Page 1

РЕСТОРАННА ПРЕМІЯ

Р е с то ранн И й

гід 2019 • 2020 У К РА Ї Н А


ЗМІСТ НАЦІОНАЛЬНА РЕСТОРАННА ПРЕМІЯ СІЛЬ ® 6 НАГОРОДА ТА ВІДЗНАКИ ПРЕМІЇ СІЛЬ ® 7 НОМІНАЦІЇ ПРЕМІЇ СІЛЬ ® 8 ПЕРЕМОЖЦІ ПРЕМІЇ СІЛЬ ® 2017 РОКУ

10

ПЕРЕМОЖЦІ ПРЕМІЇ СІЛЬ ® 2018 РОКУ

24

КИЇВ 44 ЛЬВІВ 134 ДНІПРО 162 ОДЕСА 178 ХАРКІВ 206 ІВАНО-ФРАНКІВСЬК 230 УЖГОРОД 239 ЗАПОРІЖЖЯ 240 ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ 242 ТЕРНОПІЛЬ 243 КВАСИ 244 ЖУРІ ПРЕМІЇ СІЛЬ ® 246 АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК

280


Дарія Прохоренко, Яна Зуєва, Андрій Скіп’ян, Єкатерина Михайленко, Марина Антонян

РЕСТОРАННА ПРЕМІЯ

РестораннИй гід

Дніпро «Середняк Т.К.» 2019


АНДРІЙ СКІП’ЯН Президент компанії Hoteliero, засновник Національної ресторанної премії СІЛЬ ®

З

а доброю традицією я радий «відкривати» першу сторінку Ресторанного гіда СІЛЬ. Для мене велика честь познайомити вас із кращими закладами України. Це вже третє видання гіда, у якому представлені всі ресторани-переможці та фіналісти Національної ресторанної премії СІЛЬ 2017 та 2018 років. Усі вони заслуговують на вашу увагу. Щоразу, коли отримуємо заявку на купівлю гіда з-за кордону, ми на один крок наближаємося до нашої великої мети — зробити Україну найбільш гостинною країною Європи, показати її красу, багату культуру і приголомшливу кухню всьому світу. Саме тому ми випускаємо Ресторанний гід двома мовами — українською та англійською.

Премія СІЛЬ проходить протягом уже шести років і демонструє, наскільки активно розвивається ресторанний ринок України. На його карті з’являються не тільки нові заклади, а й цілі категорії. Саме тому з року в рік ми відкриваємо нові номінації й з нетерпінням чекаємо на нові імена та зірок у кожній номінації. До фіналу премії 2017 увійшли 135 ресторанів, у 2018 — 144. Усі вони зібрані на сторінках цього гіда. Заклади структуровано за містами й номінаціями, а також нанесено на карту, щоби вам було зручно знайти те, що ви шукали. Мріючи показати гостинність нашої країни іноземним гостям, а також зазначити Київ на мапі must visit, ми реалізуємо низку великих проектів, яких щороку стає мінімум на один більше. Ми запрошуємо авторитетних експертів із різних сфер, багато з яких потрапляє до України вперше. Їхні захоплені відгуки про нашу країну — наша маленька перемога, наш внесок в імідж України. Задля розвитку барної культури в Україні та Європі ми проводимо міжнародне бар-шоу BAROMETER. Досліджуючи світові гастрономічні тренди, з року в рік запрошуємо іменитих шеф-кухарів на Creative Chefs Summit. Наша готельна премія International Hospitality Awards у 2018 році відзначила кращі готелі з 21 країни Європи. А напередодні церемонії ми провели міжнародну конференцію International Hospitality Conference. Я бажаю вам цікавої подорожі гастрономічними атракціями нашої країни!

5


НАЦІОНАЛЬНА РЕСТОРАННА ПРЕМІЯ СІЛЬ®

Н

аціональна ресторанна премія СІЛЬ® — головна професійна подія ресторанної індустрії України. Вона була заснована 2013 року компанією Hoteliero для визначення й нагородження кращих закладів України та розвитку галузі гостинності. Премія об’єднує українських рестораторів та інформує гостей про якість закладів у країні. За шість років існування премії її географія охопила всю країну. Її масштаби продовжують зростати, що свідчить про визнання й довіру з боку рестораторів. У 2013 році кількість зак­ладів-учасників склала 447, а в 2018 році в премії взяло участь 1672 заклади з 42 міст України. Будь-який заклад України може взяти участь або самостійно номінуватися, подавши заявку на сайті премії. Ресторани проходять оцінку в кілька етапів, заклади членів журі не беруть участі в премії. Докладніше про методологію оцінки закладів та правила участі можна прочитати на нашому сайті: http://saltawards.com

6


НАГОРОДА та ВІДЗНАКИ ПРЕМІЇ

Нагорода переможця премії — мідна сковорода СІЛЬ® — впізнаваний знак якості кращих ресторанів країни, гордість українських рестораторів. Сковорода — атрибут кожної кухні, який близький кухарям, рестораторам і гостям. На її полірованій поверхні нанесено гравірування премії СІЛЬ®, номінація, у якій ресторан здобув перемогу, і рік отримання премії. Організатори віддають перевагу французькому бренду deBuyer, який виробляє посуд уже понад 180 років. Мідні сковорідки deBuyer є майже на всіх професійних кухнях Франції. Ними користується більшість зіркових шефів. Фірмові відзнаки Національної ресторанної премії СІЛЬ® розробляються для всіх переможців і фіналістів премії. Брендовані орієнтири премії прикрашають двері кожного закладу, що пройшов рейтинг експертів премії та оцінювання членів журі. Орієнтуйтеся на логотип Національної ресторанної премії СІЛЬ®, обираючи найкращі заклади для вашого відпочинку.

7


НОМІНАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ РЕСТОРАННОЇ ПРЕМІЇ СІЛЬ®

Найкраща кав’ярня Оцінюються заклади, в асортименті яких є кава свіжого обсмаження, різних ступенів обсмаження та обробки. У меню представлені класичні та альтернативні методи приготування декількох видів кави, використовується професійне обладнання для приготування кави різними способами.

Найкраща кондитерська Оцінюються заклади, основний продукт яких — кондитерські вироби власного приготування в широкому асортименті (тістечка, торти, цукерки, печиво тощо). У номінації не беруть участі монопродуктові заклади.

NEW 2018

Найкраща кафе-пекарня

Оцінюються виключно кафе-пекарні, що спеціалізуються на виготовленні листкових та хлібобулочних виробів.

Найкраще міське кафе Оцінюються заклади з невеликим (порівняно з рестораном) асортиментом страв. Увагу зосереджено на швидкості обслуговування та приготування страв, демократичній вартості.

NEW 2018

Найкращий street food

Номінація орієнтована на місця постійного продажу готових страв та напоїв під власним брендом, що відповідають формату вуличної їжі.

NEW 2018

Найкращий паб

Оцінюються заклади з різноманітним, що охоплює різні стилі, асортиментом розливного та пляшкового пива. Увагу сфокусовано на створенні невимушеної дружньої (домашньої) атмосфери, вихованні культури споживання пива, співвідношенні ціни-якості.

Найкращий пивний ресторан Оцінюються виключно ресторани з власною пивоварнею. У закладі має бути представлений великий асортимент страв у різних категоріях, які доповнюють кожну позицію пива, розливне та пляшкове пиво, сезонні та авторські сорти. 8


Найкращий бар Оцінюються заклади, де напої становлять не менше 70% від загальної структури меню. У номінації беруть участь коктейльні бари й моноформати, що спеціалізуються на конкретних напоях.

Найкращий ресторан української кухні Головний критерій оцінки — дотримання або переосмислення національних гастрономічних традицій приготування та подачі страв української кухні.

Найкращий ресторан національної кухні Оцінюються заклади, що спеціалізуються на кухні однієї країни світу. У меню мають бути класичні й найбільш популярні позиції, спеціалітети.

Найкращий м’ясний ресторан Оцінка базується на відповідності концепції ресторану кількості різних видів м’яса з різних країн світу (або моно-формат, із однієї, у тому числі, України), кількості страв із м’яса в меню і якості основного продукту.

Найкращий рибний ресторан Оцінюються ресторани, що спеціалізуються на приготуванні страв із риби й морепродуктів. Продукти можуть бути локальними або імпортованими.

Ресторан із найкращою винною картою Оцінюються заклади з великим вибором вина і професійною програмою сервісу. Поєднання кухні з колекцією напоїв закладу.

Найкращий ресторан при готелі Оцінюються ресторани, розташовані при готелях із номерним фондом не менше 25 номерів. Можливість задовольнити запити всіх гостей — один із ключових складників якісного сервісу.

Найкращий заміський ресторан Оцінюються заклади, віддалені від центральної час­т ини міста або розташовані за адміністративним кордоном міста.

Відкриття року Беруть участь ресторани з різною спеціалізацією, оригінальною ідеєю створення і втілення, що відповідають заявленій концепції. 9


Переможці Премії СІЛЬ®

2017 КИЇВ

ONE LOVE coffee Найкраща кав’ярня

Пивна Дума Найкращий пивний ресторан

Hendrick’s Bar Найкращий бар

Barvy Найкращий ресторан української кухні

Шоті Найкращий ресторан національної кухні

Odessa Найкращий рибний ресторан

Vino e Cucina Ресторан із найкращою винною картою

VOGUE Сafé Kiev Найкращий ресторан при готелі

CHANG Відкриття року

HONEY Найкраща кондитерська

Харків

Argentina Grill Найкращий м’ясний ресторан

ОДЕСА

Moloko Bar Найкраще міське кафе

Львів

Edem Найкращий заміський ресторан

10


Найкраща кав’ярня

ONE LOVE coffee

Костянтин Стрельников шеф-бариста

Усвідомлений вибір гостя і кави specialty — у цій кавʼярні експериментують із зерном і підказують відвідувачам, як правильно пити цей напій. На додачу до багатої кавової карти (колд, флет вайт, капучино на мигдальному молоці) тут можна також спробувати гарбузовий крем-суп із креветками або ж сморреброд зі спаржею, яйцем і салатом на хрусткому хлібі. Кавʼярня міститься в уже культовому місці міста — PinchukArtCentre. Її білосніжний інтерʼєр доповнюють натуральне дерево та геометрично строгі форми меблів і декору. А з великих панорамних вікон видно київські вулички.

КИЇВ

Кав’ярня

вул. Велика Васильківська, 1/3-2 +380445850758 10:00-23:00 130 ₴ onelove.ua facebook.com/theonelovecoffee instagram.com/oneloveespressobar

11


Найкраще міське кафе

Moloko Bar

Одеса

Міське кафе Міське кафе Moloko Bar — це перший крафт йогурт-бар в Україні, розташований у самому центрі історичної частини міста Одеса. Особливістю закладу є страви та напої на основі натуральних молочних продуктів власного виробництва на базі сироварні Eat Local. Фірмова страва Moloko Bar — трайфл із різними топінгами. Також у меню закладу гості можуть знайти бельгійські вафлі з цільнозернового тіста, легкі салати, молочні напої, корисні smoothie та smoothie bowl, авторські афогато й домашнє морозиво. У закладі один зал із відкритою кухнею, тож кожен гість може бачити, як готується його страва і за бажанням поставити будь-які питання кухарям. Інтерʼєр виконаний у жовтому, білому та кольорі «тіффані».

вул. Ланжеронівська, 28 +380487883089 8:00-21:00 120 ₴ molokobar.com.ua

12

Марина Харламова шеф-кухар


Найкращий пивний ресторан

Пивна Дума

Сергій Гойко пивовар-технолог

Олена Демешко та Едвард Клейменов

Пивоварня в Україні, де пропонують завжди свіже світле, пшеничне або ж темне пиво, яке вариться за авторською рецептурою та під постійним наглядом пивовара. У меню до пива пропонують стейки, ковбаси власного приготування, традиційний український борщ із ребром, курячі крильця й свинячі реберця. Інтерʼєр закладу нікого не залишить байдужим: з ресторану відкривається вид на паркову зону й озеро. Гості, що перебувають у залі, можуть спостерігати за процесом варіння пива в пивоварні, збудованій безпосередньо в ресторані.

управителі ресторану

КИЇВ

Пивний ресторан

Найкращий пивний ресторан 2014 і 2016

вул. М. Драгоманова, 31г +380445759494 нд-пн 12:00-00:00, вівт-сб 12:00-02:00 300 ₴ pivnaduma.kiev.ua

13


Найкращий бар

Hendrick’s Bar

КИЇВ

Бар Коктейльний бар у самому серці Києва, прихований від сторонніх очей і міської метушні. Місце, де завжди запропонують близько 40 видів коктейлів — як незвичайних твістів на мікси зі світовою історією, так і авторських. Зокрема, коктейль Happiness від бар-менеджера Надіра Кучкарова, кращого бармена України за версією World Class 2017. Серед найбільш популярних страв — брускети, тартар із яловичини з грушею й гірчицею, каре телятини з овочами. Інтерʼєр закладу не відволікає, а лише спонукає до приємного відпочинку: затишний бар із довгою барною стійкою з темного дерева, приглушене світло й дизайнерські лампи.

вул. Б. Хмельницького, 42 +380951270097 ср-чт 18:00-01:00, пт-сб 18:00-03:00 300 ₴ facebook.com/hendricksbar

14

Надір Кучкаров бар-менеджер


НАЙКРАЩИЙ РЕСТОРАН УКРАЇНСЬКОЇ КУХНІ

Barvy

Ольга Хомусько управитель

Сучасний ресторан української кухні та арт-простір, що пропонує гостям не тільки переосмислені рецепти традиційних страв, а й можливість зануритися в мистецтво поєднання смаків за допомогою FoodPairing. Основа меню — рецепти страв із різних куточків України, подані по-новому: смажені вареники з ягням, рублена котлета з дикого оленя з соусом із вʼялених томатів, судак у глазурі з квасу. До кожної страви запропонують авторський коктейль, що ідеально підкреслює й доповнює смак. Великий контактний бар у ресторані став першою українською лабораторією коктейлю з авторською картою напоїв.

КИЇВ

Ресторан української кухні

вул. Мечникова, 3 +380983063333 10:00-23:00 450 ₴ facebook.com/BARVY-251291888545470/

15


Найкращий ресторан національної кухні

Шоті

КИЇВ

Ресторан національної кухні Ресторан високої грузинської кухні: коли кожна приготована страва варта вина, яке до неї подають. У меню зібрано кухні всіх регіонів Грузії, включаючи аджарську, мегрельську, сванську й хевсуретську. Гостям пропонують мацоні з соусом рехані, аджабсандалі, курча тапака, стерлядь у горіховому соусі «баже», салат із козячим сиром, кінзою, томатами й олією з гарбузового насіння. Автором інтерʼєру став італійський дизайнер, який обрав для просторої зали мінімалістичний стиль. Атмосферу грузинської гостинності доповнюють справжнє вогнище та великий винний глек квеврі.

вул. Мечникова, 9а +380443399399 12:00-23:00 300 ₴ gusovsky.com.ua/restaurant/shoti

16

Георгій Хучуа шеф-кухар


НАЙКРАЩИЙ М’ЯСНИЙ РЕСТОРАН

Argentina Grill

ХаркІв

М’ясний ресторан Сучасний ресторан аргентинської кухні, де можна спробувати страви, приготовані на аргентинському грилі та в іспанському хоспері. Гостям пропонують стейки з українського й американського мʼяса, домашні пасти з морепродуктами, овочами або качкою, кальмарів і рибу аурата на грилі, бургери з мармуровим мʼясом. У винній карті переважають аргентинські, іспанські та чилійські вина. Інтерʼєр ресторану виконаний у стилі лофт із додаванням традиційної аргентинської символіки й дизайну. А в просторому залі з панорамними вікнами міститься відкрита кухня, яка дозволяє стежити за процесом приготування страв.

пр. Науки, 20 +380673532626 цілодобово 300–360 ₴ luxCarte.ua facebook.com/argentinagrill.kh

18

instagram.com/argentinagrill

Георгій Піонов, Павло Мороз Власники


НАЙКРАЩИЙ РИБНИЙ РЕСТОРАН

Odessa

Юрій Приємський шеф-кухар

Гастрономічні шедеври створюються тут за принципом цікавих і складних поєднань інгредієнтів, які обіграні у креативних подачах. Одним словом, покликані дивувати й викликати захоплення. Варто спробувати рибу і мʼясо, які готуються двома способами — у печі Big Green Egg або за технологією Sous Vide, форшмак по-новому й абсолютний хіт серед гостей — «паштет смачніший за яблуко». На особливу увагу заслуговують десерти, зокрема, морозиво, яке готується на очах гостей за допомогою рідкого азоту. Інтерʼєр ресторану продуманий до дрібниць, а головна його фішка — 30 км канату й стадо морських баранців.

КИЇВ

Рибний ресторан

вул. Велика Васильківська, 114 +380442388413 нд-чт 11:00-23:00, пт-сб 11:00-00:00 550-600 ₴ odessarest.com.ua facebook.com/OdessaRest

19


Ресторан із найкращою винною картою

Vino e Cucina

КИЇВ

Ресторан із винною картою Vino e Cucina — по-справжньому винний ресторан у центрі Києва. Його особливістю є дуже велика енотека, де зібрано понад 1500 вин, і чимала колекція граппи, у якій представлено 60 видів. Більшість основних продуктів для страв привозять прямо з Італії. У меню ви знайдете свіжі трюфелі, артишоки, квітки цукіні, страви мʼясні і з морепродуктів, устриці, десерти. Фірмові страви — тартар, ризото «4 сири», моцарела-бар і десерт тірамісу з просоченням амарето. Триповерхова будівля містить великий зал, маленький із власною піцерією, а також зал Cantina з винним погребом. У теплу пору року працює тераса.

вул. Січових Стрільців, 82 +380678238282 08:00–00:00 700 ₴ famiglia.com.ua/ru/vino-e-cucina

20

Таміла Волошина управитель ресторану


Ексклюзивний дистриб’ютор в Україні – КОРПОРАЦІЯ «МІРС» 65012, м. Одеса, вул. Осипова, 37, офіс 551, Тел.: +38(0482) 30-55-08, 30-55-30

mirs.com.ua


Найкращий заміський ресторан

Edem

львів

Заміський ресторан Ресторан Edem — це справжня перлина комплексу Edem Resort Medical & SPA. Концепція закладу — створення богемної атмосфери, де все покликане звеличувати мистецтво в будь-якому прояві. Шеф-кухар Артур Туманян кожні 20 днів створює нове сет-меню з шести страв, що поєднують у собі ідеально підібрані вишукані інгредієнти з усього світу, спеції та сезонні продукти. Інтерʼєр ресторану виконаний у класичному стилі ампір. Ресторан оздоблений антикварними меблями XVIII-го століття, серед яких витончена французька скриня, вишуканий косметичний столик, автентичний чавунний мангал, а також дві величезні китайські вази XIV-го століття.

Артур Туманян Шеф-кухар

Львівська область, Перемишлянський район, с. Стрілки, Edem Resort Medical & SPA +380673736850 18:00-22:00 1500 ₴

22

edem-resort.com.ua/restaurants-bars/restaurants/ edem


Переможці Премії СІЛЬ®

2018 КИЇВ

ONE LOVE espresso bar Найкраща кав’ярня

HONEY. Кафе-кондитерська Найкраща кондитерська

Bakehouse Найкраща кафе-пекарня

Жизнь Замечательных Людей Найкраще міське кафе

Furgoneta Найкращий street-food

Солом’янська броварня Найкращий пивний ресторан

Parovoz Speak Easy Найкращий бар

Хуторець на Дніпрі Найкращий ресторан української кухні

Chang Найкращий ресторан національної кухні

стейк-хаус GOODMAN Найкращий м’ясний ресторан

Catch Seafood Restaurant Найкращий рибний ресторан

VOGUE Сafé Kiev Найкращий ресторан при готелі

Mimosa Brooklyn Pizza Відкриття року

ДНІПРО

Кеды искусствоведа Найкращий паб

ОДЕСА

Bernardazzi Ресторан із найкращою винною картою

Львів

Terrace, Edem Resort Medical & SPA Найкращий заміський ресторан

24


Найкраща кав’ярня

ONE LOVE espresso bar

Олександр Ромбульт шеф-бариста

Кавʼярня третьої хвилі, яка пропонує до класичної й альтернативної кави мальовничий вид на костел святого Миколая. Родзинкою меню, окрім авторських десертів, є широкий вибір кавових напоїв. Пуровер або класичне капучино тут запропонують доповнити чізкейком. А якщо ви голодні — відкритим сендвічем із моцарелою або ж кішем із беконом. Заклад ховається під сходами й ділиться на зони книжковою полицею з книгами видавництва Taschen. Відвідувачі можуть розташуватися на дивані або за стійкою біля вікна. А в теплу пору року й зовсім розслабитися на літньому майданчику, насолоджуючись видом.

КИЇВ

Кав’ярня

вул. В. Васильківська, 100 +380443649896 пн-пт 09:00-23:00, сб-нд 10:00-23:00 130 ₴ onelove.ua facebook.com/ONELOVEespressobar instagram.com/oneloveespressobar

25


Найкраща кондитерська

HONEY. Кафе-кондитерська

КИЇВ

Кондитерська Авторська кондитерська, що пропонує як шедеври сучасної французької школи, так і оригінальну кухню, яка підтримує кондитерську тематику. Окрім різноманітних десертів, у меню представлені оригінальні салати (наприклад, салат «Мільфей» у вигляді торта з крем-сиром, буряком, авокадо й слабосоленим лососем), основні страви з гарнірами, сендвічі на чіабаті з власної пекарні, а також ситні сніданки. Оформлений у теплих тонах, інтерʼєр поєднує в собі ексцентричність сучасних кондитерських і легкий натяк на богемність традиційних європейських закладів.

Найкраща кондитерська 2017

вул. Ярославів Вал, 20 +380671271921 08:00-22:00 140 ₴ facebook.com/honey0671271921/

26

Станіслав і Анна Завертайло Власники


Найкраща кафе-пекарня

Bakehouse

Анна Макієвська керівний партнер та шеф-пекар

Bakehouse — це ще один бренд від Good Wine. Коли любов і майстерність пекарів Good Wine перестали вміщатися в пекарні магазину, було вирішено створити окремий бренд — Bakehouse. Без перебільшень, пекарня Bakehouse «схиблена» на якості, тут працюють люди, які точно знають, що таке «добре». Створюючи продукт такого рівня, дуже складно мовчати, тому Bakehouse говорить: про борошно, через яке довелося поїздити по всій земній кулі, про свіже фермерське молоко й вершкове масло прямо з Франції. Тут, на полицях і вітринах Bakehouse, в одне ціле збираються традиційні рецепти й професіоналізм, хрустка скоринка, румʼяні багети й функціональний дизайн.

КИЇВ

Кафе-пекарня

вул. Мечникова, 9 +380952846192 пн-чт, сб-нд 8:00-22:00, пт 8:00-00:00 150 ₴ bakehouse.goodwine.ua facebook.com/pages/Bakehouse/943297615789370 instagram.com/bakehouse_bh

27


Найкраще міське кафе

Жизнь Замечательных Людей

КИЇВ

Міське кафе «Жизнь замечательных людей» — це місце, де відкривають просту їжу заново й доводять її до досконалості. Кожному новому гостю обовʼязково пропонують одну з найсмачніших страв ресторану — курочку масала з манговим чатні, кокосовим рисом, чилі та кінзою, а на барі можна замовити коктейль, якого навіть не існує в меню, але чудовим людям тут можна все. Ресторан розташувався в будівлі, яка є памʼяткою архітектури. Усередині — високі стелі, старовинна ліпнина й панорамні вікна. На вході стоїть велика книжкова шафа, на полицях якої розташувалися книги серії «Бібліотека всесвітньої літератури», на стінах представлені великі абстрактні полотна харківʼянина Андрія Гладкого, а біля бару — графіті стріт-арт художника Гамлета.

Діма Запорожець Засновник

вул. Велика Васильківська, 36 +380503933636 пн-пт 08:00-00:00, сб-нд 09:00-00:00 450 ₴ firstline.in.ua/kiev/restaurant/zhiznzamechatelnykhlyudey

28


Найкращий street-food

Furgoneta Street-food

КИЇВ

Алла Овсяннікова

У Furgoneta пропонують якісне wok-меню, хороший сервіс та швидке приготування улюблених страв. А саме — бургерів із яловичиною та сиром Буше де Шевре або куркою гриль, рисову або яєчну локшину, рис із куркою чи овочами. Зручне розташування в центрі міста, наявність місць для вживання їжі, цікавий інтер’єр у стилі сучасного міста, відкрита кухня для прямого контакту з гостями приваблюють відвідувачів на швидкий перекус у Furgoneta.

засновниця

вул. Басейна, 13 +380501498999 10:00–22:00 250 ₴ furgoneta.com.ua facebook.com/furgoneta.official

29


Найкращий паб

Кеды искусствоведа

ДНІПРО

Паб «Кеды искусствоведа» — це фудпейрінговий паб, де будь-яка страва створюється в поєднанні з пивом. У меню страви нордичної, паназійської, слов’янської, європейської кухонь, але головний акцент на грилі. Паб працює з усіма імпортерами пива в Україні. Тут є сорти з Бельгії, Англії, США, Німеччини, Італії, Голландії, Швеції, країн Балтії та український крафт від найпопулярніших пивоварень. Атмосферний інтер’єр закладу виконаний у стилі класичного європейського пивного бару: лаконічні меблі та оздоблення з натурального дерева темних порід, довга вигнута барна стійка з високими стільцями, м’які шкіряні дивани вздовж стін, світильники з металу, приглушене освітлення.

Денис Жаткін засновник

вул. М. Грушевського, 4а +380960160491 пн-чт, нд 12:00–23:30, пт–сб 12:00–01:00 280 ₴ facebook.com/kedspub

30

ПАБ


Найкращий пивний ресторан

Солом’янська броварня

Микола Заінчковський засновник

Андрій Поздняков

управитель

Олексій Чорний

Пивоварня крафтового пива з великим асортиментом фірмових страв і закусок, а також спеціальним банкетним і фуршетним меню. До пива можна замовити каре теляти, обсмажене на деревному вугіллі, свинячий ошийок-фламбе, свинячу рульку, кілька видів фірмових ковбас, а також свинячі вуха, приготовані у власній коптильні. Заклад розташований на двох поверхах, перший з яких оформлений у вигляді класичного пабу з масивними столами, комфортними диванами і барною стійкою. Другий поверх, більш просторий та світлий, вміщує до 150 гостей і розрахований на проведення банкетів і корпоративів.

шеф-кухар

КИЇВ

Пивний ресторан

Солом’янська площа, 2б +380442480777, +380952480777 нд-чт 12:00-00:00, пт-сб 12:00-02:00 270 ₴ solobeer.kiev.ua

31


Найкращий бар

Parovoz Speak Easy Бар

КИЇВ

Parovoz SpeakEasy — бар, заснований у 2002 році, у якого 11 років по тому разом із новою концепцією, інтер’єром і префіксом SpeakEasy в назві відкрилося друге дихання. Меню бару оновлюється майже щомісяця залежно від сезонності продуктів. Коктейльна карта закладу поділена на 4 категорії: Parovoz Classics, Retro, SpeakEasy та New Era. Головною фішкою закладу є наявність Parovoz Mixology Course для тих, у кого є амбіції й бажання професійно розвиватися.

вул. Велика Васильківська, 19 +380442352413 12:00-02:00 400 ₴ facebook.com/parovozspeakeasy

32

Микола Голотін власник


Найкращий ресторан української кухні

Хуторець на Дніпрі

Юлія Гончарук управитель ресторану

«Хуторець на Дніпрі» з’явився на березі Дніпра ще в 1998 році. За ці роки він став ще більш сучасним і вишуканим, але залишився щирим і привітнім — по-справжному українським. Тут зібрані страви з усіх регіонів України: риба дніпровського й чорноморського вилову, закарпатський банош і гуцульські страви, борщ, вареники, котлета по-київськи і славнозвісний київський торт. У карті сала — сім видів сала і три види смальцю. У меню великий вибір страв на мангалі. У ресторані є унікальна горілчана кімната з понад 80 видами горілки з усієї України! З приходом тепла гості, катаючись на корабликах, можуть одночасно скуштувати смачні українські страви й насолодитися видами столиці.

КИЇВ

Ресторан української кухні

вул. Набережно-Хрещатицька, 10A +380444993901 11:00–00:00 980 ₴ famiglia.com.ua/hutorets-na-dnipri facebook.com/hutorets

33


Найкращий ресторан національної кухні

Chang

КИЇВ

Ресторан національної кухні Особливою стравою закладу є сайгонська версія традиційного супу фо, який представлений у трьох видах: яловичий, курячий і веганський з тофу й грибами шіїтаке. Вʼєтнамці завжди додають до їжі дуже багато зелені, тому спеціально для Chang вʼєтнамська родина на фермі під Києвом вирощує вʼєтнамську зелень, яка не представлена більше ніде в Україні. Інтерʼєр закладу виконаний у сучасній європейській стилістиці з елементами вʼєтнамської культури. На стінах висять картини вʼєтнамського художника Нгуєн Тхань Біня, молитовні барабани, а на полицях стоять статуетки Будди. Основний зал плавно переходить у терасу, де завдяки панорамним вік­ нам гості можуть насолодитися затишком серед зелені рослин.

Ян Нгуєн, Христина Граненко, Ірина Кушнірська, Стів Котенко керівні партнери

Відкриття року 2017

вул. Ярославів Вал, 23А +380678737878 11.00-22.30 250 ₴ facebook.com/chang.bistronomia

34


Найкращий м’ясний ресторан

стейк-хаус GOODMAN

Юрій Батуринський Шеф-кухар

Євген Андреїшин управитель

Класичний стейк-хаус у центрі Києва, де гостям запропонують стейки з австралійської та американської мармурової яловичини. Одні з найпопулярніших позицій — 400-грамовий стейк рибай із мʼяса бичків, які пройшли 120 днів зернової відгодівлі, а також соковитий і ароматний яловичий стейк із реберної частини. Рекомендований ступінь прожарювання для стейків — medium. Ресторан належить до відомої світової мережі стейк-хаусів, що підтверджують не тільки позиції в меню, але й класичне оформлення інтерʼєру зі зручними деревʼяними меблями й шкіряними диванами, що переносить відвідувачів до Америки 40–50-х років.

КИЇВ

М’ясний ресторан

вул. Жилянська, 75 +380445923145 12:00-00:00 900 ₴ facebook.com/steakhousesvclub

35


Найкращий рибний ресторан

Catch Seafood Restaurant

КИЇВ

Рибний ресторан CATCH — просторий і сучасний заклад, який уособлює якість і стиль. Тут пропонують великий вибір риби й морепродуктів, 12 видів устриць, 570 найменувань вин. Назва Catch («улов») відображає головне правило закладу — з океану на стіл. Шеф-кухар готує рибу в солі, на грилі або на пару. У ресторані подають тартар і севіче, поке з лосося Label Rouge і татакі з тунця. На обід завітайте на марсельський буябез, а ввечері — на фірмові страви з королівського краба. Двічі на місяць ресторан влаштовує унікальний захід — обробка тунця Blue Fin під керівництвом шефа. У рамках концепції Private Dining гостям пропонують сучасний погляд на класичні банкети. Також є можливість зібратися компанією за community table або провести вечерю в champagne room.

вул. Володимирська, 12 +380443343015 11.00-23.00 2000 ₴ facebook.com/catch.restaurant

36

instagram.com/catch.restaurant

Команда ресторану


Ресторан із найкращою винною картою

Bernardazzi

Одеса

Ресторан із винною картою Ресторан Bernardazzi розташований у будівлі, історія якої почалася ще в 1899 році. На фасаді таб­ личка «Памʼятка архітектури XIX століття», а біля центрального входу встановлено бюст автора — видатного архітектора Олександра Бернардацці. Меню ресторану оновлюється відповідно до сезонності локальних продуктів. Тут можна скуштувати різноманітні страви європейської кухні у вишуканій інтерпретації шеф-кухаря. У ресторані зібрана велика колекція ексклюзивних вин з усіх куточків світу. Для поціновувачів вина час­ то проводять «сліпі» дегустації, за допомогою яких можна по-новому відчути його аромат і смак. Також проводять винні фестивалі. Особливу атмосферу в ресторані створює музика з вінілового програвача.

вул. Буніна, 15 (будівля філармонії) +380670002511 12:00-23:00 550 ₴ bernardazzi.com

38

facebook.com/bernardazzi.wine.music

Олексій Дмитрієв керівний партнер та шеф-сомельє


Найкращий ресторан при готелі

VOGUE Сafé Kiev

Єлизавета Юрушева Власниця

Ресторан створений за концепцією журналу, ікони стилю, — Vogue. Кухня — європейська інтернаціональна з французьким акцентом. Серед фірмових страв «Восьминіг з буратою, запеченим баклажаном і соусом песто», «Рибай із тартаром з устриць і зеленою спаржею» та десерт «Павлова» з манго й ананасом. Складні лінії та одночасно легкий, повітряний, наповнений природним світлом простір — основний принцип дизайну VOGUE Сafé Kiev. Освітлення, меблі, посуд, арт-інсталяції — усе працює як одне ціле для повного занурення в атмосферу незмінної елегантності, а аркоподібні вікна відкривають широку панораму з видом на Дніпро.

КИЇВ

Ресторан при готелі

Найкращий ресторан при готелі 2017

вул. Набережно-Хрещатицька, 1, Fairmont Grand Hotel Kyiv +380443228080 08:00-00:00 850 ₴ voguecafe.kiev.ua/ru facebook.com/pg/VogueCafeKiev/about

39


Найкращий заміський ресторан

Terrace, Edem Resort Medical & SPA

львів

Заміський ресторан Ресторан Terrace розташований у готельно-оздоровчому комплексі Edem Resort Medical & SPA на мальовничому березі озера недалеко від Львова. Це знахідка для тих, хто хоче сховатися від міського шуму й знайти спокій серед лісу та води. Вишуканий інтерʼєр ресторану витриманий у сірих тонах і оформлений у стилі сучасної класики. У меню європейські страви в авторській інтерпретації шеф-кухаря. Акцент зроблено на фірмових стейках і мʼясних стравах, приготованих в іспанській печі хоспер. Особливість ресторану — відкрита кухня, де гості можуть спостерігати за приготуванням замовлених страв.

Львівська область, Перемишлянський район, с. Стрілки, Edem Resort Medical & SPA +380673146512 11:00-23:00 650 ₴ facebook.com/EdemResortSpa

40

Артур Туманян Шеф-кухар


Відкриття року

Mimosa Brooklyn Pizza

КИЇВ

Відкриття року Mimosa Brooklyn Pizza — це сімейна піцерія з нестандартним для такого формату інтер’єром, який зачаровує з першого погляду. У меню десять видів піци, наприклад, із артишоками, анчоусами й вʼяленими томатами, або з куркою, броколі й халапеньйо чи з фрикадельками з ягняти й пеперонатою. Також є кілька видів пасти, салати, закуски й багато варіантів сніданків. На барі запропонують один із п’яти коктейлів Mimosa на основі ігристого вина. Стиль інтерʼєру – shabby chic, тобто, «потертий» шик. Прийом, коли стіни штучно робляться зістареними, приміщення прикрашається раритетними дзеркалами, є справжня сільська піч, стеля з деревʼяними балками, масивні столи й обтягнуті оксамитом меблі, старовинний посуд і картини в позолочених рамах.

вул. Басейна, 1/2 +380660670158 9.00-23.00 300 ₴ facebook.com/mimosa.pizza

42

instagram.com/mimosa_pizza

Артем Баклицький Шеф-кухар

Валерія Халевська управитель


КИЇВ №

Кав’ярня

стор.

ONE LOVE coffee

1

11

ONE LOVE espresso bar

2

25

Чашка Espresso Bar

3

50

Кавовий центр Fair Finch

4

51

Blur Coffee

5

52

Black Cafe

6

53

Кавовий дім LONDON

7

54

8

26

кондитерська HONEY. Кафе-кондитерська Milk Bar

9

55

Bassano Dolceteka

10

56

The Cake

11

57

Маша Кейк

12

58

Caramel

13 59

Кафе-пекарня Bakehouse

14 27

Волконський

15 60

PAUL

16 61

Boulangerie Artisan

17

62

Фрау Бебер

18

63

Жизнь Замечательных Людей

19

28

Very Well Café

20

64

Любимый Дядя

21

65

Міське кафе

44


DRUZI cafe&bar

22

66

Альтруіст

23 67

Smørrebrød

24 68

Хармс

25 69

Street-food Furgoneta

26 29

Bistro Bistro

27

70

Білий Налив

28

71

Pho.Kiev

29 72

Doggeriz

30 73

Паб THIS IS ПИВБАР

31

Lisopylka

32 75

74

Varvar Bar

33

76

Літпаб «Крапка Кома»

34

77

Punkraft

35 78

Старомак

36 79

У Хромого Пола

37

80

Пивна Дума

38

13

Солом’янська броварня

39

31

This is ПивБар

40

81

Cosmopolite

41 82

Пивний ресторан

Syndicate Beer&Grill

42

83

To Dublin

43

84

44

14

Бар Hendrick’s Bar Parovoz Speak Easy

45

32

De BOSCH

46

85

Pink Freud

47

86

HITCHCOOK

48 88

Бездельники

49 89

45


українськА кухня Barvy

50 15

Хуторець на Дніпрі

51

33

Клюква & Брюква

52

90

Канапа

53 92

Остання Барикада

54

Первак

55 95

SHO

56 96

94

національнА кухня ШотІ

57 16

Chang

58 34

Mama Manana

59

97

Китайський Привіт

60

98

BAO Modern Chinese Cuisine

61

99

Tin Tin

62

100

17.804

63 101

Fujiwara Yoshi

64

102

стейк-хаус GOODMAN

65

35

ARGENTINA Grill

66

103

Sam’s Steak House

67

104

У РЕБРО

68

105

М’ясний ресторан

Рибний ресторан

46

Odessa

69 19

Catch Seafood Restaurant

70

36

Porto Maltese

71

106

РЫБАLOVE

72 107

Рибний Базар

73

Alaska

74 109

108


Ресторан із винною картою Vino e Cucina

75

20

Lucky Restaurant Vinoteque

76

110

101 Wine Bar

77

111

Vinsanto Wine bar

78

112

Панорама

79 113

Bottega Wine & Tapas

80

114

Osteria Pantagruel

81

115

Bassano

82 116

Win Bar

83

117

VOGUE Сafé Kiev

84

39

Park Kitchen

85

118

Comme il Faut

86

119

Атмосфера

87 120

Grill Asia

88

121

Sobi Club

89

122

Toscana Grill

90

123

Fabius

91 124

Zafferano

92 125

Ресторан при готелі

Заміський ресторан

Відкриття року Mimosa Brooklyn Pizza

93

42

Ватра

94 126

Chicken Kyiv

95

MUST

96 129

Normal Kyiv

97

130

it`s NOT the LOUVR

98

131

Prosciutteria Wine and Deli

99

132

Gelarty

100 133

128

47


18 89

Дорогожичі

а

а нсь к

ни

ков

вул .Д ере

вля

ель

вул. Лук’янівська

а

огі чна

75

а

вул

79

78

а

а

кінськ

ківськ рещен

вул. П. Скоропадського

33 ри лю Пет она Сим . л ву

26

65

ей на

а уст

вул ас

ра

да Гай

на ей

на над пла с Е . вул

Синагога

. вул

52

і вел

Р ота

.Ш вул

9

Площа Льва Толстого

.

вул

вул. Б огдана

с Ба

46

вул. Л

ьва То лстого

93 Арена Сіті

11

55

45

вул

із й узв Крути

3 1

80

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

л . Бу

99

ого ницьк ропив вул. К

Бессарабська площа

48

Палац спорту

й

рос п

.

ьки

н м’я оло

нова

п

а

ськ

ий

ськ

от фл

64

са

ро віт

вул

ськ сіїв

го ько

а

р вул. Протасів Я

Гол ов

вул

. Ан дрія

.П вул .О

ськ

ка

гов с иро

ого

оло м

’ян

лек

ськ

нов

вул

оба

вул

а

Ва лер

.В ол го

М.

сп.

ву л.

про

ія Л

Аеропорт «Київ» (Жуляни)

Солом’янський ландшафтний парк

Кр и

во

но

По

рів

нізато

Меха

вул.

ка

Анто

Севастопольська площа

вул. Ку дряшов а

Солом’янська площа

вул

с олів

Чок

вул.

гра дсь

б-р

39

ька

явс

удр

о-К

рн ьва

л. ву

вул. Те

87

Музей російського мистецтва

Парк ім. Тараса Шевченка

23

ка

вул. Вел ика Вас ильківсь ка

тьмана

евчен

30

вул. Хр

Музей Т. Шевченка

раса Ш

74

вул. Січових Стрільців

ещатик

б-р Та

вул. П уш

41

36

вул. Го голівськ а

.

вул

вул. В.Ч орново ла

оол

ник

ер Коп

із узв ий ськ ряв Куд

вул. Довженка

вул. Глибочицька

Лук’янівська

Київський зоопарк

Парк імені О. Пушкіна

а

ськ

вул

ків

вул. Олени Теліги

ков

вул. Дегтярівська

Шулявська

вул. Ва дима Ге

ни

юр н ьо иж

ель

100

утівська

вул

вул

вул. Дегтярівська

90

вул. Багг ов

вул. Половецька

КИЇВ

66

. М.

вул

а

сов

Амо


Ва л

а Ілл інс ьк

а

ас ьк

міс т Пар ков ий ви чн а ко ськ

а

ов .Ш

ип

вул

Клов

ський

узвіз

т

роїв

дель Цита вул.

вул.Л ь ка

аводниц ро н вул. Ста

аврська

вул .А лм аз ов а

Олімпійська

Дніпро

КиєвоПечерська лавра

на

го

узв із

38 92 31

Мистецький арсенал

са Мирно

вул.Ред

Печерська

а утн

кр сі У Ле

Кази

ки

аїн

Костел св. Миколая

ал . Ге

а рськ

ва

56

37

вул . Ом еля нов ича -Па вле нка

42

вул. Пана

2

Дн іпр ов сь ки й

Кру

14

нико

Меч

61

із

57

76

Кловський узв

одими рська

15

льц ова

.Кон

.Є вул

б-р

ів

арод

би Н

Друж

ська

Либідська

вул.

і І.Кудр

ана К . Ів вул

71

б-р

б-

би

уж

р рД

На

ів род

о

нк

е ач

йм

и Пр

Дружби Народів

12

вул

. Ба

вул. Кіквідзе

ака

Ковп вул.

ьків

асил

ка В

ича

Вели

ріна

вул.

нов Анто

удр

і

вул.

а енк

нч Грі

Палац «Україна»

Чиго

ли ико

ча леви а Ма

мир

я

69

вул.

сівськ а

Ор ли ка

Лав

77

43 6 32

Арсенальна

вул.

вул. В ол

Па рко ва дор ога

Маріїнський парк

пи

НСК «Олімпійський»

вул.

.М вул

Байкове кладовище

вул .П или па

вул.

5

ого

б-р

ська

82

а

ро

Маріїнський палац

ськ

ськ

ніп

до ро га

вул. Московська

ків олен

Кор

вул

97

Палац спорту

и їнк

вул. Антоновича

вул.

орова

63

ра і Ук

с Ле

вул. Жилянська

Фед . Івана

50

б-р

49 19 59

вул. Велика Васильківська

ого ськ ган са ак .С вул

вул. Та ра

вул .Л ют ер ан сь ка

Бессарабська площа

34

ев

р. Д

осе

зе

того

Гру ш

сти тут

еш

Ма . І.

а Толс

йл а

. Ін

жн

Па рк ов а

вул

вул. Л ьв

стадіон «Динамо»

иха

вул

20 Театр 95ім. І.Франка

Театральна

б

-р Тар аса Ш Університет евчен ка Ботанічний сад ім. Фоміна

ере

вул

96

Оперний театр

вул . Го ро де ць ко го

атик

Золоті ворота

Володимирський собор

Хрещатик

2494

вул

вул. Бан ков а

нка

вул. Ів ана Ф ра

85

а

Майдан Незалежності

Ма тві ївс ьк аз ато ка

Наб Хрещатий парк

ьк

вул. П ро

різна

ми оди рський узвіз Вол

Хмельн ицько го

вя

54

28 вул. Софії вськ а

25

ьохс

льс тите

60 81

Михайлівський Золотоверхий собор

вул. Т р

88

ька хайлівс . Ми вул

44

73

Поштова площа

фун ікул ер

з

Возн есен ськи й узв із

у з ві

86

Софійська площа

Софійський собор

98

а ськ ків ань .П вул

Андріївська церква

70

вул. Велика Житомирська

62

21

сь

кий

10

29

Труханів острів

го но ач йд ага .С вул

ка сь ен иж дв оз .В вул

Андріїв

а

35 84

53

Музей історії України

58 17 16

27

ьк

ву л.

22 4

40 68

51

ща ти ц

Контрактова площа

72

Оле

ре

Гав ан ськ ий міс т

ць к ав и

а

83

8 47 7

а

13

ара

о-Х

Ще к

де нс ьк

ськ

онч ся Г

жн

вул. Хрещ

ил ів

ре

ву л. Ни жн ву ій Ва л. л Ве ву рх л. ній Сп

ир

бе

ву л.

Вв е

ву л.

вул

Рибальський острів

На

а

вул .Ю рк івс ьк а

а ьк ірс иг еж .М вул

ву л.

стіо

91

нна Ботанічний сад ім. М. Гришка


Чашка Espresso Bar

КИЇВ

Кав’ярня Тут завжди запропонують каву свіжого обсмаження, сніданки з ранку до вечора, винну карту й улюблені десерти. Каву готують не тільки за допомогою кавомашини, але й альтернативними методами: в пуровері і аеропресі. Улюблений напій гостей — фірмовий капучино за секретним рецептом. Популярні страви — яйця бенедикт із беконом та бельгійські вафлі з лососем і яйцем пашот. На десерт — чізкейк «Снікерс», галицький сирник або малиновий еклер. В інтерʼєрі переважає червоний колір. Кафе розділене на два зали: у першому кави можна випити за баром або високим столом, а другий ідеально підійде для робочих або дружніх зустрічей.

Ігор Сухомлин Засновник

Найкраща кав’ярня

вул. В. Васильківська, 1-3/2 +380504163416 08:00-23:00 115 ₴ facebook.com/ChashkaKiev instagram.com/chashka_espresso_bar

50


Кавовий центр Fair Finch

Марина ПензІЙ шеф-бариста

Бар-ресторан на Воздвиженці для справжніх поціновувачів кави, що займає площу в 650 кв.м. Тут пропонують каву, зварену альтернативним способом, — аеропрес, сифон, джезва. У власній кондитерській можна спробувати фірмові подільські десерти — сирники, морквяний торт, тістечка «Картопля» і «Персик». Інтерʼєр ресторану з великими панорамними вік­ нами оформлений у лаконічному скандинавському стилі з додаванням теплого дерева. Світлий зал прикрашають картини відомих сучасних художників. Крім просторого ресторану, у кавовому центрі є також ростерна й школа для навчання бариста.

КИЇВ

Кав’ярня

Найкраща кав’ярня

вул. Воздвиженська, 45-49 +380503809095 10:00-21:00 150 ₴ fairfinch.coffee/ru facebook.com/fairfinch

51


Blur Coffee

КИЇВ

Кав’ярня Blur Coffee — кавʼярня з мінімальним акцентом на дизайні, головне тут — максимально якісні кавові напої. Упродовж дня команда кав’ярні готує сніданки. Позиції в меню змінюються залежно від сезону та локальних продуктів. Тут готують тости, смузі-боули, вівсяну кашу та десерти. Рекомендуємо потішити себе одним із сезонних тостів кав’ярні. В інтерʼєрі Blur Coffee багато простору, затишку, рослин і, звичайно, зелений диван, який майже ніколи не буває вільним. Це дає змогу більшій кількості людей познайомитися й спробувати кавове зерно найвищого ґатунку.

Євген Білоусов співвласник

Найкраща кав’ярня

вул. Мечникова, 5 +380682707575 пн-чт 8:00-21:00, пт 8:00-22:00, сб 10:00-22:00, нд 10:00-21:00 90 ₴ blurcoffee.com.ua

52

facebook.com/blurcoffeeshop


Black Cafe

Віктор та Ксенія Шраменко власники

Кавʼярня Black Cafe міститься в кавовому центрі Black Coffee Center на території Арт-заводу «Платформа». Заклад спеціалізується на продажі та приготуванні кави із зерен свіжого обсмаження. Рекомендуємо спробувати капучино, авторське лате з солоною карамеллю й лавандою, кускус з авокадо та пасту Black. У приміщенні центру поруч із кавʼярнею розташована кавова школа і 25-ти тонний ростер. Гості мають можливість побачити процес обсмаження кавових зерен, потрапити на екскурсію до зали, де стоїть ростер, спробувати каву та придбати свіжообсмажену додому. Вміло готувати каву навчать у Black Coffee School.

КИЇВ

Кав’ярня

Найкраща кав’ярня

вул. Біломорьска, 1а +380503979090 пн-пт 9:00-19:00, сб-нд 10:00-19:00 130 ₴ facebook.com/Black-Cafe-177158762473932

53


Кавовий дім LONDON

КИЇВ

Кав’ярня Кавовий дім LONDON миттєво перенесе вас до столиці Великої Британії. Головний продукт тут — кава, яку готують різними способами: від відомих класичних кавових напоїв до альтернативних методів приготування. У меню десерти на будь-який смак: шоколадні, фруктові, ягідні, з горіхами або карамеллю. Також гості можуть скуштувати солоні пироги з різноманітними начинками. В інтер’єрі закладу є легендарна годинникова вежа Біг-Бен та статуетки англійських бульдогів. Вхідні двері зроблені у вигляді червоної телефонної будки.

Наталія Пантелійчук директор

Найкраща кав’ярня

вул. Верхній Вал, 18 +380687737315 пн-пт 10:00-22:00, сб-нд 11:00-22:00 120-200 ₴ facebook.com/LONDONcoffeehouse

54


Milk Bar

Айзек Корреа бренд-шеф

Milk Bar — кафе, де можна не тільки скуштувати смачні кондитерські вироби, десерти, каву різних сортів і молочні коктейлі, але й комплексно поснідати, пообідати і повечеряти в компанії друзів. У меню представлена американська кухня, тому тут подають класичні американські десерти — «Три молока» з кремом із легких вершків і шоколадний мус з лавандою і ерл-греєм, а також морозиво з карамеллю і поп-корном, імбиром у цукрі, на основі козячого молока та за мотивами крем-сиру «Філадельфія». Milk Bar — лофт із високими стелями, строкатою плиткою на підлозі, затишними деревʼяними стінами й міні-оранжереєю над баром.

КИЇВ

Кондитерська

Найкраща кондитерська

вул. Ш. Руставелі, 16 +380442370907 08:00-23:00 250 ₴ milkbar.com.ua

55


Bassano Dolceteka

КИЇВ

Кондитерська У Bassano Dolceteka не просто готують десерти, а й збирають знання про них. Головний принцип закладу — робота виключно з натуральними інгредієнтами. Тут дотримуються концепції Eat Less — Try More. Естерхазі позиціонують як особливий десерт, який складається з 16 тонких фундукових коржів, заварного крему і ніжного праліне. Закоханим у Італію гостям пропонують класичну ромову бабу, просочену справжнім ромовим сиропом Savarin Baba. Лаконічний модерний інтер’єр ресторану розробляв італійський архітектор. На вході гостей зустрічає напис, який уточнює, що це не просто кондитерська, а бібліотека солодощів. На стіні розташована таблиця, що нагадує таблицю Менделєєва, котра містить весь асортимент солодощів закладу.

Олексій Камардін Співвласник

Найкраща кондитерська

вул. Велика Житомирська, 8/14 +3800442377991 08:30-23:00 110 ₴ facebook.com/bassano.pastryshop

56


The Cake

Валерій Созановський співзасновник Найкраща кондитерська 2015

Кондитерська нового покоління з відкритою кухнею й 4-метровою вітриною-холодильником, де представлені різні тістечка, 10 видів кейків, еклери і макарони, приготовані за класичними й авторськими рецептами. Інгредієнти для десертів привозять із усього світу: шоколад — з Венесуели, ваніль — з Мадагаскару, а мигдаль і борошно — з Каліфорнії. В інтерʼєрі кондитерської несподівано, але вдало поєднуються прості й складні елементи сучасного декору, а кожна деталь продумана до дрібниць. Мікс монохрому, дерева й металу вигідно підкреслює яскравість десертів, не відвертаючи увагу відвідувачів від головного.

КИЇВ

Кондитерська

Найкраща кондитерська

вул. В. Васильківська, 5 (Арена Сіті) +380442231673 08:00-02:00 250 ₴ facebook.com/TheCakeKiev

57


Маша Кейк Кондитерська У самому центрі столиці розташована кондитерська під назвою «Маша Кейк». У меню великий асортимент кондитерських виробів та десертів власного виробництва: торти, макаронс, профітролі, чізкейки, пироги, булочки, печиво та багато іншого. Серед напоїв — кавові мікси й фреші. Заклад поділений на декілька частин: окрема зона з кондитерським цехом, а також невелике кафе і магазин, де можна придбати продукцію to go.

Марія Кочеткова

КИЇВ

власниця

Найкраща кондитерська

вул. Драгомирова, 12 +380972320060 08:00-21:00 250 ₴ facebook.com/mashacake

58

instagram.com/mashacake_kiev


Caramel

Олена Хант власниця

Бутик-кондитерська Caramel розташована на вулиці Воздвиженській. У закладі одразу три концепти — ресторан, кондитерська та власна пекарня. Тут представлена велика десертна карта — торти на замовлення, тістечка, печиво, еклери, макаронс, капкейки. Також можна купити свіжоспечений хліб на заквасках власного виробництва. На території кондитерської Caramel працює ресторан європейської кухні WHITE RABBIT, де гості можуть замовити страви з повноцінного меню. У ньому представлені сніданки, ланчі, страви європейської кухні в авторському виконанні шеф-кухаря. Інтер’єр закладу виконано в теплих пастельних відтінках, у залі багато світла й сучасних дерев’яних меб­лів. Кондитерська надає послугу випічки to go.

КИЇВ

Кондитерська

Найкраща кондитерська

вул. Воздвиженська, 5-7 +380443830528 10:00-21:00 180 ₴ caramel-butik.com.ua К ОН Д И Т Е РСК А Я Р ЕС ТОРА Н П Е К А РН Я

facebook.com/caramelkiev instagram.com/caramel_kiev

59


Волконський

КИЇВ

Кафе-пекарня Пекарні «Волконський» — це одна з перших мереж традиційних пекарень-кондитерських в Україні. Творці й власники проекту — парижани Стефані й Олександр Гарез. Пекарі «Волконського» з успіхом відновлюють старовинні європейські й російські рецепти приготування хліба, випікаючи продукцію вик­лючно вручну. В асортименті пекарень французькі багети, здобний хліб, а також класичні хліби «Дарницький» і «Бородинський». Кількість видів тістечок, тортів, кексів, печива, нуги й натурального мармеладу перелічити майже неможливо. Майстри «Волконського» також готують високоякісний шоколад і цукерки ручної роботи. У кафе від пекарні пропонують страви французької та німецької кухонь.

Стефані Гарез власниця

Найкраща кафе-пекарня

бульв. Л. Українки, 30в +380952840282 08:00-22:00 150 ₴ wolkonsky.com/ukraine/kiev

60

facebook.com/Wolkonsky.Ua


PAUL

Команда закладу

PAUL — заклад із мережі однойменних французьких булочних, які вже відкриті в 31 країні світу. Це ресторан із сімейними традиціями, справжньою французькою кухнею і власною випічкою. Хліб у PAUL готують із використанням виноградної закваски замість дріжджів, з високоякісних сортів борошна й без глютену. PAUL — це незмінна якість інгредієнтів і сек­ ретна сімейна рецептура. До легкого французького сніданку ідеально смакує свіжа випічка, круасани, різноманітні булочки та чашка ароматної свіжозвареної кави або фрешу. Важливо зазначити, що сніданки тут подають протягом усього дня. Затишок й атмосферу створює вишуканий інтерʼєр та французька музика. Це місце, де добре снідати не поспішаючи, швидко й смачно обідати і спокійно вечеряти.

КИЇВ

Кафе-пекарня

Найкраща кафе-пекарня

вул. Ярославів Вал, 26 Logo Ivoire Pantone 9180 C

Logo Ivoire Quadri Magenta : 8% • Yellow : 20%

+380442812493 08:00-22:00 200 ₴

Logo Noir Pantone Process Black C

Logo Noir Quadri Cyan : 60% • Magenta : 60% • Yellow : 60% • Black : 100%

facebook.com/pg/PAUL.Kyiv

61 Logo Quadri Version rectangulaire

Logo Quadri Version carrée


Boulangerie Artisan

КИЇВ

Кафе-пекарня У Boulangerie Artisan використовують кращі рецепти хліба й випічки з Франції і не тільки. За склом величезної вітрини в асортименті представлені хліби, багети з різних видів борошна, булочки з листкового і здобного тіста, круасани, сендвічі. Тут можна скуштувати випічку й хліб, рецепти яких привезені з європейських мандрів: італійські чіабати, кекс «Панетоне», німецький різдвяний пиріг «Штоллен» або булочка «Шпандауер», грузинський хачапурі з бринзою тощо. Сюди можна зайти на сніданок перед роботою, ділову зустріч або на каву з друзями. В оригінальному й затишному інтерʼєрі гармонійно поєднуються сучасні елементи декору, які відтворюють старовинні паризькі булочні двадцятих років минулого століття.

Валентина Прищепа технолог

Найкраща кафе-пекарня

вул. Ярославів Вал, 21/20 +380442340447 пн-пт 08:00–22:00, сб-нд 09:00–21:00 100 ₴ artisan-boulangerie.ua/ua

62


Фрау Бебер

Дінара Курдюмова засновниця і власниця

Пекарня «Фрау Бебер» — це невеликий сімейний бізнес формату «біля дому» за прикладом багатьох європейських пекарень. Особливість закладу — увесь процес виробництва відбувається безпосередньо в пекарні, що гарантує завжди свіжу випічку. У меню «Фрау Бебер» широкий асортимент хліба та кондитерських виробів. Варто скуштувати фірмові струдлі та здобні булочки з різними начинками. Затишну атмосферу закладу створюють світлі відтінки в інтер’єрі та аромат свіжої випічки, що привертає увагу ще з вулиці.

КИЇВ

Кафе-пекарня

Найкраща кафе-пекарня

вул. С. Данченка, 14 +380971469728 09:00-20:00 75 ₴ Fraubeber.com.ua

63


Very Well Café

КИЇВ

Міське кафе Затишне кафе в центрі міста з популярними стравами в меню й винною картою, яка пропонує недорогі, але варті уваги вина, що відмінно поєднуються з сезонними та спеціальними пропозиціями від шеф-кухаря. Варто спробувати салат із козячим сиром і малиною, карпачо з яловичини з в’яленими томатами й песто, медальйони з телятини з грибами, скумбрію на грилі та мідії у вершковому соусі з пармезаном. На десерт — замовити наполеон з карамельним соусом і яблучний пиріг з ванільним морозивом. Інтер’єр кафе оформлений у світлих тонах, а широкі вікна, м’які дивани й живі квіти створюють атмосферу домашнього затишку.

Анатолій Колесов генеральний директор

Найкраще міське кафе

вул. Хрещатик/Заньковецької, 15/4 +380730442011 10:00-00:00 270 ₴ facebook.com/VeryWellCafe

64


ЛюБимый Дядя

Женя Пластун управитель

Відкриття року 2015

У ресторані можна скуштувати кухню «дядька»-мандрівника, який привіз рецепти марокканської, ізраїльської, іракської й тайської кухні. Атмосфера закладу приправлена ізраїльським хумусом і ліванським табуле, салатом з кіноа й яйцем-пашот на сніданок і середземноморським восьминогом на обід. Оскільки дядько — космополіт, інтерʼєр прикрашений всілякими елементами різних культур. Тут і бібліотека світової класики, і мопеди, і старовинне піаніно, і колекція годинників, і навіть камін. Усе це чекає на будь-кого: того, хто вирішив поснідати чи пообідати, прийшов за романтичною атмосферою або хоче влаштувати свято.

КИЇВ

Міське кафе

Найкраще міське кафе

вул. Паньківська, 20 + 380975409014; +380675063198 пн-пт 08.00-23:00, сб-нд 09:00-23:00 400 ₴ firstline.in.ua/kiev/restaurant/lyubimy-dyadya facebook.com/lyubimydyadya

65


DRUZI cafe&bar

КИЇВ

Міське кафе Кафе з дружньою атмосферою, повноцінним меню і коктейльною картою, розташоване в історичній частині міста — у затишному дворику на Андріївському узвозі. Меню закладу, складене у форматі комфорт-фуд, пропонує гостям як популярні інтернаціональні страви, так і місцевий спеціалітет високого рівня — традиційні борщ і котлету по-київськи, а також домашні фруктові чаї. Інтерʼєр кафе сприяє дружнім і комфортним посиденькам без зайвих формальностей: затишний зал із каміном, підвісним столом і велосипедом, котрий висить на стіні, що символізує любов до спорту й здорового способу життя.

Антон Ядикін шеф-кухар

Найкраще міське кафе

Андріївський узвіз, 2д +380975802469 08:00-00:00 235 ₴ druzicafe.com.ua

66

facebook.com/Druzicafe

CAFE & BAR

CAFE & BA


Альтруіст

Анна Андрієнко Засновниця

«Альтруіст» — кафе, де не лише смачно готують, але й відбуваються добрі справи: щомісяця в кафе проходить зустріч із медійною особою, яка стає представником щомісячного «доброго хумуса». Усі виручені з нього гроші йдуть на благодійність. У меню представлені страви близькосхідної кухні, які доповнені сезонними й нетиповими інгредієнтами. Окрім справжнього хумуса варто спробувати фалафель, піти з різними начинками і близькосхідний десерт малабі. Затишок в «Альтруіст» створюють світлий інтерʼєр, великі вікна, зелені рослини й можливість вмоститися на підвіконні. Одним із яскравих елементів інтерʼєру є фактурна стіна: на ній змальована хамса як атрибут близькосхідної культури.

КИЇВ

Міське кафе

Найкраще міське кафе

вул. Антоновича, 1 +380673546974 10:00-23:00 250 ₴ facebook.com/alltrueeast

67


Smørrebrød

КИЇВ

Міське кафе Smørrebrød відкриває свої двері для всіх любителів скандинавських мотивів у гастроіндустрії, а також для тих, хто ще з ними не знайомий. В основі меню 14 видів датського відкритого сендвіча сморреброд і коктейлі на основі наливок власного виробництва. Найпопулярніші страви — сморреброд з оселедцем матіас, лососем гравлакс, ростбіфом і кровʼянкою. На барі наливають крафтове українське пиво, два види лимонаду, плантаторський пунш і просекко. Дизайн інтерʼєру виконаний Денисом Беленком, який зумів звести на рівних скандинавську стриманість і український темперамент, використовуючи виключно натуральні матеріали: дерево, камінь і метал. В інтерʼєрі Smørrebrød ці напрями гармонійно поєдналися, стерши культурні й класові кордони.

Ірина Лебідь Власниця

Відкриття року

вул. Городецького, 4 +380443370031 08:00-23:00 250 ₴ smorrebrod.com.ua

68


Хармс

Юлія Костяна управитель

«Хармс» — це затишний креативний простір із атмосферою, що надихає, теплими міцними напоями, книгами й музикою. Сюди приходять за смачною кавою, гарною літературою та вініловими пластинками. У закладі пропонують легкі закуски: капкейки, сенд­ вічі, мафіни й біскотті, а також напої, які готують альтернативними методами. Час від часу тут проводяться тематичні лекції та майстер-класи. «Хармс» сподобається тим, хто віддає перевагу творчому відпочинку. Заклад розділений на декілька залів: бібліотека з місцями для читання та маленька кімната для прослуховування пластинок. Тут можна взяти будь-яку книгу напрокат від одного дня до декількох місяців. Підбір контенту здійснюється протягом усього існування лавки.

КИЇВ

Міське кафе

Найкраще міське кафе

вул. Володимирська, 45а +380938474745 10:00-22:00 250 ₴ xar.ms

69


Bistro Bistro Street-food

КИЇВ

У Bistro Bistro пропонують одні з найсмачніших хот-догів міста. Особливість цієї вуличної їжі в тому, що це — справжні американські, соковиті, апетитні й запашні хот-доги, які смакують і виглядають, як витвір ресторанного мистецтва. У закладі пропонують шість різних хот-догів та декілька special edition, які змінюються час від часу. Ідеально підібрані компоненти допомагають відтворити характери таких міст, як Пекін, Лаціо, Нью-Йорк тощо. Важлива особливість — влітку до хот-догу обов’язково запропонують випити бокальчик санг­рії!

