Page 1

«ТОЧКА ОПОРИ» ВСЕУКРАЇНСЬКА БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ

Річний звіт

2011


Зміст 11 Розділ I. Вступне слово.....................................................2 Подяки..................................................................3 Команда організації...........................................4 Місія та цінності організації............................6

Розділ II.

Програмні досягнення

Досягнення організації в .........................8 профілактиці ВІЛ/СНІД Досягнення організації .............................10 з мобілізації спільнот Досягнення організації .............................12 з адвокації прав ЛГБТ Соціальна робота ......................................15

Розділ III. Фінансування ...........16 діяльності організації Розділ IV. Наші партнери ............................................17 Мапа наших послуг ...................................18


Шановні друзі! Для Всеукраїнської благодійної організації «ТОЧКА ОПОРИ» 2011 рік був непростим. Підводячи підсумки нашої діяльності за цей рік ми розуміємо, що є велика частина нашої діяльності, якою ми пишаємось. Проте, маємо і частину, з якої потрібно взяти життєві уроки. Наша організація ще досить молода, адже свою діяльність ми розпочали в 2010 році, але за цей невеликий час ми досягали значних успіхів. Наші вчинки мали вплив на життя людей. Комусь ми принесли радість, комусь – щось нове, комусь – необхідну інформацію або мотивацію для дій. Найголовніше, що всі наші вчинки були щирими та вчинялись за покликом серця. 2011 рік був роком випробування нашої команди, адже більшу частину року ми не мали стійкого фінансування. Попри все, цей екзамен наша організація склала на «відмінно». За час «грантових канікул» ми здійснили цілу низку реформ у внутрішній системі менеджменту та управління організацією. Водночас, незважаючи на складну фінансову ситуацію, ми виконали всі зобов’язання за діючими проектами. В цьому документі ви прочитаєте про нашу команду, наші успіхи, цілі, досягнення та життєві уроки. В річному звіті ми поставили за мету детально розповісти, чим саме займалась наша організація протягом 2011 року.

Команда ВБО «ТОЧКА ОПОРИ»

2


Подяки Всеукраїнська благодійна організація «Точка опори» дякує друзям, партнерам, донорам та всім, хто допомагав у діяльності нашої організації. Ми радіємо, що навколо нас так багато чудових людей, які зажди готові працювати над гарними ідеями. Дякуємо людям, які щиро вірять в нашу команду та силу нашого духу; людям, які разом з нами переживали радість перемог та ділили гіркоту невдач; людям, які допомагали нам професійно зростати та спонукали до нових ідей; людям які надихали нас на достойні вчинки. Хочеться особливо відзначити підтримку та віру в нашу організацію Фонду Елтона Джона. Адже саме Фонд Елтона Джона розгледів в нашій команді силу волі, прагнення до успіху, точку опори для спільноти. Висловлюємо щиру подяку МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за високі стандарти в роботі. Саме завдяки високим вимогам Альянсу кожен з нас зростав професійно. Попри те, що вимоги Альянсу завжди були жорсткими та принциповими, у складні моменти ми завжди відчували руку підтримки на нашому плечі та готовність допомогти. Хочеться висловити персональну подяку Олені Герман, яка протягом 2011 року підтримувала нашу команду та допомагала в зростанні як кожного з її членів, так і цілої команди. Висловлюємо персональну подяку Святославу Шеремету за його участь у роботі і житті нашої організації та його незмінну дружню позицію. Ми хотіли б скористатись із цієї нагоди та запросити усіх, хто поділяє місію та цінності ВБО «Точка опори» до співпраці. Щиро дякуємо всім нашим друзям, колегам та однодумцям! Ми цінуємо вашу віру в нас, із вдячністю сприймаємо конструктивну критику та радіємо вашому визнанню.

3


Команда Організації Найбільша гордість організації – наша команда. Сміливість, яскравість, розум, кмітливість, винахідливість, почуття гумору – усіма цими прикметниками можна охарактеризувати кожного члена команди.

Зорян Кісь Виконавчий директор / Голова правління Розум і ерудиція нашої організації. Ми завжди впевнені, що Зорян гідно представить нашу організацію на найвищому рівні.

