__MAIN_TEXT__

Page 1

ISSN: 2078-872X

www.posnayko.com

02_12_ua.indd 1

19.01.2012 17:14:49


ди

à ê ä î ë Ñî êðà¿íà

Художники Світлана Навроцька, Антон Демченко

Приго

Ой, вщипніть мене хто-небудь! Невже це не сон?! Тут геть усе із солодощів!

Ледь не забув! Треба пильнувати, аби капосний Гризик із обкладинки не потрапив до журналу. Так і зирить, де б чого погризти! Подивись-но: чи не забіг він до міста Тортоград?

2 02_12_ua.indd 2

19.01.2012 17:14:52


Ірина Жиленко ÂÅËÈ×ÀËÜÍÀ ϲÑÅÍÜÊÀ ÍÀ ×ÅÑÒÜ Ì²ÑÒÀ ÒÎÐÒÎÃÐÀÄ От так місто! Ну і місто! За сто тисяч літ не з’їсти. І якщо ти з’їв будинок, чи крамницю, чи готель – не хвилюйся: дивом дивним з-під землі новий зросте. Там будинки – „подарунки“, ще й повнісінькі усі. Там рожеві з візерунком ходять вафельні таксі. Там і палаци, і брами, там солодке геть усе. Там сиропним водограєм заливається басейн. Там дахи із шоколаду, тротуари з мармеладу, там буфети і столи із халви і пастили.

конкурс номера

Цей конкурс для справжніх ласунчиків, друже! Знайди у Тортограді якомога більше видів смакоти, запиши та надішли до 1 березня 2012 року на адресу: „Смакота“, а/с 250, м. Київ, 03055. Зазнач у листі ПІБ, дату народження, телефон, поштову й електронну адреси, клас і номер школи. Автори найбільш повних відповідей матимуть нагоду отримати чудові подарунки від магазину іграшок mamazin.com.ua! р

02_12_ua.indd 3

19.01.2012 17:15:06


З історії ласощів Оце агрегат! То ось де тортоградці готують усіляку смакоту!

У Давньому Єгипті цукерки робили з меду й фініків.

А от у сучасній Фінляндії пригощають цукерками із солоним, кислим і навіть нафтовим смаком.

Що вийде, коли фрукти й цукор варити довго-довго, майже до твердого стану? М-м-мармелад! Лікарі запевняють, що натуральний мармелад – це солодкі ліки. Ба! Його навіть прописують пацієнтам після тривалої хвороби для зміцнення імунітету.

Шкода, що 5 000 років тому китайці не могли скуштувати нинішнього морозива. Вони просто змішували зі снігом і кригою шматочки апельсина, лимона й насіння граната. І гадали, що це смачно.

4 02_12_ua.indd 4

Яким мармеладом поласують сьогодні тортоградці? Відгадай загадку.

19.01.2012 17:15:13


От диваки ці вчені! Вони, бачте, довели, що печиво найкраще смакує з молоком. А от мені подобається і з чаєм, і з какао, і з компотом, і з соком, і з… Фе! Несмачна залізяка!

Зефір – гість із Далекого Сходу. Його можна давати навіть дворічним дітям. Однак лише білий – без глазурі та присипки.

Художник Антон Демченко

Ось і давній знайомий – медовий хліб! Саме так називався пряник на Русі. Тісто для нього замішували із житнього борошна, меду й соку лісових ягід. А потім хтось придумав додавати ще й різні індійські прянощі. Так хлібець і став пряником.

От добре! Ще є час підготуватися до смачних свят. 25 березня – Міжнародний день вафель, а 11 липня – Всесвітній день шоколаду! Ласунчики всього світу, єднаймося!

Звідки ці фрагменти?

02_12_ua.indd 5

19.01.2012 17:15:15


Дивні смаки Ну от, як завжди! Після солоденького хочеться кислого чи солоного. Цікаво – чим тут пригощають? М-м-м… моя верблюжа колючечка! Із великими голками і свіжим соковитим листям...