Найкращий street-food

вул. І.Франка, 27/31 +380672401964 10:00–22:00 100 ₴ facebook.com/bistrokiev

70


Білий Налив Street-food

КИЇВ

Дмитро Борисов засновник

«Білий Налив» — це місце, де завжди можна спостерігати велику чергу, яка швидко рухається, але не закінчується через ажіотаж серед гостей. Тут пропонують хот-доги з якісних продуктів, солодкі та солоні пироги, устриці, а з напоїв — сидр та наливку. Два поверхи дають можливість скуштувати вуличну їжу в теплому приміщені, а бочки-столики на вулиці додають атмосфери в літній час. Головна фішка «Білого Наливу» в ціновій політиці — кожна позиція в меню коштує однаково — 1€.

Найкращий street-food

вул. Хрещатик, 23а +380988858744 10:00-23:00 58 ₴ borysov.com.ua/uk/bilyy-nalyv facebook.com/BiliyNalyvKyiv

71


Pho.Kiev Street-food

КИЇВ

Pho.Kiev — це точка з якісною в’єтнамською їжею. У меню представлені популярні вʼєтнамські страви, які можна замовити з собою. Із перших страв тут пропонують два традиційних супи: Pho Bo з яловичиною й рисовою локшиною, соєвими паростками, кінзою, перцем чилі й лимоном і Pho Ga з курячим філе. Також можна скуштувати салати, спрінг-роли, парові або смажені млинці. Роблять тут і каву-по-в’єтнамськи, гарячу й холодну зі згущеним молоком.

Денис Мельниченко засновник

Найкращий street-food

вул. Велика Житомирська, 26 +380672604343 11:00–22:00 180 ₴ facebook.com/Pho.kyiv

72

instagram.com/pho.kyiv


Doggeriz

Команда закладу

Doggeriz спеціалізується на приготуванні хот-догів, але гості також можуть замовити тут салати, сендвічі, бургери, стартери й супи. Щоранку можна взяти з собою комплексний сніданок. Із фірмових страв варто спробувати хот-дог «Містер Джонс» з чилі кон карне й витриманим сиром чеддер, хот-дог «Місіс Джонс» із чилі кон карне, сальсою й сирним соусом, вершковий суп «Нью-Інгленд» з копченими ковбасками, курячі крила «Хеллфайр» у гостро-солодкому соусі спайсі BBQ. У закладі транслюють спортивні події та футбольні матчі, також можна зіграти в настільний футбол.

КИЇВ

Street-food

Найкращий street-food

вул. Гоголівська, 22/24 +380689913434 10:00-22:00 200 ₴ facebook.com/doggeriz

73


THIS IS ПИВБАР

КИЇВ

Паб THIS IS ПИВБАР — це місце зустрічей пивних гурманів і світових пивних традицій. Своєю основною місією тут вважають розширення смаку гостей шляхом знайомства з особливостями пивної культури різних країн. Пивні традиції Чехії, Бельгії, Іспанії, Великобританії, Німеччини, США та України тут шанують однаково глибоко. На кранах 50 видів розливного пива, у меню — стільки ж пляшкового. Особливу увагу приділяють позиціям крафту, регулярно оновлюючи й поповнюючи асортимент. Меню This is Пивбар відповідає концепції закладу. Біля кожної позиції є позначка, якій країні належить рецепт страви. Гордість бару — власний цех для коптіння та в’ялення, де готують ароматні м’ясні закуски до пива.

Юрій Семенчук, Людмила Педченко шеф-кухарІ

Роберто Армаролі бренд-шеф

Найкращий паб

вул. Тростянецька, 4/2 +380443343333 пн-чт 11:00–02:00, пт-сб 11:00–04:00 368 ₴ thisispivbar.ua

74

facebook.com/This-is-Пивбар


Lisopylka

Василь Мікулін власник

Lisopylka — це бар-пивоварня, де наголошують на відсутності пафосу та штучності. Тут усе максимально просто, якісно та чесно. Взимку — камерний затишок, а влітку — сонячний майданчик і місце з шезлонгами. У меню пропонують популярні страви європейської та американської кухонь, а також крафтове пиво від пивоварні Varvar. Рекомендують скуштувати різноманітні сендвічі та бургери, а з фірмових страв — ковбаски з картоплею фрі, курячі стегна й реберця BBQ. Інтер’єр відтворює стиль гаражних пабів і відповідає своїй назві — усі меблі та оздоблення виконані з дерева, на стінах фото лісорубів на тлі секвой.

КИЇВ

Паб

Найкращий паб

вул. Старосільська, 1е +380676293111 пн–чт 16:00-24:00, пт–сб 14:00-02:00, нд 12:00-23:00 350 ₴ facebook.com/Lisopylka

75


Varvar Bar

КИЇВ

Паб Varvar Bar — це фірмовий пивний ресторан пивоварні Varvar Brew. У ньому представлено 14 кранів неординарного, експериментального пива на будь-який смак. Кухня закладу також виділяється, це — скандинавсько-словʼянський фʼюжн, де переважають мʼясні страви. Для їх приготування часто використовують незвичайне мʼясо, наприклад, оленину. У меню також є вегетаріанські позиції. Персонал закладу завжди допоможе підібрати правильне пиво до обраної страви або щось за смаком гостя. Дизайн закладу нагадує палати Вальгалли. У міфах давніх скандинавів це — житло полеглих у бою хоробрих воїнів, яке міститься на небі. В інтер’єрі багато важкого дерева, металу, склепінні стелі, корабель вікінгів із веслами й вітрилами на стіні.

Василь Мікулін власник

Найкращий паб

вул. Саксаганського, 108/16 +380676215511 пн-пт 13:00–24:00, сб-нд 14:00–01:00 350 ₴ varvarbrew.com

76

instagram.com/varburger_bar


Літпаб «Крапка Кома»

Євген Сухецький співзасновник

Літпаб «Крапка Кома» — це місце, де пропонують 10 сортів майстрового пива власного виробництва, ідеальні страви та закуски до літературної бесіди в компанії друзів. Тут поважають любов до книг, якісної музики та своєї справи. Меню рясніє веселими назвами страв, наприклад, «Біжи, кролику, біжи!», що розшифровується як салат із запеченого кролика, руколи, свіжих і в’ялених томатів та гірчичної заправки. Інтер’єр відтворює скандинавський лофт, у декорі — різні речі з європейських і вітчизняних блошиних ринків. У літпабі часто проводять зустрічі мандрівників, презентації книг і поетичні вечори, покази нішевого кіно.

КИЇВ

Паб

Найкращий паб

вул. Антоновича, 14 Л І Т П А Б

К РА П К А +380444667111 КО М А

Л І Т П А Б

К РА П К А КО М А

нд, пн–чт 12:00-01:00, пт–сб 12:00-02:00 250 ₴ comma.kiev.ua

77


Punkraft

КИЇВ

Паб Punkraft — це паб із крафтовим пивом і вінтажними ігровими автоматами. Усього тут 24 крани, 16 з яких українського крафту, 8 — імпортного. У холодильній камері великий асортимент пляшкового пива. Другий алкогольний напрям закладу — віскі, тому часто для гостей проводять спеціальні дегустації, після яких вирішується, чи додавати саме це віскі до барної карти. У меню представлено багато гарячих страв із м’яса й риби, бургерів, крилець та різних снеків. Паб ділиться на зону бару й два зали, у одному з яких розташований пінбол-автомат Popeye 1993 року випуску. Його відреставрували й привезли сюди зі Сполучених Штатів.

Найкращий паб

вул. Ігорівська, 14а +380504240024 пн–чт 12:00–23:30, пт–сб 12:00–02:00, нд 12:00–23:00 300 ₴

78

facebook.com/Punkraft.bar


Старомак

Микола Ільїн шеф-кухар

«Старомак» — це куточок Чехії в самому центрі Києва. Перебуваючи тут, гості можуть милуватися фотографіями міських пейзажів Праги, невеликими афішами чеською мовою, слухати чеське радіо та насолоджуватися смаколиками, створеними за рецептами празьких кулінарів. У теплу пору року можна розташуватися на просторій літній терасі. У меню представлено багато м’ясних страв та сетів для великих компаній. Тут запропонують спробувати пиво Litovel, Ferdinand, Psenicne, Jantarove, Masne, Volne. У чеській ресторації «Старомак» найбільша колекція пивних бокалів в Україні, привезених з усього світу постійними гостями закладу.

КИЇВ

Паб

Найкращий паб

вул. Січових Стрільців, 37-41 +380444619109 10:00-00:00 350 ₴ staromacek.com.ua

79


У Хромого Пола

КИЇВ

Паб «У Хромого Пола» — справжня чеська ресторація в Україні. У меню класичні страви чеської пивної кухні: фірмове вепрове коліно, запечена качка, мʼясні асорті, бараняча лопатка, медові реберця з хосперу, соковиті стейки. Це те, заради чого вже треба бігти туди. До страв — чеське розливне пиво, український і світовий крафт. Асортимент на 9 пивних кранах динамічний, новинки підключають щокілька днів. В основному залі ресторану може комфортно розташуватися до 100 осіб. Для маленьких гостей облаштовано ігровий куточок. У ресторації проводяться спортивні трансляції, щопʼятниці та щосуботи грає жива музика. Влітку працює простора, дуже світла й зелена літня тераса.

Віталій Маліборський шеф-кухар

Найкращий паб

вул. М. Омеляновича-Павленка, 4 +380999238107 10:00–22:00 350 ₴ uhromogopola.com.ua

80

facebook.com/uhromogopola


This is ПивБар

Андрій Єлісєєв CEO & Founder

THIS IS пивбар — ресторан із пивною картою та повноцінною гастрономією. Грандіозний вибір пива різних смаків і брендів представлений у THIS IS пивбар. Меню — це традиційні страви світових пивних столиць, по-авторськи оброблені й реалізовані кращими шеф-кухарями — носіями культури. Добірне мʼясо і свіжу рибу вʼялять у власному цеху: телятина, мойва, мисливські ковбаски, лосось і камбала, а також фірмові джеркі та брезаола. Інтерʼєр у стилі лофт створив Слава Балбек. Фактурні матеріали, теплі тони, природне світло створюють комфортну барну атмосферу, незважаючи на масштаби — 520 посадочних місць.

КИЇВ

Пивний ресторан

Найкращий пивний ресторан

вул. Маршала Тимошенка, 18А +380503438899 нд-чт 11:00-2:00, пт-сб 11:00-4:00 280 ₴ thisispivbar.com.ua

81


Cosmopolite

КИЇВ

Пивний ресторан Ресторан-пивоварня Cosmopolite відомий серед киян і гостей столиці пивом, яке вариться прямо тут. У меню ресторану — стейки, німецькі ковбаски й рульки, паштети, мʼясна гастрономія. У винній карті зібрані відомі вина, підібрані сомельє відповідно до меню. У нон-стоп форматі варять 4 сорти пінного напою, еталонні в країнах Європи, де традиціям пивоваріння вже не одна сотня років: світле, пшеничне, браун-ель, стаут. В інтерʼєр гармонійно вписалися великі хромовані чани пивоварні — гості ресторану наживо, крізь скляну перегородку, бачать процес приготування пива, яке піниться в їхніх келихах. Масивні дубові столи, мʼякі дивани, зручні стільці й неяскраве освітлення створюють атмосферу справжньої німецької пивної.

Ігор Рубаник управитель

Інна Ковальчук

незалежний PR експерт

Сергій Губський

головний пивовар

Найкращий пивний ресторан

вул. Вадима Гетьмана, 6 +380442053525 11:00-01:00 375 ₴ facebook.com/cosmopoliterest

82


Syndicate Beer&Grill

Віталій Халаберда шеф-кухар

Syndicate Beer&Grill — це комплексний заклад, який поєднує крафтову пивоварню, відкритий гриль і професійну коптильню. Гостям пропонують шість сортів пива, у кожного з яких своя унікальна характеристика. У пивоварні полюбляють сміливі експерименти зі смаками та інгредієнтами, тому асортимент часто змінюється. Із м’ясних страв у меню є стейки та пас­ тро­ма, також до пива пропонують лобстерів, яких привозять із Канади. Заклад розташований на двох поверхах. У дизайні інтерʼєру передали атмосферу закладів часів сухого закону в Америці. Тут величезні світильники, застаріле дерево, паркет і навіть автомобіль Ford 20-х років.

КИЇВ

Пивний ресторан

Найкращий пивний ресторан

вул. Омеляновича-Павленка, 4/6 +380503075793 нд-чт 12:00-23:45, пт-сб 12:00-2:00 450 ₴ tarantino-family.com/restaurants/sindikat facebook.com/syndicate.tf

83


To Dublin

КИЇВ

Пивний ресторан To Dublin pub&brewery — атмосферний ірландський паб на лівому березі Києва. Гостям пропонують пʼять сортів пива з власної пивоварні: ель, світле, пшеничне світле, стаут та авторське крафтове пиво ТМ «СВОЄ ПИВО». У меню також є 11 видів найкращого імпортного пива. Перегляд спортивних подій на великих екранах та плазмах — привід зібрати велику компанію, щоби дружніми суперечками підтримати галасливу атмосферу закладу. У меню традиційні ірландські страви, частину яких готують у хоспері. Інтер’єр закладу відтворює стиль справжнього старовинного ірландського пабу з великою кількістю предметів і меблів із дерева.

Марина Ткаченко керівник відділу реклами та PR

Найкращий пивний ресторан

вул. Р. Окіпної, 4 +380445695531 11:00–24:00 350-400 ₴ facebook.com/todublinpub

84

instagram.com/to_dublin


De BOSCH

Яків Лівшиц, Геннадій Вайнштейн, Віталій Кириченко, Ідан Фачіа

Таємничий De Bosch — це містичний бар у центрі Києва. На ідею створення цього закладу надихнула творчість нідерландського художника Ієроніма Бос­ха — найбільш таємничого митця епохи Відродження. Як і вся творчість Босха, бар став сміливим відступом від дійсних канонів. Це — сад духовної свободи та місце зустрічі з культурою нового коктейльного часу. У меню авторські коктейлі, які уособлюють людські гріхи. Гостям запропонують зануритися в гріх із коктейлем Grano — ніжним, майже кремовим сауером на основі віскі, з легкою ванільною ноткою свіжих яблук та м’яти, а також легким та ігристим Sonno Leone — композиції ароматної граппи з просекко та кафрським лаймом.

власники

КИЇВ

Бар

Найкращий бар

вул. Шота Руставелі, 12 +380961144040 вівт-чт, нд 18:00-01:00, пт-сб 18:00–03:00 350 ₴ facebook.com/deboschbar

85


Pink Freud

КИЇВ

Бар Pink Freud — коктейльний бар у затишному дворику на Подолі, у якому панують коктейлі, втілюються несвідомі бажання, божевільні фантазії й рожеві мрії. У коктейльній карті представлені ексклюзивні авторські коктейлі від майстрів міксології. Варто спробувати коктейль Asia Sour, для якого використовується авторський помʼякшений ром, насичений травʼянистим ароматом чаю сенча й солодкістю лічі. Основний зал Pink Freud знаходиться у дворику, який накритий дахом і взимку обігрівається. У ньому комфортно в будь-яку пору року. Також можна розташуватися у внутрішньому залі. На стінах бару, розписаних відомим київським художником Андрієм Блудовим, живе Фрейд у різних іпостасях.

Віталій Кириченко власник

Найкращий бар

вул. Нижній Вал, 19 +380509919818 нд-чт 18:00-01:00, пт-сб 18:00-02:00 250 ₴ facebook.com/pinkfreudkyiv

86


HITCHCOOK

КИЇВ

Бар Hitchcook — найвисотніший не готельний бар Києва, де втілена сцена з фільму нуар: ніч, герой та героїня в безлюдному торговому центрі, гра тіней, ліфт. Бар Hitchcook — єдине місце в ТЦ «Гулівер», що працює до ранку. Тема кіно об’єднує різні аспекти бару — наз­ву, картини, барну карту. Так, коктейлі, що з’являлися у відомих кінострічках, дозволять уявити, що відчували на смак герої фільмів. Розташований на 7-у поверсі за тонованими скляними стінами бар Hitchcook приховує в собі ще більш захований VIP-зал для гостей, які не хочуть, аби їх турбували. Відвідувачі VIP-кінозалу можуть викликати дзвінком офіціанта й замовити будь-який коктейль або страву з меню

Ірина Заря власниця

Найкращий бар

пл. Спортивна, 1А +380443640619 14:00-02:00 400 ₴ facebook.com/HitchcookBar

88


Бездельники

Команда закладу

«Бездельники» — це цілодобовий бар, де можна не тільки кружляти в танці всю ніч і пити смачні авторські коктейлі, а ще і провести час за легким сніданком із келихом ігристого, ситним обідом або вечерею. У закладі є власна точка вуличної їжі, де гостям на відкритій кухні готують пітаки. У барі на кожному кроці є різноманітні особливі фішки: стіл-карусель для компанії, фотобудка для миттєвих чорно-білих фото, холодильник із готовими коктейлями в пляшках для найбільш спраглих, DJ-мікшер, а також музичний автомат, який працює тоді, коли діджей відсутній. Завдяки контактному двосторонньому бару гості завжди залишаються в центрі подій.

КИЇВ

Бар

Найкращий бар

вул. Саксаганського, 38 +380681583838 24/7 450 ₴ facebook.com/bezdelnikiev

89


Клюква & Брюква

КИЇВ

Ресторан української кухні «Клюква & Брюква» — перший в Україні локаворський ресторан, тобто ресторан, який працює вик­ лючно на локальному продукті. У меню представлена домашня ферментація: соління, мочіння та квашення. Тут можна скуштувати шубу з тюлькою, паштет із печінки курчати з желе з мадери, борщ із карасями, котлету по-київськи з мармеладом з червоної капусти, випити натуральний чай або лимонад з петрушки. В інтерʼєрі ресторану використані натуральні матеріали та природні відтінки, які підкреслюють бірюзові й оливкові деталі. У декорі ресторану використовується багато кераміки ручної роботи від українських майстрів. Тут часто відбуваються вис­ тавки сучасних художників.

Вікторія Пархоменко засновниця, власниця

Найкращий ресторан української кухні

вул. Антоновича, 16 +380965005097 10.30-23.00 500 ₴ klukvabrukva.com

90


Канапа

КИЇВ

Ресторан української кухні Ресторан, якому вдалося ідеально поєднати українські дореволюційні рецепти з сучасними молекулярними віяннями у світі гастрономії. Головним вибором гостей незмінно залишається гола котлета по-київськи Chicken Kyiv і київський торт. Але також популярні теплий сир з горобиною і яблуком, холодець із зайця й українська бурата. У десертному меню можна зустріти сало в шоколаді, молозиво з маковим спонжем і ряжанкою. Інтерʼєр закладу відповідає концепції: будівля XIX століття прикрашена сучасною авторською керамікою, а додаткову атмосферу створюють роботи українських художників і авангардна жива музика.

Діма Борисов Засновник Найкращий ресторан українсь­ кої кухні 2017 Найкращий ресторан української кухні

Андріївський узвіз, 19 +380680443050 10:00-00:00 450 ₴ borysov.com.ua/uk/kanapa

92


Остання Барикада

КИЇВ

Ресторан української кухні «Остання Барикада» — таємний ресторан української кухні біля Лядських воріт зі 100% українськими кухнею і баром. Страви, які замовляють найчастіше — Chicken Kyiv, шмат індички з картоплею і борщ. Популярністю користуються також афіновані в Україні устриці Mushlya Fayna і смажені телячі мізки з конопляним соусом. На десерт пропонують київський торт, вергуни з кремом з копченого шоколаду і пташине молоко. Дизайн інтерʼєру розроблений Дмитром Борисовим та Олегом Волосовським і несе в собі елементи-символи українських модерних революцій 1990, 2004 і 2013 років.

Діма Борисов Засновник

Відкриття року 2016 Найкращий ресторан української кухні

Майдан Незалежності, 1 +380689071991 10:00 – до останнього гостя 400 ₴ obarykada.com

94


Первак

Олена Орловська шеф-кухар

Ресторан традиційної української кухні, розташований неподалік Бессарабського ринку. Меню повністю відповідає концепції закладу: український борщ, вареники з різними начинками, кровʼянка, пʼять видів сала і котлета по-київськи. А щоби трапеза була ще приємнішою та смачнішою, тут пропонують фірмові домашні настоянки. Атмосфера ресторану переносить гостей у кінець XIX — початок ХХ століття. Залежно від настрою та мети відвідин тут можна затишно розміститися в одному з семи тематичних залів: «Хрещатик», «Липки», «Бессарабка», «Бібліотека», «Питна аптека», «Провінційний» або «Старий Львів».

КИЇВ

Ресторан української кухні

Найкращий ресторан української кухні

вул. Рогнідинська, 2 +380442350952 11:00-00:00, пт-сб 11:00-02:00 250 ₴ pervak.kiev.ua facebook.com/pervak.kiev instagram.com/pervak_rest_kiev

95


SHO

КИЇВ

Ресторан української кухні SHO — найбільший ресторан української кухні в країні, концепцію якого розробили ресторатори Дмитро Заходякін і Аліна Косичкіна. У меню зібрано страви з усіх регіонів України. У SHO самостійно випікають хліб за старовинним рецептом і роблять власні настоянки. Рекомендуємо скуштувати вареники з кроликом, овочевий салат із домашньою бринзою та млинці з червоним кав’яром. Заклад ідеально підійде для великих компаній та іноземних гостей. Лаконічний інтерʼєр виконаний у стилістиці традиційного українського житла. У ньому переважає білий колір і натуральне дерево. Головна прикраса в інтерʼєрі двоповерхового ресторану — метрові дизайнерські люстри. Варто зазначити, що весь посуд ресторану ручної роботи.

Валерій Созановський власник

Найкращий ресторан української кухні

вул. Мечникова, 18 +380444660305 9:00-00:00 600-800 ₴ shoshosho.com.ua

96


Mama Manana

Олександр Данильчук CEO Mastergood Restaurants

Заклад із темпераментом мудрої грузинки та її любовʼю до подорожей та їжі. У хачапурній «Манани» завжди безліч відвідувачів, які, як і господиня, обирають ситні обіди та вечері в супроводі грузинського вина. У меню — хачапурі й хінкалі з різних регіонів Грузії, мʼясні та овочеві страви, а також десерти. Можливо, секрет популярності в тому, що готують тут за сімейними рецептами «Манани». Вину складають компанію домашні лимонади з тархуну, цитрусів і обліпихи. Ресторан вирізняється відкритою кухнею і погребом, де зберігають вино, а кожен елемент декору — окрема історія великої грузинської сімʼї.

КИЇВ

Ресторан національної кухні

Найкращий рес­то­ран націо­ нальної кухні

вул. В. Васильківська, 44 +380504250404 пн-пт 09:00-23:00, сб-нд 11:00-23:00 350 ₴ mamamanana.kiev.ua

97


Китайський Привіт

КИЇВ

«Китайський Привіт» — сімейне кафе з чесною китайською їжею, смачним і якісним баром, справжніми китайськими чаями і ексклюзивним дизайном. Готують тут автентичну китайську їжу на перетині домашньої та вуличної. Рекомендуємо почати знайомство з китайською кухнею з курки «Гун Бао» — однієї з найвідоміших китайських страв у світі. Також вам обовʼязково запропонують тофу «Ма По» і гостру сичуанську яловичину з пекінською капустою. А найсміливішим тут подають смажені личинки зоофобуса або цвіркунів. Розташуватися можна на будь-якому з двох поверхів, де один діє у форматі китайської закусочної, а другий призначений для більш солідних посиденьок зі столами для великих компаній.

Фото@bestin.ua

Ресторан національної кухні

Міша і Даша Кацуріни Власники

Найкращий рес­то­ран націо­ нальної кухні

вул. Івана Франка, 7 +380955569977

Ц В Е Т

12:00-23:00 300 ₴ facebook.com/hihichina

98

Ш Р

В С Е Г Д А


BAO Modern Chinese Cuisine

Ектор ХіменесБраво Ідеолог ресторану Найкращий ресто­ ран авторсь­­кої кухні 2016

Перший в Україні ресторан сучасної китайської кухні, у якому ідеально поєднується кулінарна спадщина Сінгапуру, Гонконга і Нью-Йорка. Гостям пропонують класичні страви в абсолютно новій інтерпретації. Традиційні дімсам і трендові шу май, східна локшина і неперевершені вонтони, автентична качка по-пекінськи — це лише мала частка страв від шеф-кухаря Роберто Ламбо і дімсам-шефа Шил Гермо. Відкриту кухню ресторану відокремлюють від залу лише панорамні вікна, завдяки чому гості можуть спостерігати за таїнством приготування своїх страв, занурившись в атмосферу затишку.

КИЇВ

Ресторан національної кухні

Найкращий рес­то­ран націо­ нальної кухні

вул. Мечникова, 14/1 +380676939898 12:00-00:00, бар — до 02:00 900 ₴ bao.ua facebook.com/bao.kiev

99


Tin Tin

КИЇВ

Ресторан національної кухні Tin Tin — це простір вʼєтнамської гастро-культури та азійських коктейлів у межах реконструйованого київсь­кого велотреку. Вдень тут пригощають автентичними вʼєтнамськими стравами, а ввечері заклад перетворюється на бар із фʼюжн-кухнею, де подають звичні українцям страви, але з вʼєтнамськими мотивами. Із автентичних страв — Бун Бо Хуе — пряний суп з вʼєтнамськими ковбасами, яловичиною й ананасами з заправкою з лимонної трави й тамаринда, а з фʼюжн-меню — перепілка в кавовому соусі з тушкованою грушею й пюре з топінамбура. Алкогольну карту складають різні авторські коктейлі. Інтер’єр виконаний у сірій колірній гамі, стіни прикрашають ілюстрації з коміксів про Тінтіна, а стелю — колеса від велосипеда помаранчевого кольору.

Ілля Сьомін шеф-кухар

Найкращий рес­то­ран націо­ нальної кухні

вул. Липинського, 15 +380978287878 12:00-23:00 350 ₴ facebook.com/TinTin.Velodrome

100


17.804

Еко Коеспрананто шеф-кухар

17.804 — ресторан автентичної кухні Індонезії, створений шеф-кухарем Еко Коеспрананто й управителем Олексієм Кікотем. У меню — страви з різних островів Індонезії в супроводі якісних коктейлів і невеликої, але цікавої, винної карти. Скуштуйте національні страви: суп насі-ґоренґ зі смаженим рисом, куркою, креветками, сатаєм, яйцем та cоусами та гулай аям — гостру курку-карі. Випити радимо один із традиційних індонезійських коктейлів. Усі соуси шеф готує власноруч. Інтер’єр закладу розроблений із натуральних матеріалів. Стіни прикрашені знімками художника Євгена Лапченка.

КИЇВ

Ресторан національної кухні

Найкращий рес­то­ран націо­ нальної кухні

вул. Велика Васильківська, 82 +380978246453 11:00-22:00 400 ₴ facebook.com/17.804.indonesian.kitchen instagram.com/17.804_kitchen

101


Fujiwara Yoshi

КИЇВ

Ресторан національної кухні Fujiwara Yoshi — це ресторан авторської японської кухні, де зберігаються традиції відомої японської гостинності омотенасі. Високих стандартів якості, поставлених шеф-кухарем Йошихіро Фудзіварою, дотримуються завдяки поставці унікальної риби, морепродуктів та оригінальних японських інгредієнтів в Україну ексклюзивно для ресторану Yoshi Fujiwara. Унікальна акваріумна система створена за особистим проектом Йошихіро Фудзівари, з живими крабами, лобстерами, гребінцями й устрицями з усіх куточків світу. Секрет успіху японської кухні Fujiwara Yoshi — повага до гостя ресторану, до продукту, до робочого місця, до того, що ти робиш.

Найкращий рес­то­ран націо­ нальної кухні

вул. Солом’янська, 15А +380443600209 11:00-23:00 1200 ₴ yoshi-fujiwara.ua facebook.com/yoshifujiwara.ua

102

Йошихіро Фудзівара власник та шеф-кухар

instagram.com/yoshi_fujiwara_kyiv


ARGENTINA Grill

Георгій Піонов, Павло Мороз Власники

Ресторан аргентинської кухні, що виділяється застосуванням сучасних технологій у приготуванні страв — іспанського хоспера й аргентинського гриля. У меню — стейки з українського й американського мʼяса, бургери з мармуровим мʼясом, морепродукти і домашня паста з овочами або качкою. Винна карта, як і належить, відкриває широкий вибір аргентинських, іспанських і чилійських вин. Для інтерʼєру було обрано демократичний стиль лофт із панорамними вікнами й доповненнями у виг­ ляді декоративних елементів аргентинської символіки. А відкрита кухня дозволяє відвідувачам спостерігати за процесом приготування фірмових страв.

Найкращий м’ясний ресторан

КИЇВ

М’ясний ресторан

вул. М. Тимошенка, 18 +380673742626 з 08:00 – до останнього гостя 300-360 ₴ facebook.com/ArgentinaGrillObolon instagram.com/argentinagrill

103


Sam’s Steak House

КИЇВ

М’ясний ресторан Samʼs Steak House — стейк-хаус, який пропонує стейки з Ukrainian special beef. Тут використовують технологію власного дозрівання мʼяса для стейків, а також готують з локальних продуктів. Спеціально розроблені напої до стейків у такій кількості можна спробувати тільки в Samʼs Steak House. Ці напої готуються на основі курячих бульйонів і свіжих томатів із додаванням натуральних спецій та інгредієнтів, з запахом копчення і кінзою. В інтерʼєрі Samʼs Steak House тон задає тепла сіра гама. Експериментуючи з кольорами цієї палітри, дизайнер зробив кілька яскравих акцентів: люстри, мальовані шпалери, текстиль, колекції книг. Простір ресторану прикрашають фотокартини — індивідуальні добірки для кожного з залів.

Сергій Дзюбенко Шеф-кухар

Тетяна Боцюк управитель

Найкращий м’ясний ресторан

вул. Жилянська, 37 +380675011395 пн-пт 10:00-23:00, сб-нд 11:00-23:00 800 ₴ facebook.com/Sams.Steak.House

104


У РЕБРО

Євген Вишневський власник, автор концепції, бренд-шеф

«У РЕБРО» — це невеликий гастробар зі справжнім американським BBQ. Місце, де можна випити пива, смачно й ситно попоїсти й повболівати за улюблену команду. У меню закладу великий вибір страв із мʼяса: пастрома, ребра BBQ, pulled pork і бургери, а також різні закуски до пива. На кранах представлено 6 популярних сортів пива. Інтерʼєр у стилі класичних американських барів – темно-сіра й чорна колірна гама з вкрапленням червоних відтінків, цегляна кладка стін, шкіряні дивани, стільці та столи з натурального дерева, тематичні написи на стінах. Опинившись тут, неодмінно варто спробувати копчені свинячі ребра в соусі BBQ, копчений стейк рібай і бургер із рваним копченим мʼясом.

КИЇВ

М’ясний ресторан

Найкращий м’ясний ресторан

просп. Героїв Сталінграду, 24а +380930996336 нд–чт 12:00–23:00, пт–сб 12:00–00:00 320 ₴ facebook.com/vrebro.bbq

105


Porto Maltese

КИЇВ

Рибний ресторан Porto Maltese — ресторан авторської середземноморської кухні міжнародної мережі рибних ресторанів. Персонал зак­ладу очолюють професійні сербські кухарі. Тут представлено велике розмаїття свіжих морепродуктів. Обовʼязково варто спробувати морського півня і морський язик, зубатку і морського вовка, барабульку і сонцевика, акулу і крила ската. Інтерʼєр виконаний у спокійних тонах, є багато справжнього дерева, що передає атмосферу мальтійської таверни. В оформленні багато унікальної мальтійської символіки. Також варто звернути увагу на шоу-кухню, рибний пульт і акваріум з лобстерами.

Найкращий рибний ресторан

вул. В. Васильківська, 72 +380442068387 12:00-00:00 750-1000 ₴ facebook.com/Porto-Maltese-102051366535092

106


РЫБАLOVE

Діма Борисов Засновник

Європейський рибний ресторан авторської кухні, розташований у Воздвиженському гастрономічному кварталі, пропонує меню, до якого входить понад сто видів живої морської риби і морепродуктів. Окремої уваги варті вина прайват-лейбл, бар дигестивів і кав’яр-бар. Популярні страви — фаланги королівського краба під соусом «Термідор», равіолі з тигровими креветками, лобстер на грилі. Варто спробувати плато морепродуктів або морських гадів, приготованих на грилі. Інтерʼєр ресторану оформлений каскадними акваріумами з крабами і лобстерами, а також скляними вітринами з десятками видів охолодженої морської риби і морепродуктів.

