__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

Kรถik Saaremaast!

Perega Saaremaale


Huvitavaid Saaremaa fakte

• Kõige rohkem päikest paistab Eestis Saaremaal (üle 2000 tunni aastas) • Saaremaa rannajoone kogupikkus on 1414 km • Saaremaal on 8 erinevat spaahotelli • Saaremaa spaades on kokku 55 erinevat sauna ja basseini • Kuressaares on 9 mänguväljakut • Kuressaare kuulub UNICEF-i poolt algatatud liikumise “Laste- ja noortesõbralikud linnad” hulka

SAAREMAA


Lastele ei ole õnneks palju vaja. Nende jaoks on esmatähtis vanemate tähelepanu. Kui seda tähelepanu osutatakse toredal saarel ringi seigeldes, on pisikesed perepead kohe erakordselt õnnelikud. Saaremaal jagub tegevust nii suurtele kui väikestele. Merevees sulistamine, looduses jalutamine ja ajaloos tuhnimine on vaid killuke nendest võimalustest, mis Teid saarel ootab.


Pista varbad vette

Soojast mereveest on lapsi üsna võimatu eemal hoida. Tegelikult ei pea vesi isegi väga soe olema. Lapsi tõmbab sinna võluväel. Eesti suurimal saarel on vett ja randasid küllaga. Enamasti on Saaremaa rannad madalad ja hästi sobivad just põlvekõrguses vees sulistamiseks. Tõsisemaks supluseks tuleb sadakond meetrit jalutada sügavamasse vette. Randasid on saarel igasuguseid. On kilomeetreid pikkasid liivarandasid, mida suvitajad aktiivselt kasutavad. On kõrkjate taha peidetud väikeseid liivajuppe, kus saab uhkes üksinduses ujuda. On kiviseid randasid, kus hea lutsu visata.


Lõbu laialt

Ujumisele lisaks pakub vesi võimalusi ka lõbusateks aktiivseteks tegevusteks. Vee peal liikumiseks saab valida erinevate sõidukite vahel, nagu aerupaat, kanuu või kajakk. Neile, kel seiklusjanu veidi suurem, sobib hästi lohesurf või purjelaud. Tuulevaiksetel ilmadel tasub oma tasakaal proovile panna SUP-lauaga ringi sõites. Miks mitte teha tutvust veealuse maailmaga, võttes appi sukeldumisvarustus? Kui Sind kutsuvad adrenaliin ja kiirused, siis saad ennast haakida kaatri sappa veesuuskade või tuubiga.


Ükskord ennemuistsel aal …

Tänapäeva nuti-ajastul ei tee paha, kui lapsed aeg-ajalt ajas tagasi viiakse. Muuseumid on selleks igati sobivad paigad. Tänapäeva laps ei pruugi teadagi, milliseid töövahendeid nende esivanemad põlluharimiseks kasutasid, milline näeb välja elu-suuruses põder või mis asi see dolomiit üldse on? Linnuse varemetes ronides tunneb ennast vapra sõdalasena iga väike mees. Lossitreppidest üles sammudes, mõtleb printsessidele iga väike piiga. Meeldiva nostalgialaksu ja tagasivaate minevikku saavad ajalooasutustest ka lapsevanemad.


Ise tehtud asjad on ägedad!

Pere pisematele meeldib ise enda kätega midagi luua. Ega see lapsevanematelegi vastumeelt ole. Tundub, et oma käte vahel kokku mätsitud seep vahutab hulka paremini kui poest ostetu. Enda käega maalitud siidisall muudab riietuse eriti kauniks. Enda valmistatud savikruusist maitseb hästi ka koirohu tee. Enda sepistatud õnnenael loob tuleviku suhtes kindla tunde.


Mine metsa!

Lisaks mererandadele on Saaremaa loodusel peredele pakkuda palju muudki. Pika ajalooga Kaali kraater ja Panga pank paeluvad ka pere pisemaid. Saaremaa randadest armastavad lapsed otsida aukudega õnnekive. Sootuks teistsuguse elamuse pakub Koigi raba, kus hiirvaikselt olles pidid kuulda olema vaimud, kes Koigi rabajärve peidetud kulda valvavad. Metsatukast kuldkinga või lehtede vahelt viinamäe teo otsingud köidavad igas vanuses inimesi. Teinekord ei pea aga üldse ise otsima, sest metsaderohkel Saaremaal pole sugugi haruldane, et teed tuleb anda maanteed ületavale põrsastega metsseale.


Liiguta ennast!

Oma pulbitseva energia rakendamiseks armastavad lapsed üle kõige ringi liikuda. Selleks saarepeal ruumi jagub. Kuressaare ümber on ligi 20 km siledaid kergliiklusteid, mis sobivad suurepäraselt nii rattasõiduks kui rulluisutamiseks. Pisikesi sportlasi ootavad tennise-, palli- ja golfiväljakud. Muuhulgas ka Eesti esimene footgolfi väljak. Kui kõrgusekartus Sind ei kimbuta, sea sammud seiklusparki, kus ootamas nii lihtsamad rajad väikestele seiklejatele kui ka tõsisemad katsumused suurtele.


Head isu ja head ööd

Selge see, et ringiseiklemine ajab kõhu tühjaks. Siis tuleb süüa. Toredaid söögikohti, kus mõeldud ka väikestele külalistele, on saarel omajagu. Tänapäeval elementaarsete söögitoolide ja mängunurkade kõrval on vaeva nähtud ka muheda lastepärase menüüga. Peale seiklusrikast päeva ja korralikku kõhutäit raugeb ka kõige aktiivsema rübliku jõud. Järgmisteks ettevõtmisteks aitab jõudu koguda kosutav uni. Kui pehmete linadega hotellivoodi on lihtne lahendus, siis lapsele võib palju suurema elamuse pakkuda turismitalu, kus õues määgib lammas. Telkimisplats, kus merekohin unne suigutab. Tuuleveski, kus uni on kohe eriti magus. Üksik saar, kus und ei sega keegi.


Lustakad hääleharjutused kogu perele: • Pöder pöönas pöösas • Kummikutes kummitus kummitas kummutis • Pagari piparkook • Pisike pardike paterdas punase päikese poole • Roheline rohutirts ronis ribinal-rabinal rohelisele rohukõrrele


Kuressaare Turismiinfokeskus MTÜ Visit Saaremaa Tallinna 2 Kuressaare Eesti +372 45 33 120 www.visitsaaremaa.ee info@visitsaaremaa.ee

Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks

Saare maakonna omavalitsused

Profile for Saarte Turismiarenduskeskus

Perega Saaremaale  

Saaremaal jagub tegevust nii suurtele kui väikestele. Merevees sulistamine, looduses jalutamine ja ajaloos tuhnimine on vaid killuke nendest...

Perega Saaremaale  

Saaremaal jagub tegevust nii suurtele kui väikestele. Merevees sulistamine, looduses jalutamine ja ajaloos tuhnimine on vaid killuke nendest...

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded