Page 1

Misija

vestuves ELEKTRONINIS

ŽURNALAS

JAUNIESIEMS

2016


Prisijunk prie musu gausejancio burio!

Skaityk! Dalinkis! Dalyvauk!

2 MISIJA VESTUVÄ–S 2016


Mieli skaitytojai, Misija vestuvės komanda džiaugiasi, kad dar vieną pavasarį pasitinkame drauge. Tikimės, kad naujasis žurnalo numeris papildys saldžias pavasarines dienas ir taps Jūsų pagalbininku, ruošiantis didžiąjai gyvenimo šventei. Nuoširdžiai dėkojame Jums, už tai kad esate kartu...

Redakcija

2016 MISIJA VESTUVĖS 3


48

80

160

65

4 MISIJA VESTUVĖS 2016


Turinys NUOTAKA NUOTAKAI TOMA IR ANDRIUS 8 VIRŠELIO ISTORIJA 34 O MES DARĖM TAIP... FIRST LOOK 48 PATARIMAI LIETUVOS DVARAI VESTUVĖMS (1DALIS)

108

65

MADA IR GROŽIS NUOTAKOS PLAUKŲ AKSESUARAI – KĄ PASIRINKTI? NUOMETAS

90

GROŽIS IR JIS: IŠVAIZDUS JAUNIKIS

80

108

VESTUVINĖS SUKNELĖS PAGAL PARYŽIAUS AUKŠTĄJĄ MADĄ 2016 M. NUOTAKOS ĮVAIZDŽIO TENDENCIJOS

PATARIMAI KIRPĖJOS PATARIMAI

120

RENKUOSI VESTUVINĘ SUKNELĘ

ĮKVĖPIMAS REVERANSAS MEILEI

160

142

186

186

170

PASIDARYKIME PAČIOS DEKORATYVINIŲ SERVETĖLIŲ LANKSTYMAS

PLANUOJAME VESTUVES 2016 M. VESTUVINIO DEKORO TENDENCIJOS

126 136

170

2016 MISIJA VESTUVĖS 5


Redakcija JURGITA

www.jurgitalukos.com Gyvenau Jungtinėse Amerikos Valstijose net aštuonerius metus. Ten susidomėjau fotografija. Persikėlus gyventi į Kolorado valstiją susipažinau su nuostabia fotografų grupe, kurie mane įkvėpė fotografuoti net tik nuostabią Amerikos gamtą, bet taip pat ir žmones. Norėdama iš arčiau susipažinti su vestuvių fotografija, pradėjau dirbti antra fotografe. 2013 pavasarį nusprendžiau grįžti į Lietuvą. Tikiuosi savo įgytas žinias bei patirtį pritaikyti fotografuojant vestuves ir Lietuvoje ar Europoje.

GIEDRĖ

www.giedrafotografija.lt

Esu laiminga mama, mylinti fotografiją bei nuolat svajojanti ir daug grožio aplink save matanti mergina. Džiaugiuosi galėdama būti šio projekto dalimi ir galimybe pasidalinti su jumis gražiomis mintimis, nuotraukomis ir idėjomis.

EMILIJA

www.emimakeup.lt

Makiažo subtilybėmis susidomėjau dar mokykloje, kuomet draugės į pasimatymus ir mokyklos šventes išbėgdavo po mano prisilietimų. Rimtai šio meno pradėjau mokytis prieš dešimtmetį ir nuo to laiko mano dienos bei naktys leidžiamos galvoje dėliojant idėjas ir kuriant naujus makiažus. Kaskart noriu sukurti kažką neįprasto ir nustebinti Jus. Visuomet trokštu, kad mano klientės būtų pačios gražiausios ir pasitikinčios savimi.

6 MISIJA VESTUVĖS 2016


Redakcija GERDA

www.mazistebuklai.lt Fotografija man - tai prisiminimų skrynelė. Ją atvėrus pabyra laikas, juokas, džiaugsmo ašaros, pirmi basų kojyčių žingsneliai, švelnių mamos rankų pri­silietimai, įsimylėjusių akių žvilgsniai, lengvi ir pašėlę kaip vasaros vėjas bučiniai, ankstyvi rytai, kvepiantys kava, dviejų virpančių sielų draugystė. Brangiausios akimirkos patogiai įsitaiso mūsų širdies kertelėse ir primena mums apie mažus stebuklus, kai juos primirštame.

RŪTA

www.rutarylaite.lt

Vestuvių virusu užsikrėčiau prieš šešerius metus, fotografuodama pirmąsias vestuves. Nuo tada tiesiog gyvenu jomis, nesvarbu kur jos vyktų – Lietuvoje ar užsienyje, būtų didelės ar mažos, kuklios ar prabangios. Tikrai žinau, kad geriausiai jaučiuosi fotografuodama žmonių gyvenimą.

KRISTINA

Mano varomoji jėga yra meilė šeimai, darbui, siekis nestovėti vietoje, o mokytis, tobulėti, kurti.

Didelis AČIŪ keliauja visiems, kartu su mumis kūrusiems šį numerį! 2016 MISIJA VESTUVĖS 7


NUOTAKA NUOTAKAI

8 MISIJA VESTUVĖS 2016


Toma ir Andrius Su nuotaka Toma iki vestuvių bendravome tik laiškais, bet jų šventę įsivaizduoti buvo nesunku. Nuo pat pirmojo laiško sukirbėjo mintis, kad tai bus nepaprastai gražios vestuvės. Ši šventė dar ir dabar gyvena mano širdyje. Labai džiaugiuosi, kad nuotaka sutiko ja pasidalinti su skaitytojais. Nuotaka ir jaunikis: Toma ir Andrius Visažistė: Greta Juozaponytė Nuotakos suknelė: Le Vau!, Jaunikis: kelnės ir liemenė Le Vau!, o vietoj kaklaraiščio jis norėjo lietuviškos tautinės juostelės. Jo jau tokia tradicija. Nemėgsta kaklaraiščių Galvos lankelis: Toma accessories Dekoras: Bruknės dizainas, kai kurios detalės DIY Nuotakos puokštė ir jaunikio butonjerė: Bruknės dizainas Tortas: Gintarė „Saldžios svajonės“ Virtuvės šefas: Jonas Stonkus Fotografas: Maži stebuklai

2016 MISIJA VESTUVĖS 9


10 MISIJA VESTUVĖS 2016


K

albant apie vestuves su Andriumi, visada žinojome, jog norėsime ko nors lengvo ir artimo sau. Jog nebus jokių ištaigingų rūmų, didelių viešbučių ir tikrai nepirksime begalės gėlių tiesiog už 15 tūkst. litų. Kalbėdavomės apie paprastą, bet nuoširdžią šventę tarp artimųjų. Beje, sutarėme dėl vieno, jog jei turėsime vestuves, jos bus arba su daug žmonių, arba susituoksime tik dviese. Taigi, viskas susiklostė taip, jog turėjome daug svečių. Pradėjus organizuoti vestuves, dėl vestuvių vietos taip pat nekilo jokių klausimų – turime nuostabią sodybą, kuri yra prie ežero kranto. Kas gali būti geriau. Žinoma, reikėjo ją dar šiek tiek patvarkyti, skirti gal daugiau laiko negu pinigų. Taigi, vieta diktavo tam tikras sąlygas. Taip pat pasiklioviau savo vyru, kuris sakė nesijaudinti ir tikrai bus tą dieną geras oras. Beje, tai jis ir išrinko datą, žiūrėdamas orų prognozes. Taip oras buvo geras, užteko saulės, bet buvo beprotiškai vėjuota diena! Nors da-

bar viskas atrodo, jog buvo tobula. Taip pat mes abu prijaučiame “rustic” stiliaus vestuvėms, todėl dar labiau išgryninome vestuvių temą. Nusprendėme, jog statysime kieme palapinę ir padarysime patys jos viduje stalus bei nusipirksime iš ūkininko šiaudines “kitkas”. Nors visa tai užtruko ir nebuvo taip paprasta, kaip išsinuomoti suolus ar kėdes, bet viskas pavyko! Turėjome nuostabų vaizdą palapinėje. Taip pat savo vestuves galėčiau pavadinti DIY. Mes daug ką darėme patys – pradedant nuo minėtų stalų gamybos, baigiant, jog patys gaminome lauko girliandas, visus užrašus, spausdinau nuotraukas, kurios puošė visa aplinką, darėme patys foto sienelę, dieną prieš vestuves ruošėme gėlių puokštes. Žinoma, turėjau nuostabią draugę, kuri užsiima vestuvių dekoru ir jos pastabos bei pagalba mums labai pravertė. Jei aš pradėdavau blaškytis tarp pasirinkimų gausybės, ji man parodydavo teisingą kelią, jog viskas netaptų kiču. »

2016 MISIJA VESTUVĖS 11


12 MISIJA VESTUVĖS 2016


Mes nenorėjome nei prieš vestuves, nei vestuvių dieną jausti streso ir stengėmės visada viską darant jausti malonumą. Netgi vestuvių dieną po ceremonijos grįžę į savo sodybą, į šventės vietą, norėjome, jog kuo mažiau sėdėti prie stalų, o jog būtų daugiau šokių ir linksmybių. Mums tai puikiai pavyko. Taip pat buvo smagu žinoti, jog esame savo aplinkoje, galime būti ir linksmintis, kiek norime ir svečiams nereikia skirstytis būtent kažkurią nurodytą valandą. Iki šiol visi buvę svečiai sako, jog vestuvės buvo kitokios ir pilnos šilumos. Mums tai labai gera girdėti, nes mes jaučiame tą patį. Ceremonijos vietą taip pat mums buvo lengva išsirinkti, nes ji tiesiog buvo padėta ant lėkštutės. Netoli mūsų sodybos (apie pora km) yra Kryžių koplyčia, kuri mums buvo tobula – nedidelė, jauki, graži ir kunigas tikrai patiko. Koplytėlė yra nuostabioje vietoje šiek tiek ant kalno ir prie ežero kranto. Kas gali būti puikiau!?

