як Ваше здоров’я? 12.00 Урочистості до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка 13.30 Паралімпійські ігри. Лижні гонки (чол.) 15.20 Паралімпійські ігри. Лижні гонки (жін.) 16.55 Біатлон. Кубок світу. Мас-старт (чол.) 17.55 Біатлон. Кубок світу. Мас-старт (жін.) 18.50 Спецпроект «Жива душа поетова святая...» Х/ф «Тарас Шевченко» 21.00 Підсумки тижня 22.05 Паралімпійські ігри. Підсумки дня 22.15 Головний аргумент 22.25 Співає Іван Попович 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00 Ера бізнесу. Підсумки 23.40 «Дружина» 01.20 Підсумки тижня 02.15 Головний аргумент 02.25 Х/ф «Вони йшли на Схід» 04.55

«Секрети

Н.Городенською 05.25 Рояль в кущах

успіху»

з

2+2 06.00 Мультфільми (I) 07.00 Журнал Ліги Чемпіонів УЄФА 2013-2014 07.30 «Маски-шоу» 10.00 Т/с «Мисливці за старовиною» (I) 13.00, 01.40 Х/ф «Паладін. Кохання та дракон» (I) 15.00 Х/ф «Печера Дракона» (I) 16.55 Х/ф «Ярослав. Тисячу років тому» (I) 19.00 Х/ф «Вулкан» (I) 21.30 «Профутбол» 23.15 Х/ф «Країна глухих» (II)

21.20 «Темна сторона»

23.45 Х/ф «Діти понеділка»

TV1000 Kino

09.25 Подорожуй

12»

02.40 «Дон Жуан де Марко». (II)

К2

09.00 Околиця

17.25 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів-

03.40 Зона ночі (копірайт)

МЕГА

06.40 Х/ф «Тарас Шевченко»

15.50 «Очна ставка»

19.00 «Час»

УТ-1 06.05 Світ православ’я

07.25 «Перша передача» 08.25 Їмо вдома!

Вегасі».

03.00 Марко Кропивницький

06.50 Їхні вдачі

09.00 «Зірка на ім’я Гагарін»

01.50 Загублений рай

мовчання

зайчик»

11.55 Т/с «Лісник»

19.40 «Холостяцька вечірка у

02.40 Моя адреса - Соловки. Тягар

07.00 «Здоров’я»

06.20 Казки Баженова. «Слухняний

11.20 Вам і не снилося!

Соколовою

01.45, 02.35 Зона ночі

06.35 «Смішарики. Пін-код»

Сьогодні

08.10 «Доки всі вдома»

00.35 Великі почуття

03.00 Події тижня війни 7» (II)

06.05 «Армійський магазин»

08.45 Космонавти

06.00 М/ф «Діномама» (I) 07.30 Байдиківка 08.30 М/с «Смішарики. Пін-код» (I) 09.00 Мультик з Лунтіком 09.40 М/с «Даша-дослідниця» (I) 10.05 М/с «Вперед, Дієґо, вперед!» (I) 10.35 М/с «Фіксики» (I) 10.55 М/ф «Барбі та три мушкетери» (I) 12.40 Х/ф «Серцеїдки» (I) 14.55 Панянка-селянка 15.50 Мій зможе 17.10 Країна У 19.00 Віталька 21.00 Розсміши коміка 22.50 Т/с «Секс і місто» (II) 00.45 Х/ф «Затягни мене в пекло» 02.10 Т/с «Реальна кров» (III) 03.30 З ночі до ранку

01.15 Х/ф «Цькування» (II)

01.45 Нічний ефір

08.20 Так$і

12.20 Х/ф «Ненсі Дрю»

11.30 «Легенди карного розшуку».

10.00 ! Таємниці зірок

проти чужих»

08.00 М/с «Черепашки-ніндзя»

09.00 ! Ласкаво просимо з

09.00 «Все буде смачно!»

19.00 «Битва екстрасенсів. Свої

05.35 «Ви будете сміятися»

06.20 Т/с «Сонька - золота ручка»

Н.Мейхер

15.55 «Україна має талант!-6»

04.00, 08.00, 10.00 Новини

05.05 Х/ф «Без права на про-

Аллою Крутою. В гостях

нтв-світ

04.50 Світанок

ченого» (I)

детектив» (I)

орт Україна

15

07.45 Церква Христова

нтн

07.10 Х/ф «Наречена мого наре-

чення!» (I)

ictv

9 березня

07.00, 12.45 Новини 07.15 Чемпіонат Німеччини. «Вольфсбург» - «Баварія» 09.05 Чемпіонат Англії. «Челсі» - «Тоттенгем» 10.55 Чемпіонат Англії. «Вест Бромвіч» - «Ман. Юнайтед» 12.55 «Світ англійської прем’єр-ліги» 13.25 Чемпіонат Італії. «Ювентус» «Фіорентина». Пряма трансляція 15.25 «Журнал Ліги чемпіонів» 15.55 Чемпіонат Італії. «Інтер» - «Торіно». Пряма трансляція 17.55, 18.55 Чемпіонат Іспанії. «Альмерія» - «Севілья». Пряма трансляція 18.45 Новини 19.55 Чемпіонат Іспанії. «Реал» «Леванті». Пряма трансляція 21.55 Чемпіонат Іспанії. «Валенсія» «Атлетік». Пряма трансляція 23.55 Чемпіонат Німеччини. «Фрайбург» - «Боруссія» (Дор.) 01.40 Чемпіонат Німеччини. «Майнц» - «Герта» 03.25 Чемпіонат Італії. «Наполі» «Рома» 05.10 Чемпіонат Іспанії. «Еспаньол» - «Ельче»

ТРК «Київ» 06.00, 08.00, 16.25 «Мультляндія» 07.10, 14.20 «Київ музика» 09.25 «Нова адреса» 10.00, 18.25 «Клуб гумору» 11.40 «Корисна розмова» 12.55 «Прогулянки містом» 16.40 «Концерт М.Поплавського «Шевченківський вечір» 19.20 Х/ф «Зимова спека» 21.00, 23.55 «СТН-спорт-тижневик» 21.25, 01.35 Х/ф «Самотня жінка з дитиною» 23.25, 03.30 «СТН-тижневик» 00.20 Х/ф «Ти-мені, я - тобі» (II) 04.00 «Служба порятунку» 04.30 «Гаряча лінія «102» 05.00 «Громадська приймальня»

