Sleepwell produktų katalogas 2023

Page 1

Graži diena prasideda po gerai išmiegotos nakties

SALDŽIŲ SAPNŲ

Interviu su miego mokslininke

Vernik

Kaip išsirinkti spyruoklinį čiužinį?

Kaip susikurti jaukų miegamąjį?

Čiužinių priežiūros patarimai Kene
Elegantiškas miegamasis Kuresarėje

Mums visiems reikia poilsio ir, ką čia slėpti, miegoti yra tiesiog malonu!

Žmogus lovoje praleidžia apie trečdalį gyvenimo. Per metus šis laikas sudaro ištisus keturis mėnesius, o per dešimt metų – beveik 30 000 valandų!

Štai kodėl viliojantis jaukus miegamasis ir patogi lova yra tokie svarbūs bet kokio amžiaus žmonėms.

Geras miegas – gyvybės eliksyras, atgaiva kūnui ir protui, nepakeičiamas energijos šaltinis ir svarbus veiksnys, padedantis žmogui likti sveikam. Sleepwell lovos ir čiužiniai sukurti taip, kad suteiktų ramų poilsį ir puikią savijautą. Kas jau išbandė patogią Sleepwell lovą, žino, kokia ji gera – užmigti lengva, o pabudęs jautiesi tikrai žvalus. Be to, Sleepwell turi ypač platų lovų ir čiužinių pasirinkimą kiekvieno skoniui ir piniginei.

Geras ir patogus čiužinys yra tikras lobis – kaip ir tie gerai prigludę džinsai ar tiksliai pagal jūsų skonį įrengti namai. Todėl šiame žurnale su jumis pasidalinsime praktiniais patarimais, kaip išsirinkti sau tinkamą čiužinį ir kaip savo gerą bei patogų čiužinį kuo ilgiau išlaikyti gaivų ir geros būklės.

Be patogios lovos, geram nakties miegui taip pat būtina ir rami, atpalaiduojanti atmosfera. Mažos smulkmenos, į kurias dažnai net nekreipiame dėmesio, gali turėti įtakos tiek emocijoms, tiek miego kokybei. Taigi būtinai perskaitykite interjero dizainerės Liis Taras patarimus, kaip miegamąjį paversti ramia ir miegui palankia oaze.

Be to, žurnale pristatome įkvepiančius Liisi Lonn namus Kuresarės senamiestyje. Liisi Lonn – aistringa interjero dizaino entuziastė, interjero prekių e. parduotuvės snug.ee savininkė ir jauna mama, savo šeimai sukūrusi elegantiškus ir jaukius namus. Pažiūrėkime kartu, kokių gražių idėjų galime pasisemti šiuose su rūpesčiu ir meile sukurtuose namuose.

Geras miegas yra visas mokslas. Kaip gerai išsimiegoti? Ką daryti, jei vargina nemiga? Ar pelėdos ir vyturiai tikrai egzistuoja? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų rasite interviu su miego mokslininke Kene Vernik.

Žurnalo gale, be išsamaus Sleepwell prekių katalogo, rasite ir malonių pramogų. Linkime malonaus skaitymo ir, žinoma, saldžių sapnų!

3

TURINYS

4 Kuo ypatingi Sleepwell čiužiniai? 6 BLUE serija 8 RED serija 12 Black serija 16 Interviu su miego mokslininke Atsako Kene Vernik 20 Patarimai kuriantiems harmoniją miegamajame 24
Produktai 46 Spyruokliniai čiužiniai 48 Antčiužiniai 53 Lovų rėmai ir kušetės 58 Kušetės 59 Motorinė lova 60 Continental lovos 61 Galvūgaliai 64 Naktiniai staliukai / Patalynės dėžės 66 Pagalvės / lovos kišenės 67 Kojelės 68 Audiniai 69 Audiniai ir audinių savybės 70 Medžiagos 72 Sapnuose viskas įmanoma Pasaka prieš miegą 73 Rekomenduojamos knygos 74 Kaip išsirinkti čiužinį? 76 Kaip prižiūrėti čiužinį? 77 p. 26 p. 46 Elegantiški Liisi Lonn namai Kuresarėje 26 Continental lova – didžiausias komfortas iš trijų sluoksnių 30 Išsirinkti lovą iš mūsų paruoštų komplektų 32 Lovos rėmas be spyruoklių ar spyruoklinė kušetė – ką rinktis Continental lovos pagrindui? 34 Spyruoklinis čiužinys – renkantis reikia atsižvelgti į penkis pagrindinius aspektus 38 Antčiužinis – kam ir koks? 40 Kušetė – alternatyva Continental lovai? 44
16 TURINYS
p.

Sapnuose viskas įmanoma

Pasinerkite į saldžius sapnus, nes miegodami galite mėgautis būtent tuo, apie ką svajojate – skristi virš cukrinių kalnų arba gurkšnoti rytinę kavą purioje debesų putoje.

Pasirinkimas tiesiog begalinis.

Dabar ir Sleepwell lovų pasirinkimas begalinis – viskas įmanoma, kai čiužinių, audinių ir aksesuarų pasirinkimas toks didelis.

KUO YPATINGI SLEEPWELL ČIUŽINIAI?

Hilding Anders, vienas iš pirmaujančių pasaulyje lovų gamintojų, gerą ir sveiką miegą žmonėms suteikia nuo 1939 m.

2004 m. Hilding Anders pristatė prekės ženklą Sleepwell, siūlantį aukštos kokybės lovas ir čiužinius –nuo paprasčiausių iki išskirtiniausių.

KOKYBĖ

Sleepwell kokybės patikimumą garantuoja jau daugiau nei 80 metų Hilding Anders lovų ir čiužinių gamybos patirtis. Sleepwell kiekvieną dieną dirba, kad suteiktų žmonėms dar geresnį miegą, bendradarbiauja su geriausiais savo srities specialistais – nuo medžiagų mokslininkų iki miego ekspertų.

Visos Sleepwell produktuose naudojamos medžiagos yra pagamintos tarptautiniu mastu pripažintų įmonių ir atitinka aukščiausius kokybės standartus. Sleepwell čiužinių spyruoklių kokybė garantuojama DIN

EN ISO 9001 sertifikatu. Daugelis antčiužinių turi Estijos alergijos asociacijos patvirtinimo ženklą.

PLATUS PASIRINKIMAS

Siūlome platų įvairių spyruoklinių čiužinių asortimentą – nuo klasikinių čiužinių su Bonell tipo spyruoklėmis

iki čiužinių su Multipocket tipo spyruoklėmis. Be spyruoklinių čiužinių, galima pasirinkti ir tinkamą kušetę, antčiužinį ar tikrai patogią Continental lovą. Iš plataus audinių asortimento nesunkiai išsirinksite savo lovai ir miegamajam tinkamą spalvą.

PAGAMINTA ESTIJOJE

Sleepwell lovos ir čiužiniai yra įkvėpti Estijos gamtos ir gaminami čia pat, Estijoje, su dideliu mūsų meistrų rūpesčiu ir atsidavimu.

MEDŽIAGOS

SLEEPWELL SERIJOS

Sleepwell siūlo platų įvairių kainų lovų ir čiužinių asortimentą įvairiems skoniams. Siekiant geriau atskirti produktus, Sleepwell siūlo keturias produktų linijas – BLUE, RED, BLACK ir TOP.

BLUE serija skirta žmogui, vertinančiam

Sleepwell lovos ir čiužiniai yra patogūs ir naudingi sveikatai. Jų gamyboje naudojamos tik kokybiškos ir, kiek įmanoma, natūralios medžiagos – vilna (100 %), medvilnė (100 %), kokoso pluoštas ir lateksas. Be komforto, Sleepwell lovos ir čiužiniai išsiskiria pralaidumu orui ir patvaria konstrukcija.

Produktuose naudojami vilna, medvilnė, vatinas ir užvalkalų audiniai atitinka tarptautinį Öko-Tex 100 standartą. Tai reiškia, kad jie gaminami aplinkai palankiu būdu ir juose nėra žmogaus organizmui kenksmingų medžiagų.

Siekdama užtikrinti didesnį miego komfortą, Sleepwell nuolat tobulina savo produktus naujausiais ir išradingiausiais medžiagų mokslo pasiekimais. Pavyzdžiui, naudojama medžiaga sensICE™ su vėsinamuoju efektu, higieniška ir alergijos nesukelianti medžiaga Sensity™, iš 100 % plastiko atliekų gaminama medžiaga Seaqual™ ir daug kitų inovatyvių audinių.

TINKA KIEKVIENAME

MIEGAMAJAME

Sleepwell lovoms būdingas nesenstantis šiaurietiškas dizainas – paprasta elegancija ir patogus praktiškumas.

Visų produktų kūrimas grindžiamas ilgamete lovų gamybos patirtimi ir visada siekiama naudojimo paprastumo bei ilgaamžiškumo. Iš plataus Sleepwell modelių ir audinių asortimento kiekvienas išsirinks sau tinkamą sprendimą.

paprastumo žavesį. Nebrangūs BLUE serijos produktai yra patvarūs ir ilgai tarnauja.

RED serija skirta žmonėms, vertinantiems aukštą kokybę. Populiariausia Sleepwell RED serija visada yra patikimas pasirinkimas.

Black serija skirta tiems, kurie ieško tik geriausio sprendimo. Prabangios Black serijos produktai išsiskiria ypatingu naudojimo paprastumu, geriausia kokybe ir elegantišku dizainu.

TOP serija – tai visų kainų kategorijų antčiužiniai bet kokiai lovai.

7

BLUE Aš esu žaismingas

Gyvenimas yra žaidimas. Penkerių, kai prašau mamos pinigų saldainiams. Dvidešimt penkerių, kai puikiai pasirodau darbo pokalbyje. Septyniasdešimt penkerių, kai pergudrauju anūką žaisdamas kortomis. Ir dabar, kai ruošiuosi persirengimo kambaryje.

Žaidėjai ir veiksmas keičiasi, bet žaidimas visada gyvas. Smėlio dėžėje, susitikime ir pasimatyme –visada žaidžiame tam, kad pajustume rizikos magiją ir pergalės skonį, netikėtus posūkius ir naujus potyrius.

Sulaikau kvapą ir žiūriu į nustebusius veidus aplinkui – aš tai padariau. Pirmoji džiudžitsu treniruotė mano gyvenime.

Niekada neatsisakysiu žaisti.

8

BLUE serija skirta žmonėms, kurie vertina paprastumo žavesį, bet kartu siekia miego komforto.

Nebrangūs BLUE serijos produktai yra aukštos kokybės ir patvarūs.

BLUE serija tinka vaikams, savarankišką gyvenimą pradedantiems jaunuoliams ir pagyvenusiems žmonėms.

Dėl nedidelės kainos BLUE serijos produktai puikiai tinka ir vasarnamiui ar sodybai.

10

RED Aš esu laimingas

Šeštadienio rytą atsibundu anksti, apsiaunu šlepetes ir apsivelku chalatą. Aplinkui tylu, visi dar miega. Virtuvėje manęs laukia šviesa, kurią išvysti pasiseka tik pirmiesiems pabudusiems. Mano mėgstamiausia šviesa. Spragtelėdamas įsijungiu radiją ir pradedu ruošti kavą. Po poros valandų su visais namiškiais surengsime pikniką, nes šiandien visi lieka namie. Žvelgiu į lauką ir nusišypsau pastebėjęs pirmąjį varnėną. Pildamas kavą šypsausi.

Aš turiu viską.

13

RED serija puikiai tinka žmonėms, vertinantiems ilgaamžiškumą, atsakingą gamybą ir jaukumą. Visada patikimi RED serijos produktai –puikus pasirinkimas šeimoms.

RED serija skirta žmonėms, kurie vertina aukštą kokybę ir yra įsitikinę, kad sveiko miego sąskaita negalima daryti jokių kompromisų.

BLACK Aš mėgaujuosi

Visada kruopščiai rinkausi tai, kas mane supa. Pasitikėdama savo intuicija, kuri atpažįsta tai, kas geriausia, ir ranka, kuri slysdama paviršiumi randa geriausią. Man nereikia daug, man reikia tik geriausio.

Raudoni lūpų dažai ir juodas šilkas, atidengiantis nugarą. Puikiai žinau, kas veikia ir patraukia akį reikiamu momentu.

Užtruksiu dar akimirką. Santalas, muskusas ir truputis rožių.

Dabar aš pasiruošusi.

16

Sleepwell prabangiausia serija Black sukurta žmonėms, kurie pasitenkina tik geriausiu. Žmonėms, kurie iš gyvenimo trokšta daugiau ir drįsta paprašyti.

Aukščiausios kokybės Black serijos produktai yra elegantiško dizaino ir neįtikėtinai patogūs. Prabangūs Black serijos produktai įtiks net išrankiausiems miego gurmanams.

