Page 1

VAI VAI magazine

Celebrate Life! Pavasaris, 2015 m. 1 Numeris


© VAI VAI Magazine Visos teisės saugomos. Jokia šio leidinio dalis, jokia forma negali būti kopijuojama, platinama, panaudojama ar perduodama kitiems asmenims be raštiško žurnalo redaktorės sutikimo. Išimtis taikoma tik trumpoms citatoms ir kitiems, komercinių tikslų neturintiems panaudojimo būdams, kuriuos apibrėžia autorinių teisių įstatymas. Jei pageidaujate gauti leidimą, rašykite žurnalo redaktorei adresu žemiau, nurodant laiško temą: „Leidimo prašymas“. vaivaimagazine@gmail.com www.VAIVAIMagazine.lt

2 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


VAImagazine VAI

3


Sek Naujienas VAIVAIMagazine.lt FACEBOOK INSTAGRAM

Jeigu nori reklamuotis mūsų žurnale, nori jungtis prie komandos, nori pasiūlyti savo idėjas, nori pasidalinti įspūdžiais, nori bendradarbiauti, nori palikti atsiliepimą, siųsk mums laišką adresu:

vaivaiMagazine@gmail.com

4 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

viršelio nuotrauka Marija Stanulytė puslapio nuotrauka Jorigė Kuzmaitė


5


28 Turinys 8 Mūsų Šeima 18 Stilius 20 Vyrai / degenerates

28 Celebrate Life!

34 Kokteilių Receptai 50 Kokteilių Vakarėlio Užkandžiai / Receptai 60 Kokteilių Vakarėlio Stalo Dekoras - Rekomendacijos 66 Kokteilių Vakarėlio Stilius 68 Trupiniai / Kalendorinės Šventės

6 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

60


172 8

0

Namai

70 Interjeras / Koks Pavasaris Namuose? 72 Ir kaip gi be švenčių? 78 workshop / pasidaryk pats kailinį kilimėlį 80 Apgalvotos Dovanos VAI VAI Žmonės 86 INTERVIU SU JUODASIS KAROLIUKAS 106 PASAKOS TRUPINIAI SU VIKTORIJA BUGAJENKO

Maistas 108 PUSRYČIAI SU BERTA GARUCKĖ 111 O KAIP? / RECEPTAI 124 MITYBOS PERLIUKAI

126 Mieste

128 VIETOS DARBUI 150 VAKARO GARSAI 166 MĖGAUTIS PARYŽIUMI 172 KELIAUTOJO MENIU 176 Saviugda / Laikas 180 VAI VAI Rekomendacijos 182 Wishlist Darbo Vietai

134 7


Mūsų Šeima

VIKTORIJA KOVRIGA

RŪTA RAČAITĖ

JORIGĖ KUZMAITĖ

Vyriausioji Redaktorė

Vyriausiosios Redaktorės Pavaduotoja /Maisto Redaktorė

Celebrate Life! / Miesto Redaktorė - Fotografė

Kavos, knygų ir pyragaičių draugė, kūrybinių industrijų studentė, visad apsikrovusi naujais planais ir idėjomis. Tik štai VAI VAI visai ne naujas planas. Nuo vaikystės visur paskui mane keliauja krūva knygų ir žurnalų. O tai, kad jau esu dalis savojo, verčia jausti tarsi gyvenčiau svajonėje. Tačiau iš tiesų, šiuo metu gyvenu Portugalijoje.

Tikriausiai ryškiausia šiandieninė mano būsena - šioks toks „užsisukimas” beprotiškuose savęs ieškojimuose ir atradimuose. Visa tai iš esmės sudaro kultūros vadybos ir kultūros politikos mokslai, miestietiški klajojimai po Vilnių, o kartu ir po VAI VAI žurnalo puslapius.

Gyvenime - kūrybinių projektų iniciatorė, vadovė ir toji, kaip sako Gintarė, tikroji Viktorija, besišypsanti ryškiai padažytomis lūpomis. Jeigu ką nors dievinu – pasineriu į tai stačia galva. Sako, jog esu užsispyrusi ir tai yra tarsi mano varomoji jėga, kuria be jokios abejonės užvedu ir visas VAI VAI moteris - todėl žurnalas gyvuoja! Mane galima rasti adresu Dievinu.lt

8 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


SIGITA PETRUNINA

GINTARĖ PASAULYTĖ

MONIKA PAKULNYTĖ

Namų Redaktorė

Kalbos Redaktorė

Viešųjų Ryšių Specialistė

Man patinka būti namuose. Mėgstu daiktus, turinčius istoriją, detales, suteikiančias jaukumo. Domiuosi būdais, kaip būstą paversti namais, į kuriuos gera sugrįžti. Tinklaraštyje „Ten Kur Namai“ skatinu išdrįsti įsileisti į namus sezonų nuotaikas, gražius daiktus ir eksperimentuoti kuriant aplinką, kurioje gyveni.

Gyvenu ir kvėpuoju man brangiausiais dalykais – užsibrėžtų tikslų ir svajonių siekimu, patinkančiais darbais, savirealizacija, kelionėmis, muzika ir žinoma tuo, kas suteikia pilnatvę bei didžiausią palaikymą – t.y. savo nuostabia šeima. Dievinu besišypsančius, pozityvius ir įkvepiančius žmones, su kuriais smagu bendrauti, dirbti ir kurti kartu.

Geriausiai mane apibūdinantis daiktavardis - degtukas. Greitai užsiplieskiu, tačiau ne visada užkuriu viską niokojantį gaisrą ar susideginu pati. Kartais ugnies prireikia maloniems dalykams, pavyzdžiui, ramų vakarą uždegti kvepiančią žvakę ar įžiebti laužą vasariniams šašlykams. Ugnies taip pat reikia gražių idėjų ir savų svajonių įgyvendinimui.

9


Mūsų Šeima

VAIDA TAMOŠAUSKAITĖ

AURELIJA

Fotografė

INGRIDA PILAT

KAVALIAUSKAITĖ

Fotografė

Esu laisvai samdoma grafikos dizainerė, iliustratorė. Mano darbas yra mano hobis. Myliu tai, ką darau. Myliu savo gyvenimą. Labai mėgstu iššūkius, tad nuolatos išsikeliu sau aukštus tikslus, o taip pat kasdien stengiuosi išmokti kažko naujo. Manau, jog gyvenime įmanoma beveik viskas. Tiesiog reikia nepasiduoti - imti ir daryti.

10 VAI VAI

magazine

Vyr. Redaktorės Asistentė Studijuoju komunikaciją ir kūrybines industrijas, dirbu administratore vaikų žaidimų erdvėje. Nuo vaikystės esu gavusi „tarškutės“ pravardę, todėl didžiausias mano pomėgis ir yra daug kalbėti, bendrauti su žmonėmis. Tai tarsi asmeninė mano atsipalaidavimo terapija. Kartais tenka daug kurti, tokią save mėgstu labiausiai, tą kitą savo pusę - jautrią, tyrą, švelnią!

/ 2015, pavasaris

Esu meniškos sielos asmenybė, studijuoju kūrybines industrijas. Dievinu rudenį ir gėles. Mėgstu keliauti, kuo daugiau pamatau pasaulio, tuo labiau jaučiu, kad gyvenu. Klausausi roko muzikos, kuri mane įkvepia darbams. Turiu daug pomėgių, bet labiausiai iš jų visų myliu fotografiją.


RUGILĖ MICKEVIČIŪTĖ

Komunikacijos Specialistė Dirbu vienoje reklamos agentūroje, o laisvalaikiu užsiimu įvairiais projektais, tokiais kaip Rajon ir Puffchic. Man gyvenime svarbiausia susirasti veiklą, kuri teiktų džiaugsmą. Kai veiki, kas patinka, kad ir ne visą dieną, bet nors kartą per savaitę, visuomet yra ko laukti ir kur nukreipti mintis.

RASA KONDRATAVIČIŪTĖ

IEVA MARIJA

Mados Žurnalistė

KVIETKAUSKAITĖ

Kurios gyvenime visko daug, bet tuo pačiu visko dar labai labai mažai. Šypsena ir nepataisomas optimizmas kiekvieną dieną mane veda vis pirmyn, o mažos mergaitės Doroti iš „Geltonų plytų kelio” žodžius „tik svarbu labai norėti, pasistengti ir tikėti” kartoju ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Man gyvenime svarbiausia daryti tai, kas patinka, ką noriu, dėl to dažnai tenka plaukti prieš srovę.

Maisto Blogerė Dėl maisto pamišusi tarptautinio verslo studentė, besislepianti už tinklaraščio „Skanios mintys“ durų. Myliu aštrų maistą, paklydimus naujuose miestuose, įkvėptus ir įkvepiančius žmones (o su jais ir bemieges naktis, kuriančias istorijas) bei banglentes.

11


Kovo 31, 1 numeris, Pavasaris 2015 m.

Numerį Padėjo Rengti UGNĖ UGENSKAITĖ ILIUSTRATORĖ, BLOGERĖ DATFLAMIE.BLOGSPOT..com

ERIKA STOJANOVA blogerė sausagejar.com

Laura Beiliūnaitė iliustratorė

Evelina Giedrytė Dizainerė

12 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Sek Mus Instagrame!

@vaivaimagazine 13


redaktorės laiškas

“Gyvenimas – tai viena didelė

šventė, kurią siekiame švęsti kartu su mylima VAI VAI šeima ir su tavimi!

Nuotraukoje mes – Viktorija ir Rūta - dvi VAI VAI iniciatorės.

14 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

n u o t r a u k a Va i d a To m a š a u s ka i t ė vieta Liu Patty


Redaktorės Laiškas M

anau, jog geriausia būtų pradėti pasakojimą nuo esminio dalyko, kuris nuolat tūnojo mano mintyse. Kartą (prieš kelis metus) gera draugė Beata manęs paklausė: „Kaip Tu įsivaizduoji savo svajonių darbo vietą?“, nedvejodama jai nupasakojau: „Šviesi erdvė, ilgas baltas stalas (tada dar nebuvo tos „baltos mados“) ir žmonės. Stoviu prie vieno stalo galo, ant jo guli žurnalas, o mes visi (matyt visa komanda) esame palinkę virš jo ir diskutuojame.“ Dabar žinau, žurnalas apjungia visas mano savybes, gebėjimus ir nuotaikas, todėl tai yra mano ideali darbo vieta. Tačiau tik dabar kartu su nuostabiomis moterimis mes galime įgyvendinti šį tą gražaus ir įspūdingo. O visa tai pastūmėjo kita mano bičiulė ir žurnalo bendramintė – Rūta. Pamenu, sėdėjome jaukioje kavinukėje, siurbčiojome taip mėgiamą kavą ir dalinomės įspūdžiais, nes viena kitoje atradome daug panašių bruožų ir pomėgių. Kalbėjome apie mūsų Dievinu Dirbtuves ir staiga Rūta panoro kažką išsakyti, tačiau greitai persigalvojo.

Paraginau vistiek pasipasakoti, nes viskas svarbu, o ji sako: „Ne, čia iš viso už fantazijų ribų“. Aš vis tiek nenusileidau ir galima sakyti net pareikalavau, kad ji užbaigtų savo mintį, o ji buvo tokia: „O kodėl nepradėjus kurti žurnalo?“. Net susigraudinau (žinoma iš laimės), kad atsirado žmogus, kuris turi tokių pat siekių kaip ir aš! Turbūt nenustebsi, kad toliau plėtojome šią idėją ir palaipsniui sutikome daugiau bendraminčių, iš kurių ir susibūrė mūsų charizmatiškų moterų komanda. Tai komanda, kuri man tarsi šeima. Esame neabejingos moterims, kurios siekia gyvenime daugiau negu iš jų reikalauja visuomenė. Norime parodyti, jog gyvenimas gražus, todėl šiame pavasario numeryje sukaupėme daug nuostabių akimirkų, straipsnių ir vaizdų. Norime, kad kiekvienas puslapis įkvėptų Tave veikti ir padrąsintų užsiimti mėgstamais dalykais! Gyvenimas – tai viena didelė šventė, kurią siekiame švęsti kartu su mylima VAI VAI šeima ir savo skaitytojais!

Viktorija Kovriga Vyriausioji Redaktorė

15


kol rengėme numerį

Iš mūsų Redakcijos Gyvenimo

Rūta valgė pusryčius balkone Portugalijoje - Porte!

Viktorija pasitikdavo rytus su kava ir VAI VAI. Sigita mus džiugino savo interjero fotosesijos užkulisiais.

Jorigė dirbdama neatsispirdavo ,,macarons” žavesiui ir skoniui.

16 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Ingrida ieškojo įkvėpimo žurnaluose.


Gintarė , jos dukra ir augintinė kasdien bandė prisišaukti pavasarį!

Aurelija propaguoja sveiką mitybą ir savo popietes praleisdavo su knyga...

Ieva gamino mūsų numerio skanėstus!

Ugnės šypseną puošė gėlių puokštės!

Monika sunkius pirmadienio rytus praleisdavo su žurnalu ir skaniais pusryčiais...

Erikai kūrybiškų minčių netrūko! 17


stilius

Ar jauti, kaip ilg bundanti gamta k ir švęsti pavasar suknelės?

1. Languoti marškiniai/Zara 2. Šilko suknelė/Apoteca.lt 3. Džinsinė suknelė/OffOn daiktai 4. Suknelė/Zara 5. Sportbačiai/H&M 6. Sportbačiai/VANS 7. Natūralios odos bateliai/H&M 8. Basutės/NEXT

18 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Kas ,,ant bangos” šį pavasarį? gėjant dienoms, saulė ir kviečia atsinaujinti, pasipuošti rį? O kokia šventė, be naujos

Tekstą ir nuotraukas parengė sigita petrunina

P a s i d o m ė j o m e pavasario mados tendencijomis ir štai ką siūlome Tau įsileisti į savo spintą. Languota yra nauja juoda Languoti audiniai, atrodo puikiai tinkantys staltiesei, užkariavo mados podiumus. Dizaineriai nuo Oscar de la Renta iki Michael Kors siūlo rengtis languoto audinio rūbais. Ir languoti rūbai atrodo puikiai! Nesvarbu, ar smulkiais ar stambiais langeliais margintus drabužius rinksiesi - būsi madinga. Džinsas Sako, džinsas ir vėl madingas. O kada jis buvo išėjęs iš mados?

Pasirodo buvo, o dabar grįžo su trenksmu ir puoštas pavyzdžiui blizgučiais, kaip siūlo Dolce & Gabbana. Džinsas šį sezoną ne tik įprastas mėlynas, bet ir nutrintas, lyg nuskalbtas. Ieškok plačių džinsinių kelnių, ar įliemenuotos, figūrą pabrėžiančios suknelės. Šį pavasarį drąsiai rinkis bet kokį džinsinį rūbą neapsiriksi.

Gėlės visur Drąsos apsirengti gėlėtai nuo galvos iki kojų nebereikia. Gėlėta - labai madinga ir kaip rašo Vogue - gėlės ant drabužių pasiliks ilgam. Stambiais gėlių raštais margintos palaidinės ir suknelės, arba kelnės ir švarkeliai - moteriška, drąsu ir skelbia - vasara jau greit.

Balta ne tik nuotakai

Lygiapadžiai ir sportinė avalynė

Balta spalva ir visi pasteliniai atspalviai įsitvirtino pavasario madoje ir skelbia, kad ramybė yra čia Tavo viduje. Nėriniuotos, romantiškos suknelės ar tiesaus silueto, sportiški rūbai - visur dominuoja šviesios, gaivios spalvos.

Dabar turėtų apsidžiaugti visos aukštakulnių nemėgėjos - lygiapadžiai bateliai, sportinė avalynė ir basutės puoštos dirželiais yra populiarumo viršūnėje. Atrodo, šį pavasarį galėsime būti elegantiškos ir be aukštų kulnų. 19


vyrai degenerates

20 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Ironijos ir grožio, karo ir mados sintezės misija įmanoma


Nagrinėdamos naujausius Lietuvių dizaino išradimus, susipažįstame ir su grafikos dizaineriu Augustinu Paukšte, jo kuriama drabužių linija „Degenerates“. Už viso to slypi ištisa subkultūra, kuri dažnam lieka nepastebėta, žvilgsnį paviršutiniškai įsmeigiant tik į dailiai išsiuvinėtus... automatus...

tekstas Jorigė Kuzmaitė nuotraukos Marla Singer, Martyna Jovaišaitė

Kalbiname patį Augustiną ir brendame į ,,Degenerates” pasaulį.

21


vyrai degenerates

- Kokia pavadinimo „Degenerates“ reikšmė? - „Degenerates“ pavadinimas – tiesioginė žodžio „degeneratas“ reikšmė (išsigimėlis, žmogus, turintis fizinių, psichinių sutrikimų), įvilkta į subtilią ironiją bei pasišaipymą iš nusistovėjusių visuomenės normų. 22 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

- Kokia žinutė slypi šioje kolekcijoje?

- Visas prekės ženklas pirmiausia yra ironiškas ir visus pritariančiuosius karo, diktatūrų absurdiškumui, kviečia dėvėti jo kuriamus marškinius, kepures, varlytes, švarkus, taip skleidžiant savo požiūrį bei įsitraukiant į šią subkultūrą.


- Kokia visuomenės reakcija į „De- Visada nagrinėjau diktatūras ir kai kūriau generates“, žinant esamą politinę šią kolekciją, neramumai Ukrainoje dar nebuvo tokie ryškūs. situaciją Europoje? - Dalis žvelgia labai tiesiogiai ir priima asmeniškai, tačiau vertinant „Degenerates“, labai svarbią reikšmę įgyja potekstė – ironiškas požiūris į karą ir taip pat siekis atkreipti dėmesį į esamas situacijas. 23


vyrai degenerates

,,„Degenerates“ - tai prekės ženklas, atliepiantis šūkį „Mąstyk globaliai, veik lokaliai“pažvelkime, kiek diktatūrų slypi Afrikoje, Pietų Amerikoje... Šiandien tai vis dar vienos opiausių problemų mūsų visuomenėje, į kurias ir noriu atkreipti dėmesį. Ir, aišku, neatmetame galimybės kiek paaugus paaukoti dalį pinigų nuo karo nukentėjusioms šalims.” - pasakoja Augustinas.

24 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


- Kokia „Degenerates“ ateitis?

- Kol kas pradėjome nuo „klasikos“ – nuo marškinių, tačiau ateityje sieksime bendradarbiavimo su mados dizaineriais, kurie padėtų tikslingiau susieti grafinį dizainą su profesionaliomis mados žiniomis įdomesniam rezultatui išgauti. Tikimės, jog „Degeneratai“ netrukus aplankys boutique‘ų lentynas, ideologiją skleidžiantys lipdukai pasieks gatves, o taika – pasaulį.•

25


vyrai degenerates

26 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


27


celebrate life! kokteilių vakarėlis

28 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

nuotrauka Jorigė Kuzmaitė


Celebrate Life! KOKTEILIŲ VAKARĖLIS

Kokteilių ir

Užkandžių Receptai

Stalo dekoravimas Stilius

Let’s start the party!

29


celebrate life! kokteilių vakarėlis

Kokteilių Vakarėlio Stalas

Burokėlių, kriaušių ir mėlynojo sūrio tartos

30 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

nuotrauka Ingrida Pilat


1 ,,Celebrate Life” 2 ,,Blueberry Lemonade” 3 ,,Livin‘ Easy” 4 ,,Oh so fresh!”

1

13

Gegužės -oji – retai kada minima, bet labai smagi

Tarptautinė Kokteilių Diena

2 tekstas ir nuotraukos Jorigė Kuzmaitė iliustracijos Ugnė Ugenskaitė

3 4

Šokoladiniai apelsinai su jūros druska 31


celebrate life! kokteilių receptai

Mes, kaip gyvenimo šventės dalyvės, tikrai negalime praleisti šios progos, todėl nedelsdamos dalinamės savo šventiškomis idėjomis – nuo stalo dekoro, iki šventinės aprangos tendencijų. Žinoma, neaplenksime ir kokteilių bei užkandžių receptų!

32 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Nuotraukos © Ingrida Pilat


Kokteilių Receptai Pateikiame kelis mūsų mėgstamų kokteilių receptus bei jų puošybos būdus, kuriais galėsi nustebinti savo svečius ir Tu. Viskas paprasta, gardu, elegantiška, gražu, o VAI VAI taurėse šį pavasarį ypatingai šėlsta gervuogių šokiai. Ilgai nelaukdamos, pasakojame apie savo virtuvės eksperimentus ir pilstome gėrimus į taures.

33


celebrate life! kokteilių receptai

Celebrate Life Kokteilis tekstas ir nuotraukos Jorigė Kuzmaitė

Ypatingoms progoms - ypatingas ir kokteilis. Auksu pacukruoti krištolinės taurės krašteliai, ombre stiliumi nuspalvinti šampano burbuliukai, mėlynos (kaip ir vis trumpėjančios pavasario naktys) gervuogės bei subtilus, žalumos atgimimą pranašaujantis čiobrelis, sukurs iškilmingą atmosferą Tavo svarbiausiai šventei. Neišsigąsk – kokteilį paruoši labai greitai!

4 T aurėms Gėrimo Reikės Butelio mėgstamo šampano Pusės stiklinės džino Gervuogių sirupo

Dekoras Čiobrelio šakelių Rudojo cukraus Gervuogių

34 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


35


celebrate life! kokteilių receptai

Paruošimo Būdas Pirmas žingsnis - taurės kraštelių cukravimas. Vienas žinomesnių būdų cukrui pritvirtinti – šviežios citrinų sultys, tačiau šį kartą siūlome išbandyti šį tą naujo. Sviestas – taip pat puikus pagalbininkas šioje situacijoje ir jo skonis, priešingai nei citrinos, nebus juntamas. Tereikia tarp pirštų sušildyti nedidelį gabalėlį sviesto ir juo patepti taurės kraštus. Ilgai nelaukdamos, merkiame taurę į indelį su ruduoju cukrumi ir džiaugiamės rezultatu! Atlikę paruošiamuosius darbus, pradedame maišyti gėrimą. Tam naudojame standartinę 150 ml šampano taurę.

Laukia vos 5 žingsneliai! Pirmiausia, įpilame 25 ml džino, tada įmetame dvi gervuoges, įpilame 50 ml sirupo ir likusią taurės dalį atsargiai užpildome šampanu. Įmerkiame čiobrelį papuošimui. Į sveikatą! 36 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


37


celebrate life! kokteili킬 receptai

38 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


39


celebrate life! kokteilių receptai

Livin’ Easy Kokteilis Koks pavadinimas, toks ir kokteilis – neapsunkinantis buities, neišvarginantis ilgais receptais, nepriversiantis stoti prie puodų, o ir savo netikėtumu nustebinsiantis ne vieną. Pagaminsi jį taip greitai, kad net nepastebėsi.

Tau Reikės Mėgstamo baltojo vyno Greipfrutų sulčių Ledukų Mėtos lapelių papuošimui

40 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Paruošimo Būdas Paimame mums labiau patikusią taurę ir į ją pagal skonį įpilame šiek tiek baltojo vyno bei greipfrutų sulčių. Viskas! Patiekti galima su ledukais, o dekoruoti įmetus kelis mėtų lapelius. Turint daugiau laiko kūrybai, tokiam kokteiliui puikiai tiks ir įvairių vaisių gabaliukai. Gaivu, paprasta, greita, skanu!

41


celebrate life! kokteili킬 receptai

42 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


43


celebrate life! kokteilių receptai

Blackberry Lemonade Kokteilis be alkoholio Žodis „limonadas“ bent jau man, dažnai siejasi su vaikyste, saldžiomis popietėmis ir nerūpestingomis dienomis. Šiek tiek vaikiškos nostalgijos mums kaip tik ir atneša šis Blackberry Lemonade gervuogių kokteilis. Spalvotas, gražus, gaivus ir visiškai be alkoholio. Puikiai tiks tiek atsigaivinti darbų metu, tiek pradžiuginti draugus.

4 stiklinėms reikės: 5 Stiklinių vandens Stiklinės šviežių citrinos sulčių Gervuogių sirupo

44 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


45


celebrate life! kokteili킬 receptai

CELEBRATE LIFE! | Kokteili킬 Receptai

46 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


47


celebrate life! kokteilių receptai

Oh so fresh! Kokteilis Dar vienas kokteilis – stebukladarys – mėlynių (arba šilauogių) gėrimas „Oh so fresh!“. Neregėtai skaidrus bei gaivus.

Kok teiliui Paruošti Reikės 40 ml Degtinės Gazuoto mineralinio vandens arba toniko Mėtos lapelių Šilauogių arba mėlynių Ledukų Žaliųjų vynuogių sulčių Žaliosios citrinos

48 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

nuotraukos Ingrida Pilat


Paruošimo Būdas Šiam kokteiliui labai praverstų kokteilių plaktuvė (šeikeris). Esant galimybei, į ją nedelsdamos sudedame mėtų lapelius, ledukus, įpilame degtinės, sulčių, toniko arba mineralinio vandens pagal skonį ir poreikius, suplakame! Štai ir visas kokteilis. Belieka tik gėrimą supilti į taurę ir dekoruoti uogomis. Jei skonis per kartus, įspausk žaliosios citrinos sulčių bei įmesk dar kelias uogas. Taip, laisvės kūrybai tikrai yra!

49 49


celebrate life! užkandžiai kokteilių vakareliui

Užkandžiai Kokteilių Vakarėliui

Burokėlių, kriaušių ir mėlynojo sūrio pyragėliai 50 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Ir


Gurkšnojant gaivius, elegantiškus ir skanius VAI VAI kokteilius, ranka tiesis ir prie paprastų, bet labai žavių, gėrimus papildančių užkandžių. Štai 4 gardūs receptai, kuriuos paruoši be didelio vargo ir kurie pamalonins gomurį. Pirmyn į virtuvę!

dar daug kitų...

Šokoladiniai apelsinai su jūros druska 51


celebrate life! užkandžiai kokteilių vakareliui

Burokėlių, kriaušių ir m ė ly n o j o sūrio tartos tekstas ir užkandžių nuotraukos Ieva Marija Kv i e t ka u s ka i t ė

12 tartų Pakelis sluoksniuotos bemielės tešlos, 2 nedideli burokėliai, 2 obuoliai, 100 g mėlynojo pelėsinio sūrio, Druska ir pipirai, 1 kiaušinis aptepimui.

52 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


PARUOŠIMAS Įkaitink orkaitę iki 200 laipsnių Celsijaus. Nulupk burokėlius ir obuolius bei supjaustyk juos plonais griežinėliais. Iš atšildytos tešlos išpjauk norimo dydžio apskritimus, ant jų dėk kelis burokėlio ir obuolio griežinėlius, apibarstyk druska, pipirais bei trupintu mėlynuoju sūriu, o tešlos kraštus aptepk kiaušinio plakiniu. Tartas kepk apie 13-15 minučių, kol tešla iškils ir taps auksinė. Išėmus iš orkaitės, tartas gali apiberti dar trupučiu mėlynojo sūrio.

“ prie pavas ariškų lengvesnių kokteilių

53


celebrate life! užkandžiai kokteilių vakareliui

Traškūs Prosciutto krepšeliai su kriaušėmis

10 krepšelių Pakelis pjaustyto Prosciutto kumpio, 2 nedidelės kriaušės, Pora šaukštų citrinos sulčių.

54 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


PARUOŠIMAS Įkaitink orkaitę iki 180 laipsnių Celsijaus. Kumpio griežinėlius plonu sluoksniu klok į keksiukų formeles ir kepk orkaitėje 15 minučių. Išėmusi iš orkaitės, krepšelius dėk ant popierinio rankšluosčio ir leisk jiems pilnai atvėsti bei sutvirtėti. Kriaušes supjaustyk smulkiais kubeliais ir išmaišyk su citrinos sultimis. Į traškius krepšelius dėk kriaušes ir iš karto patiek ant stalo, nes pastovėję krepšeliai suminkštėja.

“ prie vaisinio kokteilio

55


celebrate life! užkandžiai kokteilių vakareliui

Šokoladiniai apelsinai su jūros druska 2 apelsinai, 300 g baltojo cukraus, 500 ml vandens, 100 g juodojo šokolado, Stambi jūros druska.

56 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


PARUOŠIMAS Puode išmaišyk vandenį su cukrumi ir leisk užvirti. Apelsinus supjaustyk griežinėliais ir dėk į verdantį vandenį, kuriam vėl užvirus sumažink ugnį ir virk apie 1 valandą 35 minutes, karts nuo karto lengvai pamaišydama. Vėliau apelsinus sudėk ant kepimo popieriumi iškolotos skardos ir palik džiūti kambario temperatūroje bent 6 valandas, ar per naktį. Apdžiūvusius apelsinus iki pusės merk į ištirpintą šokoladą, dėk ant kepimo popieriaus ir apibarstyk stambiais jūros druskos kristalais.

“ saldu

rūgš tu,kad atsvertų kokteilio saldumą

57


celebrate life! užkandžiai kokteilių vakareliui

Crostini su svogūnų čatniu, parmezano sūriu ir žemės riešutais

Svogūnų čatniui 4 svogūnai, 1 v.š. alyvuogių aliejaus, 1 v.š. cukraus, 1 v.š. baltojo vyno acto.

Taip pat: Bagetė ar kita mėgstama šviesi duona, Parmezanas arba kitas kietasis sūris, Sauja žemės riešutų.

58 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


PARUOŠIMAS Svogūnų čatniui supjaustyk svogūnus plonais griežinėliais ir kepk alyvuogių aliejuje ant žemos ugnies apie valandą. Karts nuo karto pamaišyk, kad nepridegtų prie indo dugno. Kai svogūnai taps tamsios auksinės spalvos, įmaišyk cukrų ir actą. Ant paskrudintų duonos riekelių tepk svogūnų džemą, uždėk kelis plonus kietojo sūrio griežinėlius ir apibarstyk skrudintais smulkintais riešutais. Skanaus!

“ prie nealkoholinio kokteilio

59


celebrate life! stalo dekoras

Stalas Kokteilių Vakarėliui pagal Debesų Gaudyklę tekstas ir rekomendacijos Debesų Gaudyklė stalo dekoras va i va i

60 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Nuotraukos Jorigė Kuzmaitė


Švenčių organizatorės ir dekoratorės

R uošiantis pavasariškamkokteiliųvakarėliui,

Gytė

ir Virginija

nuotaiką galima sukurti ne tik ryškiomis spalvomis, bet ir kitais originaliais akcentais.

Organizuojame ir dekoruojame asmenines šventes, nuoširdžias priesaikas ir... Gaudom pilkus debesis Jūsų šventės dieną, vakarienes miške, sendaikčius, kitokias gėles, įkvepiančius žmones, scenarijus ,,lipančius” iš rėmų, prasmingus simbolius ir apeigas.

Jei yra galimybė, patiek kokteilius ir užkandžius ant netradicinio baldo, palangės ar lentynos. Svarbu neperkrauti vieno baldo, geriau po mažiau, bet skirtingose vietose. Šiek tiek prabangos (bet ne per daug) suteiktų blizgantys stalo takeliai. Jų dėka aplinkai galima suteikti ne tik iškilmingumo, bet ir žaismingumo įvaizdį. Viskas priklauso nuo to, kaip juos panaudosi. 61


celebrate life! stalo dekoras

Kalbant apie kokteilių pateikimą, čia taip pat reiktų būti labai atsargiai.

Populiaru kokteilius pateikti stiklainėliuose, tačiau dažnai dėl ekonominių sumetimų pataupome kokybiškiems ir gražiems indeliams, tokiu būdu sugadindami originalią idėją.

Jei kokteilių vakarėlyje visgi atsirastų tauriųjų gėrimų – drąsiai rinkis prabangius grafinus. Jų galima rasti beveik kiekvienos močiutės indaujoje.

62 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

nuotraukos Ingrida Pilat


Jei yra noro

vakarėlio vietą puošti gyvomis gėlėmis tulpės – puikūs pavasario simboliai.

63


celebrate life! stalo dekoras

Gaiviems kokteiliams

pateikti labai tiks pablizginti taurių kraštai, tik tuomet kokteilį reikėtų gerti pro šiaudelį.

64 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

nuotraukos Jorigė Kuzmaitė


Š iaudelius taip pat reikėtų rinktis labai atsakingai.

Šiuo metu šiaudelių pasiūla kur kas didesnė nei anksčiau, tad siūlome rinktis popierinius vienspalvius arba margus, tačiau pastelinių spalvų. Tradiciniais papuošimais iš popierinio skėtuko jau nieko nebenustebinsi. Sausas ledas, ledukai su užšalusiomis nesmulkintomis uogomis, vaisiais, gyvomis gėlėmis – štai kas tikrai originalu ir pavasariška Tavo kokteilių vakarėliui!

Suki galvą,

kaip įdomiau pateikti tradicinius kokteilius?

65


celebrate life! stilius

Stilius Kokteilių Vakarėliui tekstas ir stilius Rasa Kondratavičiūtė iliustracijos Ugnė Ugenskaitė

Kai kokteiliai ir užkandžiai paruošti ir

jau atrado savo vietą ant papuošto stalo, arba jei kątik gavai pakvietimą į kokteilių vakarėlį - metas pagalvoti apie aprangą!

Suknelė

Paprastai ji turėtų būti kukli, vienatonė, ne itin marga. Batų įvairovė - nuo aukštakulnių iki žemapadžių balerinų. Svarbiausia, kad avalynė derėtų prie bendros aprangos. Ne itin oficialių vakarėlių metu galima žaisti su akcentais:

66 VAI VAI

magazine

masyviais karoliais ar daugiau apyrankių, tačiau oficialesniam vakarėliui patariame rinktis subtilius, minimalius aksesuarus. Didesnę rankinę puikiai pakeis delninukė, į kurią galėsi įsimesti tik lūpdažį ir telefoną, o visą gyvenimą bent vienam vakarui palikti namuose.

/ 2015, pavasaris


Alternatyva suknelei – kelnės arba sijonas, puikiai derantis su palaidine. Sijoną siūlome rinktis šiek tiek pūstą, siekiantį blauzdas, pasiūtą iš tiulio ar kito puošnesnio audinio.

Vyrai kaklaraištį gali pakeisti varlyte, tokiu būdu suteikdami aprangai žaismingumo. Švarko spalva gali skirtis nuo kelnių, tačiau svarbiausia, kad šie du aprangos elementai derėtų tarpusavyje.

Juodi suvarstomi batai –

amžina klasika, kuri dera praktiškai prie bet kokios aprangos!

67


celebrate life! trupiniai / kalendorinės šventės

Švęsk Pavasarį!

Visas gyvenimas - tai didelė šventė! O pavasarį nereikėtų pamiršti dienų, kuomet galima paminėti gražius įvykius. šventes parengė Ingrida Pilat tekstas Viktorija Kovriga

Balandis

1 dieną- Melagių Diena 2 dieną - Tarptautinė Vaikiškos Knygos Diena 3 dieną - Didysis Penktadienis 5 dieną - Šv. Velykos 7 dieną- Pasaulinė Sveikatos Diena 15 dieną – Kultūros Diena 26 dieną Pasaulinė Gyvybės Diena 68 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Gegužė 1 dieną- Darbininkų Diena 3 dieną - Motinos Diena, Saulės Diena, Spaudos Laisvės Diena 6 dieną - Diena Be Dietų 9 dieną - Europos Diena, Tulpių Žydėjimo Šventė 13 dieną- Mildos Meilės Deivės, Kokteilių Diena! 20 dieną - Kauno Diena 29 dieną - Vyrų Diena 30 dieną - Šviesiaplaukių Diena

69


namai interjeras

INTERJERAS

Koks pavasaris namuose?

tekstą ir nuotraukas parengė Sigita Petrunina

Tai, kas atsiduria tavo spintoje yra (ar bent jau turėtų būti) ir stilius, ir mada, ir tendencija. - Agnė Gilytė, Spintologija Ne veltui pradėjau nuo A. Gilytės citatos. Namuose - kaip ir Tavo drabužių spintoje, sezonai yra labai svarbūs. Juk namai, kaip ir žmonės – jie nuolat keičiasi! Todėl norėčiau šiek tiek pakeisti šią citatą: tai, kas atsiduria tavo namuose, yra ir stilius, ir mada, ir tendencija. Atėjus pavasariui, natūraliai kyla noras gyventi lengviau, gaiviau ir šviesiau. Kaip storą, žieminį paltą pakeičia lengvas pavasarinis švarkelis, taip storas antklodes ir tamsias dekoratyvines pagalvėles namuose keičia švesios spalvos bei lengvi audiniai. Kaip keisti namus pavasarį, kad jaustumeisi taip, tarsi pro namus praūžė gaivaus, pavasarinio vėjo gūsis? Pradėkime nuo to, kas jau yra Tavo namuose 70 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Pagalvok, ar turi namuose daiktų, kurie Tau kelia malonius prisiminimus? Mylimojo dovana, suvenyras iš įsimintinos kelionės ar daiktai, primenantys vaikystę - visa tai turi būti matoma ir pasakoti Tavo bei Tavo namų istoriją. Surask namuose esančias knygas ryškiais viršeliais. Jos gali tapti pukia stalo ar lentynos dekoracija. Ir visai nebūtina turėti vadinamų coffee table (kavos staliuko) knygų, kuriose gausu gražių paveikslėlių. Neseniai perskaitytas nuotykių romanas gali tapti puikia tema pokalbiui. Galbūt pavasarį nusprendei valgyti sveikiau ir į savo racioną įtraukei daigintų sėklų? Nelaikyk jų tik virtuvėje ant palangės. Pabandyk daigus persodinti į gražų stiklinį ar molinį indą ir padėti jį svetainėje ant stalo. Pastebi pasikeitimą? Daigus vis dar gali vartoti maistui, bet kol tam ateis laikas, jie gali puikiai tikti papuošti Tavo namus.


Jei sėklų nedaigini, gali užsiauginti specialios Velykų žolės, kuri lygiai taip pat papuoš namus net jei žalumos už lango dar nematyti. Mažas pastebėjimas: atmink, kad puošia ne tik žali augalai, bet ir pats indas, kuriame jie auga.

“Tai, kas atsiduria Tavo namuose yra stilius, mada ir tendencija.

71


namai interjeras

INTERJERAS

Ir kaip gi be švenčių? Jei grįžtum keliais mėnesiais atgal, pri-

Medžių ir krūmų šakos. Žinoma, nelaužyk

simintum Kalėdas. Blizgučiai, lemputės

jų nuo medžių ir krūmų miesto parkuose,

ir kiti papuošimai tuo laikotarpiu vis

bet jei tik turi galimybę, pamerk namuose

anksčiau užkariauja miesto gatves, par-

didelę vazą su šakomis. Tinka forzicijos

duotuves ir namus. Kartais jau lapkričio

- po kelių dienų šakos gausiai pasidabins

pradžioje norisi susirasti dekoracijų dėžę

geltonais žiedais. Nepamiršk ir pačių

ir papuošimais išdabinti namus bei švęsti

paprasčiausių - kaukazinių slyvų šakų.

šventes. Šių medžių pumpurai ne tik išsprogsta ir šventinių

išleidžia lapelius, bet ir sukrauna baltus

dekoracijų. Mano namuose rudenį visu-

žiedus. Man labiausiai patinka juodųjų

omet išvysi dubenį, pilną obuolių, o

serbentų šakelės - jos išleidžia lapelius ir

vasarą akį džiugins vazoje pamerkta

žiedelius. O jų kvapas tiesiog apsvaigina ir

gėlių puokštė. Tai detalės, kurios atrodo

nukelia dar toliau nei pavasaris - į vasarą

natūraliai esančios namuose. Vadinu jas

su pilnu krepšiu juodųjų serbentų uogų.

Neįsivaizduoju

žiemos

be

kintančių sezonų simboliais, kurie padeda mums švęsti gyvenimą ir tuo pačiu

Velykos ir margučiai. Be abejo, marginti

pasitikti vis kitą sezoną.

kiaušinių mėnesį prieš Velykas nepradėsi, bet čia pagelbės mediniai margučiai. Kazipavasarį.

uko mugėje kasmet įsigyju bent po vieną

Gamtos pabudimas, išsilaisvinimas iš

ar du medinius kiaušinius. Mugėje gali

šalčio ir sniego – tai tarsi naujos pradžios,

rasti labai gražių spalvotų, ar natūralaus

gyvybės ir energijos simbolis. Kodėl gi tos

medžio, nedažytų ir nelakuotų margučių.

energijos nepakvietus ir į savo namus?

Jie ne tik puošia, bet ir bėgant metams bei

Gali pradėti nuo jau minėtų daigų, o po to

kintant medienai, iš kurios jie pagaminti,

sektų ilgas sąrašas, kaip antai: VAI VAI magazine / 2015, pavasaris

virsta truputį kitokia puošmena namams.

Šiandien

72

mes

švenčiame


Man labiausiai patinka juodųjų serbentų šakelės - jos išleidžia lapelius ir žiedelius.

Šiandien mes švenčiame pavasarį! 73


namai interjeras

INTERJERAS Gyvos gėlės geriau nei kas kitas skelbia, kad pavasaris jau čia. Ne paslaptis, kad gėlių parduotuvėse ir prekybos centruose svogūninių gėlių vazonėliuose gali rasti jau nuo gruodžio. Bet visai kas kita, kai narcizai ant stalo pražįsta kovo pradžioje, kai už lango jau girdėti pavasarinės paukščių dainos, o saulė kasdien pakyla vis aukščiau ir, koks stebuklas - šildo! Pradžiugink save ir padovanok sau tulpių arba kitų gėlių puokštę. Tiesiog šiaip sau, nes pavasaris. Nušausi du zuikius vienu šūviu - pradžiuginsi save ir papuoši namus.

74 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Ar Tau svarbios vyraujančios tendencijos? Tai tik Tavo pačios pasirinkimas. Tikrai nebūtina kiekvieną sezoną interjero parduotuvėse pirkti vis naujų daiktų. Kitavertus, žinodama tendencijas, lengviau nuspręsi, kaip dekoruoti namus ir priderinti naujus pirkinius prie jau namuose esančių interjero detalių. Šį pavasarį atkreipk dėmesį į šias intejero dekoro tendencijas: Pastelinės spalvos. Jos interjere vyrauja jau ne pirmus metus. Nieko keisto, kad šios, tarsi papudruotos spalvos yra populiarios. Jos sukuria jaukumo ir paprastumo nuotaiką, o tai kaip tik tai, ko daugelis trokšta namuose.


“Žinodama tendencijas,

lengviau nuspręsi, kaip dekoruoti namus. 75


namai interjeras

INTERJERAS Jei neplanuoji šį pavasarį perdažyti kambarių sienų, namų dekorui gali naudoti pastelinių spalvų detales pagalvėlių užvalkalus, vazas, staltieses. Jei norisi kardinalesnių pokyčių - įsigyk pastelinės spalvos, ar jų kombinacijų kilimą. Žemės tonai ir etnografiniai motyvai. Žemės spalvos lietuvių namuose yra turbūt vienos populiariausių. Šios spalvos vis dar labai ,,ant bangos”. Kartu su natūralumo tendencija aprangoje ir mityboje, natūralios medžiagos atkeliavo ir į namų interjerus. Norėdama namų interjerui suteikti daugiau natūralumo, prisimink medinius indus, liną ir natūralaus vaško žvakes. Natūralumo įspūdžiui sukurti gali naudoti nertas žemės tonų staltieses ir ramių (rudų, pilkų gelsvų) tonų pagalvėlių užvalkalus. Jei norisi truputį ryškumo - žaisk detalėmis, pavyzdžiui, 76 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

į stklinę vazą pamerk geltonų narcizų puokštę. Švelniam pasteliniam ir ramiam natūraliam stiliui kaip atsvara galėtų būti geometrinės figūros bei raštai. Griežtų linijų ir ramių atspalvių derinys atrodo puikiai, suteikia interjerui originalumo. Jei nori tik truputį paįvairinti namų interjerą, gali pakabinti paveikslą su šešiakampio figūra. Jei trokšti daugiau pokyčių juostomis ir trikampiais dekoruok sienas, duris ar baldus. Namai - tai vieta, į kurią gera grįžti. Tai užuovėja, kur jautiesi savimi. Kiekvieną kartą kurdama jaukumą namuose prisimink tai, kad gražu pirmiausia turi būti Tau pačiai. Nesvarbu, ar namus dekoruoji vadovaudamasi tendencijomis, ar tik savo nuotaika. Tu kuri erdvę, kurioje smagu būti Tau ir Tavo artimiesiems. •


“Tu kuri erdvę, kurioje smagu būti Tau ir Tavo artimiesiems.

77


namai workshop

Pasidaryk pats kailinį kilimėlį! tekstą parengė Sigita Petrunina nuotraukos ir idėja Erika Stojanova

Smagiausia, kai vėsų pavasario rytą lipdama iš lovos, kojomis pirmiausia palieti ne šaltas grindis, o švelnų ir minkštą paviršių. Siūlome Tau lengvai ir greitai pasigaminti dirbtinio kailio kilimėlį. Jį galėsi pasitiesti ne tik prie lovos, bet ir prie mėgstamo krėslo, ar tiesiog vaikų kambaryje.

1

Tau reikės •

• •

2 78 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Dirbtinio kailio. Įvairių spalvų ir plauko ilgio kailio gali rasti medžiagų parduotuvėse; Patiesalo po kilimu, kad tavo kilimėlis neslįstų ant grindų. Tokių patiesalų gali rasti parduotuvėse, kurios prekiauja kilimais; Aštrių žirklių; Ryškaus žymeklio ar flomasterio; Kilimėlio brėžinio (brėžinį galėsi rasti www.vaivaimagazine.lt svetainėje).


Eiga

1. Atsispausdink kilimėlio brėžinį. Lapą ir

3

4

dirbtinį kailį perlenk per pusę. Pagal brėžinį ant lapo, perbraižyk kilimėlio formą ant medžiagos; 2. Pradėk kirpti kilimėlį. Kirpdama būk atidi. Vis pažiūrėk į „gerąją“ kilimėlio pusę, ar kirpdama nenukerpi kilimėlio plaukelių; 3. Iškirptą kilimėlį apversk gerąja puse į viršų. Delnu nubrauk visus byrančius plaukelius;

5

4. Uždėk jau iškirptą kilimėlį ant

kilimo pagrindo ir apibrėžk; 5. Kirpk palikdama 3 cm nuo pažymėtos linijos, kad kilimėlio pagrindas būtų mažesnis nei pats kilimas; 6. Ant grindų tiesk kilimėlio pagrindą, o kilimėlį ant viršaus. Štai ir viskas, tavo kojos jau gali mėgautis šiluma ir kilimėlio švelnumu. •

6 kilimėlis gyvai 79


dovanos

Apgalvotos Dovanos dovanas parengė Ugnė Ugenskaitė datflamie.blogspot.com

Nuodugniai apgalvotos, suplanuotos dovanos - tai nauja šventinė tendencija, kurią diktuoja VAI VAI Magazine! Nepameluosiu sakydama, kad yra tokių žmonių kaip aš, kurie turi bent dešimt dovanų ir jų pakavimo įdėjų aplankų savo kompiuteriuose ir mielai pasidalina šiomis idėjomis su skubančiaisiais nupirkti dovanas.

80 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Nuotrauka Ingrida Pilat


Patarimas

Sigita (,,Ten kur namai”) pataria: ,,Nedovanok daiktų namų interjerui. Namai - labai asmeninė erdvė, todėl tavo dovana gali ne(pa)tikti ir likti nepanaudota.”

Popierinių niekučių mylėtojai Mažų kišeninių užrašų knygelių niekada negana. DubuDumo ir TheTwentyFingers

Ši tavo draugė namuose turi stalčių gražioms užrašų knygelėms, ji dievina sudarinėti sąrašus:ji planuoja savo dienotvarkę; rašo laiškus ir dienoraštį! Gražios knygos, kupinos įkvėpimo gyventi, tokios kaip Tanya Burr „Love Tanya“! Derantys puodeliai puikus pakaitalas mamų dovanojamiems porcelianiniams servizams. jimbobart

Marškinėliai, kuriais tavo barzdotasis draugas tikrai didžiuosis. Beardy Graphics

Labai vyriškas derinys – džinas su toniku ir ūsų vaškas – negali nenudžiuginti. MansFaceStuff

Niekas nesusilaukia tiek prisilietimų, kiek tavo draugo barzda: vyrai jam pavydi, merginos žavisi, o vaikai bijo.

Barzdotam draugui

Plakatai - paveikslai! Ypatingai rekomenduojame, jei plakato tekstas įkvepia! Naujuose namuose Kaip antai: ,,Life takes visada atsiras vietos you to unexpected places, love brings you augalams! Šis cementinis vazonėlis – home.” kauniečių BetonDeko OF LIFE & LEMONS darbas. Lietuviškas aliejus barzdai – visapusiškam didžiavimuisi – vešlia barzda ir jos priežiūros produktų gamintojais. Jį rasi Manly Co.

Tavo draugai metė kozirį savo močiutėms – apsigyveno kartu. Močiutės žegnojasi, o draugai švenčia meilę ir rengia įkurtuvių vakarėlį.

Naujakuriams 81


d ovanos DOVANOS

Gurmanui

Šio tavo draugo maisto nuotraukos Instagrame sulaukia daugiausia širdelių paspaudimų, jis žino visas naujas ir madingas vietas pavalgyti, vakarienės jo namuose yra stebuklingos ir netikėtos, o atostogos – tik kulinarinės. Gyventi, kad skaniai valgytum – TAIP!

Kavamanei

Šiai tavo draugei Frappuccino yra pasityčiojimas iš kavos. Ji renkasi aukščiausios kokybės pupelių Espresso ir svajoja apie gurmanišką kelionę į Brazilijos kavos plantacijas.

Asmeniškas puodelis su įkvepiančia rytine mintimi ar tik tarp jūsų žinoma paslaptimi – TAIP! Šis puodelis iš PrintableWisdom, bet dar asmeniškesnį, pagal individualius pageidavimus sukurs Dievinu!

Gražiose lėkštėse viskas atrodo žaviau. + 100 širdelių paspaudimų Instagrame garantuota. Lietuviškos dekoratyvios lėkštės gyvena màtte home ir skrebučio formos lėkštes kuria CharlotteMei.

Įkvepia SamsSimp Puodelisgertuvė pieniškiems ir žaliesiems kokteiliams – miestietės must have! Jo ieškok BAN.DO

Tai tavo draugė, kuri įsižeidžia pavadinta hipstere, bet „tą juokingą video su kačiukais“, kuriuo draugai dalinasi Facebook‘e, jau matė prieš du mėnesius. Ją sunku nustebinti, ji juokiasi iš Nicolas Cage pokštų, ji žino visas šviežias ir potencialiai sėkmingas grupes, jos specialybė – hashtag‘ai. Jos rytai prasideda Instagram, o vakarai baigiasi Tumblr. 82 VAI VAI

magazine

Vintage 1960 japoniškas kavinukas tikrai nudžiugins kavos mylėtoją. TheLionsDenStudio

/ 2015, pavasaris

Be tokio krepšio iš NastyGal neturėtų apsieiti nė viena!

Socialinių tinklų guru


kinomanui

Ją sutinki bene kasdien, bet nežinai jos svetainės sienų spalJį sutiksi ketvirtadieniais Twin Peaks’o vos, tačiau žinai, kiek klubo peržiūrose įnirtingai diskutuojantį Gyvos ar skintos gėlės, surištos šaukštelių cukraus ji apie Lauros Palmer mirtį. Jis kaspinu ar pasodintos dailiame deda į arbatą ir, kad rekomenduos verčiausius dėmesio alergiška medui. Kino pavasario filmus ir papasakos apie vazonėlyje – jos daro moteris laimingas. Galbūt negali jos ankstyvąją brolių Coenų kūrybą. pavadinti savo drauge, bet nori nustebinti kuo Žavus aksesuaras X failų gerbėjui. Sweet and nors daugiau, nei Aklovely ropolio dovanų čekiu.

kolegei

Universali dovana, kuri niekada nelieka nepanaudota. BAN.DO

pleDecor!

Kas mano, kad virtuvinių šluosčių būna užtektinai, turbūt nesisuka virtuvėje. YaoChengDesign

Lipdukai su mėgstamo režisieriaus žymiausiais darbais – must have! heartbeatsclub Nes kiekvienas vakaras yra filmų vakaras. ivonnabuenrostro Organinis iškylos patiesalas su žvaigždynais. SewnNatural Mamos pritars, kad kartais reikia puodelio vynui. MissPoppyDesign

Ši tavo draugė – labiausiai užimta moteris pasaulyje, milžiniškos korporacijos ŠEIMA valdytoja, finansų ekspertė, vadybininkė ir tvarkytoja.

jaunai mamai

83


dovanos

Pyragaitis pietų pertraukai, supakuotas VAI VAI dėžutėje, kurią galima atsispausdinti iš VAI VAI Magazine svetainės.

84 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

nuotrauka Ingrida Pilat


85


vai vai Ĺž m o n Ä— s

86 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


“KAS PASAKĖ, KAD AŠ NEGALIU? tekstas Viktorija Kovriga tekstą padėjo rengti Aurelija Kavaliauskaitė n u o t r a u ko s Va i d a Ta m o š a u s ka i t ė

Sakoma, reikia iš gyvenimo imti viską, ką jis duoda, o pasitaikius galimybei - viską keisti, išdrįsti tai padaryti. Mūsų redakcijos merginos tiki minčių galia, kuri mus visas suvienijo ties bendru projektu. Taip pat minčių galia mus nuvedė ten, kur sutikome neapsakomai nuoširdžius žmones – VIKTORIJĄ BUGAJENKO ir JULIŲ ZABORĄ. Kai kartu su bičiule Rūta nuėjome pasveikinti nepažįstamus žmones jų studijos antrųjų metų sukaktuvių proga, net nežinojome, kokie pokyčiai ir pažintys mūsų ten laukia. Susipažinome su be galo gražiai jautria asmenybe, už kurios stovi visada pasiruošęs padėti, galantiškas jos gyvenimo draugas. O jie abu - gražios ,,pasakos“ veikėjai - „Juodasis Karoliukas“ drabužių dizaino studijos įkūrėjai. Pasaka apie „Juodąjį Karoliuką“ neabejotinai įkvėps ir Jus, nes joje daug ryžto ir meilės. Kalbiname Viktoriją jos pavasariu kvepiančioje studijoje:

- Viktorija, visiems įdomu, kas esi Tu, o kas yra „Juodasis Karoliukas“; kaip save pristatytum?

- Apie save turbūt yra sunkiausia kalbėti, tačiau vis dažniau pagalvoju, kad mano kūryba yra organiška, gimstanti iš jausmo, tai turbūt ir aš esu tas organiškas žmogus, pasiduodantis jausmui, norui, drąsai, impulsyvumui. Esu ieškantis, kuriantis žmogus, tačiau dizainere savęs pavadinti negalėčiau, nes nesu baigusi studijų šioje srityje. Mane galima būtų pavadinti tiesiog kūrėja.

- Prieš tai, kai dar nebuvai drabužių kūrėja, kokia veikla buvo Tau prie širdies?

- Visada buvo noras kažką keisti. Universitete visada išsiskirdavau iš kitų merginų, visada ateidavau su vis kitokia šukuosena, mėgau eksperimentuoti. Kūryba - tarsi mano gyvenimo būdas. 87


vai vai ž m o n ė s j u o d a s i s k a r o l i u k a s

- Noras išsiskirti iš kitų galbūt parodo, jog Tu ėjai kitu keliu nei visi, turbūt taip ir atsirado „Juodasis Karoliukas“, beje kaip gimė šis pavadinimas?

- Kiek laiko brandinai savo idėją iki tol, kol ji pavirto didele studija pačiame Vilniaus centre? Kas pastūmėjo visa tai įgyvendinti, bei kaip reagavo artimieji?

- Tuo metu, kai dar gyvenau Kaune, o Julius gyveno Vilniuje, jis atvažiuodavo pas mane į svečius. Ir tada aš žinoma nuolat kažką darydau, kurdavau, todėl nenuostabu, kad juodas karoliukas įkrito jam į kuprinę. Grįžęs Julius rašo man žinutę: vienas juodas karoliukas įkrito į mano kuprinę. Nuo tada mes pradėjome juokauti, bet taip ir mąsčiau, kad būtent tai turi prasmę. Taip gavosi, kad pirmasis į Vilnių atvažiavo Juodasis Karoliukas, o paskui ir aš.

- Kalbant apie brandinimą, jis vyksta kasdien. Jaučiu, kad aš kaip kūrėja augu su kiekvienu nauju savo darbu. „Juodasis karoliukas“ – tai lyg mūsų su Juliumi vaikas, kuris po truputėlį auga, o šiuo metu manau jau eina į „darželį“.

88 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Mano artimiesiems buvo šokas, nes ši veikla visiškai nesusijusi su mano specialybe. Iki tol dirbau socialine pedagoge, dešimtokų auklėtoja, buvau „rimta teta“.


“Taip gavosi, kad pirmasis į Vilnių atvažiavo Juodasis Karoliukas, o paskui ir aš.

89


vai vai Ĺž m o n Ä— s j u o d a s i s k a r o l i u k a s

90 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


91


vai vai Ĺž m o n Ä— s j u o d a s i s k a r o l i u k a s

92 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


- Su kokiais sunkumais teko susidurti kuriant savo ženklą, vystant šią veiklą?

- Su momentiniais sunkumais, pavyzdžiui, kai ateina koks

nors žmogus, kuris galvoja, kad išmano geriau už mane. Kartais ateina tokių tiesmukų žmonių, tiesiogiai klausiančių: - „Pasiųsi sijoną?“; o man norisi savo kūrinius parduoti su kažkokia istorija, jausmais. Yra ir tokių pirkėjų, kurie skatina nepasitikėjimą savimi ir sako, kad man pagaminti naują kūrinį būtent tam žmogui bus labai sunku arba tiesiog neįmanoma. Tačiau tokie momentai ugdo, pamoko. Todėl šiuos sunkumus greičiau pavadinčiau „užduotimis“.

93


vai vai ž m o n ė s j u o d a s i s k a r o l i u k a s

- Esame dabar Tavo jaukioje studijoje – ar ji atspindi Tave ir kokius pokyčius teko įgyvendinti persikėlus čia dirbti? (aut. past. Viktorija ilgą laiką priimdavo užsakymus namuose) - Studija po truputėlį keičiasi. Joje yra daiktų netgi iš mūsų su Juliumi vaikystės, taigi ji atspindi mus. Neperkame kažkokių madingų daiktų, o pritaikome mums širdžiai mielus.

94 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Svarbiausia, kad man būtų gera, jauku, nes čia aš praleidžiu daugiausiai laiko.

- Drįstu teigti, jog jeigu čia praslenka visas Tavo darbo laikas ir kartais net laisvalaikis, tai yra Tavo ideali darbo vieta? - Taip. Na žinoma, žmogus auga, tobulėja ir norisi kažko daugiau, tarkime dabar gal norėtųsi daugiau vietos.


- Tačiau net ir su tiek vietos, šis butikas yra nepakartojamas, kiek laiko teko ieškoti šios vietos? - Karts nuo karto peržiūrėdavau skelbimus, bet tai dariau be jokio plano, kad jau nuo kito mėnesio toje studijoje pradėsiu dirbti. Tiesiog galvojau, jeigu tai bus man skirta, vadinasi tai yra tas laikas, vadinasi lemta - reikia imti ir daryti. Pamenu, tai buvo sekmadienio rytas, buvome pas draugus, gulėjau su planšete ir radau skelbimą - „šermukšnių kampas“. Jau pirmadienį aš buvau čia.

95


vai vai ž m o n ė s j u o d a s i s k a r o l i u k a s

- Atvykus apžiūrėti šią vietą kas labiausiai patraukė Tavo dėmesį pamačius studijos vidų? - Pilkos sienos, dideli langai, pati erdvė. Iš karto pagalvojau, kad noriu čia atsitempti savo siuvimo mašiną. Pats studijos gatvės pavadinimas. „Šermukšnių“ gatvė man labai patinka, nes aš pati labai mėgstu šermukšnius ir tikiuosi, kad kada nors kas nors už lango šalia studijos pasodins keletą šermukšnių.

- Tačiau pats pirmasis pirkinys įvyko gerokai prieš persikeliant į naujas patalpas, koks buvo pirmasis Tavo pirkėjas ir pirkinys? - Tai buvo kaklo papuošalas iš karoliukų, dirbau medicinos klinikoje administratore ir atėjau į darbą su kaklo papuošalu, ten dirbusi kolegė iš karto liepė jį nusiimti ir duoti jai. Tai turbūt buvo tas pats pirmasis pirkinys.

“Jeigu kuri, tai Tu savotiškai visą laiką kraustaisi iš proto.

96 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


- Ar savyje atradai naujų savybių dirbdama šį darbą? - Taip - drąsa, jautrumas... Jeigu kuri, tai tu savotiškai visą laiką kraustaisi iš proto, ir aš manau, kad tai teigiama savybė.

- Ar darbe tenka susidurti su apibrėžimu - „pirkėjas visada teisus“? - Na visų pirma, mano žodyne neegzistuoja žodis „pirkėjas“. Mūsų studijoje lankosi asmenybės, kurios turi savo nuomonę, tačiau aš visada draugiškai, taktiškai stengiuosi patarti, apsikeisti nuomonėmis.

Jeigu žmogus nori grąžinti daiktą esu visuomet už, nes man svarbiausia, kad klientas visada liktų patenkintas ir jaustųsi gerai. - Ar yra tekę susidurti su tokia sit

uacija, kad žmogus pasakytų, jog tavo kuriami drabužiai yra per brangūs? - Yra tekę sulaukti komentaro facebook socialiniame tinkle, jog drabužio kaina - iš pasakų šalies. Tačiau, mano manymu, žmogus taip išsireikšdamas tik atskleidžia savo finansinę padėtį, todėl manau, kad prieš rašant derėtų labai gerai pagalvoti.

97


vai vai ž m o n ė s j u o d a s i s k a r o l i u k a s

- Tikriausiai vistiek yra drabužių, kuriuos kuri su dideliu noriu, o kurie nėra ypač mėgiami? - Aš labai nemėgstu monotonijos, pavyzdžiui, jeigu reikia pasiūti keletą tokių pačių variantų. Mėgstu kurti gėlėtus drabužius, tačiau pati jų dėvėti nelabai noriu. Nemėgstu, kai žmogus ateina ir prašo patrumpinti džinsus... Nemėgstu taisyti kito žmogaus darbo, geriau pasiūčiau naujus.

- Tikriausiai ne kartą Tavęs yra klausę, ar esi baigusi kokius nors siuvėjos kursus... - Nenorėčiau būti jokia siuvėja... Man patinka kurti, augti ir tobulėti išmokus pačiai.

98 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


99


vai vai ž m o n ė s j u o d a s i s k a r o l i u k a s

- O ar yra tekę matyti savo kūrinius už studijos ribų? - Taip, yra tekę, ir tai verčia jaustis pakylėtai. Turiu padėjėją jaunutį dailininką Ilją- jis piešia ant mano sukurtų drabužių. Kartą jis man su džiaugsmu rašo: „Vika, mačiau ėjo žmogus pasipuošęs mūsų sukurtu drabužiu!“ Šie žodžiai labai paglostė širdį - kad jis taip džiaugiasi, ir kad žmonės, įsigiję drabužį, jį ne numeta kamputyje, o nešioja.

100 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

- Susidaro įspūdis, kad „Juodasis Karoliukas“ yra visas Tavo gyvenimas, aistra, o ką veiki laisvalaikiu?

- Na, laisvu laiku aš dažniausiai kuriu, tačiau dabar atradau naują hobį - slidinėjimą su snieglente. Tai toks užsiėmimas, kai gali atpalaiduoti smegenis, nes negali galvoti apie nieką kitą kaip tik apie nenukritimą.


101


vai vai Ĺž m o n Ä— s j u o d a s i s k a r o l i u k a s

102 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


- Pasvajokime. Jeigu neveiktum to, ką veiki dabar, kuo norėtum užsiimti?

- Iš tikrųjų man patiko darbas mokykloje, patiko dirbti su vaikais, tik nežinau, kiek aš „pavežčiau“, nes esu jautrus žmogus. Mačiau daug visokių problemų ir tai buvo sunku, bet įgijau labai gerą patirtį, mylėjau vaikus ir jie mane mylėjo. Kartais kai kurie vaikai mane aplanko ir dabar.

- O ką patartum moterims, kurios nedrįsta pradėti savo verslo, nors žino ką norėtų daryti? - Visų pirma - tikėti savimi, norėti kažkuo būti, kažką daryti. Suprasti, kad laiko nėra tiek daug ir galvoti, kad reikia daryti šiandien, o ne kažkada. Džiaugtis savo mažais darbeliais, rytojumi. Suprasti, kad tas tavo darbas neš džiaugsmą ne tik tau, bet ir kitam. Turbūt labiausiai man patinka mano posakis: „Kas pasakė, kad aš negaliu?‘‘, taigi, patariu įrodyti sau, jog galite daug daugiau, negu pačioms atrodo.•

103


vai vai Ĺž m o n Ä— s j u o d a s i s k a r o l i u k a s

104 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


105


vai vai ž m o n ė s j u o d a s i s k a r o l i u k a s

PASAKOS TRUPINIAI su Viktorija Bugajenko Ką darai, kai atrodo, jog viskas krenta iš rankų? - Pasitikrinu, ar turiu rankas.

Kas Tavo mūza? - Laisvė. Nė dienos be... - Kūrybos.

Didžiausias įššūkis versle? - Išlikti savimi.

Receptas laisvadieniui? - Darbas. Keisčiausias įprotis? - Bent kartą per mėnesį studijoje perstumdyti baldus. Kur yra Tavo mėgstamiausia vieta ir kokia ji? - Mažas miestelis Plateliai ir jame esantis Platelių ežeras. Ko niekada nebūna per daug? - Laisvės.

Didžiausias malonumas Tavo veikloje? - Žmonių emocijos, kai pamato sau patinkančius mano kūrinius. Artimiausias įvykis, kurio lauki labiausiai? - Naujų kūrinių gamybos. Įsimintiniausias kūrinys? - Suknelė - „Zefyras“. Mėgstamiausia spalva? - Spalva „sugertukas“- pilka.

Koks žmogus Tave labiausiai palaiko? - Gyvenimo žmogus - Julius.

106 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


nuotraukos Juodojo Karoliuko asmeninis archyvas

107


i a i yč

maistas pusryčių lėkštėje

r s u P

U S TA R E B

Karamelinis pyr su riešutais

tekstas ir nuotrauka Berta Garuckė

s ė k š r a v u s i o k t u ė a d l ū ų i r u l s e n G neliai y s l i b m ų o t s i bly nais dėl š nio, kai ba ais a e i s i n d u l a a ė t b šeš susiv

108 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

r s i i s t i o i m k kojo s galiu su t n a b u i lp auka vėliau nesk r i . e e j j ė o v v virtu ryčiauti lo pus


ragaitis

mėgstu nes kubėdama išgerti kav ą su cinam onu ir pienu, pa vartyti my limo žurnalo la pus ir susit e p ti sumuštinį

u s s i n i t š u Sum vokadu a

Kav a ir ci su pi nam enu onu

109


maistas pusryčių lėkštėje

čių y r s u p o v Sa rta e B i s a j i l da t r a k į Y š I D u ų i g a meni sm r i o t s i a t l m . s – i ė l e k c n u i gar sav i n i r k u c o i p a l s u p ų tai – i idėj a i č y r us p i a J . ė r o os n e aut i v k e i sk u b r a v s s . s a l mažyti a u t i r dienos

Grūdėtos varškės blyneliai su bananais

1.

Į dubenį sudėti 200 g grūdėtos varškės, kiaušinį, miltų, 1 a.š. kepimo miltelių, pusę šaukšto cukraus, griežinėliais supjaustyto banano, kelis gabalėlius tarkuoto šokolado ir žiupsnį cinamono. Gerai išmaišyti. 2. Kepti nedidelėje kaitroje su šlakeliu aliejaus. 3. Skanauti su bananais ir klevų sirupu.

Sumuštiniai su avokadu 1.

Sutrintą avokadą pagardinti pipirais, druska, šlakeliu citrinos sulčių. 2. Tepti ant lengvai paskrudintos traškios duonos riekių. 3. O tada jau – ką pavyksta rasti šaldytuve: vyšninių pomidoriukų/lašišos/kepto kiaušinio/saulėje džiovintų pomidorų ar net greipfruto skiltelę. 110 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


maistas o kaip?

O kaip?

tekstas ir nuotraukos Rūta Račaitė

Pamatai ką skanaus internete ir galvoji, o kaip? Kaip pasidaryti? *** Trumpai ir aiškiai - receptai, kuriems nereikia daug, reikia tik žinoti

kaip!

111


maistas o kaip?

Kaip s iš ono tis juk u d bu be e r kė, k a s s a ? O . Kas p egali o t y r na.. ona n toast o u irgi d ytinė du french iniu r s i l m d ė a e t r k štu ldžiu k k n i m a būti velniai s ru? įda su š

112 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Prancūziškas skrebutis

Ypatingiems rytams reikės išplakti 2 kiaušinius, įpilti 150 ml pieno, pagardinti druska, cukrumi ir vanile. Gerai įkaitinti aliejų keptuvėje ir dėti dienos senumo baltos duonos riekes (6vnt.), prieš tai pamirkytas plakinyje.

Tarp dviejų skrebučių įtalpinti norimą kiekį rikotos su citrinos sultimis, cukrumi/ uogiene. Ant viršaus užpilti ištirpinto medaus ar sviesto kubelį (o gal ir abu?), o ant jo jau ko širdis geidžia: riešutų, uogų, vaisių.

Ką patartume?

• Jei duona nespėjo pasenti, paskrudinti skrudintuve.

• Duoną plakinyje laikyti apie 30 sek.

• Druska - būtina!

• Kartais į plakinį deda sviesto arba apelsinų sulčių.

Pamėgink!

113


maistas o kaip?

ti ė d a r p Rytą te. t a l t n a i r e g o t t n a i iš lė r e g u n a i s u Pirmia ėlaitę putą, t u r t i š k ą t n i m m ri t n a i č u a j a p . į a n d o k a t s o os v a k ą t griež

114 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Latte Įkaitiname pieną iki 65-70 laipsnių, supilame į French press (prancūziškas kavinukas) ir greitai kilnojame kavinuko stūmoklį. Supilame gautas putas į stiklinę ir iš lėto pilame stiprią kavą / espresso.

Ką patartume?

• Pienas būtinai turi būti 3,5 % riebumo.

• Svarbu, kad kavinuko tinklelis būtų metalinis.

• Apibarsčius cinamonu ar šokoladu – pasakiškai skanu!

115


maistas o kaip?

Ricotta

116 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


škę r a v ž u ” ė n s e k š i ,,Krem rį, ū s ž u ė n s e t š k n i ir m u s a j u a g u a r d i a i todėl puik pyragais, is m ė l ė p e t ž u , s i a d r paga ir salotomis.

O kaip pasigaminti? Palaikyti kefyrą šaldymo kameroje 6 ar daugiau valandų. Atitirpinti marle uždengtame sietelyje. Viskas, ką gavome kefyrui visiškai atitirpus – apie 200250 gramų rikotos.

Ką patartume?

• Kefyrą rinktis kuo riebesnį.

• Viską, kas nuvarvėjo, panaudoti, pavyzdžiui, blynams.

• Šaldiklyje laikyti daugiau kefyro, kad prireikus visada

turėtumėte rikotos!

117


maistas o kaip?

ų i r i a v į k Tie o t r a k š i s y k a , e j ė t š r ps alvų lėk i . . . s o ž i v a r a d O ! a atsimerki medus... i k i a t o u t n a r a g a j i Energ vakaro!

118 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Geriausia ryto draugė Granola Sumaišyti 3 puodelius avižų, puodelį riešutų/ sėklų, pusę puodelio medaus, ketvirtadalį puodelio aliejaus, pusę valgomojo šaukšto druskos, patinkančius prieskonius.

Paskleisti ant sviestiniu popieriumi padengtos skardos ir kepti 170 C orkaitėje kas 20 minučių pamaišant, kol granola gražiai parus. Sudėti džiovintus vaisius/šokolado gabaliukus.

Ką patartume?

• Aliejus – kuo natūralesnis.

• Vietoj medaus – agavų ar klevų sirupas.

• Tinkantys prieskoniai: cinamonas/ kardamonas/

muskatas / imbieras.

119


maistas o kaip?

kakavinis chia pudingas – vadinamasis ,,super maistas”- Ne tik labai skanus, bet ir pilnas gerų dalykų!

i a b a l i a t O chia ių r u k , s ė t y l ėk s s o g n i t s , i s u r ma p i t s r i si ū b , s u r ė b i t n e B visur pr . s a g n i t o r p r i , s ir gražu ... a m a b l a k jau taip 120 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Kakavinis

Chia pudingas

2 valgomuosius šaukštus chia sėklų sumaišyti su stikline pieno, šaukštu kakavos. Dėti į šaldytuvą ir vis pamaišyti. Už poros valandų išimti iš šaldytuvo, pagardinti medumi/sirupu/uogiene/riešutais ar šokoladu.

Ką patartume?

Vietoj kakavos galima naudoti ir uogienę. Tada

vietoj pieno naudoti sultis, o gautą pudingą sluoksniuoti su pasirinkta uogiene.

121


maistas o kaip?

i t p e k i s š i t a j p i a k ų Svajo t , ų i n i a s u a s ų – i l s u i i t ž p d a l s di a p ų J ? e s ė n r kavi i o u m k a o n vy . i a t l i m ų ž i v a

122 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


sausainiai su šokolado

gabaliukais

1.Iki balkšvos masės sumaišyti 170 5.Sumaišyti mišinius iki vientisos g sviesto su 165 g rudo cukraus ir 75 g balto cukraus. Įmaišyti du išplaktus kiaušinio trynius.

2.Išplakti kiaušinio baltymus su puse šaukštelio vyno akmens (galima pakeisti šaukteliu citrinos rūgšties).

3.Abu mišinius sumaišyti, įdėti vanilės.

masės. Nepermaišyti!

6.Sudėti 250 g šokolado gabaliukų (kokių tik nori). Suformuoti sausainius. Papuošti dar 50 g šokolado gabaliukų.

7.Kepti 10-12 minučių 180 laipsnių orkaitėje. Išėmus, palikti dar 5 min kepti ant skardos.

4.Atskirai sumaišyti 290 g miltų, šaukštelį kepimo miltelių, 2 šaukštus avižų miltų.

Ką patartume?

• Dėti miltų tiek, kad tešla „atšoktų“ nuo indo paviršiaus.

• Dėsi mažiau miltų – sausainiai bus traškesni, daugiau – minkštesni.

• Sviestas ir kiaušiniai turi būti kambario temperatūros. 123


maistas mitybos perliukai

Mitybos

PERLIUKAI

Naujienos, kurias verta įtraukti į meniu:

1. ų

baltym = ilgiau 2x daugiau = ilgiau jogurte nei . virškinamas sotus • baltymus daugiau Virškinant virškinant . sunaudojama ų nei kalorij • angliavandenius bakterijos Gerosios gerina ą. virškinim

124 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

Graikiškas Jogurtas

Kaip vartoti? *

Kaip jogurtą su granola, vaisiais, uogomis.

Vietoj majonezo, grietinės, padažų gamyboje. Vietoje jogurto / pieno pyragų, keksiukų gamyboje. Kaip įdarą į blynelius, tortų pertepimui.


2. Chia . . seklytes

Kaip vartoti? Gaminti pudingą. Dėti į košes, salotas, jogurtą, padažus. 20 gramų per dieną, per du patiekalus.

vertingiausi ų! ankštini • , nes . energijos mangano Suteikia daug turi Vieni

3. Avinzirniai >

kaip ų tuririebalų Baltym ! , tačiau visai mėsa neturi• ų

Puikus būdas organizm aprūpinti ą reikalingomis maistinėmis medžiagomis . Blokuoja • maisto lorij ų įsisavinim kaą, todėl nedidėja svoris . • Šaukšte sėklų daugiau kalcio nei stiklinėje pieno ir daugiau nei lašišojeomega 3 !

Kaip vartoti? Malti avinžirniai – miltų pakaitalas. Sriuboje vietoj bulvių. Sumalti pavirsta į humusą. Gaminami maltinukai – falafeliai. Skrudinami su prieskoniais/medumi, tampa sveiku užkandžiu. O ir kaip paprasta košė skanu! 125


mieste vilniuje

Mieste

Vilniuje

tekstas ir nuotraukos Jorigė Kuzmaitė

Kuo ilgiau užsibūni viename mieste, tuo labiau įaugi į jo senamiesčio grindinį ir apsigyveni siaurų gatvelių kavinėse. Miesto kultūra vis labiau tampa Tavo dalimi ir, atrodo, tiesiog negali sustoti, nebenori nusimesti šio „rūbo“ stengiesi panirti į miestietišką gyvenimą dar giliau, atrasti pačias mažiausias jo gysleles. Atrasti viską, iš ko susideda Tavo miestas; pajusti kiekvieną, kuris čia gyvena; suprasti, kuo jis kvėpuoja, ir viską dėtis, dėtis į dėžutes, į atmintį ir į širdį. Skiltis Mieste – pasakojimai apie tai, kas artima, jauku ir kur gera užsukti. Šį kartą apie Vilnių.

126 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


127


mieste vieta darbui

Vieta Darbui

128 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Man, kaip šiokiai tokiai kūrybinei darbuotojai, kartais ima trūkti erdvės. Erdvės skleistis idėjoms. Kartais ima trūkti ir įkvepiančio šurmulio, todėl darbas namuose prie mirtinai pažįstamo rudo stalviršio su kaimynų džiaustomais skalbiniais prieš akis, taip pat ir ilgos hipnozės valandos bibliotekose, kur dienos šviesa retą kurį pasiekia vos prasiskverbdama pro tankiai susodintų pušų kamienų uždangą ar pilnutėlę knygų stirtą, nebesuteikia to pakylėjimo. Tad vos tik turėdama galimybę perkelti savo darbus į įvairesnę aplinką, imu galvoti apie erdves miesto centre. Būdama čia, jaučiuosi kaip viena iš tų veiklių serialų apie moterų madas – lyg Niujorko gyventoja, kelianti rytinės kavos puodelį ir sėdanti prie staliuko šurmuliuojančioje kavinėje. Jaučiuosi lygiai taip pat pakiliai kaip ir tos damos, vienu rankos mostu kviečiančios geltonąjį taksi, o kitoje laikančios kavos puodelius sau ir savo draugei. Taip ir išnyra vaizdas prieš akis, kaip prieš užverdamos taksi dureles ir išvažiuodamos į savo nuotykių kupiną pasaulį, jos būtinai elegantiškai pasitaiso dailaus palto skverną, kad jo neprivertų. Bet galbūt jos iš tiesų nesijaučia pakiliai..? Niekada negali žinoti, o juk galų gale, ne apie tai turėtume kalbėti, tad... pirma stotelė – Uff Café.

129


mieste uff café

pokalbis su

Uff Café

Vaizduotei ir pamąstymams VAI VAI komanda leidžia skleistis vis kitose erdvėse. Šį kartą atradome šalia jau žinomo „Uff” grožio salono vos vasarį duris atvėrusią „Uff Café”. Kavinukė puikiai tiks norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio, greito gyvenimo ritmo ir tiesiog atsipūsti.

Siaura Odminių gatvelė vingiuoja visai čia pat prie svarbiausios miesto arterijos - Gedimino prospekto, tačiau tuo pačiu ir atsiriboja nuo beribio judėjimo bei pasineria į senamiesčio istorijas.

130 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


„Uff Café“ pavadinimas šį ramybės, atotrūkio jausmą tik sustiprina, reikšdamas atodūsį, kurį išreiškiame pagaliau atsipalaidavę bei radę jaukų kampelį darbams.

131


mieste uff café

Uff Café

Lankytojams siūlomos 6 pagrindinės k kurios ruošiamos vienu iš geriausių ka Lietuvoje. Prie kavos be abejo gausu ir užk kas šviežia, net vegetariška ar veganiška – salotos, namų gamybos pyragėliai ir sausa sultys, sumuštiniai!

Klausiame Uffiečių, kaip gi kilo idėja šalia kirpyklos atidaryti kavinę? O gi iš poreikio. Geros kavos poreikio. „Norėjosi tokios vietos, kur būtų galima atsigerti geros kavos, taip pat apie ją išgirsti, sužinoti, iš kur atkeliavo“ - sako kavinės bendrasavininkas Valerijus Gigevičius.

Tad kavinėje ypač laukiami tie, kurie nori suprasti, pažinti geros kavos skonį – būtent tikra, klasikinė kava ir yra svarbiausias šios kavinės išskirtinumas.

132 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


kavos rūšys, avos aparatų kandžių – vis„Mano Guru“ ainiai, šviežios

„Uff Café” – tai jauki erdvė, skirta tiek darbams prie kavos puodelio, tiek dalykiškiems susitikimams bei vakariniams pokalbiams su draugais (kavinė dirba iki 22 val.). Toks ir „Uff Café” šūkis – kavinė tampa namais. Beje, visus apsilankančius čia sveikina ir šunelis Grimas. 133


mieste chaika

pokalbis su Chaika Atgal į Praeitį Su Popietinės Arbatos Puodeliu

134 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Išsijudinę po darbų ir pietų, tingiai vaikštinėjame Totorių gatve. Pavasariškai šilta ir smagu. Netrukus prieiname namelį. Tikrų tikriausią, ant šaligatvio, tarsi per daug išsišokusį, senovinę pirkią primenantį medinuką! Pasirodo, tai kavinė – arbatinė „Chaika“. Negalime neužsukti!

135


mieste chaika

Viduje mus pasitinka kavinės įkūrėjai Ona ir Adomas Dzedulioniai bei jų šunytė Preila. Kadangi kaip žinia, užsukome į arbatinę, mums tuoj pat pasiūlomas ir puodelis šilto gėrimo. 136 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

O pasirinkti čia yra iš ko – čili kakava, mėlynoji cinamoninė arbata, kava su kalendra, o dar ir pyragėliai gražuoliai (kai kurie net veganiški) bei sumuštiniai.


137


mieste chaika

“Pyragėliai gražuoliai (kai kurie net veganiški)!

138 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Geriame šokoladinę (saldžiausią) kavą ir šnekučiuojamės su šeimininkais, nes mums čia be galo smagu ir smalsu sužinoti apie išskirtinę atmosferą kuriančius senovinius baldus, interjerą bei spalvas, kurias dar labiau išryškina patefone jaukiai traškantis džiazas.

139


mieste chaika

140 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Sužinome, jog „Chaika“ – šeimynos idėja, kilusi iš noro realizuoti save bei patirti naujų nuotykių. Atradus patalpas viskas ėmė klostytis savaime, o pačių įkūrėjų perdaryti, atnaujinti, antram gyvenimui prikelti senoviniai baldai bei rakandai netruko užpildyti kavinaitės kampus. Po to atsirado arbatos, kurios išties artimos kavinės įkūrėjams, kavos, pyragaičiai, sumuštiniai ir visa kita.

141


mieste chaika

142 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


143


mieste chaika

144 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Dairantis aplinkui, akis užkliūna už seniai nematyto dulkių siurblio „Saturnas“, kuris čia tapęs šviestuvu ir vakarais apšviečia kavinės iškabą. Akį traukia ir nemažos kolonėlės, virtusios staliukais, ar vaikiškos šuns (greičiausiai takso) formos, turbūt seniai plaukus šukavusios šukos, šiandien puošiančios sienas. Akivaizdu, jog į „Chaiką“ atkeliauja ne bet kokie daiktai, o tie, kurie išsiskiria savo dizainu, spalvomis, keistumu bei svarbiausia – sentimentais.

145


mieste chaika

Toliau smalsaujame, kokia gi pavadinimo istorija? Įkūrėjams žodis „Chaika“ pirmiausia reiškia vaikystę - kai gatvėmis važinėdavo tarybiniai limuzinai - ,,chaikos”, kai siurbė ,,chaika” siurbliai ir kai siuvo ,,chaika” siuvimo mašinos. Dabar visa tai tarsi atgimsta kavinėje. Be to, kiniškas žodis CHAI – reiškia arbatą, o jos „Chaikoje“ tikrai gausu – tiek atsigerti šnekučiuojantis su draugu, tiek įsigyti ryšulėlį savo virtuvei, tiek padovanoti žaismingą rinkinį artimiesiems. Na ir tiesioginė pavadinimo reikšmė šeimininkams prie širdies – žuvėdra – jūra, laivai, romantika. O dar prieš kelias dienas sužinota, kad THAI kalboje

146 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


CHAIKA reiškia „Living place, shelter (feel warm)“ (liet. jaukus prieglobstis, jauki užuovėja). Ir tikrai, jau beveik antrus metus gyvuojanti arbatinė tapo tiek studentų, tiek politikų, tiek biuro darbuotojų mėgstama vieta (dabar jau ir VAI VAI komandos). „Tiesą sakant, to ir siekiame, kad „Chaikoje“ būtų miela ir skanu visiems“ – sako kavinės šeimininkai. Laikas čia prabėga žaibiškai ir jau netrukus kylame nuo staliuko atsisveikindamos su „Chaika“ lygiai taip, kaip ir kavinės darbuotojai kas vakarą, išjungdami šviesą šūkteli - ,,Iki, ,,Chaikute”!”. •

147


mieste chaika

148 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Iki, ,,Chaikute�!

149


mieste vakaro garsai

pokalbis su „Floor“ Vakarais mano miestas skamba džiazo garsais. Graži ir jau ilgą laiką besitęsianti, tačiau gal ne visiems dar žinoma tradicija – nemokami džiazo koncertai pirmadienio vakarais.

į miestą pasižmonėti, tikrai klysti – naujas restoranas „Floor“, anksčiau žinomas kaip „Soulbox“, pirmadienio vakarais sausakimšas, o staliuką patariama rezervuoti iš anksto.

Koncertai visada būna išties jaukūs, Kad savaitės pradžia nebūtų gražūs ir padeda atsipalaiduoti po tokia... sunki? Ir jeigu galvoji, kad sunkios darbo dienos. pirmadienį retas kuris ryžtasi išeiti

VAKARO GARSAI 150 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


151


mieste floor

Tvarkinga, skoninga aplinka taip pat nuteikia šventiškai. Interjeras apstatytas minkštais baldais, supamais krėslais, dominuoja rausva, gelsva spalvos, auga žalios gebenės, dega žvakės, skamba džiazas. Mums patiko!

152 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


153


mieste tapas.lt

pokalbis su

TAPAS.LT

Miestietiškas šurmulys, pietietiški delikatesai ir lengvas vakarėlis... kur? Tapas.lt vienos dienos restoranuose! nuotraukos Martyna Jovaišaitė

154 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Šiame pasakojime aprašoma idėja savo pozityvumu, netikėtumu bei išskirtiniais spalvingais patiekalais man kiek priminė neseniai matytą filmą apie keliaujantį virėją - „Šefas ant ratų“ (Chef, 2014). Būtent nuo filme vaizduojamų maisto autobusiukų, keliaujančių po netikėčiausius miestus ir miestelius bei parduodančių skanėstus ir gerą nuotaiką, kilo ir vadinamoji vienos dienos restoranų (angl. pop-up restaurant) tradicija, per paskutiniuosius kelis dešimtmečius sparčiai apskriejusi Ameriką, Australiją bei pagaliau atkeliavusi į Lietuvą. Vilnietiškų vienos dienos restoranų veteranais galime įvardinti projektą „tapas. lt“, apie kurį plačiau VAI VAI žurnalui pasakoja vienas iš idėjos autorių, šefas Vytautas Verkauskas.

155


mieste tapas.lt

156 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Negaliu nepaminėti ir malonaus netikėtumo, kai pasikvietusi Vytautą pokalbiui, staiga paaiškėjo, jog esame vaikystės kaimynai. Negana to, net ir pirmoji vienos dienos vakarienė vyko visai mano namų kaimynystėje. Vėl pagalvoju, koks mažas tas mūsų Vilnius, Lietuva, o kartu ir pasaulis, ir dar labiau nekantrauju išgirsti Vytauto pasakojimus apie tai, kas, kaip ir kodėl yra tapas.lt. Taigi, tapas.lt - tai projektas, siekiantis pristatyti gerą ispaniško maisto tradiciją, įvilktą į moderniosios virtuvės rūbą. Pristatyti siekiama ne bet kaip, o netikėtai, atsirandant vis kitose, dar virėjų neišbandytose Vilniaus miesto erdvėse, vakarienę papildant šou elementais bei kuriant miestietišką, naują, lengvo ir kokybiško vakarėlio koncepciją. Pats žodis tapas reiškia Ispanijoje ypač populiarius, nedidelius įvairius užkandžius – nuo paprasčiausių alyvuogių iki įmantriausių jūros gėrybių suktinukų. Vilniečių virtuvės šefų komandoje šie skanumynai pasineria į modernią įvairių pasaulio šalių virtuvės sintezę ir atgimsta naujais pavidalais, pavyzdžiui, šiaurietiškos kilmės tapas su ispanišku akcentu. Kuo lakesnė šefo fantazija, tuo įvairesnių ir netikėtesnių variacijų sutinkame. 157


mieste tapas.lt

158 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


159


mieste tapas.lt

„Tapas.lt idėja gimė mums su broliu diskutuojant tema „Ispaniški produktai Lietuvoje“. Išvada – nieko gero nėra... Taigi sugalvojome pabandyti atsivežti gerų ispaniškų produktų į Lietuvą“ – sako šefas Vytautas, o aš iš karto klausiu, kodėl gi Ispanija? Atsakymas paprastas – tiek Vytautas, tiek jo brolis mokslus krimto po Ispanijos saule ir, įkvėpti viso to aplink tvyrančio gėrio, nusprendė į Lietuvą atgabenti gabalėlį pietų kultūros.

160 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


„Ilgai nedelsėme ir įkūrę įmonę, išvažiavome į Ispaniją ieškoti produktų bei tiekėjų. Jau netrukus į Lietuvą mūsų autobusiuke atriedėjo gražiausi sūriai, jūros gėrybės, mėgstamas vynas. Grįžę sugalvojome padaryti vakarėlį draugams. Pavadinome „One Day Restaurant“. Vakarėlis visiems labai patiko, draugai pradėjo skatinti šią tradiciją tęsti. Tada sugalvojome savo „arkliuką“ – netikėtos erdvės, kur niekas dar nebuvo daręs restorano, pavyzdžiui, VGTU Architektūros fakulteto holas ar baleto studija Pranciškonų rūmuose. Apgalvojome ir itin ispanišką renginio scenarijų – jokių sėdimų vietų, kuo daugiau bendravimo, komunikacijos tarp vakaro svečių, taip pat gyva, pozityvi muzika, spalvingas apšvietimas ir lėta valgymo kultūra – net septynių patiekalų rinkinys, patiekiamas kelių valandų bėgyje“ – toliau pasakoja Vytautas.

161


mieste tapas.lt

Paskutinis „tapas.lt“ renginys vyko Energetikos ir technikos muziejuje, jis buvo didžiausias „tapas.lt“ istorijoje – apsilankė apie 200 svečių (tarp jų ir mes!). Tikriausiai smalsu, ką gi galima paragauti tokių vakarienių metu? Taip, meniu kupinas įvairiausių įmantrybių.

162 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Ragavome ir šiaurietiškai paruoštą lašišą, ir ypatingai mus sužavėjusį modernų „Bloody Mary“, taip pat ir naminį paštetą „Looks like apelsinas“, midijas, sangrijos šerbetą ir dar daug visko, ką net sunku nupasakoti. Labai džiaugiamės, kad visa tai pavyko įamžinti ir nuotraukose! Kitaip tariant, vakarėlio šūkis – maistas yra šventė – pasiteisino. Smalsaujame, kokia gi „tapas.lt“ ateitis? Galbūt – restoranas?

163


mieste tapas.lt

164 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


„Kolkas norime išlikti netikėti, ne per dažnai ir ne per daug - kad neatsibostume. Kadangi artėja vasara, atsivers daug daugiau erdvių, galimybių – Neries krantinė, Vingio parkas, Bernardinų sodai, festivaliai, terasos. Ten ir atsirasime. O kalbant apie restoraną, prieš tai dar norėčiau daug ko išmokti, kad galėčiau atidaryti tokį tikrą restoraną, kokio dar niekas nėra nei matęs, nei girdėjęs“ – pokalbį užbaigia Vytautas. •

165


mieste paryžiuje

Mėgautis Paryžiumi tekstas Sigita Petrunina nuotraukos Rūta Račaitė

Jei kelionės metu vienam miestui gali skirti tik kelias dienas, ką pasirinksi - lėkimą per įžymias vietas prie kiekvienos jų įsiamžinant, ar lėtą mėgavimąsi buvimu mieste, į kurį taip ilgai svajojai nuvykti? Jei pasirinkai antrą variantą, siūlome kelias idėjas, ką galima nuveikti .

Paryžiuje

166 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Pakilk į Eifelio bokštą. Tai padaryti suplanuok dar būdama namuose ir iš anksto nusipirk bilietą su pasirinktu, Tau patogiu laiku*. Pasidomėk, kada leidžiasi saulė ir pakilk į bokštą, kol dar šviesu. Ne tik pamatysi, kaip gražiojo miesto fone leidžiasi saulė, bet ir žavėsiesi, kaip visame įsižiebia šviesos, prasideda naktinis gyvenimas.

Paryžiuje

167


mieste paryžiuje

Nuo vieno iki kito kelionės tikslo važiuok metro. Taip daug paprasčiau patekti į Tau reikalingą miesto vietą. Be to, važiuodama miesto transportu pajusi tikrąjį miesto ritmą. Pasiplaukiok Senos upe. Surask vieną iš daugelio laivųautobusų stotelių Senos pakrantėje. Tai labai patogus būdas pamatyti iš vandens ir pailsinti nuo vaikščiojimo pavargusias kojas.

Paryžių

168 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


Valgyk kaip prancūzai. Ryte - būtina kava ir šviežios pains au chocolat (liet. bandelės su šokoladu), pietums rinkis tradicinius crepes (liet. blyneliai su įvairiais įdarais), o vakarienei - vyno taurę. Pagalvok ir prieš kelionę suplanuok, ką būtinai nori pamatyti ir kada tai darysi. Žinodama, kur ir kada turi būti, ne tik daugiau pamatysi, bet tuo pačiu išvengsi streso. • * Į Paryžių gali nuskristi su Ryanair ir Wizzair oro linijomis. Iš Beauvais oro uosto į Paryžiaus Porte Maillot stotį veža specialus autobusas. Bilietus galima nusipirkti iš anksto čia. Bilietai į Eifelio bokštą. Paryžiaus batobus (laivai-autobusai).

169


mieste pary탑iuje

170 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


171


mieste keliautojo meniu

paris Keliautojo meniu

tekstas ir nuotraukos Rūta Račaitė

Must Try mai Paryžiu stas Ko nepa je ragavęs neturėtu , m grįžti ! .

***

1. Crêpes Buckweat galettes – grikių blynai su sūriais įdarais. Būtina paragauti su rokforu, kumpiu ir graikiniais riešutais. Crêpes sucrée – saldūs lietiniai. Būtina paragauti: Crêpe Suzette – su apelsinų likerio padažu. *** Skaniausius ragauk čia - Josselin. 172 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


2. Escargots Sraigės. Patiekiamos su česnaku, sviestu ir petražolėmis. *** Skaniausias ragauk čia- L’Escargot Montorgueil.

