KIOTO19 #003

Page 1

ВОЛОНТЕРСЬКИЙ РУХ

УНІВЕРСИТЕТ

ОБИРАЄ НАЙКРАЩИХ

ЦИТАТНИК

ВІДПОВІДЬ ВИКЛАДАЧІВ

УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!

ГОЛОВА РСС КНТЕУ 2011–2014 РОКІВ

МАРІЯ КЛАДЧЕНКО


ПЕРШИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ЖУРНАЛ КНТЕУ

№3(3) 2014 Адреса редакції: 02156, Київ, вул. Кіото,19 +380 44 5314793 magazine@kioto.kiev.ua 19.kioto.kiev.ua Головний редактор Володимир Глушко Редакційний директор Марія Кладченко Арт-директор Павло Паригін Головний фотограф Сергій Міненко Журналісти Мар’яна Чорнозуб Надія Копилова Наталія Засоба Катерина Заровна Світлана Пономаренко Наталія Березняк Андрій Костенко Катерина Середа Юлія Чемерис Анна Бабак Катерина Масюра Арт-студія Тарас Косарєв Світлана Гребенюк Маргарита Мацюк Фотограф Денис Олянюк Друк ТОВ «Колор Консалтинг» Тираж: 2500 прим.

Особлива подяка за підтримку та допомогу у виданні журналу адміністрації Київського національного торговельно-економічного університету, зокрема ректору КНТЕУ А.А. Мазаракі та проректору з науково-педагогічної роботи С.Л. Шаповал, начальнику відділу маркетингу і зв’язків з громадськістю Д.В. Яцюку, заступнику директора ЦПНМВ С.В. Яценко, редактору ЦПНМВ Т.Д. Обламській, директору ГЦІТ Я.І. Шестаку та К.М. Федоровій

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


ПРИЄДНУЙСЯ!

#3 КНТЕУ

3


4

Володимир Глушко

Марія Кладченко

головний редактор

редакційний директор

#3 КНТЕУ


ВІД РЕДАКЦІЇ Раді знову Вас вітати на сторінках Першого студентського журналу КНТЕУ «Кіото, 19». Минулий навчальний рік видався непростим. Не через те, що навчатися було важко, важче було сприймати революційні зміни у нашій країні. Тисячі патріотів виступали та виступають за якісні зміни нашої держави і кожен із нас не залишається осторонь таких подій. Разом із Вами ми переживаємо нелегкі часи та маємо надію, що вони стануть найважчим періодом нашого життя і на нас чекає щасливе майбутнє. Україна єдина! На фоні таких подій недоречно було розважатися, тож студенти та співробітники КНТЕУ сконцентрувалися саме на допомозі тим, хто цього потребує. Тому і третій випуск «Кіото, 19» було вирішено відкласти на осінь. Поєднуючи відпочинок із роботою, наша редакція протягом літа займалась новим випуском такого довгоочікуваного журналу. Рубрики, які вже давно всім полюбилися та багато новинок чекають на Вас на сторінках третього журналу. То ж, бажаємо успіхів у новому навчальному році і не забудьте поділитися із друзями новим випуском «Кіото, 19»!

Павло Паригін арт-директор


зміст

12 16 24

ДЕНЬ УНІВЕРСИТЕТУ: ЗУСТРІЧІ, ПОДІЇ, СВЯТКУВАННЯ

ЧАРІВНА ТА ЗАГАДКОВА ДІВЧИНА «З ОБКЛАДИНКИ»

ДЕБЮТ ПЕРШОКУРСНИКА ВІДКРИВАЄ ТАЛАНТИ

64 66 68

«ПРЕКРАСНЕ ПІД ПРИЩІПКОЮ» – «СУШКА-2014» 6

#3 КНТЕУ

ЧАС ДІЯТИ! CONSUMER-FEST РОЗШИРЮЄ МЕЖІ

10 НАЙКУМЕДНІШИХ ІСТОРІЙ З ЖИТТЯ ГУРТОЖИТКІВ


ФОНТАН ЗНАНЬ НА УНІВЕРСИТЕТСЬКІЙ ПЛОЩІ

38 46 58

«МІС КНТЕУ-2013». ЩО ПЕРЕМОЖЕ: РОЗУМ ЧИ КРАСА?

ОБЛИЧЧЯ КНТЕУ: МІС ФОТО ТА МІСТЕР ФОТО КНТЕУ-2014

НА РАДІСТЬ КУПІДОНА – ДЕНЬ УСІХ ЗАКОХАНИХ

74 76 80

ЦИТАТНИК: НЕОЧІКУВАНА ВІДПОВІДЬ

МІСТО ПОЗНАНЬ – КОЛИСКА ПОЛЬСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

ЕКО-КНТЕУ: 13 ПОРАД ДЛЯ ЗЕЛЕНОГО ДОМУ #3 КНТЕУ

7ЄДИНА КРАЇНА ЕДИНАЯ СТРАНА


УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ ЖИТТЯ

НАЙВИЗНАЧНІШІ ПОДІЇ УНІВЕРСИТЕТУ

2013-2014 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ПЕРША ВИСТАВКА-КОНКУРС ХУДОЖНІХ РОБІТ У КНТЕУ 24-25 квітня 2014 року було визначено кращих митців КНТЕУ шляхом «живого» голосування. Творці цих прекрасних робіт стали володарями звання кращих художників університету 2014 року. Переможницею стала Марина Ткачук.

СК «МЕРКУРІЙ» – ЧЕМПІОН УКРАЇНИ СЕРЕД ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ За результатами запеклих футбольних матчів з найсильнішими командами вищих навчальних закладів України саме команда нашого університету вперше стала чемпіоном України з футболу! Нашим футболістам випала честь представляти Україну на чемпіонаті Європи серед ВНЗ в Роттердамі, Нідерланди. Всі члени команди-переможця ректором КНТЕУ були нагороджені іменними годинниками та отримали грошові винагороди.

ДО 200-ОЇ РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ УКРАЇНИ 11 березня 2014 року студенти КНТЕУ, вбравшись у національні вишиванки, вшанували пам’ять Великого поета та патріота України Тараса Григоровича Шевченка. Також учасники святкового заходу на центральній площі університету склали символічне велике серце єдності та яскравий напис "UA", заспівавши національний гімн.

10

#3 КНТЕУ


ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА 26 березня 2014 року в університеті відбулося відкриття ЕкоКлубу КНТЕУ. Активісти ЕкоКлубу презентували стратегію та напрямки діяльності своєї організації і закликали всіх небайдужих приєднатися до них.

ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ – БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ ДЛЯ СТУДЕНТІВ У ГУРТОЖИТКАХ КНТЕУ З 1 травня 2014 року усі гуртожитки університету підключені до Інтернет-мережі КНТЕУ. Тепер студенти мають можливість безкоштовно користуватись високошвидкісним Інтернетом. Даний проект було ініційовано ректором та підтримано студентським самоврядуванням. Дякуємо університету за такий чудовий подарунок!

НОВИЙ РЕКОРД ПО ДОНОРСТВУ СТУДЕНТИ КНТЕУ – НАЙСИЛЬНІШІ В СВІТІ З 14 по 18 серпня 2014 року в м. Спліт (Хорватія) проходив чемпіонат світу серед кадетів і юніорів з панкратіону. Переможцями та призерами чемпіонату світу в різних видах програми стали студенти 2-го курсу ФТТП – Володимир Натаєв (золота і срібна медаль у ваговій категорії до 92 кг) та Дмитро Іванов (дві срібні медалі у ваговій категорії до 84 кг).

26-29 листопада 2013 року студенти КНТЕУ встановили новий рекорд України з найбільшої кількості донорів. Новий рекорд милосердя цього разу становив 656 донорів.

СТУДЕНТИ КНТЕУ ВСТАНОВИЛИ ЧЕРГОВИЙ РЕКОРД

І ПРЕМІЯ НА МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ «ПЕРЛИНИ МИСТЕЦТВА»

17-20 жовтня 2013 року студенти та викладачі КНТЕУ вкотре підкорили г. Говерлу – найвищу точку України. Такої кількості бажаючих піднятися на гору в історії КНТЕУ ще не було. У поїздці взяло участь 113 студентів, викладачів та випускників, а вже на саму гору насмілилося зійти 85 студентів.

25 квітня 2014 року студія сучасного танцю "Light" виборола І премію у номінації «Сучасний танець». Члени журі відмітили високий рівень виконавської майстерності наших танцівників. Окремо голова журі – заслужений діяч хореографічного мистецтва М.В. Фолюш відмітив високопрофесійну роботу керівника колективу Анни Кисельової та акторську майстерність виконавців.

КРАЩИЙ СТУДЕНТ КИЄВА-2013 Київською Студреспублікою було проведено конкурс «Кращий студент Києва-2013», за результатами якого два наших студенти стали переможцями: Юлія Боровиченко – у номінації «Кращий студент-аналітик» та Євген Степанчук – «Кращий студент-спортсмен».

#3 КНТЕУ

11


УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ ЖИТТЯ

Володимир Глушко

ДЕНЬ УНІВЕРСИТЕТУ

2014

12

#3 КНТЕУ


Щирі довгоочікувані зустрічі, квести, інтелектуальні ігри, смачне барбекю та насичена концертна програма – КНТЕУ зустрічає гостей на Університетській площі!

#3 КНТЕУ

13


УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ ЖИТТЯ

Презентація кулінарних шедеврів членам журі на конкурсі «Барбекю»

Захоплюючий футбольний матч серед дівчат

За декілька днів до початку літа територія університету помітно змінилась: з’явилась сцена, палатки, стенди та навіть з’явилась величезна кухня під відкритим небом! До чого ж так відповідально готувався університет? Було таке відчуття, наче чемпіонат «Євро-2012» повернувся. Проте все набагато серйозніше! Скарбничка свят КНТЕУ поповнилась ще одним, напевно, найголовнішим святом – Днем університету.

