KIOTO19 #004

Page 1

МІЛЬЙОН СЕРДЕЦЬ – ОДНЕ БИТТЯ! КНТЕУ – НА ВСЕ ЖИТТЯ!

ІСТОРІЯ НАШОЇ ALMA-MATER: ВІД 1946 ДО 2016 РОКУ

ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю ВІД СТУДЕНТА ДО РЕКТОРА


ПЕРШИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ЖУРНАЛ КНТЕУ

№4(4) 2016 Адреса редакції: 02156, Київ, вул. Кіото,19 +380 44 5314793 magazine@kioto.kiev.ua 19.kioto.kiev.ua Редакційний директор Марія Кладченко Відповідальний редактор Катерина Заровна Редакційний менеджер Дар’я Понкратова Арт-директор Павло Паригін Головний фотограф Сергій Міненко Журналісти Катерина Масюра Марія Антоневич Павло Синегуб Лілія Козачук Олександра Татаренко Андрій Пурик Дар’я Девяткіна Олег Калініченко Арт-студія Роман Олейников Засновники

Володимир Глушко Марія Кладченко Павло Паригін Друк ТОВ «Колор Консалтинг» Тираж: 2500 прим.

Особлива подяка за підтримку та допомогу у виданні журналу адміністрації Київського національного торговельно-економічного університету, зокрема ректору КНТЕУ А.А. Мазаракі та проректору з науково-педагогічної роботи С.Л. Шаповал, начальнику відділу маркетингу і зв’язків з громадськістю Д.В. Яцюку, заступнику директора ЦПНМВ С.В. Яценко, провідному редактору ЦПНМВ С.Г. Голосовій, директору ГЦІТ Я.І. Шестаку та провідному спеціалісту ВОКД К.М. Федоровій

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


Ag 925

ЮВІЛЕЙНА МОНЕТА ДО 70-РІЧЧЯ КНТЕУ

#4 КНТЕУ

3


ВІД РЕДАКЦІЇ

ДО САМОГО-САМОГО МІСЯЦЯ...І НАЗАД Замріяно дивлячись вгору, затамувавши подих від хвилювання і почуттів, ми загадали бажання... Нам пощастило, он там, на небосхилі, трохи лівіше від відомого сузір’я KNUTE, ми розгледіли як падала зірка! На мить здалося, що світ навколо зупинився. Не чутно шурхоту листя, шуму транспорту і навіть палаюча планета на хвилину зупинила свій політ... В суцільній темряві, немов магічним чином, перед нами запалав цілий океан зірок, що здавна зветься Чумацьким шляхом. І тут всі сумніви розвіялись... Небесна дорога вказала нам путь... Набравши повні груди повітря, відкривши нові горизонти, після великої перерви ми повернулися! За цей час університет помітно змінився: в коридорах все частіше зустрічаєш нові обличчя, колишні студенти стали випускниками, новий розклад дзвінків, навчання в одну зміну, додаткові корпуси в центрі міста, новий гуртожиток і врешті-решт, навіть своя Венеція

із затишним двориком. Все нове – є рухом уперед, проте є речі, які залишаються незмінними – це атмосфера і традиції університету, що уважно зберігаються і примножуються поколіннями вже цілих 70 років. Сьогодні ми святкуємо ювілей нашої другої домівки, яку любимо аж «до самого-самого Місяця і назад», як у відомій дитячій колисковій Сема Макбратні. Наша рідна, люба Alma-mater! Розквітай, примножуйся і розвивайся! Нехай твої ­діти-випускники сяють, як зірки на небі, що вказують шлях до світлого майбуття! Гортаючи сторінки журналу кожен відчує частинку життя університету, яку ми воліли передати. Але єдине ми все ж залишимо в таємниці – наше бажання, яке ми загадали зірці, оскільки віримо, що воно обов’язково здійсниться! Тож бажаємо приємного перегляду журналу і вітаємо з особливим святом!


#4 КНТЕУ

5


ЗМІСТ

12 16

Історія нашої Alma-mater

Від студента до ректора

КНТЕУ крізь роки: від 1946 р. до 2016 р.

Ексклюзивне інтерв’ю з Анатолієм Антоновичем Мазаракі

НА ОБКЛАДИНЦІ: Дмитро Міхєєв воротар ФК «КНТЕУ-Меркурій», кращий воротар сезону 2015/16 серед студентських команд ВНЗ м. Києва Марина Козлітіна капітан команди з аеробіки ФФБС, Міс КНТЕУ-2015 Вадим Довідний капітан збірної команди КНТЕУ з баскетболу

6

#4 КНТЕУ


24 28 44 58

Нова епоха РСС

Жовто-зелені до перемоги!

Головне свято факультету

Старт студентського життя!

Нова голова, новий склад, нові здобутки

Мільйон сердець! Одне биття! КНТЕУ! На все життя!

Різні за кольорами та розміром – єдині по духу

Три складові феєрії: вокал, СТЕМ, хореографія

#4 КНТЕУ

7


УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ ЖИТТЯ 70 РОКІВ

СТУДЕНТСЬКІ ПОДІЇ УНІВЕРСИТЕТУ МІС КНТЕУ 17 листопада 2015 року відбулося свято Краси та Грації – традиційний щорічний конкурс «Міс КНТЕУ-2015». Серед найкращих дівчат університету журі, яке складалося з справжніх професіоналів та профі своєї справи, необхідно було обрати єдину королеву краси.

ДЕНЬ СТУДЕНТА 17 листопада 2015 року за успішне навчання, активну участь у науковій роботі та громадському житті університету та з нагоди Міжнародного дня студента відбулося нагородження ­ТОП-100 найкращих студентів за результатами рейтингового оцінювання діяльності студентів.

BESTCookFEST-2015

ХОР КНТЕУ

З 4 по 6 листопада 2015 року проходив І Міжнародний кулінарний фестиваль «BESTCookFEST-2015», який проводився в рамках Міжнародного експофоруму ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу FoReCH у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» з нагоди започаткування діяльності громадської спілки «Український кулінарний союз».

9 січня 2016 року Народний студентський камерний академічний хор КНТЕУ виборов гран-прі на Всеукраїнському різдвяному ­фестивалі-конкурсі «Стежками Гоголя».

8

#4 КНТЕУ

СПОРТИВНИЙ МАНЕЖ №1 15 лютого 2016 року відбулося урочисте відкриття реконструйованого сучасного спортивного манежу.


ДЕНЬ ФУТБОЛУ 10 грудня 2015 року університет відзначав Всесвітній день футболу і 15-річчя Всеукраїнської футбольної асоціації студентів. На стадіоні КНТЕУ пройшов товариський матч між дворазовим переможцем Чемпіонату України з футболу серед ВНЗ – збірною командою ФК «Меркурій-КНТЕУ» та Збірною командою ветеранів футболу України.

ДНІ ДОНОРА В листопаді та березні 2015/16 н.р. традиційно відбулась благодійна акція «Дні донора». Цього року донорами крові стали 734 студенти та співробітники університету.

МОЛОДЬ ЗА ПРАВА СПОЖИВАЧІВ 28 березня 2016 року в КНТЕУ завершився VIІІ Конcумерський фестиваль «Час діяти!», що був присвячений Всесвітньому дню прав споживачів, який є днем солідарності споживачів та споживчих організацій в усьому світі. Масштаби заходу дійсно вражають, було проведено: міжнародну конференцію, флешмоб, квести, зустрічі з підписання договорів про співробітництво, майстер класи, наукові семінари, круглі столи, екскурсії, презентації, відкриті лекції, воркшопи у школах.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ 23 лютого 2016 року відбулося справжнє свято мовного розмаїття в КНТЕУ: студенти та викладачі з Азербайджану, Вірменії, Молдови, Японії, Китаю та країн Африки познайомили глядачів із націо-нальною культурою своїх країн. Загалом, в КНТЕУ навчаються 250 іноземних студентів із 20 країн світу. На підготовчому відділенні для іноземців та осіб без громадянства займається 40 студентів із 12 країн.

5 квітня 2016 року кафедра сучасних європейських мов провела літературний проект «Роберт Бернс – літературний геній шотландського народу».

СТУДІЯ СУЧАСНОГО ТАНЦЮ «LIGHT» 1 квітня 2016 року студія сучасного танцю «LIGHT» КНТЕУ взяла участь у Другому Міжнародному фестиваліконкурсі «Одеса зустрічає друзів» та виборола І місце у номінації «Сучасна хореографія», за яку змагалися понад 20 колективів з усієї України.

#4 КНТЕУ

9


УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ ЖИТТЯ 70 РОКІВ

СТУДЕНТСЬКІ ПОДІЇ УНІВЕРСИТЕТУ ІНАВГУРАЦІЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ 31 серпня 2016 року в відбулися урочистості з нагоди Дня знань та інавгурації студентів. Родина КНТЕУ поповнилася на 1947 першокурсників. Також, в рамках заходів відбувся традиційний Парад вишиванок.

KNUTE АRT FEST

БРЕЙН-РИНГ

5–7 квітня 2016 року в Гранд-холі вже втретє відбулась виставка-конкурс художніх робіт «KNUTE Art Fest». На виставку було представлено понад 30 робіт, кожна з яких зуміла підкорити серця справжніх поціновувачів мистецтва.

26 квітня 2016 року відбувся фінальний турнір XIV Чемпіонату університету з «Брейн-рингу». За титул Чемпіона у 2016 році змагалося 8 команд, з яких 6 – команди регіональних структурних підрозділів. Перемогу здобула команда факультету обліку, аудиту та інформаційних систем «Ейяф’ятлайокутль».

КВН ЗА КУБОК РЕКТОРА

ДЕНЬ УНІВЕРСИТЕТУ

30 березня 2016 року відбулася фінальна гра ІІІ сезону «Ліги КВН КНТЕУ за Кубок Ректора». У фінал вийшли: «Сборная торгового» (ВТЕІ КНТЕУ), «Економ-клас» (ХТЕІ КНТЕУ) та Творче об’єднання «Бурулька» (КНТЕУ), яке отримало блискучу перемогу у фіналі та заповітний Кубок.

28 травня 2016 року відбулася грандіозна подія – святкування Дня університету! Програма заходів була дуже насиченою: екскурсії університетом, зустрічі з викладачами, КулінарШОУ, спортивні змагання, чемпіонат з жіночого футболу, товариський матч між викладачами та студентами, інтелектуальні ігри, квест, екологічна гра «KeepCool», вікторина «Знавці права», арт-виставка та фотовиставка «Сушка», творчі майстер-класи та яскрава концертна програма.

10

#4 КНТЕУ

Протягом 2015/16 н.р. під час урочистостей з нагоди випуску магістрів та спеціалістів денної та заочної форми навчання дипломи державного зразка, загалом отримали 962 магістри та 98 спеціалістів.


Євген Швець

Сергій Чмих

Випадкова особа

Організатор, головний режисер, оператор, монтажер, креативщик

Організатор, режисер, постановник

Хтось з середини сердця

Перше, про що ти подумав, коли отримав пропозицію стати учасником зйомок? Знімати й монтувати відео – моє хобі, без якого я вже просто не можу. Я вмить погодився, оскільки вже мав власні ідеї, й вагань не було – я відразу знав як втілюватиму задуми в реальність. В той же день ми зустрілись з майбутніми нашими колегами по зйомках. Процес пішов… Зйомки розпочались вже наступного дня.

Я не вагаючись відповів – ТАК! Відразу ж почав міркувати як все організувати. Ми жадали заявити про КНТЕУ, показати, що він найкращий! Звичайно, хочеться, щоб нас пам’ятали й знали, що є такі студенти, які не тільки навчаються, а активно беруть участь в його житті, підвищують його рівень серед усіх інших ВНЗ й роблять це щиро й залюбки!

Я подумав, що потрібно буде щось танцювати, як вже було раніше і танцювати нам таки довелось, адже організатори старались підняти нам настрій й на повну включили трек с фільму «Маска», що вмить додало позитиву, всі почали акуратно рухатись по колу, що, доречі, принесло нові знайомства :)

Найяскравіший момент для тебе – це… Зйомки серця з допомогою квадрокоптера під дощем, який в дощ літати не повинен. На свій страх і ризик я вирішив продовжити зйомки й кадри вийшли надзвичайно круті!!!

Дощ пішов саме в момент початку зйомок, але ніхто з учасників не зрушив з місця, продовжуючи стояти і світити ліхтариками! Це було нереально круто!

Власні думки, якими ти хочеш поділитися Хлопці, не стійте осторонь, так і життя пролетить стороною. І головне, займайтеся улюбленою справою, тоді ви будете себе завжди відчувати на УРА: і в втому, і в радість.

Коли приходиш додому і валишся з ніг, найголовніше, щоб це була приємна втома! Радійте кожному моменту у Вашому житті, все відбувається не просто так!

По секрету скажу – нас було дві команди: «Контур серця» й «70-ка». Так от, нам стільки разів режисер з даху командував «70-ка стоїть до кінця!», що коли всі повинні були розбігатись наша команда стійко стояла попри дощ й вітер! Розумієте, насправді чудових моментів було багато. Це ще і мить, коли запалились всі вогники, і коли ми, щоб підтримати один одного почали гучно викрикувати К-Н-Т-Е-У! Тож, друзі, приймайте участь в різних заходах, живіть на повну!

#4 КНТЕУ

11


УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ ЖИТТЯ 70 РОКІВ

1

Історія КНТЕУ бере свій початок зі створеного в 1946 році Київського філіалу Всесоюзного заочного інституту радянської торгівлі, чисельність студентів якого у перший рік існування становила лише 60 осіб.

2

Протягом 1958-1959 рр. філіал за рішенням Ради міністрів УРСР було спочатку підпорядковано Харківському інституту радянської торгівлі, а згодом, з метою раціоналізації мережі ВНЗ торгівлі, переведено до Донецького

12

#4 КНТЕУ

інституту радянської торгівлі. Київський філіал на кінець 1960/61 н.р., мав у своєму складі 10 кандидатів наук, 7 з яких мали вчене звання доцента. Контингент студентів 958 осіб. У 1963-1964 рр. філіал реогранізовано у вечірньо-заочний факультет, що розташовувався у приміщеннях технікуму громадського харчування Міністерства торгівлі УРСР.

3

4 березня 1966 р. на базі філіалу створено Київський торговоекономічний інститут, якому були

підпорядковані Одеський та Чернівецький філіали Донецького інституту радянської торгівлі. КТЕІ мав у своєму складі економічний, торговий та технологічний факультети, а також факультет підвищення кваліфікації керівних та інженернотехнічних працівників. Новостворений інститут отримав навчальний корпус по вул. Чигоріна, 57, в якому здійснювалося навчання за денною, вечірньою та заочною формами і функціонувало 17 кафедр (до 1972 р. їх було вже 29). Загалом в інституті вже навчалося 5 923 особи.


«

... 4 березня 1966 р. на базі філіалу створено Київський торговельно-економічний інститут, якому були підпорядковані Одеський та Чернівецький філіали...

»

Ректором інституту було призначено Тамару Іванівну Скирду.

4

У грудні 1968 р. на лівому березі Києва розпочалося будівництво навчально-лабораторного корпусу та майже одночасно – студентського гуртожитку. Вже в серпні 1969 р. відбулося студентське новосілля у гуртожитку №1, а через рік – №2. Навчально-лабораторний корпус введено в експлуатацію у квітні 1973 р. Контингент студентів денної форми на-

вчання станом на 1 жовтня 1969 р. тільки у м. Києві становив 1316 осіб, а загальна кількість (у тому числі у всіх філіях) за усіма формами навчання – 10 489 осіб. У 1980 р. було введено в дію актову залу та приміщення студентського клубу.

5

У серпні 1985 р. ректором інституту призначено Івана Терентійовича Майбороду, а в 1988 р. на конкурсній основі – Віктора Івановича Невесенка. Станом на 1988 р. структура інституту налічувала 4 факультети (тор-

говельно-економічний, обліково-фінансовий, товарознавчий і технологічний) та 21 кафедру, 9 з яких – випускові.

6

21 листопада 1991 р. на посаду ректора призначено випускника Київського торгово-економічого інституту 1972 р. Анатолія Антоновича Мазаракі. 25 грудня 1992 р. КТЕІ з підпорядкування Міністерства зовнішніх економічних зв’язків передано до Міністерства освіти України. Станом на 1 вересня 1993 р. в інституті функціону-

#4 КНТЕУ

13


УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ ЖИТТЯ 70 РОКІВ

вало 8 факультетів, у тому числі Вінницький і Чернівецький заочні факультети. У березні-квітні 1994 р. КТЕІ атестовано на найвищий ІV рівень акредитації і вже 29 серпня того ж року успіхи колективу інституту здобули визнання держави – Постановою Кабінету Міністрів України КТЕІ перетворено на Київський державний торговельно-економічний університет.

14

#4 КНТЕУ

7

КДТЕУ взяв курс на створення сучасного економічного полісу – інноваційного центру підготовки висококваліфікованих фахівців, що передбачало зосередження навколо університету споріднених навчальних закладів, зміцнення позицій на ринку освітніх послуг як основи конкурентоспроможності та вжиття комплексу заходів щодо популяризації і визнання університету на міжнародному рівні.

Так до складу університету увійшли створений у 1996 р. Ужгородський навчальний центр, Коломийський економіко-правовий коледж, приєднано Вінницький технолого-економічний, Хмельницький економічний, Одеський комерційний технікуми з перетворенням їх на коледжі, а також Перше та Друге вищі професійні училища у м. Києві. Чисельність студентського контингенту зросла до 16,7 тисяч осіб.


8

Указом Президента України від 11 вересня 2000 р. Київському державному торговельно-економічному університету надано статус національного. Ця подія стала високою оцінкою діяльності навчального закладу, відкрила нові горизонти для подальшого розвитку та посилення впливу університету на соціально-економічні процеси в суспільстві.

9

Мережа регіональних навчальних закладів згодом поповнилася Харківським та Ужгородським торговельно-економічними інститутами, Бурштинським, Житомирським коледжами та коледжем у м. Києві.

10

У 2006 р. університет приєднався до всесвітньо відомої Великої хартії університетів.

11

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. до КНТЕУ приєднано Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі. Також, до складу університету увійшли Одеський торговельноекономічний інститут та фінансовоекономічний коледж, Харківський інститут фінансів.

#4 КНТЕУ

15


ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ ІНТЕРВ’Ю

Від студента до ректора Напередодні 70-річчя університету редакція журналу «Кіото, 19» зустрілася з відомим в Україні та світі науковцем, громадським діячем, студентом КНТЕУ зразка 1972 року випуску, ректором нашої Alma-mater – Анатолієм Антоновичем Мазаракі!

KIOTO,19: Анатолію Антоновичу, як розпочався Ваш сьогоднішній день? Анатолій Антонович: Прокинувся, поїхав у басейн, звідти – на роботу. Розкажіть про свій розпорядок дня. З чого Ви починаєте робочий день? Чи є певні традиції: обов’язкова чашка кави, перший дзвінок, перегляд сайту новин… По-перше – скласти план роботи на цей день, що за чим, перевірити пошту, прийняти співробітників, підготуватися до заходів і таке інше. Спочатку треба скласти план на день, а потім – прагнути його виконати. Що Ви відчуваєте, коли зранку заходите до університету? Перш за все, відчуття задоволення, я бачу, що університет працює. Одні співробітники йдуть на свої робочі місця, прибиральниці – працюють, студенти  – готуються до навчання. Особливо, коли прийдеш раніше, а студентів пускають тільки з 8-ї години, бачиш, як вони вишикувалися і вже готові до занять. Тобто таке відчуття спокою, впевненості в тому, що гарний буде день, що все іде належним чином. Чому Ви обрали саме Київський торгово-економічний інститут і спеціальність «Технологія і організація громадського харчування»? Це був молодий інститут, тільки другий прийом, а торгівля тоді бурхливо роз-

16

#4 КНТЕУВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ ІНТЕРВ’Ю вивалася. А чому «Технологічний», бо я запитав, де більше всього математику вивчають. Мені дуже математика подобалася, ось туди і подав документи. І не шкодую, тому що отримав різноманітну підготовку: і математичну, і технічну, і економічну, і все це допомагало мені у житті.

визначення цьому поняттю. Наука – це нове знання. От якщо ти здобуваєш нове знання, то ти й займаєшся наукою. Якщо ти зробив те, що не зробили до тебе, то нехай воно буде і маленьке, але твоє. А звідси і результат. Так і шукаю це нове! Навіть сьогодні зранку шукав…і здається знайшов! (сміється)

Якими були Ваші студентські роки? Чи займалися Ви громадською діяльністю? А як же! Я був головою Профспілкового бюро факультету. І ще – одним із діячів студентського наукового товариства.

Завершуючи навчання в інституті, Ви вже чітко усвідомлювали, чим будете займатися далі? Чи уявляли Ви тоді, що станете ректором цього інституту? Ніхто не уявляв, але те, що можу бути викладачем – ну таке уявлялося. Але що ректором – це важко. Розумієте, де студент-випускник, учорашній студент, а де ректор… Тоді здавалося, що це дуже далеко, але виявилося – що не дуже.

З чим у Вас асоціюються студентські роки? З надіями! З надіями на гарне майбутнє і дуже добре, що вони збуваються. Чи підтримуєте Ви стосунки з одногрупниками? Підтримую. Не можу сказати, що вони надто інтенсивні. З тим, з ким ми спілкуємося більш-менш систематично, вже одиниці, тому що вони працюють і живуть в інших містах, а дехто і в інших країнах. Збираємося, як правило, на ювілейні дати. Колись була зустріч і на 30-річчя випуску, потім на 40-річчя. Гадаю, що зберемося і на 50 років від завершення навчання! Чи відчули Ви на собі, що таке життя в студентському гуртожитку? Я багато не жив у гуртожитку, але доводилося. Звичайно, це товариство, це атмосфера. Хочу зазначити, що все ж таки нам треба більше дбати про умови проживання студентів, ми цього прагнемо: і ремонти робимо, і меблі нові купуємо. В цьому році знов будуть нові меблі, але головне, як ви розумієте, – це будівництво нового гуртожитку. Я впевнений, що ми станемо свідками того, як студенти КНТЕУ отримають найсучасніший гуртожиток в Україні, а можливо й у Європі. Розкажіть про смішний випадок з Вашої юності. Такий смішний був, що ледве з інституту не виключили (сміється). Річ у тім, що пішли ми на демонстрацію, на спортивний парад, і я ніс першим прапор, а позаду – хлопці несли. І трапилося так, що один одному на ноги наступив, то ми майже той парад не зірвали. Різне було! Може це не найсмішніший, але в студентські роки багато чого бувало, треба пригадати. Коли Ви остаточно зрозуміли, що пов’яжете своє життя з наукою? Мабуть ще студентом. Мені це подобалося. Що таке «наука», давайте дамо

18

#4 КНТЕУ

Близько 15-ти років Ви працювали за межами університету. Яким чином Ви поєднували роботу з навчанням в аспірантурі, а в подальшому – з викладанням? Чи на деякий час Ви все ж таки розлучалися з Альма-матер? Аспірантом я був заочником, в докторантурі я взагалі не був. А як це відбувалося? Працював після роботи. От, наприклад, коли я вже працював над докторською дисертацією, то спочатку я прагнув нею займатися після роботи, але стомлений, багато чого не виходило, так я лягав спати. Прокидався приблизно у два-пів на третю і до ранку працював. Ось вже пройшло більше 20 років, а я все о пів на третю і прокидаюсь. 21 листопада 1991 року Ви стали ректором. Що Ви відчули? Це було здійснення мрії чи долею? Ви знаєте, говорити, що це було мрією, то я б не сказав би. Мабуть, це у тій ситуації було якоюсь закономірністю, тому що на той час я вже працював першим проректором, мене вже називали робочим ректором, тому що я вже знав всі ділянки роботи. Отже говорити, що щось таке з неба впало, такого не було. Так, пересів з одного кабінету в інший. (сміється) Номери робочих телефонів змінилися! Яким було Ваше перше рішення на посаді ректора? Я дуже добре це пам’ятаю. Мій попередник ухитрився половину майна університету віддати в статутний фонд спільного україно-нідерландського підприємства. То для початку я це підприємство розігнав, а майно – повернув. Я вважаю, що це було вкрай важливо, щоб університет мав право своїм майном розпоряджатися. Бачите, пройшло вже 25 років, але жодного квадратного метра землі, жодного


« ...але головне, як ви розумієте, – це будівництво нового гуртожитку. Я впевнений, що ми станемо свідками того, як студенти КНТЕУ отримають найсучасніший гуртожиток в Україні, а можливо й в Європі...

