Kverneland 6250 PLUS/6350 PLUS/FLEXIWRAP - PL

Page 1

6250 PLUS/6350 PLUS/FLEXIWRAP PRASY STAŁOKOMOROWE

WHEN FARMING MEANS BUSINESS

Uświadomienie sobie pełnego potencjału rolnictwa jest coraz większe. Rozwijanie gospodarstwa to nie tylko skupianie się na uprawie czy hodowli bydła, ale także na zysku. Zwiększenie wydajności i rentowności poprzez skoncentrowanie się na czynnikach pozytywnych i minimalizujących niekorzystne aspekty oznacza racjonalne zarządzanie gospodarstwem.

Sukces wynika z determinacji i jasnych celów, z określenia właściwej strategii i alokacji trafnych inwestycji na przyszłość. Jakość wyników wymaga odpowiednich pomysłów i sprzętu. Kiedy masz zadanie do wykonania, potrzebujesz optymalnych i inteligentnych rozwiązań, które uczynią Twoją pracę łatwiejszą i bardziej opłacalną. Potrzebujesz rozwiązań, które sprawią, że trudne i wymagające warunki będą mniej skomplikowane.

SECTION OR VISION 2
PRASY STAŁOKOMOROWE

PRASOWANIE

Jako profesjonalista zajmujący się belowaniem i owijania, możesz być dumny z zapewniania najlepszych wyników dla swoich klientów.

Potrzeba zaspokojenia stale rosnących wymagań, przy jednoczesnej poprawie jakości wykonywanej pracy jest rzeczą oczywistą.

3 PRASY STAŁOKOMOROWE
4 PRASY STAŁOKOMOROWE

PRASY KVERNELAND 6250 I 6350 PLUS

DUŻA MOC, WYSOKA WYDAJNOŚĆ

Produkcja bel na nowym poziomie

Wiedza wynikająca z wieloletniego doświadczenia w branży pras rolujących została wykorzystana w najnowszej serii stałokomorowych pras Kverneland 6250 i 6350 Plus. Ich zoptymalizowana konstrukcja zapewnia niezrównaną jakość bel, doskonałą wydajność i wyjątkową niezawodność .

Produkcja wysokiej jakości bel jest kluczem do wydajnej pracy. Doświadczeni profesjonaliści doceniają fakt, że właściwie uformowane, gęste bele nie tylko dobrze wyglądają, ale także łatwiej się je owija, układa w stosy i transportuje, co przynosi korzyści na całej linii produkcyjnej, zwiększjąc jakość paszy i wartość odżywczą cennych upraw.

Opłacalność i zyskowność

5 PRASY STAŁOKOMOROWE
PRASY KVERNELAND 6250 I 6350 PLUS

WYDAJNE CZYSTE PODBIERANIE

WE WSZYSTKICH UPRAWACH

Przeprojektowana dużej średnicy rolka dociskowa ułatwia przepływ materiału przy dużych prędkościach pracy.

Wysokowydajny podbieracz

Małej średnicy podbieracz o szerokości 2,2 m zapewnia czyste zbieranie przy najwyższych prędkościach roboczych nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

Odświeżona niezawodność

Pomimo swojej wyjątkowej wydajności, podbieracze serii

Kverneland 6000 Plus cieszą się dobrą reputacją w zakresie bezawaryjności, która została teraz dodatkowo poprawiona dzięki zmodernizowanemu układowi napędowemu.

Dzięki lepszej budowie podbieracza w porównaniu do konkurencji, Kverneland wyznacza nowe standardy wydajności: Każda belka podbieracza podparta jest na czterech łożyskach. Wszystkie podbieracze 2,2 m są wyposażone w dwie krzywki sterujące po jednej z każdej strony - świetne połączenie, które pozwala poderwać plony z ziemi przy minimalnej konserwacji podczas długich dni pracy.

Kompaktowa szerokość transportowa

Nie ma potrzeby zdejmowania lub składania kół podbieracza do transportu dzięki innowacyjnej konstrukcji napędu podbieracza, który jest zlokalizowany po wewnętrznej stronie bieżni (Patent Kverneland). To inteligentne rozwiązanie redukuje bezproduktywny czas między zadaniami.

6 PRASY STAŁOKOMOROWE
PODBIERACZ KVERNELAND

Podbieracz 2.2m.

