Нова Я лютий 2024

Page 1

Стань авторкою свого життя!

Лютий‘2024

Жіночий журнал

ОЛЕНА ЧИЖЕВСЬКА Бажаю кожній з вас бути закоханою в життя
Зміни долю через стрижку Здрастуйте, я Таша Гутовська – експертка з перукарського мистецтва й колористики. За спиною 15 років успішного досвіду роботи, зокрема, фарбування будьякої складності та відновлення волосся. Працюю з волоссям «в довгу, а не для фото». Живу в Одесі.


Стрижка змінює долю Кажуть, щоб змінити долю – змінюють зачіску. Змінивши колір волосся, можна підняти собі самооцінку. Думаю, що хоч раз у житті кожна з дівчат, коли сварилася або розлучалася з партнером, насамперед йшла до салону краси, щоб зробити що-небудь зі своїм волоссям, наприклад, змінити колір волосся або стрижку.

Модні відтінки Якщо хочеться бути в трендах, слід час від часу звертати увагу на модні тенденції. Нині модні кольори й техніки фарбування волосся спрямовані на натуральність, плавність переходу від темних відтінків до світлих, контуринг біля обличчя.

«Свій» відтінок Підбираючи відтінок волосся, що буде до лиця, потрібно враховувати кілька складових: колір шкіри обличчя, очей і кольоротип зовнішності. Також важливо враховувати сферу діяльності: можливо, професія або посада вимагають дотримуватися більш стриманих тонів, тоді яскраві та креативні кольори будуть недоречні.

Догляд за фарбованим волоссям Фарбоване волосся потребує особливого догляду. Необхідно використовувати м'які шампуні, які будуть ретельно мити шкіру голови й при цьому зберігати відтінок волосся від вимивання. Так само можна використовувати відтінкові шампуні та бальзами, які підтримуватимуть фарбування, підкреслюючи яскравість і насиченість кольору. Обов'язково в домашньому догляді має бути незмивний догляд з термозахистом.

Особливості догляду взимку У зимовий період часу волоссю необхідне живлення. Тому чудовим рішенням буде включити у свій ритуал догляду за волоссям

маски з поживними й відновлювальними інгредієнтами: оліями, амінокислотами й протеїнами. І обов'язково захищати волосся і шкіру голови від перепаду температур. Кератинове випрямлення Особливо актуально для тих, хто живе біля моря, бо тут більш вологе повітря. Дівчатка звертаються, втомлюючись користуватися випрямлячем, бо «вийшла на вулицю у вологу погоду й одразу закучерявилася». Після випрямлення волосся залишається рівним навіть у дощову й туманну погоду та має вигляд, як у красунь з обкладинок глянцевих журналів. Готова перетворити своє волосся? Приходь!

Таша Гутовська,

колористка й перукарка tasha_gutovskaia Лютий 2024 / Нова Я® 5


Успішна Я

Зміна життя

за власним бажанням

Мене звуть Тетяна, мені 52 роки, я з містагероя Херсона, зараз мешкаю в Португалії. У мене прекрасна сім’я, коханий чоловік та 3 дорослих дітей. Я практикуючий психолог, гіпнотерапевт, експерт із глибинної трансформаційної терапії, коуч ICF, ментор, наставник, понад 25 років досвіду в бізнесі, є автором програми «Трансформаційна Терапія Підсвідомості» 6 Нова Я® / Лютий 2024


З чого все почалось У 2018 році мій старший син подарував мені участь у марафоні Юрія Кручина «Виріши потреби душі», і моє життя перекинулося на 360 градусів. Я вирішила реалізуватися у своїй професії психолога: пройшла сертифіковане навчання з арт-терапії, гіпнотерапії, коучингу, закінчила понад 35 освітніх курсів, інвестувала у свою експертність понад 20 тисяч доларів. Практикую онлайн та офлайн, проводжу консультації, терапевтичні сесії, трансформаційні ігри, створюю та запускаю свої авторські проєкти. Беру участь як спікер у конференціях, інтенсивах, фестивалях. 21 лютого 2022 р. організувала та провела 3 дні міжнародної конференції «Шлях до усвідомленого здоров'я». Ще залишалося 2 дні конференції, але життя перевернулося з ніг на голову. 24 лютого 2022 року почалася війна, ми з родиною виїхали з Херсона... На мене чекали 3 місяці волонтерської роботи психологом, робота на кризовій лінії психологів, робота в клініці. Хоча я дуже багато працювала, але грошей вистачало тільки на саме необхідне. Саме тоді у мене народився новий метод – «Трансформаційна Терапія Підсвідомості» для себе та для моїх клієнтів. І справді, я стала продуктом свого продукту.

Три кроки, які радикально змінили життя: 1. Навчання гіпнокоучінгу, гіпнотерапії, активна практика з клієнтами. 2. Проведення 3-х потоків практикумів з гіпнотерапії для початківців-гіпнокоучів. Я закріплювала свої теоретичні знання та дуже багато практикувала. 3. Робота з наставниками з просування та маркетингу. Я чудово розуміла, що досягти результату, в рази підвищити свій дохід, можна тільки з тією людиною, яка вже пройшла цей шлях і досягла результатів. Я знала чітко, куди я йду й чого хочу. Щодня проводила 3-4 консультації, записувала десятки голосових повідомлень, запрошуючи на зустріч. Моя цілеспрямованість, наполегливість та любов до свого курсу «Трансформаційна Терапія Підсвідомості» дали свої плоди.

Лютий 2024 / Нова Я® 7


Успішна Я • • • •

• • • •

ЗАВДЯКИ ЦЬОМУ МОЄ ЖИТТЯ ЗМІНИЛОСЬ: Я почала більше часу проводити з близькими. Прокидатися вранці з нереальним зарядом сил та енергії. Більше приділяти уваги собі та своєму тілу. Зараз я живу в Португалії, в одному з найкрасивіших місць у світі – у місті Кашкайш, у затишному будинку з басейном. Кожен місяць подорожую. У 2023 році відкрила Академію Професійного Зростання для психологів, коучів «APD». Онлайн-освіта. Провела 3 потоки курсу «Трансформаційна Терапія Підсвідомості» для допомогаючих практиків із 8 країн світу. Консультую, проводжу індивідуальні й групові гіпносесії.

МОЯ ГОЛОВНА МЕТА – ДОПОМОГТИ ЛЮДИНІ БУТИ ЗДОРОВОЮ І ЩАСЛИВОЮ, А ДЛЯ ЦЬОГО ТРЕБА: • змінити руйнуючі програми у своїй підсвідомості; • переписати історію свого життя; • позбавитися блоків, страхів, руйнівних установок; • повірити в себе, усвідоміти, що зміни починаються з мене; • набути корисних навичок управління своїми думками, емоційним станом; • відкрити нову сторінку свого життя, наповнену змістом та радістю. Всі клієнти, з якими я працювала, отримали прекрасні, стабільні результати. І я зрозуміла, що цей метод універсальний, працює достатньо швидко й дає довготривалі результати без откатів.

Ви зможете пропрацювати свої: • • • • • • • • • • •

глибинні негативні переконання; дитячі травми; психосоматичні захворювання; самосаботаж, прокрастинацію; невпевненість, низьку самооцінку; образи, відчуття провини; тривожні стани; неврози; депресію; порушення харчової поведінки; позбавитися нікотинової та алкогольної залежностей. Я пройшла шлях трансформацій і готова ділитися цими знаннями й досвідом САМЕ З ВАМИ, бути провідником із невротичного кола в ваше коло Щастя. Якщо моя пропозиція вам відгукується, то пишіть мені в соціальні мережі й телефонуйте. На нашій зустрічі ми розглянемо ваш запит, і я підсвічу, як прийти до життя своєї мрії швидко та ефективно.

З любов’ю та повагою,

Обожнюю допомагати людям – отримую задоволення, коли бачу усміхнене та натхненне обличчя клієнта після сесії. 8 Нова Я® / Лютий 2024

Тетяна Шаповалова,

психолог, гіпнолог, трансформаційний коуч, наставник +380 50 575 29 84 shapovalova_tetyana Татьяна Шаповалова tetianarekech


redacauto@gmail.com

novaya.agency

Паперовий та електронний варіанти. Про ваш бізнес дізнаються понад 150 тисяч жінок, серед яких — ваші майбутні клієнтки.

Реклама у глянці – НОВІ можливості для вашого бізнесу +38 (067) 123 40 56 +38 (068) 250 75 20 +38 (067) 992 22 80 +38 (066) 109 09 20 +38 (066) 550 94 01

Не зволікайте – розміщайте!


Здрастуйте, Дорога Читачка й Шановний Зелений Дерев’яний Дракон! Дуже хочеться, щоб ви подружилися, бо у вас багато спільного. Читачка журналу «Нова Я» символізує життєстійкість, підтримку, розвиток, удачу й успіх. Дракон символізує удачу й успіх, владу, благородство, честь. Вважається, що під його заступництвом приходять найкращі часи, що було б дуже доречно. Якщо душі не вистачає свята, то ловіть чудову новину: у лютому, крім Дня всіх закоханих, ви можете святкувати цілих 15 днів китайський Новий рік. Торжество триватиме з 10 по 24 лютого. А там і до Весни рукою подати. Запрошуємо в подорож лютневим номером. Бажаємо щасливого нового року!