»

#4 КНТЕУ

19


ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ ІНТЕРВ’Ю

20

#4 КНТЕУВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ ІНТЕРВ’Ю

22

#4 КНТЕУ


квадратного метра приміщень ніде не ділося, тільки приростало. Ви маєте великий міжнародний досвід, навчалися в Америці. Розкажіть нам про Ваші навчальні та робочі подорожі. Скільки країн Ви відвідали і де ще б хотіли побувати? Я думаю, що не менше 50-ти, а може й більше! Серед континентів я тільки не бував в Антарктиді. До речі, був у складі експедиції, але погода не дозволила туди дістатися. Мабуть, в двох місцях я ще не був – це Мексика та Індія. В яку країну Вам хотілося б повертатися знову і знову? Не можу сказати, що це одна країна, гарних країн в світі багато, але якщо говорити про Європу, то це будуть Австрія, Італія, Франція, Німеччина, Великобританія. Перш за все мене цікавлять ті країни, де є дуже гарні музеї і картинні галереї. Якщо говорити про Схід, то це безумовно Китай. Якщо говорити про американський континент, то заслуговують на увагу, перш за все, Сполучені Штати Америки – це величезний економічний прогрес, демократія. Якщо говорити про екзотику, то це буде Бразилія. Країна, що найбільше вразила мене своєю природою, культурою, економікою – це Нова Зеландія. Мазаракі – прізвище грецького походження. Чи поєднує Вас щось з цією країною? Перш за все, історичні документи свідчать, що один грек на прізвище Мазаракі в 1473 році переселився, коли турецька навала була в Греції, до Львова. І звідти род Мазаракі веде свій початок на українських землях. Є південна гілка, є – західна. Західна – це в Польщі, м. Краків. Південна – це в Одесі. Мабуть я з тої південної гілки.

вивчав досвід провідних європейських консалтингових компаній в сфері і роздрібної, і оптової торгівлі, і логістики. І вже зрозумів, які зміни в навчальні програми треба внести. Пощастило факультету, що їх немає, а то вже б давно працювали зранку. Яке улюблене місце в університеті? Сказати, що в мене є якесь улюблене місце, я не можу. Мені подобається скрізь. А якщо десь ще не дуже подобається, то в мене вже в голові плани, як зробити так, щоб подобалося. (сміється) Скрізь має бути гарно! Яка улюблена страва з тих, що готує наше НВО? Пиріжки з горохом! Де, окрім університету, можна Вас зустріти? В кіно, театрі чи може в торговому центрі? В кінотеатрах я все ж таки останнім часом не буваю, а театри полюбляю: і київські, і одеські. Це може бути і драматичний, і оперета, все може бути. Всім серцем і душею Ви з університетом. Чи вистачає Вашого часу на сім’ю? Мабуть, недостатньо. Звичайно, треба було б більше, але виходить як виходить. Що для Вас любов? Любов і до родини, і до Батьківщини, і до університету, і до студентів!

Безліч зустрічей, наради, цілодобові телефонні дзвінки – чи все ж таки вистачає часу на якісь хобі, спортивні заняття? Мої спортивні вподобання, в першу чергу, басейн: 30-40 хвилин як мінімум. Говорити про хобі не доводиться, не знаю, що це таке. Але, що таке 30-40 хвилин зранку в басейні 5-6 разів на тиждень – мені добре відомо. Це заряд енергії та гарний настрій.

Яким відчуттям Ви можете описати Ваше ставлення до університету? З чим у Вас він асоціюється? Що для Вас університет? Університет – це не просто навчальний заклад, це частина суспільства, яка активно впливає на нього: і через навчання молоді, і через науку, і через культурно-громадську діяльність. Людська цивілізація без університетів – неможлива. Я розглядаю університет як складову і освіти, і економіки, і культури, і всіх сфер людського життя. Ось ви в університеті навчаєтеся 5 років – це все ж таки період зростання, оволодіння професією. За ці роки ви стаєте іншими. І відповідно це теж впливає на суспільство. Достатньо часто в історії людства студентство і університети впливали на долю країн.

Що Вас надихає? Розвиток і прогрес університету. От ви запитаєте, чим я сьогодні зранку займався – розвитком університету! Перш за все, я готував документи для міністерства, по-друге – це було пов’язано з підготовкою нової спеціальності «Підприємництво, торгівля, маркетинг», –

Що б Ви хотіли побажати нашим студентам? Прожити життя щасливо! Щоб всі ваші наміри, мрії та плани збувалися. Дивлячись на те, що ви з цим пов’язуєте: мати гарну роботу – майте, гарний дохід – майте, свій бізнес – майте, свою домівку – майте, а коханих – обов’язково!

#4 КНТЕУ

23


РСС КАДРОВІ ЗМІНИ

28 березня 2016 року відбулась Конференція студентів університету, де було затверджено нову редакцію Положення про студентське самоврядування у КНТЕУ, що передбачає процедуру проведення виборів шляхом прямого таємного голосування. Цього року вибори складу РСС про-

йшли у три етапи: дебати кандидатів на посаду голови та очільників секторів, вибори складу Ради студентського самоврядування та його затвердження на Конференції. У квітні 2016 року вибори голів РСС вперше відбулись за новою схемою  – прямим таємним голосуванням усіх

студентів факультетів та студентів-мешканців гуртожитків. Завершився цей процес Конференцією студентів університету, де новим керівником Ради студентського самоврядування КНТЕУ обрали студентку ІІІ курсу факультету обліку, аудиту та інформаційних систем - Понкратову Дар`ю.

ДАР`Я ПОНКРАТОВА 20 років Місце народження: місто Кіровське, Донецької області Улюблена тварина: собака Уліблені книжки: Маріо П’юзо «Хрещений батько», Дэн Браун «Код да Вінчі» Улюблений колір: блакитний

Кіото, 19: Ким ти мріяла стати у дитинстві? Дар`я: З п’яти років я вирішила, що хочу стати суддею. Чому? – Не пам`ятаю. Ця професія ще довго мене приваблювала, я хотіла боротися за справедливість. Років у 14, ще раз все обміркувавши, я вирішила, що моє покликання – стати слідчим і навіть намагалась вступити до спеціалізованого ліцею та не склалося і як виявилося згодом – не дарма. Пізніше, я чітко змінила погляди і вирішила пов`язати своє життя з точними науками, тому професія обліковця – це те що треба. Чому саме КНТЕУ? У мене в житті вже не раз було так, що раптова неординарна думка приводить до рішучих дій. Саме так я колись вирішила перевестись до іншої школи, те ж саме було і зі вступом. До певного моменту, я планувала навчатися в Харкові, проте заповнюючи документи, в мене з`явилось

спонтанне бажання: «Мені треба до Києва!». І ось, коли я завітала до КНТЕУ, то з одразу вирішила – або тут, або ніде. І ось, вже минуло 3 роки і я впевнена, що зробила правильний вибір.

них питань, на третьому курсі – заступником голови профспілки працівників та студентів КНТЕУ. Таким чином в мене була можливість спробувати себе в багатьох сферах студентського життя. Такий досвід

«Краще зробити і покаятися, ніж не зробити і шкодувати!» Як розпочалось твоє студентське життя? Активна участь у студентському самоврядуванні почалась з першого місяця навчання. Феєричний дебют першокурсника... Саме після нього я зрозуміла, що хочу займатись громадським життям в університеті. Півтора роки я обіймала посаду старости блоку гуртожитку. Починаючи з другого курсу призначена заступником голови ради студентського самоврядування факультету з організацій-

підштовхнув мене до рішення балатуватися на посаду голови РСС КНТЕУ. Що для тебе РСС КНТЕУ? Мені неймовірно цікаво працювати з командою РСС. До її складу увійшли ініціативні цілеспрямовані люди, які нині мої колеги. Робота в колективі, організація заходів, знайомство з людьми – це цінний досвід, який просто ні з чим не можливо порівняти.


#4 КНТЕУ

25


РСС КАДРОВІ ЗМІНИ

26

#4 КНТЕУ


#4 КНТЕУ

27


СПОРТИВНИЙ КНТЕУ НАМ ПОТРІБНА ПЕРЕМОГА

Найважча перемога – це перемога над самим собою

Наші спортсмени – взірці справжньої спортивної витримки та мужності, їх жага до перемоги надихає шалену багатотисячну групу підтримки, а надсучасна спортивна база створює умови та надає можливості для щоденного розвитку. Все це є запорукою першості КНТЕУ на студентському спортивному Олімпі України! Кожного навчального року в університеті проводиться Спартакіада серед збірних команд факультетів з 9 видів спорту: волейболу (чоловіки, жінки), бадмінтону (чоловіки, жінки), баскетболу (чоловіки), настільного тенісу (чоловіки, жінки), плавання, футболу, ­міні-футболу, пауерліфтингу, спортивної ­аеробіки. Окрім зазаначених видів спорту у студентів є можливість займатися в інших спортивних секціях, а саме: фітнесом, атлетичною гімнастикою, боротьбою та загальною фізичною підготовкою. У збірних командах університету займаються ­понад 350 студентів, у тому числі 3 майстри спорту міжнародного класу, 12 майстрів спорту, 82 кандидатів у майстри спорту.