тоніс 06.00 Х/ф «Міст короля Людовика Святого» 07.35 «Кумири» 07.50 «Цивілізація Incognita» 08.00 «Соціальний пульс вихідних» 08.25, 18.55 «Погода» 09.00 Слідами морських боїв 10.00 «Будь в курсі!» 10.40 «Щоденник для батьків» 11.15 Х/ф «Світлячки в саду» 14.00 За сім морів 15.00 Нашестя медуз 16.00, 00.00 Д/с «Африка» 17.00 Д/с «Сувора планета» 18.30 «Світ за тиждень» 19.00 Катастрофи - віхи еволюції 20.00 «Цивілізація Incognita» 20.15 «Кумири» 20.40 «Світські хроніки» 22.00 Х/ф «Летючий дракон, стрибаючий тигр» (II) 01.10 Х/ф «Привиди Гойї» (II) 03.10 Амурні мелодії (III) 04.00 Десята муза в Україні (фільм перший) 04.30 В павутині страху

ртр - планета 06.00, 02.05 Х/ф «Люблю 9 березня!» 07.20 «Сам собі режисер» 08.00 «Сміхопанорама» 08.25 «Ранкова пошта» 09.00, 12.00, 18.00 Вісті 09.10 Місцевий час. Вісті-Москва. Тиждень у місті 09.45 «У світі тварин» 10.10 Росія - любов моя! «Традиції застілля» 10.40 Х/ф «Подружка моя» 12.20 Місцевий час. Вісті-Москва 12.25 «Мосфільм». 90 кроків» 12.40, 05.00 «Більше, ніж любов» 13.25 «Влада факту» 14.05 «Абсолютний слух» 14.50, 03.25 «Сміятися дозволяється» 16.25 Х/ф «Мамина любов» 18.25 «Один в один» 21.00 Х/ф «Перевірка на любов» 22.40 Х/ф «Оазис кохання» 00.20 Концерт «Кароліна». Ані Лорак у Кремлі 01.30 «Дівчата»

Визит 06.15 Програма 5 каналу 08.00 Телешанс 08.10 День за днем 09.00 Х/ф 10.30 Телешанс 10.35 Д/с 10.50 Х/ф 12.20 Телешанс 12.25 Х/ф 13.40 М/ф для дітей 14.55 Х/ф 15.40 Х/ф 17.45 Не занапасти свою безсмертну душу 18.00 Телешанс 18.05 Т/с 19.30 Х/ф 20.40 Спати пора 20.50 Телешанс 21.15 Х/ф Далі програма 5 каналу 22.35 Телешанс

Лтава 07.00 Гімн України 07.02 Молитва за Україну 07.04 ПТН 07.35 «Відблиск» 07.50 «Любов моя, Ганнуся» 08.10 Мультфільм 08.20 Д/ф «Поверніть мені Шевченка» 08.50 «Літературні читання». Вірші Т. Шевченка 09.05 «До чистих джерел» 09.30 «Вектори духовності» 09.45 «Струни душ людських» 10.00 «Ранок на «Лтаві». Дайджест 10.52 «З музичної скриньки «Лтави» 11.00 «Культурний простір» 12.00 «Відверто про...» 13.00 Д/ф «Три літа Тараса Шевченка» 14.30 «Мій Шевченко» 14.45 «Бути християнином» 15.00 Дитяча година зі студією «Разом» 16.00 «Ти - молодий» 16.30 «Квадрат Успіху». Молодіжна програма 17.00 «До тебе лину я в піснях». Музична програма 19.00 «Тест на майбутнє» 20.00 «Шевченко на землі Котляревського» 20.30 «З музичної скриньки «Лтави» 20.45 «Гостинець від Телесика». Вечірня казка 21.00 «Телетижневик» 21.30 «Квадрат Успіху». Молодіжна програма 22.00 Д/ф «Три літа Тараса Шевченка» 23.30 «Поверніть мені Шевченка» 23.58 Молитва за Україну 00.00 Гімн України

Мисливство та Рибальство 04.00 Тропа рибалки. 04.35 Сезон полювання. 05.05 Влучний постріл. 05.30 Збройовий клуб. 06.00 В Індійському океані.... 06.30 Риболовля з Дейвом Баремом. 06.55 Моточовни. 07.25 Захоплені риболовлею. 08.15 Морське підводне полювання. 08.45 Прикладна іхтіологія. 09.15 Великий тролінг. 09.45 Влучний постріл. 10.10 Полювання з луком. 10.40 Риболовля на каяку з Джимом Семмонсом. 11.05 Під водою з рушницею. 11.35 Полювання без зброї. 12.05 Стрілецький спорт. 12.20 Мисливські традиції та етика. 12.35 Новинки з виставки. 12.50 Новинки з виставки. 13.05 Новинки з виставки. 13.15 Гіганти річкових глибин. 14.05 В Індійському океані.... 14.35 На мисливській стежці. 15.05 Мисливські собаки. 15.35 У світі риболовлі. (12-16 лет) 16.00 Риболовля з Нормундом Грабовскісом. 16.30 Великий тролінг. 17.00 Сезон полювання. 17.30 Полювання з Леонідом Костюковим. 18.00 Трофеї. 18.30 Влучний постріл. 18.55 Кухня з Сержем Марковичем. 19.10 Кльове місце. 19.40 Каяк і риболовля. 20.00 Сезон полювання. 20.30 «Радзишевський і К» у пошуках рибальського щастя. 21.00 Риболовля на каяку з Джимом Семмонсом. 21.25 Прикладна іхтіологія. 21.55 В Індійському океані.... 22.25 Захоплені риболовлею. 23.15 Слідопит. 23.45 У світі риболовлі. 00.10 Влучний постріл. 00.35 Мисливські традиції та етика. 00.50 Сезон полювання. 01.20 Уроки рибної ловлі. 01.45 Кльове місце. 02.15 Африканське полювання з Сергієм Ястржембським. 02.45 Рибальське шоу з Меттом Вотсоном. 03.15 Ловля коропа з Яном Расселом.

