__MAIN_TEXT__

Page 1

Kaunertal | Pitztal | Sรถlden | Stubai | Hintertux Bergwinter Regionsname


16

SPIS TREŚCI 04  IM WYŻEJ, TYM LEPIEJ 08  DOJAZD 09  KARNETY NARCIARSKIE 10  LODOWIEC KAUNERTAL 14  LODOWIEC PITZTAL 18  LODOWIEC SÖLDEN 22  LODOWIEC STUBAI 26  LODOWIEC HINTERTUX

Zdjęcia: © Andre Schönherr, Pally Learmond, Stubaier Gletscher/Elias Holzknecht, TVB Pitztal/Kristopher Grunert, Bergbahnen Sölden/ Markus Rohrbacher, Kaunertaler Gletscher/ shootandstyle.com, Hintertuxer Gletscher


Bądź ponad: wysokość ma znaczenie Na wysokości 3.000 metrów ponad poziomem morza 80 procent opadów spada w postaci śniegu. Dla porównania w Innsbrucku jest to tylko 10 procent. Na 5 lodowcach Tyrolu średnia głębokość pokrywy śnieżnej sięga 6 metrów. Wyżej mamy po prostu lepszą pogodę: to nie mit, pogoda na lodowcach jest bardziej słoneczna niż w dolinie. Dzięki zjawisku inwersji jesienią i zimą na wysokości 3 000 metrów jest często słońce i doskonała widoczność, podczas gdy w niżej położonych regionach występują mgły.

Im wyżej, tym lepiej: 5 Tyrolskich Lodowców 5 Tyrolskich Lodowców to nie tylko stacje narciarskie. Te góry oznaczają dużo więcej i dają narciarzom poczucie bycia "wyżej". Na 300 m n.p.m. frajda z jazdy na nartach jest jeszcze większa, widoki piękniejsze, infrastruktura jeszcze bardziej nowoczesna a oferta kulinarna i imprezowa na najwyższym poziomie.

Z góry widać więcej: po przekroczeniu granicy 3 000 metrów z każdym metrem wysokości widok staje się bardziej fascynujący. Z punktów widokowych i spektakularnych platform widokowych w lodowcowych ośrodkach narciarskich rozciąga się zachwycający widok na pięćdziesiąt okolicznych trzytysięczników.

Poznaj inspirujące oferty lodowców: Hintertux, Stubai, Kaunertal, Pitztal i Sölden.

© Andre Schönherr, Stubaier Gletscher

www.lodowce.tirol.at

Nowość! Gondola Falginjochbahn na wysokości 3113 m n.p.m

© Andre Schönherr, Stubaier Gletscher

04 |

Lodowiec Kaunertal Wraz z otwarciem nowej gondoli Falginjochbahn w Austrii ruszy pierwsza 100-osobowa gondoloa typu funifor. Kolejka ze swoim prostym designem o wysokiej jakości materiałów i wykonania wzbogaci krajobraz stacji narciarskiej. Jednocześnie poprawi się jakość oferty narciarskiej a także poszerzona zostanie oferta dla osób niepełnosprawnych. Kolej została tak skonstruowana, aby osoby niepełnosprawne mogły z niej samodzielnie korzystać. Górna stacja gondoli skraca czas wyprawy na szczyty Weißseespitze i Weißkugel. Już sama przejażdżka gondolą dostarcza emocji: kolej opiera się jedynie na dwóch słupach wspierających i zwisa swobodnie na linach rozpartych na szerokość 1500 m. Małe, płaskie i kompaktowe stacje gondoli wpisują się w otaczający krajobraz gór. | 05


Park skitourowy – do nauki i treningu

Raj dla rodzin 3.210 m nad poziomem morza

Lodowiec Pitztal Szusować poza trasami i zostawiać ślady w świeżym śniegu – o tym marzy wielu narciarzy. Ale jazdy w głębokim, puszystym śniegu trzeba się najpierw nauczyć. Dla tych, którzy chcą opanować podstawy, Lodowiec Pitztal udostępnia park skitourowy w zabezpieczonym terenie.

Lodowiec Stubai W dolinie Stubai na miłośników sportów zimowych czeka 64km tras narciarskich w największym lodowcowym ośrodku narciarskim w całej Austrii. Szczególnie dzieci mogą tu liczyć na super atrakcje: BIG Family Slalom i Boardercross, stok do zabawy fun slope oraz BIG Family slopestyle.

Dla początkujących skitourowców organizowane są kursy z przewodnikami, istnieje też możliwość wypożyczenia sprzętu. Park jest też atrakcyjny dla doświadczonych skitourowców – liczne trasy i gwarancja śniegu sprawiają, że jest to idealne miejsce na treningi.

W BIG Family Ski-Camp najmłodsi mogą nauczyć się jazdy na nartach pod okiem instruktora. Ponadto na dzieci czekają inne atrakcje jak pałac śnieżny. Nowością jest aż 6-metrowy mamut, który służy jako punkt fotograficzny przy stacji Gamsgarten. Sportowym hitem lodowca jest snowpark DC Stubai Zoo, który jesienią i wiosną oferuje przygotowane line´y easy, medium i pro i zalicza się do największych snowparków na świecie.

Na doświadczonych skitourowców czekają kolejne, liczne szczyty, które najlepiej zdobywać wyruszajac z Lodowca Pitztal. Wyjątkową atrakcją jest trasa na Wildspitze, wysoką na 3.774 metrów najwyższą górę północego Tyrolu.

© Andre Schönherr, Stubaier Gletscher

© Elias Holzknecht, TVB Pitztal

Ekscytujący świat Jamesa Bonda na Gaislachkogl Lodowiec Sölden Stacja kolejki Gaislachkogel była miejscem akcji Jamesa Bonda Spectre. Dlatego właśnie to tutaj, na wysokości 3048 mn.p.m. powstało interaktywne muzeum Jamesa Bonda 007 ELEMENTS. Budynek znajduje się w większości wewnątrz góry i wtapia dzięki temu w piękno otaczającego krajobrazu. Wystawa zajmuje powierzchnię 1300 m2 a jej ważną cześcią są niezwykłe zdjęcia i wizualizacje z miejsc akcji filmu Spectre. 007 ELEMENTS można zwiedzać również pieszo, bez konieczności zakładania nart.

