MILE ISSUE 1

Page 1

M I L E magazĂ­n o svatbĂĄch


2

O B S A H 3

Úvod Editorial

4-23

Rozhovor: Kateřina St. Germain 24-27

28-75

Reálné svatby

76-83

Svatební menu

Editorial: Nevěsta 84-91

Představujeme: Fuego 92-95

Představujeme: Rosebud 96-97

Představujeme: Va s k y 98-100

Představujeme: Ye s a n d Ye s - r o z l u č k y 101-103

Představujeme: Salon č.4 104-111

Editorial: Nikol a Karol 112-115

116

Je nám milé

120-123

Tr a v e l g u i d e :

Brighton


3

Ú V O D E M

P r v n í č í s l o M I L E j e t a d y ! Vy br a l i j s m e pro v á s l é t e m v on í c í t é m at a a v ě ř í m e , ž e s i j e v y c hut n át e d o p o s l e d n í h o s ou s t a . A c o n a s t r á n k á c h M I L E mů ž e t e č e k at t e nt o k r át ? Tře b a t ipy n a s v at e bn í m e nu p o d l e pře d n í c h č e s k ý c h f o o d b l o g e r ů . Jí d l o ( a n e j e n t o ) j e pře d m ě t e m i v e l k é h o ro z h ov or u s f o o d b l o g e r k ou Ka č í , aut or k ou b l o g u My C o o k i n g D i a r y. A l e prot o ž e n e j e n c h l e b e m j e č l ov ě k ž i v, j e t ot o č í s l o a ž p o o k r aj n ap l n ě n é l e t n í i n s pi r a c í , p o s t ře hy a t ipy z ú s t s a m ot ný c h n e v ě s t a pře d s t av e n í m n ov ý c h i s t áv aj í c í c h t v á ř í v e s v at e bn í m s v ě t ě . A t ip n a s v at e bn í d ov o l e n ou ? Te n j e ( v l a s t n ě u ž t r a d i č n ě ) p omy s l n ou t ře š n i č k ou n a d or tu . D ou f á m e , ž e o b s a h s t r á n e k t o h ot o č í s l a bu d e t e h lt at s t e j n ě t a k , j a k o j s m e j e j př i j e h o př ípr av ě h lt a l i my. Mě jt e s n á m i o d v a hu t v oř it l e t n í v z p om í n k y ! Vá š t ý m M I L E


4

LONG STORY SHORT S LU N E Č N Í B RÝ L E V P O H O T OVO S T I , V RU C E S K L E N K A P R O S E C C A A N E P O H O D L N É B O T Y O D L O Ž E N É V K O U T Ě . T O J E L É T O ! A P Ř E S N Ě V TA K O V É M D U C H U S E N E S E I T E N TO E DI TOR IA L . L I ST U J T E L ÉT E M !


5

E D I T O R I A L


6

„ U Ž Í T S I K A Ž D Ý M O M E N T . B Ý T S Á M S E B O U . ”


7


8


9


10


K myšlence uspořádání svatební oslavy pod širým nebem nás přivedl jedinečný koncept olomouckého Long Story Short. Jejich venkovní bar a neuhasínající gril, na kterém připravují sezónní zeleninu, burgery, ale třeba i tapas ke sklence vína, přímo vybízejí k tomu uspořádat na rozlehlé terase svatební oslavu v neformálním stylu.

Do karet nám hrála i povaha naší

modelky Kláry. Přímá holka s jiskrou v oku a ostrým smyslem pro humor perfektně zapadala do našeho plánu, stejně jako Patrik, vysoký černovlasý sympaťák po jejím boku.

Svatební tiskoviny jsme tentokrát

pojali jako jednu velkou manufakturu a

vzali

si

na

pomoc

kancelářskou

vychytávku chrlící jeden nápis za druhým. Typografie ve formě černobílých štítků s technickým písmem se objevuje na svatebním oznámení, jmenovkách i tabuli se zasedacím pořádkem. Proč nevyužít štítkovací kleště k vytvoření nápisů na svatební tabuli?

Sladký koutek zdobí lehké pavlovy s

vanilkovou šlehačkou, rybízem a záplavou okvětních lístků růží a chrpy. Velký dort doplňují pusinky různých velikostí, aby si hosté mohli vybrat přesně takovou porci slasti, na kterou se cítí. A jak tyto sladce voňavé obláčky jíst? Jednoduše. Rukama. Zahrada je to pravé místo pro porušení společenského dekóra.

Všechno do sebe začalo zapadat:

Klára v dlouhých košilových šatech s kapsami, prostřený stůl se záplavou květin v korálových, růžových a světle modrých odstínech a pár, který se neohlíží nalevo ani napravo. Pár, který si užívá sebe navzájem a všechna nepsaná svatební pravidla hází za hlavu. Párty může začít.

11


12


13


14

Je libo šampaňské, nebo marakujový drink s kokosem? Na kameninových talířích na vás čeká obojí. A kromě toho i další drinky ve formě chvějícího se želé. Vždyť koktejl zahajující hostinu nemusí být jen ve skleničce!


15

martini s citronem prosecco s růžovou vodou

portské víno s černým rybízem

šampaňské s jahodovým prachem

marakuja s kokosem


16


17


18


19

bodlák bělotrn

zvonek

olivovník

hortenzie

pivoňka “coral charm” chrpa

růže quicksand


20


21


22


23

Místo / Catering: Long Story Short Hostel & Café

Foto: Fotím. / Anna Édes

Šaty: WWO ze salónu OUI Boutique

Boty: Vasky

Obleky: Salon č4

Foto analog: Opuntia photo / Kateřina Barvířová

Šperky: Janja Prokić

Video: Petr Nox Novák

Dekorace / květiny: svatební agentura Million Bells

Sladké: FlatWhite, coffee and catering

Make-up / vlasy: Veronika Mykolenko Make-up Artist

Vázy, příbory, mramorový tác: Bella rose


24


25

F O T O : Te r e z a M e n c l o v á

K AT E Ř I N A S T. G E R M A I N MY COOKING DIARY Autorku úspěšného foodblogu My Cooking Diary, které nikdo neřekne jinak než Kačí, jsem potkala přesně před rokem. A ano, měla na sobě tehdy svatební šaty. Do té doby jsem byla jednou z čtenářek jejího blogu a milovnicí jejích instastories, ve kterých otevřeně a upřímně sdílí se svými fanoušky všechno, co prožívá a co ji čeká. Myslela jsem si, že mě na té svatbě nemůže nic překvapit. Pletla jsem se. Překvapilo mě tehdy úplně všechno… Seznamte se s Kačí. Vítězkou ankety Czech Blog Awards 2017 v kategorii Food, autorkou kuchařky, která se brzy po jejím vydání stala bestsellerem, blogerkou, kterou na sociálních sítích sleduje více než 140 000 lidí. A přesto všechno také s obyčejnou holkou, manželkou a kuchařkou, která zkrátka ráda vaří pro své blízké. Od vaší svatby uplynul jeden rok. Za tu dobu jsi stihla vydat kuchařku a objet s ní celou republiku, cestovat do různých koutů světa, uspořádat velkou foodblogerskou akci… Zdá se, že nemáš limity. Odkud bereš energii do všech těchto věcí? Když to tak poslouchám, tak je toho fakt celkem dost (smích). Nejnáročnější bylo období, kdy jsem se věnovala svatbě a kuchařce. Ty přípravy se prolínaly a bylo toho fakt hodně. Ale jak říkáš, snažíme se co nejvíc cestovat a na cestách nabereme vždycky energii do další práce. Cestování je pro nás totiž největší relax, i když fyzicky si člověk vlastně vůbec neodpočine. Neumíme totiž bejt na jednom místě ani na dovolený (smích).