Художник Ольга Кузнєцова

До речі, колючка зеленіє увесь рік. Бо ї ї довге коріння проникає глибоко у піщаний ґрунт і дістає звідти воду.

Розумію Вас, пане Верблюде! Ось ми – ящірки конолофи із Галапагоських островів – залюбки ласуємо кактусами. В них багато соку. А в спеку так не вистачає рідини.

Ще в нас є маленький кулінарний секрет. Шматочки кактуса треба покачати по землі, щоб зламати колючі голки.

Знайди 4 відмінності між конолофами.

02_12_ua.indd 6

19.01.2012 17:15:17


кович Григорій Фаль МЕНІ ЇСТИ НЕ ДАВАЙТЕ

Хро-хро! А мені до вподоби хрумкі жолуді. Заради них я готовий під кожним дубом землю рити. І будьте певні – визбираю всі до останнього!

очу – Я наївся досх й мовчу, Тільки дихаю о рота Бо уже мені д ь шпрота, іт в а н е із л о р Не п а зернинка Навіть маков половинка. Чи зернинки не сісти, І не встати, і ний сказать: Тож я змуше ені їсти – Не давайте м зно, п’ять. и л б и р п , н и л Ще хви

Багато хто називає мене диваком. Це тому, що я харчуюся… землею. Всі поживні речовини отримую саме з неї. А я, між іншим, ще й користь приношу: розпушений ґрунт краще пропускає повітря й воду до коріння рослин.

Отакої! Схоже, пан Жабинський залишиться сьогодні без обіду. Комарі дременули крізь шпаринку. Відшукай на малюнку хитрунів.

Мухоморчиків із сіллю, будь ласка! Геть зимовий авітаміноз! Сіль покращує обмін речовин і надає мені сил.

А мухомори (в невеликих порціях) корисні для мого шлунку. Це для людей вони отруйні, а для лосів – ні.

...Щось після такого меню знову цукерочки захотілося. :)

02_12_ua.indd 7

19.01.2012 17:15:22


о,

рев е д о

а

как

А це к а основ као-боби а – шоко майбутн ь ладу. ого

Ось сте о ій що р тральн н ї у Це иці, Азі р Аме риці. ф та А

Давні індіанці дуже любили чоколатль – гіркий напій із какаобобів. А оскільки цукру в них не було, то в чоколатль вони клали гострий червоний перець та інші спеції. Ото гурмани!

Художник Олена Ляшук

Цукерки й шоколад зараз виготовляють надійні „руки“ роботів. Розумні залізні кондитери і форму цукерці зроблять, і начинкою наповнять, і в обгортку „вдягнуть“. Редакція висловлює подяку Міжнародній Кондитерській Корпорації ROSHEN за надану інформацію.

8 02_12_ua.indd 8

19.01.2012 17:15:24


о

На кондитерській фабриці диво-боби висушують, обсмажують, подрібнюють і ретельно перетирають з цукром та ваніллю. Із цієї шоколадної маси народжується смачна, запашна… цукерочка.

Якою ще може бути цукерка? Допиши свої слова навколо красуні.

Від машини до машини цукерки перевозить гумова доріжка-конвеєр.

Невтомні роботицукерники трудяться і вдень, і вночі. Та ще й із фантастичною швидкістю. За добу вони створюють до 9 000 кг цукерок! Щоб усім-усім ласунчикам вистачило!

ниги к ї о н р а н і л Із ку Пізнайка Банан під шубою

имо та наточками різаємо шма изько 2 см. товщиною бл оливаємо 2. Зверху п шоколадом. о: розтопленим прикрашаєм а т о м є у ж д о ю 3. Охол кою, цукрово ж у р т с ю о в о кокос ками. пудрою, горіш

ст 1. Банан чи

02_12_ua.indd 9

Тьху... Тепел повний лот папелу...

19.01.2012 17:15:29


я

дл

а т о Сма к

кота

Ох, Мартине, надія лише на тебе! Допоможи зупинити ненажеру Гризика! Бо, чого доброго, весь журнал умне!

10 02_12_ua.indd 10

19.01.2012 17:15:39


Художник Інна Черняк

й Ого! Бачу, Мартин і сам поласувати орі ич Я г С и в Гр ько ТРІВ любить! Скільки ж сиру, кефіру, сосисок л УС а Ф і карамельок злопав цей котисько на сніТІ ОЗ ХТ ИВО данок? Розв’яжи приклади – і дізнаєшся. ВЖ т , і Отримані результати впиши у вірш я к живіт с ь т а відповідно до кольору. чує а й н : , о у к ті ир і, ре ат Пе ивот живо олот ого с іру, З ж тому бки з тверд ів кеф ізки, 1 кг – 960 г = А у аві ри рам овтк і обр г к н , в с и , Ж ’я к 10 • 4 : 8 = , м осис ельки м 78 – 2 • 38 = ре іс их и, ам Ціл тий к варен і кар ельк 4•5–9•2= Зби від шков х сард к, вер сири сиро пок, ць й у е ори вани чий п олод т в Пі зуро уря ій х . н Гла жий к раш яєць : Сві й вчо двох кіт й е з и Щ чня дн іт, і є б в е Ія иш му жи д две ів йо боці, е Л ол єу Заб рика оці. м– . о Шт ає ув т гур котом е Тіп с у м еш таки м и о Їст неш Ста

Подбай про запаси смакоти для Мартинчика-ласунчика! Використовуючи перші літери, запиши назви страв чи продуктів. І намалюй цю їжу.

02_12_ua.indd 11

23.01.2012 16:15:37


НЯМ-НЯМ-МАТИКА! Оце класна математика в учнів міста Тортоград! Лише смачні й цікаві задачі. Переконайся! А ще запропонуй розв’язати їх на уроці у своїй школі. Гарний настрій всього класу гарантовано!

Скільки дірок буде у клейонці, якщо під час обіду проштрикнути ї ї

02_12_ua.indd 12

?

19.01.2012 17:15:50


Роман Скиба

02_12_ua.indd 13

Художник Денис Кузьменко

Апетитні задачки від Григорія Остера

19.01.2012 17:15:54


Марина Дружиніна

Сюрприз Ти ба! В оповіданні причаївся удав! Знайди-но там ще приховані слова: „соло“, „куля“, „мета“, „приз“, „тіло“, „лава“, „гірка“, „маг“ , „ніс“, „сом“.

Сьогодні мені дуже захотілося здивувати маму. І я вирішив приготувати салат – цього вона точно не очікує від мене! Я натяг окуляри для підводного плавання, щоб не щипало очі, й нарізав у миску цибулю. Додав огірки, помідори, сметану й усе посолив. Ура! Сюрприз готовий! Просто, швидко і зручно! Скуштував я свій шедевр. Бр-р! Надто солоно! У мене аж окуляри для підводного плавання зіскочили! – Уперед! В атаку на сіль! – скомандував я і гепнув у миску цукор. Тепер вийшло надто солодко. Навіть занадто. – Уперед! В атаку на цукор! – скомандував я і гепнув у миску сіль. Сіль миттю здобула перемогу: салат знову став солоним... ...Так я й бігав по кухні туди-сюди – то сіль атакував, то цукор, то салат куштував. Раптом ложка стукнула по дну. Миска була порожня! Салат зник! „Оце докуштувався – весь ум’яв!“ – із жахом збагнув я.

02_12_ua.indd 14

19.01.2012 17:48:44


Художник Любов Андрощук

Але я не з тих, хто здається! Все одно буде мамі сюрприз! Я зціпив зуби і ще раз нарізав капосні овочі. Перемішав зі сметаною. І тут... прийшла мама. – Агов, синку! Ти чому такий скуйовджений, увесь в огірках, помідорах, цибулі й сметані? Невже салат приготував? Оце так! Де моя велика ложка? Мама скуштувала салат і сказала: – Смачний салатик! Тільки несолоний! Посоли його, синочку! – Ні-і-і! – закричав я диким голосом. – Мамусю! Посоли сама! – А чому ти так злякався? Це ж дуже просто! – мама спокійнісінько посолила салат. – О, тепер смачно! Сідай, синку, будемо їсти твій шедевр! – Ні-і-і! Я не буду! Не хочу! – знову закричав я. – Це все тобі! – Дякую, любий,– сказала мама. – Але ти якийсь дивний сьогодні. – Просто сьогодні магнітна буря,– пояснив я і засміявся: сюрприз ся!

15 02_12_ua.indd 15

19.01.2012 17:15:59


02_12_ua.indd 16

23.01.2012 16:10:07


Апетитний кросворд Стільки смакоти в одному кросворді – справжній іспит для ласунчиків! Заповни порожні клітинки словами зі стовпчиків. Вписані слова викреслюй зі списку. 8 літер полуниця морозиво

З літери мед сік

5 літер кокос банан лимон груша пиріг манго сироп какао фінік

4 літери кекс джем ківі диня нуга каша торт

6 літер крекер малина компот

нектар пончик пряник пудинг

! УВАГмАроку

го Протя зберігай й та запису и. Тільки усі код дуть тобі да 12 кодів тримати о з змогу ий при головн ні. у груд

02_12_ua.indd 17

7 літер абрикос варення цукерка пахлава Йой, ледве втік... Фізкультурою займайся, спринтере!

СЛОВО У ЗЕЛЕНИХ КЛІТИНКАХ – ТВІЙ ЛЮТНЕВИЙ ТАЄМНИЙ КОД. Введи код на сайті www.posnayko.com у розділі „Ігротека“ та отримай гарантований сюрприз!

19.01.2012 17:16:04


Îá³äíÿ ïåðåð âà Прогноз погоди на обід: великі картопляні опади і замети з овочевого салату. Терміново викликаємо спецтехніку: ложку-трактор, виделкуекскаватор і ніЖ-бульдозер. Наказую: салат прибрати, в картоплі прокласти акуратні доріжки, котлети перевезти до… рота. Ух, та це не просто обід, а ціла пригода виходить!

Ну й кумедна тітонька! У неї волосся зі спагеті. Ха-ха! А в дядечка капелюх із зеленого горошку. Не віриш? То поглянь. А краще – пофантазуй та зроби кумедні мармизи із ось такої тарілки і звичайнісіньких продуктів.

КРАВІ Ф С Я НА „ЯСКРА А ВО К М Т У И РА

Д ІО

“! НА HTTP://YASKRAVERADIO.FM

02_12_ua.indd 18

Пане капітане, занурення жовтої субмаринИ у чашку з окропом відбулося успішно! На борту – запашний цілющий чай. Термін занурення 3–5 хвилин. Чекаємо подальших вказівок. Ну той… Скільки цукру додати? Чи, може, медку або лимона за борт човна кинути?

19.01.2012 17:16:10


Мільйони років тому на землі, у морі та у небі панували динозаври. Вчені й досі сушать голови над таємницями, які оточують цих дивовижних тварин. Хто їхні предки? Якими були їхні звички? І, зрештою, чому динозаври вимерли? Найновішу наукову інформацію, унікальні факти і яскраві малюнки шукай в „Ілюстрованій енциклопедії динозаврів“.

Видання „Міфічні істоти“ і „Тварини в міфології“ перенесуть тебе туди, де мешкають мудрі чудовиська та фантастичні істоти. Найкращі міфи й легенди про тварин зібрані з усіх куточків світу. Вирушай у захопливу подорож сторінками книг українського видавництва „Peliсan“!

Pelican-shop.com.ua (057) 719-41-17 (057) 719-49-45 р

Друзі! ЦТ „Даринок“ запрошує вас познайомитися і сфотографуватися із казковими мешканцями центру торгівлі – гігантськими іграшками: кумедним ВінніПухом і його друзями. Щодня о 16:00 на вас чекають веселі ігри, шоу-програми та вистави. А батьки зможуть відвідати цікаві й пізнавальні майстер-класи. Детальну інформацію про всі розваги дізнавайтеся на сайті www.darynok.com.ua або за телефоном (044) 461-88-13.

02_12_ua.indd 19

19.01.2012 17:16:21


Піца „Фрутта“ для сеньйорів і сеньйорин! От здорово! Шеф-кухар і піцою пригостить, і про свою країну розповість!

чиполла меле аранче гранато мандарино фрагола

Виделку з чотирма зубчиками придумали 300 років тому спеціально для спагеті.

в Поєднай назви фрукті апо-італійськи з їх зобр ієнт женнями. Який інгред йвий? фруктової піци тут за

Рим – столиця Італії та одне з найдавніших міст. Розкинулося воно, як і Київ, на семи пагорбах ріки. Не Дніпра, звісно, а Тібра.

ю ру Колізе т а е іт ф Ам 0 років! 0 0 2 е ж май арені На його ися бої л а в у б . ід в діаторів а л г іх н могут

Обідня перерва – сієста – триває аж 3 години! Саме час перекусити! А потім подрімаємо трохи. Художник Олена Ляшук

02_12_ua.indd 20

19.01.2012 17:16:27


О

ВН

СЛ

КОРИ

ИЙ ОК Н С ИЧ

Ciao

/чао/

Buon giorno Аrrivederci Рer favore Grazie Сome stai?

/буон джорно/ /арріведерчі/ /пер фаворе/ /ґраціє/ /коме стай/

здрастуйте, до побачення доброго ранку до побачення будь ласка спасибі як справи?

Сумувати взимку італійцям ніколи. Адже це час яскравих і веселих карнавалів, які відбуваються майже в усіх містах держави.

На таку невеличку країну припадає аж три вулкани – Везувій, Етна і Стромболі. І всі вони діючі.

на

и . ад ав

льорові літер иі ра й к о и б Виз радиційних італійських скл т ст р зви

Пізан с „пада ька вежа є півти “ вже с Щоро ячоліття . к схиля у вона є на 12 ться мм.

Число 17 італійці вважають нещасливим.

ь оєднуют зп ів т с о ро 400 м , на яких ів ц ів р т 118 ос енеція. В я с а л а туристи ташув й а т іс х! ці м … човна Мешкан а н и м я улиц їздять в Наведи по крапках контур країни. На що він схожий?

02_12_ua.indd 21

19.01.2012 17:16:33


Sweet party Солодка вечірка Овва! І тут смакоти досхочу! Виріж зображення частувань і приклей на відповідні місця. А щоб вибрати правильні назви страв, прочитай речення англійською. Що кому до смаку?

Susanna HAs GOT SOME juice. Jo LIKEs chocolate. Jim has got some biscuits. Tommy and Mary have got some jelly. Sonya likes ice-cream. Danny likes jam. and the Cake is for you!

3 2 1 recipe Ice Lolly

4

e juice. m o s e k a T 1. tic cup. s la p a in 2. Pour * it k** in it. 3. Put a stic reezer. f e h t in e juic 4. Put the wo hours. t r o f it a W 5. is ready! y ll lo e ic r 6. You

5

наливати. – :/ o p / r u o *P . / – паличка ** Stick /stık

стаканчку став у и л а п : у т е ерзне. По секр рішки підм т ік с и л о к чик тоді,

02_12_ua.indd 22

и морозиво Приготуват Легко! самотужки? отримуйся Головне – д рецепта!