5 lodowców Tyrolu – główne informacje · Ponad 300 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności · Ponad 100 kilometrów zjazdów alternatywnych, szlaki narciarskie · 100 najnowocześniejszych wyciągów i kolejek linowych · 5 wspaniałych parków śnieżnych i parków zabaw · Kawiarnie, bary, restauracje i lodowcowe hotele na najwyższym poziomie · Monumentalne platformy widokowe · Spektakularne wydarzenia i imprezy · Gwarancja śniegu i sezon trwający przez cały rok

© Kristopher Grunert, Bergbahnen Sölden

06 |

| 07


365 dni na narty i przyjemność na Hintertuksie Lodowiec Hintertux Jedyny całoroczny ośrodek narciarski w Austrii – Hintertux zapewnia perfekcyjnie przygotowane trasy przez 365 dni w roku. Początkujący jak i doświadczeni zimowi sportowcy będą usatysfakcjonowani 60 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

Bądź ponad: Karnety narciarskie Idealny karnet dla amatorów sportów zimowych? Lodowcowy skipass. Do wyboru mamy dwie możliwości: kartę White5, z którą można mieć 5 lodowców Tyrolu w kieszeni oraz Snow Card Tirol, kartę dedykowaną tym, którzy lubią jeździć dużo, długo i w całym Tyrolu, w tym także w pięciu lodowcowych ośrodkach narciarskich. © Daniel Zangerl, Pitztaler Gletscher

Stok dla dzieci Kidsslope wzbogacony został o tunel w śniegu, strome zakręty i hopki do zabawy dla najmłodszych. Stok do zabawy funslope na wysokości 2100 m n.p.m. posiada odcinki do szybkiej jazdy i małe hopki do ćwiczenia skoków na nartach. Nowością jest kulinarna oferta w środku gondoli! W 10-osobowych kabinach Gefrorene Wand można od teraz zjeść pyszne śniadanie lub brunch i podziwiać jednocześnie przepiękną panoramę gór. © shootandstyle.com, Hintertuxer Gletscher

Dojazd do 5 lodwoców Tyrolu

© Daniel Zangerl, Pitztaler Gletscher

Samochodem można dojechać tu ze wszystkich kierunków. Konieczne jest posiadanie winiety na autostrady, którą można zakupić w punktach sprzedaży, na stacjach benzynowych oraz na przejściach granicznych. Do wyboru mamy także winietę na 10 dni.

White5

Karta Snow Card Tirol

· Obowiązuje na wszystkich wyciągach na Lodowcach

· Ważna w całym Tyrolu, w 90 ośrodkach przez 228 dni – włącznie z pięcioma lodowcowymi ośrodkami narciarskimi.

Pociągiem dojedziesz bez korków i bez stresu. Dzięki promocyjnym cenom ÖBB, DB i SBB ten sposób podróżowania jest wyjątkowo korzystny.

· Ważna przez 10 dni w okresie od 1 października

Samolotem dolecisz na lotnisko w Innsbrucku z wielu europejskich lotnisk. Dobry dojazd do Tyrolu zapewniają także lotniska w Monachium, Memmingen, Zurychu i Salzburgu. Lądując na nich można skorzystać z transportu oferowanego przez Four Seasons Travel lub gospodarzy, u których nocujemy.

Sprzedaż skipassów White5 odbywa się we wszystkich kasach oraz w biura sprzedaży na lodowcach Tyrolu.

Kaunertal i Pitztal, w zimowym i lodowcowym ośrodku narciarskim w Sölden, na Lodowcach Stubai i Hintertux.

· Obowiązuje w okresie od 1 października 2019 do 15 maja 2020, dostępna za 825 €.

2 019 do 15 maja 2020 roku, kosztuje 425 € (nie muszą to być kolejne dni).

www.lodowce.tirol.at

Można ją zakupić we wszystkich kasach wyciągów objętych jej zasięgiem oraz na specjalnych stoiskach.

www.snowcard.tirol.at

08 |

| 09 © Daniel Zangerl, Kaunertaler Gletscherbahnen


L odowiec Kaunertal – co warto wiedzieć

Lodwiec Kaunertal W harmonii z naturą na wysokości 3.000 metrów Już sama droga na lodowiec dostarcza emocji. Droga prowadząca do lodowca wspina się na wysokość 2750 m n.p.m. Sam lodowiec wtapia się w imponujący krajobraz otaczających trzydziestu 3-tysięczników. Na fanów snowboardu czeka jeden z najdłuższych snowparków w Europie o długości 2km.

· Nowość od jesieni 2019: kolej Faginjochbahn na wys. 3113 mn.p.m.

Nowość! Nowa gondola Falginjochbahn wprowadza nową jakość pod względem komfortu i technologii na lodowiec Kaunertal. Kolej rusza w październiku 2019r i zastąpi stare wyciągi orczykowe na lodowcu Weßseeferner. W przyszłości planowane jest powiększenie oferty stoków narciarskich w pobliżu gondoli. Falginjochbahn jest pierwszą, 100-osobową koleją kabinową w Austrii.

· Raj dla freeriderów #wildsideofkaunertal. 36 opcji poza trasami i różnorodne trasy skiturowe

· 33km tras narciarskich o wszystkich stopniach trudności

· Ośrodek przystosowany dla osób niepełnosprawnych, wyróżniony nagrodą Eden

www.kaunertaler-gletscher.at

· Trasy o różnicy poziomów ponad 1000 m · Ośrodek przyjazny dzieciom: darmowy karnet dla dzieci poniżej 8 lat

Nowa gondola jesień 2019

· Stacja czynna od 29.09.2019r do 7.06.2020r

Ceny skipasów

Szczyt Sezon

Dorośli

Dzieci (2011 – 2005)

Młodzież (2004 – 2001) & Seniorzy (ur. 1954 lub później)

3-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 131,–

€ 79,–

10 % zniżki

6-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 224,–

€ 134,–

10 % zniżki

Pakiet

Ilość noclegów 3 noce

Ceny skipasów 7 nocy

3 dni z 4

6 z 7 dni

Moje tygodnie na lodowcu od € 70,– (07.12. – 22.12.2019)

od € 140,–

od € 72,–

od € 121,–

Sun free (18.04. – 25.04.2020)

od € 70,–

od € 140,–

od € 72,–

od € 212,–

Pakiet Freeride'owy Testival (2 noce) (21.03. – 22.03.2020)

od € 125,–

10 |

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne. Więcej informacji znaleźć można na stronie lokalnej organizacji turystycznej.

