Remis w Chojnicach

ojedynek dwóch sąsiadujących w tabeli drużyn miał wysoką stawkę, a tyszanie mając punkt przewagi nad Chojniczanką, mogli skutecznie poprawić swoją lokatę w tabeli.

Debiutancki gol Mączyńskiego

Polacy dwukrotnie pokonali występującą w Elicie MŚ Białoruś.

na mistrzostwa świata Dywizji IB do Wilna. Polska – Białoruś 2:1 (1:0, 1:0, 0:1). Bramki dla Polski: Dronia, Bagiński.

Polska – Białoruś 2:1 po rzutach karnych (0:1, 1:0, 0:0, d. 0:0, k. 2:1). Bramki: Kotlorz, karny – Laszkiewicz. LS

Z a pr o s z e n i e n a m i s t r z o s t w a

Podium Pioniera

W

mistrzostwach Polski Amatorów, które rozegrano w Gdańsku, startowało 16 drużyn. W grupie eliminacyjnej tyszanie zanotowali trzy wygrane: Sielec Sosnowiec 3:1 (Pachut 2, Kwieciński), Vikings Oświęcim 4:0 (Kwieciński 2, Bronowski, Senczek), Oliwa HT Gdańsk 3:1 (Pachut 2, Kwieciński). W ćwierćfinale pokonali Neste Toruń 6:1 (Kwieciński 2, Pachut 2, Abram, Mioduszewski), ale w półfinale minimalnie przegrali z Mad Dogs Sopot 0:1. W meczu o brąz natomiast pewnie wygrali z GKH Gdynia 6:0 (Abram, Stopa, Senczek, Pachut, Kwieciński, Malinowski). Złoto zdobyła Sigma

Katowice pokonując Mad Dogs Sopot 4:3 (po dogrywce). Tyszanie wygrali trzy z czterech klasyfikacji indywidualnych: król strzelców: – Paweł Kwieciński – 7 bramek, najlepszy napastnik: – Marcin Pachut, najlepszy obrońca: – Michał Stopa. Pionier, wraz z czterema innymi tyskimi zespołami przystąpi w najbliższy weekend do batalii o mistrzostwo miasta. Turniej ten rozegrany zostanie po raz trzeci z udziałem: Dragons (dawniej

jako IPA), Meksyku oraz dwoma nowymi drużynami – Bykami i Isuzu Promil. Rozstawione są zespoły: Pionier i Old Boys (dawne AKH), które wejdą do gry od półfinałów. Oto terminarz spotkań: 17.04 (godz. 19) Dragons – Byki, 21.00 Meksyk – Isuzu, 18.04 (godz. 19) Old Boys – zwycięzca pierwszego meczu, 21.00 Pionier – zwycięzca drugiego meczu, 19.04 godz. 9 – mecz o 5. miejsce, godz. 11 – mecz o 3 miejsce, godz. 13 – finał. LS

sławomir skowroński

Hokeiści Pioniera Tychy zdobyli brązowy medal XIII Mistrzostw Amatorów Polski w Hokeju na Lodzie. To drugi medal MPA hokejowej ekipy Pioniera – przed rokiem w Tychach zespół zdobył wicemistrzostwo. A w najbliższy weekend na Stadionie Zimowym rozegrana zostanie 3. edycja hokejowych Mistrzostw Miasta Amatorów.

Porażka i spadek GKS 11. minucie goście objęli prowadzenie, ale kilka minut później do wyrównania doprowadził Bartłomiej Sitko. Zawodnik GKS zdecydował się na indywidualny kontratak i celnie uderzył w długi róg. Na przerwę goście schodzili prowadząc – po rzucie wolnym zdobyli drugiego gola. Po zmianie stron gracze GKS ruszyli do odrabiania

Drugą część gry lepiej rozpoczęli tyszanie. Aktywny Pavol Ruskovsky wyprowadził kontratak, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

strat, ale bramkę zdobyli przyjezdni, a po kolejnych czterech minutach Krzyśka skapitulował po strzale w krótki róg. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Sławomir Maławy, który oddal celny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Chwilę później przedłużony rzut karny wykonywał Głogów, ale Krzyśka wybił piłkę na rzut rożny. Goście rozegrali go w idealny sposób – rywal zdobył gola pięknym strzałem z woleja. Niespełna 60 sek. później gracz Chrobrego oddał celny strzał w okienko bramki Krzyśki.

Rywale stanęli przed kolejną szansą, ale ponownie niewykorzystali przedłużonego karnego. To się zemściło w 34. minucie, kiedy z podania Samuela Jani gola zdobył Michał Słonina. Wynik meczu 3:6 ustalili goście 23 sek. przed końcem meczu. GKS Tychy – Euromaster Chrobry Głogów 3:6 (1:2). Bramki: Sitko, Maławy, Słonina. GKS: Krzyśka – Słonina, Myszor, Jania, Wiśniewski – Kubica, Biernat, Szachnitowski, Sitko – Maławy, Głód. SłaB

Po spotkaniu swojego rozczarowania z wyniku nie ukrywał trener GKS Tychy, Jan Żurek. – Gdy na wyjeździe zdobywa się dwa gole, to trzeba zrobić wszystko, żeby dowieźć ten wynik do końca. Punkty są najważniej-

Sławomir Buturla

Mateusz Mączyński zdobył swojego pierwszego gola w barwach GKS Tychy.

Te n i s 1 0 T y c h y

Futsal

Mistrzostwa kobiet

W

Hokeiści Pioniera pokonali Sielec Sosnowiec 3:1.

Remis nic nie daje

sze, dlatego ten remis ani nam, ani Chojniczance specjalnej radości nie daje. Nie można odmówić chłopakom zaangażowania i walki, ale na pewno nie jestem zadowolony z tego rezultatu – powiedział. Remis z szacunkiem przyjął Mateusz Mączyński, strzelec swojego pierwszego gola w seniorskiej karierze. – Trudno powiedzieć, jak traktować ten wynik. Najpierw przegrywaliśmy 0:1, później wyszliśmy na prowadzenie, i wiadomo, że każda drużyna chciałaby utrzymać taki rezultat do końca. Kolejny mecz ligowy piłkarze GKS Tychy rozegrają w Jaworznie z Olimpią Grudziądz. Ze względu na Święta Wielkanocne pojedynek ten rozegrany zostanie w Wielki Czwartek. Początek o godz. 17. Chojniczanka Chojnice – GKS Tychy 2:2 (1:1). Bramki: Mączyński (45.), Ruskovsky (48.). GKS: Igaz – Małkowski, Zunic, Masternak, Mączyński – Ruskovsky, (68. Wodecki), Zganiacz, Dymowski (86. Dzięgielewski), Popoić (78. Kopczyk), Szczęsny – Doczekal.

Kapitalny początek

Polonia Tychy będzie gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet w futsalu. Impreza rozegrana zostanie w sobotę, 19.04.

Futsal Ekst r akl asa

Gdyby GKS Tychy wygrał z Euromasterem Chrobry Głogów, zachowałby szansę na utrzymanie się w Futsal Ekstraklasie.

W 9. minucie Denis Popović uderzał z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała ponad bramką. Gospodarze odpowiedzieli w 21. minucie, a piłka uderzona głową przez rywala mogła po rykoszecie zmylić Marka Igaza. Bramkarz GKS szybko jednak zareagował i złapał piłkę. 8 minut przed przerwą gospodarze wykonywali rzut wolny z rogu pola karnego. Ostro dośrodkowana piłka trafiła w Popovicia i wpadła do bramki obok bezradnego Igaza. Zawodnicy GKS Tychy odpowiedzieli tuż przed przerwą, a bohaterem akcji był Mateusz Mączyński. Lewy obrońca GKS wpadł z piłką w pole karne, podał do Tomasa Docekala, który idealnie wystawił ją do strzału. Mączyński niczym rasowy napastnik ze spokojem posłał piłkę w długi róg bramki Chojniczanki. Był to jego pierwszy gol zarówno w GKS Tychy, jak i w seniorskiej karierze.

W 48. minucie kolejną kontrę wyprowadził Damian Szczęsny, który dograł piłkę w pole karne rywali. Ta trafiła pod nogi Ruskovskiego, który uderzeniem w długi róg, wyprowadził GKS na prowadzenie. Chwilę później ten sam zawodnik ponownie groźnie uderzał, ale bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Po ponad godzinie gry, w zamieszaniu pod bramką GKS błąd popełnił Marek Igaz i skapitulował po raz drugi. Po wyrównaniu wyniku tempo gry spadło, choć obu zespołom nie brakowało okazji. Problemem była jednak skuteczność, dlatego oba zespoły musiały podzielić się punktami. Tyszanie mieli nieco więcej szczęścia, bo po kolejnym stałym fragmencie gry, piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Igaza.

łukasz sobala

P

W

obu spotkaniach bardzo dobrze spisali się hokeiści GKS Tychy. W piątkowym meczu, wygranym przez Polaków 2:1, Adam Bagiński, strzelec jednej z bramek został najlepszym zawodnikiem meczu. Warto dodać, iż przy pierwszym golu, asystę zaliczył Jakub Witecki. Z kolei w drugim spotkaniu, najlepszym polskim graczem był Michał Kotlorz, strzelec wyrównującego gola. Tym razem rozstrzygnięcie nastąpiło w karnych – decydującego gola zdobył Leszek Laszkiewicz. Na zgrupowaniu w Tychach, kadra przebywać będzie do piątku, a następnie wyjedzie

Piłkarze GKS Tychy zremisowali 2:2 w wyjazdowym meczu z Chojniczanką Chojnice. Bramki w tym spotkaniu o „sześć punktów” zdobyli Mateusz Mączyński (45.) i Pavol Ruskovsky (48.).

zawodach weźmie udział osiem zespołów, wśród których nie zabraknie gospodyń. Drużyny podzielone będą na dwie grupy. W pierwszej zmierzą się LKS Rolnik B. Głogówek, UKS Tygryski Świętochłowice, Rekord Bielsko-Biała i KS Rysy Bukowina Tatrzańska. Natomiast w drugiej ISD AJD Gol Częstochowa, Victoria Gaj, LKS Szaflary oraz gospodynie – Polonia Tychy. Mecze rozgrywane będą w hali MOSiR, początek – godz. 7. Rywalizacja w grupach potrwa do godz. 16, potem odbędą się spotkania o poszczególne lokaty, a finał zaplanowano na godz.19:45. Polonia Tychy swoje mecze rozegra o 9:15 z LKS Szaflary, 11:30 z Victorią Gaj i 15:15 z ISD AJD Gol Częstochowa. Wstęp bezpłatny. SłaB

Najmłodsi na korcie Hala MOSiR gościła uczestników II turnieju tenisa ziemnego Tenis 10 Tychy, o Puchar Dyrektora SP nr 17.

D

zięki współpracy Klubu Tenisowego Tennis Team s.c. (koordynatorem programu Tenis 10 Tychy jest Bartłomiej Kuchta) i pięciu szkół podstawowych, w których prowadzony jest program Tenis 10 Tychy, na rok 2014 zaplanowano rozegranie sześciu turniejów. Po eliminacjach w pięciu tyskich szkołach, wyłonionych zostało 60 dzieci w trzech katego-

riach wiekowych: niebieska – 6–7 lat, czerwona 7–8 lat, pomarańczowa 9–10 lat. Oto wyniki II turnieju. 6–7 lat: 1. Rafał Drabik, 2. Mateusz Majcher, 3. David Rządz (wszyscy SP 6); 7–8 lat: 1. Kamil Szandar (SP 18), Bartek Rogalski (SP 18), 3. Radosław Madejczyk (SP 17); 9–10 lat: 1. Dawid Baranowski (SP 6), 2. Karol Klima (SP 17), 3. Dorian Orliński (SP 36). Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz gadżety programu Tenis 10. LS

arc

Stadion Zimowy okazał się szczęśliwy dla biało-czerwonych. Nasi hokeiści dwukrotnie pokonali występującą w mistrzowskiej Elicie reprezentację Białorusi.