26

Tvoje kuchařka má obrovský úspěch a koupily si ji davy lidí po celé České republice i v zahraničí. Tušila jsi, že se jí po půl roce od jejího vydání prodá více než 10 000 kusů? Mám strašnou radost, že se kuchařka tak prodává a hlavně, že z ní všichni opravdu vaří. Účelem nebylo udělat nejlepší kuchařku na světě, ale kuchařku, ke který se člověk bude rád vracet. To, že se to povedlo, mě těší fakt nejvíc. A samozřejmě taky fakt, že je moje kuchařka bestseller i bez toho, aniž by se prodávala v knihkupectví nebo kdekoliv jinde. Kuchařka je totiž k dostání jenom na mým e-shopu. Během tvorby kuchařky jste s Adamem připravovali svatbu. Tvoji fanoušci se ale o tom, že sis nechala změnit příjmení, dozvěděli až po obřadu prostřednictvím sociálních sítí. Jak zvládáš oddělovat osobní život od toho, který známe z Instagramu? Moc to nezvládám a hádám, že právě proto mě lidi rádi sledujou. Se svatbou jsem to ale oddělit musela, protože by to byl hroznej nápor jak od sledujících, tak od firem, který by se snažily mi posílat nejrůznější nabídky spojený se svatbou. Chtěla jsem se tomu upřímně vyhnout, tak jsem zvolila variantu, že to bude tajemství až do poslední chvíle a já si tak vyberu v klidu všechno podle sebe.

,,Když vidím, jak na to maj některý nevěsty celej rok a změní desetkrát výzdobu, menu i šaty, tak bych se zbláznila.” V té době jsi byla s fanoušky denně v kontaktu. Bylo pro tebe těžké jim o svatebních přípravách neříct ani slovo? Určitě to těžký bylo, protože by pak líp pochopili, co jsem v tu dobu zažívala. Ale nelituju toho. Bylo na druhou stranu krásný si tím projít čistě s rodinou a přáteli.

Jak dlouho ses věnovala svatebním přípravám a na co jsi kladla největší důraz? Že se vezmeme, jsme si s Adamem řekli na konci června. A prvního zaří jsme se brali. Moc času opravdu nebylo, ale jsem za to zpětně strašně moc ráda. Když vidím, jak na to maj některý nevěsty celej rok a změní desetkrát výzdobu, menu i šaty, tak bych se zbláznila. Takhle se všechno muselo rozhodnout hned a neměnila bych. Největší důraz jsem kladla na jídlo, jak jinak. Chtěla jsem to mít netradiční a čistě takový, jak to chutná nám. Koordinaci i celkový koncept svatby jsi přenechala holkám z Yes&Yes. Bylo to dobré rozhodnutí, nebo bys spolu s družičkami zastala jejich práci sama? Bez holek by to vůbec nebylo možný zvládnout. Holky kývly na naši svatbu v době, kdy měly už plnou sezónu, a i tak do toho daly 200 %. Upřímně si myslím, že bez holek by ta svatba nebyla ani z půlky taková. Maj největší cit pro detail i design a hlavně skvěle zvládly organizaci. Naše svatba byla pak náročná hlavně psychicky kvůli počasí. Pozdě večer před svatbou jsem odcházela za stodoly, kde byly rozházený židle, stoly a ani kus dekorace. Chtělo se mi brečet a bylo mi to už i jedno. Když jsme pak s Adamem oddělali druhej den před obědem závěsy a já viděla tu neskutečně nádhernou stodolu plnou světýlek a svíček, rozbrečela jsem se, jak mě to dojalo. Holky nás podržely jak psychicky, tak zároveň odvedly nejlepší práci. Spolu s Adamem jste místo svíčkové se šesti sáhli po závitcích z vietnamského bistra Bánh Mì Makers. Proč zrovna asijská kuchyně? Obecně milujeme asijskou kuchyni, Asii jsme z velký části i procestovali a máme k ní prostě vztah. Když jsme se sami sebe ptali, co bychom si nejradši dali k obědu, odpověděli jsme si, že by to bylo něco vietnamskýho. Nepřemýšleli jsme v tu chvíli nad tím, jestli to budou všichni jíst nebo ne. Chtěli jsme si to užít hlavně my. Jak na netradičně pojaté svatební menu a hůlky na prostřených stolech reagovali vaši hosté? Bylo strašně zábavný tohle pozorovat. Jak si dědové a babičky sedali ke stolům a obraceli hůlky v rukách. Jak děti vzaly letní závitky do ruky a ptaly se rodičů, jestli se to jí i s tím obalem. Nakonec všem neskutečně chutnalo a ještě si z toho odnesli kulturní zážitek (smích).


Zmínila jsem svíčkovou se šesti. Jak se vlastně díváš na české svatební tradice? Mám dojem, že vaše svatba byla naprostým opakem typicky české veselky… Rozhodně nebyl záměr dělat z toho pravý opak, ale opravdu jsme hodně dali na naše pocity a na věci, co nám dělají radost. To, že z toho vzniklo něco netradičního, se stalo pak vlastně už tak nějak samo. A když jsme u toho jídla, svíčkovou jsem za poslední dva roky neměla ani jednou. Není to moje oblíbený jídlo, zato Bun Bo Nam Bo jím aspoň jednou do týdne. Navíc na svíčkovou by každej za pět minut po jídle zapomněl, ale takhle dodnes poslouchám, že na naší svatbě měl někdo nejlepší závitky nebo vietnamský bagety. Spousta z hostů začala pak pravidelně chodit do Bánh Mí Makers na obědy. Jde i o ten zážitek, ne jenom jídlo samotný.

