Page 1

TÜBİTAK BILIM FUARI Ahmet Yesevi Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı yapıldı. 48 projenin bulunduğu fuar 15 Mayıs’a kadar çok sayıda kişi tarafından ziyaret edildi.

068

TÜBİTAK Bilim Fuarı Ahmet Yesevi Ortaokulu’nda görücüye çıktı. Birbirinden farklı 48 projenin bulunduğu fuar üç gün boyunca ziyaretçileri ağırladı. Fuarda Eurodesk Sultanbeyli irtibat noktası da stand açarak gençlere Avrupa fırsatları hakkında bilgiler verdi.

Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

15 Mayıs 2014

Milletimizin Başı Sağolsun 038 Veda Hutbesi’ni Güzel Okuma Ödül Töreni Yarışmanın birincileri yapılan törenle ödüllerini aldı.

088 Manisa Soma’dan gelen kara haber Türkiye’yi yasa boğdu. 13 Mayıs’ta özel bir şirkete ait maden ocağında trafo patlamasıyla çıkan yangında 280’i aşkın kişi hayatını kaybetti. Facianın ardından Başbakanlık üç gün milli yas ilan etti.

8 048 Kamu Kurum Yöneticileriyle Buluşma Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, kamu kurum yöneticileriyle biraraya geldi.

Türkiye 13 Mayıs’ta Manisa’dan gelen bir facia haberiyle sarsıldı. Soma’da özel bir şirket tarafından işletilen madende çıkan yangında 280’i aşkın işçi şehit oldu, çok sayıda kişi de yaralandı, yüzlerce madenci de yerin metrelerce altında yaşam savaşı verdi. Olay, 787 işçinin vardiya değişimi sırasında bir elektrik trafosunda yangın çıkmasıyla başladı.

Yaz Spor Okulları Kayıtları Devam Ediyor

810 Başkan Keskin Muhtarlarla Biraraya Geldi804


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 KÜLTÜR KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Solmayan Renkler Solmayan Renkler ebru sergisi Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

8

Ebru sanatçısı Sinem Çakal’ın “Solmayan Renkler” isimli sergisi Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Galeri İstanbulensis Sergi Salonu’nda açıldı. Açılışa Belediye Başkan Danışmanları Reşat Atalar, Gülten Teoman ve sanatseverler katıldı. Sergi hakkında bilgi veren Sinem Çakal, “Solmayan Renkler” ebru sergisi toplam 50 eserden oluşuyor. Sergide Akkase, kumlu, murakka, battal ve çiçekli çalışmalar bulunuyor.

yaşaması ve yaşatılması adına güzel bir sergi oldu. Amacımız ilçe halkının sanata yönelmesi. İki yıldır ebru sanatıyla uğraşıyorum. Halkın, öğrencilerin bu sanatı tanımasını istiyoruz” dedi. Solmayan Renkler sergisi çok sayıda kişi tarafından ziyaret edildi.

Geleneksel Türk-İslam sanatlarından olan Ebrunun

Gençler Eurodesk Hakkında Bilgi Aldı

Eurodesk Projesi hakkında İstanbulensis Gençlik Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

8

05-15 Mayıs Avrupa Bilgilendirme Haftası kapsamında Eurodesk Projesi hakkında gençlere bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Sultanbeyli Belediyesi, önceliği eğitime vermek üzere pek çok alanda gençleri Avrupa fırsatlarından haberdar etmek ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlamak amacıyla

Eurodesk Türkiye Gençlik Bilgilendirme Ağı’nın bir parçası olmuştu. İstanbulensis Gençlik Merkezi’nde de bu kapsamda Eurodesk bilgilendirme toplantısı düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Eurodesk Temas Noktası” proje koordinatörleri Çiğdem Paşaoğlu ve Gül Ayşe Eken Avrupa fırsatları hakkında gençlere bilgiler verdi.


