Page 1

Misija

vestuves

2014 PAVASARIS


Buk pirma sužinanti naujienas!

Draugaukime ir kurkime

kartu!

2

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Mieli skaitytojai, Pavasaris - tai toks nuostabus metas, kai jautiesi visuomet šiek tiek pakylėtas virš žemės. Šelmiškas vėjelis, patogiai įsitaisęs mūsų mintyse ir širdies kertelėse, kviečia pirmajam šokiui. Jausmai visuomet stipriau įsuka į verpetus ir mes vis dažniau pagauname save besidžiaugiant kiekviena saulėta diena ir mylimo žmogaus žvilgsniu. Šypsomės ir grožimės nepaklusniais žiedlapiais, kurie čia leidžias lėtai, čia tyliai sukas ore it nepaklusnios snaigės. Ir širdys ima lėtai siūbuoti šokio ritmu... Žingsnių aidas ilgam įstringa šilto vakaro šešėliuose ir taip norisi ištarti kiekvienam: „Stabtelk akimirkai. Įsiklausyk. Nešiokis širdyje. Brangink.“ Su bundančia gamta, kvepiančia gaiviu pavasario lietumi į jūsų rankas atkeliaujame mes. Misija Vestuvės – tai pirmas didelis mūsų komandos bendras darbas. Mūsų tikslas – atskleisti, kokia elegantiška ir nepaprasta gali būti Jūsų diena. Planuoti ir ruoštis šventei yra taip pat smagu, kaip ir džiaugtis ja su artimaisias. Drąsiai svajokite, atraskite ir kurkite kartu su mumis! Smagaus šventės planavimo ir svaigaus skrydžio Jūsų dieną!

Redakcija 2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 3


10

96

64

4

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Turinys

90

Nuotaka Nuotakai INTERVIU SU NUOTAKA DALIA 10 VIRŠELIO ISTORIJA PAVASARINĖ JAUNOSIOS FOTOSESIJA

25

UŽ KADRO KITOJ KADRO PUSĖJ - INTERVIU SU FOTOGRAFE GERDA

32

O MES DARĖM TAIP...

MŪSŲ MEILĖS ISTORIJA / LOVE STORY 48 VESTUVĖS UŽSIENYJE 64

154

MADA IR GROŽIS

LEVANDER JAUNOSIOS PAPUOŠALAI 80 VESTUVINIO MAKIAŽO TENDENCIJOS 2014 90 TAVO VIENINTELĖ VESTUVIŲ SUKNELĖ 96

PATARIMAI

VESTUVIŲ TENDENCIJOS 2014 110 KUR FOTOGRAFUOTIS? VILNIUS 130 VESTUVINĖ FOTOSESIJA. MUMS AR MŪSŲ SVEČIAMS?

SVEČIUOSE PAS... PINJATA - ILGAI IR LAIMINGAI PRASIDEDA ČIA

140

154

PASIDARYKIME PAČIOS LELIALANKIS - GĖLĖS PLAUKUOSE 188 planuojam vestuves MĖNESINIS PLANAS PAGALBININKAS

194

140

188

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 5


Redakcija JURGITA

www.jurgitalukos.com Gyvenau Jungtinėse Amerikos Valstijose net aštuonerius metus. Ten susidomėjau fotografija. Persikėlus gyventi į Kolorado valstiją susipažinau su nuostabia fotografų grupe, kurie mane įkvėpė fotografuoti net tik nuostabią Amerikos gamtą, bet taip pat ir žmones. Norėdama iš arčiau susipažinti su vestuvių fotografija, pradėjau dirbti antra fotografe. 2013 pavasarį nusprendžiau grįžti į Lietuvą. Tikiuosi savo įgytas žinias bei patirtį pritaikyti fotografuojant vestuves ir Lietuvoje ar Europoje.

DIANA

www.dianazak.com Esu mama, žmona, dukra, draugė, pažįstama, o taip pat … ir fotografė. Atradau savyje norą fotografuoti kai gimė pirmasis sūnus. O tada ratas užsisuko, aš įsitraukiau į šią veiklą taip stipriai, kad pomėgis virto darbu. Darbu - kurį aš labai myliu. Dabar prisijungiau prie šios šaunios komandos, ir bandom kurti žurnalą visos kartu. Mano gyvenimo credo - Žmogus yra laimingas tiek, kiek pats tokiu nori būti.

SONATA

www.sonatagalin.com Žavėjausi fotografija nuo pat vaikystės. Kiekvienas prisilietimas prie fotografijų albumų ar atskirų nuotraukų skverbdavosi į pačią giliausią mano sielos kertelę. Nors baigusi mokyklą pasirinkau kitą profesiją bei kurį laiką dirbau pagal specialybę, tačiau netrukus supratau, kad neįsivaizduoju savęs be fotografijos. Šiandien esu laiminga, nes fotografuoju, svajoju, myliu.

RAIMONDA

www.fotozemele.lt Kartais man atrodo, kad sukuosi idėjų ir darbų rate kaip voverė. O kai mane aplanko įkvėpimas, tada namai pakvimpa pyragu, skrynelėje atsiranda naujai pagamintas papuošalas ar gimsta kažkieno portretas. Niekad nemokėjau sėdėti be darbo - taip ir norisi pasinerti į naujus projektus ir kurti grožį sau, savo mylimai šeimai, draugams ar dar nepažįstamiems žmonėms.

6

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Redakcija GERDA

www.mazistebuklai.lt Fotografija man - tai prisiminimų skrynelė. Ją atvėrus pabyra laikas, juokas, džiaugsmo ašaros, pirmi basų kojyčių žingsneliai, švelnių mamos rankų prisilietimai, įsimylėjusių akių žvilgsniai, lengvi ir pašėlę kaip vasaros vėjas bučiniai, ankstyvi rytai, kvepiantys kava, dviejų virpančių sielų draugystė. Gražiausios, brangiausios akimirkos patogiai įsitaiso mūsų širdies kertelėse ir primena mums apie mažus stebuklus, kai juos primirštame.

RŪTA

www.rutarylaite.lt Vestuvių virusu užsikrėčiau prieš šešerius metus, fotografuodama pirmąsias vestuves. Nuo tada tiesiog gyvenu jomis, nesvarbu kur jos vyktų - Lietuvoje ar užsienyje, būtų didelės ar mažos, kuklios ar prabangios. Tikrai žinau, kad geriausiai jaučiuosi fotografuodama žmonių gyvenimą.

IEVA

www.creativevision.eu Fotografija. Spalvos. Motinystė. Ėjimas pirmyn. Smalsumas. Tai yra penki žodžiai, kuriuos pirmiausia pasakyčiau prikelta vidury nakties, jei tektų trumpai save pristatyti. Nuoširdžiai tikiuos, jog šis leidinys dar ilgai bus jūsų palydovas. O aš kartu su juo. Skanaus skaitymo :)

IEVA

www.jonelyte.com Labai myliu fotografiją. Čia randu save. Myliu žmones, su kuriais tenka dirbti. Ir tai nėra vien tik darbas ar tik hobis. Man tai yra daug daugiau.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 7


Redakcija LENA

www.melynastigras.com Sveiki, esu dviejų nuostabių vaikų mama, didelė svajoklė, knygų ir kačių mylėtoja. Fotografuoti pradėjau nuo 12 metų, kai tėtis atidavė savo Zenitą, dabar fotografijoje esu paskendus iki ausų galiukų :)

ALINA

www.asmakeup.com Jau 5 metus sukuosi savo stichijoje – kuriu grožį. 2008 metais baigusi verslo vadybos studijas ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, išvažiavau į Londoną studijuoti vizažo technikos. Pasirinkau studijas London School of Beauty and Makeup. Makiažo technikos mane apmokė populiariausi meistrai Jungtinėje Karalystėje. Dabar vizažistės darbas - mano misija, o besišypsančios klientės akys – mano tikslas!

JOLITA

www.mirosfoto.lt Fotografija – mano hobis ir mano gyvenimas. Čia susipina atokvėpis ir tyla, laimė ir ilgesiu banguojantis gyvenimas, trapumas ir nesibaigianti amžinybė. Čia jausmai ir emocijos pasakoja apie mus ir mūsų nepakartojamas akimirkas.

EMILIJA

www.emimakeup.lt Makiažo subtilybėmis susidomėjau dar mokykloje, kuomet draugės į pasimatymus ir mokyklos šventes išbėgdavo po mano prisilietimų. Rimtai šio meno pradėjau mokytis prieš dešimtmetį ir nuo to laiko mano dienos bei naktys leidžiamos galvoje dėliojant idėjas ir kuriant naujus makiažus. Kaskart noriu sukurti kažką neįprasto ir nustebinti Jus. Visuomet trokštu, kad mano klientės būtų pačios gražiausios ir pasitikinčios savimi.

8

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Redakcija GIEDRĖ

www.giedrafotografija.lt Esu laiminga mama, mylinti fotografiją bei nuolat svajojanti ir daug grožio aplink save matanti mergina. Džiaugiuosi galėdama būti šio projekto dalimi ir galimybe pasidalinti su jumis gražiomis mintimis, nuotraukomis ir idėjomis.