Культура 04.30 Телеканал «Євроньюз» 08.00 «Звичайний концерт» 08.35 Х/ф «Дівчина з характером» 09.55 Легенди світового кіно. Валентина Сєрова 10.25 Росія, любов моя! «Секрети мордовських жінок» 10.55 М/ф «Острів помилок», «Пригоди Васі Куролєсова» 11.45 Д/с «У королівстві рослин» 12.40 «Пішки...» Москва книжкова 13.05 Національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки 14.10 «Хто там...» 14.40 Шукачі «Привида» Шатури» 15.30 Зіркові портрети 16.00 «Контекст» 16.40 Х/ф «Шофер мимоволі» 18.05 Острови. Сергій Філіппов 18.45 Слідами таємниці «Що було до Великого вибуху?» 19.30 На честь Олени Образцової. Гала-концерт 21.00 «П’єдестал краси. Історія взуття з Ренатою Литвиновою» 21.30 Х/ф «Чоловіки і дружини» 23.20 М/ф «Фільм, фільм, фільм», «Блазень Балакірєв» 23.55 Шукачі «Привида» Шатури» 00.40 Д/ф «Цоділо. Скелі Калахарі, що шепотять»


16

якість життя

www.panorama.pl.ua

Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

Хвилююча подія ➢Вже за традицією у приміщенні ГО «Рідне місто» юним кременчужанам вручали паспорти 25 лютого у приміщенні ГО «Рідне місто» сімнадцять 16-річних кременчужан урочисто отримали перші у житті паспорти громадян України.

Тетяна АПРЕЛЄВА yanaapreleva@ yandex.ru

Для кожного з цих хлопців і дівчат одержання паспорта – мить важлива та хвилююча. І про те, щоб вона була дійсно пам’ятною, пот урбувалася громадська організація «Рідне місто». Варто зазначити, що традиція урочистого вручення паспортів молоді в «Рідному місті» була започаткована рік тому, відтоді юні громадяни України, мешканці Автозаводського району Кременчука, отримують головний документ у хвилюючій атмосфері, у присутності рідних і близьких людей. — Сьогодні ви стали справжніми громадянами своєї держави, – звернувся до молоді голова ГО «Рідне місто», депутат Кременчуцької міської ради від партії «Рідне місто» Юрій Гриценко. – Попереду у вас бурхливе життя, в якому ви, громадяни з паспортом, набуваєте іншого статусу, дорослішаєте, стаєте відповідальнішими. Бажаю вам бути гідними громадяна-

Успішний крок у доросле життя ми своєї країни та патріотами нашого міста! Сподіваюся, що цей захід буде вашим першим та успішним кроком у доросле життя! Варто додати, що хлопці та дівчата традиційно отримали паспорти в оригінальних обкладинках з символікою міста. А ось перша сторінка паспорта заповнена за новими вимогами – не від руки, а друком. — Сьогодні ви стали ще на одну щаблинку дорослішими, – зазначила присутня на врученні заступник начальника Автозаводського РВ у Кременчуці УДМС України у Полтавській області Олена Коль. – Я впевнена, що всі ви будете гідними громадянами нашої країни. Але чого б у житті ви не досягли, яку б позицію не займали – завжди будьте просто хорошими людьми. Це головне! (Фото автора)

«

Урочисте вручення паспортів відбулося в рамках проекту «Я – громадянин України», який уже вчетверте спільно і вдало реалізували ГО «Рідне місто» та Автозаводський РВ у Кременчуці УДМС України у Полтавській області.

Юрій Гриценко вручає паспорти молоді

Враження

Отримання паспорта – це свято! Надія Винник навчається у 10-му класі ЗОШ № 3. Дівчина рада отримувати паспорт в урочистій атмосфері, але водночас зізнається: дорослішати вона не поспішає, хоча відповідати за свої вже дорослі вчинки цілком готова. — Для мене отримання паспорта – це свято, – зізналася Надя. Надія Винник

Ліна Левочко, першокурсниця медичного училища, мріє бути військовим лікарем. Дівчина каже, що відчула себе дорослою ще в День с в о г о н а р од ж е н н я , коли їй виповнилося 16 р оків. А в день отримання паспорта це відчуття знову до неї повернулося.

Ліна Левочко

Майстри Кременчуччини ➢ У роботах Валентина Нагнибіди увічнені традиції народних орнаментів 27 лютого виповнюється 85 років із дня народження нашого талановитого земляка, Заслуженого майстра народної творчості Валентина Нагнибіди. Він не дожив до цієї дати, але залишив по собі неоціненний спадок – свої роботи.

Музика дерева

Тетяна АПРЕЛЄВА yanaapreleva@ yandex.ru

Скрипаль-самоучка Валентин Нагнибіда народився у с. Солониці Козельщинського району в 1929 р. у багатодітній та бідній сім’ї. Валентин ріс мовчазним, задумливим та допитливим хлопчиком, любив багато читати, малювати та мріяв про освіту художника. А ще з дитинства дуже любив скрипку, часто ходив на весілля її слухати. Якось наважився попросити батьків купити йому цей інструмент, але через злидні в родині мрія хлопця тоді не здійснилася. Лише згодом, перебуваючи в армії (на військово-морському флоті), під час одного зі звільнень він побачив у магазині скрипку й купив її. Одразу ж почав учитися грати, чим здивував усіх товаришів по службі. П ов ер н у в ш и с ь з ар м і ї , Валентин повністю поринув у

Валентин Нагнибіда творчість: писав вірші та мелодії, навіть не знаючи нотної грамоти, грав на скрипці та бандурі. Але хлопець був дуже самокритичний. І коли якось почув ансамбль музикантів, зрозумів, що вони грають краще за нього. Тому Валентин залишив їм свою скрипку, якою дуже дорожив, а незабаром таки знайшов своє справжнє покликання. Музика, живопис та поезія відійшли на другий план, Валентин захопився різьбярством по дереву.

Захоплення різьбярством У 25 років юнак переїхав ж и т и д о Кр ем е н ч ука , д е закінчив ремісниче училище й отримав спеціальність столяра-червонодеревника. Як розповідає старший науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею Людмила

Король, Валентин Нагнибіда працював звичайним слюсарем на нафтопереробному заводі, а різьбленням займався у вільний від роботи час. На підприємстві він познайомився з близькою по духу людиною – Миколою Зацеркляним, який пізніше став його учнем. Чоловіки їздили в села у пошуках лав та полиць з різьбленим орнаментом, перемальовували їх у свої зошити, а потім намагалися відтворити орнамент на дереві. Валентин настільки захоплено жив цією творчістю, що прагнув поділитися своїми вміннями з усіма. Мистецтву художнього різьблення він навчив понад 10 юнаків та дівчат, серед яких, окрім Миколи Зацеркляного, були Марія Бутенко, Ніна Онищенко та Марія Переверзіна.

У Кременчуцькому краєзнавчому музеї зберігається близько 20-ти робіт Валентина Нагнибіди, серед яких – миска для юшки, ложки, ковші, сільнички, скриньки, декоративні тарілки «400 років Кременчуку», «30 років Перемоги» та дитячі іграшки дарчих заготівель. Ось де талант декоративні скриньки, предмети Валентина розкрився сповна! Із біжутерії тощо. У 1978-1979 рр. маленької кімнатки сувенірний роботи Валентина Нагнибіди цех переріс у повноцінну май- отримали схвалення та визнання стерню, а декоративні палиці, на виставках у Києві та Москві. набори дошок, тарілок, скриМайстер зосередився на ньок, совків для борошна та індивідуальній роботі – працюсільничок, виготовлені май- вав у власному будиночку по Визнання майстра стром, відправляли на продаж пров. Арсенальному, 25. Але про Свої перші роботи Валентин до Польщі, Чехословаччини, учнів Валентин Кузьмич також Нагнибіда представив у 1961 р. на Франції та Фінляндії. А невдовзі, не забув, а тому часто навідувався обласній виставці, присвяченій у 1972 р., світ побачила і перша д о м а й с т ер н і . У 1 9 8 5 р. 100-річчю від дня смерті Тараса (на жаль, єдина) виставка Вален- вихованці та друзі різьбяра Шевченка. Того ж року він пере- тина Нагнибіди, яка пройшла у чекали на його нову виставйшов працювати до сувенірного Полтаві й зібрала близько 100 ку, а натомість дізналися про цеху, який відкрився на території робіт. Серед них – портрети Тараса смерть. підприємства з лісових госпо- Шевченка, Григорія Сковороди, До останніх днів Валентин Нагнибіда готувався до своєї другої персональної виставки, У 1976 р. за великі заслуги в галузі розвитку але хвороба забрала останні сили майстра, а згодом – і його народного мистецтва Валентину Нагнибіді самого. Навіки живими лишилиприсвоїли звання Заслуженого майстра народної ся тільки його різьблені вироби творчості України. Його роботи знаходяться в музеях та, звісно, невмируща пам’ять Києва, Москви, Канева та Запоріжжя. про нього.

«


Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

www.panorama.pl.ua

Життя не біля під’їзду ➢

Чим зайнятися на пенсії? «Ось вийду на пенсію, буде багато часу – тоді зроблю...», – мріють чимало людей в напруженому ритмі роботи. А потім виходять на пенсію і не знають, куди себе подіти й чим зайнятися. «КП» впевнена, що лавочка біля під’їзду – не єдиний варіант пенсіонерського дозвілля. І ладна в цьому переконати. Тетяна АПРЕЛЄВА yanaapreleva@ yandex.ru

На Заході, завершивши трудову діяльність, люди активно подорожують, займаються спортом і вступають до університетів. Словом, вони роблять те, про що мріяли все життя. В Україні про цей щасливий час під назвою «пенсія» не мріють – його побоюються. По-перше, прожити на мізерну пенсію, яку отримують більшість пенсіонерів, дуже складно, а, по-друге, якщо немає дачі або матеріальної можливості подорожувати, то всесвіт може обмежитися стінами квартири або лавочкою біля під’їзду. Погодьтеся, перспектива лякає. У такому випадку головне – не забувати про те, що вчитися й розвиватися ніколи не пізно. Тим паче, що робити це є де. У Кр ем е н ч у ц і п ра ц ю є Університет третього віку, студентам якого далеко за 50, бо вони – пенсіонери. Університет знаходиться у приміщенні Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету ім. А. Нобеля. Трьох панянок – Ніну Василівну, Надію Павлівну та Анну Михайлівну, ми зустріли біля навчального закладу – вони саме поверталися з навчання. Енергетика у цих жіночок, яких аж ніяк не хочеться називати пенсіонерками, просто шалена, молодь може позаздрити. Сту-

Барви життя

Дозвілля пенсіонера • Якщо у вас є дача, почніть розводити троянди або виноград. Здивуйте своїми досягненнями рідних і друзів, пригостивши їх власноруч вирощеними фруктами. • Займіться риболовлею – це і захоплення, і свіжа риба на обід. Якщо ви не боїтеся зими та морозів, підіть на риболовлю взимку. Таке дозвілля додасть вам бадьорості. • Почніть вирощувати у квартирі фіалки. Візьміть у сусідки або подруги кілька листочків і поставте їх у склянку з водою. • Вирушайте у подорож. Ви можете посміхатися, мовляв, куди можна подорожувати з нашими пенсіями? Але ніхто й не каже про Париж чи Бразилію. Відвідайте навколишні місцевості – там теж знайдеться щось цікаве.

ÆÈÂÀ ÄÓØÀ

17

Народні рецепти ➢

Якщо хочеш добре как…, не забудь про цибулю! Закреп вважається дещо пікантною темою, про яку не кожен говорить вголос. Полегшити стан у цій ситуації допоможуть народні методи.

«

Надія Павлівна, Ніна Василівна та Анна Михайлівна (зліва направо) – студентки Університету третього віку дентки назвали себе «дуже молодими пенсіонерками» й залюбки розповіли, чим же вони займаються у свій вільний пенсійний час. — У мене настільки різнопланове життя, я так багато всього дізнаюся! – розповідає 74-річна Ніна Василівна. – Можу сама піти в ліс і довго там блукати, насолоджуватися свіжим повітрям. Ходжу за травами, глодом, квітами. Ще я приділяю багато часу своїм онукам. Також люблю відвідувати різні мистецькі заходи, які проходять в нашому місті: виставки, концерти. Я й на виставці фіалок була, й «Кунсткамеру» побачила, і картини в художній галереї подивилась. Два тижні тому їздила у Тибетські гори – я була там уже двічі, й мені дуже сподобалося! Такою ж активною виявилася й 64-річна Надія Павлівна, яка буквально закликала всіх своїх ровесників вести активний спосіб життя. — Я – дуже молода пенсіонерка! – стверджує пані Надія. – І дуже активна. Якщо вистачає грошей, то люблю поїздити у туристичні подорожі. Влітку в мене – дача, риболовля, город, онуки й тому подібне. Люблю ходити на Дніпро.