6

19.01.2012 17:16:39


– – – – – – – – –

5 8 0 6 A C I N H

А чи відомо тобі, друже, що морозиву років?! Ой, ледь не прохопився. Розгадай код і дізнайся, де й коли вигадали цей холодний десерт. А ще прочитай, скільки видів морозива готують у венесуельському кафе „Коромото“.

Ice cream is

years old.

Ice cream comes from A café in Venezuela has

. kinds of ice cream!

Художник Наталія Гаврилова

02_12_ua.indd 23

19.01.2012 17:16:51


Чи то пташка, чи то фрукт Кі-ві! Такі звуки час від часу „промовляє“ цей птах-самець. „Так ми тебе й назвемо“,– вирішили якось аборигени Нової Зеландії. Нині ця пташина – національний символ і улюбленець мешканців країни.

!

ю а т і в Кі

має. и. ж т е а вс т х іє лі крила м в у ни е і н к и ь і в т н Кі лесе об хова инку. а м Та А щ дпоч і ? в о с Навіщ під ча ба дзьо grulm

ф ertu

гра Фото

На кінчику довгого дз ьоба ківі є Ними він ро ніздрі. зрізняє за пахи навіт під землею ь , куди і лю б и т ь н о п с х и а ка“. Адже ти свого " там безліч I черв’яки, п о живи! і комахи, і насіння...

Взагалі-то, к іві – це не фр укт, а ягода. тому одного 100 років новозеланд ця вразила к китайська л вітуча іана. Він взя вся вирощув саду. І не пр ати ї ї у своєм осто вирощу у вати, а й при і підживлюв щеплювати ати. Через 30 років мален плоди росли ькі жорсткі ни перетвор илися на вел та смачні. Н икі, пухнаст овозеландц і і дуже зраділ плід на чест и і назвали ь улюбленої пташки. А во схожі. Еге ж? ни й справд і 02_12_ua.indd 24

19.01.2012 17:16:54


густе а т М’яке і нагадує ків . пір’я кішки ь т с шер

Вночі птах виходить на прогулянку, а вдень відпочиває у своїй норі.

волоА це чутливі си. Вони, синки — вібри допомов антени, ху магають пта о відзрозуміти, щ вколо. бувається на

раз літечко! за ії д н а л е З ій ! Ех, а в Нов яжі полежати л п а н ю о м ь л От би під па 02_12_ua.indd 25

25 19.01.2012 17:16:59


Солодкий дарунок айка н із П ги и н к ї о н р а ін Із кул

який! з’явився у моїй колекції! Та ик пт це ре ин од е Щ ! ас Кл ня ни поділилися на прощан Мешканці солодкої краї ок. Тепер у День усіх ин нт ле ва ою ул рм фо ю секретно я подарую і ось такого ю ко ів ст ли з м зо ра х ни закоха ниця! рую – не скажу. Це таєм да по му ко А а! ик ол ак см амів. Пісочне печиво – 500 гр амів. Згущене молоко – 200 гр амів. Масло вершкове – 180 гр Какао – 3-4 чайні ложки. та згущене молоко. о сл ма е як м’ мо ує іш Зм 1. жки какао. 2. Додаємо 3-4 чайні ло м’ясорубкою. 3. Печиво подрібнюємо молочною сумішшю оян сл ма з мо ує дн З’є 4. . і ретельно перемішуємо мо валентинки. 5. З цього „тіста“ формує ми, цукровою пудрою, ка ш рі го мо ає ш ра ик Пр 6. кокосовою стружкою. к на 2 години. 7. Ставимо в холодильни

Солодкий дарунок готовий!

26 02_12_ua.indd 26

19.01.2012 17:17:05


Ага! Ось ти, Гризику, і спіймався! Далі тікати нікуди. Зараз ми тебе… почастуємо як слід!

