Page 1

01 REDO DESIGN STUDIO meble tapicerowane concept book


2


01

meble tapicerowane concept book

3


4


5


6


FAB. Zaskakujące połączenia. FAB to zestaw mebli który potrafi zadziwić. Drewniane nogi wtapiające się w rozłożyste, wygodne siedziska, tapicerowane podstawy stolików, parawan stworzony z pojedynczych paneli i lustra. Wszystko to ubrane w prostą, ascetyczną wręcz formę nawiązującą do popularnego stylu skandynawskiego. Meble wykonane są z naturalnych produktów - tkanin wełnianych, drewna bukowego, szkła (lustro). Podstawy stolików, paneli i lustra są tapicerowane i dociążone metalowym wkładem zapewniającym stabilność mebli.

7


8


9


10


11


12


TOON. Zestaw TOON to szlachetna linia stylistyczna mebli zestawiona z naturalnymi materiałami. Wygodne siedzisko połączone z regulowanym oparciem zapewnia odpowiedni komfort i wygodę. Zwarta, kubiczna forma świetnie sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach. Drewniane elementy mebla ożywiają powściągliwą stylistykę całości. Zestaw występuje w dwóch wariantach – z drewnianym cokołem lub drewnianą ramą będącą jednocześnie nogami mebla. Całość może być tapicerowana zarówno tkaniną jak i skórą (lub ekoskórą). Naturalne drewno daje możliwość różnorodnego barwienia w zależności od preferencji klienta. Zestawy mogą być rozbudowywane o kolejne, nawet duże gabarytowo bryły.

13


MAT. Obszerne meble, o zdecydowanych, geometrycznych kształtach. Monolityczne bryły idealnie pasują do nowoczesnych, przestronnych wnętrz. W zestawie tym niezwykle efektownie wygląda połączenie w jednej bryle mebla mięsistej, miekkiej tkaniny ze skórą lub ekoskórą. Zestawy mogą być rozbudowywane o kolejne, nawet duże gabarytowo bryły.

POLI. Miękka, wijąca się linia podłokietnika przechodząca w cokół zestawu definiuje stylistycznie zestaw mebli POLI. Podłokietniki dla podwyższenia komfortu mebli zostały dodatkowo wyposażone w miękkie poduchy. Całość robi wrażenie stabilnej, pewnej i wygodnej konstrukcji. Meble mogą być tapicerowane zarówno tkaniną jak i skórą. Ciekawie wygląda też zestawienie obu materiałów w jednej bryle mebla. Brak wysokich nóg i modułowość projektu umożliwia tworzenie rozbudowanych zestawów meblowych.

14


15


16


17


18


LINE. Klasyczne bryły zestawu zostały w intrygujący sposób rozbite poprzez charakterystyczną, dzielącą podłokietnik opaskę. Opaska będąca równocześnie osią, podstawą całego mebla w zależności od wersji występuje w dwóch rodzajach – metalowej (chromowana, lub lakierowana proszkowo) oraz monolitycznej, wykonanej z lakierowanej sklejki, drewnianej klejonki lub płyty MDF. Wersja pierwsza pozbawiona jest tapicerowanej, dolnej części podłokietnika. Wersja druga pokazuje monolityczną opaskę w zestawieniu z tapicerowaną skórą całością. W wersji trzeciej opaska jest metalowa. Zestaw może być tapicerowany zarówno skórą jak i tkaniną. Możliwe jest też zestawieni obu materiałów w jednej bryle. W dwóch ostatnich wersjach pokazano meble w których cokół został otapicerowany grafitową ekoskórą. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne w wypadku gdy pozostała część mebla jest obita tkaniną. Pozwala to na wygodne czyszczenie najbardziej narażonych na zabrudzenie elementów mebla. Zestawy w wariancie drugim i trzecim mogą być rozbudowywane o kolejne, nawet duże gabarytowo bryły.

19


TRAF. Forma mebli TRAF nawiązuje pośrednio do rozwiązań zastosowanych w systemie POLI. Tym razem jednak linia zestawu jest zdecydowanie bardziej dynamiczna. Nowoczesne, wyzywające kształty mebli nie stoją w opozycji do komfortu i wygody użytkowania. Bardzo efektownym rozwiązaniem jest zastosowanie różnego koloru tapicerki w ramach jednego mebla. Zestaw TRAF podobnie jak meble POLI umożliwia tworzenie rozbudowanych zestawów meblowych.

20


21


RDS meble tapicerowane concept01  
RDS meble tapicerowane concept01  
Advertisement