Ozonas 54 — Gyvybės troškulys

Page 81

Rąžymasis

Lemtingą dieną Henrikas pradėjo labai geru pasirąžymu. Tikslas buvo rankų galiukais pasiekti virš lovos esančią palangę, o kojų pirštais – lovos galą. Visą ritualą pagyvino garsiais šūkavimais ir riaumojimais, kiek tai leido rytinis užkimęs balsas. Tiesą sakant procedūra buvo nusižiūrėta nuo šuns – jis taip kasryt daro ir po to užmigti niekaip negali.

Ekranas

Antrą smūgį mieguistumui Henrikas sudavė dar lovoje pradėjęs naršyti po socialinius tinklus. Iš ekranų sklindanti mėlyna šviesa neleidžia nė akimirkai primigti, o miegaliaus labiausiai mėgstami tinklai „Facebook“ bei „LinkedIn“ tos spalvos turi ypač daug. Patarimą Henrikas sumąstė įkvėptas „iPhone“ funkcijos, kai vardan gero miego vakare ekranas tampa geltonesnis.

Dušas

Henrikas prausiasi triskart per dieną dar nuo to laiko, kai darželyje viena jam patikusi mergaitė pasakė, kad už jo netekės nes jis smirda. Dėl išskirtinių aplinkybių jis įprastinės prausimosi rutinos sau netaikė, o išbandė škotišką dušą. 90 sekundžių prausėsi po drungnu vandeniu, tada 90 sekundžių po šiltu ir galiausiai paskutines 90 – po lediniu. Kai intervalai tokie trumpi, tai ir šaltis visai nebaisus.

Šuo

Na, nesmagu kiekvieną rytą vesti šunį lauk. Nusibodo. Bet kaskart tai darydamas Henrikas save guodžia – trumpas rytinis pasivaikščiojimas leis jaustis žvaliam visą dieną. O šunelis juk vis tiek į jokius kompromisus nesileidžia.

Citrina

Grįžęs iš lauko papildė šuns dubenėlius, o pats sau išsispaudė pusę citrinos ir sumaišė su stikline šalto vandens. „Toks kokteilis ne tik atmerkia akis, bet ir paruošia organizmą visai dienai“, – merkė akį Henrikas.

Angliavandeniai

Pusryčiai buvo labai maistingi: avižinė košė su riešutų sviestu ir cinamonu, pagardinta vaisių gabaliukais ir uogomis. Sveiki angliavandeniai iš avižų, vaisių bei uogų suteikia daug energijos ir lengvai virškinasi. O riešutų sviestas — pilnas augalinių baltymų ir neleidžia taip greitai praalkti. Henrikas primygtinai prašo nepamiršti paminėti, jog tokie pusryčiai – veganiški. OZONAS

81