«

За даними Всесвітньої організації здоров’я, Україна займає одне з перших місць у світі з поширення депресії, особливо серед людей пенсійного віку. А взимку ми – студентки 2-го курсу Університету третього віку й просто красуні. Словом, життя у нас активне й веселе. Радимо іншим не сидіти на лавочках, а спілкуватися, розвиватися й побільше рухатися! Адже рух – це життя! У свою чергу, 67-річна Анна Михайлівна нашому запитанню про те, чи проводить вона свій час на лавочці біля під’їзду, навіть здивувалася: — Які лавочки? Мені є що робити, окрім, як сидіти на лавочках. В мене онуки, маленька правнучка – допомагаю їм, чим можу. Дуже люблю готувати й ходити на заняття до університету. Тут ми вивчаємо історію, мистецтво – лекції в нас дуже цікаві. Я не вважаю себе старою, у душі я молода. І вважаю, що сидіти на лавочці та збирати плітки – то остання справа. Треба йти в ногу з часом і бути активною! (Фото автора)

Вони встигають усюди

У мікрорайоні

Сьогодні у раді ветеранів мікрорайону № 8, що охоплює вул. Гвардійську та вул. Миру, налічується 1820 осіб. Активістів – близько 50, і нудьгувати їм ніколи: пенсіонери подорожують, організовують різні заходи та конкурси й разом святкують дні народження. А на Новий рік вони не чекають на Діда Мороза та Снігуроньку, а перевдягаються в них самі! Кожної осені ветерани мікрорайону їздять відпочивати до табору «Супутник», де розважаються від душі! До Дня людей похилого віку активні пенсіонери проводять вечір талантів, де представляють всі свої здобутки та вміння: вірші, вишиван- Галина КОВАЛЕНКО ки, пісні (особливо їх виконанням славиться ансамбль «Любава»). Всі свої заходи пенсіонери фотографують та знімають на відео, з яких потім створюють невеличкі фільми. Одним словом, живуть вони в ногу з часом і мають безліч позитиву від такого життя. Основним організатором насиченого дозвілля є голова ради ветеранів мікрорайону № 8 Галина Коваленко. Жінка пригадує, що активісткою була ще з піонерських часів – такою ж лишилася й зараз. Вона не уявляє свого життя без того, щоб щось не вирішити й комусь не зателефонувати. У пані Галини є спеціальний зошит, де записані всі дати народження – щоб раптом не забути когось привітати. — Дивуюсь, як я все це встигаю, – зізнається Галина Олексіївна. – Але інакше не можу, від цього душа радіє!

Якщо є проблема з закрепами, Валентина Іваненко із с. Градизьк ГлобинсьВипита вранці кого району радить частіше вживати натщесерце склянка просту воду. А з цибулею лікування води «розбудить» і такого неприємного стану буде ще дієвішим. Варто лише 3-4 рази на запустить кишечник. день приймати перед їжею свіжий Для більшого ефекту сік цибулі. Щоправда, курс лікування можна через 5-10 хв. триває аж 3 тижні, однак, як запевняє випити 1 ч. ложку пані Валентина, ефект відчутний. За іншим рецептом треба оливкової олії. подрібнити 2-3 цибулини, заповнити цією масою півлітрову пляшку на 2/3 об’єму, залити горілкою, щільно закрити і поставити в тепле місце на 10 днів. Приймати таку настоянку треба по 10 крапель 1 раз на день перед їжею. — Ефективною допомогою при закрепах є склянка морквяного соку натщесерце. Також корисно щодня з’їдати по 1 ч. ложці перемеленого гороху, він регулює травлення. Дієвими є й висівки. Перед вживанням їх треба залити крутим кип’ятком, залишити на 30 хв., потім воду злити. Отриману масу вживати з будь-якою їжею. Починати краще з 1 ч. ложки, через тиждень додавати по 2 ч. ложки, ще через 7 днів – по 1-2 ст. ложці. Вживати висівки потрібно 2-3 рази на день, – розповідає Валентина Федорівна. – При частих закрепах раджу 3-4 рази на день пити воду, в якій довго варився овес чи сливи. Дуже дієвим є сік редьки, розсіл квашеної капусти. Позбавить закрепів й одне ківі вранці, запите склянкою води. Звісно, всі ці народні рецепти дадуть свій ефект, але людині, яка страждає на закрепи, насамперед потрібно змінити раціон харчування, більше вживати продукти, які регулюють роботу кишечника та мають послаблюючу дію. Тож споживати варто хліб з висівками, фрукти та сирі овочі, сухофрукти, вівсяну та гречану каші, кисломолочні продукти, капусту, моркву, буряк, квашені овочі, компот, квас, ягідні та фруктові соки. Натомість не варто зловживати стравами з рисом, свіжою випічкою, шоколадом, кавою, міцним чорним чаєм, какао. (В. Коноваленко)

Здоровий малюк ➢

Грудне вигодовування ніщо не замінить Чимало молодих мам відмовляються від грудного вигодовування, зіштовхнувшись із найменшою проблемою. Спеціалісти кажуть: таке рішення передчасне, процес можна налагодити. До редакції «КП» звернулась кременчужанка і молода мама Катерина Гавриш. Вона каже, що молоді мами через обмаль інформації, подекуди, роблять украй хибний крок і відмовляються годувати своє маля груддю. Невже це є такою проблемою? Для багатьох – так, – запевняє Катерина Гавриш. — Молоді мами недостатньо поінформовані у цій нелегкій справі. Іноді бабусині поради лише шкодять, адже те, що було 20 років тому і що є зараз – зовсім різні речі, але мама, на жаль, це розуміє тоді, коли час втрачено і дитину вже перевели на штучне вигодовування, – розповідає Катерина Гавриш. – А на додачу ще й реклама нав’язує різні суміші для годування дітей, адаптовані до грудного молока. Запевняю: жодна суміш не замінить материнське молоко. Водночас у нас іноді мама вже з пологового будинку виходить із сумішшю в сумці. Жінка говорить, що в молодих породіль, особливо в тих жінок, які народили вперше, сильно змінюється світогляд, деякі перебувають у післяпологовій депресії, і буквально всі потребують справжньої підтримки і розуміння. — Коли я народила дитину, сама зіштовхнулася з проблемою грудного вигодовування. Виявилося, що годувати груддю – не так вже і легко, проблем було дуже багато, – розповіла Катерина Гавриш. – В Інтернеті прочитала, що виявляється в Україні є фахові консультанти із грудного вигодовування. Після того, як моя дитина трохи підросла, я поїхала до Києва і сама закінчила курси, щоб допомагати іншим молодим мамам. Катерина Гавриш повідомила, що вона представляє у Кременчуці Центр підтримки грудного вигодовування «Молочні ріки», працюють в місті й інші консультанти з цього питання. Їхні консультації, на жаль, платні. Дівчина розповідає: вибір – годувати груддю чи ні, завжди залишається за мамою. Але як консультант вона стверджує: жінка може годувати незалежно від віку, спадковості і форми грудей. Головне, на думку дівчини, не боятись, що проблема має дещо пікантний характер. У жіночих консультаціях має бути вся необхідна інформація. Шукайте й обирайте самі.