,,Já šla uličkou a brečela dojetím, jak tam stojí a jak se všichni ostatní smějou a radujou, i když stojí na dešti a jsou celý mokrý. Zpětně bych ten déšť za sluníčko prostě nevyměnila.” Šaty ze svatebního salónu ve tvém případě zvítězily nad šaty ušitými na míru. Co tě k této volbě vedlo? Upřímně? Nedostatek času. Kdybych neměla na výběr šatů jeden den ale půl roku, určitě bych si šaty nechala ušít. Tlačil nás ale čas a navíc jsem si ve druhým salónu hned vybrala šaty, co mi padly. Nechtěla jsem se ale něčeho ušitýho vzdát a nechala si od Veršatylu ušít šaty na večerní párty. Byla to sukně s tílkem a ručně háčkovanými aplikacemi. Dodnes ten outfit miluju! Věřím, že ušitý svatební šaty na míru musí mít svoje kouzlo, ale v tom bahně, ve kterým jsem tam pak běhala, by se jim stejně asi nelíbilo.

27

Bahna bylo všude dost, to je pravda. Jak jste se deštivému počasí bránili? Máš nějakou radu pro budoucí nevěsty? Nebudu lhát, samozřejmě jsem si to několikrát před svatbou obrečela, ale nakonec si myslím, že by to bez deště prostě nebylo ono. Bylo to jak z filmu. Adam stál promáčenej u oltáře a čekal na mě. Já šla uličkou a brečela dojetím, jak tam stojí a jak se všichni ostatní smějou a radujou, i když stojí na dešti a jsou celý mokrý. Ten déšť ze všech dostal emoce, který by tam bez něj nikdy nebyly. Všechny nás to strašně spojilo, dojalo a díky tomu se vytvořila neopakovatelná atmosféra. Nedokážu to asi popsat. Sice jsem byla na větu „to vám prší štěstí“ už alergická, ale bylo to podle mě tak. Déšť navíc všechny spojuje dohromady na jedno místo a netvoří se takový ty skupinky po celým prostoru. Všichni tak tancovali ve stodole nebo se bavili na baru, a tím jela zábava až do rána. Zpětně bych ten déšť za sluníčko prostě nevyměnila. Je něco, co bys teď, s téměř ročním odstupem, udělala jinak? Rozdvojila bych se, abych si to mohla užít se všema. Dodnes mě mrzí, že nemám s každým fotku a že s každým nešlo pokecat a zatancovat. Jinak bych neměnila vůbec nic. Jak se ti žije s novým příjmením? Pocítila jsi nějakou změnu? Změnu jsem žádnou nepocítila. Pokud se teda nepočítá to, že nikdo není schopnej moje jméno správně napsat ani přečíst (smích). Taky se na něj každej hodně ptá, to se dřív nedělo. Jinak přechod do manželství u nás nezměnil kromě toho příjmení vůbec nic. Máme se pořád stejně rádi. Kde se vidíš za rok a jaké výzvy tě čekají? Já nejsem moc plánovací typ. Nechávám věcem volný průběh, ale doufám, že konečně začnu dělat na druhý kuchařce. Chceme se taky s Adamem přestěhovat do většího bytu, to bych považovala za úspěch.


28

K AČ Í

&

Místo: s ou k romá sto dol a Ko ord i na c e / d ekorac e /g raf i ka : Ye s & Yes Foto : Te r u Me nclová Vi d e o: Lu káš K l adn íč ek Š at y s v atebn í: Svat b a snů Š at y na p ár t y : Ve rš at y l Sv atebn í dor t : C at and c o ok R E Á L N É

SVAT BY

A DA M Květ iny : Gre en de cor Ž ižkov Sv ít ící písmena : Sv ít ící písme na Šp erky : 27j e welr y C ater ing: B án h Mi Ma kers Kávov ý b ar/ Sl a d ký koutek: Fl at w hite, cof fe e and c ater ing


29


30


31


32


33


34


35


36


LUC I E

&

37

JA KU B R E Á L N É

SVAT BY


38


39


40

Sv atb a Lu c i e a Ja kub a s e o deh rá l a v za hra d á ch ven kovského z áme čku v Třeb e š ic ích a j e jí j e dine č nost s á l a l a z ka ždého det ai lu. Po suďte s am i… Ja ko prop ojuj í c í pr vek p ou ž i l a ne věst a Lucie mot iv k r u hu. Tento s y mb ol s e promít a l úplně všude – ve sv atebním oznámení, jmenov k á ch , neb o t řeb a ve sk le ně ných kou lích zavěš ených na st rome ch , kte ré nav rh l a a ne cha l a v y robit právě Lucie. Sv atební š at y o d L ib ě ny R o chové js ou p ast vou pro o či, stejně j a ko de cent ní a ge ome t r i cky pře s né svatebn í dor t y, které js ou dom inantou sl a d kého b ar u. Bí lou b ar v u d oplňova l a kc e nt z ář ivě oranžové, která de cent ně p o dt rh l a m i ni ma list ické v yz ně n í s vatby. Oranžov á s e obj e v i l a v někol i k a d e t ai le ch , t řeb a na svatebním oznámení neb o divoké kyt ic i v r u kou ne vě st y.


41


42


43

Ko ordinace: Lucie Holá

Kv ě t i n y : Kv ě t i n o v é l a h ů d k á ř s t v í

Foto: Everbay

Dort, Sweet Bar : Punk Rock Cakes

Vi d e o : K a c o Vi d e o

Šaty : Liběna Rochová

Styling: Andrea B eranová

M í s t o : C h a t e a u Tř e b e š i c e


44

S I M O N A

&

A DA M

Svatební den Simony a Adama zářil pestrými barvami a připomínal divokou párty s výraznými prvky. Pestré barvy, tkané koberce a záplava květin na stolech. To je gypsy styl pod taktovkou odvážné nevěsty Simony, která si na starost vzala veškerou výzdobu. „Co nejvíce dekorací a zajímavých kousků jsem sháněla s velkým předstihem a snažila se vychytat dobré kousky ve slevě“, přiznává nevěsta, která s nákupy výzdoby začala hned po zásnubách.

Svatba pro 70 hostů se konala v Usedlosti Na Stodolci, kde proběhl i církevní obřad. „ Až

zpětně si uvědomujeme, jak skvělé rozhodnutí to bylo. Církevní obřad je mnohem osobnější a i když s manželem nejsme věřící, měl pro nás obrovskou váhu. Bylo to prostě strašně romantický!“

Slavnostní oběd odstartovala společná polévka, po které si hosté vybírali z rautových stolů.