INTERVIU SU MIEGO MOKSLININKE

Miegas žmogui svarbus dėl daugelio priežasčių. Tačiau ką daryti, jei sunku užmigti arba naktį prabundate? Miego ekspertė Kene Vernik atskleidžia nemigos priežastis ir pataria, kaip savo miegą galime pagerinti.

Kodėl miegas žmogui toks svarbus?

Miegas svarbus dėl daugelio priežasčių – pirmiausia, miegodamas naktį žmogus atsigauna, be to, būtent tuo metu smegenyse apdorojama visa informacija, kurią surenkame per dieną. Taip pat labai svarbu, kad smegenys naktį išsivalytų nuo toksinių medžiagų. Tada mūsų neurotransmiteriai ir neuronai veikia geriau, todėl dienos metu galime greičiau mąstyti, apdoroti ir išsaugoti naują informaciją. Jei išsivalymas nevyksta, smegenys veikia lėčiau ir žmogaus kognityviniai gebėjimai mažėja.

Miegas taip pat svarbus augimui ir vystymuisi, nes būtent N3 miego, arba gilaus miego fazės, metu smegenyse išskiriami augimo hormonai. Todėl vaikai dažnai miega giliau. Tačiau gilus miegas svarbus įvairaus amžiaus žmonėms. Jei dėl kokių nors priežasčių giliai neišsimiegame, labai greitai susergame įvairiomis ligomis, gali atsirasti lėtinių sutrikimų, traukiasi raumenų audinys. Taigi kokybiškas miegas žmogui labai svarbus.

Beje, miegas ir sapnavimas atlieka dar vieną labai įdomią funkciją – jie padeda mums įveikti traumas. Daug žmonių klausia, ar sapnai turi prasmę. Pastaruoju metu buvo išsiaiškinta, kad traumą patyrę žmonės sapnuose ją išgyvena dar kartą, ir jie pasveiksta daug greičiau nei tie, kurie savo išgyvenimų nesapnuoja. Tai vienas iš naujų ir įdomių faktų.

Ką pats žmogus gali padaryti, kad miegotų geriau?

Svarbiausia miegoti tam tikru ritmu, t. y. miego laikas turi būti labai griežtai nustatytas.

Taip pat būtina įsiklausyti į savo kūną – jeigu jaučiame, kad esame pavargę ir mieguisti, tuomet reikia eiti miegoti, o ne pradėti žiūrėti televizorių. Ir priešingai, jei jau esame žvalūs ir budrūs, geriau keltis iš lovos, nesvarbu, kiek valandų. Labai svarbu nelikti gulinėti lovoje.

20
Atsako Kene Vernik
INTERVIU SU MIEGO MOKSLININKE

Jei žmogus tikrai atsibunda per anksti, pavyzdžiui, penktą valandą ryto, žinoma, jis gali pabandyti dar šiek tiek numigti. Naktinis pabudimas iš tikrųjų yra visiškai normalus dalykas, jei tik pavyksta greitai vėl užmigti. Tačiau jei žmogus prabunda vadinamuoju netinkamu laiku, nebegali vėl užmigti bent per 5–10 minučių ir pradeda stengtis užmigti, būtinai reikia keltis iš lovos. Gali atsitikti taip, kad ta naktis bus trumpa, bet greičiausiai kitą naktį žmogus miegos daug ilgiau ir geriau, nes nevers savęs nerimauti lovoje. Lova skirta ne gulėjimui, o miegojimui!

Be to, miegui įtakos turi ir mums įprasta kasdienė veikla – bendravimas su kitais žmonėmis, judėjimas, valgymas. Aktyvumas dieną palaiko gerą cirkadinį ritmą, arba miego ir būdravimo ritmą. Todėl dieną turėtumėte būti veiklūs, mityba taip pat turėtų būti sveika ir subalansuota.

Įvairūs stimuliatoriai – kofeinas, nikotinas ir kitos medžiagos, neabejotinai veikia miegą, todėl mūsų miegas iš tiesų priklauso nuo daugybės įvairių veiksnių. Tačiau svarbiausia – išlaikyti miego ritmą, taip pat ir savaitgaliais.

Ar nemiga paveldima?

Iš dalies taip. Jei šeimoje visi gerai miega, tai vaikai taip pat gerai miega, ir atvirkščiai. Gali atsitikti taip, kad žmogus turi PER3 geną, tai yra miego geną su nedidele mutacija – šiek tiek silpnesnį, todėl jis dažnai prabunda ir sunkiai užmiega. Be to, yra žmonių, kurie dėl savo temperamento tiesiog jautriau miega.

Tačiau genetika iš tikrųjų turi labai nedidelę reikšmę nemigai, nes jautriai miega tik keli procentai gyventojų. Dažniausiai žmones vargina nemiga, nes jie netinkamai miega patys to nežinodami, o tada išsivysto lėtinė nemiga.

Pateiksiu paprastą pavyzdį: žmogus neišsimiega 1–2 naktis, pavyzdžiui, dėl įtempto darbo ar kitų priežasčių. Trečią naktį jis tikrai nori gerai išsimiegoti ir jau anksti vakare pradeda apie tai galvoti. Galbūt dieną nusnūsta dėl didelio nuovargio, tai taip pat trukdo nakties miegui. Tikriausiai jis taip pat nueina miegoti per anksti, kad galėtų pamiegoti ilgiau, tačiau iš tikrųjų melatonino gamyba dar nesuaktyvinta. Galiausiai atsitinka taip, kad žmogus atsigula anksčiau, bet vis tiek užmiega jam įprastu laiku, kai organizmas natūraliai pradeda gaminti daugiau melatonino. Tačiau laukdamas, kol užmigs, jis moko savo kūną nerimauti lovoje.

Žinoma, nemiga gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių – dėl lėtinio sutrikimo, ligos, vaistų vartojimo ar pan. Tačiau labai dažnai nemigos priežastis yra netinkamas paties žmogaus elgesys.

Ar tikrai egzistuoja vyturiai ir pelėdos?

Ar žmogaus miego ritmą veikia socialinis spaudimas ir kiek?

Skirtingi chronotipai tikrai egzistuoja. Kitaip tariant, kiekvienas žmogus turi tam tikrą laiką, kada jo smegenyse padidėja melatonino koncentracija. Be to, kiekvieno žmogaus miego trukmė yra nulemta nuo gimimo.

Tačiau vyturiai ir pelėdos, šie ekstremalūs variantai, iš tikrųjų yra gana reti – jie sudaro tik apie 6–10 % populiacijos. Dauguma žmonių yra vidutinio chronotipo. Šie žmonės eina miegoti nuo devintos iki dvyliktos valandos, ir remiantis šios daugumos įpročiais susiformavo socialinės normos. Tačiau labai svarbu ir miego trukmė. Nes jei žmogui melatonino išsiskyrimas neįvyksta iki, pavyzdžiui, vienuoliktos valandos, o jo miego poreikis yra devynios valandos, pabusti šeštą ar septintą valandą jam labai sunku. Bet kokiu atveju pasireiškia miego trūkumas. Visiems žmonėms, kurie nemiega pagal savo chronotipą, taip pat trūksta miego. Dėl to organizmas ima keistis – greičiau suserga ir silpnėja. Dažniausiai tokia situacija baigiasi lėtine liga, pavyzdžiui, kraujagyslių liga ar migrena. Todėl labai svarbu rasti sau tinkamą miego trukmę ir laiką bei pagal tai, o ne pagal visuomenės normas, susidėlioti savo gyvenimą.

22
Svarbiausia
INTERVIU SU MIEGO MOKSLININKE
išlaikyti miego ritmą, t. y. keltis ir eiti miegoti visada tuo pat metu.

Ar papildomai vartojant melatoniną būtų

įmanoma miego ritmą pakeisti į vieną ar kitą pusę?

Melatoninas vartojamas esant miego ritmo sutrikimams ir sunkiai nemigai, žmogaus chronotipui nustatyti. Tačiau jis turėtų būti vartojamas tik trumpai, daugiausia 2–3 savaites. Priešingu atveju pačios smegenys nustos gaminti melatoniną ir atsiras priešingas poveikis.

Žmogus taip pat gali priprasti gyventi kitu ritmu, pavyzdžiui, jei žino, kad ateityje teks labai anksti keltis.

Tačiau tai taip pat įmanoma tik trumpą laiką. Gyventi nenatūraliu ritmu galima mėnesį ar du, tačiau tam tikru momentu nemigos simptomai vis tiek išryškės. Žmogus tampa mieguistas ir pavargęs net tada, kai atrodo, jog miega pakankamai. Taip yra todėl, kad jis miega ne sau tinkamu laiku. Mes negalime tiesiog priprasti miegoti kitu laiku.

Ar įmanoma kompensuoti miego trūkumą miegant dieną?

Miegas dieną padeda atsigauti kūnui, bet neatkuria smegenų ląstelių, kaip tai vyksta naktį. Neįmanoma išsimiegoti už bemiegę naktį.

Savaitgalį dažnai einame miegoti vėliau, todėl ir pabundame keliomis valandomis vėliau, o ne įprastu laiku.

Tačiau dėl to sekmadienį vakare sunku užmigti, nes tą miegą jau praradome.

Be to, raginčiau žmones sąmoningai stebėti, ar vienas arba kitas čiužinys jiems tinka, nes dažnai daugelį lėtinių problemų, tokių kaip nemigą, pasikartojančius pabudimus ir pan., sukelia netinkamas čiužinys. Pavyzdžiui, jei žmogus mėgsta miegoti ant šono, bet taip miega ant labai kieto čiužinio, jo kraujagyslės užsispaudžia, tampa iš tikrųjų nepatogu ir jis tada tikrai blogai išsimiega. Ar rinktis kietą, ar minkštą čiužinį, žinoma, labai individualu. Kiekvienas turi rasti sau tinkamą.

Miegą tyrinėjate jau daugiau nei dešimt metų. Kokius įdomiausius dalykus apie miegą ir miegojimą atradote ar sužinojote per šį laiką?

Yra daug įdomių dalykų, man tai – naujausi mokslo atradimai. Tačiau įdomių atvejų pasitaiko ir darbe. Pateiksiu vieną pavyzdį, koks jautrus įvairiam poveikiui yra žmogaus miegas. Į priėmimą atėjo žmogus, sapnavęs košmarus. Ilgą laiką neradau tam jokio paaiškinimo, nes jis nepatyrė jokios traumos, o miegą pavyko sutvarkyti tam tikromis technikomis. Dar kartą visko išklausinėjau ir galiausiai jis man pasakė, kad kiekvieną vakarą prieš miegą valgo pelėsinį sūrį. Tada, žinoma, supratau, kad sūris gali paveikti jo sapnus, ir patariau jo nebevalgyti – košmarai dingo.

Kokią reikšmę miego kokybei turi gera lova ar čiužinys?

Labai didelę, ypač žmogui senstant. Jauni žmonės dažnai gali gerai išsimiegoti net ant grindų, tačiau kuo vyresni esame, tuo daugiau komforto mums reikia. Be to, reikia atsižvelgti į tai, kad mūsų organizmas gana greitai keičiasi. Todėl čiužinį reikėtų keisti pakankamai dažnai ir išbandyti skirtingus čiužinius, nes, keičiantis kūnui, keičiasi ir organizmo poreikiai. Gerą ir kokybišką čiužinį rekomenduoju keisti bent kas 6–7 metus, o kiek prastesnį – net kas dvejus metus. Tikrai nereikėtų ilgai miegoti ant seno, išgulėto čiužinio, nes tai nesveika kūnui ir blogina miego kokybę.

Panašiai miegą veikia įvairiausi stimuliatoriai. Tai gali nuliūdinti daugelį kavos mėgėjų, tačiau, pavyzdžiui, kofeinas sukelia smegenų EEG mikropabudimus. Pats žmogus to nežino, nes šie prabudimai būna labai trumpi, bet vis tiek dėl jų kitą dieną žmogus būna mieguistas ir pavargęs. Norėdamas atsikratyti mieguistumo, jis geria daug kavos ir taip susidaro uždaras ratas. Šie mikropabudimai tokie trumpi, kad pats žmogus galvoja, jog naktį nė karto nepabudo, o kava neturi įtakos miegui. Tačiau nuovargis yra ženklas, kad prabudimai visgi pažeidžia miego struktūrą ir daro įtaką miego kokybei. Žmogaus miegas yra labai jautrus!

23 INTERVIU SU MIEGO MOKSLININKE
Tikrai nereikėtų ilgai miegoti ant seno, išgulėto čiužinio, nes tai nesveika kūnui ir blogina miego kokybę.
Lova skirta ne gulėjimui, o miegojimui!