Nowa, ulepszona seria “PLUS” obejmuje:

• Dłuższe o 10 mm zęby podbieracza

• Szersze galwanizowane listwy podbieracza

• Łańcuchy napędowe 3/4” HBC zwiększające wytrzymałość w ciężkich warunkach

Podbieracz o szerokości 2,00 m (model z podajnikiem widełkowym)

• Cztery belki zębów oparte na trzech łożyskach kulkowych

• Bardzo mały rozstaw zębów wynoszący 60 mm

• Napęd wewnątrz podbieracza - mniejsza szerokość transportowa

• Deflektor zapewniający wydajny przepływ materiału

• Nowe łańcuchy napędowe 3” HBC

Bardzo szeroki podbieracz 2,2 m (modele z rotorem)

• Pięć belek z 32 palcami

• Każda belka podbieracza podparta jest na czterech łożyskach

• Dwie krzywki sterujące po obu stronach podbieracza

• Nowa, przeprojektowana seria pras Plus posiada wytrzymałe łożyska i mocniejsze ramiona boczne

• Napęd wewnątrz podbieracza - mniejsza szerokość transportowa

• Nie trzeba demontować kół podbieracza do transportu

• Nowe łańcuchy napędowe 3” HBC

Napęd podbieracza umieszczony wewnątrz - PATENT firmy Kverneland.

Dużej średnicy, łatwo regulowane kółka kopiujące.

Czyste podbieranie wszystkich upraw.

7 PRASY STAŁOKOMOROWE PODBIERACZ KVERNELAND

EFEKTYWNY PRZEPŁYW

DOSKONAŁA WYDAJNOŚĆ

Podajnik widełkowy.

Seria Kverneland 6250 Plus

– modele z komorą łańcuchowo-walcową są dostępne z podajnikiem widełkowym ForkFeeder lub rotorem PowerFeed.

Seria Kverneland 6350 Plus

– modele z komorą walcową są dostępne z rotorem PowerFeed lub z rotorem i nożami Supercut.

Wybór układów zasilania komory

Dzięki szerokiej gamie dostępnych systemów podawania materiału, możesz być pewien, że istnieje jeden idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Każda opcja została dostosowana, dla optymalnego przepływu materiału do komory prasowania, aby zmaksymalizować wydajność i usprawnić proces formowania beli.

Podajnik widełkowy

ForkFeeder

Modele 6250 Plus mogą być wyposażone w ekonomiczny system wlotowy z podajnikiem widełkowym. Zapewnia on bezpośredni przepływ materiału do komory prasowania. Szeroki otwór wlotowy, daje jednocześnie delikatne obchodzenie się z uprawami wrażliwymi na utratę liści.

8 PRASY STAŁOKOMOROWE
ROTOR KVERNELAND

Rotor PoweFeed bez noży.

Rotor SuperCut-14.

Rotor SuperCut-25.

Rotor bez noży tnących

PowerFeed

Rotor Kverneland PowerFeed zapewnia imponującą przepustowość materiału, radząc sobie zarówno z mokrymi, jak i suchymi plonami. Rotor PowerFeed z 14 zębami w kształcie atakującego “V”, zapewnia wyższą prędkość podawania i natychmiastowy obrót beli.

Rotor SuperCut z 14 nożami tnącymi

Układ tnący SuperCut-14 gwarantuje szybki i wydajny przepływ materiału do prasy. Dzięki długości cięcia wynoszącej 70 mm jest on idealny do formowania dobrze zagęszczonych balotów dla lepszej fermentacji kiszonki. W powyższym rozwiązaniu każdy nóż jest zabezpieczony indywidualnie w postaci sprężyny na wypadek trafienia w kamień lub inną przeszkodę.

Rotor SuperCut z 25 nożami tnącymi

Układ tnący SuperCut-25 umożliwia cięcie na długość 40 mm co zapewnia najlepsze rozwiązanie dla maksymalizacji jakości kiszonki. Dodatkowo operator ma możliwość wyboru liczby noży, jaka będzie znajdowała się w pozycji roboczej, możliwe są następujące kombinacje: 25, 13, 12, 6 lub 0 noży.

Podwójne zabezpieczenie noża

System noży SuperCut-25 jest wyposażony w podwójne zabezpieczenie przed przeszkodami. Jeśli mała przeszkoda uderzy w nóż, może on obrócić się do tyłu bez utraty jakości cięcia. W przypadku napotkania większej przeszkody, nóż odchyla się w dół, po czym automatycznie wraca do pozycji roboczej.