Ліліанна Семенюта, редакторка журналу «Нова Я» 10 Нова Я® / Лютий 2024


На обкладинці: Олена Чижевська

12

УСПІШНА Я

20

ДІЛОВА Я

Людмила Кладійова: культурний діпломат Обирай ЩАСТЯ й отримай ВСЕ... Хочеш почати нове життя? ПОЧИНАЙ! Медицина – то доля! «Експрес-школа сучасних професій та жіночого лідерства» – інноваційний освітній проєкт неформальної освіти для сучасних жінок Харківщини Ladi Evolution – це жінка на часі Запрошую в мою «аромаспільноту Doterra» Олександра Хлєбнікова та її дітище: ALEKSA TARGET GROUP Вікторія Малкова Овод Людмила: завжди красива з татуажем

Людмила Кладiйова, видавчиня журналу Ліліанна Семенюта, редакторка журналу «Нова Я»

Представник у Харкові: +380 66 1090920 +380 68 2507520 Представник у Києві: +380 66 5509401

30

К Р Е АТ И В Н А Я

38

ГА Р М О Н І Й Н А Я

44

ТВОРЧА Я

46

ГОСТИННА Я

50

МАГІЧНА Я

Особливості навчання дорослих Тебе хейтять? Вітаю! Як навчитись чути себе й свої бажання? Розваги на День усіх закоханих Тест «Наскільки я залежу від коханого?» Благодійність приходить з відкритими долонями. Її призначення – віддавати Матриця долі – Знак Вищих сил Коли срібло дорожче за золото «Із сюжетів таких мініатюр і виткане полотно нашого життя»

Шампанське: вино свята та розкоші Bessarabia у серці українського Придунав’я «Думки на смак» та «Будівельна ресторація» Фінансовий гороскоп на 2024 рік

Представник у Європі: +4916096482761 +380 67 9922280 E–mail: redacauto@gmail.com www.novaya.agency

Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: Серія КВ №19927-9727ПР від 11.04.2013 р.

Наклад 10 000 прим. розповсюджується по передплаті і безкоштовно

У разі, якщо ваша діяльність вимагає лицен­зії, необхідно вказати номер і дату видачі ліцензії, оскільки ваше оголошення згідно із ст.24 Закону України «Про рекламу» не може бути опубліковано без цих даних. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень. Згідно з правилами, що діють в редакції, відповідальність за достовірність оголошень несе рекламодавець. Він самостійно відповідає за зміст наданих даних, за наявність посилань на ліцензії і вказівок на сертифікацію продукції і послуг в порядку, передбаченому законодавством. Редакція виходить з того, що рекламодавець має право й заздалегідь отримав усі необхідні для публікації дозволи. Думка редакції не завжди співпадає з думкою авторів статей.


Успішна Я

Людмила Кладійова: культурний діпломат Сміливість, з якою українці прагнуть свободи й змін, зворушила міжнародну спільноту та привернула її увагу до України. З'явилась нагальна необхідність України позиціонувати себе на міжнародній арені засобами культури у зв’язку з потребою протидіяти агресивній політиці РФ.

Які завдання виконують представники української культурної дипломатії за кордоном, ми запитали у засновниці нашого журналу Людмили Кладійової, яка нещодавно була нагороджена почесними відзнаками у сфері міжнародної культурної дипломатії. Пані Людмило, вітаємо вас з отриманням Всесвітнього Ордена «Культурний дипло-

12 Нова Я® / Лютий 2024

мат» і почесної відзнаки «Посол культурної дипломатії»! Дякую за привітання! Хочу сказати, що культурна дипломатія сьогодні вирішує питання позитивного міжнародного іміджу України та налагодження глобальних комунікацій. Я дуже рада отримати ці нагороди, але сприймаю їх як визнання праці всієї редакції та її внеску в розвиток української культури.


Успішна Я Як ви думаєте, чому саме вам було присуджено ці нагороди? Це пов'язано з тим, що ми займаємося виданням журналів, що сприя­ ють популяризації української культури. Я хочу, щоб нашу культуру було представлено на міжнародній арені в гідному світлі і, перебуваючи в Європі, багато працюю над цим питанням: публікую матеріали про здобутки українців, приймаю активну участь в організації культурних заходів, що прославляють наших співвітчизників та співвітчизниць. Як ви розповсюджуєте свої журнали за кордоном? Ми співпрацюємо з організаціями та установами, які займаються поширенням української літератури та культури за кордоном. Наші журнали приймають участь у заходах, розповсюджуються на виставках та форумах у Європі, а через онлайн-платформи поширюються по всьому світу. Які привілеї вам дає звання «Посол культурної дипломатії»? Культурний дипломат має повноваження пропонувати та заохочувати партнерів до співпраці, а також номінувати та нагороджувати діячів у сфері культури, мистецтва, науки, спорту, журналістики, громадської та дипломатичної діяльності. Культурний дипломат може організовувати культурні заходи з метою сприяння міжнародному культурному обміну та відкривати представництва культурних організацій у різних країнах.

Своєю журналістською роботою ми допомагаємо людям всього світу дізнатися більше про Україну та її багату культурну спадщину.

Які, на ваш погляд, перспективи розвитку української культури за кордоном? Перспективи дуже хороші, але очікування ще вищі. Останніми роками в усьому світі спостерігається зростання інтересу до української культури. Це пов'язано з кількома факторами, зокрема зі збільшенням кількості українців, які мешкають за кордоном, і роз­витком технологій, що дають змогу людям із різних країн знайомитися з українською пресою та культурою. Пані Людмило, які у вас, як у видавчині, плани на майбутнє? Промоція української книги, преси та інвестування в переклади – це стратегічний напрям української культурної дипломатії. Україна стала гостем міжнародних книжкових форумів у Франкфурті, Лейпцигу, Парижі, Лондоні, Болоньї, Вільнюсі та інших містах світу. Українські письменники та журналісти отримують визнання у світі й відзначаються міжнародними преміями. В цьому році я хочу започаткувати нагороду іноземним громадянам за вагомі внески у поширення української культури за кордоном, яка передбачатиме запрошення таких представників на державні події в дипломатичні установи України за кордоном та офіційні заходи на території України. Також я планую співпрацю з іншими організаціями, які займаються розвитком української культури, оскільки вважаю дуже важливим представлення України на міжнародній арені в культурному плані.

Людмила Кладійова,

Посол культурної дипломатії, засновниця Видавничого Дому «СФЕРА», член Союзу письменників України, обраний член-кореспондент Транспортної Академії України, лауреат Міжнародної премії «Golden Fortune» в номінації «За значний внесок у розвиток України та високу журналістську майстерність» Лютий 2024 / Нова Я® 13


Успішна Я

Обирай ЩАСТЯ й отримай ВСЕ... Щастя – це стан ДУШІ, наша внутрішня радість і наш усвідомлений вибір. Мене звати Олена Чижевська, мені 48 років, рідне місто – Харків. Останні 12 років свого життя присвятила подології та медичному педикюру, викладач-методист. Найменшому моєму пацієнту 6 місяців, а найдорослішому – 94 роки.

Шлях у Нідерданди До березня 2022 року про Нідерланди я знала тільки те, що це країна тюльпанів, млинів і найсмачнішого голландського сиру. Нас вивозив із Харкова до Кракова поль­ ський волонтер Бартош. На його просте запитання «Куди ти з дітьми? Що робитимеш?» відповіла: «Не знаю». Дорогою багато говорили про життя, і Бартош сказав, що в Нідерландах є сім'я, готова прийняти українців. Увечері 12 березня ми вже були в Зеландії і вечеряли в Kapelle разом із нашою прийомною родиною Looijen. Jacobien, Andries та їхні троє дітей багато зробили для нас, допомагаючи нам швидко адаптуватися. Найдивовижніше відкриття про життя в Нідерландах: НІХТО НІКУДИ НЕ ПОСПІШАЄ, на обличчях ПОСМІШКИ, очі світяться щастям...

Вчусь жити «тут і зараз» У моєму житті є дивовижна людина – Оксана Гельман, яка часто говорила мені: «Лєно, зупинись! Досить бігти й все робити в шаленому темпі. Життя проходить повз». Тоді я не могла це зрозуміти, і, мабуть, Вищі сили розпорядилися так, щоб я опинилася саме в цій країні, в Нідерландах, де люди навіть працюють у повільному розміреному темпі, все встигаючи й заздалегідь плануючи.

14 Нова Я® / Лютий 2024

У мене була справжня ломка, бо я звикла працювати мінімум 10 годин на день, 5 днів на тиждень і тягнути все на собі. Як жити без цього?

Доленосні рішення Я приймаю рішення вивезти свій кабінет подолога з Харкова. Все обладнання приїхало й стояло в гаражі, а я все відкладала та боялася почати. Але 3 листопада 2022 року в KVK Торгово-промисловій палаті за 15 хвилин


Успішна Я реєструю підприємство «Територія Здоров'я, Щастя і Благополуччя «ЖИТТЯ» (Патент на мою пташку-назву 3-ма мовами, на мою пташечку Чижика, отримала 9 березня 2022 року), а за тиждень підписую договір оренди кабінету у місті Goes за 5 км від дому. Попереду зима з частими дощами й сильними вітрами. Їздити велосипедом на роботу за такої погоди не хотілося. Через знайомих знаходжу й купую свій перший у житті автомобіль. Це був виклик – водійські права отримала понад 20 років тому, але нема навички водіння і є страх сісти за кермо. Але поїхала, коли треба було сина відвезти до лікаря. А потім моє «ХОЧУ танцювати сальсу» змусило мене їздити на заняття за 20 км. Вечорами, в інше місто, в темряві, під проливним дощем і коли туман.

Життя налагоджується У нас був будинок. Набирала обертів моя практика. Але прийшло усвідомлення: діти виросли. Світлані 16, Саші 12 років. І я стала замислюватися про те, а чого ж я хочу?! А я хотіла зустріти свою рідну й близьку людину, яка також прийме моїх дітей. Восени 2022 року починаю навчатися на курсі Оксани Гельман «Мистецтво Жінки», а в Наталії Дядиченко проходжу навчання «Щасливі стосунки». Моє життя починає змінюватися, тому що змінююся я. Діти все частіше кажуть мені, що у них з'явилася мама, я стаю спокійнішою, помічаю красу навколишнього світу, з'являється внутрішня радість. Я звикла довіряти Всесвіту, тому розмістила свою анкету в розділі «Знайомства» у Facebook. Просто вирішила, що буду щаслива «тут і зараз». Незабаром прийшло повідомлення від чоловіка: «Ви схожі на людину, яка знає, чого хоче від життя. Я не хочу довго листуватися, пропоную зателефонувати й

Мій принцип роботи: «Спочатку зрозуміти ПРИЧИНИ, пояснити – потім лікувати!»

поспілкуватися». Так Metin увійшов у наше з дітьми життя. Так у нас з'явилася сім'я, і тепер у мене 5 дітей. Чи були складнощі? О, так, звісно. Мій характер Овна (я все сама, я все можу) в один момент ледь не зіпсував усе, але...

Я зрозуміла прості речі: • • •

• •

Важливо бути ЖІНКОЮ і поводитися як Жінка. Важливо любити й вірити в ЙОГО сили, а не намагатися все робити й організовувати самій. Важливо пам'ятати про свої хобі, бажання, роботу й продовжувати рухатися своїм курсом, постійно роз­ виваючись. Важливо чути своїх дітей, довіряти їм, підтримувати й не намагатися переробити. Щастя не можна помацати, щастя не можна купити. Воно всередині нас. БАЖАЮ КОЖНІЙ З ВАС БУТИ ЗАКОХАНОЮ В ЖИТТЯ!

Олена Чижевська, засновник «Території Здоров'я, Щастя і Благополуччя «ЖИТТЯ», подолог за професією, цілитель людських душ за покликанням Лютий 2024 / Нова Я® 15


Успішна Я

Хочеш почати нове життя? ПОЧИНАЙ!

Ти приймаєш рішення – ПОЧАТИ нове життя, в якому є спорт, англійська, ранні підйоми, подорожі (ти можеш тут написати будь-яку мрію, загадану в новорічну ніч), а тобі раптом кажуть: «Ну скільки можна! Ти вже сто разів починала!» Посміхнися. І просто почни в сто перший раз! Перші дні нового року розходяться з клятвою почати життя з чистого аркуша. Більше половини новорічних обіцянок ніколи не стануть реальністю, третина людей відмовляються від своїх бажань вже до кінця січня, але... все не так безнадійно.

Чому ж не збуваються новорічні мрії? Багато причин. Три найважливіші: ти загадуєш чужі, а не свої бажання, береш нереальні терміни й не віриш у себе. І живеш так з року в рік, за своїми стандартами – загадуючи нездійсненне: вивчити англійську, навчитися грати на гітарі, танцювати на сцені, вирушити в подорож до Африки, зробити ремонт. Пропоную для початку підвищити свої особисті стандарти. А там, дивишся, і бажання самі собою реалізуються.

Уклади угоду з собою Запиши від руки у свій щоденник «Я, __________, обіцяю найважливішій людині в моєму житті (собі) з цієї самої хвилини

16 Нова Я® / Лютий 2024

й впродовж кожного дня нового 2024 року вибирати для себе все найкраще. Я зобов'язуюся насолоджуватися життям зараз, а не відкладати це на «потім». З цієї самої хвилини кожен мій день у 2024 році – той самий особливий, коли я вдягаю найкращий одяг, користуюся улюбленою косметикою, обираю найсмачніші та найякісніші продукти, відпочинок, людей для свого спілкування та задоволення.

Хочеш сформувати нову звичку? Плануй займатися цим найближчі 10 років, а не кілька місяців.


У цю саму хвилину я обираю щодня, протягом 366 днів (нагадую, 2024 рік – високосний), присвячувати час своїм бажанням: ______________________________________ ______________________________________ ______________________________________ _______________________, щоб у новий рік пишатися собою. З цієї самої хвилини я обираю щодня торкатися до моїх бажань, а саме робити: _______________________________________ _______________________________________ _______________________________________ _____________________ З цієї самої хвилини я живу так, нібито нічого не боюся і гідна кращого, бо я просто ЛЮБЛЮ себе і дозволяю собі БУТИ СОБОЮ. Дата ___________________ Підпис: __________________________». Коли будеш писати – відстеж свої відчуття в тілі та почуття. Про що це для тебе? Важливо навчитися чути й слухати своє тіло, бо воно точно знає, чого ти хочеш. Тіло обдурити неможливо. Як навчитися приділяти увагу диханню, відчуттям, напрузі, поговоримо іншим разом, а зараз пропоную пройти тест.

Опитувальник: твої стосунки з тілом Залежно від того, як часто (якщо взагалі будь-коли) виконуються такі твердження, поставте собі 1 бал за «ніколи», 2 – за «іноді» й 3 – за «завжди». 1. Я добре відчуваю своє тіло. 2. Загалом мене влаштовує, як виглядає моє тіло. 3. Я пов'язаний зі своїм тілом. Я рідко відключаюся від своїх відчуттів або стаю байдужим до них. 4. Я звертаю увагу на послання, які надсилає мені моє тіло. 5. Я не позбавляю себе достатньої кількості їжі, води, сну або відповідного одягу. 6. Я добре ставлюся до свого тіла, споживаючи здорову їжу в помірних кіль-

костях, регулярно займаюся спортом і багато сплю. 7. Я рідко падаю, спотикаюся або натикаюся на предмети. 8. Я рідко виснажую своє тіло надмірними фізичними навантаженнями, недосипанням або іншими заборонами. 9. Я не отруюю свій організм зайвим алкоголем, цигарками або легкими наркотиками. 10. Я твердо й спокійно стою на обох ногах. 11. Я дихаю регулярно й глибоко. 12. Я тримаю голову високо й відводжу плечі назад. 13. Мені подобається обійматися і бути в обіймах. 14. Я дозволяю собі часто й вільно сміятися. 15. Я регулярно ходжу на масаж, щоб розслабити своє тіло й підвищити самооцінку. Порахуй свої відповіді. Якщо твій результат: • від 37 до 45, то ти отримуєш задоволення від позитивних стосунків зі своїм тілом; • від 26 до 36, то твоє тіло заслуговує на більшу турботу й повагу з твого боку; • від 15 до 25, ваші стосунки з тілом потребують відновлення. Прочитала в когось у мережі: «Життя дає тобі тільки такий досвід, який найкраще сприяє еволюції твоєї свідомості. Як зрозуміти, який саме досвід тобі потрібен? Дуже просто – такий, який ти проживаєш у цей момент». Прийми це як даність. Хочеш почати нове життя? ПОЧИНАЙ!!!

Аліса Галушка Лютий 2024 / Нова Я® 17


Успішна Я

Медицина – то доля! Мій дідусь – лікар-стоматолог, бабуся – лікарка-гінеколог. Тому з чотирьох років мене брали з собою до лікарні. Профіль сам мене обрав – під час навчання в медичному інституті працювала медичною сестрою в гінекологічному відділення лікарні, зрозуміла, що це мій фах. Весь час навчаюсь

Новітні технології оперативного лікування, ендоскопічні, малотравматичні методи лікування, естетична гінекологія. Але слід пам`ятати, що навіть космічний розвиток медицини безсилий, якщо самій не турбуватись про стан здоров’я. Дівчата різного віку, кожна з нас може залишатися у прекрасній формі психологічно, фізично та емоційно. Для цього потрібно піклуватися про себе та не нехтувати щорічними візитами до свого жіночого лікаря.

Щорічний гінекологічний ЧЕКАП: • • • • • •

• •

ПАП-тет (мазок на онкоцитологію шийки матки – краще рідинна цитологія). Гінекологічний огляд в дзеркалах. Бімануальне вагінальне обстеження. Гінекологічне УЗД. УЗД молочних залоз (після 40 років – мамографія в 2-х проекціях). Аналіз крові на ліпіди – для визначення показників холестерину, збільшення якого може призводити до розвитку серцевих, ниркових та ендокринних захворювань. Кров на гормони: ЛГ, ФСТ, естрадіол, прогестерон. Денситометрія – дослідження щільності кісткової тканини (під час менопаузи зростає ризик остеопорозу).

18 Нова Я® / Лютий 2024


Що особисто роблю я: • • • • • •

профілактичні огляди регулярно, займаюсь улюбленою справою, постійно читаю, вивчаю дві іноземні мови, маю регулярні фізичні навантаження (зумба, прогулянки з собакою), вирощую троянди в саду (148 кущів).

Сенс мого життя: • • • •

Любити те, що роблю. Любити тих, хто поруч і хто далеко. Любити того, хто допомагає мені бути собою і дихати. Любити всім серцем… Без пояснень і умов. Просто любити.

Пацієнтки під час війни Ситуація з жіночим здоров’ям в Україні зараз не найкраща. Під час війни у більшості українок просто немає фізичної можливості потрапити до лікаря. За останні 2 роки збільшилася кількість таких захворювань, як фіброміом матки, кісти яєчників, виріс рівень онкологічних захворювань матки, шийки, яєчників, молочних залоз. Більшість пацієнток мають поганий сон, дратівливість, плаксивість, тривожність. Молоді жінки бояться вагітніти через страх втратити чоловіка на війні та залишитися без фінансової підтримки. Нажаль, війна загострила проблеми в родинах, багато з яких розпадаються. Незабаром це призведе до зменшення народжуваності.

