Sleepwell 2023 tootekataloog läti keeles

Page 1

AR LABU NAKTI

Eleganta guļamistaba

Kuresārē

Kā izvēlēties atsperu matraci?

Intervija ar miega speciālisti Keni Verniku

Kā radīt mājīgu guļamistabu?

Ieteikumi matrača kopšanai

Pēc labas nakts miega sākas lieliska diena

Cilvēks gultā pavada apmēram trešdaļu savas dzīves. Gadā tas nozīmē četrus mēnešus, bet desmit gadosgandrīz 30 000 stundu!

Tieši tāpēc mājīga guļamistaba un ērta gulta ir svarīga visu vecumu cilvēkiem.

Labs miegs ir dzīvības eliksīrs, ķermeņa un prāta darbības veicinātājs, neaizstājams enerģijas rezervju atjaunotājs un svarīgs faktors cilvēka veselībā. Sleepwell gultas un matrači ir izstrādāti tā, lai nodrošinātu jums mierīgu atpūtu un lielisku labsajūtu. Ikviens, kurš jau ir izmēģinājis Sleepwell ērto gultu, atpazīs tās labās īpašības – tajā ir viegli iemigt, un pamostoties ir patiesi spirgta sajūta. Turklāt Sleepwell piedāvā īpaši plašu gultu un matraču izvēli dažādos cenu diapazonos un dažādām gaumēm.

Labs un ērts matracis ir īsts dārgums – tāpat kā iemīļotie, labi pieguļošie džinsi vai jūsu mājoklis, kas iekārtots tieši pēc jūsu vēlmēm. Tieši tāpēc dalīsimies šajā žurnālā ar praktiskiem padomiem, kā izvēlēties sev piemērotāko matraci un kā pēc iespējas ilgāk saglabāt savu labo un ērto matraci tīrāku un svaigāku.

Papildus ērtai gultai, labam miegam ir nepieciešama arī nomierinoša un relaksējoša atmosfēra. Nelielas detaļas, kurām bieži vien pat netiek pievērsta uzmanība, var ietekmēt gan mūsu emocijas, gan miega kvalitāti.

Tāpēc noteikti izlasiet interjera dizaineres Līsas Tarasas padomus, kā padarīt savu guļamistabu īpaši nomierinošu un miegam draudzīgāku.

Turklāt žurnālā prezentējam Līsas Lonni iedvesmojošo māju Kuresāres vecpilsētā. Līsa Lonni ir kaislīga interjera dizaina speciāliste, interjera preču e-veikala snug. ee īpašniece un jauna māmiņa, kura savai ģimenei ir izveidojusi elegantu un mājīgu dzīvesvietu. Kopā dosimies un apskatīsim, kādas jaukas idejas varam iegūt, viesojoties ar lielu mīlestību un rūpēm radītajā mājoklī. Labs miegs ir vesela zinātne. Kā var labi izgulēties? Bet ko darīt ar bezmiegu? Vai tiešām pastāv pūces un cīruļi? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes atradīsiet intervijā ar miega speciālisti Keni Verniku.

Žurnāla beigu daļā, papildus visaptverošajam Sleepwell preču katalogam, jūs atradīsiet arī kādu patīkamu izklaidi. Izaiciniet sevi ļaujiet labam stāstam aizvest jūs uz miega pasauli. Novēlam patīkamu lasīšanu un lielisku miegu!

3
Mums visiem ir nepieciešamas brīvdienas, un, ko gan tur slēpt, jo gulēt ir vienkārši patīkami!
4 Kas padara Sleepwell matraci īpašu? 6 BLUE sērija 8 RED sērija 12 BLACK sērija 16 Intervija ar miega speciālisti Atbild Kene Vernika 20 Padomi harmoniskas guļamistabas radīšanai 24
Produkti 46 Atsperu matrači 48 Virsmatrači 53 Pamatnes rāmji un matrači uz rāmja 58 Kušetes 59 Motorizētā gulta 60 Kontinentālās gultas 61 Galvgaļi 64 Nakts skapīši/ Pufi 66 Spilveni / Gultas kabatas 67 Kājas 68 Audumi 69 Audumi un audumu apstrāde 70 Materiāli 72 Miegā viss ir iespējams Lasāmviela pirms gulētiešanas 73 Ieteicamās grāmatas 74 Kā izvēlēties matraci? 76 Kā kopt matraci? 77 Līsas Lonni elegantā mājvieta Kuresārē 26 Kontinentālās gultasmaksimāls komforts no trim slāņiem 30 Izvēlieties kādu no mūsu gatavajiem komplektiem 32 Pamatnes rāmis vai matracis uz koka rāmja –kuru izvēlēties? 34 Atsperu matracisizvēloties, jāievēro pieci pamatnoteikumi 36 Virsmatracis – kāpēc un kādu izvēlēties? 40 Gulta-kušetealternatīva kontinentālajai gultai? 44
26. lpp.
SATURS
16. lpp.
SATURS
46. lpp.

Miegā viss ir iespējams

Iegrimstiet saldos sapņos, jo miegā vari izbaudīt tieši to, par ko jūs sapņojat – lidot pāri pūdercukura kalniem vai iemalkot rīta kafiju pūkainos mākoņos.

Izvēles iespējas ir bezgalīgas.

Tagad arī Sleepwell gultu izvēle ir bezgalīga – ar plašo matraču, mēbeļu audumu un aksesuāru izvēli viss kļūst iespējams.

KAS PADARA MATRACI PAR SLEEPWELL?

Hilding Anders, viens no pasaules vadošajiem gultu ražotājiem, ir nodrošinājis cilvēkiem labu un veselīgu miegu jau kopš 1939. gada. 2004. gadā Hildings Anderss ieviesa zīmolu Sleepwell, kas piedāvā augstas kvalitātes gultas un matračus, sākot no vienkāršiem līdz pat ekskluzīviem.

KVALITATĪVI

Sleepwell kvalitātes uzticamību garantē Hilding Anders vairāk nekā 80 gadu lielā pieredze gultu un matraču ražošanā. Sadarbojoties ar vairākiem labākajiem speciālistiem savā jomā, sākot no materiālu zinātniekiem līdz pat miega ekspertiem, Sleepwell strādā katru dienu, lai nodrošinātu cilvēkiem aizvien labāku atpūtu miegā.

Visus Sleepwell produktos izmantotos materiālus ražo starptautiski atzīti uzņēmumi un tie atbilst augstākajiem kvalitātes standartiem. Sleepwell matračos izmantoto atsperu kvalitāti garantē DIN EN ISO 9001 sertifikāts. Daudziem virsmatračiem ir piešķirta Igaunijas Alerģijas biedrības atzinības zīme.

PLAŠA IZVĒLE

Mēs piedāvājam plašu dažādu atsperu matraču klāstu, sākot no klasiskajiem bonell atsperu matračiem līdz pat multipocket atsperu matračiem. Papildus atsperu matračiem iespējams izvēlēties arī piemērotu matraci uz rāmja, virsmatraci vai patiešām ērtu kontinentālo gultu. Plašā audumu izvēle ļauj viegli atrast piemērotu toni jūsu gultai un guļamistabai.

RAŽOTS IGAUNIJĀ

Sleepwell gultas un matrači ir radīti, iedvesmojoties no dzestrās Igaunijas dabas, un ražoti tepat Igaunijā, ar lielām mūsu pašu speciālistu rūpēm un centību.

MATERIĀLI

Sleepwell gultas un matrači ir ērti un veselībai draudzīgi. To ražošanā tiek izmantoti tikai kvalitatīvi un iespēju robežās dabīgi materiāli - vilna (100%), kokvilna (100%), kokosa šķiedras un latekss. Papildus komfortam Sleepwell gultas un matrači ir gaisa caurlaidīgi un tiem ir stingra konstrukcija.

Izstrādājumos izmantotā vilna, kokvilna, vatelīns un virsējais audums atbilst starptautiskajam Oeko-Tex 100 standartam. Tas nozīmē, ka tie tiek ražoti videi draudzīgā veidā un nesatur cilvēka organismam kaitīgas vielas.

Lai nodrošinātu lielāku miega komfortu, Sleepwell pastāvīgi attīsta savus produktus, izmantojot jaunākos un inovatīvākos sasniegumus materiālu zinātnē. Piemēram, materiālu izvēle ietver sensICE™ ar atvēsinošu efektu, higiēnisku un pretalerģisku Sensity™, Seaqual™, kas izgatavots no 100% plastmasas atkritumiem, un daudzas citas inovatīvas iespējas audumu pasaulē.

PIEMĒROTS JEBKURAI GUĻAMISTABAI

Sleepwell gultas raksturo klasiski ziemeļniecisks dizains – vienkārša elegance un ērts praktiskums. Visu produktu radīšanas pamatā ir ilgstoša pieredze gultu ražošanā, un tā vienmēr balstās uz lietošanas ērtumu un izturību. No Sleepwell plašā modeļu un audumu klāsta ikviens var atrast sev piemērotāko risinājumu.

SLEEPWELL SĒRIJAS

Sleepwell piedāvā plašu gultu un matraču klāstu dažādām gaumēm dažādās cenu kategorijās. Lai labāk atšķirtu produktus, Sleepwell piedāvā četras dažādas produktu līnijas BLUE, RED, BLACK un TOP.

BLUE sērija ir paredzēta cilvēkiem, kuri novērtē vienkāršības šarmu. BLUE sērijas produktus par pieņemamu cenu raksturo stabilitāte un ilgs kalpošanas laiks.

RED sērija ir paredzēta cilvēkiem, kuri novērtē īpaši augstu kvalitāti. Sleepwell populārākais RED sērijas produktu klāsts vienmēr ir lieliska izvēle.

BLACK sērija ir paredzēta tiem, kas izvēlas tikai labāko. Luksusa klases BLACK sērijas produktus raksturo lielisks lietošanas komforts, augsta kvalitāte un elegants dizains.

TOP sērijā ir virsmatrači ikvienai gultai dažādās cenu kategorijās.

7

BLUE

Esmu rotaļīga

Dzīve ir spēle. Piecu gadu vecumā, kad prasu mammai naudu konfektēm. Divdesmit piecu gadu vecumā, kad pierādu sevi darba intervijā. Septiņdesmit piecos, kad kāršu spēlē pārspēju savu mazdēlu. Un tagad, kad garderobē pārģērbjos.

Dalībnieki un notikumi mainās, bet spēle nekad nepazūd. Smilšu kastē, sapulcē un randiņā - mēs visi tēlojam, lai sajustu riska burvību un laimestu garšu, negaidītus pavērsienus un iegūtu jaunu pieredzi.

Pārstāju elsot un paskatos uz piesarkušajām sejām visapkārt – es to paveicu. Pirmais džiu džitsu treniņš manā mūžā.

No tā es neatteikšos nekad.

8

BLUE sērija ir paredzēta cilvēkiem, kuri novērtē vienkāršības šarmu, bet tajā pašā laikā nepiekāpjas gulēšanai komfortā. Šos BLUE produktus par pieņemamu cenu raksturo augsta kvalitāte un izturība.

BLUE sērija ir lieliski piemērota bērniem un jauniešiem, kuri tikai sāk patstāvīgu dzīvi, kā arī gados vecākiem cilvēkiem. Pateicoties to pieņemamajai cenai, BLUE sērijas produkti ir lieliski piemēroti arī vasarnīcai vai lauku mājai.

10

RED Esmu laimīga

Sestdienas rītā es pamostos agri, uzvelku čības un mājas tērpu. Viss ir kluss, visi vēl guļ. Virtuvē mani sagaida gaisma, kādu paveicas ieraudzīt tikai tiem, kas mostas pirmie. Tā ir mana mīļākā gaisma. Es ieslēdzu radio un uzlieku kafijas kannu uz plīts. Pēc pāris stundām būs kopīgs pikniks, jo šodien visi ir mājās. Paskatos ārā un pasmaidu, kad pamanu pirmo strazdu. Lejot kafiju, man joprojām ir smaids sejā. Man ir viss laimei.

13

RED sērija ir lieliski piemērota cilvēkiem, kuri novērtē izturību, atbildīgu ražošanu un mājīgumu.

Vienmēr uzticamie RED sērijas produkti ir lieliska izvēle ģimenēm.

RED sērija ir paredzēta cilvēkiem, kuri augstu vērtē kvalitāti un ir pārliecināti, ka uz veselīga miega rēķina nedrīkst pieļaut nekādus kompromisus.

BLACK Man patīk baudīt

Es vienmēr esmu rūpīgi izvēlējusies to, kas ir man apkārt. Uzticoties savai intuīcijai, kas atpazīst labāko, un rokai, kas meklē īsto, slidinot roku pāri pakaramajiem, man nevajag daudz, bet vajag tikai labāko.

Sarkana lūpu krāsa un melns zīds, kas atsedz muguru. Es ļoti labi zinu, kas darbojas un īstajā brīdī iekrīt acīs. Es izmantošu vēl brīdi. Sandals, muskuss un mazliet rozes.

Tagad esmu gatava.

16

Sleepwelli luksusa klases BLACK sērija ir paredzēta cilvēkiem, kuri samierinās tikai ar vislabāko. Cilvēkiem, kuri vēlas no dzīves kaut ko vairāk un uzdrošinās to paņemt.

Pirmklasīgās kvalitātes BLACK sērijas produktus raksturo elegants dizains un maksimāls lietošanas komforts.

Luksusa klases BLACK sērija apmierinās pat visprasīgākos miega baudītājus.

INTERVIJA AR

MIEGA SPECIĀLISTI

Atbild Kene Vernika

Miegs cilvēkam ir svarīgs vairāku iemeslu dēļ. Bet ko darīt, ja ir grūti aizmigt vai nakts miegs tiek pārtraukts? Miega eksperte Kene Vernika atklāj bezmiega cēloņus un sniedz padomus, ko var darīt sava miega labā.

Kāpēc miegs cilvēkiem ir svarīgs?

Miegs ir svarīgs daudzu iemeslu dēļ – pirmkārt, nakts miega laikā cilvēks atveseļojas, turklāt tieši tad smadzenēs noglabājas informācija, kas tiek apkopota dienas laikā. Ir arī ļoti svarīgi, lai naktī smadzenes tiktu attīrītas no toksiskām vielām. Pateicoties tam, mūsu neirotransmiteri un neironi darbojas labāk un dienas laikā spējam ātrāk domāt, kā arī apstrādāt un uzglabāt jaunu informāciju. Ja attīrīšanās nenotiek, smadzenes kļūst lēnākas un cilvēka kognitīvās spējas mazinās.

Miegs ir svarīgs arī izaugsmei un attīstībai, jo tieši N3 jeb dziļā miega fāzē smadzenēs izdalās augšanas hormoni. Tāpēc bērniem miegs ir dziļāks. Bet dziļš miegs ir svarīgs visu vecumu cilvēkiem. Ja kāda iemesla dēļ mums nav dziļa miega, mēs ātri vien saskaramies ar dažādām slimībām, tāpat var rasties hroniski traucējumi un sarūk muskuļu audi. Tātad, jā, kvalitatīvs miegs ir cilvēkiem ļoti svarīgs.

Starp citu, miegam un sapņošanai ir vēl viena ļoti interesanta funkcija – tas palīdz mums pārvarēt arī traumas. Daudzi cilvēki ir jautājuši, vai sapņiem ir kāda nozīme. Pavisam nesen tika atklāts, ka tad, kad traumu guvušie cilvēki pārdzīvo savu traumu atkārtoti sapņos, viņi no tās atveseļojas daudz ātrāk nekā tie, kuri savus pārdzīvojumus sapņos neredz. Tas ir jauns un interesants fakts.

Ko cilvēks pats var darīt miega labā?

Vissvarīgākais ir rūpēties par miegu, izveidojot noteiktu režīmu, t.i., gulēšanas laikam jābūt noteiktam ļoti stingrās robežās.

Tas nozīmē arī ieklausīšanos savā ķermenī – ja jūtam, ka esam noguruši un miegaini, tad jāiet gulēt, nevis jāsāk skatīties televizors. Un arī otrādi - ja jau esam pamodušies, tad ir jākāpj no gultas ārā, lai arī cik pulkstenis tajā brīdī nerādītu. Ir ļoti svarīgi, lai mēs nepavadītu laiku gultā tāpat vien.

20
INTERVIJA AR MIEGA SPECIĀLISTI

Vissvarīgākais ir izveidot noteiktu miega režīmu, proti,

gulēšanas laikam ir jābūt noteiktam ļoti stingrās robežās.

Ja cilvēks tiešām pamostas pārāk agri, piemēram, piecos no rīta, tad, protams, viņš var mēģināt gulēt nedaudz ilgāk. Mošanās nakts laikā patiesībā ir pilnīgi normāla parādība, ja vien mēs spējam atkal ātri aizmigt. Taču, ja cilvēks pamostas tā sauktajā nepareizajā laikā un vismaz 5-10 minūšu laikā atkal neaizmieg un cenšas iemigt piespiedu kārtā, viņam noteikti vajadzētu piecelties no gultas. Var gadīties, ka šī nakts būs īsa, taču, visticamāk, nākamajā naktī cilvēks gulēs daudz ilgāk un labāk, jo nav iemācījies gultā būt nemierīgs. Gulta ir paredzēta tikai gulēšanai, un tā nav brīvā laika pavadīšanas vieta!

Turklāt miegu ietekmē arī mūsu ierastās ikdienas aktivitātes – komunikācija ar citiem cilvēkiem, kustības, ēšanas paradumi. Aktivitātes dienas laikā palīdz nodrošināt labu diennakts jeb miega un nomoda ritmu, tāpēc dienas laikā jābūt aktīvam, kā arī uzturam jābūt veselīgam un sabalansētam.

Dažādi stimulanti, piemēram, kofeīns, nikotīns un citas vielas noteikti ietekmē miega kvalitāti, tāpēc mūsu miegs patiesībā ir atkarīgs no daudziem dažādiem faktoriem. Bet vissvarīgākais ir saglabāt miega režīmu gan darba dienās, gan arī nedēļas nogalēs.

Vai bezmiegs ir iedzimts?

Jā, daļēji. Ja ģimenē kopumā problēmas ar miegu nepastāv, arī bērniem tādu nebūs un otrādi. Var gadīties, ka cilvēkam ir PER3 gēns, proti, miega gēns ar nelielu mutāciju – tas ir nedaudz vājāks un neļauj cilvēkam labi aizmigt un liek bieži pamosties. Turklāt ir cilvēki, kuri sava temperamenta dēļ vienkārši ir jūtīgāki arī miega laikā.

Bet ģenētikai patiesībā ir ļoti maza nozīme bezmiega gadījumā, jo tikai daži procenti iedzīvotāju ir miega laikā jutīgi. Pārsvarā cilvēkiem ir bezmiegs, jo viņi rīkojas nepareizi attiecībā uz savu miegu, to pat nenojaušot, tādējādi veicinot hronisku bezmiegu.

Minēšu vienkāršu piemēru: cilvēks 1-2 naktis nav varējis gulēt, piemēram, saspringta darba vai kāda cita iemesla dēļ. Trešajā naktī viņš noteikti vēlas labi izgulēties un jau agrā vakarā sāk sevi nodarbināt ar aktīvu domāšanu. Varbūt viņš snauž pa dienu lielā noguruma dēļ, kas vienā vai citā veidā traucē nakts miegu. Viņš, iespējams, arī ies gulēt pārāk agri, lai gulētu ilgāk, bet patiesībā viņa organismā miega hormona melatonīna darbība vēl nav aktivizējusies. Galu galā tas rada to, ka cilvēks iet gulēt agrāk, taču aizmieg sev ierastajā

laikā, kad organisms dabiski sāk ražot vairāk melatonīna. Bet, tikai gaidot miegu gultā, viņš māca savam ķermenim gultā būt nemierīgam.

Protams, bezmiegs var rasties arī citu iemeslu dēļ –hronisku traucējumu, slimības, medikamentu lietošanas vai līdzīgu iemeslu rezultātā. Taču ļoti bieži bezmiega cēlonis ir paša cilvēka uzvedība, kuras pamatā ir nezināšana.

Vai cīruļi un pūces tiešām pastāv? Vai un cik ļoti cilvēka miega ritmu ietekmē sociālais spiediens?

Patiešām, ir dažādi hronotipi. Proti, katram cilvēkam ir noteikts laiks, kad smadzenēs paaugstinās melatonīna koncentrācija. Tāpat katra cilvēka miega ilgums tiek noteikts jau no dzimšanas brīža.

Tomēr izteikti agro un vēlo rītu cilvēku, proti, ekstrēmo variantu, patiesībā ir diezgan maz - tikai aptuveni

6-10%. Lielākā daļa cilvēku pieder vidējam hronotipam. Šie cilvēki iet gulēt laika posmā no deviņiem līdz divpadsmitiem, un, pamatojoties uz šo vairākumu, ir izveidotas arī sociālās normas. Šeit ļoti liela nozīme ir arī miega ilgumam. Jo, ja cilvēkam melatonīna izdalīšanās nenotiek līdz, piemēram, vienpadsmitiem, un viņa vajadzība pēc miega ir deviņas stundas, viņam ir ļoti grūti pamosties pulksten sešos vai septiņos no rīta. Jebkurā gadījumā šim cilvēkam vajag gulēt vairāk.

Cilvēki, kuri neguļ atbilstoši savam hronotipam, ir tik un tā neizgulējušies. Rezultātā organisms sāk mainīties –ātrāk piemetās slimības, un tas nav tik izturīgs. Parasti

22
INTERVIJA AR MIEGA SPECIĀLISTI

šāda situācija beidzas ar klasisku hronisku slimību, piemēram, asinsvadu slimību vai migrēnu. Tāpēc ir ļoti svarīgi atrast pareizo miega ilgumu un laiku, un iekārtot savu dzīvi saskaņā ar tiem, nevis ar sabiedrības normām.

Vai būtu iespējams novirzīt miega ritmu uz vienu vai otru pusi, uzņemot melatonīnu papildus?

Melatonīnu lieto miega ritma traucējumu un smaga bezmiega gadījumā, lai atrastu cilvēka hronotipu. Bet to drīkst lietot tikai īsu brīdi, maksimāli 2-3 nedēļas. Pretējā gadījumā smadzenes pašas pārstās ražot melatonīnu un radīsies pretējs efekts.

Cilvēks var arī pierast dzīvot citā laikā, piemēram, ja zina, ka turpmāk būs ļoti agri jāmostas. Bet arī tas darbojas tikai īstermiņā. Dzīvošana nepareizajā ritmā var darboties mēnesi vai divus, bet tomēr kādā brīdī sāks parādīties bezmiega simptomi. Cilvēks būs miegains un noguris pat tad, kad šķiet, ka viņš guļ pietiekami daudz, tas ir tāpēc, ka viņš neguļ īstajā laikā. Ilgtermiņā mēs nevaram vienkārši pierast gulēt citā laikā.

Vai ir iespējams kompensēt miega badu, guļot diendusu?

Gulēšana dienas laikā atjauno fizisko ķermeni, bet nevar atjaunot smadzeņu šūnas, kas netika atjaunotas iepriekšējā vakarā. Līdz ar to kompensēt to nav iespējams.

Nedēļas nogalē bieži vien cilvēki guļ ilgāk, ierastā laika vietā pamostoties vairākas stundas vēlāk. Taču šādas uzvedības dēļ svētdienas vakarā ir grūti aizmigt, jo pārgulētais miegs jau ir paguvis pazust.

Turklāt es aicinātu cilvēkus apzināti sekot tam, vai kāds matracis neder, jo nereti tādas hroniskas problēmas kā bezmiegs, atkārtotas pamošanās un tamlīdzīgas ir saistītas ar sliktu matraci. Piemēram, ja cilvēkam patīk gulēt uz sāniem, bet viņš to dara uz ļoti stingra matrača, tad tiek novēroti asinsvadu sistēmas darbības traucējumi, jo cilvēkam ir patiesībā neērti un viņš slikti guļ. Tas, vai izvēlēties gulēt uz stingra vai mīksta matrača, protams, ir ļoti individuāli. Katram ir jāatrod savs īstais matracis.

Cik liela loma miega kvalitātē ir labai gultai vai matracim?

Ļoti liela, it īpaši cilvēkam novecojot. Nereti jaunieši spēj labi izgulēties pat uz grīdas, taču, jo vecāki kļūstam, jo vairāk mums ir nepieciešams komforts. Turklāt jāņem vērā, ka mūsu ķermenis mainās diezgan ātri. Tāpēc matracis jāmaina diezgan bieži un jāpārbauda arī dažādi matrači, jo mainoties ķermenim, mainās arī ķermeņa vajadzības. Labu, kvalitatīvu matraci iesaku mainīt vismaz ik pēc 6-7 gadiem, bet nedaudz sliktāku matraci pat reizi divos gados. Noteikti nevajadzētu ilgi gulēt uz veca, izgulēta matrača, jo tas atstāj negatīvu ietekmi gan uz ķermeni, gan arī uz miega kvalitāti.

Jūs esat strādājusi ar miega problēmām vairāk nekā desmit gadus. Kādi ir interesantākie atklājumi par miegu un gulēšanu, kādus šajā laikā esat atklājusi vai novērojusi?

Jūs esat strādājusi ar miega problēmām vairāk nekā desmit gadus. Kādi ir interesantākie atklājumi par miegu un gulēšanu, kādus šajā laikā esat atklājusi vai novērojusi?

Ir daudz aizraujošu lietu, piemēram, man tie ir jaunākie zinātniskie atklājumi, bet interesanti gadījumi atgadās arī darbā. Minēšu vienu piemēru pat to, cik jutīgs pret dažādām ietekmēm ir cilvēka miegs. Pie manis uz pieņemšanu atnāca cilvēks, kuram sapņos rādījās murgi. Ilgu laiku nevarēju tam atrast nekādu izskaidrojumu, jo viņam nebija traumas, un tikai ar noteiktiem paņēmieniem izdevās miega problēmas atrisināt. Es vēlreiz viņu izjautāju un beidzot viņš man atklāja, ka katru vakaru pirms gulētiešanas viņš ēd sieru ar pelējumu. Tad es, protams, sapratu, ka siers var ietekmēt viņa sapņus un aizliedzu viņam to ēst – murgi pazuda.

Tāpat miegs ir ļoti jutīgs pret visa veida stimulatoriem. Tas var apbēdināt daudzus kafijas cienītājus, bet, piemēram, kofeīna ietekmes rezultātā smadzenēs var notikt mikropamošanās. Cilvēks pats to nepamana, jo šīs pamošanās ir ļoti īsas, bet tomēr to dēļ cilvēks nākamajā dienā ir miegains un noguris. Lai mazinātu šo miegainību, viņš dzer daudz kafijas un rodas apburtais loks. Šīs mikropamošanās ir tik īsas, ka cilvēks pats domā, ka nakti nav pamodies un kafija miegu neietekmē. Bet nogurums ir zīme, ka tās joprojām sagrauj miega struktūru un ietekmē arī miega kvalitāti. Cilvēka miegs ir ļoti jutīgs!

23 INTERVIJA AR MIEGA SPECIĀLISTI
Noteikti nevajadzētu ilgi gulēt uz veca, izgulēta matrača, jo tas atstāj negatīvu ietekmi gan uz ķermeni, gan arī uz miega kvalitāti.
Gulta ir paredzēta tikai gulēšanai, un tā nav brīvā laika pavadīšanas vieta!

PADOMI HARMONISKAS GUĻAMISTABAS RADĪŠANAI

Gandrīz trešdaļa dzīves tiek pavadīta guļot, tāpēc guļamistaba ir viena no svarīgākajām vietām mūsu mājā. Saldam miegam ļoti svarīga ir vide, kurā aizmigt. Izlasiet mūsu padomus, kā izveidot guļamistabā harmonisku un nomierinošu gaisotni.

Neitrālie toņi

Ja vēlaties radīt nomierinošu un miegu veicinošu atmosfēru, guļamistabai ir vērts izvēlēties neitrālas krāsas — efektīvas ir krēmkrāsas un krāsas ar pelēku apakštoni, arī dabiskie toņi un baltā krāsa. Izvairieties no pārāk asiem krāsu kontrastiem, taču droši var spēlēties ar materiāliem un faktūrām, nevis ar lieliem rakstiem.

4

Kvalitatīvs matracis, segas un spilveni

Šo padomu ir vērts atkārtot atkal un atkal, jo ērta un elpojoša sega un mīksti spilveni rada mājīgu ligzdas sajūtu. Izmēģiniet dažādus matračus un atrodiet sev tīkamākās segas un spilvenus.

3

Ieguldiet gultas veļā

Vieni dod priekšroku greznākam satīnam vai zīdam, citi - lauku stila linam vai organiskajai kokvilnai. Skaista un tīra gultasveļa noteikti uzlabo garastāvokli. Pēc garas dienas nav nekā labāka kā iekrist skaistos, svaigos palagos! Dienas laikā izmantojiet gultas pārsegu, dekoratīvos spilvenus un pledu — tie ne tikai priecē acis, bet arī aizsargā gultasveļu no putekļiem.

Pievienojiet kumodei vai

naktsgaldiņam detaļas, kas atsvaidzina guļamistabu un rada mājīgumu

Šim nolūkam piemērotas ir sveces, ziedi vāzē, kāds nozīmīgs attēls, fotogrāfija vai mākslas darbs. Taču šajā ziņā jārīkojas ar mērenību, jo atsevišķas pārdomātas detaļas bagātina telpu, bet pārāk liels priekšmetu skaits var padarīt kopskatu smagnēju.

5

Atrodiet vienkāršus veidus priekšmetu uzglabāšanai

Atbrīvojieties no liekā vizuālā trokšņa, izmantojot skaistas kastes vai atvilktnes priekšmetu uzglabāšanai, bet lielākām mantām izmantojiet nakts skapīti vai kumodi. Pārliecinieties, ka jums ir pietiekami daudz vietas, kur glabāt drēbes un citas mantas — telpas stūrī nomestie priekšmeti uzkrās putekļus un liks telpai izskatīties pārblīvētai.

Izvēlieties piemērotu apgaismojumu

Apgaismojumam ir ievērojama loma mājīgas noskaņas radīšanā! Guļamistabā jāizvairās no pārāk spilgtām gaismām vai tādām, kas veido spēcīgus rakstus uz sienām, jo tās ietekmē kopskatu. Šajā telpā drīzāk būs piemēroti maigi un klusinātus toņus radoši gaismekļi. Mēģiniet telpā izveidot tā sauktos gaismas slāņus — gaisma varētu spīdēt no vairākiem telpas stūriem, un vajadzētu būt iespējai gaismekļus izslēgt atsevišķi, proti, pa vienam. Neaizmirstiet logam priekšā pakarināt gaismu aizturošus aizkarus vai žalūzijas!

25
6
1
2
INTERJERA DIZAINERES IETEIKUMI

LĪSAS LONNI ELEGANTĀ MĀJVIETA KURESĀRĒ

Ir vēls, saulains augusta rīts. Klusajās, šaurajās ieliņās stāv sarindojušies stalti, seni nami, un aiz zemajām kaļķakmens sienām stiepjas augsti koki. Esam Kuresāres vecpilsētā, jo Līsa Lonni, kaislīga interjera dizainere, interjera preču e-veikala snug.ee īpašniece un jaunā māmiņa, šeit ir radījusi savu jauno mājokli. Jau no attāluma Līsas ēka piesaista uzmanību ar mežģīņu stilā veidoto verandu, kas stāv uz elegantām kolonnām. Tieši turp mēs šodien dosimies ciemos, lai uzzinātu vairāk par šīs mājas atrašanu un interjera plānošanu.

Aizraušanās ar interjera dizainu

Par interjera dizainu Līsa sāka interesēties bērnībā. «Atceros, ka man bija tikai 11 gadi, kad, pārceļoties uz jaunu mājokli, veidoju zīmējumus ar mēbeļu un aksesuāru izkārtojumu savai topošajai istabai. Izpratne par to, cik ļoti interjers ietekmē mūsu pašsajūtu, man radās jau samērā agri,» viņa piebilst. “Man bieži patika pārvietot savā istabā mēbeles un eksperimentēt ar priekšmetu izkārtojumu. Tas vienmēr radīja manī lielisku pašsajūtu.“ Interjera dizainu Līsa nekur īpaši

nav studējusi–viņa ir absolvējusi Igaunijas biznesa skolas maģistrantūras programmu uzņēmējdarbības vadībā, specializējoties mārketingā un komunikācijā. Taču izpratne par gaumi un interjera dizaina pasauli ir veidojušās pašā procesā - galu galā ikdienā Līsa vada savu mājas labiekārtošanas e-veikalu snug.ee. Mārketinga izglītība Līsai ir bijis liels bonuss: mārketings mani vienmēr ir ļoti interesējis, un es priecājos, ka savā darbā varu apvienot interjera dizaina un mārketinga pasauli.

26 LĪSAS LONNI ELEGANTĀ MĀJVIETA KURESĀRĒ

Instagram ir nebeidzams Līsas iedvesmas avots –gandrīz katru dienu viņa seko līdzi daudziem Igaunijas un ārvalstu interjera dizaineriem. Piemēram, Līsa Tarasa vai Atēna Kalderone, piemērus sniedz Līsa. "Pateicoties Instagram, ir iespējams ielūkoties dažādu cilvēku mājās un ceļot uz vietām, kur citādi nebūtu bijis iespējams nokļūt," viņa piebilst.

Taču ne mazāk svarīgas Līsai ir pašai savas mājas –Sāremā. "Īpaši, protams, Sāremā daba, bet arī kūrorta arhitektūra." Lai gan studijas un darbs viņu aizveda uz Tallinu uz 11 gadiem, nu jau divus gadus viņa atkal ir savā dzimtajā pilsētā.

Atpakaļ uz dzimto salu

Viens no pārcelšanās iemesliem Lonni ģimenei bija bērna piedzimšana. "Kad kļuvu par māti, es sapratu, ka arī es vēlos, lai manam bērnam būtu tāda mierīga mazpilsētas dzīve, kāda man bija, kad es šeit augu, un tā arī tika pieņemts lēmums pārvākties," stāsta Līsa. “Katru dienu esmu tik pateicīga un laimīga, ka varu šeit dzīvot. Tas noteikti ir viens no labākajiem lēmumiem, ko jebkad esmu pieņēmusi.”

Atgriežoties Sāremā, Loni ģimene apmetās Kuresārē. «Māja, kurā atrodas mūsu dzīvoklis, tika celta 19. gadsimta beigās kā pansionāts. Tā tika atjaunota no nulles kā mājas kopija, taču šeit ir saglabātas pēc iespējas vairāk oriģinālās detaļas," stāsta Līsa savā verandā, kuru rotā stikla rūtis. "Man patīk veco māju šarms un aura, kādu neviena jaunā celtne diemžēl nevar piedāvāt.”

Moderns roku rokā ar klasiku

Līsa uzskata, ka mājas interjera veidošanā diezgan liela loma ir ēkas ārpusei. "Kad es pirmo reizi iegādājos dzīvokli, es domāju, ka manas jaunās mājas interjera stils būs diezgan klasisks atbilstoši mājas arhitektūrai," par savām sākotnējām pārdomām stāsta Līsa. "Bet mana sirds pieder skandināvu dizainam," viņa atzīst. "Tāpēc esmu mēģinājis šeit apvienot šos divus stilus."

Papildus tam, lai māja būtu mājīga, ar relaksējošu gaisotni, viņa uzskata, ka interjera dizainā ļoti svarīgas ir arī klasiskās vērtības, kas nenoveco. "Lai gan darba dēļ mani neizbēgami ietekmē dažādas jaunākās interjera dizaina tendences, tomēr savam mājoklim esmu centusies izvēlēties priekšmetus, uz kuriem būtu patīkami skatīties arī pēc desmit gadiem.”

Viņa norāda, ka mājas pabeigšana prasījusi ilgāku laiku, nekā sākotnēji plānots, un tā joprojām nav gluži gatava. “Protams, viena no lielākajām mācībām man pašai sava mājokļa iekārtošanā bija tā, ka, ievācoties, svarīgs ir tikai pats būtiskākais, un labākie lēmumi par iekārtošanu rodas jau tad, kad savās mājās jau dzīvojat. Tādā veidā rodas vislabākā sajūta un jūs varat precīzi redzēt, kādas ir jūsu vajadzības," saka Līsa. “Piemēram, sākumā es šeit neplānoju virtuves salu, bet, te dzīvojot, ātri kļuva skaidrs, ka nepietiek darba vietas un virtuves sala palīdzēs šo problēmu atrisināt.“

Miegs labāk nāk mierīgā guļamistabā

Tīrs, gaišs un dabisks skandināvu stils ir pamanāms arī guļamistabā. "Esmu diezgan rūpīgi sekojusi tam, lai visas telpas būtu vienā stilā un savā starpā harmoniskas gan krāsu, gan materiālu pielietošanas ziņā," viņa skaidro. "Man patīk gaiši un neitrāli toņi, un tie lieliski iederas arī guļamistabā.”

Guļamistabas interjers ir gaumīgs un minimālistisks –tajā atrodas tikai iebūvēts skapis, gulta un naktsgaldiņi ar apgaismojumu. "Mazāk ir labāk,” viņa saka. “Mēs zinām, cik daudz putekļu guļamistabā rodas dažādu tekstilizstrādājumu dēļ. Bet jo mazāk virsmu, no kurām slaucīt putekļus, jo tīrāks ir gaiss telpā," viņa bilst, uzsverot, ka ir praktiska.

Līsa zina, ka ērta gulēšanas poza ir ārkārtīgi svarīga labam miegam, un, ja runa ir par kvalitatīvu gultu, viņa ir nepiekāpīga. "Mums ir cieta Sleepwell RED sērijas kontinentālā gulta," īpaši uzsver Līsa. "Uzreiz zināju, ka šeit noteikti gribu kontinentālo gultu, jo, pēc manām domām, tās ir visērtākās."

Lai gan vienmēr ir labāk izmēģināt gultu uz vietas, Līsa aicina vajadzības gadījumā iegādāties gultu interneta veikalā. "Es pasūtīju savu kontinentālo gultu e-veikalā,

to neizmēģinot, bet viss noritēja pārsteidzoši labi. Viss, kas saistīts ar šo gultu, ir tieši tāds, kādu gaidīju. Izcila kvalitāte! Man patīk, ka pati gulta ir cieta, tā atbalsta muguru un ļauj ķermenim labāk atpūsties. Tajā pašā laikā lateksa virsmatracis piešķir virsmai nepieciešamo mīkstuma pakāpi," viņa raksturo savu gultu. "Sleepwell kontinentālā gulta ir visādā ziņā vērtīgs ieguldījums," ar pārliecību iesaka Līsa.

Spožums, tīrība un miers staro gan no Līsas guļamistabas, gan no visa pārējā, kur piestrādāts ar viņas precīzo aci un jutīgo roku. Neskatoties uz to, ka jaunas mājas projektēšana pēc savas gaumes prasīja diezgan daudz laika un centības, rezultātā ir radīta vieta, kura patiesi iepriecina gan dvēseli, gan arī acis.

29 LĪSAS LONNI ELEGANTĀ MĀJVIETA KURESĀRĒ

KONTINENTĀLĀ GULTA –MAKSIMĀLS KOMFORTS TRIJĀS KĀRTĀS:

1

Matracis uz koka rāmja / 34. lpp.

Klasiskās kontinentālās gultas matracim uz koka rāmja vienmēr ir atsperes. Vienkāršākajās versijās ir bonell atsperes, dārgākos risinājumos tiek izmantota pocket atsperu sistēma. Sleepwell RED sērijā tiek izmantots viena slāņa pocket atsperu bloks, bet BLACK sērijādivslāņu pocket atsperu bloks.

2

Atsperu matracis / 48-52. lpp.

Parastajā gultā atsperu matracis tiek novietots uz koka līstēm, bet īpaši ērtu kontinentālo gultu padara matracis uz koka rāmja kopā ar atsperu matraci. Sleepwell atsperu matračos izmantotas kvalitatīvās pocket jeb atsevišķi iepakotas atsperes. Tas nozīmē, ka katra atspere darbojas kā neatkarīgs atbalsta punkts tieši tur, kur tas visvairāk ir nepieciešams. BLACK sērijas atsperu matračos izmantota 7 zonu pocket atsperu sistēma multipocket-tā padara matraci gulēšanai ērtāku.

3

Virsmatracis / 53-57. lpp.

Kontinentālās gultas neatņemama sastāvdaļa ir tās augšējais slānis jeb virsmatracis. Atbilstoši vēlmēm ar virsmatrača palīdzību gultu var padarīt gan mīkstāku, gan stingrāku. Mūsdienās virsmatraču materiālu izvēle ir ļoti plaša – no klasiskā porolona līdz ārkārtīgi ērtam un mīkstam supersoft lateksam. Izvēloties virsmatraci, noteikti jāpievērš uzmanība tā auduma apstrādei. Vairāki Sleepwell kolekcijas modeļi ir saņēmuši Igaunijas Alerģijas biedrības atzinības zīmi.

IZVĒLIETIES KĀDU NO MŪSU GATAVAJIEM KOMPLEKTIEM

Gatavais komplekts sastāv no rāmja ar matraci un atsperu matrača. Tāpat ieteicams kontinentālajai gultai izvēlēties virsmatraci, gultas kājas un piemērotu audumu no mūsu plašā augstas kvalitātes mēbeļu audumu piedāvājuma. Kontinentālajai gultai var pievienot arī galvgali

Papildiniet ar virsmatraci

BLUE CONTINENTAL

RED CONTINENTAL

BLACK CONTINENTAL / BLACK CONTINENTAL AR ATVILKTNĒM

TOP GREEN virsmatracis

TOP TIGER TOUCH virsmatracis

TOP LATEX LUX virsmatracis

32
RED / BLACK MANGO 4 krāsu toņi RED / BLACK VERANO 4 krāsu toņi RED / BLACK BOLSHOI 3 krāsu toņi RED / BLACK AVOLA 3 krāsu toņi 4 1
Apdare ar mēbeļu audumu

Izvēlieties

Izvēlieties

33 IZVĒLIETIES KĀDU NO MŪSU GATAVAJIEM KOMPLEKTIEM
* Šajā katalogā ir pieejama tikai daļēja Sleepwell produktu izvēle. Plašāku izvēli un informāciju par produktiem skatiet www.sleepwellbed.com LINED galvgalis GEOMETRY galvgalis CUBE galvgalis Kvadrātveida konusa kāja Apaļa koka kāja Slīpa dūmakainā ozola kāja gultas kājas
2 3
Metāla kāja galvgali
34
RĀMIS AR VAI BEZ ATSPERĒM – KURU IZVĒLĒTIES? Ja vēlaties savu jauno kontinentālo gultu salikt paši, varat izvēlēties pamata rāmi bez atsperēm vai matraci ar atsperēm uz koka rāmja. PAMATNES RĀMIS AR VAII BEZ ATSPERĒM –KURU IZVĒLĒTIES?
PAMATNES

PAMATNES RĀMJI

Ja sākotnēji nevēlaties iegādāties luksusa klases gultas risinājumu, vienmēr varat sākt ar RED sērijas gultas rāmi bez atsperēm, kura koka karkasam ir uzlikts kvalitatīvs porolons - amortizācijai.

KUŠETES

Vispirms jāpatur prātā, ka gulta ar daudzslāņu atsperu sistēmu vienmēr rada lielāku gulēšanas komfortu dažādu atsperu slāņu mijiedarbības rezultātā, proti, priekšroka noteikti jādod matračiem ar atsperēm uz koka rāmja. Sleepwell RED sērijas matračiem uz koka rāmja ir divslāņu pocket atsperu sistēma. Ja izvēlieties kādu produktu no šīs sērijas, tad kopā ar atsperu matraci, kas atradīsies virspusē, saņemsiet super ērtu gultu ar trīs slāņu atsperu sistēmu. Ja iegādāsieties arī virsmatraci TOP MICRO-POCKET ar atsperēm, varat radīt kontinentālo gultu pat ar 4 slāņu atsperu sistēmu.

1 2

ATSPERU MATRACISIZVĒLOTIES MATRACI, JĀIEVĒRO PIECI GALVENIE KRITĒRIJI

Atsperu veids

Mūsdienās atsperu pamatveids ir pocket tipa atsperes, kas nozīmē, ka katra matrača atspere ir iepakota atsevišķā auduma maisiņā. Papildus matračiem ar pocket atsperēm ir arī matrači ar klasiskajām bonell atsperēm, taču gultai, kuru lieto ikdienā. No tām drīzāk vajadzētu izvairīties.

Pocket atsperes - guļot uz matrača ar šī tipa atsperēm, ķermenis tiek balstīts tieši vajadzīgajās vietās un tas "pārvietojas" mazāk nekā matracis ar bonell atsperēm. Pocket atsperu bloks var būt bez zonām vai ar zonām. Atsperu bloks ar zonām precīzāk atbalsta ķermeni, taču vēl lielāku atbalstu sniedz matracis ar multipocket tipa mazākiem atsperu blokiem.

1 2 3

Atsperu cietība

Atsperu cietība ir atkarīga no stieples diametra – jo resnāka stieple, jo cietāka atspere un cietāka gulta. Atsperu cietību ietekmē arī atsperes spoļu skaits un forma. Lai novērtētu cietības pakāpes piemērotību, matracis ir jāizmēģina pašam.

Sastāvs

Materiālu klāsts mūsdienās ir ļoti plašs – no klasiskā porolona līdz pat lateksam. Piemērotāko materiālu var atrast, tikai to izmēģinot. Slāņa biezumam jābūt vismaz 2,5 cm.

Matrača pārvalks

Ir vērts pievērst uzmanību auduma papildapstrādei (antibakteriāls, satur papildšķiedras utt.). Tāpat ir svarīgi, lai pārvalks būtu noņemams un mazgājams.

4 5

Virsmatracis

Virs atsperu matrača vienmēr iesakām izmantot virsmatraci. Ja iegādājaties virsmatraci ar vēlamo sastāvu, gulēšanas komforts ievērojami palielinās. Ir vērts atcerēties, ka gultā pavadām 1/3 no savas dzīves.

POPULĀRĀKIE PRODUKTI

Sleepwell ir klientu iecienītākie produkti jau daudzus gadus, jo tie ir ļoti labi matrači

BLUE POCKET – – vienkāršākais matracis ar pocket atsperēm bez zonām.

BLUE POCKET PLUS – BLUE POCKET jaunākās versijas matracis ar 5 zon u pocket atsperu sistēmu. Piedāvājam iespēju izvēlēties matraci ar cietu vai mīkstu atsperu stiepli.

RED POCKET– matracis ar 5 zonu pocket atsperu sistēmu. Piedāvājam iespēju izvēlēties matraci ar cietu, vidēji cietu vai mīkstu atsperu stiepli. Matrača pārvalkā kā papildkārta vienā pusē ir vilna (ziemas pusē) un otrā pusē - kokvilna (vasaras pusē).

RED POCKET PLUS – RED POCKET tālākā attīstība. Materiāls vienā matrača pusē satur dabīgu rīcineļļu ar antibakteriālām īpašībām, kas kavē baktēriju un putekļu ērcīšu izplatīšanos.

BLACK MULTIPOCKET– luksusa klases matracis ar 7 zonu multipocket atsperu sistēmu. Piedāvājam iespēju izvēlēties matraci ar cietu vai mīkstu atsperu stiepli. Matrača pārvalkā kā papildkārta vienā pusē ir vilna (ziemas pusē) un otrā pusē - kokvilna (vasaras pusē).

38 ATSPERU MATRACIS –IZVĒLOTIES MATRACI, JĀIEVĒRO PIECI GALVENIE KRITĒRIJI

ATSPERU MATRAČI AR LATEKSU

Mīksti un izturīgi atsperu matrači ar lateksu satur dabīgo kaučuka koka sulu

RED POCKET ETNO – 5 zonu pocket atsperu bloks. Piedāvājam iespēju izvēlēties matraci ar cietu, vidēji cietu vai mīkstu atsperu stiepli. Matrača abās pusēs ir lateksa kārta, matrača pārvalkā kā papildkārta vienā pusē ir vilna (ziemas pusē) un otrā pusē - kokvilna (vasaras pusē).

BLACK MULTIPOCKET LUX– luksusa klases matracis ar 7 zonu multipocket atsperu sistēmu. Piedāvājam iespēju izvēlēties matraci ar cietu vai mīkstu atsperu stiepli. Vienā matrača pusē ir īpaši biezs un mīksts Pulse™ latekss. Matrača pārvalkā kā papildkārta vienā pusē ir vilna (ziemas pusē) un otrā pusē - kokvilna (vasaras pusē).

BĒRNU MATRAČI

Bērnu matrači ir piemēroti gan standarta, gan divstāvu gultām un ir paredzēti lietošanai ar maksimālo ķermeņa svaru 50 kg.

BLUE CHILDREN BONELL – bērnu matracis ar vienkāršo bonell atsperu sistēmu. Pārvalks ir noņemams un mazgājams 40 grādu temperatūrā.

BLUE CHILDREN POCKET – pocket atsperu sistēma - bērnu matracis. Pārvalks ir noņemams un mazgājams 40 grādu temperatūrā.

ORTOPĒDISKIE ATSPERU MATRAČI

Muguras problēmu gadījumā iesakām izvēlēties piemērotāko produktu no stingrajiem ortopēdiskajiem atsperu matračiem. Tajā pašā laikā der atcerēties, ka visi cilvēki ir atšķirīgi, un stingrs matracis nav ieteicams visu muguras problēmu gadījumā.

BLUE ORTHOPEDIC – vienkāršs matracis ar pocket atsperu sistēmu, vienā pusē ir kokosa šķiedras, otrā - klasiskais porolons.

RED ORTHOPEDIC – matracis ar 5 zonu pocket atsperu sistēmu,vienā pusē ir kokosa šķiedras, otrā pusē - izturīgais Tiger Touch porolons Matrača pārvalkā kā papildkārta vienā pusē ir vilna (ziemas pusē) un otrā pusē - kokvilna (vasaras pusē).

BLACK ORTHOPEDIC – luksusa klases matracis ar 7 zonu multipocket atsperu sistēmu, vienā pusē ir kokosa šķiedras, otrā pusē / profilēts Tiger Touch porolons. Matrača pārvalkā kā papildkārta vienā pusē ir vilna (ziemas pusē) un otrā pusē - kokvilna (vasaras pusē).

39 ATSPERU MATRACIS –IZVĒLOTIES MATRACI, JĀIEVĒRO PIECI GALVENIE KRITĒRIJI

VIRSMATRACIS –KĀPĒC UN KĀDU IZVĒLĒTIES?

40
VIRSMATRACIS –KĀPĒC UN KĀDU IZVĒLĒTIES?

1 2 3

Virsmatracis padara gultu ērtāku un, ja nepieciešams, palīdz no diviem matračiem izveidot vienu veselu.

Virsmatracis aizsargā matraci no netīrumiem un nodiluma, kā arī pagarina tā kalpošanas laiku.

Virsmatraci var izmantot, lai padarītu mīkstāku dīvānu, izvelkamo gultu un guļamvietu teltī.

STINGRI VIRSMATRAČI

Ja vēlaties stingrāku gulēšanas vietu, izvēlieties kādu no šiem produktiem:

TOP TIGER TOUCH – satur Tiger

Touch porolonu, kas materiālu ražošanā ir jaunākais atklājums. Tiger Touch porolons ļauj gaisam brīvi plūst un veido ķermeni atbalstošu, patīkami atsperīgu formu.

TOP TIGER TOUCH PLUS – biezāks un tādēļ nedaudz stingrāks par iepriekšējo versiju.

TOP COCO – satur dabīgās kokosa šķiedras, kas padara gultu īpaši cietu.

VIENKĀRŠI VIRSMATRAČI

Vieglāks virsmatracis - izvēlieties kādu no šiem produktiem:

TOP FOAM – vienkāršs virsmatracis ar porolonu, vidēji stingrs.

TOP PROFILED FOAM – vienkāršs, nedaudz biezāks par iepriekšējo, bet ar porolonu, kas atgādina olu resti, vidēji stingrs.

VIRSMATRACIS UN PĀRSEGS

Papildaizsardzība virsmatrača virsmai: Daggkapa – šķidrumu necaurlaidīgs un elpojošs palags spilvenam, virsmatracim vai pamatmatracim.

TOP Hygienic pārsegs – vienkāršs pārsegs ar gumijām malās.

TOP Hygienic Lux pārsegs – luksusa klases pārsegs ar gumijām malās.

42 VIRSMATRACIS –KĀPĒC UN KĀDU IZVĒLĒTIES?

MĪKSTI VIRSMATRAČI

Ja vēlaties padarīt savu gultu mīkstāku, izvēlieties kādu no šiem produktiem:

TOP LATEX ETNO – virsmatracis ar mīkstu lateksu. Auduma dizainā izmantots nacionālais Hāpsalu šalles motīvs.

TOP LATEX PULSE – nedaudz mīkstāks par iepriekšējo, virsmatracis ar izturīgu Pulse™ lateksu.

TOP GREEN – virsmatracis ar Bio visco jeb tā saucamo atmiņas porolonu, satur dabīgu rīcineļļu ar antibakteriālām īpašībām.

TOP MICROPOCKET

Luksusa klases virsmatracis ar atsperēm.

Sleepwell virsmatraču jaunākais produkts, ļoti ērts virsmatracis ar micropocket atsperu sistēmu.

Tas ir ideāli piemērots gan kā papildkārta pamata matracim, gan kā pagaidu gulta viesiem.

Matrača biezums 9 cm.

JAUNUMS

GULTA-KUŠETE - ALTERNATĪVA KONTINENTĀLAJAI GULTAI?

Par gultu-kušeti ir vērts padomāt, ja meklējat nedaudz vienkāršāku gultu vasarnīcai, īres dzīvoklim, bērnu vai viesistabai. Pēc būtības tas ir matracis ar koka rāmi, kuram var ātri pielikt kājas, pārvēršot to par gultu. Tomēr ir vērts paturēt prātā, ka šāda gulta ir paredzēta lietošanai ar virsmatraci.

Sleepwell piedāvā arī plašu galvgaļu klāstu šādām gultām, un kopā ar atbilstošu mēbeļu audumu varat radīt sev lielisku gultu.

Praktisks risinājums Sleepwell kolekcijā ir RED STORAGE gulta, kurai ir ietilpīga uzglabāšanas vieta zem paceļamās kušetes daļas.

Sleepwell kolekcijā varat izvēlēties kādu no 3 kušetēm:

1 2 3

BLUE POCKET

Matracis uz koka rāmja ar vienkāršu pocket atsperu sistēmu.

RED POCKET

Divas kārtas, zonēta pocket atsperu sistēma.

RED POCKET STORAGE

Gulta ar paceļamu matrača daļu, kur atrodas plaša mantu uzglabāšanas vieta.

45
GULTA-KUŠETEALTERNATĪVA KONTINENTĀLAJAI GULTAI?

SLEEPWELL PRODUKTI

Garantijas un sertifikāti:

· Atsperu sistēmu kvalitāti garantē DIN EN ISO 9001 sertifikāts.

· Zonētajai atsperu sistēmai ir 5 gadu ražotāja garantija.

· Matračos izmantotais porolons, latekss, vilna, kokvilna un pārklājuma audums atbilst starptautiskajam Oeko-Tex 100 standartam. Tas nozīmē, ka Sleepwell produktos izmantotie materiāli nesatur cilvēkiem kaitīgas vielas un ir ražoti videi draudzīgā veidā.

· Porolona kvalitāti ir apstiprinājusi Igaunijas Alerģijas biedrība.

· Daudziem virsmatračiem ir piešķirts Igaunijas Alerģijas biedrības marķējums.

47

ATSPERU MATRAČI

Atsperes pocket

Sastāvs porolons 2,5 cm

Oderējums -

Audums 100% poliesters

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 19

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

BLUE POCKET BLACK MULTIPOCKET

Atsperes 7 zonu multipocket

Sastāvs Tiger Touch porolons 3 cm

Oderējums vilna/ kokvilna

Audums Supersoft, 66% poliesters / 32% modāls / 2% elastāns

RED POCKET

Atsperes 5 zonu pocket

Sastāvs Tiger Touch porolons 3 cm

Oderējums vilna / kokvilna

Audums 59% poliesters / 41% kokvilna

Īpaša auduma

apstrāde Sanitized

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 22

Izmēri (cm) 80x200* / 90x200* / 120x200* / 140x200* / 160x200* / 180x200* / specifiski izmēri

* Iespējams pasūtīt ar mēbeļu auduma maliņu

POCKET ATSPERU MATRAČI

Īpaša auduma

apstrāde Sensity / Doucinelle

Mazgāšana 60°C

Augstums (cm) 25

Izmēri (cm) 80x200* / 90x200* / 120x200* / 140x200* / 160x200* / 180x200* / specifiski izmēri

* Iespējams pasūtīt ar mēbeļu auduma maliņu

Mūsdienās atsperu matračos pārsvarā tiek izmantota pocket atsperu sistēma, kurā katra atspere tiek iepakota atsevišķā vilnas maisiņā. Šāds risinājums ļauj atsperei patstāvīgi iegrimt līdz pat trešdaļai, pateicoties kam matracis vislabāk un precīzāk atbalsta ķermeni vajadzīgajā vietā. Pocket atsperu sistēma var būt bez zonējuma (BLUE POCKET) vai zonēta, lai nodrošinātu precīzāku atbalstu (RED POCKET). Multipocket atsperu sistēmai (BLACK MULTIPOCKET), pateicoties atsperu nelielajam diametram, atbalsta punktu skaits uz m² ir dubultots, tādējādi nodrošinot ķermenim vēl labāku un precīzāku atbalstu.

48
TT FOAM INSIDE TT FOAM INSIDE VIDĒJS STINGRS VIDĒJS MĪKSTS STINGRS MĪKSTS

BLUE POCKET PLUS

Atsperes 5 zonu pocket

Sastāvs profilēts porolons 5 cm / porolons 2,5 cm

Oderējums -

Audums 100% poliesters

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 23 cm

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / specifiski izmēri

RED POCKET PLUS

Atsperes 5 zonu pocket

Sastāvs Bio visco 3 cm / Tiger Touch porolons 3 cm

Oderējums kokvilna / kokvilna

Audums 59% poliesters / 41% kokvilna

Īpaša auduma

apstrāde Sanitized

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 22

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

ATSPERU
MATRAČI TT FOAM INSIDE
STINGRS VIDĒJS STINGRS VIDĒJS

ATSPERU MATRAČI RED POCKET ETNO

Atsperes 5 zonu pocket

Sastāvs perforēts latekss 3 cm

Oderējums vilna/ kokvilna

Audums Tautisks raksts, 50% viskoze / 50% poliesters

BLACK MULTIPOCKET LUX

Atsperes 7 zonu multipocket

Sastāvs Pulse latekss 5cm / perforēts latekss 3 cm

Oderējums kokvilna/ kokvilna

Audums Supersoft, 66% poliesters / 32% modāls / 2% elastāns

Īpaša auduma

apstrāde Sensity

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 22

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / specifiski izmēri

Īpaša auduma

apstrāde Sensity / Doucinelle

Mazgāšana 60°C

Augstums (cm) 27

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

50
STINGRS VIDĒJS MĪKSTS STINGRS MĪKSTS

BLUE ORTHOPEDIC RED ORTHOPEDIC

Atsperes pocket

Sastāvs kokoss 2 cm / porolons 2,5 cm

Oderējums -

Audums 100% poliesters

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 18

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

BLACK ORTHOPEDIC

Atsperes 7 zonu multipocket

Sastāvs kokoss 2 cm / profilēts Tiger Touch porolons 5 cm

Oderējums kokvilna/ kokvilna

Audums Bambuss, 64% poliesters / 36% viskoze

Atsperes 5 zonu pocket

Sastāvs kokoss 2 cm / Tiger Touch porolons 3 cm

Oderējums kokvilna/ kokvilna

Audums Bambuss, 64% poliesters / 36% viskoze

Īpaša auduma

apstrāde Bambuss

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 21

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

ORTHOPEDIC ATSPERU MATRAČI

Īpaša auduma

apstrāde Bambuss

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 26

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Muguras problēmu gadījumā iesakām izvēlēties kādu no cietajiem ortopēdiskajiem atsperu matračiem. Tie ir divpusēji matrači, kuru viena puse vienmēr ir izgatavota no īpaši cietām kokosa šķiedrām. Tajā pašā laikā der atcerēties, ka visi cilvēki ir atšķirīgi un gulēšana uz cietas virsmas nav ieteicama visu muguras problēmu gadījumā.

Ortopēdisko matraču flagmanis ir BLACK ORTHOPEDIC, kurā izmantota multipocket atsperu sistēma ar lielu atsperu skaitu un lielisks, mitrumu absorbējošais Bambuss audums ar dabīgām bambusa šķiedrām.

51
ATSPERU MATRAČI
TT FOAM INSIDE TT FOAM INSIDE ĪPAŠI STINGRS ĪPAŠI STINGRS ĪPAŠI STINGRS

ATSPERU MATRAČI

BLUE CHILDREN BLUE CHILDREN PLUS

Atsperes bonell

Sastāvs porolons 2 cm

Oderējums -

Audums 50% viskoze / 50% poliesters

Atsperes pocket

Sastāvs porolons 2 cm

Oderējums -

Audums 50% viskoze / 50% poliesters

Īpaša auduma

apstrāde Sensity

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 12

Izmēri (cm) 70x155 / 80x200 / 90x200

Īpaša auduma

apstrāde Sensity

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 13

Izmēri (cm) 70x155 / 80x160 / 80x180 / 80x200 / 90x200 / specifiski izmēri

52
VIDĒJS MĪKSTS

DAGGKAPA

Daggkapa aizsargpalagi

Sleepwell piedāvājumā ir Daggkapa aizsargpalagi bērnu matračiem, atsperu matračiem un virsmatračiem. Mīksti un šķidrumu necaurlaidīgi aizsargpalagi ir vēlama papildkārta, īpaši bērnu gultiņās. Matraču un bērnu matraču aizsargpalagi ir pārklāti ar ērtu virskārtu no kokvilnas un poliestera. Matraču aizsargpalagiem ir Lyocell virskārta, kuras izgatavošanā tiek izmantots eikalipts.

Daggkapa aizsargspilvendrānas

Grūtāk kopjamiem spalvu spilveniem iesakām izmantot spilvenu aizsargspilvendrānas. Elpojošās un šķidrumu necaurlaidīgās Daggkapa aizsargspilvendrānas ir pārklātas ar Lyocell kārtu, kas izgatavota no eikalipta.

TOP HYGIENIC TOP HYGIENIC LUX

Sastāvs -

Oderējums -

Audums 100% poliesters

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 1

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Sastāvs -

Oderējums -

Audums Supersoft, 66% poliesters / 32% modāls / 2% elastāns

Īpaša auduma apstrāde Sensity / Doucinelle

Mazgāšana 60°C

Augstums (cm) 1,5

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / specifiski izmēri

53
VIRSMATRAČI

VIRSMATRAČI TOP FOAM TOP PROFILED FOAM

Sastāvs porolons 2,5 cm

Oderējums -

Audums 100% poliesters

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 3

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Sastāvs profilēts porolons 5 cm

Oderējums -

Audums 100% poliesters

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 6

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

54

TOP TIGER TOUCH

Sastāvs Tiger Touch porolons 3 cm

Oderējums vilna/ kokvilna

Audums 59% poliesters / 41% kokvilna

TOP TIGER TOUCH PLUS

Sastāvs 7 zonu profilēts Tiger Touch porolons 5 cm

Oderējums vilna/ kokvilna

Audums 59% poliesters / 41% kokvilna

Īpaša auduma

apstrāde Sanitized

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 4

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / specifiski izmēri

TOP COCO

Sastāvs kokoss 2 cm

Oderējums vilna/ kokvilna

Audums Bambuss, 64% poliesters, 36% viskoze

Īpaša auduma

apstrāde Bambuss

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 3

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Īpaša auduma

apstrāde Sanitized

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 6

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

VIRSMATRAČIGULĒŠANAS ĒRTUMAM

Gulēšanas komfortu var veiksmīgi regulēt ar virsmatraci. Lai saglabātu vai palielinātu matrača cietību, iesakām izvēlēties TIGER TOUCH vai TIGER TOUCH PLUS virsmatraci, kurā izmantots izturīgs Tiger Touch porolons ar lielisku atsperīgumu. Gultu var padarīt īpaši cietu ar COCO virsmatraci, kas izgatavota no kokosa šķiedrām.

Mīkstākai gultai iesakām izvēlēties virsmatraci ar lateksu. Virsmatracis TOP LATEX LUX padara gultu īpaši mīkstu.

55 VIRSMATRAČI
TT FOAM INSIDE

VIRSMATRAČI

TOP LATEX ETNO TOP LATEX LUX

Sastāvs perforēts latekss 3cm

Oderējums vilna/ kokvilna

Audums Tautisks raksts

50% viskoze / 50% poliesters

Sastāvs profilēts un perforēts latekss 5 cm

Oderējums vilna/ kokvilna

Audums Supersoft, 66% poliesters / 32% modāls / 2% elastāns

Īpaša auduma

apstrāde Sensity

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 4

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 140x210 / 160x200 / 160x210 / 180x200 / 180x210 / specifiski izmēri

TOP GREEN

Sastāvs 7 zonu profilēts Bio visco 5 cm

Oderējums vilna/ kokvilna

Audums Seaqual, 100% poliesters

Īpaša auduma

apstrāde Recycled

Mazgāšana 60°C

Augstums (cm) 6

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200* / 160x200* / 180x200* / specifiski izmēri

* Iespējams pasūtīt ar mēbeļu auduma maliņu

Īpaša auduma

apstrāde Sensity / Doucinelle

Mazgāšana 60°C

Augstums (cm) 6

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200* / 140x210* / 160x200* / 160x210* / 180x200* / 180x210* / specifiski izmēri

* Iespējams pasūtīt ar mēbeļu auduma maliņu

TOP GREEN

TOP Green ir augstas kvalitātes virsmatracis, kas izgatavots no dabīgiem un dabai draudzīgiem materiāliem. Iekšējais materiāls ir Bio visco un satur dabīgo rīcineļļu (viena matrača puse ir profilēta, lai radītu masāžas efektu), kuras antibakteriālās īpašības kavē putekļu ērcīšu izplatīšanos. Matrača pārvalks ir izgatavots no Seaqual™ poliestera šķiedras – materiāla, kas izgatavots no plastmasas atkritumiem, kuri savākti pasaules okeānos un pārstrādāti. Jaunais materiāls ir cilvēkiem 100% drošs, ko apliecina arī Oeko-Tex sertifikāts.

56

VIRSMATRAČI

TOP LATEX MICROPOCKET

Sastāvs perforēts latekss 3 cm

Atsperes micropocket 2 cm

Oderējums vilna/ kokvilna

Audums 72% poliesters / 28% viskoze

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana 60°C

Augstums (cm) 9

Izmēri (cm) 160x200 / 180x200

TOP LATEX MICROPOCKET

Virsmatracis ar gaisīgajām pocket atsperēm, kuras no abām pusēm ir pārklātas ar lateksu.

TOP LATEX MICROPOCKET ir Sleepwell virsmatraču flagmanis, par kuru sapņo arī lielākie miega cienītāji.

VIRSMATRACIS MOTORIZĒTĀM GULTĀM

TOP LATEX ETNO DUO

Sastāvs perforēts latekss 3 cm

Oderējums vilna/ kokvilna

Audums Tautisks raksts 50% viskoze / 50% poliesters

Īpaša auduma

apstrāde Sensity

Mazgāšana 40°C

Augstums (cm) 4

Izmēri (cm) 160x200 / 180x200

57

PAMATRĀMIS

RED PAMATRĀMIS

Atsperes -

Sastāvs porolons 2,5 cm

Oderējums -

Audums 14 mēbeļu audumi

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 15

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200

58

BLUE POCKET KUŠETE

Atsperes pocket

Sastāvs porolons 2,5 cm

Oderējums -

Audums 3 mēbeļu audumi, vidū viegls stretch audums

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 28

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200

STINGRS

RED POCKET KUŠETE RED STORAGE KUŠETE

Atsperes 5 zonu pocket / minipocket

Sastāvs Tiger Touch porolons 3 cm

Oderējums -

Audums 14 mēbeļu audumi, vidū gaišs stretch audums

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 30

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 /

Atsperes 5 zonu pocket

Sastāvs Tiger Touch porolons 3 cm

Oderējums -

Audums 14 mēbeļu audumi, vidū gaišs stretch audums

Īpaša auduma

apstrāde -

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 56

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200

59 KUŠETES
STINGRS VIDĒJS MĪKSTS STINGRS VIDĒJS MĪKSTS

MOTORIZĒTĀ GULTA

RED MOTORIZĒTĀ GULTA

Atsperes 5 zonu pocket

Sastāvs porolons 3,5 cm

Audums 7 mēbeļu audumi (AVOLA un MANGO), vidū gaišs stretch audums

Augstums (cm) 34

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 No divām motorizētām gultām ar virsmatrača palīdzību var izveidot lielāku gultu160x200 vai 180x200.

STINGRS MĪKSTS

60

BLUE CONTINENTAL

PAMATNES RĀMIS

Atsperes -

Sastāvs -

Audums 3 mēbeļu audumi, vidū viegls stretch audums

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 22

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200 / 140x200

ATSPERU MATRACIS

Atsperes pocket

Sastāvs porolons 2,5 cm

Audums 3 mēbeļu audumi, vidū viegls stretch audums

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 19

Izmēri (cm) 140x200 / 160x200 / 180x200

STINGRS

RED CONTINENTAL MATRACIS UZ KOKA RĀMJA

Atsperes pocket no malas līdz malai

Sastāvs porolons 2,5 cm

Audums 14 mēbeļu audumi, vidū Antislip audums

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 28

Izmēri (cm) 80x200 / 80x210 / 90x200 / 90x210 / 140x200 / 140x210

ATSPERU MATRACIS

Atsperes 5 zonu pocket

Sastāvs Tiger Touch porolons 3 cm

Audums 14 mēbeļu audumi, vidūgaišs stretch audums

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 22

Izmēri (cm) 140x200 / 160x200 / 180x200

STINGRS VIDĒJS MĪKSTS

61 KONTINENTĀLĀS GULTAS

MATRACIS UZ KOKA RĀMJA

Atsperes pocket no malas līdz malai / minipocket

Sastāvs porolons 2,5 cm

Audums 14 mēbeļu audumi, vidū Antislip audums

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 30

Izmēri (cm) 80x200 / 80x210 / 90x200 / 90x210

ATSPERU MATRACIS

Atsperes 7 zonu multipocket

Sastāvs Tiger Touch porolons 3 cm

Audums 14 mēbeļu audumi, vidū gaišs stretch audums

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 25

Izmēri (cm) 160x200 / 180x200

STINGRS MĪKSTS

BLACK CONTINENTAL AR ATVILKTNĒM

MATRACIS UZ KOKA RĀMJA

Atsperes -

Sastāvs -

Audums 14 mēbeļu audumi, vidū Antislip audums

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 28

Izmēri (cm) 80x200 / 90x200

ATSPERU MATRACIS

Atsperes 7 zonu multipocket

Sastāvs Tiger Touch porolons 3 cm

Audums 14 mēbeļu audumi, vidū gaišs stretch audums

Mazgāšana mazgāt nedrīkst

Augstums (cm) 25

Izmēri (cm) 160x200 / 180x200

STINGRS MĪKSTS

63 BLACK CONTINENTAL
KONTINENTĀLĀS GULTAS

GALVGALIS

Galvgalis tiek izmantots kušetēm un kontinentālajām gultām. Izmantojot galvgali, ir iespējams viegli izveidot pilnvērtīgu guļvietu.

Sleepwell kolekcijā ir plaša galvgaļu izvēle - dažādi dizaini un mēbeļu audumi.

BLUE sērijā tiek piedāvāti divi, bet RED un BLACK sērijās ir pieejami 9 augstas kvalitātes galvgaļi.

64 GALVGALIS

BLUE RED / BLACK

DIONE

PILLOW

Augstums:

Augstums:

Augstums:

Augstums:

Augstums:

Biezums: 7

BLOCKELIS

Augstums: 126,5

Biezums:

SOLHALL

Augstums:

Biezums:

KRONANG

Augstums:

Biezums: 12

GEOMETRY

Platums:

Augstums: 131

Biezums: 12,5

65
121
141
181
Platums: 81 / 91 /
/
/ 161 /
130
81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
141
181
Platums: 81 / 91 / 121 /
/ 161 /
130
12
81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
Platums:
105
12
Biezums:
81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
H20 LOW Platums:
95
7
81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
Biezums:
H35 Platums:
115
10
Biezums:
100 / 110 / 140 / 160 / 180 / 200
127
LINED Platums:
Augstums:
Biezums: 11
141
181
Platums: 81 / 91 / 121 /
/ 161 /
91
121
141
181
14 NEW YORK Platums: 81 /
/
/
/ 161 /
125
121
141
161
181
Platums: 81 / 91 /
/
/
/
95 Biezums: 10
81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
126,5
10 GALVGALIS
CUBE Platums:
Augstums:
Biezums:

Naktsskapīši

Ozolkoka naktsskapīši ar ziemeļniecisku dizainu ir pieejami divās krāsās: dabīgā ozola krāsā un melnā krāsā. Skapim ir viegli aizverama atvilktne un ietilpīga plaukta daļa.

Izmēri: 40x40x65 cm.

Lādes

Lāde ir ērta un parocīga apģērbu vai citu noderīgu priekšmetu uzglabāšanai. Var novietot kājgalī, piemērota arī sēdēšanai. Sleepwell kolekcijā var izvēlēties kādu no trim dizainiem –ULVASEN, SOLHALL un PLAIN

1 2 3

Lādes ar izturīgu konstrukciju un kvalitatīvu aizdari ir pieejamas dažādās krāsās no RED un BLACK sēriju audumiem.

Izmēri: 120x50x46 / 150x50x46 / 180x50x46 cm.

66
1 2 3

Spilveni

Spilvens no Memory-foam putām jeb no "poro lona ar atmiņu" ir īpaši piemērots tiem, kas dod priekš roku gulēšanai uz sāniem, jo spilvenam ir tāda forma, kas atbalsta kaklu. Spilvenam var izvēlēties arī divus augstumus – viena puse augstāka, otra zemāka.

Lateksa spilvens ir perforēts, tāpēc tas ir elpo jošs un īpaši elastīgs. Spilvens nekad nesaraujas un nemaina formu tā kā tas notiek ar dūnu un spalvu spil veniem. Jūs varat izvēlēties starp diviem dažāda aug stuma lateksa spilveniem.

Gan memory-foam, gan arī lateksa spilvens ir dabiski putekļu ērcīšu atgrūdoši materiāli.

Gultas kabatas

Kontinentālajai gultai iespējams pasūtīt praktiskas gultas kabatas, kurās var ievietot žurnālus, pulti, zāles u.c.

Gultas kabatas ir pieejamas visās 14 Sleepwell mēbeļu audumu krāsās.

1 2 1 2

KĀJAS

Kantaina konusveida kāja

Bērza koka kājas

5 krāsu izvēle: sarkankoka brūns, ozolkoka, dabiska, balta un melna. Augstums: 12 cm (kontinentālajām gultām), 18 cm (pamatnes rāmjiem un kušetēm) un 23 cm (ozola beice)

Ozolkoka kājas (ieeļļotas)

Augstums: 12 un 18 cm

Slīpa konusveida kāja

Dūmakaina ozolkoka kāja (ieeļļota)

Augstums: 12 un 18 cm

APAĻAS KĀJAS

Izvēlē 2 stili: Koka kājas retro stilā

Krāsa: dižskābardis

Augstums: 18 cm

Apaļa koka kāja

Krāsa: ķirsis

Augstums: 5, 12 un 18 cm

Stūra kāja

No dabīgā oša (beicēta un ieeļļota)

Augstums: 5,5 cm

Metāla kāja

Cilindriska metāla kāja

Augstums: 14 cm

Plastmasas kājas

RED Storage kušetes plastmasas kāja

Augstums: 5 cm

Galvgaļa plastmasas kāja

Augstums: 12 cm

68
KĀJAS

AUDUMI

Ideāla gultas veļa pieskaņojas guļamistabai, rotā gultu un ir viegli kopjama. Visi Sleepwell mēbeļu audumi ir eleganti, kvalitatīvi un viegli kopjami, kā arī atbilst starptautiskā Oeko-Tex standarta prasībām.