Taip pat nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio žurnalo numerio. AČIŪ!

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 9


10

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


NUOTAKA NUOTAKAI

Nuotaka Nuotakai Šioje rubrikoje, mielosios, kalbinsime JUS :) Kas geriau galėtų patarti būsimai jaunajai, kurios galvoje tūkstantis ir viena mintis kaip viską suspėti ir nieko nepamiršti? Taip, tik kita nuotaka, kuri jau mėgaujasi medaus mėnesiu. Tad kalbinam pirmąją viešnią - Dalią.

Interviu / nuotraukos: Ieva Jonelytė

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 11


NUOTAKA NUOTAKAI

12

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 13


NUOTAKA NUOTAKAI

K

iekviena maža mergaitė svajoja užaugusi būti princese. Tad, kai artėja pati svarbiausia gyvenime vestuvių diena, stengiasi, kad viskas būtų nepriekaištinga. Tačiau ne visada viskas taip paprasta. Kad toji diena būtų tokia, kokią įsivaizduoji, reikia nemažai padirbėti. Taigi nusprendžiau pašnekinti vieną savo jaunąją, vardu Dalia, ir paprašyti, kad pasidalintų savo patirtimi. Pirmiausia, pasiteiravau, nuo ko reikėtų pradėti – juk tiek daug norisi padaryti. Esu tikra, kad kiekviena mergina turi savo svajonių vestuvių viziją, todėl, kai ateina laikas joms ruoštis, belieka iš-

14

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS

sirinkti profesionalų komandą, kuri ir padės įgyvendinti svajonę. Kadangi mes tiksliai žinojome, ko norime, iškart pasidarėme darbų planą, pasiskirstėme darbais ir pradėjome ruoštis. Ilgiausiai užtrukio šokio ruošimas ir patalpos dekoravimas, gėlių išsirinkimas. Tad patariu nuotakoms pasidomėti, ar tikrai bus tokių gėlių tą mėnesį, kai tuoksitės. Taip pat nuoširdžiai noriu patarti nesiblaškyti, o rinktis tai, kas labiausiai tinka ir patinka. Juk kiekviena moteris turi savo stilių, pomėgius, mėgstamas spalvas. Na, o jei laikysitės savo stiliaus, bus lengva, nes kitaip pasiklysti tarp tokios didelės pasiūlos galima labai greitai.


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 15


NUOTAKA NUOTAKAI

16

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 17


NUOTAKA NUOTAKAI

Ar Jūsų vestuvės ir buvo tokios, apie kokias svajojote? Mūsų vestuvių tikslas buvo sukurti jaukią, įsimintiną šventę ne tik sau, bet ir artimiesiems, todėl didelį dėmesį skyrėme vestuvių ceremonijai bažnyčioje ir šventinio vakaro scenarijui. Mes visada žavėjomės Prancūzija, pavasariu dvelkiančiu stiliumi, todėl mūsų vestuvėse dominavo būtent tai. Suknelę išsirinkau iš pirmo karto. Nustebsit, kaip taip įmanoma? Jau minėjau, kad svarbu turėti

18

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS

viziją, kaip norite atrodyti, tuomet išvengsite ilgo ir varginančio maratono po visus vestuvinių suknelių salonus. Taip pat vestuvių dieną svarbu ne tik jaustis gražiai, bet ir PATOGIAI! Todėl nepagailėkite pinigų geriems batams, net jei juos dėvėsite vieną vienintelį kartą gyvenime. Žinoma, dėl visa ko įsimeskite ir patogią avalynę, kad ir nunešiotą ar nelabai išvaizdžią. Vietos užims nedaug, tačiau gali labai praversti, jei išrinktieji bateliai nuspaus. Kad vestuvės būtų kuo tikresnės, išsirinkite sau mielą ir artimą bažnyčią bei susi-


pažinkite su jus tuoksiančiu kunigu dar prieš vestuves. Taip pat, jeigu norite išvengti nejaukumo akimirkų, pabendraukite iš anksto su fotografais, vedėjais ir kitais komandos žmonėmis. Nepamirškite detalių – būtent jos sukuria šventės visumą, atskleidžia tematiką. Svarbus kiekvienas kaspinėlis, žiedlapis, žvakės liepsnelė, dovanėlė, žodis. O didžiausius darbus palikite profesionalams – savo srities žinovams. Jie užtikrins Jūsų šventės kokybę, patars ir padės.

Ar planuojant vestuves iškilo kokių problemų? Su sunkumais, planuojant šventę, susidurti neteko. Į visą planavimą žiūrėjome kaip į malonų darbą, mėgavomės kiekvienu susitikimu ir aptarimu. Mielai suorganizuotume su vyru dar vieną tokią šventę :)

Ačiū už patarimus!

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 19


NUOTAKA NUOTAKAI

20

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 21


NUOTAKA NUOTAKAI

Organizuoti vestuves patiems gali būti ne tik smagus užsiėmimas, bet ir įtraukti į netikėtų rūpesčių sūkurį. Jums lengvai pavyko sukurti savo svajonių šventę ir svečiai bei draugai negailėjo komplimentų rezultatui? O gal norėtumėt papasakoti apie originalius ir išskirtinius sprendimus, šventės detales? Pasidalinkite su mumis ir žurnalo skaitytojais savo patirtimi ir patarimais. Labai lauksime jūsų linksmų, įkvepiančių, ar nuotaikingų šventinės dienos palanavimo istorijų ir įspūdžių adresu: info.misijavestuves@gmail.com

22

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 23


24

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


VIRŠELIO ISTORIJA 

Viršelio istorija Pavasarinė nuotakos fotosesija

Fotografė: Jurgita Lukos Gėlės: Kelly / 3 Leaf Floral Fotografuota: Tucan Coffe Orchard

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 25


VIRŠELIO ISTORIJA

“ Meilė turi vieną troškimą -

išsipildyti. “

26

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


N

uotakos fotosesija daryta pernai pavasarį, dar kai gyvenau Kolorado valstijoje, JAV. Treva yra stipri ir nuostabi moteris. Jos vyras buvo neseniai grįžęs iš Afganistano, tarnavęs ten net trejus metus. Norėjosi padovanoti jai ir jos vyrui kažką ypatingo. Tai ir suorganizavau šią pavasarinę nuotakos fotosesiją. Talentingoji Kelly iš 3 Leaf Floral sukūrė nuostabią puokštę iš vyšnių šakelių, hiacintų, liaukonijų, rožių bei katilėlių. Palisade miestelyje suradau nuostabų abrikosų sodą, jo savininkai iš Tucan Coffe Orchard mielai priėmė mus.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 27


VIRŠELIO ISTORIJA

28

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 29


VIRŠELIO ISTORIJA

30

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 31


UŽ KADRO

Kitoj kadro pusėj Kviečiame susipažinti su mūsų viešnia Gerda. Prisijunkite prie malonaus pokalbio su garuojančiu kavos puodeliu rankoje.

Kalbino: Giedrė Jurevičiūtė Fotografė: Diana Zak Visažistė: Alina Make Up Artist Susitikom: Franki Vyninė

32

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 33


UŽ KADRO

34

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


P

irmoji „Už kadro” viešnia – Gerda. Šios žavios moters, dviejų gražuolių berniukų mamos, puikios fotografės darbai atkeliauja į mūsų gyvenimus ir fotoalbumus kaip Maži Stebuklai . Gerdai, kaip ir daugeliui jos profesijos atstovų, žiema yra ramus metas. Tai poilsio minutės darbų maratone, planuojant ir ruošiantis naujajam sezonui. Tai laikas išsiilgusiai šeimai, primirštiems pomėgiams ar tiesiog ramiam pasibuvimui su savimi. Tai puikus laikas ir draugiškam bei jaukiam pokalbiui. Kokia ji – Gerda? Kuo gyvena, kuo kvėpuoja ir kuo pasisaldina rytą prie puodelio kavos? Skanaus

visiems :)

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 35


UŽ KADRO

Kiek save prisimenu, pirmoji pažintis su fotografija ir susidomėjimas ja atsirado vaikystėje. Vienas mano dėdė mėgo fotografuoti – jis įamžindavo mano ir pusbrolio vaikystės akimirkas. Jau ūgtelėjusi labai mėgau vartyti senus albumus, žiūrėti į nespalvotas fotografijas: iš jų nemažai sužinojau apie savo vaikystę. Kai kurių savo gyvenimo įvykių net neprisimindavau, o albumuose juos galėjau visada surasti: čia slėpėsi mano nuotykiai ir gražios akimirkos. Tad fotografija – tikra magija. Ji suviliojo dar vaikystėje, o šiandien – tai neatskiriama mano gyvenimo dalis. *** Svajoju sukurti senolių portretus, galbūt visą portretų seriją. Man tai ypatingai gražu ir prasminga – veide ir jo raukšlėse, gyliam akių žvilgsnyje, rankose atsispindi gyvenimiška patir-

36

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS

tis. Tai būtų kalbantys, pasakojantys portretai. Man pačiai labai patinka žiūrėti į panašius kitų autorių sukurtus darbus, kartais su visiškai neįmantriu antruoju planu, bet su iškalbingu ir turtingu turiniu. Jie žavi vien tik dėl spinduliuojamos žmonių auros. Vienas iš mano mėgstamiausių albumų, kurį mielai laikas nuo laiko pavartau yra Romualdo Rakausko fotoalbumas, kuriame publikuojami autoriaus darbai iš skirtingų laikmečių. Visuomet stabteliu ties senyvo amžiaus žmonių fotografijomis – jos įtraukia ir užburia. Dažnai jaunesniems žmonėms pritrūksta su metais sukauptos patirties, gyvenimiškų pamokų, vidinės ramybės, spinduliuojančios iš kitapus fotokameros, todėl man be galo malonu ir įdomu būtų prakalbinti tuos, kurių kiekviena raukšlelė pasakoja apie jų patyrimus ir išgyvenimus.


