Magazín Géčko podzim/zima 2018

Page 1


Bavte se s námi... 12. – 13. října 11. narozeniny Géčka l Letos oslavíme narozeniny parádně – v pátek v 17:30 zazpívá Pavel Callta se svojí skupinou. A v sobotu nás čeká den plný zábavy a přátelství s My Little Pony. Můžete navštívit salon krásy nebo si vyrobit náramek přátelství. Chybět nebude ani narozeninový dort.

9. listopadu Rozsvícení vánočního stromu l Jak jinak přivítat vánoce než rozsvícením vánočního stromu? Přijďte a ochutnáte výborný jablečný závin a vánoční punč.

1. prosince Zahájení charitativní akce pro Bazalku / Zpíváme koledy pro Bazalku l I letos podpoříme dětský stacionář. Podpořte je s námi, v období od 1. – 20.12. budete moci zakoupit výrobky na pasáži centra.

8. prosince Čertovská akademie v Géčku l Každé dítě je někdy čert… Ale jak velký, to se ukáže v naší Akademii. Děti si prověří naše čertí školka – zasoutěží si, zazlobí si, začertí si, vyrobí si pekelné výrobky a hlavně se zváží na pekelné váze.

Dárkové poukazy NC Géčko


Vážení zákazníci, léto se s námi rozloučilo a pevně věřím, že jste si jej všichni příjemně užili, ať už lenošením u vody nebo aktivním odpočinkem. Mnozí z vás jste si u nás možná pochutnali při Sladkých pátcích, kdy jsme vám o prázdninách každý pátek po dobu 4 týdnu nabízeli sladké dobroty. Těší nás, že vám opět můžeme nabídnout k prolistování magazín Géčka. Tentokrát vám pomůžeme s proměnou do barev, protože podzim přece hýří barvami. Pokud máte rádi business styl, poradíme vám, jak ho zkombinovat s teniskami či obyčejným tričkem. Pro naše malé zákazníky jsme připravili básničky pro Mikuláše, to aby se letos čerta bát nemusely. Protože konec roku je vždy spojen s rozzářenými dětskými srdíčky o vánocích, i my vám budeme chtít zpříjemnit čekání na toto období. 9. listopadu společně rozsvítíme vánoční strom a ochutnáme vánoční punč a jablečný závin.

I letos podpoříme dětský stacionář Centrum Bazalka charitativním prodejem. Nejen o něm se více dozvíte v magazínu. Najdete zde rozhovor s ředitelkou a zakladatelkou stacionáře Vandou Polívkovou. A přípravy na vánoce zakončíme čertovskou akademií, kde se děti potkají nejen s čerty, ale zváží se i na pekelné váze. Tak přijďte, ať vidíme, jaké čertíky doma máte. Závěrem zbývá už jen popřát co nejvíce barevný podzim a příjemné prožití adventu.

Těšíme se na setkání s Vámi při některé z našich akcí a nebo jen tak při nakupování. Za celý tým správy centra

Majka Kurzová ředitelka

... výběr z magazínu... 06/09 Vanda Polívková 12/13 Proměna s Géčkem 16 Jablko symbol podzimu 18

Zachumlejte se...

Pro podzimní pohodu


Každé ženě sluší barvy, nebojte se je obléci. DOST bylo černé, šedé a bílé – oblékněte barvy – barvy podzimu

2

9

7

5

3

Pokud raději zůstanete u neutrálních barev – zapojte do hry barevné doplňky

4

1 8

6

1) 2) 3) 4) 5)

C&A C&A C&A C&A C&A

– – – – –

sukně 798 Kč dámské šaty 698 Kč dámská čepice 175 Kč kabelka 550 Kč kožené rukavice 550 Kč

6) 7) 8) 9)

CCC – obuv Lasocki 1 499 Kč C&A – kožešinový šál 350 Kč C&A – kalhoty 498 Kč C&A – svetr 350 Kč


magazín podzim / zima 2018

2

4

8

1

5

6

7

3

1) 2) 3) 4) 5)

Takko – kožená bunda 1 399 Kč C&A – bunda 798 Kč C&A – bunda 1 398 Kč Timeout – vesta 979 Kč C&A – kalhoty 798 Kč

6) Timeout – mikina 1 199 Kč 7) A3 SPORT – NIKE AIR MAX FURY 2 090 Kč 8) CCC – obuv Lasocki 1 499 Kč


Prozatím jsme vám v předešlých vydáních magazínu představovali patrony dětského stacionáře BAZALKA. Tentokrát máme tu čest představit vám dámu, která za tím vším stojí – zakladatelku a ředitelku centra Vandu Polívkovou.

Rozhovor:

Vanda Polívková


magazín podzim / zima 2018

Vando, můžete se nám krátce představit? Jmenuji se Vanda Polívková, je mi 56 let a jsem ředitelkou Centra BAZALKA. Moje profesní dráha se změnila v roce 2004, kdy jsem opustila ekonomickou a IT sféru a stala se zakladatelkou zařízení poskytujícího sociální služby. Co vás vedlo k založení Bazalky? K založení Bazalky mě vedla vlastní zkušenost. Měla jsem těžce zdravotně postiženou dceru Julinku a chtěla jsem pro ni co nejlepší péči. Setkala jsem se s dalšími maminkami, které měly podobně nemocné děti a po mnoha peripetiích, kdy jsme doufaly, že stacionář zřídí město nebo krajský úřad jsme založili nestátní neziskovou organizaci poskytující služby hendikepovaným dětem. Jedna z těchto maminek Martina Koudelková stále stojí po mém boku a je druhou zakladatelkou Bazalky. Proč název Bazalka? K názvu Bazalka jsme se dopracovali až po devíti letech fungování naší organizace. Přes

název Dětský stacionář Světluška a Sociální služby Světluška jsme se rozhodli zvolit originální název Centrum Bazalka. Bazalka je bylinka, která se používá do salátů, na pesto, na čaj, do polévky a na mnoho dalších způsobů. My si však pod názvem Bazalka představujeme koncept, který se používá při péči o lidi v těžké životní situaci. Bazální stimulaci jsme zařadili do péče už v roce 2007 a stali jsme se prvním certifikovaným pracovištěm v Jihočeském kraji. Od té doby každoročně umožňujeme proškolování dalších zájemců o tento koncept v prostorách našeho centra. Jaké služby poskytujete? V současné době poskytujeme služby nejen pro děti, které jsou na vozíčku nebo takzvaně ležící, ale hlásí se nám stále více rodičů, kteří mají děti s těžkou formou autismu s problémovým společensky nepřijatelným chováním. Oficiální název služeb je Denní a týdenní stacionář. To znamená, že některé děti, nyní již i mládež a mladí dospělí, jsou ve stacionáři jen přes den a odpoledne si je rodiče vyzvedávají.

06/07


Osm z nich využívá službu celotýdenně, to znamená, že přijedou v pondělí a odjíždějí až v pátek. Postupem času jsme začali nabízet i službu dopravy domů svozovým autem. Nedílnou součástí naší nabídky je i vzdělávání v Mateřské a Základní škole speciální. Můžete nám popsat, jak probíhá den v Bazalce? Den v Bazalce probíhá tak, že ráno děti vstávají a pracovníci ze sociálních služeb je připravují k odchodu do školy. Musí jim pomáhat s mytím, s krmením i s oblékáním. Některé děti přivedou rodiče a některé si přivezeme svozovým autem z domova. Ráno v Bazalce je vždy velmi hektické. Potom, co děti odvedeme nebo odvezeme na vozíčku do školy, probíhá vyučování – děti chodí do speciální školy, takže se učí jinak než v běžné škole. Školní předměty jsou např. rozumová výchova, smyslová výchova, výtvarná výchova, hudební výchova nebo pohybová výchova a prvky Bazální stimulace. Po škole vedeme děti na oběd, při jídle jim opět pomáháme. Pak následuje hygiena, odpočinek a program na zahradě, nebo děti vezeme domů.

Ti co v Bazalce jsou až do večera či přes noc mají ještě odpolední program, kdy jim zaměstnanci připraví zábavu podle počasí buď na zahradě, nebo uvnitř v herně – mohou opět zpívat, číst, malovat, vyrábět nebo mohou jít ven na procházku, či jezdit na speciálním kole se třemi kolečky. Kolik dětí váš stacionář navštěvuje? Stacionář nyní navštěvuje 42 dětí. Bazalka pořádá dost sportovních akcí, např. běh pro Bazalku, beach volejbalový turnaj, apod. zúčastňujete se těchto akcí aktivně? Pořádání charitativních akcí pro Bazalku stále rozšiřujeme o další aktivity. Pokud jde o mě, na všech akcích se podílím organizačně, ale do sportování se zapojuji minimálně. Mezi největší akce patří Benefiční běh „Svatojánský kopeček“ podporovaný našimi patrony motocyklovými závodníky Jakubem a Matějem Smržovými, kteří založili projekt „Běžímpro.cz“ – tento běh se pořádá vždy na podzim, letos v září se jedná již o třetí ročník závodu. V červnu se věnujeme organizaci charitativ-


magazín podzim / zima 2018

ního turnaje Beach pro Bazalku, do kterého se přihlašují týmy našich podporovatelů – sponzorů nebo českobudějovických sportovních klubů. Naším patronem je i hokejista Aleš Kotalík, který nám umožňuje navštěvovat s dětmi zápasy HC Motor, můžeme jít na trénink hokejistů i přímo na led. Další podporu máme z pořádání charitativních golfových turnajů. Jak je provoz stacionáře financovaný? Ze státních dotací, které získáváme na základě každoroční žádosti přes Krajský úřad jihočeského kraje. Určitou částku za péči hradí i rodiče dětí. Nemalou část rozpočtu doplňují výtěžky z charitativních akcí, veřejná sbírka či příspěvky drobných dárců a firemních sponzorů. Jak vás mohou naši zákazníci, zákazníci NC Géčko podpořit? Vážíme si jakékoli podpory naší činnosti. Bazalku je možno podpořit přímo finančním darem na naši veřejnou sbírku nebo formou příspěvku na různé projekty, které zveřejňujeme v našem občasníku a posíláme poštou. Také je možné stát se členem Klubu přátel Centra Bazalka. A v neposlední řadě se mohou zájemci o podporu zapojit do našich charitativních sportovních akcí jako je Beach volejbalový turnaj, běžecké akce v tričku Běžímpro.cz, mohou se ponořit do studené Malše v našem projektu „Nebuďme chladní“ nebo si mohou přijít zacvičit jógu na naši krásnou zahradu. Informace o těchto i dalších akcích získají na našem facebooku.

Co děláte ve svém volném čase? Jaké jsou vaše zájmy? Dlouhá léta jsme nevěděla co to volný čas je. Poslední dobou, kdy se můžu spolehnout na práci skvělého týmu pracovníků Centra Bazalka, jsem se naučila chodit z práce domů včas a dokonce si mohu vzít s klidným svědomím i dovolenou. Mám ráda hory v létě, ráda vystoupám na každou věž a rozhlednu. Během všedních dnů všude chodím pěšky a zajímám se o zdravou stravu. Své zájmy přenáším i do své práce. V Bazalce se snažíme o zdravé vaření v naší kuchyni, zahradu jsme změnili v přírodní oázu s původními keři a záhony květin pro motýly, pěstujeme zeleninu a bylinky. V zimě ráda chodím na hokej, často chodím do kina. No vidíte, zapomněla jsem zmínit, že i kino má spojitost s Bazalkou – koncem listopadu se těšíme na Filmový Festival Černá věž, který má charitativní složku a veškeré vybrané vstupné jde na naši podporu. S návštěvníky NC Géčko se velmi ráda uvidím nejen na sportovních akcích, ale i na těch kulturních :-).

V roce 2016 jste se stala ženou regionu. Co pro vás toto ocenění znamená? Získání titulu Žena regionu v roce 2016 mě moc potěšilo, znamená pro mě velké ocenění mojí práce. Byla jsem pozvána na předání ocenění na Krajský úřad Jihočeského kraje i do Senátu, kde jsem zažila inspirativní setkání s dalšími oceněnými ženami z ostatních regionů. Jak vás napadlo, se do soutěže přihlásit? Nebo kdo za tím stojí? Do soutěže jsem se nehlásila, ale byla jsem nominována přímo organizátorkami tohoto projektu. Na první místo v Jihočeském kraji jsem se dostala díky hlasování veřejnosti. Mezi nominovanými ženami jsem byla i v předchozím ročníku, a v roce 2016 jsem získala nejvíce hlasů, což mě velmi mile překvapilo. 08/09


Dýně místo květináčů: Tato aranžmá vás budou bavit Milujete dýňovou polévku či koláč? Objevují se tykve ve vašem nákupním košíku často? Zkuste je využít i jinak. Vykouzlete s námi krásné květináče i vázu! kou vydlabanou dýni bílou barvou (akryl, tempera…) včetně „kloboučku“ a omotejte černou krajkovou stuhou. Poté vložte aranžovací hmotu a použijte umělé květy dle libosti. Pokud byste chtěli použít živé květy, je dobré do vydlabaného otvoru vložit nejprve nádobu s vodou, která neproteče. Bílou špičku dýně nakonec připevněte pomocí zapíchnuté špejle.

Pokud tedy patříte k jejím milovníkům, máme pro vás skvělé tipy pro váš interiér i zahradu. Pojďte si s námi, případně i vašimi dětmi, trochu pohrát, a zkuste si vytvořit krásné aranžmá pomocí živých, umělých i sušených květů. Dýně vám skvěle poslouží místo květináčů i vázy!

Cobudetepotřebovat: l Dýně různých druhů a tvarů (Hokkaidó, Goliáš, máslová, okrasná či špagetová…) l Nůž a lžíci na vydlabání vnitřku l Aranžovací hmotu nebo květináč l Živé květiny, vřes l Přírodniny v podobě větviček, spadaného listí, šípků Romantická dekorace s hortenzií Už vás nebaví dýňoví strašáci a raději byste si doma vystavili něco romantičtějšího? Zkuste to netradičně jako my. Nabarvěte vel-

Podzimní inspirace Podzim nabízí skvělé možnosti k aranžování, neboť můžete využít například opadané listí, kaštany a žaludy, jeřabiny, šišky, větvičky i dozrávající šípek. Navíc při takové procházce parkem i lesem mají děti alespoň skvělou motivaci. Pak už stačí jen do středu dýně vložit květináč s vřesem a zapíchat přírodní materiál okolo. Pro větší zábavu lze dětem koupit různé drobné umělé zápichy v podobě hub či jablíček na drátku, nebo s nimi vyrobit dráčka na špejli.


magazín podzim / zima 2018

1

2

4 3

1) Sparkys/Cool Club – mikina 329 Kč, sportovní kalhoty 149 Kč (velikosti 62 – 98 cm) 2) Sparkys/Cool Club – mikina 329 Kč, sportovní kalhoty 149 Kč (velikosti 62 – 98 cm) 3) Sparkys/Cool Club – mikina 329 Kč (velikosti 92 – 128 cm), kalhoty 399 Kč (velikosti 92 – 140 cm) 4) Takko – šaty s legíny 449 Kč, vesta 449 Kč 10/11


Proměna s Géčkem Na jaře jste s námi soutěžili o fashion proměnu. Svým hlasováním jste vybrali dvě dámy – Boženku a Peťu. A jak to vše probíhalo?

1. Vlasovou proměnu vítězky absolvovaly u kadeřnice Adély Divišové. Boženka prošla velkou proměnou, kdy z blonďaté barvy přešla na sytou růžovou. Peťa šla také do růžové, ale pouze do konečků.

2. Následoval výběr outfitů se stylistkou Luckou. Jednotlivé módní kousky holky vybíraly v obchodě Camaieu a C&A, doplněné stylovými doplňky a obuví z obchodů DEICHMANN a CCC. Zelená barva je bezvadná volba a paní Boženka by si ji sama určitě nevybrala. A denimová bundička, kterou má na sobě Peťa? Ta bude módním prvkem vždy.


3. Dále holky čekal make-up. Ten měly na starost šikovné vizážistky z Yves Rocher, které nám prozradily jarní a letní trendy v líčení a kadeřnice dodělávala poslední úpravy.

4. Boženka s Peťou si užívaly dva dny péče a celou proměnu zakončily promenádou po přehlídkovém mole. A výsledek?? My myslíme, že skvělý!! 12/13


Spoj body podle čísel za sebou a vybarvi si čerta

Najdi ke každému cukroví jeho stín a spoj je čarou


magazín podzim / zima 2018

Naučte se s dětmi básničky, ať čerta nemusí se bát.

1

2

3

Mik, mik, Mikuláš Mik, mik, Mikuláš, přišel s čertem na guláš. Čerte, čerte, chlupatý, nechej pytel za vraty. Slibuji ti, slibuju, že už zlobit nebudu.

Mikuláši, čertíčku, kdo by neměl chybičku! Občas zlobím, já to vím, však to také napravím! Brzy vstávat, brzy spát, přestanu se s bráškou prát. Se vztekáním skoncuju, však na tom už pracuju.

Čerte, já se nebojím, protože já nezlobím. A když, tak jen hodně málo, nic, co by zde za řeč stálo. A tak prosím vesele, sladkostí tři věrtele!

4

Než k nám přijde Mikuláš, dám si džusík na kuráž. Hodný jsem a zlobím málo, čertům ze mě srdce tálo. Hodně jím a hezky spím, že jsem poklad, dobře vím. A tak dej mi, co mi patří, čokoládu mám rád za tři!

14/15


Jablko symbol podzimu Dozrávající jablíčko je již tradičním symbolem končícího léta a neodmyslitelně patří k přicházejícímu podzimu. Jablka patří mezi velmi chutné a šťavnaté ovoce, které v sobě ukrývá řadu cenných vitamínů a celou řadu antioxidantů, které napomáhají chránit DNA v lidských buňkách a snižují riziko vzniku rakoviny. Další z mnoha látek obsažených právě v jablku napomáhají chránit mozek před Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou.

5 důvodů, proč jíst jablka 1. Minerály – jablko obsahuje více než 30 minerálních látek, například vápník, fosfor, železo či hořčík, které jsou nezbytné pro stavbu kostí. 2. Enzymy – ovlivňují činnost zažívacího ústrojí, působí příznivě při zažívání, žaludečních a střevních potížích. Normalizují střevní mikroflóru, pomáhají trávení, šetří slinivku břišní obsahem látek podobných inzulinu. 3. Fruktóza – sladkou složkou jablka je fruktóza, jednoduchý cukr, který se ale rozkládá spolu s jablečnou vlákninou v těle pomaleji, a udržuje hladinu cukru v krvi stabilní. 4. Pektin – v žádném jiném plodu není obsažen v takovém množství. Rozpustná vláknina (pektin) brání rozvoji škodlivých mikroorganismů, podporuje střevní peristaltiku a vylučování toxinů z těla, a předchází tak vzniku rakoviny. 5. Vitaminy – jablko obsahuje provitamin A, vitamin B, kyselinu listovou (důležitou pro těhotné ženy), vitamin C, vitamin E a další. Podzimní čas bez vůně jablečných štrůdlů, povidel, koláčů a čerstvého moštu si dokáže jen málokdo představit. Podzim je s jablečnými produkty veselý, chutný, ale především velmi zdravý!

Jablečný koláč Ingredience 260 g polohrubé mouky, 200 g třtinového cukru, 230 g másla, 1 lžička skořice Náplň: 2 kg jablek, 2 lžíce citronové šťávy, 1 lžička skořice Postup: Z mouky, skořice, cukru a másla připravíme rukama drobenku. Je-li třeba, můžeme přidat trochu mouky. Dvě třetiny drobenky nasypeme do dortové formy (průměr 22-23 cm) a rovnoměrně namačkáme na dno a částečně i na stěnu. Jablka oloupeme, nakrájíme na tenké plátky, promícháme s citronovou šťávou a skořicí. Rovnoměrně je navrstvíme do formy a posypeme zbylou drobenkou. Formu položíme na plech a vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C. Pečeme cca 75 min. Po upečení necháme zcela vychladnout ve formě, teprve studený z formy vyjmeme a nakrájíme. Můžeme posypat moučkovým cukrem.


magazín podzim / zima 2018

Vyražte do fitka nebo do přírody v novém... 1

5

2

3

4

7

6

1) 2) 3) 4) 5)

Sam 73 – dámská mikina 1 199 Kč A3 SPORT – dívčí tričko 350 Kč A3 SPORT – dívčí legíny 490 Kč A3 SPORT – dámská běžecká obuv 2 690 Kč Sam 73 – pánská mikina 1 099 Kč

6) Sam 73 – pánské triko 499 Kč 7) A3 SPORT – pánská volnočasová obuv 2 090 Kč


Každé roční období má něco do sebe a je tomu tak i v případě podzimu. Zkuste si to představit s námi – venku fouká chladný větřík, občas spadne pár kapek deště a stmívá se. Ideální činnost? Zachumlejte se do deky, vezměte si svou oblíbenou knihu a provoňte si byt příjemnou vůní.

Prohnilé království – Erin Watt Velké finále bestsellerové série Royalové. Od chvíle, kdy Hartley Wrightová poznala Eastona Royala, se její život změnil. Všude se skrývají nepřátelé, za všemi dveřmi číhá nebezpečí. Po tragické nehodě navíc zjišťuje, že už nemůže nikomu důvěřovat. Cena: 299 Kč

Provonět domov můžete esenciálním olejem, zajděte pro něj do dm drogerie Profissimo vonný olej 10 ml, vanilka, 34,90 Kč

Holanďanka Uprostřed druhé světové války, v roce 1943, zatýkají nacisté v Amsterdamu příslušníky odboje. Marijke de Graaf a její manžel jsou deportováni každý do jiného koncentračního tábora v Německu. Tam Marijke dostane na vybranou: buď zemře hlady a vysílením při těžké práci, nebo se dobrovolně přihlásí do nevěstince a možná se jí naskytne šance přežít a najít manžela. Její život se navždycky změní, když potká důstojníka SS Karla Müllera, který se do ní zamiluje. Zároveň s příběhem těchto dvou lidí sleduje čtenář tragický osud Karlova syna, kterého roku 1977 zachytí soukolí tzv. špinavé války v Argentině. Román nabízí zamyšlení nad tím, co všechno jsou lidé schopní udělat, aby si za extrémních podmínek zachovali život, a napovídá, že hranice mezi dobrem a zlem není tak zřetelná, jak si myslíme. Cena: 369 Kč

My proti vám Pokračování románu Medvědín líčí měsíce následující po událostech, které otřásly městečkem v lesích na sklonku zimy. Nejlepší kamarádky Maya a Ana tráví léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat celý svět za sebou, jenže nic nedopadne tak, jak doufaly. Řevnivost mezi Medvědínem a sousedním Hedem tiše přerůstá v boj o peníze, moc a příležitosti. Konflikt vypukne naplno ve chvíli, kdy se střetnou oba hokejové kluby. Na povrch navíc vypluje jedno překvapivé tajemství a celé město musí ukázat, zač vlastně stojí. Bude se říkat, že násilí přišlo do Medvědína až v létě, ale není to pravda. Už tam totiž dávno bylo. Cena: 329 Kč


magazín podzim / zima 2018

Zachumlejte se, zima přichází! ... takto by mohl vypadat váš outfit do chladného počasí. Líbí? 5

4 1

2 3

6

Kalhoty a svetr můžete nahradit mikinovými šaty a kožískem...

7

7

1) 2) 3) 4) 5)

C&A – kabát 1 598 Kč C&A – svetr 798 Kč C&A – kašmír šaty 2 698 Kč DEICHMANN – obuv 1 299 Kč C&A – čelenka 250 Kč

6) Leder Pellicce – bunda ELZA 4 990 Kč (velikost 36 – 52) 7) C&A – kašmír kalhoty 1 998 Kč 8) C&A – vesta 550 Kč

18/19


6 důvodů, proč strávit Vánoce v zahraničí V poslední době se do popředí dostává trend trávení vánočních svátků v zahraničí. V souvislosti s tímto tématem však vznikají horlivé diskuze, kdy ve středu veškerého dění jsou dvě skupiny. Příznivci trávení Vánoc v zahraničí a ti, co Vánoce prožívají v teple domova a nedokáží si představit, že by je měli trávit jinde. 1. Netradiční Vánoce Zažijete netradiční Vánoce, které si budete hodně dlouho pamatovat. Vánoce v zahraničí mají své specifické kouzlo hlavně proto, že takzvaně „nevíte, do čeho jdete“. O to víc jsou pak Vaše zážitky intenzivnější a krásnější.

2. Nové vánoční zvyky a tradice Poznáte nové zvyky a tradice, ochutnáte novou sváteční kuchyni, poznáte mentalitu zdejších obyvatel a v neposlední řadě, budete mít také ojedinělou příležitost obhlédnout nějaké památky.

3. Vánoce s rodinou Budete mít čas na sebe i na svou rodinu, neboť Vám neustále nebude zvonit u dveří příbuzenstvo. Zkrátka si užijete anonymitu v cizím městě a naplno si Vánoce vychutnáte.

4. Netradiční vánoční dárky Přivezete svým nejbližším netradiční suvenýry a dárky, na které v našich luzích a hájích jen stěží narazíte.

5. Získáte vánoční inspiraci Posbíráte inspiraci, jakým způsobem ozdobit dům či byt, přičemž není vyloučeno, že Vás některé cizokrajné zvyky okouzlí natolik, že je začnete praktikovat i doma.

6. Poznáte nepoznané Poznáte nepoznané. Ano, je to tak. Každá cizí metropole má svá specifika, která nikde jinde neobjevíte.

Jakmile jednou okusíte Vánoce v zahraničí, možná už je nikdy nebudete chtít strávit jinak. Svátky strávené v neznámé oblasti mají zkrátka své kouzlo. A každý z nás chce objevovat a zažívat něco nového. Takže, není výběr dovolené v cizině tak trochu výzvou, která je zároveň obestřena tajemstvími? Neváhejte tedy a jeďte oslavit Vánoce do ciziny. Máte k tomu jedinečnou příležitost, neboť Ježíšek s vánočními dárky již pomalu klepe na dveře. Tak tedy, zahoďte pochyby a projděte si nabídku vánočních zájezdů u našich cestovních kanceláří. Nezapomenutelné Vánoce na Vás již čekají!


magazín podzim / zima 2018

Nebojte se obohatit bussines look džíny, teniskami, tričkem nebo parádním baretem

1

3

4

6

2

7

5

1) 2) 3) 4) 5)

C&A – sako 1 398 Kč C&A – triko 198 Kč C&A – sukně 198 Kč C&A – baret 198 Kč DEICHMANN – tenisky 649 Kč

6) C&A – džíny 550 Kč 7) DEICHMANN – obuv 999 Kč 8) Takko – šaty 449 Kč – kabát 1 199 Kč


Vánoce se blíží... také máte pocit, že už jste vyčerpali veškeré nápady? Přece jen máme pro vás pár tipů, kterými zaručeně uděláte radost... 4 3

Protože krásný úsměv je důležitý...

1

2

Protože kosmetiku ocení každý... Protože i praktické dárky potěší... 7 6

Protože šperk a žena patří k sobě...

8

5

1) Curaprox – bělicí zubní pasty CURAPROX BE YOU v šesti zajímavých příchutích, 90 ml 427 Kč 2) Yves Rocher – Parfémová voda Mon Evidence, 50ml 1 690 Kč 3) Fann – GOSH X-CEPTIONAL WEAR MAKE-UP (6 odstínů) 35ml 389 Kč 4) dm drogerie markt – Balea – šampon na vlasy s manukovým medem 250 ml 29,90 Kč 5) Orion – AquaDream PURE – výrobník domácí sodovky od 1 199 Kč 6) Orion – Termoplechovky s novým designem pro každou příležitost od 299 Kč 7) Klenoty Aurum – dámské náušnice z kolekce KEY TO LOVE s brilianty za cenu 13 990 Kč 8) Klenoty Aurum – dámský náhrdelník z kolekce KEY TO LOVE s brilianty za cenu 13 990 Kč


magazín podzim / zima 2018

Protože elektronika a příslušenství je potřeba...

2 3

5 1

Protože každý muž chce být někdy elegantní... 4

9

Protože dětská radost je pro nás nejdůležitější...

8

Protože na naše domácí mazlíčky bychom neměli zapomínat...

6

7

1) Coradia – Huawei Nova 3 – info o ceně na prodejně 2) Coradia – vysoce odolný ochranný kryt Spigen Rugged Armor Extra – od 599 Kč 3) Excelent – dřevěný motýlek 499 Kč 4) Excelent – košile 100% bavlna 995 Kč 5) Excelent – kožený pásek 599 Kč 6) Sparkys – originální adventní kalendář pro fanoušky Filly 299,90 Kč (původní cena 599,90 Kč) 7) Sparkys – originální RC robot ROB-B2 o výšce 42 cm 1 999,90 Kč 8) Pet center – tyčinky pro papoušky s ovocem 99,90 Kč 9) Pet center – svítící obojky Karlie Visiolight pro psy i kočky (35 cm, 70cm) od 269 Kč 22/23


Co je u nás nového? Stále se snažíme, aby pro vás bylo Géčko místo, kam se rádi vracíte. Otevíráme nové obchody, modernizujeme sezení a nezapomínáme ani na vaše ratolesti..

V dubnu jsme přesunuli stánek Coradie a vznikla tak krásná nová prodejna.

V červnu jsme pro vás otevřeli I love servis. Největší a nejlépe hodnocený mobilní servis v ČR. Specializují se na opravy skla a displeje. Apple - iPhone, iPad, iPod, Mackbook, dále mobilní telefony Samsung, HTC, Sony, Nokia, Huawei a LG. Při opravě telefonu zapůjčení mobilu zdarma. Všechny opravy probíhají na počkání.

V červenci jsme přesunuli kavárnu Fruit Paradise. Nyní ji naleznete před Směnárnou.


magazín podzim / zima 2018

V červenci jsme přesunuli naši dlouhodobě oblíbenou mašinku před obchod DEICHMANN a nahradili ji krásným, velkým dětským hřištěm, kde si každé dítko přijde na své.

V srpnu jsme postupně centrum vybavili novými relax zónami, kde si příjemně odpočinete a můžete si i dobít svá elektronická zařízení.

Září patřilo opět dětem a tentokrát jsme přesunuli skluzavku z pasáže centra na venkovní hřiště vedle parkoviště.

24/25


Novinka na trhu OXO TEA COCKTAILS vám přináší osvěžující čajové koktejly plné emocí a jedinečných chutí. Do naší nabídky jsme nově zahrnuli dokonale sladěné ovocné koktejly FRUIT TEA, dále pro vás máme dnes již tradiční BUBBLE TEA s ovocnými sirupy nebo krémové variace čajových koktejlů CREAM TEA. A samozřejmě v naší nabídce nesmí chybět PURE TEA se svými blahodárnými účinky čerstvých louhovaných čajů – zelený jasmínový, bílý čínský, černý Assam či oblíbený Rooibos.


26/27