PATARIMAI KURIANTIEMS

HARMONIJĄ MIEGAMAJAME

Beveik trečdalį gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas, todėl miegamasis yra viena svarbiausių vietų mūsų gyvenime. Saldžiam miegui labai svarbi aplinka, kurioje užmiegate. Skaitykite mūsų patarimus, kaip miegamajame sukurti harmoningą ir raminančią atmosferą.

1

Neutralus koloritas

Jei norite sukurti raminančią ir miegą gerinančią atmosferą, miegamajam verta rinktis neutralias spalvas – kreminius ir pilkos spalvos atspalvius, taip pat natūralias ir baltą spalvas. Venkite pernelyg didelių spalvų kontrastų ir žaiskite su medžiagomis bei tekstūromis, o ne su stambiais raštais.

2

Aukštos kokybės čiužinys, antklodės ir pagalvės

Šį patarimą verta kartoti ne sykį, nes patogi ir kvėpuojanti antklodė bei purios pagalvės sukuria jaukaus lizdo jausmą. Išbandykite įvairius čiužinius ir raskite jums patinkančias antklodes bei pagalves.

3

Investuokite į patalynę

Kažkam labiau patinka prabangesnis atlasas ar šilkas, kažkam kaimiškas linas ar ekologiška medvilnė – graži ir švari patalynė tikrai pakelia nuotaiką. Po ilgos dienos nėra nieko geriau, kaip griūti į gaivius ir jaukius patalus! Dieną lovą uždenkite lovatiese, papuoškite dekoratyvinėmis pagalvėmis ir pledu – jie ne tik džiugina akis, bet ir apsaugo patalynę nuo dulkių.

4Ant komodos ar naktinio staliuko padėkite miegamajam gyvybės ir jaukumo suteikiančių detalių

Tam tinka žvakės, gėlės vazoje, koks nors prasmingas paveikslas, nuotrauka ar meno kūrinys. Tačiau būkite saikingi, nes atskiros gerai apgalvotos detalės puošia, o pertekliniai daiktai apkrauna kambarį.

5

Raskite paprastų būdų laikyti daiktus

Atsikratykite perteklinio vizualinio triukšmo sudėdami daiktus į gražias dėžutes ar stalčius, o didesnius daiktus laikykite tiesiog naktinėje spintelėje ar komodoje. Pasirūpinkite, kad turėtumėte pakankamai vietos drabužiams ir daiktams laikyti – kambario kampe laikomi daiktai rinks dulkes, todėl kambarys atrodys netvarkingas.

Pasirinkite tinkamą apšvietimą

Jaukumą labai padeda kurti šviesa! Miegamajame reikėtų vengti per ryškių arba stiprius raštus ant sienų formuojančių šviestuvų, nes jie ardo bendrą atmosferą. Čia labiau tiks pritemdyti šviestuvai. Stenkitės patalpoje kurti vadinamuosius šviesos sluoksnius –šviesa gali sklisti iš kelių kambario kampų, o skirtingus šviesos šaltinius turėtų būti įmanoma išjungti po vieną. Nepamirškite lango uždengti tamsinančiomis užuolaidomis ar žaliuzėmis!

25
6
INTERJERO DIZAINERIO

ELEGANTIŠKI LIISI LONN NAMAI KURESARĖJE

Vėlyvas saulėtas rugpjūčio rytas. Tyliose siaurose gatvelėse stūkso didingi seni namai, o už žemų kalkakmenio sienų auga aukšti medžiai. Esame Kuresarės senamiestyje, kur savo naujus namus susikūrė aistringa interjero dizaino

entuziastė, interjero prekių e. parduotuvės snug.ee savininkė ir jauna mama Liisi Lonn. Jau iš tolo Liisi namas traukia akį savo nėriniuota veranda, stovinčia ant elegantiškų kolonų. Šiandien čia mes ją ir aplankysime, kad pasikalbėtume apie namų kūrimą išsamiau.

Aistra interjero dizainui

Liisi interjero dizainu susidomėjo dar vaikystėje. „Pamenu, man tebuvo 11 metų, kai persikėlus gyventi į naujus namus padariau savo būsimo kambario baldų ir aksesuarų išdėstymo brėžinius. Kad interjeras turi įtakos mūsų savijautai ir gerovei, supratau gana anksti, – prisimena Liisi. – Dažnai mėgdavau pertvarkyti savo kambarį ir eksperimentuoti vis kitaip išdėstydama daiktus. Tai man visada labai patiko.“

Liisi niekur specialiai nesimokė interjero dizaino – kalbant apie išsilavinimą, ji yra baigusi EBS verslo vadybos magistrantūros studijų programą, Liisi specializacija – rinkodara ir komunikacija. Tačiau geras skonis ir interjero dizaino pasaulio išmanymas atsirado pradėjus veiklą – juk Liisi savo namų interjero elektroninę parduotuvę snug.ee prižiūri kasdien. Rinkodaros mokslai Liisi buvo labai naudingi: „Rinkodara mane visada labai domino, todėl džiaugiuosi, kad savo veikloje galiu derinti interjero dizaino ir rinkodaros žinias.“

26 ELEGANTIŠKI LIISI LONN NAMAI KURESARĖJE

Neišsenkantis Liisi įkvėpimo šaltinis yra instagramas – ji beveik kasdien peržiūri daugybę Estijos ir užsienio turinio kūrėjų paskyrų. „Pavyzdžiui, Liis Taras arba Athena Calderone“, – pateikia pavyzdžių Liisi. „Instagramas leidžia žvilgtelėti į įvairių žmonių namus ir nukeliauti ten, kur kitais būdais nepatektum“, – džiaugiasi Liisi.

Tačiau Liisi ne mažiau svarbūs ir jos pačios namai –Saremoje. „Ypač Saremos gamta, žinoma, bet svarbi ir kurorto architektūra.“ Nors studijos ir darbas prieš 11 metų atvedė į Taliną, dabar Liisi jau dvejus metus gyvena savo gimtajame mieste.

Atgal į gimtąją salą

Vaiko gimimas paskatino Lonn šeimą grįžti į Saremą. „Kai tapau mama, supratau, jog noriu, kad ir mano vaikas ramiai gyventų mažame miestelyje, kaip aš, kai čia augau. Taip ir gimė sprendimas kraustytis atgal – sako Liisi. – Kiekvieną dieną esu tokia dėkinga ir laiminga, kad galiu čia gyventi. Tai tikrai vienas geriausių mano kada nors priimtų sprendimų.“

Grįžusi į Saremą, Lonn šeima apsigyveno Kuresarėje. „Namas, kuriame yra mūsų butas, buvo pastatytas kaip pensionas 19 a. pabaigoje. Jis atkurtas nuo nulio kaip namo kopija, tačiau buvo stengiamasi išsaugoti kuo daugiau originalių detalių, – pasakoja Liisi savo verandoje su mažais stikliniais kvadratėliais. – Man patinka senų namų žavesys ir aura, ko, deja, negali suteikti jokie naujos statybos namai.“

Modernumas ir klasika – visada greta

Liisi įsitikinimu, pastato išorė vaidina gana svarbų vaidmenį kuriant namų interjerą. „Kai pirmą kartą pamačiau butą, pamaniau, kad mano naujųjų namų interjero stilius pagal namo architektūrą bus gana klasikinis“, –apie pradžią pasakoja Liisi. „Tačiau mano širdis linksta į skandinavišką dizainą, – prisipažįsta ji. – Štai kodėl aš čia pabandžiau suderinti šiuos du stilius.“

Be to, kad namai būtų jaukūs ir atpalaiduojantys, Liisi mano, kad labai svarbu jų nepavaldumas laikui. „Nors dėl darbo neišvengiamai patiriu įvairių tendencijų įtaką, vis tiek stengiausi savo namams parinkti tokius daiktus, į kuriuos būtų malonu žiūrėti ir po dešimties metų.“

Liisi teigia, kad įsikurti namuose užtruko ilgiau, nei ji tikėjosi, ir iki šiol dar ne viskas baigta. „Be abejo, viena didžiausių pamokų įrengiant savo būstą man buvo ta, kad įsikrausčius svarbu tik tai, kas būtiniausia, o geriausi sprendimai priimami tik jau nuolat gyvenant namuose. Tada viską jaučiate geriausiai ir aiškiai matote, ko trūksta, – sako Liisi. – Pavyzdžiui, iš pradžių neplanavau čia virtuvės salelės, bet apsigyvenus greitai paaiškėjo, kad darbastalio neužtenka, ir virtuvės salelė padės šią problemą išspręsti.“

Ramiame miegamajame gera miegoti

Švarus, šviesus ir natūralus skandinaviškas stilius –ir Liisi miegamajame. „Stengiausi, kad visi kambariai būtų vienodo stiliaus ir derėtų vienas su kitu – tiek spalvomis, tiek medžiagomis, – paaiškina moteris. –Man patinka šviesus ir neutralus koloritas, tai puikiai tinka ir miegamajame.“

Liisi miegamojo interjeras skoningas ir minimalistinis –jame yra tik įmontuota spinta, lova ir naktiniai staliukai su šviestuvais. „Mažiau yra geriau, – sako Liisi. – Visi žinome, kiek dulkių miegamajame atsiranda dėl įvairios tekstilės. Todėl kuo mažiau paviršių, nuo kurių valysite dulkes, tuo švaresnis oras bus visame kambaryje.“

Liisi žino, kad norint gerai išsimiegoti nepaprastai svarbu patogi miegojimo padėtis, todėl, rinkdamasi lovą, ji nedaro jokių kompromisų. „Turime kietą Continental lovą iš Sleepwell RED serijos“ – konkrečiai nurodo Liisi. – Seniai žinojau, kad čia būtinai noriu Continental lovos, nes, mano nuomone, jos yra patogiausios.“

Nors lovą visada geriau išbandyti vietoje, Liisi rekomenduoja prireikus pirkti ir internetu. „Užsisakiau Con-

tinental lovą internetu jos neišbandžiusi, bet viskas veikia stebėtinai gerai. Viskas šioje lovoje buvo taip, kaip ir tikėjausi. Puiki kokybė! Man patinka, kad pati lova yra kieta, suteikia atramą nugarai ir leidžia kūnui geriau pailsėti. Na, o lateksinis antčiužinis suteikia lovai reikiamo minkštumo“, – savo lovą apibūdina Liisi. „Sleepwell Continental lova yra visais atžvilgiais naudinga investicija“, – įsitikinusi ji.

Šviesa, švara ir ramybė sklinda iš Liisi miegamojo ir iš viso jos dėmesingai ir jautriai įrengto buto. Nepaisant to, kad naujų namų kūrimas pagal savo skonį pareikalavo nemažai laiko ir atsidavimo, rezultatas – vieta, kur tikrai malonu ir sielai, ir akims.

29 ELEGANTIŠKI LIISI LONN NAMAI KURESARĖJE

CONTINENTAL LOVA –YPATINGAS KOMFORTAS SU TRIMIS SLUOKSNIAIS:

1

Lovos pagrindas / p 34

Klasikinės Continental lovos pagrindas - kušetės su spyruoklėmis. Paprasčiausios versijos turi Bonell tipo spyruokles, brangesniuose sprendimuose naudojamos Pocket tipo spyruoklės. Sleepwell RED serijoje naudojamas vieno sluoksnio Pocket spyruoklių blokas, o Black serijoje – dvisluoksnis Pocket spyruoklių blokas.

2

Spyruoklinis čiužinys / p 48-52

Įprastose lovose spyruoklinis čiužinys dedamas ant medinių grotelių, tačiau Continental lova yra ypač patogi dėl bazinės kušetės ir spyruoklinio čiužinio spyruoklių sąveikos. Sleepwell spyruokliniuose čiužiniuose naudojamos aukštos kokybės Pocket (kišeninės) spyruoklės. Tai reiškia, kad kiekviena spyruoklė veikia kaip atskiras atramos taškas būtent ten, kur jos labiausiai reikia. Black serijos spyruokliniuose čiužiniuose naudojamas 7 anatominių zonų Multipocket blokas su dvigubai daugiau spyruoklių, todėl čiužinys yra dar patogesnis.

3

Antčiužinis

Neatsiejama Continental lovos dalis yra jos viršutinis sluoksnis, arba antčiužinis. Pasirenkant antčiužinį, lovą galima padaryti tiek minkštesnę, tiek kietesnę. Šiandien antčiužinių minkštojo sluoksnio pasirinkimas labai platus – nuo klasikinio putų poliuretano iki itin patogaus ir minkšto latekso. Renkantis antčiužinį, būtinai reikėtų atkreipti dėmesį ir į jo audinio papildomas savybes.

Keletas Sleepwell kolekcijos modelių turi Estijos alergijos asociacijos patvirtinimo ženklą.