Podłoga opuszczana na równoległoboku

DropFloor

Rotory PowerFeed i SuperCut są wyposażone w skuteczny system opuszczanej podłogi Kverneland na równoległoboku*, który zapewnia szybsze i łatwiejsze usuwanie zatorów. Rozwiązanie to nie tylko obniża tylną krawędź podłogi, jak w tradycyjnych systemach, ale także obniża przednią część, gdzie zator jest najbardziej prawdopodobny.

Łatwiejsze usuwanie zatorów = więcej czasu na pracę

Podłoga w pozycji roboczej.

Podłoga uchylona.

Opuszczona podłoga do końca.

(*) Nie dostępne dla 6250 Plus F oraz 6250 Plus R

9 PRASY STAŁOKOMOROWE
ROTOR KVERNELAND

NAPĘD DO PRACY W NAJTRUDNIEJSZYCH WARUNKACH

Stalowe rurki hydrauliczne zapewniają najwyższą trwałość..

Wydajność i osiągi nie mają sobie równych

Seria 6000 “PLUS” - zaprojektowana do najtrudniejszych warunków

Napęd komory prasowania odbywa się za pomocą wzmocnionego łańcucha 1¼’’, który zapewnia długą żywotność i zwiększoną odporność na zużycie napędu. Walce napędzające komorę prasowania posiadają odlewane obudowy łożysk i są smarowane z czterech łatwo dostępnych bloków smarowniczek.

Stalowe przewody hydrauliczne dla najwyższej niezawodności

Podjęto wszelkie kroki, aby zmaksymalizować niezawodność pras. Gumowe węże zostały wyeliminowane z układu hydraulicznego wszędzie tam, gdzie to możliwe i zastąpiono je stalowymi rurkami najwyższej jakości

Centralne smarowanie łańcuchów dla wydłużenia żywotności

Prawidłowe smarowanie łańcuchów ma kluczowe znaczenie dla wydłużenia ich żywotności. Prasy serii

Kverneland PLUS są wyposażone w automatyczny centralny system dostarczający olej do każdego łańcucha. Pojemność zbiornika wynosi cztery litry, a sama ilość oleju może być indywidualnie dostosowana dla każdego wylotu.

10
PRASY STAŁOKOMOROWE NAPĘD PRAS KVERNELAND

W dzisiejszych czasach nikt nie może sobie pozwolić na przestoje. W intensywnym sezonie prasowania terminowość jest najważniejsza.

Aby zagwarantować najniższe możliwe koszty eksploatacji, zespół inżynierów Kverneland wprowadził prasy na wyższy poziom niezawodności.

11
PRASY STAŁOKOMOROWE NAPĘD PRAS KVERNELAND

POWERBIND: ŚWIETNIE WYGLĄDAJĄCE BELE

System owijania

PowerBind rozciąga siatkę poza krawędź beli.

Łatwy dostęp do zapasowych rolek siatki i sznurka na długie dni pracy.

Magazynek na osiem szpul sznurka

Szybko działający cykl owijania siatką

Prasy Kverneland Plus są wyposażone w opatentowany, montowany z przodu aparat do owijania siatką PowerBind. System ten jest jednym z najszybszych aparatów wiążących z dostępnych na rynku.

Minimalny czas postoju - maksymalny czas prasowania

Siatka jest stale utrzymywana w ramieniu wprowadzającym PowerBind. Gdy bela osiąga 90% swojej średnicy, ramię przesuwa się w kierunku komory, gotowe na wprowadzenie siatki. Gdy bela jest ukończona w 100% siatka podawana jest bezpośrednio na belę za pomocą ramienia poruszającego się poziomo, utrzymując ją napiętą przez cały czas, dzięki czemu jej wprowadzenie jest niezawodne. PowerBind daje pewność wykonania profesjonalnej pracy.

12
OWIJANIE SIATKĄ I SZNURKIEM PRASY STAŁOKOMOROWE

Wiązanie sznurkiem

Podwójny system szybkiego wiązania. Jednoczesne wiązanie obu krawędzi ze skrzyżowaniem sznurków w środku beli, unikając luźnych końców. W pełni kontrolowany przez użytkownika system, umożliwiający produkcję najlepiej wyglądających bel w każdych warunkach.

