Magazín podzim/zima 2017

Page 1

magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:08 Strรกnka 1


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:01 Strรกnka 2


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:01 Stránka 3

Vážení zákazníci, Těší nás, že Vám opět po nějakém čase můžeme nabídnout k prolistování magazín Géčka. Připravili jsme ho pro Vás v podzimním kabátě. Na podzim Géčko oslaví již deset let s Vámi a věřte, že to bude oslava plná zábavy. A jakmile oslavíme narozeniny Géčka, všichni už dobře víme, co nás čeká. Období adventu, období plné velkých příprav zato s odměnou ve formě rozzářených dětských očí pod vánočním stromečkem. Pro zpříjemnění těchto příprav na vánoční čas jsme pro Vás v Géčku připravili bohatý adventní program, ve kterém se zabaví nejen Vaši nejmenší. Přijďte s námi rozsvítit vánoční

strom, vychutnat Svatomartinské víno se švestkovým koláčem, nasát atmosféru staročeských vánoc, nebo se projít centrem s Perníčkem a jeho vánočními skřítky. Protože k Vánocům patří i otevřená srdce, pomozte s námi těm, kteří to potřebují nejvíce při akci Géčko pro Centrum BAZALKA. Rok od roku je pomoc, především díky Vám, znatelnější. Za to Vám patří, nejen naše, díky. Závěrem zbývá už jen popřát co nejvíce barevný podzim a pohodový advent. Těšíme se na setkání s Vámi při některé z našich akcí a nebo jen tak při nakupování!

Za celý tým správy centra

Majka Kurzová ředitelka


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:01 Stránka 4

Nákupní centrum Géčko již 10 let s vámi! Nákupní centrum Géčko si za deset let od svého otevření získalo mnoho zákazníků. Stalo se nedílnou součástí Českých Budějovic nejen pro budějovické, ale i pro přespolní a to z celého Jihočeského kraje. Vždyť od jeho otevření jej navštívilo téměř 33 milionů zákazníků.

A jak se Géčko v čase pro vás měnilo? l Otevřeli jsme slavnostně dne 12. 10. 2007. l V roce 2008 jsme pro Vás měli již ucelenou nabídku více než 40 obchodů. l Pro děti jsme vybudovali dětské hřiště, centrum obsadili herními prvky. A věřte, že ty si děti opravdu oblíbily. l V roce 2015 jsme pro Vás rozšířením Géčka připravili ještě širší nabídku. Géčko prošlo rekonstrukcí, připravili jsme pro Vás nové toalety, sezení a zpříjemnili vám tak pobyt u nás.

l V letošním roce proběhla další přístavba centra s cílem rozšířit a modernizovat dvě z vašich oblíbených prodejen – dm a Takko. l Otevřeli jsme pro Vás novou kavárnu s pohodovým venkovním sezením. l Snažíme se, aby pro Vás bylo centrum příjemné, proto dbáme o pravidelnou péči a doplnění zeleně. l A věřte, že ani po 10. narozeninách nechceme zůstat „stát opodál“. Připravujeme pro děti nové hřiště a pro všechny naše zákazníky pohodlné odpočinkové zóny tak, aby Vás nakupování v Géčku bavilo, bylo pohodové a příjemné.

A jak jsme s vámi jeho deset let prožili?


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:11 Stránka 5

Hráli jsme si s Vámi...

Degustovali...

Mysleli i na pány :- )

Soutěžili a vyhrávali...

Sledovali módní trendy...

Potili se... Viděli jsme s Vámi rozzářené oči šťastných dětí...

... a věříme, že ty uvidíme znovu už při velké oslavě desátých narozenin ve dnech 14. – 15. října. Vzdělávali...

Čeká na Vás po celé dva dny zajímavý program. Pro děti máme připraven turnaj v Xboxu, všichni se můžeme projít virtuální realitou, se kterou si vyzkoušíme 10 sportovních aktivit. A v neposlední řadě, jako každý rok, ochutnáme báječný narozeninový dort. Těšíme se na Vás, Vaše Géčko.


