Page 1

Katalog Shimano • NOVINKY 2020

Novinky 2020

00_New Products2020_Cover_48pg.indd 1

14/01/2020 12:22:35


NOVINKY ROKU

2020

2

00_New Products2020_Cover_48pg.indd 2

14/01/2020 12:22:37


OBSAH 04-07

Navijáky

08-15

Technologie prutů

16-17

Pruty

18-36

Příslušenství

37

Zavazadla

38-43

Vlasce

44-47

OBSAH

Technologie navijáků

3

01_New Products2020_Reels.indd 3

14/01/2020 12:32:32


NAVIJÁKY

TECHNOLOGIE NAVIJÁKŮ

PRUTY

POPIS TECHNOLOGIÍ

POUŽÍVANÉ MATERIÁLY

TECHNOLOGIE KULIČKOVÝCH LOŽISEK

CORESOLID SERIES – CoreSolid je název programu přívlačových navijáků, které charakterizuje vysoká pevnost konstrukce a velký výkon.

XT–7 – Původní kompozitní materiál SHIMANO, který je využíván na výrobu těl navijáků a cívek. XT–7 je spolehlivý, pevný a lehký.

VELIKOST NAVIJÁKU – Přívlačové navijáky jsou k dispozici v mnoha velikostech: 500, 750, 1000, 2000, 2500, 3000, 4000, 5000, 6000 atd. Číslo charakterizuje kapacitu vlasce: Cívka velikosti 1000 pojme méně vlasce než cívka velikosti 3000. Větší kapacita cívky vyžaduje větší velikost všech ostatních součástek v navijáku, takže například naviják velikosti 3000 je větší než naviják velikosti 1000. Správnou velikost navijáku však rybář volí zejména podle typu prutu (především délky a odhazovací hmotnosti), techniky rybolovu a osobních preferencí.

HOŘČÍKOVÉ SLITINY – Hořčíkové slitiny používá SHIMANO při výrobě vybraných nejkvalitnějších navijáků, kde je rozhodujícím požadavkem co nejnižší hmotnost. Použití hořčíkových slitin ve srovnání s hliníkem snižuje hmotnost navijáků až o 10 %.

LOŽISKA (S) A–RB – Zapouzdřená antikorozní kuličková ložiska SHIMANO prošla speciálním tepelným zpracováním, jehož výsledkem je vysoká pevnost kovu a dlouhodobá odolnost proti korozi. Tato ložiska jsou opatřena pryžovým nebo nerezovým pouzdrem (záleží na velikosti ložiska). Toto pouzdro poskytuje špičkovou ochranu proti korozi a proti průniku písku, soli a prachu dovnitř ložiska.

ZAVAZADLA

PŘEVODOVÝ POMĚR – Charakterizuje rychlost otáčení cívky. Číslo představuje počet otáček rotoru na jednu dokončenou otočku kličkou navijáku. Například naviják s převodovým poměrem 6,0:1 vykoná přesně 6,0 otoček rotoru na jednu otočku kličkou. Navijáky s vysokým převodovým poměrem (HG nebo XG) jsou rychlejší a výhodnější v případě potřeby rychlého navíjení. Navijáky s nižším převodovým poměrem jsou sice pomalejší, ale zato mnohem výkonnější. Nízký převodový poměr je výhodný při chytání s těžkými nástrahami a návnadami, naopak vysoký převod je výhodný při lovu, kdy je vyžadována velká rychlost navíjení. KAPACITA CÍVKY – Parametr napovídá, kolik vlasce lze navinout na cívku navijáku. Tato hodnota je uváděna jako délka navinutého vlasce (m) určitého průměru (mm), nebo jako délka (yd) vlasce určité pevnosti (lb). MAXIMÁLNÍ BRZDNÁ SÍLA – Hodnota maximální brzdné síly je uváděna v kg (lb). Číslo určuje maximální nastavení brzdy v tahu. Například když je maximální brzdná síla 6 kg, tah 6 kilogramů a více způsobí, že brzda začne prokluzovat i při maximálním nastavení.

VLASCE

NÁVIN VLASCE NA OTOČKU – Parametr popisuje, kolik vlasce je uloženo na cívku při jedné dokončené otočce kličky navijáku. Hodnota je udávána v centimetrech. Označuje rychlost navíjení vlasce na cívku. Rychlé navíjení je často vyžadováno u rybářů, chytajících s umělými nástrahami, protože mohou nástrahu přivíjet velkou rychlostí. Obecně lze říci, že větší velikost cívky zvládne navíjení většího množství vlasce na jednu otočku. Tento parametr je svázán s převodovým poměrem: Rychlejší převod (větší převodový poměr) znamená větší návin vlasce na otočku ve srovnání s navijákem o menším převodovém poměru.

ZA STUDENA KOVANÉ HLINÍKOVÉ ČI HOŘČÍKOVÉ SLITINY – Kování za studena je technologie kování, prováděná za běžné teploty (21 °C). Kování hliníkových nebo hořčíkových slitin pod mimořádně velkým tlakem slouží k výrobě extrémně pevných a tvarově tuhých částí navijáků. Tuto vlastní technologii SHIMANO označuje komerčním názvem HAGANE. TLAKOVĚ LITÉ HLINÍKOVÉ ČI HOŘČÍKOVÉ SLITINY – Tlakové lití je hutní výrobní proces, kdy je roztavený kov odléván pod tlakem do speciálních forem. Tento proces lití hliníkových nebo hořčíkových slitin používá SHIMANO k výrobě pevných součástek s vysoce kvalitním povrchem. TECHNOLOGIE PŘEVODOVKY NAVIJÁKU PŘEVODOVKA HAGANE – Součástky převodu HAGANE jsou vyrobeny originální SHIMANO technologií kování za studena, která je tak přesná, že výsledný výkovek již nevyžaduje další mechanické obrábění. Výsledkem jsou součástky, které si zachovávají vlastnosti původního materiálu a jsou přitom mimořádně pevné. PŘEVODOVKA MICRO MODULE (HAGANE) – Mikromodulární převodovka sestává z částí, kovaných za studena s vysokou přesností. Mimořádně jemné ozubení do sebe dokonale zapadá. X–SHIP – Řešení přesné převodovky X–Ship přináší extrémně hladkých chod a vysokou účinnost přenosu výkonu při navíjení. Pastorek je uložen ve dvojici zapouzdřených kuličkových ložisek SHIMANO (S)A–RB. Umístěním pastorku blíž k ose velkého hnacího kola je s lepší účinností přenášen mnohem větší výkon od kličky k rotoru. Výsledkem je ultralehká rotace kličky. Díky tomuto uložení je také naviják velmi kompaktní a pevný. G-FREE BODY – Technologie G-Free Body byla vyvinuta za účelem posunu těžiště navijáku blíže k prutu. To se podařilo díky přesunu polohy oscilačního mechanismu hřídele šneku o 19 mm ze spodní části těla navijáku do horní části nad osu hřídele kličky. Posunem těžiště navijáku blíže k poloze rybářovy ruky technologie G-Free Body pomáhá snižovat únavu při lovu a zlepšuje komfort při nahazování. SILENTDRIVE – SilentDrive je kompletní redesign 11 vnitřních součástí, což má za následek snížení mikroskopické vůle rukojeti eliminující hluk a nepřirozený pocit ze šnekové hřídele. Kombinace přepracovaných součástí a konstrukce s velmi jemnou tolerancí vytváří tiché a super hladké navíjení, i když je pod tlakem.

TECHNOLOGIE CÍVKY NAVIJÁKU CÍVKA AR–C – Provedení cívky AR–C představuje původní SHIMANO speciální tvarovou úpravu hrany cívky. Díky desítkám tisíc zkušebních odhozů a počítačových simulací jsme v SHIMANO navrhli speciální tvar hrany cívky, která pomáhá zvýšit vzdálenost při odhazování ve srovnání s běžnými cívkami a která snižuje riziko zamotání vlasce. Při odhozu nová hrana usnadňuje odvíjení vlasce v menších smyčkách, který pak lépe a hladce prochází prvním očkem.TE LONG STROKE SPOOL - Cívka s dlouhým zdvihem – prodlužuje odhazovací vzdálenost o 4 – 17 %. Tento konstrukční prvek využívá například Stradic FL (hodnoty vycházejí z porovnání navijáků Stradic FL a předchozí generace Stradic FK). TECHNOLOGIE BRZDY SHIMANO X-TOUGH DRAG – Brzdový systém X-Tough Drag využívá velký průměr brzdových podložek v základně cívky, což zlepšuje stabilitu a chování brzdy. Výsledkem je hladší a vyrovnanější chod brzdy v průběhu zdolávání úlovku. Vinuté vlnovcové pružiny zajišťují stejnoměrnou pružnost a minimální tvarové deformace při opakovaném stlačování v jakékoliv úrovni stlačení. VODOTĚSNÁ BRZDA – Vodotěsná brzda obsahuje pryžová těsnění, která slouží na ochranu systému brzdy. Zatěsňují vnitřní prostor navijáku proti průniku vody, prachu a soli. HEATSINK DRAG - Provedení brzdy HeatSink Drag zlepšuje přenos tepla z cívky, čímž dochází k výraznému snížení povrchové teploty povrchu cívky. RIGID SUPPORT DRAG - Když zaseknete velkou rybu, hladký chod brzdy v prvních okamžicích po napnutí vlasce spolurozhoduje o tom, zda se vlasec přetrhne. Podepřením cívky hlavním hřídelem a ložisky v cívce se podařilo potlačit chvění cívky a zajistit stabilní a hladký chod brzdy. CROSS CARBON DRAG - Materiál karbonové brzdy Cross Carbon Drag nabízí širší rozsah nastavení a přináší nejhladší chod brzdy, kterého jsme kdy v navijácích SHIMANO dosáhli.

4

01_New Products2020_Reels.indd 4

14/01/2020 09:53:08


TECHNOLOGIE TĚLA NAVIJÁKU

VODĚODOLNÁ TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE ROTORU NAVIJÁKU

HAGANE BODY – Tělo HAGANE je vyrobeno přesným obráběním z hliníkových nebo hořčíkových slitin vysoké pevnosti. Slitiny vytvářejí lehké pevné tělo, odolné proti nárazům i mechanickému namáhání. Skořepina těla je mechanicky mimořádně odolná. Poskytuje pevnou oporu převodům a chrání citlivé součásti uvnitř navijáku před přetížením a rázy, vznikajícími při chytání.

XPROTECT – X-Protect je kontaktní pryžový trojitý lem válečkového ložiska, které chrání kritické místo proti průniku vody. Speciální mazivo mezi druhým a třetím lemem slouží pro ochranu před tlakovou vodou. Mezi pryžovými těsněními je labyrintový systém, který prodlužuje vodotěsnost po delší dobu. Všechna tato konstrukční opatření nemají vliv na hladkost rotace rotoru nebo vlastnosti rolničky.

AERO WRAP II – Aero Wrap II je oscilační systém šnekového kola se speciálně konstruovaným stoupáním pro vytváření optimální rychlosti oscilace cívky s AR–C hranou. Jednorychlostní oscilační systém ukládá vlasec na cívku jednou rychlostí (stejnou rychlostí při pohybu vpřed i vzad). Dvourychlostní systém posouvá cívku dvěma rychlostmi – cívka se pohybuje vpřed rychle a zpátky pomalu). Proto se vlasec na cívku ukládá ve vrstvách navzájem překříženého vlasce, čímž v průběhu odhazování redukuje tření smyček vlasce mezi sebou.

COMPACT BODY – Kompaktní tělo navijáku je menší tělo navijáku, než je obvyklé ve srovnání s navijáky vybavenými cívkou obdobné kapacity. Například velikost 3000 běžného navijáku a velikost C3000 kompaktního těla navijáku mají sice stejnou kapacitu cívky, ale tělo kompaktního navijáku C3000 je menší.

