Page 1

Kaunertal | Pitztal | Sรถlden | Stubai | Hintertux Bergwinter Regionsname


Bądź ponad: 5 lodowców Tyrolu Co jest najlepsze na pięciu tyrolskich lodowcach? Ciężko zdecydować! Jedno jest pewne: 5 tyrolskich lodowców to nie tylko ośrodki narciarskie. Te góry dają niesamowite wrażenie bycia ponad resztą świata. Gdy znajdujesz się 3 000 metrów nad poziomem morza masz większą radość z jazdy na nartach, gwarancję zachwycających, panoramicznych widoków. Na tyrolskich lodowcach otacza Cię najnowocześniejsza infrastruktura, tutaj możesz też liczyć na kulinarne doznania i na to, że zawsze będziesz w samym centrum najciekawszych wydarzeń. Pięć lodowcowych ośrodków narciarskich w Kaunertal, Pitztal, Sölden, na Lodowcach Stubai i Hintertux oferuje ponad 300 kilometrów tras narciarskich. Znajdziemy tu też rozmaite warianty zjazdów alternatywnych i parki śnieżne. Dzięki karnetowi White5 oraz karcie Snow Card Tirol- dedykowanej tym, którzy lubią jeździć długo i dużo- można poznać pełnię możliwości lodowcowych ośrodków narciarskich. Karta Snow Card Tirol obowiązuje już od jesieni, ponieważ lodowce Tyrolu mają wyjątkową zaletę – tutaj sezon narciarski zaczyna się już jesienią, można tu jeździć na nartach dużo wcześniej niż w innych ośrodkach narciarskich i to na najlepiej przygotowanych trasach. Dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się wiosną sportami zimowymi wiosną, 5 lodowców Tyrolu oferuje najlepsze warunki na stokach, przytulne słoneczne tarasy i zachwycające panoramiczne widoki. To narciarstwo na najwyższym poziomie i do tego przez większość sezonu – w promieniach słońca.

Odkryj świat wysokich gór powyżej 3000 metrów Pięć majestatycznych lodowców leży w tyrolskiej krainie i oferuje niezapomniane przeżycia w wysokogórskim świecie Alp. Tu można przenieść się do ekscytującego świata Jamesa Bonda, odwiedzić legendarny park śnieżny lub wybrać na przejażdżkę najnowocześniejszymi wyciągami kanapowymi – każdy z pięciu lodowców Tyrolu ma do zaoferowania coś wyjątkowego.

© Andre Schönherr

02 |


Bądź ponad: wysokość ma znaczenie Na wysokości 3.000 metrów ponad poziomem morza 80 procent opadów spada w postaci śniegu. Dla porównania w Innsbrucku jest to tylko 10 procent. Na 5 lodowcach Tyrolu średnia głębokość pokrywy śnieżnej sięga 6 metrów. Wyżej mamy po prostu lepszą pogodę: to nie mit, pogoda na lodowcach jest bardziej słoneczna niż w dolinie. Dzięki zjawisku inwersji jesienią i zimą na wysokości 3 000 metrów jest często słońce i doskonała widoczność, podczas gdy w niżej położonych regionach występują mgły. Z góry widać więcej: po przekroczeniu granicy 3 000 metrów z każdym metrem wysokości widok staje się bardziej fascynujący. Z punktów widokowych i spektakularnych platform widokowych w lodowcowych ośrodkach narciarskich rozciąga się zachwycający widok na pięćdziesiąt okolicznych trzytysięczników. © Christoph Schöch

www.lodowce.tirol.at

Kolebka snowboardu Lodowiec Kaunertal Nie tylko narciarze, ale także snowboarderzy i amatorzy freeskiingu czują się na Lodowcu Kaunertal jak w domu. Lodowiec Kaunertal to ulubiona lokalizacja europejskich snowboarderów, to miejsce kultowe. Tradycyjnie w połowie października odbywa się tu huczna impreza na otwarcie parku śnieżnego Kaunertal Opening – w tym roku już po raz 33. Dla freestylerów jest to po prostu miejsce, w którym trzeba się pojawić. To nie tylko ulubiony międzynarodowy punkt spotkań, odwiedzających przyciąga też wyposażenie parku, unowocześniane z roku na rok. W tym roku park śnieżny zlokalizowany będzie w nowym miejscu, a główną atrakcją będzie zjazd z nowymi przeszkodami.

| 03


Park skitourowy – do nauki i treningu Lodowiec Pitztal Szusować poza trasami i zostawiać ślady w świeżym śniegu – o tym marzy wielu narciarzy. Ale jazdy w głębokim, puszystym śniegu trzeba się najpierw nauczyć. Dla tych, którzy chcą opanować podstawy, Lodowiec Pitztal udostępnia park skitourowy w zabezpieczonym terenie. Dla początkujących skitourowców organizowane są kursy z przewodnikami, istnieje też możliwość wypożyczenia sprzętu. Park jest też atrakcyjny dla doświadczonych skitourowców – liczne trasy i gwarancja śniegu sprawiają, że jest to idealne miejsce na treningi. Na doświadczonych skitourowców czekają kolejne, liczne szczyty, które najlepiej zdobywać wyruszajac z Lodowca Pitztal. Wyjątkową atrakcją jest trasa na Wildspitze, wysoką na 3.774 metrów najwyższą górę północego Tyrolu.

Ekscytujący świat Jamesa Bonda na Gaislachkogl Lodowiec Sölden Na misję w Ötztal dotarł sam James Bond. Restauracja ice Q na szczycie Gaislachkogl, położona przy górnej stacji grała w filmie o agencie 007 "Spectre" klinikę, za scenografię służyły też budynki wyciągu Gaislachkoglbahn, a na lodowcowej drodze rozgrywała się emocjonująca scena pościgu. W lipcu 2018 na Gaislachkogl, na wysokości 3.048 metrów stworzono wyjątkowe miejsce – świat Jamesa Bonda. Drugiego takiego miejsca nie ma na całym świecie. Wystawa zajmuje imponującą powierzchnię 1.300 metrów kwadratowych, znajduje się we wnętrzu góry i jest dostępna także dla osób nie jeżdżących na nartach – mogą dotrzeć tu nowoczesnym wyciągiem Gaislachkoglbahn. 04 |


Raj dla rodzin 3.210 metrów nad poziomem morza Lodowiec Stubai Stubai to 64 km tras - największy lodowcowy ośrodek narciarski Austrii ze specjalną ofertą dla dzieci: slalom BIG Family i trasa boardercross, trasa Fun Slope i nowa trasa do ewolucji BIG Family Slopestyle. Od października do czerwca czeka tu 35 zjazdów o zróżnicowanym stopniu trudności. Rodziny z dziećmi czują się tu wyjątkowo dobrze. W BIG Family Ski-Camp dzieci uczą się jazdy na nartach przez zabawę. Oferta dla dzieci jest bogata – plac zabaw BIG Family Kindergarten, zamek śnieżny BIG Family, w którym można wspinać się i szaleć na całego. Dzieci poniżej 10 roku życia jeżdżą bezpłatnie. Stubai Zoo, otwarty od jesieni do wiosny park śnieżny, jeden największych na świecie, ma easy-line, medium-line i proline.

© Andre Schönherr

5 lodowców Tyrolu – główne informacje · Ponad 300 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności · Ponad 100 kilometrów zjazdów alternatywnych, szlaki narciarskie · 100 najnowocześniejszych wyciągów i kolejek linowych · 5 wspaniałych parków śnieżnych i parków zabaw · Kawiarnie, bary, restauracje i lodowcowe hotele na najwyższym poziomie · Monumentalne platformy widokowe · Spektakularne wydarzenia i imprezy · Gwarancja śniegu i sezon trwający przez cały rok | 05


365 dni sezonu narciarskiego – dla całej rodziny Lodowiec Hintertux Jedyny całoroczny ośrodek narciarski w Austrii – Hintertux zapewnia perfekcyjnie przygotowane trasy przez 365 dni w roku. Początkujący jak i doświadczeni zimowi sportowcy będą usatysfakcjonowani 60 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności. W Sommerbergalm czeka atrakcja dla najmłodszych – „Kidsslope Hintertux“ z tunelem śnieżnym, ostrymi zakrętami i muldami. Funslope Hintertux na wysokości 2.100 metrów nad poziomem morza to trasa, która zapewnia dreszczyk emocji – tu można mocno się rozpędzić, są wiraże ślimakowe, przeszkody i wyskocznie.

Dojazd do 5 lodwoców Tyrolu Samochodem można dojechać tu ze wszystkich kierunków. Konieczne jest posiadanie winiety na autostrady, którą można zakupić w punktach sprzedaży, na stacjach benzynowych oraz na przejściach granicznych. Do wyboru mamy także winietę na 10 dni. Pociągiem dojedziesz bez korków i bez stresu. Dzięki promocyjnym cenom ÖBB, DB i SBB ten sposób podróżowania jest wyjątkowo korzystny. Samolotem dolecisz na lotnisko w Innsbrucku z wielu europejskich lotnisk. Dobry dojazd do Tyrolu zapewniają także lotniska w Monachium, Memmingen, Zurychu i Salzburgu. Lądując na nich można skorzystać z transportu oferowanego przez Four Seasons Travel lub gospodarzy, u których nocujemy.

06 |


Bądź ponad: Karnety Idealny karnet dla amatorów sportów zimowych? Lodowcowy skipass. Do wyboru mamy dwie możliwości: kartę White5, z którą można mieć 5 lodowców Tyrolu w kieszeni oraz Snow Card Tirol, kartę dedykowaną tym, którzy lubią jeździć dużo, długo i w całym Tyrolu, w tym także w pięciu lodowcowych ośrodkach narciarskich.

White5

Karta Snow Card Tirol

· Obowiązuje na wszystkich wyciągach na Lodowcach

· Ważna w całym Tyrolu, w 91 ośrodkach przez 227 dni – włącznie z pięcioma lodowcowymi ośrodkami narciarskimi.

Kaunertal i Pitztal, w zimowym i lodowcowym ośrodku narciarskim w Sölden, na Lodowcach Stubai i Hintertux.

· Ważna przez 10 dni w okresie od 1 października

· Obowiązuje w okresie od 1 października 218 do 15 maja 2019, dostępna za 797 €.

2 018 do 15 maja 2019 roku, kosztuje 410 € (nie muszą to być kolejne dni). Sprzedaż skipassów White5 odbywa się we wszystkich kasach oraz w biura sprzedaży na lodowcach Tyrolu.

www.lodowce.tirol.at

Można ją zakupić we wszystkich kasach wyciągów objętych jej zasięgiem oraz na specjalnych stoiskach.

www.snowcard.tirol.at

| 07


Lodwiec Kaunertal W harmonii z naturą na wysokości 3.000 metrów Z auta wprost na trasę: dojazd na Lodowiec Kaunertal to nie lada przeżycie. Trasa wiedzie przez sam środek tego niesamowitego ośrodka narciarskiego aż na wysokość 2.750 m n.p.m. Lodowiec położony jest wśród 30 trzytysięczników. Znajdziesz tu wytchnienie w magicznym świecie wysokich gór, gdzie szerokie trasy pokryte są naturalnym śniegiem, nie ma kolejek do wyciągów i przepełnionych tras, a na zboczach pokrytych białym puchem można szaleć poza trasami. Dzień na stokach Kaunertal pozwala zwolnić tempo i zrelaksować się. Na amatorów trików czeka na tym lodowcu najlepsza miejscówka: park śnieżny Kaunertal. W tym roku zaprasza na nowy zjazd Nature-Run z unikalną jib line. www.kaunertaler-gletscher.at

Ceny skipasów

Szczyt Sezon

Dorośli

Dzieci (2010 – 2001)

Młodzież (2000 – 1998) & Seniorzy (ur. 1951 lub później)

3-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 124,–

€ 77,–

10 % zniżki

6-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 209,–

€ 125,–

10 % zniżki

Pakiet

Ilość noclegów 3 noce

Ceny skipasów 7 nocy

3 dni z 4

6 z 7 dni

Moje tygodnie na lodowcu od € 70,– (08.12. – 23.12.2018)

od € 140,–

od € 67,–

od € 113,–

Sun free (04.05. – 12.05.2019)

od € 70,–

od € 140,–

od € 67,–

od € 113,–

Pakiet Freeride'owy Testival (2 noce) (23.03. – 24.03.2019)

od € 59,–

od € 124,–

08 |

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne. Więcej informacji znaleźć można na stronie lokalnej organizacji turystycznej.