3. Fallafel Prancūziško greito maisto favoritas. Avinžirnių gruzdinukai, sluoksniuoti su keptais baklažanais, šviežiais kopūstais ir šiek tiek humuso, padengti tahini padažu. ***

Skaniausius ragauk čia - L’As du fallafel.

4. Macarons Morenginiai – migdoliniai pyragaičiai pertepti kremu. *** Skaniausius ragauk čia Laduree, Pierre Herme, Hugo et Victor. 173


mieste keliautojo meniu

5. Pain au chocolate Sluoksniuotos tešlos bandelė, pripildyta juoduoju šokoladu. *** Skaniausias ragauk čia- Eric Kayser.

6. Croissant au amande Migdolinis kruasanas. Dienos senumo kruasanas, išmirkytas cukraus sirupe ir įdarytas marcipanu. *** Skaniausius ragauk čiaBoulagerie Julien.

174 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

7. Religieuse Ypatingas plikytos tešlos pyragaitis su plikytu šokolado ar kavos skonio kremu. Pavadintas dėl savo ypatingo garbės nusipelniusio skonio. *** Skaniausius ragauk čia - su sūria karamele kavinėje Des Gateaux et du Pain.


o i r u S

Alyvu

ogiu

,

Ir neužmiršti paragauti Prancūziško...

Vyno

175


saviugda laikas

Saviugda 176 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris


L a i k as Kaip jo turėti daugiau? Kuomet reikėjo rašyti šį straipsnį, mano darbų sąrašas buvo labai ilgas, o dienų iki darbų pabaigos - tik trys... tekstas ir nuotrauka Sigita Petrunina

Ir visada taip - kaip studentams - visi

darbai paskutinę naktį prieš egzaminą. Kiekvieną kartą atsidūrusi tokioje situacijoje prisižadu: daugiau niekada neatidėliosiu paskutinei minutei, jau kitą kartą tai tikrai... viską darysiu anksčiau, laiku, geriau. Tačiau ir vėl yra kaip yra. Para turi 24 val. Arba mokame jas išnaudoti protingai ir efektyviai, arba toliau skundžiamės, kaip nieko nespėjame. Toks gyvenimas,- sako vienas mano bičiulis. Ir jis yra visiškai teisus. Gyvenimo ritmas dabar toks greitas, kad yra dalykų, kuriems žmogus skiria vidutiniškai 2 sekundes savo dėmesio. Tačiau kaip bebūtų, kiekvienas iš mūsų turime darbų ir užduočių, kurioms 2 sekundžių yra gerokai per mažai. O spėti norisi daug.

K a ip d irb t i ef ek t y v ia i? Kaip tai padaryti? Kaip sudėlioti savo planus taip, kad laiko užtektų ne tik privalomiems dalykams, bet ir malonumams? Juk malonumai tik tada malonūs, kai visi privalomi darbai atlikti ir galime atsipalaiduoti. „Eat that frog first thing in the morning“, sakė Mark Twain. Kad ir kaip neskaniai skambėtų, ši frazė yra tikrų tikriausia tiesa. Atlik tai, kas nemaloniausia, svarbiausia, sunkiausia – pirmiausia; o visa kita, kas yra mažiau svarbu - arba neverta atlikti visai, arba tikrai gali palaukti. Brian Tracy pasiskolino dalį Mark Twain frazės ir pavadino savo knygą apie laiko planavimą „Eat that frog“. 177


saviugda laikas

Prisipažinsiu, nesu skaičiusi geresnio laiko planavimo vadovėlio, todėl nors nedidele dalimi įgytų žinių noriu pasidalinti ir su Tavimi. Kas svarbu, norint efektyviai išnaudoti turimą laiką? Kaip nepaskęsti darbų ir užduočių gausoje? O svarbiausia - kaip gyventi taip, kad turėtum laiko gyvenimui?

U žra šy k Viskas, kas atsiduria popieriaus lape tampa tikra. Todėl viskas, ką turi padaryti - užsirašyti. Užrašiusi, prieš save matai sąrašą dalykų, kuriuos privalai atlikti.

K as yra sv arb i a u si a ? Jei pradėtum iš eilės daryti viską, ką surašei, yra didelė tikimybė, kad nieko taip ir neatliktum. Taip yra todėl, kad vienos užduotys yra svarbesnės nei kitos. Sužinok, kas Tavo sąraše svarbiausia, naudodama ABCDE metodą: A - pati svarbiausia užduotis, kurią atlikti Tu privalai. Užduotį atlikus/neatlikus, pasekmės bus teigiamos/neigiamos. Jei svarbiausių užduočių yra daugiau nei viena, surašyk A1, A2 ir t.t. 178 VAI VAI

magazine

/ 2015, pavasaris

B - mažiau svarbi užduotis. Šios užduoties atlikimo/neatlikimo pasekmės mažiau svarbios. C - mažiausiai svarbi užduotis. Norėtum ją atlikti, bet gali ir neatlikti, jokių pasekmių. D - užduotis, kurią gali atlikti kažkas kitas. Perduok ją kitam nedelsiant. E - užduotis, kurios visiškai nereikia atlikti, ją galima išbraukti iš sąrašo. Viskas atrodo labai paprasta ir lengvai įgyvendinama. Sudarius ABCDE sarašą svarbu laikytis vienos taisyklės - negalima pradėti B užduoties, jei A užduotis nebaigta.

Gera pradžia - pusė darbo Nieko nedelsdama, pradėk nuo A punkto ir stenkis visą užduotį atlikti vienu prisėdimu. Neįmanoma? Siūlome išeitį.

Viena užduotis - keli etapai Jei Tavo užduotis tokia didelė, kad iškart neįmanoma jos atlikti, verta sugrįžti prie sąrašo ir užduoties atlikimą suskirstyti į etapus.


Kai žinosi, kiek visko turi padaryti, lengviau planuosi laiką ir neapsikrausi sau nepakeliama „Oi kiek daug turiu padaryti” našta.

Stebėk, kas Tau padeda susikaupti. Tai gali būti tam tikra muzika arba visiška tyla. Darbingą nuotaiką padeda sukurti mėtos, rozmarino eteriniai aliejai.

Išjunk telefono garsą. Iš patirties galiu pasakyti, kad skambėti telefonas pradeda būtent tada, kai esi pačiame darbų įkarštyje, kai mintis veja mintį. Jei kas nors tokį ritmą sutrukdo - darbingumui galas.

Apdovanok save. Tai gali būti tik maža smulkmena, kuri Tave motyvuos ir skatins kuo greičiau atlikti užduotį.

Atsiribok nuo troninio pašto

Facebook, elekir kitų trikdžių.

Specialių programų pagalba gali apriboti prieigą prie pvz. Facebook tam tikrą, Tau reikalingą laiką. •

Stebėk save. Žinok, kas Tave motyvuoja, kas blaško. Kaip įveiki pagundas? Savęs pažinimas Tau padės lengviau ir efektyviau planuoti laiką, o tuo pačiu ir turėti daugiau laiko maloniems dalykams. Ir visada prisimink priverstinio efektyvumo taisyklę:

Nustatyk laiką, kurį skirsi užduočiai atlikti. Jei užduotį gali atlikti keliais etapais, etapo ilgis gali prasidėti nuo 5 minučių. Svarbiausia užduočiai paskirtą laiką nesiblaškyti.

Niekada nebus pakankamai laiko atlikti viską, bet laiko visada užteks atlikti tai, kas svarbiausia. •

Susikurk darbingą aplinką. Jei Tave blaško nereikalingi daiktai, prieš pradėdama dirbti, susitvarkyk darbo vietą taip, kad niekas netrukdytų. Visus reikalingus daiktus pasiruošk prieš pradėdama dirbti.

Knyga Brian Tracy „Eat That Frog“,

Naudinga Facebook Limiter .

179


va vai r e k o m e n d a c i j o s

„Rekomenduoju Ilzės Butkutės knygą Kaip atleisti savo šefą pamoko kiekvieną, juolab moteris, pastovėti už save. Romantikėms Mantvydo Leknicko knygą Kniedytos mintys.

180 VAI VAI

magazine

rekomenduoja filmus, knygas ir kt.

,,Visiems nuotykių ieškotojams ir gamtos mylėtojams pavasariškiems vėjams įpūsti iš savo lentynos atverčiu knygą Į laukinį pasaulį - Jon Krakauer.”

Iš filmų, kiekvienai moteriai must see yra Advanced style - pakels savivertę ir privers labiau mylėti, puoselėti save.“

/ 2015, pavasaris

VAI VAI

Gretchen Rubin Laimės projektas ,,Nes laimės čia ieškoma „Manau, kad mo- kasdienybėje, o jos siekimas teris turi rūpintis nepagražintas ir namų grožiu. nenupudruotas – su Rekomenduoju nuopuoliais, liūdesio kelis interjero tinklaraščius, kurie valandėlėmis, įkvepia mane, tiki- analizėmis.” uosi, įkvėps ir Jus: Molly Wizen79ideas berg Decor8blog gyvenimas paTurbulencesgamintas namudeco.” ose ,,Tiek daug apie maistą kalbant negirdėjau nei viename romane. Jis čia įsipina į visus gyvenimo įvykius, jis kelia prisiminimus, meilę, papildo laimėjimus ir nusivilimus.


O virtuvė čia vieta „Labai laukiu kur vyksta stebuklai, Robbie Wilir ne tik su maistu liams koncerto susiję.” balandžio 5 dieną. Jis yra vienas tų Julie and Julia atlikėjų, kurie man ,,Kai trūksta LABAI patinka įkvėpimo ir įrodymų, Rock DJ dainos kad daryti tai, ką žodžius iki šiol mėgsti, visada teismoku mintinai!“ ingas sprendimas.“ Pretty woman ,,Kaip ir maža juoda suknelė, gali vadintis nesenstančia klasika. Su nenusaldinta meilės istorija, gražiausiais aktoriais, nostalgijos prieskoniu ir už širdies griebiančia muzika. Puikiai tinka su meilės problemomis ir ledų kibirėliu.“

The Theory of Everything (2014) - ,,Filmas nukels į šeštąjį dešimtmetį, privers įsimylėti, kartu kentėti, nubraukti ašarą, atrasti vidinę stiprybę, tikėjimą ir motyvaciją. Auginti savo kūrybiškumą, pažadinti žingeidumą ir ieškoti įkvėpimo rekomenduoju Tomo Ramanausko ir Kristupo Saboliaus knygoje Žmogus, kuris žino viską.”

Austin Kleon Steal like an artist ,,Ši knyga yra visų kūrybingų žmonių ,,biblija“ – ji padeda suvokti kūrybingo darbo prasmę, skatina veikti ir sistemingai siekti savo tikslų. Tai ne rekomenduotina knyga, o būtina, jei gyveni kūrybos apsuptyje.” (Untitled) / (Be Pavadinimo) ,,Filmas parodo menininkų gyvenimus – kai kiekvienas keistuolis gali būti pastebėtas neabejingų meno žinovų. Moterims rekomenduotina pažiūrėti dėl pagrindinės veikėjos Madeleine Gray (vaid. Marley Shelton) stiliaus ir laikysenos – kiekviena save gerbianti moteris Whiplash „Puikus ir iki pat pabaigos turi atrodyti įspūdingai!” įtraukiantis filmas apie tai, kad net ir per didžiausius skausmus būtina siekti savo svajonių. Nuostabus aktorių darbas ir muzika filmo įspūdį dar labiau sustiprina.“

181


wishlist darbo vietai

WISH LIST

darbo vietai

Puffchic

Simple Coziness

parengė Viktorija Kovriga

A precious

Mes žinome, kad Tu - užimta moteris, skubanti ir kovojanti su dienos iššūkiais darbe. Mes taip pat žinome, kad esi veikli, žavinga ir stilinga, todėl manome, kad Tavo darbo vietoje turėtų atsirasti šie daiktai! Jie ne tik palengvins darbo dieną, bet ir praskaidrins Tau nuotaiką. Mes - už nuostabią, įkvepiančią darbo vietą!

Sietka

182 VAI VAI

magazine

Gretism

/ 2015, pavasaris

dievinu


Buki Buki

Bubbles

DzyDzy Design

Patogiai įsitaisyk kėdėje su Puffchic ryškiomis pagalvėlėmis, atsinešk į darbą prancūzišką bandelę – croissant, o dar vieną porą šių pyragėlių įsisek į ausis.

Medžio Grafika Atsigerk kavos iš dievinu puodelio; sudėk savo rašymo priemones, žėrinčius kaklo papuošalus ir kosmetiką į Simple Coziness krepšelius. Nešiok ryškias kuprines, kuriose gali sutalpinti savo darbo priemones – vieną dieną būk su A Precious tvirta kuprine, kitai dienai rinkis nuotaikingos spalvos Gretism kūrinį – neliksi nepastebėta. Visus savo moteriškus daikčiukus nešiok Bubbles kosmetinėje, kurioje telpa visas gyvenimas! Svarbias mintis užsirašyk visada šalia esančioje užrašų knygutėje ant riešo iš Buki Buki. Į parduotuvę arba pietums lėk į lauką su gėlėta Sietka! O ant darbo stalo turėk savo vardo Medžio Grafika medines raides - tam, kad visi žinotų, kokia nepakartojama moteris sėdi šioje darbo vietoje!

183


Ačiū, kad skaitei. Pasimatysime Vasarą!

VAI VAI Magazine Spring 2015  

VAI VAI Magazine - elektroninis žurnalas apie rafinuotą, žavingą, subtilų, estetišką ir skoningą gyvenimo būdą. VAI VAI žurnalas - kiekvieno...

VAI VAI Magazine Spring 2015  

VAI VAI Magazine - elektroninis žurnalas apie rafinuotą, žavingą, subtilų, estetišką ir skoningą gyvenimo būdą. VAI VAI žurnalas - kiekvieno...

Advertisement