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 37


UŽ KADRO

38

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Kiekvienas mano rytas prasideda su kavos puodeliu – neįsivaizduoju kitokios dienos pradžios. Tai didžiausias malonumas. Kavos aromatas, užpildantis namus, asocijuojasi su naujos dienos pradžia, dienos planais, ryto naujienomis internete ar pašnekesiu su drauge. Tai savotiškas mano ryto ritualas. *** Niekada neatsiriboju nuo fotografijos. Tiesiog neįstengiu to padaryti. Jei visi darbai su klientais baigti, tuomet mano mintyse gimsta nauji projektai, kurių nesu įgyvendinusi, kam galbūt pritrūksta laiko ar ryžto fotografavimo sezono metu. Vienas iš pavyzdžių yra šis žurnalas – „Misija – Vestuvės“. *** Iš pomėgių ir mėgstamų užsiėmimų išskirčiau skaitymą, tik renkuosi tokius kūrinius, kuriuos įstengčiau perskaityti vienu prisėdimu. Noriu sužinoti ir pradžią, ir pabaigą iš karto, neįdedant žymeklio ir neužverčiant knygos kitai atokvėpio minutei. Trumpi

apsakymai, miniatūros – man labiausiai patinkantys kūriniai. Poeziją mėgstu nuo vaikystės. Mokykloje patiko Donaldo Kajoko ir Henriko Radausko kūriniai. Atmintyje iki šiol nešiojuosi mėgstamiausius šių autorių darbus, o H. Radausko poetinės miniatiūros mane įkvėpė ir paskatino pradėti kurti. Tai tapo savotišku atsipalaidavo būdu, savų minčių išliejimu, meditacija. Esu sulaukusi pagyrimų ir komplimentų iš skaičiusių mano kūrybą. Tiesa, kol kas mano kūriniai saugiai tūno mažuose stalčiukuose, bet, kas žino, gal vieną dieną juos išgirs ir daugiau žmonių… *** Muzika. Mėgstu ją. Pasiklausau įvairios populiariosios muzikos, tačiau, jei galėčiau rinktis, mano namuose niekada nenutiltų Frank Sinatra ir Louis Armstrong kūriniai. Aš esu didelė šių atlikėjų gerbėja. Nors esu sulaukusi pastabų, kad ši muzika – „ne pagal mano metus”, iš tiesų, jaučiuosi „užstrigusi” būtent šių menininkų laikmetyje.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 39


UŽ KADRO

Iš prigimties esu žmogus, kuriam reikia žmonių, reikia būti tarp žmonių. Man pakanka labai trumpų vienatvės, poilsio akimirkų, pabuvimo su savimi.

40

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 41


UŽ KADRO

Savaitgaliai yra skirti šeimai. Bent vieną savaitgalio dieną vykstame visi kur nors pietauti ir papramogauti. Taip pat stengiamės, palikę berniukus seneliams, skirti šiek tiek laiko buvimui dviese su vyru. Manau, tiesiog būtina rasti tam laiko, ypač kai turi didesnę šeimą, įtemptą darbų grafiką. Nors trumpas, bet jaukus

42

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS

pabuvimas dviese padeda puoselėti gražius ir šiltus santykius, atitrūkti nuo įprasto ritmo, pakalbėti tokiomis temomis, kurioms ne visada lieka laiko darbadienių vakarais. Labai branginu laiką, praleistą drauge su visa šeima ar dviese su vyru. Puoselėjame šias savaitgalių atokvėpio akimirkas.


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 43


UŽ KADRO

44

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Desertai. Jei norisi gaminti, tai tik juos! Turiu daugybę kulinarinių knygų, receptų iškarpų, žurnalų, kuriuos mėgstu vartyti. Kulinarinių albumų, su estetiškai pateiktų patiekalų fotografijomis, vartymas man yra puikus poilsis. Kaip neįpareigojančius vaizdus nuolat galiu žiūrėti kulinarinę televiziją. Anksčiau mėgau gaminti įvairesnius patiekalus, bet dabar, jei aplanko įkvėpimas apsijuosti dailią prijuostę ir pabūti virtuvėje, visuomet viršų ima gardžių desertų receptai. Manau, kad saldžiuosius patiekalus man pavyksta pagaminti skaniausiai *** Apie keliones būtų galima kalbėti ilgai, bet nenuobodžiai. Man labai patinka keliauti – tai geriausias būdas prasiblaškyti, pasisemti įkvėpimo. Keliones dažniausiai organizuoja mano

vyras, o kartais net nustebina. Planuojame ne itin ilgas išvykas į netolimus kraštus, nes dažniausiai keliaujame dviese. Mėgstame daug apeiti, pamatyti, paragauti, paklausyti ir pajausti krašto, kuriame lankomės, kultūrą. Toks intensyvus tempas būtų šiek tiek per sunkus mūsų berniukams, tad prieš išvažiuojant pasirūpiname įvairiais pramogų abonimentais ir bilietais, kad vaikams nereiktų nuobodžiauti senelių draugijoje. Taip visi liekame patenkti ir pilni įspūdžių. Iš kelionių visuomet parsivežu mielų suvenyrų: namų šaldytuvas tapęs magnetukų, iš įvykusių kelionių, žemėlapiu. Visuomet turiu užduotį parsivežti originalų, ne masinės gamybos magnetuką, tad, aplenkiant turistines suvenyrų parduotuvėles, kartais paieškos tampa įdomiu iššūkiu. Bet juk tam ir skirtos kelionės: kuo jų daugiau, tuo smagiau!

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 45


UŽ KADRO

46

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Iš prigimties esu žmogus, kuriam reikia žmonių, reikia būti tarp žmonių. Man pakanka labai trumpų vienatvės, poilsio akimirkų, pabuvimo su savimi. Greit suprantu, kad nebenoriu būti viena... Nuo vaikystės buvau apsupta vaikų: mėgau pati juos suburti, globoti jaunesnius, na, žinoma, ir vadovauti jiems. Man tai puikiai sekėsi – visi mielai manęs klausydavo. Gal todėl rimtai svarsčiau pasirinkti mokytojos profesiją – iki šiol man labai malonu pasidalinti savo žiniomis, padėti, pamokyti. Malonu, kai klausia mano patarimo, nuomonės. Manau, man būtų patikę būti mokytoja ir mokyti kitus, tačiau visiškai nesigailiu pasukusi fotografijos keliu. Jaučiuosi labai laiminga, nes darbas yra mano pomėgis, įkvėpimas ir poilsis. Dažnai už tai dėkoju likimui.

s m u J s o i n a s Sk o n e i d s m e i s i v :) 2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 47


O MES DARĖM TAIP...

48

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Mūsų meilės istorija Priešvestuvinė fotosesija

Tekstas / Nuotraukos: Gerda / Maži Stebuklai Įkvėpta: Bonnie & Clyde

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 49


O MES DARĖM TAIP...

Kas tai ir kam to reikia? Laikas bėga pašėlusiai greitai, o gyvenimo akimirkos, pokalbiai, susipynę rankos, meilūs apsikabinimai, žvilgsniai nugrimzta užmarštin. Bet argi tai – ne tos puikiausios akimirkos, kurias reiktų išsaugoti ir prisiminti? Vestuvių dieną dažnai dreba ne tik širdis, bet ir rankos, jaudinatės, tad mažiausiai norisi galvoti apie trečią asmenį, kuris šalia bus visą dieną. Jaudulį ir nerimą sumažinsite, jei pasinaudosite priešvestuvine – meilės istorijos – fotosesija. Tai yra ne tik puiki galimybė susipažinti iš arčiau su tuo trečiuoju asmeniu, fotografu, bet ir proga išbandyti save prieš objektyvą. Žinoma, renkantis fotografą svarbu, kad patiktų fotografo stilius, nuotraukos, bet nemažiau svarbu ir jo požiūris, elgsena, bendravimas. Juk niekas nenori būti nemaloniai nustebintas savo vestuvių dieną.

50

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 51


O MES DARĖM TAIP...

52

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 53


O MES DARĖM TAIP...

Kada ir kodėl reikėtų daryti fotosesiją? Priešvestuvinę fotosesiją reikia organizuoti ir daryti, kiek įmanoma anksčiau, o ne iki vestuvių likus vos keletai savaičių. Tam yra keletas priežasčių. Pirma, suplanavę ir atlikę ją anksčiau, galėsite džiaugtis fotosesijos nuotraukomis visą likusį laiką iki vestuvių. Antra, nuotraukas galėsite parodyti svečiams arba atspausdinti, įrėminti ir padovanoti tėvėliams vestuvių dieną. Trečia, nuotraukas galėsite drąsiai naudoti ruošiant svečių knygą, vestuvinius pakvietimus „save the date“ ar padėkos svečiams korteles. Na, ir galiausia, likus vos kelioms savaitėms iki vestuvių, bus ir taip pakankamai daug rūpesčių, susijusių su pačia švente.

54

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 55


O MES DARĖM TAIP...

Kokia turėtų būti jūsų priešvestuvinė fotosesija? Priešvestuvinė fotosesija gali būti linksma, lengva, romantiška ar teminė. Pastarosios fotosesijos metu paprastai sukuriamas scenarijus pagal jūsų mėgstamą filmą, muziką ar jūsų pažinties aplinkybes. Gal norisi įamžinti tą vietą, kuri sukelia jaukius prisiminimus: pirmus pasimatymus bibliotekoje, šelmiškas akimirkas, kai bėgote per pievą susikibę rankomis, o vėliau, nugriuvę į aukštą rasotą žolę, valgėte žemuoges, suvertas ant smilgos. Ar pamenate tą jauduliuką, kai pirmą kartą oru nuskriejo žodžiai brangiam žmogui : „Aš Tave Myliu?“ O gal prisimenate, kaip lakstėte pajūryje basomis kojomis ir šokinėjote per lūžtančias bangas? Jau regiu jūsų lūpų kampučiuose šypseną – darykite tai, kas jums miela. Juk čia karaliauja fantazija!

56

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 57


O MES DARĖM TAIP...

Ką reikėtų žinoti apie makiažą ir stilių ruošiantis? Makiažas tikrai yra svarbus ir ne tik tam, kad paryškintų gražiausius jūsų bruožus. Profesionalus visažistas tikrai pasistengs, kad nuotraukose atrodytumėte nepriekaištingai ir nesimatytų staiga ne vietoje iškilusio spuogelio. Nenusivilkite, jei makiažas bus šiek tiek ryškesnis – nuotraukose jis tikrai bus švelnesnis. Ir dar truputėlį apie stilių. Sutikite, ne kaip jausitės ir atrodysite, jei vienas būsite kaip iš sporto salės, o kitas – kaip iš naujametinio prabangaus vakarėlio. Fotosesijos metu svarbu, kad derėtų jūsų drabužiai, spalvos ir kad būtų tinkamai parinktos detalės. Fotografai yra sukaupę nemažą patirtį, tad gali jums patarti. O jei jau turite vestuvių planuotoją, prašykite ir klauskite – ji galėtų puikiai pagelbėti ir kuriant priešvestuvinę fotosesiją. Tad tarkitės su specialistais – jie tam ir reikalingi, kad galėtų Jums pagelbėti.

58

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 59


O MES DARĖM TAIP...

60

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Sėkmės ruošiantis ir puikių akimirkų! 2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 61


62

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 63


O MES DARĖM TAIP...

64

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


VESTUVES UŽSIENYJE Sako, tikrai meilei nesvarbu nei laikas, nei vieta, nei aplinkybės. Ji egzistuoja nepaisant nieko. Tas pat, turbūt, galioja ir vestuvių šventei. Juk svarbiausia, kad judu esat dviese.

Tekstas / Nuotraukos: Rūta Rylaitė Fotografuota: Maltoje

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 65


O MES DARĖM TAIP...

66

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Kodėl vestuvės užsienyje?

Praėjo tie laikai, kai buvo galima susituokti tik Lietuvos santuokų rūmuose - dabar atviri visi pasaulio kampeliai. Tiems, kurių nežavi tradicinės storos lietuviškos vestuvės, kurie nori saulės, romantikos, išskirtinumo ir naujų potyrių, vienintelė išeitis – vestuvės užsienyje. Ar Jums svarbu, kur ištarsite TAIP? Gal tai bus Malta, Sicilija, Šri lanka, Sardinija, Mauricijus, Tailandas, o gal Islandija? Šiame straipsnyje plačiau papasakosiu apie savo patirtį Maltoje - mažoje šalyje, ne didesnėje nei didieji Lietuvos miestai. Ji paliko neišdildomą įspūdį, o matyti vaizdai yra iškalbingesni už žodžius. Ką daryti su artimaisiais, kurie nori Jus pasveikinti?

Sakoma, kad vestuvės - tai šventė svečiams. Tačiau džiaugiuosi, kad vis daugiau atsiranda kitokio požiūrio porų, kurios apie vestuves galvoja kaip apie šventę sau, dviejų žmonių meilės įprasminimą. Yra keletas sprendimo būdų, jei norite, kad artimieji taip pat pasidžiaugtų Jūsų santuoka. * Artimiesiems organizuokite šventę Lietuvoje prieš kelionę. Civilinė san-

tuoka Lietuvoje išspręs keletą papildomų administracinių kliūčių. * Grįžę galite surengti šventę Lietuvoje ir pasidalinti įspūdžiais su brangiausiais žmonėmis. * Kuklios ir jaukios vestuvės Lietuvoje bei romantiška povestuvinė kelionė su savo fotografu. Taip pasielgė ir mano minimi jaunieji. Privalumai * Vestuvių dieną galite pradėti žvalūs

ir išsimiegoję, nereikia planuoti grožio procedūrų labai anksti ryte, nes ceremonijos laikas gali būti ir po pietų. * Galite rinktis Jums labiausiai patinkančią bažnyčią ir nesukti galvos, kad nuo Jūsu pasirinktos bažnyčios iki norimos fotosesijos vietos yra 200 km. ar daugiau, nes fotosesiją darysite kitą dieną. * Vestuvių dieną nereikia sukti galvos, kaip suspėti pasidaryti išskirtinę, romantišką fotosesiją tik dviems, nereikia niekur skubėti, galite tiesiog mėgautis giminių ir draugų būryje. Po ceremonijos galite fotografuotis su svečiais, šeima ir poromis. Na, o savo kaip jaunavedžių fotosesiją galite daryti bet kuriame pasirinktame pasaulio kampelyje.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 67


O MES DARĖM TAIP...

68

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 69


O MES DARĖM TAIP...

70

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Patarimai planuojant

Jei svajojate apie vestuves, tačiau dvejojate, nežinote, nuo ko pradėti planuoti, galite kreiptis į kelionių agentūras, kurios teikia tokias paslaugas. Taip sutaupysite brangaus laiko paieškoms. Jei turite laiko ir patinka planuoti keliones, drauge su antra puse nuspręskite, kokią kelionę pasirinkti, o tuomet pasinerkite į planavimo malonumą. Tam pagelbės forumai internete, kuriuose aptarinėjami kelionių įspūdžiai ir niuansai planuojant vestuves. Tačiau reiktų turėti omeny, kad viešbutį rezervuoti reiktų likus keliems mėnesiams iki judviejų šventės. Nusprendę pasinaudoti kelionių agentūrų, vestuvių planuotojų ar

viešbučių specialiais pasiūlymais jauniesiems, visažistę ir plaukų stilistę reiktų rinktis atsargiai. Peržiūrėkite darbų pavyzdžius, nes dažnai tai nebūtinai bus profesionaliausi specialistai mieste, o tiesiog žmonės, bendradarbiaujantys su viešbučiu ar planuotojais. Lygiai tas pats vyksta su siūlomais vietiniais vestuvių fotografais. Rekomenduoju drauge su fotografu pasitarti dėl vaizdingiausio maršruto, kur norėsite praleisti daugiau laiko. Kas Jums, kaip porai, svarbiau: ar architektūros didingumas, ar gamtos grožis, kur jaučiatės geriausiai? Atsižvelgę į norus, galite sudėlioti savo dienos planą.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 71


O MES DARĖM TAIP...

72

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 73


O MES DARĖM TAIP...

74

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 75


O MES DARĖM TAIP...

76

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 77


O MES DARĖM TAIP...