Niska wysokość załadunku siatki PowerBind oferuje bardzo niską wysokość zakładania rolki z siatką dla maksymalnej wygody i oszczędności czasu. Aby wymienić pustą rolkę wystarczy odchylić wałek i wsunąć nową rolkę.

Niska wysokość załadunku i bardzo łatwe przewlekanie siatki oznaczają minimalny czas przestoju i maksymalny czas prasowania.

13
OWIJANIE SIATKĄ I SZNURKIEM PRASY STAŁOKOMOROWE

W KOMFORCIE USTAWIENIA I KONTROLA

Terminal Focus 3

Łatwe w użyciu systemy sterowania

Prasy Kverneland serii 6200-6300 Plus posiadają prosty w użyciu system sterowania zaprojektowany tak, aby długie dni pracy były tak relaksujące, jak to tylko możliwe. Przejrzysty kolorowy wyświetlacz z prostą grafiką pokazujący informacje i wszystkie ustawienia na temat prasowania.

Focus 3

Terminal zaprojektowany dla łatwej obsługi następujących funkcji:

• Ustawienie gęstości beli

• Wskazanie jazdy w lewo i w prawo

• Wybór wiązania siatką lub sznurkiem

• Regulacja ilości siatki i sznurka

• Informacje o wiązaniu podczas cyklu wiązania

• Wybór wiązania ręcznego lub automatycznego

• Pięć dziennych liczników bel i licznik całkowity bel

• Wybór noży, opuszczanej podłogi lub podbieracza (jeśli występuje)

ISOBUS (opcja)

Wszystkie modele opcjonalnie mogą być w 100% kompatybilne z ISOBUS do bezpośredniego podłączenia z ciągnikiem ISOBUS, umożliwiając pracę przez terminal ciągnika. Oprócz możliwości podłączenia do ciągnika, maszyny zgodne z ISO mogą być również dostarczane z terminalami dotykowymi Tellus GO+ lub IsoMatch Tellus Pro.

14 Regulacja gęstości beli Ustawienie ilości siatki Wybór wiązania siatką lub sznurkiem 6 5 1 3 4 2 6 5 Wybór noży, opuszczanej podłogi i podbieracza Wskaźnik przyrostu beli Dzienny licznik bel 1 3 4 2
STEROWANIE PRASY STAŁOKOMOROWE

IsoMatch Tellus GO+* - Kompaktowy terminal ISOBUS

IsoMatch Tellus GO+ to w pełni funkcjonalny terminal ISOBUS. Kompaktowa konstrukcja ułatwia montaż w kabinie ciągnika. Tellus GO+ wyposażony jest w 7-calowy ekran dotykowy z twardymi przyciskami oraz przełącznikiem obrotowym zapewniającym bezpośredni dostęp do głównych funkcji.

Terminal IsoMatch Tellus Pro*

IsoMatch Tellus Pro to terminal łączący dwa ekrany interfejsu w jednym urządzeniu. 12-calowy ekran dotykowy zapewnia wyraźne oglądanie oraz ergonomiczne użytkowanie podczas długich dni pracy. Dzięki stale rosnącej liczbie funkcji, takich jak kamery cofania, terminal Tellus Pro umożliwia wyświetlanie interfejsu prasy na górnym ekranie, a widok kamery do monitorowania gotowych bel w dolnej części ekranu.

(*) Terminale w pełni zgodne z normą ISO można montować w prasach stałokomorowych, pod warunkiem, że są one fabrycznie wyposażone w instalację kompatybilną z ISOBUS.

IsoMatch (Multi)Eye

IsoMatch Eye i MultiEye to akcesoria umożliwiające podłączenie do czterech kamer do dowolnego terminala IsoMatch.

15
Terminal Tellus PRO IsoMatch. Terminal Tellus GO+.
STEROWANIE PRASY STAŁOKOMOROWE
16
OPŁACALNE
PRASY STAŁOKOMOROWE
i rentowne

OPŁACALNA INWESTYCJA SERIA KVERNELAND

6200-6300 PLUS

Dziesięciolecia doświadczeń w projektowaniu maszyn, które sprawdzają się na całym świecie, przyczyniły się do powstania każdej prasy rolującej Kverneland. Najnowsza generacja pras stałokomorowych Kverneland zapewnia niezrównaną wydajność i zdolność do radzenia sobie w różnych warunkach. Kładąc nacisk na wysoką wydajność i niezawodne działanie, prasa stałokomorowa Kverneland będzie opłacalną i zyskowną inwestycją dla Twojego gospodarstwa.