Найскладніше в роботі у військовий час Найскладніше – хронічний стрес (лікарі теж люди), район за 30-40 км до кордону (місто в оточенні), психологічне навантаження, бо наше відділення працює 24/7 (ми ургентна гінекологія). Дуже вдячна керівництву лікарні, КНП Центральна клінічна міська лікарня м.Суми, в лиці гендиректора Домінас В.М, яка згуртувала всіх навколо себе, зберегла цілодобову роботу закладу.

Побажання пацієнткам Ніколи не забувайте, що Ви – Жінка. Жінка, яка варта усіх зірок на небі, усіх поем про кохання, поваги й любові до себе. Жінка, яка може бути втомленою, може відчувати себе «недостатньо гарною матір’ю, дружиною або донькою», яка може бути роздратованою, стривоженою… Але має право такою бути й має право на відпочинок, на свій особистий простір… Пам’ятати, що Ви – чарівна, неповторна, унікальна… Ви красуня!!! Знаходьте час для себе, для відпочинку, для натхнення, а не для самокопання та самокритики. Любіть себе, поважайте себе! Бережіть себе – Ви у себе одна єдина!

Світлана Гладенко, стаж 20 років, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, завідувачка гінекологічного відділення у КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради тел. 0973410679 Світлана Гладенко svitlanagladenko Лютий 2024 / Нова Я® 19


«Експрес-школа сучасних професій та жіночого лідерства» – інноваційний освітній проєкт неформальної освіти для сучасних жінок Харківщини У ці непрості часи, коли стабільність на ринку праці залишає бажати кращого, і статистика показує, що близько 70% безробітних на Харківщині – це жінки, ми відповідаємо на виклик, пропонуючи унікальний проєкт для економічного та професійного розвитку жінок. «Експрес-школа сучасних професій та жіночого лідерства» – це шанс для багатьох жінок підвищити кваліфікацію, знайти нові можливості для працевлаштування або навіть започаткувати власний бізнес!

20 Нова Я® / Лютий 2024


Ділова Я Проєкт реалізується командою ГО «Вік Можливостей» для жінок Харківщини в межах програми «Спроможні та сильні», що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Мета ініціативи – надати жінкам Харківщини, зокрема жінкам-ВПО, багатодітними матерям, жінкам-ветеранкам та іншим, що постраждали від воєнного конфлікту, інструменти та знання для

Чому цей освітній проєкт – саме те, що наразі потрібно для успішного професійного розвитку? •

Широкий вибір напрямків навчання, а саме: маркетолог, копірайтер та контент-менеджер, SMM-менеджер, психолог по роботі зі стресом, бухгалтер для ФОП. А також авторський курс з розвитку емоційного інтелекту для лідерок. Гнучкий дистанційний формат: навчання проводиться онлайн на платформі ZOOM, що дозволяє вчитися з будь-якого місця та у зручний час, якщо, на жаль, не змогли підключитися у необхідний час. Безпека – понад усе! Тому такий формат дозволяє перебувати у безпечному місці. Ефективність та практичність: кожний курс складається з 10 уроків, які забезпечують глибоке занурення у спеціальність всього за 1,5 місяця, а також забезпечує менторський супровід. Юридична підтримка учасниць, якщо є бажання започаткувати власну справу.

Що отримають учасниці проєкту? • • •

Практичні знання та лайфхаки від досвідчених фахівчинь із багаторічним досвідом. Менторську підтримку для підвищення самооцінки та професійності. Можливість негайно застосувати навички у реальній роботі – відкрити власну справу або покращити свій бізнес.

• •

успішного старту у сучасних онлайн-професіях. Протягом 1,5 місяців учасниці проєкту зможуть опанувати одну з найбільш затребуваних спеціальностей на ринку.

Дружне оточення та підтримку у колі однодумниць. Крім того, всі учасниці проєкту отримають практичний посібник «Дорожня карта для старту бізнесу», який стане помічником у розвитку власної справи, бо надасть покроковий план дій у цьому напрямку – рекомендації по розробці бізнес-плану та започаткуванню власного бізнесу.

Кожен курс школи – авторський, з використанням практичних кейсів та порад. Всі бізнес-тренерки та бізнес-тренери проєкту є практиками, з багаторічним досвідом у своїй сфері. Харків’янки, не пропустить цю неймовірну можливість – підвищити свою кваліфікацію або отримати нову сучасну онлайн-професію, щоб стати частиною спільноти сильних та спроможних жінок, готових до нових професійних викликів! Проєкт стартує 9 лютого 2024 року з курсу «Маркетолог» та є БЕЗКОШТОВНИМ для всіх учасниць. Реєстрація та детальна інформація на сайті проєкту: https://profstudy.org/uk Матеріал підготовлено ГО «Вік Можливостей» в межах проєкту «Експрес-школа сучасних професій та жіночого лідерства» за підтримки програми «Спроможні та сильні», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння Швейцарії.

+38(050)7511812 +38(067)5722700 ageofpossibility age_possibility age.possibility age.possibility@gmail.com Лютий 2024 / Нова Я® 21


Ділова Я

Ladi Evolution – це жінка на часі Працюю з жінками й майже кожного дня чую багато сумнівів щодо питання «Чи можна зараз бути щасливою?» Відповідь одна: бути щасливою завжди на часі! Не треба чекати більш придатного момента для щастя – може, його ніколи не станеться.

Зміна життєвого сценарію Хочете бути щасливою? То час зрозуміти, що саме для вас «щастя». Важливо, щоб воно залежило тільки від вас. Для цього потрібно бути чесною з собою на 100 відсотків. Починайте спостерігати за своїм життям, тим, що відбувається у вашому сценарії: що вас не задовольняє, які небажані ситуації повторюються? Можливо, ви не можете знайти собі партнера, постійно хворієте, вам не щастить в бізнесі чи вас обманюють, шукаєте та не можете знайти своє покликання та ... Для того, щоб ці сценарії змінити, потрібно усвідомити, що вам доведеться робити інші вибори. Якщо ви згодні, то бажано звернутися до фахового спеціаліста. Бо самій зайти в травмоване місце й побачити істоки – майже неможливо та небезпечно для фізичного та для психічного стану. Я пропоную метод «Розпаковки життєвих сценаріїв», де ми знайдемо корені й перепрограмуємо себе на інші можливості. Але без прийняття своїх істоків нічого не вийде. Дуже важливо бути на своєму місці в системі роду. Поки ми проживаємо не свої життєві сценарії, все буде переплутано.

22 Нова Я® / Лютий 2024

Міжнародний клуб Ladi Evolution Надзвичайно важливо бути разом із жіночою спільнотою, де ви отримаєте підтримку, гарний нетворкінг та можливість знайти однодумців. Ми довго знаходилися в ізоляції та змінили багато парадігм в своїй свідомості,


можливо, переїхали в інше місце. Тому виникло багато переживань та страхів, з якими важко впоратися. Здається, що наша ситуація унікальна й виходу, можливо, немає. А коли ми об’єднуємося та ділимося своїми життєвими історіями, то розуміємо, що поруч є люди, у яких також все «складно». Працюєте над собою задля щастя в усіх сферах свого життя й не боїтесь змінюватися? Запрошуємо до Міжнародного клубу Ladi Evolution, майданчика для тих жінок, хто прийняв тверде рішення змінити своє життя і дійти до нового результату. Приходьте до нас з подругами, тими, кому важливо жити СВОЄ щасливе життя, адже Ladi Evolution – це жінка на часі.

ЄМета – це комфорт та зручність Для того, щоб жінки ставали щасливими, ми створили онлайн-проєкт «ЕМета плюс», першу українську інтерактивну платформу для підтримки практикуючих психологів, арт-терапевтів, спеціалістів допомагаючих професій. Ми поєднали психологію з ІТ-технологіями: досвід звичних месенджерів, CRM-систем, електронних бібліотек, навчальних платформ, залів для проведення конференцій із демонстрацією слайдів, групових інтерактивних ігр, сховищ записів та мітінг-платформ. З нашою платфомою не потрібно використовувати інші додатки для роботи. Теперь у практика завжди під рукою: • CRM-система з карточками для кожного клієнта. • Календар для зустрічей, консультацій та групових занять. • Чат-бот для розсилання повідомлень вашим клієнтам в такі месенджери, як Telegram та Viber. • Повноцінний кабінет в мобільному застосунку. • Окремі сховища для робочих матеріалів. • Можливість працювати з клієнтами та одночасно надавати візуальну інформацію.

Змінимо цей світ разом – коли жінки об’єднуються, то їх жіноча сила стає набагато сильнішою. • •

Клієнт має розширені можливості для взаємодії, що робить його повноцінним інтерактивним учасником. Якщо зв’язок перервався та консультація зупинилась – впродовж чотирьох годин робоче поле буде збережено до вашого повернення.

Моя життєва місія – допомагати тим, хто вирішив змінити якість свого життя та взяти відповідальність за свої вибори на себе.

Ірина Кануннікова iren.kanunnikova Irina Kanunnikova

Лютий 2024 / Нова Я® 23


Ділова Я

Запрошую в мою «аромаспільноту Doterra» Якщо ви насолоджувались ароматом троянд, то знаєте, як пахнуть ефірні олії. Вони спокушають спочатку ароматом, а потім відкривають унікальні лікувальні та захисні властивості. Ефірні олії – це пульт управління нашим життям. В одному флаконі ви знайдете безліч ліків для розуму, тіла та душі. Кожна ефірна олія відкриває перед вами море можливостей. Олії корисні у приготуванні їжі, у косметологічних та медичних процедурах. Під кожен настрій або задачу я обираю різну ефірну олію. Наприклад, «М’ята перцева» бадьорить, усуває тривожність та підвищує розумову активність, «Жасмін» – надає сексуальності, «Грейпфрут» – швидко змінює емоційний стан на краще.