/ p 53-57

IŠSIRINKTI LOVĄ

IŠ MŪSŲ

PARUOŠTŲ KOMPLEKTŲ

Paruoštą komplektą sudaro bazinė kušetė ir spyruoklinis čiužinys. Papildomai Continental lovai reikia išsirinkti antčiužinį, lovos kojeles ir tinkamą audinį iš mūsų plataus kokybiškų audinių asortimento. Prie Continental lovos rekomenduojame pridėti galvūgalį

Papildykite lovą antčiužiniu

TOP GREEN antčiužinis

TOP TIGER TOUCH antčiužinis

BLUE CONTINENTAL

TOP LATEX LUX antčiužinis

RED CONTINENTAL

BLACK CONTINENTAL / BLACK CONTINENTAL SU STALČIAIS

32
Pasirinkite audinį RED / BLACK BOLSHOI 3 atspalviai
RED / BLACK AVOLA 3 atspalviai 1
4 RED / BLACK MANGO 4 atspalviai RED / BLACK VERANO 4 atspalviai

Priderinkite galvūgalį

Pasirinkite lovos kojeles

Kūgio formos kojelės

Cilindro formos medinės kojelės

Pasvirusio cilindro dūminio ąžuolo kojelė

Metalinės kojelės

33 * Pateikiamas tik dalinis Sleepwell produktų pasirinkimas. Didesnį pasirinkimą ir informacijos apie produktus rasite www.sleepwellbed.com IŠSIRINKTI LOVĄ IŠ MŪSŲ PARUOŠTŲ KOMPLEKTŲ
LINED galvūgalis GEOMETRY galvūgalis CUBE galvūgalis
2 3

LOVOS RĖMAS BE SPYRUOKLIŲ AR SPYRUOKLINĖ KUŠETĖ – KĄ

RINKTIS CONTINENTAL LOVOS

PAGRINDUI?

Jei norite savo naują Continental lovą susikomplektuoti patys, apatiniam sluoksniui galite pasirinkti rėmą be spyruoklių arba spyruoklinę kušetę.

34
LOVOS RĖMAS BE SPYRUOKLIŲ AR SPYRUOKLINĖ KUŠETĖ –KĄ RINKTIS CONTINENTAL LOVOS PAGRINDUI?

LOVOS RĖMAI

Jei iš pradžių nenorite pirkti prabangios lovos, visada galite pradėti nuo RED serijos lovos rėmo be spyruoklių, kur ant medinio karkaso paminkštinimui dedamas kokybiško putų poliuretano sluoksnis.

SPYRUOKLINĖS KUŠETĖS

Reikia nepamiršti, kad lova su daugiasluoksne spyruoklių sistema visada yra patogesnė dėl skirtingų spyruoklių sluoksnių sąveikos, t. y. pirmenybė turėtų būti teikiama kušetei su spyruoklėmis. Sleepwell RED POCKET kušečių viduje yra integruota dvisluoksnė spyruoklių sistema, sudaryta iš Pocket tipo spyruoklių. Pasirinkdami šį gaminį, kartu su spyruokliniu čiužiniu, kuris yra dedamas ant jos viršaus, turėsite net 3 spyruoklių sluoksnių sistema grįstą itin patogią lovą. Jei perkate ir antčiužinį TOP MICROPOCKET su spyruoklėmis, galite susikurti Continental lovą su net 4 sluoksnių spyruoklių sistema.

1 2

SPYRUOKLINIS ČIUŽINYS: RENKANTIS SVARBU ATSIŽVELGTI Į

PENKIS PAGRINDINIUS ASPEKTUS

Spyruoklių tipas

Šiandien pagrindinis spyruoklių tipas yra Pocket, arba kišeninės spyruoklės, tai reiškia, kad kiekviena čiužinio spyruoklė yra įvilkta į atskirą medžiaginį maišelį. Be čiužinių su Pocket tipo spyruoklėmis, yra ir čiužinių su klasikinėmis Bonell tipo spyruoklėmis, tačiau kasdien naudojamai lovai jų geriau nesirinkti.

Čiužinys su Pocket tipo spyruoklėmis laiko miegančiojo kūną tiksliai reikiamose vietose ir jis „siūbuoja“ mažiau nei čiužinys su Bonell tipo spyruoklėmis. Pocket spyruoklių blokas gali neturėti anatominių zonų arba jas turėti. Spyruoklių blokas su anatominėmis zonomis prisitaiko prie kūno tiksliau, o dar geresnę atramą suteikia čiužinys su Multipocket tipo spyruoklių bloku, kuriame yra net dvigubai daugiau spyruoklių.

1 2 3

Spyruoklių kietumas

Spyruoklių kietumas priklauso nuo jų vielos storio –kuo ji storesnė, tuo spyruoklės ir visa lova kietesnės. Spyruoklių kietumui taip pat turi įtakos spyruoklių vijų skaičius ir forma. Norėdami įvertinti, ar kietumas jums tinka, čiužinį geriausia būtų išbandyti patiems.

Minkštasis sluoksnis

Minkštojo sluoksnio pasirinkimas šiais laikais labai platus – nuo klasikinio putų poliuretano iki latekso. Tinkamiausią medžiagą galima išsirinkti tik pabandžius. Minkštojo sluoksnio storis turi būti ne mažesnis kaip 2,5 cm.

Čiužinio užvalkalas

Verta atkreipti dėmesį į papildomą audinio apdirbimą (antibakterinis, turi papildomų pluoštų ir pan.). Taip pat svarbu, kad užvalkalas būtų nuvelkamas ir skalbiamas.

4 5

Antčiužinis

Be spyruoklinio čiužinio, visada rekomenduojame įsigyti ir antčiužinį. Įsigijus produktą su tinkamu minkštuoju sluoksniu, labai pagerėja miego komfortas. Verta prisiminti, kad trečdalį savo gyvenimo praleidžiame lovoje.

POPULIARIAUSI PRODUKTAI

Jau daugelį metų pamėgti Sleepwell klientų. Tai tiesiog labai geri čiužiniai.

BLUE POCKET– paprasčiausias čiužinys su Pocket tipo spyruoklėmis, neturinčiomis anatominių zonų.

BLUE POCKET PLUS – patobulintas BLUE POCKET čiužinys su 5 anatominių zonų Pocket tipo spyruoklėmis. Galima rinktis kietas arba vidutinio kietumo spyruokles.

RED POCKET – čiužinys su 5 anatominių zonų Pocket tipo spyruoklėmis. Galima rinktis kietas, vidutinio kietumo ir minkštas spyruokles. Papildomai vienoje čiužinio užvalkalo pusėje įaustas vilnos sluoksnis (žiemai), o kitoje – medvilnės sluoksnis (vasarai).

RED POCKET PLUS – patobulintas RED POCKET čiužinys. Vienoje čiužinio pusėje esančiame minkštajame sluoksnyje yra natūralaus antibakterinių savybių turinčio ricinos aliejaus, kuris saugo nuo blogųjų bakterijų ir dulkių erkių.

BLACK MULTIPOCKET – prabangus 7 anatominių zonų čiužinys su Multipocket tipo spyruoklėmis. Galima rinktis kietas arba minkštas spyruokles. Papildomai vienoje čiužinio užvalkalo pusėje įaustas vilnos sluoksnis (žiemai), o kitoje – medvilnės sluoksnis (vasarai).

38 SPYRUOKLINIS ČIUŽINYS: RENKANTIS SVARBU ATSIŽVELGTI PENKIS ASPEKTUS

SPYRUOKLINIAI ČIUŽINIAI SU LATEKSU

Minkšti ir patvarūs spyruokliniai čiužiniai su lateksu, kurio sudėtyje yra natūralaus kaučiukmedžio sulčių.

RED POCKET ETNO – čiužinys su 5 anatominių zonų Pocket tipo spyruoklių bloku. Galima rinktis kietas, vidutinio kietumo ir minkštas spyruokles. Abiejose čiužinio pusėse yra latekso sluoksnis, papildomai vienoje čiužinio užvalkalo pusėje įaustas vilnos sluoksnis (žiemai), o kitoje – medvilnės sluoksnis (vasarai).

BLACK MULTIPOCKET LUX – prabangus čiužinys su 7 anatominių zonų Multipocket tipo spyruoklėmis. Galima rinktis kietas arba minkštas spyruokles. Viena čiužinio pusė padengta ypač storu ir minkštu Pulse™ latekso sluoksniu. Papildomai vienoje čiužinio užvalkalo pusėje įaustas vilnos sluoksnis (žiemai), o kitoje – medvilnės sluoksnis (vasarai).

VAIKIŠKI ČIUŽINIAI

Vaikiški čiužiniai tinka tiek standartinėms, tiek dviaukštėms lovoms ir yra skirti iki 50 kg svorio vaikams.

BLUE CHILDREN BONELL – paprastas vaikiškas čiužinys su Bonell tipo spyruoklėmis. Užvalkalą galima nuvilkti ir skalbti 40 laipsnių temperatūroje.

BLUE CHILDREN POCKET – vaikiškas čiužinys su Pocket tipo spyruoklėmis. Užvalkalą galima nuvilkti ir skalbti 40 laipsnių temperatūroje.

ORTOPEDINIAI SPYRUOKLINIAI ČIUŽINIAI

Turintiems nugaros problemų rekomenduojame išsirinkti tinkamiausią produktą iš mūsų kietų ortopedinių spyruoklinių čiužinių asortimento. Kartu atkreipiame dėmesį, kad žmonės yra skirtingi, kietas čiužinys nėra rekomenduojamas esant visoms nugaros problemoms.

BLUE ORTHOPEDIC – paprastas čiužinys su Pocket spyruoklių bloku be anatominių zonų, su kokoso pluošto sluoksniu iš vienos pusės ir klasikiniu putų poliuretanu iš kitos pusės.

RED ORTHOPEDIC – 5 anatominių zonų Pocket spyruoklių čiužinys su kokoso pluošto sluoksniu vienoje pusėje bei elastingu ir patvariu Tiger Touch putų poliuretanu – kitoje pusėje. Papildomai vienoje čiužinio užvalkalo pusėje įaustas vilnos sluoksnis (žiemai), o kitoje – medvilnės sluoksnis (vasarai).

BLACK ORTHOPEDIC – prabangus 7 anatominių zonų čiužinys su Multipocket tipo spyruoklėmis, kurio viena pusė padengta kokoso pluoštu, o kita – profiliuotu Tiger Touch putų poliuretanu. Papildomai vienoje čiužinio užvalkalo pusėje įaustas vilnos sluoksnis (žiemai), o kitoje – medvilnės sluoksnis (vasarai).

39 SPYRUOKLINIS ČIUŽINYS: RENKANTIS SVARBU ATSIŽVELGTI PENKIS ASPEKTUS

ANTČIUŽINIS –KAM IR KOKS?

40
ANTČIUŽINIS –KAM IR KOKS?

1 2 3

Antčiužinis suteikia daugiau patogumo ir prireikus padeda iš dviejų viengulių čiužinių suformuoti vientisą pagrindą.

Antčiužinis apsaugo čiužinį nuo nešvarumų ir susidėvėjimo bei pailgina jo naudojimo laiką.

Antčiužinis gali būti naudojamas kaip minkštasis sluoksnis ant sofos, išlankstomos lovos arba kaip paminkštinimas palapinėje.

KIETI ANTČIUŽINIAI

Jei mėgstate miegoti ant kietesnio pagrindo, rinkitės iš šių produktų:

TOP TIGER TOUCH – viduje yra

Tiger Touch putų poliuretanas, žaliavų pramonės naujovė. Tiger Touch putų poliuretanas leidžia orui lengvai judėti ir suformuoja maloniai elastingą, kūną palaikantį pagrindą.

TOP TIGER TOUCH PLUS – storesnė ir todėl šiek tiek kietesnė ankstesnio antčiužinio versija.

TOP COCO – branduolys iš natūralaus kokoso pluošto, todėl lova tampa itin kieta.

PAPRASTI ANTČIUŽINIAI

Paprastesnį antčiužinį rinkitės iš šių produktų:

TOP FOAM – paprastas antčiužinis su putų poliuretanu, vidutinio kietumo.

TOP PROFILED FOAM – paprastas, šiek tiek storesnis už ankstesnį, su kiaušinių dėklo forma profiliuotu putų poliuretano sluoksniu, vidutinio kietumo.

APSAUGINIS HIGIENINIS APKLOTAS IR PAKLODĖ

Papildoma antčiužinio apsauga: Daggkapa – skysčiams nelaidi ir kvėpuojanti apsauginė paklodė pagalvei, antčiužiniui arba čiužiniui.

TOP Hygienic – paprastas higieninis apklotas su tvirtinimo gumomis kampuose.

TOP Hygienic Lux – prabangiai minkštas higieninis apklotas su tvirtinimo gumomis kampuose.