Богдан Глоба Фінансовий директор Оптимізм, цілеспрямованість, наснага організації. Завдяки любові до інноваційних впроваджень ми завжди попереду.

Антон Поздняков Заступник виконавчого директора /керівник проекту Яскравість та ідейність організації. Завдяки ідеям Антона, ми зажди маємо роботу.

4


Анастасія Медко Психолог Співчуття й енергія організації. Завдяки якостям Анастасії ми, приходячи на роботу, відчуваємо себе, наче вдома.

Михайло Миколайчук Керівник проекту: мобілізація Винахідливість та відповідальність організації. Михайло зажди знає кілька креативних способів вирішити ту чи іншу проблему.

Наталія Старікова Бухгалтер Пам’ять та наполегливість нашої організації. Нам інколи здається, що Наталка працює навіть уві сні.

Любов Романюк Асистент програмного відділу Молодість та емоції нашої організації. Креативний підхід до роботи імпонує всій команді.

5


Місія та цінності організації Місія організації: Ми розвиваємо лідерський потенціал, об’єднуємо спільноту ЛГБ, допомагаємо людям, яких торкається проблема ВІЛ/СНІДу, відстоюємо права людей, щоб кожен міг зробити своє життя здоровим і щасливим. Цінності організації: Добро Ми щиро віримо, що кожен з нас може творити добро, змінюючи світ на краще. Добро можете бути матеріальним або нематеріальним. Достатньо підтримати когось в тяжкий момент життя, – і ти вже відчув присмак щастя від того, що робиш цей світ добрішим. Ми творимо добро, ми закликаємо творити добро, ми вчимо людей робити добро. Ми віримо, що доброта в решті решт змінить кожного з нас, змінить світ. Справедливість Кожен з нас вірить, що найвищою цінністю суспільства є справедливість. Бути справедливим до себе, до своїх друзів, людей, що оточують тебе, є елементарною якістю людини у її ставленні до інших людей. Любов Цінність, яка варта усього життя. Без перебільшення, саме заради любові ми живемо на цій планеті. Заради кохання ми можемо зробити найнеймовірніші вчинки. Ми віримо, що любов не знає меж, не знає статі, віку та інших обмежень. Ми будемо боротись за право кожного на своє кохання. Кохання робить нас щасливими. Рівність Кожен народжується вільним та рівним у правах. Ніхто не має права обмежити або порушити право людини на рівність у суспільстві. Соціальність Кожен з нас народжується в різних соціальних умовах, в різних середовищах. Ніхто не винен в своїй бідності. Ми вбачаємо однією з наших цінностей допомогу соціально незахищеним людям. Ми хочемо, щоб знедолені люди зрозуміли, що в цьому світі вони не самотні, бо є люди, які готові простягти їм руку допомоги. Боротьба зі стигмою та дискримінацією Кожна людина повинна бачити в іншій людині особистість – таку, якою вона є. Ми не маємо права засуджувати та цькувати інших людей, ми не маємо права засуджувати їхній вибір. Ми віримо, що можемо навчитись жити в дружбі та порозумінні.

6


РОЗДІЛ II.

ПРОГРАМНІ ДОСЯГНЕННЯ

7

Пройшли навчання на наших тренінгах 84 особи

Протягом проекту 1750 ЧСЧ пройшли тестування на ВІЛ. З них 114 отримали позитивний результат тесту, що складає 6,5% від загальної кількості протестованих ЧСЧ Кількість сексуальних партнерів, залучених до тестування в проекті ВІЛ-позитивними ЧСЧ клієнтами проекту 319 осіб ЧСЧ

2011

Проведено 6 тренінгів для регіональних організацій

Проведено 168 груп взаємодопомоги для ЧСЧ в регіонах України

Надано психологічні консультації 245 ЧСЧ

Надано індивідуальний соціальний супровід 68 особам

Мал. 1: Наші досягнення в 2011 році


Досягнення у сфері соціальної роботи з ВІЛ-позитивними ЧСЧ Протягом травня 2010 – червня 2011 рр. за фінансової підтримки фонду Елтона Джона ВБО «Точка опори» реалізовувала проект «Твоя опора», що впроваджувався у 7 регіонах України (місто Київ та Вінницька, Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Львівська, Одеська області).