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 6

C&A dámský svetr / 698 Kč

Klenoty Aurum dámské hodinky DKNY / 6.970 Kč

CCC dámská kotníková obuv LASOCKI / 1.199 Kč

FAnn dámský hydratační gel / 599 Kč

Deichmann Grand Optical

dámská obuv / 849 Kč

dámské brýle Miki Ninn / 2.700 Kč

Yves Rocher OUI A L´AMOUR parfémovaná voda / 1.190 Kč + dárek rtěnka OUI A L´AMOUR


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 7

magazín podzim / zima 2017

CCC pánská obuv LASOCKI / 1.299 Kč

Klenoty Aurum pánské hodinky Tommy Hilfiger / 5.670 Kč

Sony center ZEISS Terra ED 8x42 / 12.690 Kč

Excelent pánská kravata / 299 Kč

Excelent pánská košile / 995 Kč

Grand Optical pánské sluneční brýle C-Line / 2.290 Kč

FAnn pánský sprchový gel 3 v 1 Cottage s chilli / 129 Kč

06/07


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 8

Rozhovor:

Jakub Smrž


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 9

magazín podzim / zima 2017

Ahoj Kubo, těší nás, že sis udělal čas odpovědět nám na pár otázek. Můžeš se nám krátce představit, ať čtenáři vědí, s kým mají tu čest? Jmenuji se Jakub Smrž, je mi 34 let a závodím momentálně v silničních závodech motocyklů, sérii British Superbike. Mám za sebou všechny možné šampionáty, včetně mistrovství světa. Jak jste se s Matějem (pozn. bratr Jakuba) k závodění dostali? Táta kdysi dávno závodil a pak v Českých Budějovicích vznikl klub, zabývající se závody dětí na malých motorkách. Táta tam dostal funkci a tím logicky vedla i naše cesta k motorkám. Kdo z vás je lepší závodník? To se nikdy nedá říct a ani srovnávat, každý jsme spoustu let jezdili úplně jiné šampionáty na jiných motorkách. Jak dlouho už závodíte? V letech 95 a 96 to byly zmíněné malé motorky o obsahu 50 ccm, potom už 125 ccm na mistrovství republiky, Německa a postupně až mistrovství Evropy. A od roku 2001 mistrovství světa. Později pak třída 250 ccm a Superbike. Na který titul jsi nejvíce pyšný? Když člověk opomene ty z mistrovství republiky, tak pro mě to určitě byly stupně vítězů v závodech mistrovství světa superbike.

Zranění – to k závodění určitě patří. Můžeš nám říct, co nejhoršího tě na okruhu potkalo? Dokázal bys spočítat, kolik zranění za tvou kariéru bylo? Pro mě asi ulomený palec, zlomené zápěstí, klíční kost. Ale vzhledem k tomu, jak dlouho závodím, tak toho až tak moc nebylo. Spočítat se to určitě nedá, protože je i spousta drobných zranění, které člověk ani jako zranění nebere. Umíš odpočívat? Člověk by i uměl, ale není moc kdy :-) Co děláš, když nezávodíš? Pro mě je kromě rodiny a mých dvou malých dětí priorita fyzická příprava na závody a mimo to máme také rodinnou firmu SMRŽ auto – moto a SMRZ Academy, což je projekt zabývající se výchovou mladých závodníků. Jak vlastně probíhá sezona motocyklového závodníka? Každý rok stejně :-). V únoru a březnu se testuje někde v teple, většinou ve Španělsku. A od dubna do půlky října začíná závodní sezóna, která se skládá z 12 -ti závodních víkendů a několika testovacích dní. A když skončí sezóna, začne fyzická příprava na tu další. Jaké jsou Tvé plány na letošní podzim? Jaké závody plánuješ? Máme v průběhu září dva závodní víkendy, pak

08/09


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 10

ještě jeden na přelomu září a října. V půlce října poslední závody a tím končí letošní sezóna. Těšíš se na vánoce? A jak je vůbec trávíš? Já jsem se nikdy na vánoce moc netěšil, je to v dnešní době už víc o komerci a utrácení peněz, než o vánocích takových, jaké by měly z historického hlediska být. Ale samozřejmě posledních pár let je to jiné vhledem k tomu, že mám malé děti. A vánoce trávíme asi úplně standardně, jako všichni ostatní. Pocházíš z Českých Budějovic, co máš na tomto městě nejraději? Sice už jsem žil všude možně, nejen mimo Budějce (resp. Jižní Čechy), ale i mimo ČR. I tak. V Budějcích to mám nejraději a nedám na ně dopustit. Je to krásné historické město, které není ani malé, ani velké. Blízko centra je hodně zeleně a veškeré okolí je krásné, plné přírody. Podle mě jsou celkově jižní Čechy nejhezčí kraj ve všech směrech.