28

#4 КНТЕУ


#4 КНТЕУ

29


СПОРТИВНИЙ КНТЕУ НАМ ПОТРІБНА ПЕРЕМОГА

ЯЦЕНКО Олексій Валентинович головний тренер

Спартакіада КНТЕУ серед студентів 2015/16

ФЕМП ФФБС

ФТМ

ФРГТБ ФОАІС

Перше дихання є у всіх, десяте – тільки у чемпіонів


9 червня 2016 р. чемпіон України з футболу серед студентських команд ВНЗ сезонів 2013/14 та 2014/15 рр. ФК «КНТЕУ-Меркурій» вдруге став володарем Кубку м. Києва з футболу серед ВНЗ, розіграш якого відбувся на стадіоні «Динамо» ім. В. Лобановського

«МЕРКУРІЙ» – КОМАНДА, ЯКА НАРОДЖЕНА ПЕРЕМАГАТИ Напевно не має такого студента КНТЕУ, який не знає футбольну команду “Меркурій”, що є найсильнішою студентською збірною країни! В цьому році команда досягла нового апогею, ставши вдруге

поспіль володарем кубку м.Києва серед вищих навчальних закладів. Увійшовши до трійки лідерів, «Меркурій» посідає провідне місце у студенських лігах по кількості забитих м`ячів.

Цікавим фактом є те, що до складу легендарної збірної входять футболісти, які не лише вражають своєю професійною майстерністю, але й вважаються найкращими бомбардирами серед студентів м. Києва.

#4 КНТЕУ

31


СПОРТИВНИЙ КНТЕУ НАМ ПОТРІБНА ПЕРЕМОГА

Ти не програв, поки не здався

Баскетбол, як спортивна гра, перш за все приваблює своєю яскравою видовищністю, наявністю великої кількості технікотактичних прийомів. Володіючи високою динамічністю, емоційністю і в той же час індивідуалізмом і колективізмом, баскетбол, на думку багатьох фахівців у галузі спорту, є одним з найефективніших засобів всебічного фізичного розвитку.


СПОРТИВНИЙ МАНЕЖ КНТЕУ №1

ЄЛЬЦОВ Денис Сергійович головний тренер

Спартакіада КНТЕУ серед студентів 2015/16

ФТМ

ФМТП ФФБС ФОАІС ФЕМП

#4 КНТЕУ

ФРГТБ

33


СПОРТИВНИЙ КНТЕУ НАМ ПОТРІБНА ПЕРЕМОГА

Поки м’яч в грі – він не програний

Щоб досягти успіху, потрібно розвинути вольові якості: цілеспрямованість, наполегливість, витримку і самовладання, сміливість і рішучість, ініціативність і самостійність. Всю структуру вольових якостей з’єднує цілеспрямованість. Спортсмен ставить перед собою іноді важкі, але цілком досяжні цілі і в міру виконання ускладнює їх. Це розвиває особистість, загартовує спортивний характер, викорінює недоліки. Для досягнення своєї мети доводиться боротися зі слабкістю, втомою, лінню, жертвувати особистим життям.

М’ЯСОЄДЕНКОВ Костянтин Олегович головний тренер

Спартакіада КНТЕУ серед студентів 2015/16

ФЕМП ФОАІС

ФФБС

ФРГТБ

ФЕМП ФОАІС ФФБС

ФТМ

ФТМ

ФРГТБ


СПОРТИВНИЙ МАНЕЖ КНТЕУ №2

#4 КНТЕУ

35


СПОРТИВНИЙ КНТЕУ НАМ ПОТРІБНА ПЕРЕМОГА

Там, де закінчується терпіння, починається витривалість

Чи знаєте Ви, що волейбольний матч, на якому було присутньо найбільше вболівальників, відбувся в 1983 році, між збірними Бразилії та СРСР, на відомому футбольному стадіоні «Маракана». Тоді товариський матч двох команд відвідало 96 500 чоловік. Чи знаєте Ви, що швидкість польоту волейбольного м’яча при подачі у професійних гравців може досягати 130 км/год.

КОРОП Михайло Юрійович головний тренер

Спартакіада КНТЕУ серед студентів 2015/16

ФТМ

ФЕМП

ФОАІС ФЕМП

ФОАІС ФФБС ФРГТБ

ФТМ

ФФБС

ФРГТБ


СПОРТИВНИЙ МАНЕЖ КНТЕУ №2

#4 КНТЕУ

37


СПОРТИВНИЙ КНТЕУ НАМ ПОТРІБНА ПЕРЕМОГА

38

#4 КНТЕУ


СПОРТИВНИЙ МАНЕЖ КНТЕУ №2

ЧАЙЧЕНКО Наталія Леонідівна головний тренер

Спартакіада КНТЕУ серед студентів 2015/16

ФОАІС ФРГТБ

ФТМ

ФЕМП ФРГТБ ФОАІС

Перемога любить старання

ФФБС

ФЕМП

ФТМ

ФФБС

«Справжній» бадмінтон настільки динамічний, що може витрусити з вас пару кілограмів за якихось годину-півтори. При цьому від спортсмена потрібне сполучення цілого набору якостей: витривалість, висока техніка ударів, тактична підготовка й т. д. Завдання кожного гравця – «заганяти» суперника і зіграти так, щоб він не зміг відбити волан. Бадмінтонні баталії відбуваються на майданчиках, розділених сіткою і розмічених на сектори.


СПОРТИВНИЙ КНТЕУ НАМ ПОТРІБНА ПЕРЕМОГА

ЧЕРЕПОВ Олексій Володимирович головний тренер

Спартакіада КНТЕУ серед студентів 2015/16

ФМТП

ФТМ

ФФБС

ФЕМП ФОАІС

Коли, долаючи труднощі, ти вирішуєш не здаватися – тоді ти проявляєш силу 40

#4 КНТЕУ


ТРЕНАЖЕРНА ЗАЛА КНТЕУ


СПОРТИВНИЙ КНТЕУ НАМ ПОТРІБНА ПЕРЕМОГА

Найвища насолода — За результатами Спартакіади КНТЕУ серед студентів 2015/16 кубок у запеклій боротьбі, з мінімальним відривом, виборов ФМТП!

Спартакіада КНТЕУ серед студентів 2015/16

ФФБС

ФОАІС

ФРГТБ

ФТМ

ФЕМП ФМТП


ВЕЛИКИЙ СТАДІОН КНТЕУ

— зробити те, що, на думку інших, ви не можете зробити #4 КНТЕУ

43


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ! МІЙ ФАКУЛЬТЕТ

День ФРГТБ

Факультет ресторанно-готельного та туристичного бізнесу Рік заснування – 1966 Декан ВЕДМІДЬ Надія Іванівна Контингент – 3861 студентів 1739 денна 2122 заочна Кафедри: • технології та організації ресторанного господарства • готельно-ресторанного бізнесу • туризму та рекреації • інженерно-технічних дисциплін • фізичної культури Колір факультету – малиновий та білий Символ – Білий тигр – Туристи, Інженери, Готельєри, Ресторатори. Чорно-коричневі смуги на білому хутрі і блакитні очі - надзвичайно рідкісне забарвлення. Так і кожен студент ФРГТБ – особистість, індивідуальність і велика рідкість

Ц

ього року ФРГТБ провів найочікуваніше та найрідніше серцю студента свято – День факультету! Той факт, що подія була дійсно найочікуванішою підкреслює відстань між святами довжиною у чотири роки. Після довгих ночей прикрашання та пошуків необхідних матеріалів для заходу, годин тренувань артистів й постановок концертних програм, результат був гідним, щоб його представити очам всього університету! Ось і настав День найбільш кулінарного й найсмачнішого факультету, день тих, хто любить туризм більше за все і може здивувати своєю гостинністю! В Гранд-холі університету відбувалося

44

#4 КНТЕУ

одразу декілька заходів, кожен з яких знайшов свого глядача. Для початку – це пригощання гарячим чаєм та частування пряниками, котрим були раді всі студенти в холодну пору року та майстер–класи із сервірування столу. Доречі, родзинкою шоу було синхронне сервірування одразу декількох столів студентами-професіоналами. Особливістю заходу, символом піклування й турботи став «Новорічний благодійний ярмарок» на вилучені кошти від якого були придбані подарунки дітям-сиротам. Вже стало


доброю традицією, що студенти ФРГТБ запрошують до університету дітей-сиріт на святкування Дня Святого Миколая. Веселі та щирі хлопці й дівчата з ФРГТБ подарували малюкам дитячого будинку «Надія» справжню новорічну казку з піснями, хороводами, конкурсами, майстер-класами і частуванням. Перехід з корпусу Б «ожив», адже саме там усіх зачаровував зимовий сад та фотовиставка «Приємні спогади ФРГТБ». Головна ідея – передати натхненність та різноплановість студентів факультету. Сюрпризом стали живі статуї, котрі прикрашали наш сад – дівчата, розмальовані в стилі боді-арт. Поверх, на якому саме

серце факультету – деканат, був прикрашений у різдвяній тематиці й виглядав він по-справжньому казково. Кожен, хто завітав до тієї святкової феєрії із затишною фотозоною й новорічною ялинкою, був вражений. Ніхто не міг не помітити та не зупинити свій здивований погляд на 15-тиметровій гірлянді, основою якої стали літери абревіатури факультету – «ФРГТБ». Зі сторони кафе «Венеція», кожен хто був неподалік, міг почути голосні вигуки, адже саме там відбувався грандіозний флешмоб офіціантів. На урочистому святковому концерті з нагоди Дня факультету ресторанно-

готельного та туристичного бізнесу талановиті студенти проявили себе у яскравих танцювальних номерах, неперевершениому вокалі, а на десерт – як завжди, блискучий КВН із несподіваним ліричним фіналом, що глибоко вразив глядачів. Що ж, свічки задуті, торти розрізані, свято завершилося… Ми відчули, що досягли вже багатьох зрушень, що «п’ятий поверх», хоч і так далеко, проте такий близький думкам, коли сміливо можна сказати – ФРГТБ , ми любимо тебе!

#4 КНТЕУ

45


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ! МІЙ ФАКУЛЬТЕТ

Факультет обліку, аудиту та інформаційних систем

День ФОАІС

Рік заснування – 1966 Декан ХАРЧЕНКО Олександр Анатолійович Контингент – 1819 студентів 1011 денна 808 заочна Кафедри: • обліку та оподаткування • фінансового аудиту • економічної кібернетики • програмної інженерії та інформаційних систем • філософських та соціальних наук Колір факультету – синій Символ – Сова – мудрість, витримка, інтелект

Д

ень факультету – свято, якого поки що немає в жодному офіційному календарі, але яке для факультету є теплим та родинним. Цей особливий день збирає не лише студентів і викладачів, але й випускників, які завжди пам`ятають свою Аlma-mater, а також шановних гостей та друзів факультету. Святкування Дня факультету розпочалося зі спортивних змагань між викладачами факультету та Радою студентського самоврядування ФОАІС. На перший погляд, таке суперництво не було

46

#4 КНТЕУ

рівноцінним, проте, під час змагань всі учасники забули про турботи, які чекають у навчальних аудиторіях, і віддалися запальному азарту гри. Футбольна гра була запеклою та видовищною. На футбольному полі зійшлись дві команди, свого роду «Досвід» проти «Молодості». Протистояння було цікавим і досить напруженим. Команди не бажали віддавати ініціативу в грі. Хто ж переміг у цій запеклій боротьбі?! На це питання є дуже банальна і проста відповідь, але все ж таки у дусі факультету – «Перемогла дружба!».


Наступними були змагання з настільного тенісу. Гра була цікавою та енергійною і проходила у невимушеній дружній атмосфері. Ця перевірка на спритність показала, що наші студенти є більш прудкими ніж виклачі. Завершували спортивні заходи на факультеті змагання з шахів. І викладачі, і студенти були гідними суперниками та показали гарні навички гри. Програма заходів цьогорічних святкувань була досить насиченою, змістовною та надзвичайно цікавою. Зокрема, на другому поверсі Конгрес-центру

досить видовищною і водночас зворушливою була фотовиставка «Викладачі та студенти в Україні і світі». Безумовно, найцікавіша частина – це святковий концерт. На початку – урочисте нагородження, а потім – концертна частина, під час якої студенти факультету проявили всі свої таланти в танцях, співах та оригінальних жанрах, показали свої творчі здобутки й подарували багато яскравих і неповторних емоцій, а головне – радість і піднесений настрій всім присутнім у залі. Такий веселий та насичений концерт – результат три-

валої, кропіткої роботи. Організатори концерту прагнули, щоб кожен поринув у атмосферу подорожі, повірив в те, що мрії збуваються. Такою саме й була тематика концерту. Зазвичай, ми не замислюємося над тим, що навіть маленька справа може змінити перебіг подій. Але ці справи і є складовими великого результату. Кожна людина, яка має відношення до ФОАІС і є його складова.

#4 КНТЕУ

47


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ! МІЙ ФАКУЛЬТЕТ

Факультет торгівлі та маркетингу

Рік заснування – 1966

День ФТМ З

апитайте будь-якого студента КНТЕУ «Чим відзначилось для вас 18 березня 2016 року?» і побачите жовто-зелений вогонь в очах, щиру посмішку та щасливий вираз обличчя. А пояснення – спогади про незабутній День факультету торгівлі та маркетингу, який відзначався саме 18 березня. Цього свята чекав кожен, хто знає наскільки теплою, дружньою та веселою є атмосфера на факультеті. Студенти, викладачі, випускники - усі намагалися вкласти частинку своєї душі у підготовку до грандіозного свята. Протягом двох місяців колектив факультету намагався продумати усі деталі свята, щоб кожен гість та учасник зміг відчути себе у колі сім’ї, де панує затишок і комфорт. Програма Дня була ретельно обміркованою, університет сяяв жовто-зеленими кольорами, а студенти із захопленням насолоджувалися кожною миттю. 2016 рік - особливий, адже є ювілейним для факультету, тож тематикою дня було визначено: «ФТМ - 50 років. Разом назавжди». Кожен мав можливість пройти історією факультету, яку завдяки фото-декораціям, продемонстрували наші студенти. Малюнок дерева, відображав зв’язок між усіма членами однієї родини ФТМ, а власний відбиток долоні міг залишити кожен бажаючий. Фотозона була повним відображенням настрою та душі факультету. Вона палала

48

#4 КНТЕУ

яскравими кольорами та прикрасами, а зверху виднілися три дорогі серцю букви - ФТМ, які єднають нас уже 50 років. Концертна програма тривала півтори години, проте дійство на сцені було настільки драйвовим, що для усіх глядачів та учасників вона промайнула на одному диханні. Феєричним було те, що в концерті брали участь не лише студенти факультету, а й наші випускники та викладачі. Заступник декана С.В. Михайлов не тільки приємно здивував усіх, беручи участь в команді КВН факультету, а й демонстрував наскільки злагодженим та дружним є взаємодія студентів та їх наставників. Від яскравих номерів не можна було відірвати погляду. Випускники ФТМ із радістю підготували номер, яким завели глядачів та нагадали собі незабутнє відчуття від виступу на заповітній та чаруючій сцені КНТЕУ. Наші дівчата та хлопці співали так, що пронизало душу; танцювали так, що глядачі під час номеру підхоплювалися зі своїх місць і рухалися разом із ними; жартували так, що посмішка не сходила з обличчя. Сцена палала жовто-зеленим сяйвом та світлом, яке подарували учасники концерту. Неймовірно приємно було бачити переповнену залу та сяючі очі глядачів. Відчуття, коли усі серця б’ються в унісон, тіло з голови до ніг пробирає шалена енергія й наростає з кожною хвили-

Декан ОСИКА Віктор Анатолійович Контингент – 3522 студентів 1804 денна 1595 заочна 123 вечірня Кафедри: • маркетингу та реклами • іноземної філології та перекладу • торговельного підприємництва та логістики • товарознавства, управління безпечністю та якістю • товарознавства та митної справи Колір факультету – жовтий і зелений Символ – Вовк – його сила в зграї. Наш факультет сім’я, де кожен повинен дбати один про одного


ною неможливо забути. Зала вибухала оплесками та гоміном захоплення. Після грандіозного концерту з усіх боків можна було почути слова гімну факультету, що запалив вогонь у кожному серці та змусив танцювати разом із вокалістами. Усі відчули, скільки сил та душі було вкладено у це свято нашими студентами та викладачами! Ще довго після концерту студенти згадували наскільки шаленим видався той день і скільки позитиву вони отримали, адже слів не вистачає для того, щоб описати той вир емоцій, що виникає, згадуючи 18 березня 2016 року – День найяскравішого факультету торгівлі та маркетингу!

#4 КНТЕУ

49


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ! МІЙ ФАКУЛЬТЕТ

День ФФБС

Факультет фінансів та банківської справи Рік заснування – 1993 Декан КАНЄВА Тетяна Володимирівна Контингент – 1924 студентів 1091 денна 833 заочна Кафедри: • банківської справи • фінансів • статистики та економетрії • вищої та прикладної математики Колір факультету – вогнянозолотий Символ – Фенікс – вогонь, безсмертя, вічне життя

Я

к говорить одне всім нам знайоме прислів’ї: «На обіцяне чекають три роки». Саме так відбулося з Днем факультету фінансів та банківської справи, який цьогоріч відсвяткував 23-ю річницю з дня заснування. Всі елементи заходу до останнього трималися в секреті – від ідеї до конкретних елементів її виконання. 24 березня 2016 року нервуванню всієї команди організаторів не було меж, оскільки саме цього дня КНТЕУ мав побачити результати тримісячної безперервної роботи, нескінченних репетицій, на які витрачено «літри крові та поту»… Планка була встановлена дуже високою, адже свій рівень вже показали ФГРТБ та ФТМ. Цього дня відбулася і презентація нового символу ФФБС – фенікса, який за-

стосовувався всюди як елемент декору. А оскільки головною ідеєю свята була тема «ФФБС – це нова епоха», цей символ є більш ніж доречним, адже згідно з легендою цей птах відроджувався з попилу. Аналогічно й ФФБС з плином часу стає все кращим і сильнішим. Однією з найбільш вражаючих локацій став майданчик перед деканатом. Вперше в КНТЕУ за допомогою плазмової панелі було створено «маленьке диво» – голографічне зображення, яке викликало чи не найбільший захват і обговорення. В холі Конгрес-центру відбувалася презентація кафедр, деканату та Ради студентського самоврядування, що були стилізовані під загальну концепцію свята.


Основна ідея заходу тісно переплітається з тим, що відбувалося в холі, адже присутні поринають у подорож у часі, яка поступово стає все більше схожою на реальність. Глядачі, фізично перебуваючи в ХХІ столітті, час від часу переносяться з одного в інший етапи розвитку людства. На початку історії ми спостерігаємо справжню битву між римлянами і греками, але відбувається вона не за допомогою щитів і мечів, а в хореографічних па. Згодом центр подій переноситься на міську площу, де відбувається спалення відьом на вогнищі Інквізиції і все, що відбувається на сцені виглядає більш ніж реально… Після доволі напруженого видовища дія переноситься в епоху

Відродження, де перед нами постає одна із сцен повісті «Ромео і Джульєтта», головні герої якої виконують ніжну та чуттєву композицію рідною мовою Шекспіра. У цей же час глядачі спостерігають за справжньою казкою – міні-театром тіней. Після такого романтичного номера саме час отримати левову порцію гумору від четвірки брутальних американських гангстерів 20-х років ХХ століття. Середина минулого століття ознаменувалася появою на сцені «стиляг», що у «підпіллі» збиралися разом, танцювали і співали. Новітній період відзначився появою сучасних технологій і здається, що все змінюється на краще. Перед глядачем постало філософське питання, чи варте

це того, щоб відмовитися від щирих почуттів та живого спілкування? Відповідь розкривається без зайвих слів, лише через емоцію танцю. Основний висновок даної подорожі – без минулого немає майбутнього і кожна мить нашого життя пов’язана нерозривним зв’язком. Саме тут, у стінах нашого рідного КНТЕУ кожен із нас відкриває власну дорогу в майбутнє, розвиваючись, радіючи успіхам і перемогам: знаходить дорогих і близьких йому людей, вчиться цінувати по-справжньому важливі речі, стає гідною особистістю. Ми творимо історію разом. КНТЕУ – це наша з вами нова епоха!


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ! МІЙ ФАКУЛЬТЕТ

Факультет економіки, менеджметну та психології

День ФЕМП

Рік заснування – 1966 Декан ГУЛЯЄВА Наталія Миколаївна Контингент – 2094 студентів 1371 денна 723 заочна Кафедри: • менеджменту • психології • економіки та фінансів підприємства • економічної теорії та конкурентної політики Колір факультету – червонобілий Символ – Лев – могутня тварина, що з давніх давен має титул «Цар звірів». Його непереможність запалює серця, а ворогів змушує помовчувати. Лев має чудовий розум та є справедливим до усіх.

Ц

ьогоріч, під час святкування 50-ї річниці заснування, факультет радісно приймав дорогих серцю гостей, для яких ФЕМП – це не просто абревіатура, а поклик серця! Розпочалося святкування з презентації кафедр факультету: економіки та фінансів підприємства, економічної теорії та конкурентної політики, менеджменту та психології. З першого погляду присутні захопилися стилізованими декораціями: Капелюшник та Аліса разом з Чеширським котиком запрошували всіх пори-

52

#4 КНТЕУ

нути в світ казкових пригод, де кафедри виступали окремими королівствами із своїми колоритними персонажами. Презентація кафедр супроводжувалася смачненьким частуванням. А з огляду на те, що були почуті схвальні відгуки від гостей дійства: «Це було незабутньо!», «Хочу ще більше фотографій з цими декораціями», «Це ви все зробили своїми власними руками!?», було зрозуміло, що факультет підготувався потужно. Дійсно, адже починаючи з поверху факультету ФЕМПівці перемістили


гостей до казкової Країни чудес, де на них очікували герої саги, які запрошували долучитися до чайної церемонії. А неподалік можна було помилуватися світлинами студентів факультету та залишити побажання на згадку у величезній книзі, зробленій студентами рідного факультету . Більше того, вже на шляху до актової зали гості свята мали змогу зробити селфі на фоні розквітаючого «FEMP» у червоно-білих кольорах та «зіграти» партію в шахи, що були заввишки понад 50 см…

Барабанна дріб! Зала переповнена бігаючими очима в пошуках видовища. ФЕМП продемонстрував високу майстерність в танцювальному мистецтві та театральній грі, а чарівні пісні підхоплювались глядачами одразу ж, з перших секунд звучання мелодії. Події розгорталися блискавично. В епіцентрі дійства – абітурієнт, який нещодавно приїхав до Києва і не знає, який з університетів обрати. Хлопчині дісталося по дорозі, проте доля підказує, що він має тримати курс на КНТЕУ. Юнак проходить

крізь низку подій, зустрічаючи на своєму шляху активних, талановитих та закоханих у свою справу студентів факультету. І вже після розмови зі старшокурсником, який, до речі, був саме з ФЕМП та став провідником хлопця, абітурієнт робить свій вибір. «Так, мамо, я обрав. Я піду на ФЕМП!» – саме з цими словами зала заповнилася гучними оплесками. Сумнівів не було: ФЕМП дійсно запалив серця і цей вогонь не згасає й досі…

#4 КНТЕУ

53


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ! МІЙ ФАКУЛЬТЕТ

День ФМТП

Факультет міжнародної торгівлі та права Рік заснування – 2016 Декан ЛАДИЧЕНКО Катерина Іллівна Контингент: 3643 студентів 2402 денна 1241 заочна Кафедри: • міжнародних економічних відносин • інформаційних технологій у міжнародній торгівлі • міжнародного публічного права • міжнародного приватного, комерційного та цивільного права • адміністративного, фінансового та інформаційного права • загальноправових дисциплін • сучасних європейських мов Колір факультету – фіолетовий Символ – Ведмідь – це не тільки несамовита сила і нестримний дух, негаснучий запал в очах і енергія, а ще й блискучий розум, витримка та хоробрість!

Щ

о для студента День факультету? Певно, що це – можливість продемонструвати всі свої здобутки за рік, отримати шквал емоцій, стимул до нових звершень та перемог. Проте для нас цьогорічний День факультету був особливим… Це був перший День народження нашого ФМТП! Саме тому, ми намагались зробити його феєричним, грандіозним та по-справжньому святковим. Ми знали, що це – наш шанс вперше гучно заявити про себе. І цю можливість ми використали на повну! Тож як це відбувалось… Все почалось задовго до свята. Результат, який побачив весь університет – це

54

#4 КНТЕУ

місяці підготовки, відбір ідей та пропозицій, безсонні ночі та щохвилинні переживання. Враховуючи, що назва нашого факультету розпочинається зі слова «міжнародний», ми відразу ж визначили, що основною ідеєю свята буде подорож різними країнами світу, знайомство з їхніми традиціями і культурою. Щодо концертної програми – то тут було обрано тематику відомого твору Ф.С. Фіцджеральда «Великий Гетсбі». Екранізація саме цієї історії кохання дуже вразила студентів-організаторів та першокурсників, які і були головними дієвими особами справжньої театральної постановки ФМТП.


…І ось настав наш день! Мить, коли ФМТП запалив сотню зірок, зарядив усіх і кожного незабутніми емоціями, довів свою винятковість і потужність. Перший День ФМТП! Все життя університету оберталось навколо нас, а ми, в свою чергу, обертали весь університет навколо Африки, Індії, Мексики, давши можливість усім охочим здійснити першу в своєму житті навколосвітню подорож. Ми вирішили діяти по-максимуму і взяти масштабом, глобальністю наших ідей, а тому було задіяно майже кожен куточок університету. Кожна нова локація дивувала і вражала: тут тебе пригощають східними солодощами і розписують на

руках мехенді, а вже за два кроки – ти опиняєшся у справжніх африканських джунглях, серед густих, звисаючих над головою ліан, кокосів та бананів, що змушує зупинитись і затамувати подих. Ми оздоблювали нашу Альма-матер не покладаючи рук: змайстрували численні декорації та перевершили навіть власні сподівання. Особливим був концерт – «вишенька» на святковому торті цього дня. З перших секунд дійства глядачі змогли поринути в атмосферу Америки 30-х років XX століття. Вишукані костюми, зворушливі діалоги, ретро-музика – все відповідало тій епосі. Концертна програма була

наповнена ефектними танцювальними, яскравими вокальними номерами, вмілою грою акторів, романтичними сюжетними лініями та непідробними емоціями. Вони наповнювали глядацький зал і виливалися у шквал оплесків та вигуків «Браво!». Гадаємо, перший День ФМТП став дійсно грандіозним святом! Не зважаючи на такий молодий вік нашого «новоспеченного» факультету, ми показали, що маємо колектив, спроможний віддатися своїй справі до останку та показали палке бажання творити прекраснее. Тож ми обіцяємо – далі буде!…

#4 КНТЕУ

55


INDOOR КНТЕУ НВО

ІТАЛІЯ В КНТЕУ 1 вересня 2015 року всередині нашого Ватикану (так часто називають кампус університету на Лісовому масиві через його виразність та відокремленість від загального спального району) відкрився італійський заклад, з вишуканою атмосферою, що створюється особливим меню та сучасним дизайном. Скуштувавши піцу або пасту до вишуканого десерту якнайкраще смакуватиме ароматна кава, що здаватиметься ще смачнішою на затишному венеціанському дворику, в якому, доречі, протікає справжній канал.

56

#4 КНТЕУЗАВЖДИ ТРИМАЙ ПРИ СОБІ


#4 КНТЕУ

59


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ! ДЕБЮТ

Студентство... Цьому поняттю можна дати різне визначення, але з чого саме починається студентське життя? Відповісти легко! Звичайно ж, формальним стартом є посвята в студенти, а потім – перші яскраві емоції, нові друзі, історії, перші пари, викладачі… Проте справжній початок має цілком конкретну назву – «Дебют першокурсника»! Мабуть кожен студент який приймав участь у дебюті вважає його найкращим та незабутнім, точкою відліку, оскільки саме тут почалось його справжнє студентське життя. Коли після пар ти біжиш на репетиції, після яких звичайно гуляєш з однокурсниками, знаходиш нових друзів, дізнаєшся цікаві історії від старшокурсників, а потім готуєшся до пар, а засинаючи уявляє як тримаєш завітний кубок в руках.

60

#4 КНТЕУ


Нажаль два місяці підготовки пролітають як мить. За цей період ти вже отримав свої перші бали, написав перші контрольні, знаєш де знаходяться всі корпуси та аудиторії, в якій столовці смачніша випічка та золоте правило дебютанта «Не пропускати репетиції!» І ось настав цей день... Майже всю ніч ти не спав із-за хвилювання, прокинувся раніше будильника, першим прийшов на

вашу останню репетицію і ось, декілька годин до виступу. Ти починаєш робити сценічний мейк-ап, зачіску, вдягаєш свій костюм, ніби то все по плану. Точка відліку починається з відкриття куліс, де тебе зустрічає переповнений глядачами зал, які не можуть дочекатися вибуху емоцій та феєрії на сцені, яку ще довго будуть згадувати. Тож давайте пригадаємо як це було..

#4 КНТЕУ

61


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ! ДЕБЮТ

У цьому році номінація «Вокал» була дуже оригінальною. Для наших дебютантів було поставлено завдання написати «Гімн факультету». Мабуть коли ця ідея прийшла на думку організаційному комітету, вони навіть не уявляли, що ці гімни не тільки приголомшать усіх на святковому концерті, а й увійдуть у серця студентів і згодом ними будуть відкривати усі святкові концерти факультетів і наспівувати їх будуть не лише студенти, а й викладачі.

62

#4 КНТЕУ

Номінацію «СТЕМ» ще довго згадували, цитуючи жарти наших дебютантів. Ця номінація видалась для КВНщиків не легкою, адже вимагає від постановників оригінальності твору, дотримання сценічної культури і яскравих жартів. Але високоповажне журі відзначило, що студенти-першокурсники цього року непогано впоралися з поставленим завданням і продемонстрували театральну майстерність.

Номінація «Хореографія» як завжди не залишила нікого байдужим. У цьому році першокурсники перевершили самих себе. Постановки були наймасовішими і викликали шквал емоцій та оплесків. Здається, що кожен, хто сидів у залі, підтанцьовував у ритм танцю. Оригінально підібрані костюми та декорації, музика та світло – все це дало змогу поринути в атмосферу та ідею танцю, яку намагалися передати своєю майстерністю та «синхроном» першокурсники.


ДЕБЮТ 2015 ПЕРШОКУРСНИКА

#4 КНТЕУ

63


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ! ДЕБЮТ

ДЕБЮТ 2015 ПЕРШОКУРСНИКА

Три години концерту пролетіли як три хвилини. Настав час оголосити бали. Всі тримають «кулачки» та переживають за свою команду, яка доклала багато зусиль щоб продемонструвати гідний рівень та отримати кубок. У цьому році перемогу розділили два факультети: факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу і факультет товарознавства та торговельного підприємництва (нині – ФТМ).

64

#4 КНТЕУ


Мабуть, коли отримуєш з рук ректора кубок, то на мить серце зупиняється. Ти радієш, що подолав такий складний, незабутній шлях і розумієш, що «Воно того варте!» І це тільки початок. Попереду ще, як мінімум, 4 роки студентського життя – найяскравіші роки. Але найголовніше – це емоції, які ти отримав в цей день та які не забудеш ні за що в житті...

#4 КНТЕУ

65


ХАРЧУЙТЕСЯ В

ПЕРШИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ЖУРНАЛ КНТЕУ

№4(4) 2016 Адреса редакції: 02156, Київ, вул. Кіото,19 +380 44 5314793

magazine@kioto.kiev.ua 19.kioto.kiev.ua

66

#4 КНТЕУ

Ми завжди раді новим обличчям у нашій команді! Журналісти, фотографи, верстальники, дизайнери та всі-всі, хто хочуть бути причетними до створення «Кіото, 19», ми чекаємо на вас! Щоб отримати більше інформації про видання та переглянути статті, що не увійшли до номеру, залишити відгуки та надати пропозиції щодо вдосконалення видання, долучитися до дружньої команди журналу, відвідайте нашу веб-сторінку.

Думка редакції може не співпадати з думками авторів. Відповідальність за достовірність фактів, за зміст статей та інших відомостей несуть автори статей. Без письмового дозволу Редакції заборонено будь-яким чином та з будь-якою метою використовувати повністю або частково, змінювати статті, фотографії та інші матеріали, які опубліковано в даному номері.


ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

22 2016 26 2016 04 2017 18 2017 ЖОВТНЯ

Центр укладання договорів Центр підготовки до ЗНО Підготовче відділення для іноземців та осіб без громадянства Інститут вищої кваліфікації

ЛИСТОПАДА

+380 44 5314850, 5314851 +380 44 5134736 +380 44 5136354 +380 44 5293349, 2859170

ЛЮТОГО

Україна, 02156, Київ, вул. Кіото, 19 +380 44 5133348 knteu.kiev.ua

БЕРЕЗНЯ

Інформаційно-консультативний центр приймальної комісії

+380 44 5314888


ПРИЄДНУЙСЯ ДО СОЦІАЛЬНОЇ СПІЛЬНОТИ КНТЕУ


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.