ÍÀÂÊÎËÎ

Променад

Кінозал «Нафтохімік» із 27 лютого по 5 березня «Помпеї» (у 3D-форматі). Початок сеансів: 13.20; 17.20; 21.30. «Закохатися до смерті». Початок сеансів: 11.00; 15.20; 19.20. Каса працює з 10.00 до 22.00. Тел. для довідок: (0536) 76-10-06.

Міський палац культури 1 березня Шоу-гурт «Молодість» представляє нову програму «Ілюзія бажань» у рамках ювілейного туру до 35-річчя заснування колективу. Початок: 19.00. Довідки за тел.: (0536) 70-3197; (096) 96-03-035. 8-9 березня Виставка котів. Працює з 10.00 до 17.00. Довідки за тел.: (095) 833-5824; (098) 230-23-71.

Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

www.panorama.pl.ua

Запрошує ТРК «Європа» Паб «999» із 1 січня по 1 березня Сезон глінтвейну. Паб пропонує скуштувати різні види глінтвейнів та десертів до них. Караоке-вечори Щоп’ятниці та щосуботи проведіть свій час весело в компанії друзів та улюблених пісень! Довідки за тел.: (067) 531-75-40; 4-10-66.

Ресторан «Європейський» Запр ошуємо на тиждень Масниці! Для відвідувачів – млинці з різноманітними начинками! З а м о в л е н н я с тол и к і в за тел.: (05366) 4-10-66. із 1 січня по 1 березня Сезон глінтвейну. Ресторан пропонує скуштувати різні види глінтвейнів та десертів до них. З а м о в л е н н я с тол и к і в за тел.: 4-10-66.

Сподобалося всім!

Смакуємо млинці! До святкування Масляної шеф-кухар ТРК «Європа» пропонує спеціальне млинцеве меню! Спробуйте тонкі і легкі млинчики з безліччю різноманітних начинок – сьомгою і Роменом, куркою, телятиною, блакитним сиром і печерицями та, звісно ж, з червоною ікрою. У десертному розділі – млинці з яблуками і медом, з сиром та родзинками, маком, сметаною. В останній день Масляної, 2 березня, о 13.00 пропонуємо весело попрощатися з зимою в пабі «Августин». Спробуйте смачні млинці та візьміть участь у розіграші оригінальної страви – торта з млинців!

Домашній четвер Давайте згадаємо ті часи, коли не було барів та ресторанів і на маленьких кухнях комунальних квартир збиралися великі компанії найближчих друзів. Співали пісні під гітару, і всім було весело та затишно. Щочетверга в пабі «Августин» відновлюють цю атмосферу. Початок – о 21.00. ТРК «Європа», вул. Леніна, 7. Додаткова інформація: (0536) 79-26-61, (067) 630-70-00, або на сайті: www.europa.pl.ua.

Разом із шеф-кухарем гості Роман і Марина приготували суші та роли і пригостили ними присутніх

Японський вечір 20 лютого в рамках місяця японської кухні у ресторані «Пікассо» шеф-кухар Сергій Лиходій провів майстер-клас з приготування суші. Гості дізналися не лише як правильно готувати цю страву, але й як її подавати і з чим споживати. Шеф-бармен ресторану залюбки пригощав гостей фірмовим саке.

Громадський тижневик

1 березня, 18.00 Мала зала МПК

Виходить з червня 2005 року Засновник: ТОВ «ПАНОРАМА Кременчука» Виходить щочетверга Свідоцтво про реєстрацію: ПЛ №774-31 ПР від 26 грудня 2006 р. Головний редактор: Iнна Данилейко Т. 79-22-40

Вечір старовинної класичної музики

Ансамбль «Скрипки Кременчука» Керівник – Володимир Білецький.

Верстка та дизайн: Валерій Старик

Тел. для довідок: (097) 581-12-72.

реклама

Відповіді на крос. № 8

КРЕМЕНЧУЦЬКА ПАНОРАМА

18

Журналісти: Iрина Житня, Тетяна Пидорина Т. 79-22-43 Коректор: Аліна Сіренко Відділ реклами: т. 79-22-88 Відділ збуту: т. 79-22-57 Відділ маркетингу: т. 79-22-54 Адреса редакції: 39602, м. Кременчук, вул. 60-річчя Жовтня, 78-А т. 79-22-40 (приймальня) E-mail: kp-office@panorama. pl.ua www.panorama.pl.ua Передплатний iндекс 91732 Друк: ТОВ «АСМI» м. Полтава, вул. Міщенка, 2 Тел. (0532) 27-24-63 Замовлення № 7428 Підписано до друку: 26.02.2014 р. Обсяг д/а: 5 Наклад: 10000 прим. Відповідальність за зміст публікацій несуть їх автори, за зміст рекламних оголошень — рекламодавці. При передруці посилання на «Кременчуцьку Панораму» обов’язкове. Редакція не завжди поділяє точку зору автора. Рукописи не рецензуються і не повертаються. — на правах реклами

Газета є членом Української асоціації видавців періодичної преси


Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

Гороскоп ➢ 3.03-9.03 ОВЕН (21.03-20.04). Ваша працездатність суттєво підвищиться. Намагайтеся не казати зайвого, щоб потім не шкодувати про це. Може знадобитися максимум зібраності й уважності. ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05).

Ви будете неймовірно щасливі, і будь-які спроби завадити вам не увінчаються успіхом. Можуть виникнути проблеми, пов’язані з гострою нестачею часу.

БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Бажано ретельно планувати всі свої справи. Найбільш ймовірна реалізація оригінальних проектів, тільки не забудьте застосувати вашу активність та інтуїцію. РАК

(22.06-23.07). Ви відчуєте істотний приплив сил. Незважаючи на необхідність інтенсивної роботи, знайте міру, ваші близькі люди та й ви самі можете постраждати від прагнення віддавати робочому процесу весь вільний час.

ЛЕВ (24.07-23.08). Уникайте

навіть найпростіших авантюр, залишайтесь уважними й обережними. Можливо, доведеться терміново опановувати нові знання і навички.

ДІВА (24.08-23.09). Для пози-

тивних змін у вашому житті настає сприятливий час. Ви можете розраховувати на успіх у тих справах, в яких необхідно виявити ініціативу, рішучість та наполегливість.