Gama produktów:

Kverneland 6250 Plus

RotaMax: Łańcuchowo-walcowa komora prasowania do pracy przy zbiorach w każdych warunkach.

Średnica beli 1,25 m

Kverneland 6350 Plus

PowerMax: Walcowa komora prasowania zaprojektowana do ciężkich bel kiszonki.

Średnica beli 1,25 m

17
KVERNELAND SERIA 6000 PLUS PRASY STAŁOKOMOROWE
18 KVERNELAND 6250 PLUS PRASY STAŁOKOMOROWE

W KAŻDYCH WARUNKACH KOMORA PRASOWANIA ROTAMAX

ELASTYCZNOŚĆ

Komora Rotamax do pracy w każdych warunkach

Komora prasowania RotaMax:

W przedniej części komory znajdują się walce a w tylnej klapie łańcuchy z listwami. Doskonałe prasowanie materiału przy niewielkich stratach i niezawodny obrót bel nawet w najbardziej suchych warunkach.

Rozmiar beli 1,20 x 1,25 m

Prasa Kverneland 6250 Plus posiada komorę łańcuchowo-walcową, co oznacza, że w przedniej części prasy znajduje się 5 walców a w tylnej części łańcuchy. Pomimo tego, że to prasa stałokomorowa, kombinacja ta sprawia, że jest uniwersalną maszyną do prasowania zarówno mokrego materiału jak i suchej słomy lub siana.

Tylne łańcuchy dla gęstego rdzenia beli

System łańcuchów i listew w tylnej części komory zapewnia obracanie beli od samego początku a tym samym szybsze jej formowanie, co prowadzi do gęstszego rdzenia beli, nawet podczas pracy w bardzo suchych uprawach.

Dobrze ukształtowane i bardzo gęste bele

Przednie walce zapewniające doskonałe wykończenie beli i dużą gęstość

Wytrzymałe walce w przedniej części zapewniają dobrze ukształtowaną i bardzo gęstą belę.

Mniejsze straty plonów

Sekcja tylnej klapy z łańcuchami i listwami ma całkowicie zamkniętą konstrukcję , ograniczając straty materiału do minimum.

Napęd komory prasowania za pomocą wzmocnionego łańcucha o rozmiarze

1 1/4” zapewnia długą bezawaryjną pracę.

Komora prasowania

składa się z pięciu walców z przodu...

Automatyczne smarowanie łańcuchów to standard.

Metalowe rurki w układzie hydraulicznym.

... oraz łańcuchów z listwami w tylnej klapie.

Każdy walec jest osadzony na wytrzymałych łożyskach.

19
KVERNELAND 6250 PLUS
PRASY STAŁOKOMOROWE

WALCOWA

KOMORA PRASOWANIA POWERMAX

STAŁA WYDAJNOŚĆ W KAŻDYCH WARUNKACH

Wszystkie łożyska walców, smarowane są przy pomocy dobrze dostępnych zcentralizowanych kalamitek.

Napęd komory prasowania za pomocą wzmocnionego łańcucha o rozmiarze 1 1/4” zapewnia długą bezawaryjną pracę.

Walcowa komora prasowania PowerMax do formowania bel o wysokiej gęstości

Walcowa komora prasowania zapewniająca maksymalną wszechstronność Komora prasowania zawiera 17 wyprofilowanych walców z wewnętrznymi dyskami wzmacniającymi. Jest to idealne rozwiązanie do produkcji dobrze ukształtowanych i zbitych bel. Niezawodny układ napędowy komory prasowania został zaprojektowany tak, aby wytrzymać największe obciążenia. Walce zamontowane są na wytrzymałych łożyskach, smarowanych przy pomocy zcentralizowanych kalamitek.

Metalowe rurki w układzie hydraulicznym.

Automatyczne smarowanie łańcuchów z indywidualnie regulowanymi wylotami.