Sultanbeyli

www.sultanbeyli.bel.tr

facebook.com/sultanbeylibel twitter.com/sultanbeylibld

KÜLTÜR 03

Veda Hutbesi’ni Güzel Okuma Ödül Töreni Anadolu Gençlik Derneği Sultanbeyli Şubesi ortaokullar ve liseler arasında Veda Hutbesi’ni güzel okuma yarışması düzenledi. Yarışmanın birincileri yapılan törenle ödüllerini aldı.

8

Anadolu Gençlik Derneği Sultanbeyli Şubesi Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde Veda Hutbesi’ni güzel okuma yarışması ödül töreni düzenledi. Ödül töreninde konuşan Anadolu Gençlik Derneği Sultanbeyli Şubesi Başkanı Durmuş Can, “Peygamber Efendimiz bize barış ve mutluluğu sağlayacak reçeteyi sundu. Onlara sarılıp uydukça yolumuzdan hiç şaşmayız. İlçemizde bulunan lise ve ortaokullarda bu yarışmayı düzenledik. Öğrencilerimizin istifade etmesini arzu ettik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Programa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar da “Veda Hutbesi’nin ilçemizde güzel bir organizasyonla icra edilmesi bizleri mutlu ediyor. Bizler

eğitimciler olarak öğrencilerimize manevi değerlerimizi hissettirmek zorundayız” şeklinde konuştu. Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Anadolu Gençlik Derneği Sultanbeyli Şube Başkanı Durmuş Can ve ekibini kutladığını belirterek, “Peygamber Efendimizin muhteşem dizelerini bizlere tekrar hatırlatan, İslam dünyasının tam olarak idrak edemediği Veda Hutbesi’ni tekrar hayatımıza soktukları için teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz yarışmaya katıldılar emek sarf ettiler. Onları da kutluyorum” dedi. Sultanbeyli Kaymakamı İbrahim Özefe’de “Veda Hutbesi hayatımızın bütününü kavrayan, bütününü talimatlandıran bir özet. Efendimizin Veda Hutbesi’ni asırlar ötesine, iklimler ötesine, o cihanşümül mesajı bizlere kadar iletmiştir.

Efendimiz size kuranı ve sünneti emanet ediyorum bu iki şeye sımsıkı sarıldıkça yolunuzu sapıtmazsınız diyor. Müslümanların başına gelenler bu emanete karşı işledikleri kusurlardan, bu emanetin hakkını verememelerinden dolayıdır. Bütün insanların çabasıyla yeni bir nesil yetişiyor” şeklinde konuştu. Özefe programda emeği geçenleri tebrik ettiğini ifade etti. Yarışmada ortaokul kız öğrenci kategorisinde Mevlana Ortaokulu öğrencisi Fatma Yanmaz, erkek kategorisinde de Beyhan Şenyuva Ortaokulu öğrencisi Ömer Kacamer birinci oldu. Lise kız öğrenciler kategorisinde ise Sultanbeyli Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kübranur Yücel, erkekler kategorisinde de Gediktaş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sinan Yıldırım birinci oldu.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

04 02 YÖNETİM KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Kamu Kurum Yöneticileriyle Buluşma Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, kamu kurum yöneticileriyle biraraya geldi.

8

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Sultanbeyli’de görev yapan kamu kurum yöneticileriyle toplantıda buluştu. Yeni dönemin ilk toplantısını yapan Başkan Keskin, “Vatandaşlarımızın takdiriyle yeniden göreve geldik. Başkan yardımcılarımızı, danışmanlarımızı ve birim müdürlerimizi atadık. Yeni ekibimizle görevimize kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi. 2009 yılındaki Sultanbeyli ile şimdiki Sultanbeyli’nin aynı olmadığını ifade eden Başkan Keskin, “2014 yılı ile 2019 yılındaki Sultanbeyli’de aynı olmayacak. Tüm kurumlarla birlikte