78

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Vestuvinė fotosesija Maltoje

Visų patogumui į Maltą yra tiesioginis skrydis iš Kauno. Nuvykę į Maltą pasinaudojome turizmo agentūros patarimu – iš anksto dar Lietuvoje susitarėme su vairuotoju, kad jis nuo oro uosto nuvežtų tiesiai į viešbutį Meliehoje. Tai kainuoja pigiai ir nereikia sukti galvos dėl transporto. Viena naktis po skrydžio buvo skirta poilsiui, prisitaikymui prie laiko pasikeitimų. Galiu pasakyt tik tiek, kad Maltoje pamatyti yra ką: nuo įspūdingos architektūros bažnyčių, turistinių miestelių iki žydrų paplūdimių. Todėl net nesistenkite visko pamatyti per kelias dienas. Į Maltą su jaunaisiais atvykome trims dienoms, todėl pasirinkome maršrutą, kuriuo keliaudami galėtume pamatyti ir

gamtos grožį, ir architektūrinį paveldą. Labai padėjo apsispręsti viešbučio darbuotoja, kuri labai draugiškai ir išsamiai papasakojo, kokius maršrutus geriausia rinktis. Vietiniai ten visi draugiški, be galo paslaugūs, noriai pasakoja apie savo šalį ir laisvai kalba angliškai, todėl nebijokite klausti. Iš mūsų aplankytų vietų rekomenduočiau Papajaus miestelį, kuris lyg iš pasakos. Labai vertas dėmesio Šv. Agotos bokštas, vietinių vadinamas Raudonuoju bokštu, taip pat Mdina, Meliehos paplūdimys bei Gozo sala. Pabaigai siūlau pagalvoti apie tai, ką mieliau norėtumėte matyti savo albume: turistų padarytas bendras Jūsų nuotraukas ar profesionaliai fotografo įamžintas akimirkas.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 79


MADA IR GROŽIS

80

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Lengvos garbanos krenta ant nuogų pečių. Lūpos, akys atrodo nepriekaištingai nuo visažisto rankos prisilietimo. Užsegamos paskutinės suknelės sagos... Metas paskutiniam štrichui - jaunosios aksesuarams.

Aksesuarai: Lavender By Jurgita Fotografė: Jurgita Lukos Photography Makiažas,šukuosena: Agnė Valaitienė Modeliai: Greta ir Milda / ECMA

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 81


MADA IR GROŽIS

N

auja 2014-ųjų metų aksesuarų kolekcija vis dar išlieka vintažinio stiliaus, bet šįmet ji labiau orientuota į įvairesnius detalių apdirbimus – ne tik sidabro ar aukso, bet ir antikinio aukso, natūralaus žalvario. Taip pat kolek-

82

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS

cijoje vyrauja smulkesnės detalės: perliukai, kristalai ir kiti maži aksesuarai, kurie suteikia spindesio. Romantiška 2014 - aisiais išlieka ir klasikinė linija, papildyta plaukų aksesuarais bei naujomis perliukų spalvomis.


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 83


MADA IR GROŽIS

84

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 85


MADA IR GROŽIS

86

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 87


MADA IR GROŽIS

88

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 89


MADA IR GROŽIS

90

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Vestuvinio makiažo tendencijos

2014 !

Planuojate vestuves jau šiais metais? Kviečiame kartu apžvelgti šių metų vestuvinio makiažo tendencijas.

Tekstas: Alina / Alinka Make Up

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 91


MADA IR GROŽIS

V isos mes, moterys, esame labai skirtingos,

tačiau kiekviena iš mūsų vestuvių dieną nori atrodyti pati gražiausia. Juk tai – viena svarbiausių dienų mūsų gyvenime. Tad nesvarbu, kokį makiažą pasirinksite – moters katės ar drovios princesės - svarbiausia, kad svečių žvilgsniai būtų prikaustyti prie jūsų, o išrinktasis dar kartą įsitikintų, kad esate ta vienintelė, apie kurią jis svajojo visą savo gyvenimą: romantiška, švelni ar aistringa ir temperamentinga. Apžvelkime, kokias madas atnešė šie metai.

92

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Naturalumas

Natūralus arba „Nude“ makiažas - tai nepriekaištinga oda, todėl itin svarbu gerai parinkti kosmetines priemones. Tik tuomet rezultatas tikrai nenuvils – nuotaka spinduliuos natūralumu.

Pabrėžkite akis neutraliais šešėlių atspalviais, skruostikaulius – persikinio atspalvio skaistalais, o lūpas padažykite blizgesiu. Toks makiažas paryškins jūsų nuostabius veido bruožus.

Ryškios lupos

Ryškios lūpos – karščiausia sezono naujiena. Jos tinka visoms, tik svarbu išvengti vulgarumo. Tad, jei pasirinkote ryškų lūpdažį, akis dažykite natūralio-

mis spalvomis. Atkreipkite dėmesį į Christian Dior Resort 2014 kolekciją – čia vyrauja rausvi lūpų atspalviai.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 93


MADA IR GROŽIS

Duminis akiu makiažas

Kontrasto bei išraiškingumo derinys – dūminio makiažo, kuris aktualus šį sezoną, sėkmės formulė. Pasirinkusios tokį makiažą, tikrai ne-

pasigailėsite: svečius pakerėsite savo akimis, o švelnus lūpdažio atspalvis priduos jūsų įvaizdžiui elegancijos.

Platus antakiai

Ieškote įkvėpimo? Atkreipkite dėmesį į Armani Prive reklaminę kampaniją – jau keletą se-

94

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS

zonų platūs antakiai neišeina iš mados. Taigi rūpinkitės antakiais ir suteikite jiems nepriekaištingą formą.


Kates. akys

Katės akys – itin populiarios, darant vakarinį / proginį makiažus. Šį sezoną tokios akys tampa populiariomis ir vestuvėse. Tik čia vyrauja

kiek švelnesnis makiažas, tad nepersistenkite su pravedimu ir nepadarykite žvilgsnio agresyvaus.

Pagrindines. 2014 metu spalvos

Juoda, pilka, aukso bei ruda – madingiausi 2014 metų atspalviai. Vizažistai siūlo atkreipti dėmesį ir į violetinių atspalvių paletę.

Patarimas

Su makiažu eksperimentuokite prieš vestuves. Pasikonsultuokite su ekspertu ir pasirinkti tokį variantą, kuris jūsų įvaizdžiui suteiks harmonijos. Juk savo vestuvių dieną turite jaustis patogiai ;)

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 95


MADA IR GROŽIS

96

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


TAVO VIENINTELĖ VESTUVIŲ

suknelė

Pūsta? O gal lengvai krentanti? Hmm... Nėriniai ir labai gražiai atrodo... Pridengti pečius ar ne? Taip, išsirinkti TĄ vienintelę tikrai nelengvas uždavinys.

Tekstas / Nuotraukos: Ieva Maliasoviene / Creative Vision Visažistė: Emilija / Emi makeup Plaukų stilistės: Jolita Katilienė / Di-ed salonas ir Ligita-Nemira Lankomės: A&R salonas

P

lanuodama rašyti straipsnį apie vestuvines sukneles net neįsivaizdavau, kur jis mane nuves. Galvojau, supažindinsiu jus, būsimas jaunąsias, su keliais pagrindiniais figūros tipais, į kuriuos reiktų atsižvelgti renkantis suknelę, šiek tiek aptarsiu medžiagos pasirinkimus. Tačiau kai pravėriau salono “A&R“ duris ir fotosesijos metu pradėjau kalbėtis su šio salono savininke Rita, supratau, kad suknelės pasirinkimas yra labai subtilus dalykas. Reikia atsižvelgti į daugybę faktorių, kurie iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti niekuo nesusiję su suknele. Suintrigavau? Labai gerai :) Patogiai įsitaisom ir skaitom toliau. Pirmiausia pradėkime nuo suknelės spalvos. Jei esate raudonplaukė, rudaakė ar rusvo įdegio, jums geriausia rinktis pieno baltumo suknelę. Ji paryškins gražiausius jūsų bruožus.

Jei esate mėlynakė, švelnaus šviesaus gymio išbandykite šampaninį atspalvį. Su tradicine balta suknele nuotraukose atrodysite blyškiai. Juk to tikrai nenorite! Kai spalvą pasirinkote, kitas aspektas į kurį reikia atsižvelgti yra amžius. Jei tarp jūsų ir išrinktojo metų skirtumas nedidelis, tada suknelė turi atitikti jūsų amžių. Jaunesnės rinksis drąsesnius sprendimus, žaismingesnių siluetų ir medžiagų. Bet jei tarp judviejų yra didesnis metų skirtumas ( pvz.: 10 metų ar daugiau), tada turite atsižvelgti į tai ir rinktis santūresnio stiliaus, klasika, rafinuota elegancija dvelkiančią suknelę. Svarbu yra ir kaip judu atrodysite poroje. Jums pasisekė, jei esate žemesnė ir smulkesnė už savo išrinktąjį. Tada tiks ir pūsta princesiška, ir elegantiška undinėlė ir A for-

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 97


MADA IR GROŽIS

98

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 99


MADA IR GROŽIS

100

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 101


MADA IR GROŽIS

102

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 103


MADA IR GROŽIS

mos suknelė. Nuotakoms, kurios yra panašaus ūgio su jaunuoju, ar stambesnio sudėjimo, patarčiau rinktis lengvesnio silueto, gražiai krentančias. Kuo mažiau sluoksnių suknelė turės, tuo gražiau atrodysite kartu. Figūros tipai Yra keturi pagrindiniai figūros tipai, padėsiantys jums susigaudyti, kuri suknelė pabrėš jūsų moteriškumą. Tai kriaušė, obuolys, pieštukas ir smėlio laikrodis. Turinčios smėlio laikrodžio figūrą (kai pečiai ir klubai yra proporcingi) gali džiūgauti. Šitam figūros tipui tinka beveik bet kokia suknelė. Tad drąsiai matuokitės ir išbandykite įvairius modelius Jei jūsų krūtinė nedidelė, pečiai

104

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS

siauresni už klubus, tai esate kriaušės figūros tipo. Patarčiau rinktis modelius, kuriuose viršutinėje dalyje raukinukai, siuvinėjimai. Taip nukreipsite žvilgsnį nuo platesnių klubų ir viršų ir pabrėšite moteriškas formas. Nuotakos, kurių liemuo yra nežymus, džiaugiasi putlia krūtine ir apvaliais klubais, yra obuolio figūros tipo. Tad venkite įliemenuotų suknelių. Geriau pasirinkite lengvai krentančias, laisvesnio silueto sukneles. Jūs esate liekna, liauna, nedidelė krūtinė ir klubai? Tada jūs tikriausiai priklausote pieštuko figūros tipui. Turint tokią figūrą reiktų susikoncentruoti į apimties sukūrimą. Raukinukai, raštai, nėriniai yra jūsų draugai. Taip pat pasirinkite tinkmą apatinį trikotažą, kuris padės suformuoti moteriškesnę figūrą.