20
KVERNELAND 6350 PLUS
PRASY STAŁOKOMOROWE

Najwyższa wydajność we wszystkich warunkach

Kverneland 6350 Plus jest specjalistą do prasowania ciężkiej kiszonki. 17 żebrowanych walców zaprojektowano by pracować z najcięższymi belami. Każdy walec jest odpowiednio wyprofilowany, aby mógł z łatwością obracać dobrze zagęszczoną belę kiszonki. Małej średnicy walce zapewniają dużą gęstość bel oraz małe zapotrzebowanie mocy. Regulację gęstości beli można dokonać z pozycji operatora co zapewnia najwyższą elastyczność podczas pracy w zmiennych warunkach.

Opcjonalna rampa gwarantuje, że bela ztoczy się z dala od tylnej klapy, co wyklucza konieczność cofania po zakończeniu każdej beli.

21
Komora walcowa PowerMax.
KVERNELAND 6350 PLUS
SKUTECZNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ – nie mają sobie równych PRASY STAŁOKOMOROWE
22 WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ
PRASY STAŁOKOMOROWE
Niższe koszty pracy

PRASOOWIJARKA KVERNELAND 6350 PLUS

PRASOOWIJARKA KVERNELAND 6350 PLUS

PRASOWANIE I OWIJANIE JEDNOCZEŚNIE

Prasoowijarka serii 6350 Plus zapewnia optymalne rozwiązanie do zintegrowanego prasowania i owijania w jednym przejeździe. Wysoka wydajność prasowania w połączeniu z dużą prędkością owijania zapewnia szybką i wydajną pracę.

Gama produktów:

Prasoowijarka Kverneland 6350 Plus

Prasa stałokomorowa walcowa i owijarka w jednym. Średnica beli 1,25 m

23
PRASY STAŁOKOMOROWE

WSZECHSTRONNA KOMBINACJA PRASY I OWIJARKI

WYMAGA JEDNEGO OPERATORA

Nowe modele prasoowijarek Kverneland 6350 Plus łączą w sobie wysoką gęstość prasowania, szybki i dokładny transfer bel oraz wysoką prędkość owijania. Są idealnym rozwiązaniem dla jednoosobowej obsługi. Zaprojektowane do pracy w wymagających warunkach. Unikalne rozwiązanie przenoszenia beli zapewnia bezproblemową pracę nawet na stromych zboczach.

24
PRASOOWIJARKA KVERNELAND 6350 PLUS
PRASY STAŁOKOMOROWE

Dwa satelitarne ramiona owijające z 2 napinaczami i 4 pasy bezkońcowe dla szybkiego i stabilnego owijania.

Mocna i trwała konstrukcja podwozia

Modele prosoowijarek Kverneland Plus charakteryzują się specjalnie zaprojektowanym podwoziem z optymalnym prześwitem. Wytrzymałe osie tandemowe dają maksymalną stabilność zarówno na drodze, jak i na polu. Większe standardowe opony 560/45R22.5 Vredestein zapewniają delikatniejszy ślad, co zmniejsza ugniatanie pola w mokrych warunkach

Łatwa wymiana rolki folii

Opcjonalny stawiacz bel. Podczas transportu jest automatycznie obracany do bezpiecznej pozycji na owijarce.

Podwójny magazynek na 10 zapasowych rolek folii obsługiwany hydraulicznie.

Prosta, manualna obsługa z nowego panelu sterowania.

25
PRASOOWIJARKA KVERNELAND 6350 PLUS
PRASY STAŁOKOMOROWE

ZINTEGROWANE POŁĄCZENIE

OWIJARKI Z PRASĄ

Po owinięciu beli siatką stół owijarki przesuwa się do przodu pod tylną klapę prasy.

Gdy tylko bela zostanie przeniesiona z dala od prasy, klapa tylna zamyka się automatycznie i można wznowić prasowanie.

Bela jest zrzucana bezpośrednio na stół owijarki.

Stół owijający przesuwa się szybko w stronę napinaczy i natychmiast rozpoczyna się owijanie.

26 1 3 2 4
PRASOOWIJARKA KVERNELAND 6350 PLUS PRASY STAŁOKOMOROWE

Modele prasoowijarek Kverneland 6350 Plus zapewniają prawdziwie wszechstronne rozwiązanie do prasowania i owijania. Dzięki możliwości pracy z różnymi materiałami, prasoowijarka Kverneland daje możliwość wykonania każdego zadania.