XSHIELD – Aplikací těsnicích kroužků ve 12 kritických místech pevného těla navijáku je docíleno výborné ochrany před průnikem vody dovnitř. Ochrana prodlouží životnost navijáků i v extrémních podmínkách. COREPROTECT – CoreProtect je technologie SHIMANO pro utěsnění navijáků, která chrání tělo navijáku před průnikem vody všemi možnými prostupy, aniž by docházelo ke zhoršení rotace pohyblivých částí. Řeší tři konstrukční části:

PRUTY

NAVIJÁKY

TECHNOLOGIE NAVIJÁKŮ

One Piece Bail - Jednodílný překlápěč. Je vyroben z jediného kusu materiálu. Toto řešení umožňuje vlasci hladce sklouznout po překlápěči na rolničku. Bezespárová konstrukce snižuje tření vlasce, odstraňuje nebezpečí zamotání nebo dokonce i přetržení vlasce.

ZAVAZADLA

1 Provedení brzdy: Oblast brzdy je kritickým místem, kde je třeba zabránit průniku vody bez omezení či snížení hladkosti chodu rotujících součástek v navijáku. Díky speciální povrchové úpravě navijáku voda vytváří drobné kapičky, které neproniknou do malých štěrbin a průchodů. 2 Provedení těla: Aplikací těsnicích kroužků ve 12 kritických místech pevného těla navijáku a přesnými dosedacími plochami s povrchovou úpravou je docíleno výborné ochrany před průnikem vody. Z těla navijáku byl navíc odstraněn přepínač zpětného chodu. 3 Rolnička: Jednodílná rolnička s ochranou CoreProtect má hermetické utěsnění, které přináší dokonalou ochranu proti vodě a téměř bezúdržbový provoz. Utěsnění nevyžaduje promazávání rolničky v rámci běžné údržby.

Kapacita vlasce (mm/m)

Hmotnost Kód produktu

STLSW4000HGC STLSW5000HGC STLSW6000PGC

Převodový poměr

370 410 415

5.7:1 5.7:1 4.7:1

Kód produktu - Kód produktu používají všichni obchodníci pro přesné určení konkrétního výrobku. Číslo (např. 1000) popisuje velikost navijáku.

0.30mm-180m 0.33mm-200m 0.33mm-240m

VLASCE

PARAMETRY NAVIJÁKŮ Maximální nastavení brzdy (kg) Návin vlasce

93 97 83

11 13 13

Kapacita vlasce - Kapacita cívky je charakterizována průměrem vlasce (mm) a jeho délkou (m). Ložiska - Popis udává počet a typ kuličkových ložisek.

Hmotnost (g) - Hodnota představuje hmotnost navijáku v gramech.

Návin vlasce - Hodnota představuje délku vlasce (cm), která je navinuta na cívku při jedné otočce kličkou.

Převodový poměr - Převodový poměr udává počet otáček cívky rotoru na jednu otáčku kličky.

5

01_New Products2020_Reels.indd 5

14/01/2020 09:53:15


NAVIJÁKY PRUTY ZAVAZADLA

NÁŠ CÍL: VĚČNĚ HLADKÉ NAVÍJENÍ VÝROBA NAVIJÁKŮ PROGRAMU HAGANE JE ZALOŽENA NA JEDINEČNÉ TECHNOLOGII ZPRACOVÁNÍ KOVŮ, KTEROU SHIMANO VYVÍJELO ŘADU LET.

VLASCE

PEVNOST

HLADKÝ CHOD

VÝKON

OCHRANA

Převodovka HAGANE je vyrobena speciální SHIMANO technologií kování za studena, bez nutnosti dodatečného opracování. Tím je zajištěna integrita a pevnost materiálu.

MIKROMODULÁRNÍ převodovka 2. generace má oproti předchozí verzi vylepšený hladší chod. Superjemné ozubení spolehlivě a hladce přenáší potřebný výkon.

Uložení převodovky X-SHIP vychází ze speciálního dvoubodového uložení pastorku převodovky. Tím je řešen přenos výkonu z kličky na rotor s maximální účinností.

Tělo HAGANE je vyrobeno speciální SHIMANO technologií kování za studena, bez nutnosti dodatečného opracování. Tím je zajištěna integrita a pevnost materiálu.

6

01_New Products2020_Reels.indd 6

14/01/2020 09:53:27


TECHNOLOGIE NAVIJÁKŮ

X-Protect je kontaktní pryžový trojitý lem válečkového ložiska, které chrání kritické místo proti průniku vody. Speciální mazivo mezi druhým a třetím lemem slouží pro ochranu před tlakovou vodou. Mezi pryžovými těsněními je labyrintový systém, který prodlužuje vodotěsnost po delší dobu. Všechna tato konstrukční opatření nemají vliv na hladkost rotace rotoru nebo vlastnosti rolničky.

NAVIJÁKY

KULIČKOVÁ LOŽISKA

Zapouzdřená antikorozní ložiska SHIMANO S A-RB (Shielded Anti-Rust Bearings) procházejí v procesu výroby speciálním tepelným opracováním, které zvyšuje celkovou pevnost kovu a zlepšuje antikorozní odolnost. Díky této speciální tepelné úpravě se v silně solí exponovaném prostředí prodlužuje životnost ložisek více než 10× ve srovnání s běžnými nerezovými kuličkovými ložisky. V závislosti na velikosti ložisek tato zapouzdřená antikorozní ložiska navíc ještě využívají gumové pouzdro nebo nerezové zapouzdření. Touto konstrukcí se výrazně zlepšuje korozní odolnost i ochrana proti kontaminaci ložisek pískem, prachem a solí. Zapouzdřená nerezová ložiska SHIMANO SSS (Shielded Stainless Steel, SSS) používají gumové pouzdro nebo nerezové zapouzdření (záleží na velikosti ložiska). Touto konstrukcí se výrazně zlepšuje korozní odolnost i ochrana proti kontaminaci ložisek pískem, prachem a solí.

PRUTY

OCHRANA PROTI VODĚ

ZAVAZADLA

DOKONALÁ KONTROLA PŘI VÝKONNÉM ZDOLÁVÁNÍ SILENTDRIVE

Podepřením cívky hlavním hřídelem a ložisky v cívce se podařilo potlačit chvění cívky a zajistit stabilní a hladký chod brzdy, zvláště v počáteční fázi zdolávání ryby.

SilentDrive je kompletní redesign 11 vnitřních součástí, což má za následek snížení mikroskopické vůle rukojeti eliminující hluk a nepřirozený pocit ze šnekové hřídele. Kombinace přepracovaných součástí a konstrukce s velmi jemnou tolerancí vytváří tiché a super hladké navíjení, i když je pod tlakem.

VLASCE

RIGID SUPPORT DRAG

GFREE BODY Smyslem tohoto konstrukčního řešení je posun těžiště navijáku blíže k ose prutu. Proto jsme posunuli o 19 mm směrem k patě navijáku celý mechanismus převodu, který převádí rotaci kličky navijáku do předozadního pohybu cívky. Řešení výrazně redukuje únavu při lovu a zlepšuje komfort odhazování.

LONG STROKE SPOOL LONG STROKE SPOOL Cívka s dlouhým zdvihem – prodlužuje odhazovací vzdálenost o 4 – 17 %. Tento konstrukční prvek využívá například Stradic FL.

7

01_New Products2020_Reels.indd 7

14/01/2020 09:53:31


NAVIJÁKY

VYSOKÁ PEVNOST MIMOŘÁDNÁ ODOLNOST

PRUTY ZAVAZADLA VLASCE

8

01_New Products2020_Reels.indd 8

14/01/2020 09:53:39


NAVIJÁKY

PŘÍVLAČOVÉ NAVIJÁKY

NOVINKA

PRUTY

Nový naviják Twin Power posiluje filozofii SHIMANO, založenou na průběžném technickém zdokonalování. Naviják využívá nejnovější technologii HAGANE, mikromodulární převody Micro Module II a převod SilentDrive. Všechny modely jsou opatřeny speciální podložkou brzdy, která poskytuje hladký chod. All models have ultra smooth felt dragwashers. Prodloužením zdvihu cívky AR-C se odhazovací vzdálenost zvýšila až o 4 %.

• Převod HAGANE, tělo HAGANE a uložení převodů X-Ship pro účinný a spolehlivý výkon • Mikromodulární převod MicroModule II a technologie SilentDrive pro mimořádně hladký a tichý chod • Ochrana X-Protect proti průniku vody zajišťuje vynikající výkon při zachování hladké a lehké rotace • Rotor MGL zlepšuje hladkost rotace ZAVAZADLA

• AR-C cívka s dlouhým zdvihem prodlužuje odhazovací vzdálenost až o 4 % • Přesná pokládka vlasce Aero Wrap • Vhodný naviják pro mořský rybolov

VELIKOSTI: 1000, 2000, 2500, 3000, 4000, 5000 LOŽISKA: 9 + 1 OSCILACE: Aero Wrap II

VLASCE

KLIČKA: Jednoduchá klička z obráběného hliníku. Úchop kličky ze septonu

TP1000FD TPC2000SFD TP2500FD TP2500SHGFD TPC3000FD TPC3000XGFD TP4000FD TP4000PGFD TP4000XGFD TP4000MHGFD TPC5000XGFD

175 180 210 210 215 215 255 260 260 255 260

5.1:1 5.1:1 5.3:1 6.0:1 5.3:1 6.4:1 5.3:1 4.4:1 6.2:1 5.8:1 6.2:1

0.18mm-170m 0.14mm-145m 0.20mm-160m 0.16mm-150m 0.25mm-210m 0.25mm-210m 0.30mm-180m 0.30mm-180m 0.30mm-180m 0.30mm-120m 0.35mm-175m

64 69 78 89 78 94 87 72 101 95 101

3 3 9 4 9 9 11 11 11 11 11

9

01_New Products2020_Reels.indd 9

14/01/2020 09:53:56


NAVIJÁKY

NEKONEČNÁ SÍLA NOVÉ MODELY

PRUTY

STELLA SW je špičkový naviják pro mořský rybolov. U rybářů po celém světě získal vynikající pověst po celém světě díky svým kvalitám a mimořádné odolnosti. Nová STELLA SW byla pro sezónu 2020 vylepšena tak, že nabízí výkon jako nikdy předtím. Produktová řada nabízí navijáky všech velikostí a převodových poměrů, takže dobře poslouží pro téměř všechny techniky mořského rybolovu.

• Špičkový naviják pro mořskou přívlač si získal vynikající pověst v celém světě díky svým vlastnostem a porovnání s konkurencí • Převodovka HAGANE a tělo HAGANE zajišťují maximální pevnost a vysokou odolnost • Nový převod Infinity Drive zvyšuje krouticí moment při navíjení až o 26 % a zlepšuje hladkost chodu a lehkost rotace

ZAVAZADLA

• Vylepšený systém ochrany X-Protect a X-Shield pro maximální ochranu proti mořské vodě a soli • Převod SilentDrive s přepracovanými konstrukčními detaily snižuje mikroskopické tolerance volnosti kličky a přináší tišší chod • Brzda X-Tough Drag je vylepšena tak, že nabízí vyšší brzdnou sílu a lepší ovládání (max. 25 kg u modelových velikostí 10000 až 30000) • Technologie HeatSink na cívce kontrolovaně odvádí teplo od brzdy i za extrémních rychlostí odvíjení, takže si brzda uchovává své vynikající parametry, snižuje se tak riziko poškození vlasce či šňůry nadměrným působením tepla VELIKOSTI: 4000, 5000, 6000, 18000, 20000, 30000 LOŽISKA: 12 + 1 (4000) 13 + 1 OSCILACE: Aero Wrap II

VLASCE

KLIČKA: Jednoduchá kruhová klička z obráběného hliníku a Ci4 u modelů velikosti 4000 až 8000, oblý úchop kličky ze septonu (u modelů 10000 a 14000)

STLSW4000HGC STLSW4000XGC STLSW5000HGC STLSW5000XGC STLSW6000PGC STLSW6000HGC STLSW6000XGC STLSW18000HGC STLSW20000PGC STLSW30000C

355 355 420 420 425 425 425 875 885 975

5.7:1 6.2:1 5.7:1 6.2:1 4.7:1 5.7:1 6.2:1 5.7:1 4.4:1 4.4:1

0.30mm-180m 0.30mm-180m 0.33mm-200m 0.33mm-200m 0.33mm-240m 0.33mm-240m 0.33mm-240m 0.52mm-310m 0.52mm-350m 0.62mm-400m

93 101 97 105 83 103 112 129 104 131

11 11 13 13 13 13 13 25 25 25

10

01_New Products2020_Reels.indd 10

14/01/2020 09:54:03


NAVIJÁKY PRO MOŘSKÝ RYBOLOV NAVIJÁKY

INFINITY DRIVE

PRUTY

INFINITY DRIVE využívá speciální pouzdro s nízkým třením, které významně redukuje kluzný odpor hlavního hřídele. Tím se dosáhne snížení rotačního odporu přibližně o 30 %, což se projevuje snazším a plynulejším navíjením.