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 105


MADA IR GROŽIS

106

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Ritos patarimai * jei vestuvėse 60 ar daugiau žmonių, rinkitės princesišką, su daug sluoksnių suknelę, kad nepaskęstumėte svečių būryje. * jei vestuvės nedidelės, rinkitės paprastesnio stiliaus suknelę. * pagalvokite, kur švęsite vakarinę dalį ir į tai atsižvelkite rinkdamiesi suknelę. * apgalvokite fotosesijos vietas iš anksto, atsižvelkite į pasirinktų vietų stilių, pobūdį ir atmosferą. * susidarykite visų vestuvių ĮKVĖPIMO LENTĄ (vision board – angl.). Ji padės jums matyti bendrą vestuvių vaizdą ir geriau suderinti visas detales tarpusavyje. Juk norite, kad jūsų šventė būtų įsimintina ir graži!

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 107


MADA IR GROŽIS

108

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Laime yra kelione

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 109


PATARIMAI

110

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Vestuviu‘

tendencijos

2014

Tekstas: Diana Zak

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 111


PATARIMAI

112

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Pakvietimai Kaip manote, kokios mados vyraus 2014 metų pakvietimų tendencijose? Viena iš naujausių – tai nėriniais arba jų imitacijomis puošti pakvietimai. Nėriniai ir tekstilė susilaukia tikrai labai daug dėmesio šių dienų vestuvių madose. Taigi neabejotinai jie papuola į madingiausių sąrašą.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 113


PATARIMAI

Vestuviu idejos ‘

Nors tai tikrai labai plati ir labai graži tema, tačiau aš užsiminsiu tik trumpai. Nebijokite šventės rengti savo namuose. Jeigu turite kiemą, sodą – jums tereikia jį pasipuošti, ir šventė bus unikali ir nepakartojama... Savo žaliąjį kampelį galite dekoruoti šviečiančiomis lemputėmis (pakabinkit jas ant medžių šakų), kurios vakare atrodys stulbinančiai, bei suteiks ypatingos šilumos ir žavesio. Taip pat galima panaudoti visus močiutės sukauptus stiklainius, geriau mažesnius ir į juos sudėti mažas žvakutes arba pamerkti gėles. Visa tai galima kabinti ant medžių šakų arba virš stalo. Taip pat nepamirškite popierinių dekoracijų bei romantiškų užrašų ant medinių lentučių. Jeigu šventę rengiate pas močiutė kaime, vietoj kėdžių galite panaudoti šieno ar šiaudų briketus, tereikia juos užkloti drobe ar kitu mielu audiniu. Ir štai, Jūs turite kur atsisėsti, tarp kitko labai originaliai.

114

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 115


PATARIMAI

116

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 117


PATARIMAI

118

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 119


PATARIMAI

Tortas Taip taip taip, net ir tortai turi savo madas. Šiuo metu patys madingiausi yra „nude“ tortai. Tai yra ne kas kita, kaip visi biskvitiniai tortai tik be glazūros , puošti daugybe vaisių ir uogų. Tokį tortą galima puikiausiai pasigaminti ir pačiam. Žvilgtelėkit.

120

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 121


PATARIMAI

122

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 123


PATARIMAI

124

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Spalvos Jeigu planuojate tuoktis 2014 metais, turėtumėte šiek tiek žinoti ir apie šių metų vestuvių spalvas. Tai Jums padės planuoti ir kurti šventę, bei padarys ją įsimintiną. Kalbama, kad 2014 metai bus patys romantiškiausi, todėl sveikiname, jeigu būtent šiais metais ir įvyks Jūsų šventė. 2014 metais planuojamos vestuvės turėtų būti saldžios, romantiškos, švelnios, nuoširdžios, elegantiškos ir suteikiančios kuo daugiau

emocijų, kurių nereikia varžyt. Juk mamos ašaros per vestuves būna iš džiaugsmo ir jų nereikia slėpti. Taigi, kas šiais metais vestuvių sezone bus madinga. Švelnūs ir saldesni tonai. Šiais metais pamirškime ryškiai raudonas, juodas ir baltas spalvas. 2014 metais sugrįžta rožiniai atspalviai. Rinkitės švelnius rožinius, persikinius, neutralius atspalvius, kurie suteikia švelnumo ir romantiškumo jausmą.

2014-aisiais būsimieji jaunavedžiai vis dažniau atsigręžia į tradicijas, o šventės vietai renkasi tėvų ar senelių sodybas. Taigi ir spalvos šią vasarą natūralios, vyrauja pasteliniai atspalviai. Žinoma, yra ir išimčių. Tamsūs mėlynos spalvos tonai (angl. navy, royal blue) vėl „ant bangos“ šią vasarą. Ryški violetinė dera su levandų švelnumu, o mėtinė – vis dar viena geidžiamiausių ateinančio sezono spalvų. Rožinė – visada viena popu-

liariausių vestuvinių spalvų. Šią vasarą rožiniai – atspalviai švelnūs, prislopinti, pasteliniai... Pastaruosius keletą sezonų stebėtinai populiari yra pilka spalva. Šį sezoną ji vis dar populiariųjų sąraše. Nuostabiai atrodo deriniai kartu su gelsvais ar žalsvais akcentais. Neutralūs rudi atspalviai taip pat sutinkami 2014-ųjų spalvų paletėje. Jie derinami tarpusavyje arba papildant ryškesnių spalvų dekorą.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 125


PATARIMAI

126

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 127


PATARIMAI

128

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 129


PATARIMAI

KUR FOTOGRAFUOTIS? Vilnius Tikrai ne vienam iš jūsų dėliojant savo vestuvių planelį kyla klausimas: o kur gi mes darysim savo vestuvinę fotosesiją? Tad šį kartą pakalbėkim apie tai.

Tekstas : Diana Zak

130

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


S

veiki, būsimi Jaunavedžiai. Turbūt sutiksite, kad visi arba beveik visi, planuodami savo šventę, susiduriate su klausimais, ar fotografas patars, kur fotografuotis, ar reikės patiems ieškoti fotosesijai tinkamos vietos. Pamėginsiu trumpai atsakyti į šiuos klausimus. Ar fotografas patars planuojant fotosesiją? Jeigu Jūsų pasirinktas fotografas į šį klausimą atsako „Ne“, manau, pats laikas bėgti pas kitą. Bet jeigu fotografas linkęs padėti, turėtumėte jam pristatyti savo viziją. Ko labiau norite:

ar miesto vaizdų, ar gamtos, ar kažko neįprasto ir avangardinio. Kai fotografas žinos Jūsų lūkesčius, galės patarti kuo tiksliau. Kur fotografuotis? Šiame straipsnyje Jūs galite rasti visą sąrašą fotosesijai tinkamų vietų. Kaip žinia, tai pačios populiariausios vietos, kur lankosi didžioji dalis Jaunųjų. Kai kuriose netgi gali tekti luktelėti vieną ar kitą minutėlę, kol vieta taps laisva. Dažniausiai tai nutinka fotografuojantis Vilniuje prie Swedbanko terasos arba Literatų gatvėje , bet visur kitur spūsčių galima išvengti.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 131


PATARIMAI 1

132

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


1

2

1. Belmontas ir jo sodai. 2. Senamiestis ir jo gatvelės. 3. Senamiesčio turgus. 4. Rotušės aikštė ir fontanas. 5. Kalvarijų kryžiaus kelias. 6. Bernardinų sodas. 7. Užupis. 8. Hansa pastato terasa. 9. Vilniaus botanikos sodas. 9

7

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 133


PATARIMAI 6

134

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 135


PATARIMAI 10

10

10. Verkių parkas ir Dvaras. 11. Žalieji ežerai. 12. Zujūnų smėlio karjeras. 13. Trakų pilis. 14. Užutrakio dvaras. 15. Trakų kempingas. 16. Kukurūzų labirintas. 17. Kernavės piliakalniai. 18. Ąžuolynas.