Що має бути у кожній аптечці? Про аптечку та її розумне наповнення потурбувалась Doterra. Є чудовий набір для щоденного використання, і його вміст максимально ефективно укомплектований. До нього входять ефірні олії Лаванди, Чайного дерева, Орегано, Лимону, М’яти перцевої, Ладану та 4 суміші: Бриз, Он гард, Дайд-

жест Зен та Дип Блу. Ефірні олії мають дуже маленьку молекулу й при простому вдиханні творять дива. Потрапивши в організм, вони регулюють гормональний та емоційний стан. З їх допомогою ми можемо досягти стану балансу.

Ефірні олії: через 20 секунд після вдихання ефірні олії Покращуйте настрій Найпростіше, що можна зробити – це потрапляють до мозку, через заплющити очі, вдихнути ефірну олію з долонь 2 хвилини – до кровотоку, і, занурившись у приємну хмаринку, відчути покращення настрою. А от яку саме олію через 20 хвилин – до кожної вибрати – підкаже ваш ніс. Взагалі для покранастрою використовують цитрусові клітини організму, а через щення ефірні олії – це сонячні, яскраві аромати свята, 2 години повністю вийдуть легкості, відкритості, радості: Дикий апельсин, Мандарин, Бергамот, Грейпфрут. Головне прачерез лімфатичну систему. вило: аромат повинен вам подобатись. 24 Нова Я® / Лютий 2024


Корисні взимку Якщо хочете укріплювати імунітет, то скористайтесь чудовими сумішами On Guard або Breathe. Можна зробити «Противірусну бомбу», до складу якої входять ефірні олії з аптечки. При перших ознаках захворювання на допомогу прийде ефірна олія Орегано. Якщо у вас зимова депресія і немає сил зранку, то обирайте ефірну олію М’яти перцевої, що своїм вибухом свіжості зарядить вас на дії та бажання підкоряти світ. Вашу шкіру взимку захистять від переохолодження Лаванда або Ладан – ефірні олії, що допомагають регенерації шкіри.

Обираю бізнес Doterra Головним критерієм було те, що, незалежно від основної діяльності, я можу займатись справою, яка дає додатковий дохід та змогу розвиватись. Я ретельно придивлялась до компаній, які виробляють ефірні олії. Doterra виявилась єдиною, яка прозоро розповідає про сировину та виробництво, не приховує методи оцінки якості та забезпечує робочими місцями людей у країнах, де вирощують сировину для ефірних олій. Суть моєї справи побудована на якісному продукті, бо мова йде про ефірні олії чистого терапевтичного класу, і, якщо я сама отримую результат, я хочу ділиться цим з іншими. Це неймовірні відчуття, коли твоя справа дає тобі енергію. Я вірю, що через маленькі справи, які надихають, світ стає кращим і добрішим.

Можливості для новачків Реєстрація у компанії Doterra дає безліч переваг: зміна себе, мислення та фінансового становища, придбання навичок комунікації, покращення здоров’я, розвиток у колі однодумців. Якщо хочете так, то чекаємо у нашій неймовірній команді. В нашому чаті кожного дня наставник ділиться корисною інформацією та відповідає на запитання. Є супровід, можливість навчатись та приймати участь у марафонах. Будьте впевнені: в нашій команді вам буде надано максимально ефективну підтримку для розвитку. Ви можете бути покупцем або інтегрувати ефірні олії в справу, якою займаєтесь зараз, можете стати аромапрактиком і проводити діагностики на ефірних оліях. Умови реєстрації прості: ви вибираєте собі стартовий набір, оплачуєте його й стаєте членом команди. Зареєструвавшись, ви отримуєте знижку 25% на всю продукцію, особистого наставника та помічника в нашій команді. Компанія приділяє велику увагу заохоченню у вигляді подарунків. Кожного місяця є змога отримати якусь цікаву ефірну олію в подарунок при оформленні замовлення на певну суму. Запрошую в мою «аромаспільноту Doterra» – світ можливостей, розвитку та теплих зустрічей з дивовижними людьми. Я з радістю стану вашим наставником та провідником у світ ефірних олій.

Людмила Коваленко liudmila9491___aromalive

Лютий 2024 / Нова Я® 25


Ділова Я

Олександра Хлєбнікова

та її дітище: ALEKSA TARGET GROUP На крок попереду й розвиває український бізнес під час повномасштабного вторгнення. Не боїться ризиків та швидко генерує свіжі ідеї! Навчить «як продати слона»! Знайомимося з Олександрою Хлєбніковою – талановитою фахівчинею, власницею всеукраїнської маркетингової агенції ALEKSA TARGET GROUP. Напередодні Нового року ви провели у Харкові масштабний бізнес-івент, який зібрав понад 50 представників успішного бізнесу. І вже наразі намічені дати нових проєктів, серед яких блогерська вечірка, бранчі, закриті зустрічі, нові бізнес-івенти. Як плануєте їх провести та кого запросити? Історія формування бізнесу та івентів сьогодні, дійсно, має дуже важливе значення. Тому, для підтримки українського бізнесу я вирішила створити спільноту Business community. Тут ми об’єднали усіх: підприємців-початківців й «акул бізнесу», блогерів і звичайних людей, бажаючих розвиватися.

26 Нова Я® / Лютий 2024


Ділова Я Мета створення Business community – це об’єднання і підтримка один одного у ці непрості для нашої країни часи та можливість дати зрозуміти, що ми живемо ТУТ і ЗАРАЗ. Працюємо, займаємося улюбленими справами, розвиваємося – ЖИВЕМО. Ми ж бажаємо відроджувати наше місто-герой Харків. Бо ми НЕЗЛАМНІ! МИ – Харків’яни!!! Серед найближчих заходів, які плануються у найближчий час, це: •

10 лютого 2024 – експертний Business event, що відбудеться о 14:00. Місце проведення: безпечний коворкінг Blackout space. Запрошені спікери та партнери заходу: власники бізнесу, керівники та підприємці, котрі розвивають бізнес-сферу нашого Харкова. •

29 лютого 2024 – Fat Goose Pub о 16:00. Відбудеться подія року – конкурс краси «Королева Незламність», де я буду співорганізатором. Цей захід має соціальну направленність – показати найсильніших духом харків’янок. •

7 березня 2024 – у Харкові пройде наймасштабніший Fashion DAY. У ресторані «Будівельна ресторація». Головний партнер заходу – KateFmodels.

Вже відомо, що у квітні пройде ваш захід за участі Юлії Козачкової. Розкажіть детальніше. Так, 20 квітня у Харкові пройде благодійний Business event за участі наставниці з системного розвитку особистості, психологині та бізнес-вумен – Юлії Козачкової. Мета цього заходу надглибинна – допомога дитячим будинкам Харкова. Всі виручені кошти підуть на дітей! За вашими плечима багато вдалих рекламних кампаній та задоволених клієнтів. Найбільш цікавий чи складний випадок, який вам запамʼятався? Це більше ніж 65 сфер просування бізнесу та понад 100 задоволених клієнтів. Мабуть, найскладнішим проєктом була

сфера гіпнотерапії. Ми працювали з парт­ нером з Києва, у якого була своя авторська методика. Багато складних термінів. Пізнати гіпнотерапію – це реально складно. Я пам’ятаю, що приходилося дивитися його семінари, вивчати техніки та читати авторські методичні рекомендації. Це було щось неймовірно важке і не завжди зрозуміле. Експрес-поради від вас: як досягти успіху у просуванні власного бренду та як балансувати у конкурентному середовищі? По-перше, бути обізнаним, слідкувати за трендами у маркетингу. По-друге, залучати всі методи та засоби просування бізнесу. По-третє, використовувати різні платформи: Facebook, Instagram, TikTok тощо. Оскільки головними трендами у маркетингу 2024 року є соціальний і емоційний маркетинг, раджу проявляти піклування про споживача, турботу та екологічність. Запрошую всіх бажаючих до співпраці з нашою Всеукраїнською маркетинговою агенцією повного циклу. Комплексний підхід до вашого бізнесу ми гарантуємо! Матеріал підготувала Анастасія Почерніна

Лютий 2024 / Нова Я® 27


Вікторія Малкова Вітаю! Мене звати Вікторія Малкова, я дипломований психолог і сертифікований коуч. Я також є автором групової програми трансформації для жінок. Моя професійна діяльність включає в себе більше 1000 годин індивідуальних і парних консультацій, а також 100 годин особистої терапії та супервізійної роботи над кейсами моїх клієнтів. Я проводжу тренінги як в онлайн- так і в офлайн-форматі. Маю дві вищі освіти – «Економічна» та «Психологія». Постійно покращую свої навички на курсах, майстер-класах та тренінгах. Клієнти обирають мене тому, що я допомагаю працювати з їхнім мисленням в данний момент і змінювати думки, які ведуть до проблем. Я гарантую повну конфіденційність та прийняття. Моє спеціалізоване обслуговування включає роботу над питаннями від визначення власних бажань до збереження власної цінності. Також я працюю з жінками, які потрапили в любовні трикутники, і проводжу коучингові трансформаційні сесії.

Вікторія Малкова

viktoria__malkova_psy viktoria__malkova ViktoriaMalkovapsy 28 Нова Я® / Лютий 2024


Овод Людмила:

Ділова Я

завжди красива з татуажем Бути красивою та яскравою за будь-яких обставин допоможе татуаж. Я це дуже добре знаю, бо в б’юті-індустрії вже 24 роки. Красуні, зі святом кохання! Бажаю відданих, ідеальних і пристрасних стосунків, позитивного життя, незабутніх і приємних моментів. Великих любовних перемог і море задоволення від них. Будьте завжди красивими, бажаними та щасливими!

