Sempergreen Zielone dachy i pokrywa glebowa

Page 1

zielone dachy i pokrywa glebowa


informacje o sempergreen Sempergreen ‒ hodowca z krwi i kości ‒ pracuje codziennie z wizją poprawy jakości życia przez wysokogatunkowe produkty do zielonych dachów, zielonych elewacji oraz gotowych pokryw glebowych. Naszą ambicją jako lidera rynkowego jest nieco większe zazielenienie świata wspólnie z klientami.


Już od czasu założenia w 1996 roku Sempergreen łączy miłość do natury z trwałą ambicją sięgającą dalej niż tylko dzień jutrzejszy. W naszym dziale rozwoju produktu i innowacji opracowujemy produkty i koncepcje, które w istotnym stopniu przyczyniają się do powstawiania budynków odpornych na zmiany klimatu i jednocześnie stanowią rozwiązanie dla aktualnych problemów klimatycznych. Zazieleniamy więc nieco życie w mieście i sprawiamy, że jest ono przyjemniejsze oraz ma większą jakość dla nas i przyszłych pokoleń.


płaskie dachy Przy użyciu mat wegetacyjnych Sempergreen można w mgnieniu oka utworzyć zielony dach. W obszarach miejskich często jest mało miejsca na zieleń, ale płaskie dachy zapewniają wiele kilometrów potencjalnej powierzchni. Zielony dach nie tylko ładnie wygląda, ale zapewnia również bezpośrednią poprawę środowiska dla ludzi i zwierząt. Wszystkie maty wegetacyjne Sempergreen są w momencie dostawy wstępnie zazielenione w 95%. Ponadto konserwacja dachu z rozchodnika jest względnie prosta. W nowych budynkach oraz w przypadku renowacji zielony dach jest zgodny z certyfikatem BREEAM lub LEED, zawsze w połączeniu z innymi środkami.

BEZPOŚREDNIA ZIELEŃ

MINIMALNA KONSERWACJA

POPRAWA ŚRODOWISKA


Każdy dach i każda sytuacja są inne. Nasi specjalistyczni doradcy projektowi udzielają porad dotyczących prawidłowej konstrukcji systemu dla projektu. Wejdź do centrum doradztwa na naszej stronie internetowej, aby uzyskać indywidualnie dostosowaną poradę online lub bezpłatnie pobrać bibliotekę BIM naszych systemów zielonych dachów.


Zrównoważenie jest ważną kwestią związaną z renowacjami, budowaniem koncepcyjnym, projektowym budownictwem mieszkań i zieloną architekturą. Przed integralne podejście zielone dachy mogą odgrywać ważną rolę w realizacji energooszczędnego, łatwego w konserwacji otoczenia zabudowanego w sposób zrównoważony.


dachy spadziste Jeżeli na dachach spadzistych umieszczony zostanie zielony dach, stworzą one wspaniały efekt wizualny. Specjalnie dla (mocno) spadzistych dachów firma Sempergreen opracowała idealne rozwiązanie. Usztywniony produkt Sedummixmat typu T jest w połączeniu z właściwą konstrukcją systemową doskonale przystosowany do zastosowań spadzistych. Chętnie udzielimy porad dotyczących właściwej konstrukcji projektu.


dachy różnorodne biologicznie ZWIĘKSZENIE RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ

UTRZYMANIE STOPNIOWE

Tam gdzie się buduje, naruszany jest ekosystem. Dach różnorodny biologicznie przyczynia się do budownictwa naturalnego i utrzymania różnorodności biologicznej w otoczeniu. Dachy dają duże możliwości zastosowania różnorodnych biologicznie mat wegetacyjnych. Dzięki właściwej metodzie utrzymania dach różnorodny biologicznie stanowi oazę dla motyli, pszczół, ptaków i innych owadów.