15

17

136

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


15

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 137


PATARIMAI 27

138

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


28

19. Baltasis tiltas ir jo aplinka. 20. Vilniaus apžvalgos aikštelė. 21. Gedimino pilis. 22. Trijų kryžių kalnas. 23. Europos parkas. 24. Vilnojos akmens skulptūrų parkas. 25. Alumnato reprezentacinis kiemas, (Domininkonų g. 10, Vilnius) 26. Kalnų parkas. 27. Rotušės aikštė ir fontanas. 28. Tauro kalnas. 28

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 139


PATARIMAI

140

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Vestuvinė fotosesija. mums ar mūsų svečiams?

Tekstas / Nuotraukos: Sonata Galin

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 141


PATARIMAI

142

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


P

lanuodami vestuvinę fotosesiją, beveik visi jaunieji teiraujasi fotografo: kviesti draugus bei artimuosius į vestuvinę fotosesiją ar ne? Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą, ko gero, nereikėtų tikėtis, nes santuoka – tai Jūsų šventė, tik Jūs geriausiai žinote, ar norite dviese mėgautis vienas kito buvimu, ar smagiau šėlioti bei bendrauti su šventės dalyviais. Bet nesvarbu, kurį variantą Jūs pasirinksite, vestuvių fotosesijos laiką ir vietą reikėtų planuoti labai kruopščiai.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 143


PATARIMAI

144

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 145


PATARIMAI

Jeigu nuspręsite fotosesijos metu būti dviese, aptarkite su fotografu vietą ir laiką. Pats patogiausias fotosesijos metas yra tarp Jūsų santuokos ceremonijos laiko ir vakaro šventės pradžios. Tiesa, vestuvinę fotosesiją galima padalinti ir į dvi dalis. Pirma fotografuojatės prieš santuokos ceremoniją, o vėliau – po jos. Tokį variantą siūlyčiau rinktis ir aš: iškart po pasiruošimo namuose jaunieji spindi jauduliu, o akys pasako daugiau nei įprastai. O po santuokos ceremonijos jaunųjų džiaugsmas bei žaismingumas įgauna pagreitį, tad fotografui belieka visa tai įamžinti Jūsų pasirinktoje fotosesijos vietoje. Jeigu Jūs norėsite įtraukti į fo-

146

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS

tosesijos žaidimą savo šventės svečius, planuokite tai kūrybingai. Juk šventės svečius gali varginti ilgas pasivažinėjimas su Jumis po įvairias fotosesijos vietas ar lūkuriavimas, kol fotografuositės dviese. Tad sugalvokite jiems pramogų, užsiėmimų ar įtraukite svečius į fotosesijos sūkurį. Vienas iš jų, tai vintažinės ar su įdomiomis dekoracijomis fotostudijos įrengimas šventės vakarinėje dalyje. Čia kiekvienas svečias jausis patogiai ir neįpareigojančiai, o fotografas sukurs nestandartinių Jūsų ir Jūsų svečių nuotraukų. Truputis fantazijos ir monotoniškos grupinės nuotraukos virs žaismingu reportažu.


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 147


PATARIMAI

148

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 149


PATARIMAI

150

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 151


152

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


“Meile yra žaidimas, žaidžiamas dviese. Ji laimi abu.” .

Eva Gabor

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 153


SVEČIUOSE PAS...

154

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Ilgai ir laimingai prasideda cia ‘

Šiandien svečiuose pas mus Pinjata, kurios dalinasi šiltomis, jaukiomis Rasos ir Manto vestuvių akimirkomis-detalėmis.

Tekstas Pinjata Nuotraukos: Mėlynas Tigras

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 155


SVEČIUOSE PAS...

156

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 157


SVEČIUOSE PAS...

158

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Rasa ir Mantas – mūsų pirmieji. Dar daugiau – jie mūsų draugai. Su šiais dviem šviesuoliais, kurių draugystė siekė ne vienerius metus, susipažinome jau seniai. Todėl galite įsivaizduoti, kaip ilgesingai artimieji ir draugai laukė vestuvių puotos ir su kokiu džiaugsmu visi pasitiko žinią, kad rugpjūčio trisdešimt pirmoji bus ta diena, kai šie du paukšteliai, kažkada susižadėję Ventės rage, pagaliau žengs prie altoriaus. Pradėjus kalbėti apie vestuves, norėjosi visko: provanso, vintažo, elegancijos, romantikos, jaukumo ir puošnaus paprastumo. Tačiau viską į vietas sudėliojo šventės vieta – nuostabusis Babtyno - Žemaitkiemio dvaras. Tai buvo pirmoji ir paskutinė vieta, kurią aplankėme kartu su jaunavedžiais. Tai buvo meilė iš pirmo

žvilgsnio ir ne kitaip. Įsimylėjo ne tik jaunieji – mes taip pat likome pakėrėtos dvaro sienų. O antrajame aukšte esančios knygų lentynos greitai padiktavo, jog vestuvių tema suksis apie senas knygas. Taip sutalpinsim šiek tiek romantikos, šiek tiek elegancijos ir šiek tiek vintažinio provanso. Be to, šiųdviejų gražuolių gyvenimas irgi sukosi aplink knygas: susipažino jie universitete, kuriame po ilgų studijų metų liko abu dirbti. Žodžiu, tiek darbe, tiek namuose karaliavo įvairiausio žanro knygos. Taigi čiupom laisvą datą dvare ir kibome į tolimesnius darbus. Ceremonijos vietą išsirinkome taip pat greitai – Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia užliūliavo savo išore ir vidumi. Darbas daug paprastesnis, kai jaunieji lengvai pajaučia širdimi ar tai jų aplinka, ar ne.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 159


SVEČIUOSE PAS...

160

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 161


SVEČIUOSE PAS...

162

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 163


SVEČIUOSE PAS...

Kitas nuostabus faktas apie šias vestuves – tai jaunųjų pasiruošimo vieta. Gimtoji alma mater, kurioje jiedu susitiko, tapo ta vieta, kurioje ruošėsi tiek jaunikis, tiek jaunoji. Rasa, svarbiausią savo dieną pradėjusi grožio salone, toliau pasiruošimą perkėlė į universiteto teatro erdves! O Mantas tuo metu puošėsi universiteto fotostudijoje, kur jam kompaniją palaikę draugai surengė staigmeną – jų pasiimti ir nuvežti iki bažnyčios atriedėjo ZAZ klubo mašiniukai. Ir kol jaunikis lėkė pas nuotaką ZAZ‘ais, jaunoji išdidžiai riedėjo Kauno gatvėmis žydra Volga. Po ceremonijos jaunieji nusprendė nepalikti be darbo savo draugų ir šeimos narių – vietoj žiedlapių svečiai gavo į rankas muilo burbulus ir jiems teko gerai pramankštinti plaučius, kol neapsakomo grožio vidinis bažnyčios kiemas prisipildė „meilės burbulais“. Sveikintojų būrį pasitiko styginiai instrumentai ir šampano taurės. Į orą paleidę spalvingus balionus su pa-

164

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 165


SVEČIUOSE PAS...

166

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 167


SVEČIUOSE PAS...

168

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 169


SVEČIUOSE PAS...

170

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


linkėjimais jaunieji išskubėjo į fotosesiją, o Pinjatos – į dvarą. Meniškos sielos jaunoji, nors ir pasikonsultavusi su Pinjatomis, nusprendė rūpintis dekoro kausimais savarankiškai, o jai talkino jos darbščiosios sesutės. Ne paslaptis, internetas lūžta nuo idėjų gausos ir patarimų „kaip tai padaryti“. Todėl jaunoji pasiraitojo rankoves ir kibo į darbus: iš knygų komiso lentynų susišlavė visas senas knygas apie meilę ir ne tik, baltas žvakes sudėjo į stiklinius cilindrus, kuriuos dekoravo nėriniais. Susėdimo planą nusprendė taip pat įvilkti į knygų drabužį: keturios skirtingos knygos žymėjo keturis stalus, o atvertus knygos viršelį svečiai sužinojo, kuri knyga lydės juos

visą vakarą. Jaunoji pati pasigamino mažas knygutes, kurios pasitarnavo ir kaip vardo kortelė, ir kaip svečių knyga: joje svečiai jaunavedžiams galėjo įrašyti palinkėjimą ir įdėti jį į mini knygų lentyną, kuri stovėjo ant jaunųjų stalo. Taigi mums, Pinjatoms, beliko sukordinuoti, kad viskas būtų savo vietose. Bet mes pasirūpinom ir pinjata, kuri buvo pagaminta, laikantis tematikos, iš senų knygų lapų. Taip pat į pagalbą pasitelkėm šiek tiek vyriškos jėgos ir pagaminom keletą rodyklių su nuorodomis svečiams. Dvaro teritorija didelė, o pats dvaras nutolęs nuo pagrindinio kelio. Nors pamatyti jį įmanoma, tačiau, kad nekiltų nesusipratimų, prie pagrindinio kelio pastatėme rodyklę su nuoroda: „Ilgai

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 171


SVEČIUOSE PAS...

172

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 173


SVEČIUOSE PAS...