yürüttüğümüz projelerimiz bulunuyor. Hiç şüphesiz bu projelere sizlerin büyük desteği olacak” şeklinde konuştu. İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe’de, “Bir seçim sürecini geride bıraktık. Sayın Başkanımız ilçeye yaptığı hizmetlerin ve kişiliğinin karşılığı olarak her siyasetçiye nasip olmayacak bir oy oranıyla yeniden seçildi. Yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Protokol olarak ilk defa biraraya geldiklerini hatırlatan Özefe, “Hepimiz Sultanbeyli’ye hizmet etmek için varız” dedi. Toplantının sonunda protokol üyeleri ilçeyle ilgili görüşlerini belirtti.

Başkan Keskin Muhtarlarla İlk Toplantısını Yaptı

8

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenledi. Dönemin ilk toplantısı oldukça verimli geçti.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin mahalle muhtarlarını çalışma ofisinde ağırladı. Yeni dönemin ilk toplantısını yaptıklarını ifade eden Başkan Keskin, “İlçemizin gelişmesinde ve kalkınmasında muhtarlarımızın katkısı bulunuyor. İlçemizin sorunlarını, mahallelerimizin sorunlarını ve bu sorunların giderilmesi için yaptığımız çalışmaları her fırsatta değerlendiriyoruz. İnşallah bundan sonra da el ele vererek sorunları geride bırakmak için hep birlikte çalışmalar yapacağız” dedi. Keskin yeni göreve başlayan muhtarlara başarılar diledi.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

06 02 EĞİTİM KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Ahmet Yesevi Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı Ahmet Yesevi Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı yapıldı. 48 projenin bulunduğu fuar 15 Mayıs’a kadar çok sayıda kişi tarafından ziyaret edildi.

8

TÜBİTAK Bilim Fuarı Ahmet Yesevi Ortaokulu’nda görücüye çıktı. Birbirinden farklı 48 projenin bulunduğu fuar üç gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı. Fuarda Eurodesk Sultanbeyli irtibat noktası da stand açarak gençlere Avrupa fırsatları hakkında bilgiler verdi. Fuarın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Bünyamin Tosun, “Sultanbeyli Ahmet Yesevi Ortaokulu olarak 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin katılımı ve TÜBİTAK işbirliğiyle okulumuzda bilim fuarı düzenliyoruz. TÜBİTAK Bilim Fuarı ile temel ve ortaöğretimdeki öğrencilerin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymalarını sağlamak istiyoruz” dedi. Fuarın açılışına katılan Sultanbeyli Kaymakamı İbrahim Özefe’de “Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Son yıllarda okullarımızda TÜBİTAK ile önemli projelere imza atılıyor. Bilimsiz, bilgisiz ilerleme olmaz” şeklinde konuştu. Konuşmalarından ardından Özefe ve açılışa katılan davetliler standları gezdi, projeler hakkında öğrencilerden bilgiler aldı. Ahmet Yesevi Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı 15 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.


Sultanbeyli YIL: 1 SAYI: 13/ 15 MAYIS 2014 SULTANBEYLİ BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ İletişim: Abdurrahmangazi Mah. Belediye Cad. No:4 Sultanbeyli / İstanbul www.sultanbeyli.bel.tr e-posta: belediye@sultanbeyli.bel.tr Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

Sultanbeyli Belediyesi Adına İmtiyaz Sahibi Hüseyin Keskin Genel Yayın Yönetmeni Nizamettin Arslan Danışma Kurulu Av. Görgün Özcan / Reşat Atalar

Sorumlu Yazı işleri Müdürü Kasım Coşkun

Tasarım Ömer Aydın / Giray Arslan

Editör Hamdi Çakır

Fotoğraf Gökmen Kanberoğlu / Türkay Polat

Baskı Milsan Basın Sanayi A.Ş İnönü Mahallesi. Muammer Aksoy Cad. Dere Sk. No:70 34620 Sefaköy - Küçükçekmece - İSTANBUL


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

08 02 GÜNDEM KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Milletimizin Başı Sağolsun Manisa Soma’dan gelen kara haber Türkiye’yi yasa boğdu. 13 Mayıs’ta özel bir şirkete ait maden ocağında trafo patlamasıyla çıkan yangında 280’i aşkın kişi hayatını kaybetti. Facianın ardından Başbakanlık üç gün milli yas ilan etti.