Головними завданнями проекту були:

Збільшити кількість ЧСЧ, які мають доступ до антиретровірусної терапії;

Збільшити кількість ЧСЧ, які мають доступ до якісної медичної допомоги (в тому числі до консультацій лікарів, дружніх до ЧСЧ);

Збільшити кількість ВІЛ-позитивних ЧСЧ, які мають доступ до соціальних послуг.

Головними активностями проекту були:

Сприяння в тестуванні на ВІЛ для ЧСЧ;

Мотивування сексуальних партнерів ЧСЧ, які отримали позитивний результат тесту на ВІЛ в рамках проекту, до тестування;

Проведення груп взаємодопомоги для ВІЛ-позитивних ЧСЧ;

Проведення соціальних заходів та заходів з організації дозвілля для ВІЛ-позитивних ЧСЧ;

Здійснення соціального супроводу ВІЛ-позитивних ЧСЧ;

Організація «дружніх прийомів» ВІЛ-позитивних ЧСЧ лікарями СНІД-центрів.

Реалізація проекту здійснювалась протягом 13 місяців й охопила 6 областей України і місто Київ. Основною інноваційною ідеєю проекту було втілення методу роботи PDI. Суть методу полягала в тому, що протестований ЧСЧ мотивувався до залучення на тестування своїх сексуальних партнерів та друзів. В ході проекту, також надавалась конфіденційна психологічна підтримка ЧСЧ в місті Києві, де працював психологічний кабінет, було розпочато онлайнконсультування ЧСЧ з інших областей, де немає відповідних послуг.

8


Кількісні результати проекту: Протягом проекту 1750 ЧСЧ пройшли тестування на ВІЛ. З них 114 отримали позитивний результат тесту, що складає 6,5% від загальної кількості протестованих ЧСЧ.

V V V V

Кількість сексуальних партнерів, залучених до тестування в проекті ВІЛ-позитивними ЧСЧ - клієнтами проекту - 319 осіб ЧСЧ. Проведено 168 груп взаємодопомоги для ЧСЧ. Надано індивідуальний соціальний супровід 68 особам. Надано психологічні консультації 245 ЧСЧ.

Якісні результати проекту:

V

Головний для нас якісний результат проекту – безумовно створення нової динамічної, успішної, цілеспрямованої організації.

V

В ході реалізації проекту ми достягли одразу декількох якісних результатів. По – перше було розбудовано та скоординовано регіональну мережу ВІЛ-позитивних ЧСЧ. У більшості регіонів над реалізацією проекту працювали координатори із числа ВІЛ-позитивних ЧСЧ. Це значно підвищило ефективність роботи, адже надання послуг за принципом «рівний – рівному є набагато ефективнішим.

V

Був відпрацьований метод роботи PDI, що показав свою ефективність. Як виявилось в ході експериментального впровадження цього методу, ЧСЧ охоче залучають своїх сексуальних партнерів та друзів до тестування. Важливо відзначити, що наша організація першою в Україні застосувала цей метод в роботі з ЧСЧ.

V

Надання соціального супроводу особам, які нещодавно дізнались про свій ВІЛ-позитивний статус виявилось досить запитуваною соціальною послугою. Адже для більшості отримання позитивного результату є стресовою ситуацією, а допомога соціального працівника в подальших кроках є вкрай важливою.

V

Надання психологічної допомоги ЧСЧ виявилось актуальним, адже в Україні відсутні будь-які служби, які надають психологічну допомогу саме ЧСЧ. За час дії проекту ми отримали численні позитивні відгуки про роботу нашої служби психологічної підтримки. Це додало нам впевненості в необхідності розвитку цього напряму.