174

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 175


SVEČIUOSE PAS...

176

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


ir laimingai prasideda čia“. Dvare svečius pasitiko to vakaro šventinės vakarienės guru – Publikus paruošti užkandukai ir gėrimai. Pinjatos kiekvieną palydėjo iki jiems skirtų apartamentų ir toliau kvietė lengvai užkandus pasimėgauti gyvu MaJam band pasirodymu dvaro terasoje bei pasinaudoti galimybe nusifotografuoti specialiai paruoštoje fotosesijų erdvėje, kurioje laukė ne tik muilo burbulai ir paveikslų rėmeliai, bet ir mūsų gražuolė pinjata. Vakaro programą patikėjome Dominykui Vaitiekūnui. Mantas ir Rasa buvo jo dideli fanai, o mes dar ir pajuokavom, kad „Tūkstantmečio vaikų“ laida taikliai atspindėjo ir jų taip ilgai lauktas „tūkstantmečio vestuves“. Visos dienos nuostabias akimirkas užfiksavo turbūt nuoširdžiausi fotografai šioje žemėje – M photo. Jie patys, įkvėpti šių dviejų nuostabių žmonių vestuvių, negailėjo nei patarimų, nei idėjų. Kartais atrodė, kad dirba ir rūpinasi ne mažiau nei vestuvių organizatorės ar patys jaunieji.

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 177


SVEČIUOSE PAS...

178

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 179


SVEČIUOSE PAS...

180

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


O jeigu trumpai: Ceremonijos vieta - Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia, Kaunas Šventės vieta - Babtyno - Žemaitkiemio dvaras Šventinė vakarienė – „Publikus“ Fotografai – „M photo“ Video – Kirstijonas Jakubsonas Vakaro programa – Dominykas Vaitiekūnas Vestuvių organizavimas ir dienos koordinavimas - „Pinjata“ Vestuvių dekoras – Jaunoji ( šiek tiek kyštelėjo savo rankutes ir „Pinjatos“)

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 181


SVEČIUOSE PAS...

182

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 183


SVEČIUOSE PAS...

184

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 185


SVEČIUOSE PAS...

186

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 187


PASIDARYKIME PAČIOS

188

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Gėlės plaukuose Jei vestuvių dienai ieškote išskirtinio papuošalo – susikurkite plaukų aksesuarą pačios! Tam reikia visai nedaug, tik trupučio laiko, kelių medžiagų ir jūsų fantazijos. Lelialankis mums parodys kaip tai padaryti :)

Tekstas: Raimonda Žemelė Nuotraukos: Diana Zak

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 189


PASIDARYKIME PAČIOS

1

2

Galite susikurti plaukų papuošalą iš organzos, šilko, tiulio, plunksnų, gipiūrų. Išsiuvinėti jį karoliukais, perliukais ar žvyneliais. Galite naudoti įvairias metalines detales, sagteles, senovinius pakabukus ir pan. Tai gali būti pavienės didelės gėlės, kelių medžiaginių gėlių ir aplikacijų junginys, lengvutėliu šilku apvyniotas lankelis ar kelios smulkios gėlytės palaiduose plaukuose.

5 190

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS

6


3

4

Jums reikės: 1. Organzos. 2. Vilnos lakšto (ar kitos medžiagos) pagrindui. 3. Žvakės (geriausiai tinka balta, pati paprasčiausia, nes neatsargiai naudojant gali nusispalvinti organzą). 4. Perliukų (ar karoliukų). 5. Vielutės. 6. Sągtelės. 7. Klijų.

7

8 2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 191


PASIDARYKIME PAČIOS

9

10

Pirmiausia reikia prisikarpyti daug trilapių gėlyčių. Tam naudokite iš popieriaus pasigamintą trafaretą. Galite karpyti apskritimus ar stačiakampius, įvairių dydžių ar kelių spalvų, taip suteiksite originalumo ir žaismingumo savo gėlei. Užsidekit žvakę ir pridėkit vieną trilapį prie liepsnos. Medžiaga neturi liestis prie liepsnos, nes tokiu atveju ji užsidegs. Medžiaga nuo liepsnos turi būti tokiu atstumu, kad jos kraštas pradėtų rauktis ir riestis. Apdegint reikia visų lapelių kraštukus. Užsirietusius lapelius pradedam dėlioti į vieną gėlytę. Gali-

13 192

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS

14


11

12

ma daryti didelę gėlę iš daug lapelių, arba vos iš kelių lapelių suformuoti lengvutę mažesnę gėlę. Gėlę per centrą tvirtinam siūlu. Gėlės vidurį galima puošti perliukais, karoliukais, žvyneliais, sagomis, kaspinėliu ir t.t. Suformuotas ir papuoštas gėles priklijuojam prie pagrindo su prisiūtu užsegimu. Nuo pasirinkto užsegimo priklauso ar organzos gėlė bus sagė ar plaukų papuošalas, galite jas prisiūti prie plaukų lankelio. O galbūt sugalvosite jomis puošti dovanų dėžutes svečiams ir vestuvių kvietimus.

15

16 2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 193


Planuojant vestuves atsiranda tiek darbų darbelių, kad galima ir pasimesti. Todėl labai pravartu turėti po ranką planelį. Jis padės jums, brangiosios, ne tik padaryti visus darbus laiku ir tinkamai, bet ir susidaryti aiškesnę jūsų vestuvių viziją

Gero ir ramaus planavimo!

194

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


PLANUOJAM VESTUVES Mėnesinis planas pagalbininkas

12

Išsirinkti Santuokos ceremonijos vietą

Nuspręsti ir patvirtinti vestuvių datą bei laiką

Sudaryti svečių sąrašą

Pranešti apie tai artimiesiems ir atšvęsti

Išsirinkti ir užsisakyti savo svajonių suknelę

Užsisakyti vakaro vedėją, grupę ar DJ

10

Išsirinkti ir užsisakyti fotografą ir/ar video filmuotoją

Išsirinkti pobūvio vietą bei viešbutį (jei reikia svečiams)

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 195


8

Išsirinkti ir nusipirkti vestuvių žiedus

Išsirinkti ir nusipirkti jauniko kostiumą ir visus aksesuarus

Išsirinkti ir užsisakyti floristą/dekoratorių

Užsisakyti stilisto ir visažisto paslaugas

Pasidaryti Love story (Priešvestuvinę) fotosesiją

Užsirašyti į šokių pamokas

Užsisakyti transportą savo šventei

Išsirinkti ir užsisakyti Medaus mėnesio kelionę

6

Atsispausdinti ir išsiųsti pakvietimus svečiams

Išrinkti sukneles pamergėms

4

Išsirinkti ir užsisakyti vestuvinį tortą

196

Suderinti Meniu

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


2

Atsispausdinti viską ko reikės šventės vietoje

Nusipirkti visus reikiamus aksesuarus

Pasirūpinti dovanėlėmis svečiams, tėveliams

Išbandyti savo bandomąjį makiažą ir šukuoseną.

6

savaitės

Pasirašykite padėkos (tėveliams/svečiams) bei priesaikos žodžius

Grožio procedūros

Surašykite vestuvių eigos scenarijų, paskirdami laiką.

Mergvakaris, bernvakaris

4

savaitės

Paskutiniai apsilankymai primatavimams

Išrinkti ir suderinti muziką su dj, kuri skambės jūsų šventėje

Suderinti visas detales su fotografu ir/ ar video filmuotoju

Suderinti visas detales su floristu ir/ar dekoratoriumi

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 197


1

savaitė

Sudaryti svečių planą Supakuoti dovanėles bei paruošti stalo korteles

Patikrinti ar viskas suruošta

Patikrinti transporto atvykimo laiką

Pasidaryti manikiūrą

Pasikalbėti su visais, ar žino, kur ir kada tiksliai reikia atvykti

1

diena

Suruošti visus dokumentus, vokelius su pinigais ir daiktus rytojui

Nuvežti daiktus, rūbus kas reikalinga į šventės, pobūvio vietą

vestuvių diena Atsipalaiduokite ir mėgaukitės savo diena!!! Viskas, ką reikėjo padaryti jau padaryta.

P.S. net jei tą dieną ne viskas vyskta pagal planą - NESIJAUDINKITE!!! Ši diena yra nuostabi, nes judu turite vienas kitą. Ir tai yra TOBULA!

198

MISIJA VESTUVĖS 2014 PAVASARIS


Ačiū, kad užsukote! Lauksime jūsų laiškų, pasiūlymų, atsiliepimų adresu: info.misijavestuves@gmail.com Mums svarbi jūsų nuomonė, kad galėtume augti ir tobulėti kartu.

Iki greitu susitikimu!

2014 PAVASARIS MISIJA VESTUVĖS 199

Profile for MisijaVestuves

Misija Vestuvės 2014_Pavasaris  

Elektroninis žurnalas "Misija Vestuvės" jauniesiems. 2014 pavasario leidimas

Misija Vestuvės 2014_Pavasaris  

Elektroninis žurnalas "Misija Vestuvės" jauniesiems. 2014 pavasario leidimas

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded