Page 1

01 REDO DESIGN STUDIO meble tapicerowane concept book


2


01

meble tapicerowane concept book

3


4


5


6


FAB. Zaskakujące połączenia. FAB to zestaw mebli który potrafi zadziwić. Drewniane nogi wtapiające się w rozłożyste, wygodne siedziska, tapicerowane podstawy stolików, parawan stworzony z pojedynczych paneli i lustra. Wszystko to ubrane w prostą, ascetyczną wręcz formę nawiązującą do popularnego stylu skandynawskiego. Meble wykonane są z naturalnych produktów - tkanin wełnianych, drewna bukowego, szkła (lustro). Podstawy stolików, paneli i lustra są tapicerowane i dociążone metalowym wkładem zapewniającym stabilność mebli.

7


8


9


10


11


12


TOON. Zestaw TOON to szlachetna linia stylistyczna mebli zestawiona z naturalnymi materiałami. Wygodne siedzisko połączone z regulowanym oparciem zapewnia odpowiedni komfort i wygodę. Zwarta, kubiczna forma świetnie sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach. Drewniane elementy mebla ożywiają powściągliwą stylistykę całości. Zestaw występuje w dwóch wariantach – z drewnianym cokołem lub drewnianą ramą będącą jednocześnie nogami mebla. Całość może być tapicerowana zarówno tkaniną jak i skórą (lub ekoskórą). Naturalne drewno daje możliwość różnorodnego barwienia w zależności od preferencji klienta. Zestawy mogą być rozbudowywane o kolejne, nawet duże gabarytowo bryły.

13


MAT. Obszerne meble, o zdecydowanych, geometrycznych kształtach. Monolityczne bryły idealnie pasują do nowoczesnych, przestronnych wnętrz. W zestawie tym niezwykle efektownie wygląda połączenie w jednej bryle mebla mięsistej, miekkiej tkaniny ze skórą lub ekoskórą. Zestawy mogą być rozbudowywane o kolejne, nawet duże gabarytowo bryły.

POLI. Miękka, wijąca się linia podłokietnika przechodząca w cokół zestawu definiuje stylistycznie zestaw mebli POLI. Podłokietniki dla podwyższenia komfortu mebli zostały dodatkowo wyposażone w miękkie poduchy. Całość robi wrażenie stabilnej, pewnej i wygodnej konstrukcji. Meble mogą być tapicerowane zarówno tkaniną jak i skórą. Ciekawie wygląda też zestawienie obu materiałów w jednej bryle mebla. Brak wysokich nóg i modułowość projektu umożliwia tworzenie rozbudowanych zestawów meblowych.

14


15


16


17


18


LINE. Klasyczne bryły zestawu zostały w intrygujący sposób rozbite poprzez charakterystyczną, dzielącą podłokietnik opaskę. Opaska będąca równocześnie osią, podstawą całego mebla w zależności od wersji występuje w dwóch rodzajach – metalowej (chromowana, lub lakierowana proszkowo) oraz monolitycznej, wykonanej z lakierowanej sklejki, drewnianej klejonki lub płyty MDF. Wersja pierwsza pozbawiona jest tapicerowanej, dolnej części podłokietnika. Wersja druga pokazuje monolityczną opaskę w zestawieniu z tapicerowaną skórą całością. W wersji trzeciej opaska jest metalowa. Zestaw może być tapicerowany zarówno skórą jak i tkaniną. Możliwe jest też zestawieni obu materiałów w jednej bryle. W dwóch ostatnich wersjach pokazano meble w których cokół został otapicerowany grafitową ekoskórą. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne w wypadku gdy pozostała część mebla jest obita tkaniną. Pozwala to na wygodne czyszczenie najbardziej narażonych na zabrudzenie elementów mebla. Zestawy w wariancie drugim i trzecim mogą być rozbudowywane o kolejne, nawet duże gabarytowo bryły.

19


TRAF. Forma mebli TRAF nawiązuje pośrednio do rozwiązań zastosowanych w systemie POLI. Tym razem jednak linia zestawu jest zdecydowanie bardziej dynamiczna. Nowoczesne, wyzywające kształty mebli nie stoją w opozycji do komfortu i wygody użytkowania. Bardzo efektownym rozwiązaniem jest zastosowanie różnego koloru tapicerki w ramach jednego mebla. Zestaw TRAF podobnie jak meble POLI umożliwia tworzenie rozbudowanych zestawów meblowych.

20


21


RDS meble tapicerowane concept01  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you