HEATSINK DRAG Provedení brzdy HEATSINK DRAG odvádí z cívky až 50 % tepla, které vzniká třením na navijáku při zdolávání ryby. Redukcí tepla v cívce a na podložkách brzdy dochází k udržení skvělých vlastností brzdy a její efektivity za všech okolností.

ZAVAZADLA

DVOJITÁ OCHRANA PROTI VODĚ V EXTRÉMNÍCH PODMÍNKÁCH MOŘSKÉHO RYBOLOVU

VLASCE

XSHIELD Aplikací těsnicích kroužků ve 12 kritických místech pevného těla navijáku je docíleno výborné ochrany před průnikem vody dovnitř. Ochrana prodlouží životnost navijáků i v extrémních podmínkách.

DOKONALÁ KONTROLA PŘI VÝKONNÉM ZDOLÁVÁNÍ XTOUGH DRAG Brzdový systém XTOUGH DRAG využívá velký průměr brzdových podložek v základně cívky, což zlepšuje stabilitu a chování brzdy. Výsledkem je hladší a vyrovnanější chod brzdy v průběhu zdolávání úlovku. Vinuté vlnovcové pružiny zajišťují stejnoměrnou pružnost a minimální tvarové deformace při opakovaném stlačování v jakékoliv úrovni stlačení.

11

01_New Products2020_Reels.indd 11

14/01/2020 09:54:09


NAVIJÁKY

SNADNÁ MANIPULACE NOVÉ MODELY

LD II PRUTY

Hliníkové tělo HAGANE v provedení S Compact umožňuje snadnější manipulaci s navijákem Speedmaster než s tradičními pákovými multiplikátory. Další výhody přináší naviják při odhazování. Dvourychlostní systém navíjení poskytuje buď vysoký krouticí moment, nebo velkou rychlost navíjení. Protože brzda nabízí nastavení maximální brzdné síly až 20 kg, je Speedmaster schopen zvládnout souboje i s největšími trofejními rybami.

• Odolný dvourychlostní multiplikátor s pákovou brzdou je předurčen pro stand-up techniky rybolovu • Hliníkové tělo HAGANE v provedení S Compact pro vysokou pevnost konstrukce a snadnou manipulaci • Hlasitý clicker systém pro lov se živou nástrahou ZAVAZADLA

• Všestranné využití díky dvourychlostní rotaci • Speciální páka brzdy umožňuje snadné nastavení brzdy • Ochrana proti vodě CoreProtect • Maximální brzdná síla 20 kg

VELIKOSTI: 20, 25 LOŽISKA: 4 KLIČKA: Jednoduchá klička z obráběného hliníku VODOTESNÁ BRZDA: Ano VLASCE

SPM20II

980

5.2:1/2.3:1 0.30mm-470m 131/58

20

SPM25II

1025

5.2:1/2.3:1 0.30mm-550m 131/58

20

12

01_New Products2020_Reels.indd 12

14/01/2020 09:54:25


JIGGING / MULTIPLIKÁTORY NAVIJÁKY

PEVNĚJŠÍ NEŽ KDY JINDY NOVÉ MODELY

PRUTY

Naviják Tekota A vybavený tělem HAGANE v provedení S Compact je mnohem komfortnější a kompaktnější než kdy jindy. Technologie CoreProtect poskytuje mimořádnou ochranu proti průniku slané vody. Zvětšením velikosti převodovky se zvýšila pevnost těla navijáku o více než 50 % v porovnání s předchozím modelem. Pákový řadič vlasce se stará o bezproblémovou pokládku vlasce na cívku. Modely LC jsou vybaveny počítadlem vlasce.

• Hliníkové tělo HAGANE v provedení S Compact pro vysokou pevnost konstrukce a snadnou manipulaci • Rychlé převody – 6,6:1 (modely velikosti 300/400), resp. 6,3:1 (modely velikosti 500/600) • Pákový řadič vlasce pro přesnou pokládku vlasce ZAVAZADLA

• Snadno nastavitelná a velmi spolehlivá hvězdicová brzda • Cívka s řízením napětí vlasce • K dispozici ve verzi s počítadlem délky vlasce pro přesné zaměření požadované hloubky • Převodovka z nerezové oceli pro vyšší pevnost a odolnost

VLASCE

VELIKOSTI: 301 LOŽISKA: 3 KLIČKA: Jednoduchá klička z obráběného hliníku

TEK301HGLCA

340

6.6:1

0.30mm-235m

89

11

13

01_New Products2020_Reels.indd 13

14/01/2020 09:54:49


NAVIJÁKY

ÚŽASNÁ SÍLA NOVINKA

PRUTY

BeastMaster 9000A je špičkou mezi elektrickými navijáky. Kombinuje úžasnou navíjecí sílu s mimořádnou rychlostí navíjení a odolností. Byl navržen pro hlubokomořský rybolov, který vyžaduje vysokou rychlost a silové navíjení. BeastMaster 9000A je poháněn exkluzivním bezkartáčovým motorem. Tato technologie se stará o silný krouticí moment, vysokou rychlost navíjení (165 m/min), vysoký navíjecí výkon (113 kg) a úžasnou teplotně řízenou brzdu s brzdnou sílou 25 kg.

• Špičkový elektrický naviják SHIMANO kombinuje bezkonkurenční mimořádný navíjecí výkon, rychlost a odolnost • Hliníkové tělo HAGANE a mimořádně kvalitní zapouzdřená antikorozní ložiska S AR-B ZAVAZADLA

• Vylepšený bezkartáčový motor pro vysoké rychlosti navíjení a odvíjení, silný krouticí moment • Brzda s řízenou kontrolou teploty potlačuje vytváření tepla a zajišťuje dvojnásobně účinný odvod tepla • Maximální rychlost navíjení 165 m/min • Maximální navíjecí výkon 133 kg • Maximální brzdná síla 25 kg • Zvuk aktivované brzdy: Po aktivaci brzdy se ozve elektronický alarm, závislý na velikosti ryby – čím je ryba větší, tím silnější je alarm

VELIKOSTI: 9000 VLASCE

LOŽISKA: 14 KLIČKA: Jednoduchá ocelová klička pro velké výkony

BM9000A

1485

3.1:1

PE8-900m

88

25

14

01_New Products2020_Reels.indd 14

14/01/2020 09:55:01


JIGGING / MULTIPLIKÁTORY NAVIJÁKY

ELEKTRICKÝ POHON NOVINKA

PRUTY

Nový naviják Plays 6000 je všestranný elektrický naviják střední velikosti, vhodný pro hloubkový rybolov do 100 m. Má kompaktní a překvapivě lehké tělo HAGANE. Tento elektrický naviják s vynikajícím poměrem výkonu a ceny se používá pro lehké až středně těžké techniky rybolovu. Parametry navijáku jsou impozantní – maximální navíjecí výkon 15 kg, maximální rychlost navíjení 155 m/min, maximální brzdná síla 11 kg. Naviják je vybaven brzdou Cross Carbon, technologií Super Free Spool, rychlostními režimy Easy/Constant, super pomalým navíjením a kvalitním LCD displejem s vysokým rozlišením. • Všestranný elektrický naviják střední velikosti • Tělo HAGANE a mimořádně kvalitní zapouzdřená antikorozní ložiska S AR-B

ZAVAZADLA

• Brzda Cross Carbon s tepelnou ochranou Heat Free System • Maximální rychlost navíjení 155 m/min • Maximální navíjecí výkon 15 kg • Maximální brzdná síla 11 kg • Zvuk aktivované brzdy: Po aktivaci brzdy se ozve elektronický alarm, závislý na velikosti ryby – čím je ryba větší, tím silnější je alarm • LCD displej poskytuje všechny potřebné informace

VLASCE

VELIKOSTI: 600 LOŽISKA: 5 KLIČKA: Jednoduchá klička z obráběného hliníku

PLAYS600

475

5.5:1

PE3-200m

59

11

15

01_New Products2020_Reels.indd 15

14/01/2020 09:55:10


NAVIJÁKY

TECHNOLOGIE VÝROBY PRUTŮ

PRUTY

Konstrukce SPIRAL X CORE kombinuje vnitřní a vnější vrstvy uhlíkových pásek, které jsou na sebe navinuty pod různým úhlem. Použitím nekonečné uhlíkové pásky a technologie NANOALLOY® vzniká vysoce pevný materiál, který zlepšuje pevnost blanku v krutu i strukturální tuhost o více než 10-15 % ve srovnání s technologií Spiral X. *NANOALLOY® jako název technologie je registrovanou ochrannou známkou Toray.

Konstrukce SPIRAL X se skládá ze tří vrstev: Blank je vyrobený z vertikálně orientovaných vláken, vnitřní vrstvy a vnější vrstvy. Obě tyto vrstvy jsou staženy uhlíkovou páskou, která je na blank navinuta diagonálně v opačných směrech. Použitím této uhlíkové pásky namísto tradičních plátů s horizontálně orientovanými vlákny technologie Spiral X zvyšuje torzní tuhost, aniž by docházelo ke zvýšení hmotnosti blanku. Toto řešení přispívá k okamžitému přenosu síly, což se projevuje jak ve zlepšení přesnosti nahazování, tak i při zdolávání úlovku. ZAVAZADLA

KONSTRUKCE BLANKU

Technologie tvoří blank prutu tužším a pevnějším a stará se o to, aby se prut v zátěži choval přesně podle předpokladů. Konstrukce HIPOWER X využívá uhlíkové pásky, které jsou diagonálně namotávány jako svrchní vrstva na tělo blanku. Vzájemným křížením pásek vzniká omotávka ve tvaru písmene X. Šířka karbonových pásek, úhel sklonu pásek vůči tělu blanku a omotávky vybraných sekcí prutu umožňují velmi přesně odladit chování prutu podle zaměření na druh ryb či techniku lovu. Velký výběr omotávek umožňuje přesně stanovit akci prutu a jeho chování, zvýšit celkovou pevnost a odolnost v krutu.

Společnost SHIMANO využívá exkluzivní technologie výroby kompozitů, aby nabídla lehčí, pevnější a mnohem citlivější pruty. Vylepšené vlastnosti přinášejí větší potěšení z rybolovu i úspěch samotný. Dvě z nejdůležitějších aplikovaných výrobních technologií jsou konstrukce Spiral X a Hi-Power X.

VLASCE

NANO NANO je speciální vícevrstvá konstrukce, využívající několik plátů uhlíkového kompozitu, vzájemně propojených a rovnoměrně slepených prostupujícími nanočásticemi pryskyřice. Výsledkem je zvýšení celkové pevnosti blanku prutu a snížení jeho hmotnosti.

MUSCLE CARBON je speciální kompozitní materiál špičkových parametrů. Prostor mezi uhlíkovými vlákny je vyplněn dalšími svazky uhlíkových vláken, takže vzniká kompozit o vyšší hustotě, než je běžné. Do zbývajícího volného prostoru se proto dostane méně pryskyřice. Ultrapevný Muscle Carbon je vyráběn pokročilou technologií.

Integrovaný dutý spodní díl úchopu prutu je vyroben z kompozitové skořepiny. Toto řešení eliminuje nutnost použití dalších materiálů, které by se musely dodatečně omotávat na blank. Díky tomu je prut extrémně lehký. Bonusem navíc je vynikající přenos vibrací prutu do ruky. Srovnáním s existujícími typy úchopů je CARBON MONOCOQUE lehčí až o 10 g a citlivější až o 130 %. Dokonale přenáší vibrace nástrah a dává pocítit přesný okamžik rybího výpadu. Náročné testování konstrukce CARBON MONOCOQUE přináší další poznatky, které budou využity při vývoji mnohem citlivějších prutů pro další rybolovné techniky.

16

02_New Products2020_Rods.indd 16

14/01/2020 09:55:18


TECHNOLOGIE VÝROBY PRUTŮ Kód produktu

18PADRN264UL 18PADRN267ML 18PADRN266L2

Kód produktu - Kód produktu používají všichni obchodníci pro přesné určení konkrétního výrobku.

Počet dílů

Odhazovací hmotnost (g) Hmotnost (g)

Přepravní délka

1.93m 2.01m 1.98m

Délka (m)- Hodnota uvádí délku prutu v plné sestavě.

Počet dílů - Hodnota uvádí počet sekcí prutu.

Přepravní délka (cm) - Hodnota uvádí délku prutu v rozloženém stavu.

Hmotnost (g) - Hodnota uvádí hmotnost prutu v gramech.

193cm 201cm 102cm

1 1 2

85g 92g 85g

NAVIJÁKY

Délka (m)

2-7g 4-12g 3-10g

Odhazovací hmotnost (g) - Hodnota uvádí optimální hmotnost při odhozu, při které se chová prut správně.

PRUTY

PARAMETRY PRUTŮ

MATERIÁLY A VÝROBNÍ PROCES XT CARBON Výroba vysokotlakých uhlíkových kompozitů umožňuje vytvářet silnější a přitom mnohem citlivější blanky. Použitím vysokého tlaku na povrch v závěrečné fázi karbonizace dochází k dokonalému průniku pryskyřice do struktury uhlíkových vláken. Výsledkem je mnohem silnější materiál, schopný vysokého výkonu a vylepšené citlivosti.

XT je používán v celém spektru prutů SHIMANO. Číslo za označením XT, např. XT100, označuje kvalitu uhlíkových vláken, která byla pro výrobu použita. Čím vyšší je číslo, tím silnější je uhlíkové vlákno. Pro získání vybraných vlastností, např. určité akce prutu, jsou použity různé typy vláken (např. XT60/40).

Pomocí výrobní technologie NANO PITCH je v průběhu zapékacího procesu na jádro formy blanku s vysokou přenosností namotávána speciální zpevňovací karbonová páska. Tím dochází ke zvýšení tlaku na uhlíkový kompozit blanku při zapékání. Rovnoměrným tlakem na jádro formy je dosaženo přesnější kruhovitosti blanku v průřezu, což se projeví ve výrazně lepší celkové pevnosti prutu.

Tradiční pevné špičky prutů jsou vyráběny z dlouhých karbonových vláken saturovaných pryskyřicemi. Do kónického profilu jsou broušeny z válcovitého tvaru daného formou. Je mimořádně obtížné zabránit oslabení špičky při broušení, protože špička se může při opracování dlouhých vláken rozštěpit. Proto provádíme vinutí vláken do speciální vlnovité struktury, která je jemnější než její původní silnější přímočará struktura.

ZAVAZADLA

OČKA FUJI K-očka Fuji s vložkou z karbidu křemíku (SiC) nebo Alconite

Pevnost vlákna TAFTEC je závislá na napětí předepnutého vlákna karbonu T3500 s nízkým obsahem pryskyřice. Jedině tak zůstává zaručena nedotknutelnost původní struktury materiálu při broušení a dalším opracování. Výsledkem je bezpáteřní konstrukce, která je ve srovnání s klasickým karbonovým vláknem silnější o více než 250 %. Přitom je nový materiál lehčí, citlivější a rychlejší v akci.

VLASCE

KIGAN 3D Lehká a silná očka Kigan 3D mají obložení ze zirkonia. SHIMANO má k dispozici široké spektrum konstrukcí sedla navijáku podle toho, pro jaký typ prutu je sedlo určeno. Některá specializovaná sedla navijáku jsou zhotovena z uhlíkového kompozitu Ci4+. Ci4+ je o více než 20 % lehčí a více než 1,6× pevnější než standardní polymery. Tyto exkluzivní materiály umožňují výrobu ultralehkých sedel navijáku při zachování maximální konstrukční odolnosti. SEAGUIDE Spolehlivá očka Seaguide výrazně snižují tření při průchodu vlasce či šňůry.

17

02_New Products2020_Rods.indd 17

14/01/2020 09:55:50


NAVIJÁKY

RYCHLÉ A EXTRA RYCHLÉ AKCE

PRUTY ZAVAZADLA

NOVINKA

SPINNING / CASTING VLASCE

Pruty Zodias byly navrženy a vyrobeny v Japonsku. Jsou součástí exkluzivního programu JDM vybraných prutů pro japonský trh. Pruty Zodias jsou k dispozici v castingových a přívlačových verzích, s rychlou nebo extrémně rychlou akcí. Blank byl vyroben technologií Hi-Power X pro zvýšení pevnosti a citlivosti, což se také projevilo ve výrazném snížení celkové hmotnosti a zmenšení deformací v krutu. Speciální zadní rukojeť Carbon Monocoque a sedlo navijáku z kompozitu Ci4+ zvyšují celkovou citlivost prutu a dávají výraznou zpětnou odezvu při lovu. Očka Fuji přispívají k vysoké kvalitě tohoto široce využitelného výkonného prutu. Modely ULS2 jsou vybaveny kompozitovou špičkou Taftec Alpha, které zajišťují mimořádnou citlivost.

• Silný a velmi lehký blank, vyrobený technologií Hi-Power X, byl navržen a vyroben v Japonsku v rámci programu JDM • Speciálně navržený prut rychlé a extra rychlé akce (v závislosti na modelu prutu) • Spodní rukojeť Carbon Monocoque pro mimořádnou citlivost • Sedlo navijáku Custom Ci4+ pro bezpečné a spolehlivé uchycení navijáku • Očka Fuji Alconite a očko Fuji SiC ve špičce prutu na baitcastingových modelech • KL-očka Fuji Alconite na přívlačových modelech • Plná špička Taftec Alpha na přívlačových modelech ULS2

18

02_New Products2020_Rods.indd 18

14/01/2020 09:55:52


VLASCE

ZAVAZADLA

PRUTY

NAVIJÁKY

PŘÍVLAČOVÉ PRUTY

SPINNING

CASTING

20ZODIAS264ULS2

1.93 m

101.5 cm

2

90 g

1.5-5 g

20ZODIAS168LBF

2.03 m

203 cm

1

97 g

20ZODIAS264UL2

1.93 m

101.5 cm

2

92 g

2-7 g

20ZODIAS1610M

2.08 m

208 cm

1

110 g

7-21 g

20ZODIAS268L2

2.03 m

106.5 cm

2

95 g

3-10 g

20ZODIAS172H

2.18 m

218 cm

1

127 g

14-42 g

20ZODIAS268ML2

2.03 m

106.5 cm

2

97 g

4-12 g

20ZODIAS164LBF2

1.93 m

101.5 cm

2

92 g

4-12 g

20ZODIAS270M2

2.13 m

111.5 cm

2

107 g

5-15 g

20ZODIAS1610M2

2.08 m

109 cm

2

107 g

7-21 g

20ZODIAS172H2

2.18 m

114 cm

2

130 g

12-42 g

4-12 g

19

02_New Products2020_Rods.indd 19

14/01/2020 09:38:14


NAVIJÁKY PRUTY

KAŽDÝ PRUT VYPRÁVÍ PŘÍBĚH

ZAVAZADLA

Řada Yasei BB skvěle doplňuje nabídku existujícího programu prutů Yasei. V této řadě naleznou nároční rybáři speciální a na míru zhotovené pruty na lov dravců. Díky přesně definovanému účelu tyto pruty nabízejí mimořádný poměr užitné hodnoty a ceny. Pruty jsou postaveny na blanku z kombinace kompozitů HPC60, vykazující rychlou či extrémně rychlou akci. Svým vzhledem, vlastnostmi i provedením jsou pruty Yasei BB skutečně moderní a elegantní. Očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce, speciálně navržené sedlo navijáku a rukojeti z kombinace korku a EVA přidávají na kvalitě prutů této značně rozsáhlé řady.

VLASCE

NOVINKA

ZANDER VERTICAL • Rychlá akce pro vertikální jigging s měkkými nástrahami

60

• Citlivý, lehký a velmi silný prut s blankem z kombinace kompozitů HPC60 • Prut je součástí ve světě uznávaného programu Yasei, pověstného mimořádnou kvalitou a užitnou hodnotou

YASBBZV195

1.95 m

100.5 cm

2

110 g

10-30 g

• Speciálně navržené akce jednotlivých modelů jsou rozlišeny podle přesného účelu • Přívlačové modely mají dělenou rukojeť z kombinace korku a EVA a sedlo navijáku SHIMANO VSS • Speciální očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce zlepšují výkon při odhazování 20

02_New Products2020_Rods.indd 20

14/01/2020 09:56:10


VLASCE

ZAVAZADLA

PRUTY

NAVIJÁKY

PROGRAM YASEI

NOVINKA

ZANDER LURE • Extra rychlá akce pro vertikální jigging s měkkými nástrahami

60

• Citlivý, lehký a velmi silný prut s blankem z kombinace kompozitů HPC60 • Prut je součástí ve světě uznávaného programu Yasei, pověstného mimořádnou kvalitou a užitnou hodnotou

YASBBZL270H

2.70m

138.5cm

2

165g

15-50g

• Speciálně navržené akce jednotlivých modelů jsou rozlišeny podle přesného účelu • Přívlačové modely mají dělenou rukojeť z kombinace korku a EVA a sedlo navijáku SHIMANO VSS • Speciální očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce zlepšují výkon při odhazování 21

02_New Products2020_Rods.indd 21

14/01/2020 09:56:16


NAVIJÁKY

NOVINKA

ASPIUS • Rychlá akce pro nahazování na velké vzdálenosti při použití tvrdých nástrah a plandavek • Citlivý, lehký a velmi silný prut s blankem z kombinace kompozitů HPC60 PRUTY

• Prut je součástí ve světě uznávaného programu Yasei, pověstného mimořádnou kvalitou a užitnou hodnotou • Speciálně navržené akce jednotlivých modelů jsou rozlišeny podle přesného účelu • Přívlačové modely mají dělenou rukojeť z kombinace korku a EVA a sedlo navijáku SHIMANO VSS YASBBASP270MH

• Speciální očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce zlepšují výkon při odhazování

2.70 m

138.5 cm

2

143 g

10-35 g

2.30 m

118.5 cm

2

118 g

5-20 g

60

ZAVAZADLA

NOVINKA

CRANKBAIT VLASCE

• Středně rychlá akce pro použití malých a středně velkých crankbaitů • Citlivý, lehký a velmi silný prut s blankem z kombinace kompozitů HPC60 • Prut je součástí ve světě uznávaného programu Yasei, pověstného mimořádnou kvalitou a užitnou hodnotou • Speciálně navržené akce jednotlivých modelů jsou rozlišeny podle přesného účelu • Baitcastingové modely mají dělenou rukojeť z kombinace korku a EVA, přední rukojeť z EVA a sedlo navijáku SHIMANO Custom BC • Speciální očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce zlepšují výkon při odhazování

YASBBCCR230

60

22

02_New Products2020_Rods.indd 22

14/01/2020 09:56:22


NAVIJÁKY

PROGRAM YASEI

NOVINKA

PIKE SPIN • Rychlá akce pro použití woblerů, měkkých nástrah a třpytek • Citlivý, lehký a velmi silný prut s blankem z kombinace kompozitů HPC60 • Prut je součástí ve světě uznávaného programu Yasei, pověstného mimořádnou kvalitou a užitnou hodnotou 60

PRUTY

• Speciálně navržené akce jednotlivých modelů jsou rozlišeny podle přesného účelu • Přívlačové modely mají dělenou rukojeť z kombinace korku a EVA a sedlo navijáku SHIMANO VSS • Speciální očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce zlepšují výkon při odhazování

YASBBP230H

2.30 m

118.5 cm

2

141 g

15-50 g

YASBBP250XH

2.50 m

128.5 cm

2

153 g

30-90 g

NOVINKA

ZAVAZADLA

PIKE CASTING • Rychlá akce pro použití středně velkých a velkých woblerů a měkkých nástrah • Citlivý, lehký a velmi silný prut s blankem z kombinace kompozitů HPC60 • Prut je součástí ve světě uznávaného programu Yasei, pověstného mimořádnou kvalitou a užitnou hodnotou • Speciálně navržené akce jednotlivých modelů jsou rozlišeny podle přesného účelu 60

• Baitcastingové modely mají dělenou rukojeť z kombinace korku a EVA, přední rukojeť z EVA a sedlo navijáku SHIMANO Custom BC • Speciální očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce zlepšují výkon při odhazování

2.30 m 118.5 cm

2

153 g

30-90 g

1.95 m 100.5 cm

2

140 g

30-75 g

VLASCE

YASBBCP230XH

NOVINKA

PIKE JERKBAIT • Extra rychlá akce pro použití středně velkých a velkých jerkbaitů • Citlivý, lehký a velmi silný prut s blankem z kombinace kompozitů HPC60 • Prut je součástí ve světě uznávaného programu Yasei, pověstného mimořádnou kvalitou a užitnou hodnotou • Speciálně navržené akce jednotlivých modelů jsou rozlišeny podle přesného účelu • Baitcastingové modely mají dělenou rukojeť z kombinace korku a EVA, přední rukojeť z EVA a sedlo navijáku SHIMANO Custom BC • Speciální očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce zlepšují výkon při odhazování

60

YASBBCJB195HP

23

02_New Products2020_Rods.indd 23

14/01/2020 09:56:29


NAVIJÁKY

NOVINKA

CAST & TROLL • Rychlá akce pro trolling a casting s velkými woblery a měkkými nástrahami • Citlivý, lehký a velmi silný prut s blankem z kombinace kompozitů HPC60 • Prut je součástí ve světě uznávaného programu Yasei, pověstného mimořádnou kvalitou a užitnou hodnotou • Speciálně navržené akce jednotlivých modelů jsou rozlišeny podle přesného účelu PRUTY

60

• Baitcastingové modely mají dělenou rukojeť z kombinace korku a EVA, přední rukojeť z EVA a sedlo navijáku SHIMANO Custom BC YASBBCP250XXH

• Speciální očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce zlepšují výkon při odhazování

2.50 m

128.5 cm

2

165 g

50-120 g

NOVINKA

PERCH ZAVAZADLA

• Rychlá akce pro chytání okounů pomocí lehkých umělých nástrah • Citlivý, lehký a velmi silný prut s blankem z kombinace kompozitů HPC60 • Prut je součástí ve světě uznávaného programu Yasei, pověstného mimořádnou kvalitou a užitnou hodnotou • Speciálně navržené akce jednotlivých modelů jsou rozlišeny podle přesného účelu 60

• Přívlačové modely mají dělenou rukojeť z kombinace korku a EVA a sedlo navijáku SHIMANO VSS • Speciální očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce zlepšují výkon při odhazování

YASBBPER190L

98 cm

2

91 g

3-12 g

YASBBST190ULP

1.90 m

98c m

YASBBST210L

2.10 m 108.5 cm

2

90 g

2-10 g

2

103 g

YASBBST225ML

2.25 m

3-12 g

2

110 g

5-15 g

VLASCE

1.90 m

NOVINKA

STREET • Rychlá akce pro lehký rybolov na kanálech a řekách ve městě • Citlivý, lehký a velmi silný prut s blankem z kombinace kompozitů HPC60 • Prut je součástí ve světě uznávaného programu Yasei, pověstného mimořádnou kvalitou a užitnou hodnotou • Speciálně navržené akce jednotlivých modelů jsou rozlišeny podle přesného účelu • Přívlačové modely mají dělenou rukojeť z kombinace korku a EVA a sedlo navijáku SHIMANO VSS • Speciální očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce zlepšují výkon při odhazování

60

116 cm

24

02_New Products2020_Rods.indd 24

14/01/2020 09:56:40


PROGRAM YASEI / SUPER LEHKÉ PRUTY

PRUTY

NAVIJÁKY

SUPER LEHKÉ PRUTY NOVINKA

Prut byl navržen pro uspokojení potřeb rybářů, kteří chytají s využitím malých a lehkých umělých nástrah. Tato technika je stále oblíbenější po celém světě. Řada Vengeance Super Sensitive nabízí pruty se skutečně jedinečným poměrem užitné hodnoty a ceny. Mimořádně jemná pevná špička zvyšuje citlivost na úroveň, kterou jsou pověstné duté špičky. Pevná špička na konci blanku z kompozitu XT40 zlepšuje detekci záběru a dává pocítit chování nástrahy. Prut je ideální pro drop shot techniky lovu, pro chytání pomocí malých shadů a crankbaitů. Kratší modely prutů jsou skvělé pro lov ve vodním sloupci, zatímco delší 240cm a 270cm modely se uplatní při castingových technikách rybolovu.

ZAVAZADLA

CX

• Pevný prut malého průřezu má blank z kompozitu XT40 • Blank vykazuje rychlou akci, pevná špička zvyšuje citlivost prutu • Prut je speciálně navržen pro lov malých dravých ryb, jako jsou okouni, pstruzi a jelci, s využitím malých a velmi lehkých umělých nástrah • Nerezová očka SHIMANO Hardlite • Sedlo navijáku SHIMANO DPS s integrovanou korkovou přední rukojetí • Moderní dělená korková rukojeť s odolnými gumokorkovými koncovkami, které snižují riziko náhodného poškození VLASCE

• Mimořádný poměr užitné hodnoty a ceny XT40

SVCX21ULSSC

2.10 m

110 cm

2

106 g

0,5-7 g

SVCX21LSSC

2.10 m

110 cm

2

109 g

1-10 g

SVCX21MLSSC

2.10 m

110 cm

2

112 g

3-15 g

SVCX24MLSSC

2.40 m

125 cm

2

137 g

3-15 g

SVCX24MSSC

2.40 m

125 cm

2

148 g

5-20 g

SVCX27MLSSC

2.70 m

140 cm

2

174 g

3-15 g

25

02_New Products2020_Rods.indd 25

14/01/2020 09:56:46


NAVIJÁKY PRUTY ZAVAZADLA

NEJLEPŠÍ CASTINGOVÝ PRUT NA MOŘSKÉ OKOUNY NOVINKA

VLASCE

Lunamis je vybraná řada prutů z široce uznávaného programu japonských prutů JDM. Lunamis reprezentuje nejnovější trendy v konstrukci prutů, což se projevuje i v jejich vlastnostech. Užitím exkluzivních výrobních technologií SHIMANO, vybraných kompozitů a pryskyřic (Spiral X Core, Hi-Power X, Nano Pitch a Muscle Carbon), vznikla řada jedinečných prutů pro castingový rybolov se zaměřením na mořské okouny. Blanky prutů jsou vybaveny nejlepšími dostupnými očky a rukojeťmi. Řada zahrnuje šest modelů, které uspokojí i ty nejlepší a nejnáročnější rybáře a profesionály.

• Špičkové pruty využívají ve výrobě blanků nejmodernější technologie, jako jsou Spiral X Core, Hi-Power X, Nano Pitch a Muscle Carbon • Pruty z exkluzivní kolekce japonských prutů programu JDM • Pruty střední a rychlé akce jsou navrženy pro castingový mořský rybolov na velké vzdálenosti s využitím umělých nástrah, se zaměřením na mořské okouny a další mořské dravce • Očka SHIMANO Titanium X a očko Fuji Titanium SiC ve špičce • Sedlo navijáku SHIMANO Ci4+ Perfection pro bezpečné a spolehlivé uchycení navijáku • Jedinečná rukojeť Carbon Monocoque snižuje hmotnost prutu a zlepšuje celkovou citlivost

26

02_New Products2020_Rods.indd 26

14/01/2020 09:56:50


VLASCE

ZAVAZADLA

PRUTY

NAVIJÁKY

MOŘSKÉ PŘÍVLAČOVÉ PRUTY

20LUNAMISS90L

2.74 m

141 cm

2

116 g

5-21 g

20LUNAMISS86ML

2.59 m

133 cm

2

118 g

6-25 g

20LUNAMISS90ML

2.74 m

141 cm

2

122 g

6-25 g

20LUNAMISS86M

2.59 m

133 cm

2

124 g

7-35 g

20LUNAMISS96M

2.90 m

149 cm

2

136 g

7-35 g

20LUNAMISS96MH

2.90 m

149 cm

2

150 g

10-45 g

27

02_New Products2020_Rods.indd 27

15/01/2020 09:02:49


NAVIJÁKY

ZCELA NOVÁ ŘADA PRUTŮ PRO SPECIALISTY

PRUTY ZAVAZADLA

NOVINKA

SHIMANO Trout Native Special Progressive je nová řada specializovaných přívlačových prutů, která byla speciálně navržena a vyrobena pro potřeby evropských rybářů, zaměřených na lov pstruhů pomocí umělých nástrah. Každý model v této řadě charakterizují individuální vlastnosti, přesně odpovídající všem požadavkům pstruhového rybolovu. Rychlé a středně rychlé špičky prutů s blanky speciální progresivní akce dokonale zvládnou výpady nevyzpytatelných pstruhů. Pružné blanky, vyrobené nanotechnologií z kompozitu HPC100, jsou opatřeny kovově zeleným povrchem, vysoce kvalitními očky Fuji a tradiční korkovou rukojetí. VLASCE

• Lehké a citlivé blanky z kompozitu HPC100 byly vyrobeny nanotechnologií

TNSPF66UL

1.98 m

102 cm

2

96 g

1-8 g

• Kovově zelený povrch blanku

TNSPMF70ULP

2.13 m

109.5 cm

2

111 g

2-10 g

• Speciální progresivní akce prutu se špičkou rychlé a střední akce

TNSPF70LP

2.13 m

109.5 cm

2

112 g

5-15 g

• K-očka Fuji Alconite (u modelů 80MH a 86H), u ostatních modelů KL-očka s dlouhým rámem

TNSPMF76L

2.28 m

117.5 cm

2

118 g

3-12 g

TNSPF76ML

2.28 m

117.5 cm

2

122 g

7-21 g

TNSPF80M

2.44 m

125 cm

2

144 g

5-25 g

• Tradiční plná korková rukojeť se sedlem navijáku Seaguide XVS a ozvučnicí na konci rukojeti pro lepší detekci záběru

TNSPF80MH

2.44 m

125 cm

2

152 g

15-40 g

TNSPMF86MP

2.59 m

133 cm

2

144 g

10-30 g

• Skvělá sestava prutu a navijáku Cardiff Ci4+ nabízí dokonalý soulad výkonem i barevným provedením

TNSPF86H

2.59 m

133 cm

2

186 g

15-60 g

100

28

02_New Products2020_Rods.indd 28

14/01/2020 09:57:18


ZAVAZADLA

PRUTY

NAVIJÁKY

PRUTY NA PSTRUHY

TNSPMF70ULP Se svou délkou 213 cm, středně rychlou akcí a výkonem UL+ byl tento prut sestaven pro lov s tradičními lehkými tvrdými nástrahami (třpytkami, plandavkami nebo woblery) na bystřinách, říčkách nebo malých jezerech. Speciální akce prutu je také skvělá pro použití jednoháčku bez protihrotu. TNSPF70LP Tento všestranný 213cm dlouhý prut byl vyvinut pro lov s tvrdými i měkkými umělými nástrahami do hmotnosti 15 g, pro lov na potocích a středně velkých řekách. Rychlá akce prutu umožňuje přesné nahazování a účinný twitching s mikro jerkbaity a měkkými nástrahami, případně i lov s klaSiCkými pstruhovými plandavkami a třpytkami. TNSPMF76L S délkou 228 cm, středně rychlou akcí a lehkým výkonem je tento prut schopen pracovat s nástrahami do hmotnosti 12 g na potocích, středně velkých řekách a jezerech. Dodatečné délka ve srovnání s kratšími pruty pomáhá lépe vnímat chování lehké nástrahy na dlouhé vzdálenosti. Speciální progresivní středně rychlá špička zaručuje perfektní kontrolu nad rybou, dokonce i v případě použití jednoháčku bez protihrotu. TNSPF76ML Tento 228 cm dlouhý prut je speciálně určen pro lov na mnoha různých typech vodních ploch s využitím moderních technik pstruhového rybolovu

a umělých nástrah. Rychlá špička je perfektní pro twitching s jerkbaity, vibrujícími nástrahami (tzv. „cikádami“, metal-vib woblery) a měkkými nástrahami do hmotnosti až 21 g. Silná progresivní akce má dostatečný výkon blanku ke kontrole chování větších pstruhů v silném proudu. TNSPF80M Všestranný prut o délce 244 cm vykazuje rychlou akci. Prut je schopen zvládnout práci s tvrdými i měkkými umělými nástrahami do hmotnosti až 25 g. Je ideální pro rybolov na potocích a středně velkých řekách se středně silným proudem. TNSPF80MH Tento prut se silnou špičkou rychlé akce a 244cm dlouhým blankem je určen pro odhazování středně těžkých nástrah (až do 40 g). Prut skvěle zvládne práci s těžšími twitchbaitovými nástrahami, měkkými nástrahami a kovovými woblery ve středně rychlém až silném proudu.

VLASCE

TNSPF66UL Ideální prut pro lov s malými umělými tvrdými nástrahami a gumami v malých horských bystřinách a potocích. Rychlá akce umožňuje přesné nahazování a účinný twitching s mikro jerkbaity a měkkými nástrahami, případně i lov s klaSiCkými pstruhovými plandavkami a třpytkami. Křivka blanku Special Progressive a výkon ultra lehkého prutu pomáhají udržet trvalý kontakt s rybou, dokonce i v případě použití jednoháčku bez protihrotu.

TNSPMF86MP Tento prut v délce 259 cm vykazuje středně rychlou akci. Je určen pro práci s nástrahami o odhazovací hmotnosti až 30 g. Je ideálním nástrojem pro lov se středně těžkými nástrahami na velké vzdálenosti. Skvěle se hodí pro široké nížinné řeky a jezera. Je to prut pro lov s bezlopatkovými nástrahami a plandavkami. Speciální progresivní křivka zajišťuje dobré odhazovací vlastnosti a optimální chování při zdolávání ryby. TNSPF86H Tento prut je speciálně připravený pro nahazování a práci s těžšími nástrahami v silném proudu. Velmi výkonný blank rychlé akce má první K-očko Fuji o průměru 30 mm. Prut zvládne odhazovací hmotnosti až 60 g. Je vhodným nástrojem pro chytání trofejních pstruhů na evropských lovištích.

29

02_New Products2020_Rods.indd 29

14/01/2020 09:57:21


NAVIJÁKY

#TRIBAL LIFE

PRUTY

NOVÝ MODEL

INTENSITY SPOD & MARKER

ZAVAZADLA

Blank prutu TX Intensity Spod & Marker byl vyroben nejlepší dostupnou a exkluzivní technologií SHIMANO – technologií Spiral X Core. Právem proto patří mezi nejlepší spodové pruty, které kdy byly vyrobeny. Nesmírně výkonný blank s rychlou akcí prakticky potlačil deformace v krutu a tvarové změny průřezu při zatížení, což vede ke zlepšení přesnosti při nahazování, zvláště pak v extrémních vzdálenostech. Vysoce kvalitní očka Kigan 3D Zirconia s ochranou proti zamotání snižují tření. Sedlo navijáku SHIMANO Custom Ci4+ spolehlivě drží naviják, takže spolu s prutem z něj činí úžasný nástroj bez vůlí v uchycení. Komponenty futuristického vzhledu, známé z prutů TX-Ultra a TX-9, jej řadí do této vybrané společnosti.

• Blank vyrobený exkluzivní špičkovou technologií Spiral X Core prakticky eliminuje deformace v krutu a tvarové změny průřezu, a to i při extrémně silném a přesném nahazování • Futuristické konstrukční doplňky, kterými jsou osazeny i pruty TX-Ultra a TX-9 • Sedlo navijáku SHIMANO Ci4+ VLASCE

• Vysoce kvalitní očka Kigan 3D Zirconia s ochranou proti zamotání • Dělená rukojeť z EVA • Blank s testovací křivkou 5,0 lb zvládne práci i s nejtěžšími krmítky

TXINTSPODMKR13

50 mm

3.66 m

188 cm

2

-

5.00 lb

30

02_New Products2020_Rods.indd 30

14/01/2020 09:57:31


TRIBAL A TELESKOPICKÉ PRUTY

PRUTY

NAVIJÁKY

RYCHLÁ AKCE NOVINKA

DX TE GT

ZAVAZADLA

Pruty Alivio Bolo v základní cenové kategorii nabízejí dobré vlastnosti a skvělý poměr užitné hodnoty a ceny. Progresivní rychlá akce blanku z kompozitu XT30 s příměsí Geofibre a zesílená sekce kolem rukojeti zvyšují celkovou tuhost prutu, která se projevuje ve zlepšení odhazovacích parametrů a zvýšení rychlosti špičky při záběru a zaseknutí. Blank je osazen očky SHIMANO Hardlite a rovným sedlem navijáku SHIMANO. Prut Alivio je také vybaven plastovým krytem oček pro bezpečnou přepravu.

• Blank z kompozitu XT30 s příměsí Geofibre vykazuje progresivní rychlou akci • Očka SHIMANO Hardlite • Rovné sedlo navijáku SHIMANO Custom • Zesílená sekce kolem rukojeti přináší zvýšenou pevnost a lepší vyvážení prutu

VLASCE

• Prut je vybaven plastovým krytem oček pro bezpečnou přepravu

XT30

ALDXTEGT540

3.90 m

135 cm

4

221 g

4-20 g

ALDXTEGT550

4.90 m

138 cm

5

305 g

4-20 g

ALDXTEGT560

6.00 m

138 cm

6

374 g

4-20 g

31

02_New Products2020_Rods.indd 31

14/01/2020 09:57:37


NAVIJÁKY

PŘESNOSTÍ K VÍTĚZSTVÍ

PRUTY ZAVAZADLA

NOVINKA

x7

VLASCE

Pruty Aero X7 nabízejí to nejlepší ve své kategorii. Technické parametry a konstrukce přinášejí spojením jednotlivých prvků přesvědčivé výsledky. Příkladem je využití vysokomodulárního karbonu s nízkým obsahem pryskyřic, prodlužovací díl rukojeti pro zvýšení pákového efektu na feederových prutech pro nahazování na extrémní vzdálenosti, trvale osazené quiverové špičky lepené na horní sekci feederových prutů (oproti jednotlivým výměnným špičkám na tradičních prutech). Lehčí modely prutu vykazují citlivou akci. Ke zlepšení odhazovacích vlastností a prodloužení odhazovací vzdálenosti přispívají i kvalitní očka. Na první pohled prut zaujme elegantní karbonovou omotávkou blanku a minimalistickým vzhledem.

• Superlehký, silný a mimořádně citlivý blank z kompozitů HPC200 byl vyroben speciální nanotechnologií • KR- očka Fuji Alconite s lehkým rámem a ochranou proti zamotání na prutech Precision Feeder v délkách 2,74 m a 3,05 m • Očka Kigan 3D Zirconia na prutech délky 3,36 m, 3,66 m a 3,96 m • Sedlo navijáku Fuji VSS, integrované do vysoce kvalitní rukojeti s povrchem z vysoce kvalitního korku • Všechny tři pruty mají 3 kompletní horní sekce s lepenými špičkami, nezaměnitelné s výměnnými quiverovými špičkami • Speciální očko ve špičce • Modely Distance Feeder mají šroubovací prodlužovací díl zadní rukojeti • Rukojeť z vysoce kvalitního korku a EVA

200

32

02_New Products2020_Rods.indd 32

14/01/2020 09:57:38


Aero X7 Precision Feeder 10 ft (3,05 m)

ZAVAZADLA

PRUTY

NAVIJÁKY

FEEDEROVÉ PRUTY

VLASCE

Aero X7 Distance Feeder 12ft (3,66 m)

VČETNĚ ŠPIČEK AEX7FFDR9

VČETNĚ ŠPIČEK

DISTANCE FEEDER

FINESSE FEEDER 2.74 m 145.5 cm

1+3

137 g

50 g

0.25 oz / 0.75 oz / 1.0 oz

PRECISION FEEDER

AEX7DFDR12

3.66 m

190 cm

1+3

183 g

90 g

1.5 oz / 2.0 oz / 2.5 oz

AEX7DFDR13

3.96 m

135 cm

2+3

264 g

100 g

2.0 oz / 2.5 oz / 3.0 oz

135 cm

2+3

298 g

120 g

3.0 oz / 4.0 oz / 5.0 oz

AEX7PRFDR10

3.05 m

162 cm

1+3

139 g

60 g

0.5 oz / 1.0 oz / 1.25 oz

DISTANCE POWER FEEDER

AEX7PRFDR11

3.35 m

175 cm

1+3

159 g

60 g

0.75 oz / 1.0 oz / 1.5 oz

AEX7DPFDR13

3.96 m

33

02_New Products2020_Rods.indd 33

14/01/2020 09:57:57


NAVIJÁKY

PŘESNOSTÍ K VÍTĚZSTVÍ

PRUTY

NOVINKA

ZAVAZADLA

x5

Pruty řady Aero X5 se řadí do střední až vyšší cenové kategorie. Nabízejí skvělý poměr užitné hodnoty a ceny, nádherný vzhled a úžasné vlastnosti. Technicky SiCe pruty nedosahují všech parametrů řady Aero X7, ale bezpochyby obstojí v konkurenci jiných výrobců v uvedeném cenovém rozpětí opravdu dobře. Mají totiž výkonové charakteristiky srovnatelné s nejlepšími pruty. Pruty v provedení Precision Feeder, Pellet Waggler a Match Float mají ohromující akci s tlumením nárazů, takže zvyšují důvěru při zdolávání úlovku. Pruty v provedení Distance Feeder mají výrazné odhazovací vlastnosti, umožňující rybářům dosahovat odhazovacích vzdáleností na hranici jejich možností.

• Lehké, citlivé a pevné pruty s blankem, vyrobeným z kombinace kompozitů pomocí speciální nanotechnologie

VČETNĚ ŠPIČEK

PRECISION FEEDER AEX5PRFDR10

VLASCE

162 cm

2+3

139 g

60 g

0.5 oz / 0.75 oz / 1.0 oz

2.74/3.35 m 175 cm

3.05 m

2+3

166 g

60 g

0.5 oz / 0.75 oz / 1.5 oz

2+3

192 g

90 g

1.5 oz / 2.0 oz / 2.5 oz

3+3

256 g

90 g

1.5 oz / 2.0 oz / 3.0 oz

3+3

331 g

120 g

3.0 oz / 4.0 oz / 5.0 oz

• Řada pokrývá požadavky všech feederových a plavačkových technik soutěžního rybolovu, od technik soutěžního lovu na placených lovištích, až po feederové techniky lovu na extrémně dlouhé vzdálenosti

AEX5DFDR12

3.66 m

190 cm

• Superlehká očka Seaguide XOG s ochranou proti zamotání vlasce

AEX5DFDR13

3.96 m

135 cm 135 cm

• Sedlo navijáku SHIMANO DPS

AEX5PMFDR911 DISTANCE FEEDER

DISTANCE POWER FEEDER AEX5DPFDR13

3.96 m

• Všechny feederové modely jsou dodávány se 3 vyměnitelnými kompozitovými quiverovými špičkami

AEX5DHPFDR13

3.96 m

135 cm

3+3

334 g

150 g

3.0 oz / 4.0 oz / 5.0 oz

• Rukojeť z kombinace korku a EVA

AEX5DHPFDR14

4.27 m

147 cm

3+3

362 g

150 g

3.0 oz / 4.0 oz / 5.0 oz

AEX5PW10

3.05 m

156 cm

2

130 g

15 g

AEX5PW11

3.35 m

172 cm

2

148 g

15 g

• Pruty Precision Feeder a modely Float mají středně veliká jednonožičková očka, pruty Distance Feeder mají očka velkého průměru a dvě nožičky, čímž se zlepší odhazovací vlastnosti a pevnost oček

DISTANCE HEAVY POWER FEEDER

PELLET WAGGLER

MATCH FLOAT AEX5MF13

3.96 m

135 cm

3

162 g

20 g

AEX5MF14

4.27 m

145 cm

3

175 g

20 g

60

34

02_New Products2020_Rods.indd 34

14/01/2020 09:58:00


ZAVAZADLA

PRUTY

NAVIJÁKY

PLAVAČKOVÉ A FEEDEROVÉ PRUTY

Aero X5 Precission Feeder 10ft (3,05 m)

VLASCE

Aero X5 Distance Heavy Power Feeder 13ft (3,96 m)

Aero X5 Pellet Waggler 10ft (3,05 m)

35

02_New Products2020_Rods.indd 35

14/01/2020 09:58:26


NAVIJÁKY

NOVINKA

BOAT QUIVER TE

PRUTY

Prut BeastMaster AX Boat Quiver TE (v teleskopickém provedení) byl navržen pro techniky typu bolentino a na položenou (na těžko). Blank z velmi odolného kompozitu XT100 zvládne odhazovací hmotnosti až 300 g. Špička extra rychlé akce dovoluje rychlé a vysoce účinné zaseknutí háčku při záběru. Speciální zámek mezi sekcemi dovoluje využít oba modely prutů ve dvou různých délkách (260–320 cm, 300–360 cm). Prut je osazen vysoce kvalitními očky Seaguide Hero a sedlem navijáku SHIMANO DPS. Součástí dodávky prutu je i dvojice vyměnitelných quiverových špiček, které zlepšují detekci záběru.