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Спокій і витримка можуть неодноразово вам знадобитися. Не варто всерйоз сприймати слова колег по роботі. СКОРПІОН (24.10-22.11). Не дозволяйте втягувати себе в чужі проблеми, спробуйте більш розумно впорядкувати свій спосіб життя. При спілкуванні з колегами по роботі будьте обережні, надто – при бесідах з начальством. СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Сприятливий період для вас триває, саме час насолодитися результатами своєї діяльності. Намагайтеся не піддаватися метушні, ви й так усе встигнете. КОЗЕРІГ

(22.12-20.01). Для втілення у життя своїх ідей вам обов’язково знадобиться допомога однодумців. Не забувайте прислухатися до інтуїції, що дозволить уникнути багатьох помилок і наблизить до здійснення вашого заповітного бажання.

ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Можливо, хтось звернеться до вас за порадою або ви самі візьмете участь у долі знайомого. Навколишні можуть знайти у вашій особі справжнього друга, а от начальство з незрозумілої причини може бути чимось невдоволене. РИБИ (20.02-20.03). Можлива ситуація, коли доведеться займатися декількома справами одночасно, але результати цієї праці вас порадують вже наступного тижня. Свої плани краще не афішувати, а вживати необхідних заходів для їх здійснення.

RELAX

www.panorama.pl.ua

19

Щорічний проект ➢ З нагоди ювілею Т. Г. Шевченка школярі розповідають про вшанування поета

Щорічний проект

«Ми – клас!» від ГО «Рідне місто» та Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» цього року присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Щочетверга кращий клас тижня вирушатиме на гру в боулінгцентр ТРК «Європа». Переможця проекту буде названо 17 квітня! Нагородою для нього стане екскурсія до смт. Диканька Полтавської обл. Подробиці: www.panorama.pl.ua, www.rtown.pl.ua. Адреса для листів: market@panorama.pl.ua; тел.: 79-22-54.

Öüîãî ÷åòâåðãà 3-À êëàñ ³ç ë³öåþ ¹ 30 âèðóøຠâ áîóë³íã-öåíòð ÒÐÊ «ªâðîïà»

Другий пішов! Учні 3-А класу ліцею № 30 – це 28 веселих, активних та дружніх хлопчиків і дівчаток, для яких навчання у школі – не буденність, а свято. — У нас завжди один – за всіх, а всі – за одного! – пишуть учні

3-А класу. – Так-так, це наш девіз! Ми завжди підтримуємо один одного, завжди допоможемо вирішити наші дитячі проблеми. На уроках ми дізнаємося багато нового. Наприклад, наша вчителька Катерина Олександрівна Колос розповіла, що цього року виповнюється 200 років з дня народження українського поета Тараса Шевченка. Ми перегляну-

Зустрінемо весну гарними ➢ Поради косметолога жінкам

Хочешь быть красивой? Будь!

Сегодня все чаще молодые девушки приходят к косметологу с весьма серьезными проблемами кожи. Ранние морщины, купероз, различные высыпания – далеко не весь список последствий неправильного ухода за собой. Как сохранить молодость кожи лица, советует врач-косметолог Эрика Фадюхина.

Сегодня такой процедурой, как чистка лица, никого не удивишь. Ее делают практически в каждом салоне. Если раньше это была мануальная (ручная) или механическая чистка лица, то сегодня ее конкуренткой стала аппаратная вакуумная чистка. Специальный аппарат, по сути – крошечный пылесос, очищает предварительно раскрытые поры, вытягивая их содержимое. Также существует ультразвуковая чистка – атравматичный способ воздействия на кожу при помощи ультракоротких волн, и химическая и лазерная чистки, которые, по сути, являются пилингами. Для химической чистки используются олеиновая, лимонная, яблочная, гликолевая и молочная кислоты. В результате кожа разогревается, жировой стержень размягчается и частично растворяется. В конце на кожу наносят мягкую, успокаивающую маску. Процедура пилинга помогает избавиться от пигментаций, купероза, эффективна при появлении и углублении морщин.

Ни для кого не секрет, что во время полового созревания у подростков часто возникает сыпь на лице. Это и есть первый звоночек, когда нужно идти к косметологу. Так как принцип «Не трогая, само пройдет» может привести к проблемам организма в целом, а домашняя чистка оставить рубцы на память. Чистку лица рекомендуют делать по мере возникновения проблем, а после 25 лет женщине просто необходимо 2 раза в год проводить процедуру пилинга. — Каждая уважающая себя женщина 2 раза в год посещает двух врачей: гинеколога и стоматолога. Я бы настоятельно рекомендовала добавить в этот список еще и косметолога, – отмечает Эрика Фадюхина. (П. Доронина)

Êîñìåòîëîã Ýðèêà Ôàäþõèíà ñîâåòóåò, êàê äîëüøå ñîõðàíèòü ìîëîäîñòü êîæè ëèöà

Домашний уход Домашний уход начинается с похода к косметологу. Не у всех есть возможность посещать его каждый месяц, но для правильного домашнего ухода консультация специалиста необходима. Выделим несколько правил правильного ухода за кожей лица и шеи: • На ночь нужно в обязательном порядке смывать декоративную косметику. • Подобрав качественную косметику по типу кожи, увлажнять и питать ее. • Наносить крем на ночь лучше минимум за 1-1,5 часа до сна для того, чтобы избежать эффекта опухшего лица. • Во время морозов правильно подобранный крем должен служить основой под макияж, жирный крем сыграет роль защиты от сухости, купероза и других проблем с кожей. • Кожа также может страдать от недостатков витаминов, даже правильное питание не всегда может обеспечить нужное количество витаминов. Для предотвращения авитаминоза кожи в крем можно добавить несколько капель витаминов.

ли відео про Тараса Григоровича, на якому він був ще маленьким хлопчиком. У дорослому житті на нього чекало багато випробувань, але він мужньо їх подолав. Нам було цікаво дізнатися про таку талановиту людину – навіть захотілося бути в чомусь на нього схожими. Ми пишаємося тим, що колись в Україні жив такий великий поет!