Lodowiec Kaunertal – co warto wiedzieć · 33 kilometrów tras (km zjazdu po stokach) o zróżnicowanym stopniu trudności · 36 kilometrów tras alternatywnych i różnorodne trasy skitourowe · 8 nowoczesnych kolejek i wyciągów · Różnice wysokości na zjazdach – ponad 1.000 metrów wysokości · 8-osobowy wyciąg z kabinami, na wysokości 3.108 metrów · Park śnieżny Kaunertal, a w nim jib line o długości 1/2 mili oraz raile · Dzieci do 10 roku życia jeżdżą bezpłatnie (w towarzystwie rodzica/opiekun) · Lodowcowa restauracja Weißsee z ogromnym, słonecznym tarasem · Gwarancja śniegu od października do maja · FREERIDE’OWY RAJ · Ośrodek narciarski, dostępny dla niepełnosprawnych, odznaczony nagrodą Eden

Kaunertal na pierwszy rzut oka · Łącznie 48 kilometrów tras (km zjazdu po stokach) i 138 hektarów powierzchni tras na Lodowcu Kaunertal i Fendels – i jeden skipass · Park śnieżny Kaunertal z najdłużdzą jib line w Alpach · Freeride’owe eldorado z systemem sterowania „Check your Line“ i największym europejskim freeride’owym testiwalem · Najlepsze szkółki narciarskie i snowboardowe Kaunertal/Fendels · Nie tylko jazda po trasach (tory saneczkowe, zimowe wędrówki...) · 25-kilometrowa trasa narciarstwa biegowego w dolinie (jazda klasyczna i jazda na łyżwach) · Obszar chronionego krajobrazu Kaunergrat · Eldorado dla amatorów lodowej wspinaczki · Quellalpin - kryty basen-sauna-centrum rozrywki · Magiczny dywan i wyciąg talerzykowy w Feichten · Platforma widokowa „Dreiländerblick“ na lodowcu · Bezpłatny skibus w całej dolinie

| 09


Hotele Kaunertal

Hotel Weisseespitze ****

Hotel Tia Monte ***

Hotel Kirchenwirt ****

Wielokrotnie nagradzany hotel, w którym poczujesz się doskonale – idealnie wyważona kombinacja przygody i sielskiego spokoju, gościnności i relaksu.

Zokalizowany przy wschodniej granicy Feichten, w pobliżu przystanku bezpłatnego skibusa. Własna sauna zapewnia możliwość relaksu. Duże zniżki dla dzieci.

Położony w samym centrum miejscowości. Rodzinna, kameralna atmosfera. Do dyspozycji gości sala zabaw. Tradycyjny tyrolski klimat. W hotelu znajduje się też restauracja i bar „Kiwi“.

Tel +43.5475.316, info@weisseespitze.com www.weisseespitze.com

Tel +43.5475.371, tiamonte@infourlaub.at www.ferienhotels-tirol.at

Tel +43.5475.381, info@kirchenwirt.com www.kirchenwirt.com

Jesień: 01.11. – 02.12.2018 Wiosna: 27.04. – 12.05.2019

Jesień: 18.10. – 23.12.2018 Wiosna: 04.05. – 12.05.2019

Jesień: 01.12. – 08.12.2018 Wiosna: 02.02. – 02.03., 09.03. – 13.04.2019

bez skipassu

ze skipassem

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 216,–

od € 505,–

Jesień

od € 189,–

od € 399,–

Jesień

od € 296,–

od € 676,–

Wiosna

od € 213,–

od € 497,–

Wiosna

od € 189,–

od € 399,–

Wiosna

od € 317,–

od € 731,–

ze skipassem

Hotel Edelweiß ***s

Prowadzony przez rodzinę, przytulny hotel z małą strefą wellness, serdeczna atmosfera, pokoje urządzone w alpejskim stylu. Przystanek skibusa bezpośrednio przed hotelem. Tel +43.5475.55550, info@hoteledelweiss.com www.hoteledelweiss.com Jesień: 18.10. – 21.12.2018 Wiosna: 27.04. – 05.05.2019

10 |

bez skipassu

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 174,–

od € 406,–

Wiosna

od € 162,–

od € 392,–

Lodowiec Kaunertal jest dostępny dla wszystkich

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne.


Kalendarz wydarzeń na lodowcu Kaunertal Kaunertaler Gletscherbahnen GmbH Gletscherstraße 240 6524 Kaunertal, Österreich Tel +43.5475.5566 Fax +43.5475.5566 -150 kaunertal@tirolgletscher.com www.kaunertaler-gletscher.at

Kaunertal Tourismus Feichten 134 6524 Kaunertal, Österreich Tel +43.50.225.200 Fax +43.50.225.210 office@kaunertal.com www.kaunertal.com

Kaunertal Opening

12.10. – 14.10.2018

Fallruns w Parku Śnieżnym Kaunertal

15.10. – 09.12.2018

Choise Splitboard Camp

22.03. – 24.03.2019

Freeride’owy testiwal

30.03. – 31.03.2019

Spring Classics w Parku Śnieżnym Kaunertal

06.04. – 12.05.2019

Soalrennen – tradycyjny wyścig

07.04.2019

| 11


Lodowiec Pitztal Zalety wyskokości ponad 3.000 metrów Wysoko, wyżej, Lodowiec Pitztal! To najwyższy Lodowiec Tyrolu i tu znajduje się najwyżej zlokalizowana kawiarnia w Austrii. Na imponującej wysokości 3.440 metrów kawa z domowym ciastem smakują wyjątkowo dobrze. Ze swobodnie zwisającego panoramicznego tarasu rozciąga się widok na Wildspitze (3.774 m n.p.m., najwyższa góra Tyrolu) i dalej, na 50 okolicznych trzytysięczników. Także narciarstwo stoi tu na najwyższym poziomie: na amatorów sportów zimowych czekają perfekcyjnie przygotowane trasy, puszysty śnieg jak z marzeń oraz wartkie zjazdy. Ponadto na lodowcu Pitztal znajduje się pierwszy w Tyrolu park skitourowy dla każdego. Dzięki znacznej wysokości sezon trwa tu dłużej. www.pitztaler-gletscher.at

Sezon

Dorośli

3-dniowy skipass od

Ceny skipasów

Jesień / Zima

€ 140,–

€ 86,–

6-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 240,–

€ 144,–

Pakiet

Lodowcowy start

Apartament bez wyżywienia

Dzieci (2003– 2012)

Pensjonat ze śniadaniem

Pensjonat ze śniadaniem i obiadokolacją

3 noce

7 nocy

3 noce

7 nocy

3 noce

7 nocy

od € 215,–

od € 369,–

od € 215,–

od € 429,–

od € 289,–

od € 589,–

Początek zimy

od € 215,–

od € 389,–

od € 225,–

od € 439,–

od € 309,–

od € 629,–

Advent

od € 205,–

od € 399,–

od € 215,–

od € 419,–

od € 299,–

od € 609,–

Zimowe marzenie

od € 195,–

od € 369,–

od € 225,–

od € 439,–

od € 289,–

od € 609,–

Narty w słońcu

od € 199,–

od € 339,–

od € 215,–

od € 439,–

od € 299,–

od € 599,–

Finał sezonu

od € 189,–

od € 329,–

od € 209,–

od € 429,–

od € 289,–

od € 579,–

12 |

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne. Więcej informacji znaleźć można na stronie lokalnej organizacji turystycznej.