A protože k neformální atmosféře patří grilování, neobešel se ani jejich svatební den bez rozpálení grilu. „Vytvoření neformální atmosféry bylo pro nás důležité a myslím, že hosté tento záměr moc ocenili. Žádné obleky, dlouhé šaty, podpatky… Sami se nejlépe cítíme v teplácích, proto jsme to samé očekávali od našich hostů.“ R E Á L N É

SVAT BY


45


46

Koordinace- Gabriela Musilová

Dekorace - nevěsta

Tiskoviny - nevěsta a ženich


Vázané květiny - Renata Vrbová (Kvíteček)

Make-up Artist - Ludmila Škvorová

47

Šaty - Petra Brzková


48

Sladký bar - Monika Žižková

Místo - Na Stodolci

Foto - Fotím. / Anna Edes


Video - Momenty Video

Hudba - Dj Brush

49

Oddávající – Paní farářka Selčanová


50


51


52


53

R E Á L N É

SVAT BY


54

N ATA L I

&

V Í T

Pl ánova li svatbu v Č eské republ ic e, a l e st resuj í cí s vatebn í př íprav y j e př i měly k my šlenc e uté c t d a l eko o d vš eho a v š e ch a prožít sv atební d en j en ve dvou. Na Isl andu st ráv i li sp olu s foto g r afe m a k ame ramane m č t y ř i dny a domů s e v r át i li s e stej ný m př íj men í m.


55


56


57

„JEN ONI UPROSTŘED N I Č E H O. J E D N O D U Š E A B E Z Z B Y T E Č N ÝC H S TA R O S T Í .”


58

Oddávající-Helga Jóhanna Úlfarsdótti Foto - everbay Video - Kaco


59

„ Z e za č át ku jsme ho dně v á ha l i a my sleli na ro d i če, a le p o náv ratu d o Č e ch j s me by l i r á d i,

že js me si t y i nt im ní ok am ži ky uži l i j en ve dvou. “, p opisuj e ne věst a. V š e chny dů le ž ité sv atební d oku me nt y p oho d l ně v y ř ídi l i z Pr a hy prost ře d n i c t v í m e- mai lu, nastoupi li na let ad lo a o d l e těl i na ji h Isl andu, kde s e uprost ře d b e zejmenného l ávového p ole p oblí ž Hveragerði o d ehrá l sv atební obř a d. Ne vě st a oblék l a j e dno duché bí l é š at y s d lou hý m r u kávem a z ávoj ov i nou, které d opl ni l a mas iv n í m k r yst a lov ý m ná hrdel ní kem př ip omí naj í cí m ma li n ké le d ovce. „ My slí m, ž e tento šp e rk pře s ně v yst i huj e Isl and a j eho v šudypř ítomný s op e čný pís ek, me ch a le d ove c“. O b a s noub e nc e sj e d no cova ly loká l ní r uč ně t rhané květ i ny z míst n í ho květ i nářst v í, které oz d obi ly j e d no du chý ú č e s ne vě st y i k lopu ženichov a s a k a. Prst ý n ky s i ne cha li v y tetovat j eště pře d s vatb ou. „Vě d ěl i js me, že nebu de me no sit prst ý n ky k aždý d en , proto j s me s e roz ho d li pro tetován í. B ěhem obř a du js me si te dy prst ý n ky ne v y měňov a l i, a l e o d k r ý va li j e. Kamarád ka nám pře d s vatb ou u há čkov a l a k rou žky, kte ré jsme si b ěhem obř adu navz áj em sund a li z prstu. “, v y s vět luj e ne věst a Nat a l i.

Oblečení nevěsta- Leeda Náhrdelník- Zorya Kytice- Sjafnarrblom


60

V ĚRKA

&

LU K ÁŠ

Romantická, něžná a éterická. Přesně taková byla svatba Věrky a Lukáše. Nevěsta, která je autorem projektu Ateliér Ethé, svou svatbu zbarvila do odstínů pudrové růžové a béžové barvy. Vzniklo tak originální pojetí svatby plné něžných prvků z produkce Ateliéru Ethé. Ručně barvené hedvábné stuhy, krajkový podvazek, mramorové jmenovky… Věrka si pohrála s každým detailem. Svatební den proběhl v prostorách Family Hotelu Okoř. „Tento prostor si nás získal svým jedinečným kouzlem. Navíc jsme ocenili i fakt, že hosté nemuseli v průběhu dne přejíždět. Vše se totiž odehrávalo na jednom místě,“ dodává nevěsta. Snoubenci využili služeb svatební agentury, se kterou spolupracovali v průběhu celého roku před svatbou na přípravách. „Ocenili jsme nejen komunikaci s koordinátorkou před svatbou, ale také její práci v průběhu svatby. Náš den jsme si tak mohli užít naplno a bez zbytečného stresu.“

R E Á L N É

SVAT BY


61


62


63

„ At e l i é r Et h é j e proj e kt Ve r y Mat y s ( A r t d i re c t or / G r a f i k / I l lu s t r at or ) , kt e r á v y mý š l í , t v oř í s v at e bn í i d e nt it y / k on c e pt y, aut or s k é s v at e bn í t i s k ov i ny a or i g i n á l n í d e k or a c e v é t e r i c k é m , rom a nt i c k é m du c hu .”


64


65

Svatební koordinace a styling: Svatby podle Adély Koncept svatby a tiskoviny: Ateliér Ethé Dekorace: Decstore.cz, Svatby podle Adély, Ateliér Ethé Květiny: Květinové lahůdkářství - Make-up a vlasy: Martina Knížová Svatební šaty: SOBJE + Ateliér Ethé (návrh šatů) Svatební podvazek: Ateliér Ethé - Šperky: Tiffany and co. Sweet bar: PunkRockCakes + Ateliér Ethé (návrh dortu), Donuter Donuts, PiuPiu Lokace a Catering: Family Hotel Okoř - Bar: Simplybar - Foto: Eli K. Photography Aeárium na prsteny: Design FLORARIUMs + Ateliér Ethé (návrh aeária) Stojan na donuty: Pauch.cz + Ateliér Ethé (návrh stojanu) Hudba: Dj Kubiik, Musica festiva di Praga - Video: Jana Bušková Videography


66

P Ř E DSTAV UJ E M E


67

W W W.S M E TA N AQ.C Z


68

M AYLE

&

HUG O

F o t o + v i d e o : P i n e w o o d We d d i n g s Místo: Bois des Moutiers, Normandie, France Svatební agentura: La fabrique des instants make-up: Adeline petit makeup catering: Divernet Š a t y : M a y l e Va s q u e z DJ: dj Events - dj Zen

R E Á L N É

SVAT BY


69


70


71


72


73


74


75


76

SVATE BNÍ MENU POD LE

ČESKÝCH

FOODBLOG ERŮ


77


78

My Cooking Diary Kateřina Saint Germain nedá dopustit na Asii Foodblogerka milující lehkou kuchyni se inspiruje především Asií. V její kuchařce Měsíc s Kačí, kterou vydala v loňském roce, najdete recepty na snídaňová jídla (která ocení všichni milovníci brunchů), a také tipy na obědy a lehké večeře. Vařte s Kačí a inspirujte se její kuchyní i při výběru svatebního menu!

Děvče u plotny Kristina Lund tíhne k severské kuchyni Brněnská foodblogerka a autorka blogu o pečení Děvče u plotny hledá svou inspiraci ve skandinávském minimalismu. Ráda peče se sezónními surovinami a dává si záležet na jejich kvalitě. Její skořicoví šneci jsou známí široko daleko, stejně jako lahodně jemné cheesecaky a další sladké dobroty z jejího blogu. Letos v říjnu vydává svou první kuchařku s názvem FIKA – sladká švédská kuchařka.