Свято захисників ➢

«Рідне місто» вітало військових У День захисника Вітчизни, 23 лютого, представники ГО «Рідне місто» прийшли привітати військовослужбовців 107-го реактивного артилерійського полку. Варто зазначити, що традиційно 8 років поспіль «Рідне місто» в цей день проводило спортивні змагання між командами військових частин, що розташовані у Кременчуці, льотного коледжу та військового ліцею. Але цього разу, у зв’язку з Днем жалоби, який був оголошений в Україні в пам’ять про загиблих на Майдані, від змагань відмовилися і вирішили просто привітати військовослужбовців строкової служби солодкими подарунками. — Ми давно підтримуємо тісні зв’язки з цією військовою частиною і навіть у такий сумний для нашої країни день не змогли залишити солдатів без уваги і подарунків, – заявив голова ГО «Рідне місто» Юрій Гриценко. До речі, він до 2005 р. служив саме в цій військовій частині, обіймаючи посаду заступника командира. (В. Крук, фото автора)

«

Косметолог – это, прежде всего, врач, а не просто человек, который наводит красоту перед 8 марта. И чем раньше женщина решится прийти со своей проблемой к специалисту, тем позже попрощается со своей молодостью», – уверена врач-косметолог салона «Империя красоты» Эрика Фадюхина.

Ïðåäñòàâíèê ÃÎ «Ð³äíå ì³ñòî» Âîëîäèìèð Ìåòåëü âðó÷èâ ïîäàðóíêè ñîëäàòàì


20

̲ÊÑ

Кременчуцька Панорама № 9 (455) 27 лютого 2014 року

www.panorama.pl.ua

Традиції ➢ Після Масляної у християн розпочинається Великий піст перед Великоднем

Масляна щедра на млинці 2 березня – Прощена неділя, яка завершує тиждень Масниці. Цього дня, за народними традиціями, спалюють опудало Зими на знак того, що весна перемагає зиму, і печуть млинці, які символізують весняне сонце.

Віта КОНОВАЛЕНКО kvm.82@list.ru

— Упродовж Сиропусного тижня випікають різні млинці – прісні і солодкі, з начинкою, дріжджові. Особливо ходовими є звичайні невеличкі оладки до чаю та великі тонкі млинці зі сметаною, а також коржі. А в неділю вся родина збирається за столом. Цей день називається Прощеною неділею, бо з усіма треба миритися. Водночас це прощання з Масницею. Тому після таких посиденьок спалювали Дідуха – сніп пшениці, що стояв у хаті від Різдва, – розповідає Катерина Савустяненко із с. Градизьк Глобинського району. Жінка ділиться секретами випікання гарних млинців. Аби не було неприємних грудочок у млинцях, спочатку треба насипати в посудину, в якій готуватиметься тісто, борошно, а потім потроху додавати воду й вимішувати, тоді додаються інші інгредієнти. Не буде грудочок, й якщо борошно добре вимішати з яйцями, а тоді поступово влити молоко, гарно вимішати, а потім додати решту інгредієнтів. А щоб млинці не пригорали, сковорідка має бути сухою, а олію лити треба не на її дно, а в тісто з розрахунку: на півлітра води чи молока додати 100 г олії. До речі, є цікавий спосіб перевірити, чи на совість випечені тоненькі великі млинці: піднести його до очей – якщо крізь млинець видно світло, отже, він вийшов на славу. (Фото автора)

В останній день Масляної спалюють опудало Зими на знак того, що на зміну їй приходить весна. У Прощену неділю заведено просити вибачення одне в одного, таким чином очищуючи душу перед 40-денним Великоднім постом, який розпочинається одразу після Масляної

«

Традиційно в останній день Сиро пус ного ти ж н я в Пр и д ніпровс ьк ому парку відбува лос я народне гуляння. Городян пригоща ли м линц я ми та с и мво -лічно с па люва ли опуда ло Зими. Цьогоріч свято, вочевидь, скасують – через останні події в державі, зокрема, загибель людей на Майдані.

Господиня радить

Рецепт найсмачніших млинців: 700 мл молока, 3 яйця, 1 ст. ложка цукру, 2 ст. ложки олії, 1 ч. ложка солі, 0,5 ч. ложки соди, погашеної оцтом, 7 ст. ложок борошна. Яйця з цукром збити виделкою, злегка підігріти півлітра молока, додати до яєць і продовжувати збивати. Потім додати олію, сіль, соду, борошно збити до однорідної маси без грудочок. Насамкінець додати 200 мл молока і наостанок збити. Тісто готове до випікання. Млинці можна подати з медом, варенням, Катерина Савустяненко готує святкові млинці джемом, а також зі сметаною.

1 березня – Міжнародний день котів ➢ Є привід побалувати хатніх улюбленців

У Пушинки міцні зуби, бо їсть картоплю Березень – сезон котячих серенад, а в перший день цього місяця нявчики відзначають офіційне свято: Міжнародний день котів.

Дар’я Соловейко зі своєю улюбленицею Пушинкою

Котяче свято – додатковий привід побалувати свого чотирилапого улюбленця чимось смачненьким і приправити ті смаколики ніжністю та ласкою. Так вважає 13-річна Дар’я Соловейко із с. Погреби Глобинського району. Вдома у дівчинки живе 4-річна Лола та 7-річна Пушинка – це мати і донька. Обидві кішки досить таки фігуристі, вгодовані «дами», але з норовом. — Вони не миряться між собою. Ще на додачу й ревниві. Коли одну беру на руки, інша – треться біля ніг, муркоче і тихо нявкає. В їжі дуже перебірливі. Доводиться годувати їх ковбасою

та консервами. Щоправда, Пушинка любить ще й сиру картоплю. Можливо, тому в моєї киці міцні зуби та кігті. Щодня своїх красунь вичісую гребінцем, бо хоч вони і не породисті, але мають довгу та пухнасту шерсть. До речі, вони люблять сидіти біля дзеркала, – розповідає дівчинка. Вранці Пушинка будить Дашу збиратися до школи. Вона

приносить їй на ліжко м’яку іграшку. Спочатку видніється кудлата голова з іграшкою в зубах, кілька секунд кішка стоїть на двох лапах, роздивляється, що робиться навколо, а тоді стрибає на ліжко до своєї улюбленої господині та мило їй муркоче. Вочевидь, бажаючи доброго ранку та вдалого дня. (В. Коноваленко, фото автора)

Пізнавально

Цікаві факти про котів Якщо котові відрізати вуса по саме коріння, він повністю втрачає нюх. Якщо кішка вискочить людині на груди під час сну, ця людина може померти від нестачі повітря. Кіт ніколи не сяде на коліна тим, від кого не відчуває любові. Кішка за своє життя може мати 100 кошенят. Малюнок поверхні носа котів унікальний, як відбиток пальця людини. У котів при ходьбі йдуть спочатку ліві лапи, а потім – праві. Таке пересування гарантує швидкість, спритність і тишу. Коти можуть видавати близько 100 різних звуків. Для порівняння: собаки – лише близько 10. Котяче вухо повертається на 180°.

Панорама №9  

Панорама

Advertisement