Page 1

Чи легко бути пішоходом?

Цвітненська загальноосвітня школа ІІІІ ступенів

Вересень 2008 В цьому номері

Безпека на дорогах

1

Безпека на дорогах Право на керування нень до правил дорожньотранспортними засоба- го перевезення небезпечних вантажів”набув чинми надається : ності А) мототранспортними 31.07.2006р.контроль пезасобами і мотоколясревезення небезпечних ками-з16-річного віку. вантажів що переміщаБ) автомобілями всіх ються територією Украївидів і категорій(за ни . Покладено на винятком автобусів і ДАІ .яка: вантажних автомобівказує конкретні вулиці лів. Обладнаних для та дороги для перевезення перевезення більше 8 небезпечних вантажів. пасажирів )трамваями -забороняє проїзд трансі тролейбусами з 18 – портних засобів з небезперічного віку. чним вантажем через житлові та промислові зони з ;в) автобусами..вантажними авто- підприємствами або доромобілями. Обладнани- гами що становлять загрозу для учасників дорожми для перевезення нього руху. -обмежує більше 8 пасажирів-з рух транспортних засобів 19-річного віку. з небезпечним вантажем Наказ міністерства у певні дні тижня, року. – внутрішніх справ обумовлює рух і стоянки №613 від 27.06.2006р.”про вне- транспортних засобів з небезпечним вантажем сення змін та допов-

під час несприятливих погодних умо в. НЕ відволікай водія; торкайся ручок дверей і приладів управління; грайся гострими предметами, пасами безпеки, їх замками; висовуй у вікна руки або голову.

Види дорожньо-транспортних пригод Серед ДТП виділяють.зокрема такі:зіткнення транспортних засобів;наїзд на перешкоду(опору мосту. Стовп. Дерево. Паркан тощо). Наїзд на пішохода чи велосипедиста;наїзд на тварин. Найбільше наїздів на пішоходів трапляється там, де перетинаються транспортні та пішоходні дороги:на пішохідних переходах, зупинках громадського

транспорту, біля магазину, шкіл, стадіонів тощо. За даними МВС України школярі часто не зважають на небезпеку на дорозі. Крім того,ДТП скоюються через не виконання правил перевезення небезпечних вантажів(гази, легкозаймисті, вибухонебезпечні, отруйні та радіаційні речовини).

Види дорожньотранспортних пригод

1

У метрополітені. 2 Безпека пасажира в легковому та вантажному транспорті .

Запам”ятай! І переходити дорогу на зупинці небезпечно. ІІякщо необхідно обійти автобус спереду, відступи путь великих кроків і ,перш ніж вийти з-за автобуса,зупинись і оглянь вулицю зліва і справа. іІІякщо необхідно обійти автобус ззаду ,то .перш ніж вийти з-за транспорту.зупинись і оглянь вулицю справа і зліва.


Над публікацією працювали учні 7 класу Нерух Анатолій та Павловська Катерина

ina t s Fe te!й len іша сп ьно о п віл по

У метрополітені. В Україні метро є в Києві, Харкові та Дніпропетровську. Цим найзручнішим видом міського транспорту користується дуже багато людей , зокрема приїжджих. Кожному доводиться вперше стати пасажиром метро , починаючи з вестибуля , пропускного пункту та ескалатора . У вестибулі . Вестибуль метрополітену обладнано автоматами і касами для продажу жетонів і проїзних документів та пропускними пунктами. на видноті розміщено схему метрополітену. Вона допоможе визначити , як доїхати до потрібної станції, де слід зробити пересадку. У вестибулі завжди є черговий. За необхідності до нього можна звернутися по допомогу. Якщо , їдучи на ескалаторі, ти побачив, що зверху падає Людина або багаж, сядь на сходи, щосили зіпрись ногами і гукни:»Обережно!»,щоб повідомити про небезпеку інших пасажирів.

Безпека пасажира в легковому та вантажному транспорті. Легковий автомобіль – автомобіль, у якому до 9 місць для сидіння з водієм включно. Посадку і висадку з автомобіля необхідно здійснювати після повної його зупинки і лише з посадкового майданчика або з тротуару чи узбіччя. Можна також із крайньої смуги проїздної частини і лише тоді. коли це буде безпечно для пасажира і не створює перешкод іншим учасникам руху. Перш ніж зачинити двері автомобіля, слід переконатися в тому, що пальці всіх пасажирів, особливо дітей, у безпеці. Під час руху легкового автомобіля пасажири повинні додержуватися правил безпечної поведінки. Якщо під час руху легкового автомобіля неминуче зіткнення з іншим автомобілем, головне-запобігти переміщенню свого тіла вперед і захистити голову руками. Із усіх видів перевезення найвідповіда-

льнішим є перевезення людей. Зазвичай пасажирів перевозять в автобусах, легкових автомобілях, тролейбусах , трамва- ях. Вантажний автомобіль може бути використаний тільки тоді , коли він спеціально обладнаний. Посадку пасажирів у кузов вантажного автомобіля і висадку з нього необхідно здійснювати з боку тротуару, узбіччя або заднього борту Під час перевезення організованих груп дітей у кузові вантажного автомобіля має бути один або двоє дорослих. Спереду і заду обов'язково встановлюють знак ”Діти”. Забороняється перевозити: дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей у темну пору доби; пасажирів у кузові трактора.

Чи легко бути пішоходом  

Учнівська публікація до проекту " Безпека на вулицях та дорогах"

Чи легко бути пішоходом  

Учнівська публікація до проекту " Безпека на вулицях та дорогах"

Advertisement