КИЇВ

Рибний ресторан

Найкращий рибний ресторан

вул. Воздвиженська, 21-23 +380971213131 11:00-22:00 550 ₴ borysov.com.ua/uk/rybalove

107


Рибний Базар

КИЇВ

Рибний ресторан «Рибний Базар» — це ідеальний простір для любителів стильного проведення часу під акомпанемент страв із риби та морепродуктів. Тут риба і морепродукти абсолютної свіжості поєднані з розмаїттям способів їх приготування. У меню — камбала тюрбо, доверсоль, лемонсоль, чорна тріска, лосось, сібас, дорада, тунець, лобстери, восьминоги, морські гади, устриці, плато з морепродуктів, а також смач­ на юшка з лососем і чорною тріскою. До будь-якої страви вам запропонують вино з різних регіонів. Дарунки водних глибин присутні навіть в інтерʼєрі: срібляться в ошатній вітрині, поважно ворушать плавцями на екрані і уособлюють доступні людині багатства підводного світу.

Олена Столярова Власниця

Найкращий рибний ресторан

вул. Володимирська, 24А/2 +380442784852 пн-пт 09:00-23:00, сб-нд 10:00-23:00 700 ₴ facebook.com/fishmarket.ua

108


Alaska

Марина Григорян управитель

Ресторан ALASKA гармонійно обʼєднав у собі speakeasy bar і високу кухню, урізноманітнивши меню морепродуктами холодних морів. Тут пропонують франко-італійську кухню авторського виконання та оригінальну барну карту зі складносмаковими коктейлями. Головними стравами є королівський краб із соусом шампань і чорною ікрою, салат з лобстерами, стейк кобе з пучком зелені, креветки карабінерос, авторський бурбон, настояний на перцях анчо. Екстерʼєр ресторану виконаний у вигляді садиби XIX століття з вітражними вікнами від підлоги до стелі, які відкриваються в літню пору і поєднують основний зал з терасою. Легкі архітектурні форми інтерʼєру доповнюють класичні колони в дизайнерському рішенні.

КИЇВ

Рибний ресторан

Найкращий рибний ресторан

вул. Січових Стрільців, 20 +380995213777 нд-чт 12:00-24:00, пт-сб 12:00-24:00 1200 ₴ alaskakyiv.com facebook.com/AlaskaKyiv

109


Lucky Restaurant Vinoteque

КИЇВ

Ресторан із винною картою Шеф-кухар Володимир Ярославський стверджує, що основою його меню є класична французька та італійська кухні, але в авторській інтерпретації. Популярні страви — листя салату з печеним гарбузом і козячим сиром, тартар і карпачо зі страуса, восьминіг по-сицилійськи з томатами і телячі щічки з класичним ризото пармеджано. Улюблений десерт гостей — теплий шоколадний мус із морозивом. Ресторан розташований у винному супермаркеті Good Wine і являє собою один зал з великим вік­ ном і відсутністю стін, завдяки чому тут завжди світло. Також є затишна тераса, яка працює в літню пору.

Володимир Ярославський Керівник проекту, шеф-кухар

Ресторан із найкращою винною картою

вул. Мечникова, 9 +380952990799 пн-пт 08:00-23:00, сб-нд 10:00-23:00 800 ₴ lucky.ua

110

facebook.com/luckyrestaurantvinoteque


101 Wine Bar

Володимир Омельчук шеф-сомельє

101 Wine Bar — це затишний винний бар, в асортименті якого понад 100 сортів вина з різних країн. У меню можна знайти солодкі та кріплені, ігристі й шампанські вина, а на вечерю — стейки, філе доради та чилійський сібас під соусом біск, аранчіні з трюфелем, авокадо-гриль, мідії, морські гребінці і кальмари, устриці, вʼялені оливки, тапенади і копчений мигдаль. У неробочий час двері бару схожі на стіну з лаконічним дизайном, а з 17:00 ви потрапляєте до сучасного простору з чорними стінами, деревʼяною стійкою й шкіряними хокерами. Атмосферу створюють приглушене світло і розслабляючий джаз.

Ресторан із найкращою винною картою

КИЇВ

Винний бар

вул. Мечникова, 9 +380504002257 вівт-чт 17:00–23:00, пт-сб 17:00–02:00 500 ₴ facebook.com/101winebar

111


Vinsanto Wine bar

КИЇВ

Ресторан із винною картою Винна карта Vinsanto Wine bar представлена більш ніж 150-ма позиціями вин із найкращих виноробних регіонів Старого і Нового Світу, а меню розроблено так, що кожна страва виступає винятковим тандемом до винної карти: антипасті, брускети, пасти, ризото. У меню є свіжа риба, молоде ягня і телятина. А на десерт тут запропонують лавандову пана-коту або авторські сирники з козячим йогуртом. Інтерʼєр закладу прикрашають стіл у вигляді виноградного преса та люстра з 256 винних келихів, що височіє над ним. Приміщення розділене на два зали: дегустаційний і бібліотеку.

Світлана Бурлакова управитель

Ресторан із найкращою винною картою

вул. Пушкінська, 20 +380679779776 12:00-02:00 300 ₴ Vinsanto.com.ua

112


Панорама

Павло Постригач, Ростислав Атаманчук, Ігор Бірча власники

«Панорама» — єдиний у Києві джазовий ресторан, який по-справжньому культивує цю приголомшливу форму музичного мистецтва. Тут щовечора можна послухати джаз у живому виконанні. У меню представлені італійські та середземноморські страви. Гостям запропонують салат зі скибочками вугра і соковитим манго на подушці з міксу салатів під соусом «Шампань-оранж». Стильний і розкішний інтерʼєр ресторану витриманий у насичених теплих відтінках червоного кольору з вкрапленнями охри. Поєднання дерева, скла, металу, розписів на стінах, що нагадують салонний живопис 20-х років минулого століття, і приглушене освітлення занурюють в атмосферу таємничості й чарівності.

КИЇВ

Ресторан із винною картою

Ресторан із найкращою винною картою

вул. Шолуденка, 3 +380445977007 11:00-23:00 600 ₴ panorama-rest.com

113


Bottega Wine & Tapas

КИЇВ

Ресторан із винною картою Bottega Wine & Tapas — ресторан-бар іспанської кухні, що пропонує гостям понад двадцять видів тапас, три види паельї, морепродукти, мʼясні і рибні страви, салати та десерти. Меню доповнюють авторська коктейльна карта, а також карта вин, де іспанські вина розділені за стилістикою. Ресторан, розташований у дореволюційному будинку-памʼятці архітектури XX століття, знаходиться в історичній частині міста. Дизайн приміщення створений дуетом Йови Ягер та Іри Міллер, яким вдалося зберегти цілісність стін і елементів оформлення, при цьому інтерʼєр із приглушеним світлом і красивими меблями виглядає стильно й сучасно.

Захар Уманський Співвласник і сомельє

Ресторан із найкращою винною картою

вул. Терещенківська, 13 +380948238574 нд-ср 12:00-23:30, чт 12:00-01:00, пт-сб 12:00-03:00 530 ₴ bottega.in.ua

114

ru-ru.facebook.com/bottega.kiev


Osteria Pantagruel

Костантіно Пассалаква шеф-кухар

Ресторан італійської кухні з відмінною колекцією вин і щотижневими оновленнями спеціального меню від шефа. З моменту відкриття в 1995 році заклад зали­шається одним із кращих, пропонуючи гостям вишу­кані страви італійської кухні та домашню пасту. Варто спробувати шпинатові фетучіне з анчоусами, спаржею і томатами, мʼясні равіолі з соусом із томатів, базиліком і рікотою, а також телячий ескалоп по-болонськи з прошуто ді Парма і пармезаном. Інтерʼєр ресторану оформлений у класичному стилі, а невимушена атмосфера повністю відповідає назві «остерія».

Ресторан із найкращою винною картою Найкращий рес­то­ран націо­ нальної кухні

КИЇВ

Ресторан із винною картою

вул. Лисенка, 1 +380442788142 11:00-23:00 500 ₴ Pantagruel.com.ua

115


Bassano

КИЇВ

Ресторан із винною картою Головною особливістю ресторану є унікальна винна карта, що на 70% складається з вин, які не представлені більше в жодному іншому ресторані чи магазині України. У меню — різноманітні страви середземноморської кухні. Радимо спробувати ризото, приготоване за італійськими канонами, а також авторську закуску від шеф-кухаря — ніжні грінки з гребінцями та трюфельною сальсою. Лаконічний інтерʼєр ресторану у стилі модерн розробляв і втілював італійський архітектор. Основний зал наповнений світлом і повітрям, не перевантажений декором. Головною прикрасою слугують нестандартні живі букети. Серцем ресторану є прозора винна кімната, до якої запрошують усіх зацікавлених.

Олексій Камардін Співвласник

Ресторан із найкращою винною картою

вул. Велика Васильківська, 100 +380442377990 12:00-23:00 600 ₴ facebook.com/bassano.restaurant

116


Win Bar

Олег Кравченко, Дмитро Бонеско, Володимир Непийвода, Сергій Мещеринов власники

Win Bar — класичний винний бар, де гостей знайомлять із новою культурою споживання напоїв і страв. Головна позиція в меню — вино, а страви — це смачний додаток до вина задля повного розкриття його смаків. Обов’язково варто скуштувати рієт із качки в оболонці з копченого чорносливу та фермерську курку зі смаженим пастернаком. Також гостям пропонують вино із вайн-машин, яке не відрізняється якістю від пляшкового. Win Bar розташований у старовинній двоповерховій будівлі 1820 року. Біля входу міститься барна стійка, а перед баром прозора скляна панель, крізь яку можна побачити винний погріб. Ідея інтер’єру — надати індустріальним об’єктам нового вигляду й застосування.

КИЇВ

Ресторан із винною картою

Ресторан із найкращою винною картою

вул. Хорива, 16/7 +380504247167 пн–ср 12:00–23:00, чт 12:00–01:00, пт 12:00–02:00, сб 14:00–02:00, нд 14:00–23:00 600 ₴ facebook.com/winbarkyiv

117


Park Kitchen

КИЇВ

Ресторан при готелі Park Kitchen розроблений як кулінарне шоу для демонстрації гастрономічної розкоші від шеф-кухаря. У меню — страви європейської, індійської, японської кухні виключно зі свіжих і сезонних інгредієнтів, а також десерти від італійського шеф-кондитера й широкий вибір вин. Найулюбленіші страви гостей — стейк рибай з американської яловичини Prime Black Angus, смажені тигрові креветки з соусом чилі, класичний чізкейк «Нью-Йорк» із ягідним варенням і сорбетом манго-маракуя. У дизайні ресторану максимально підкреслені прос­ тота і вишуканість. Концепт відкритої кухні, а також розташування прозорих холодильників зі свіжою їжею в центрі залу роблять атмосферу в Park Kitchen легкою й невимушеною.

Діліп Мудрас су-шеф

Шота Годердзішвілі шеф-кухар

Леонардо Антоніуччі шеф-кондитер Найкращий ресторан при готелі

б-р Т. Шевченка, 30 +380676902353 пн-пт 6:30-22:30, сб-нд 7:00-22:30 900 ₴ facebook.com/ParkKitchenRestaurant

118


Comme il Faut

Стефан Вайттінадан шеф-кухар

Ресторан Comme il Faut — це французький куточок в українській столиці. Унікальність ресторану в обʼєднанні французьких і українських страв в одному меню, а також у пʼятизірковому сервісі, оскільки ресторан є частиною готелю InterContinental Kyiv. Фірмова страва — La Saint Jacques: смажені морські гребінці зі спаржею з еспума з томатів черрі та трюфельним соусом. Елегантний і стриманий інтерʼєр у світлих тонах, основний зал із великими вікнами і відкритою кухнею. У літню пору працює тераса, яка розташована в затишному квітучому дворику, далеко від міського шуму. Особливість інтерʼєру — спеціальна винна кімната, де зберігається вся ексклюзивна колекція вин ресторану.

КИЇВ

Ресторан при готелі

Найкращий ресторан при готелі

вул. Велика Житомирська, 2А +380674733786 10:00-00:00 800-1000 ₴ facebook.com/CommeIlFautRestaurant

119


Атмосфера

КИЇВ

Ресторан при готелі «Атмосфера» — це панорамний ресторан, розташований у самому центрі міста, на 8-му поверсі історичного пʼятизіркового готелю Premier Palace Hotel. Гостей тут порадують великим хоспер-меню, стравами європейської кухні з авторськими акцентами від шеф-кухаря. З авторського меню обовʼязково варто спробувати салат із копченої качки з персиком гриль і грушевим чатні, бебі-кальмари, фаршировані мусом з лосося з соусом кімчі або восьминога з молодою картоплею у вершковому соусі з горгонзолою, а на десерт — авторську панакоту з білого шоколаду з йогуртом. Відкрита тераса з внутрішніми стінами, оповитими плющем і квітучими деревами навколо, дає можливість, не залишаючи міста, відчути себе на відпочинку.

шеф-кухар

Вікторія Ончева і команда

Найкращий ресторан при готелі

б-р Т. Шевченка/вул. Пушкінська, 5-7/29 +380442441304 14:00-02:00 800 ₴ facebook.com/AtmosferaRestaurant

120


Grill Asia

Мелі Юрторен шеф-кухар

Grill Asia — розташований у готелі Hyatt Regency Kiev, недалеко від Софіївської площі. Вишуканий інтерʼєр закладу виконаний у стилі сучасної класики. У меню представлені традиційні страви європейської та азіатської кухонь. У залі ресторану працює відкрита кухня, східні страви готують на сковороді wok або спеціальній пароварці. Рекомендуємо спробувати індонезійську смажену локшину, насі горенг, морепродукти з грилю, страви з суші-бару й знаменитий білий чізкейк. Для дітей у ресторані є окреме меню та ігрова кімната. Вранці тут сервірують повний англійський або континентальний сніданок. Вечорами звучить жива музика. У 2017 році ресторан Grill Asia був удостоєний нагороди Wine Spectator.

КИЇВ

Ресторан при готелі

Найкращий ресторан при готелі

вул. Алли Тарасової, 5 +380445811234 06:00-00:00 750 ₴ kyiv.regency.hyatt.com

121


Sobi Club Заміський ресторан

КИЇВ

Sobi Club — це готельно-ресторанний комплекс, який розташований у сосновому лісі на березі каналу річки Дніпро. Ресторан вразить гостей своїми різноманітними локаціями, які презентують різні кухні світу. Для любителів гарячих блюд з мангалу в наявності окреме меню, а в загальному меню можна знайти свої здавна улюблені страви. У ресторані просторі зали з панорамними вікнами, з яких відкривається вид на озеро й сосновий ліс. У центральному залі збудований великий камін, де взимку потріскує вогонь — усе це створює атмосферу затишку та комфорту.

Найкращий заміський ресторан

Вишгородський район, с. Хотянівка, вул. Прирічна, 1, Заміський комплекс Sobi Club +380672230111 8:00-23:00 500 ₴

122

sobiclub.com


Toscana Grill

Олександра Макарова управитель ресторану

Toscana Grill — ресторан із традиційною італійською кухнею тосканського регіону і великою терасою з фонтаном, що розкинулася в лісі зі столітніми соснами. У меню закладу переважають тосканські спеціалітети. Основні страви зібрані в гриль-меню: багатий вибір мʼяса, риби і морепродуктів. Варто спробувати закриту піцу-фокача з ніжною начинкою з томатів, руколи і рікоти, пасту пічі під соусом аль-аліоне, лазанью з печінкою. Тут зібрана багата колекція вин, яка доповнена сирами й ковбасами, доставленими з Тоскани. Простора тераса в лісі — найпривабливіша частина ресторану в теплу пору року. Вона підкорює своїм умиротворенням, а її розміри дозволяють кожному з гостей відчути себе далеко від цікавих поглядів.

КИЇВ

Заміський ресторан

Найкращий заміський ресторан

м. Буча, вул. Шевченка, 2Г +380673273461 09:00-00:00 800 ₴ famiglia.com.ua/toscana-grill

123


Fabius

КИЇВ

Заміський ресторан Fabius — сімейний ресторан у місті з заміською інфраструктурою. Авторська кухня, власна сироварня і пекарня, домашня паста та екотеплиця зі свіжими овочами, зеленню і травами. У сироварні в повній відповідності до традиційних італійських технологій варять 10 видів молодого домашнього сиру. Варто звернути увагу на салат з камчатським крабом, тартар із лосося з маракуєю, рибу і морепродукти, приготовані на грилі, тальяту з телятини з аспарагусом. Тут кожен обере для себе затишне місце, адже в ресторані є пʼять залів із величезними панорамними вікнами, з яких відкривається вид на розкішний сосновий ліс і озеро, панорамна тераса з шоу-кухнею, літні альтанки.

Джанні Тота шеф-кухар

Найкращий заміський ресторан

ш. Столичне, 70 +380503244046, +380676328417 нд-чт 11:00-24:00, пт-сб 11:00-02:00 700-800 ₴ fabius.com.ua

124


Zafferano

Найкращий заміський ресторан

вул. Європейська, 1

КИЇВ

Олександра Макарова управитель

Ресторан мережі La Famiglia міститься на березі Дніпра в котеджному містечку Riviera Zoloche далеко від міської метушні. За назвою ховається одна з найдорожчих спецій світу — шафран. У меню — страви італійської кухні та авторські інтерпретації автентичних домашніх страв від шеф-кухаря. Основний акцент — на брускети, класичні салати з авторськими заправками від шефа, домашню пасту й равіолі, тонку піцу з різними начинками. У ресторані є моцарелла-бар, комплексні сніданки й велике гриль-меню. Інтерʼєр оформлений у сучасному стилі, переважають ніжні кремові відтінки та жива зелень. У теплу пору року працює літня тераса на березі Дніпра. Для дітей обладнані дитячі ігрові майданчики.

(c. Вишеньки)

Заміський ресторан

+380444993930 09:00-00:00 900 ₴ famiglia.com.ua/ru/zafferano facebook.com/zafferano.kiev

125


Ватра

КИЇВ

Відкриття року «Ватра» — це справжній український мʼясний рес­ торан, де застосовують новітні техніки дозрівання мʼяса. У меню можна знайти все від копченого і вʼяленого мʼяса до стейків із мармурової яловичини. Фірмовою стравою вважається бургер «Ват­ ра» з мармуровим яловичим біфштексом і раковими шийками. Крім цього варто спробувати салат з копченою качиною грудкою і подвійну відбивну з мангалиці. Для великої компанії представлені сети копченого мʼяса, риби і вʼяленої ковбаси пікниці. В оформленні інтерʼєру використані легендарні маски Bob Basset, багато дерева і шкіри. У теплу пору року завжди можна розташуватися на літній терасі ресторану.

Діма Борисов Засновник

Відкриття року

вул. Городецького, 4Б +380953257979 10:00-24:00 600 ₴ borisov.com.ua/uk/vatra

126


Chicken Kyiv

КИЇВ

Відкриття року Київський міський ресторан Chicken Kyiv увібрав у себе найкращі елементи радянського модернізму. В основному меню представлені найкращі страви київської кухні в сучасній інтерпретації, також діє макробіотичне меню. Головна страва закладу — Chicken Kyiv, представлена у класичному вигляді або приготована з судака. Щоранку кияни та гості міста збираються тут на великі міські сніданки: без обмежень наливають вино, подають гостям устриці, млинці з ікрою, лосося гравлакс, яйця пашот, сири та солодощі. Усередині ресторану все нагадує про Київ 1970– 1980 років — панорамні вікна, лаковані меблі, вітражі. Унікальність закладу полягає також у секретному барі, потрапити в який можна тільки за чекіном.

Діма Борисов Засновник

Відкриття року

вул. Хрещатик, 15/4 +380504054055 пн-пт 8:00-24:00, сб-нд 9:00-24:00 250 ₴ borisov.com.ua/uk/chicken-kyiv

128


MUST

Валід та Ліда Арфуш, Дмитро Заходякін, Аліна Косічкіна власники

MUST — це затишний стейкхаус на 7-му поверсі ЦУМу. Заклад має два рівні: перший поверх — сам ресторан, другий — із виходом на дах будівлі, де розмістився бар і зал на 350 персон. Головний акцент у меню зроблено на м’ясні страви. Це перше, що потрібно тут скуштувати: американські стейки, теплий пиріг із бичачими хвостами й кістковим мозком, тартар із мармурової яловичини, канелоні з крабом. Особливу атмосферу закладу створюють широкі панорамні вікна з видом на вулицю Хрещатик, приглушене освітлення, меблі, обтягнуті натуральною шкірою, дерев’яні двері та підлога. Після реконструкції ЦУМу мармурові сходи були запозичені рестораном і вбудовані в дизайн стола.

КИЇВ

Відкриття року

Відкриття року

вул. Хрещатик, 38 (ЦУМ, 7-й поверх) +380444660504 з 12:00 до останнього гостя 1200 ₴ facebook.com/ILOVEMUST

129


Normal Kyiv

КИЇВ

Відкриття року Normal Kyiv — це ресторан-бар, який змінює вигляд залежно від часу доби. Гостю слід звернути увагу на освітлення: вдень — жовте та м’яке, ввечері — синє, а вночі — червоне. У меню зроблено акцент на фʼюжн, щоби гості могли скуштувати різні кухні світу. 80% коктейльної карти — авторські напої, створені сильною командою. Для любителів класики завжди зроблять Old Fashioned або Negroni. Слід зазначити, що саме вночі ресторан трансформується в клуб АBNormal, де проходять тематичні й танцювальні вечірки з професійними світлоінсталяціями. Інтерʼєр просторого приміщення втілює атмосферу одного з районів Нью-Йорка — Брукліна. Велика кількість графіті й малюнків у стилі арт-вандалізм — особлива фішка Normal Kyiv.

Богдан Бочковський шеф-кухар

Відкриття року

вул. Антоновича, 81 +380992884545 нд-чт 11:00-23:00, пт-сб 11:00-03:00 650 ₴ facebook.com/NormalKyiv

130


it`s NOT the LOUVR

Команда закладу

it’s NOT the LOUVR gallery bar — це багатофункціональне арт-місце, у якому органічно поєднуються мистецтво, музика та їжа. Стіни прикрашають фотографії й картинні експозиції, звучить джаз та грають діджей-сети, за баром готують авторські й трендові коктейлі. Гастрородзинки — витончений фінгер-фуд і десертна карта. Основні страви ретельно опрацьовані та рекомендовані саме до напоїв з авторської барної карти. Рецепти класичних та унікальних коктейлів бармени-міксологи збирали під час подорожей і роботи в Європі та США. Інтер’єр бару розроблений у дусі найпопулярніших трендів сучасності. Тут меблі 60-х років, телевізор за тюремними ґратами, килими на підлозі, картини, фотокартки та посуд минулого століття.

КИЇВ

Відкриття року

Відкриття року

вул. Липинського, 4 +380682110123 ср, нд 12:00-23:00, чт-сб 12:00-02:00 350 ₴ facebook.com/NOTtheLOUVR

131


Prosciutteria Wine and Deli

КИЇВ

Відкриття року Prosciutteria Wine and Deli — це українська прошутерія з локальними делікатесами. Вона обʼєднала під одним дахом винний бар та гастролавку. Гостям пропонують скуштувати 9 видів українських мʼясних делікатесів, виноградних равликів і морських равликів bulot, устриці, джем та сири від локальних виробників. У винній карті — Італія, Іспанія, Україна й Новий Світ. Спробувати делікатеси можна на місці чи купити з собою. Заклад розташований всередині Бессарабського ринку й має невелику площу — усього 28 квадратних метрів. Тут є дванадцять місць для відвідувачів.

Команда закладу

Відкриття року

Бессарабська площа, 2 +380995606339 пн-чт 13:00-22:00, пт-нд 12:00-23:00 250 ₴ facebook.com/winedelikiev

132


Gelarty

Массімо Джеларті засновник

Gelarty — це ресторан-студія морозива на території торгово-розважального центру Lavina Mall. Натуральне морозиво тут готують без використання хімічних і синтетичних домішок та стабілізаторів смаку. До фірмових страв належать філе форелі з морозивом із горгонзоли, карпачо з лосося із сорбетом з лимону та базиліку, паста з грибами з морозивом із трюфеля. Також виділяють лінійку авторського алкогольного та сирного морозива. Заклад займає два поверхи, а всі відвідувачі можуть спостерігати за процесами приготування морозива на відкритій кухні. Кольори інтер’єру — глибокий чорний зі світлими відтінками сірого, деталі підкреслює велика кількість освітлення.

КИЇВ

Відкриття року

Відкриття року

вул. Берковецька, 6д +380637000207 10:00–23:00 250 ₴ gelarty.com facebook.com/massimo.gelarty

133


вул. Івана Гонти Драмтеатр ім. Заньковецької

вул. Гавришк

евича

14 вул. Лесі Укр

Преображенська церква

Ратуша площа Ринок

площа Івана Підкови

7

ца

Ліс

Палац Потоцьких

та

я Ро а ман

о ког

всь

йко

. Ча

вул

ик

а

удаєва

5

. Гр

вул. Сте ф

ед

вул

ра

охара Д вул. Дж

ров

иго

аника

ича

вул.

ена

Герц

вул. Івана Франка

ан

Фр

теф

ка Шевчен

просп.

вул

Княз

л ву

ен

вул.

6

11

рна п л.

ка

Костел бернардинів Собо

Шевчен

е оп

ер

ва Вало

просп.

вул

и рн

ів

ц гатин

ів Ро

Брат

пл. Галицька

е

Коп

вул.

ка

вул.

вул. ка рни

18

ву л.

8

28

С

ка рбсь

вул

ш

ро

До

ка

ейсь

євр таро

Се вул.

тра

е .П

вул.

9

1 4 16

а

17

Арсенал

Катедральна площа

к ен

Успенський собор

ська

Ру вул.

вальна вул. Під

боди

іка Гн атюка

Музейна площа

ва

боди

кадем

доро

ка арсь Друк вул.

10 3

Домініканський собор

е на Ф

12 2 19

ька

а альн Театр вул.

13

Іва вул.

івс Крак вул.

ька

о п. Св прос

о п. Св прос

вул. А

аїнки

Вірменський кафедральний собор

вул. Вірменс

20

вальна вул. Під

вул. Лесі Українки

Замок зький вул. Ни

вул. Тиктора

площа Данила Галицького

27

ранка

Оперний театр

вул. Івана Ф

15

и онт на Г

. Іва

вул

вул. Каліча Гора

л. ву л. ву го

фо дія

ого

ьк

Ме ила і ир .К вул

ранка

ко

сь вс

ше

Львівська Цитадель

25

26

вул. Шот а

н ага

у Гр

22

Руставел і

кс Са л. ву

л ву

вул. Івана Ф

ва

бо Глі

ва

но

ма

аго

р .Д

21

23 24


ЛЬВІВ №

Кав’ярня СВІТ КАВИ Black Honey СВІТ КАВИ

стор.

1 2 3

136 137 138

кондитерська Цукерня ВеронІка SHOco.

4 139 5 140 6 141

Кафе-пекарня Живий хліб Baguette

7 142 8 143

Міське кафе Цукор

9 144

Пивний ресторан Театр пива «Правда» Ресторан-пивоварня «Кумпель»

10 11

145 146

12

147

13

148

14

149

15 16 17

150 151 152

18

153

19

154

Бар 44 Bar Lviv

українськА кухня Ресторація Бачевських

національнА кухня Tante Sophie café escargot

М’ясний ресторан Mon Chef CHURRASCO Grill&Beer Реберня «Під Арсеналом» Перша львівська грильова ресто­ра­ція м’яса та справедливості

Рибний ресторан Bar Mushly

Ресторан із винною картою Vinoteca Praha Wok & Wine DeVine

20 155 21 156

Ресторан при готелі Гармата

22 157

Заміський ресторан Edem Terrace, Edem Resort Medical & SPA Золота Форель Голодний Микола

23 22 24 40 25 158 26 159

Відкриття року Корки та крихти Ресторація «Над Цукернею»

27 28

160 161


СВІТ КАВИ

ЛьвІв

Кав’ярня «Світ Кави» на Катедральній — історичний заклад з інтерʼєром в австрійському стилі. У меню представлені різноманітні десерти за домашніми та авторськими рецептами української та французької кухні, гофри та сендвічі, а також меню сніданків, які подають до 15:00. Кавові напої готують як класичним, так і альтернативним способом на основі свіжої кави власного обсмаження. Кавʼярня займає три поверхи, на двох із яких що два місяці міняється виставка картин. У літню пору при кавʼярні діє затишна тераса з чудовим видом на Кафедральний собор і каплицю Боїмів.

Маркіян Бедрій Засновник, бариста кав’ярні Найкраща кав’ярня 2013 Найкраща кав’ярня

пл. Катедральна, 6 +380322975675 пн-сб 07:45-23:00, нд 08:45-23:00 120 ₴ svitkavy.com

136

facebook.com/svitkavylviv


Black Honey

Оксана Вітинська співзасновниця

Сучасна кавʼярня з великим вибором альтернативної кави особливого обсмаження, яке дозволяє досягти максимальної солодкості того чи іншого сорту. Справжньою родзинкою закладу є Cold Brew — кава холодного заварювання, яка готується 6–12 годин за авторським рецептом. Крім цього, в Black Honey можна спробувати справжній кавовий чай — каскару. До кави та напоїв тут пропонують власну випічку, сніданки, сендвічі та салати. Інтерʼєр кавʼярні оформлений у стилі мінімалізму зі скандинавськими елементами, а панорамні вікна та старовинна цегляна стеля роблять дизайн унікальним і привабливим.

ЛьвІв

Кав’ярня

Найкраща кав’ярня

вул. Костюшка, 2 +380675771756 пн-пт 08:00-22:00, сб-нд 09:00-22:00 60 ₴ facebook.com/blackhoneycoffee instagram.com/blackhoney.lviv

137


СВІТ КАВИ

ЛьвІв

Кав’ярня Кав’ярня «Світ Кави» міститься в центрі Львова, виконана вона в австрійському стилі. Тут готують класичні кавові напої, а також альтернативу. Бариста кав’ярні — постійні учасники всеукраїнських кавових чемпіонатів, деякі з них є чинними сертифікованими суддями. У кав’ярні можна поїсти, тут діє меню сніданків. Спробуйте сендвіч із моцарелою, тости з козячим сиром і яйцем. З напоїв варто звернути увагу на апельсиновий капучино, аеропрес та подвійне еспресо. Для тих, хто віддає перевагу чаю, у закладі є чайна карта. Ви можете скористатися послугою take away і взяти каву з собою.

Маркіян Бедрій власник

Найкраща кав’ярня

пл. Ринок, 30 +380322355778 08:00-23:00 300 ₴ facebook.com/svkavyroastery

138


Цукерня

Любов Федоренко співвласниця

«Цукерня» — кафе в самому центрі Львова, де збереглася не тільки атмосфера, але й рецепти львівських солодощів середини ХХ століття. Основа меню — фірмові пляцки, торти, сирники, роляди й тістечка. Але крім цього тут можна й ситно поснідати, а також купити свіжу випічку і морозиво. З напоїв пропонують фірмове какао, гарячий шоколад, каву, велику кількість сортів чаю й молочні коктейлі. Усі три зали «Цукерні» прикрашені розписом ручної роботи, а інтерʼєр доповнюють картини на стінах і живі квіти, які переносять гостей в атмосферу Львова 50 – 60-х років.

Найкраща кондитерська 2016

ЛьвІв

Кондитерська

Найкраща кондитерська

вул. Староєврейська, 3 +380322356949 09:00-22:00 120 ₴ cukiernia.com.ua

139


ВеронIка

ЛьвІв

Кондитерська Під одним склепінням обʼєдналися скляні вітрини кондитерської та столики віденського ресторану ХIХ століття. Розмаїття солодощів дає можливість обирати між круасанами, кексами, тортами й тістечками, цукерками й мармеладом. У меню ресторану сніданки з омлету, сирників і французьких тостів. Для ділового обіду або вечері шеф-кухарі приготують делікатеси з фуа-гра, морепродукти або мармурове мʼясо. Карта вин сповнена асортиментом із України, Франції, Італії, Іспанії, Австрії, Португалії, Німеччини, Чилі, Аргентини й Грузії. Скуш­тувати всю цю красу можна в затишному інтерʼєрі в стилі минулих століть.

Леся Іонова Автор і креативний директор проекту

Найкраща кондитерська

просп. Т. Шевченка, 21 +380322986028 09:00-23:00 90 ₴ (кондитерська), 450 ₴ (ресторан) veronica.ua

140

facebook.com/veronica.restaurant


SHOco.