42 ANTČIUŽINIS –KAM IR KOKS?

MINKŠTI ANTČIUŽINIAI

Jei norite minkštesnės lovos, rinkitės iš šių produktų:

TOP LATEX ETNO – antčiužinis su minkštu lateksu. Audinio raštas su baltiškais motyvais.

TOP LATEX PLUS – minkščiausia ir patogiausia Sleepwell lateksinių antčiužinių versija.

TOP GREEN – Bio visco, arba antčiužinis su į temperatūrą reguojančios viskoelastinės medžiagos savybėmis, kuriame yra natūralaus ricinos aliejaus, pasižyminčio antibakterinėmis savybėmis.

TOP MICROPOCKET

Prabangus antčiužinis su spyruoklėmis.

Naujausias Sleepwell antčiužinių kategorijos produktas, itin patogus, su mažomis Micropocket spyruoklėmis.

Puikus papildomas sluoksnis ant pagrindinio čiužinio arba laikina svečių lova.

Antčiužinio storis 9 cm.

NAUJOVĖ

KUŠETĖ – ALTERNATYVA CONTINENTAL LOVAI?

Apie kušetę verta pagalvoti, jei ieškote kiek paprastesnės lovos vasarnamiui, nuomojamam butui, vaikų ar svečių kambariui. Iš esmės tai čiužinys su mediniu karkasu, kurį galima greitai paversti lova. Tačiau verta turėti omenyje, kad kušetė naudojama su antčiužiniu.

Sleepwell kolekcijoje yra 3 kušetės:

BLUE POCKET

Paprasta kušetė su Pocket tipo spyruoklėmis.

RED POCKET

Dviejų sluoksnių kušetė su anatominėmis zonomis ir Pocket tipo spyruoklėmis.

Sleepwell taip pat siūlo platų kušečių galvūgalių pasirinkimą, o pasirinkę tinkamą audinį galite susikomplektuoti gražią lovą. Kaip praktiškas sprendimas, Sleepwell kolekcijoje siūloma ir RED STORAGE lova, kuri turi talpią patalynės dėžę po pakeliama kušetės dalimi. 1 2 3

RED POCKET STORAGE

Lova su pakeliama kušetės dalimi, apačioje erdvi patalynės dėžė.

45
KUŠETĖ –ALTERNATYVA CONTINENTAL LOVAI?

SLEEPWELL PRODUKTAI

Garantijos ir sertifikatai:

· Spyruoklių sistemų kokybė patvirtinta DIN EN ISO 9001 sertifikatu.

· Pocket ir Multipocket tipo spyruoklėms su anatominėmis zonomis suteikiama 5 metų gamintojo garantija.

· Čiužiniuose naudojamas putų poliuretanas, lateksas, vilna, medvilnė ir užvalkalų audiniai atitinka tarptautinį Öko-Tex 100 standartą. Tai reiškia, kad Sleepwell produktuose naudojamose medžiagose nėra žmogui kenksmingų medžiagų ir jos yra pagamintos aplinkai nekenksmingu būdu.

· Putų poliuretanas yra patvirtintas Estijos alergijos asociacijos.

· Daugelis spyruoklinių čiužinių ir antčiužinių turi Estijos alergijos asociacijos patvirtinimo ženklą.

47

BLUE POCKET

SPYRUOKLINIAI ČIUŽINIAI RED POCKET

Spyruoklės Pocket

Minkštasis sluoksnis putų poliuretanas 2,5 cm

Papildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 100 % poliesteris

Specialus audinio apdirbimas -

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 19

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Spyruoklės 5 anatominių zonų Pocket

Minkštasis sluoksnis Tiger Touch putų poliuretanas 3 cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys 59 % poliesteris / 41 % medvilnė

Specialus audinio apdirbimas Sanitized™

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 22

Matmenys (cm) 80x200* / 90x200* / 120x200* / 140x200* / 160x200* / 180x200* / nestandartinis dydis

* Galima užsakyti su užvalkalo šonuose esančiu baldiniu audiniu.

BLACK MULTIPOCKET

Spyruoklės 7 anatominių zonų Multipocket

Minkštasis sluoksnis Tiger Touch putų poliuretanas 3 cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys 66 % poliesteris / 32 % modalas / 2 % elastanas

Specialus audinio apdirbimas Sensity™ / Doucinelle™

Skalbimas 60 °C

Aukštis (cm) 25

Matmenys (cm) 80x200* / 90x200* / 120x200* / 140x200* / 160x200* / 180x200* / nestandartinis dydis

* Galima užsakyti su užvalkalo šonuose esančiu baldiniu audiniu.

POCKET TIPO SPYRUOKLIŲ ČIUŽINIAI

Spyruokliniuose čiužiniuose šiandien dažniausiai naudojama Pocket tipo spyruoklių sistema, kurioje kiekviena spyruoklė yra įvilkta į atskirą flizelino maišelį. Toks sprendimas leidžia kiekvienai spyruoklei susispausti iki trečdalio aukščio, todėl čiužinys geriausiai ir tiksliausiai suteikia atramą kūnui reikiamoje vietoje. Pocket tipo spyruoklės gali neturėti anatominių zonų (BLUE POCKET) arba turėti jas (RED POCKET) – tokie čiužiniai suteikia tikslesnę atramą. Čiužiniuose su Multipocket tipo spyruoklėmis (BLACK MULTIPOCKET)

dėl mažesnio spyruoklių skersmens atramos taškų skaičius viename kv.m. padvigubėja ir jie suteikia miegančiajam dar geresnę ir tikslesnę atramą.

48
TT FOAM INSIDE TT FOAM INSIDE VIDUTINIS KIETAS VIDUTINIS MINKŠTAS KIETAS MINKŠTAS

BLUE POCKET PLUS

Spyruoklės 5 anatominių zonų Pocket

Minkštasis sluoksnis profiliuotas putų poliuretanas 5 cm / putų poliuretanas 2,5 cm

Papildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 100 % poliesteris

Specialus audinio apdirbimas -

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 23 cm

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / nestandartinis dydis

SPYRUOKLINIAI ČIUŽINIAI

RED POCKET PLUS

Spyruoklės 5 anatominių zonų Pocket

Minkštasis sluoksnis Bio visco putų poliuretanas 3 cm /

Tiger Touch putų poliuretanas 3 cm

Papildoma mikštoji medžiaga medvilnė / medvilnė

Audinys 59 % poliesteris / 41 % medvilnė

Specialus audinio apdirbimas Sanitized™

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 22

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

49
KIETAS VIDUTINIS KIETAS VIDUTINIS TT FOAM INSIDE

SPYRUOKLINIAI ČIUŽINIAI RED POCKET ETNO

Spyruoklės 5 anatominių zonų Pocket

Minkštasis sluoksnis perforuotas lateksas 3 cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys Baltiškų motyvų raštas, 50 % viskozė / 50 % poliesteris

Specialus audinio apdirbimas Sensity™

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 22

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / nestandartinis dydis

BLACK MULTIPOCKET LUX

Spyruoklės 7 anatominių zonų Multipocket

Minkštasis sluoksnis Pulse™ lateksas 5 cm / perforuotas lateksas 3 cm

Papildoma mikštoji medžiaga medvilnė / medvilnė

Audinys 66 % poliesteris / 32 % modalas / 2 % elastanas

Specialus audinio apdirbimas Sensity™ / Doucinelle™

Skalbimas 60 °C

Aukštis (cm) 27

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

KIETAS MINKŠTAS

50
KIETAS VIDUTINIS MINKŠTAS

SPYRUOKLINIAI

BLUE ORTHOPEDIC RED ORTHOPEDIC

Spyruoklės Pocket

Minkštasis sluoksnis kokoso pluoštas 2 cm / putų poliuretanas 2,5 cm

Papildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 100 % poliesteris

Specialus audinio apdirbimas -

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 18

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Spyruoklės 5 anatominių zonų Pocket

Minkštasis sluoksnis kokoso pluoštas 2 cm / Tiger Touch putų poliuretanas 3 cm

Papildoma mikštoji medžiaga medvilnė / medvilnė

Audinys 64 % poliesteris / 36 % viskozė

Specialus audinio apdirbimas Bamboo

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 21

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

BLACK ORTHOPEDIC

Spyruoklės 7 anatominių zonų Multipocket

Minkštasis sluoksnis kokoso pluoštas 2 cm / profiliuotas Tiger Touch putų poliuretanas 5 cm

Papildoma mikštoji medžiaga medvilnė / medvilnė

Audinys 64 % poliesteris, 36 % viskozė

Specialus audinio apdirbimas Bamboo

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 26

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

ORTHOPEDIC SPYRUOKLIŲ ČIUŽINIAI

Turintiems nugaros problemų rekomenduojame išsirinkti tinkamą produktą iš Sleepwell kietų ortopedinių spyruoklinių čiužinių asortimento. Tai dvipusiai čiužiniai, kurių viena pusė visada yra iš ypač kieto kokoso pluošto. Tačiau reikia nepamiršti, kad žmonės yra skirtingi, ir ne visų nugaros ligų atveju rekomenduojama miegoti ant kieto čiužinio.

Orthopedic čiužinių flagmanas yra BLACK ORTHOPEDIC, kuris turi tankias Multipocket spyruokles ir drėgmei laidų natūralaus bambukų pluošto audinį Bamboo.

51
ČIUŽINIAI
TT FOAM INSIDE TT FOAM INSIDE
LABAI KIETAS LABAI KIETAS LABAI KIETAS

SPYRUOKLINIAI ČIUŽINIAI

BLUE CHILDREN BLUE CHILDREN PLUS

Spyruoklės Bonell

Minkštasis sluoksnis putų poliuretanas 2 cm

Papildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 50 % viskozė / 50 % poliesteris

Specialus audinio apdirbimas Sensity™

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 12

Matmenys (cm) 70x155 / 80x200 / 90x200

Spyruoklės Pocket

Minkštasis sluoksnis putų poliuretanas 2 cm

Papildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 50 % viskozė / 50 % poliesteris

Specialus audinio apdirbimas Sensity™

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 13

Matmenys (cm) 70x155 / 80x160 / 80x180 / 80x200 / 90x200 / nestandartinis dydis

VIDUTINIS MINKŠTAS

52

DAGGKAPA

Daggkapa apsauginės paklodės

Sleepwell asortimente yra Daggkapa apsauginių paklodžių vaikiškiems, spyruokliniams čiužiniams ir antčiužiniams. Minkštos ir skysčiams atsparios apsauginės paklodės yra naudingas papildomas sluoksnis, ypač vaikų lovose. Apsauginės paklodės čiužiniams ir vaikiškiems čiužiniams padengtos patogiu viršutiniu sluoksniu iš medvilnės ir poliesterio. Antčiužinių apsauginės paklodės turi Lyocell viršutinį sluoksnį, kuris gaminamas iš eukaliptų.

Daggkapa pagalvių apsaugos

Sunkiau prižiūrimoms plunksnų pagalvėms rekomenduojame naudoti pagalvių apsaugas. Kvėpuojančios ir skysčiams nelaidžios Daggkapa pagalvių apsaugos yra padengtos viršutiniu Lyocell sluoksniu, kuris gaminamas iš eukaliptų.

TOP HYGIENIC TOP HYGIENIC LUX

Minkštasis sluoksnis -

Papildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 100 % poliesteris

Specialus audinio apdirbimas -

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 1

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Minkštasis sluoksnisPapildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 66 % poliesteris / 32 % modalas / 2 % elastanas

Specialus audinio apdirbimas Sensity™ / Doucinelle™

Skalbimas 60 °C

Aukštis (cm) 1,5

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / nestandartinis dydis

53
ANTČIUŽINIAI

ANTČIUŽINIAI TOP FOAM TOP PROFILED FOAM

Minkštasis sluoksnis putų poliuretanas 2,5 cm

Papildoma mikštoji

medžiaga -

Audinys 100 % poliesteris

Specialus audinio

apdirbimas -

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 3

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Minkštasis sluoksnis profiliuotas putų poliuretanas 5 cm

Papildoma mikštoji

medžiaga -

Audinys 100 % poliesteris

Specialus audinio

apdirbimas -

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 6

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

54

TOP TIGER TOUCH

Minkštasis sluoksnis Tiger Touch putų poliuretanas 3 cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys 59 % poliesteris / 41 % medvilnė

Specialus audinio apdirbimas Sanitized™

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 4

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / nestandartinis dydis

TOP TIGER TOUCH PLUS

Minkštasis sluoksnis 7 anatominių zonų profiliuotas Tiger Touch putų poliuretanas 5 cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys 59 % poliesteris / 41 % medvilnė

Specialus audinio apdirbimas Sanitized™

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 6

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

TOP COCO

Minkštasis sluoksnis kokoso pluoštas 2 cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys 64 % poliesteris, 36 % viskozė

Specialus audinio apdirbimas Bamboo

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 3

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

ANTČIUŽINIAI IR MIEGOJIMO PATOGUMAS

Lovos komfortą galima lengvai reguliuoti naudojant antčiužinį. Norint išlaikyti ar padidinti čiužinio kietumą, rekomenduojame rinktis TIGER TOUCH arba TIGER TOUCH PLUS antčiužinį, kurių viduje yra patvarus ir elastingas Tiger Touch putų poliuretanas. Jei reikia labai kietos lovos, patartina rinktis COCO čiužinį, pagamintą iš kokoso pluošto.