XT100

• Lehký blank z kompozitu XT100 nabízí rychlou akci a mimořádnou pevnost

BMCXBTTE2632

2.60-3.30 m

124 cm

4 + tips

248 g

max. 300 g

• Sedlo navijáku SHIMANO DPS

BMCXBTTE3036

3.00-3.60 m

134 cm

4 + tips

292 g

max. 300 g

• Nerezová očka Seaguide Hero s ochranou proti zamotání • Speciální zámek mezi sekcemi dovoluje využít oba modely prutů ve dvou různých délkách (260–320 cm, 300–360 cm) • Součástí dodávky jsou dvě vyměnitelné quiverové špičky • Pruty pro zatížení s odhazovací hmotností až 300 g ZAVAZADLA

• Odnímatelná gumová hlava na konci rukojeti

NOVINKA

BOAT QUIVER VLASCE

Prut BeastMaster AX Boat Quiver byl navržen pro techniky typu bolentino a na položenou (na těžko). Blank z velmi odolného kompozitu XT100 zvládne odhazovací hmotnosti až 300 g. Špička extra rychlé akce dovoluje rychlé a vysoce účinné zaseknutí háčku při záběru, dokonce i při lovu ve velkých hloubkách. Prut je osazen vysoce kvalitními očky Seaguide Hero a sedlem navijáku SHIMANO DPS. Součástí dodávky prutu je i dvojice vyměnitelných quiverových špiček, které zlepšují detekci záběru.

• Lehký blank z kompozitu XT100 nabízí rychlou akci a mimořádnou pevnost

XT100

BMAXBT2Q240XH

2.40 m

127 cm

2+ tips

222 g

max. 300 g

BMAXBT2Q270XH

2.70 m

142 cm

2+ tips

254 g

max. 300 g

BMAXBT2Q300XH

3.00 m

156 cm

2+ tips

305 g

max. 300 g

• Sedlo navijáku SHIMANO DPS • Nerezová očka Seaguide Hero s ochranou proti zamotání • Součástí dodávky jsou dvě vyměnitelné quiverové špičky • Pruty pro zatížení s odhazovací hmotností až 300 g • Odnímatelná gumová hlava na konci rukojeti

36

02_New Products2020_Rods.indd 36

14/01/2020 09:58:40


PRUTY

NAVIJÁKY

PŘÍSLUŠENSTVÍ

NOVINKA

PŘÍSLUŠENSTVÍ

PŘÍSLUŠENSTVÍ NOVINKA Zavazadla Tactical 38 44

VLASCE

NOVINKA Vlasce

37

03_New Products2020_Accessories.indd 37

14/01/2020 09:58:48


NAVIJÁKY

KAPROVÁ ZAVAZADLA ZAVAZADLA PROGRAMU ORGANISED COMPACT DESIGN NABÍZEJÍ DOSTATEK ÚLOŽNÉHO PROSTORU UVNITŘ I VENKU.

PRUTY ZAVAZADLA VLASCE

OCD systém umožňuje kompletovat zavazadlo z bohaté kolekce příslušenství, které do něj díky vhodně zvoleným rozměrům jednotlivých prvků snadno naskládáte. S tímto systémem naplánujete rozložení výbavy podle předpokládaného použití nebo časového harmonogramu vaší výpravy.

HD ZIPY zvládnou i extrémní zatížení, takže spolehlivě vyhoví očekávání i těch nejnáročnějších rybářů. HD zipy prošly důkladným testováním na pevnost a komfort obsluhy.

Díky použitému systému dvojitého prošívání švů POWER STITCHING se zvyšuje celková pevnost zavazadel.

38

03_New Products2020_Accessories.indd 38

14/01/2020 09:58:52


PRUTY

NAVIJÁKY

ZAVAZADLA TACTICAL GEAR

NOVINKA

ZAVAZADLA

ZAVAZADLA TACTICAL GEAR Zavazadla Tactical Gear jsou oproti zavazadlům Tribal Carp cenově výhodnější řadou zavazadel pro rybáře, kteří dávají přednost tradičním olivovým a hnědým odstínům barev.

VLASCE

Využívají celou řadu předností prémiových zavazadel programu Trench Gear, ale zaměřují se více na konstrukční jednoduchost. Produkty specializované na péči o ryby, jako jsou podložky, jsou nabízeny v menších velikostech, vhodných pro britská placená loviště a evropské tekoucí vody.

Základem systému AERO QUIVER je nastavitelný nosný popruh, který lze připnout na celou řadu zavazadel. Stejně jako existující popruh Aero Quiver, tak i nový popruh Aero Quiver Advance má vylepšené a bohatší polstrování pro maximální komfort. Na popruh je možné připojit až deset rozdílných výrobků v mnoha variantách.

39

03_New Products2020_Accessories.indd 39

14/01/2020 09:59:02


NOVINKA NAVIJÁKY

COMPACT CARRYALL • Základní brašna programu Organised Compact Design • Vnější spojovací prvky programu Organised Compact Design • Středové připojení na vozík • Stahovací popruhy na víku • Vnitřní síťová kapsa

SHTXL01

42 cm × 26 cm × 27.5 cm

PRUTY

NOVINKA

LARGE CARRYALL • Základní velká brašna programu Organised Compact Design • Vnější spojovací prvky programu Organised Compact Design • Středové připojení na vozík • Stahovací popruhy na víku • Vnitřní síťová kapsa

SHTXL02

63 cm × 26 cm × 27.5 cm

ZAVAZADLA

NOVINKA

FULL COMPACT CARRYALL • Základní brašna programu Organised Compact Design • Vnější spojovací prvky programu Organised Compact Design • Středové připojení na vozík • Brašna je vybavena 4 malými a 2 velkými pouzdry

VLASCE

SHTXL04

42 cm × 26 cm × 27.5 cm

NOVINKA

RUCKSACK • Základní brašna programu Organised Compact Design • Vnější spojovací prvky programu Organised Compact Design • Středové připojení na vozík • Stahovací popruhy na víku • Vnitřní síťová kapsa

SHTXL05

42 cm × 26 cm × 27.5 cm

40

03_New Products2020_Accessories.indd 40

14/01/2020 09:59:56


ZAVAZADLA TACTICAL GEAR NAVIJÁKY

NOVINKA

COOLER BAIT BAG • Brašna s termoizolačním oddílem • Středové připojení na vozík

SHTXL21

31.5 cm × 26 cm × 27.5 cm

NOVINKA

PRUTY

BREW KIT & SNACK BAG • Brašna s termoizolačním oddílem • Středové připojení na vozík • Smyčka na uložení lžíce

SHTXL22

31.5 cm × 26 cm × 27.5 cm

NOVINKA

COMPACT FOOD BAG ZAVAZADLA

• Brašna s kuchyňským nářadím pro 2 osoby a kapsou s příbory • Středový termoizolační oddíl • Středové připojení na vozík

SHTXL23

42 cm × 26 cm × 27.5 cm

NOVINKA

BUZZER BAR BAG • Úchytky na vozík vpředu a vzadu, úchytka na připojení k brašně VLASCE

• Vnitřní polstrování • Vnější průhledná kapsa na přijímač • Vnější popruhy na uchycení vidliček na zadní části stěny

SHTXL24

46 cm × 22 cm × 40 cm

NOVINKA

TIP TOP ROD BANDS • Ochranné popruhy na špičky prutů • Připojovací systém Aero Quiver Basic Bag Connection System • Postranní úchytky na připojení k vozíku

SHTXL20

Vyhovuje většině modelů

41

03_New Products2020_Accessories.indd 41

14/01/2020 10:00:39


13ft

12ft

3/4

10ft

13ft

12ft

NAVIJÁKY PRUTY ZAVAZADLA

NOVINKA

NOVINKA

ROD HOLDALLS

PADDED ROD SLEEVES

• Brašny na pruty s připojovacím systémem Aero Quiver Basic Bag Connection System

• Polstrované obaly na pruty s připojovacím systémem Aero Quiver Basic Bag Connection System

• Čelní kapsa, síťovaná kapsa

• Čelní kapsa

• Postranní úchytky na připojení k vozíku • Kryté zipy po obvodu proti poškození vlasců

• Postranní úchytky na připojení k vozíku • Bohaté polstrování na ochranu prutů

VLASCE

SHTXL16

3,05 m (10 ft) - 167 cm × 28 cm

SHTXL11

2 pruty 3,66 m (12 ft) - 200 cm × 33 cm × 20 cm

SHTXL17

3/4 pruty - 182 cm ×14 cm × 25 cm

SHTXL12

3 pruty 3,66 m (12 ft) - 200 cm × 33 cm × 25 cm

SHTXL18

3,66 m (12ft) - 195 cm × 27 cm

SHTXL13

3 pruty 3,96 m (13 ft) - 210 cm × 33 cm × 25 cm

SHTXL19

3,96 m (13ft) - 210 cm × 27 cm

NOVINKA

TX LITE 2+1 ROD BAG • Brašny na pruty s připojovacím systémem Aero Quiver Basic Bag Connection System • Čelní kapsa, síťovaná kapsa • Postranní úchytky na připojení k vozíku • Kryté zipy po obvodu proti poškození vlasců • Ochranný návlek na konce prutů

SHTXL32

110 cm × 62 cm

42

03_New Products2020_Accessories.indd 42

14/01/2020 10:00:49


NOVINKA

NAVIJÁKY

ZAVAZADLA TACTICAL GEAR CALMING RECOVERY SLING • Přechovávací sak s připojovacím systémem Aero Quiver Basic Bag Connection System • Taška s vodotěsným oddílem a svařovanými švy • Postranní úchytky na připojení k vozíku • Konstrukce pro odvod vody • Připojovací prvky pro šňůru, plovák a vidličky SHTXL26

NOVINKA

115 cm × 60 cm

FLAT MAT PRUTY

• Plochá podložka s připojovacím systémem Aero Quiver Basic Bag Connection System • Vodotěsný oddíl • Postranní úchytky na připojení k vozíku

SHTXL27

NOVINKA

110 cm × 76 cm

EURO STRESS FREE MAT ZAVAZADLA

• Podložka s připojovacím systémem Aero Quiver Basic Bag Connection System • Rychloskládací konstrukce pro okamžité rozložení a rychlé složení • Středové úchytky na připojení k vozíku • Skládací systém do tašky • Polstrované bočnice pro větší ochranu ryby SHTXL30

NOVINKA

110 cm × 59 cm × 33 cm

EURO CRADLE • Podložka ve tvaru kolébky s připojovacím systémem Aero Quiver Basic Bag Connection System

VLASCE

• Rychloskládací konstrukce pro okamžité rozložení a rychlé složení • Středové úchytky na připojení k vozíku • Oblouková rychloskládací konstrukce s nosným rámem pro snadné focení SHTXL31

NOVINKA

120 cm × 75 cm × 30/40 cm

WEIGH MAT • Podložka s připojovacím systémem Aero Quiver Basic Bag Connection System • Kapsa na krabičku s výbavou • Postranní úchytky na připojení k vozíku • Postranní zipy pro snadnější vážení

SHTXL33

87 cm × 76 cm × 35 cm

43

03_New Products2020_Accessories.indd 43

14/01/2020 10:01:09


NAVIJÁKY PRUTY

NOVINKA

VLASCE ZAVAZADLA

Jako jeden z předních světových výrobců navijáků víme, jak hrubé zacházení musí vlasce vydržet. Strávili jsme mnoho let vývojem vlasců, abychom uspokojili požadavky rybářů pro nejrůznější techniky lovu – od mořského rybolovu po jezera, plná překážek pod hladinou. Ať už se budete řídit rybářskou vášní či rozpočtem, můžete si být jisti, že si určitě vyberete.