Sempergreen oferuje obszerny asortyment mat wegetacyjnych różnorodnych biologicznie. Można więc wybierać maty z rozchodnikiem w połączeniu z ziołami, dzikimi kwiatami lub trawą. Ewentualnie zielony dach z matą Bees & Butterflies. Specjalnie dobrane rośliny żywicielskie i miododajne stanowią źródło żywności oraz tworzą kluczowe ogniwo w cyklu życia motyli. W ten sposób zapobiega się wymieraniu pszczół i motyli. Sempergreen chętnie doradzi w zakresie prawidłowego utrzymania dachu różnorodnego biologicznie.


dachy lekkie Czasami konstrukcja nośna dachu płaskiego ‒ na przykład w pomieszczeniach gospodarczych lub wiatach samochodowych ‒ wymaga lekkiego dachu zielonego. Również w przypadku hal zakładowych i centrów dystrybucji o dużych powierzchniach dachu ta waga lekka jest rozwiązaniem łatwym do zastosowania. Instalacja jest prosta, a utrzymanie wymaga minimalnych nakładów. W ten sposób z szarego dachu można w oka mgnieniu stworzyć ekologiczny zielonych dach i korzystać z zalet takich jak regulacja ciepła oraz wydłużenie żywotności dachu.


REGULACJA CIEPŁA

MINIMALNA KONSERWACJA

WYDŁUŻA ŻYWOTNOŚĆ DACHU


zielone miasto przyszłości zalety zielonego dachu

Miasta są wrażliwe na skutki zmian klimatycznych. Skrajne zjawiska atmosferyczne powodują nadmiar wody, problemy z wysokimi temperaturami oraz pogarszają jakość powietrza. Zielone środki, w tym zielone dachy, odgrywają ważną rolę w przypadku budynków odpornych na zmiany klimatu. Miasto przyszłości to po prostu zielone miasto. OCZYSZCZANIE POWIETRZA

TWORZY WARSTWĘ PRZECIWPOŻAROWĄ

WYDŁUŻA ŻYWOTNOŚĆ DACHU

Zielony dach przyczynia się do oczyszczania powietrza. Rośliny na zielonym dachu filtrują drobne materiały z powietrza i przekształcają CO2 na tlen. CHŁODZENIE

TWORZY DODATKOWĄ WARTOŚĆ BUDYNKU

BEZPOŚREDNIA ZIELEŃ

Zielone dachy przyczyniają się do obniżenia temperatury w mieście. Powierzchnie z roślinami nagrzewają się wolniej i utrzymują mniej ciepła. Ponadto rośliny odparowują wodę, co powoduje schładzanie powietrza. W ten sposób powstaje chłodniejszy i przyjemniejszy klimat miejski. Dla klimatu wewnątrz budynku oznacza to również, że klimatyzacja musi pracować mniej intensywnie, co skutkuje oszczędnością energii.

RETENCJA WODY

Aby ograniczyć coraz częściej występujący nadmiar z powodu obfitych opadów deszczu, coraz ważniejsze jest stosowanie retencji wody na dachach. Badania wykazały, że zielone dachy mogą zachować co najmniej 50% opadu w warstwie osuszającej, podłożu i roślinności. Obecne w przypadku zielonych dachów zrobiono jeszcze krok dalej, ponieważ całkowicie magazynują one wodę deszczową i odprowadzają w kontrolowany sposób. Zatrzymanie wody przez rośliny zapewnia dobre parowanie, powodujące efekt chłodzenia.


ZWIĘKSZA UZYSK Z PANELI SŁONECZNYCH

ZWIĘKSZA RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNĄ

POCHŁANIA WODĘ DESZCZOWĄ

ZWIĘKSZA POCZUCIE DOBROSTANU

ZMNIEJSZA TEMPERATURĘ OTOCZENIA

ZAPEWNIA BARDZIEJ CZYSTE POWIETRZE

ZMNIEJSZA HAŁAS OTOCZENIA NA ZEWNĄTRZ I WEWNĄTRZ

PRZYJEMNY KLIMAT WEWNĘTRZNYPakiet różnorodności biologicznej Sempergreen to ekologiczny dodatek do zielonego dachu. W ten sposób łatwo zwiększa się różnorodność biologiczna obszernego zielonego dachu. Pakiet składa się z piasku, żwiru, kolorowych otoczaków, pni dębów, hotelu dla owadów oraz różnorodnego biologicznie zestawu roślin. Starannie dobrane produkty mają korzystny wpływ na klimat życia ptaków, pszczół, motyli oraz innych owadów. Daje on możliwość gnieżdżenia się, schronienia i pożywienia.