Minkštesnei lovai rekomenduojame rinktis čiužinį su lateksu. TOP LATEX LUX antčiužinis suteikia lovai ypač prabangaus minkštumo.

55 ANTČIUŽINIAI
TT FOAM INSIDE

ANTČIUŽINIAI

TOP LATEX ETNO TOP LATEX LUX

Minkštasis sluoksnis perforuotas lateksas 3cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys Baltiškų motyvų raštas 50 % viskozė / 50 % poliesteris

Specialus audinio apdirbimas Sensity™

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 4

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / nestandartinis dydis

Minkštasis sluoksnis profiliuotas ir perforuotas lateksas 5 cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys 66 % poliesteris / 32 % modalas / 2 % elastanas

Specialus audinio apdirbimas Sensity™ / Doucinelle™

Skalbimas 60 °C

Aukštis (cm) 6

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200* / 160x200* / 180x200* / nestandartinis dydis

* Galima užsakyti su užvalkalo šonuose esančiu baldiniu audiniu.

TOP GREEN

Minkštasis sluoksnis 7 anatominių zonų profiliuotas Bio visco 5 cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys 100 % poliesteris

Specialus audinio apdirbimas Seaqual™

Skalbimas 60 °C

Aukštis (cm) 6

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

TOP GREEN

TOP Green – tai aukštos kokybės antčiužinis, pagamintas iš gamtai palankių ir draugiškų medžiagų. Minkštojo sluoksnio medžiaga yra Bio visco putų poliuretanas su natūraliu ricinos aliejumi (profiliuota vienoje čiužinio pusėje, kad būtų sukurtas masažo efektas), kurio antibakterinės savybės saugo nuo dulkių erkių. Čiužinio užvalkalas pagamintas iš Seaqual™ poliesterio pluošto – medžiagos, pagamintos iš pasaulio vandenynuose surinktų ir perdirbtų plastiko atliekų. Naujoji medžiaga yra 100 proc. saugi žmonėms, tai patvirtina ir Öko-Tex sertifikatas.

56

TOP LATEX MICROPOCKET

Minkštasis sluoksnis perforuotas lateksas 3cm

Spyruoklės Micropocket 2 cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys 72 % poliesteris / 28 % viskozė

Specialus audinio apdirbimas -

Skalbimas 60 °C

Aukštis (cm) 9

Matmenys (cm) 160x200 / 180x200

TOP LATEX MICROPOCKET

Antčiužinis su plonu Pocket tipo spyruoklių bloku, iš abiejų pusių padengtu minkštu latekso sluoksniu.

TOP LATEX MICROPOCKET – tai vienas geriausių Sleepwell antčiužinių, apie kurį svajoja net didžiausi miego gurmanai.

TOP LATEX ETNO DUO

Minkštasis sluoksnis perforuotas lateksas 3cm

Papildoma mikštoji medžiaga vilna / medvilnė

Audinys Baltiškų motyvų raštas 50 % viskozė / 50 % poliesteris

Specialus audinio apdirbimas Sensity™

Skalbimas 40 °C

Aukštis (cm) 4

Matmenys (cm) 160x200 / 180x200

57
ANTČIUŽINIAI MOTORINĖMS LOVOMS
ANTČIUŽINIAI

LOVOS RĖMAS

RED LOVOS RĖMAS

Spyruoklės -

Minkštasis sluoksnis putų poliuretanas 2,5 cm

Papildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 14 baldinių audinių

Specialus audinio apdirbimas -

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 15

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200

58

RED POCKET KUŠETĖ

Spyruoklės 5 anatominių zonų Pocket / Minipocket

Minkštasis sluoksnis Tiger Touch putų poliuretanas 3 cm

Papildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 14 baldinių audinių, viduryje šviesus tamprus audinys

Specialus audinio apdirbimas -

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 30

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200

BLUE POCKET KUŠETĖ

Spyruoklės Pocket

Minkštasis sluoksnis putų poliuretanas 2,5 cm

Papildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 3 baldiniai audiniai, per vidurį šviesus tamprus audinys

Specialus audinio apdirbimas -

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 28

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200

KIETAS

RED STORAGE KUŠETĖ

Spyruoklės 5 anatominių zonų Pocket

Minkštasis sluoksnis Tiger Touch putų poliuretanas 3 cm

Papildoma mikštoji medžiaga -

Audinys 14 baldinių audinių, viduryje šviesus tamprus audinys

Specialus audinio apdirbimas -

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 56

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200

59 KUŠETĖS
KIETAS VIDUTINIS MINKŠTAS KIETAS VIDUTINIS MINKŠTAS

MOTORINĖ LOVA RED MOTORINĖ LOVA

Spyruoklės 5 anatominių zonų Pocket Minkštasis sluoksnis putų poliuretanas 3,5 cm

Audinys 14 baldinių audinių, per vidurį šviesus tamprus audinys

Aukštis (cm) 34

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 Specialaus antčiužinio su įkirptėmis pagalba, iš dviejų viengulių motorinių lovų galima suformuoti dvigulę 160x200 cm arba 180x200 cm dydžio lovą.

KIETAS MINKŠTAS

60

BLUE CONTINENTAL

NESPYRUOKLINIS LOVOS RĖMAS

Spyruoklės -

Minkštasis sluoksnis -

Audinys 3 baldiniai audiniai, per vidurį šviesus tamprus audinys

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 22

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200 / 140x200

SPYRUOKLINIS ČIUŽINYS

Spyruoklės Pocket

Minkštasis sluoksnis putų poliuretanas 2,5 cm

Audinys 3 baldiniai audiniai, per vidurį šviesus tamprus audinys

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 19

Matmenys (cm) 140x200 / 160x200 / 180x200

KIETAS

RED CONTINENTAL

BAZIN Ė KUŠET Ė

Spyruoklės Pocket nuo krašto iki krašto

Minkštasis sluoksnis putų poliuretanas 2,5 cm

Audinys 14 baldinių audinių, per vidurį audinys

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 28

Matmenys (cm) 80x200 / 80x210 / 90x200 / 90x210 / 140x200 / 140x210

SPYRUOKLINIS ČIUŽINYS

Spyruoklės 5 anatominių zonų Pocket

Minkštasis sluoksnis Tiger Touch putų poliuretanas 3 cm

Audinys 14 baldinių audinių, per vidurį šviesus tamprus audinys

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 22

Matmenys (cm) 140x200 / 160x200 / 180x200

61 CONTINENTAL LOVOS
KIETAS VIDUTINIS MINKŠTAS
62

BAZIN Ė KUŠET Ė

Spyruoklės Pocket nuo krašto iki krašto / Minipocket

Minkštasis

sluoksnis putų poliuretanas 2,5 cm

Audinys 14 baldinių audinių, per vidurį audinys Antislip

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 30

Matmenys (cm) 80x200 / 80x210 / 90x200 / 90x210

SPYRUOKLINIS ČIUŽINYS

Spyruoklės 7 anatominių zonų Multipocket

Minkštasis sluoksnis Tiger Touch putų poliuretanas 3 cm

Audinys 14 baldinių audinių, per vidurį šviesus tamprus audinys

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 25

Matmenys (cm) 160x200 / 180x200

KIETAS MINKŠTAS

BLACK CONTINENTAL SU STALČAIS

NESPYRUOKLINIS LOVOS RĖMAS

Spyruoklės -

Minkštasis sluoksnis -

Audinys 14 baldinių audinių, per vidurį audinys Antislip

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 28

Matmenys (cm) 80x200 / 90x200

SPYRUOKLINIS ČIUŽINYS

Spyruoklės 7 anatominių zonų Multipocket

Minkštasis sluoksnis Tiger Touch putų poliuretanas 3 cm

Audinys 14 baldinių audinių, per vidurį šviesus tamprus audinys

Skalbimas neskalbiama

Aukštis (cm) 25

Matmenys (cm) 160x200 / 180x200

KIETAS MINKŠTAS

63 BLACK CONTINENTAL
CONTINENTAL LOVOS

GALVŪGALIAI

Galvūgaliai tvirtinami prie kušečių ir Continental tipo lovų. Pasirinkę galvūgalį lengvai susikursite savo svajonių lovą.

Sleepwell kolekcijoje yra daug įvairaus dizaino, skirtingais baldiniais audiniais aptrauktų galvūgalių. Serijoje BLUE siūlomi du modelių galvūgaliai, o serijose RED ir BLACK – net devyni aukštos kokybės galvūgalių variantų.

64 GALVŪGALIAI

BLUE RED / BLACK

H20

Aukštis: 95

H35

Aukštis: 115 Paksus 10

DIONE Plotis: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181

Aukštis: 95 Storis: 10

PILLOW Plotis:

Aukštis:

Aukštis: 125

Storis: 7

LINED Plotis: 100 / 110 / 140 / 160 / 180 / 200

Aukštis: 127 Storis: 11

BLOCKELIS Plotis: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181

Aukštis: 126,5

Storis: 14

CUBE

SOLHALL Plotis: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181

Aukštis: 130

Storis: 12

KRONANG Plotis: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181

Aukštis: 130

Storis: 12

GEOMETRY Plotis: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181

Aukštis: 131

Storis: 12,5

65 GALVŪGALIAI
81
91
121
141
161
181
/
/
/
/
/
105
Storis: 12
LOW Plotis: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
Storis: 7
Plotis: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
NEW YORK Plotis: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
81
91 / 121 / 141 / 161
181
Plotis:
/
/
Aukštis: 126,5 Storis: 10

Naktiniai staliukai

Šiaurietiško dizaino ąžuoliniai naktiniai staliukai siūlomi dviejų spalvų: natūralaus ąžuolo ir juodos. Staliukas turi švelniai užsidarantį stalčių ir erdvią lentynėlę.

Matmenys: 40x40x65 cm.

Patalynės dėžės

Patalynės dėžėje patogu laikyti patalynę, drabužius ar kitus daiktus. Pastačius prie lovos, ant jos galima ir sėdėti. Sleepwell kolekcijoje yra trys modeliai –ULVASEN, SOLHALL ir PLAIN

Patvarios konstrukcijos, patogiai uždaromos patalynės dėžės gali būti įvairių spalvų, su baldiniais audiniais iš RED ir Black serijų.

Matmenys: 120x50x46 / 150x50x46 / 180x50x46 cm.

66
1 2 3 1 2 3

Pagalvės

Mėgstantiems miegoti ant šono puikiai tinka Memory-foam pagalvės iš viskoelastinės medžiagos, nes šios pagalvės suteikia atramą kaklui. Taip pat galite rinktis ir skirtingą pagalvės aukštį – viena pusė aukštesnė, kita žemesnė.

Lateksinė pagalvė yra perforuota, todėl labai laidi orui ir elastinga. Miegant pagalvė niekada nesubliūkšta ir nekeičia formos kaip plunksnų pagalvės. Galite rinktis iš dviejų skirtingo aukščio latekso pagalvių.

Nei Memory-foam, nei lateksinėse pagalvėse nesiveisia dulkių erkės.

Lovos kišenės

Continental lovai galima užsisakyti papildomas praktiškas lovos kišenes, kuriose galima laikyti žurnalus, pultelį, vaistus ir kt.

Galimos visų 14 Sleepwell audinių asortimento spalvų lovos kišenės.

1 2 1 2

KOJELĖS

KOJELĖS

Kūgio formos kojelės

Beržo medienos kojelės

Pasirinkimas iš 5 spalvų: raudonmedžio ruda, beicuoto ąžuolo, natūrali beržo, balta ir juoda

Aukščiai: 12 cm, 18 cm ir 23 cm (beicuotas ąžuolas)

Ąžuolo medienos kojelės (alyvuotos)

Aukščiai: 12 ir 18 cm

Cilindro formos kojelės

2 modeliai:

Retro cilindro formos medinės kojelės

Spalva: buko

Aukštis: 18 cm

Cilindro formos medinės kojelės

Spalva: vyšnios

Aukščiai: 5, 12 ir 18 cm

Pasvirusio kūgio formos kojelės

Ąžuolo medienos kojelės (alyvuotos)

Aukščiai: 12 ir 18 cm

Kampinės kojelės

Iš natūralaus uosio (beicuota ir alyvuota)

Aukštis: 5,5 cm

Metalinės kojelės

Cilindro formos metalinės kojelės

Aukštis: 14 cm

Plastikinės kojelės

RED Storage kušetės plastikinės kojelės

Aukštis: 5 cm

Galvūgalio plastikinės kojelės

Aukštis: 12 cm

68

AUDINIAI

Puikiai parinktas lovos audinys dera prie miegamojo interjero, puošia lovą ir yra lengvai valomas. Visi Sleepwell baldiniai audiniai yra elegantiški, kokybiški ir lengvai prižiūrimi bei atitinka tarptautinį Öko-Tex standartą.

BLUE audinių pasirinkimas

BLUE serijos 3 audiniai yra patvarūs ir gražių skandinaviškų spalvų.

RED / BLACK audinių pasirinkimas

RED ir BLACK serijos pagrindinį 14 audinių asortimentą sudaro prabangūs, patvarūs ir elegantiškų spalvų audiniai.

69
VERANO AGGE MANGO
BOLSHOI AVOLA
Tamsiai pilka Tamsiai pilka Tamsiai pilka Tamsiai pilka Ruda Pilka Pilka Šviesiai pilka Šviesiai pilka Šviesiai pilka Smėlio Šviesi smėlio Šviesi smėlio Šviesiai pilka Smėlio Smėlio Smėlio

AUDINIAI IR AUDINIŲ APDIRBIMAS

Bamboo

Natūralus, sugeriantis drėgmę ir nuostabiai minkštas

Bambukas yra ypatingas augalas – be išskirtinio stiprumo ir greito augimo, jis turi ir puikių antibakterinių savybių. Natūrali apsauga nuo blogųjų bakterijų leidžia nenaudoti cheminių medžiagų, todėl bambukas yra itin draugiška gamtai medžiaga.

Minkšti ir patvarūs bambuko produktai gerai sugeria drėgmę ir puikiai praleidžia orą, todėl suteikia tikrą miego komfortą. Antibakterinių savybių turintys bambuko produktai puikiai tinka alergiškiems žmonėms.

SEAQUAL™

Audinyje yra vandenynuose surinkto ir perdirbto plastiko

Ar žinojote, kad kasmet į mūsų vandenynus patenka beveik 12 milijonų tonų plastiko? Iš jo 92 % yra makroplastikas, kuris laikui bėgant suyra į mikroplastiką ir atsiduria ant mūsų stalo. Seaqual™ poliesterinis pluoštas gaminamas iš 100 % perdirbto plastiko. Tai vienas labiausiai sertifikuotų ir aplinkai palankiausių pluoštų pasaulyje.

Seaqual™ yra asmenų, organizacijų ir įmonių bendruomenė, siekianti išvalyti vandenynus ir didinti informuotumą apie jūrų taršos problemą. Seaqual™ padeda vandenynams pavojingą plastiką paversti prabangiu audiniu.

70
Puoselėkite gamtą miegodami ant Seaqual™ čiužinio.
AUDINIAI IR
AUDINIŲ APDIRBIMAS

Sanitized™

Apsauga nuo dulkių erkių

Antimikrobinė Sanitized™ danga saugo nuo pelėsių ir grybelių bei neleidžia plisti blogosioms bakterijoms ir dulkių erkėms. Higieniški čiužiniai su Sanitized™ danga puikiai tinka alergiškiems žmonėms!

Sensity™

Sumažina drėgmę, neutralizuoja nemalonius kvapus ir išlaiko čiužinį

gaivų

Sensity™ yra unikali audinių apdorojimo technologija, pagrįsta 100 % natūraliais probiotikais. Sensity™ mikrokapsulės išskiria naudingąsias bakterijas audinyje, kurios neleidžia plisti dulkių erkėms ir kenksmingoms bakterijoms bei padeda neutralizuoti nemalonius kvapus.

Audinys su Sensity™ inovacija padeda sukurti švarią ir sveiką miego aplinką bei prailgina čiužinio naudojimo laiką. Tinka alergiškiems žmonėms.

Doucinelle™

Ypač minkštas ir prabangus

Doucinelle™ – tai prabangus ypač švelnios tekstūros audinys, padedantis palaikyti kūno temperatūrą miegant ir suteikiantis maksimalų komforto jausmą. Audinys puikiai reguliuoja drėgmę, užtikrina sausesnę miego aplinką ir neleidžia lovoje plisti dulkių erkėms bei bakterijoms.

SensICE™

Reguliuoja kūno temperatūrą ir vėsina

Temperatūra atlieka svarbų vaidmenį užmiegant – kad užmigtume, mūsų kūno temperatūra turi nukristi. Audiniai, apdoroti naujoviška SensICE™ technologija, turi vėsinantį poveikį ir yra maloniai vėsūs liečiant.

71
AUDINIAI IR AUDINIŲ APDIRBIMAS

MEDŽIAGOS

nis čiužiniams naudojama medvilnė. Jei vienoje čiužinio pusėje yra vilna, o kitoje medvilnė, vasarą atverskite medvilninę pusę – taip čiužinys geriau praleis orą, lovoje nebus karšta.

Sleepwell čiužiniams mes naudojame aukštos kokybės 100 % medvilnę

Putų poliuretanas

Šiais laikais putų poliuretanas yra minkštas, praleidžia orą, neturi kvapo ir neįgeria pašalinių kvapų. Be to, putų poliuretanas yra sveika medžiaga, nes jame nesiveisia dulkių erkutės.

Sleepwell naudojamą putų poliuretaną patvirtino Estijos alergijos asociacija.

Pocket ir Multipocket spyruoklių sistemos

Pocket tipo spyruoklių sistemos atveju kiekviena čiužinio spyruoklė yra įvilkta į atskirą medžiaginį maišelį. Kai spyruoklės įvilktos, gulint kūnas gauna atramą tinkamose vietose – kūnas spaudžia ne visą čiužinio paviršių, o tik tą čiužinio dalį, ant kurios yra kūnas. Tai leidžia laisvai judėti, visas lovos paviršius nepradeda siūbuoti ir netrukdo miegoti gulinčiajam šalia.

Kai kuriuose Sleepwell BLUE ir visuose RED serijų čiužiniuose naudojama 5 anatominių zonų Pocket tipo spyruoklių sistema. Tai reiškia, kad spyruoklės suskirstomos į skirtingas zonas pagal skirtingų žmogaus kūno sričių poreikius – pečiai ir klubų sritis prilaikomi kietesnėmis spyruoklėmis, kad per daug neįsmuktų į čiužinį. Taip užtikrinama taisyklinga stuburo padėtis viso miego ciklo metu.

Sleepwell BLACK serijos čiužiniuose yra 7 anatominių zonų Multipocket tipo spyruoklių sistema, kurioje spyruoklių kv. metre yra net dukart daugiau nei įprastoje Pocket tipo spyruoklių sistemoje. Tokia sistema suteikia daug tikslesnę atramą visam kūnui, nes atramos taškų skaičius yra daug didesnis.

Vilna

Vilna yra šilta, minkšta ir orui laidi medžiaga, kuri sugeria drėgmę, tačiau liečiant drėgmės nesijaučia. Dėl šių kūnui naudingų savybių vilna dažnai naudojama viršutiniam čiužinių minkštąjam sluoksniui, kuris yra arčiausiai miegančiojo kūno.

Jei vienoje čiužinio pusėje yra vilna, o kitoje medvilnė, žiemą čiužinį apsukite vilnos puse į viršų – taip bus šilčiau ir nesijaus drėgmės. Sleepwell čiužiniuose naudojama natūrali avies vilna, nesumaišyta su sintetinėmis medžiagomis. Vilna yra kruopščiai išvalyta, joje yra minimalus riebalų kiekis, todėl Sleepwell čiužiniai beveik neturi vilnos kvapo. Išimant naują produktą iš pakuotės dar gali būti juntamas vilnos kvapas, tačiau per kelias savaites jis išsisklaido.

Medvilnė

Medvilnė yra orui laidi medžiaga, kūnui ji minkšta ir maloni. Štai kodėl kaip papildomas minkštasis sluoks-

Kai kuriuose Sleepwell čiužiniuose naudojamas Tiger Touch putų poliuretanas, kuris yra elastingesnis ir patvaresnis už įprastą putų poliuretaną, jis leidžia laisvai judėti orui ir suformuoja maloniai elastingą, kūną prilaikantį pagrindą. Profiliuotas Tiger Touch putų poliuretanas turi skirtingas kietumo zonas, kurios užtikrina, kad čiužinys dar geriau prisitaikytų prie miegančiojo kūno formų.

Ekologiškuose Sleepwell čiužiniuose naudojama naujoviška Bio visco viskoelastinė medžiaga. Šioje medžiagoje yra natūralios kilmės ricinos aliejaus, kuris stabdo dulkių erkių, grybelių ir blogųjų bakterijų dauginimąsi. Be to, Bio visco reaguoja į kūno temperatūrą, taip dar geriau suformuodamas žmogaus kūną palaikantį pagrindą.

Lateksas

Lateksas gaminamas iš natūralaus kaučiukmedžio sulčių, arba kaučiuko. Kaip medžiaga, lateksas yra minkštas, atsparus, elastingas, praleidžia orą ir reguliuoja drėgmės kiekį. Be to, lateksas yra ir sveika medžiaga, nes jame nesidaugina dulkių erkės. Sleepwell savo čiužiniuose naudoja specialiai apdorotą, išplautą ir išdžiovintą lateksą.

Dėl tradicinio latekso gamybos proceso latekso sluoksnis dažniausiai būna perforuotas (su skylutėmis), tai užtikrina labai gerą oro judėjimą. Pastaraisiais metais lateksas taip pat pradėtas gaminti taikant metodą, kai latekso sluoksnyje nedaroma skylučių, tačiau užtikrinamas nepriekaištingas medžiagos laidumas orui. Toks latekso sluoksnis yra patvaresnis ir aiškiai atpažįstamas liečiant rankomis. Sleepwell kolekcijoje ši medžiaga vadinama Pulse™ lateksu.

Kokoso pluoštas

Medžiagos sluoksnis iš kokoso pluošto suteikia čiužiniui kietumo. Gerosios šios medžiagos savybės – natūralumas, ypač geras oro laidumas ir kietumas. Kokoso pluoštas naudojamas Sleepwell RED ir BLACK ORTHOPEDIC čiužiniuose ir antčiužiniuose TOP COCO.

72
MEDŽIAGOS

SAPNUOSE VISKAS ĮMANOMA

Kadaise gyveno išdidžios pelėdos puriomis plunksnomis – Hilda ir Andersas. Jie buvo geri draugai, nors skyrėsi kaip diena ir naktis. Vakarais, kai pelėdos pabusdavo, Andersas būdavo linksmas ir išdykęs: jis nekantriai laukdavo kiekvienos nakties. Nauja naktis – kupina jaudinančių šešėlių, viliojančios tamsos ir tikrų nuotykių. Na, o Hilda mėgo dieną –skaisčią saulę ir žydinčias gėles – ir pabudusi visada būdavo liūdna, nes mažylei vos atmerkus akis, saulė jau būdavo nusileidusi.

Andersas pastebėjo Hildos liūdesį ir nusprendė padėti draugei. Su maloniu virpuliu sieloje, trokšdamas naujų nuotykių, Andersas nukreipė savo snapą į didelę tamsią pelkę, nes kiekvienas pelėdžiukas žinojo, kad už pelkės, tankiame miške, gyvena sena ir labai išmintinga pelėda. Sklando gandai, kad jau šimtus metų ji gyvena pirmykščiame miške ir žino, kaip įveikti tūkstančius bėdų.

Andersas ilgai ilgai skraidė po ištuštėjusį kraštą. Juodieji pelkių akivarai buvo tokie tamsūs, kad Andersui jos atrodė kaip baisios skylės grėsmingoje žemėje. Ir nors Andersas buvo vienas judriausių ir sumaniausių paukščių, iki saulėtekio jis net nespėjo nuskristi į kitą pelkės pusę. Taigi drąsuolis, nepaisydamas nuovargio ir gurgiančio pilvo, tęsė skrydį net kaitrioje saulėje.

Vakarop Andersas pastebėjo, kad medžiai tapo didesni – pelkė pamažu buvo įveikta. Miškas už pelkės buvo gūdus ir tankus, bet kiti paukščiai rodė jam kelią, ir netrukus Andersas pasiekė kraštą. Jis mandagiai snapu bakstelėjo į senos pelėdos lizdą ir buvo maloniai pakviestas į vidų. Andersas vos sugebėjo sulaikyti nuostabą, kai ją pamatė – tokios senos pelėdos jis dar nebuvo sutikęs. Senutė buvo didžiulė, jos nagai kaip žievė, o barzda samanota. Tačiau, nepaisant baimės ir pasimetimo, Andersas senai pelėdai papasakojo, ko atvyko – jis ieško pagalbos savo gerai draugei Hildai, kuri mėgsta dieną, nors tenka gyventi naktį.