Spolupracujete s Matějem s Centrem BAZALKA - stacionářem pro děti s kombinovaným postižením. Můžete nám popsat, v čem Vaše podpora spočívá? Jsme už několik let patroni, přičemž v roce 2015 jsme vymysleli projekt Běžímpro.cz. Projekt vznikl na základě toho, že jsme se Matějem zúčastnili českobudějovického půlmaratonu. Bylo to tehdy poprvé. A my jsme přemýšleli, jak to provést, aby to všechno mělo nějaký hlubší význam. A tak vznikl tento projekt. Ve snaze spojit více běžců a dát tím dohromady peníze, které by šly do Bazalky. To se nám vcelku povedlo a od té doby v tom pokračujeme. Na půlmaratonu jsme byli vidět už třetím rokem. A loni jsme ve spolupráci s Bazalkou a obcí Svatý Jan nad Malší (kde momentálně žiju) udělali vlastní běžecký závod. První ročník měl účast 180 běžců, což bylo hodně nad očekávání. A už připravujeme ten druhý, který bude 23.9. Jde buď o trasu 5km, která se dá i obejít, a nebo 10 km pro ty zdatnější. Je to sice běžecký závod, ale s cílem po-


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 11

magazín podzim / zima 2017

moct Bazalce, takže mezi účastníky najdete i ty, kteří si jen trasu projdou nebo jdou s hůlkami. Myslím si, že to byl skvělý nápad spojit běh s Centrem BAZALKA, protože to už přineslo několik set tisíc, díky kterým zlepšíme život těm, kteří nikdy nebudou mít možnost zúčastnit se podobné akce. Jak jste se vůbec k Bazalce dostali? Je to dlouhý příběh, ale ve zkratce to bylo tak, že žena jednoho našeho velkého fanouška v Bazalce pracovala. Ještě když to nebyla Bazalka, ale Světluška. Postupem času jsme se se všemi hodně spřátelili a kromě „pracovních“ věcí se vídáme i ve volném čase, sem tam zajdeme na pivo, anebo my zajdeme jen tak do Bazalky. Co byste na závěr chtěli vzkázat všem svým fanouškům? Asi nejen svým fanouškům bych chtěl popřát to, aby byli pyšní na to, kde žijí a aby si toho vážili. Vzhledem k tomu, co jsem ve světě zažil a kde jsem byl, nemáme si moc na co stěžovat a to ani ve srovnání s papírově vyspělejšími státy. A abyste si všichni užili podzim, vánoce a prostě jste se měli fajn :-)

10/11


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 12

22 pro radost bytová dekorace / od 90 Kč

Knihy Dobrovský Žízeň - Jo Nesbo / 299 Kč

Jura kávovar JURA A1 / 16.990 Kč

dm dmBio hořká čokoláda / 34,90 Kč

Orion nerezové příbory Mondo / 1.499 Kč


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 13

magazín podzim / zima 2017

Timeout dámská bunda / 2.499 Kč

NORDBLANC dámská outdoorová obuv DiveLight / 3.495 Kč

Sony center SONY XPERIA XZ 1 / 16.990 Kč

A3 sport dm

sportovní vak Nike / 790 Kč

Balea, Tajemství krásy šampon / 29,90 Kč hydratační vlasové mléko / 59,90 Kč balzám / 29,90 Kč 12/13


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 14

Centrum BAZALKA pečuje o 40 dětí Centrum BAZALKA, o.p.s., je nestátní nezisková organizace, která provozuje denní a týdenní stacionář určený pro děti a mládež s těžkým kombinovaným postižením. Sídlí v Českých Budějovicích a jejím posláním je pomáhat rodinám z celých Jižních Čech s náročnou péčí o jejich zdravotně postižené děti. Centrum Bazalka pečuje o děti: l s těžkým kombinovaným postižením (kombinace mentálního, smyslového a tělesného postižení) l s poruchami autistického spektra s přidruženým mentálním postižením.

