Kolorowe Kredki - Wiosna 2015

Page 1


Kwartalnik

Kwartalnik wydawany przez Niepubliczne Przedszkole Kolorowe Kredki w Tychach

Numer 3 Wiosna 2015

WiosnaWitamy Was, Drodzy Czytelnicy! Wraz z trzecim numerem naszego przedszkolnego kwartalnika nadeszła kolejna pora roku. Aż che się krzyczeć: „Proszę Państwa – mamy wiosnę”! Przedszkolaki z utęsknieniem czekają, aż ogród zazieleni się i w pełni rozkwitnie, bo przecież długie zabawy na świeżym powietrzu są tym, co dzieci lubią najbardziej. Będzie można także powrócić do uprawy roślin w naszej przedszkolnej szklarni – to zajęcie, które dostarcza Przedszkolakom wiele radości i satysfakcji! Przyroda budzi się z zimowego snu i słońce coraz mocniej ogrzewa nas swoimi ciepłymi promieniami. Temperatura rośnie jednak nie tylko za oknem: Kolorowe Kredki również tętnią życiem na wiosnę! Na przedszkolaki czeka całe mnóstwo wiosennych rozrywek, ale również dużo intensywnej pracy. Nie zapominajmy, że dla niektórych to już ostatni rok edukacji przedszkolnej – nasi czerwcowi absolwenci rozpoczną we wrześniu naukę w szkole. Trzymamy kciuki! W tym numerze polecamy artykuły: „Orientuj się! Rola przestrzeni w życiu i rozwoju dziecka” w Poradniku pedagogicznym oraz „Tajemnice głosek” w Kąciku logopedycznym. Zachęcamy też do przejrzenia przeglądu wydarzeń oraz galerii zdjęć. Uwaga nie przegap! – w tym numerze konkurs z nagrodami.

W imieniu swoim oraz całej Kadry Przedszkola Kolorowe Kredki Życzymy pięknych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy! Miłej lektury, Wasza Redakcja Redaktor naczelny Sylwia Rauer Zespół Magdalena Przybyła Magdalena Rauer

1UWAGA KONKURS! „Jeden dzień z Twoich marzeń” Drogi Przedszkolaku z Kolorowych Kredek! Czy jest coś, o czym marzysz, czego bardzo pragniesz? Teraz masz szansę, aby Twoje marzenie się spełniło! Jeśli chcesz, aby nasze przedszkole na jeden dzień stało się Twoim królestwem, weź udział w naszym konkursie: wymyśl i przygotuj zajęcia dla wszystkich przedszkolaków. To Ty będziesz je prowadził, panie będą Twoimi asystentkami. Użyj wyobraźni i zabierz nas do świata Twoich marzeń! Drodzy Rodzice! Zapraszamy do udziału w konkursie: ”Jeden dzień z Twoich marzeń”. Aby wziąć udział w naszej zabawie należy przygotować wraz z dzieckiem scenariusz zajęć dowolnych, które Wasza pociecha przeprowadzi w przedszkolu z pomocą nauczycielek. Oferujemy również podstawowe zaplecze plastyczne i techniczne. Ważne jest, aby dziecko było inicjatorem i pomysłodawcą, aby brało czynny udział w przygotowaniach scenariusza (forma planu zajęć jest dowolna, może to być np. kolorowa plansza, graf, kartka papieru itp.). Temat zajęć – autorski pomysł dziecka; motywem przewodnim może być ulubiony bohater książki, chętnie oglądana bajka, ukochana zabawka, ulubiony kolor, warzywo, zwierzę... Co tylko wyobraźnia podpowie. Na wszystkich uczestników konkursu czekają nagrody! Zajęcia przeprowadzane będą w Kolorowych Kredkach w miesiącu czerwcu. Na pomysły zajęć czekam w terminie od 01.05. do 15.05.2015r. Sylwia RauerIssuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.