Натуральність в тренді Для брів тренди диктують форму, максимально наближену до натуральної – витончений вигин, відсутність графічності, чітких «намальованих» ліній. Те саме стосується і губ, і перманентного макіяжу очей – тільки акварельність, розтушовування і максимальна природність. «Макіяж без макіяжа», clean girl – ці назви у всіх на слуху.

Природні відтінки Колір має відповідати кольоротипу людини, тому під час перманентного макіяжу варто віддавати перевагу природним відтінкам і використовувати такі техніки: • розтушовування – дає змогу домогтися плавних ліній і натуральних обрисів; • акварельну техніку татуажу; • шотування – неглибоке введення пігменту для створення ефекту густих, в міру яскравих брів;

• •

3D-татуаж губ – правильне поєднання кольорів створять додатковий об’єм; пудрове напилення брів – максимально природний ефект без зміни форми з акцентом на натуральній красі.

Головна мета Можна багато говорити про техніки, але головне при цьому, щоб макіяж мав інтелігентний та доречний вигляд у будь-якій ситуації. Моя мета – створити грим для щоденного використання, який підкреслює природну красу, а не перетворює зовнішній вигляд на щось зовсім незнайоме. Я прагну, щоб мої клієнтки, прокинувшись вранці, відчували себе впевнено й стильно.

Овод Людмила

ovod.ludmila +380503513136

Лютий 2024 / Нова Я® 29


Креативна Я Навчання протягом усього життя – тренд, який стає дедалі актуальн­і­ шим. Надто швидко змінюється світ, а разом з ним і вимоги до професійних та особистісних навичок. Вірю, що ви також поділяєте ідею постійного самовдосконалення через навчання.

Особливості навчання дорослих Найімовірніше, ви вже прослухали не один вебінар і пройшли кілька курсів за тематикою, що вас цікавить. Якщо це так, то ви точно можете порівняти свою мотивацію до навчання в школі й зараз. Пам'ятаю, як я зуб­ рила фізику й хімію, щоб «не було трійок та оцінки не зіпсували атестат», хоча мені дуже подобалася література. Але батьки сказали, що «філолог – це несерйозно». Тішить, що епоха навчання «для тата й мами» закінчи-

«Ми вчимося, коли хочемо досягти такого результату, якого просто не досягти з тими знаннями, що в нас є!» Джон Монро 30 Нова Я® / Лютий 2024

лася, і наші діти обирають професію до душі. Але що робити мамам і... бабусям, якщо хочеться просуватися по кар'єрі або створювати бізнес, а знання застаріли? НАВЧАТИСЯ!!! І тут допоможе мистецтво андрагогіки.

Ростеш? Змінюй формат навчання! Педагогіка: учні повністю залежать від викладача в усіх навчальних питаннях. Завдання викладача полягає в тому, щоб створити ефективні методи навчання дітей і використовувати їх у процесі навчання. Андрагогіка: учні використовують свій власний досвід і досвід інших, щоб краще зрозуміти навчальну програму. Х'ютагогіка (продовження андрогогіки): сучасне вчення про безперервну освіту як


Креативна Я стиль життя і самоосвіту. Самовизначуване навчання (self-determined). Учень сам формулює для себе питання і проблеми, сам обирає, як за допомогою навчання ці питання вирішити.

Принципи навчання дорослих Малькольм Ноулз – один із ключових зарубіжних теоретиків андрагогіки описував її як «мистецтво й науку допомоги дорослим у навчанні». Навчання дорослих має бути зосереджене на вирішенні практичних проблем, а не на простому запам'ятовуванні змісту, як у школі. • Індивідуальний підхід до складання програми навчання (врахування психологічних чинників, соціального статусу, професійного та особистісного досвіду, фінансових і часових можливостей... Врахування минулого досвіду з акцентом на використанні всіх корисних знань, накопичених у процесі життя...). • Система навчання, в якій усі складові (методи, час, терміни, критерії оцінки результатів) входять в єдину систему. • Сильна мотивація через потребу учня в знаннях. • Чіткі цілі на навчання. • Затребуваність і актуальність: навички та знання, які хоче здобути дорослий, зобов'язані мати практичну цінність. Їх можна застосувати й отримати результат одразу після отримання. • Готовність вчитися та відповідальне ставлення до навчання. • Пріоритет самостійного навчання. Той, хто навчається, сам визначає терміни, час, методи й критерії оцінки результатів навчання.

Перед навчанням Важливо для себе знайти відповіді на такі запитання: • Що дадуть мені нові знання? • Як вони позначаться на якості мого життя (здоров'ї, доході, вихованні дітей, бізнесі, кар'єрі...)? • Чи компенсую я своє навчання отриманими навичками і як скоро це станеться? • Як і коли я зможу застосувати нові знання у своєму житті?

Метод 1-3-5 Плануйте щодня, виділяючи 1 ключову мету, 3 менш важливих і 5 другорядних.

Метод Ейзенхауера Розділіть денні або тижневі справи на 4 категорії: «важливі та термінові», «важливі, але не термінові», «термінові, але не надто важливі», «не надто важливі та не термінові». Так і виконуйте.

Метод помідора Розподіліть час на відрізки навчання і відпочинку: наприклад, 40 хвилин навчання, 10 хвилин відпочинку. Після кількох циклів важливо влаштувати велику перерву.

Хочете змін? Вчіться! Прийміть факт – навчання без зусиль не буває. Немає навчання уві сні або чарівних навчальних таб­леток. Якісне навчання завжди за межею зони комфорту. Але коли ви опануєте необхідні знання і навички, то вийдете на новий рівень, про який любителі комфорту навіть не наважуються мріяти!

Роза Донець Лютий 2024 / Нова Я® 31


Креативна Я

Тебе хейтять? Вітаю!

Велика Фаїна Раневська сказала колись: «Жалість роздають безкоштовно, а ось заздрість потрібно заслужити». Якби вона жила зараз, то, можливо, замість слова «жалість» було б слово «хейт».

Хейт (від to hate англ. – ненавидіти), відповідно, прояв ненависті (агресії, нападу) кого-небудь до діяльності іншої людини. 32 Нова Я® / Лютий 2024


Креативна Я Потенційна загроза хейту зупиняє багатьох фахівців від прояву себе в соцмережах. Давайте розберемося з цим явищем і дізнаємося про варіанти протидії.

Здрастуйте, я – хейтер Хто ж ця людина, яка пише гнівні, іноді образливі, коментарі під постами або тобі в приват? Найімовірніше, ви навіть не знайомі, і ти щиро не розумієш, чому в тебе летять образливі та несправедливі слова. Тут нема чого розуміти. Раз твоє життя для хейтера набагато цікавіше за своє власне, то будь-який хейт – це про самого хейтера і його особисту історію. Майже завжди людина хейтить те, чого сама б дуже хотіла, але не має: успішного психолога (можеш підставити будь-яку професію) хейтитимуть нереалізовані психологи (підставляєш професію, зазначену вище), і так у всіх професіях.

Звідки хейт? Найчастіше хейтер не усвідомлює, що ним рухає не «праведний гнів», а: • низька самооцінка, невпевненість у собі та комплекси; • психологічні проблеми коментатора; • жага уваги й бажання безпечно самоствердитися, а якщо що – я «в будиночку», по той бік екрана; • суміш заздрості та злості – так простіше пережити невдоволення собою і своїм життям: • особиста неприязнь: краще спрямувати сили на руйнування чужого життя, ніж на поліпшення свого; • неготовність працювати над собою, щоб отримати те, чому заздрить; • нудьга, поганий настрій і життєві невдачі.

Що ж робити, якщо ви раптом зіткнулися з хейтером? Вступати в дискусію немає сенсу. Хейтеру потрібні конфлікт та емоції, а не діалог! Що б ти не відповіла – тебе все одно будуть ненавидіти.

У двох словах: з хейтерами треба мовчати, а відповідати іншим передплатникам і читачам, які наразі спостерігають за розвитком ситуації, а потім ухвалити рішення на свою користь. До того ж: • Без жалю блокуй і відправляй хейтерів в ігнор. • Не виправдовуйся – хейтери домагаються твоєї реакції, щоб вигідно виглядати на твоєму тлі. • Не намагайся зупинити хейт – це неможливо. Дай час вщухнути бурі. • Не піддавайся емоціям – реакція на хейтерів впливає на твій образ. • Хейт – боляче та неправдиво. Визнавай свої почуття. Перевір свій стан і знайди «біль», який зачіпають слова хейтрів, – так отримаєш запит на роботу з твоїм психологом. • Оточи себе прихильниками. Потоки хейту легше пережити з групою підтримки. • Якщо необхідно, можеш дати уточнювальний інформаційний коментар, який прояснює ситуацію. • Не забувай про свою аудиторію: використовуй хейт собі на благо. Тримайся цінностей і принципів – так залучиш нових підписників. • Продовжуй жити своє життя і займатися улюбленою справою. • Залишайся собою. Продовжуй рухатися вперед, переслідуючи свої інтереси й цілі. • Не бійся змінюватися, якщо це необхідно. • Якщо ти – лідерка думок, тебе читають, слухають або дивляться, то... ти обов'язково привернеш увагу хейтерів! Якщо ти потрапила в хвилю хейту, то пам'ятай: це підтверждення, що ти йдеш правильним шляхом до своєї мети.

Анжеліна Май Лютий 2024 / Нова Я® 33


Як навчитись чути себе й свої бажання? Людина приходить в цей світ щасливою та красивою, з достатнім набором якостей, властивостей і почуттів для того, щоб бути щасливою.