Lodowiec Pitztal – co warto wiedzieć · 68 kilometrów tras zjazdowych i 120 ha powierzchni tras na Lodowcu Pitztal i Rifflsee · 21 kilometrów najlepiej przygotowanych tras z naturalnym śniegiem i park śnieżny na Lodowcu · 10 kilometrów tras biegowych na Lodowcu Pitztal i Rifflsee (od grudnia) · Najwyższa austriacka kolejka linowa i najwyższa kawiarnia w Austrii - 3.440 m n.p.m. · Idealny start wycieczek skitourowych o różnych poziomach trudności (m.in.Wildspitze) · Skipass dla dzieci Bambini-Freipass (urodzonych w 2009 i młodszych) · Gwarancja śniegu od połowy września do początku maja · 41 kilometrów tras alternatywnych w głębokim śniegu, zjazdy freeride’owe · Cross Park z trasą dla każdego

Rzut oka na Pitztal

· Pierwszy park narciarski w Tyrolu z trzema ścieżkami do wspinaczki

· Łącznie 40 km tras liczone w linii spadku, 68 km tras (km zjazdu po stokach) na Lodowcu Pitztal i w ośrodku narciarskim Rifflsee – jeden skipass (bezpośrednie połączenia z Rifflsee do stacji doliny Gletscherexpress) · Klubik dziecięcy Pitzis · Bezpłatny skibus w całej dolinie · To stąd pochodzą gwiazdy narciarstwa: Marlies Raich, Benni Raich, Mario Stecher · Trasa biegowa w dolinie o długości ponad 25 kilometrów – otrzymała odznaczenie Pistengütesiegel · Trasy narciarstwa biegowego - Rifflsee i Lodowiec Pitztal

| 13


Pitztal Hotele

Sportiv-Hotel Mittagskogel ****

Sport & Vitalhotel Seppl ****

Hotel Bergland St. Leonhard ***s

4*hotel w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka narciarskiego. Doskonała kuchnia, gościnność, wellness: pozwól się oczarować!

Hotel wellness w najlepszym położeniu zaprasza do korzystania z sauny i innych atrakcji. Pozwól się rozpieszczać i ciesz się pobytem.

Bezpieczeństwo, ciepła atmosfera i prawdziwa tyrolska gościnność. To wyróżnia Hotel Bergland, położony u podnóża Lodowca Pitztal. Serdecznie zapraszamy!

Tel +43.5413.86386, info@mittagskogel.at www.mittagskogel.at

Tel +43.5413.86220, office@hotel-seppl.com www.hotel-seppl.com

Tel +43.5413.86218, info@hotel-bergland.at www.hotel-bergland.at

Jesień: 07.10. – 22.12.2018 Wiosna: 24.03. – 05.05.2019

Jesień: 13.10. – 22.12.2018 Wiosna: 09.03. – 28.04.2019

Jesień: 11.11. – 01.12.2018 Wiosna: 06.03. – 06.04.2019

bez skipassu

ze skipassem

ze skipassem

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 306,–

od € 539,–

Jesień

od € 355,–

od € 799,–

Jesień

od € 276,90

od € 612,90

Wiosna

od € 306,–

od € 714,–

Wiosna

od € 355,–

od € 799,–

Wiosna

od € 298,50

od € 651,30

Hotel Sonnblick ****

Otoczony górskim światem, 4-gwiazdkowy hotel Sonnblick prowadzony przez rodzinę, położony na wysokosci 1.616 m nad poziomem morza w Plangeross. Tel +43.5413.86204, info@sonnblick-pitztal.at www.sonnblick-pitztal.at ze skipassem

Jesień: 12.10. – 21.12.2018 Wiosna: 07.01. – 05.05.2019

14 |

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 324,–

od € 630,–

Wiosna

od € 324,–

od € 620,–

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne.


Kalendarz wydarzeń na Lodowcu Pitztal Pitztaler Gletscherbahn GmbH & Co KG Pitztaler Gletscher & Skigebiet Rifflsee Mittelberg 6481 St. Leonhard im Pitztal, Österreich Tel +43.5413.86288 Fax +43.810.9554.130.250 pitztal@tirolgletscher.com www.pitztaler-gletscher.at

Tourismusverband-Pitztal Unterdorf 18 6473 Wenns, Österreich Tel +43.5414.86999 Fax +43.5414.86999 - 88 info@pitztal.com www.pitztal.com

Pitztal Gletscher Ski & Show

20.10. – 21.10.2018

Tydzień Pitztal Cross na Lodowcu Pitztal

23.11. – 02.12.2018

Górski adwent w Plangeroß

01.12. – 23.12.2018

Najwyższy tyrolski zachód słońca z muzyką

20.10.2018 07.12.2018 27.12.2018 16.01.2019 01.02.2019

Bieg Pucharu Europy Sportowców Niepełnosprawnych

08.12. – 11.12.2018

Rifflsee Vertical 2.300 m

14.12.2018

Tydzień piwa

12.01. – 20.01.2019

Pitztal Wild Face

14.03. – 16.03.2019

Genusswoche: tydzień piwa i degustacja kaw w Café 3.440

23.03. – 31.03.2019

Firn, Wein & Genuss

05.04. – 06.04.2019

Śnieżna feta na Lodowcu Pitztal

22.04.2019

Lodowcowe party - Pitztal Gletscher Party

01.05.2019

Pitztal Gletscher Vertical 3.440

01.05.2019

| 15


Lodowiec Sölden Hotspot na wysokości 3.000 metrów Ośrodek narciarski Sölden to ulubione miejsce spotkań, obfituje w wydarzenia sportowe i towarzyskie. Tutejszy ośrodek narciarski wyróżnia się zróżnicowaną ofertą: Lodowiec Rettenbach oferuje szybki stok, na którym rozgrywano zawody Pucharu Świata i 15-kilometrowy stok narciarski. To właśnie tutaj zaczyna się tunel wiodący do Lodowca Tiefenbach, a 33 chaty narciarskie zapraszają na chwilę przerwy. Urokowi Sölden uległ sam James Bond, podczas kręcenia filmu „Spectre“ korzystał z atrakcji Sölden. Wspomnieniem prac filmowców jest zlokalizowana na wysokości 3.048 metrów nad poziomem morza wystawa „007 Elements“, która pozwala przenieść się do magicznego świata filmu i poczuć się jak legendarny Agent 007. www.soelden.com

Ceny skipasów

Sezon

Dorośli

Dzieci (2004 – 2010)

Młodzież (1999 –  2003)

Seniorzy (ur. 1951 lub później

3-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 131,–

€ 72,–

€ 104,50

€ 111,–

6-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 228,50

€ 126,–

€ 183,–

€ 194,50

Pakiet

16 |

Apartament bez wyżywienia

Pensjonat ze śniadaniem

Pensjonat ze śniadaniem i obiadokolacją

3 noce

7 nocy

3 noce

7 nocy

3 noce

Jesień na lodowcu

od € 329,–

od € 649,–

od € 339,–

od € 679,–

od € 449,–

7 nocy od € 9 29,–

Zima na lodowcu

od € 365,–

od € 739,–

od € 375,–

od € 765,–

od € 485,–

od € 1.025,–

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne. Więcej informacji znaleźć można na stronie lokalnej organizacji turystycznej.