Obsługuj wszystko z wygodnej pozycji operatora

W pełni automatyczne sterowanie prasowaniem i owijaniem z terminala Tellus Pro. Modele prasoowijarek Kverneland są w pełni kompatybilne z ISOBUS, umożliwiając bezpośrednie podłączenie do dowolnego ciągnika ISOBUS. Po zakończeniu formowania beli otwiera się tylna klapa i rozpoczyna przenoszenie beli i cykl owijania. Cała maszyna działa w pełni automatycznie. Status prasy i owijarki jest stale wyświetlany w oddzielnych obszarach na dużym ekranie dotykowym Tellus Pro dla maksymalnej wygody operatora.

Pełna kompatybilność z ISOBUS w standardzie.

Szybkie i dokładne przenoszenie beli

Po owinięciu beli siatką, stół owijarki przesuwa się w kierunku tylnej klapy, gotowy do odbioru gotowej beli. Po otwarciu tylnej klapy bela jest upuszczana bezpośrednio na stół. Zapewnia to bezpieczne przenoszenie beli bez ryzyka stoczenia się jej ze stołu, nawet podczas pracy w pagórkowatym terenie. Gdy bela znajdzie się na stole owijającym jest szybko przenoszona do owijarki satelitarnej i natychmiast rozpoczyna się cykl owijania.

Owijanie z dużą prędkością

Stół owijający z 4 pasami bezkońcowymi obraca belę równomiernie podczas owijania bez ryzyka uszkodzenia folii. Podwójne napinacze zapewniają wysoką prędkość owijania, dzięki czemu proces zakończy się zanim nowa bela będzie gotowa. Napinacze wstępne są umieszczone blisko beli, aby ograniczyć ilość powietrza uwięzionego pod folią podczas owijania.

Wysoka prędkość owijania - brak ryzyka uszkodzenia folii

Owinięta bela może zostać rozładowana automatycznie lub ręcznie w dowolnym momencie podczas formowania kolejnej. Ręczny wyładunek pozwala operatorowi upuścić ją w najwygodniejszym miejscu. Nisko zamontowany stół owijający delikatnie rozładowuje belę. Dodatkowo owijarka może być wyposażona w stawiacz bel, który delikatnie przechyla ją na bok, gdzie nakładana jest największa liczba warstw folii.

27 PRASOOWIJARKA KVERNELAND 6350 PLUS
PRASY STAŁOKOMOROWE

ORYGINALNE

SKUPMY

CZĘŚCI

ZAMIENNE I SERWIS

SIĘ NA TWOIM BIZNESIE

DŁUGOTRWAŁE - WYSOKIEJ JAKOŚCI CZĘŚCI ZAMIENNE PONAD 100 LAT WIEDZY O CZĘŚCIACH ZAMIENNYCH WSPARCIE Z SZEROKIEJ SIECI DEALERSKIEJ

SERWIS CZĘŚCI ZAMIENNYCH

PRASY STAŁOKOMOROWE CZĘŚCI I SERWIS
WYSOKO
1 2 3 4 5
24/7
WYKWALIFIKOWANI SERWISANCI DEALERÓW

Spersonalizowana platforma internetowa dostosowana do potrzeb Twojej maszyny

Z MYKVERNELAND możesz korzystać z łatwego dostępu do narzędzi serwisowych online Kverneland.

Dostęp z pierwszej ręki do informacji o przyszłych projektach, aktualizacji, instrukcji obsługi, katalogów części zamiennych, FAQ i lokalnych ofert VIP.

PRASY STAŁOKOMOROWE CZĘŚCI I SERWIS
INTELIGENTNIEJSZE ROLNICTWO ZAREJESTRUJ SWÓJ PRODUKT TERAZ: MY.KVERNELAND.COM
MY KVERNELAND

DANE TECHNICZNE

Wymiary i masa

Komora prasowania

Rampa do wyładunku bel

Listwa do kruchej słomy

Smarowanie łożysk (zcentralizowane)

Podbieracz

Deflektor dociskowy

Rolka dociskowa

Ugumione koła podbieracza

Nagarniacz

Widełkowy

Rotor PowerFeed

Rotor SuperCut 14 noży

Rotor SuperCut 25 noży

Pojedyncze zabezpieczenie noży

Podwójne zabezpieczenie noży

Grupowy wybór noży

Opuszczana podłoga

Napęd

Rozmiar łańcuchów 1 1/4"