8 частинок

п ос е р еди ні т

арі лк

ит

ак ,

збі

Вирі ж

шм ат

и очк дір

очк

и

с

б що

у ир

ст зі

у кж о н орі

П р икл е й . у л рн а

зи ка .

ся. га л и

ри

а Зн

йд и

ір

озф арб уй

на т при о к арілц і всі страви, які Пізнай

у гот

вав

я дл

Г

я й наївс е ж В й… к Та я то а… чим це та ч о е? наче. Х ко пахн ь н е н ч а см Художник Олена Ляшук

02_12_ua.indd 27

19.01.2012 17:17:23


Відтепер у тебе є можливість потрапити на сторінки улюбленого журналу!

Фотка в журнал Для участі в конкурсі потрібно: 1. Обрати якісну фотокартку, на якій тебе зображено великим планом. 2. Передплатити журнал „Пізнайко від 6“ на 2012 рік. 3. Надіслати фотокартку та копію передплатного абонемента або чека на адресу:

Настуся Кареба

(с. Чкалово, Херсонська обл.)

„Фотка ал“, в журн , а/с 250 , -55 м. Київ 03055.

Ілля Іванов (м. Херсон)

Для участі в конкурсі обов’язково вкажи: телефон, будь-яку контактну адресу електронної пошти, ПІБ, дату народження.

Владислав Фельде

(м. Комсомольськ, Полтавська обл.) Надсилаючи фотокартку та передплатний абонемент і/або квитанцію до редакції, законний представник дитини тим самим надає згоду на розміщення прізвища, імені, по батькові, дати народження, електронної пошти, адреси місця проживання, адреси місця навчання дитини та фотокартку на сторінках видання «„Пізнайко від 6“ – дитячий журнал» і на сайті www.posnayko.com

Сашко та Марина Юрченки (м. Кіровоград)

Передплатіть журнал за телефоном (044) 207-97-56 або на сайті www.posnayko.com р

„Пізнайко від 6“ – дитячий журнал” засновано у червні 1996 року. Виходить щомісяця. Засновник, видавець ТОВ «Дитячий міжнародний журнал „Познайка“»©. Ціна договірна. Формат 63х84/16. Умовний друкований аркуш 1,96. Свідоцтво про державну реєстрацію серія КВ № 13560-2534 ПР від 28.01.2008 р. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 26.07.2011 р. № 05.03.02-04/77745. Наклад 101 000 прим. Замовлення № 57 Кольороподіл та друк ТОВ „Формула 1” м. Київ, вул. Маршала Гречка, 13 тел.: (044) 498-39-30 e-mail: bozhko@formulaprint.com.ua

02_12_ua.indd 28

Рукописи не рецензуються і не повертаються. Адреса для листів: а/с 250, м. Київ-55, 03055. Адреса редакції, засновника: м. Київ, бульв. Лесі Українки, 3, кв. 49. Тел.: (044) 468-21-58, рекламний відділ – (044) 207-97-50, (067) 509-91-68 ВАТ „СЕББанк“ р/р 2600801761; МФО 300175 код ЄДРПОУ 24364801. е-mail: posnayko-pochta@niko.kiev.ua Усі матеріали, позначені р , публікуються на правах реклами. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець.

Ласкаво просимо на сайт Пізнайка: www.posnayko.com

Головний редактор Ірина Юхниця Заступник головного редактора Тетяна Кузьменко Відповідальний редактор Оксана Ніколаєва Літературний редактор Олена Лахненко Дизайнер Женя Васильєва Обкладинка Анни Сарвіри © „Пізнайко“, 2012

Передплатний індекс 40242

З любов’ю до дітей!

19.01.2012 19:08:03

Profile for Tatiana Kuzmenko

"Пізнайко від 6" № 2, 2012  

Найкращий журнал в Україні для допитливих і невгамовних молодших школярів

"Пізнайко від 6" № 2, 2012  

Найкращий журнал в Україні для допитливих і невгамовних молодших школярів

Profile for posnayko
Advertisement