Senoji pelėda Andersui atsakė, kad jau seniai nebegali padėti visiems paukščiams ir gyvūnams, bet Andersas rūpinosi ne dėl savęs, o dėl draugės, todėl ji sukaups paskutines jėgas ir išmokys Andersą vienos dainos. Tai buvo senovinė lopšinė, visai paprasta, bet kiekvienas, ją išgirdęs, iškart užmiega ir visada sapnuoja saulėtą dieną. Andersui buvo labai sunku išmokti dainą, nes kaskart atvėręs snapą jis užmigdavo. Tačiau po kelių dienų darbo ir daug valandų miego, pelėdžiukas pagaliau dainą išmoko.

Pailsėjęs ir laimingas Andersas leidosi namo. Artėjo rytas, ir nelaiminga Hilda ilgesingai žvelgė į dangų nuo savo lizdo krašto. Hilda net nespėjo sužinoti, kur Andersas buvo, nes Andersas pradėjo dainuoti, ir draugai kartu saldžiai užmigo. Visą dieną Hilda ir Andersas sapnuose lakstė saulėkaitoje, o atėjus vakarui Hildai jau nebebuvo liūdna. Ji žino, kad kiekvieną naktį sapnuose laukia graži ir gaivi diena.

73
SAPNUOSE
Hilding Anders Baltic AS yra dviejų Talino zoologijos sodo pelėdų – Hildos ir Anderso – krikštatėvis.
VISKAS ĮMANOMA

SKAITYKITE KNYGAS!

KNYGŲ REKOMENDACIJOS

Įvairūs tyrimai patvirtino, kad televizoriaus žiūrėjimas ir naudojimasis išmaniaisiais įrenginiais vėlai vakare gali sutrikdyti miegą. Taip yra dėl to, kad ekranų skleidžiama mėlyna šviesa neleidžia organizmui gaminti melatonino – miegą skatinančio hormono. Be to, būnant nuolatiniame informacijos sraute, prieš miegą sunku atsitraukti ir nusiraminti. Todėl rekomenduojama bent valandą iki miego visiškai nesinaudoti jokiomis technologijomis.

Tuo metu skaitymas padeda pamiršti kasdienius rūpesčius, ramina protą ir mažina stresą. Vakaro skaitiniai turi būti atpalaiduojantys ir ne per daug įtraukiantys, nes kitaip bus sunku laiku padėti knygą. Jei ant naktinio staliuko dar neturite krūvos laukiančių knygų, pateikiame keletą rekomendacijų.

1. Atraskite savo vidinį vaiką arba skaitykite su vaikais!

Shel Silverstein

„Dovanų medis“

Nuoširdi istorija apie davimą, gavimą ir meilę. Paprasta ir trumpa knyga bet kokio amžiaus skaitytoją paskatins susimąstyti apie gyvenimą ir vertybes, kurios laikui bėgant kinta.

2. Sunku vakarais nusiraminti ir pamiršti dienos rūpesčius? Paimkite knygą, nerkite į naują ir nežinomą pasaulį ir atsitraukite nuo kasdienių rūpesčių.

Tsitsi Dangarembga

Akiratį praplečianti istorija apie paauglę afrikietę, septintojo dešimtmečio Zimbabvės visuomenėje siekiančią išsilavinimo ir nepriklausomybės.

Tuula Karjalainen

Įkvepianti biografinė knyga apie vienos mylimiausių suomių ir švedų menininkių ir rašytojų Tuvės Jansson gyvenimą.

3. Jei nesate aistringas skaitytojas arba jaučiate, kad tiesiog negalite ilgai skaityti vakarais, puikus pasirinkimas bus gera poezijos knyga. Vienas eilėraštis gali suteikti tiek peno apmąstymams kiek ir visa knyga!

Andres Ehin

„Puokštelė žibuoklių“

Siurrealisto Andreso Ehino 80-mečiui skirta poezijos knyga yra pirmasis pilnas jo eilėraščių, parašytų per pusę amžiaus, rinkinys. Rinkinyje, be anksčiau skelbtų, yra ir prieš tai nežinotų eilėraščių, kurie buvo rasti Tartu KGB skyriaus byloje Nacionaliniame archyve.

4. Bandote vakarais atpratinti save nuo naujienų ir socialinių tinklų, bet sunku ištverti informacijos alkį? Mėgaukitės naujomis žiniomis ramiai ir be ekrano.

Jaan Aru

„Apie kūrybą ir poilsį“

Knygoje nagrinėjama, ką gali mūsų smegenys, ir dalijamasi praktiniais patarimais, kaip gyventi kūrybiškiau.

5. Prieš miegą rekomenduojama vengti labai įtraukiančių knygų, tačiau skaityti knygą vis tiek geriau, nei skaityti nerimą keliančius darbinius e. laiškus telefone.

Ursula K. Le Guin

„Apleista. Įvairiai suprantama utopija“

Susimąstyti verčiantis utopinis romanas, nuodugniai nagrinėjantis anarchizmo, revoliucinių visuomenių, individualizmo, kapitalizmo ir kolektyvizmo problemas.

Arto Paasilinna

„Zuikio metai“

Smagi knyga apie vyro ir jo ištikimo draugo zuikio draugystę bei kovas su valdžia ir Vakarų antiherojais

„Laukinėje Suomijoje“.

74
„Nervinės aplinkybės“
„Tove Jansson. Dirbk ir mylėk“
SKAITYKITE KNYGAS!

KAIP IŠSIRINKTI ČIUŽINĮ?

Prieš pradedant naršyti e. parduotuvėse ar prieš einant į parduotuvę, pravartu iš anksto apgalvoti, koks turėtų būti jūsų naujasis čiužinys. Reikėtų apsvarstyti šiuos klausimus:

1. Ar čiužinys turėtų būti minkštas, vidutinio kietumo ar kietas?

2. Norite čiužinio su spyruoklėmis ar be jų?

3. Kokio dydžio čiužinio jums reikia?

4. Ar turite alergijų arba nugaros problemų?

Kietumas

Deja, universalios formulės, kaip rasti tinkamo kietumo čiužinį, nėra – tai visų pirma pojūčio reikalas. Čiužinys, kuris puikiai tinka jūsų draugui ar šeimos nariui, jums gali būti labai nepatogus, ir atvirkščiai.

Apskritai manoma, kad kuo sunkiau užmigti ir norint neprabudinėti, tuo kietesnio čiužinio reikia. Jeigu vienoje lovoje miega du labai skirtingo svorio žmonės, rekomenduojame naudoti du siauresnius skirtingo kietumo čiužinius, o ant jų – platų antčiužinį, kad išvengtumėte dėl dviejų čiužinių atsiradusio netolygumo.

Spyruokliniai čiužiniai

Plačiąja prasme čiužiniai skirstomi į du tipus – spyruoklinius čiužinius ir nespyruoklinius. Kalbant apie spyruoklinius čiužinius, šiandien standartas yra Pocket tipo

spyruoklės, tai reiškia, kad kiekviena čiužinio spyruoklė yra įvilkta į atskirą medžiaginį maišelį. Ant čiužinio su Pocket tipo spyruoklėmis miegančiojo kūnas jaučia atramą tiksliai reikiamose vietose, nes kūno spaudimą patiria tik ta čiužinio dalis, ant kurios tuo metu yra kūnas. Dėl šios sistemos taip pat pastebimai sumažėja bendras čiužinio paviršiaus „siūbavimas“, todėl naktį galėsite ramiai keisti savo miegojimo padėtį, nesijaudindami, kad sutriks saldus šalia esančiojo miegas. Daugelis suaugusiesiems skirtų čiužinių su Pocket tipo spyruoklėmis turi ir anatomines zonas. Tai reiškia, kad čiužinys turi kelias, dažniausiai 5 ar 7 anatomines zonas – po tomis kūno dalimis, kurioms reikia daugiau atramos, yra kietesnės spyruoklės, o tose vietose, kurios gali labiau nugrimzti į čiužinį – šiek tiek minkštesnės.

Rūpinimasis sveikata

Alergiškiems žmonėms rekomenduojame čiužinius, kurių užvalkalas gali būti lengvai nuvelkamas ir išskalbiamas. Be to, be pagrindinio čiužinio, pravartu įsigyti apsauginį ir lengviau prižiūrimą antčiužinį.

Miegoti ant kietesnio čiužinio gali būti naudinga turint nugaros problemų – būtinai išbandykite ir ortopedinius čiužinius.

76
KAIP
IŠSIRINKTI ČIUŽINĮ?

Čiužinio pasirinkimas

Jei radote atsakymus į keturis pirmiau minėtus klausimus, didžioji dalis darbo jau atlikta. Eidami į parduotuvę išbandyti čiužinių, skirkite tam pakankamai laiko, kad gerai jaustumėtės. Kiekvienam čiužiniui išbandyti reikėtų skirti bent kelias minutes.

Keletas patarimų, kurių reikia laikytis išbandant čiužinį parduotuvėje:

1. Nebūkite drovūs! Nesivaržykite, nusiaukite batus ir nusivilkite viršutinius drabužius. Atsigulkite ir išbandykite skirtingas padėtis.

2. Pajuskite, kaip jūsų kūnas reaguoja. Geras būdas patikrinti čiužinio kietumą yra užkišti ranką tarp nugaros vidurio ir čiužinio. Jei galite tai padaryti be pastangų ir net lieka vietos, greičiausiai čiužinys jums per kietas. Ir atvirkščiai – jei ranka sunkiai telpa tarp kūno ir čiužinio, čiužinys yra per minkštas.

3. Atsigulkite ant šono ir pajuskite pusiausvyrą. Jei šiek tiek svyrate į vieną ar kitą pusę, čiužinys yra per kietas. Tačiau jei grimztate per giliai ir sunku pasisukti, čiužinys jums per minkštas.

4. Išbandykite čiužinį su skirtingais antčiužiniais ir pajuskite jų skirtumus. Čiužinio komfortas labai priklauso nuo antčiužinio!

KAIP PRIŽIŪRĖTI ČIUŽINĮ?

Reguliariai ir tinkamai prižiūrint čiužinį, jis išlieka švaresnis, ilgaamžiškesnis ir padeda geriau išsimiegoti.

1. Visada dėkite čiužinį į lygią lovą, kad išvengtumėte išlinkimų ir įdubimų. Nedėkite čiužinio tiesiai ant grindų ar į lovą be grotelių – dėl prastos ventiliacijos apatinėje čiužinio dalyje gali pradėti kauptis drėgmė ir atsirasti pelėsis.

2. Nepamirškite, kad šokinėjant ant čiužinio ar ilgai jį spaudžiant (pvz., nuolat sėdint ant čiužinio krašto) galima pažeisti čiužinio spyruokles ir deformuoti putų poliuretano ar latekso sluoksnius.

3. Apverskite ir apsukite čiužinį maždaug 3–4 kartus per metus, kad jis neišsigulėtų. Idealu porą kartų metuose čiužinį apversti, bei tiek pat kartų apsukti, sukeičiant galvūgalį su kojūgaliu.

4. Keisdami patalynę, čiužinį valykite dulkių siurbliu. Taip išvengsite dulkių erkių ir kenksmingų bakterijų lovos viduje.

5. Skalbdami čiužinio užvalkalą visada vadovaukitės konkretaus čiužinio užvalkalo skalbimo instrukcijomis. Paprastesnes dėmes galima pašalinti ir drėgna šluoste arba specialiomis švelnesnėmis valymo priemonėmis, parduodamomis baldų parduotuvėse.

Neteisingai! Jei čiužinys per minkštas, kūnas per daug grimzta į čiužinį – tokia padėtis išlenkia stuburą.

6. Naudokite čiužinio apsaugą arba antčiužinį. Juos lengviau valyti ir išplauti, o antčiužinis dar ir padidina komfortą bei čiužinio ilgaamžiškumą.

Neteisingai! Jei čiužinys per kietas, klubai ir pečių juosta negali pakankamai nugrimzti į čiužinį, o juosmuo negauna atramos. Tokioje padėtyje stuburas patenka į nenatūralią padėtį.

Teisingai! Čiužinys gerai prilaiko juosmenį, o pečių ir klubų sritis gali pakankamai nugrimzti į čiužinį.

NUOTRAUKOS Katrina Tang

INTERJERAI „Set Set Studio“ ir Kaia Tungal

KOSTIUMAI Alli-Liis Vandel

MUAH Jennifer Scholz

MODELIAI Laureen, Sebastian, Jens Romi, Lennon, Lark, Taavi, Rita ir Pasi

ILIUSTRACIJOS Lumimari

DIZAINAS „AD Angels“

AČIŪ „Aatrium Sisustuskaubamaja“

79
sleepwellbed.com
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.