Po ceremonijos visi svečiai važiavo į sodybą, ten veiksmas vyko labai paprastai ir be jokios įpareigojančios programos. Kas bendravo, kas šoko. Turėjome draugus, kurie pasirūpino muzika ir mini vakaro vedimu. Taip pat mums vakaro vedėjai padarė staigmeną – sukūrė filmą apie mus! Šiek tiek buvo pafilmuota mūsų gyvenimo, kai ruošėmės vestuvėms ir, žinoma, vestuvių diena. Tikrai likome sužavėti savo draugais. Kadangi draugas, kuris rūpinosi muzika yra profesionalus didžėjus – mums jokių muzikos sąrašų nereikėjo sudaryti. Nes žinome jo muzikos stilių ir mums viskas tiko. Gėlėmis ir visa puošyba pasirūpino draugė, kuri užsiima vestuvių dekoru, taigi ji man parekomendavo, jog rugpjūčio mėnesį gražiausia ir tikrai nebrangu – jurginai. Labai likau šiuo sprendimu patenkinta, nes viskas jais papuošta atrodė super. Taip pat buvau užsisakiusi vainiką ir puokštę. Visa stilistika buvo suderinta ir viskas atrodė taip, kaip ir norėjau. »

2016 MISIJA VESTUVĖS 13


14 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 15


16 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 17


18 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 19


20 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 21


22 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 23


24 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 25


26 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 27


28 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 29


30 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 31


Bet kuo labiausiai su vyru negalėjome patikėti – tai fotografo darbu! Tiksliau, Gerdos! Tai buvo kažkas wow! Mes, naivūs ir patiklūs žmonės, pabandėme sudalyvauti konkurse, kuris kitiems atrodytų kažkokia kvailystė ;) Savo vestuvių dieną atiduoti loterijai į rankas! Bet juk viskas buvo apmąstyta, peržiūrėti šios nuostabios menininkės darbai ir įvertinta, jog tikrai turėtume gauti gražias nuotraukas. Viskas taip ir buvo. Iki šiol esame dėkingi šiai moteriai, kurios nuotraukas rodysime visiems visą gyvenimą. Mūsų vestuvių diena tik patvirtino, jog stebuklų būna!

32 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 33


VIRŠELIO ISTORIJA

Viršelio istorija Deimantės ir Adomo istoriją jungia skrydžiai, tad simboliška, kad jų dieną vėjo ir laisvės buvo itin daug. Prancūziška elegancija, išskirtinė meilės istorija ir visą jaukią šeimos šventę papildančios nuostabios gėlės.

Nuotaka ir jaunikis: Deimantė ir Adomas Vizažistė: Milita Daikeryte (salonas Divalta) Šukuosena - Sonata Daikeriene Nuotakos suknelė: Rita Tilvytyte „Marga-Rita“ Šventės floristika ir jaunosios gėlių vainikas: Eglė Kazokaitė - Floristika&Dekoras Šventės vieta - Apvalaus Stalo Klubas Fotografas: Rūtos Rylaitės Fotografija

34 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 35


36 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 37


38 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 39


40 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 41


42 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 43


44 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 45


MAŽOS SMULKMENOS, KURIAS KASDIENĄ DAROME VIENAS DĖL KITO...

46 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 47


O MES DARĖM TAIP...

First look –

DARYTI AR NE?

Lietuvoje vis labiau populiarėja jaunųjų pirmas pasimatymas (angl. First Look). Tai momentas, kai jaunieji pirmą kartą vestuvių dieną pamato vienas kitą pasipuošusius, dar prieš ceremoniją.

Tekstas: Jurgita Lukos Nuotraukos: Jurgita Lukos photography, Rūta Rylaitė

S

varbiausias momentas vestuvių metu yra ta akimirka, kada jaunikis, vestuvių dieną, pirmą kartą pamato savo išrinktąją, pasipuošusią nuotakos rūbais. Nesvarbu ar jaunieji vienas kitą pamato prieš ceremoniją, ar jau einant prie altoriaus, akimirka tokia emocionali, kad viską galima pamatyti jaunųjų veiduose: ašaras, jaudulį, nustebimą, laimę bei juoką. Ši tradicija Lietuvoje dar tik nesenai atsirado, taigi pasvarstykite visus už ir prieš, ir patys nuspręskite, ar darysite jaunųjų pasimatymą per savo vestuves ar ne. » 48 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 49


50 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 51


52 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 53


54 MISIJA VESTUVĖS 2016


JEI PASIRINKSITE DARYTI JAUNŲJŲ PIRMĄ PASIMATYMĄ… ① Jūs pamatysite vienas kitą prieš ceremoniją. Stresas, baimė, jaudulys dings, bei nusiraminsite dar prieš prasidedant ceremonijai. Jos metu būsite ramesni ir labiau suvoksite ceremoniją bei ilgiau ją prisiminsite. ② Jei per pasimatymą pravirksite, kai pamatysite vienas kitą, turėsite laiko susitvarkyti makiažą prieš prasidedant ceremonijai. ③ Jaunosios makiažas bei šukuosena atrodys nepriekaištingai, nes bus tik ką padaryti. Todėl puikiai atrodysite ir nuotraukose. ④ Privatumas. Jūs būsite vieni (išskyrus jūsų fotografą bei videografą) ir daugiau nieko, jokių svečių, pamergių, pabrolių, kurie jus fotografuos išmaniaisiais telefonais. Momentas bus jūsų ir tik jūsų vienų. ⑤ Jūs turėsite daugiau laiko pabūti dviese. Tiesiog būti vienas su kitu. Ir po to, kartu su jaunikiu ar lydima tėvo, žengsite prie altoriaus. ⑥ Tuo pačiu galima daryti ir jaunųjų fotosesiją, kuri gali trukti nuo pusvalandžio iki kelių valandų. Čia idealu toms poroms, kurių santuokos ceremonija būna vėliau, po pietų ir nebelieka laiko fotosesijai tarp ceremonijos bei vakarinės dalies. ⑦ Jūs galite pasirinkti pasimatymo vietą. Galima lauke, ant gražių laiptų ar kitoje ypatingoje ar unikalioje vietoje. Galima kontroliuoti aplinką bei šviesą, ko negalime daryti ceremonijos metu. ⑧ Jei jūsų santuoka vyksta žiemą, dienos trumpesnės bei anksti temsta. Taigi jūsų fotosesija bus įamžinta dienos šviesoje.

2016 MISIJA VESTUVĖS 55


56 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 57


KODĖL NEDARYTI JAUNŲJŲ PIRMO PASIMATYMO: ① Jei ilgiau užtruksite pas makiažo bei šukuosenos kūrėjus nei numatėte – vėluosite. Kai žmonės vėluoja, jie puola į paniką, o tai bus pastebima nuotraukose. ② Jei darysite jaunųjų pirmą pasimatymą, reiks anksčiau atsikelti, anksčiau daryti makiažą bei šukuoseną bei su vestuviniais rūbais būsite ilgiau. ③ Jūsų tėvai, svita, draugai bei artimieji nebus šalia, kai jūs pirmąkart pamatysite savo išrinktąjį. Jie taip pat gali norėti tai pamatyti. ④ Jūsų vestuvinė suknelė gali susitepti. Jei eisite į parką ar pasivaikščiosite lauke bus labai sunku suknelę išlaikyti visiškai švarią. Jei tai jus jaudina, jaunųjų pirmas pasimatymas ne jums. ⑤ Prieš pat ceremoniją jūsų makiažas bei šukuosena gali nebeatrodyti nepriekaištingai, šukuoseną reiks pataisyti, taip pat atnaujinti makiažą. ⑥ Jei fotosesiją darysite prieš ceremoniją, jūs dar nebūsite oficialiai susituokę jūsų nuotraukose. Kai kuriems tai kelia nerimą, kai kurie į tai nekreipia dėmesio. Pagalvokite, ar nuotraukos jums bus mažiau ypatingos bei brangios, kai jas vartysite vėliau ir kad jose nemūvėsite vestuvinių žiedų? ⑦ Jei jūs žinote, kad tikrai nenorite daryti jaunųjų pirmo pasimatymo, bet jaučiate spaudimą iš pamergių, šeimos narių ar kitų asmenų jį daryti. Darykite tai, ką jūs norite, o ne ko nori kiti. (Tas taip pat galiotų, jei jūs norite daryti jaunųjų pasimatymą.) ⑧ Jei labiau norite laikytis tradicijos, kad pamatysite vienas kitą prie altoriaus, tai jos ir laikykitės. Fotografas judviejų fotosesiją padarys ir po ceremonijos. ⑨ Gal jums ši idėja skamba keistai? Pergyvenate dėl to kaip jūs reaguosite? Ar kaip reaguos jūsų išrinktasis? Ir vien mintis apie tai jums kelia nerimą. »

58 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 59


60 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 61


62 MISIJA VESTUVĖS 2016


Kiekvieno fotografo darbas yra gerai įamžinti gražiausias dienos akimirkas. Jis jums patars, pasakys visus už ir prieš, ir tik jūs nuspręsite ar darysite jaunųjų pirmąjį pasimatymą ar ne.

