24. januára 2012

z biatlonových zápolení

Volejbal * Volejbal * Volejbal

hudeček dvakrát štvrtý

V dňoch 14. - 15. januára sa konalo ďalšie kolo pretekov v biatlone. Bolo rozdelené

na 2. kolo Slovenského pohára, ktoré bolo na programe v prvý deň a na druhý deň sa súťaži-

lo o prvé tituly Majstra Slovenska v pretekoch s hromadným štartom. V sobotu sa rýchlostný biatlon na 7,5 km trati bežal za neustáleho vetra a sneženia. V kategórii mužov 36-45 r. si víťazstvo vybojoval Peter Luptovský z Vyhní a na druhom mieste skončil Pavol Horniak z Klubu biatlonu Levice. V mužoch 46 a st. si neporaziteľnosť udržal Ján Berčík z Čierneho Balogu pred Jánom Murdzíkom z Medzilaboriec a Jozefom Leščinským z Prešova. Karol Hudeček z KB Levíc obsadil 4. miesto, keď všetci pretekári museli zhodne absolvoval 2+2 trestné kolá a o poradí rozhodla mo-

mentálna bežecká forma. V pretekoch s hromadným štartom si titul vybojoval Peter Luptovský pred Pavlom Horniakom, ktorý zaostal za víťazom o 43 sekúnd. Na bronzový stupienok sa v cieli postavil Ivan Čanecký z ŠKP Skalité. V starších mužoch sa výsledky zopakovali z predchádzajúceho dňa, keď titul získal neporaziteľný Ján Berčík. Medzi pretekármi na 2. až 4. mieste bol v cieli rozdiel 30 sekúnd. Karol Hudeček stratil na bronzového Leščinského 13 sekúnd a doplatil na streľbu, keď bežal o 2 trestné kolá viac ako jeho súper, pri celkovej streleckej bilancii 2,1,3,1. -kh-

Šachisti v plnom nasadení

V šlágri iii. ligy úspešnejší levičania Cez víkend sa v Leviciach hral šláger krajskej III. ligy medzi domácimi Levice B a Topoľčanmi. Hostia nastupovali na zápas v pozícii lídra tabuľky, o 3 body pred Levičanmi. Zápas teda mohol hodne napovedať do postupových ambícií oboch družstiev. Domáci, vedomí si dôležitosti zápasu, nastúpili v kompletnej zostave, hosťom síce zo základnej zostavy chýbali dvaja hráči, ale aj tak boli podľa ratingov pomerne značnými favoritmi. Samotný zápas však papierové predpoklady postavil na hlavu, Levičania koncentrovanou hrou vyhrávali

jednu partiu za druhou a v polovici zápasu bol stav 3,5:1,5 pre domácich. Hostia sa ešte pokúsili zdramatizovať stretnutie, ale aj s prispením športového šťastia nakoniec domáci zvíťazili výrazne 5,5:2,5, a tak sa v tabuľke dotiahli na prvé miesto. Obe družstvá delí len bod v skóre, ktoré zatiaľ hovorí v prospech Topoľčian, zvyšné štyri kolá tak budú určite dramatické. Za výkon si zaslúži pochvalu celé družstvo, body priniesli Zaťko, Hudoba, Chlpík, Mesároš a Lecký 1, Benčík ½. V okresnej V. lige cestovali Levice E k súperom do Čaty.

Domáci sa rýchlo ujali vedenia 2:0, keď využili menšie skúsenosti levických mladíkov, v ďalších 2 partiách sa však rozpútal tuhý boj. Prvú výhru v sezóne

si pripísal za Levice Peter Székely, bohužiaľ len remízu dosiahol vo vyhratej pozícii Lecký. Nakoniec sa teda tešili domáci, ktorí zvíťazili 2,5:1,5

na ocenenie najúspešnejších športovcov nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2011 3. Kolektívy seniori 4. Kolektívy juniori 5. Zdravotne oslabení športovci 6. Združenia technických športových činností 7. Tréneri 8. Čestná cena za celoživotný prístup k šprotu kritériá pre nomináciu (navrhnutí športovci musia spĺňať aspoň jedno kritérium): umiestnenie na Majstrov-

21. 1. 2012 1. liga juniorky – 11.kolo Palas VK Levice – 1. VK Púchov 1:3 (-18,20,-24,-18) a 0:3 (-11,-17,-14) Hráčky: Lucia Vydrová, Bibiána Bakačiová, Michaela Krásová, Sabina Magová, Táňa Sajková, Nina Pompošová,Lenka Černová, Veronika Slušná, Nikola Tonkovičová, Silvia Jančoková, Alžbeta Lavičková, Laura Szaboová, Lenka Reguľová, Lucia Babiaková, Nikol Slažanská, Linda Tomašovská, Eva Dúbravská, Jana Jovičová, Tréner: PaedDr. Jozef Popellár

4. 2. 2012

sVa senica – palas Vk levice, palas Vk levice a – ŠkV nové zámky a turisti pozývajú

zimný výstup na sitno

Výzva na podávanie návrhov

Nitriansky samosprávny kraj aj v roku 2012 ocení najúspešnejších športovcov Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2011. Podujatie sa bude konať pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Doc. Ing. Milana Belicu, PhD. Predpokladaný dátum podujatia je 17. 4. 2012 v koncertnej sále Župného domu. kategórie a ocenenia: 1. Jednotlivci seniori 2. Jednotlivci juniori

POHRONIE

Šport

stvách Slovenska, 1. 2. 3. miesto účasť na medzinárodných súťažiach: Majstrovstvách Európy, Majstrovstvách sveta alebo účasť na Olympiáde návrh na ocenenie musí obsahovať: meno a priezvisko športovca fotografia v elektronickej podobe (zo športového zápolenia alebo na stupni ví-

Odbor turistiky TJ Lokomotíva Atóm Levice pozýva všetkých priaznivcov zimnej turistiky na jubilejný 25. ročník Zimného výstupu na Sitno v sobotu 11. februára. Doprava je zabezpečená autobusom s odchodom o 8. h od Domu športu v Leviciach. Predpokladaný návrat je o 16. 30 h. Kolektívy, najmä TOM-y , si môžu dohodnúť s organizátormi nástup po ceste. Prihlášky obvyklým spôsobom na kontaktnej adrese: Ing. Viliam Paulíny, Hviezdoslavova 25, 934 01 Levice, t. č. 0903 805 509. Uzávierka prihlášok je v utorok 7. 2. 2012. Miesta si rezervujte čím skôr. Program: Peší výstup na

Sitno, prechádzka okolo jazera Počúvadlo, zimné športy pri jazere podľa snehových podmienok. Stravovanie z vlastných zásob s možnosťou občerstvenia v zariadeniach pri jazere. Odporúčame oblečenie a obutie do zimných podmienok, mapu Štiavnických vrchov, príp. ďalekohľad. Poplatky: členovia TOM KST a ich vedúci 3,- €, ostatní členovia a nečlenovia do 15 rokov 4,- €, ostatní neorganizovaní turisti 6,- €. O podporu podujatia sme požiadali primátora Levíc Ing. Štefana Mišáka. Na stretnutie s Vami na prvej tohtoročnej spoločnej akcii sa tešia organizátori.

ťazov) názov TJ alebo športového zväzu adresu a telefónny kontakt dosiahnuté úspechy Návrhy na ocenenie športovcov je potrebné zaslať elektronicky e-mail: katarina. kmetova@unsk.sk do 5. marca 2012 PhDr. Ľubica Libová, PhD. Vedúca odboru školstva, mládeže, športu a kultúry NSK

basketbal * basketbal * basketbal * basketbal * basketbal * basketbal * basketbal * basketbal * basketbal liga juniorov Basketbal Levice – MBK Žilina 80 : 50 (32 : 19). Body LV: Marchyn 19, Molnár a Vojtek po 18, Bielik 12, Adámik 6, Brecska 5, Homola 2. Levičania zaskočili svojho súpera a od úvodu sa dostali do vedenia, ktoré si postupne zvyšovali. S úzkymi kádrami, ktorými na zápase disponovali obe družstvá, sa lepšie vyrovnali Levičania a v závere už jasne dominovali keď sa hostia márne pokúšali aspoň o skorigovanie výsledku. Basketbal Levice – IMC Slovakia Považská Bystrica 54 : 74 (18 : 33). Body LV: Vojtek 19, Molnár 14, Marchyn 12, Adámik 5, Bielik a Brecska po 2. Levičania ťahali od úvodu za kratší koniec, robili príliš veľa chýb pri rozohrávke. Hostia už v úvodnej štvrtine viedli o 12 bodov. Druhá štvrtina bola pomerne vyrovnaná, ale po prestávke sa jasne prejavila výšková prevaha hosti a po tretej perióde viedli hostia už 58 : 29. Posledná časť zápasu bola vyrovnaná, keď sa už menej brá-

nilo na oboch stranách. liga starších žiakov MBK Lokomotíva Sereď – Basketbal Levice 28 : 68 (14 : 33). Body LV: Mišenka 14, Boócz a Kurek po 11, Hanuska 10, Ševčík 6, Horský a Pastier po 5, Števko 4, Lycius 2. Levičania potvrdili úlohu favorita a bez väčších problémov si poradili s hráčmi Serede. Fyzická prevaha bola jednoznačne na strane hostí, ktorí to náležite využili. Dobrou obranou nepúšťali súpera k ľahkým zakončeniam a v oboch polčasoch im povolili streliť len 14 bodov. BC Prievidza mládež – Basketbal Levice 52 : 91 (31 : 50). Body LV: Kurek 16, Horský 15, Lycius 14, Pastier 13, Hanuska 12, Mišenka 9, Števko 6, Ševčík a Ivančo po 3. Levičania zaznamenali nečakane vysoké víťazstvo aj napriek absencii Boócza. Hostia boli od začiatku stretnutia neustále vo vedení a svoj náskok si postupne budovali. V prestávke už viedli rozdielom 19 bodov. Aj v druhom polčase sa prejavila herná prevaha Levičanov, ktorí si z Prievidza odvá-

žajú cenné dva body. oblastná súťaž žiakov Strojár Malacky – Basketbal Levice 37 : 72 (23 : 28). Body LV: Ivančo 23, Chlpík 8, Chmeliar, Arvaj, Lukniš a Cibuľka po 6, Špaňo a Pihík po 4, Adámik 3, Brecska, Titka a Horniak po 2. Levičania sa v prvých dvoch štvrtinách a nedarilo sa im bodovo odpútať od súpera. Po prestávke sa im naopak začalo dariť v obrane a následne aj v útoku a tak druhé dejstvo vyznelo jasne v ich prospech. Strojár Malacky – Basketbal Levice 57 : 73 (29 : 37. Body LV: Ivančo 33, Chlpík 16, Pihík 7, Špaňo, Lukniš a Adámik po 4, Cibuľka a Titka po 2, Chmeliar 1. V odvetnom stretnutí opäť v polčase levickí hráči len mierne viedli a pomerne vyrovnaný priebeh pokračoval aj po zmene strán, ale Levičania si umnou hrou náskok ustrážili a nakoniec zvýšili na bezpečný rozdiel. Strelecky sa v oboch dueloch darilo Ivančovi. oblastná súťaž kadetiek MBK Ružomberok – BKŽ

Levice 25 : 40 (17 : 22). Body LV: Dobeková 8, Bárthová 6, Havranová, Kováčiková, Kronková, Mikulová, Škúciová a Štarkeová po 4, Tuhá 2. Stretnutie bolo v úvode vyrovnané a družstvá sa striedali vo vedení, ale na polčasovú prestávku odchádzali s miernym vedením levické dievčatá. Neskôr si svoj náskok postrážili a dokázali ho ešte zveľadiť na rozdiel 15 bodov. MBK Ružomberok – BKŽ Levice 28 : 63 (16 : 36). Body LV: Mikulová 12, Kováčiková a Tuhá po 10, Bárthová 8, Dobeková a Štarkeová po 6, Škúciová 5, Havranová 4, Kronková 2. V odvetnom súboji mali od začiatku jednoznačne navrch Levičanky, ktoré predviedli kvalitný kolektívny výkon okorenený jednoznačným víťazstvom. oblastná súťaž žiačok MBK Ružomberok – BKŽ Levice 28 : 57 (16 : 25). Body LV: Kováčiková a Kronková po 18, Havranová 10, Dobrotová 5, Ondušková 4, Titurusová 2. MBK Ružomberok – BKŽ

Levice 39 : 57 (16 : 31). Body LV: Havranová 18, Kronková 14, Kováčiková 7, Ondušková 5, Horňáková a Kašiarová po 4, Machilová a Titurusová po 2, Sedliaková 1. Levické žiačky si pomerne hladko poradili s domácimi hráčkami Ružomberka a tak zaznamenali dve výhry. V obrane sa im darilo keď nepúšťali domáce hráčky do jednoduchých zakončení. oblastná súťaž starších minibasketbalistov Basketbal Levice – Iskra Partizánske 81 : 14 (38 : 5). Body LV: Bátovský 21, Kóša 18, Frtús 12, Jesenský 10, Villem a Lacko po 6, Križan 4, Vražel a Lipták po 2. Domáci mladí Levičania nasadili od úvodu vysoké tempo, ktorému s rešpektom hrajúci hostia podľahli. Nakoľko domáci nepoľavili v úsilí do konca zápasu, výsledok odzrkadľuje priebeh zápasu. Výrazné zlepšenie výkonnosti potvrdili noví hráči Frtús, Lipták a Gatiaľ. Basketbal Levice – Iskra Partizánske 83 : 23 (36 : 10). Body LV: Jesenský 18, Bátovský

13, Lacko a Kóša po 12, Villem 10, Križan 6, Macák a Frtús po 4, Gatiaľ a Hrnčír po 2. Domáci hráči podali aj v druhom zápase výborný kolektívny výkon a zaslúžene zvíťazili. Rýchlou hrou a presnými prihrávkami si vytvárali presilové situácie, ktoré úspešne zakončovali. oblastná súťaž starších minibasketbalistiek BK Detva – BKŽ Levice 27 : 48 (19 : 23). Body LV: Tunákova 12, Moravčíková 9, Melicherčíková 8, Haulíkova 6, Šediová 5, Krivosudská, Tuhá, Námesná a Brezíková po 2. BK Detva – BKŽ Levice 18 : 37 (9 : 13). Body LV: Nagyová 10, Tunáková 9, Tuhá 8, Námesná 4, Krivosudská, Šediová a Melicherčíková a po 2. Mladé levické basketbalistky cestovali na svoje stretnutie do Detvy, kde zmerali sily s tamojšími rovesníčkami a počínali si úspešne. V oboch stretnutiach sa im darilo najmä po polčase, kedy sa im podarilo bodovo vzdialiť od súpera a vytvorili si tak rozhodujúci náskok. -LVB-