Cat and Cook Ivana Jindřichová sází na francouzskou klasiku Autorka blogu Cat and Cook se do jídla prostě zamilovala a její blog je toho jasným důkazem. Společnost jí při psaní, vaření a focení receptů dělá perská kočka Minda, která je neodmyslitelnou částí blogu. Milovnice kvalitních surovin, tradičních receptů a různých kuchařských technik nyní dokončuje svou první kuchařku. Čekat ji můžete už v září tohoto roku.


79

PŘEDKRM mangový salát s krevetami, arašídy a koriandrem HLAVNÍ CHOD red snapper mořská ryba s tamarindovou omáčkou a jasmínovou rýží DEZERT tapiokový puding s kokosovým mlékem, malinami a mátou

PŘEDKRM gravlax marinovaný losos s koprem a červenou řepou podávaný s opečeným chlebem, máslem a červenou cibulí POLÉVKA krémová polévka z chřestu servírovaná s klíčky červené řepy, opečenými hlavičkami chřestu a květy česneku HLAVNÍ CHOD filet z čerstvého lososa podávaný s novými bramborami s koprovým máslem a jogurtovým dresingem s kapary DEZERT princeznin dort prinsesstårta piškotový dort s vanilkovým krémem se šlehačkou a marcipánem

PŘEDKRM gratinovaná francouzská cibulačka s francouzskou bagetou a sýrem gruyére HLAVNÍ CHOD brazírovaná hovězí líčka s opečenou kořenovou zeleninou a máslovou bramborovou kaší DEZERT mini Paris-Brest dezert z odpalovaného těsta s lískooříškovým praliné


80

SVATEBNÍ TABULE GASTROKROUŽKU Jí d lo

sp ojuj e.

A

PO D L E

sp oj i l o

i

p ar tu

Gast rok rou žku, která v květ nu v yd a l a svou pr v n í ku chařku. Sp ol e čně s e v ní v yd a l i na hor y, kde na pl ot ně bubl a lo kys el o a cha lup ou voněly lívanc e, sp olu naská ka l i do v l a ku, j a k ji na k ne ž s e zab a l enou s vači n kou pro př íp ad nou ze. Sp ol e č ně t a ky u vel kého

stolu

o sl av i l i

Vel i kono ce

neb o s e v yd a l i na jižn í Morav u, kd e s e p o pr á c i na v in ic i s e sk l en kou v í na pust i li t řeb a do škvarkov ých pl a cek . Svatební ho st inu s ic e v kuchařce nenaj dete, a l e o t ipy této g ast rop ar t y roz ho dně nepř ij dete. Ja k te dy v y p a d á dokona lé s vatebn í menu s est ave né pře dst av itel i G ast rok rou žku ?

Marika a Jirka Kučovi: blogeři, autoři knížky Manželé v kuchyni Atmosféru na svatbě tvoří mimo jiné také jídlo, které se na svatbě servíruje. Při výběru svatebního menu je důležité brát ohled nejen na místo konání, ale i na sezónu. Není nad to, když si hosté můžou pochutnat na skvělých surovinách plných chuti v době, kdy jsou suroviny v té nejlepší kondici. Svatební menu má být nejen nápadité, ale především lehké na trávení, aby hosté po posledním soustu neměli potřebu si jít na 20 minut lehnout. Při volbě jednotlivých chodů bychom klidně vystřídali klasickou hostinu jako takovou za rautové stoly. Vzhledem k tomu, že se musíme ze zdravotních důvodů vyhýbat určitým surovinám, víme, v jak obtížné situaci se mohou ocitnout někteří z hostů, když před nimi přistane talíř s jídlem, na které jejich tělo špatně reaguje. U rautu máte jistotu, že si každý najde to své. Naším rautovým výběrem je jednoznačně tatarák ze pstruha, variace různých salátů, roastbeef nebo pečená selečí kýta. S rautem člověk nikdy nešlápne vedle!


Lukáš Hejlík: herec, bloger, autor projektu Gastromapa Lukáše Hejlíka Musím říct, že na své svatbě jsem dokonalé svatební menu skutečně měl. A to všechno díky Marice a Jirkovi, kteří nám hostinu připravili. Všechny recepty na svatební jídla, která se objevila na našem stole, pak vyšly v jejich kuchařce Manželé v kuchyni. Na naší svatbě jsme byli jen 4, kromě nás dvou to byla právě Marika s Jirkou, kteří zastali úlohu svědků i kuchařů zároveň. V menu pro 4 byly dva druhy svatebních rolek, jedna s křenem a druhá s prosciuttem a chřestem. Následovala cuketová polévka, pstruh s jarní zeleninou a ořechový dort od Maričiny babičky Emilky, který zdobily jedlé květy. Tahle 4členná hostina proběhla na zahradě naší chalupy a všechno kolem se zelenalo. Prostě vysněná svatební hostina!

81

Darina Křivánková: šéfredaktorka časopisu FOOD Nevím proč, ale na svatby mě většinou zvou, když chtějí, abych tam uvařila nebo napekla, případně obojí. Vždycky je to krásná, ale trochu adrenalinová práce, svatbu prostě nikomu nechcete zkazit. Ono to vždycky dobře dopadne, ale to dopředu prostě nikdy nevíte. Svůj svatební den mám tak nějak v mlze a věřte nebo ne, vůbec si nepamatuju, co jsme to tehdy jedli. Budiž mi omluvou, že už je to hodně dávno. A navíc už tahle svatba ani neplatí… A vyhlídka na tu další je taková čistě hypotetická, takže následující řádky jsou v režii bujné fantazie. Přestože miluju thajskou a vietnamskou kuchyni, neustále vyhledávám nové chutě a zkouším – jíst i vařit – nová jídla. Na svatbě bych chtěla tu největší klasiku klasik a naprostou jednoduchost. Takže… skvělou šunku od kosti s křenem, vývar s játrovými knedlíčky a pořádný smažený řízek z přeštické krkovice a k tomu tradiční bramborový salát. A místo dortu klidně štrůdl nebo bábovku. Nejspíš proto, že tohle jídlo ve mně evokuje pocit naprostého klidu a bezpečí, pocit útulného domova, kde ráno voní kafe s mlíkem, vrní pes a přede kocour. A taky je skvělý dát si řízek se salátem druhý den ráno v kocovině. Takže plán by byl.


82

WWW.GASTRO KRO UZ EK.CZ


83 FOTO: 2foto

Ú PLN Ě A

J EJ I C H

SVAT E B NÍ

VŠUDE

KO KTEJLOVÁ

INSPIRACE

Dostat se ÚPLNĚ VŠUDE. To je schopnost, kterou má koktejlový keterink, u jehož zrodu stáli barmani z brněnského Baru, který neeexistuje. Z barmanské dodávky vytahují bar, spoustu ledu a dalších barových nezbytností. Na místě začínají kouzlit drinky z jejich tekutých dobrot. Koktejly inspirované nevěstou a ženichem servírují hostům třeba po celý svatební den. Na sklenku dobrého pití je totiž čas vždycky… A jak může takové svatební koktejlové menu z rukou Úplně Všude vypadat? Inspirujte se!

NĚCO MODRÉHO Sladký koktejl s chutí tropického ovoce vodka - ananas - kokos - limeta N Ě C O S TA R É H O Silný drink s kořeněnou chutí vodka - bylinky - bitters NĚCO NOVÉHO Osvěžující koktejl plný hořkosladké chuti a ovoce víno - hruška - bezinka NĚCO PŮJČENÉHO Svěží a lehký drink se Z ázračnou limonádou borůvka - ibišek/perník

W W W . U P L N E V S U D E . C Z


84

modelky : Júlia Szegő, Szonja Uhrin

květiny : Flóra Floral Botanical Atelier

make-up artist: Sára Skrionya

foto: Pinewood Weddings


85


86


87


88


89


90

foto: Pinewood Weddings make-up artist: Sára Skrionya vlasy : Zsófia Eszteri šaty : Nóra Sármán květiny : Flóra Floral Botanical Atelier modelky : Júlia Szegő, Szonja Uhrin studio: Flashback


91


92


93

Fuego ve španělštině znamená oheň. Právě ten je základem této kočovné kuchyně. Za nápadem a fungováním Fuega stojí Marek Pavala, známý výherce televizní soutěže MasterChef. Kromě kurzů vaření a různých soukromých akcí umí Fuego zajistit i svatební catering. Pavalovou kuchyní je příroda a veškeré vaření probíhá na otevřeném ohni. Atmosféru vaření nadivoko dotvoří jurtový stan s perskými koberci a kožešinami. JAK CELÝ NÁPAD VAŘENÍ NADIVOKO V PŘÍRODĚ VZNIKL? Žijeme v přetechnizovaném, zrychleném a byrokratickém světě. Původně nápad vznikl při obyčejném utíkání z města. Jezdili jsme na výlety, kempovat do lesa s dobrým jídlem. Jen ve dvou. Pak jsme vzali pár kamarádů a hromadilo se nám vybavení. Díky sociálním sítím se začali ptát i cizí, co to je a jestli můžou přijet také. Už dlouho jsem chtěl být nezávislý a být sám sobě svým šéfem, takže tohle byla jedinečná příležitost. DĚLÁTE I SVATEBNÍ CATERING. JAK VYPADÁ SVATEBNÍ HOSTINA VE VAŠÍ REŽII? Hostina může vypadat různě. Vždycky se ale bude nést v duchu Fuego. Budou hořet ohně, péct se masa, ryby nadívané bylinkami napíchané na klaccích poblíž žáru, spousta zeleniny a originální chutě. Snažíme se vařit tak, jak je to vlastně nejpřirozenější. Na ohni a z toho, co zrovna roste. UČÍTE NA KURZECH VÝHRADNĚ VY? JAK KURZY PROBÍHAJÍ? Ano, ve Fuegu jsem jediným lektorem kurzů. Renáta (Renáta Muchová, manažerka Fuega - pozn. red.) se stará o hosty, já o jídlo. Funguje to tak, že si každý rozdělá oheň a já pak zadávám práci, vždycky ukážu co a jak, ale nevařím za hosty. Když je hotová příprava, dodělám jídlo do konce, a pak nechám prostor kurzistům.

PŘEDSTAV UJEM E

FUEGO


FOTO: Lucie Urb an, Renรกt a Muchovรก

94


W W W. C A M P F U E G O . C Z

95


96

P ŘEDSTAVUJ E M E

Rosebud. Narnie v Brně. Místo, kde se lehce připletete k

ROS E BU D

hovoru úplně cizích lidí popíjejících kafe na velké pohovce, místo, kam si zajdete pro všechny ty zdánlivě nepotřebné nezbytnosti, které vám zpříjemní den a okrášlí byt, a taky místo, kde dostanete krásnou kytici plnou barev a vůní. Markéta Střechová, které nikdo neřekne jinak než Róza, vás zve do svého světa malých radostí. Račte vstoupit… CO VÁS NA VAŠÍ PRÁCI BAVÍ NEJVÍC? Určitě je to její nejednotvárnost. Naše práce je jedna velká proměnná. Je to neustálý proces vytváření – od jednání s lidmi až po samotnou kytici či dekoraci. Co mě naopak nebaví, to je určitě účetnictví a odpovídání na e-maily. Toho bych se klidně vzdala. V

ČEM

SE

VAŠE

KVĚTINÁŘSTVÍ

LIŠÍ

OD

OSTATNÍCH? Myslím, že Rosebud je mým odrazem. V mém obchodě je vše, co se mi líbí a k čemu mám nějaký vztah. Nikdy jsem nevolila cestu toho, že budu nabízet, co se lidem líbí, nebo protože by se to prodávalo. Nepodléhám příliš trendům. Vždy se snažím realizovat své nápady a vymýšlet nové. Myslím, že se jako květinářství lišíme jak nabídkou samotných květin, tak stylem doplňků, které tady máme. CO JE PRO VÁS PŘI TVORBĚ KONKRÉTNÍ KYTICE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ? To je vždy různé. Například u svatební kytice hraje roli výška nevěsty, styl svatby, látka a dekor šatů a mnoho dalších věcí. Pokud se pak jedná o kytici k jiným příležitostem, jako je například narozeninová oslava, necháváme si od klienta sdělit pár základních informací o obdarovaném, podle kterých pak vytvoříme kytici v našem stylu.