Мирослава Новосад шеф-кондитер

Сучасна пекарня-кондитерська з власним шоу-румом для проведення майстер-класів для дітей та дорослих. Гостям пропонують десерти й випічку, а також хліб власного виробництва. Обовʼязково варто спробувати символ закладу — еклери з широкою гамою смаків: від класичного ванільного до оригінального — солоної карамелі, кокосу та фісташок. Тут також готують тістечка “макарон”, справжні масляні круасани, випікають хліб на заквасках, у тому числі й безглютеновий. На сніданок гостям пропонують яйця-пашот, сирники та гранолу, доповнити які можна кавою, італійським какао, чаями, фрешами й соками.

Найкраща кондитерська

ЛьвІв

Кондитерська

вул. Ак. Сахарова, 44 +380504307575 08:00-22:00 85 ₴ facebook.com/SHOco.bakery instagram.com/shoco.bakery

141


Живий хліб

ЛьвІв

Кафе-пекарня «Живий хліб» — це поєднання українських та французьких традицій. Хліб та булочки тут готують на натуральних заквасках з італійського борошна, для круасанів використовують французьке масло. А також дуже прискіпливо ставляться до вибору кави та готують її за допомогою рідкісної еспресо-машини Slayer. У пекарні приблизно 40 видів хлібів та 70 відпрацьованих і затверджених виробів випічки. Особлива гордість — різноманітні круасани: на гречаному та житньому борошні та дріжджовій воді, виготовлені за складною технологією. Заклад розташований у не надто прохідному місці, що не є перешкодою для відвідувачів. «Живий» − це не про швидкість, шум і публічність, а про заглиблення в себе й саморозуміння.

В’ячеслав Батт засновник

Найкраща кафе-пекарня

вул. П. Дорошенка, 27 +380673737363 пн–пт 8:00–21:00, сб–нд 10:00–21:00 300 ₴ facebook.com/jyvyjbakery

142


Baguette

Команда закладу

Ресторан із власною пекарнею Baguette розташований в історичній частині Львова. Окрім випічки в меню представлені кілька видів італійської піци. Фірмовий напій — ягідний чай із додаванням мʼяти, кориці, анісу, лимона й свіжих ягід. Інтерʼєр закладу оформлений у світлих пастельних тонах із мереживними скатертинами та букетами лаванди. Основний зал ресторану від відкритої кухні відділяє скляна перегородка: так гості можуть спостерігати процес приготування й випікання різних хлібобулочних виробів.

ЛьвІв

Кафе-пекарня

Найкраща кафе-пекарня

вул. Генерала Чупринки, 68 +380970775775 пн–пт 9:00–22:00, сб–нд 10:00–22:00 100 ₴ facebook.com/baguette.lviv

143


Цукор

ЛьвІв

Міське кафе Фішка кафе «Цукор» — сніданки цілий день. О будьякій годині тут можна замовити вафлі, бекон, тости або те, що до смаку. Обов’язкова умова меню — його регулярне оновлення залежно від сезону та наявності локальних продуктів. Також тут пропонують бургери, салати, фреші та тости. Інтерʼєр кафе виконаний у чорно-білій гамі з безліччю яскравих деталей, із використанням текстилю та натурального дерева. Старовинний будильник, книжки в яскравих обкладинках, раритетний червоний радіоприймач, розписні чашки, «смачні» фотографії, світильники, саморобна піч із дровами й символи закладу — пінгвіни. Вони всюди. Сукупно все це створює піднесений настрій і працює, як ефективна кольоротерапія для боротьби з поганим настроєм.

Марія Красота засновник

Найкраще міське кафе

вул. Братів Рогатинців, 21 +380983504251 08:00-22:00 248 ₴ facebook.com/cukor.ua

144


Театр пива «Правда»

Ілля Демківський шеф-кухар

«Правда» — пивний театр з місією, де, як на сцені, можна спостерігати за роботою пивовара, що варить сусло у великому чані й читає поезію Антонича. Місія «Правди» — дати людям можливість пити правдиве пиво. До пива тут пропонують вдосконалену галицьку локальну кухню, у меню якої бігос, соковите курча в прянощах, свинячі та яловичі ковбаски, риба на грилі й рамп-стейк. Театр пива розташований у будівлі ХХ століття, що носить назву камʼяниця Ціпперів. Інтерʼєр, що оформлений у стилі лофт і нагадує завод, дозволяє гостям спостерігати за всіма процесами приготування пива.

Найкращий пивний ресторан

ЛьвІв

Пивний ресторан

пл. Ринок, 32 +380503744986 10:00-02:00 300 ₴ www.pravda.beer

145


Ресторан-пивоварня «Кумпель»

ЛьвІв

Пивний ресторан «Кумпель» — місце, де пиво ллється рікою цілодобово. Посеред зали стоять мідні пивоварні чани, щоби кожен гість міг спостерігати за процесом народження справжнього живого пива. Щедра регіональна кухня, багато пива й атмосфера своєрідного хуліганства дозволять кожному гостю відчути себе тут справжнім львівським батярем. Батярство починається від самого входу до закладу, де кожен гість може прикластися до легендарної «Пивної Циці». У «Кумпелі» подають винятково страви традиційної галицької кухні — однієї з найбагатших регіональних кухонь Східної Європи. Автентичні галицькі рецепти: флячки, часникова зупа, карманадлі, андру­ти — тут поєднані з витонченою ресторанною подачею.

Марк Зархін власник

Найкращий пивний ресторан

вул. В. Винниченка,6 +380689989994 24/7 300 ₴ facebook.com/kumpel.lviv

146


44 Bar Lviv

Команда закладу

44 Bar Lviv розташований у самому центрі старого міста. Напівсекретний бар у підвалі, на місце розташування якого вказують лише старі сині двері. У меню — класичні коктейлі та їх оригінальні варіації, а також крафт-піца. Коктейль «Гімлет» названий чи то на честь інструменту для відкривання бочок із алкоголем, чи то на честь сера Томаса Гімлетта, який прославився твердженням, що джин із лаймом допомагають медицині. На флоті такий напій давно не готують, але спробувати його можна в 44 Bar Lviv. В основі цього напою сухий джин, домашня кисло-солодка мікстура з грейпфрутом та лаймом і рожевим перцем. Великий стіл, який тягнеться від барної стійки, слугує місцем зустрічі для гостей і перетворює відвідини на своєрідний квартирник.

ЛьвІв

Бар

Найкращий бар

пл. Ринок, 44 +380678318788 18:00-03:00 210 ₴ facebook.com/44barlviv

147


Ресторація Бачевських

ЛьвІв

Ресторан української кухні «Ресторація Бачевських» — легендарний кошерний ресторан Львова, названий на честь знаменитої єврейської сімʼї Бачевських. У меню класичні страви галицької кухні, яка увібрала в себе багатонаціо­нальні традиції жителів старовинного міста. Особлива подія в «Ресторації Бачевських» — сніданок, коли для гостей готують безлімітний шведський стіл із різними стравами. Інтерʼєр закладу виконаний у стилістиці початку XХ століття — з накрохмаленими скатертинами, мереживними занавісками й оксамитовими диванами.

Найкращий ресторан української кухні

вул. Шевська, 8 +380982244444 8:00-02:00 400 ₴ kumpelgroup.com/en/baczewski

148

Олександр Чернишенко шеф-кухар

facebook.com/BaczewskiRestauracja


Tante Sophie café escargot

Катерина Магалюс шеф-кухар

Невеликий ресторан французької кухні, основною стравою якого є равлики. Меню побудовано на класиці Провансу: крім равликів, тут пропонують кілька видів рієту, цибулевий суп і крем-суп з цвітної капусти, салат «Цезар» із жабʼячими ніжками, грушевий татен, круасани й авторські вина. Інтерʼєр оформлений у прованському стилі початку ХХ століття: антикварні меблі й домінуючий синій колір — усе це переносить гостей на південний берег Франції. У залі розташована відкрита кухонна зона з духовою шафою, де вранці випікають хліб і круасани, а протягом дня запікають ескарго.

Найкращий ресторан національної кухні

ЛьвІв

Ресторан національної кухні

вул. Друкарська, 6а +380980958129 10:00-23:00 250 ₴ tantesophie.lviv.ua

149


Mon Chef

ЛьвІв

М’ясний ресторан Місце, де панує культ мʼяса. Mon Chef позиціонує себе як ресторан вишуканих мʼясних делікатесів і пропонує стейки з добірної української та американської мармурової яловичини, страви з птиці, свинини, кролика і ягняти. Шеф-кухар приділяє особливу увагу спілкуванню з відвідувачами ресторану — із задоволенням виходить у зал, щоби послухати відгуки й розповісти про авторські страви. Хіти меню — це класичні стейки з мармурового мʼяса, популярні в усьому світі: філе-міньйон, нью-йорк, рибай, т-боун, шатобріан. Розташувався ресторан на другому поверсі готелю «Асторія», у будівлі, зведеній у 1914 році.

Найкращий м’ясний ресторан

вул. Городоцька, 15 +380503728291 07:00-23:00 700 ₴ monchef.com.ua facebook.com/monchef.lviv

150

Ігор Герилів шеф-кухар


CHURRASCO Grill&Beer

Стелла Яблонська, Кирило Бабак засновники

Концепція ресторану CHURRASCO Grill & Beer тісно повʼязана з традиціями бразильської гостинності, адже саме в Бразилії зародилася ідея безперервної подачі мʼяса прямо з гриля. Завдяки системі безлімітної подачі зʼявляється можливість спробувати всі мʼясні та рибні страви будь-якого прожарювання. До мʼясних сетів обовʼязково варто замовити фірмове пиво або настоянки. Цей просторий заклад із великими вікнами, оформлений у сучасному стилі, закликає гостей розслабитися після робочих буднів або просто зібратися веселою компанією друзів із приводу та без.

Найкращий м’ясний ресторан

ЛьвІв

М’ясний ресторан

вул. Галицька, 13 +380678688684 10:00-23:00 350 ₴ churrasco.com.ua

151


Реберня «Під Арсеналом»

ЛьвІв

М’ясний ресторан Реберня «Під Арсеналом» знаходиться в приміщеннях підвалу історичного музею «Арсенал», тому назва повністю ідентифікує локацію. Концепцію закладу можна описати однією фразою — «Ребра і до ребер». Гостям тут обовʼязково запропонують спробувати ребра, які готуються на мангалах, відкритих для очей відвідувачів. Дуже популярною стравою є реберця в меді, які можна побачити майже на кожному столі. До реберець варто замовити мариновані овочі або бринзу, запечену картоплю на грилі з яйцем і беконом або сардинами. Оформлена реберня «Під Арсеналом» у стилі Середньовіччя. Це особливо яскраво підкреслено окремими елементами інтерʼєру. Наприклад, тут представлена зброя цієї епохи.

Володимир Каспрук шеф-кухар

Найкращий м’ясний ресторан

вул. Підвальна, 5 +380673734151 нд-чт 12:00-24:00, пт-сб 12:00-02:00 170 ₴ fest.lviv.ua/uk/restaurants/arsenal.ribs

152


Перша львівська грильова ресто­ра­ція м’яса та справедливості

Володимир Дацко шеф-кухар

«Перша львівська грильова ресторація мʼяса та справедливості» — один із найбільш мʼясних ресторанів Львова. Тут запропонують мʼясо на будь-який смак, доповнивши його крафтовим пивом, смачними настоянками й збалансованою винною картою. Любителям страв з мангалу пропонують великий асортимент шашликів зі свинини, курки, яловичини і ковбасок власного виробництва. Усі страви готують на великому відкритому мангалі, тому гості можуть спостерігати за процесом. Інтерʼєр виконаний у середньовічному стилі, з панорамним видом на затишний сад Бернардинського монастиря. У гарну погоду для гостей працюють відкрита тераса та дитячий майданчик.

ЛьвІв

М’ясний ресторан

Найкращий м’ясний ресторан

вул. Валова, 20 +380504302826, +380676702510 пн-чт, нд 11:00–24:00, пт-сб 11:00–02:00 220 ₴ facebook.com/MeatandJustice

153


Bar Mushly

ЛьвІв

Рибний ресторан Демократичний ресторан європейської кухні з акцентом на молюсків у мушлях — устриць, вонголе, булотів, гребінці і мідії в поєднанні з найбільш відповідними напоями — винами, шампанським і просекко. Заклад працює з раннього ранку, тож із 07:30 тут можна скуштувати страви зі свіжих морепродуктів: мідії у вині або з сирним соусом, тартари з риби та лобстера або плато з морепродуктів, розраховані на велику компанію, а також супи, пасту й гарячі закуски. А оскільки не останню роль відіграє й супутній алкоголь, Bar Mushly створив власний лейбл демократичного вина і шампанського.

Найкращий рибний ресторан

пл. Ринок, 35 +380989858898 з 07:30 до останнього гостя 500 ₴ facebook.com/BarMushly

154

Стелла Яблонська, Кирило Бабак власники


Vinoteca Praha Wok & Wine

Богдан Цоп шеф-сомельє

Vinoteca Praha Wok & Wine — ресторан паназій­ ської кухні, де можна скуштувати різноманітні wok-страви з м’ясом та рибою. Тут пропонують страви від шеф-кухаря, який підготував цілу гаму смаків зі свіжих і якісних продуктів місцевих виробників, а також європейських делікатесів. В асортименті великий вибір вина — приблизно 450 видів від найпопулярніших світових брендів, які можна придбати за «магазинними» цінами й одразу випити в затишній атмосфері. Про вино тут знають усе, тому обов’язково поділяться знаннями із гостями.

Ресторан із найкращою винною картою

ЛьвІв

Ресторан із винною картою

вул. Гнатюка, 8 +380987373777 пн–чт 11:00–00:00, пт–сб 11:00–02:00, нд 11:00–00:00 350 ₴ facebook.com/vinotekapraha

155


DeVine

ЛьвІв

Ресторан із винною картою DeVine — один із вишуканих ресторанів готельного комплексу Edem Resort Medical & SPA. Тут представлено приблизно 374 позиції вин та, зокрема, 4 ексклю­зивні вина з колекції Grands Vins De Bordeaux: Chаteau Margaux, Chаteau Latour, Chаteau Lafite Rothsсhild, Chаteau Mouton Rothschild. Вони зберігаються у винній шафі, яка водночас є вітриною ресторану. Гостям пропонують спеціальний винний сет, щоб оцінити всі тонкощі різних сортів вина. Меню ресторану підібрано так, щоби страви гармоніювали з винами й тішили гостей палітрою смаків. Понад двадцять унікальних вин доступні побокально за допомогою coravin. Навесні 2016 року в комплексі з’явився власний виноградник, що дозволяє вже зараз спробувати на смак перші вина ресторану.

Артур Туманян шеф-кухар

Ресторан із найкращою винною картою

с. Стрілки, Львівська область +380673146512 11:00 – 23:00 500 ₴ facebook.com/EdemResortSpa

156


Гармата

Євген Сушко шеф-кухар

Панорамний ресторан розташований у пентхаусі готелю Citadel Inn. Крім меню, його головною род­ зинкою є унікальний форт XIX століття, у приміщенні якого й обладнано заклад. Серед страв особливо рекомендують тартар із добірної яловичини в мушлі з рисових чіпсів, філе козулі на гарбузовому пюре з шовдарем і соусом з калини, фісташковий торт з малиновим кулі й фісташковим морозивом. Атмосферу в ресторані створюють історичні розписи на стінах, італійські меблі, автентичний посуд і затишна паркова зона. І, звичайно ж, види на старий Львів, що відкриваються відвідувачам із панорамних вікон.

ЛьвІв

Ресторан при готелі

Найкращий ресторан авторської кухні

вул. Грабовського, 11 +380322958222 пн-пт 07:00-00:00, сб-нд 08:00-00:00 500 ₴ facebook.com/CitadelInnGarmata

157


Золота Форель

ЛьвІв

Рибний ресторан У «Золотої форелі» цікава концепція — ресторан із власною рибною фермою: тут гостям дають можливість власноруч спіймати форель. Приготують рибу спеціально для рибалки за особливою рецептурою від шеф-кухаря Тетяни Ігнатової. Є й традиційне меню — фірмові рибні страви української та, зок­рема, карпатської кухні. Команда кухарів подасть і форель холодного копчення, і паштет із райдужної форелі, і банош, і царську юшку. Заклад пропонує безліч місць на відкритих майданчиках, терасах і в альтанках над водою. Що дуже доречно, оскільки він сховався в мальовничому місці серед карпатських схилів.

Команда закладу

Найкращий рибний ресторан 2015 Найкращий рибний ресторан

вул. І. Франка, 67, с. Коростів, Сколівський район +380678896999 08:00-23:00 270 ₴ zolotaforel.ua

158

facebook.com/zolotaforel


Голодний Микола «Голодний Микола» — найбільший у світі ресторан галиць­кої кухні з власною пекарнею, броварнею на території закладу, великим подвір’ям із терасою, дитячим майданчиком, крамничкою та ставком. На вході гостей зустрічає господар Микола Миколайович та частує чарочкою самогону й галицькими смаколиками. Особливу увагу тут приділяють гостям на ім’я Микола. Зокрема, пропонують подушку «М’яке місце для Миколи». У ресторані подають традиційні галицькі страви — флячки, бограч, ковбаси власного виробництва, вареники, банош, бігус, пляцки. Фішка закладу — ставок з фореллю, яку кожен гість може сам зловити. Її відразу ж приготують кухарі ресторану.

ЛьвІв

Заміський ресторан

Найкращий заміський ресторан

вул. Стрийська, 352 +380982292222 12:00-24:00 350 ₴ facebook.com/GolodnyiMykola

159


Корки та крихти

ЛьвІв

Відкриття року На найбільш «винній» вулиці Львова можна натрапити на ресторан-винотеку «Корки та крихти», який також умістив у собі пекарню й лавку з продуктами власного виробництва. Тут обовʼязково варто спробувати свіжоспечений хліб, фірмові сендвічі на чіабаті, піцу з закарпатськими сирами й журавлиною, а також усі види пасти власного виробництва. Ресторан займає два поверхи та ділиться на три зали, де завжди можна усамітнитися або зібратися компанією друзів за келихом вина. Винна карта нараховує понад 100 позицій, а сомельє завжди допоможе підібрати вино на ваш смак.

костянтин Фокер засновник

Відкриття року

вул. Лесі Українки, 27 +380967646463 08:00–02:00 170 ₴ facebook.com/corksandcrumbs

160


Ресторація «Над Цукернею»

Юрій Сенишин шеф-кухар

Ресторація «Над Цукернею» — це продовження традицій відомої кафе-кондитерської «Цукерня» у Львові, але зі стравами для обіду та вечері. Творчість кухарів ресторану має історичну основу, адже квартал, де розташований заклад, раніше населяли представники різних національностей. У меню ресторації поєдналися смаки австрійської, угорської, української, єврейської, італійської та європейської кухні, утворюючи одну особливу — галицьку, яка дивує інтерпретаціями й своїм унікальним шармом. Дизайн ресторації виконано в білих та блакитних тонах. Стеля одного з залів прикрашена квітковим принтом. Щоби потрапити до закладу, треба зайти в «Цукерню» на вулиці Староєврейській та піднятися на другий поверх.

ЛьвІв

Відкриття року

Відкриття року

вул. Староєврейська, 3 +380982066517 12:00–23:00 500 ₴

ÐÅÑÒÎÐÀÖIß Ц

У

К

Е

Р

Н

Е

ÐÅÑÒÎÐÀÖIß Ю

Н

А

Д

Ц

У

К

Е

Р

Н

Е

Ю

facebook.com/AboveByCukernia

161


вул.

Люб арсь

кого

12 14 вул.

р. Д

Мар

ро

т ьни й міс

ла

сла

вс

ва

ьк

Цен трал

ес

ого

о

13

вул

а Ма лино

вськ

ніпр

Січ

шал

Му

аН

аб

ер

еж

на

др

ого

Театр опери і балету

ко

го .Ц

ька

вя

ців ви

хС

трі ль

тос

ла

ва

Хо

ро

вул

нс

пр

осп

ько

го

бр

ого

Преображенський собор

во

пл. Соборна

рн

иц

ько

іна Гаг ар осп . ро їв

Кр ут

пр

ька оль с імф

Стр іль ців

ько

го

1

2 вул.

8

а кадн

Ло цм

про сп.

Гага

рін а

Набе р

Бари

Пере моги

иц

ер

права ебурзького вул. Магд

ор

вул .С ічо ви х

ськ ого

уш

ва

оп

Яв

рн

. Гр .М

ка

п.

ев

оїць

цо

7

віз кий уз ансь

. Тр

а

шов вул. Шир

5 осп ницьк ого .Я во 6

вул

ос

пр

он

пл. Героїв Майдану

пр

вул

4

Набе

ьна

вул

вул . Ге

б-р .Є вро пей ськ ий

ська

ент рал

нського

вул. Глінки

би вул. Коцю

ів вул. Харк

вул

Історичний музей

го

вул

ка

9

ежна

нсь

ато р

жи

ічо

есе

а

ї Ди візії

го ко

.М вул

вул

мова

. Єфре

вул. С

нк

озн

че

ев сь уш . Гр

вул

вул

ев

цько

10

6-ї С тріл е

вул

. Тр вул

нк а ол е ор .К вул вул

Парк ім. Т.Г. Шевченка

го

о адськ . Верн

вул. В

го

ого

вул. Б

ац

лес

оз

бр

Парк ім. Т.Г. Шевченка Монастирський острів

ок

ко

ро

всь

Хо

оїц

ва

гол я

ла

на

11

. Го

тос

дна арика

ька

вя

пл. Героїв Майдану

тар

реж

рна вул. Лива

ос са ко

Успенська церква

ен тра льн а

абе

вул

оск р

вул

вул

ка Н

віз ірний уз

вул

всь

Крутог

есе нсь к

а

вул

сла

нського

3

Січе

емоги

ира

яГ он ча ра

ць

олоди м

ни

режн а Пер

нязя В

ор

вул.

вул. К

Яв

п.

би вул. Коцю

ос

вул

пр


ДНІПРО №

Кав’ярня

стор.

WHITE Coffeebar

1

164

СтУдІя кАВИ «Три бобра»

2

165

3

166

Varburger Bar

4

167

The Place

5

168

Кафе-пекарня Holy Bun

Міське кафе

Паб Кеды искусствоведа

6

30

Три ноги

7

169

8

170

9

172

Бар OLD PAL bar

національнА кухня buoni Fratelli

Рибний ресторан Bartofish

10 173

Ресторан із винною картою Coast Restaurant & Lounge

11

174

Ресторан при готелі SeeZone

12 175

Заміський ресторан ГостерІя Хата Подопригора

13

SunRay

14 177

176


WHITE Coffeebar

ДНІПРО

Кав’ярня White Coffee Bar — це кавʼярня третьої хвилі від обсмажувальників «Фунт Кави» в центрі Дніпра. Тут представлений Specialty coffee від місцевих обсмажувальників, приготований різними методами, також кав’ярня популяризує правильне вживання кави. Особливим напоєм закладу є раф-масала, який варто спробувати в тандемі з карамелево-банановим десертом. Кав’ярня виконана в скандинавському стилі, з панорамним фасадом і барною стійкою біля вікна. У центрі кав’ярні розташована зона приготування кави.

Олександр Ремесник, Фелікс Безрук власники

Найкраща кав’ярня

вул. Січових Стрільців, 1А +380676311552 7:45 - 22:00 80 ₴ facebook.com/whitednipro

164


Студія кави «Три бобра»

Влад Демоненко, Анна Мордак бариста

Невелика кав’ярня в центрі Дніпра, де ніколи не буває однакової кави — тут її обсмажують самостійно, на власному обсмажувальному виробництві. З альтернативних методів заварювання вам запропонують кемекс, V-60, аеропрес, сифон. А до кави — горіховий тарт, десерт «Три молока», класичне шоколадне печиво і аскетичний брауні. Особливу атмосферу кав’ярні створює гармонійний інтер’єр: дерево, метал, скло у вигляді кавових колб — простота на тлі зеленої трави, що прикрашає підвіконня. Мінімалізм, що не відволікає від головного — насолоди смаком кави.

Найкраща кав’ярня

ДНІПРО

Кав’ярня

просп. Дмитра Яворницького, 42 +380677865955 08:00-22:00 80 ₴ facebook.com/3bobra instagram.com/tri_bobra

165


Holy Bun

ДНІПРО

Кафе-пекарня Holy Bun — пекарня в центрі міста. Її особливістю є непримітна вивіска і блідо-бірюзовий холодильник, який видно крізь шибки вікон. Якщо присісти за великий стіл у закладі, можна спостерігати за роботою кондитера. У меню представлені найвідоміші американські булочки сінабон із корицею. До них замовте раф-каву із лавандовим сиропом. Інтерʼєр у скандинавському стилі був створений дизайнером Ольгою Величко. Вона використала в оформленні білі та кремові відтінки, цегляну кладку стін, мінімалістичні меблі та живу зелень. Нічого зайвого — функціонально, зручно, атмосферно та тепло.

Найкраща кафепекарня

вул. Короленка, 1 +380983567320 7:30-21:00 70 ₴ facebook.com/holybun.dp

166

Артем Яворський власник та шеф-пекар


Varburger Bar

Анастасія Татьяненко, Олександр Варава власники

Varburger bar — гастрономічний бар з авторською кухнею і автентичними коктейлями. Для ознайомлення варто замовити тартар із яловичини з бастурмою, маринованою черемшею і кремом з копченого сиру, картопляний суп з імбиром та ікрою щуки, а також качину грудку з мусом з айви, гранатовим соусом і печеними грушами demi-glace. З коктейлів слід спробувати твіст на класичний Pear Martinez і авторський коктейль «Португалець». Інтерʼєр витриманий у концепції урбанізму — поєднанні металу, дерева та цегли. А в теплу пору року тут можна зануритися в атмосферу пікніку, затишно розташувавшись на літньому майданчику.

Найкраще міське кафе

ДНІПРО

Міське кафе

просп. Дмитра Яворницького, 59А +380680353535 нд-чт 10:00-23:00, пт-сб 10:00-00:00 260 ₴ facebook.com/varburger

167


The Place

ДНІПРО

Міське кафе У самому серці міста Дніпро розташувалося затишне міське кафе The PLACE. У меню — страви європейської кухні, що базуються на гастрономічних делікатесах. Гостям тут запропонують хот-дог у нью-йоркському стилі, вафлю з мʼякими іспанськими сирами, салат із печеною скумбрією і курячий паштет на домашній булочці бріош. У The PLACE два основні зали з великими панорамними вікнами і літня тераса в глибині старого затишного подвір’я. Інтерʼєр виконаний у стилі стріт-арт з використанням графіті на стінах і світильників у вигляді великих фігур гри «Тетріс». Меб­ лі теплого жовтого кольору відмінно гармонують із чорними і темно-шоколадними столами.

Найкраще міське кафе

вул. Михайла Грушевського, 2 +380985628748 24/7 165 ₴ facebook.com/theplacednipro

168

Віталій Кононикін УПРАВИТЕЛЬ


Три ноги

Тигран Карапетян директор

Паб «Три ноги» запрошує своїх відвідувачів зануритися в атмосферу улюблених смаків. У справжніх традиціях пабу для гостей готують щедре меню з широким вибором крафтового пива й різноманітними закусками, які гармонійно доповнюють напої. Саме тут розливають Kronenbourg, Guinness, Carlsberg, Murphyʼs та інші відомі бренди. В асортименті ірландський та індійський ель, портер, приблизно 30 видів крафту, а також лімончелло власного виробництва. Той, хто прийшов до пабу не за пивом, може замовити чашку какао або страви європейської та американської кухонь.

Найкращий паб

ДНІПРО

Паб

вул. Магдебурзького права, 3а +380676442333 пн–чт, нд 12:00–23:00, пт–сб 12:00–01:00 300 ₴ facebook.com/pubthreelegs

169


OLD PAL bar

ДНЕПР

Бар OLD PAL bar — це контактний коктейльний бар у центрі Дніпра. Тут можна спробувати як класичні коктейлі, так і авторські від шеф-бармена, смак яких підкреслить прості закуски. Так, до варіації «Космополітена» з натуральним соком журавлини і лимонно-ванільною піною бармен запропонує брускету з райдужною фореллю і плодами каперсів, де кисла журавлина ідеально підкреслює копченість риби. Інтерʼєр гармоніює з меню бару і пропонує гостям не боятися поєднувати вишукане з простим. У інтерʼєрі можна побачити кришталеву люстру на тлі обпаленого дерева, грубий бетон, що сусідить із міддю, стару цегляну кладку поруч із різьбленими стелями.

Сергій Ганзуля співвласник і шеф-кухар

Найкращий бар

вул. Січових Стрільців, 3А +380675855227 12:00-01:00 250 ₴ facebook.com/oldpalbar

170


buoni Fratelli

ДНІПРО

Ресторан національної кухні Buoni Fratelli — це класична італійська тратторія в самому серці Дніпра. Найкращі страви Тоскани, Сицилії, Болоньї, Венеції та інших знаменитих регіонів Італії готуються тут прямо на відкритій кухні. У меню — безліч смачних страв італійської кухні. Особливу увагу варто звернути на восьминога по-сицилійськи, аньолоті з домашньою рікотою, овочевий терін з пряною рікотою, лимонний тарт і пана-коту. Затишне оформлення закладу допоможе повною мірою насолодитися стравами, подумки перенестися на італійські землі та відчути тепло тосканського сонця.

Найкращий ресторан національної кухні

вул. Володимира Моссаковського, 1Д +380673725468 11:00-23:00 400 ₴ facebook.com/buoni.fratelli.restaurant

172

Валерій Зайцев ресторатор, власник


Bartofish

Наталія Кияк Шеф-кухар

BARTOFISH — рибний ресторан, який розташований на березі річки в парковій зоні тематичного курорту Bartolomeo Best River Resort. Тут можна скуштувати страви авторської кухні, а також замовити рибу з усіх океанів світу. До послуг гостей акваріум із лобстерами та устрицями, льодова вітрина з багатим асортиментом риби й морепродуктів. Гостям рекомендують спробувати фірмові страви від шефа: дует гребінців і фуа-гра на вишнево-полуничному соусі, а також королівську креветку з кіноа й полуницею. Особливістю інтерʼєру ресторану є експозиція реліктів мореплавання: старовинних моделей каравел, морських вузлів, глобусів, стародавніх карт, навігаційних приладів, атрибутики мореплавців і мандрівників.

Найкращий рибний ресторан

ДНІПРО

Рибний ресторан

вул. Набережна Перемоги, 9Б +380670098818 з 12:00 до останнього гостя 550 ₴ bartolomeo.com.ua

173


Coast Restaurant & Lounge

ДНІПРО

Ресторан із винною картою Романтичний заклад з легкою музикою і прекрасним видом на Дніпро і Монастирський острів. У меню Coast Restaurant & Lounge представлені страви з різних кухонь. Зокрема, варто спробувати сферу з лосося з сиром рікота, запечених рапанів з томатним і вершковим соусами і рублений стейк зі страуса з овочевим соте. На десерт — шоколадний мус із перцем чилі або мільфей зі свіжими ягодами. Інтерʼєр ресторану влаштований так, що гість може сам обрати найбільш комфортне місце для себе — у класичній ресторанній або мʼякій диванній зоні, на терасі або літньому майданчику.

Сергій Севастьянов бренд-шеф

Ресторан із найкращою винною картою

вул. Січеславська Набережна, 61 +380504800630 12:00-00:00 500 ₴

174

coast.dp.ua


SeeZone

Олександр Хрищенюк Директор F&B Департаменту

Ресторан SeeZone запрошує гостей зануритися в неповторний світ гастрономічного мистецтва й чарівництва. Спеціально розроблене меню від шеф-кухаря дає можливість насолодитися гармонією ароматів і смакових відчуттів. Страви, які готують у ресторані SeeZone — тільки з органічних і високоякісних продуктів. Не можна не спробувати каре теляти з печеним пастернаком і соусом з білих грибів. Готується каре в хоспері цілим шматком до необхідного ступеня прожарювання. Тераса ресторану з чудовим видом на озеро і мальовничу територію готелю дозволяє розмістити до 300 осіб під час проведення бенкету і до 800 чоловік під час проведення фуршету.

ДНІПРО

Ресторан при готелі

Найкращий ресторан при готелі

вул. Чкалова, 70, с. Піщанка +380567361116 8:00-02:00 бар, 11:00-23:00 ресторан 500 ₴ goodzonehotel.com.ua

175


Гостерія Хата Подопригора

ДНІПРО

Заміський ресторан «Гостерія Хата Подопригора» — це сімейний ресторан української та авторської кухні, у якому вишукана подача страв поєднується зі щедрим домашнім стилем приготування. Особливостями закладу є справжня дровʼяна піч, а також сімейна авторська колекція вин. Для приготування страв використовують чисту джерельну воду й локальні продукти, а подача здійснюється в гончарному посуді ручної роботи. Незабутню насолоду подарує гостям хліб, спечений на дровах за сімейним рецептом. Фірмовою стравою є різана телятина з ароматом трюфеля. У ресторані є основний зал з великими панорамними вікнами, що виходять на басейн і сад, всередині стоїть дровʼяна піч. На вулиці — затишна літня тераса і альтанка біля басейну.

Дмитро і Людмила Подопригора власники

Найкращий заміський ресторан

смт Обухівка, вул. Некрасова, 18 +380675415151 пн-пт 18:00-23:00, сб-нд 13:00-23:00 500 ₴

176

facebook.com/gosteriahatapodopryhora


SunRay

Микола Анісенко шеф-кухар

Ресторан SunRay міститься на території готельного комплексу. На першому поверсі розташований лаунж-бар, на другому — ресторан, який є ідеальним місцем для особливих подій. У меню ресторану представлені страви оригінальної авторської кухні, розроблені шеф-кухарем. З тераси другого поверху відкривається мальовничий вид на затоку. Це одне з найромантичніших місць Дніпра, атмосферу якого доповнюють вишукані десерти та винна карта.

ДНІПРО

Заміський ресторан

Найкращий заміський ресторан

м. Підгородне, вул. Дачна, 24 +380675683522 24/7 1000-1500 ₴ sunray.ua

177


14 вул

бул

ьв.

Жв

ан

ец

ри

мо

ько

рс

ька

Каботажна гавань

го

вул

вул

Військовий узвіз

ри

мо

рсь

ка

Свято-Миколаївський храм

Морвокзал

оф

вул. Гоголя

.С іїв а ськ

Воронцовський палац

Потьомкінські сходи . вул

. вул

25

им

Пр

8

ськ ор

а

ськ

ор

Міст

им Пр

ка сь

н ети ав

іс Єл

Палац Толстих вул. Сабане їв

Катерининська площа

ий

6

11

20

7 24

15

вул. Дерибасів

ого

Оперний театр

вул. Юрія Олеші

Поль ськ

ий уз

віз вул. Пушкінська

вул. Катерининськ а

вул. Канатна

ого

вул. Велика Ар

наутська

вул. Канатна

16

22

вул. Маразліївськ а

вул. Базарна

вул. Успенська

вул. Пушкінська

пров. Онілової

Старобазарний сквер

вул. Єврейська

вул. Жуковськ

вул. Троїцька вул. Рішельєвська

вул. Успенська

2

вул. Польська

в. Покровський про

вул. Троїцька

4

21

вул. Рішельєвська

1

18

вул. Карантинна

вул. Буніна

ого

вул. Єврейська

13

вул. Грецька

вул. Жуковськ

в.

вська

вул. Осипова

вул. Катерининськ а

вул. Грецька

3

Успенський про

Одеса-Порт вул. Ланжероні

ська

вул. Буніна

вул. Преображенська

19 23

вул. Дерибасів

Грецька площа

Преображенський собор

Стамбульский парк

пров. Чайковськ

5

ська

Соборна площа

Червоний пров.

а

вул. Преображенська

тер

ас

Міський сад

12

ьв.

9

.П вул .С ад ов а

бул

вул

17

10

вул. Базарна


Одеса №

Кав’ярня Foundation Coffee Roasters

стор.

1

180

кондитерська Make Mу Cake

2

182

Yablonska Pátisserie

3

183

Nicole Bakery

4

184

BreadWay

5 185

Кафе-пекарня

Міське кафе Moloko Bar

6

MAMAN

7 186

12

Dizyngoff

8 187

Пивний ресторан Пивной Сад

9

188

The Fitz

10

189

Zelda

11 190

Бар

українськА кухня Куманець

12 191

національнА кухня FRATELLI

13 192

М’ясний ресторан Slow Piggy

14

194

Брати Гриль

15

195

Rokka

16 196

Рибний ресторан Бар мідій КОTELOK

17

197

Бабель Фіш

18

198

MAMAN на морі

19

199

Jardin

20 200

Ресторан із винною картою Bernardazzi

21 38

Frebule

22 201

Ресторан при готелі R1

23 202

Amsterdam Hotel & Restaurant

24

203

Café de Paris

25

204


Foundation Coffee Roasters

Одеса

Кав’ярня Foundation Coffee Roasters — кавʼярня з широким асортиментом класичних кавових напоїв, а також авторських кавоміксів. Усі напої тут готують на основі свіжообсмажених кавових зерен. У меню також є різні сорти чаю, європейські вина, гарячі й класичні алкогольні коктейлі. В основному меню — солодка випічка й десерти. Фірмові ласощі — чорничний торт, брауні з карамеллю й шоколадним ганашем, чізкейк із желе з маракуї, лимонне печиво з мʼятою й фісташками, струдель із вишнею. Інтерʼєр оформлений у стилі лофт: мʼякі дивани, меб­ лі з натурального дерева й металу, цегляна кладка стін, барна стійка й жива зелень. Дизайн-проект для Foundation Coffee виконали архітектори Юлія Нагорна-Ексарева й Андрій Ексар.

Тимур Козонов засновник

Оксана Козонова власник

Найкраща кав’ярня

вул. Жуковського, 19 +380737000330 9:00-22:00 145 ₴ facebook.com/foundationcoffeeroasters

180

instagram.com/foundationcoffeeroasters


29.11 - 30.11

Кофе как бизнес 3200 гостей 1,5 тонны молока 16 тысяч чашек кофе 18 каппингов от лидирующих кофейных компаний


Make Mу Cake

Одеса

Кондитерська Центр Одеси, затишний кондитерський магазинчик і казкова атмосфера десертів до чашки запашної кави. Тут можна скуштувати понад двадцять видів тістечок «макарон», брауні, цукерки та авторський шоколад, солону карамель і торти. Особлива гордість «макаронної» колекції — начинка на основі сиру маскарпоне зі свіжими ягодами: лохиною, малиною, суницею й шовковицею. Тим, хто сяде за столик біля вікна, відкриється панорама історичної Єврейської вулиці. Кілька місць знайдеться й за барною стійкою. Біля оформлених стелажів можна зробити красиві фото, а друзям захопити повітряні кульки й коробочки конфетті.

Співзасновники

Найкраща кондитерська

вул. Єврейська, 29 +380487047636 пн-пт 8:00-20:00, сб-нд 10:00-20:00 75 ₴ instagram.com/makemycakeshop

182

Олег Гладченко, Вікторія Гладченко, Анна Бахонько


Yablonska Pátisserie

Катерина Яблонська власниця

Yablonska Pátisserie — це кондитерська, яка належить шеф-кондитеру Катерині Яблонській. У меню представлені авторські десерти та торти за класичною рецептурою, а також широкий вибір напоїв. Рекомендуємо відвідати кондитерську вранці й насолодитися запашною кавою з улюбленим десертом. Гарний настрій на весь день забезпечено. Інтерʼєр, виконаний у сучасному стилі в чорно-золотих відтінках, створює затишну та невимушену атмосферу закладу. Якщо ви подорожуєте Одесою, Yablonska Pátisserie є must visit локацією в списку закладів для відвідування.

Найкраща кондитерська

Одеса

Кондитерська

вул. Катерининська, 32 +380939230101 09:00-21:00 250 ₴ facebook.com/yablonska.patisserie instagram.com/yablonska_patisserie

183


Nicole Bakery

Одеса

Кафе-пекарня Концепція Nicole Bakery в об’єднанні двох форматів — кафе та магазину. Основний продукт зак­ ладу — хлібобулочні вироби з різних країн Європи, а також розроблені за власними рецептурами. Випічку готують виключно на натуральній заквасці, не використовуючи дріжджів. Щойно спечений хліб, десерт, чай або каву можна взяти із собою. Тут слідкують за новими трендами та регулярно оновлюють меню залежно від сезону та побажань гостей. Заклад було названо на честь маленької доньки власника Ніколь, яка дуже полюбляє круасани і вже сама намагається готувати смаколики.

Найкраща кафе-пекарня

просп. Олександрійський, 27 +380675199970 08:00-21:00 50 ₴ facebook.com/nicolebakeryod

184

Вадим Кононенко власник

instagram.com/nicole.bakery.od


BreadWay

Анна Назаренко власниця

Концепція закладу — формат пекарні й кафе. Хліб та всю випічку тут роблять на власній заквасці та свіжих дріжджах із додаванням натуральних олій. BreadWay відмінно підійде для зустрічі з друзями, робочого перекусу або сімейного недільного сніданку. Тут не економлять на якісній сировині, доводячи виробництво хлібобулочних виробів до досконалості. У BreadWay зручно зайти рано-вранці за свіжим багетом або на чашку кави. Десерти, сік або каву можна взяти з собою. Також тут є невеликий куточок для маленьких гостей з іграшковою кухнею, від якої дітям несила відірватися.

Найкраща кафе-пекарня

Одеса

Кафе-пекарня

вул. Дерибасівська, 14 +380973133731 8:00-21:00 100 ₴ facebook.com/BreadWay instagram.com/breadway_ods

185


MAMAN

Одеса

Міське кафе Тут пригощають стравами сучасної кухні, не забуваючи про коріння й традиції. Рецепти Джеймі Олівера, Гордона Рамзі та Алана Яо прекрасно поєднуються з фірмовими стравами закладу — знаменитим стейком МАМАN, форшмаком або червоним борщем. Ресторан, що міститься на першому поверсі двоповерхового будинку, має наскрізний вихід до зеленого дворика «Пале-Рояль» зі статуями Ероса і Психеї та фонтаном. Усім цим можна милуватися з тераси. Поєднання стилів, домашнього затишку й тепла, приємних декоративних дрібниць і старовинних речей — те, що залишає незабутнє враження любові у гостей.

Олександр Бергарт, Тетяна Воропаєва власники

Найкраще міське кафе

вул. Ланжеронівська, 18 +380737117035 11:00-00:00 300 ₴ facebook.com/cafemamanodessa

186


Dizyngoff Dizyngoff — це ресторан авторської європейської, єврейської й середземноморської кухонь, розташований на Катерининській площі в Приморському районі Одеси. У меню прості й зрозумілі, але від цього не менш смачні страви. З 10 до 14 тут подають сніданки. Dizyngoff відмінно підійде для зустрічей із друзями за келихом просекко або для романтичного побачення. У закладі є доставка їжі та послуга to go. Інтерʼєр Dizyngoff виконаний у сучасному стилі з елементами лофту — шкіряні диванчики, оздоблення натуральним деревом, панорамні вікна, розписані в стилістиці Пабло Пікассо. На стінах вентиляційні труби, а на стелі декор із живої зелені та оригінальні лампи.

Одеса

Міське кафе

Найкраще міське кафе

Катерининська площа, 5 +380505424216 пн-чт 09:00-23:00, пт-сб 09:00-02:00, нд 09:00-23:00 350 ₴ facebook.com/dizyngoff

187


Пивний сад

Одеса

Пивний ресторан Сімейний ресторан-пивоварня «Пивний сад» розташований у самому серці Одеси — міському саду. Власна пивоварня й відмінне крафтове пиво, різноманітне меню й щедрі порції, привітна атмосфера і якісний сервіс ось уже 10 років роблять «Пивний сад» одним із найпопулярніших ресторанів міста. Основа меню ресторану — щедрі порції страв баварської кухні. Гордість ресторану — власне крафтове пиво, яке варять на німецькому пивоварному устаткуванні за старовинними баварськими рецептами. Якість пива ретельно контролюється німецькими фахівцями та відповідає світовим стандартам пивоваріння. Європейський інтерʼєр ресторану з пивоварнею майстерно декорований натуральним деревом. У рес­ торані кілька залів, бібліотека і бар, простора веранда з панорамними вікнами.

Петро Калмик шеф-кухар

Найкращий пивний ресторан

вул. Гаванна, 6 +380487778888 11:00-23:00 350 ₴ pivnoysad.od.ua

188


The Fitz

Максим Лагунов засновник

Тут усе дозволяє забути, що ви перебуваєте в центрі Одеси: дух епохи Фіцджеральда, магнетизм музики й автентичність деталей. Заклад пишається «ромовим щоденником», до якого потрапляють подаровані або привезені позиції. В основі міксологічного бару — класичні та авторські коктейлі. Любителям холодних лонгів — Puka Puka Punch, копченості в смаку — Smoky Bobby Burns, обожнювачам літнього смаку — White Gin Fizz. А щоби все це скуштувати, відвідувачам доведеться «потягнути за хвоста». Дверна ручка у формі хвоста мавпи проведе до залу, де можна зануритися в неповторну епоху Гетсбі.

Одеса

Бар

Найкращий бар

вул. Катерининська, 6 +380688102070 нд-чт 15:00-02:00, пт-сб 15:00-03:00 200 ₴ facebook.com/TheFitzCocktailBar

189


Zelda

Одеса

Бар Zelda Bar — перший абсент-бар в Україні, який поєднує коктейль-бар та магазин якісних алкогольних напоїв. Заклад названо на честь дружини письменника Френсіса Скотта Фіцджеральда, ікони епохи джазу — Зельди Сейр. Гостям пропонують понад 30-ть видів абсенту та авторські коктейлі на його основі. Серед закусок — устриці та мідії. Меню цікаве постійним оновленням. Інтер’єр закладу відтворює атмосферу й стиль Франції XIX століття. Неординарною особливістю бару є прикраси AGANA Jewelry, які можна придбати прямо в барі або отримати в подарунок.

Василь Шилофост управитель

Найкращий бар

вул. Ланжеронівська, 26 +380487710426 пн-вівт 18:00-02:00, пт-сб 18:00-4:00 600 ₴ facebook.com/zeldaabsinthebar

190


Куманець

Ірина Похалкова УПРАВИТЕЛЬ

Людмила Добіжа шеф-кухар

Ресторан національної кухні, що являє собою осередок українського колориту. Особливе місце в меню посідають страви традиційної одеської кухні. Тут подають рідний серцю борщ, голубчики, варенички, квас, узвар, а також смажені бички по­ одеськи й фаршировану рибу. У ресторані облаштовано два зали, обидва з яких витримані в національному стилі: плетені тини, мальви і яскраві півні, що прикрашають тин, а також дубові меблі, виконані з вкрапленням колоритних візерунків. Різнобарвні українські килими і декор дають закладу повне право називатися рестораном-музеєм.

Найкращий ресторан української кухні

Одеса

Ресторан української кухні

вул. Гаванна, 7 +380482376946 10:00-00:00 250-300 ₴ kumanets.com.ua instagram.com/kumanets_2001

191


FRATELLI

Одеса

Ресторан національної кухні Італійський ресторан у самому центрі Одеси, який занурює в світ традиційної італійської кухні з першої страви. Меню від шеф-кухаря пропонує багатий вибір: салат із авокадо з тигровими креветками, грибна піца з трюфелевою олією, фуа-гра з грушею і соусом «Марсала», тальоліні з креветкою та каракатицею, щупальця восьминога на грилі з соковитою грушею або пана-кота з сезонними ягодами та фруктами. Ресторан включає вишуканий зал з романтичною обстановкою і затишний дворик зі сходами, прикрашеними діжками квітів. Додатково обладнані дитяча кімната та кімната для дегустації вин.

Найкращий рес­то­ ран національної кухні 2015 Найкращий рес­то­ ран національної кухні

вул. Грецька, 17 +380487384848 пн-пт 09:00-00:00, сб-нд 10:00-00:00 700 ₴ fratelli.ua facebook.com/fratelli.odessa

192

Андрій Соколовський шеф-кухар


Ексклюзивний дистриб’ютор в Україні – КОРПОРАЦІЯ «МІРС» 65012, м. Одеса, вул. Осипова, 37, офіс 551, Тел.: +38(0482) 30-55-08, 30-55-30

mirs.com.ua


Slow Piggy

Одеса

М’ясний ресторан SLOW PIGGY — це стильний ресторан американської й луїзіанської кухні з авторською коктейльною картою й ексклюзивним крафтовим пивом. Тут вам запропонують свинячі ребра в луїзіанському соусі, приготовані в знаменитій техаській коптильні BlackIronBBQ, фірмові Pulled Pork Burger і креольські бургери. На вході чекає головний талісман закладу — кучеряве порося Добряк породи угорська мангалиця, чиє мʼясо вважається дуже корисним і смачним. Усі страви готуються на відкритій кухні, де розташувалися аргентинський гриль парілья, BlackIronBBQ, хоспер і дровʼяна піч для випікання хліба. Ще однією особливістю SLOW PIGGY є щомісячне проведення видовищних змагань із боксу просто в ресторані.

Найкращий м’ясний ресторан

вул. Семена Палія, 103Б +380680111888 11:00-00:00 300 ₴ facebook.com/slowpiggy.sp

194

Ксенія Амбер Бренд-шеф


Брати Гриль

Михайло Серебрін, Дмитро Колбасюк співзасновники

«Брати Гриль» — гастрольний ресторан з атмосферою міста початку ХХ століття. Провідне місце в меню посіли страви, приготовані на відкритому вогні аргентинського гриля. Позиції одеської кухні поповнюються запрошеними шефами. За оригінальною технологією тут готують близькосхідний мʼясний делікатес — пастрому. Атмосферу старої Одеси в інтерʼєрі відтворив дизайнер Денис Беленко, використавши натуральне дерево, камінь, мармур, старовинні панорамні вікна. А люстра з корків від шампанського за формою повторює люстру оперного театру. Вечорами тут звучить піаніно і демонструються чорно-білі фільми.

Найкращий м’ясний ресторан

Одеса

М’ясний ресторан

вул. Дерибасівська, 17 +380675993399 11:00-00:00 320 ₴ facebook.com/bratiagrill

195


Rokka

Одеса

М’ясний ресторан Rokka — це японський мʼясний ресторан, де зустрічаються Захід і Схід, Чоловік і Жінка, стейки та суші. Більшість страв готують на оригінальному японському грилі робата на відкритій кухні. Rokka пропонує новий для Одеси японський стиль прийому їжі izakaya — неформальне спілкування між гостями, під час якого вся їжа ділиться між усіма учасниками застілля. Дотримуючись ресторанних тенденцій, Rokka об’єднав у собі сучасні архітектурні та дизайнерські рішення із затишною й теплою атмосферою. В інтер’єрі використано багато натуральних матеріалів — дерева, каменю. Однією з особливих деталей є шестимет­ рова стільниця з цільної деревини, за якою можуть розташуватися гості.

Анна Марчук управитель

Найкращий м’ясний ресторан

вул. Черняховського, 4 +380487070070 нд-чт 11:00-00:00, пт-сб 11:00-2:00 500 ₴ rokka.od.ua

196

facebook.com/rokka.od.ua


Бар Мідій Kotelok Міське кафе, у якому можна спробувати страви зі свіжих морепродуктів і одеську кухню. Головне час­ тування — казанок мідій Moules Frites з подачею на бельгійський манер. Рапани, цяця, скумбрія на грилі, бельгійські вафлі — усе це також прикрашає меню. Влітку працює відкрита тераса, на якій готують гарячі обіди з димком: рибну юшку, плов із мідіями, паелью, кефаль. А завдяки тому, що працює вікно take away, страви можна взяти з собою. Надія Чебанова, Інтерʼєр від студії kleydesign вінчає стеля, виконана Дмитро Зубов, у вигляді вітража з картиною від Маші Реви. А гоСвітлана Фабрикант ловна особливість — відкрита погляду відвідуваЗасновники ча кухня. Найкраще міське кафе 2016

Одеса

Рибний ресторан

Найкращий рибний ресторан

вул. Садова, 17 +380487366030 пн-чт 9:00-23:00, пт 9:00-00:00, сб-нд 10:00-00:00 300 ₴ facebook.com/kotelokodessa instagram.com/kotelok_mussels_bar

197


Бабель Фіш

Одеса

Рибний ресторан «... фарширована риба — страва, заради якої варто прийняти іудейство». Погоджуючись з Ісааком Бабелем, тут подають виключно правильну одеську кухню. Ставридка, бички, камбала-глоса, чорноморська риба — усе приготовано в кращих традиціях перлини біля моря. Приклад того, як рецепти бабусь та тітоньок-сусідок ретельно доопрацьовані шефами. Ресторан розташувався неподалік Дерибасівської вулиці. Його інтерʼєр продуманий до останньої деталі — приємний текстиль і освітлення, фраже і самобутній посуд. А стіни прикрашають неймовірні картини заслуженого художника і скульптора України Михайла Реви.

Лідія Крапчатова шеф-кухар

Найкращий рибний ресторан

вул. Грецька, 5 +380674888582 10:00-23:00 500 ₴ babelfish.com.ua

198


MAMAN на морі

Тетяна Воропаєва, Олександр Бергарт власники

«MAMAN на морі» — ресторан на березі Чорного моря, де головний акцент зроблено на морепродукти та вечірки. Майже щодня гостей можуть потішити нові музичні групи та ді-джеї. У меню також представлені страви з мʼяса на кшталт кебабу й стейків. Обовʼязково варто спробувати страви з ікрою та тартар з лосося й авокадо, фуа-гра з полуницею і полуничним сорбетом, а також чізкейк з солоною карамеллю. З напоїв пропонують багато варіацій коктейлів з ігристими винами й вермутами. Ресторан займає два поверхи, на другому розташована затишна тераса з чудовим видом на море. Інтерʼєр виконаний у світлих тонах.

Найкращий рибний ресторан

Одеса

Рибний ресторан

пляж Ланжерон, 1 +380981122557 SEA LOUNGE & GRILL

нд-чт 12:00-01:00 пт-сб 13:00-02:00 400 ₴ facebook.com/mamannamore

199


Jardin

Одеса

Рибний ресторан Jardin — це затишний будинок у стилі прованс, який обʼєднав під одним дахом французький шик, італійський темперамент і одеський колорит. Це ресторан для шанувальників страв із риби й морепродуктів. У залі ресторану готують хліб і правильну пасту, для мʼясоїдів — класичні стейки на живому вогні гриля Big Green Egg. Фірмові страви: моцарелла страччателла, чорноморські мідії й сімейна сковорода. Винна карта представлена колекційними марками вин Італії, Франції, Іспанії, Чилі, які гостям допомагає підібрати сомельє. В інтерʼєрі переважають пастельні кремові відтінки, різьблені меблі зі світлих порід дерева, оригінальні скатертини з квітковим принтом. На вікнах — штори з вишуканого текстилю з рослинним орнаментом.

Команда закладу

Найкращий рибний ресторан

вул. Гаванна, 10 +380949524471 12:00-23:00 450 ₴ jardin.od.ua

200

facebook.com/Jardin.od


Frebule Ресторан Frebule створений у  дусі паризького бістро. На кухні використовують локальні продукти й сезонні їстівні квіти, постійно оновлюють винну карту. Обовʼязково варто спробувати тартар із яловичої вирізки з гірчично-карамельним морозивом із родзинками, настояним на копченому віскі, з ферментованим жовтком, з суцвіттями й плодами каперсів, а також заправкою на основі перепелиних Олег Гладченко, жовтків і цибулі-шалот. Інтерʼєр ресторану лаконічВікторія Гладченко, ний і не відволікає від головного — їжі та вина. Ганна Баханько У закладі переважають сіро-кавові відтінки. Атмосзасновники феру створюють приглушене світло, багато свічок і свіжі сезонні квіти. Кожна деталь інтерʼєру і меб­ лів виконана спеціально для цього місця. Ресторан із найкращою винною картою

Одеса

Ресторан із винною картою

б-р Французький, 21 А +380487881668 12:00–00:00 388 ₴ facebook.com/pages/Frebule/1066352576710824

201


R1

Одеса

Ресторан при готелі Смачна їжа, мінімалістичний дизайн, одеська гос­ тинність і привітність — усе це можна легко знайти в ресторані R1, що працює на першому поверсі M1 Club Hotel. Майстерність кулінарів, свіжість південного вітру, відмінний сервіс та легка атмосфера подарують вам смак життя і внутрішнє відчуття свята. Ексклюзивне меню представлено стравами серед­ земноморської та чорноморської кухні. Кожному гос­тю запропонують асорті одеських закусок — форшмак, тюлечка, фарширована риба, ікра з синіх, маринований перець, маринована цибуля і тости. Мінімалістичне оздоблення з дерева, скла і металу, масивні шкіряні й металеві меблі, світло від панорамних вікон з видом на море створюють унікальний простір для відпочинку.

Найкращий ресторан при готелі

б-р Лідерсівський, 1 +380487058874 12:00–00:00 600 ₴ facebook.com/R1restaurant

202

Михайло Калашников шеф-кухар


Amsterdam Hotel & Restaurant

Сергій Філоненко, Надія Малиш шеф-кухарІ

Amsterdam Hotel & Restaurant розташований на центральній вулиці Одеси. Це поєднання готелю й ресторану з європейською та азіатською кухнями. У меню також представлені борщ із чорносливом і печеною картоплею, який подається в хлібі, та традиційна одеська закуска форшмак. Amsterdam Hotel & Restaurant — це поєднання різних страв на будь-який смак із оригінальною подачею. Особливість закладу — велика контактна барна стійка овальної форми. Найбільша з усіх, що є в центрі міста. У ресторані панорамні вікна з чудовим видом.

Найкращий ресторан при готелі

Одеса

Ресторан при готелі

вул. Дерибасівська, 14 +380507324109 24/7 350 ₴ facebook.com/amsterdam.odessa

203


Café de Paris

Одеса

Ресторан при готелі Cafe de Paris — це яскравий ф’южн сучасного одеського життя з елегантною ноткою à la française. Дизайн інтерʼєру розроблений сучасним французьким дизайнером Анною Мусіне. Щоранку з 7 до 11 на гостей чекає сніданок, гідний самого Дюка. У ресторані пропонують широкий вибір страв інтернаціональної й місцевої кухні, чаю і кращих сортів кави, десертів і легких закусок. Рекомендуємо скуштувати чорноморську камбалу, приготовану за класичним одеським рецептом, доповнивши страву келихом легкого білого вина.

Найкращий ресторан при готелі

пл. Катерининська, 4/1 +380487055277 24/7 1000 ₴ facebook.com/lebarcafedeparis instagram.com/lebarcafedeparis

204

Лідія Крапчатова шеф-кухар


просп. Н

5

вул

Саржин Яр

Ботанічний сад

Ботанічний сад

. Бі

ка

вул. Мінсь

лої

вул

івськ а

ськ а ум вул .С ковс

ьког о

9 а ськ кін

Муд

рог о

уш

ава

вул

осл

вул . Ал чев ськ их

вул. Своб

Університет

Зоопарк

цьк а оси он ир

. Яр

Держпром

узвіз

Мая

ськ а

вул

пл. Свободи

ький

ніна

шев

10

14

Вес

вул .М

вул.

ату р іте р

вул .Д ани лев ськ ого

17 18

вди Пра

а

вул .С ум

вул. ури

на

а

вул . Тр

уль т

вул.

. Че рни

сп .

1

вул

пр о

вул. Д аниле всько го

вул

ська

ків вул. Клоч

інк лер

на сміч . Ко вул

ка

ауки

12 вул

Наукова вул тури . Ро вул. Куль ме на Рол лан вського а вул. Даниле

ськ

ліна Баку

7

ківс Клоч

Центральний парк

лівсь Шати вул.

просп. Н

вул.

мів

Дина м

а ційн Авіа вул.

нова Ляпу

ина

15 20 19

ськ а

ауки одська

ор вул. Новг

13

ції

ородська вул. Новг

вул.

Ака

оди

вул. Лерм онто вськ вул. Ч а айков ська

23

Пушкінська

вул.

Центральний ринок

о

ь пан

ськ

а

голя

уш

кін

вул. Го

вул

2

вул. Сумська

Успенський собор

вул. Університетська

ський Шлях вул. Полтав

вул. Клочківська

нська

вул. Благовіще

р. Л

.

вул

Майдан Конституції

Покровський собор

Благовіщенський собор

16

3

вч Ше

Хар

а ежн

бер

а на

ьк ківс

ів

арк

р. Х

а

енк

Історичний музей

вул. Коцарська

узв із Б єлг ор одс ьки й

ва

вул. Рима рська

пров. Кравцова

8

6 21

ра

віна

ажано

пань

ізе

Дар

вул. Б

р. Ло

ан

а

вул

нк

Архітектора Бекетова

11

че

Театр опери і балету

Ше в

ська

ана

вул .

Кло чків

вул. Гірш м

вул .К ир пи чов а

4

вул. Сум

вул.

ська

Сад ім. Т.Г. Шевченка

22

майдан Фейєрбаха

просп. Московський

вул.

вул . Бо гда на

майдан Героїв Небесної Сотні

а тивн пера

Коо

ська

оваль

вул. К

вул. Шота Руставелі

ів

р. Харк

а ежн бер а на зійн а н Гім

а цьк сни ом’я Мал вул.

вул. Пле ха

нівська

Хм ель ниц ько го


ХАРКІВ Кав’ярня some like it hot

1

стор.

208

кондитерська Blackberry

2 209

Міське кафе Городское кафе 16/54

3

210

Паб Ципа Craft Pub

4

211

Black Door Pub

5

212

Пивний ресторан PROBKA resto & music hall

6

213

Шоу-ресторан ALTBIER

7

214

Red Door pub

8

215

СТАРГОРОД

9 216

Бар Benedict Daily Bar

10

217

Moskvich Bar

11

218

12

219

національнА кухня Osteria il Tartufo

М’ясний ресторан Argentina Grill

13

18

Мне бы мяса

14

220

Рибний ресторан BONO

15 221

Ресторан із винною картою Loza Strekoza

16

222

Ресторан при готелі Sky Lounge

17

223

The Terrace

18

224

Заміський ресторан ДубровсЬкий

19 225

Наша дача

20

226

Відкриття року БарДим

21 227

ZUZU brasserie

22

228

Mama Lama

23

229


some like it hot

ХаркІв

Кав’ярня Концепція some like it hot полягає в об’єднанні двох форматів: кав’ярні вдень та бару ввечері. У закладі американо-європейська кухня із широким асортиментом закусок і сендвічів. Фішка закладу — бельгійські вафлі чорного або зеленого кольору. Обов’язковою умовою меню є його регулярне оновлення залежно від сезону та наявності локальних продуктів. Гордість закладу — кавоварка Sanremo Opera — єдина модель в Україні. Some like it hot — оригінальна назва фільму «У джазі тільки дівчата». Деталі інтер’єру — чорно-білі кольори й лаконічний дизайн, цитати на кавових склянках, візитівках і настінних постерах — підкреслюють атмосферу легендарного фільму.

Дар’я Сухініна управитель

Найкраща кав’ярня

вул. Сумська, 71 +380987171616 пн–чт 9:00–23:00, пт–сб 9:00–01:00, нд 10:00–23:00 170 ₴ facebook.com/hotcoffeebar

208

Ірина Микитюк, власник


Blackberry

Дмитро Борисов, Армен Серопян, Олександра Мазуріна, Саркіс Серопян Співзасновники

Кондитерський шоу-рум Blackberry by Dmitry Borisov розташований у самому центрі Харкова. Концепція закладу продиктована філософією ягідного бренду — це демонстраційний зал із можливістю дегустації ексклюзивних десертів. Особливою популярністю в гос­тей користуються: грейпфрутовий кейк «Фреш», кейк «Фруктовий вибух» на основі 5 екзотичних фруктів, ніжний ягідний чізкейк. Представлений величезний вибір ягідних гімовів на основі 100% пюре ягід. Blackberry by Dmitry Borisov виконаний у лаконічному сучасному стилі з використанням металу, дерева, бетону і скла. Яскравими ягідними акцентами виступають панно на стінах шоу-руму, що є ще й фотозоною для гостей закладу.

Найкраща кондитерська

ХаркІв

Кондитерська

пл. Конституції, 1 +380680150101 9:00-21:00 100 ₴ blackberrycake.com.ua facebook.com/showroomblackberry

209


Городское кафе 16/54

ХаркІв

Міське кафе Кафе великого міста, де сніданки тривають цілий день. Тут пропонують страви американської, ізраїльської, турецької та китайської кухні. Кондитерська вітрина не менш цікава: наполеон, чізкейк, меренга, італійський панфорте, бельгійський трюфель, брауні з солоною карамеллю ... Але найпопулярніший сніданок — яйця пашот під сирним соусом з сьомгою домашнього посолу, тостами і салатом в медово-гірчичній заправці. Кафе розташоване в будівлі зі шпилем, звідки з панорамних вікон відкривається вид на центр міста. У дизайні використано картини відомого українського художника, що працює в стилі синтетичного живопису.