Centrum BAZALKA nabízí: l denní a týdenní stacionář – ošetřovatelskou péči v konceptu Bazální stimulace (včetně stravování a ubytování) l ZŠ speciální a MŠ speciální – poskytujeme vzdělání podle individuálních potřeb a možností každého žáka l fyzioterapii– cílenou rehabilitací se snažíme dětem zlepšit kvalitu života či přinejmenším stabilizovat jejich zdravotní stav

Charitativní projekt „Géčko pro Centrum BAZALKA“ se odstartoval v prosinci roku 2008. Po celý adventní čas si zákazníci NC Géčko mohli u stánku Centra BAZALKA koupit drobné dárečky, které vyrobili klienti Centra a mohli tak potěšit své blízké a zároveň podpořili samotný stacionář. Géčko ale nezůstalo pouze u této jedné akce a od dalšího roku společně s Bazalkou oslavili Den matek prodejem mýdel ve tvaru srdíček vlastnoručně vyrobených klienty Centra BAZALKA. Obě akce měly velký ohlas široké veřejnosti a díky tomu letos můžeme oslavit 9. výročí úspěšné spolupráce. Spolupráce založená na ochotě našich zákazníků pomáhat přinesla do Bazalky téměř 200.000 Kč. Centrum BAZALKA peníze použilo na zakoupení speciálních pomůcek pro své klienty. Vážení zákazníci děkujeme Vám, že společně s Géčkem pomáháte pomáhat těm, kteří nemají tolik štěstí být zdraví.


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 15

magazín podzim / zima 2017

Sportisimo dívčí vesta Amalie Lotto / info o ceně na prodejně

Sparkys RC Pejsek Tlapka / 699,90 Kč (původní cena 799,90 Kč)

A3 sport

Knihy Dobrovský

dětská volnočasová obuv Nike MD Runner / 790 Kč (původní cena 1.190 Kč)

Pohádky čaroděje Archibalda, Petra a Rudolf Sukovi / 235 Kč

CCC Dětská obuv Lasocki / 899 Kč

C&A klapky na uši / 175 Kč

Sparkys 22 Adventní kalendář Filly Butterfly / akční cena 299,90 Kč (původní cena 599,90 Kč) 14/15


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 16

Sam 73 dámský kabát / 2.199 Kč

Camaieu sukně s mašlí / 799 Kč

Camaieu

Leder Pellicce dámská bunda Tereza / 5.490 Kč

svetr / 799 Kč rolák / 499 Kč kalhoty / 499 Kč


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 17

magazín podzim / zima 2017

Pánská košile / 449 Kč Pánské jeans / 799 Kč Dámský svetr / 349 Kč Dámské jeggins / 499 Kč Dětské triko / 199 Kč Dětské jeans / 349 Kč Dětská bunda / 599 Kč

16/17


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 18

Změňte svůj životní styl Změna je vždy velká věc – změna práce, stylu oblékání, účesu, stravy apod., je mnoho věcí, které můžeme změnit. A pokud jde o naše zdraví, tak už je to k zamyšlení. Děláme to přeci pro sebe, tak proč své tělo trochu „nepotrápit“ a nenastavit mu nějaký režim, po kterém se budeme cítit lépe. Sepsali jsme pro vás pár pravidel zdravého životního stylu – přečtěte si a sami si řekněte, zda nenastal čas na onu ZMĚNU…

1. Pravidelnost

3. Překonejte lenost

Důležitým faktorem pro zdravý život člověka je pravidelnost, a to ve všem - v jídle, v pitném režimu, ve spánku, v pohybu i v odpočinku. Organismus má v sobě biologické hodiny, které se násilným změnám brání. Výsledkem je pak nadměrná únava, hromadění tuků a dokonce i zdravotní problémy. Vstávejte a choďte spát v pravidelný čas, jezte častěji, v menších dávkách a opět v pravidelných časech.