97 FOTO: Anna Édes / Fotím.

W W W . R O S E B U D . C Z


98


99

P Ř E DSTAV UJ E M E

VASKY

Ručně šité, kožené, neobyčejné a ze Zlína. To jsou Vasky. Střihy jejich bot vychází například z tradiční pracovní obuvi, bowlingových bot nebo třeba pionýrek. Vasky jsou minimalistické a díky kůži a kvalitnímu prošívání velmi odolné, a tak s nimi může jejich majitel zdolat i nějaký ten terén. Mimo to se už podívaly do 33 zemí po celém světě a na nejednu svatbu… ČÍM SE VASKY LIŠÍ OD JINÉ OBUVI? Naším heslem je kvalita, komfort a styl. Všechny naše boty jsou vyrobeny ve Lhotě u Zlína. Obuv, kterou vyrábíme je celokožená a k výrobě používáme flexiblovou metodu, kterou v dnešní době využívá minimum výrobců kvůli vyšším nákladům. Oproti standardní lepené obuvi je zde výhoda, že svršek bot je pevně přišit ke spodní části boty. VYRÁBÍTE TAKÉ SPOLEČENSKOU OBUV? VYBEROU SI Z JEDNÉ Z VAŠICH KOLEKCÍ TAKÉ BUDOUCÍ NOVOMANŽELÉ? Záleží samozřejmě na vkusu ženicha a nevěsty. Sami mezi společenskou obuv řadíme hlavně modely Dark, Brown a Elegant. Nicméně měli jsme zde i pár, který si u nás na svatbu nechal vyrobit náš model Bowler, který vychází z bowlingové obuvi. Několik párů už se nám ozvalo s požadavkem výroby bot na svatbu. Tyto svatby byly převážně v rustikálním či venkovském stylu. NA VAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH JE MOŽNOST NAVRHNOUT SI VLASTNÍ VASKY. JAK TO CELÉ FUNGUJE? Konfigurátor jsme vytvořili proto, aby si každý z našich zákazníků mohl vytvořit boty přesně podle svých představ. V našem konfigurátoru najdete dva typy bot, u kterých si můžete hrát s typem a barvou podešve, barvou šití, druhy použitých kůží a tkaniček. Výsledkem jsou boty, které jsou zcela unikátní a je zde opravdu velká pravděpodobnost, že budete jediným člověkem, který takové boty obouvá.


100

W W W . V A S K Y . C Z


101


102

PŘ EDSTAVUJE ME Y ES A

J EJ I CH

&

YES STYLOVÉ

ROZLUČ KY Loučení se svobodou je párty, na kterou se prostě nezapomíná. Holčičí parta Yes & Yes (svatební a eventové studio) se rozhodla věnovat poslednímu mejdanu za svobodna ještě víc pozornosti a pustila se do projektu Rozlučky. Na jejich rozlučkovém e-shopu www.rozlucky.yesandyes.cz najdete produkty pro budoucí nevěsty, ženichy a jejich nejbližší přátele. Chystáte se na svůj rozlučkový den? Pak zbystřete… Proč jste se rozhodly navrhovat a vyrábět vlastní produkty zaměřené na loučení se svobodou? Úplně prvním impulsem byl moment, kdy jsme se do role družiček dostaly my samy. Tehdy jsme řešily otázku, v čem tento den strávíme. Potkalo se nás 8 bab, každá s jinou postavou, a najednou jsme byly v pasti. Potisky triček, které jsme našly na internetu, se nám nelíbily a na střihu jsme se nemohly shodnout. Dopadlo to tak, že jsme si šly koupit trička vlastní, sladily se barvou a design nám přes večer spíchla naše Terka... Se svobodou jsme se loučily na vodě a díky ohlasům vodáků (či drsných námořníků) víme, že vytvořit si vlastní trika byla správná volba. Od té doby nám psalo spoustu holek, jestli bychom jim pomohly zorganizovat rozlučku se svobodou a doporučily jim nějaký obchod, kde by mohly najít něco jiného než nápisy “game over”. Bohužel máme pocit, že takový obchod na českém trhu není, nebo o něm alespoň nevíme. No a tak jsme tady! Jaké produkty na svém e-shopu nabízíte? Na své si u nás přijdou jak slečny, tak pánové. Najdete u nás kolekce triček v různých designech, kterých bude postupně přibývat. Vybrat si můžete z několika střihů, velikostí a barev. Takže si můžete vybrat to, v čem se v onen den budete cítit pohodlně a MŇAU. Komu se nechce do společných triček, může zvolit alternativu batůžku, nebo třeba plátěné tašky. Drobným, ale milým detailem jsou placky, které si můžete připnout na batůžek, tričko, ale i sako. Dámy určitě ocení společný náramek z pružného materiálu, který se dá použít jako gumička. Náramek se k vám dostane na grafické kartě s věnováním, které si samy doplníte, a pak ho můžete věnovat té pravé osobě. Co dělat, když si z nabízených designů na e-shopu nevyberu? Existuje možnost vlastního návrhu designu? Ano určitě, i s touto variantou jsme počítaly, a proto je možné si u nás nechat vytvořit svůj vlastní design. Ten může korespondovat se svatebními motivy, a nebo může být zasazen do tématu rozlučky. Na tento design si počkáte sice o pár dní déle, ale budete mít na sobě tričko, které vás naprosto vystihuje.


103

FOTO: Archiv YES&YES

W W W . R O Z L U C K Y . Y E S A N D Y E S . C Z


104


105

PŘ E DSTAVUJE M E

SA LO N

Č 4

Jejich cílem je vytvořit šaty nebo oblek, který dokonale splyne s osobností jeho nositele. Na míru, s pomocí špendlíků a krejčovského metru. Brněnský krejčovský salon, který své klienty obléká už od roku 2013, vybízí k vybočení z obecného vkusu a touze zažít víc, chtít víc. Vkročte do jejich ateliéru plného střihů a myšlenek, které se s pomocí jehly a nitě proměňují v realitu! KOLEKCI PÁNSKÝCH OBLEKŮ JSTE FOTILI MEZI POUŤOVÝMI ATRAKCEMI. PROČ PRÁVĚ LUNAPARK? Muži chtějí soupeřit, mít svůj tým, projektovat a dosahovat cílů. Jinými slovy si chtějí hrát, závodit, vznášet se v oblacích a vyhrávat. Lunapark je jedinečným místem, kde si můžou hrát. Uvnitř být stále kluci, ale vypadat jako muži. Na tomto šíleném místě plném barev a vzruchů si mohou užívat adrenalin, přitom ale působit vyrovnaně a kompetentně. Našim úkolem je, se v tomto světě s muži spojit a nabídnout jim možnost jak jednodušeji žít, zároveň ale nepřijít o tu klukovskou radost. Spojením přirozené hravosti a následováním kompetence vzniká jedinečný produkt, oblek na míru. Ten jako ztělesnění jednoduchosti a nadčasovosti bojuje za eleganci ve světě, kde nic není jisté a dlouhotrvající. „Důležité je, co žijete, ne jak vypadáte“. JAK U VÁS PROBÍHÁ ŠITÍ OBLEKŮ NA ZAKÁZKU? Obleky na míru ze SALONč4 jsou společným projektem klienta a designéra/krejčího, který se snaží co nejlépe pochopit potřeby a postoje klienta. Samotný proces měření, výběru fazony a látek je jako stavebnice. Klient si s pomocí krejčího poskládá svůj oblek přesně podle jeho představ. Vždy je totiž nějaká možnost, jak pracovat s konturou, podpořit dominantní partie, nebo naopak upozadit ty problémové.

ČÍM JSOU VAŠE OBLEKY TYPICKÉ? Obleky z naší dílny se vyznačují stovkami barev a designů, různými materiály, desítkami fazon a tvarů kapes, rozmanitým vnitřním vybavením, monogramy, knoflíky a dalšími detaily. Naše produkty vznikají do 4 týdnů, ale mohou být hotovy i do 4 dnů, v závislosti na požadavcích klienta.