Найкраще міське кафе

пл. Конституції, 2/2 +380634032515 пн-сб 08:00-23:00, нд 10:00-23:00 220 ₴ firstline.in.ua/kharkiv/cafe/cafe1654

210

Олег Зуєв шеф-кухар


Ципа Craft Pub

Діма Таукішев бренд-шеф мережі закладів «Ципа»

Ципа Craft Pub — це посольство гуцульської крафтової пивоварні «Ципа» у Харкові. На гостей тут чекають 30 сортів пива, під кожен з яких готують оригінальну страву традиційної гуцульської кухні. У пабі можна пообідати, повечеряти та навіть випити кави. Асортимент пива регулярно оновлюється. У закладі проводять інтерактивні зустрічі з кухарями-експертами пивоварень, де шляхом дегустації руйнуються або перевіряються пивні міфи. Завдяки застосуванню в інтер’єрі природних матеріалів — дерев’яних меблів та барної стійки з грубого каменю та дерева — тут панує атмосфера затишку й комфорту.

Найкращий паб

ХаркІв

Паб

вул. Сумська, 25 +380678083377 пн–чт 12:00–23:00, пт 12:00–01:00, сб 16:00–01:00, нд 16:00–23:00 205 ₴ facebook.com/tsypakyivpub

211


Black Door Pub

ХаркІв

Паб Black Door Pub — пивний паб, який міститься поблизу БЦ «Капіталіст». У пабі 12 кранів найкращого крафтового пива, також є пляшкове пиво. Гостям радять скуштувати хот-дог Red Door, хумус із овочами, салат «Кім Чен Свін». Понад усе тут шанують українське крафтове пиво від пивоварень «Ципа», Varvar, Mad Brewlads, White Rabbit, De Molen і K&F Brewery. Для тих, хто хоче чогось більш цікавого й насиченого, є імпортний крафт із Європи і США. Інтер’єр просторого приміщення виконаний у традиційному барному стилі. В оформленні використано теплі пісочні й коричневі відтінки, масивні меблі та оздоблення з натурального дерева темних порід.

співвласники

Найкращий паб

пров. О. Яроша, 18г +380956594466 нд–ср 13:00–00:00, чт 13:00–02:00, пт-сб 13:00–04:00 400 ₴ facebook.com/blackdoorpub.kh instagram.com/blackdoorpub.kh

212

Олександр Сєдов, Світлана Марченко, Іван Александров


PROBKA resto & music hall

Олександра Рудь власниця

PROBKA resto & music hall — концептуальний пивний ресторан із власною пивоварнею, подієвим наповненням і концертними програмами. У меню представлені страви авторської, європейської та традиційної «пивної» кухні, з яких варто спробувати філе-міньйон з вишневим demi-glace, салат з печеним гарбузом, буряком і сиром фета, суп фо з качкою, пастрому з телятини з гарбузом і мусом з блакитного сиру, дораду на пару. Два великі зали вміщають 500 осіб і відрізняються оформленням. Перший присвячений легендам світового року й розписаний портретами відомих музикантів, другий — зал сучасного українського року.

Найкращий пивний ресторан

ХаркІв

Пивний ресторан

вул. Сумська, 3 +380991217070 цілодобово 300-350 ₴ probka.ua facebook.com/probkaua instagram.com/probkaua

213


Шоу-ресторан ALTBIER

ХаркІв

Пивний ресторан ALTBIER — ресторан зі своєю пивоварнею, у якій працюють професіонали під чуйним керівництвом пивовара з Чехії — Лібора Чеха. Фірмова страва — «Окорок індички», приготований за авторським рецептом шеф-кухаря. До фірмових страв пропонують і відповідні напої — кожен із сортів пива ALTBIER зварений за авторськими рецептами з імпортної сировини на чеському обладнанні. Ресторан міститься в приміщенні відреставрованої історичної памʼятки «Сумський ринок» і приваблює своєю презентабельністю. Інтерʼєр закладу вишуканий і елегантний, оформлений у сучасному стилі.

Найкращий пивний ресторан

вул. Культури, 8 +380977272727 12:00-06:00 350 ₴ altbier.com.ua

214

Максим Степаненко шеф-кухар


Red Door pub

Олександр Сєдов Пивний сомельє, Співвласник

Red Door Pub — це новий щабель крафтової революції в Харкові: 20 кранів смачного крафтового пива і понад 100 видів імпортного пляшкового пива з усього світу. У меню — фірмова піца, салати, основні страви та пивні закуски. Гостям пропонують 10 видів фірмової піци, приготованої з повагою до неаполітанської класики. Також щомісяця можна спробувати нову експериментальну піцу. Інтерʼєр виконаний у дусі класичних американських барів, де завжди звучить класика року й можна розташуватися з друзями за восьмиметровою барною стійкою.

Найкращий пивний ресторан

ХаркІв

Пивний ресторан

вул. Гоголя, 2А +380660706552 13:00-4:00 120 ₴ facebook.com/reddoorpub.kh

215


СТАРГОРОД

ХаркІв

Пивний ресторан «Старгород» — чеська пивоварня, яка обʼєднала класику пивоваріння Чехії, Німеччини, Австрії та Бельгії. До автентичного чеського пива, яке вариться на європейському обладнанні і під контролем Празького інституту пивоваріння, тут пропонують фірмові чеські страви, адаптовані під місцевий колорит: коліно, мʼясну сковороду по-старгородськи, пивний набір з ковбасок, крилець, копчених ребер, смаженого сиру в паніровці, картоплі та грінок, а також традиційний гуляш і ковбасну тарілку. Щовечора тут можна послухати живу музику або подивитися футбольні матчі на великих екранах.

Найкращий пивний ресторан

вул. Лермонтовська, 7 +380957009030; +380577009030 цілодобово 250 ₴ stargorod.net facebook.com/stargorod.brewery

216

Ігор Гуменний Президент проекту

instagram.com/stargorod_kharkov


Benedict Daily Bar

Сергій Дугін старший бармен

Benedict Daily Bar — бар нового формату, розташований у самому центрі Харкова. У меню — стара добра коктейльна класика часів Джеррі Томаса й авторські розробки, страви європейської, американської та східної кухні. Гостям тут запропонують гастрономічні пари (страву та коктейль): каре ягняти і Fernet coctail, севіче і La Perla, асорті з тапас і Dry Martini, фірмовий салат і хот-дог Benedict, а в коктейльній карті рекомендують розшукати Penicillin, Boulevardier, Cranberry Sour, Pikeʼs Ears і Wild Honey. У барі панує атмосфера безперервного джазу, фанку та чорно-білих мультфільмів про моряка Попая, в оточенні книг з історії коктейлів, вінтажного програвача й старих вінілів.

Найкращий бар

ХаркІв

Бар

вул. Сумська, 80 +380674721888 нд-чт 13:00-02:00, пт-сб 13:00-04:00 250 ₴ benedictbar.com

217


Moskvich Bar

ХаркІв

Бар Moskvich Bar — бар «на всю котушку». Справжній улюбленець Харкова, розташований на головній вулиці міста. У меню переважають страви американської та паназійської кухні, а також авторські й класичні коктейлі, що вже стали легендою: Basil Beauty, Passion Zombie, Chocolate Mint і Gin-Tonic. У меню бару — найбільша колекція джинів у місті. Бар розділений на два зали, один із яких прикрашає довга барна стійка під стильними абажурами. А ось другий зал ідеально пасує для веселих посиденьок за столиками й на диванах, а також для любителів потанцювати під музику найкращих світових ді-джеїв.

Найкращий бар

вул. Сумська, 19 +380577581261 пн-чт, нд 17:00-02:00, пт-сб 17:00-06:00 310 ₴ www.moskvichbar.com facebook.com/moskvichbar

218

Максим Степаненко шеф-кухар

instagram.com/moskvichbar


Osteria il Tartufo

Сальваторе Лео шеф-кухар

Osteria Il Tartufo — це гастрономічний острівець Італії у вигляді маленького домашнього ресторану, кухню якого очолює шеф Сальваторе Лео. Вишуканість страв у авторському виконанні не залишить байдужими навіть найвибагливіших гурманів. Гостям радять скуштувати фірмову пасту й ризото з чорним трюфелем, які подаються в сирній голівці. Також можна спробувати дегустаційні сети з риби або трюфеля. Затишна італійська гавань у самому серці галасливого міста, з прекрасними пейзажами Соренто, мʼякими й комфортними меблями і теплим приглушеним світлом. Ресторан має веранду, виконану в італійському стилі, яка приймає гостей цілий рік.

Найкращий ресторан національної кухні

ХаркІв

Ресторан національної кухні

вул. Культури, 20В +380577020703 10:00-23:00 500 ₴ iltartufo.com.ua

219


Мне бы мяса

ХаркІв

М’ясний ресторан Стейк-бар «Мне Бы Мяса» — маленький і дуже затишний мʼясний ресторан у самому серці Харкова. У меню багато стейків з українського мʼяса. Для гостей готують знаменитий стейк-томагавк — найбільший із представлених стейків, пікантний пепер-стейк, медальйони з соусом дорблю і цибулевим мармеладом, язик на грилі з осінніми овочами, качину ніжку з карамелевими яблуками і обов’язково вершковий суп з мідіями та рапанами. Інтер’єр м’ясного бару дуже спокійний і спонукає приємно провести час у невеликій компанії. Уся увага спрямована на страви, які тут готують і, звичайно ж, на посуд, на якому їх подають.

Тетяна Гутарева шеф-кухар

Найкращий м’ясний ресторан

вул. Сумська, 72 +380987000199 11:00-23:00 350 ₴

220

@mnebymyasa


BONO

Алла Герко шеф-кухар

Найкращий рибний ресторан

Bono — затишний рибний ресторан, у якому можна відпочити, насолоджуючись кулінарними шедеврами, відсвяткувати, провести ділову зустріч або просто поснідати. Ресторан поєднує в своєму меню страви європейської та середземноморської кухні — рибу, креветки, гребінці, устриці, а також вишукані десерти від шеф-кондитера. Гостям запропонують ніжне філе чорної тріски з банановим пюре, щупальця восьминога з лимонним ризото, салат із далекосхідним крабом, яйцем пашот і соусом з ікри тобіко, а також карпачо з доради з лимонним мусом під горіховою заправкою. Заклад зоновано, тому кожен гість зможе вибрати для себе максимально комфортне місце: диванну зону із затишними мʼякими меблями, демократичну зону з напівкруглими кріслами, зону для курців або літній майданчик.

ХаркІв

Рибний ресторан

вул. Дерев’янка, 7А +380577175778 24/7 800 ₴ bono.kharkov.ua

221


Loza Strekoza

ХаркІв

Ресторан із винною картою Loza Strekoza — це винний бар, де повною мірою розкривається культура вживання вина. Представлена кухня — авторська з середземноморськими акцентами. У меню майже до кожної страви вказані рекомендовані вина. Тартар із теплим моле щодня завойовує серця гостей Loza Strekoza. Також обовʼязково варто спробувати зелений салат із козячим сиром й заправкою з горіхів і маракуї та морквяний торт. В інтерʼєрі переважають піщані й блакитні відтінки, на стінах — дзеркала в рамах і абстрактні картини, безліч зелених рослин і дерева. Loza Strekoza — це місце, де кожна деталь зачаровує своєю прос­ тотою.

Богдана Паламарчук Засновниця, Власниця

Ресторан із найкращою винною картою

пров. Театральний, 11/13 +380958339991 9:00-23:00 250 ₴

222

facebook.com/lozastrekoza


Sky Lounge

Артем Бутко шеф-кухар

Ресторан Sky Lounge — це чудова можливість насолодитися панорамою Харкова. Окрім страв європейської кухні в ресторані представлене паназійське меню та японське меню з елементами молекулярної кухні. Обовʼязково скуштуйте обсмаженого лосося татакі з соусом із огірка та коріандру, сібаса, фаршированого диким рисом, з мідіями і бебі-овочами, бургер «Бань-Бао» з пастромою й креветковими чіпсами, а також авторське морозиво зі смаком сиру дорблю. Родзинкою інтерʼєру Sky Lounge є зоряне небо з численних ламп, чиє приглушене розсіяне світло допоможе розслабитися й відволіктися від буденної метушні. Світові стандарти ресторанного сервісу і високопрофесійне обслуговування — це те, що чекає тут на кожного гостя.

ХаркІв

Ресторан при готелі

Найкращий ресторан при готелі

пр-т Незалежності, 2, Premier Palace Hotel Kharkiv +380577664532 14:00-02:00 710 ₴ kharkiv-palace.phnr.com/sky-lounge facebook.com/SkyLounge.Kh

223


The Terrace

ХаркІв

Ресторан при готелі The Terrace — це гриль-ресторан із величезною відкритою терасою і відкритою кухнею, де шеф-кухар зможе особисто порекомендувати страву з меню. Тут запропонують свинячі ребра в соусі з американського віскі Jack Danielʼs з картопляними крокетами і гострим ананасом, маринованим у прянощах, солоні ліниві вареники з пюре з солодкого гарбуза, крокетами з індички і сушеними маслинами, тартар із норвезького оселедця з кашею з бородинського хліба, крем-сиром і яйцем пашот. З вікон гриль-ресторану The Terrace відкривається чудовий вид на центральну площу Харкова. Інтерʼєр ресторану нагадує корабель: деревʼяна підлога, комфортні меблі з ротангу, а навколо — пальми й фікуси, які додають цьому місцю особливого затишку й невимушеності.

пр-т Незалежності, 2, Premier Palace Hotel Kharkiv +380577664919 13:00-00:00 590 ₴ kharkiv-palace.phnr.com/terrace-grill

224

www.facebook.com/terracekharkiv

В’ячеслав Москвин шеф-кухар

Найкращий ресторан при готелі


Дубровський

Марина Колесник шеф-кухар

Ресторан-курорт «Дубровський» розташований в одному з наймальовничіших місць — на березі річки Харків. У меню представлена європейська, українська, а також японська кухня. Основна частина страв готується з локальних продуктів, вирощених на власній фермі. Гостям рекомендують спробувати молодого баранчика, приготованого на рожні, фірмову качку зі сливами або сібаса, запеченого в солі, для вегетаріанців — гриби шіїтаке з пюре з батату і портобелло. Тут все продумано до дрібниць: в основному залі ресторану є камін, панорамні вікна, затишні альтанки на березі річки і найкраща видова тераса.

Найкращий заміський ресторан

ХаркІв

Заміський ресторан

вул. Кромська, 75А +380678110202 пн 13:00-23:00, вівт-нд 11:00-23:00 800 ₴ dubrovsky.com.ua

225


Наша дача

ХаркІв

Заміський ресторан «Наша Дача» — заміська садиба для всієї родини. У меню пропонують автентичну європейську, українську та італійську кухню. На дачній кухні печеться хліб і готується паста, вʼяляться помідори й маринується перець, випікається піца і оброб­ ляються лобстери, збивається крем для тортів, на відкритому вогні смажиться мʼясо й щоліта вариться дачне варення. Фірмова страва — качина ніжка на кремі з печеного гарбуза з картоплею і грибами шіїтаке, фірмовий напій — домашня нас­то­янка на чорноплідній горобині. Інтерʼєр оформлений у стилі дворянської садиби, наповненої яскравими барвами й різноманітними акцентами у вигляді масивних люстр та картин.

Найкращий заміський ресторан

вул. Батумська, 4А +380501085870 пн 13:00-00:00, вівт-нд 10:00-00:00 660 ₴ firstline.in.ua/kharkiv/restaurant/nasha-dacha

226

Команда закладу


БарДим

Олена Черненко УПРАВИТЕЛЬ

Гастрономічна бар-кальянна «БарДим» об’єднує в собі бар із авторськими коктейлями і кальяни з різних сортів арабського тютюну. Тут представлена гостра та пряна паназійська кухня з власними європейськими допрацюваннями класичних страв. Обов’язково варто спробувати бургер «Бань Бао», який готують з парової булочки бань бао, нагрітої на грилі, пряної свинини тасю, домашніх маринованих овочів і зелені. У «БарДим» можна зайняти місце в основному залі в марокканському стилі, за барною стійкою у стилі ар-деко і з приглушеним світлом або на терасі, де багато зелені, дерева та автентичних образів Сходу.

Відкриття року

ХаркІв

Відкриття року

вул. Римарська, 8А +380993144000 нд-чт 11:00-02:00 / 11:00-06:00 250 ₴ facebook.com/bardymkharkov

227


ZUZU brasserie

ХаркІв

Відкриття року ZUZU brasserie — місце, де поєднано ресторан, пекар­ ню, бар і кав’ярню. У меню представлені серед­ земноморська, європейська, середньосхідна та азіат­ська кухні, переосмислені хіти світової ресторанної та вуличної їжі. В основі концепції — ідея share&care, коли панує атмосфера вечері кола близьких друзів. Свіжий хліб власної випічки на вітрині, авторські коктейлі та кава, для приготування якої використовується суміш із восьми сортів арабіки — це те, що варто скуштувати в ZUZU. Заклад розташований на місці книгарні, яка існувала в 60-ті роки минулого століття. Інтер’єр розроблений у сучасному стилі в поєднанні з автентичними деталями: великими вікнами, плитковою підлогою та кам’яною кладкою.

Дмитро Запорожець засновник First Line Group сім’ї ресторанів та готелів

Відкриття року

площа Конституції, 2/2 +380731246824 пн-сб 08:00–23:00, нд 10:00–23:00 400 ₴ facebook.com/zuzu.brasserie

228

instagram.com/zuzu_brasserie


Mama Lama

Олександр Білодід шеф-кухар

Mama Lama — ресторан про любов, турботу про гос­ тей і їхнє здоровʼя, яка досягається за рахунок правильних смачних страв і уважного обслуговування. Формат casual dining — демократичний за стилістикою й ціновою політикою. У меню страви європейської кухні, які змінюються за принципом сезонності локального продукту. Унікальні кондитерські вироби власного виробництва та авторські десерти складають повноцінну десертну карту, яка є візитівкою закладу. Приміщення ресторану переходить у магазин, який створений у тій самій стилістиці. В основі концепції інтерʼєру — обʼєднання традицій та інновацій. Це — поєднання елементів еко-стилю (натуральне дерево, камінь, живі рослини) з елементами урбаністичного середовища.

Відкриття року

ХаркІв

Відкриття року

вул. Гуданова, 4/10 +380577174343 пн–сб 8:30–23:00, нд 9:30–23:00 250 ₴ facebook.com/mamalama.kh

229


Старий ринок Костел пресвятої діви Марії

вул. Трин іта

рська

Покровський собор

5

вул. Круш ельн ицьк ої

пл. Р и

нок

вул. Лесі Ук

раїнки

вул.

ча кеви

іц пл. М

вул.

Мель

ничу

Філармонія

Леся

ка

3

вул. Мих айл а Гр уше всь кого

Івано-Франківська ОДА

вул. Ратуша

пл. Р инок

вул. Гали ць

Собор Святого Воскресіння

Вірм

вул. Ш

ка

нок

пит аль на

енсь ка

ети ерем

цьког о

пл. Р и

Шепти

Курб аса

ул. Миха йла Груш евського

вул. Не залежн ості

1

вих С

тріль ц

ів

2

Мельни ка

Січо

4

вул. Анд рія

вул.

вул. Ш ашкев ича

Майд ан

вул


Івано-ФранкІвськ

Кондитерська Delikacia

1

стор.

232

Кафе-пекарня Марше

2 233

Міське кафе UrBan Space 100

3

234

4

235

українськА кухня Грибова Хата

національнА кухня FabBrica

5 236

231


Delikacia

Івано-ФранкІвськ

Кондитерська Delikacia — це атмосферна французька кафе-кондитерська, яка міститься в невеликому затишному дворику. Для приготування десертів тут використовують класичні французькі технології та якісну натуральну сировину. Саме тому десерти у Delikacia — це завжди безкомпромісно смачно. Щодня тут створюють солодощі та працюють над кожним тістечком для отримання вишуканого смаку й досконалої форми. У Delikacia стриманий і вишуканий інтерʼєр, тут зручно зустрічатися з друзями або працювати.

Аліна Токміленко співвласниця мережі,

Оксана Камінська операційний директор

Найкраща кондитерська

вул. Незалежності, 20 +380681176070 пн-пт 7:45–22:00, сб-нд 9:00–22:00 110 ₴ facebook.com/Delikacia

232

Олена Жаботинська бренд-шеф мережі «23 ресторани»


Марше

леся дудка технолог

Пекарня «Марше», де народжується духмяний, корисний та смачний хліб, розташована в самому центрі міста. У концепції закладу — поєднання найкращих традицій минулого й провідних технологій майбутнього. Хліб готують із відбірних, якісних інгредієнтів, застосовуючи французьку технологію випікання на заквасці. Хліб тут не тільки неймовірно смачний, а і справді корисний. У «Марше» також є вишукані круасани з легкого листкового тіста, різноманітне печиво та інші смаколики, до складу яких входить натуральне масло. Окрім власної випічки, в пекарні також є цікаві крафтові продукти локальних виробників. Суворе дотримання технологій приготування, випікання хліба та інших хлібобулочних виробів є головною перевагою ремісничої пекарні «Марше».

Найкраща кафе-пекарня

вул. Січових Стрільців, 52 +380504334666

Івано-ФранкІвськ

Кафе-пекарня

8:00-20:00 300 ₴ facebook.com/bakery.marche.if

233


UrBan Space 100

Івано-ФранкІвськ

Міське кафе Urban Space 100 — ресторан, 80% чистого прибутку якого йде на реалізацію громадських проектів, що розвивають міське середовище Івано-Франківська. У меню переважають страви сучасної європейської кухні в поєднанні з домашніми стравами і фірмові десерти з кондитерської Delikacia. Тут можна спробувати кускус із куркою та яблуком, японський рамен з телятиною, норі і шіїтаке. Особливістю інтерʼєру є принцип відкритості й комфорту: великі панорамні вікна, відкрита кухня і барна стійка — гості можуть спостерігати за процесом приготування, перебуваючи в залі.

Катерина Федорчак cу-шеф

Найкраще міське кафе

вул. Грушевського, 19 +380666338882 06:00-23:00 160 ₴ urbanspace.if.ua/uk facebook.com/urbanspace100

234

Оксана Леськів управитель

instagram.com/urban_space_100


Грибова Хата

Михайло Гросуляк засновник

Колоритний ресторан пропонує гостям не тільки смачні страви, а й можливість познайомитися з україн­ськими традиціями. Особливу увагу варто приділити стравам, приготованим у печі «пʼєц». У ній випікають хліб, коптять ковбаси, запікають гуцульський борщ у хлібі. Популярною є також страва «Чорний баранець» із мʼяса молодого баранчика під солодким соусом з квасу, а з десертів — карамельно-шоколадний торт «Чорна гора». Під час будівництва ресторану використовували технологію Гауді — жодних прямих ліній і кутів. Але особлива гордість закладу — стародавні предмети побуту, які перетворили ресторан на справжній музей української історії.

Найкращий ресторан української кухні

с. Поляниця, Урочище Вишня, 8а +380672086878, +380672086828 12:00-23:00

Івано-ФранкІвськ

Ресторан української кухні

206-218 ₴ samogon.org/grybova_hata facebook.com/grybovahata

235


FABBRICA

Буковель

Ресторан національної кухні Гордість Fabbrica — піч ручної роботи від фірми італійця Стефано Ферари і ручний млин австрійця Дітера Вальднера, завдяки якому у закладі щодня мелють свіже борошно. Експериментів тут не бояться: ресторан пропонує нові страви на перетині культури приготування італійської кухні та унікальності свіжих локальних продуктів. Фірмова страва — піца Fabbrica у вигляді шестикутної зірки з вʼяленою телятиною, помідорами, моцарелою і томатами конкасе. Особливої атмосфери і комфорту закладу надають натуральні матеріали в оформленні та великі панорамні вікна з видом на місто.

Найкращий рес­то­ран націо­ нальної кухні

вул. Вірменська, 1 +380955969890 12:00-23:00 125 ₴ facebook.com/FabbricaIF

236

Олена ЖаботинськА бренд-шеф


Ужгород кондитерська Folks

стор.

239

ЗапорІжЖЯ Street-food Майстерня Пончиків

240

Заміський ресторан Monica Bellucci

241

242

243

244

Хмельницький українськА кухня Ресторація Шпігеля

ТернопІль українськА кухня Музейний ресторан «Старий млин»

Кваси пивний ресторан «Гагарін та Бокораш»

238


Folks

Володимир Голод співзасновник та ідеолог

Сергій Голод співзасновник та управитель

У Folks гостям дарують відчуття свята щодня. Ключ до цих емоцій — любов, продукт і атмосфера зак­ ладу, яка добре передана в інтер’єрі. Варто підкреслити, що десерти тут подають дуже вишукано й красиво. При нагоді завітайте сюди на чашечку кави й ванільну пана-коту з малиновим конфітюром або мусовим тортом. Колірна гама й настрій Folks, які асоціюються з ігристим вином, розроблені дизайн-бюро the. MON. Для стін були спеціально створені мармурові шпалери, що нагадують піну, а золотисті світильники — бризки та бульбашки. «Смачні» деталі лимонного, полуничного і мʼятного кольору завершують цю концепцію.

Найкраща кондитерська

УЖГОРОД

Кондитерська

вул. Ференца Ракоці, 12 +380503124488 пн-чт 8:00-20:00, сб-нд 9:00-20:00 100 ₴ facebook.com/folks.patisserie instagram.com/folks_patisserie

239


Майстерня Пончиків

ЗапорІжЖЯ

Street-food «Майстерня Пончиків» — точка гарячого солодкого стріт-фуду. Назва говорить сама за себе — тут готують смачні пончики з різними додатками й топінгами. Тут пропонують якісний продукт, адже унікальна суміш для пончиків сумлінно розроблялася фахівцями протягом року. Продукт готують на найкращому європейському обладнанні. У меню також є морозиво, а серед напоїв — кавові мікси та чай.

Найкращий street-food

б-р Шевченка, 23 +380977231183 пн–чт 08:00-10:00, пт 10:00-20:00, сб–нд 09:00-20:00 50 ₴ facebook.com/majsternya.ponchikiv

240

Команда закладу


Monica Bellucci

Олександр Бобір шеф-кухар

Monica Bellucci — це заміський ресторан, розташований в екологічно чистому районі з мальовничими краєвидами. У меню — страви європейської, італійської і середземноморської кухні. Гостям у ресторані запропонують фірмові страви: філе тунця в панко з цибулевим варенням і соусом тонкацу, підкопчену форель із картопляно-шпинатним салатом і гремолатою, філе теляти в панчеті з полентою гриль, тріску в землі з гороховим мусом, а також фірмові пасти власного приготування. На десерт подають міланський вершково-ягідний десерт, фірмовий чізкейк з ягідною еспумою. У закладі готують італійські лікери та лімончелло, настоянки і крафтові чаї. Тепла гама кольорів, натуральні поверхні і декоративна кладка — усе це підкреслює стиль італійської провінції.

Найкращий заміський ресторан

ЗапорІжЖЯ

Заміський ресторан

вул. Санаторна, 27 +380504641964 10:00-23:00 300 ₴ mbcafe.com.ua

241


Ресторація Шпігеля

Хмельницький

Ресторан української кухні «Ресторація Шпігеля» — колоритний ресторан української кухні, розташований у старовинному особняку єврейського нотаріуса Ісаака Шпігеля. Цегляна будівля початку XX століття є памʼяткою архітектури й однією з визначних памʼяток сучасного Хмельницького. Меню закладу складається з класичних страв української кухні в авторському трактуванні шеф-кухаря. Рекомендуємо скуштувати телячі щоки у винному соусі, голубці з кроликом і перловкою, суп журек. Інтерʼєр ресторану оформлений предметами старовини та забраними в рами документами, які колись візував власник будинку.

Найкращий ресторан української кухні

вул. Володимирська, 63 +380673100093 пн-чт 9:00–23:00, пт 9:00-23:00 350 ₴ facebook.com/restoraciaspigel

242

Володимир Діль власник


Музейний ресторан «Старий млин»

Михайло Гросуляк засновник

Музейний ресторанний комплекс, який не має аналогів у всьому світі. У меню переважають страви української кухні, які готуються за давньою рецептурою. Наприклад, зелений борщ із кропивою, зварений на вершках, який подадуть у спеченому на дровах хлібі. Тут також можна скуштувати лавандову раф-каву та фірмові настоянки. Ресторан вабить гостей своїм інтерʼєром, оформленим у стилі українського кантрі, і музейними експонатами, яких тут понад 3000. Основою будівлі послужив старий фундамент парового млина, а для відновлення були використані конструкторські особ­ливості робіт Антоніо Гауді.

Найкращий ресторан української кухні

ТернопІль

Ресторан української кухні

вул. Бродівська, 1а +380352519555 11:00-23:00 196-200 ₴ samogon.org/stary_mlyn

243


«Гагарін та Бокораш»

Кваси

(Закарпатська обл.)

Пивний ресторан Концепцію тематичного закладу «Гагарін та Бокораш» побудовано на легенді про дружбу місцевого жителя Бокораша і космонавта Юрія Гагаріна. Відвідувачі пабу-ресторану можуть спостерігати за процесом виробництва свіжого пива на німецькому обладнанні Braumeister із використанням відбірного солоду, хмелю і дріжджів із Німеччини та Чехії. У меню представлені страви багатої закарпатської кухні, великий вибір закусок до пива. Також є оригінальна подача страв у тюбиках, стилізованих під космічну їжу. У барному меню — гуцульські настоянки, закарпатські паленки та фірмове пиво «Ципа». Ресторан має два зали, терасу й дегустаційний винний зал.

Найкращий пивний ресторан

Закарпатька обл., Рахівський р-н., с. Кваси, вул. Центральна, 163 +380671082400 10:00-23:00 160 ₴ facebook.com/GagarinTaBocorash

244

Юро Гафіяк головний пивовар


Савва Лібкін Ресторатор, візіонер премії Успішний український ресторатор з 24-річним стажем. Засновник компанії «Ресторани Савви Лібкіна». Власник ресторанів «Дача», «Компот», Tavernetta, «Стейкхаус. М’ясо та вино», «Стейкхаус», «Риба у вогні» в Одесі і Києві, колумніст, автор бестселерів «Моя одеська кухня» і «Одеське застілля від Привозу до Дерибасівської». Савва Лібкін — один із тих, хто поклав початок якісним змінам і новаціям у ресторанній індустрії України. Його знання, досвід і професіоналізм лягли в основу філософії ведення бізнесу і становлення нових українських ресторанних брендів. Савва Лібкін підтримує і розвиває ресторанну індустрію країни не тільки з практичного, а й з ідеологічного боку. З моменту заснування та протягом вже п’яти років існування Національної ресторанної премії СІЛЬ ® Савелій, будучи візіонером Премії, сприяв становленню, якісній організації та популяризації заходу. Обраний вектор розвитку і його підтримка стали запорукою того, що в короткі терміни Національна ресторанна премія СІЛЬ ® стала головною подією ресторанної індустрії країни.

«У Національній ресторанній премії СІЛЬ® важливо тримати фокус, удосконалювати систему оцінки закладів і не намагатися сподобатися всім. «Провал року» з врученням чорної сковорідки — одна з можливих номінацій премії найближчого майбутнього. Бажаю всім тримати свій фокус, не збиватися з дороги, не піддаватися миттєвим спокусам і розвивати в нашій країні ресторанний бізнес, роблячи її привабливішою».

246


Ресторан «Дача» Одеса «Дача» — це ресторан класичної одеської кухні, розташований на Французькому бульварі у старовинному будинку, який колись належав відомій балерині. Тут до обіду на стіл, вкритий ситцем у дрібну квіточку, дбайливо подають холодну окрошку та ікру з синеньких. Тут, розвалившись на сонці, солодко сплять товсті дачні коти. Тут, на «Дачі», живе ліниве одеське літо. Очищена від хребтиків тюлечка тане в роті, свіжозварена на вогні юшка з чорноморської риби наповнює сад апетитним ароматом, а мініатюрні, розміром з мізинчик, налисники закохують у себе до безтями. «Дача» — це двовікова історія гостинності та традицій класичної одеської кухні, приготованої без примх, але зі знанням справи.

Французький бульвар, 85, корпус 15 +380674811430 10:00-23:00 600 ₴ dacha.com.ua facebook.com/pg/Dacha.Restaurant instagram.com/restaurant.dacha

247


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017

Микола Голотін Ресторатор, співвласник і власник закладів Parovoz Speak Easy, Under Wonder, «Оливка»

«Формула успіху: якісна, смачна їжа без будь-яких компромісів, щиро гостинний, доброзичливий сервіс, плюс повага до своїх співробітників, плюс дотримання обраної концепції без відхилень на «модно», але з урахуванням нових тенденцій у кулінарії. Для того, щоби завоювати гостя, потрібно завжди намагатися бути на висоті в усьому. В якості їжі, в подачі, в обслуговуванні. Ресторан повинен бути щирим, смачним, не нудним, доброзичливим і професійним. До того ж щодня, без винятків. У нашому випадку ще й 24  години на добу. У ресторані не буває дрібниць. Важливо все: і їжа, і чистота в залі і на кухні, і настрій персоналу. Гість обов’язково помітить і оцінить, що в цьому ресторані всі викладаються на 100%, щоб зробити його перебування максимально комфортним. Важливо мати зворотній зв’язок із гостями, тримати руку на пульсі ресторанного життя, щоб бути цікавим відвідувачам, незважаючи на відкриття великої кількості нових закладів. Не зловживати лояльністю гостей. Зрештою, вони платять гроші і не зобов’язані бути лояльними до «косяків» ресторану. І розвиватися, не застрягти в минулому — теж важливо».

248


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017

Олексій Нілов Головний редактор журналу L’Officiel Hommes Ukraine, автор проекту Gourmet

«Я глибоко переконаний, що основа любові до ресторану — стабільність. Передусім — у якості та смаку їжі. Далі йдуть бездоганний сервіс (як мінімум — ненав’язливий, без зайвої метушні) і інтер’єр — затишок і комфорт. У ресторанах ми проводимо ділові зустрічі, святкуємо сімейні події, влаштовуємо побачення, тому настільки важливі атмосфера і хороший смак».

249


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017

Олексій Дмитрієв Керівний партнер і шеф-сомельє ресторану Bernardazzi wine & music restaurant

«Щоби завоювати любов гостя і зробити його постійним клієнтом, потрібно бути з ним максимально чесним. Щиро прислухатися до його побажань і зауважень, намагатися здивувати його щоразу, не думати, що сталість дає нам привід розслабитися і пропонувати завжди одне й те ж. Постійний розвиток — ключ до успіху».

250


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Руслан Буряк Ресторатор, власник ресторану «Миші Бляхера» і кав’ярні DoubleDecker

«Універсальної формули успіху ресторану не існує! Це завжди унікальний збіг обставин і конкретні, неповторні історичні передумови. «Роль особистості в історії», у тому числі ресторанної, ніхто не відміняв ... Написано безліч книг, знято фільмів, взято інтерв’ю, проведено тренінгів, здійснені тисячі походів до видатних закладів, але на 100 ресторанів так само відкривається 80 пересічних (які закриються вже через рік). У 19 із них можна сходити раз, і тільки один буде заслуговувати на особливу увагу і бажання приходити знову й знову... І в цьому ресторані ви будете абсолютно чітко розуміти: хто це робить, для чого, яка місія проекту і які цінності є його фундаментом. Мій незабутній кулінарний досвід року — вечеря в «Мишах Бляхера». Це було дегустаційне меню з 7 бездоганних страв, приготованих нашим бренд-шефом Деніелом Фіппардом. Вечеря проходила навесні цього року в якості презентації нового сезонного меню і вектора розвитку ресторану як теруарного».

251


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Андрій Осиковський Засновник ресторану «Хряк дім Пива та М’яса», пабу Buddka Bar, гастропабу Robata BIER, співвласник пивоварної компанії Bierwelle

«Ресторан — це живий організм, у якому важливі всі деталі! Як на мене, формула успіху гарного ресторану полягає у створенні атмосфери й душі закладу. Це повинно супроводжуватися смачною гастрономією та напоями. Гарна атмосфера створюється завдяки деталям, музиці, живим квітам. Душа — це люди, до яких хочуть повертатися гості, привітні господиня або господар, що зустрічають кожного з любов’ю і посмішкою. Вони знайомляться з кожним гостем, щоби його перебування в ресторані викликало позитивні емоції. Щоб гість полюбив ваш ресторан, його повинні полюбити ті, хто буде за ним дивитися, плекати, піклуватися, як про дитину. І лише після правильного виховання і максимально подарованої любові він стане кращим не тільки для вас, а й для тих, хто переступить поріг вашого дітища! Чому таке порівняння? Ми не економимо на дітях, намагаємося віддати їм усе найкраще. Так має відбуватися і зі створенням місця, де надають гастрономічні послуги і сервіс — з любов’ю і без економії. Повірте, це відчує кожен гість. Звичайно  ж, хто б не повернувся туди, де його люблять, цінують і не економлять?»

252


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Руслан Шибаєв Ресторатор, власник ресторану BEEF meat & wine і винного бару WHITE wine bar

«Ресторан відбувся, йому вісім років, у нього чітка позиція і непогана експертиза. Нам вдалося створити стандарти ресторану, прописати їх у книзі. Кожен новий співробітник, який приходить сюди працювати, її вивчає. Є розділ «Правила десяти «не», де основне правило — «Не можна говорити гостю «ні». Завдання сервісу зробити так, щоби гості отримували відмінні емоції, їм було добре, краще, ніж до того, як вони увійшли в BEEF. Ми весь час працюємо над зануренням у головний продукт ресторану, у м’ясо. Постійно потрібно шукати нових постачальників, дізнаватися нове про визрівання, я називаю це — тоншити. У той же час в основному меню позиції дуже рідко змінюються. У нас продаються страви, створені три роки тому. Гість може бувати в ресторані п’ять разів на місяць, а може приїжджати й раз на рік, і він через рік повинен вцілити у свої очікування, отримати стейк тієї ж якості, що й рік тому. У мене є хороший приклад нью-йоркського ресторану Peter Luger, якому 130 років. Останні 30 років це — перший в Америці м’ясний ресторан. Смак м’яса тут один і той же щоразу: я його чекаю, і я його отримую. Хотілося б, щоб у мене в BEEF було так само».

253


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Олексій Тарнопольський Ресторатор, співзасновник ресторанів «Жовте море», ESHAK і заміського комплексу Queen Country Club

«Значну частину нашого успіху становить уміння знаходити правильних людей. Зараз дуже складно когось здивувати. Замало відкрити просто красивий ресторан зі смачною їжею. Але ми не бої­ мося ламати старі тренди і задавати нові, тому наш проект такий популярний серед достойної публіки. У Queen Country Club продумано все до дрібниць: правильна концепція, яка зайняла свою нішу, вдала локація, відкритий чорний басейн з джакузі і pool-баром, дизайн інтер’єру, що дозволяє гостям бачити одне одного, різноманітне меню. Усе це і багато іншого, в супроводі правильної рекламної кампанії, і принесло нам цей успіх».

254


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Вадим Грановський Міжнародний кавовий експерт. Чемпіон Великобританії і фіналіст чемпіонату світу з джезви

«Смак і якість кави, бездоганний сервіс і емоційний контакт із гос­ тем — усе це допомагає завоювати любов гостя і зробити його вашим постійним клієнтом. Бариста повинен малювати портрет гостя кожною чашкою кави. Створювати саме той напій, який людині потрібен саме зараз».

255


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Денис Суховій Бренд-шеф пекарні Chef Bakery. Засновник Гільдії Пекарів і шеф-інструктор в Denys Suhoviy Bakery School

«Для того, щоби завоювати чиєсь кохання, необхідно дарувати щирість і приємні емоції. Люди реагують на ціну або на якість, що обов’язково передбачає емоції. Якщо ви відкриті й щирі у виготовленні свого продукту, чи то одяг чи хліб — вас будуть любити, і до вас будуть повертатися. А якщо для когось критерій «аби дешевше і плювати на якість» — це не ваш гість і ви його ніколи не завоюєте».

256


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Стефано Антоніоллі Управитель і шеф-кухар в Elissa Bar & Restaurant, Hotel Il Decameron Clubhouse Odessa

«Формула успіху гарного ресторану — це командна робота, коли всі підрозділи злагоджено працюють один з одним. А для того, щоби завоювати гостя, необхідно дати йому відчуття найважливішого гостя в світі. Намагатися кращим чином задовольняти всі його побажання».

257


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Андрій Величко Шеф-кухар, бренд-шеф ресторанів «Стейкхаус. М’ясо та вино», Tavernetta, «Дача», кафе «Компот», «Риба у вогні»

«За минулий рік мені запам’яталися дві гастрономічні події — моє навчання в кулінарному інституті Поля Бокюза в Ліоні, де, до речі, мене навчили простих речей. Після цього я більш-менш засвоїв приготування бульйону... Другий незабутній досвід — гастрономічна поїздка Південно-Східною Азією, де я скуштував і спробував зрозуміти протилежну за характером їжу. Загалом, за рік я наблизився до розуміння, що таке бульйон».

258


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Євгенія Ніколайчук Винний експерт, співвласник винного бару Like a Local’s, викладач у школі сомельє

«Мені здається, що для того, щоби завоювати любов гостя, просто потрібно бути чесним і справжнім. У якості, у сервісі, у ціні. Не обіцяти того, чого не можеш зробити. Пропонувати щирий сервіс і не намагатися удавати те, чого немає. І як би банально це не звучало, просто любити свою справу. Любов зазвичай передається гостям, тож не вигадуйте велосипед».

259


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Роман Тугашев Засновник Ulichnaya eda, керівник проектів арт-заводу «Платформа»

«Формула успіху гарного ресторану полягає в його вдалому розташуванні, атмосфері і ідеальному співвідношенні ціни і якості. Щоби завоювати гостя і зробити його своїм постійним клієнтом, потрібно передусім любити його. Важливо знати своїх відвідувачів в обличчя, прислухатися до їхньої думки і робити трохи більше, ніж від тебе очікують. Мені подобається пробувати національну кухню будь-якої країни під час подорожей. З останнього приємного експірієнсу — дуже смачна тайська локшина, яку я спробував у Валенсії (Іспанія)».

260


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Ріта Мороз Заступник головного редактора модного журналу ELLE Ukraine

«Восени 2017 року в Україні цілий тиждень провели су-шефи з команди Рене Редзепі, одного з найвідоміших кухарів сучасності. Його заклад Noma в Копенгагені неодноразово ставав першим у рейтингу кращих ресторанів світу. У Києві шефи Том Халпін і Бо Клагстон усього за два з половиною дні створили меню буквально з чистого аркуша. Така методика роботи в Noma — готувати без будь-яких референсів, нікого НЕ наслідуючи, ніким не надихаючись: кожен шукає можливості, щоби представити всі складники страви максимально вигідно, оригінально і, безумовно, смачно. Мене запросили на вечерю в «Липський», де не тільки відбулася дегустація страв, але й вийшло зробити репортаж процесу підготовки меню. Сезонні українські продукти — овочі, фрукти, рибу, птицю, молюсків, квіти і навіть хвою вічнозелених дерев — сушили, коптили, маринували, витягували олію, давали визріти ... Під час вечері шефи виходили в зал, щоби презентувати всі одинадцять позицій меню. Це більше нагадувало арт-перформанс, куди ми прийшли, аби насолодитися торжеством особливого кулінарного таланту».

261


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Дмитро Некрасов Пивовар, власник бізнесу, головний технолог крафтового пивоварного заводу First Dnipro Brewery, консультант і керівник програми запуску понад 30 пивоварних підприємств

«Ресторан — це виробництво. На мій погляд, формула його успіху містить безліч складників. А найважливіші з них: 1. Грамотно організований робочий процес (від професійного обладнання для кухні та закупівлі якісних продуктів до створення комфортних умов роботи для персоналу). 2. Ідеально складене, «апетитне» меню. 3. Співробітники і атмосфера всередині колективу. Від морального духу, прагнень і інтересу команди залежать рівень сервісу, бездоганність обслуговування, спілкування з гостями. Адже ми приходимо до ресторану не тільки за тим, щоби смачно поїсти, а й для того, щоб отримати позитивні емоції».

262


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Олександр Сляднєв Фуд-фотограф, член Української Асоціації Професійних Фотографів (UA PF)

«Я дуже тішуся з того факту, що в останні роки в Україні розвивається гастрономічна культура. Ми поступово йдемо від поєднання суші + піца і починаємо готувати чудові, достойні страви, які не соромно презентувати найдосвідченішим гурманам не тільки в нашій країні, але і в усій світовій спільноті».

263


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Ірина пшенна Експерт у сфері готельного бізнесу

«Любов гостя треба не завойовувати... а дарувати йому увагу до деталей, турботу про його смаки, переживати про його вподобання — і тоді його любов гарантована. Разом із любов’ю приходить бажання бути другом і постійним клієнтом».

264


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Олександр трофіменков Шеф-кондитер, консультант із кондитерського мистецтва, викладач кондитерської майстерності

«Запам’ятатися може не тільки хороший досвід, правда ж? У 2017-му я, на свій подив, виявив, що у Відні абсолютно не вміють робити струдель (та й з кондитерськими в цілому біда), і вже було розчарувався ... Але ситуацію виправив один із планових візитів до закладів-фіналістів. В одному з барів Львова готують приголомшливий коктейль зі смаком струделя! Тепер для мене це обов’язковий пункт програми у Львові».

265


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Олег Волосовський Архітектор, лауреат безлічі інтер’єрних премій, засновник Loft Buro

«Формула успіху ресторану — це «локація — їжа — атмосфера». Передусім важлива легенда. Наприклад, приміщення з історією. Якщо легенди немає, її потрібно створити. І найважливіше, щоб ви самі в неї повірили, тоді повірить і ваш гість. У приміщення має бути своя атмосфера. Я б назвав це Театром їжі, де інтер’єр слугує декорацією і дозволяє зануритися в незабутній світ перформансу. Якщо ваш гість у цей світ повірив — це успіх. Друге правило — свіжість продуктів і баланс готової страви з напоєм. Третє. Я не вірю в мистецтво без бази знань класичної академічної школи, розуміння кольористики, ритміки, тектоніки, композиції. Будь-який продукт, подачу страви можна порівняти з картиною. Це може бути зовнішній ефект або глибина смаку. Я вірю в виховання смаку. А ресторани повинні виховувати у гостя його смакові рецептори. Це однозначно».

266


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2017-2018

Юрій Ковриженко Шеф-кухар, ведучий теле- та радіопрограм

«Формула успіху гарного ресторану це два чинники. Перший — ЛЮБОВ. Любов до людей, до справи, якою займаєшся, і до продукту, який даєш цьому світу. Другий — гнучкість. Те, що англійською називають flexible. Це — гнучкість до ринку і потреб гостей з боку власника, якщо він займається управлінням сам, або управлінця, якому довірили вести бізнес. Потрібно зрозуміти, що ви будуєте ресторан не для себе, а для людей. Смаки в усіх різні, не можна зациклювати продукт виключно на собі, інакше ресторан не буде успішним. Так, він буде іміджевим проектом, що виражає ваш внут­ рішній світ, але ніколи не буде успішним бізнесом».

267


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Олена Пустовойт Експерт у ресторанній сфері українського ринку

«Хороший ресторан — той, куди гості хочуть повернутися. З огляду на це, по-перше, важливо задати й підтримувати стабільно високий рівень якості в усьому: меню, сервіс, комунікація тощо. По-друге, визначитися з концепцією й чітко дотримуватися її. Добре, якщо ресторан має сильну (вигадану або реальну) історію створення, яка транслюється на все, що відбувається в закладі. По-третє, інвестувати в розвиток шеф-кухаря, тим самим підвищуючи його мотивацію, а, отже, і рівень закладу загалом. Щоби завоювати любов гостя, потрібно дотримуватися високих стандартів на постійній основі й щоразу перевершувати очікування гостя. Сьогодні конкуренція в ресторанному бізнесі настільки висока, що потрібно бути найкращим чи не бути взагалі».

268


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Олексій Латкін Шеф-кухар, засновник Кулінарної Академії Al.Cuisine, засновник Федерації Шеф-кухарів України

«Формула успіху гарного ресторану, на мою думку, виглядає нас­ тупним чином: винятковий сервіс обслуговування + домашня гостинність = успіх! Незалежно від того, наскільки смачним є меню, клієнти не повернуться, якщо їх погано обслужили. З цієї причини саме навчання співробітників хорошому обслуговуванню клієнтів може допомогти збільшити відвідуваність вашого ресторану. Друге — домашня гостинність. Коли ми приходимо додому, рідні цікавляться, як минув наш день, які враження ми отримали. Тому офіціанти й адміністратори вашого ресторану можуть проявляти справжній інтерес до гостей: питати про їхні дні, допомагати з вибором страв, робити гостям компліменти й оточувати їх турботою. Якщо всі складники формули будуть на належному рівні, то ефект синергії не змусить чекати — і ваш ресторан просто приречений на успіх!»

269


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Надія Чебанова Ресторатор, автор концепції й керівний партнер бару мідій Kotelok

«Як на мене, формула успіху гарного ресторану та завдання завоювати любов гостя й зробити його постійним — два однакових питання, які просто звучать по-різному. Я не буду оригінальною: найголовніше — це любов до того, що ви робите. Це — основний чинник. Інакше не вийде. У моєму випадку — любов до моря й смачної їжі, до рідного міста і його жителів, до всього, що ми робимо. Ще один дуже важливий чинник — люди, з якими ви працюєте, ваша команда. Люди, які поділяють ваші цінності, розуміють вас із півслова й також шалено люблять цю до біса складну справу».

270


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Роман Шуптар Ресторатор, генеральний менеджер Citadel Inn Hotel & Resort

«На мою думку, формула успішного ресторану — це «правильні люди». Коли правильні люди готують правильну їжу в правильній атмосфері для правильних гостей. Комерційний складник — невід’ємний, адже коли улюблена справа прибуткова, ти маєш потенціал для нового розвитку, можливість ще більше дивувати гостей, розвивати свій персонал та водночас отримувати задоволення. А ще мене тішить тенденція, що людям стає дедалі важливіше, що саме в них у тарілці, а не декорації навколо. Ресторанна справа в Україні активно розвивається, тому я переконаний, що в нас попереду ще багато крутого гастрономічного досвіду».

271


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Сергій Левковський Власник меблевих компаній Trone Grande і VERDI

«Секрет успіху будь-якого закладу — це зручна локація, правильне планування, інтер’єр, де багато красивого декору, зручна і правильна ергономіка меблів. Важливих чинників багато: стільниця з теплих матеріалів (дерево), хороші столові прибори, офіціанти, які люблять і поважають відвідувачів, гарна подача страв і їх якісне приготування».

272


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Віктор Тітов Бренд-шеф мережі ресторанів G-group, засновник Ukrainian South Chef Association і Кубка України з Кулінарії

«Запорука успіху будь-якого ресторану — це його персонал. Щоби завоювати любов гостя й зробити його постійним клієнтом, необхідно створити всі умови для того, аби його візит був комфортним та душевним. За останній рік мені найбільше запам’яталося неймовірне стажування у двох ресторанах Шрі-Ланки, які входять до Asia’s 50 best restaurants. Неймовірний смак і дуже теплий прийом!»

273


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Павло Янченко Коктейльний блогер — автор scienceofdrink.com, письменник, ментор, консультант із барної культури та коктейльної історії

«Формула успішного коктейльного бару проста: робіть смачно, цікаво, якісно й постійно для тих, кого вважаєте своїм гостем, і тих, хто зможе це оцінити. Головне в цій формулі — гість, змінні «смачно» й «цікаво» суб’єктивні, якість — це ступінь задоволення очікувань гостя тим, що ви надали, а сталість — це ваша здатність цей ступінь задоволення щоразу повторювати. В Україні з гостями барів (хоча ми й «увірвалися» до сучасного буму крафтового коктейлю) складно. Це об’єктивно — коктейльний бар, змішані напої — елементи іншої культури, запозичення. На перше місце виходить розуміння, бекграунд, без яких усе швидко перетворюється на карго-культ. Тому на цьому етапі розвитку коктейльної й барної культури в Україні важлива ініціатива барів з трансляції правильного розуміння коктейльної культури, що забезпечує фактично виховання гостя. І ті, хто виховує, — виграють. У всіх сенсах».

274


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Марко Черветті Бренд-шеф ресторанних проектів «Сільпо», Le Silpo, Сільпо Resto, ресторану неаполітанської кухні Positano

«Формулу успіху гарного ресторану можна описати за методом Станіславського, адже ресторан — це театр. Ресторан — це сцена, де є актори-офіціанти, кухарі, директори, метрдотель, сомельє. Усі вони працюють за певним сценарієм. У ньому все має бути цілісним: інтер’єр, кухня, світло, костюми… Гості приходять до ресторану, як до театру. Наприклад, коли в ресторані відкрита кухня, гості переглядають виставу, а всього, чого не видно, — ніби немає. Зрозуміло, що це просто вигадка, але люди повинні думати, що це все — реальність. Команда докладає багато зусиль у роботі над сценарієм. Якщо він добре працює — гості завжди будуть задоволені. Як на мене, найнеймовірніші гастрономічні події пов’язані виключно з найдорожчими людьми — сім’я, батьки, кохана, друзі. Щоб я не спробував у своєму житті — ніщо не подарує стільки емоцій і відчуттів, як їхня присутність поруч. Улюблені страви — тільки з улюбленими людьми!»

275


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Дмитро Нікіфоров Власник і засновник проекту VODA.UA

«Незважаючи на велику кількість ресторанів і кафе в Києві, у повсякденному житті я вважаю кращими одні й ті ж заклади. Для мене важливо, коли персонал точно знає мої вподобання в їжі та напоях і може передбачити мій вибір, якщо я в робочій метушні. Для того, щоби завоювати гостя, важливо бути уважним до нього. Тоді він буде повертатися знову. Також важливі смакові спогади: хто відмовиться спробувати страву, що нагадує улюблений рецепт із дитинства, або нетривіальний підхід шеф-кухаря до кухні, заради якої гість обов’язково повернеться? Атмосфера закладу — це один із чинників, який приваблює гостя, але післясмак залишає все-таки характерна й своєрідна кухня. Хочу зазначити, що, на відміну від європейської й американської публіки, українці більш розбещені в цьому питанні. Саме тому синергія перерахованих вище складників буде безпрецедентним ключем до серця українського гостя».

276


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Галина Фрунзе Співзасновник ресторану Under Wonder і city-cafe «Вино и Люди»

«Щоби завоювати любов гостя і зробити його постійним клієнтом, важливо спілкуватися з ним та мати зворотній зв’язок. Бути щирим. Щиро радіти гостям, уміти слухати й намагатися розуміти бажання, потреби, навіть, настрій. Важливо вміти працювати з негативними відгуками і вміти перетворювати незадоволених гостей на найбільш лояльних. Помилки бувають у всіх ресторанах. Важливо — щиро вибачатися. Ставитися до гостей так, як ти би хотів, щоби ставилися до тебе — як до гостя і до людини. Важливо приймати рішення, наслідки яких будуть позитивними не тільки в момент їх прийняття, а й у майбутньому».

277


ЖУРІ ПРЕМІЇ 2018

Ігор Брагін Президент Асоціації шеф-кухарів України

«Формула успіху гарного ресторану — це синергія смаку і якості в їжі, менеджменті, концепції, маркетингу, сервісі. Ці складники визначають індивідуальність закладу, виділяють його серед інших, впливають на його довголіття. Сьогодні все більше гостей цікавляться локальними продуктами, їм цікава своя кулінарна історія. З одного боку, вона зрозуміла, але з іншого — ще не розкрита, тому здатна здивувати багатьох. І я впевнений, що її потрібно розкривати за допомогою сучасних технологій, авторських напрацювань, переосмислення стародавніх рецептів. У Європі досить багато ресторанів, які працюють кілька сотень років, вони не намагаються наслідувати моду, вони прагнуть передати свою унікальність, водночас зберігаючи стабільну якість. Якщо гос­ тю сподобалося у вас у ресторані, то його десятий або двадцятий візит має відповідати очікуванням, адже він приходить до вас, тому що знає, що саме в цьому закладі він отримає те, що йому потрібно».

278


алфавітний вказівник 0-9 17.804 101 101 Wine Bar

111

44 Bar Lviv

147

A Alaska 109 Amsterdam Hotel & Restaurant

203

ARGENTINA Grill

103

Argentina Grill

18

B Baguette 143 Bakehouse 27 BAO Modern Chinese Cuisine

99

Bar Mushly

154

Bartofish 173 Barvy 15 Bassano 116 Bassano Dolceteka

56

Benedict Daily Bar

217

Bernardazzi 38 Bistro Bistro

70

Black Cafe

53

Black Door Pub

212

Black Honey

137

Blackberry 209 Blur Coffee

52

BONO 221 Bottega Wine & Tapas

114

Boulangerie Artisan

62

BreadWay 185 buoni Fratelli

172

c Café de Paris

204

Caramel 59 Catch Seafood Restaurant

36

Chang 34 Chicken Kyiv

128

CHURRASCO Grill&Beer

151

Coast Restaurant & Lounge

174

Comme il Faut

119

Cosmopolite 82


D De BOSCH

85

Delikacia

232

DeVine 156 Dizyngoff 187 Doggeriz 73 DRUZI cafe&bar

66

E, F Edem 22 FabBrica 236 Fabius 124 Folks

239

Foundation Coffee Roasters

180

FRATELLI 192 Frebule 201 Fujiwara Yoshi

102

Furgoneta 29

G Gelarty 133 Grill Asia

121

H Hendrick’s Bar

14

HITCHCOOK 88 Holy Bun

166

HONEY. Кафе-кондитерська

26

I, J it`s NOT the LOUVR

131

Jardin 200

L Lisopylka 75 Loza Strekoza

222

Lucky Restaurant Vinoteque

110

M Make Mу Cake

182

Mama Lama

229

Mama Manana

97

MAMAN 186 MAMAN на морі

199

Milk Bar

55

Mimosa Brooklyn Pizza

42

281


Moloko Bar

12

Mon Chef

150

Monica Bellucci

241

Moskvich Bar

218

MUST 129

N Nicole Bakery

184

Normal Kyiv

130

O Odessa 19 OLD PAL bar

170

ONE LOVE coffee

11

ONE LOVE espresso bar

25

Osteria il Tartufo

219

Osteria Pantagruel

115

P Park Kitchen

118

Parovoz Speak Easy

32

PAUL 61 Pho.Kiev 72 Pink Freud

86

Porto Maltese

106

PROBKA resto & music hall

213

Prosciutteria Wine and Deli

132

Punkraft 78

R R1 202 Red Door pub

215

Rokka 196

S Sam’s Steak House

104

SeeZone 175 SHO 96 SHOco. 141 Sky Lounge

223

Slow Piggy

194

Smørrebrød 68 Sobi Club

122

some like it hot

208

SunRay 177 Syndicate Beer&Grill

282

83


T Tante Sophie café escargot

149

Terrace, Edem Resort Medical & SPA

40

The Cake

57

The Fitz

189

The Place

168

The Terrace

224

THIS IS ПИВБАР

74

This is ПивБар

81

Tin Tin

100

To Dublin

84

Toscana Grill

123

U, V UrBan Space 100

234

Varburger Bar

167

Varvar Bar

76

Very Well Café

64

Vino e Cucina

20

Vinoteca Praha Wok & Wine

155

Vinsanto Wine bar

112

VOGUE Сafé Kiev

39

W, Y WHITE Coffeebar

164

Win Bar

117

Yablonska Pátisserie

183

Z Zafferano 125 Zelda 190 ZUZU brasserie

228

А Альтруіст 67 Атмосфера 120

Б Бабель Фіш

198

Бар мідій КОTELOK

197

БарДим 227 Бездельники 89 Білий Налив

71

Брати Гриль

195

283


В Ватра 126 ВеронІка 140 Волконський 60

Г, Д «Гагарін та Бокораш»

244

Гармата 157 Голодний Микола

159

Городское кафе 16/54

210

ГостерІя Хата Подопригора

176

Грибова Хата

235

ДубровсЬкий 225

Ж, з Живий хліб

142

Жизнь Замечательных Людей

28

Золота Форель

158

К Кавовий дім LONDON

54

Кавовий центр Fair Finch

51

Канапа 92 Кеды искусствоведа

30

Китайський Привіт

98

Клюква & Брюква

90

Корки та крихти

160

Куманець 191

Л Літпаб «Крапка Кома»

77

Любимый Дядя

65

М Майстерня Пончиків

240

Марше 233 Маша Кейк

58

Мне бы мяса

220

Музейний ресторан «Старий млин»

243

Н, О Наша дача

226

Остання Барикада

94

П Панорама 113 Первак 95

284


Перша львівська грильова ресто­ра­ція м’яса та справедливості

153

Пивна Дума

13

Пивной Сад

188

Р Реберня «Під Арсеналом»

152

Ресторан-пивоварня «Кумпель»

146

Ресторація «Над Цукернею»

161

Ресторація Бачевських

148

Ресторація Шпігеля 242 Рибний Базар

108

РЫБАLOVE 107

С СВІТ КАВИ

136

СВІТ КАВИ

138

Солом’янська броварня

31

СТАРГОРОД 216 Старомак 79 стейк-хаус GOODMAN

35

СтУдІя кАВИ «Три бобра»

165

Т Театр пива «Правда»

145

Три ноги

169

У У РЕБРО

105

У Хромого Пола

80

Ф, Х Фрау Бебер

63

Хармс 69 Хуторець на Дніпрі

33

Ц Ципа Craft Pub

211

Цукерня 139 Цукор 144

Ч, Ш Чашка Espresso Bar

50

ШотІ 16 Шоу-ресторан ALTBIER

214

285


УДК 640.432(477)“2017/2018”(08) Р 44

Дарія Прохоренко, Яна Зуєва, Андрій Скіп’ян, Єкатерина Михайленко, Марина Антонян Р 44 Ресторанний гід — Дніпро: Середняк Т. К., 2019, — 286 с. ISBN 978-617-7761-30-2 Ресторанний гід премії СІЛЬ — це збірник найкращих закладів України, відзначених Національною Ресторанною премією СІЛЬ® протягом 20172018 років, які пройшли ретельний відбір незалежними експертами й  професійним журі. Гід поділено згідно зі спеціалізацією ресторанів, а також за містами, щоби його власник міг легко знайти потрібні заклади в будь-якому куточку країни.

© Дарія Прохоренко, Яна Зуєва, Андрій Скіп’ян, Єкатерина Михайленко, Марина Антонян 2019

РЕСТОРАННИЙ ГІД Дарія Прохоренко, Яна Зуєва, Андрій Скіп’ян, Єкатерина Михайленко, Марина Антонян

Дизайн і препрес: контент-бюро Custom Lab www.customlab.ua

Видавець «ФОП Середняк Т.К.», 49000, Дніпро, 18, а/с 1212 Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції ДК № 49018 від 02.08.2012. Ідентифікатор видавця в системі ISBN 7761 49000, Дніпро, 18, а/с 1212 тел. (096)-308-00-38, (056)-798-04-00 E-mail: 7980400@gmail.com


УМОВНІ ПОЗНАЧКИ ДИТЯЧА КІМНАТА, НЯНЯ, НАЯВНІСТЬ ДИТЯЧИХ СТІЛЬЦІВ, ДИТЯЧЕ МЕНЮ ПРИЙМАЮТЬСЯ ГОСТІ З ДОМАШНІМИ УЛЮБЛЕНЦЯМИ НАЯВНІСТЬ ЗОНИ ДЛЯ КУРІННЯ НАЯВНІСТЬ КОНТАКТНОЇ БАРНОЇ СТІЙКИ НАЯВНІСТЬ ВЕГЕТАРІАНСЬКИХ СТРАВ НАЯВНІСТЬ ПАРКОВКИ МОЖЛИВІСТЬ ДОСТАВКИ ЇЖІ МОЖЛИВІСТЬ ПРИДБАТИ ЇЖУ З СОБОЮ/ TAKE AWAY НАЯВНІСТЬ ЛІТНЬОЇ ТЕРАСИ ПРОВЕДЕННЯ РЕГУЛЯРНИХ ВЕЧІРОК/ PRE-PARTY ТИХЕ МІСЦЕ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ДІЛОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ РОЗТАШУВАННЯ В ПАРКОВІЙ ЗОНІ РЕСТОРАН БІЛЯ ВОДИ РЕСТОРАН ІЗ ПАНОРАМНИМ ВИДОМ РЕСТОРАН ЗАМІСЬКОГО ТИПУ РЕСТОРАН У/ПРИ ГОТЕЛІ ДОСТУПНІСТЬ ЗАКЛАДУ ДЛЯ ЛЮДЕЙ ІЗ ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ ЗАКЛАД ПРАЦЮЄ ЦІЛОДОБОВО ЗАКЛАД ІЗ МАГАЗИНОМ ВЛАСНОЇ ПРОДУКЦІЇ наявність кальяну наявність караоке ПЕРЕМОЖЕЦЬ ПРЕМІЇ ФІНАЛІСТ ПРЕМІЇ

ГРИВНЯ


РЕСТОРАННА ПРЕМІЯ

Profile for Roman Sulima

SALT 2019  

SALT 2019. Restaurant Awards Ukraine 2019-2020. Catalogue by Custom Lab

SALT 2019  

SALT 2019. Restaurant Awards Ukraine 2019-2020. Catalogue by Custom Lab

Advertisement