Dostatečný a pravidelný pohyb je další důležitou složkou zdravého životního stylu. Dokonce se říká, že dostatečný pohyb může zčásti kompenzovat špatné jídelní návyky! Pokud je pro někoho sport úhlavním nepřítelem, měl by na pravidelný pohyb myslet alespoň při každodenních rutinních činnostech. Ani zde nezapomeňte na pravidelnost! Vašemu tělu mnohem více prospěje každodenní procházka či jiná klidná pohybová aktivita, než hodinový dril ve fitku „jednou za čas“.

2. Zdravá strava Ne nadarmo se říká, že potrava, kterou přijímáme, je vkladem do našeho zdraví a vrátí se nám i s úroky. Každý z nás je totiž něčím jedinečný a z toho důvodu tělo každého z nás vyžaduje odlišný přístup. Důležitým aspektem správné stravy je především konzumace rozmanitých druhů potravin ve vyváženém poměru. Příjem energie by neměl výrazně překročit výdej. Jídla raději jezte méně, ale častěji. Když si dopřejete „těžší“ jídlo, učiňte tak spíše k obědu, než k večeři. K večeři navíc neusedejte příliš pozdě, nebo alespoň ne později než dvě hodiny před spánkem. A když máte chuť na něco „nezdravého“? Netrapte se, vždyť žijeme jen jednou! Mějte ale na paměti, že všechny nezdravé potraviny bychom měli konzumovat jen v omezeném množství, nebo alespoň ne příliš často.

4. Každý stroj potřebuje palivo Lidské tělo musí mít k dobré funkčnosti dostatečný přísun tekutin. Je to důležité pro celkovou kondici, ale i pro funkčnost vnitřních orgánů. Nejvhodnější tekutinou je voda, která hraje v organismu člověka nenahraditelnou roli. Voda je opravdu zázračná a opomíjením jejího pravidelného přísunu si velmi škodíme. Alkohol či kávu do seznamu přijatých tekutin nepočítejte. Naopak nás ještě více odvodňují. Kávu si tedy dopřávejte vždy se sklenicí vody. Bolí vás hlava, jste unavení či málo výkonní? Nejspíše málo pijete! A konec konců, dostatečná hydratace se projevuje i na kvalitě vaší pleti. Pravidelný příjem tekutin za jeden ze zaručených receptů pro krásu!

5. Spánek nad zlato O důležitosti spánku pro lidský organismus není pochyb. Ne každý si ale může dopřát ten luxus spát osm hodin denně, málokdo má navíc spánek kvalitní. S nekvalitním spánkem ale bohužel souvisí únava a dokonce i různá onemocnění. Každý by měl proto alespoň trochu pamatovat na tzv. spánkovou hygienu. Mezi základní pravidla kvalitního spánku patří


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 19

magazín podzim / zima 2017

například vyvětraná, nehlučná a neosvětlená místnost. Od pozdních odpoledních hodin byste se měli vyvarovat pití kávy, černého či zeleného čaje a energetických nápojů. Kvalitní spánek si také pravděpodobně nedopřejete, pokud budete ve večerních hodinách pít alkohol a kouřit. Výborným receptem pro dobré spaní je krátká večerní procházka na čerstvém vzduchu či příjemná večerní relaxace.

9. Pozor na závislosti

6. Chvilka pro sebe

10. Láska, optimismus, dobrá nálada

Relaxace má bezpochyby blahodárné účinky na tělo i psychiku. Život ve stresu a jízdu „na doraz“ nám naše tělo jednou vrátí. Najít si v nabitém programu alespoň jednu dvě hodinky týdně jen pro sebe je téměř jako povinnost. A způsobů relaxace jsou stovky - masáže, procházka parkem, jízda na kole nebo prohlídka obrazové galerie. Cíl je ve všech případech jasný: „vypnout“ a alespoň na chvíli zapomenout na každodenní starosti a povinnosti.

Možná nejdůležitější, ale zároveň nejvíce opomíjenou součástí zdravého životního stylu, je duševní pohoda. Ráno vstát, usmát se na svět a s dobrou náladou vyrazit vstříc novým zážitkům. To je, zdá se, to nejlepší, co můžete udělat pro své zdraví. Je to ale také o lásce. I ten největší introvert potřebuje lásku někoho druhého. Lepší, nežli lásku brát, je ale lásku dávat. Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne a s dobrou náladou jde všechno líp. Láska a dobrá nálada jsou jasné elixíry života a pilíře zdravého životního stylu.