VLASCE

44

03_New Products2020_Accessories.indd 44

14/01/2020 10:01:18


NAVIJÁKY

VLASCE AERO

NOVINKA

FLOAT Vlasec Aero Float je předurčen pro plavačkové techniky rybolovu. Jeho polovzplývavé vlastnosti umožňují zanoření těsně pod hladinu, což se velmi uplatní především při bočním větru. Pokud jej chcete nechat ležet na hladině, stačí jej nastříkat silikonovým sprejem. Poddajná měkkost a malý průměr vlasce usnadní odhazování, dokonce i s malými splávky. Malá průtažnost vlasce zaručuje přímou a okamžitou kontrolu chování splávku a zrychluje reakci při zaseknutí. PRUTY

• Mimořádně kvalitní monofilní vlasec, předurčený pro plavačkové techniky rybolovu • Polovzplývavý vlasec je ideální pro použití na hladině, nebo těsně pod ní • Velmi měkký materiál pro snadné nahazování a kontrolu splávku • Malá průtažnost pomáhá udržovat přímý kontakt s nástrahou a umožňuje rychlejší zaseknutí • Návin 150 m pro jednorázový návin na cívku navijáku

Cívka

0.155 mm

0.173 mm

0.192 mm

1.69 kg

2.14 kg

2.65 kg

3.20 kg

150 m

ZAVAZADLA

AERFL150

0.137 mm

NOVINKA

SLICK SILK

VLASCE

Aero Slick Silk je ultraměkký vlasec s hedvábně hladkým povrchem, předurčený pro tvorbu návazců a montáží pro lov s bičem. Vynikající pevnost v tahu a v uzlu umožňuje použití vlasců malých průměrů s důvěrou ve spolehlivé častější záběry a menší ztráty ryb. Měkký materiál vlasce pomáhá rybolovu metodou propadu, kdy je přirozená prezentace nástrahy základem úspěchu. • Vlasec předurčený pro návazce a lov s děličkou či bičem • Mimořádná pevnost v tahu i v uzlu • Ultraměkký materiál s hedvábně hladkým povrchem nabízí skvělou a přirozenou prezentaci nástrahy • Průzračný materiál s minimální viditelností ve vodě dává skvělé předpoklady pro utajení před rybou • Bohaté spektrum dostupných průměrů na cívkách s návinem 100 metrů

Cívka AERSSRH100

100 m Cívka

AERSSRH100

100 m

0.076 mm 0.086 mm 0.096 mm 0.104 mm 0.114 mm 0.123 mm 0.57 kg

0.74 kg

0.914 kg

1.08 kg

1.27 kg

1.48 kg

0.133 mm 0.152 mm 0.172 mm 0.190 mm 0.210 mm 0.240 mm 1.69 kg

2.23 kg

2.79 kg

3.45 kg

4.13 kg

5.28 kg

45

03_New Products2020_Accessories.indd 45

14/01/2020 10:01:35


NAVIJÁKY

NOVINKA

SILK SHOCK FLUOROCARBON Aero Silk Shock Fluorocarbon je navržen pro tvorbu montáží a návazců, předurčených pro lov s bičem. Tento 100% fluorokarbonový monofil je ve vodě téměř neviditelný, takže skvěle zlepšuje prezentaci nástrah, obzvláště v čisté vodě a při lovu velmi ostražitých ryb. Potápivé chování z něj dělá jeden z nejlepších feederových návazcových materiálů. Hodí se skvěle pro tvorbu montáží na dně. PRUTY

• 100% fluorokarbonový vlasec pro návazce a lov s děličkou či bičem • Ve vodě téměř neviditelný vlasec zlepšuje prezentaci nástrahy • Rychle potápivý a s nízkou pamětí je ideální pro skvělou kontrolu chování splávku při lovu s bičem • Jeden z nejlepších feederových návazcových materiálů • Mimořádná pevnost v uzlu a odolnost proti poškození Cívka AERSSFRH50

0.104 mm

0.114 mm

0.132 mm

0.158 mm

0.52 kg

1.10 kg

1.29 kg

1.72 kg

2.46 kg

0.179 mm

0.195 mm

0.220 mm

0.255 mm

3.01 kg

3.26 kg

3.88 kg

5.35 kg

50 m Cívka

AERSSFRH50

0.080 mm

50 m

ZAVAZADLA

NOVINKA

PREDATOR

VLASCE

Návazec Yasei Predator Leader je vyroben ze 100% fluorokarbonu. Je velmi pevný a extrémně odolný proti oděru. Nízká viditelnost ve vodě pomáhá zvýšit četnost záběrů, především v průzračně čisté vodě. Návazec je k dispozici ve velmi malých průměrech, takže je ideální pro lov s mikronástrahami a malými nástrahami, ale větší průměr 1 mm s pevností až 45 kg zvládne zdolávání velkých ryb pomocí velkých umělých nástrah. Mimořádně měkký a úžasně ohebný materiál tohoto monofilu usnadňuje vázání uzlů a zlepšuje přirozenou prezentaci nástrahy. • 100% fluorokarbonový návazec určený pro lov dravců • Velmi pevný a extrémně odolný proti oděru • Nízká viditelnost ve vodě pomáhá zvýšit četnost záběrů, především v průzračně čisté vodě • K dispozici ve velmi malých průměrech, takže je ideální pro lov s mikronástrahami a malými nástrahami Cívka YASPFL10

0.100 mm

40.19 kg

45.86 kg

10 m Cívka

YASPFL50

0.90 mm

50 m

0.18 mm 0.20 mm 0.22 mm 0.25 mm 0.28 mm 0.30 mm 0.35 mm 0.40 mm 2.93 kg 3.05 kg 3.59 kg 5.06 kg 6.32 kg 7.17 kg 8.08 kg 11.93 kg ✔

46

03_New Products2020_Accessories.indd 46

14/01/2020 10:01:51


NAVIJÁKY

FLUOROKARBONOVÉ A SOUTĚŽNÍ VLASCE

NOVINKA

FLUOROCARBON

PRUTY

Návazec Trout Competition Leader je vyroben ze 100% fluorokarbonu. Velmi pevný materiál odolný proti oděru snižuje riziko poškození od ostrých zubů pstruhů. Nízká viditelnost ve vodě pomáhá zvýšit četnost záběrů, především v průzračně čisté vodě. Návazec je k dispozici ve velmi malých průměrech, je měkký a velmi ohebný, takže usnadňuje vázání uzlů a zlepšuje přirozenou prezentaci nástrahy. • 100% fluorokarbonový návazec pro pstruhový rybolov • Velmi pevný materiál, odolný proti oděru, snižuje riziko poškození od ostrých zubů pstruhů • Nízká viditelnost ve vodě pomáhá zvýšit četnost záběrů, především v průzračně čisté vodě • Měkký a ohebný vlasec usnadňuje vázání uzlů a zlepšuje přirozenou prezentaci nástrahy • K dispozici ve velmi malých průměrech, takže je ideální pro lov s mikronástrahami a malými nástrahami Cívka

0.140 mm

0.1665 mm

1.05 kg

1.29 kg

2.05 kg

50 m

ZAVAZADLA

TROUTCF50

0.120 mm

NOVINKA

MONO

VLASCE

Vlasec Trout Competition Mono je díky svým skvělým vlastnostem předurčen především pro soutěžní pstruhový rybolov a placená loviště. Je měkký a velmi ohebný, poddajný, s minimální pamětí. Díky tomu významně zlepšuje výkon při nahazování směrem k viditelným rybám. Jasná červená barva jej zviditelňuje na hladině, ale pod vodou je barva výrazně potlačena. Malá průtažnost zaručuje velmi rychlé zaseknutí. • Monofilní vlasec pro soutěžní pstruhový rybolov a placená loviště • Měkký a velmi ohebný materiál usnadňuje odhazování a zvyšuje přesnost odhozu • Malá průtažnost zlepšuje přímý kontakt při záběru a umožňuje rychlejší zaseknutí • Červená barva zlepšuje viditelnost na hladině, ale pod hladinou je výrazně potlačena • Dobrá pevnost v tahu a v uzlu

Cívka TROUTCM150

150 m

0.12 mm

0.14 mm

0.16 mm

0.18 mm

0.20 mm

0.22 mm

1.29 kg

1.70 kg

2.16 kg

2.67 kg

3.27 kg

4.05 kg

47

00_New Products2020_Cover_48pg.indd 47

14/01/2020 12:22:51


Katalog Shimano • NOVINKY 2020

NORMARK s.r.o. Dopraváků 749/3, 184 00 Praha 8 - Dolní Chabry Tel.: 774 017 099 • info@normark.cz www.normark.cz NORMARK s.r.o. O.Z. Sokolská 772/78, 960 01 Zvolen Tel.: 0918 899 296 • info@normark.cz SHIMANO EUROPE B.V. High Tech Campus 92, 5656 AG Eindhoven, The Netherlands Tel. +31 (0)40 2612222 SHIMANO BENELUX B.V. Industrieweg 24, 8071 CT Nunspeet, The Netherlands Tel. +31 (0)341 272233 · Fax. +31 (0)341 272290 SHIMANO UK FISHING Unit 2, Elm Court, Copse Drive, Meriden Business Park, Coventry. CV5 9RG Tel. +44 (0)330 333 4888 SHIMANO ITALY FISHING S.r.l. Via Jucker 22, 20025 Legnano (MI), Italy Tel. +39 (0)331 742 711 · Fax +39 (0)331 465 687 SHIMANO GERMANY FISHING GMBH Dießemer Bruch 114f , 47805 Krefeld, Germany Tel. +49 (0)2151 55670 · Fax +49 (0)2151 5567-50 SHIMANO FISHING TURKEY Shimano Balik Malzemeleri A.S. Eski T. Ozal cd. 17/601 Basaksehir, 34406, Istanbul, Turkey Tel. +90 212 659 8152 · Fax +90 212 659 8247 SHIMANO POLSKA SP. Z O.O. ul. Jana Gutenberga 9, Żerniki k/Poznania, 62-023 Gądki spofishing@shimano-eu.com SHIMANO INC. 3-77 Oimatsu-cho, Sakai Osaka, 590-8577 Japan Tel. +81 (0)722233467 SHIMANO NORTH AMERICA FISHING INC. 9560 PALMETTO COMMERCE PARKWAY LADSON, SOUTH CAROLINA, 29456, U.S.A TEL. +1 949 951 5003  FAX. +1 949 768 5071 SHIMANO AUSTRALIA FISHING PTY. LTD. 2 Wurrook Circuit, Caringbah, NSW, 2229, Australia Tel. +61-2-9533-0000 · Fax: +61-2-9524-8822 Facebook “f ” Logo

CMYK / .ai

Jsme na Facebooku Shimano-Fishing Shimano-Predator Shimano-Tribal

Facebook “f ” Logo

CMYK / .ai

Jsme na Instagramu @fish_shimano @shimano_predator @shimano_tribal

Navštivte nás na YouTube www.youtube.com/FishWithShimanoEU www.youtube.com/ShimanoTribalEU www.youtube.com/ShimanoPredatorEU

Shimano Europe je důstojným členem Evropské asociace obchodu s rybářskými potřebami (EFTTA)

© Shimano 2020 - Pat. & Pat Pending

Rozměry a popisy produktů jsou nezávazné a mohou se změnit bez předchozího upozornění.

00_New Products2020_Cover_48pg.indd 48

14/01/2020 12:22:33

Profile for Shimano Europe BV

New Item Dealer Catalogue 2020 - Czech  

Shimano Fishing dealer catalogue for 2020 containing new items/products. LANGUAGE: Czech

New Item Dealer Catalogue 2020 - Czech  

Shimano Fishing dealer catalogue for 2020 containing new items/products. LANGUAGE: Czech