BLUE audumu izvēle

BLUE sērijas 3 audumi ir izturīgi, skaistās skandināvu krāsās.

RED / BLACK audumu izvēle

RED un BLACK sērijas pamataudumu izvēli sastāda 14 audumi - luksusa klases, izturīgi un elegantās krāsās.

69
VERANO AGGE MANGO BOLSHOI AVOLA
Bēšs
Gaiši
Bēšs
Tumši Tumši Tumši Tumši Brūns Pelēks Pelēks Gaiši Gaiši Gaiši
Gaiši bēšs Gaiši bēšs
pelēks Bēšs
Bēšs

AUDUMI UN AUDUMU APSTRĀDE

Bambuss

Dabīgs, izturīgs pret mitrumu un ļoti mīksts

Bambuss ir ļoti īpašs augs – papildus izcilajam spēkam un ātrajam augšanas ātrumam, tam piemīt arī lieliskas antibakteriālas īpašības. Dabiskā aizsardzība pret baktērijām ļauj izvairīties no ķimikāliju lietošanas, padarot bambusu par videi īpaši draudzīgu materiālu.

Mīkstie un izturīgie bambusa izstrādājumi labi uzsūc mitrumu un lieliski ļauj plūst gaisam, tieši tāpēc tie garantē vislabāko gulēšanas komfortu. Bambusa izstrādājumi ar antibakteriālajām īpašībām ir ideāli piemēroti alerģiskiem cilvēkiem.

SEAQUAL™

Audums satur plastmasu, kas savākta pasaules okeānos un tad pārstrādāta

Vai zinājāt, ka gandrīz 12 miljoni tonnu plastmasas katru gadu nonāk mūsu okeānos? No tiem 92% ir makroplastmasa, kas laika gaitā sadalās mikroplastmasā un kādā brīdī nonāk uz mūsu pusdienu galda.

Seaqual™ poliestera šķiedra ir izgatavota no 100% pārstrādātas plastmasas. Tā ir viena no sertificētākajām un videi draudzīgākajām šķiedrām pasaulē.

Apskaujiet dabu, guļot uz Seaqual™ matrača. Seaqual™ ir indivīdu, organizāciju un uzņēmumu kopums, kas strādā, lai attīrītu okeānus un palielinātu izpratni par jūras atkritumu problēmu. Seaqual™ palīdz pārvērst bīstamo, no okeāna izcelto plastmasu luksusa klases audumā.

70
AUDUMI UN AUDUMU APSTRĀDE

Sanitized™

Ar apstrādi pret putekļu ērcītēm

Antimikrobiālā Sanitized™ apstrāde novērš pelējuma un sēnīšu veidošanos, kā arī novērš baktēriju un putekļu ērcīšu izplatīšanos. Higiēniskie matrači ar Sanitized™ apstrādi ir lieliski piemēroti alerģiskiem cilvēkiem!

Sensity™

Samazina mitrumu, neitralizē nepatīkamās smakas un saglabā matraci svaigu

Sensity™ ir unikāla audumu apstrādes tehnoloģija, kuras pamatā ir 100% dabīgas probiotikas. Sensity™ mikrokapsulas atbrīvo audumā labvēlīgās baktērijas, kas novērš putekļu ērcīšu un kaitīgo baktēriju izplatīšanos, un palīdz neitralizēt nepatīkamās smakas.

Audums ar Sensity™ apstrādi palīdz radīt tīru un veselīgu miega vidi un pagarina matrača kalpošanas laiku. Lieliski piemērots alerģiskiem cilvēkiem.

Doucinelle™

Īpaši mīksts un grezns

Doucinelle™ ir luksusa klases audums ar īpaši mīkstu tekstūru, miega laikā tas palīdz uzturēt ķermeņa temperatūru un rada maksimālu komforta sajūtu. Audums labi regulē mitrumu, nodrošinot sausāku gulēšanas vidi, novēršot putekļu ērcīšu un baktēriju izplatīšanos gultā.

SensICE™

Regulē ķermeņa temperatūru, ar atvēsinošu efektu

Temperatūrai ir liela nozīme aizmigšanas brīdī – lai aizmigtu, mūsu ķermeņa temperatūrai ir jāsamazinās. Audumiem, kas apstrādāti ar inovatīvo SensICE™ tehnoloģiju, ir atvēsinošs efekts un, pieskaroties, tie ir patīkami vēsi.

71
AUDUMI UN AUDUMU APSTRĀDE

MATERIĀLI

Kokvilna

Kokvilna ir elpojošs materiāls, saskaroties ar ķermeni, tas ir mīksts un patīkams. Tāpēc kokvilna tiek izmantota kā matraču pārsegs. Ja jūsu matracim vienā pusē ir vilna, bet otrā kokvilna, vasarā pagrieziet kokvilnas pusi uz augšu – tā matracis labāk ļauj plūst gaisam un gulta neuzkarst.

Sleepwell matraču iekšējais materiāls sastāv no augstas kvalitātes 100% kokvilnas

Porolons

Mūsdienās porolons jeb poliuretāna putas ir mīkstas, ļauj plūst gaisam, nesmaržo un neuzsūc svešas smakas. Turklāt porolons ir veselīgs, jo tā nav piemērota dzīvesvieta putekļu ērcītēm.

Pocket un multipocket atsperu sistēmas

Pocket atsperu sistēma - katra matrača atspere ir iepakota atsevišķā auduma maisiņā. Pateicoties iepakotajām atsperēm, ķermenis guļus stāvoklī gūst atbalstu vajadzīgajās vietās - ķermeņa spiedienam tiek pakļauta nevis visa matrača virsma, bet tikai tā matrača daļa, uz kuru spiež ķermeņa svars. Tādā veidā jūs varat brīvi pārvietoties blakus savam dzīvesbiedram, nekustinot visu gultas virsmu un netraucējot dzīvesbiedra miegu.

Atsevišķos Sleepwell BLUE un visos RED sērijas matračos ir 5 zonu pocket atsperu sistēma. Tas nozīmē, ka atsperes ir sadalītas dažādās zonās atbilstoši dažādu ķermeņa daļu vajadzībām – pleci un gurnu zona ir atbalstīta ar spēcīgākajām atsperēm, lai šīs ķermeņa pārāk neiegrimtu matracī. Tādā veidā garumā tiek nodrošināts pareizs mugurkaula stāvoklis miega cikla laikā.

Sleepwelli BLACK sērijas matracī ir 7 zonu multipocket atsperu sistēma, kur uz kvadrātmetru ir divas reizes vairāk atsperu kā parastajā pocket atsperu sistēmā. Šāda sistēma nodrošina daudz precīzāku atbalstu visam ķermenim, jo atbalsta punktu skaits ir daudz lielāks.

Vilna

Vilna ir silts, mīksts un elpojošs materiāls, kas uzsūc mitrumu, bet tam pieskaroties mitrumu nevar just. Šo ķermenim draudzīgo īpašību dēļ vilna ir populārs materiāls, kuru izmanto matraču virskārtā, kas atrodas vistuvāk ķermenim.

Ja jūsu matracim vienā pusē ir vilna un otrā kokvilna, ziemā pagrieziet vilnas pusi uz augšu – tādā veidā gulta būs siltāka un labāk tiks regulēts mitrums. Sleepwell matračos izmantotā vilna ir dabīgā aitas vilna, kas nav sajaukta ar sintētiskiem materiāliem. Vilna ir rūpīgi attīrīta, ar minimālu tauku saturu – tāpēc Sleepwell matračiem dabīgo aitas vilnas smaržu gandrīz nemaz nevar sajust. Izņemot jaunu produktu no iepakojuma, vilnas smarža vēl var būt jūtama, taču tā izkliedējas dažu nedēļu laikā.

Sleepwell produktos izmantoto porolonu ir apstiprinājusi Igaunijas Alerģijas biedrība.

Vairākos Sleepwell matračos ir izmantots Tiger Touch porolons, kas ir atsperīgāks un izturīgāks par parasto porolonu, tas ļauj brīvi plūst gaisam un veido patīkami atsperīgu, ķermeni atbalstošu formu. Profilētajam Tiger Touch porolonam ir dažādas zonas, kas nodrošina to, ka matracis vēl labāk pielāgojas ķermeņa formām.

Sleepwell ekoloģiskajos matračos tiek izmantots jaunais Bio visco porolons. Šajā materiālā tiek izmantota dabiskas izcelsmes rīcineļļa, kas kavē putekļu ērcīšu, sēnīšu un baktēriju vairošanos. Turklāt Bio visco darbojas kā memory jeb atmiņas putas, veidojot atbalstošu formu ap cilvēka ķermeni.

Latekss

Latekss tiek ražots no dabīgā kaučuka koka sulas jeb kaučuka. Kā materiāls latekss ir mīksts, izturīgs un elastīgs, laiž cauri gaisu un regulē mitruma saturu. Turklāt latekss ir arī veselīgs, jo tajā nevairojas putekļu ērcītes. Sleepwell savos matračos izmanto īpaši apstrādātu, mazgātu un žāvētu lateksu.

Pateicoties tradicionālajam lateksa ražošanas procesam, lateksa slānis parasti ir perforēts (caurumots), kas nodrošina ļoti labu gaisa kustību izstrādājumos, kuros tiek izmantots latekss. Pēdējos gados lateksu sāk ražot, izmantojot jaunu metodi, kad lateksa slānī netiek veidoti caurumi, taču, neskatoties uz to, materiālam tiek nodrošinātas izcilas gaisu caurlaidošas īpašības. Šāds lateksa slānis ir izturīgāks un skaidri atpazīstams taustot ar roku, nodrošinot konkurenci "parastajam" lateksam - pozitīvā nozīmē. Sleepwell kolekcijā šis materiāls tiek saukts par Pulse™ lateksu.

Kokoss

Materiāla slānis no kokosriekstu šķiedrām padara matraci stingrāku. Šī materiāla labās īpašības ir tā dabiskums, izcili laba gaisa caurlaidība un cietība. Kokosa šķiedras tiek izmantotas Sleepwell BLUE, RED un BLACK ORTHOPEDIC matračos un TOP COCO virsmatračos.

72
MATERIĀLI

MIEGĀ VISS IR

IESPĒJAMS

STĀSTI PIRMS GULĒTIEŠANAS

Reiz dzīvoja skaistas pūces ar pūkainajām spalvām - Hilda un Anderss. Viņas bija labi draugi, lai gan bija tik dažādas - kā nakts un diena. Vakaros, kad pūces modās, Anderss bija priecīgs un palaidnīgs: katra jauna nakts viņu sajūsmināja. Jaunā nakts bija pilna ar aizraujošām ēnām, izaicinošu tumsu un lieliskiem piedzīvojumiem. Savukārt Hildai ļoti patika diena - spoža saulīte un ziedoši ziedi. Pamostoties, viņa vienmēr bija skumīga, jo, kad mazā meitene atvēra acis, saule jau bija norietējusi.

Anderss pamanīja Hildas skumjas un nolēma palīdzēt draudzenei. Ar patīkamu piedzīvojumu saviļņojumu dvēselē Anderss norādīja ar knābi uz lielo tumšo purvu, jo ikviens zināja, ka biezā mežā aiz purva dzīvo veca un ļoti gudra pūce. Klīst baumas, ka simtiem gadu viņa dzīvo pirmatnējos mežos un zina zāles pret tūkstošiem slimību.

Anderss ilgi, ilgi lidoja pāri tukšajam laukam. Purvu melnie tumšie apgabali bija tik tumši, ka Andersam tie izskatījās kā briesmīgi caurumi draudīgajā zemē. Un, lai arī Anderss bija viens no veiklākajiem un prasmīgākajiem lidotājiem, līdz saullēktam brīdim viņš pat netika līdz purva otrai pusei. Tā nu drosmīgais mazais pūču zēns turpināja lidojumu pat svelmainā saulē, neskatoties uz nogurumu un gurkstošo vēderu.

Vakarpusē Anderss pamanīja, ka koki kļūst augstāki - purvs pamazām palika aiz muguras. Mežs aiz purva bija biezs un blīvs, bet citu putnu čivināšana parādīja viņam ceļu, un pavisam drīz Anderss sasniedza galamērķi. Viņš pieklājīgi pieklauvēja ar knābi pie vecās pūces ligzdas kokā un tika laipni aicināts iekšā. Anderss tikko spēja novaldīt pārsteigumu, ieraugot veco Gudrību – tik vecu pūci viņš vēl nebija saticis. Vecais pūču vīrs bija milzīgs, viņa nagi atgādināja koka miza, bet bārda bija apsūnojusi. Taču, neskatoties uz savām bailēm un neveiklību, Anderss vecajai pūcei pastāstīja, kas viņu nomāc – viņš meklē palīdzību savai draudzenei Hildai, kura mīl dienu, lai gan dzīve jāpavada naktī.

Vecais vīrs Andersam atbildēja, ka ilgi vairs nevarēs palīdzēt visiem putniem un zvēriem, bet, tā kā Anderss nav atnācis sevis, bet gan drauga dēļ, viņš izmantos pēdējos spēkus un iemācīs Andersam kādu dziesmu. Tā bija sena šūpuļdziesma, ļoti vienkārša, taču ikviens, kurš to dzirdēja, uzreiz aizmiga un vienmēr sapņoja par saulainu dienu. Andersam bija ļoti grūti iemācīties dziesmu, jo katru reizi, kad viņš atvēra knābi, viņš aizmiga. Taču pēc vairāku dienu darba un daudzām miega stundām pūces puika dziesmu bija apguvis.

Atpūties un priecīgs Anderss lidoja atpakaļ uz mājām. Jau tuvojās rīts, un nelaimīgā Hilda no ligzdas malas ar ilgām raudzījās uz skaistajām debesīm. Hilda vēl nebija paguvusi no Andersa uzzināt, kur viņš bija, kad Anderss jau sāka dziedāt, un abi draugi ieslīga saldā miegā. Visu dienu Hilda un Anderss savos sapņos lidoja saulītē, un, pienākot vakaram, Hilda vairāk nebija noskumusi. Tagad viņa zina, ka katrai naktij seko skaista un uzmundrinoša diena sapņos.

73
MIEGĀ VISS IR IESPĒJAMS
Hilding Anders Baltic AS ir divu Tallinas Zooloģiskā dārza pūču – Hildas un Andersa – draugs.

LASIET GRĀMATAS!

GRĀMATU IETEIKUMI

Dažādi pētījumi ir pierādījuši, ka televizora skatīšanās un viedierīču lietošana pirms gulētiešanas var traucēt miegu. Proti, ekrānu izstarotā zilā gaisma neļauj organismam ražot melatonīnu – hormonu, kas veicina miegu. Turklāt pastāvīgā informācijas plūsmā ir grūti atslēgt smadzenes un noskaņoties miegam. Tāpēc ieteicams pilnībā izvairīties no tehnoloģiju izmantošanas vismaz stundu pirms gulētiešanas.

Savukārt lasīšana palīdz aizmirst ikdienas rūpes, nomierina prātu un mazina stresu. Vakara lasāmvielai noteikti jābūt relaksējošai un ne pārlieku aizraujošai –citādi grāmatu būs grūti laicīgi nolikt. Ja uz jūsu nakts skapīša vēl nav izveidojusies zināma grāmatu izvēle, kas gaida lasīšanu, piedāvājam dažus ieteikumus lasīšanai.

1. Atklājiet sevī bērnu vai lasiet kopā ar bērniem!

Šela Silversteina

"Dāsnais koks"

Sirsnīgs stāsts par došanu, saņemšanu un mīlestību. Vienkārša un īsa grāmata jebkura vecuma lasītājam var likt aizdomāties par dzīvi un dzīves vērtībām, kas laika gaitā mainās.

2. Vai jums ir grūti vakaros nomierināties un aizmirst dienas rūpes? Paņemiet grāmatu, atveriet jaunu un nezināmu pasauli, un ļaujiet tai aizvest jūs projām no ikdienas rūpēm.

Tsitsi Dangarembga

„Nervozie apstākļi“

Pasaules uzskatus paplašinošs un attīstošs stāsts par pusaugu afrikāņu meiteni, kura meklē ceļu uz izglītību un neatkarību no uz vīriešiem orientētajā Zimbabves sabiedrībā 20. gadsimta 60. gados.

Tūla Karjalainena

Iedvesmojoša biogrāfiska grāmata par vienas no iemīļotākajām somu-zviedru mākslinieces un rakstnieces Tūves Jansones dzīvi.

3. Ja neesat liels lasītājs vai jūtat, ka vakaros nevarat ilgi nosēdēt, laba dzejas grāmata būs lieliska izvēle. Viens dzejolis var dot tikpat daudz vielas pārdomām kā vesela grāmata!

Andress Ehins

Sirreālista Andresa Ehina 80. dzimšanas dienai veltītā dzejas grāmata ir pirmais pusgadsimta laikā sarakstītais pilnais dzejoļu krājums. Tajā bez iepriekš publicētiem dzejoļiem ir arī līdz šim nezināmi dzejoļi, kas tika atrasti Nacionālā arhīva Tartu VDK nodaļas kartotēkā.

4. Vai vakaros mēģināt atradināt sevi no ziņām un sociālajiem tīkliem, taču ir grūti izturēt informācijas badu? Izbaudiet jaunu zināšanu apgūšanu mierīgi un bez ekrāna.

Jāns Aru

„Par radošumu un atpūtu"

Grāmatā tiek pētīts, ko spēj mūsu smadzenes, un tiek sniegti praktiski padomi radošākai dzīvei.

5. Pirms aizmigšanas ieteicams izvairīties no aizraujošām grāmatām, taču grāmatas lasīšana tomēr ir labāka izvēle, nekā darba e-pastu skatīšanās telefonā.

Urzula K. Le Gvina

„Pamestais. Dažādos veidos saprotama

Pārdomas rosinošs utopisks romāns, kas pamatīgi šķetina anarhisma, revolucionāro sabiedrību, individuālisma, kapitālisma un kolektīvisma problēmas.

Arto Pāsilinna

„Zaķa gads"

Jautra lasāmviela par kāda vīra draudzību ar uzticīgo zaķi un cīņām ar varas iestādēm un Rietumu antivaroņiem „Mežonīgajā Somijā”.

74
"Tūve Jansone. Darbs un mīlestība"
„Zilmuļķīšu pušķītis“
utopija”
LASIET
GRĀMATAS!

KĀ IZVĒLĒTIES MATRACI?

Pirms ieniršanas e-veikalu plašajā klāstā vai došanās uz veikalu, ir prātīgi padomāt, kādam jābūt jūsu jaunajam matracim. Jāapsver šādi jautājumi:

1. Vai matracim jābūt mīkstam, vidēji stingram vai stingram?

2. Vai vēlaties matraci ar vai bez atsperēm?

3. Kāda izmēra matracis jums būs nepieciešams?

4. Vai jums ir alerģija vai muguras problēmas?

Cietības pakāpe

Diemžēl nav universālas formulas, kā atrast matraci ar piemērotu cietību – tas galvenokārt ir saistīts ar sajūtām. Matracis, kas ir ideāli piemērots jūsu draugam vai ģimenes loceklim, jums var būt ļoti neērts un otrādi.

Kopumā patiesība ir tāda, ka jo smagāks jūs esat, jo cietāks matracis ir nepieciešams. Ja gadās, ka vienā gultā guļ divi ļoti dažāda svara cilvēki, iesakām izmantot divus šaurākus dažādas cietības pakāpes matračus un tiem virsū likt platu virsmatraci, lai novērstu abu matraču radītos nelīdzenumus.

Atsperu matrači

Vispārīgi runājot, matrači tiek iedalīti divās daļās –matrači ar atsperēm un matrači bez atsperēm. Mūsdienās standarta matračus veido iepakoto jeb pocket tipa atsperu sistēma , kas nozīmē, ka katra matrača atspere ir iepakota atsevišķā auduma maisiņā. Uz pocket atsperu matrača guļošā ķermenis saņem atbalstu tieši vajadzīgajās vietās, jo ķermeņa spiedienam ir pakļauta tikai tā matrača daļa, uz kuras šobrīd tiek radīts spiediens. Pateicoties šai sistēmai, ir arī ievērojami mazāka matrača virsmas vispārīgā "šūpošanās", tāpēc naktī varat mierīgi mainīt gulēšanas pozu, neuztraucoties par to, ka var tikt traucēts dzīvesbiedra saldais miegs.

Daudzi pocket atsperu matrači pieaugušiem ir zonēti. Tas nozīmē, ka matracim ir vairākas, parasti 5 vai 7 zonas – stingrākas atsperes atrodas zem tām ķermeņa daļām, kurām nepieciešams lielāks atbalsts un nedaudz mīkstākas, vietās, kas varētu matracī iegrimt vairāk.

Veselības problēmas

Alerģijas slimniekiem iesakām matračus, kuru pārvalks ir viegli noņemams un mazgājams. Turklāt papildus pamatmatracim ir ieteicams iegādāties arī aizsargājošu un viegli kopjamu virsmatraci.

Gulēšana uz cietāka matrača var palīdzēt muguras problēmu gadījumā – noteikti izmēģiniet arī ortopēdiskos matračus.

76
IZVĒLĒTIES MATRACI?

Matrača izvēle

Ja tagad esat atradis atbildes uz četriem iepriekš minētajiem jautājumiem, liela daļa no priekšdarbiem jau ir paveikta. Dodoties uz veikalu, lai izmēģinātu matračus, noteikti ieplānojiet pietiekami daudz laika, lai maksimāli varētu iegūt priekšstatu. Katra matrača izmēģināšanai vajadzētu veltīt vismaz dažas minūtes.

Daži padomi, kas jāievēro, izvēloties matraci veikalā:

1. Nevajag kautrēties! Jūtieties brīvi, novelciet apavus un virsdrēbes. Apgulieties un izmēģiniet dažādas pozīcijas.

2. Sajūtiet sava ķermeņa formas. Labs veids, lai pārbaudītu matrača stingrību, ir novietot roku starp muguras vidusdaļu un matraci. Ja varat to izdarīt bez piepūles un pat paliek brīva vieta, matracis, iespējams, jums ir pārāk ciets. Tas pats ir arī otrādi – ja jūsu roka gandrīz neietilpst starp ķermeni un matraci, matracis ir pārāk mīksts.

3. Apgulieties arī uz sāniem un sajūtiet līdzsvaru. Ja viegli sākat svērties uz vienu vai otru pusi, matracis ir pārāk ciets. Taču, ja iegrimstat pārāk dziļi un pagriezties ir grūti, matracis ir pārāk mīksts.

4. Izmēģiniet matraci ar dažādiem virsmatračiem un sajūtiet atšķirības. Matrača komforts var ievērojami atšķirties atkarībā no dažādiem virsmatračiem!

KĀ KOPT MATRACI?

Regulāras un pareizas matrača kopšanas rezultātā tas ir tīrāks, tiek nodrošināts ilgāks kalpošanas laiks un gulētājam - labāks miegs.

1. Vienmēr novietojiet matraci gultā ar līdzenu pamatni, lai izvairītos no izliekumiem un padziļinājumiem. Nelieciet matraci uz grīdas vai gultā bez pamatnes redelēm - sliktas ventilācijas dēļ matrača apakšējā daļā var uzkrāties mitrums un veidoties pelējums.

2. Ņemiet vērā, ka lēkāšana uz matrača vai ilgstoša tā spiešana (piemēram, pastāvīgi sēžot uz matrača malas) var sabojāt matrača atsperes un deformēt porolona vai lateksa slāņus.

3. Apgrieziet un pagrieziet matraci apmēram 3-4 reizes gadā, lai novērstu matrača deformēšanos. Jāmaina gan matrača augšējā, gan apakšējā puse, kā arī galvgalis un kājgali.

4. Mainot gultas veļu, notīriet matraci ar putekļu sūcēju. Tādā veidā jūs novērsīsiet putekļu ērcīšu un kaitīgo baktēriju vairošanos gultas iekšpusē.

Nepareizi! Ja matracis ir pārāk mīksts, ķermenis pārāk daudz iegrimst matracī – šī pozīcija izliec mugurkaulu kā loku.

5. Mazgājot matrača pārvalku, vienmēr ievērojiet konkrētā matrača pārvalka mazgāšanas norādījumus. Noņemamais pārvalks mitrā veidā ir jāizstiepj, lai tas nezaudētu formu, uzreiz pēc mazgāšanas. Vienkāršākus traipus var noņemt arī ar mitru drānu vai speciāliem, maigākiem tīrīšanas līdzekļiem, kas nopērkami mēbeļu veikalos.

6. Izmantojiet matrača aizsargpārvalku vai virsmatraci. Tos ir vieglāk tīrīt un mazgāt, turklāt matrača pārvalks arī palīdz novērst matrača deformēšanos.

Nepareizi! Ja matracis ir pārāk ciets, gurni un plecu zona nevar pietiekami iegrimt matracī, un viduklis nesaņem atbalstu. Arī šajā stāvoklī mugurkauls izliecas nedabiskā stāvoklī.

Pareizi! Matracis nodrošina labu atbalstu viduklim, un plecu un gurnu zona var pietiekami iegrimt matracī.

FOTOATTĒLI Katrina Tanga

INTERJERI Set Set Studio un Kaia Tungala

KOSTĪMI Alli-Līsa Vandele

MAKE-UP UN MATI Dženifera Šolca

MODEĻI Laurēna, Sebastjans, Jens Romi, Lennons, Larks, Tāvi, Rita un Pas

ILUSTRĀCIJAS Lumimari

DIZAINS AD Angels

PALDIES Aatrium Interjera centrs

79
sleepwellbed.com

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.