«Саме тут ми можемо показати усю силу нашого студентства та довести, що ми є дійсно одними з кращих в Україні» Для такого потужного ВНЗ, як наш, таке свято є дійсно необхідним. Адже де, як не на святі Дня університету, ми можемо закумулювати усі свої сили та показати усім як потрібно святкувати таке дійство! Ніхто не залишиться осторонь, задіяні будуть усі: і художники, і фотографи, і кухарі, і співаки – кожен може відкрити свій талант заради єдиної мети – грандіозного святкування Дня університету.. Свято також є дещо символічним, адже воно об’єднує не лише студентство та викладацький склад, а й дає змогу зустрітись нашим випускникам та згадати чудові студентські роки. До початку свята на сайті КНТЕУ зареєструвалось більше 300 випускників з усіх куточків України. «День університету-2014» вражав своїми масштабами та кількістю заходів, охоМіні-фотовиставка яскравих студентських моментів

14

#3 КНТЕУ

пивши майже усю територію кампусу. Для гостей та усіх бажаючих проводили екскурсії по університету, випускники мали змогу зустрітись зі своїми викладачами. Смачнюще барбекю у виконанні найкращих майстрів КНТЕУ та його філіалів, інтелектуальна гра "Scrabble" та бізнес-гра "Wecanomy", студентські творчі майстер-класи, фотовиставка, різноманітні конкурси та змагання і, звичайно, яскрава концертна програма – усе було зроблено для того, щоб свято було незабутнім. Але родзинкою цього святкового дня та дійсно вражаючим шоу став перший футбольний матч серед наших тендітних красунь – найактивніших студенток університету. Вони по-чоловічому відбивали голи, ефектно падали, наче моделі з подіуму, та не менш активно, наче світові


Ректор КНТЕУ Мазаракі Анатолій Антонович зі студентами Вінницького торговельноекономічного інституту КНТЕУ

чемпіони, «ганяли» по полю. Як дівчата, так і глядачі, залишилися задоволеними, чоловіча частина так точно. Як же можна не радіти тому, про що так мріяли: красуні, які грають у футбол. Тут навіть і пива з горішками не потрібно, не було б часу для їх споживання. Усі переможці були нагороджені ректором та, задоволені чудовою грою, продовжили святкування разом із гостями. Чудове свято тривало до вечора, пісні лунали безупинно, а задоволені гості ділилася цікавими історіями з власного життя. Про цей захід можна із впевненістю сказати – він вдався! Дякуємо усім, хто був причетним до створення такої душевної атмосфери, дякуємо гостям та чекаємо на вас наступного року. До зустрічі! Переможці першого футбольного матчу серед дівчат – команда «Вхід у змінному взутті»

#3 КНТЕУ

15


ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ

16

#3 КНТЕУ


Володимир Глушко, Юлія Чемерис

«КНТЕУ, ТЕБЕ ЛЮБЛЮ!» МАРІЯ КЛАДЧЕНКО

Важко уявити, що людина, яка виросла на фантастичних пригодах Гаррі Поттера та до 10 років вірила в Діда Мороза, може зробити таку стрімку та блискучу кар’єру в Раді студентського самоврядування КНТЕУ. І при цьому вчитися і виглядати на «відмінно», бути чарівною та завжди усміхненою дівчиною з лагідним ім’ям Марія…

KIOTO,19: Більшість знають тебе як голову Ради студентського самоврядування КНТЕУ 2011–2014 рр., але хотілося б дізнатися про більш ранній період твого життя. Давай згадаємо твоє дитинство. Якою ти була: слухняною тихою дитиною чи невгамовною «Машенькою», яка розмальовувала всі стіни олівцями та фарбами? Марія Кладченко: Я була достатньо спокійною і слухняною дитиною, яку постійно брали за приклад. Але це зовсім не заважало мені розмальовувати шпалери (відмінність тільки в тому, що я досить непогано малюю і батьки не заважали мені у моїй творчості, вони ж знали, що скоро буде ремонт), грати у футбол з дітьми, в два рази старшими за мене, і підбивати старшого двоюрідного брата на пригоди. Так, одного разу я ретельно спланувала втечу від бабусі. Все як у кіно: пакуночок зібрали, через паркан перелізли, але далеко ми не втекли – турботливе серце бабусі відчуло щось недобре. А ким у дитинстві ти мріяла стати? Нещодавно я зрозуміла, що в дитинстві не було якоїсь чіткої професії, яка мене надихала. Але я ніколи не зраджувала віру в Діда Мороза і бажання володіти магією чи суперсилою. Та що там, я і зараз бажаю цього :)

Чи була ти активною у шкільному житті? Що стосується шкільної активності, якщо її порівнювати зі студентською, то я полюбляю прирівнювати себе до фікуса. Хоча 7 років в хорі, гуртки з рукопашного бою, ушу, футболу, баскетболу, шкільне радіо і навіть пантоміма говорять інакше. Класу до дев’ятого відносно спокійні, так звані, середньостатистичні шкільні роки. А потім розпочався період активних подорожей усім класом, під керівництвом класного керівника, коли ми планували наступну поїздку і починали до неї готуватися, ще не повернувшись з попередньої. За три роки ми об’їздили 7 країн і багато в чому це посприяло формуванню мене як майбутнього організатора. За парту до мене завжди садили найбільш неслухняних хлопців з надією, що я зможу їх виправити :) Чому саме КНТЕУ? Що вплинуло на твій вибір? Подавала документи тільки в КНТЕУ, на 5 спеціальностей і хоча, врешті-решт, пройшла на всі, обрала «Державні фінанси» на факультеті фінансів та банківської справи. Частково роль у виборі ВНЗ відіграли батьки, частково екскурсія у 9-му класі. Тоді я вперше тут побувала

#3 КНТЕУ

17


ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ

і мені ще тоді все дуже сподобалося. І за 5 років навчання я жодного разу не пожалкувала про своє рішення, адже за цей час він став для мене справжньою другою домівкою. Якими були перші студентські роки, коли у твоєму житті ще не було РСС КНТЕУ? У першу чергу я зайнялася навчанням, оскільки хотілося зберегти стипендію і трішечки розібратися що до чого. Починалося нове життя і потрібно було на чомусь сконцентруватися. А коли зрозуміла, що для мене це нескладно, в мене виникло бажання чимось доповнити своє студентське життя. Вже у другому семестрі я склала всі заліки та іспити на «відмінно» і в моєму серці з’явилося студентське самоврядування. Як розпочалась твоя студентська активність? Як зараз пам’ятаю свої думки на посвяті у студенти, коли все здавалося таким невідомим і захоплюючим. Уже тоді на площі університету у мене, переляканої першокурсниці, з’явилася мрія, що колись і я, як головний студент університету, буду вітати першокурсників із початком одного з найцікавіших періодів їх життя. Моя активність розпочалася не зовсім традиційно. Зазвичай першокурсники «втягуються» в процесі підготування до Дебюту першокурсника. Деякі так сильно намагаються себе проявити, що в результаті дуже швидко перегорають. Моя активність розпочалася дещо інакше – з часом я сама відчула і зрозуміла, що готова і хочу присвятити цьому свої студентські роки і випробувати себе у новому амплуа. Єдине, про що я жалкую,– що я не заспівала на Дебюті. І досі це залишається моїм єдиним невиконаним бажанням за час навчання. Чим ти займалася на початку свого становлення у студентському самоврядуванні? Перше, чим я займалася в РСС факультету, з якої почалася моя діяльність, – малювала плакати. Першою серйозною справою, яку я виконала – розробила герб РСС ФФБС. Невпинно, обережно,

18

#3 КНТЕУ

але виважено я крокувала вперед і дізнавалася про роботу РСС загалом. На другому курсі мене відрядили представляти університет на Літньому фестивалі студентського активу Російського державного торговельно-економічного університету в Республіці Абхазії. Повернулася я звідти з багажем вражень, ідей і першими думками про посаду голови РСС КНТЕУ. Ось ми і підійшли до найцікавішого – робота в РСС КНТЕУ і обрання на посаду голови. Розкажи, будь ласка, про свій шлях до обрання і перші етапи роботи. Все вийшло дуже несподівано і для мене, і для оточуючих. Мені випав шанс. Можливо, багато в чому, я не була до нього готова, але я ризикнула і перемогла. І це, як на мене, було найлегшим, оскільки далі потрібно довести, що делегати звітно-виборчої конференції зробили правильний вибір, віддавши мені більшу частину голосів, а разом з тим – і право представляти права та інтереси студентів усього університету. Яким було твоє перше випробування? Першим грандіозним заходом був Перший студентський парад на Хрещатику – неперевершене дійство, учасниками якого стали близько 150 студентів нашого університету і яке принесло нам ІІ місце серед 23 ВНЗ. Через півроку ми знову вразили головну вулицю країни, зайнявши І місце на конкурсі флеш-мобів на Першому фестивалі гумору на Хрещатику. Кумедні студенти-привиди захопили всю вулицю, а відважні мисливці врятували наше місто. Після цього нудьгувати часу не було, всю країну захопила ейфорія Чемпіонату Європи з футболу «Євро–2012», де наші волонтери показали високий рівень гостинності. За роки, коли ти очолювала РСС КНТЕУ, в університеті з’явилось багато нових проектів. Розкажи про найбільші та найцікавіші з них. За ці декілька років студентське життя університету сильно змінилося. Збільшилася кількість заходів і проектів,

які урізноманітнили життя університету, змінилась їх якість. Перш за все було налагоджено інформаційну складову студентського самоврядування – було створено офіційне джерело інформації РСС «Офіційна сторінка КНТЕУ» у соціальній мережі ВК, кількість підписників якої наразі налічує більше 11 000 осіб. Було започатковано проведення Новорічного свята для студентів та вечірки до Дня Святого Валентина, розпочато проведення конкурсу «Міс КНТЕУ», «Міс Фото та Містер Фото КНТЕУ», постійно проводяться тематичні флеш-моби, виставки та різноманітні акції, навіть проведено перший жіночий турнір з футболу! Найвагомішими проектами стали Перший студентський журнал КНТЕУ «Кіото, 19», якому немає рівних в Україні серед студентських журналів та студентське телебачення «КНТЕУ-TV», яке святкує свій День народження, йому вже рік. І все це було б неможливим без міцної, дружної та неперевершеної команди РСС КНТЕУ. Ми разом стали великою сім’єю. Завжди приємно організовувати такі цікаві свята, проте у РСС є і рутинна щоденна робота. Розкажи, чим, окрім організації студентського дозвілля, займається студентське самоврядування? Відчуваючи підтримку, довіру і турботу зі сторони адміністрації, студентство має можливість впливати на всі процеси та події в житті університету. Студенти часто навіть не здогадуються, скільки не публічної роботи виконує РСС – зміни в навчальних планах, експеримент з виставлення екзаменаційних оцінок автоматом, перенесення сесії «до Нового року», позапланові вихідні – і це лише маленька частина невидимої, але буденної роботи самоврядування. Ще одним напрямом роботи була зовнішня діяльність. За цей час ми вийшли на арену міста Києва та України, де користуємося беззаперечним авторитетом і повагою колег, адже всі знають, що КНТЕУ все робить якісно і зі смаком.

«

Ніколи не переставайте мріяти! І тоді чарівний коктейль, на основі вашої праці, віри в себе і бажання зробити щось хороше, обов’язково принесе вам бажаний результат!

»


СТУДЕНТСЬКИЙ ФЛЕШМОБ Підтримуючи волонтерський рух, студенти факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу утворили герб України та заспівали національний гімн

#3 КНТЕУ

19


Юлія Чемерис

УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ ЖИТТЯ

ВОЛОНТЕР КНТЕУ – ЦЕ ЗВУЧИТЬ ГОРДО! Не всі знають, хто такі волонтери. Якщо зазирнути у словник, то в перекладі з французької, «волонтер» – це людина-доброволець. Волонтер опікується людьми, допомагаючи їм абсолютно добровільно та без будь-якої вигоди. А нагорода за це – вдячність людей, яким надана істотна допомога. Крім того, волонтери здобувають корисні знання, нові знайомства, спілкування з різними людьми. Але головне, що волонтери отримують – це почуття власної корисності в суспільстві!

Студентство нашого університету, як ніхто, розуміє зміст цього вислову. Дух волонтерства та благодійності традиційно підтримується в стінах КНТЕУ. Вже кілька років поспіль, завдяки небайдужості та активній громадянській позиції наших студентів, університет є незмінним флагманом волонтерського та донорського руху серед вищих навчальних закладів України. А особливо нині, коли ніхто не може лишатися осторонь драматичних подій, що відбуваються в історії нашої країни.