8

Türkiye 13 Mayıs’ta Manisa’dan gelen bir facia haberiyle sarsıldı. Soma’da özel bir şirket tarafından işletilen madende çıkan yangında 280’i aşkın işçi şehit oldu, çok sayıda kişi de yaralandı, yüzlerce madenci de yerin metrelerce altında yaşam savaşı verdi. Facia, Soma Eynez Bölgesi’ndeki ocakta, 787 işçinin vardiya değişimi sırasında bir elektrik trafosunda yangın çıkmasıyla başladı. Olay yerine çok sayıda kurtarma ekibi, ambulans sevk edildi. Madencileri kurtarma operasyonunu bizzat Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız koordine etti. TÜRKIYE YASTA Türkiye facianın ardından birbirine kenetlendi. Devletin zirvesi, siyasi parti liderleri ardı ardına taziye mesajları yayınladı ve gelişmeleri yerinden takip etmek için Soma’ya gittiler. Başbakanlık tarafından Soma’daki maden faciası nedeniyle 3 günlük milli yas ilan edildi. Ülke genelinde TBMM hariç tüm bayraklar yarıya indirildi. Diyanet İşleri Başkanlığı, Soma’da maden ocağındaki yangında hayatını kaybedenler için Türkiye’nin tüm camilerinde sela okunmasına karar verdi. Birçok STK olayın ardından Soma’ya yardım kampanyaları başlattı. Türkiye Soma’nın yarasını el birliğiyle sarıyor. KÜLTÜR ETKINLIKLERI İPTAL EDILDI Sultanbeyli Belediyesi de bu elim kazanın ardından üç gün boyunca kültür etkinliklerinin gerçekleşmeyeceğini duyurdu. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’de faciayla ilgili “Manisa Soma’da maden faciasında yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağolsun” dedi.


www.sultanbeyli.bel.tr

Sultanbeyli 01 Ekim Sultanbeyli 2013

02 10 SPOR KÜLTÜR

facebook.com/sultanbeylibel www.sultanbeyli.bel.tr twitter.com/sultanbeylibld

Liseler Arası Basketbol Turnuvası Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu kıran kırana mücadelelere ev sahipliği yaptı.

Yaz Spor Okulları Kayıtları Devam Ediyor Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okullarının kayıtları 10 Mayıs’ta başladı.

8

8

Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu’nda liseler arası basketbol turnuvaları düzenlendi. Basketbol turnuvalarında genç kızlarda Turhan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi, genç erkeklerde de Sabiha Gökçen Endüstri Meslek Lisesi gülen taraf oldu. Bir hafta boyunca devam eden müsabakalarda genç kızlarda 6, genç erkeklerde ise 9 takım

mücadele etti. Eleme usulü oynanan maçlar çok çekişmeli geçti. Genç kızlarda final karşılaşması Orhangazi İmam Hatip Lisesi ile Turhan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi arasında oynandı. Turhan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi karşılaşmayı 27-15 kazandı ve genç kızlarda şampiyonluğu göğüsleyen taraf oldu.

Genç erkeklerde ise final müsabakası Sabiha Gökçen Teknik Meslek Lisesi ile Orhangazi İmam Hatip Lisesi arasında oynandı. Bu karşılaşmada da Sabiha Gökçen Teknik Meslek Lisesi rakibini 51-43 yenerek şampiyon oldu. Oynanan müsabakaların ardından birincilere, ikincilere ve üçüncülere kupaları takdim edildi.