Kaunertal na pierwszy rzut oka · W sumie 48km tras zjazdowych na powierzchni 138ha na lodowcu Kaunertal oraz w zimowej stacji Fendels dostępne w ramach jednego skipassu · Park śnieżny Kaunertal z najdłużdzą jib line w Alpach · Freerideowy raj z największą w Europie imprezą testową Freeride Testival · Najlepsze szkółki narciarskie i snowboardowe Kaunertal/Fendels · Nie tylko jazda po trasach (tory saneczkowe, zimowe wędrówki...) · 25-kilometrowa trasa narciarstwa biegowego w dolinie (jazda klasyczna i jazda na łyżwach) · Obszar chronionego krajobrazu Kaunergrat · Eldorado dla amatorów lodowej wspinaczki · Quellalpin - kryty basen-sauna-centrum rozrywki · Magiczny dywan i wyciąg talerzykowy w Feichten · Platforma widokowa "Dreiländerblick" z widokiem na trzy sąsiadujące kraje na wysokości 3108 mn.p.m. · Bezpłatny skibus w całej dolinie

| 11


Kalendarz wydarzeń na lodowcu Kaunertal

Hotele Kaunertal

Hotel Weisseespitze ****

Kaunertaler Gletscherbahnen GmbH Gletscherstraße 240 6524 Kaunertal, Austria Tel +43.5475.5566 kaunertal@tirolgletscher.com www.kaunertaler-gletscher.at

Hotel Tia Monte ***

Hotel Kirchenwirt ****

Wielokrotnie nagradzany hotel, w którym poczujesz się doskonale – idealnie wyważona kombinacja przygody i sielskiego spokoju, gościnności i relaksu.

Zokalizowany przy wschodniej granicy Feichten, w pobliżu przystanku bezpłatnego skibusa. Własna sauna zapewnia możliwość relaksu. Duże zniżki dla dzieci.

Położony w samym centrum miejscowości. Rodzinna, kameralna atmosfera. Do dyspozycji gości sala zabaw. Tradycyjny tyrolski klimat. W hotelu znajduje się też restauracja i bar „Kiwi“.

Tel +43.5475.316, info@weisseespitze.com www.weisseespitze.com

Tel +43.5475.371, tiamonte@infourlaub.at www.ferienhotels-tirol.at

Tel +43.5475.381, info@kirchenwirt.com ze www.kirchenwirt.com skipas-

Jesień: 15.11. – 08.12.2019 Wiosna: 28.03. – 10.05.2020

Jesień: 28.09. – 22.12.2019 Wiosna: 18.04. – 10.05.2020

Jesień: 30.11. – 07.12.2019 Wiosna: 25.01. – 22.02., 29.02. – 04.04.2020

bez skipassu

ze skipassem

Kaunertal Tourismus Feichten 134 6524 Kaunertal, Austria Tel +43.50.225.200 office@kaunertal.com www.kaunertal.com

Kaunertal Opening

11.10. – 13.10.2019

Fallruns w Parku Śnieżnym Kaunertal

11.10. – 01.12.2019

Risk’n’ fun Camp

02.01. – 06.01.2020

Freeride’owy testiwal

21.03. – 22.03.2020

Choice Splitboard Camp

27.03. – 29.03.2020

Spring Classics w Parku Śnieżnym Kaunertal

04.04. – 24.05.2020

sem

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 242,–

od € 553,–

Jesień

od € 199,–

od € 419,–

Jesień

od € 303,–

od € 709,–

Wiosna

od € 233,–

od € 542,–

Wiosna

od € 199,–

od € 419,–

Wiosna

od € 324,–

od € 766,–

Zdjęcia: © Kaunertaler Gletscherbahnen/Daniel Zangerl, Markus Rohrbacher, Christian Penning

Hotel Edelweiß ***s

Familiär geführt, gemütlich mit einem kleinen Wellnessbereich, liebevoll im alpinen Stil gestalteten Zimmern und Suiten. Skibushaltestelle direkt vor dem Hotel. Tel +43.5475.55550, info@hoteledelweiss.com www.hoteledelweiss.com bez skipassu

Jesień: 25.10. – 21.12.2019 Wiosna: 27.04. – 05.05.2020

12 |

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 180,–

od € 420,–

Wiosna

od € 177,–

od € 413,–

Lodowiec Kaunertal jest dostępny dla wszystkich

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne.

| 13


L odowiec Pitztal – co warto wiedzieć

Lodowiec Pitztal Zalety wyskokości ponad 3.000 metrów Wysoko, wyżej, Lodowiec Pitztal! To najwyższy Lodowiec Tyrolu i tu znajduje się najwyżej zlokalizowana kawiarnia w Austrii. Na imponującej wysokości 3.440 metrów kawa z domowym ciastem smakują wyjątkowo dobrze. Ze swobodnie zwisającego panoramicznego tarasu rozciąga się widok na Wildspitze (3.774 m n.p.m., najwyższa góra Tyrolu) i dalej, na 50 okolicznych trzytysięczników. Także narciarstwo stoi tu na najwyższym poziomie: na amatorów sportów zimowych czekają perfekcyjnie przygotowane trasy, puszysty śnieg jak z marzeń oraz wartkie zjazdy. Ponadto na lodowcu Pitztal znajduje się pierwszy w Tyrolu park skitourowy dla każdego. Dzięki znacznej wysokości sezon trwa tu dłużej.

· 68 kilometrów tras zjazdowych i 120 ha powierzchni tras na Lodowcu Pitztal i Rifflsee

www.pitztaler-gletscher.at

· Najwyższa austriacka kolejka linowa i najwyższa kawiarnia w Austrii - 3.440 m n.p.m.

· 21 kilometrów najlepiej przygotowanych tras z naturalnym śniegiem i park śnieżny na Lodowcu · 10 kilometrów tras biegowych na Lodowcu Pitztal i Rifflsee (od grudnia)

· Idealny start wycieczek skitourowych o różnych poziomach trudności (m.in.Wildspitze) · Skipass Bambini-Freipass dla (darmowy skipass dla roczników 2010 i młodszych) w towarzystwie os. dorosłej · Gwarancja śniegu od połowy września do początku maja · 41 kilometrów tras alternatywnych w głębokim śniegu, zjazdy freeride’owe · Cross Park z trasą dla każdego

Ceny skipasów

Sezon

Dorośli

3-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 143,–

€ 88,–

6-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 245,–

€ 147,–

Pakiet

Lodowcowy start

Apartament bez wyżywienia

Rzut oka na Pitztal

Dzieci (2004– 2013)

Pensjonat ze śniadaniem

Pensjonat ze śniadaniem i obiadokolacją

3 noce

7 nocy

3 noce

7 nocy

3 noce

7 nocy

od € 179,–

od € 339,–

od € 209,–

od € 409,–

od € 289,–

od € 589,–

Początek zimy

od € 189,–

od € 359,–

od € 219,–

od € 429,–

od € 329,–

od € 669,–

Advent

od € 179,–

od € 339,–

od € 209,–

od € 409,–

od € 299,–

od € 619,–

Zimowe marzenie

od € 199,–

od € 379,–

od € 219,–

od € 429,–

od € 299,–

od € 619,–

Narty w słońcu

od € 209,–

od € 399,–

od € 229,–

od € 439,–

od € 309,–

od € 639,–

Finał sezonu

od € 179,–

od € 329,–

od € 199,–

od € 399,–

od € 279,–

od € 579,–

14 |

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne. Więcej informacji znaleźć można na stronie lokalnej organizacji turystycznej.

· Pierwszy park narciarski w Tyrolu z trzema ścieżkami do wspinaczki

· W sumie 40km tras w linii spadu lub 68km kilometrów stoków na lodowcu Pitztal i w zimowej stacji narciarskiej Rifflsee dostępnych na jednym karnecie (trasa do doliny z Rifflsee do dolnej stacji lodowca Gletscherexpress) · Klubik dziecięcy Pitzis · Bezpłatny skibus w całej dolinie · To stąd pochodzą gwiazdy narciarstwa: Marlies Raich, Benni Raich, Mario Stecher · Trasa biegowa w dolinie o długości ponad 25 kilometrów – otrzymała odznaczenie Pistengütesiegel · Trasy narciarstwa biegowego - Rifflsee i Lodowiec Pitztal

| 15


Kalendarz wydarzeń na Lodowcu Pitztal

Hotele Pitztal

Pitztaler Gletscherbahn GmbH & Co KG Pitztaler Gletscher & Skigebiet Rifflsee Mittelberg 6481 St. Leonhard im Pitztal, Austria Tel +43.5413.86288 Fax +43.5413.86288.150 pitztal@tirolgletscher.com www.pitztaler-gletscher.at

Sportiv-Hotel Mittagskogel ****

PIZ Hotel

Hotel Sonnblick ****

4*hotel w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka narciarskiego. Doskonała kuchnia, gościnność, wellness: pozwól się oczarować!

Ski IN Ski OUT bezpośrednio przy stacji gondoli Rifflsee w Mandarfen. Zapraszamy na ferie zimowe w przytulnej, tyrolskiej, niezobowiązującej atmosfrze.

Otoczony górskim światem, 4-gwiazdkowy hotel Sonnblick prowadzony przez rodzinę, położony na wysokosci 1.616 m nad poziomem morza w Plangeross.

Tel +43.5413.86386, info@mittagskogel.at www.mittagskogel.at

Tel +43.5413.86365, office@piz-hotel.at www.piz-hotel.at

Tel +43.5413.86204, info@sonnblick-pitztal.at www.sonnblick-pitztal.at

Jesień: 06.10. – 21.12.2019 Wiosna: 22.03. – 03.05.2020

Jesień: 06.10. – 22.12.2019 Wiosna: 16.02. – 10.05.2020

Jesień: 10.10. – 20.12.2019 Wiosna: 05.01. – 03.05.2020

bez skipassu

ze skipassem

ze skipassem

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 309,–

od € 546,–

Jesień

od € 315,–

od € 699,–

Jesień

od € 339,–

od € 679,–

Wiosna

od € 309,–

od € 714,–

Wiosna

od € 315,–

od € 699,–

Wiosna

od € 339,–

od € 679,–

Pakiet

Tourismusverband-Pitztal Unterdorf 18 6473 Wenns, Austria Tel +43.5414.86999 Fax +43.5414.86999 - 88 info@pitztal.com www.pitztal.com

Zachód słońca na lodowcu z muzyką na żywo

19.10. – 20.10.2019 19.10.2019 13.12.2019 27.12.2019 16.01.2020 30.01.2020

Pitztal Cross Ween na lodowcu Pitztal

22.11. – 01.12.2019

Górski adwent w Plangeroß

01.12. – 23.12.2019

Puchar Europy Osób Niepełnosprawnych

11.12. – 15.12.2019

Rifflsee Vertical 2.300

20.12.2019

Tygodnie piwa

11.01. – 19.01.2020

Pitztal Wild Face

05.03. – 07.03.2020

Tygodnie przyjemności

21.03. – 29.03.2020

Najwyższa w Austrii degustacja kawy w Cafe 3.440

28.03.2020

Festiwal śniegu w Pitztal

13.04.2020

Wino i Przyjemność Zdjęcia: © Pitztaler Gletscher/Daniel Zangerl

Alpine Resort Sportalm

Pitztal Gletscher Ski&Show

17.04. – 18.04.2020

Msza Święta w kaplicy Białego Światła

26.04.2020

Pitztal Gletscher Party

01.05.2020

Pitztal Gletscher Vertical 3.440

01.05.2020

Gościnność i 4* luksus, tradycja i nowoczesność w innowacyjnym hotelu Alpine Resort Sportalm. Natura i odpoczynek w oazie wellness (nowość od list. 2019) Tel +43.5413.86203, info@sportalm.net www.sportalm.net bez

skipassu

Jesień: 13.10. – 21.12.2019 Wiosna: 12.01. – 19.04.2020

16 |

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 3 54,–

od € 708,–

Wiosna

od € 327,–

od € 763,–

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne.

| 17


 ölden – co warto S wiedzieć

Lodowiec Sölden Hotspot na wysokości 3.000 metrów Lodowiec Sölden znany jest ze swoich sportowych i towarzyskich eventów najwyższej klasy: lodowiec Rettenbach oferuje stromą trasę zjazdową znaną z otwarcia PŚ w narciarstwie alpejskim oraz 15-km supertrasę zjazdową. Z lodowca tunelem przedostać się można na lodowiec Tiefenbach. Liczne schroniska narciarskie oraz restauracja ICE Q uzupełniaja bogatą ofertę kulinarną. Również James Bond zachwycił się różnorodną ofertą ośrodka w Sölden.

· 34,5 kilometrów tras na lodowcu

Nowa gondola z Hochsölden umożliwia komfortowy i szybki przejazd do Giggijoch również osobom niepełnosprawnym oraz małym dzieciom, dzięki czemu dostęp do obszaru dla początkujących będzie jeszcze łatwiejszy. Nowa gondola ruszy w sezonie 2019/2020.

· Trasy na narty i snowboard na wysokości od 2.670 do 3.340 metrów

www.soelden.com

· Stacja Amer: Bar, Sklep i Lounge

· 3 gondole, 1 wyciąg krzesełkowy, 4 wyciągów orczykowych · 2 lodowcowe ośrodki narciarskie połączone wyciągami i tunelem narciarskim

· 2 sklepy sportowe, 2 restauracje

· Centrum testów i wystaw Europa · Najwyższa panoramiczna droga samochodowa we wschodnich Alpach (14 km od Sölden) · Koniec sezonu 3.05.2020r

Ceny skipasów

Sezon

Dorośli

Dzieci (2005 – 2011)

Młodzież (2000 –  2004)

Seniorzy (ur. 1955 lub później)

3-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 134,–

€ 74,–

€ 108,–

€ 114,50

6-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 235,50

€ 129,50

€ 188,50

€ 200,–

Pakiet

18 |

Apartament bez wyżywienia

Pensjonat ze śniadaniem

Pensjonat ze śniadaniem i obiadokolacją

3 noce

7 nocy

3 noce

7 nocy

3 noce

Jesień na lodowcu

od € 239,–

od € 539,–

od € 249,–

od € 579,–

od € 369,–

7 nocy od € 8 49,–

Zima na lodowcu

od € 269,–

od € 659,–

od € 279,–

od € 689,–

od € 399,–

od € 969,–

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne. Więcej informacji znaleźć można na stronie lokalnej organizacji turystycznej.

Rzut oka na zimowy ośrodek narciarski Sölden · Otwarcie zimowego ośrodka planowane na 14.11.2019 · Połączenie z lodowcem przez wyciągi i trasy · Najdłuższa trasa: 15 km, 2 000 m różnicy wysokości · 144 kilometry tras, 31 nowoczesnych wyciągów · ADRENALIN CUP – impreza dla każdego (adrenalincup.soelden.com) · BIG3: 3 trzytysięczniki w jednym ośrodku narciarskim połączone wyciągami · BIG3 Rallye: 50 kilometrów – 10.000 metrów wysokości · 33 chaty narciarskie · Jeden z najlepszych terenów freeride’owych na Gaislachkogl · Ötztal Superskipass: jeden skipass na całą dolinę, dostępny od 3 dni od 14.11.2019 do 26.04.2020r. · Sezon narciarski poza lodowcem do 26.04.2020r · 007 ELEMENTS: Interaktywne muzeum Jamesa Bonda na szczycie gondoli Gaislachkogl w Sölden. więcej na www.007elements.com

A JAMES BOND CINEMATIC INSTALLATION

SÖLDEN, AUSTRIA

| 19


Wydarzenia na Lodowcu Sölden

Hotele Sölden

Bergbahnen Sölden Dorfstr. 115 6450 Sölden, Austria Tel +43.5254.508 - 0 Fax +43.5254.508 - 120 bergbahnen@soelden.com www.soelden.com

Hotel Tyrol ***

Hotel Alpina ****

Nasz hotel dla dorosłych w centrum Sölden jest idealny na jesienne i zimowe wakacje. Przytulne pokoje różnej klasy, bar hotelowy i sauna Aqua Alpina.

Typowa alpejska gościnność i trasy narciarskie tuż za drzwiami! W alpejskim gościńcu Grüner poczujesz się doskonale dzięki alpejskiemu spa i wielu innym atrakcjom.

Tel +43.5254.2218, info@tyrol-soelden.at www.tyrol-soelden.at

Tel +43.5254.50120, alpina@riml.at www.alpina.riml.com

Tel +43.5254.2214, info@gruener-soelden.com www.gruener-soelden.com

Jesień: 18.10. – 14.12.2019 Wiosna: 18.04. – 25.04.2020

Jesień: 19.10. – 13.12.2019 Wiosna: 28.03. – 04.04.2020

ze skipassem

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 236,–

od € 544,–

Jesień

od € 325,50

od € 781,50

Jesień

od € 395,–

od € 925,–

Wiosna

od € 245,–

od € 565,–

Wiosna

od € 459,–

od € 1.114,50

Wiosna

od € 565,–

od €   1.355,–

Hotel Gasthof Neue Post ***

Das Central - Alpine . Luxury . Life

„stefan“ Hotel ****

Korzystaj z idealnego połączenia doskonałej lokalizacji, wyjątkowej tyrolskiej kuchni, gościnności i fascynującego zimowego krajobrazu.

5-gwiazdkowy hotel w Sölden to CENTRUM wydarzeń, a wyborna kuchnią dla smakoszy jest gwarancją niezapomnianego urlopu.

Hotel położony w samym centrum – tuż przy wyciągu Giggijochbahn – jest idealny na Twój zimowy urlop. Wellness, stylowa elegancja, tyrolski klimat, rodzinna atmosfera i gościnność.

ze skipassem

Jesień: 02.11. – 14.12.2019 Wiosna: 21.03. – 04.04.2020

Tel +43.5254.2260, info@central-soelden.at www.central-soelden.com Jesień: 1 7.10. – 25.10.2019, 27.10. – 21.12.2019 Wiosna: 11.04. – 26.04.2020

ze skipassem

Ötztal Tourismus Gemeindestr. 4 6450 Sölden, Austria Tel +43.57200 - 200 Fax +43.57200 - 201 info@soelden.com www.soelden.com

25.10. – 27.10.2019 30.11. 2019 17.01.2020 14.02.2020 13.03.2020

Nocny Ski Show

25.12.19 – 25.03.20 każda środa

Sölden Party – imprezy z udziałem DJ-ów

23.11.19 + 07.12.19 + 14.12.19, 27.12.19 – 27.03.20 każdy piątek

Festiwal Electric Mountain 2020

02.04. – 03.04.2020 

The AUDI Nines Wino na górze

18.04.2020 23.04. – 26.04.2020

ze skipassem

Jesień: 18.10. – 13.12.2019 Wiosna: 15.03. – 19.04.2020

Pakiet

Tel +43.5254.2910, info@post-soelden.at www.post-soelden.at

Imprezy Electric Mountain

Alpengasthof Grüner ****

3* hotel Tyrol znajduje się w centrum Sölden i oferuje niezapomniany wypoczynek na sportowo.

bez skipassu

Otwarcie zawodów AUDI FIS Skiweltcup

Tel +43.5254.2237, info@stefan-soelden.at www.stefan-soelden.at

ze skipassem

Jesień: 23.10. – 21.12.2019 Wiosna: 28.03. – 19.04.2020

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 3 37,–

od € 811,50

Jesień

od € 595,–

od € 1.270,–

Jesień

od € 370,70

od € 739,50

Wiosna

od € 393,–

od € 9 25,50

Wiosna

od € 7 71,–

od € 1.622,–

Wiosna

od € 4 69,–

od € 9 53,50

Zdjęcia: © Bergbahnen Sölden/Christoph Nösig, Ötztal Tourismus/Rudi Wyhlidal, 2015

20 |

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne.

Danjaq, LLC, Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc., Columbia Pictures, Inc.

| 21


L odwiec Stubai – co warto wiedzieć

Lodowiec Stubai

· Największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii z 64 kilometrami tras o zróżnicowanej trudności

Królestwo śniegu na wysokości 3 000 metrów W królestwie śniegu każdy znajdzie miejsce dla siebie: BIG Family Ski-Camp gwarantuje pierwszorzędną opiekę dla dzieci a dzieci poniżej 10 roku życia jeżdżą na nartach w towarzystwie osoby dorosłej gratis. Nowoczesna gondola 3S Eisgratbahn dba o komfortowy transport na lodowiec w jedynie 12 minut. Na fanów freerideu czeka 13 GPS-owanch tras off piste. Codziennie świeżo przygotowany snowpark DC Stubai Zoo to miejsce spotkań snowboardzistów i freeskierów oraz miejsce akcji trzeciej edycji imprezy FIS FREESKI WELTCUP. Na miłośników doskonałej kuchni czeka resturcja Schaufespitz: najwyżej na świecie położona restauracja wyróżniona 2 czapeczkami kucharskimi. Kto jeszcze lepiej chce poznać świat wiecznego lodu, na tego czeka jaskinia lodowa Eisgrotte.

· 45 minut samochodem z Innsbrucka · BIG Family Ski-Camp: opieka dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat · Stubai Zoo: Pro-, Medium- i Jibline na wysokości 3000 m n.p.m. · Powder Department: freeride na 13 zjazdach z trasami GPS

www.stubaier-gletscher.com

· Jaskinia lodowa: odkryj fascynujący świat lodowców · Platforma widokowa TOP OF TYROL na wysokości 3 210 metrów · Restauracja Schaufelspitz: najwyżej na świecie położona restauracja z dwoma czapeczkami kucharskimi · 4 x Intersport OKAY: sklep, wypożyczalnia, serwis nart i depozyt nart w stacji narciarskiej · Dzieci do 10 lat jeżdżą bezpłatnie – z rodzicem posiadającym ważny karnet Ceny skipasów

Szczyt Sezon

Dorośli

Dzieci (2005 – 2009)

Młodzież (2001 – 2004)

3-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 144,–

€ 72,–

€ 93,60

6-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 239,–

€ 119,50

€ 155,40

Rzut oka na Dolinę Stubai

Dzieci do lat 10 jeżdżą bezpłatnie pod opieką rodzica posiadającego skipass Pakiet

Pensjonat ze śniadaniem

Pensjonat ze śniadaniem i obiadokolacją

3 noce

7 nocy

3 noce

7 nocy

3 noce

7 nocy

Jesień/zima na lodowcu

od € 245,–

od € 451,–

od € 255,–

od € 499,–

od € 311,–

od € 625,–

Wiosna na lodowcu

od € 209,–

od € 398,–

od € 230,–

od € 465,–

od € 289,–

od € 554,–

Stubai Premiere (2 noce) od € 155,–

od € 175,–

od € 259,–

od € 285,–

od € 335,–

SportScheck Testival

22 |

Apartament bez wyżywienia

Die angegebenen Angebotspreise gelten je nach Verfügbarkeit und sind als ab-Preise sowie inkl. Skipass zu verstehen. Weitere Details zu den Pakietn finden Sie auf der Website des Tourismusverbandes.

· 4 ośrodki narciarskie w regonie Alp, w którym masz największą gwarancję śniegu · Ośrodek przyjazny rodzinom z dziećmi (BIG Family Ski Camp) · Schroniska i chaty z lokalnymi przysmakami · Największa arena saneczkarska Tyrolu z czterema oświetlonymi torami · 80 kilometrów zimowych szlaków turystycznych · 62 km tras narciarstwa biegowego, w tym trasa nocna · Bezpłatny skibus · SPA, centra wellness i rekreacji · Prawdziwe eldorado dla amatorów paralotniarstwa i lotniarstwa · SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck: 13 stacji narciarskich w dolinie Stubai i w okolicy Innsbrucka, darmowe lub rabatowane wejście do 22 atrakcji w Innsbrucku i okolicach. Ważny od 2 dni w okresie od 1.10.2019 do 10.05.2020. | 23


Stubaier Gletscher Events

Hotele Stubai

Stubaier Gletscher Mutterberg 2 6167 Neustift, Austria Tel +43.5226.8141 Fax +43.5226.8141-150 info@stubaier-gletscher.com www.stubaier-gletscher.com

Alpensporthotel Mutterberg ****

24 |

Hotel Bergcristall ****

Alpenhotel Tirolerhof **** Neustift Tourismusverband-Stubai Tirol Dorf 3 6167 Neustift im Stubaital, Austria Tel +43.501.881-0 Fax +43.501.881-199 info@stubai.at www.stubai.at

5. Stubaier Kaiserschmarrenfest nad Kampler See Narciarski Oktoberfest Weiße Wies‘n

12.10. – 13.10.2019

Otwarcie parku śnieżnego „Stubai Premiere“

18.10. – 20.10.2019

Stubai Prime Park Sessions

23.10. – 17.11.2019 26.11. – 08.12.2019

Lodowcowy testiwal SportScheck

07.11. – 10.11.2019

Treningi bezpieczeństwa lawinowego „SAAC Camps“

16.11. – 17.11.2019 18.04. – 19.04.2020

Zawody FIS Freeski World Cup Stubai

21.11. – 23.11.2019

Dine & Wine

10.01. – 11.01.2020

Kästle Powder Department Ladies Days

24.01. – 26.01.2020

Położony u podnóża Lodowca, otoczony zapierającą dech w piersiach scenerią, kilka metrów od dolnej stacji kolejki. Wszystkim gościom zapewniamy najlepszy narciarski start!

Tajemniczy zakątek w Dolinie Stubai – drugi hotel licząc od lodowcowego ośrodka narciarskiego – strefa SPA, panoramiczny kryty basen, słoneczny taras, sauna, siłownia.

Rodzinny, 4* hotel, położony w centrum wioski Neustift. 2-poziomowa strefa wellness, międzynarodowa kuchnia, szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu w hotelu.

Tel +43.5226.8116, info@mutterberg.at www.mutterberg.at

Tel +43.5226.30099, hotel@bergcristall.at www.bergcristall.at

Tel +43.5226.3278, info@alpenhotel-tirolerhof.com www.alpenhotel-tirolerhof.com

Dine & Beer

Jesień: 25.10. – 20.12.2019 Wiosna: 01.03. – 03.04.2020

Jesień: 24.10. – 22.12.2019 Wiosna: 29.02. – 17.05.2020

Jesień: 13.10. – 20.12.2019 Wiosna: 04.01. – 09.05.2020

Spring Sessions w parku śnieżnym DC Stubai Zoo

ze skipassem

ze skipassem

ze skipassem

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 426,–

od € 904,–

Jesień

od € 330,–

od € 799,–

Jesień

od € 350,–

od € 827,–

Wiosna

od € 426,–

od € 904,–

Wiosna

od € 330,–

od € 799,–

Wiosna

od € 365,–

od € 857,–

Der Stubaierhof **** Neustift

Alpenwellnesshotel Gasteigerhof ****

Alpenhotel Kindl ****

Hotel położony przy dolnej stacji gondoli Elferlifte. So 15min skibus na lodowiec i do innych stacji narciarskich w dolinie. Doskonały wypoczynek i rodzinna atmosfera.

Położony w centrum Neustift, rodzinny 4* hotel. 2-poziomowa strefa wellenss, międzynarodowa kuchnia, własna szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu.

Wspaniałe widoki, rozkosze podniebienia i profesjonalna opieka dla dzieci. Bezpłatny transport hotelowy na lodowiec.

Tel +43.5226.2450, info@der-stubaierhof.com www.der-stubaierhof.com

Tel +43.5226.2746, info@gasteigerhof.at www.gasteigerhof.at

Tel +43.5226.2241, info@hotel-kindl.at www.hotel-kindl.at

Jesień: 31.10. – 21.12.2019 Wiosna: 29.02. – 03.05.2020

Jesień: 01.10. – 21.12.2019 Wiosna: 18.04. – 10.05.2020

Jesień: 18.10. – 21.12.2019 Wiosna: 05.01. – 03.05.2020

ze skipassem

ze skipassem

05.10.2019

15.02.2020 April & Mai 2020

ze skipassem

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 395,–

od € 829,–

Jesień

od € 3 50,–

od € 792,–

Jesień

od € 3 60,–

od € 8 50,–

Wiosna

od € 395,–

od € 798,–

Wiosna

od € 3 44,–

od € 750,–

Wiosna

od € 3 60,–

od € 8 50,–

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne.

Zdjęcia: © Stubaier Gletscher/Andre Schönherr, Pally Learmond

| 25


L odowiec Hintertux – co warto wiedzieć

Lodowiec Hintertux

· 60 kilometrów tras o zróżnicowanej trudności

365 dni zimowych atrakcji na wysokości 3 000 metrów Narty latem? Lodowiec Hintertux w Alpach Zillertalskich to jedyny w swoim rodzaju całoroczny ośrodek narciarski. Szerokie i gładkie, pokryte śniegiem zbocza urozmaicają jazdę na nartach. Trasa Funslope Hintertux oferuje zabawę i akcję dla wszystkich grup wiekowych. Trasa dla dzieci Kidsslope Hintertux to tunel śnieżny, ostre zakręty i muldy, na których młodzi narciarze mogą szlifować swój talent. W parku Betterpark Hintertux jest wszystko, czego potrzebują freestylerzy. Unikalną możliwość zapewnia tutejszy jest Pałac Lodowy – naturalna jaskinia lodowa, którą można zwiedzić i przyjrzeć się z bliska stalaktytom, błyszczącym kryształom lodu i zamarzniętym wodospadom. Rejs statkiem to główna atrakcja wizyty na lodowcu.

· 21 najnowocześniejszych inwestycji · Trasa pełna atrakcji Funslope Hintertux · NOWOŚĆ! Trasa dla dzieci Kidsslope Hintertux · Betterpark Hintertux · Pałac Lodowy – lodowcowa jaskinia

www.hintertuxergletscher.at

· Spannagelhöhle – najwyższa jaskinia w Europie udostępniona zwiedzającym · Panoramiczny taras na wysokości 3.250 metrów · Restauracja Tuxer Fernerhaus z "Wirtshaus am Tuxer Ferner" · Przytulna atmosfera i przekąski w Spannagelhaus · Łatwy dostęp z parkingu podziemnego wprost na panoramiczny tarasu na wysokości 3.250 metrów – także dla niepełnosprawnych

Ceny skipasów

Szczyt Sezon

Dorośli

Dzieci (2005 – 2013)

Młodzież (2001 – 2004)

3-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 153,50

€ 69,–

€ 123,–

6-dniowy skipass od

Jesień / Zima

€ 266,50

€ 120,–

€ 213,–

3 noclegi już od Pokój dwuosobowy ze śniadaniem

od € 99,–

3* hotel, sauna, 2 posiłki

od € 195,–

4* hotel, sauna, 2 posiłki

od € 259,–

Apartament z własnym wyżywieniem (przy 4 osobach, przy rezerwacji 3 noclegów, cena od osoby za pobyt)

od € 85,–

Ceny za osobę za noc

26 |

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne. Weitere Details zu den Pakietn finden Sie auf der Website des Tourismusverbandes.

Rzut oka na region Tux-Finkenberg · 202km tras w ośrodku narciarskim Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3.000 · 66 najnowocześniejszych wyciągów na 4 górach i tylko jeden skipas · 100% gwarancji śniegu, bezpłatny autobus, linia nocna · 68 kilometrów tras wędrówki pieszej, 28 kilometrów tras narciarstwa biegowego · 3 oświetlone trasy saneczkarskie, o całkowitej długości 12 kilometrów · Dziecięca szkółka narciarska, przedszkole, najlepsze imprezy i najnowocześniejsza infrastruktura · Playarena – sala zabaw o powierzchni 1.000 metrów kwadratowych z atrakcjami dla dzieci i nastolatków · Rustykalne chaty, wyśmienita oferta gastronomiczna, najlepsze jedzenie w całym regionie · Tux-Center: Centrum konferencyjne i wystawowe – spotkania, semianaria i inne wydarzenia | 27


Hotele Hintertux

Hotel Neuhintertux ****

Thermal-Badhotel Kirchler ****

Alpenbad Hotel Hohenhaus ****

Nasz dom położony jest bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki Zillertal Gletscherbahn, na ośnieżonej trasie narciarskiej. Zapraszamy na magiczne stoki narciarskie i wspaniały urlop.

Nasz hotel oddalony jest jedynie o 500 metrów od dolnej stacji wyciągu Hintertuxer Gletscherbahnen. Wyłącznie dla naszych gości: Najwyżej położone w Europie źródła termalne.

Położony ponad domami Hintertux, na słonecznym zboczu z pięknym widokiem. Wspaniała kuchnia i obsługa z dbałością o detal.

Tel +43.5287.8580, hotel@neu-hintertux.com www.neu-hintertux.com

Tel +43.5287.8570, office@badhotel-kirchler.at www.badhotel-kirchler.at

Tel +43.5287.8501, info@hohenhaus.at www.hohenhaus.at

Jesień: 12.10. – 21.12.2019 Wiosna: 18.04 – 24.05.2020

Jesień: 12.10. – 21.12.2019 Wiosna: 14.03. – 09.05.2020

Jesień: 22.09. – 21.12.2019 Wiosna: 08.02. – 19.04.2020

ze skipassem

ze skipassem

ze skipassem

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 526,–

od € 999,–

Jesień

od € 365,–

od € 835,–

Jesień

od € 479,–

od € 948,–

Wiosna

od € 535,–

od € 959,–

Wiosna

od € 365,–

od € 849,–

Wiosna

od € 539,–

od € 1.088,–

Aktiv & Wellnesshotel Bergfried ****s

Auenhotel ****

Hotel Alpenhof **** Superior

Hotel Eden im Zillertal ****

Sporthotel Kirchler ****

Położony bezpośrednio przy kolejce Hintertuxer Gletscherbahn hotel Rindererhof wita swoich gości w doskonałej lokalizacji. Z naszego hotelu łatwo dotrzesz bezpośrednio do ośrodka narciarskiego.

Nowy hotel w Tux. Wytworny, ale i nowoczesny – w doskonałej harmonii. ŚWIAT WODY I WELLNESS NA 2100 m2 ". NOWOŚĆ "ŚWIAT DZIECI NA 500 m2".

Odkryj słoneczną stronę sportów zimowych – tutaj poczujesz się dobrze, 100% naszych gości poleca nasz hotel. Czekają tu na Was Rodzina Stock wraz z zespołem!

Dosłownie minuta od lodowca. Apartamenty z udogodnieniami, kuchnia dla prawdziwych smakoszy nagrodzona przez Gault Millau, 2600 m2 strefy wellness & SPA.

Położony w odległości 4 km od Lodowca Hintertux. Przestronna strefa relaksu z saunami, nowo wyremontowane pokoje z widokiem na lodowiec.

Witaj w naszych progach! Tu zaczynają się Twoje wymarzone ferie zimowe. Odpocznij w urządzonych w rustykalnym stylu pokojach, zrelaksuj się w nowoczesnych i przestronnych saunach.

Tel +43.5287.8558, hotel@rindererhof.at www.rindererhof.at

Tel +43.5287.87239, info@bergfried.at www.bergfried.at

Tel +43.5287.87488, info@auenhotel.at www.auenhotel.at

Tel +43.5287.8550, info@alpenhof.at www.alpenhof.at

Tel +43.5287.87601, info@eden.at www.eden.at

Tel +43.5287.87201, office@sporthotel-kirchler.at www.sporthotel-kirchler.at

Jesień: 01.10. – 23.12.2019 Wiosna: 06.01. – 05.05.2020

Jesień: 01.10. – 21.12.2019 Wiosna: 14.03. – 04.04.2020

Jesień: 27.09. – 22.12.2019 Wiosna: 14.03. – 19.04.2020

Jesień: 19.10. – 30.11.2019 Wiosna: 18.04. – 03.05.2020

28 |

Hotel Der Rindererhof ****

ze skipassem

bez skipassu

ze skipassem

ze skipassem

Jesień: 19.10. – 08.12.2019 Wiosna: 18.04. – 26.04.2020

bez skipassu

ze skipassem

Jesień: 19.10. – 18.12.2019 Wiosna: 14.03. – 01.05.2020

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Pakiet

3 dni

7 dni

Jesień

od € 395,–

od € 888,–

Jesień

od € 372,–

od € 836,–

Jesień

od € 329,50

od € 761,50

Jesień

od € 572,–

od € 1.139,–

Jesień

od € 258,–

od € 602,–

Jesień

od € 337,50

od € 877,–

Wiosna

od € 425,–

od € 9 52,–

Wiosna

od € 490,–

od € 1.043,–

Wiosna

od € 440,–

od € 9 45,–

Wiosna

od € 578,–

od € 1.283,–

Wiosna

od € 291,–

od € 679,–

Wiosna

od € 385,–

od € 931,–

Podane ceny dotyczą ograniczonej oferty i są to ceny minimalne.

| 29


Wydarzenia na Hintertux Zillertaler Gletscherbahn GmbH & Co KG Hintertux 794 6293 Tux, Austria Tel +43.5287.8510 Fax +43.5287.8510-380 info@hintertuxergletscher.at www.hintertuxergletscher.at

Oktoberfest na Hintertuksie

27.09. – 28.09.2019

Hotzone.tv Park Opening

03.10. – 06.10.2019

Pow(d)er Weekend

12.10. – 13.10.2019

Parkhill Snowboard Camp

19.10. – 26.10.2019

Freeheeler European Opening

28.11. – 01.12.2019

Goodboards Ski-& Snowboardtest

14.12. – 15.12.2019

Hintertuxer Open Air Tourismusverband Tux-Finkenberg Lanersbach 401 6293 Tux, Austria Tel +43.5287.8506 Fax +43.5287.8508 info@tux.at www.tux.at

30 |

03.04.2020

Tygodnie Flower Pow(d)er

18.04. – 03.05.2020

Välley Rälley

25.04. – 26.04.2020

| 31 Zdjęcia: © Hintertuxer Gletscher/shootandstyle.com, Tom Klocker


5 Lodowców – 1 skipass Odkryj 5 Tyrolskich Lodowców na nartach! Karnet White5 obowiązuje na dowolnie wybrane dni w okresie między 1.10.2019r i 15.05.2020r. Każdy dzień może być wykorzystany oddzielnie.

Skipass White5 obowiązuje od 1.10.2019 do 15.05.2020r.

Cena

Karner obowiązuje na 10 dowolnie wybranych dni w dowolnie wybranych stacjach lodowcowych.

Rosenheim

München

D Memmingen

Friedrichshafen

Kufstein

Reutte

Voralberg Luzern St. Gallen Zürich

EUR 425,00

CZ PL

Kitzbühel A12

Schwaz Imst

Salzburg Kärnten

Innsbruck

A12 A13

Landeck A22 Bozen

CH *z Innsbrucka

Kaunertal

Stubai Sölden 44 km*

96 km*

88 km*

Pitztal 100 km*

Verona

Hintertux

Lienz

88 km*

I

Informacje o warunkach: www.tirolergletscher.com/pl/white5 5 Tiroler Gletscher Maria-Theresien-Straße 55 | 6020 Innsbruck, Austria | Tel +43.512.7272-0 | info@tirol.at | www.lodowce.tirol.at Impressum: Wydawca Tirol Werbung GmbH, Design i koncepcja: Saint Elmo's Tourismusmarketing. Zdjęcia: Tirol Werbung GmbH, Kaunertaler Gletscherbahnen, Pitztaler Gletscherbahnen, Bergbahnen Sölden, Ötztal Tourismus, Stubaier Gletscher, Zillertaler Gletscherbahn. Tirol Werbung GmbH Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie informacje podane zostały z najwyższą starannością. Wydawca nie odpowiada jednak za błędy w tekście. Stan na sierpień 2019r.

Profile for Tirol - Herz der Alpen

5 tyrolskich lodowców  

Jazda na nartach powy?ej 3000m n.p.m.: 5 majestatycznych tyrolskich lodowców to pewno?? ?niegu przez ca?y sezon.

5 tyrolskich lodowców  

Jazda na nartach powy?ej 3000m n.p.m.: 5 majestatycznych tyrolskich lodowców to pewno?? ?niegu przez ca?y sezon.

Profile for tirol
Advertisement