W W W . S A L O N 4 . C Z


106


107

U V N I T Ř B Ý T S TÁ L E K L U C I

W W W. S A L O N 4 . C Z

A L E V Y PA D A T J A K O M U Ž I

„ D Ů L E Ž I T É J E , C O Ž I J E T E , N E J A K V Y PA D Á T E “


108


109


110


111


112

NIKOL

&

Foto: Marek Sybal

K ARO L a

Alex Hrašková

Make-up/hair: Elena Pinzari Š a t y : Te r e z a S a b á č k o v á Kv ě t i n y : D a n i e l a B r o ž o v á O b l e č e n í ž e n i c h a : G a l a r d Ta i l o r Kšandy a motýlek : Krispol K l o b o u k : To n a k E D I T O R I A L


113


114

E D I T O R I A L


115


116

J E

N Á M

M I L É

TEN ISKY ADIDAS

ORIGIN ALS

WWW.FRESH LABELS.CZ 3499

A R G A N O V Ý K ASHM IR SAVO N

OL EJ

ROS E

&

L AVENDER STORIES

WWW.NIL A .CZ 8 60,-

ČE RN Á

SLIM

SN ELLA

AKTOVKA

ELAJ EDIOVA

W W W. S H O P.C Z E C H D E S I G N .C Z 42 00,-

W INEDIVER / BUL L POWER DONKEY P RODUCTS W WW. FRES HL A B ELS.CZ 329,-

H ODIN KY

KOMON O

REGAL

ALL

WIN STO N

BLACK

WWW.H ODIN KY.CZ 2390,-

PŘÍBO ROVÝ SET B L ACK, M ADAM STOLT Z W WW.BE LLA ROS E.CZ 73 4 ,-

H ODIN Y

MIN I

FLIP

BÍLÉ

LEITMOTIV WWW.MUZZA.CZ 64 40,-


9 4 5 / 3 1

7 7 9

0 0 — O L O M O U C

R E C E P T I O N @ L O N G S T O R Y S H O R T . C Z

K O Ž E L U Ž S K Á

LO NG STO RY SHO RT

117

HOSTEL & CA F É

WWW.LONGSTORYS HORT.CZ


118

T R A V E L

G U I D E

B R I G H TO N .


T H E

L A N E S

119


B R I G H T O N

P I E R

120


121 S I L O

Svěží mořský vzduch, písečné pláže, všudypřítomní racci a kavárny, kde si kromě kafe vychutnáte i jedinečnou atmosféru mladistvě smýšlejícího britského města plného umělců a extravagance. To je Brighton, město ležící jen několik desítek kilometrů jižně od Londýna. Brighton je, jak jeho obyvatelé sami s hrdostí přiznávají, svět sám pro sebe. Konzervativnost nehledejte, ta zůstala ve zbytku Spojeného království! Místo ní vás přivítá neformální a přátelská atmosféra tzv. „Londýna na pobřeží“. Máme pro vás několik tipů, díky kterým se v Brightonu ve dvou určitě neztratíte! NENECHTE SI UJÍT: THE LANES – čtvrť s úzkými uličkami nabízejícími téměř všechno, na co si vzpomenete: bary, restaurace, bistra, cukrárny, antikvariáty, galerie, stylové kavárny. Toulky mezi úzkými patrovými domky v pastelových barvách mají své jedinečné kouzlo v kteroukoliv denní dobu. Zažijte v ulicích Lanes pravý Brighton! THE BRIGHTON PALACE PIER – místo jako stvořené pro noční procházku nebo divokou párty, která se protáhne až do rána. Most vedoucí do moře a jeho skvělá atmosféra láká spoustu turistů, nenechte se proto odradit davy.


122

T H E

F L O U R

P O T

B A K E R Y


UNDERCLIFF WALK – Další položka v MUST DO listu. Procházka nebo projížďka na kole po pobřeží Brightonu nabízí skvělé výhledy a odpočinek. Celou trasu ujdete asi za hodinu a během ní se můžete zastavit v jedné z několika kaváren, nebo si vychutnat Fish and Chips od místních stánkařů a bister. KDE JÍST A PÍT: SILO – místo, odkud se vám nebude chtít odcházet. Na vině je nejen skvělé jídlo a osobitý interiér, ale také jejich filozofie a odpovědný přístup. Kuchaři zde vaří z lokálních surovin od místních farmářů a dokáží zpracovat úplně všechno, co jim přijde pod ruku. Zažijte Zero Waste na vlastní kůži a sáhněte po jejich degustačním menu! – Pokud se řadíte mezi ty, kteří u snídaně vydrží dlouhé hodiny (ano, my tuto slabost přiznáváme na rovinu), vyhledejte jednu z poboček THE FLOUR POT BAKERY. Jejich křupavý chleba a různé druhy slaného i sladkého pečiva vás dostanou stejně jako nás. Výběrová káva samozřejmostí!

123


124

WWO w w w. w w o . c z

PETR NOX NOVÁK w w w. n o x p h o t o . c z

VASKY w w w. v a s k y. c z

JANJA PROKIC w w w. j a n j a p r o k i c . c o m

OPUNTIA PHOTO w w w. o p u n t i a p h o t o . c o m

VERONIKA MYKOLENKO w w w. m y k o l e n k o . c o m

OUI w w w. o u i b o u t i q u e . c z

MOMENTY VIDEO w w w. m o m e n t y v i d e o . c o m


125

LONG STORY SHORT HOSTEL & CAFÉ w w w. l o n g s t o r y s h o r t . c z

ATELIER ETHÉ w w w. a t e l i e r e t h e . c z

GASTROKROUŽEK w w w. g a s t r o k r o u z e k . c z

SALON Č.4 w w w. s a l o n 4 . c z

BELLA ROSE w w w. b e l l a r o s e . c z

EVERBAY w w w. e v e r b a y. c o

MY COOKING DIARY w w w. m y c o o k i n g d i a r y. c z

DĚVČE U PLOTNY w w w. d e v c e u p l o t n y. c z


126


Pr v n í v yd án í mag azí nu MIL E d atum v yd án í: 1 . 8. 2018 I LONA KA R ÁSKOVÁ / š e f re d a ktorka i lona @ m i l e mag .c z KL Á R A ŠŤAST NÁ / pro du kc e pro du kc e @ m i l e mag . c z A N NA É DE S / fotog raf ie a g raf ický desig n Z U Z A NA BA RTÍKOVÁ / re d a kc e SÁR A Z E DKOVÁ / re d a kc e KON TA K T Y: w w w. m i l e mag . c z Faceb o ok : w w w.f ac eb o ok. c om/MIL EM AGA ZIN/ Inst ag r am : w w w. inst ag ram. c om/mi le _ maga zin/

127


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.