Sultanbeyli Belediyesi her yıl öğrencilere yönelik yaz spor okulları düzenliyor. Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen spor okullarının kayıtları 10 Mayıs itibariyle başladı. Alanında uzman hocalar tarafından verilen spor eğitimleri arasında aikido, judo, kick-boks, fitness, güreş, voleybol ve basketbol gibi dallar dikkat çekiyor. Üç ay boyunca sürecek olan yaz okullarının kayıtları 10 Haziran tarihinde bitecek. Kayıt yaptırmak isteyenlerin Battalgazi Mahallesi, Kubbe Caddesi üzerinde bulunan Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu’na müracat etmeleri gerekiyor. Ayrıca (0216) 592 88 32 numaralı telefondan kursa katılmak isteyenler bilgi alabilecek.


mayıs 2014 05MAYIS Pazartesi 14:00 Sultanbeyli Endüstri Meslek Lisesi

12MAYIS

Tarihin Kapısı

Pazartesi

Prof.Dr. Erhan Afyoncu, Yrd.Doç.Dr. Coşkun Yılmaz

Sultanbeyli Kültür Merkezi

18:30

İskender Pala ile Divan Edebiyatı Söyleşi

1 Mayıs Perşembe

Zaman Makinesi

Saat: 11.00-14.00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MEKEZİ

KÜLTÜR SANAT ETKiNLiKLERi 14MAYIS Çarşamba 20:30 Sultanbeyli Kültür Merkezi

6 Mayıs Salı

Haylaz Maymun Tolki

Saat: 11.00-14.00 / Çocuk Oyunu İSTANBULENSİS GENÇLİK MERKEZİ

Üstad Kalbe Düşünce

22MAYIS Perşembe

İBB Mehter ve Bando Takımı

20:00

Serdar Tuncer, Prof. Dr. Fatih Andı, Cihan Yıldız

Sultanbeyli Kültür Merkezi

24MAYIS Cumartesi 20:30 Sultanbeyli Gölet

Sosyal Tesisleri

Necip Fazıl Kısakürek’i 29MAYIS 20:00 Şiirleri ile Anma

Yaslıada

Anma Programı

Yetişkin Oyunu

Perşembe

21 Mayıs Çarşamba

26 Mayıs Pazartesi

Mustafa Oğuz Saat: 10:30 / Okuma Kulübü Etkinliği MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

Sacit Cavşak Saat: 19:00 / Dinleti BELEDİYE MECLİS SALONU

Cevdet Ünüvar

Aydos Okuma Kulübü

Taş Plak Dinletisi

15 Mayıs Perşembe

22 Mayıs Perşembe

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 11.00-14.00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MEKEZİ

Saat: 11.00-14.00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MEKEZİ

Saat: 11.00-14.00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MEKEZİ

3 Mayıs Cumartesi

Temel Reis Kabasakal’a Karşı

Saat: 12:00 / Çocuk Oyunu SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

9 Mayıs Cuma

Alptekin Rock Konseri Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Ali Baba ve Son Haramiler

Kaf Dağının Mutluluk Çiçeği

16 Mayıs Cuma

23 Mayıs Cuma

Sadık Yalsızuçanlar Saat: 18:30 / Söyleşi BELEDİYE MECLİS SALONU

Mustafa Oğuz Saat: 10:30 / Okuma Kulübü Etkinliği SULTANBEYLİ MERKEZ ORTAOKULU

Anadolu Mayası

Futbolun Mutfağındakiler Saat: 14:00 / İmza-Söyleşi

HÜSNÜ ÖZYEĞİN ANADOLU LİSESİ

8 Mayıs Perşembe

Eyvah Dedem Çıldırdı

Kültür Merkezi

15 Mayıs Perşembe

2 Mayıs Cuma

Ertan Sert Konseri

Sultanbeyli

Aydos Okuma Kulübü

27 Mayıs Salı

Ayşe’nin Rüyası

Saat: 11.00-14.00 / Çocuk Oyunu İSTANBULENSİS GENÇLİK MERKEZİ

28 Mayıs Çarşamba

Eli Dursa Ayağı mı Durmuyor? Psk. Merve Karabiber Saat: 14:00 / Seminer MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MEKEZİ