2016 MISIJA VESTUVĖS 63


Kas geriau galėtų patarti būsimai nuotakai, kurios galvoje tūkstantis ir viena mintis kaip viską suspėti, nieko nepamiršti, kur švęsti ir ką daryti, kad jūsų vestuvėse svečiai aikčiotų iš susižavėjimo. Taip, tik kita nuotaka, kuri jau mėgaujasi medaus mėnesiu. Mielos nuotakos rašykite, dalinkitės savo vestuvių dienos istorija. Laukiame jūsų laiškų: info.misijavestuves@gmail.com

64 MISIJA VESTUVĖS 2016


PATARIMAI

Lietuvos dvarai VESTUVĖMS (1 DALIS) 

Kiekviena pora savo didžiąją dieną įsivaizduoja skirtingai, stilių ir formatų galybė leidžia kiekvienam rinktis patraukliausią širdžiai variantą. Vieni nori ją paminėti jaukioje medinėje sodyboje, k vepiančioje samanomis, kiti įsivaizduoja save tik šiuolaikiškoje aplinkoje, kur šviesios erdvės, aukštos lubos, dideli langai. Yra tokių, kuriuos žavi ir traukia tai, kas turi savo istoriją, didingumas ir romantika, ar bohemiškas laisvumas ir aptrupėjusios sienos, su nuostabiom faktūrom. Dvaras yra puiki erdvė įsimintinoms ir išskirtinėms vestuvėms. Tekstas: Rūta Rylaitė Nuotraukos: Rūta Rylaitė, Maži stebuklai

2016 MISIJA VESTUVĖS 65


BABTYNO – ŽEMAITKIEMIO DVARAS (KAUNO R.) Tiems, kas ieško unikalumo, bohemiško laisvumo, Žemaitkiemio dvaras bus ideali vieta švęsti savo vestuves. Dvaras turi dvi sales, miegamuosius kambarius. Nuostabi aplinka su vynuogių alėja, klojimu, kuriame taip pat galima švęsti pvz. „rustic“ stiliaus vestuves, jis talpina net iki 1000 žmonių. Vyrus ypač sužavi motociklų kolekcija šalia esančiame pastate. Puikus dvaro savininkas. »

66 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 67


68 MISIJA VESTUVĖS 2016


TAUJĖNŲ DVARAS (UKMERGĖS R.) Patogus atvykti, svečiams tikrai neteks klaidžioti net ir atkeliaujant pirmą kartą. Salių ir menių pasirinkimas toks didelis, kad galite planuoti nuo mažiausių iki didžiausių vestuvių (~400 žmonių). Visos erdvės skirtingos ir tikrai išskirtinės, kambariai puošnūs ir erdvūs. Visa tai padeda sukurti elegantišką ir šventišką bendrą dienos vaizdą, kuomet pora gali pasinaudoti galimybe atsibusti dvare ir be skubėjimo ruoštis savo šventei, fotosesijai išnaudojant visas Taujėnų dvaro erdves ir puikiai sutvarkytą parką. Bažnyčia visai šalia, tačiau ceremoniją planuoti galima ir paruoštoje rotondoje. Maisto kokybė, aptarnaujantis personalas ir kainos santykis tikrai nenuviliantis. »

2016 MISIJA VESTUVĖS 69


JAKIŠKIŲ DVARAS (JONIŠKIO R.) Tai dvaras dievinantiems autentiką, laisvą ir bohemišką aplinką. Kūrybiškoms ir unikalioms vestuvėms. Dvaro pobūvių salėje gali tilpti iki 60 svečių, jei vestuvės būtų furšetinio tipo – galima planuoti 100 svečių. Nuostabūs dvaro šeiminkai pasirūpins, kad atvykę žmonės jaustųsi kaip namie. Nuomojamos tik dvaro erdvės, tad jaunieji turi galimybę maisto ir gėrimų tiekėjus, bei aptarnaujantį personalą pasirinkti patys.

UŽUTRAKIO DVARAS (TRAKŲ R.) Retas, kuris nėra lankęsis Užutrakio dvare ir aplink jį esančiame parke. Galime sakyti, kad vieta atsibodusi ir daug kur matyta, bet kiekvieną kartą ji suskamba vis kitaip. Parbangūs ir atrestauruoti dvaro rūmai, įspūdinga aplinka su atsiveriančia panorama į Galvės ežerą su Trakų pilimi, tai tikrai, tai, ką Lietuvoje turime gražiausio. Puikiai tiks norintiems vestuvių vakarą praleisti lauke. »

70 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 71


AKMENIŲ DVARO SODYBA (KĖDAINIŲ R.) Iškilminga dvaro aplinka ir erdvus kiemas. Kiekviena detalė esanti dvare apgalvota ir puikiai kuria jaukią atmosferą, erdvės nėra itin didelės, bet puikiai tinka vestuvėms, jei planuojamas svečių kiekis iki 60 žmonių. Maisto kokybė puiki ir aptarnaujantis personalas tikrai nenuvils savo šiltu bendravimu. Visai šalia esantis Žeimių dvaras gali pasitarnauti fotosesijai, mano žiniomis šventėms jis nenuomojamas, tačiau išlikusi architektūra įspūdinga. Taip pat visai netoliese yra ir bažnyčia. »

72 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 73


74 MISIJA VESTUVĖS 2016


VERKIŲ DVARO RŪMAI (VILNIUS) Pačiame Vilniuje ne tiek ir daug tokių autentiškų erdvių, kurias būtų galima nuomotis. Tad Verkių dvaro rūmai tikrai puikus variantas nenorintiems niekur išvykti iš miesto, tačiau norintiems dvaro didingumo ir autentikos. Skirtingos puošybos salės, didelės erdvės, sodrios spalvos Verkių dvarą daro išskirtiniu. Yra galimybė rengti ceremoniją lauke, tam specialiai paruoštame kupole. Įdomios parko erdvės, atsiverianti Vilniaus panorama, aukuras, kurį galima išnaudoti pagoniškoms vestuvėms. » 2016 MISIJA VESTUVĖS 75


BISTRAMPOLIO DVARAS (PANEVĖŽIO R.) Jei pageidaujate tvarkos ir estetikos, dvaras skirtas Jums. Gamtos erdvė nėra didelė, tačiau yra galimybė pajodinėti žirgais. Yra dvi pagrindinės erdvės – Didžioji rūmų menė talpinanti iki 100 žmonių ir Baltoji salė, kurioje galite švęsti vestuves jei svečių skaičius neviršija 50 žmonių.

76 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 77


78 MISIJA VESTUVĖS 2016


Laukite tęsinio kitame numeryje 2016 MISIJA VESTUVĖS 79


MADA IR GROŽIS

Nuotakos plaukų aksesuarai. KĄ PASIRINKTI?

Nuometai, vualiai, perlų ir kristalų segtukai, šilko gėlės į plaukus – visose kultūrose neatsiejami plaukų aksesuarai nuotakoms. Florentès studija pataria, kaip teisingai pasirinkti plaukų aksesuarus. Tekstas: Florentès studija Nuotraukos: Giedra fotografija

80 MISIJA VESTUVĖS 2016


G

alvodama apie savo vestuvių įvaizdį, kiekviena būsimoji nuotaka, turėtų rinktis tokį stilių ir jo detales, kad jos atspindėtų nuotakos charakterį, gyvenimo būdą, pomėgius. Nuotakos plaukų aksesuaras dažniausiai tampa paskutine detale, kuri sujungia visas vestuvinio įvaizdžio detales į vieną visumą. Renkantis papuošalus svarbu įvertinti, kad tiek plaukų aksesuarai, tiek kiti papuošalai turi išliekamąją vertę, gali būti perduodami iš kartos į kartą. »

2016 MISIJA VESTUVĖS 81


82 MISIJA VESTUVĖS 2016


NUOMETAS Kaip ir vestuvinis žiedas, nuometas – didelę simbolinę reikšmę turintis vestuvių aksesuaras. Jis daugumoje šalių ir kultūrų turi svarbią religinę ir ritualinę reikšmę. Nuometas kaip aksesuaras ceremonijai, vykstančiai bažnyčioje, suteikia sakralumo, paslaptingumo pojūtį. » 2016 MISIJA VESTUVĖS 83


84 MISIJA VESTUVĖS 2016


VUALIAI Vualis tai – šiuolaikinis nuometo variantas, kai pridengiamas nuotakos veidas, akys. Vualiai prislopina ryškius bruožus, suteikia nuotakos įvaizdžiui teatrališkumo ir elegancijos. Vualius kaip ir nuometus galima derinti su nedideliais plaukų segtukais, gėlėmis į plaukus. Įprastai pasibaigus oficialiai vestuvių ceremonijai vualis išsegamas, o šukuosenoje lieka kiti aksesuarai. »

2016 MISIJA VESTUVĖS 85


86 MISIJA VESTUVĖS 2016


GĖLĖS Į PLAUKUS, SEGTUKAI IR PAN. Pavienės gėlės ar gėlių kompozicijos segamos plaukuose, perlų ar kristalų segtukai, nėrinio segtukai – lengvai prie įvairių šukuosenų pritaikomi plaukų aksesuarai, nepriklauso-

mai nuo to, ar nuotaka nori dailios ir tvarkingos šukuosenos, ar romantiškai banguotų palaidų plaukų. Rankų darbo gėlių, gaminamų iš audinių, aksesuarai savo spalva ir papildomomis detalėmis gali būti derinami prie vestuvinės suknelės detalių, nuotakos puokštės, batelių. » 2016 MISIJA VESTUVĖS 87


88 MISIJA VESTUVĖS 2016


NĖRINIŲ APLIKACIJOS Įvairaus dydžio nėrinių aplikacijos – plaukų aksesuaras tinkantis nuotakoms, kurios siekia sukurti bohemišką įvaizdį. Siekiant pridėti daugiau ekstravagancijos, galima rinktis tokio tipo plaukų aksesuarus papildomai puoštus kristalais, perlais, cirkonio akmenukais, plunksnomis. Įprastai aplikacija dėvima lankelio vietoje, o jos dydis pritaikomas pagal šukuoseną.

2016 MISIJA VESTUVĖS 89


MADA IR GROŽIS

90 MISIJA VESTUVĖS 2016


Nuometas Daugelis mažų mergaičių įsivaizduoja save vestuvių dieną kaip princesę. Pūsta suknelė ir nuometas besidriekiantis žeme. Kaip išsirinkti nuometą, tinkantį prie svajonių suknelės? O gal jo išvis nereikia? Tekstas: Ieva Jonelytė Nuotraukos: Jurgita Lukos Photography Rūta Rylaitė Fotografija

2016 MISIJA VESTUVĖS 91


KAS TAI YRA IR KAM JIS REIKALINGAS? Senovėje daugelis vedybų būdavo suplanuota iš anksto ir būsimas jaunikis nuotakos dažniausiai nematydavo iki vestuvių dienos. Galvos apdangalą naudodavo paslėpti jaunosios veidą. Artimieji nenorėdavo, kad būsimos žmonos atsisakytų, jei jaunikiui ji būtų nepakankamai graži. Nuotakos šydas dažnai būdavo net ne baltas. Senovės Graikijoje buvo populiarus raudonos spalvos šydas, Romoje dažnesni geltoni. Pastaraisiais amžiais renkamasi balta spalva, ji simbolizuoja nekaltumą, tyrumą. Vidurio Rytų kultūroje moters veidas būdavo uždengiamas vyro akivaizdoje. Jį atidengti galėdavo tik teisėtas vyras. Taip pat buvo tikima, kad nuometas apsaugo nuotaką nuo burtų ir blogos akies. »

92 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 93


94 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 95


96 MISIJA VESTUVĖS 2016


KOKĮ RINKTIS? Nuometo stilių reikėtų rinktis pagal suknelę. Jei suknelė paprasta, prigludusi, tuomet nuometas galėtų būti ilgas, pūstas, nėriniuotas. Tačiau jei suknelė įspūdinga, pilna detalių, tuomet labiau puoš kuklesnis nuometas. Ilgį reikėtų rinktis vėlgi pagal suknelės stilių, nuotakos ūgį, sudėjimą bei šukuoseną. Labai trumpas, iki smakro nuometas gražiausiai atrodytų prie suknelės aukštu kaklu, ar gausiais kaklo puošybos elementais, bei būtų pasirinkta griežtesnė šukuosena. Nuometas iki pečių paryškina suknelės detales krūtinės srityje ar nugaroje

Alkūnių ilgio nuometas gražiausiai atrodys su suknele, platėjančia nuo juosmens, nes baigiasi ten, kur prasideda pūstumas. Vienas populiaresnių nuometų ilgių – iki rankų pirštelių. Prie pūstos suknelės jis jau netiks, tačiau prie lengvai krentančios ar undinės formos, atrodys įspūdingai. Retesnis pasirinkimas – nuometas iki kelių. Tiks prie tokio paties ilgio vestuvinės suknelės. Viso ilgio nuometas, t.y. nuometas iki žemės, turėtų būti iki pat suknelės pabaigos. Jei suknelė su šleifu, nuometas turėtų baigtis ties juo. Taip pat kaip kontrastas galėtų būti derinamas prie trumpos suknelės. »

2016 MISIJA VESTUVĖS 97


98 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 99


100 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 101


102 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 103


104 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 105


SU AR BE NUOMETO? Daugelis būsimų nuotakų galvoja, kad su nuometu nesijaus patogiai. Tokiu atveju, galima jį rinktis tik ceremonijai bažnyčioje. Taip pat nemažai alternatyvų nuometui yra kitokie galvos puošybos elementai, tokie kaip gėlės, plunksnos, skrybėlaitės, tinkleliai, tiaros. Nepabijokite pasvajoti ir rasite tai, kas padėtų TĄ dieną jaustis princese!

106 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 107


MADA IR GROŽIS

108 MISIJA VESTUVĖS 2016


IŠVAIZDUS JAUNIKIS Idealiai parinkti kostiumą ir viskas? Tikrai ne, jaunikio pasiruošimas vestuvėms tikrai nesibaigia kostiumo išsirinkimu. Remtąsi: www.bride-style.ru Tekstą vertė: Alina Nuotraukos: Jurgita Lukos Photography Rūta Rylaitė Fotografija, Maži stebuklai

2016 MISIJA VESTUVĖS 109


110 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 111


· VEIDAS. Švarus ir šviežias. Nepakanka tik nusiskusti. Iki ves-

tuvių derėtų pasirūpinti savo oda – naudoti specialius prausiklius, reguliuojančius odos riebalų išsiskyrimą. Jei yra būtinybė – apsilankyti pas kosmetologą. Po skutimosi būtinai naudokite drėkinamąjį kremą.

· PLAUKAI. Jūsų išrinktasis skundžiasi pleiskanomis arba grei-

tu plaukų riebalavimusi? Pakeiskite šampūną, pasitarkite su plaukų stilistu. Juk pleiskanos ant kostiumo tikrai negražu.

· NAGAI. Jei manikiūras dar neįeina į būtiniausių tavo išrin­

ktojo „grožio procedūrų“ sąrašą, pats laikas pradėti ja naudotis. Primink vaikinui, jog žiedas (ir, žinoma, rankos) bus pastoviai fotografo dėmesio centre. Viskas privalo atrodyti gražiai.

· MAKIAŽAS. Tai minimalus makiažas, skirtas užmaskuoti odos

defektus (spuogelius, įbrėžimus, alergiją), odos tekstūros bei spalvos išlyginimas. Nereikia bijoti profesionalo, kuris tikrai pasirūpins, kad jaunikis neatrodytų kaip vaškinė figūra.

· SPORTAS. Pasitempęs vyras visada madingas. O kad kostiu-

mas puikiai „gulėtų“ – pradėkite sportuoti likus 3–4 mėnesiams iki vestuvių.

· KVEPALAI. Pamirškite agresyvius, aštrius kvapus. Taip pat ir

kelių aromatų maišymas (pvz., dezodorantas ir kvepalai skirtingų kvapų) – tabu.

112 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 113


114 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 115


116 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 117


118 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 119


PATARIMAI

. Kirpejos

patarimai

Kiekviena nuotaka nori savo šventės dieną iš pelenės pavirsti princese. Norint tapti gražia princese neužteks vien tik tai vestuvinės suknelės, reikės ir gražios šukuosenos. Štai keletas patarimų ...

Tekstas: Loreta Gaideikienė Nuotraukos: Maži Stebuklai

120 MISIJA VESTUVĖS 2016


1 KADA REIKĖTŲ PRADĖTI RŪPINTIS SVEIKAIS NUDAŽYTAIS IR PAKIRPTAIS PLAUKAIS? Norint turėt gražią šukuoseną, reiktų pradėti tuo rūpintis likus ne mažiau, laiko kaip mėnuo iki jūsų šventės dienos. Norint turėt gražią šukuoseną, plaukai turi būti sveiki ir lankstūs. Rekomenduoju likus mėnesiui apsilankyti salone pas savo kirpėją. Pasikirpti plaukų galiukus (kad būtų sveiki) ir jei yra būtinybė, atlikti plaukų gaivinimo ritualus. Tai gali būti plaukų atstatymo kaukės, ampulės ar keraterapijos procedūros labai pažeistiems plaukams.

2 KADA REIKĖTŲ DAŽYTI PLAUKUS? Dažyti plaukus reikėtų likus savaitei iki vestuvių (negavus reikiamo rezultato, dar spėsite juos perdažyti). Šaknys dar nebus ataugusios ir spalva jau bus susivienodinus.

2016 MISIJA VESTUVĖS 121


3 KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI JŪSŲ KIRPĖJAI? Likus savaitei, plaukų dažymo metu, galite su kirpėja aptarti šukuosenos viziją. Aš rekomenduoju visuomet atsinešti su savimi suknelės nuotrauką pilnu dydžiu ir portretinę, fotografuotą iš arčiau, kad būtų gerai matoma viršutinė suknelės dalis, nes tai yra labai svarbu kuriant šukuoseną. Kirpėja patars, atsižvelgiant į jūsų norus, veido formą ir suknelės modelį, kokia šukuosena labiausiai tiktų prie bendros visumos.

4 KADA PRADĖTI IEŠKOTI PLAUKŲ MEISTRO/STILISTO? Kiekviena moteris privalo turėti savo kirpėją, ginekologą ir advokatą :) Tačiau, jei jūs dar neturite savo patikimo kirpėjo, tuomet rekomenduoju bent jau prieš pusę metų pradėti ieškoti savo šukuosenos meistro.

5 KAD VEIDRODĖLIS NEIŠGĄSDINTŲ IR JŪSŲ ŠVENTINĖ NUOTAIKA NESUBJURTŲ: Kartais nuotakos išsigąsta, pamačius save veidrodyje, su naująja šukuosena. Šukuosena be makiažo ir suknelės dažniausiai atrodo nuoga. Mielos nuotakos, nesigąsdinkite, kai jums bus padarytas makiažas, apsirengsite savo nuostabią suknelę ir pamatysite bendrą visumą, nustebsite kokios Jūs nepakartojamos.. 122 MISIJA VESTUVĖS 2016


6 KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI BŪSIMAM JAUNIKIUI? Jaunikiai taip pat nori būti gražūs savo šventės dieną. Jiems reikėtų aptarti su savo kirpėju šventinės dienos šukuoseną, likus keliems mėnesiams iki šventės dienos. Jei vyrukas mėgsta labai trumpus plaukus, gali būti, kad kirpėjas patars juos kelis mėnesius paauginti (taip bus lengviau suformuoti gražią šukuoseną). Būsimam jaunikiui rekomenduoju pasidaryti reikiamą kirpimą likus savaitei iki šventės. Plaukai per savaitę įgaus reikiamą formą ir ilgį. Vyrukai, nelaukite paskutinės minutės ir iš anksčiau rezervuokite laiką savo vestuvinei šukuosenai. 2016 MISIJA VESTUVĖS 123


LINKIU VISIEMS ĮSPŪDINGŲ ŠUKUOSENŲ!

2016 MISIJA VESTUVĖS 125


PASIDARYKIME PAČIOS

Dekoratyvus

servetėlių lankstymas Jei vestuvių  puotą nusprendėte ruošti patys, nepamirškite žavingų stalo dekoro elementų, kuriais gali tapti mažos dekoracijos iš gėlių ar vaisių, stilingos žvakidės ir įmantriai susuktos  servetėlės. Formų ir būdų, kaip sulankstyti servetėles yra begalė. Tekstas ir nuotraukos: Jurgita Lukos Photography Idėją padėjo įgyvendinti: Rūta ir Eglė | Svajonių Šventė Vestuvinė spauda: Sugar Letters

126 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 127


Servetėlės – neatskiriama vaišių stalo dekoravimo dalis. Serviravimui gali būti naudojamos tiek lininės, tiek medvilninės, tiek popierinės ar audinio pakaitalo servetėlės. Servetėlės yra įvairių dydžių ir nuo to priklauso jų pritaikymas, mažesnės servetėlės naudojamos pateikiant gėrimus, kavą ar arbatą, didesnės naudojamos pietų ar vakarienės metu. Jos stalui gali suteikti arba elegancijos ir oficialumo, arba spalvingumo ir žaismingumo – priklausomai nuo to, kokias servetėles pasirinksite ir su kokiais stalo akcentais derinsite. Labai svarbu servetėles suderinti su stalo akcentais – staltiese, indais, bendru stalo vaizdu. Jei lankstinys iš servetėlės sudėtingesnis, patartina rinktis ne mažesnes nei 50×50cm servetėlės. Paprastesniems lankstiniams tiks ir mažesnės servetėlės, tačiau nepamirškite, kad didelės visada atrodo gražiau. Šventiškai padengtam stalui naudokite medžiaginės staltiesėlės. Pradinis medžiaginės staltiesėlės dydis  yra 40×40 arba 50×50 cm, kurios sulankstytos dedamos ant lėkštės. Balta lininė ar

128 MISIJA VESTUVĖS 2016

lino ir medvilnės audinio servetėlės visada yra ir išliks elegancijos etalonu. Vestuvių pobūvis priskiriamas formaliam vakarui, nedaugelis gali sau leisti medžiagines servetėles. Tam galima puikiai naudoti ir audinio pakaitalo, bet jų dydis, storis ir tekstūra turi būti tokia pat kaip ir medžiaginių.

KAIP NAUDOTIS SERVETĖLE? Kiekviename restorane rasime servetėlę. Ji dažniausiai pastatoma ar sulankstyta padedama ant lėkštės ar šalia jos. Yra labai daug servetėlės padėjimo ir jos naudojimo galimybių, – griežtų taisyklių čia nėra. Svarbiausia servetėlės  funkcija – praktinis panaudojimas. XVII amžiuje stalo peiliai buvo retenybė. Buvo valgoma rankomis, o riebaluoti pirštai šluostomi į staltiesę. Tuo metu nebuvo ir popierinių servetėlių. Servetėlę tokiu atveju naudoti daug patogiau. Ne tik dėl to, kad staltiesė išlieka švaresnė, bet ir dėl to, kad neišsitepa drabužiai.


2016 MISIJA VESTUVĖS 129


130 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 131


NAUDOJIMOSI SERVETĖLE TAISYKLĖS: 1. Jei jums paduota servetėlė, jūs ja turite naudotis. Nepalikite jos gulėti šalia lėkštės. Ji jums skirta kai norėsite nusivalyti burną ar apsaugoti kelius nuo išsiliejusio gėrimo ar iškritusio maisto. Jei jūs ją paliekate šalia lėkštės vadinasi jūs esate nevala. 2. Palaukite kol vakaro šeimininkas pirmas paims ir išlankstys servetėlę, paskelbus pietų pradžią, tada tą patį galite daryti ir jūs. 3. Jei servetėlė didesnė nei jūsų keliai, sulenkite ją taip, kad ji dengtų tik jūsų kelius. 4. Norint elgtis kultūringai prie stalo reikia atminti, kad mostai turi būti maži, taigi nepradėkite servetėlės demonstratyviai kratyti, kad ji išsilankstytų. Ir kai nusivalote ja burną, nenaudokite servetėlės kaip rankšluosčio kuriuo nusišluostote rytais veidą, tiesiog švelniai bei lengvai juo nusivalykite burną. Moterys dažytas lūpas nusausinti turi atsargiai, kad neišsiterliotų dažais ir nesugadintų savo makiažo.

132 MISIJA VESTUVĖS 2016

5. Nusausinkite lūpas prieš ruošiantis gerti iš taurės, taip išvengiama ant taurės krašto riebalų dėmių, kurios netik prastai atrodo, bet ir sugadina gėrimo skonį. 6. Nelaukite kol bus atneštas maistas, norint išlankstyti servetėlę. Jei jūsų servetėlė vis dar ant stalo, kai atnešamas maistas, padavėjui bus sudėtinga jį jums paduoti. 7. Jei jums reikia trumpam palikti stalą dar nepabaigus valgyti, palikite servetėlę priešingai sulenkimo raukšlei sulenktą ir švaria puse padėkite ant kėdės. Jei jūs jau sotus servetėlę (taip pat švaria puse) padėkite kairėje pusėje šalia lėkštės, Tai galioja ir naudojantis popierinėmis servetėlėmis. Jos taip pat dedamos ne į lėkštę ar po įrankiais, o kairėje pusėje šalia lėkštės. 8. Kur servetėlę padėti? Visą laiką ant kelių. Jokiu būdu ji neužkišama už kelnių ar už apykaklės po smakru.


2016 MISIJA VESTUVĖS 133


Laikas praleistas kartu tampa dar ypatingesnis pridedant smulkių detalių, kurios progą paverčia tobula. Yra labai daug ir įvairių būdų parodyti kitiems, kad jūs vertinate jų laiką praleistą kartu, ir paprasta sulankstyta servetėlė yra puikus pavyzdys. Ji tampa puikia gėle, vėduokle, kišenėle vakaro meniu kortelei ar nuostabi atsiminimo dovanėlė. Šios paprastos smulkmenos pakiliai nuteikia, sukelia maisto anticipaciją bei papildo patirtį. Tulpės lankstymas:

134 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 135


PLANUOJAME VESTUVES

2016  m

vestuvinio dekoro tendencijos Vestuvių dekoras yra ne ką mažiau svarbus vestuvių elementas nei nuotakos ar jaunikio įvaizdis. Pateikiame Jums keletą svarbiausių šventės dekoravimo elementų, kurie padės sukurti gražiausią šventę .

136 MISIJA VESTUVĖS 2016


Straipsnis: Agnė Jocaitytė Dekoras: Vestuvių įkvėpimas Užkandžiai: Užkandžiai Užkandžiai Saldumynai: Vaidos skanėstai Gėlės: Gėlių salonas Šonetė Baldai ir indai: Jūratės salonas 2016 MISIJA VESTUVĖS 137


138 MISIJA VESTUVĖS 2016


SPALVOS

GĖLĖS

Šįmet vestuvių dekore siūloma naudoti natūralias šiltas spalvas: dangaus žyd­rumo mėlyna kartu su pasteline rožine ar lengvai gelsva, skrudinto migdolo rusva drauge su balta, auksine ar tamsesne ruda. Taip pat galite derinti ir švelniai rožinę su šviesiai žydromis, žalsvomis detalėmis. Pasirinkę pistacijų žalumo ar švelniai violetinę spalvą tikrai neprašausite pro šalį. Tiems, kam šios spalvos atrodo per blankios, siūloma rinktis iš titano pilkos, kuri puikiai dera su rožiniais ir baltais atspalviais, mėlynos, turkio spalvą derinti su balta arba persikine. Na, o ekstravagantiškoms ir drąsioms asmenybėms siūloma naudoti Marsala vyno spalvą. Marsala vynas – rudai raudonos spalvos. Ši spalva jau užkariavo daugybės užsienio žvaigždių širdis!

Gėlės – itin svarbi dekoro detalė. Gėlėmis siūloma puošti ne tik stalus, bet ir sukurti fotosieną, prie kurios galėtų fotografuotis šventės svečiai, bei, žinoma, patys jaunavedžiai. Šįmet vyraus persikinės bei rožinės spalvos bijūnai, hortenzijos, hiacintai, orchidėjos bei, neįprastų spalvų rožės. Nuotakos, kurios nori sutaupyti, o galbūt tiesiog save artimai sieja su gamta, turėtų nebijoti rinktis lauko gėles, o norinčios atrodyti itin stilingai, turėtų derinti ryškiaspalves lauko gėles kartu su su sodo krūmų ar medžių šakelėmis. Dar viena naujovė – kabančios gėlių kompozicijos. Joms gali būti naudojami tiek vijokliai, lauko gelės,tulpės, tiek kalijos, orchidėjų žiedai ar kitos prabangios gėlės. Viskas priklauso nuo to, kokį stilių siekiate sukurti ir kokioje aplinkoje planuojate savo šventę.

2016 MISIJA VESTUVĖS 139


140 MISIJA VESTUVĖS 2016


DEKORACIJOS

DESERTAI Dauguma žmonių “valgo akimis”, tad labai svarbu yra saldųjį pateikti skoningai. Desertai itin dažnai patiekiami įvairiuose stikliniuose indeliuose, buteliukuose ar taurėse, mažomis porcijomis, kad būtų galima visko po truputį paragauti. Vis dažniau švetėse saldusis stalas daromas vienos spalvos, pvz.: rožinės. Rožinis tortas, keksiukai, ledinukai, macarons’ai. Antroji saldaus stalo tencencija – tam tikros šalies virtuvė, pvz.: svečiams patiekiama tik Prancūzijoje populiarūs saldumynai – prancūziški pyragėliai “Canneles”, Creme Brulee desertas, ar macarons saldėsiai. Kaip reikėtų pateikti saldųjį stalą? Daugeliui suprantama, jog saldusis stalas turi būti padengtas atskirai, gerai matomoje vietoje. Saldaus stalo nereikėtų perkrauti desertais, geriau mažiau bet kokybiškiau! Naudokite savo šventės tematiką atitinkančius indus: stikliniai indai puikiai tinka šventei gamtoje, porcelianiniai, krištoliniai indai padės sukurti prabangos įspūdį. SVARBU! Nepamirškite atsižvelgti į oro sąlygas, juk nenorite kad gražuolis tortas sugestų visą dieną laikomas saulės šviesoje.

Reikėtų nepamiršti ir saldaus stalo dekoracijų. Tam galima pasirinkti elektrines girliandas ir jas išraizgyti virš saldaus stalo, taip pat yra naudojamos kreidinės lentelės, kurios yra itin patogios desertų pavadinimams užrašyti, kai yra patiekiami mažai kam žinomi desertai. Saldaus stalo dekoravimui dažnai naudojami žibintai, pakabinami šviestuvai, senovinės knygos ar mediniai padėkliukai, kurie padeda sukurti romantišką atmosferą. Nepamirškite gėlių! Nebūtina ant stalo dėti didelių puokščių, užteks ir keletos žiedų, kurie dar labiau padidins romantiškos atsmoferos jausmą! SVARBU! Internete gausu įvairių šventės dekoravimo idėjų, tad labai svarbu atsirinkti tik tas, kurios tinka Jūsų šventės stiliui, vietai, temai ! Atminkite, visuomet geriau mažiau, bet kokybiškiau !

2016 MISIJA VESTUVĖS 141


MADA IR GROŽIS

Vpagalestuvinės suknelės Paryžiaus aukštąją madą 2016 metų vestuvinių suknelių įkvėpimo pasidairykime iš šiais metais vykusios Paryžiaus aukštosios mados savaitės.

Paruošė: Jurgita Lukos Parengta pagal: Instyle, Vogue, Brides Nuotraukos: Indigital Images

142 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 143


Aukštosios mados savaitėje buvo pristatytos pritrenkiamos, bei žadą atimančios suknelės. Suknelės ne tik skanūs saldainiukai akims, bet ir įkvėpimas būsimosios nuotakoms. Ir net kai kuriais atvejais, suknelės ir yra skirtos nuotakoms. Kai kuriais atvejais jie iš tikrųjų skirtas nuotaka. Tradiciškai couture nuotakos užbaigia dizainerių pasirodymus. Karl Lagerfeld yra vienas iš dizainerių kuris vis dar tęsia šią tradiciją. Jo Chanel Haute Couture 2016 pavasaris šou užbaigė modelis su nuostabios tekstūruotos gėlių sunkele bei priderintu bliuzonu bei šleifu. Zuhair Murad yra dar vienas dizaineris, kuris tiki, kad couture nuotaka. Jis uždarė šou su įspūdinga balta nėriniuota suknele, apnuogindamas pečius, bei labai išpūstu sijonu. Kiti dizaineriai, kaip kad Giambattista Valli ar Donatella Versace, neturėjo nuotakų, bet jų balti kūriniai sako ką kitą, ir galima puikiai pritaikyti nuotakoms. Reikia vaizdinių įrodymų? Pasigrožėkite aukštosios mados savaitės vestuvinėmis suknelėmis (arba suknelėmis kurios lengvai gali į jas pretenduoti).

Alexis Mabille Couture

Jaunatvišką nuotaką puošia kaspinais bei raukiniais.

144 MISIJA VESTUVĖS 2016


Atelier Versace

Gilūs skeltukai bei iškirpimai puikiai tinka seksualiai nuotakai. 2016 MISIJA VESTUVĖS 145


Schiaparelli Couture

Nuotaka renkasi ekscentriškumą. Baltų siūlų siuvinėjimus ir žaismingus, spalvotus švarkelius.

146 MISIJA VESTUVĖS 2016


Zuhair Murad Couture

Vengia tradicijų korsetais paryškindamas liemenį, pritaikydamas elegantiškas kelnes, žeme besivelkančius apsiaustus, sukneles su ilgais šleifais.

2016 MISIJA VESTUVĖS 147


Giambattista Valli Haute couture

Tobulas modernios princesės įvaizdis. Puošni viršutinė dalis, bei daugiasluoksnis, pūstas tiulio sijonas. Arba trumputė minimalistinė suknelė.

148 MISIJA VESTUVĖS 2016


Valentino Haute couture

Takūs siluetai, gilios iškirptės puikiai tinka laisvoms, nevaržomoms, bohemiškoms nuotakoms.

2016 MISIJA VESTUVĖS 149


Elie Saab Haute couture

Suknelės dramatiškos, gausiai siuvinėtos, pastelinių spalvų. Jei nuotakai nepatinka veliumas, galima pritaikyti ir šalį.

150 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 151


152 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 153


154 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 155


156 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 157


158 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 159


MADA IR GROŽIS

2016m. nuotakos įvaizdžio tendencijos Planuojant vestuves, kiekvienai nuotakai kyla gausybė klausimų: Kokį įvaizdį pasirinkti? Kaip palikti neišdildomą įspūdį ir sukurti nepamirštamą šventę svečiams? Į visus svarbiausius klausimus straipsnyje atsakys savo sričių profesionalai.

Tekstas: vizažo specialistė Emilija; Vestuvinių suknelių „Birutės salonas“ vadovė Birutė Milienė; Plaukų stilistas technikas Vitoldas Ščiupakovas; Svetingumo komplekso „Monte Pacis“ atstovas Nuotraukos: Giedra fotografija Modeliai: Karolina Sodeikaitė Dominyka Albertavičiūtė

160 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 161


VIZAŽISTĖ EMILIJA EMIMAKEUP.LT

Pastaruosius metus makiažo tendencijos vis labiau krypsta į natūralumą. Prieš kelis metus prasidėjusi natūralios formos vešlių antakių mada, pamažu perėjo ir į skaisčios sveikai švytinčios odos tendencijas. Vis populiaresnis tampa natūralistinis įvaizdis ir pastelinės žemės spalvos. Nuotakos makiažas turėtų būti švelnus, lengvai paryškinantis gražiausius bruožus ir vos ryškesnis už kasdieninį įvaizdį. Makiaže svarbiausiu akcentu išliks išpuoselėta, skaisti oda, tad kuriam laikui reikėtų pamiršti bronzantus ir dirbtinio įdegio kremus, bei stipriai išmodeliuotą veidą. Nors pastaruoju metu akių makiaže dominavo pastelinės,

162 MISIJA VESTUVĖS 2016

neut­ralių žemės tonų spalvos, į madą vėl grįžta blizgios švytinčios spalvos, tačiau nuotakai derėtų vengti perlamutro. O vadinamąjam Pin Up stiliui būdingą ryškų juodą kontūrą galėtų keisti vandens atspalviai, ar išsklaidytas neutralių žemės spalvų kontūras. Juodas retro kontūras bus tinkamas tik tuo atvejų, jei derės prie vestuvių stilistikos ir nuotakos įvaizdžio. Natūralistiniam įvaizdžiui sustiprinti vis plačiau naudojamas rudas ar rudai juodas, nebe juodas blakstienų tušas. Taip pat galima pasitelkti baklažanų ar rusvai žal­s­vo atspalvio blakstienų tušus. Prie šviesaus akių makiažo visuomet puikiai dera ryškios lūpos, tad drąsioms nuotakoms siūloma


2016 MISIJA VESTUVĖS 163


išbandyti klasikinės raudonos, gilios burgundiško vyno ar prisirpusių uogų spalvas. Antakių spalva turėtų būti artima plaukų spalvai, tonu šviesesnė ar tamsesnė. Reikėtų pamiršti aštriu kampu prasidedančius ryškius, tarsi nupieštus antakius, tamsiausia turėtų būti aukščiausia antakio vieta. Apibendrinant visas mados tendencijas svarbiausia, kad nuotaka su makiažu jaustųsi patogiai. Jog jis atitiktų bendrą vestuvių stilistiką, papildytų nuotakos įvaizdį ir suteiktų pasitikėjimo savimi. Norisi palinkėti, kad visos nuotakos savo vestuvių dieną tiesiog spindėtų!

164 MISIJA VESTUVĖS 2016


BIRUTĖ MILIENĖ „BIRUTĖS SALONAS“

Nuotakų suknelių mados kardinaliau keičiasi kas dešimtmetį. Jo eigoje kinta įvairios detalės, medžiagos, raštai. Po mažu lengvos plazdančios suknelės vėl užleis vietą, klasikinio stiliaus suknelėms, uždaresnėmis nugaromis ir pečiais. Tačiau visuomet svarbu ne vaikytis mados, tačiau išsirinkti Jūsų charakterį atspindintį drabužį. Jei esate apsisprendusi kokio suknelės modelio norėtumėte, tuomet drąsiai nuomos salono duris galite praverti ir viena. „Birutės salone“ Kaune, dirbantis profesionalus personalas, patars ir padės išsirinkti labiausiai Jums tinkančią pasirinkto modelio suknelę. Bet jei dvejojate dėl suknelės modelio ar vienai keliauti tiesiog nedrąsu, tuomet į pagalbą kvieskite mamą, seserį arba draugę. Atmin-

kite, jog Jus lydintis asmuo turėtų būti žmogus turintis panašų į jūsiškį, stiliaus ir grožio supratimą. Artimiausi žmonės kurie Jus pažįsta geriausiai, padės išsirinkit būtent Jums labiausiai tinkantį, o ne jiems gražiausiai atrodantį modelį. Renkantis suknelę reikia atsižvelgti į savo figūros tipą ir įsiklausyti į šios srities profesionalų patarimus. Tinkamo dydžio ir stiliaus suknelė Jums leis jaustis patogiai. Su ta vienintele suknele nuotaka tarsi pasikeičia: keičiasi balso tembras, veido išraiška. Išsirinkus sau tinkamiausią ir labiausiai patinkančią suknelę tuoktuvių dieną jausitės pačia gražiausia: būsite pasitempusi, laiminga ir švytinti. Spalvinė suknelių gama labai plati, nuotakos gali rinktis ne tik sniego ar pieno baltumo, bet ir šampanines sukneles. Vyrų apranga, klasikinis smokingas, pusfrakis, frakas, kostiumas puošiami fantazija ar tinkamu kaklaraiščiu. Vyro marškiniai turi spalviškai derėti prie nuotakos suknelės. Ir nors pastaruoju metu labai populiaru išskirti vieną ar kelias vyraujančias vestuvių spalvas, nederėtų nuotakos ir jaunikio aprangos derinti prie salės ar automobilių dekoro. Pasirinktą dekoro koloritą gali atspindėti pamergių suknelės. Nuotakai ir jaunikiui labiausiai dera klasikinės šimtmetį nekintančios spalvos.

2016 MISIJA VESTUVĖS 165


Dažniausiai nuotakos suknelės ieško stebėdamos nuotraukas, tad „Birutės salone“ visuomet leidžiama ir patariama matuojantis sukneles, nusifotografuoti – pasižiūrėti, kaip ji atrodys nuotraukoje. Tačiau išsirinkus savąją suknelę patariama nuotraukos nebesaugoti, nes kasdienės nuotraukos peržiūros iš Jūsų atims malonumą jaustis ypatinga svarbiausiąją dieną ir įneš begale dvejonių ar tai tikrai geriausias pasirinkimas. Taip pat šio salono darbuotojai niekados be Jūsų leidimo ir žinios niekam neatskleis Jūsų pasirinkimo ir neparodys Jūsų išsirinktos suknelės ir aksesuarų. Nors išsirinkus suknelę, norisi džiaugtis ir skrajojant padebesiais džiugesiu dalintis su aplinkiniais, vis dėl to nederėtų aptarinėti ar dalintis suknelės nuotraukomis. Dažnas žmogus turėdamas savitą grožio supratimą, pirmiausia primes savo nuomonę, kuri gali Jus nuvilti. O ir visuomet turėkite mažų paslapčių ir neatskleiskite visų staigmenų, kurios laukia svečių.

166 MISIJA VESTUVĖS 2016


VITOLDO ŠČIUPAKOVO PATARIMAI

Jau kaip ketvirti metai vyrauja natūralumu trykštančios tendencijos. Tiek drabužiuose, tiek plaukuose dominuoja natūralumas, lengvumas, aiškios formos, tikslus siluetas. Pūstos suknelės, aukštos ar net plačios šukuosenos, daug karoliukų ir akį traukiančiios blizgios karūnėlės – praeitis. Dabar moterims reikėtų akcentuoti savyje liemens grožį ir nuostabius veido bruožus. Šlapio lako garbanos ar viena jų krentanti ant šono – įvaizdžio akcentai, kurių nebereikėtų rinktis. Šiuo metu daug jaunųjų pageidauja didelių, besiplaikstančių, palaidų garbanų. Reiktų nepamirš-

ti, kad jos laikosi gražios kelias valandas ir to laiko gali nepakakti sudalyvauti pagrindinėse šventinės dienos ceremonijose ir fotosesijoje. Rekomenduočiau rinktis labiau ar dalinai suimtas, bet lengvas šukuosenas. Tos dalys, kurios suimtos, išliks visą laiką gražios ir bus atsvara palaidiems plaukams. Vis dar aktuali nuometo pasirinkimo diskusija. Reikėtų prisiminti tikrasias jo tradicijas. Įsivaizduokite nuotaką, žengiančią į Dievo namus, įsikibusią į tėčio parankę. Visų dėmesys sukaustytas į paslaptingąją nuotaką, kurios veidą dengia nuometas ir kurios šukuosenos bei makiažo grožį atskleidžia sužadėtinis, tą nuometą pakeldamas. Ši sumodeliuota situacija, jums gali padėti apsispręsti, ar norite rinktis nuometą, ar ne. Šioje fotosesijoje norėjau atskleisti lengvų šukuosenų grožį. Jos yra puikiai tinkamos vestuvėms ir tiek atrodys natūraliai įspūdingai nuotraukose, tiek bus įvertintos aplinkinių. Norint sukurti tobulą grožį, tarpusavyje turi derėti makiažas, suknelė, šukuosena, puokštė, teisingai priderinti aksesuarai. Patarimas būtų: gerai išsirinkiti patikimus specialistus, kurie jums tai patartų!

2016 MISIJA VESTUVĖS 167


SVETINGUMO KOMPLEKSAS „MONTE PACIS“ Norintiems švęsti savo vestuves (o ne vykdyti organizacinius darbus) ir išsaugoti savo bei svečių prisiminimuose šią dieną kaip tikrai ypatingą, jaudinančią ir gražią šventę, kviečiame apgalvoti esminius klausimus iš anksto. - Šventės vieta ir aplinka. Ji šventei gali suteikti jaukumo, šventiškumo, išskirtinumo, aplinka atsispindi ir įamžintose vestuvių nuotraukose. - Maistas. Geri gastronominiai potyriai vestuvių šventėje itin svarbūs. - Personalas. Ypatingą dieną norisi ir jaustis ypatingai, tad profesionalus ir paslaugus aptarnavimas taip pat labai svarbus. - Nakvynė – tiek jaunavedžių, tiek svečių. Rekomenduojame apsvarstyti šį klausimą iš anksto, nes artimųjų nakvynė po vienu stogu suteikia progą pratęsti šventę skaniai, šventiškai ir pakiliai pusryčiaujant. Unikalioje vietoje – Pažaislio vienuolyne – įkurtame svetingumo komplekse MONTE PACIS susijungia brandi baroko dvasia ir modernus patogumas, vienuolyno didybė, natūralus gamtos grožis, itin kokybiškas maistas bei gėrimai ir personalas, keliantis sau aukščiausius reikalavimus. MONTE PACYJE gali būti įgyvendinti įvairūs, originalūs reiklių ir išradingų svečių pageidavimai.

168 MISIJA VESTUVĖS 2016

Pastaruoju metu vis labiau populiarėjant išvažiuojamosioms vedybų ceremonijoms, svetingumo komplekso MONTE PACIS unikalios erdvės sukuria nepamirštamus įspūdžius. Mūsų partneriai gali pasirūpinti ceremonijos vietos puošyba, gyvai atliekama muzika, mes – elegantiškomis vaišėmis. Beveik 100 metrų ilgio Liepų alėja ateinanti nuotaka arba jaunieji sujaudina visus šventės dalyvius. Didingai sakrali aplinka, gamtos grožis bei tvyranti vienuolyno ramybė suteikia ceremonijai solidumo ir iškilmingumo. Po įvykių ir įspūdžių kupinos dienos, tikrai būsite išalkę. Todėl pagal Jūsų pageidavimus Jums patieksime elegantišką, iškilmingą banketinę vakarienę arba laisvo stiliaus romantišką furšetą, iškilmingoje, autentiškomis freskomis ir paveikslais dekoruotoje salėje arba lauke, po sietynais išpuoštomis liepomis – kai galimybių daug, telieka jas suderinti su norais. Elegantiška, solidi ir graži stalo serviruotė, estetiškas maisto patiekimas lėkštėse, prie kiekvieno patiekalo priderintas vynas, galimybė kiekvienam svečiui patiekti jam tinkantį patiekalą (atsižvelgiant į pageidavimus bei alergijas), individualus dėmesys bei aptarnavimas, paliks neišdildomą įspūdį.


2016 MISIJA VESTUVĖS 169


170 MISIJA VESTUVĖS 2016


Profesionalus MONTE PACIS virtuvės šefas Ernestas Viršilas kiekvieną patiekalą kurs būtent Jūsų šventei, pageidaujantiems vyną prie kiekvieno patiekalo parinks somelje Indra Ramanauskienė. Tuoktuvių dieną svarbi yra kiekviena detalė, ne išimtis ir nak­ vynė, kuri turi būti ne tik kokybiška, bet ir romantiška. Jaunieji, išvydę vardinius MONTE PACIS kambarius, dažniausiai neatsispiria galimybei praleisti naktį svetingumo komplekse. Žinoma, nepamiršdami ir savo svečių. Tokiu atveju pusryčių metu jaunavedžiai ir jų svečiai pasveikinami

putojančiu vynu. O pusryčių meniu bei patiekimo stilius vėl gi – užsakovų pageidavimų išpildymas: nuo improvizuotos romantiškos iškylos ant pievos, iki iškilmingai tiekiamo prašmatnaus šampano ir išskirtinių patiekalų. O gal Jūs pageidausite pratęsti šventę kitoje vietoje – mes galime išlydėti Jus su paruoštomis vaišėmis arba nuvykti į Jūsų nurodytą vietą ir pasitikti su pilnai išpildytu kitokiu šventės formatu. Išskirtinė aplinka, profesionalumas, nuoširdžios pastangos, individualus požiūris ir dialogas su užsakovais leidžia išsipildyti svajonėms...

2016 MISIJA VESTUVĖS 171


ĮKVĖPIMAS

172 MISIJA VESTUVĖS 2016


Reveransas meilei Norint įgyvendinti seniai galvoje atsiradusias idėjas, nebūtina laukti jaunųjų poros, norinčios ir galinčios ją realizuoti. Svarbu rasti tinkamus žmones, kurie dirba vieno tikslo link ir myli vestuves! Ankstyvą pavasarį, kai dar obelys žydėjo, tokius žmones subūrėme įgyvendinti labai švelnią ir šviesią fotosesiją – REVERANSAS MEILEI.

Tekstas: Eglė/20dienų Nuotraukos: Maži stebuklai Modelis: Stefanija Nosovaitė MUA: Aida Kuršienė Dekoras: „20 dienų“ Vieta: Infinity Loft Vestuvinės suknelės: „InŽi“ mados galerija Gėlės: Linažiedis Antikvariniai baldai: Šapokliak salonas Tortas: www.giraiciokepykla.lt Kiti saldumynai: „Vaidos skanėstai“

2016 MISIJA VESTUVĖS 173


Dažnai mūsų nuotakoms kyla klausimas, kokią erdvę pasirinkti pasiruošimui. Kur kviestis visažistę? Ar skubėti į grožio saloną, ar kviestis į namus? O suknelė? Kur ją galės gražiai nufotografuoti? Jaunosios vaikystės kambaryje? Bet namuose 15 metų nedarytas remontas, ir kiliminė danga netinka prie užuolaidų! Nesijuokit. Tokios mintys užpuola beveik visas nuotakas likus porai savaičių iki vestuvių dienos. Jei jums svarbus rytas namuose – neatsisakykite šios minties. Išgerkite rytinę kavą su šeima. Pavedžiokite šunį savo vaikystės kieme. Ramiai ruoškitės savo dienai.

174 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 175


176 MISIJA VESTUVĖS 2016


Tačiau, jei norite šiek tiek nestandartinio pasiruošimo, išdrįskite paieškoti alternatyvų namams ar viešbučiui. Mes tokią radome. Šokių loftas! Tobulo apšvietimo ir erdvių variantas fotosesijai suteikė ypatingą atmosferą (nepaisant to, kad antikvarinius baldus teko nešti LABAI stačiais laiptais ir ne į pirmąjį aukštą....). 2016 MISIJA VESTUVĖS 177


178 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 179


Stilizuotų, teminių fotosesijų tikslas dažnai būna ne tik reklaminis (kai keli paslaugų tiekėjai suvienija savo paslaugas/produktus vardan gražių nuotraukų) bet ir pasakojantis šiolaikiškas tendencijas, spalvas, formas, struktūras. Šios fotosesijos įkvėpimas prasidėjo nuo švelnių puansetijų gėlių žiedų, o greta pradėjo dėliotis švelnūs rožiniai atspalviai, prigesinta žaluma, plunksnos purumas, morengo trapumas ir balerinos lengvumas. Rožinė spalva ypač dažnai sutinkama vestuvių dekoro paletėje ir turi tikrai daugiau nei 50 atspalvių! Visus šiuos atspalvius ir mūsų vizijas gėlių žieduose sudėliojo gėlių salonas “Linažiadis”. Įgyvendinom net ir paskutine mados tendencija tapusio tapyto torto idėją. Taip, tikrai tokio grožio tortas gali puošti jūsų šventės desertinį stalą, ir nereikės auksarankių kepėjų ieškoti už jūrų marių. Jie čia pat – Marijampolėje

180 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 181


182 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 183


184 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 185


186 MISIJA VESTUVĖS 2016


Vientisumas, lydintis jūsų šventę nuo kvietimo iki uogos ant keksiuko spalvos, sudaro mozaiką kuri yra pačios svarbiausios jūsų gyvenime dienos dalis. Mums šią mozaiką pasisekę sudėlioti, o jums?

2016 MISIJA VESTUVĖS 187


PATARIMAI

Renkuosi

vestuvinę suknelę Išsirinkti vestuvinę suknelę būsimoms nuotakoms yra vienas svarbiausių uždavinių. Keletas patarimų, į ką reiktų atkreiptį dėmesį, kad nesuklystume ir pasirinktume teisingai:

Tekstas ir nuotraukos: Maži stebuklai

188 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 189


VIETA, LAIKAS IR SEZONAS Žinant ceremonijos bei šventės vietą, metų laiką yra daug lengviau nuspręsti ir išsirinkti tai, kas jums tiks labiausiai. Ar jūsų ceremonija bus ant jūros kranto? O gal tuoksitės ir įžadus duosite bažnyčioje? Vakarinė dalis su svečiais bus sodyboje ant ežero kranto, o gal jūsų svečiai rinksis į dvarą? Aš siūlau pasidaryti mini planą susirašyti kiek įmanoma daugiau detalių apie savo šventės viziją. Tarkime, labai daug medžiagų tinka bet kuriam metų laikui, bet kai kurios, kaip linas ar organza, labiau tinka šiltajam sezonui, tuo tarpu sunkesnės medžiagos – velvetas, brokatas, tafta - šaltajam metų laikui.

NORAI IR REALYBĖ Labai dažnai mūsų norai realybėje virsta į kai ką kitokio. Labai šaunu, jei renkantis vestuvinę suknelę, žiūrinėjate įvairiausius variantus, atsispausdinate modelių pavyzdžius ir atsinešate į suknelių saloną. Tai jūsų kelio pradžia ir tai padeda suvokti kokios suknelės jūs norite. Renkantis pravartu peržiūrėti kas jums patinka. Kokio stiliaus suknelę norėtumėt vilkėti? Ar jums patinka elegantiška, lengva, plazdanti suknelė, o gal rinktumėtės puošnią, princesės tipo? Mėgstate klostes, nėrinius? Ar norite su rankovėmis ar be jų? Ką galvojate apie nuometą ir kitus aksesuarus?

190 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 191


192 MISIJA VESTUVĖS 2016


Puiku, jei jūsų vaizduotė jūsų neapgavo ir jums idealiai tinka tai, apie ką svajojote. Tačiau, būna ir taip, kad mūsų norai ir vizijos skiriasi nuo to, ką pamatome veidrodyje. Kalbu iš savos patirties. Renkantis savo vestuvių suknelę buvau įsitikinus, kad man aukštai, be galo lieknai merginai tiks ilga, prie kūno prigludusi suknelė. Išvydus save veidrodyje teko nusivilti. Mano vizija subliuško. Priešinausi balinio tipo suknelėms, tačiau, kad ir kaip keista, kuo salono darbuotojos rengė mane daugiau pasijonių, tuo gražiau ryškėjo liemuo ir kiti figūros privalumai, bei slėpėsi trūkumai. Žinoma, dabar pasirinkimas didesnis nei buvo tuomet, bet labai džiaugiuosi, jog nebuvau užsispyrusi ir pasimatavau kitą suknelę. Savo sprendimo nesigailiu ir šiandieną.

2016 MISIJA VESTUVĖS 193


194 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 195


NUOTRAUKOS Mes esame pačios griežčiausios kritikės sau, ypač kai kalba pasisuka apie nuotraukas. Keletas patarimų: Suknelė turi būti patogi, nevaržyti judesių. Jei jausitės patogiai, būsite atsipalaidavusi, tuomet ir nuotraukose atrodysite puikiai. Vestuvinė suknelė kuria atmosferą. Suknelės kartais įpareigoja renkantis fotosesijos vietą. Taigi, jei save įsivaizduojate bėgiojant paplūdimiu ar pieva basomis, turėtumėte apie tai pagalvoti dar prieš užsivelkant suknelę. Aš sunkiai įsivaizduoju nuotaką prabangia suknele cirko arenoje. O jūs? Pažiūrėkite kaip suknelės medžiaga atrodo nuotraukose. Labai dažnai, suknelės, pasiūtos iš satino, šilko ar taftos atrodo puikiai ant moters kūno, bet nuotraukose, krentant šviesai ant šios medžiagos, jos gali atrodyti per daug blizgios. Visos žinome, jog nuotraukos yra tai, kas liks visam laikui. Pagaliau, pažiūrėkite kaip atrodo jūsų kūnas nuotraukose. Liemuo viena gražiausių, moteriškiausių kūno vietų. Gražu, jei jis pabrėžtas, bet nesuveržtas tiek, jog trukdo kvėpuoti. Jei jums patinka jūsų rankos, ilgos kojos, krūtinė, nugara ar kokia kita kūno vieta, parodykite ją, bei maskuokite tai, kuo nesižavite. Nepamirškite ir savo partnerio. Beje, kalbant apie juos...

196 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 197


JAUNIKIS Renkantis suknelę visi klausinėja „Kokio stiliaus suknelės ieškote?“ Bet ar jūs kada pagalvojote ir paklausėte savo būsimo vyro kas jam patinka, kokia Jūs jam gražiausia? Jums patinka nėriniai, bet jam tai neatrodo gražu. Jūs norite pūstos, karališkos suknelės, bet jam jūs gražiausia elegantiška, lengvai krentančia suknele? Ką gi, panašu, kad yra apie ką pagalvoti. Jei neklaustumėte savo antrosios pusės, žingsniuotumėte patenkinta link altoriaus, jūsų draugės aikčiotų iš nuostabos, bet daug svarbiau, kad jūs patiktumėte ne draugėms, o savo išrinktajam. Jūsų mylimasis, be abejonės, Jus myli ir pasakys bet kokiu atveju, jog jūs esate jam pati gražiausia, nepaisant nieko. Bet, prisiminkite, jis yra tas žmogus dėl kurio jūs šią dieną puošiatės! Galite pasirinkti nėrinius arba prabangų blizgų audinį, galite pasirinkti tai, ar laisvai jaustis savo suknelėje, ar vos kvėpuoti. Visa tai bus tik jūsų ir jums šventės dieną, ir žinoma, jūs atrodysite nepriekaištingai, juk Jūs – nuotaka! Bet galiausiai nepamirškite, kad tai yra kur kas aukščiau nei mada. Ir dar daugiau, tai ne etiketė! Visa tai yra meilė ir diena, kuri skirta jūsų jausmams.

Puoškitės, būkite gražios ir laimingos!

198 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 199


200 MISIJA VESTUVĖS 2016


2016 MISIJA VESTUVĖS 201

Misija vestuves 2016  
Misija vestuves 2016  

Elektroninis žurnalas "Misija Vestuvės" jauniesiems.

Advertisement