Jedním z největších nepřátel zdravého životního stylu jsou závislosti. Co myslíte, že škodí více: alkohol nebo čokoláda? Když si dáte občas dvě deci dobrého vína, tak se nic neděje, ale zkuste jíst denně několik tabulek čokolády. Prostě nezáleží, na čem zrovna „ujíždíte“ - ovšem všeho moc škodí.

7. Manažer zdraví Důležitým pomocníkem v péči o vaše zdraví a zdravý životní styl může být také Elektronická zdravotní knížka, která obsahuje velmi praktický nástroj - aplikaci „Manažer zdraví“. Díky ní můžete mít pod kontrolou termíny preventivních lékařských prohlídek či různých očkování. Další výhodou je také přehledná služba poskytující sledování vašich tělesných údajů, a to BMI indexu, krevního tlaku a krevního cukru. Zde se dozvíte, jestli jsou vámi naměřené hodnoty srovnatelné s hodnotami doporučenými a můžete tak případně včas odhalit či zabránit zdravotním komplikacím.

8. Zvládání stresu Život v dnešní době není jednoduchý. Jste často ve spěchu? Děláte vše na poslední chvíli? Bojíte se, že uděláte chybu? Bojíte se budoucnosti? Pokud alespoň na jednu z těchto otázek odpovídáte ano, pravděpodobně ve svém životě prožíváte stres. Častý stres je přitom původcem mnoha zdravotních potíží, proto bychom nad jeho existencí v našich životech neměli mávnout rukou. Stresu se nelze zbavit úplně, je ale možné svým životním stylem tomuto „strašáku“ předcházet. Mnohá doporučení už ve výše uvedených bodech zazněla, což je důkazem toho, že zdravý životní styl je velkým pomocníkem v boji proti stresu. Takže jak nejlépe zvládat stres? Jezte zdravě, pravidelně se hýbejte, relaxujte, dopřávejte si kvalitní spánek, ale také myslete pozitivně, obklopujte se příjemnými lidmi a hodně se smějte. 18/19


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 20

Jednoduché recepty pro zdravé mlsání také milujete buchty, koláče a sladké všeobecně. Chcete se stravovat zdravě, ale čas od času vás přepadne chuť na sladké. Díky pravidelnému cvičení je vám líto si dát kus čokolády? Máme pro vás pár tipů na zdravé mlsání. dmBio špaldová mouka typ 1050 / 64,90 Kč

Citronovocizrnový koláč 500 g vařené nebo konzervované cizrny 4 vejce 180 g třtinové cukru (7 lžic medu) 1/2 lžičky kypřicího prášku strouhanou kůru ze 2 citronů; polovinu smíchejte s cukrem šťávu z 1 citronu kokosový olej na vymazání formy 1) Cizrnu rozmixujte na hladkou kaši a v míse ji spojte s ostatními surovinami kromě tuku, citronové šťávy a kůry smíchané s cukrem. Troubu předehřejte na 180, horkovzdušnou na 160 stupňů. 2) Koláčovou formu o průměru 23 cm vymastěte a vyložte pečicího papírem. Přesuňte do ní těsto a povrch uhlaďte. Pečte 45 min; potom špejlí otestujte, jestli už je těsto propečené. 3) Formu vyjměte a nechte ji na mřížce trochu vychladnout. Ještě zatepla ale těsto zakapejte citronovou šťávou – krásně se vsákne a dodá mu báječnou chuť. Koláč pak už jen posypte cukrem smíchaným s citronovou kůrou.

Brownies z červené řepy 2 lžičky jedlé sody 1 lžíce kakaa 200 g hořká čokoláda (alespoň 70% ) 500 g červené řepy 100 g kokosového oleje 150 g špaldové mouky 100 g třtinový cukr (3 lžíce medu) 1) Červenou řepu oloupeme, nakrájíme na kusy a uvaříme doměkka. Doba varu záleží podle velikosti kousků, cca 40 minut. Vodu slijeme a červenou řepu rozmixujeme. 2) V hrnci rozehřejeme olej s hořkou čokoládou a rozmícháme do hladké hmoty. V míse smícháme mouku, třtinový cukr, kakao a jedlou sodu. Pak vmícháme pyré z řepy a rozpuštěnou čokoládu.

dmBio kokosový olej / 109 Kč

3) Těsto na brownies z červené řepy nalijeme do kulaté formy, kterou jsme vymazali kokosovým olejem a vysypali 4) Brownies pečeme na 180 °C, cca 25 - 30 minut.


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 21

magazín podzim / zima 2017

C&A dámská bunda / 1.798 Kč

FAnn sprchový gel Cottage s arganovým olejem / 189 Kč

C&A

CCC

dámská kabelka / 698 Kč

dámské polokozačky / 899 Kč

Deichmann

Klenoty Aurum

dámská obuv / 1.199 Kč

dámský náramek Fossil / 1.970 Kč

C&A dámská šála / 225 Kč

20/21


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 22

Najdi ptáčkovi jeho pírko

Poznáš ke které čepici patří jaký stín?


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 23

magazín podzim / zima 2017

Najdi 2 stejné dárky a pak je všechny vybarvi.

Najdi 8 rozdílů a zakroužkuj je.

22/23


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 24

Moje nákupy představa vs. realita

Fejeton

O nákupech bych mohla mluvit stejně dobře jako moje peněženka, jež je mým nepostradatelným společníkem. Především vím, že nákupy mě baví pouze v případě, pokud se týkají jenom mojí osoby, takže když si jdu nakupovat věci pro sebe, zvláště oblečení nebo jiné velice POTŘEBNÉ doplňky, jsou mé přání naplněné. To samé ovšem nemůže říci už moje peněženka, která rozhodně nesdílí svůj pocit naplněnosti se mnou. Představte si typické scény z amerických filmů, kdy ženy míří sebevědomě po bulváru a nesou desítky tašek s oblečením a to vše pochopitelně od světově známých firem, okamžitě pocítím svůj chtíč něco takového také podniknout. Po měsíci vydatného šetření mám v peněžence rovné 2.000 Kč a chystám se sebevědomě vydat na nákupy jako ony krasavice ve filmech. Přemýšlím, jestli tašky s oblečením vůbec unesu, a bláznivě si představuji, jak se na mě ostatní ženy na ulici otáčejí a tiše mi závidí nejnovější modely exkluzívních značek. Vcházím do prvního obchodu, tvářím se, že jsem zde jako doma a nevědomky zajdu do pánské části. Proto se tvářím, že sháním nějaké triko pro svého přítele. Když už konečně najdu dámské oddělení, prohlížím si nejnovější modely a snažím se představit si, jak se do toho oblečení vlastně správně obléká. Nakonec si vyberu velice stylově výrazný kousek a rychlým krokem mizím v kabince. V kabince si říkám, co s tím? Samé provázky a divné mašle, a ačkoliv zkouším všechny strany, výstřih je stále větší než můj dekolt. Tak si řeknu, že je to dnes asi moderní, když je vše vidět a vydávám se před kabinku podívat se do zrcadla. Nicméně u zrcadla si postupně začínám všímat ostražitých pohledů lidí a pomalu se červenám. Milá asistentka se ke mně důvěrně nakloní a začíná s úpravami. Můj problematický výstřih je umístěn na boku, kde vytváří velice sexy prvek, a triko na mě již nevypadá jak hrouda bláta. No výborně, usměju se a jdu se zahrabat zpět do kabinky, kde sedím asi půlhodiny a čekám, až se v obchodě vystřídá veškeré předchozí osazenstvo. Triko radostně kupuji a jdu se vydat o další obchod dál. Ve výloze obchodu s obuví mě velice zaujmou krásné lodičky. Milá paní prodavačka, která je zde naštěstí jedinou obsluhou obchodu, mi boty s úsměvem nabídne a připomene mi, ať si vezmu silonové ponožky z krabičky na stolku. Ačkoliv jsem tyto návleky v životě neviděla, mile jí odvětím, že je to přece samozřejmost.