9


Досягнення організації у сфері мобілізації спільнот Ми визначили одним з пріоритетних напрямів роботи нашої організації мобілізацію спільнот, адже на нашу думку наявність та високий потенціал організацій, які надають послуги ЧСЧ, є одним з головних інструментів у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. Протягом 2011 року наша Організація реалізовувала проект «Мобілізація ЧСЧ/ЛГБТ- спільноти на національному рівні та адвокація інтересів ЧСЧ/ЛГБТ на національному рівні» за підтримки МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» та проект «Єднаємось заради здоров’я: мобілізація ЛГБТ/ЧСЧ-спільнот у семи областях України» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва. Роботою мобілізаційного напрямку були охоплені такі області: Дніпропетровська, Хмельницька, Житомирська, Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська, Закарпатська. Нажаль, кількість та інституційна спроможність організацій, що займаються проблемами ЧСЧ та ЛГБТ в Україні, є недостатніми. Ця проблема пов’язана, насамперед, з обмеженістю ресурсів, недостатнім розвитком громадянського суспільства та свідомості спільноти. Найбільш критичною є ситуація в західних областях, адже в багатьох із них взагалі відсутні організації, які здійснюють роботу з ЧСЧ та ЛГБТ. Це, у свою чергу, призводить до закритості групи ЧСЧ, стигматизації та дискримінації, обмеженого доступу до інформації та необхідних соціальних послуг.

Завданнями мобілізаційного напряму діяльності організації в 2011 році були:

• Збільшити кількість організацій, основним видом діяльності яких буде робота ЧСЧ; ;

більшити доступ молодих організацій в регіонах до необхідних ресурсів

• Покращити доступ новостворених організацій або ініціативних груп до необхідної інформації; •

Підвищити кваліфікацію соціальних працівників організацій в регіонах;

Створити сприятливі умови для реєстрації організацій.

10


Кількісні результати проекту:

V

допомоги.

Фаховими спеціалістами організації здійснено 13 візитів технічної

У ході візитів ми надавали допомогу у впроваджені діяльності, ділились власним досвідом з місцевими організаціями та/або ініціативними групами;

V

Фаховими тренерами організації (та/або залученими спеціалістами) проведено 4 тренінги для представників організацій з відповідних регіонів, навчання пройшли 64 особи;

V

Забезпечення проведення національної ЛГБТ – конференції: представники організації активно працювали в оргкомітеті, на базі організації працював технічний комітет, також організацією було залучено матеріальні ресурси для проведення конференції. 30 регіональних лідерів та активістів змогли взяти участь у конференції.

V

Підтримка роботи розсилки для активістів: спеціалістами організації постійно проводиться розсилання важливої інформації для регіональних лідерів. Це дає місцевим організаціям змогу бути в спільному інформаційному просторі та оперативно отримувати важливу інформацію.

V

Надання індивідуальних консультацій регіональним лідерам: протягом проекту спеціалістами фахівцями організації надавались індивідуальні консультації з широкого спектру питань. В подальшому, мобілізація спільноти та допомога в розвитку регіональних організаці буде одним з ключових напрямків роботи нашої організації. Ми впевнені, що заходи з протидії ВІЛ, можуть бути максимально ефективним, тільки якщо вони впроваджуються силами спільноти.

Якісні результати проекту:

V

Протягом 2011 року ми успішно провели цілий ряд тренінгів для регіональних працівників активістів та лідерів та надали великий об’єм інформації.

V V

У ході тренінгів знання їх учасників зростали в середньому на 40%;

Ми надали фахові індивідуальні консультації регіональним лідерам, що значно допомогло в їх безпосередній роботі;

V

Фахівці організації всебічно сприяли заснуванню та реєстрації нових організацій ЛГБТ - руху та всебічного розвитку ініціативних груп;

11


Досягнення організації в сфері адвокації прав ЛГБТ-спільноти На жаль, в Україні має місце значний рівень інституційної та суспільної дискримінації та стигматизації ЛГБТ, що негативно позначається на ефективності програм із профілактики ВІЛ-інфекції серед ЧСЧ. ЛГБТ-організації, а зокрема — ВБО «Точка опори», провадять системну роботу щодо покращення цієї ситуації. На цьому шляху вже реалізовано низку завдань, але подолання більшості «викликів» — іще попереду. 2011 року нашою організацією втілювався компонент з адвокації в інтересах ЛГБТ у рамках проекту «Мобілізація ЧСЧ/ЛГБТ-спільноти на національному рівні та адвокація інтересів ЧСЧ/ЛГБТ на національному та місцевому рівні» (тривав до вересня 2011 р. включно) за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (джерело коштів — Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією). Адвокаційний напрям у роботі ВБО «Точка опори» здійснювався в тісній співпраці зі Всеукраїнською громадською організацією «Гей-Форум України» та із залученням таких фахівців як Святослав Шеремет (керівник ВГО «Гей-Форум України», секретар ПРГ-Україна), Сергій Пономарьов (координатор Коаліції з протидії дискримінації в Україні). Основна мета адвокаційного напряму — досягнення системних змін, спрямованих на вирішення актуальних проблем, що перешкоджають ефективній роботі з профілактики серед ЧСЧ як групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ шляхом проведення комплексних заходів з адвокації інтересів цієї соціальної групи на національному та місцевому рівнях у рамках виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009– 2013 роки та в контексті Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», відповідних місцевих програм; налагодження та підвищення ефективності конструктивного діалогу з органами державної влади; промоція внесення необхідних змін до чинних нормативно-правових актів і регуляторних документів національного та місцевого рівня, що регулюють правовідносини у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та мають безпосередній вплив на групи ризику; формування сприятливого середовища для розширення, зокрема територіального, діяльності програм із профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед ЧСЧ; сприяння зменшенню в Україні рівня стигми та дискримінації щодо груп ризику шляхом забезпечення громадянської рівності та соціального комфорту для ЛГБТ/ЧСЧ.

12


Якісні результати реалізації адокаційного напряму протягом 2011 року:

1.

Активізовано роботу в інтересах ЧСЧ/ЛГБТ Міжвідомчої робочої групи з питань надання соціальних послуг уразливим групам населення у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу.

2.

Підготовлено огляд Резолюції Національної науково-практичної конференції з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу з міжнародною участю «За кожне життя разом» (м. Київ, 17–19 листопада 2010 р.) та Плану заходів до неї у розрізі врахування ЧСЧ/ЛГБТ-компоненту.

3.

Здійснено аналіз участі представників ЧСЧ/ЛГБТ-спільноти в роботі місцевих координаційних рад з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

4.

Внаслідок адвокаційних дій у рамках проекту отримано інформацію про скасування Держкомстатом України статистичної форми, на підставі якої органи внутрішніх справ здійснювали в Україні статистичний облік «гомосексуалістів», та поінформовано про це широку громадськість.

5.

Унаслідок попередніх адвокаційних звернень до Верховної Ради України групою народних депутатів на розгляд парламенту внесено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері праці)», згідно з яким «забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці за ознаками […] сексуальної орієнтації».

6.

До Міжнародного дня протидії гомофобії та трансфобії 2011 року проведено прес-клуб «Рух за громадянські права лесбійок, геїв, бісексуалів і трансґендерів як чинник українського суспільно-політичного життя», у рамках якого презентовано рейтинги «Гомофобний діяч року» та «Гей-френдлі діяч року».

7.

Ініційовано звернення від Ради ЛГБТ-організацій України на адресу МОЗ із пропозицією скасувати (переглянути) дискримінаційне обмеження щодо гомосексуалів у сфері донорства крові.

8.

Організовано панельну дискусію «Участь представників ЧСЧ-сервісу та/або ЛГБТ-руху в місцевих координаційних радах з питань протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу», яка відбулася у рамках пленарного засідання IV Національної конференції ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу України «Прогрес та інновації».

9.

Підготовлено і доведено до відома суб’єктів ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу України Аналітичну записку про захист персональних даних і конфіденційну інформацію.

10.

Організовано роботу щодо протидії прийняттю Верховною Радою України законопроекту № 8711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)» (так званий законопроект проти «пропаганди гомосексуалізму»).

13


11.

Забезпечено участь суб’єктів ЛГБТ-руху в громадському обговоренні проекту Указу Президента України «Про Стратегію боротьби з дискримінацією в Україні» з метою прямого включення згадок про сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність до переліку антидискримінаційних ознак, який повинен міститися в національному антидискримінаційному законодавстві.

12.

Регулярно забезпечувалося висвітлення ЛГБТ-тематики в масмедіа шляхом підготовки та поширення понад двадцяти спеціальних інформаційних повідомлень, на підставі яких в інформаційному просторі з’явилося кількасот публікацій відповідного змісту.

13.

Зорян Кісь, Виконавчий директор організації, був одним із 14-ти активістів, яких було спеціально запрошено на промову Держсекретаря США Хіллері Клінтон з нагоди Міжнародного дня прав людини, яку вона виголосила у будівлі ООН в Женеві в грудні 2011р. Саме тоді пані Клінтон промовила свою відому фразу “Gay rights are human rights, and human rights are gay rights!”.

14


Соціально важлива робота Як і в більшості організацій, життя нашого колективу не закінчується втіленням проектів та виконанням угод із донорами. Наш колектив сповнений позитивної енергії, креативними ідеями та прагненням змінити світ на краще. Для досягнення цих цілей, крім проектної роботи, ми беремо участь у соціально важливих акціях, проводимо лекції в університетах, робимо добрі вчинки. В 2011 році завдяки зусиллям колективу нашої організації була організована та проведена акція, встановлення проти запровадження ПДВ на презервативи. Завдяки активним діям та широкому суспільному розголосу вдалось домогтись скасування постанови кабінету міністрів, щодо встановлення ПДВ на презервативи. Завдяки цьому ціни на презервативи зменшились на 20%.

Ми постійно проводимо просвітницьку роботу в університетах Києва. Зокрема, наша організація плідно співпрацює з Національним педагогічним університетом ім. М.П. Драгоманова (Інститут Менеджменту та психології, інститут Педагогіки та психології).

А ще, ми турбуємось про екологію. В офісі діють екологічні стандарти - ми роздруковуємо документи лише в разі крайньої потреби, намагаємось, де це можливо, друкувати з обох сторін та на «чернетках». Ми збираємо пластикові пляшки та здаємо їх на переробку. Також, ми висаджуємо дерева та квіти. Ми віримо – якщо ми всі висадимо хоч по одному дереву, екологічна ситуація в місті й країні зміниться на краще.

15


РОЗДІЛ III.

ФІНАНСУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ Категорії доходів / витрат

Внески Міжназаснородний вників / Альянс з членів ор- ВІЛ/СНІД ганізації в Україні

GIZ

Sidaction

EJAF

ВБО Всього «Мережа ЛЖВ»

Надходження на діяльність організації в грн., за 2011 рік 23635

Благодійні внески Гранти Відсотки від депозитів Передача майна Фінансування 1. Мобілізація ЛГБТ спільноти 2. Адвокація ЛГБТ спільноти 3. Соціальна 9400 програма для ЧСЧ які живуть з ВІЛ/ СНІД 4. Профілактична програма з ВІЛ/ СНІД для ЧСЧ (включно операційні дослідження) 5. Розбудова 14 235 спроможності спільноти Всього 23 635 витрати:

252911

113630

250676

1459665 6234

16

23635

13898

2090781 6234

2364

2364

програмної діяльності організації в грн., за 2011 рік 95019 95019

63703

63703

674315

13785

75987

75987

250522

158722

75987

697500

250522

264757

674315

13785

1 196966


РОЗДІЛ IV.

17

Наші партнери Ми раді тому, що маємо можливість співпрацювати з:

Фонд Елтона Джона МБФ «Альянс з ВІЛ/СНІД»

ВБО «Мережа ЛЖВ»

Асоціація «Сідаксьон»

Посольство США в Україні

ГО «Гей форум»

ГО «Наш світ»

Німецьке товариство міжнародного співробітництва ГІЦ ГмбХ


Мапа наших послуг

18


19

“Точка Опори“

Всеукраїнська Благодійна Організація 01033, м.Київ, вул. Саксаганського 54/56 тел. 38 (044) 289-39-88 e-mail: office@t-o.org.ua www.t-o.org.ua

Річний звіт ВБО Точка опори за 2011 рік  
Річний звіт ВБО Точка опори за 2011 рік  

Річний звіт ВБО Точка опори за 2011 рік

Advertisement