Коли ми чуємо себе, усвідомлюємо свої бажання на фізичному та ментальному рівні, ми здатні це почути й у партнера, що важливо при будуванні сімейних стосунків.

Головні питання Для того, щоб навчитися чути свої бажання, треба випрацьовувати цю навичку. Як айфон не працює без зарядки, так наша зарядка – це відчуття себе та своїх бажань. Є гарна вправа: заводиш будильник на смартфоні й кожні пів години відповідаєш на питання «Що я зараз відчуваю?» Через фізичні відчуття приходять відчуття себе, тому важливо знати відповідь на питання «Чого я зараз хочу?»

Починайте на фізичному рівні Ще гарна навичка на кожен день: відповідати на питання «Що я хочу вдягнути зараз?», «Що я хочу з'їсти?», «З ким я хочу спілкуватись?», «Що я хочу чути?» А коли ви відчули, що ви не хочете цього робити, це теж певний знак про те, що ви чуєте себе. І якщо ви не хочете чогось робити, то важливо відмовитись від цього. Ви не хочете спілкуватись або не хочете їсти запропоновану їжу? У вас є повне право відмовитись. Варто йти від фізичного до духовного. Відпрацьовувайте щодня вправу «Чого я хочу – чого я не хочу».

Очищення фізичного простору: •

позбудтьесь речей, які не дарують радість,

34 Нова Я® / Лютий 2024

• •

вимийте вікна в оселі, передивіться одяг та прикраси: вони мають надихати. Аналіз оточення: люди, що вас підтримують чи «досягатори», за якими ви не встигаєте й що занижує самооцінку, спричиняє появу «навіяних, навʼязаних» цілей? Аудит думок: про що я думаю частіше, з ким веду внутрішні діалоги. Аналіз їжі: виконує вона основне своє призначення чи в шлунок потрапляє все, що попало на очі… Після такої розмови з собою, зсередини почнуть приходити відповіді на питання «Чого я хочу й для чого»? Чуйте себе та свої бажання – будьте щасливою! Яніна, психолог-консультант Yanina Liuta-Zhyvotovska yanina.psychologist_


Розваги

на День усіх закоханих День усіх закоханих – свято, яке всі відзначають по-різному: удвох зі своєю половинкою або у форматі дружньої вечірки. У романтичному XIX столітті любили пограти в «Загуби хустку». Юнак цілував дівчину, яка роняла носову хустинку, але спочатку хлопець мав її спіймати. Зараз ігри можуть бути дещо інші: Склади слово За допомогою літер, з яких складається назва свята «День святого Валентина», треба скласти якнайбільше слів. Ця гра аж ніяк не оригінальна та більше підходить для тих, хто в неї ще жодного разу не грав. Напиши твір Заздалегідь готується текст твору, що складається з 8–10 речень. Потім із тексту необхідно прибрати всі прикметники. Учасники гри не повинні знати змісту тексту. Ведучий просить гравців назвати будь-які прикметники, які вписують у текст. Потім зачитує новий текст із вставленими в прогалини прикметниками. Слова необхідно підбирати ніжні, лагідні, пов'язані із тематикою свята. Текст може звучати так «Рано вранці в теплому ліжку лежали двоє. У День усіх закоханих їм не хотілося йти на нудну роботу. Вони плюнули на все й вирішили залишитися цього чудового дня вдома. Вона принесла йому ароматну каву

в ліжко. А він подарував їй гарний шовковий халат». Пісні про кохання Гравці розбиваються на пари. Кожна домовляється про те, хто співатиме пісню, а хто жестами її показуватиме. Виграє та пара, у якої це вийде смішніше, а жести збігатимуться зі словами. Для тебе – зірочка з неба У цьому конкурсі беруть участь лише хлопці. Кожному видають паперовий листок. За командою ведучого учасники повинні відривати краї руками для отримання потрібної фігури (важливо домогтися того, щоб вона була схожа на п'ятикутну зірку). Переможцем оголошується автор найкрасивішого й гео­ метрично правильного виробу. Легендарні пари Ведучий роздає учасникам картки: хлопцям – із чоловічими персонажами, дівчатам – із жіночими. Пари мають поєднатися між собою. Хто зробить це першим, перемагає. Ось приклади пар: • Мавка – Лукаш, • Оксана – Вакула, • Лейлі – Меджнун, • Жозефина – Наполеон, • Клеопатра – Антоний, • Изольда – Тристан, • Джульєтта – Ромео, • Офелія – Гамлет, • Мальвіна – П'єро, • Герда – Кай. Бажаємо весело зустріти свято!

Анжеліна Май Лютий 2024 / Нова Я® 35


Гармонійна Я

Благодійність приходить з відкритими долонями.

Її призначення – віддавати

«Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшлись всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни!» Ліна Костенко

У Бучі клуб «Нове оточення – нові можливості» провів захід для військових, волонтерів, підприємців. Наші журнали «Нова Я» і «AUTOLady» підтримали цей захід і стали його інформаційними партнерами. Перед організаторами заходу стояли дві задачі: 1. Подарувати військовим, що завітали у гості, відпочинок, радість спілкування, дати «інструмент» для самозцілення; 2. Зібрати кошти для придбання спальників військовим 5-го батальону 4-ої бригади оперативного призначення «Рубіж» та передати їх хлопцям на фронт.

Україна – непереможна! На всіх чекали схвильовані виступи, показ колекцій українського автентичного вбрання та колекції картин. Були розіграні лоти й зібрано 103600 грн на придбання замріяних спальників. Спільна справа об'єднала підприємців, артистів, волонтерів та небайдужих людей. Подію підтримали: 1. Лілія Мазур, підприємець, благодійник та волонтер. 2. Гостомельська селищна військова адміністрація. 3. Гостомельський відділ культури, молоді та спорту. 4. Державна служба з питань праці. 5. Торгово-промислова палата. 6. Одеська обласна рада миру й Таміла Афанасьєва, голова організації. 7. Журнали «Нова Я» та «AUTOLady». 8. Глобинський мʼясокомбінат. 9. Торгова марка «Французькі сири Zinka».

38 Нова Я® / Лютий 2024Гармонійна Я

Матриця долі –

Знак Вищих сил Я – Ірина Новаковська, сертифікований нумеролог за методом Матриця долі. Охочим пізнати себе й корінь своїх проблем я допомагаю перейти на інший рівень сприйняття і трансформуватися.

Коли людина живе відповідно до свого призначення, у неї все складається щасливо: гармонійні стосунки, фінансове благополуччя, соціальна реалізація, міцне здоров'я.

Знак Вищих сил Якщо людина сходить зі своєї дороги, не проходить свої уроки, то їй Вищі сили посилають знаки у вигляді проблем у тій чи іншій сфері. Якщо ви з цим зіштовхнулися й щиро хочете в цьому розібратися, ви можете звернутися по допомогу до такого інструменту самопізнання, як Матриця долі. Матриця долі, складена за датою народження, допомагає зрозуміти свої завдання й ресурси, визначити те, що важливо напрацювати в собі для вибудовування гармонійних стосунків з іншими людьми й матерією.

Покажчик СВОЄЇ дороги Завдяки консультації ви усвідомлюєте негативні програми, що заважають вам: • залучити партнера у своє життя або вибудувати гармонійні стосунки з наявним партнером; • пробити «фінансову стелю» та/ або створити достатній фінансовий потік і грамотно з ним взаємодіяти: отримаєте рекомендації щодо їх опрацювання.

40 Нова Я® / Лютий 2024

На консультації ви дізнаєтеся: •

ваші кармічні завдання, що допоможе отримати чітке уявлення про те, куди вам рухатися далі; • свої таланти й здібності, а також рекомендовані сфери діяльності, які підходять для реалізації наявних талантів; • ваші ресурси, що дають змогу вам проходити ваші уроки й завдання. Якщо ви хочете розібратися в собі, у своїх стосунках з іншими людьми, з реалізацією і грошима, поліпшити своє життя, звертайтеся за консультацією. Буду рада допомогти.

+380678308248 iryna_novakovskaГармонійна Я

Коли срібло дорожче за золото Колоїдне Срібло NSP – це продукт, що містить високодисперсні частинки срібла нанорозмірного діапазону, зважені в демінералізованій і деіонізованій воді. Але користуватися таким методом знезараження постійно не можна, тому що солі іонного срібла можуть накопичуватися в організмі й подразливо діяти на слизові.

Колоїдне срібло від NSP Для щоденного захисту від 650 видів збудників (антибіотики діють на 5-8 видів бактерій) існує Колоїдне срібло від NSP. Я і моя родина користуємся ним вже 23 роки. Багато бактерій стійкі до дії антибіотиків та хімічних антисептиків і здатні передавати цю властивість прямому потомству й іншим типам мікробів через плазміди (генетичні елементи, що самовідтворюються). Тому, в боротьбі з інфекційними захворюваннями та їх ускладненнями олігодинамічні (протимікробні) властивості срібла виходять на перший план.

Колоїдне срібло: • • • • •

виводиться нирками, тому ефективне за будь-якої гострої або хронічної інфекції сечовивідних шляхів; має бактерицидну й бактеріостатичну дію, зокрема проти золотистого стафілокока та синьогнійної палички; посилює ефективність антибіотиків; зупиняє розмноження вірусів; дружнє до корисних бактерій у товстому кишечнику.

Лікує: гострі та хронічні захворювання носоглотки, бронхів, легенів, деякі види псоріазу, грибкові ураження, застудні висипання на шкірі, недостатність функцій надниркових залоз,

42 Нова Я® / Лютий 2024

ревматоїдний артрит, атеросклероз, харчові отруєння, статеві інфекції тощо.