Centralne smarowanie łańcuchów

Zabezpieczenie poprzez śrubę ścinaną

Sprzęgło kłowe

30 DANE TECHNICZNE
Prasy stałokomorowe serii 6000 Plus Modele 6250 Plus F 6250 Plus R 6250 Plus SC14 6350 Plus R 6350 Plus SC14 6350 Plus SC25 Prasoowijarka 6350 Plus SC14 Prasoowijarka 6350 Plus SC25
Długość (m) 4,1 4,1 4,1 4,1 4,1 4,1 7,45 7,45 Szerokość (m) 2,52 2,52 2,52 2,52 2,52 2,52 2,98 2,98 Wysokość (m) 2,3 2,3 2,3 2,3 2,3 2,3 3,1 3,1, Masa (kg) 2320 2620 2900 2840 3040 3340 5840 6140
Liczba walców 5 5 5 17 17 17 17 17 Liczba listew 16 24 24 - - - -Średnica 1,25 1,25 1,25 1,25 1,25 1,25 1,25 1,25 Szerokość (m) 1,2 1,2 1,2 1,2 1,2 1,2 1,2 1,2
- -
- - -
Szerokość robocza (cm) 200 200 220 220 220 220 220 220 Liczba rzędów palców 4 4 5 5 5 5 5 5 Odsęp między palcami (mm) 60 60 60 60 60 60 60 60
- - - - - - -
-
- - - - - - -
- - - - - -
- - - - -
- - - - - -
- - - - - -
- - - - - -
- - - - - -
- -
- - - - - - -
PRASY STAŁOKOMOROWE

System owijania (PowerBind)

Owijanie siatką

Owijanie siatką i sznurkiem

Owijarka

Liczba walców/pasów

2 naciągacze folii

2 noże folii

Magazynek na dodatkowe folie

Obracacz bel

Sterowanie i obsługa

Focus 3 (bez ISOBUS)

Kompatybilność z ISO

Terminal IsoMatch Tellus GO+

Terminal IsoMatch Tellus PRO

Wyjścia hydrauliczne

Ogumienie i oś

11.5/80-15

15.0/55-17

19.0/45-17

500/50-17 (oś tandemowa)

550/45-22.5

Hamulce hydrauliczne

Hamulce pneumatyczne

Pozostałe

Zaczep regulowany góra-dół

Prędkość WOM (obr./min)

Minimalne zapotrzebowanie mocy (KM)

Automatyczne centralne smarowanie łożysk

Standard

Opcja

- Niedostępne

Powyższa dokumentacja nie jest wiążąca. Dostępność modeli, dane techniczne oraz wyposażenie dodatkowe mogą być różne w różnych krajach. Prosimy kontaktować się z lokalnym sprzedawcą. Dane techniczne i konstrukcja maszyn mogą ulec zmianie bez uprzedniego zawiadomienia potencjalnych klientów. © Kverneland Group Ravenna S.r.I.

31 DANE TECHNICZNE
6000
6250 Plus F 6250 Plus R 6250 Plus SC14 6350 Plus R 6350 Plus SC14 6350 Plus SC25 Prasoowijarka 6350 Plus SC14 Prasoowijarka 6350 Plus SC25
Prasy stałokomorowe serii
Plus Modele
3 rolki 3 rolki 3 rolki 3 rolki 3 rolki 3 rolki 3 rolki 3 rolki
8 szpul + 3 rolki 8 szpul + 3 rolki 8 szpul + 3 rolki 8 szpul + 3 rolki 8 szpul + 3 rolki - - -
- - - - - - 2 / 4 2 / 4
- - - - - -
- - - - - -
- - - - - - 10 10
- - - - - -
- -
2 pojedyncze 2 pojedyncze 2 pojedyncze 2 pojedyncze 2 pojedyncze 2 pojedyncze 1 pojedyncze + 1 podwójne 1 pojedyncze + 1 podwójne
- - - - - -
- -
- - -
- - - - (*) (*)
- - - - - -
- - -
- - -
540 540 540 540 540 540 540 540
50 60 70 70 80 100 100 110
- - -
PRASY STAŁOKOMOROWE
WHEN FARMING MEANS BUSINESS PRASY STAŁOKOMOROWE KVERNELAND 01/01.2024 / B-0203-PL kverneland.com

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.