Návleky přece nejsou tak složitá věc a po dvouminutovém zápase se mi daří je navléci. Paní stojí u mě a dohlíží na mé pohodlí. Já zase sedím před ní a říkám si, kdy ta BABA konečně odejde, abych si mohla zkusit poprvé stát na podpatcích. Nicméně stále se tvářím jako sebevědomá žena. Snažím se udržet rovnováhu s pomocí jedné opěrné stěny, která je poblíž. Naštěstí po pár minutkách doslova běhám po celém obchodě. S úsměvem oznamuji prodavačce, že si boty koupím. Sundávám návleky a jdu - opět sebevědomě - k pokladně, kde ponožky odevzdávám zpět do krabičky. Paní s vykuleným pohledem směrem ke mně zděšeně povídá: "To nemůžete dávat zpět, vždyť použité ponožky se ihned vyhazují, to by pak mohli zákazníci chytit plíseň na nohou nebo podobně!" S červeným obličejem se omlouvám a vyhazuji tedy do koše. Z obchodu odcházím s pocitem, že mám na nohou nesmírně nakažlivou plíseň, kterou jsem právě nakazila další zákazníky. Po nákupech mi hlásí moje peněženka naprostý bankrot, jenž mě nutí vydat se domů pouze se dvěma nákupními taškami, strachem z možného přenosu kožní plísně a se stále sebevědomým výrazem ve tváři, kterým se snažím ostatní lidi přesvědčit, že jiné dny opravdu chodím s pěti nebo i šesti nákupními taškami od těch nejdražších firem.


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 25

magazín podzim / zima 2017

Curaprox zubní kartáčky / info o ceně na prodejně

dm Dontodent Black Shine zubní pasta / 29,90 Kč

Erotic City Christine Nr. 3 masážní svíčka / 595 Kč

Orion mlýnek na cereálie, obilí / 999 Kč

Pet Center kapky Tropiclean pro svěží dech vašeho mazlíčka / 199 Kč

Sony center SONY Playstation 4 Pro + FIFA 18 Ronaldo Edition / 11.590 Kč 24/25


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 26

6

6

5 6 6

3

4

2

9

2

4 4

4 9

8

7

2

8 3

9

1

3 9

4

3

7 1

9

1

3

6

2

6 5 4

6 3

9 5

7 6

7

2

8

9

3

2

1

VSTUPTE DO SVĚTA NÁKUPŮ BEZ STAROSTÍ • velké spotřebiče můžete reklamovat z pohodlí domova • produkty do 1000 Kč vám vyměníme okamžitě • do 14 dnů vyměníme jakýkoliv produkt • odměníme vás za každý nákup • účtenky archivujeme za vás


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 27

... a co vás čeká v Géčku ještě do konce roku? 14. – 15. října Géčko oslaví už 10. narozeniny. Budeme slavit celý víkend a na co vás pozveme?!!! Na víkendový turnaj na XBOX konzolích. Soutěžit se bude v automobilové hře FORZA! K vyzkoušení bude například i virtuální realita. Pro ty, kteří se nebudou chtít účastnit soutěže, budou připravené další aktivity - omalovánky a kvízy pro nejmenší, volná hra s autodráhou Hot Wheels, malování na obličej a tetování. Co by byla narozeninová oslava bez dortu, že? Ten také bude a bude ho dost pro všechny.

11. listopadu Rozsvítíme v Géčku vánoční stromeček a nerozsvítíme ho sami. Sv. Martin přijede k nám do centra. Přijďte ochutnat náš báječný švestkový koláč a zapít ho Svatomartinským vínem.

2. prosince Vánoční dílničky v Géčku. Přijďte do našich dílniček a vše, co si u nás vyrobíte, odnesete si i domů. Budeme vyrábět rolničky, zvonečky a ozdoby z darů lesa. Vyzkoušíme si, jak funguje ruční tisk a splníme i Tovaryšské zkoušky. A také zahájíme charitativní akci Géčko pro Centrum BAZALKA.

9. prosince Vánoce s Perníčkem – vánočním odpolednem nás provede moderátor společně s Perníčkem v životní velikosti. Chybět nebudou vánoční skřítci a soutěže o krásné ceny. Na pasáži bude i vánoční dílna, kde si budete moci ozdobit perníčky či vánoční ozdoby. Abyste měli i památku na letošní vánoce v Géčku, vyfotíme vás u fotostěny a fotku dostanete jako dárek.


magazin_Gecko_podzim2017_Sestava 1 15.9.2017 14:02 Stránka 28

Nákupní centrum Géčko Otevřeno denně od 9.00 do 20.00 h


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.