Студенти, аспіранти та викладачі КНТЕУ проявили активну громадянську позицію ще під час акцій протесту на Майдані. Чимало з них були донорами, працювали волонтерами, доглядали за постраждалими, допомагали ліками, грошима, теплими речами, продуктами. За ініціативою студентів КНТЕУ було організовано збір коштів для постраждалих та родин загиблих «Небесної сотні». Наш університет взяв під свою опіку Київську міську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги Деснянського

У сучасній дієтологічній практиці широкого використання набули харчові продукти для спеціального дієтичного споживання (використання) – ентеральне харчування, що здатне забезпечити корекцію обміну речовин, порушеного у результаті патологічних процесів. З огляду на те, що на споживчому ринку України таких продуктів практично немає, а наявні закордонні вироби характеризуються високою вартістю, науковцями кафедри товарознавства та експертизи харчових продуктів КНТЕУ, кафедри військової хірургії Української військовомедичної академії та спеціалістами ТОВ «ДелМас ЛТД» було розроблено вітчизняний сухий розчинний продукт «Реабілакт». Цей виріб характеризується високою енергетичною цінністю, вмістом білкової складової, незамінних амінокислот, вітамінів, мінеральних елементів і простотою приготування для споживання (використання). Клінічна апробація функціональної ефективності продукту, що проводилась у Головному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь», підтвердила позитивний вплив на корекцію порушеного обміну речовин організму людини на різних етапах лікування та реабілітації. Значно покращувався фізичний і психоемоційний стан, зокрема рівень білка в крові нормалізувався на 20–40 % швидше, період перебування хворих у стаціонарі скорочується на 20–25 %.

Розробники «Реабілакта» Притульська Наталія Володимирівна – д.т.н., проф., перший проректор, завідувач кафедри товарознавства та експертизи харчових продуктів КНТЕУ Асланян Сергій Арменакович – к.м.н., доцент кафедри військової хірургії Української академії військової медицини Гуліч Марія Павлівна – д.м.н., завідувач лабораторії гігієни харчування ДУ «Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва» Мотузка Юлія Миколаївна – к.т.н., доцент кафедри товарознавства та експертизи харчових продуктів КНТЕУ Антюшко Дмитро Петрович – аспірант кафедри товарознавства та експертизи харчових продуктів КНТЕУ Маслєнін Євгеній Ілліч – директор ТОВ «ДелМас ЛТД», ПП «Марина»

20

#3 КНТЕУ


району. До лікарні було відправлено декілька партій ліків, медичних засобів та матраців. Навчально-виробниче об’єднання КНТЕУ готувало страви для забезпечення триразового харчування постраждалих. Кожен із тих, хто навчається або працює в університеті, робить свій посильний і такий важливий внесок у справу відновлення миру та спокою. На кошти, зібрані студентами та співробітниками КНТЕУ лише за тиждень, для Головного військово-медичного клінічного госпіталю було придбано апарат для проведення вакуумної терапії, надзвичайно ефективний у лікуванні тяжких поранень. Також університет поринув у світ Ice Bucket Challenge, проте не задля забавки, а для допомоги постраждалим. Головну естафету прийняв та передав ректор КНТЕУ А.А. Мазаракі, розпочавши благодійний марафон.

Студенти КНТЕУ стали ініціаторами та провели кілька благодійних акцій для збору коштів на лікування поранених військового госпіталю та медикаменти для батальйону «Азов». На благодійному ярмарку «Україна у твоїх руках» були представлені декоративні прикраси, солодкі вироби та сувеніри. Цього разу всі вони мали яскраво виражений національно-патріотичний характер. Кожен міг придбати вже готовий виріб, або зробити його власноруч за допомогою наших майстрів. Щорічний конкурс на кращу академічну групу надає можливість переможцям відвідати цікаві історичні місця України. Але цього року переможці відмовились від призової екскурсії, вважаючи, що зараз не час для веселих мандрівок. Хлопці та дівчата за власною ініціативою пожертвували кошти за поїздку на допомогу постраждалим військовим у

зоні АТО. Велика кількість небайдужих до чужої біди студентів, які переймаються людськими стражданнями, працює в госпіталі волонтерами, допомагаючи в лікуванні та реабілітації поранених солдат. Волонтери передають у госпіталь листи, малюнки та солодощі, виготовлені власноруч. 5 жовтня студенти нашого університету провели благодійний концерт на території Головного військово-медичного клінічного госпіталю та поспілкувалися із пораненими. Таким чином вони намагаються підтримати сили та підняти бойовий дух наших військових. Студенти-волонтери КНТЕУ роблять усе, що в їхніх силах для того, щоб зберегти життя та повернути здоров’я нашим героям. Упевнені: допомога студентів захисникам нашої країни – це переливання сил від душі до душі.

В рамках благодійних заходів зі збору коштів для поранених бійців, що знаходяться на лікуванні у Головному військово-медичному клінічному госпіталі, було організовано загальноуніверситетську акцію зі збору макулатури, під час якої було здано більше 4 тон паперу. Отримані кошти були передані на допомогу пораненим. 4040 кг макулатури = 69 дерев

#3 КНТЕУ

21


УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ ЖИТТЯ

КАДРОВІ ЗМІНИ РСС КНТЕУ Звітно-виборча конференція студентів КНТЕУ 21 травня відбулася важлива подія в житті студентства університету – звітновиборча конференція студентів КНТЕУ, на якій були підбиті підсумки діяльності самоврядування за 2013–2014 н.р. З привітальною промовою до учасників конференції виступила проректор з науково-педагогічної роботи С.Л. Шаповал та радник віце-прем’єр міністра України І.М. Сорока. Всі члени Ради студентського самоврядування були відзначені подарунками та грамотами. Особливо пам’ятний подарунок, наручний годинник із символікою КНТЕУ, за значний внесок у розвиток студентського самоврядування університету і багаторічну роботу в органах студентського самоврядування

22

#3 КНТЕУ

було вручено: Марії Кладченко, Дарії Петренко та Вікторії Подік. Зі звітом про роботу Ради студентського самоврядування КНТЕУ виступила голова РСС Марія Кладченко. Роботу Ради делегати конференції визнали задовільною. Шляхом закритого голосування 40 делегатів від студентства (по 5 делегатів від факультетів та гуртожитків) обрали нову голову ради студентського самоврядування КНТЕУ – студентку 3 курсу факультету обліку, аудиту та економічної кібернетики Оксану Кузьменко. Також були затверджені делегати від студентства на конференцію трудового колективу КНТЕУ, рекомендовані кандидати до вченої ради університету й об-

рано новий склад РСС, до якого увійшли: Оксана Кузьменко, Юлія Василишина, Ольга Гребеннікова, Катерина Тетьора, Аліна Алєксєєнко (ФОАЕК); Аліна Сергейчук, Ганна Бондаренко, Катерина Масюра, Павло Бедрековський, Карен Мовсисян, Лілія Семенович (ФЕМП); Ірина Краснощок, Ганна Поповська, Роман Бевза, Світлана Гриценко, Олена Мазур (ФТТП); Юрій Кулик, Володимир Глушко, Наталія Березняк (ФРГТБ); Павло Синєгуб, Ніка Урбанська (ФФБС). Вітаємо Оксану Кузьменко з обранням на посаду голови РСС КНТЕУ на 2014–2015 навчальний рік! Бажаємо новообраній Раді натхнення, перемог, енергії та успіхів у їх діяльності!


#3 КНТЕУ

23


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

ДЕБЮТ ПЕРШОКУРСНИКА Навіть якщо ви вже давно не першокурсник і не маєте зовсім ніякого відношення до підготовки дебюту, не піти на це свято талантів ви просто не могли. Та якщо ви все ж таки не змогли відвідати це дійство, пропонуємо переглянути найяскравіші моменту «Дебюту» на сторінках «Кіото, 19»

DEBUT 24

#3 КНТЕУ


Хореографія ФЕМП

2013

#3 КНТЕУ

25


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

Мар’яна Чорнозуб

ДЕБЮТ Отже, закінчуються останні приготування, зал, як завжди повністю заповнений, гості поспішають зайняти найкращі глядацькі місця, ведучі останній раз переглядають сценарій і все –

СВЯТО ПОЧАЛОСЯ!

НОМІНАЦІЯ «ВОКАЛ» Стоп! Стоп навчанню і роботі, коли співають наші голосисті першокурсники. Номінацію вокал достойно відкриває факультет фінансів та банківської справи (ФФБС), і відразу ми захоплюємось феєрією Сорочинського ярмарку, милоз-

26

#3 КНТЕУ

вучністю пісні та красою українського вбрання. Саме цю ідею Аня Лиса (режисер номеру – ред.) намагалася втілити в життя протягом чотирьох років. – «Хотілось показати щирість нашого народу та відданість душі коханню. Я рада, що у нас утворилася така команда, де всі прислухалися та допомагали один одному, не залишалися байдужими до моїх порад. Вони зробили все для того, щоб передати ці емоції глядачу. Я отримувала задоволення, дивлячись на них!», – зізнається Аня. За оцінками журі ФФБС посів почесне третє місце. Від української самобутності до сили слова. Далі нас продовжує вражати факультет ресторанно-готельного та туристичного бізнесу (ФРГТБ). Ця пісня звучала декількома мовами, саме вона привела до фіналу в шоу «Х-фактор» Євгена Літвінковича, а тепер ми насолоджуємося нею на нашій сцені у виконанні чотирьох не тільки красивих, а й талановитих студенток фа-

культету. – «В этом году мы решили взять не постановкой, а вокалом, и нам кажется, что у нас это получилось», – Женя Стопченко, режисер номеру. Дійсно, здавалося таку вокально складну пісню виконати під силу не кожному, проте дівчата виконали її достойно. Якщо вже так сталося, що в дитинстві ви не читали фантастичну казку Льюїса Керролла «Аліса в країні чудес», з факультетом економіки, менеджменту та права (ФЕМП) це легко виправити. Першокурсники постарались на славу, адже не тільки відтворили на сцені образи головних героїв, таїнство чайної церемонії, а й виконали п’ять пісень, серед яких «Gravity» Злати Огневич, «Tea party», «Коли навколо ні душі» Океан Ельзи, «Firework» Katty Perry та «When you tell me that you love me» Diana Ross. – «Нашей целью было не просто выступить как вокалисты, а быть на сцене настоящими артистами, которые сумеют донести зрителям нашу идею, чтобы они поверили в


сказку», – Марія Воскобойнікова, режисер номеру. Тож за свою старанність вони отримали почесне друге місце. Хотіли драйву? Отримайте свою порцію від факультету обліку, аудиту та економічної кібернетики (ФОАЕК). З нашими співаками навіть воскові фігури в музеї Мадам Тюссо оживають. Не платіть шалені гроші, щоб побачити Шакіру, Бейонс, Леді Гагу та Брітні Спірс на одній сцені, просто приходьте до нас на «Дебют першокурсника» і ваша мрія здійсниться. – «Для нас результат не был главным, ведь это «Дебют першокурсника», главное, что наши первокурсники показали себя и получили наслаждение от выступления, почувствовали себя частичкой большой семьи КНТЕУ!», – режисер номеру, Оксана Кузьменко. Напевно наше журі не дуже любить зарубіжних поп-дів, тому що зовсім не відмітило наших дівчат, але вони молодці і залишили свою частинку в цій історії.

Переможці нашої номінації – факультет товарознавства і торговельного підприємництва (ФТТП). Енергійні та талановиті вони не тільки добре співають, а й просто класно римують слова, ну де б ви ще почули в репертуарі Лободи таке: «Мы летели над этим миром. Первый курс – этот вечер наш. В универ лучший поступили – будет лучшим наш экипаж». – «Особо никаким глубоким смыслом наш номер не отличается, просто ребята пели в свое удовольствие, для зрителей и для победы; результатом довольны, на концерте они раскрылись и показали себя с лучшей стороны», – режисер номеру, Віка Лазаренко. Отак просто і лаконічно, вони впевнено дійшли до перемоги. Тож ми вітаємо наших переможців, та говоримо велике «спасибі» всім, хто приймав участь у створенні цього свята, всім, хто своєю працею перетворив наші студентські будні на яскраве шоу під назвою «Дебют першокурсника». Та ми не зупиняємось, а крокуємо далі – попереду найцікавіше!

#3 КНТЕУ

27


Надія Копилова

РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

ДЕБЮТ НОМІНАЦІЯ «СТЕМ»

СТЕМ – студентський театр естрадних мініатюр

Оцінки командипереможця

28

#3 КНТЕУ

Цього року «Дебют першокурсника» проходив у дуже символічний день – День народження КВК. Тому й не дивно, що це було справжнє свято гумору, чудового настрою та яскравих емоцій. Навіть побажання Анатолія Антоновича «Ні пуха, ні пера» було в стилі КВК та одразу задало веселу та теплу атмосферу всього змагання. До речі, в цьому році КВК на «Дебюті першокурсника» був у форматі фрістайлу, тобто вільного стилю. Першими до бою цього року вступив ФТТП – «студенти з народу, які дякують торговому, що прийняв їх з Прилук». Справжнього буму наробив конкурс краси та «Міс Україна» Жека з «города разбитых дорог, желаний и сигарет», яка, безперечно, гідно представила нашу країну на світовому рівні та підірвала зал. ФЕМП цього року доторкнувся до проблем буденності, які дійсно стосуються кожного. Крім того, знайшли того, хто ці проблеми спричиняє. «Містер злісність» скаржився на тяжке стомлююче життя

та зауважив, що йому набридло робити боляче людям фразою: «Поїзд прямує до станції «Дарниця» та замовляти пісню «О Боже, какой мужчина». Прийшов час для справжнього лиха. Але є завжди той, хто протистоїть цьому лиходійству. І на шляху до перемоги навіть ЖЕК з 81 довідками з 14 інстанцій не завадить. ФЕМП створив повну історію, навіть кіно, де кожен має свою роль. ФРГТБ розпочав звеселяти зал з уроку англійської. Не оминули вони й тему обміну студентами. Мініатюра зі студентом з Японії стала справжньою родзинкою вечора. Сунь Сузукі щоразу вражав кожного своїми енциклопедичними знаннями та був невтомним цитатником. Крім цього, ФРГТБ знайшов те, що об’єднує всі факультети, і це – сосиска в тісті! Минулорічними переможцями КВК вийшли на сцену студенти ФОАЕК та запропонували, крім перукарні, відкрити сауну, де «можна не паритися на парах, а попаритися там». До речі, замість березових віників вони використовують


опорний конспект. Спонсорами сауни є деканат. Деканат: «Ми паримося про вас кожен день!». Дівчат потішив хлопець з сексуальним голосом. Але і це ще не все, ФОАЕК пофантазував про те, як би в Києві відкрити ще один великий shopping center і вирішив зробити його прямо в університеті «Торговий Mall». І чим погана ідея? Аквапарк, Макдональдс, роллердром, бар – все, про що мрієш. ФФБС дав пораду тим, кому немає куди зводити дівчину, і як рішення: «Заклади свій пропуск та зніми шикарну аудиторію». Крім цього, студенти показали, яке щастя очікує мазохіста в пеклі. І цього року вони посіли почесне друге місце у цій номінації. Ну а журі було як завжди суворе, але справедливе. Найвищими балами воно потішило ФОАЕК та й зал не сперечався, адже сміху подарували вони від душі. Тому Кубок в номінації «Фрістайл» цього року належить саме ФАОЕК! Вітаємо переможців!

#3 КНТЕУ

29


Катерина Заровна

РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

НОМІНАЦІЯ «ХОРЕОГРАФІЯ»

ДЕБЮТ Найочікуваніша та найнепередбачуваніша номінація свята – «Хореографія» цього року дійсно вразила, адже переможених у ній не було, всі факультети були на висоті, в силу чого склалась безпрецедентна ситуація: три других місця та два перших. Судді шоу, нагороджуючи переможців, зазначили, що просто не могло бути інакше, адже, саме танцюють КНТЕУ-шники, на їх думку, найкраще.

30

#3 КНТЕУ

Дійсно, то було феєричне шоу, яке недостатньо назвати лише хореографією, на сцені «Концерт-холу КНТЕУ» під чудові оригінальні мелодії були представлені мініатюрні театральні вистави. Все ж переможці були визначені, ними стали команди ФЕМП та ФРГТБ. Для факультету економіки менеджменту та права переможним став номер «Ігри престолів», який переніс глядачів у інші часи, часи красивих шат і балів. Першокурсники символізували на сцені народ, який знаходиться на вершині слави, потужності і сили. Час іде, а люди і їх бажання залишаються колишніми. Благополуччя не буває вічним і завжди приходить час боротьби – боротьби за владу. Момент, коли народ доходить до піку, та перебуваючи на межі зриву, він хоче змін у житті, тому приймає рішення щодо перевороту, повалення влади. Через це відбувається поділ на дві половини, які раніше були разом як


Хореографія ФТТП

одне ціле, тепер вони протистоять одна одній. Протистояння між роздробленими половинами, жорстока боротьба, а головне – боротьба за престол і корону. Хто буде тепер на чолі нового королівства? Невідомо. Кращі представники народу спробують себе в ролі короля і будуть ворогувати між собою за місце на престолі. Але після невдалих спроб бути окремо один від одного, обидва ворогуючі табори починають розуміти, що разом вони були силою, а окремо вони нічого не варті. У результаті втрат і розрухи в королівстві, народ знаходиться в біді і об’єднується знову. Переосмислення всього призводить до змін та миру між королівствами, і ніякий престол не може поділити їх на навпіл, тому що вони одне ціле і вони не можуть бути щасливими одне без одного. Постановкою займалися: Гура Катерина, Волосова Анстасія, Адамчук Богдан. Всі хореографи дуже різноманітні і ставлять

хореографію в абсолютно різних стилях, але разом вони створили щось прекрасне та неймовірне. Слід виділити й оригінальну музику ФЕМП, яка не була схожа на інші треки, то був мікс між класичною і сучасною музикою, та стало зрозуміло, що все-таки мова йшла про королівство Франції. Номер був наповнений різноманітними чіткими лініями та малюнками, цікавими перебудовами і багатогранними емоціями. Хореографічна вистава факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу була не менш заворожуючою та феєричною, адже їх танок подарував такі емоції, які навіть після чотирьох наступних виступів інших команд в суддях не згасли, тому й принесли найвищі бали й перемогу команді. З року в рік ФРГТБ зачіпає якісь глобальні, соціальні теми і цього року не виняток! Ідея номеру полягала в тому, що люди повинні переглянути своє ставлення до братів

наших менших – тварин. Сам танок був представлений у вигляді фільму, на який завітали звичайні молоді люди. Було проведено паралель між сьогоденням і часом, коли існував конфлікт між людьми та тваринами, показаний на конфлікті аборигенів і звірів з джунглів. Наприкінці номера аборигени розуміють, що ворожба з тими, з ким вони ділять свою домівку,– це не справа, і молоді люди теж нарешті розуміють цю істинну! Ми не можемо не відмітити найоригінальніші костюми команди ФРГТБ, хоча це був і не зовсім одяг, замість нього було використано яскравий «body-art», завдяки якому тяжко було не повірити у реальність сюжету номеру. Такого «Дебют КНТЕУ» ще не бачив! Номер ставили: Маша Бірун, Андрій Мохнач, Лєра Мосевніна, Ваня Тисак. Учасники номеру подарували чесні відверті емоції й принесли перемогу своєму факультету в даному конкурсі. Вітаємо ФРГТБ!

#3 КНТЕУ

31


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

Хореографія ФОАЕК

Хореографія ФФБС

ІІ місце розділили між собою ФФБС, ФОАЕК та ФТТП

32

На початку проникливого номеру ФФБС звучали наступні слова: «Ця історія про Справжнє життя. Багатство і бідність, дві крайнощі одного цілого. Зарозумілість, марнославство та примхливість – чи не портрет багатія ми бачимо перед собою? Скупість, заздрість та дріб’язковість – чи не ображений бідняк сидить, похнюпивши голову? Та завжди має залишатись в душі краса та щирість, які дають натхнення до життя і віру в світле майбутнє, де світ людей – це вічний механізм, який живе у злагоді та мирі, любові та підтримці. Та лиш від кожного із нас залежить шлях, що буде вести за собою...»

Команда ФФБС показала багатство і бідність з негативних сторін, але все ж таки в кожному з нас залишається краса душі, її щирість, багатогранність і відкритість. Учасниками цьогорічної постановки були тільки дівчата, але не дивлячись на це, команді вдавалося робити багато складних елементів. Хореографами номеру були Кудрявцева Лайма, Довгань Дарина, Кисельова Ксенія, Ошуркова Вікторія. Вітаємо ФФБС! Номер ФОАЕК мав назву «Шкільна перерва». У виборі теми наставники команди не сумнівалися, адже хотіли втілити щось близьке першокурсникам, які не

DEBUT #3 КНТЕУ


Хореографія ФРГТБ

так давно попрощались зі школою, а що може бути ближче ніж школа для вчорашніх школярів? Саме тому постановка вийшла веселою та позитивною, легкою для сприйняття, навіть розважливою! ФОАЕК поетапно бере висоти. На думку самих кураторів ФОАЕК «Дебют» показав, що вони здатні на більше, в них побачили конкурентів і найважливіше ще попереду. Всім запам’ятався такий знайомий для шкільного часу момент з вчителем, що взявся невідомо звідки у не зовсім слушний момент і так само зник, зробивши вигляд, що нічого не помітив. Дебютанти були вдягнуті в шкільні

чорно-білі форми і сяяли від якогось невловимого позитиву! Вітаємо ФОАЕК! В хореографічній постановці на «Дебюті Першокурсник» в цьому році, як і в минулому, факультет товарознавства та торговельного підприємництва вирішив відійти від старих стереотипів – одна ідея, яка пронизує весь танець. Команда факультету дійсно довела, що ФТТП – це дружній колектив, який можна з впевненістю назвати однією сім’єю. В сольній частині танцю, куратори навчили довіряти один одному та підтримувати друзів. Першокурсники отримали нереальне задоволення від часу, проведеного на

репетиціях та були дуже вдячні кураторам за гарно проведений час та за те, що їх виховали справжніми патріотами свого факультету. В хореографічній постановці брав учать лише один представник сильної статі в оточенні чарівних дівчат факультету. Режисерами номеру виступили Вікторія Лазаренко, Дарина Рибак, Аріна Семенова, Аліна Варенюк. Вітаємо ФТТП!

2013 #3 КНТЕУ

33


Володимир Глушко

РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ

Цьогоріч на «Дебюті першокурсника» відбулася невеличка зміна правил у виставленні оцінок – відео-конкурс оцінювався окремо від інших конкурсів, а бали, відповідно, не впливали на загальний результат факультету.

НОМІНАЦІЯ «ВІДЕО»

34

#3 КНТЕУ

Кожен факультет мав підготувати відео на тему «Трушний КНТЕУшник», з обмеженням у часі – не більше трьох хвилин. Переглянувши втілені факультетами ідеї, журі дійшло висновку, що в цьому конкурсі переможених немає. А тому ІІІ місце розділили між собою ФТТП, ФРГТБ та ФФБС; ІІ місце посів ФОАЕК і найкращим виявилось відео у ФЕМП, що зайняв І місце. Факультет товарознавства та торговельного підприємництва показав зміну сором’язливого, розгубленого першо-

курсника на впевненого, успішного та закоханого студента КНТЕУ. Чорно-біле життя невдахи, що втратив надію на прогулянку з дівчиною, яскравими студентськими буднями замінив факультет ресторанно-готельного та туристичного бізнесу своєму першокурснику. Факультет фінансів та банківської справи виховав свого першокурсника, прив’язав навички правильно одягатися та розкрив хореографічні здібності, що дало можливість яскраво проявити себе


на «Дебюті». Колажний з мінімалістичними рисами стиль відео факультету обліку, аудиту та економічної кібернетики вразив членів журі настільки, що, незважаючи на перебільшення лімітного часу вдвічі, вони отримали своє почесне друге місце. Факультет економіки, менеджменту та права змалював активний день свого першокурсника з ранку до пізньої ночі, включаючи навчання, репетиції, ігри та вечірки.

#3 КНТЕУ

35


Наталія Засоба

Фото: Дмитро Мєдвєдєв, гуртожиток №3

МІСТИЧНИЙ КНТЕУ

36

#3 КНТЕУ


життя? Цукерки або Є у навчальному році студентів, що живуть в гуртожитку №3, один незвичайний день. Ще більш незвичайний, ніж 8 березня, коли із року в рік дівчатам дарують тюльпани та проліски. Ще більш незвичайний, ніж день закоханих, в який всюди розвішують червоні серця, вирізані із кольорового паперу. І куди більш незвичайний, ніж день захисника Вітчизни, в який хлопцям перспектива отримати у подарунок піну для гоління чи шкарпеткистає вірогідною майже на 100%. Це – свято із 200-літньою історією, свято всіх святих або свято мертвих – Хелловін. Готуватися до нього мешканці гуртожитку починають ще задовго до його початку, ретельно продумуючи образи та підбираючи відповідні костюми. А ввечері 31 жовтня питання: «Дівчата, в когось є червона помада?» чи фраза: «Дайте хтось чорний олівець!», звучить частіше із вуст хлопців. Чекаючи свята,

студенти надіються провести ще одну незабутню ніч у гуртожитку, а комендант просто надіється ;) У гуртожитку непотрібно розписувати план заходів на цю ніч, кожен і так знає як будуть розвиватися події, адже це свято вже стало традиційним дійством. Уточнюється лише час зустрічі. Отож, близько 9-ої вечора у холі гуртожитку на шабаш збирається уся нечиста сила КНТЕУ. Видовище дійсно вражає. Адже перевдягнені з ніг до голови, яскраво розмальовані студенти, зустрічають своїх друзів та знайомих та веселяться вже від того, що вийшли із кімнати в такому наряді. І ти посміхаєшся до кожного з них, тому що в цю ніч ви робите щось спільне, щось, що жоден з вас не робив би в інший день. З цього моменту починається найцікавіше. Усі учасники дійства розбігаються по гуртожитку і, як і годиться на Хелловін, стукають у двері до всіх зі словами: «Цукерки або смерть», поповнюючи

свої запаси їжі принаймні на наступну неділю. Справа в тому, що студенти діляться не тільки цукерками. Як свідчить практика, після рейду нечистої сили по кімнатам виявляється, що бідні студенти не такі вже й бідні. І після слів в хвилини навали: «Ми дєлалі роли «Філадельфія с капчьоним ласосєм» і у нас астался сир «Філадельфія», вот вазьмітє!», починаєш розуміти, куди зникає стипендія студентів в перші ж дні. Згодом уся «нечисть», що ще декілька хвилин тому бігала від поверху до поверху, ховається у пітьмі ночі. А на ранок студенти, повернувшись у свій людську подобу, ідуть сонні на пари і думають: «І куди поділося це чаклунство? І чи воно взагалі було? А можливо то був лише сон? Страшний, але такий захоплюючий...»

#3 КНТЕУ

37


МІС КНТЕУ 2013 Цьогоріч конкурс краси та таланту «Міс КНТЕУ-2013» став надзвичайно масштабним та грандіозним! Вдвічі більше учасниць, емоцій та вражень! Від краси конкурсанток перехоплювало подих, а у святковому залі не було вільних місць! Здавалось, університет перетворився на вишуканий Дім моди! І це не дивно, адже ми вкотре вирішили пересвідчитись, що найгарніші дівчата – саме у КНТЕУ!

38

#3 КНТЕУ


#3 КНТЕУ

39


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

Наталія Березняк

Численні виснажливі репетиції, години фото- та відеозйомок, тижні на пошуки найкращої сукні та вигадування найфантастичнішого таланту – ось реалії підготовки до найзахоплюючого студентського свята – «Міс КНТЕУ-2013»! Інтригуючи нас у стилі ділової Європи, запалюючи серця у ритмі аеробіки, чарівні претендентки на звання «МІС» вражали нас кокетливими посмішками та сором’язливими поглядами, харизматичними виступами та відвертими сукнями! А яка дівчина не мріяла потрапити на червону доріжку та опинитись під прицільними спалахами фотокамер?! Хто не бажав потерпати від автограф-сесій та шаленої уваги фанатів?! Чи ніколи не хотіла у яскравих софітах вийти на сцену за таким омріяним «Оскаром»?! Мати свою зірку на Алеї Слави, вважати Голівуд своїм другим домом чи бути дівчиною Джеймса Бонда?! Нашим красуням вдалося втілити цю мрію у життя! Вони засяяли під неперевершений та драматичний

40

#3 КНТЕУ


"Skyfall", а глядацький зал вибухнув оплесками! Чи уявляли ви коли-небудь втілену у життя грацію? Вікторія Ошуркова – «Міс Грація» з факультету фінансів та банківської справи – своєю красою та неймовірною витонченістю кожного руху беззаперечно завоювала цей титул! Врівноважена, але запальна, емоційна, проте така сором’язлива, студентка факультету обліку, аудиту та економічної кібернетики Ірина Гумен з першого погляду викликала інтерес у глядачів та свій титул – «Міс Загадковість» – виправдала на 100%! Аліна Божок з факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу, зачарувавши усіх присутніх своєю тендітністю та сором’язливістю, проте впевнено ступаючи у кожному дефіле, виборола титул «Міс Ніжність». Іще одна чарівна представниця факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу була визнана найоригінальнішою. Ні, ця прекрасна леді не обрала епатажний наряд та не розповідала

анекдотів! Проявивши надзвичайно творчий характер та неординарний підхід до кожного дефіле, Марія Бірун стала переможницею у номінації «Міс Оригінальність»! Спокійною, плавною та такою безпосередньою постала перед нами учасниця із факультету товарознавства та торговельного підприємництва Ілона Буцин! Надзвичайно витончено вона здобула перемогу у номінації «Міс Елегантність»! Хвилі оплесків на свою адресу отримала представниця факультету обліку, аудиту та економічної кібернетики Бендина Анастасія! А хіба ж могла залишити глядачів байдужою дівчина із зовнішністю Барбі та характером Залізної Леді?! За таке неймовірне поєднання дивовижна Анастасія отримала титул «Міс Глядацьких симпатій»! Зачарувала із перших кадрів своєї відео-візитки і представниця факультету фінансів та банківської справи Вероніка Тищенко! Здавалось, що годинні зйомки приносять їй виключно задоволення!

Кожна з учасниць є справжнім скарбом університету

#3 КНТЕУ

41


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

Хто стане «Міс» наступного року?

42

Заворожуючи плавними рухами та загадковими поглядами, вона здобула беззаперечну перемогу у номінації «Міс Фотогенічність»! Лише справжні українські дівчата здатні заспівати так, щоб мурашки пішли шкірою! Щоб кожне слово долинуло до серця слухачів у залі та повернулось шквалом емоцій та захвату! Потонути у тиші останньої ноти, щоб отямитись під хвилями квітів та громом оплесків! Не дарма одразу дві учасниці, студентки факультету економіки, менеджменту та права змогли достукатись до сердець глядачів! Ірина Протасова надзвичайною харизмою та неймовірним талантом виборола титул ІІ Віце-Міс КНТЕУ-2013! А Ірина Грицай, чистотою, досконалістю та щирістю почуттів, надихаючи усіх присутніх своєю тендітністю, завоювала титул І Віце-Міс КНТЕУ-2013! Міс КНТЕУ-2013 стала студентка факультету товароз-

#3 КНТЕУ

навства та торговельного підприємництва Катерина Постоєнко! Дівчина – феєрія! Дівчина – спалах! У ній поєднались і стиль, і вишуканість, і таємничість, і пристрасть, а сила її внутрішніх чарів полонила глядачів із першої посмішки! Казковий вечір знову продовжили святковою фотосесією, а серед квітів та подарунків не було місця образам та незадоволенню! А потім – квіти, лімузини, шампанське рікою та незабутня вечірка до світанку! І кожна «Міс» відчула себе просто Королевою, справжньою світською левицею! Проте, хто сказав, що так почувати себе можна лише одну ніч, наше Попелюшка?! Наші чарівні студентки залишаються найкращими й у повсякденному житті, і поряд із чесно вибороним титулом «Міс» пишаються званням студентки Київського національного торговельно-економічного університету!


ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ОСВІТИ

• реалізація принципу академічної мобільності та створення для студентів можливості подвійного дипломування; • підготовка студентів з англійської та французької мови для отримання сертифікатів рівня В1 та В2 за стандартами ЄС; • підготовка студентів КНТЕУ для вступу у вищі навчальні заклади Західної Європи на освітньокваліфікаційні рівні «бакалавр» та «магістр» за широким спектром напрямів підготовки та спеціальностей; • навчання у європейських вищих навчальних закладах-партнерах КНТЕУ, яке може здійснюватися як французькою, так і англійською мовами; • можливість отримати європейський диплом бакалавра лише за 1 рік, а диплом магістра – за 2 роки, а також навчатися за кордоном на рівних правах з громадянами країн-членів ЄС. Київ, вул. Мілютенка, 8, кімн. Г-104

(044) 531-48-36

frukr@knteu.kiev.ua #3 КНТЕУ

43


Катерина Масюра

НОВИЙ ПРОЕКТ КНТЕУ

Наталія Березняк режисер-сценарист

Тарас Косарєв оператор / монтаж

Катерина Масюра ведуча

44

#3 КНТЕУ


Hello, Guys!

Ми не просто так розпочинаємо свою розповідь саме з цих слів. Адже ця фраза для багатьох є особливою, вона символізує початок нового випуску КНТЕУ-TV. Ще рік тому ми навіть не уявляли, що світ побачить новий проект нашого університету – його Перше корпоративне телебачення. За ініціативи голови Ради студентського самоврядування Марії Кладченко розпочався процес створення університетського каналу. Зібравши команду однодумців, котрі по-своєму різні, проте доповнюють один одного, КНТЕУ-TV розпочало свою роботу. А Марія стала для них не просто керівником, а справжньою музою. Подія за подією, випуск за випуском, і ось пройшов вже рік з моменту започаткування КНТЕУ-TV, творча група якого запевняє, що саме дружня, весела, а інколи й неадекватна атмосфера надихала їх на створення та реалізацію випусків. Тож тепер декілька слів про склад Креативної медіа-групи «Кіото, 19». Незмінний оператор-постановник Тарас Косарєв, для якого дзвінок о 3 годині ночі з питанням: «Тарас, коли буде випуск??!!»,– став нормальним. Працюючи за підтримки графічного дизайнера Павла Паригіна, він не тільки монтує найкращі кадри зі зйомок, але й збирає відбірний компромат на своїх колег. Без сценариста та людини, яка вчасно дасть святкового «ляща», нікуди. А Наталія Березняк із легкістю поєднує в собі ролі геніального сценариста і серйозного режисера. Незважаючи на об`єм та важкість покладеної на неї відповідальності, вона з хірургічною точністю керує процесом зйомки та створює довершений фінальний кадр. Важко втриматись від сміху, передивляючись випуск «Весняний ревізор», сценарій до якого був написаний разом із Ярославом Маруженко. Наші хлопці-ведучі – це справжня алея талантів. Вони постійно змінюються, але цим урізноманітнюють кожний випуск КНТЕУ-TV. За рік ведучими випусків були: Володимир Глушко, Сергій Єременко, Юрій Кулик, Олександр Моторний, котрий став для КНТЕУTV справжньою «палочкою-виручалочкою» у ролі звукорежисера. Не дивлячись на змінність хлопців, я (Масюра Катерина – ред.) залишаюсь постійною ведучою, намагаючись знаходити спільну мову з новими колегами. А у випадках, коли я відлучалась на історичну Батьківщину, мені допомагали Наталія Березняк, Світлана Полтєва та Наталія Засоба. Творча група називає мене справжнім енерджайзером, зарядом енергії, який постійно рухається та не вщухає. У кожній команді має бути така людина, яка може запропонувати ідею випуску словами: «Емм… Ну, той туди, цей сюди. А в кінці – тидидищ! Ну, Ви, зрозуміли, так?» Розпочинається новий навчальний рік, у студентів з’являться нові ідеї, а університет сколихне хвиля нових цікавих подій. Ми будемо знову разом з вами переживати найграндіозніші проекти університету, висвітлювати новини, плітки та мрії КНТЕУ-шників. Нові рубрики, нові випуски, ще більше правди від студентів – під таким лозунгом розпочинається робота КНТЕУ-TV у цьому навчальному році. До зустрічі у нових випусках!

#3 КНТЕУ

45


ПІД ПРИЦІЛОМ ФОТОКАМЕР

Міс ФОТО КНТЕУ 2014 179 ГОЛОСІВ

Вікторія Пахомова

Міс Фото

46

#3 КНТЕУ


Напередодні Дня усіх закоханих в університеті відбувся традиційний фотоконкурс «Міс Фото та Містер Фото КНТЕУ-2014». Але цього року він був незвичайним: окрім особистої запеклої боротьби між учасниками, їх було поділено на пари та у фотостудії розгорнулось справжнє театралізоване дійство. Найкращі парні шедеври до вашої уваги ;)

150

Ольга Петренко

125

Яна Розторгуєва

Віце-Міс Фото

66

Світлана Гребенюк #3 КНТЕУ

47


ПІД ПРИЦІЛОМ ФОТОКАМЕР

33

Ганна Лиса

44

26 48

#3 КНТЕУ

Анна Кириченко

Юлія Заболотна


56

85

Наталія Спітковська

65

Ольга Гребеннікова

Марина Скрипак #3 КНТЕУ

49


ПІД ПРИЦІЛОМ ФОТОКАМЕР

Містер ФОТО КНТЕУ 2014

Сергій Колесник Містер Фото 50

#3 КНТЕУ

218 ГОЛОСІВ


150

59

Андрій Оніщук Віце-Містер Фото

58

Олег Іванов

Олександр Моторний #3 КНТЕУ

51


ПІД ПРИЦІЛОМ ФОТОКАМЕР

36

117 52

24

Дмитро Яблонський

#3 КНТЕУ

Сергій Єременко

Євгеній Корнєв


58

Семен Агєєв

63

37

Богдан Бонь

Андрій Плаксенко #3 КНТЕУ

53


54

#3 КНТЕУ


#3 КНТЕУ

55


56

#3 КНТЕУ


#3 КНТЕУ

57


58

#3 КНТЕУ

* «ТРУШНИЙ» – слово походить від англ. “true” – правда. Значення: правильний, справжній, істинний.


Хлопці бігають з квітами та ведмедиками – начебто ще не 8 березня, дівчата також з подарунками, але не з піною для гоління – точно не 23 лютого. Що ж це за день такий, коли хлопці та дівчата такі милі та обмінюються подарунками? Та це ж день чарівного Амура, який об’єднує серця та дарує радість людям. В КНТЕУ День Святого Валентина відзначили особливо: одружували закоханих, лікували солодощами тих, хто залишився один у цей день, оголосили та нагородили переможців щорічного фотоконкурсу, провели круту вечірку, тобто відірвались на повну. Гостею свята стала випускниця КНТЕУ Дарія Ковтун – фіналістка шоу «Х-фактор», яка влаштувала міні-концерт та поспілкувалась зі студентами. Свято любові, почуттів та краси довело усім, що ніхто у цьому світі не є одиноким, адже навколо стільки прекрасного, що радує та надихає на нові звершення.

#3 КНТЕУ

59


INDOOR КНТЕУ

60

#3 КНТЕУ


РОМАНТИКА В КНТЕУ

А-135

До Дня усіх закоханих на студентів КНТЕУ чекав ще один сюрприз – відкриття нового романтичного кафе. Інтер’єр «Еліт-кафе» прикрашають яскраві фото парфіналістів фотоконкурсу «Міс Фото та Містер Фото КНТЕУ-2014»

#3 КНТЕУ

61


ЗАВЖДИ ТРИМАЙ ПРИ СОБІ

КАЛЕНДАР ПОДІЙ У КНТЕУ *

01.12.2014 Акція «НІ СНІДу, алкоголю, нікотину», присвячена Міжнародному дню боротьби зі СНІДом

04.12.2014 Квест до Дня захисника Вітчизни серед мешканців гуртожитків

11–12.12.2014 Півфінал ІІ сезону Ліги КВН КНТЕУ на Кубок ректора

16-19.12.2014 Благодійна акція: «Стань Святим Миколаєм для дітей-сиріт»

2014 22–26.12.2014

Новорічний турнір з бадмінтону

ВЕРЕСЕНЬ

ЖОВТЕНЬ

01.09.2014 День знань та інавгурація у студенти КНТЕУ. Другий парад вишиванок

07.11.2014

«Дебют першокурсника-2014»

16-18.09.2014 Благодійний ярмарок «Україна у твоїх руках»

22.09.2014 Заходи з нагоди Всесвітнього дня миру

26.09.2014 Загальноуніверситетська акція зі збору макулатури

10–14.11.2014

01.10.2014 «Посвята першокурсників» у гуртожитках

04.10.2014 Заходи з нагоди Дня туризму

07.10.2014 Урочистості з нагоди Дня працівників освіти

21–25.10.2014 Спартакіада КНТЕУ серед факультетів з настільного тенісу

23.10.2014 Екскурсія до державного музеюзаповіднику «Битва за Київ у 1943 році»

24.10.2014 Молодь КНТЕУ проти наркотиків

27-30.10.2014 Заходи з нагоди 70-тиріччя визволення України

62

#3 КНТЕУ

ЛИСТОПАД

Європейські дні торгівлі

10-21.11.2014 Спартакіада КНТЕУ серед факультетів з волейболу

13.11.2014 Інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» серед збірних команд студентів-жителів гуртожитків

17.11.2014 Заходи, присвячені Міжнародному дню студента. «Міс КНТЕУ-2014»

17.11.2014 Спартакіада КНТЕУ серед факультетів з футболу.

20.11.2014 Турнір з атлетизму серед студентів

25-28.11.2014 Дні донора

ГРУДЕНЬ


10–14.03.2015

05-08.05.2015

Спартакіада КНТЕУ серед факультетів з бадмінтону

Заходи, присвячені 70-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

12.03.2015 «Кохання з першого погляду» серед студентів-мешканців гуртожитків

11.05.2015

16–20.03.2015

Спартакіада жителів студмістечка з футболу, стрітболу, настільного тенісу, волейболу, аеробіки

Третій парад вишиванок

12-22.05.2015

Науково-практичні заходи до Всесвітнього дня захисту прав споживачів

14.05.2015

17.03.2015 Відбірковий турнір ХІІІ чемпіонату КНТЕУ з брейн- рингу – гра «Що? Де? Коли?»

19.03.2015 Шаховий турнір серед студентівмешканців гуртожитків

2015 24–27.03.2015 Дні донора

День науки. Спартакіада КНТЕУ з аеробіки

20.05.2015 Турнір КНТЕУ з атлетичної гімнастики

21.05.2015 «Сушка КНТЕУ»

29.05.2015 День без тютюнового диму

30.05.2015 «День університету» . Кубок з жіночого футболу

ЛЮТИЙ БЕРЕЗЕНЬ КВІТЕНЬ ТРАВЕНЬ ЧЕРВЕНЬ

05–06.02.2015

01.04.2015

19.06.2015

Урочисте вручення магістерських дипломів (ФРГТБ, ФФБС, ФТТП, ФЕМП)

Фінал ІІ сезону Ліги КВН КНТЕУ на Кубок ректора. Фінал фотоконкурсу «Міс Фото та Містер Фото КНТЕУ»

Урочисте вручення магістерських дипломів (ФЕМП, ФФБС, ФОАЕК)

09-11.04.2015 Виставка-конкурс художніх робіт студентів КНТЕУ

13-27.04.2015 Спартакіада КНТЕУ серед факультетів з баскетболу

16.04.2015 Фінальний турнір ХІІІ чемпіонату КНТЕУ з брейн-рингу (за участю відокремлених структурних підрозділів)

23.04.2015 Спартакіада з атлетичної гімнастики

* Дати можуть змінюватись. Для уточнення інформації слідкуйте за новинами сайту КНТЕУ та Офіційної сторінки університету у соціальній мережі «ВК»

#3 КНТЕУ

63


МІСЦЕ ДЛЯ МИСТЕЦТВА

Юлія Чемерис

Прекрасне – «під прищіпкою» В останні дні травня, по-літньому сонячні та теплі, також хотілося чогось сонячно-яскравого та освіжаюче-літнього. Саме такою яскравою подією стала фотовиставка «Сушка». Це свято мистецтва КНТЕУ організовує вже вдруге. І можна з упевненістю сказати, що «Сушка» вже стала новою традицією університету. На початку заходу студентів привітав ректор КНТЕУ А.А. Мазаракі, зауваживши, що фотовиставка символічно відбулася в перший спекотний день, відкриваючи літо та розпочинаючи заходи, присвячені святкуванню Дня Університету. Він також зазначив, що студенти КНТЕУ – талановиті люди, які помічають прекрасне навіть у буденних речах. Яскравий навколишній світ полонив уяву студентів. Надзвичайний прояв своєї фантазії молодь виразила у чудових роботах. Автори експозиції продемонстрували, що фотографія – це завмерла дивовижна мить життя. Прекрасне – поруч! Головне – помітити його та встигнути зупинити. А потім – на «Сушку» і під прищіпку. Талановиті студенти-фотолюбителі з КНТЕУ, НАУ та НУБІП і професіонали протягом місяця приносили свої роботи задля того, щоб поділитися своїм баченням світу через об’єктив із іншими. Загалом було зібрано майже 2 тис. прекрасних робіт, кожна з яких – справжній шедевр фотомистецтва. Виставка викликала велику зацікавленість серед студентів, викладачів, адміністрації та простих перехожих. Кожен міг забронювати фотографію, яка йому сподобалася, і забрати з собою часточку душі її автора.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

«Сушка» – формат виставки, що об’єднує фотографів найрізноманітнішого калібру – аматорів і професіоналів, новачків та досвідчених майстрів своєї справи. Перша «Сушка» була проведена в Санкт-Петербурзі у 2011 році. Зараз такий вид оригінальних виставок дуже популярний в більш як 100 містах та в 10 країнах. Протягом заходу усі охочі можуть обмінюватися фотографіями, при цьому підписуючи і залишаючи на звороті власні координати для зворотного зв’язку.

64

#3 КНТЕУ


#3 КНТЕУ

65


Анна Бабак

УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ ЖИТТЯ

ЧАС ДІЯТИ! CONSUMER-FEST

66

#3 КНТЕУ


«Просвітити і навчити!» – саме під таким гаслом 11-14 березня 2014 року у Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся VI Консумерський фестиваль “CONSUMER-FEST 2014”. Учасниками та гостями фестивалю стали представники Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів», Молодіжного центру «ОСА», Юридичної клініки «Центр правового захисту», студенти та викладачі КНТЕУ, представники міжнародного консумерського руху, Мінекономрозвитку, торговельних та виробничих асоціацій. Основною ідеєю заходу було об’єднання зусиль держави, представників бізнесу та громадських організацій для формування свідомого суспільства, яке здатне забезпечити високі стандарти виробництва товарів та послуг, а також ознайомлення споживачів з їх ключовими правами. Фестиваль передбачав проведення багатьох майстер-класів, практичних бесід, круглих столів, під час яких на розгляд виносилось багато важливих питань, що викликали масу дискусій та обговорень. Основними темами, розглянутими під час круглого столу «Нові перспективи захисту прав споживачів в Україні», були права користувачів фінансових, медичних, освітніх, інформаційних послуг, питання соціальної відповідальності бізнесу та ініціювання започаткування широкого суспільного діалогу про створення Споживчого кодексу в Україні. Захід пройшов під гаслом:

«Споживач – рівноправна сторона, але найбільш вразлива. Тому він має отримати гарантований захист держави». Організаторами та активними учасниками багатьох заходів традиційно стали аспіранти факультету товарознавства та торговельного підприємництва Олександра Хробатенко, Юлія Міклашевська, Ігор Кузьменко, Олександр та Юлія Дьякови, Дмитро Антюшко, Галина Сєногонова. Не менш важливими подіями стали проведення круглих столів на тему «Правова допомога при захисті прав споживачів» та «Розвиток законодавства України про захист прав споживачів» за участю Правничого клубу, Юридичної клініки, викладачів КНТЕУ, представників Мінекономрозвитку і торгівлі України, Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ», Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС», Всеукраїнської гро-

мадської організації «Якість життя», ПрАТ «Фуршет», Групи компаній «Фокстрот», Інституту журналістики КНУ ім. Т.Г. Шевченка, Інституту вищої кваліфікації КНТЕУ, викладачів та студентів КНТЕУ. Були розглянуті питання щодо прав споживачів та їх цивільноправового захисту, державних стандартів якості та правових гарантій їх забезпечення, відповідальності за порушення прав споживачів тощо. Цікавими та пізнавальними подіями стали проведення бліц-інфо «Контроль над тютюном в Україні в контексті захисту прав споживачів» та відкритої лекції на тему «Діяльність із захисту прав пацієнтів, споживачів товарів і послуг медичного призначення». Можливо, найважливішою новиною фестивалю стали виїзні заходи консумеристів до шкіл міста Києва, якими опікувалась доцент кафедри товарознавства та експертизи харчових продуктів Є.В. Бондаренко. Так, студенти КНТЕУ зустрілися з учнями гімназії №59, яким розповідали про основні права споживачів, історію виникнення консумеризму, а також взялися за вирішення дуже актуальної проблеми – формування культури споживання енергетичних напоїв у сучасної молоді. Схожі заходи, організовані Всеукраїнським рухом «Молодь за права споживачів», відбулися в гімназії №315 та Київському професійному ліцеї будівництва і комунального господарства №19. Під час виїздів були проведені такі майстер-класи: «А тобі смакує підробка?!» та «Глобальний контроль над тютюном: минуле, теперішнє та майбутнє». Також у КНТЕУ відбулися Міжнародна студентська науково-практична конференція «Актуальні проблеми товарознавства, торговельного підприємництва та захисту прав споживачів» та студентська наукова конференція «Недобросовісна реклама – порушення прав споживача». Підсумком насиченої програми VI Консумерського фестивалю стала урочиста церемонія підписання договору співпраці між Групою компаній «Фокстрот» та Київським національним торговельно-економічним університетом. Ректор Анатолій Мазаракі, підписуючи цей договір, сказав: «Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, торгівля – це єдина галузь, яка продовжує розвиватися та стає все більш цивілізованою. Тому для нас так важливо співпрацювати саме з лідером цієї галузі». Геннадій Виходцев, співзасновник Групи компаній «Фокстрот», зазначив: «Для нас велика честь стати партнером такого гранда науки як КНТЕУ. Це найбільша кузня професійних кадрів для всіх галузей, які пов`язані з торгівлею», тому Київський національний торговельно-економічний університет недаремно став платформою для проведення фестивалю.

#3 КНТЕУ

67


СТУДЕНТСЬКІ БАЛАЧКИ

68

#3 КНТЕУ

Андрій Костенко


10

ІСТОРІЙ ІЗ ЖИТТЯ ГУРТОЖИТКІВ СТУДЕНТСЬКЕ ЖИТТЯ БАГАТЕ РІЗНОМАНІТНИМИ ЯСКРАВИМИ СПОГАДАМИ. СПРАВЖНЬОЮ СКАРБНИЦЕЮ КУМЕДНИХ СЮЖЕТІВ Є ЖИТТЯ В ГУРТОЖИТКУ. КІЛЬКА ІСТОРІЙ НАМ ПО-СЕКРЕТУ ПОВІДАЛИ СТУДЕНТИ РІЗНИХ КУРСІВ. ЧИТАЧІВ «КІОТО, 19» ЗАСТЕРІГАЄМО: НЕ НАМАГАЙТЕСЯ ПОВТОРИТИ ПОДІБНИХ «ПОДВИГІВ».

1

Про «яєчні» війни Декілька років тому було зібрання блоку з приводу організаційних питань. Зібрання переросло у «війнушку» курячими яйцями. Повдягали плащі від дощу, повиносили по лотку яєць із кімнати. Закидали весь блок, але потім самі зразу ж і помили.

2

Про привида у шафі Якось комісія у складі працівників студмістечка та представників деканату проходила по одному із гуртожитків. Зайшли в одну кімнату, де, на перший погляд, все було добре. Коли поважні гості збиралися виходити, хтось із членів комісії відчув на собі пильний погляд із шафи. Коли її відчинили, звідти випав хлопчина, який нелегально проник у гуртожиток. Як він заліз туди і зміг просидіти тривалий час – загадка.

#3 КНТЕУ

69


СТУДЕНТСЬКІ БАЛАЧКИ

3

Про «барсів» Невдовзі після першого поселення в гуртожиток в однієї дівчинки з сусідньої кімнати був День народження. Першокурсники дружно готувались до святкування, думали що все це дозволено, як удома. Звичайно, вони не знали, що не можна тримати алкоголь в кімнаті, горлати на всю, слухати гучну музику. Та найголовніше – вони не підозрювали про існування «барсів». Під час гулянки одна дівчинка проявляла особливу активність і запрошувала усіх, кого зустріне, в кімнату до столу. Приблизно о 00:00 почувся стук у двері. Ця дівчинка відчинила двері і почала запрошувати новоприбулих, а ними, як виявилось, і були ці самі «барси», які були дуже здивовані і шоковані, адже до цього їх ніхто так привітно не зустрічав. Але вся ця історія закінчилася купою «відпрацювань» для любителів нічних розваг.

70

#3 КНТЕУ

4

Мокра Середа, 23:57. Один із блоків гуртожитку готується до сну. Наспівуючи пісню Микити Джигурди, одна із сусідок згадала про чайник на кухні. Відчиняючи двері, Юля зрозуміла, що щось не дає їй їх відкрити. Але натиснувши сильніше дверну ручку, вона опинилася в потоці води. Інші жителі блоку вибігли чи то від криків Юлі, чи то від милозвучних пісень Джигурди, і побачили таку картину: вода, пакет, жалісливе обличчя Юлі. Дівчата стояли шоковані декілька секунд. Хтось із жителів гуртожитку вирішив пожартувати, повісивши пакет з водою на дверну ручку, внаслідок цього «всесвітній потоп» дружно прибирав увесь блок. Але на цьому вечір не закінчився. Чайник, по який Юля йшла на кухню, не просто закипів, але і згорів. Всі не засмутилися, плакала лише Юля. Коли, нарешті, вляглися спати, несподівано для усіх з радіо гуртожитку пролунала пісня Бориса Моісеєва у виконанні охоронця.


5

Весільна

6

Випускна

Для парочки на блоці влаштували несправжнє весілля. Взяли свідків, зробили церемонію, щоб по максимуму відповідало реальності. Чи була справжньою шлюбна ніч після несправжнього весілля – нікому не відомо.

7

Романтична До завідувача гуртожитку якось прийшов хлопець з великим букетом квітів і попросив відімкнути йому двері кімнати дівчини, щоб зробити їй сюрприз. А відчиняти двері без поважної причини і без комісії не можна. Однак щирі студентські почуття розчулили завідувача, і вона згодилася допомогти нашому Ромео. Після цього молода пара почала зустрічатися і згодом одружилася. Happy End!

Кілька років тому студенти старших курсів святкували випускний, і тому, коли вже насвяткувалися, взяли фарбу і пофарбували на блоці усі дверні ручки і поручні на сходах. Усе було б нічого, якби вони не вимазали свої капці у фарбу і випускників зранку не знайшли по слідах.

#3 КНТЕУ

71


СТУДЕНТСЬКІ БАЛАЧКИ

8

Про Бетмена Якось, помираючи від нудьги, гуртожитківці уночі поцупили візок із «Бімаркета». Перевдягнувшись у костюм Бетмена, вони каталися на візку по усьому гуртожитку. Кажуть, було весело. Уявивши таку картину, важко не погодитись.

72

#3 КНТЕУ


9

Традиційна Щороку в гуртожитках є традиція на Хеловін перевдягатися в костюми і бігати з криками по коридорах, заглядаючи в кімнати і забираючи якісь «смаколики» з кожної кімнати.

10

Знову «Про барсів» Кілька років тому група відчайдухів вирішили трохи покепкувати із «барсів». Вони взяли маску «крика», підстерегли «барсів», коли ті заходили в кімнату до порушників, вимкнули світло на блоці і в цих масках підбігли до них. Звичайно, тікали вони самі від охоронців порядку по гуртожитку дуже довго і нудно.

#3 КНТЕУ

73


©©ЦИТАТНИК

Найпопулярніші фрази наших викладачів Пошук

81

люди

спільноти

ігри

музика

допомога

Діалоги

вийти

До списку друзів

Пошук повідомлень або співрозмовників

Написати повідомлення

100500 цитат Показати непрочитані цитати

Мошковська О.А.

... Цели поставлены, задачи определены – за работу, товарищи! June, July, Great Britain

Денисенко В.І.

... Не знаєш, то забирай документи Справжній студент той, який має двойку. Зараз буду посвящать вас у студенти

Кузнєцов О.Ф.

... Я специально сделал ошибку, чтобы вы ее нашли Случайные связи – печальный исход

Попов І.І.

... Автомобілі продавали, лапонька?

Ліпін М.В.

... Вот живет древний человек, живет, пашет землю, а потом думает: «А чем бы мне так озадачиться? Дай-ка подумаю о смысле жизни»

Гусєва Н.Ю.

... Результати модуля нам показали, що ви всі дуже талановиті

Мошек Г.Є.

... Що ти крутишся як Краківська ковбаса?

Online

Online

74

#3 КНТЕУ


«Перли» студентського перекладу

відповідь викладачів на улюблений цитатник

ТВІТИ

каф. сучасних європейських мов

203

ФОТО/ВІДЕО

1

ВИ ЧИТАЄТЕ

22

ЧИТАЧІ

958 Більше

@inmov

Твіти

Твіти і відповіді

каф. сучасних європейських мов @inmov Every morning he takes a shower in the bathroom. Кожного ранку він робить шоу в ванній кімнаті. 56

175

каф. сучасних європейських мов @inmov This employee always shares point of view with his boss. Цей працівник завжди ділить очко зі своїм шефом. 497

833

каф. сучасних європейських мов 12 @inmov General Manager – генерал Манагер. 99

771

каф. сучасних європейських мов @inmov Ted is in France now. Тед став Францем зараз. 92

147

каф. сучасних європейських мов @inmov I liked Red Square in Moscow most of all. В Москві мені найбільше сподобався Червоний квадрат. 48

382

каф. сучасних європейських мов @inmov This word can be found only in the encyclopedia. Це слово можна знайти тільки в енкуклопейдьє. 12

541

каф. сучасних європейських мов @inmov Hier gift es viele Verkaufstellen. Тут багато торгівельних крапок. 83

280

#3 КНТЕУ

75


Катерина Середа

НАВКОЛО СВІТУ З КНТЕУ

МІСТО

ПОЗНАНЬ –

КОЛИСКА ПОЛЬЩІ

Із другого номеру журналу ви дізнались, яким є серце Франції – місто Клермон-Ферран. Наразі розповімо про колиску Польської держави – місто Познань, де знаходиться Познанський економічний університет, з яким пов’язана довгострокова діяльність нашого університету

76

#3 КНТЕУ


Коли думаєш про країну, яка приймала разом із Україною Чемпіонат Європи з футболу «Євро-2012», то в уяві в першу чергу постають Варшава та Краків. Ми хочемо відкрити для вас Познань, яка є одним із найстаріших польських міст. Познань – місто в центральній частині західної Польщі на річці Варта. Воно є п’ятим за чисельністю населення та шостим за площею серед міст країни. У минулому місто було столицею країни та резиденцією королів. Познань є економічним, культурним та науковим центром, розвиток якого проходить дуже динамічно. Легенда створення міста На берегах річки Варта після довгої розлуки зустрілися брати – предки трьох слов’янських народів – Лех, Чех та Рус. Минуло багато часу відтоді, як вони не бачилися, проте брати одразу впізнали один одного. Вони радісно закричали: «Познає! Познає!» На пам’ять про цю зустріч вирішили побудувати місто і назвати його «Познань».

Площа Старий Ринок – центр давньої Познані. Вона являє собою чотирикутник вузеньких п’ятиповерхових будиночків ХІІІ-XVII століть, розмір якого 2 гектари. Серцем площі є ратуша або в дослівному перекладі з польської «будинок рад». Вона є однією із перших кам’яних будівель Познані. Після того, як до невисокої будівлі прибудували вежу, ратуша стала вважатися символом незалежності міста. Коли споруда згоріла, був запрошений італійський архітектор Ян Квадро, який протягом десяти років до 1560 року відновлював ратушу. У результаті вона отримала той вигляд, який має сьогодні. Ратуші довелось пережити багато змін: змінювалася висота шпиля (наприклад, після урагану 1725 року вона зменшилася з 90 метрів до 61 метра), але загальні обриси залишилися колишніми. На шпилі височіє двометровий орел. Він і донині є одним із символів Познані, хоч і зазнав чимало неприємностей за час свого існування. Щодня опівдні відбувається неймовірний ритуал – відкриваються дверцята ратуші і з’являються два козлики, які стукаються головами один об одного. За місцевою легендою козенята колись врятували Познань від пожежі, вчасно розбудивши жителів своїм буцанням. Усередині ратуші, інтер’єри якої самі по собі є історичним пам’ятником, зараз знаходиться Музей історії міста.

Біля ратуші розташований фонтан Прозерпіни зі скульптурою, що зображає відомий міфологічний сюжет – викрадення Прозерпіни Плутоном.

Познанська фортеця Комплекс фортифікаційних споруд побудований у ХІХ – на початку ХХ століття. Фортеця є третьою за величиною у своєму роді в Європі. Розміри споруди вражаючі: діаметр – приблизно 9,5 км, протяжність – 30 км.

#3 КНТЕУ

77


НАВКОЛО СВІТУ З КНТЕУ Базиліка святих Петра і Павла, що розташована на Тумському острові в Познані (який, до речі, є одним із головних "must-see" під час мандрівки Польщею), – перлина архітектури ранньої готики. Вона являє собою комплекс каплиць і церков, створених у трьох стилях: бароковому, романському та класицизмі. У «Золотій» каплиці знайшли свій останній спочинок перші польські правителі: Мешко І та його син Болеслав I Хоробрий. У ній розташований бронзовий пам’ятник їм обом. Папа Римський Іван Павло ІІ, віддаючи шану святині, надав їй статус «Малої базиліки», тим самим підкресливши спадкоємність із великими базиліками Рима.

Готичний костел Діви Марії, побудований у XV ст., розташований неподалік Собору Святих Петра і Павла. Він зберіг до нашого часу практично первісний вигляд.

Центр торгівлі, бізнесу та мистецтва «Старий бровар» – цікава сучасна споруда, що вдало поєднує мистецтво й торгівлю. Він 4 роки поспіль посідав перше місце в номінації "Medium-Sized Shopping Center" (Торговельний заклад середнього розміру) конкурсу Міжнародної спілки торгових центрів (ICSC). «Старий бровар» зазнавав змін, дійшовши до сучасного вигляду. Колишні цехи німецької броварні, збудовані в XIX ст., комуналка-гуртожиток, і нарешті на початку 2000-х років викуплені подружжям польських багатіїв Кульчиків для реорганізації на торговельно-мистецький заклад.

78

#3 КНТЕУ


Логотип міста Познань

Цікаві факти: - на честь міста названо астероїд 1572 «Познанія», відкритий 22 вересня 1949 року; - відстань до Києва – 1067 км. Відстань до Варшави – 319 км; - офіційна Інтернет-сторінка м. Познань: www.poznan.pl; - у міському палаці графів Рачинських зберігається перше видання Миколая Коперника «Про обертання небесних сфер»; - кожної осені у Познані відбуваються змагання з марафонського бігу «Познань Марафон». У 2004 році на цих змаганнях перемогу здобув український марафонець Михайло Іверук (серед чоловіків), а у 2006 році – українка Анжеліка Аверкова (серед жінок); - у Познані організовуються і проводяться Міжнародний конкурс скрипалів імені Генріха Венявського (конкурс є одним із найстаріших у світі та відбувається раз на 5 років), Міжнародний театральний фестиваль "MALTA", щорічні міжнародні ярмарки та авангардові вистави колективів з усього світу (кожного червня) та багато інших культурних заходів; - назву «Познань» носить літак Боїнг 767-35D (ER), що належить польській авіакомпанії "LOT".

Перше видання Миколая Коперника «Про обертання небесних сфер»

Міський стадіон Багатофункціональний муніципальний стадіон – головна спортивна арена міста. Він розрахований на 41609 глядачів. Стадіон є домашньою ареною футбольного клубу «Лех». Він приймав матчі Чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012».

Якщо ви ще не знаєте, де провести наступний weekend, ласкаво просимо до Познані!

#3 КНТЕУ

79


ПОРАДИ СТУДЕНТАМ

13

Використовуйте повне завантаження пральної машини 8

7

9

Закривайте крани, коли чистите зуби. Це заощадить до 7л води на хвилину

Приймайте душ замість ванни, щоб зекономити до 400л води на тиждень

Природнє освітлення заощадить тепло в приміщенні

2 3

1

Не залишайте гаджети на зарядці на ніч

80

#3 КНТЕУ

4

Вимикайте світло, виходячи з кімнати

Вимикайте прилади з розетки, щоб зменшити рахунок на 8%


Наливайте води в чайник стільки, скільки вам буде необхідно

Економно витрачайте воду, коли миєте посуд

12 10

13

11

Слідкуйте за полум’ям. Не готуйте на великому вогні

Не закривайте радіатори шторами та не сушіть на них одяг - це погіршує обігрів приміщення

5

Регулярне розморожування холодильника підвищує ефективність його роботи

6

Килимові покриття зроблять підлогу теплою і зупинять втрату тепла бетонних перекриттів

Автор: Світлана Гребенюк. Спеціально для

#3 КНТЕУ

81


ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ dist.knteu.kiev.ua

мобільність

ПЕРШИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ЖУРНАЛ КНТЕУ

№3(3) 2014 Адреса редакції: 02156, Київ, вул. Кіото,19 +380 44 5314793

magazine@kioto.kiev.ua 19.kioto.kiev.ua

82

#3 КНТЕУ

велика кількість безкоштовних курсів

економія часу

об'єктивність результату оцінювання

Ми завжди раді новим обличчям у нашій команді! Журналісти, фотографи, верстальники, дизайнери та всі-всі, хто хочуть бути причетними до створення «Кіото, 19», ми чекаємо на вас! Щоб отримати більше інформації про видання та переглянути статті, що не увійшли до номеру, залишити відгуки та надати пропозиції щодо вдосконалення видання, долучитися до дружньої команди журналу, відвідайте нашу веб-сторінку.

ліквідація академічної заборгованості

Думка редакції може не співпадати з думками авторів. Відповідальність за достовірність фактів, за зміст статей та інших відомостей несуть автори статей. Без письмового дозволу Редакції заборонено будь-яким чином та з будь-якою метою використовувати повністю або частково, змінювати статті, фотографії та інші матеріали, які опубліковано в даному номері.


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

25 2014 29 2014 14 2015 30 2015 ЖОВТНЯ

Центр укладання договорів Центр довузівської підготовки Підготовче відділення для іноземців та осіб без громадянства Інститут вищої кваліфікації

ЛИСТОПАДА

+380 44 5314850, 5314851 +380 44 5134736 +380 44 5136354 +380 44 5314898, 5443018

БЕРЕЗНЯ

Україна, 02156, Київ, вул. Кіото, 19 +380 44 5133348 knteu.kiev.ua

ТРАВНЯ

Інформаційно-консультативний центр приймальної комісії

+380 44 5314888


МРІЄШ ПРО ПРЕСТИЖНУ РОБОТУ? ОБИРАЙ ЕЛІТНУ ОСВІТУ!­­


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.