Sölden – co warto wiedzieć · 34,3 kilometrów tras na lodowcu · 3 gondole, 1 wyciąg krzesełkowy, 5 wyciągów orczykowych · 2 lodowcowe ośrodki narciarskie połączone wyciągami i tunelem narciarskim · Trasy na narty i snowboard na wysokości od 2.670 do 3.340 metrów · 2 sklepy sportowe, 2 restauracje · Stacja Amer: Bar, Sklep i Lounge · Centrum testów i wystaw Europa · Najwyższa panoramiczna droga samochodowa we wschodnich Alpach (14 km od Sölden) · Ośrodek narciarski czynny do 05.05.2019 włącznie

Rzut oka na zimowy ośrodek narciarski Sölden · Planowane otwarcie: czwartek, 15.11.2018 · Połączenie z lodowcem przez wyciągi i trasy · Najdłuższa trasa: 15 km, 2 000m różnicy wysokości · 144 kilometry tras, 31 nowoczesnych wyciągów · ADRENALIN CUP – impreza dla każdego (adrenalincup.soelden.com) · BIG3: 3 trzytysięczniki w jednym ośrodku narciarskim połączone wyciągami · BIG3 Rallye: 50 kilometrów – 10.000 metrów wysokości · 33 chaty narciarskie · Jeden z najlepszych terenów freeride’owych na Gaislachkogl · NOWA Powder Card obowiązuje przez 3 dni od 15.11.18 do 28.04.19 · Zimowy ośrodek narciarski czynny do 28.04.19 · 007 ELEMENTS: otwarta w 2018 filmowa instalację, która pozwala przenieść się w świat Bonda. www.007elements.com

A JAMES BOND CINEMATIC INSTALLATION

S Ö L DEN , AU S TRI A

| 17


Soelden Hotele

Hotel Tyrol ***

Hotel Alpina ****

Alpengasthof Grüner ****

Nasz trzygwiazdkowy hotel, położony w samym centrum Sölden, sprawi, że Twój urlop będzie niezapomniany.

Nasz hotel dla dorosłych w centrum Sölden jest idealny na jesienne i zimowe wakacje. Przytulne pokoje różnej klasy, bar hotelowy i sauna Aqua Alpina.

Typowa alpejska gościnność i trasy narciarskie tuż za drzwiami! W alpejskim gościńcu Grüner poczujesz się doskonale dzięki alpejskiemu spa i wielu innym atrakcjom.

Tel +43.5254.2218, info@tyrol-soelden.at www.tyrol-soelden.at

Tel +43.5254.50120, alpina@riml.at www.alpina.riml.com

Tel +43.5254.2214, info@gruener-soelden.com www.gruener-soelden.com

Jesień: 19.10. – 15.12.2018 Wiosna: 30.03. – 28.04.2019

Jesień: 19.10. – 08.12.2018 Wiosna: 23.03. – 13.04.2019

bez skipassu

ze skipassem

ze skipassem

Jesień: 19.10. – 14.12.2018 Wiosna: 10.03. – 23.04.2019

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 231,–

od € 539,–

Jesień

od € 325,–

od € 760,50

Jesień

od € 395,–

od € 925,–

Wiosna

od € 240,–

od € 560,–

Wiosna

od € 444,–

od € 1.042,50

Wiosna

od € 565,–

od €   1.355,–

Hotel Gasthof Neue Post ***

Das Central - Alpine . Luxury . Life

„stefan - alpine lifestyle“ Hotel ****

Korzystaj z idealnego połączenia doskonałej lokalizacji, wyjątkowej tyrolskiej kuchni, gościnności i fascynującego zimowego krajobrazu.

5-gwiazdkowy hotel w Sölden to CENTRUM wydarzeń, a wyborna kuchnią dla smakoszy jest gwarancją niezapomnianego urlopu.

Hotel położony w samym centrum – tuż przy wyciągu Giggijochbahn – jest idealny na Twój zimowy urlop. Wellness, stylowa elegancja, tyrolski klimat, rodzinna atmosfera i gościnność.

Tel +43.5254.2910, info@post-soelden.at www.post-soelden.at

ze skipassem

Jesień: 01.11. – 16.12.2018 Wiosna: 30.03. – 13.04.2019

18 |

Tel +43.5254.2260, info@central-soelden.at www.central-soelden.com Jesień: 17.10. – 26.10.2018, 28.10. – 22.12.2018 Wiosna: 06.04. – 25.04.2019

ze skipassem

Tel +43.5254.2237, info@stefan-soelden.at www.stefan-soelden.at

ze skipassem

Jesień: 24.10. – 22.12.2018 Wiosna:: 23.03. – 23.04.2019

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 3 07,–

od € 740,50

Jesień

od € 592,–

od € 1.268,–

Jesień

od € 3 32,–

od € 729,–

Wiosna

od € 3 57,–

od € 8 39,50

Wiosna

od € 753,–

od € 1.584,–

Wiosna

od € 414,–

od € 9 44,50

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne.


Wydarzenia na Lodowcu Sölden Bergbahnen Sölden Dorfstr. 115 6450 Sölden, Österreich Tel +43.5254.508 - 0 Fax +43.5254.508 - 120 bergbahnen@soelden.com www.soelden.com

Ötztal Tourismus Gemeindestr. 4 6450 Sölden, Österreich Tel +43.57200 - 200 Fax +43.57200 - 201 info@soelden.com www.soelden.com

Otwarcie zawodów AUDI FIS Skiweltcup Imprezy Electric Mountain

26.10. – 28.10.2018 01.12. 2018 18.01.2019 15.02.2019 15.03.2019

Nocny Ski Show

26.12.18 – 20.03.19 każda środa

Sölden Party – imprezy z udziałem DJ-ów

28.12.18 – 19.04.19 każdy piątek 24.11.18 + 08.12.18 + 15.12.18

Festiwal Electric Mountain 2019

04.04. – 05.04.2019 

Hannibal

12.04.2019

The AUDI Nines

27.04.2019

Wino na górze

25.04. – 28.04.2019

| 19


Lodowiec Stubai Królestwo śniegu na wysokości 3 000 metrów W królestwie śniegu wszystko jest dokładnie takie, jakie być powinno: BIG Family Ski-Camp gwarantuje najlepszą opiekę dla najmłodszych, a dzieci do 10 r.ż. jeżdżą bezpłatnie. Najnowocześniejsza kolejka 3S Eisgratbahn dojeżdża do górnej stacji Eisgrat w zaledwie 12 min. Na amatorów freeride’u czeka 13 zjazdów alternatywnych z wyznaczonymi trasami GPS. Park śnieżny DC Stubai Zoo świętuje w tym roku 10 jubileusz. Odbędą się tu drugie zawody Pucharu Świata FIS FREESKI WELTCUP. Smakosze poczują się tu jak w siódmym niebie: w restauracji Schaufelspitz, najwyżej położonej restauracji tej klasy na świecie spełnią się ich kulinarne marzenia. A jeśli ktoś będzie miał ochotę zajrzeć do środka lodowca, powinien odwiedzić jaskinię lodową. www.stubaier-gletscher.com

Ceny skipasów

Szczyt Sezon

Dorośli

Dzieci (10 – 14 Jahre)

Młodzież (15 – 18 Jahre)

3-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 139,–

€ 69,50

€ 90,40

6-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 231,–

€ 115,50

€ 150,20

Dzieci do lat 10 jeżdżą bezpłatnie pod opieką rodzica posiadającego skipass Pakiet

Pensjonat ze śniadaniem

Pensjonat ze śniadaniem i obiadokolacją

3 noce

7 nocy

3 noce

7 nocy

3 noce

7 nocy

Jesień/zima na lodowcu

od € 245,–

od € 476,–

od € 275,–

od € 535,–

od € 329,–

od € 678,–

Wiosna na lodowcu

od € 195,–

od € 385,–

od € 218,–

od € 449,–

od € 278,–

od € 539,–

Stubai Premiere (2 noce) od € 185,–

od € 199,–

od € 255,–

od € 285,–

od € 326,–

SportScheck Testival

20 |

Apartament bez wyżywienia

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne. Więcej informacji znaleźć można na stronie lokalnej organizacji turystycznej.


Lodwiec Stubai – co warto wiedzieć · Największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii z 64 kilometrami tras o zróżnicowanej trudności · 45 minut samochodem z Innsbrucka · BIG Family Ski-Camp: opieka dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat · DC Stubai Zoo: Twój park śnieżny w Tyrolu – nie ma znaczenia czy jesteś początkującym czy profesjonalistą · Powder Department: freeride na 13 zjazdach z trasami GPS · Jaskinia lodowa: odkryj fascynujący świat lodowców · Platforma widokowa TOP OF TYROL na wysokości 3 210 metrów · Restauracja Schaufelspitz – najwyżej zlokalizowana restauracja tej klasy na świecie · 4x INTERSPORT na LODOWCU STUBAI: sklep, wypożyczalnia, serwis i depozyt bezpośrednio w ośrodku narciarskim

Rzut oka na Dolinę Stubai

· Dzieci do 10 lat jeżdżą bezpłatnie – z rodzicem posiadającym ważny karnet

· 4 ośrodki narciarskie w regonie Alp, w którym masz największą gwarancję śniegu · Gościnność, rodzinna atmosfera i różnorodna oferta: › dzieci do 10 roku życia korzystają z wyciągów bezpłatnie › BIG Family Ski Camps · Schroniska i chaty z lokalnymi przysmakami · Największa arena saneczkarska Tyrolu z czterema oświetlonymi torami · 80 kilometrów zimowych szlaków turystycznych · 62 km tras narciarstwa biegowego, w tym trasa nocna · Bezpłatny skibus · SPA, centra wellness i rekreacji · Prawdziwe eldorado dla amatorów paralotniarstwa i lotniarstwa

| 21


Stubai Hotels

Alpensporthotel Mutterberg ****

Hotel Bergcristall ****

Alpenhotel Tirolerhof **** Neustift

Położony u podnóża Lodowca, otoczony zapierającą dech w piersiach scenerią, kilka metrów od dolnej stacji kolejki. Wszystkim gościom zapewniamy najlepszy narciarski start!

Tajemniczy zakątek w Dolinie Stubai – drugi hotel licząc od lodowcowego ośrodka narciarskiego – strefa SPA, panoramiczny kryty basen, słoneczny taras, sauna, siłownia.

Rodzinny hotel, położony w centrum Neustift. Międzynarodowa kuchnia, relaks w 2-poziomowym spa, własna szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu.

Tel +43.5226.8116, info@mutterberg.at www.mutterberg.at

Tel +43.5226.30099, hotel@bergcristall.at www.bergcristall.at

Tel +43.5226.3278 info@alpenhotel-tirolerhof.com www.alpenhotel-tirolerhof.com

Jesień: 26.10. – 21.12.2018 Wiosna: 10.03. – 12.04.2019

Jesień: 13.10. – 22.12.2018 Wiosna: 09.03. – 19.05.2019

Jesień: 14.10. – 18.12.2018 Wiosna: 05.01. – 05.05.2019

ze skipassem

ze skipassem

ze skipassem

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 416,–

od € 882,–

Jesień

od € 320,–

od € 750,–

Jesień

od € 345,–

od € 815,–

Wiosna

od € 416,–

od € 882,–

Wiosna

od € 330,–

od € 780,–

Wiosna

od € 360,–

od € 845,–

Der Stubaierhof **** Neustift

Alpenhotel Kindl ****

Alpenwellnesshotel Gasteigerhof ****

Bezpośrednio z hotelu na stok! Stubaierhof znajduje się dokładnie na przeciwko kolejki, a skibus jadący na lodowiec i do innych wyciągów na Lodowcu Stubai zatrzymuje się tuż przed hotelem.

Wspaniałe widoki, rozkosze podniebienia i profesjonalna opieka dla dzieci. Bezpłatny transport hotelowy na lodowiec.

Czysty relaks u podnóża Lodowca Stubai - trzeci hotel od lodowca, z własnym autobusem, wypożyczalnią nart, szkołą narciarską i SPA.

Tel +43.5226.2450, info@der-stubaierhof.com www.der-stubaierhof.com

Tel +43.5226.2241, info@hotel-kindl.at www.hotel-kindl.at

Jesień: 20.10. – 22.12.2018 Wiosna: 20.04. – 05.05.2019

Jesień: 18.10. – 22.12.2018 Wiosna: 06.01. – 12.05.2019

22 |

ze skipassem

Tel +43.5226.2746, info@gasteigerhof.at www.gasteigerhof.at

ze skipassem

ze skipassem

Jesień: 20.10. – 22.12.2018 Wiosna: 0 9.03. – 12.04.2019, 28.04. – 12.05.2019

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 3 62,–

od € 825,–

Jesień

od € 3 65,–

od € 826,–

Jesień

od € 341,–

od € 7 70,–

Wiosna

od € 3 62,–

od € 798,–

Wiosna

od € 3 65,–

od € 826,–

Wiosna

od € 3 32,–

od € 7 70,–

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne.


Wydarzenia na Lodowcu Stubai Stubaier Gletscher Mutterberg 2 6167 Neustift, Österreich Tel +43.5226.8141 Fax +43.5226.8141-150 info@stubaier-gletscher.com www.stubaier-gletscher.com

Tourismusverband-Stubai Tirol Dorf 3 6167 Neustift im Stubaital, Österreich Tel +43.501.881-0 Fax +43.501.881-199 info@stubai.at www.stubai.at

Narciarski Oktoberfest Weiße Wies‘n

13.10. – 14.10.2018

Otwarcie parku śnieżnego „Stubai Premiere“

19.10. – 21.10.2018

Stubai Prime Park Sessions

24.10. – 18.11.2018 27.11. – 06.12.2018

Lodowcowy testiwal SportScheck

08.11. – 11.11.2018

Treningi bezpieczeństwa lawinowego „SAAC Camps“

17.11. – 18.11.2018 13.04. – 14.04.2019

Zawody FIS Freeski World Cup Stubai

22.11. – 24.11.2018

Dine & Wine

11.01. + 12.01.2019

Kästle Powder Department Ladies Days

25.01. – 27.01.2019

Dine & Beer Spring Sessions w parku śnieżnym DC Stubai Zoo

Zdjęcia: © Stubaier Gletscher/Andre Schönherr; Tom Bause

23.02.2019 kwiecień i maj 2019

| 23


Lodowiec Hintertux 365 dni zimowych atrakcji na wysokości 3 000 metrów Narty latem? Lodowiec Hintertux w Alpach Zillertalskich to jedyny w swoim rodzaju całoroczny ośrodek narciarski. Szerokie i gładkie, pokryte śniegiem zbocza urozmaicają jazdę na nartach. Trasa Funslope Hintertux oferuje zabawę i akcję dla wszystkich grup wiekowych. Trasa dla dzieci Kidsslope Hintertux to tunel śnieżny, ostre zakręty i muldy, na których młodzi narciarze mogą szlifować swój talent. W parku Betterpark Hintertux jest wszystko, czego potrzebują freestylerzy. Unikalną możliwość zapewnia tutejszy jest Pałac Lodowy – naturalna jaskinia lodowa, którą można zwiedzić i przyjrzeć się z bliska stalaktytom, błyszczącym kryształom lodu i zamarzniętym wodospadom. Rejs statkiem to główna atrakcja wizyty na lodowcu. www.hintertuxergletscher.at

Ceny skipasów

Szczyt Sezon

Dorośli

Dzieci (2004 – 2012)

Młodzież (2000 – 2003)

3-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 147,50

€ 66,50

€ 118,–

6-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 256,50

€ 115,50

€ 205,–

3 noclegi już od Pokój dwuosobowy ze śniadaniem

od € 89,–

3* hotel, sauna, 2 posiłki

od € 179,–

4* hotel, sauna, 2 posiłki

od € 239,–

Nocleg bez wyżywienia (przy 4 osobach w apartamencie)

od € 79,–

Ceny za osobę za noc

24 |

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne. Więcej informacji znaleźć można na stronie lokalnej organizacji turystycznej.


Lodowiec Hintertux – co warto wiedzieć · 60 kilometrów tras o zróżnicowanej trudności · 21 najnowocześniejszych inwestycji · Trasa pełna atrakcji Funslope Hintertux · NOWOŚĆ! Trasa dla dzieci Kidsslope Hintertux · Betterpark Hintertux · Pałac Lodowy – lodowcowa jaskinia · Spannagelhöhle – najwyższa jaskinia w Europie udostępniona zwiedzającym · Panoramiczny taras na wysokości 3.250 metrów · Restauracja Tuxer Fernerhaus · Przytulna atmosfera i przekąski w Spannagelhaus · Łatwy dostęp z parkingu podziemnego wprost na panoramiczny tarasu na wysokości 3.250 metrów – także dla niepełnosprawnych

Rzut oka na region Tux-Finkenberg · 199 kilometrów tras w narciarskim regionie lodowcowym Ski-& Gletscherwelt Zillertal 3.000 · 66 najnowocześniejszych wyciągów na 4 górach i tylko jeden skipas · 100% gwarancji śniegu, bezpłatny autobus, linia nocna · 68 kilometrów tras wędrówki pieszej, 28 kilometrów tras narciarstwa biegowego · 3 oświetlone trasy saneczkarskie, o całkowitej długości 12 kilometrów · Dziecięca szkółka narciarska, przedszkole, najlepsze imprezy i najnowocześniejsza infrastruktura · Playarena – sala zabaw o powierzchni 1.000 metrów kwadratowych z atrakcjami dla dzieci i nastolatków · Rustykalne chaty, wyśmienita oferta gastronomiczna, najlepsze jedzenie w całym regionie · Tux-Center: Centrum konferencyjne i wystawowe – spotkania, semianaria i inne wydarzenia

| 25


Hintertux Hotels

Gletscher & Spa Neuhintertux ****

Thermal-Badhotel Kirchler ****

Alpenbad Hotel Hohenhaus ****

Nasz dom położony jest bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki Zillertal Gletscherbahn, na ośnieżonej trasie narciarskiej. Zapraszamy na magiczne stoki narciarskie i wspaniały urlop.

Nasz hotel oddalony jest jedynie o 500 metrów od dolnej stacji wyciągu Hintertuxer Gletscherbahnen. Wyłącznie dla naszych gości: Najwyżej położone w Europie źródła termalne.

Położony ponad domami Hintertux, na słonecznym zboczu z pięknym widokiem. Wspaniała kuchnia i obsługa z dbałością o detal.

Tel +43.5287.8580, hotel@neu-hintertux.com www.neu-hintertux.com

Tel +43.5287.8570, office@badhotel-kirchler.at www.badhotel-kirchler.at

Tel +43.5287.8501, info@hohenhaus.at www.hohenhaus.at

Jesień: 13.10. – 22.12.2018 Wiosna: 20.04 – 13.05.2019

Jesień: 21.10. – 22.12.2018 Wiosna: 23.03. – 11.05.2019

Jesień: 27.09. – 23.12.2018 Wiosna: 09.02. – 28.04.2019

ze skipassem

ze skipassem

ze skipassem

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 469,–

od € 1.099,–

Jesień

od € 358,–

od € 819,–

Jesień

od € 484,–

od € 941,–

Wiosna

od € 477,–

od € 1.059,–

Wiosna

od € 358,–

od € 826,–

Wiosna

od € 544,–

od € 1.060,–

Hotel Der Rindererhof ****

Aktiv & Wellnesshotel Bergfried ****

Auenhotel ****

Położony bezpośrednio przy kolejce Hintertuxer Gletscherbahn hotel Rindererhof wita swoich gości w doskonałej lokalizacji. Z naszego hotelu łatwo dotrzesz bezpośrednio do ośrodka narciarskiego.

Nowy hotel w Tux. Wytworny, ale i nowoczesny – w doskonałej harmonii. ŚWIAT WODY I WELLNESS NA 2100 m2 ". NOWOŚĆ "ŚWIAT DZIECI NA 500 m2".

Odkryj słoneczną stronę sportów zimowych – tutaj poczujesz się dobrze, 100% naszych gości poleca nasz hotel. Czekają tu na Was Rodzina Stock wraz z zespołem!

Tel +43.5287.8558, hotel@rindererhof.at www.rindererhof.at

Tel +43.5287.87239, info@bergfried.at www.bergfried.at

Tel +43.5287.87488, info@auenhotel.at www.auenhotel.at

Jesień: 01.10. – 23.12.2018 Wiosna: 06.01. – 05.05.2019

Jesień: 14.12. – 23.12.2018 Wiosna: 16.03. – 14.04.2019

Jesień: 28.09. – 22.12.2018 Wiosna: 17.03. – April 2019

26 |

ze skipassem

bez skipassu

ze skipassem

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 378,–

od € 8 50,–

Jesień

od € 3 59,–

od € 815,–

Jesień

od € 315,–

od € 742,–

Wiosna

od € 4 40,–

od € 9 88,–

Wiosna

od € 4 04,–

od € 943,–

Wiosna

od € 395,–

od € 895,–

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne.


Wydarzenia na Hintertux Zillertaler Gletscherbahn GmbH & Co KG Hintertux 794 6293 Tux, Austria Tel +43.5287.8510 Fax +43.5287.8510-380 info@hintertuxergletscher.at www.hintertuxergletscher.at

Tourismusverband Tux-Finkenberg Lanersbach 401 6293 Tux, Austria Tel +43.5287.8506 Fax +43.5287.8508 info@tux.at www.tux.at

Oktoberfest na Hintertux

28.09. – 29.09.2018

Hotzone.tv Park Opening

04.10. – 07.10.2018

Pow(d)er Weekend

13.10. – 14.10.2018

Parkhill Snowboard Camp

20.10. – 27.10.2018

Goodboards test sprzętu narciarskiego i snowboardowego

10.11. – 11.11.2018

Polish Winter Opening

10.11. – 17.11.2018

Freeheeler European Opening

22.11. – 25.11.2018

Hintertuxer Gletscher Open Air

12.04.2019

Tygodnie Flower Pow(d)er

20.04. – 05.05.2019

Välley Rälley

28.04. – 29.04.2019

Hotel Alpenhof **** Superior

Hotel Eden ****

Sporthotel Kirchler ****

Dosłownie minuta od lodowca. Apartamenty z udogodnieniami, kuchnia dla prawdziwych smakoszy nagrodzona przez Gault Millau, 2600 m2 strefy wellness & SPA.

Położony w odległości 4 km od Lodowca Hintertux. Przestronna strefa relaksu z saunami, nowo wyremontowane pokoje z widokiem na lodowiec.

Witaj w naszych progach! Tu zaczynają się Twoje wymarzone ferie zimowe. Odpocznij w urządzonych w rustykalnym stylu pokojach, zrelaksuj się w nowoczesnych i przestronnych saunach.

Tel +43.5287.8550, info@alpenhof.at www.alpenhof.at Jesień: 20.10. – 01.12.2018 Wiosna: 16.03. – 05.05.2019

ze skipassem

Tel +43.5287.87601, info@eden.at www.eden.at Jesień: 13.10. – 09.12.2018 Wiosna: 3 0.03. – 13.04., 22.04. – 01.05.2019

bez skipassu

Tel +43.5287.87201, office@sporthotel-kirchler.at www.sporthotel-kirchler.at ze skipassem

Jesień: 12.10. – 23.12.2018 Wiosna: 10.03. – 18.04.2019

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 556,–

od € 1.173,–

Jesień

od € 255,–

od € 595,–

Jesień

od € 327,50

od € 733,–

Wiosna

od € 559,–

od € 1.246,–

Wiosna

od € 282,–

od € 658,–

Wiosna

od € 375,50

od € 991,50

| 27


Zaplanuj podróż do pięciu tyrolskich lodowców

Odległości do Innsbrucka: Monachium 165 km, Zurych 295 km, Wiedeń 480 km, Praga 550 km, Amsterdam 990 km, Warszawa 1.300 km

Rosenheim

München

D Memmingen

Friedrichshafen

Kufstein

Reutte

Voralberg Luzern St. Gallen Zürich

CZ PL

Kitzbühel A12

Schwaz Imst

Salzburg Kärnten

Innsbruck

A12 A13

Landeck A22 Bozen

CH

Stubai

Kaunertal

Sölden 44 km*

96 km*

88 km*

Pitztal 100 km*

Verona

Hintertux

Lienz

88 km*

I

*z Innsbrucka

Więcej informacji i oferty dostępne pod adresem: www.lodowce.tirol.at 5 Tyrolskich Lodowców Maria-Theresien-Straße 55 | 6020 Innsbruck, Austria | Tel +43.512.7272-0 | Fax +43.512.7272-7 | info@tirol.at Stopka redakcyjna: Redakcja i wydawnictwo: Tirol Werbung GmbH. Projekt i koncepcja: SAINT ELMO'S Tourismusmarketing. Zdjęcia: Tirol Werbung GmbH, Kaunertaler Gletscherbahnen, Pitztaler Gletscherbahnen, Bergbahnen Sölden, Ötztal Tourismus, Stubaier Gletscher, Zillertaler Gletscherbahn; Tirol Werbung GmbH posiada wszystkie prawa. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszystkie informacje zostały zebrane z najwyższą starannością, nie ponosimy jednak odpowiedzialności za przedstawione treści i nie gwarantujemy poprawności danych. Miejscowość: Monachium, sierpnień 2018

Profile for Tirol - Herz der Alpen

5 tyrolskich lodowców  

Jazda na nartach powy?ej 3000m n.p.m.: 5 majestatycznych tyrolskich lodowców to pewno?? ?niegu przez ca?y sezon.

5 tyrolskich lodowców  

Jazda na nartach powy?ej 3000m n.p.m.: 5 majestatycznych tyrolskich lodowców to pewno?? ?niegu przez ca?y sezon.

Profile for tirol
Advertisement