pakiet różnorodności biologicznej

ZWIĘKSZA RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNĄ

ŁATWE ZASTOSOWANIE


podstawki rozchodnika Podstawki rozchodnika Sempergreen to przygotowane moduły, które można bezpośrednio umieścić na dachu. Również wtedy, gdy konieczne jest zastosowanie lekkie, podstawka rozchodnika może być rozwiązaniem. Rośliny rozchodnikowe już porastają podstawkę, dzięki czemu dach jest od razu zielony. Nasi specjalistyczny doradcy chętnie udzielą porad dotyczących właściwej podstawki rozchodnika, aby w mgnieniu oka przekształcić dach na zielony.


Podstawki rozchodnika Sempergreen są dostępne w różnych wymiarach i wykonaniu z różnych materiałów. W momencie dostawy podstawka jest zawsze już porośnięta w co najmniej 95%. Ponadto instalacja jest bardzo prosta. Dachy płaskie oraz lekko spadziste są odpowiednie do stosowania podstawek rozchodnika.

PROSTA INSTALACJA

BEZPOŚREDNIA ZIELEŃ


TRWAŁE ROZWIĄZANIA

WIEDZA PARTNERÓW

DORADZTWO INDYWIDUALNE


doradztwo w sprawie projektów Sempergreen to specjalista zrównoważonego zazieleniania dachu lub gleby. Nasza wiedza wynika z wieloletniego doświadczenia z dużych i małych projektów na całym świecie. Każdy projekt i każdy klimat są inne. Aby uzyskać dobrą i specjalistyczną poradę, należy skontaktować się z naszymi doradcami projektowymi. Chętnie doradzą oni w kwestii właściwej konstrukcji systemu, dostosowanej do kąta nachylenia i umiejscowienia dachu lub gleby. Wejdź na naszą stronę internetową, aby uzyskać porady dotyczące projektów online oraz pobierz całkowicie bez zobowiązań teksty podstawowe, rysunki techniczne, karty produktów, modele 3D, obiekty BIM, instrukcje montażu i porady dotyczące utrzymania.

www.sempergreen.com/doradztwo-projektowe


pokrywa glebowa rozchodnika


Sedummixmat firmy Sempergreen doskonale sprawdza się jako pokrycie glebowe. Pasy zieleni, ronda, nasypy, ale także cmentarze i ogrody można łatwo zazieleniać dzięki matom rozchodnikowym. Zapewniają one więcej zieleni w mieście, natomiast wymagają tylko minimalnego utrzymania. Również w przypadku kwestii dotyczących infrastruktury, np. zazielenianie przestrzeni między torami tramwajów i pociągów, firma Sempergreen jest właściwym partnerem. Chętnie zaoferujemy indywidualnie dopasowane rozwiązanie.

POCHŁANIA WODĘ DESZCZOWĄ

MINIMALNA KONSERWACJA


Maty z mieszanki rozchodnikowej są łatwe w montażu nie wymagają nawadniania, pielęgnacji i przycinania. Roslinność jest niska, co oznacza, że tramwaje mogą jeździć bez problemów. Również widoczność innych użytkowników dróg nie jest ograniczona.

ROZWIĄZANIE W PROBLEMATCE ZALAŃ

ABSORPCJA CO2 I CZĄSTEK STAŁYCH


zielone torowiska Przestrzeń wokół projektów miejskiej infrastruktury tramwajowej to idealna okazja dla zagospodarowania więcej zieleni w mieście. Obok środkowych pasm rozdzielczych, rond i skarp to także tory tramwajowe są łatwe do zazieleniania. Wdrażanie różnorodności biologicznej wokół infrastruktury jest ważne dla miłego środowiska życia dla ludzi i zwierząt. Zielone torowiska poprawiają estetykę zurbanizowanej powierzchni miejskiej oraz pozytywnie wpływją na poprawę mikroklimatu.


kontakt Sempergreen Group Defensieweg 1 3984 LR Odijk Holandia T: + 31 343 539 699 E: info@sempergreen.com

www.sempergreen.com