3 Mayıs Cumartesi

10 Mayıs Cumartesi

16 Mayıs Cuma

23 Mayıs Cuma

29 Mayıs Perşembe

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 12:00 / Çocuk Oyunu SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 11.00-14.00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MEKEZİ

Semra Berk Konseri

4 Mayıs Pazar / 15:00 6 Mayıs Salı / 20:00

Şeyh Şamil

Yetişkin Tiyatrosu SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

5 Mayıs Pazartesi

Aydos Okuma Kulübü Mustafa Oğuz Saat: 10:30 / Okuma Kulübü Etkinliği AYDOS İMAM HATİP ORTAOKULU

5 Mayıs Pazartesi

Ebru Sergisi

Sinem Çakal Saat: 20:00 / Sergi MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MEKEZİ

TÜM ETKİNLİKLERİMİZ ÜCRETSİZDİR

Muhteşem Kurt

10 Mayıs Cumartesi

Adem Tuzcu Konseri

17 Mayıs Cumartesi

Fatih Yaman Konseri

24 Mayıs Cumartesi

Çarpım Tablosu

30 Mayıs Cuma

Saat: 12:00 / Çocuk Oyunu SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Murat Ceylan’la Gönül Türküleri

17 Mayıs Cumartesi

24 Mayıs Cumartesi

31 Mayıs Cumartesi

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Gönül Dostu Şener Hopdedik Ayhan Erkan Koç, Afrikalı Ali Saat: 20:30 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

M. Fatih Çıtlak Saat: 14:30 / Söyleşi SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

13 Mayıs Salı

20 Mayıs Salı

24 Mayıs Cumartesi

31 Mayıs Cumartesi

Saat: 11.00-14.00 / Çocuk Oyunu İSTANBULENSİS GENÇLİK MERKEZİ

Saat: 11.00-14.00 / Çocuk Oyunu İSTANBULENSİS GENÇLİK MERKEZİ

Saat: 21:00 / Konser SULTANBEYLİ GÖLET SOSYAL TESİSLERİ

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Benim Komik Dedişlerim

Saat: 12:00 / Çocuk Oyunu MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MEKEZİ

10 Mayıs Cumartesi

Hüseyin İpek Konseri

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Kardeşim Olacak

SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ: Abdurrahmangazi Mh. Belediye Cd. No:8 (Sultanbeyli Belediyesi Yanı) Tel: 0216 496 36 80 MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ: Battalgazi Mh. Kubbe Cd. No:8 Tel: 0216 564 13 00 / 1914 İSTANBULENSİS GENÇLİK MERKEZİ: Mecidiye Mah. Pendik Cad. No:44 Sultanbeyli Tel: 0216 498 89 76-77

Çılgın Nuri ve Tembel Kamber Saat: 12:00 / Çocuk Oyunu SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Esat Kabaklı Konseri

Bilge Tavşan Ormanda

www.sultanbeyli.bel.tr

Oyuncaklar

Bir Radyo Gösterisi

Mehmet Güntekin Konseri

facebook.com/sultanbeylibel facebook.com/sultanbeylikultur

Saat: 20:00 / Konser SULTANBEYLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Mesnevi Sohbeti

Vedat Bilir Konseri

twitter.com/sultanbeylibld twitter.com/sultanbeylikltr

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 15 Mayıs 2014 Sayısı

Sultanbeyli Bülteni  

Sultanbeyli Belediyesi Haber Bülteni 15 Mayıs 2014 Sayısı

Advertisement