Має: •

імуномодулюючу властивість, порівнянну зі стероїдними гормонами.

Підвищує: •

макрофагальну активність, стимулює гуморальні імунні реакції та стовбурові клітини, вдвічі прискорює окисні процеси в головному мозку, підвищує кількість імуноглобулінів класів А, М, G, збільшує процентний вміст кількості Т-лімфоцитів...

У вашій аптечці ще немає Колоїдного срібла від NSP? Це можна виправити. Телефонуйте.

Валентина Вельменко,

директор-асистент NSP +380509561733 valentina_velmenko Valentyna Velmenko


У паперовому та електронному варіанті. Про ваш бізнес дізнаються понад 150 тисяч жінок, серед яких — ваші майбутні клієнтки.

Реклама у глянці – НОВІ можливості для вашого бізнесу +38 (067) 123 40 56 +38 (068) 250 75 20 +38 (067) 992 22 80 +38 (066) 109 09 20 +38 (066) 550 94 01 redacauto@gmail.com

novaya.agency


Творча Я

«Із сюжетів таких мініатюр і виткане полотно нашого життя» 44 Нова Я® / Лютий 2024


Творча Я Мобільному телефону було прикро. Його залишили біля телевізора, з екрана якого вже півгодини говорили про його шкоду. Дітися нікуди, а слухати нестерпно. І такий він, мовляв, і сякий. І слівце придумали гидке – «уткнувшись». Ось, мовляв, сидять разом за святковим столом, кожен уткнувшись у свій телефон... «А хто їм допоміг зібратися за цим столом?» – хотілося крикнути йому. ...багато розмовляти по стільниковому зв'язку – погано... «Та вони хоч спілкуватися стали, а то роками не бачаться. А раз багато – значить, є, що сказати одне одному. А не мовчки просиджувати годинами під зомбовізором. ....дітям особливо шкідливо... А як діти без мобільного зв'язку можуть попередити батьків про своє пізнє повернення, щоб ті з глузду не збожеволіли від переживань? Або просто поговорити з батьками, коли вже виросли й час повернення додому давно визначають самі, а живуть далеко або навіть в іншій країні? А квитки замовити, «Швидку» викликати чи сантехніка, коли вночі трубу прорвало...? Телефон хотів ще перераховувати плюси, що виправдовують його існування, але передача закінчилася, і почалися новини, що дуже нагадували фільми жахів. Ці тортури тривали доти, доки його господиня, почувши дзвінок, що надійшов, не вийшла з душу. А вже за кілька хвилин, вислухавши гарячі вибачення того, хто телефонував, погодилася піти на побачення. «А так би й дулися одне на одного до випадкової зустрічі. І це ще питання – хто з нас корисніший? – озирнувся телефон на телевізор. – І, до речі, з моєю допомогою можна не тільки будь-яку передачу подивитися, а й книжки розумні почитати». Ще раз переможно глянувши в бік телевізора, телефон «стрибнув» у сумочку господині. Адже йому сьогодні ще нале-

жить зробити багато фото її щасливого обличчя! *** Петров частенько спізнювався на роботу. Страждали з цього приводу і він, і його начальство, яке вже втомилося йому погрожувати наслідками. З кожним його наступним запізненням хмари все більше згущувалися над його головою. Але він нічого з цим вдіяти не міг. І раптом. О, небо! Йому на очі потрапляє правило, знаючи яке, можна продовжувати спізнюватися і прочухана за це не отримувати. Усе просто. На 15 хвилин запізнишся – отримаєш догану, на 30 – в наелектризованому повітрі витатиме наказ про звільнення. Але якщо з'явишся після двогодинної затримки – всі, і насамперед директор, будуть щасливі, що ти живий і здоровий! Петров ризикнув перевірити правило на практиці. Перші два рази спрацювало «на ура». Цікаво, як піде далі? *** Є думка, що у спеку всі худнуть. Апетит, мовляв, втрачається, і взагалі. Акваріумні рибки так не вважали. Їхня господиня не їла лише уві сні. А коли через спеку їй погано спалося, то їла й ночі безперервно, переглядаючи жалісливі серіали. Заодно підкидаючи купу корму й рибкам, акваріум яких стояв прямо перед телевізором. Припускаючи й в них вовчий апетит. Корм доводилося, спішно давлячись, тут же з'їдати. Інакше він розмокав і робив воду каламутною – і тоді було погано видно екранні пристрасті, на які рибки вже «підсіли». Спека стояла другий місяць, і рибки пристойно погладшали. А ви кажете.

Таїсія Вершиніна, авторка, літредакторка в «Письменницькому бюро» Таисия Вершинина 095 1205422 Лютий 2024 / Нова Я® 45


Гостинна Я

Шампанське: вино свята та розкоші Найдорожчим шампанським у світі ось уже кілька років залишається Taste of Diamonds компанії Gout de Diamants. Вартість пляшки, прикрашеної величезним 19-каратним діамантом, склала 2,07 мільйона доларів.

Давайте згадаємо, що ми про нього знаємо: Днем народження шампанського вважається 4 серпня 1693 року. Шампанське – це ігристе вино, яке виробляють у провінції Шампань тільки із семи встановлених сортів винограду (шардоне, піно нуар, піно меньє, піно грі, піно блан, пті мельє і арбан. Види шампанського відрізняються за вмістом цукру. Найсухіше – Брют зеро. Іноді його називають дієтичним, адже вміст цукру в нього не перевищує 6 г/л. Далі йде сухе, напівсухе, напівсолодке та солодке. В останньому вміст цукру можна порівняти з п'ятьма ложками цукру на чашку чаю. Серед найкращих сортів французького шампанського можна виділити: Вдова Кліко, Моет і Шандон, Дім Періньон, Луї Редерер, Пайпер Хайдсік, Мумм, Круг. Відмінність шампанського від газованого солодкого вина в тому, що вуглекислота в шампанському, яка створює піну, природного походження і утворюється в процесі життєдіяльності дріжджів. Шампанське в процесі бродіння стає корисним продуктом і містить 22

1 2

3

4

5

46 Нова Я® / Лютий 2024

амінокислоти. А газоване солодке вино – це звичайне вино, в якому присутня штучна вуглекислота. У газованому вині ніколи не буде гри бульбашок у келиху. Шампанське потрібно подавати охолодженим. Найкраща температура – від 7 до 9 градусів. Келих краще використовувати у формі тюльпанчика. Він дає змогу біля горлечка сконцентрувати аромат, а вузьке дно дозволяє бульбашкам довше виділятися. Не слід пити його залпом. І дуже не рекомендується пити шампанське з нафарбованими губами. Речовини, що входять до складу помади, нейтралізують тонкість букета. Дуже добре до шампанського пасують бісквіти, хороший сир, легкі салати, страви з білого м'яса, дичина. А ось шоколад – найлютіший ворог шампанського, який повністю вбиває його смак.

6

7

8


9

Дротяна вуздечка, яка утримує пробку називається мюзле. Її довжина однакова у всіх виробників шампанського й становить 52 см. За легендою, саме такої довжини був дріт із корсета вдови Кліко, яким вона закріпила корок на вині свого виробництва. До цього для утримання корка викорис­товували мотузку й навіть дерев'яні дюбелі. Тиск у пляшці з шампанським утричі вищий, ніж в автомобільному колесі – близько 6 атмосфер. Швидкість пробки, що вилітає з пляшки, 40 км/год. А якщо попередньо потримати пляшку на сонці й гарненько потрясти її, то можна домогтися швидкості 100 км/год. Висота польоту пробки може досягати 12 м. Фольга, якою обертають горлечко пляшки, – данина старій традиції. Так у старі часи захищали корковий корок від щурів. Об'єм пляшок шампанського може бути від 0,2 до 30 літрів. Пляшкам, місткістю понад три літри, присвоюють імена біблійних персонажів. Наприклад, пляшка об'ємом 12 л носить ім'я царя Балтазара, 15 л – Навуходоносора, а 30-літрову пляшку, що дорівнює 40 звичайним, названо за ім'ям первосвященика царя Селіма – Мелхіседека. Сучасну пляшку для шампанського придумав у 1800 році аптекар Франсуа з Шалона. Будь-який алкоголь не можна вживати разом із пивом і шампанським. У них міститься вуглекислота, яка прискорює всмоктування етанолу. Через це ефект сп'яніння настає швидше, а похмілля стає важчим.

10 11 12 13

14

15

16

Гостинна Я

Одна з причин, через що саме шампанське стали пити під час сніданку, – його властивість знімати наліт із рецепторів язика. У середні віки зубних паст не було, тому лише усунувши за допомогою ігристого вина наліт, людина могла повною мірою відчути смак поданої страви.

Деякі секрети виробництва Після витримки вина слід позбуватися осаду. Для цього регулярно перевертають і струшують пляшку, щоразу змінюючи кут її нахилу. У підсумку пляшка приймає вертикальне положення шийкою вниз. Цей процес називається ремюаж і займає близько двох-трьох тижнів. Ремюаж проводять вручну, розташовуючи пляшки в спеціальній дерев'яній панелі – пюпітрі (за легендою придумала його вдова Кліко). Після ремюажу осад видаляють. Для цього шийку пляшки заморожують, тимчасову пробку видаляють, і осад у вигляді крижинки вилітає під тиском.

І просто знайте про такий спосіб Вояки обох армій, наполеонівської і тієї, що гнала її назад до Парижа, замість того, щоб чинно відкорковувати пляшки за вечерею, хвацько відколювали їм шийку шаблями. Сабраж – це ефектний, але небезпечний спосіб відкрити пляшку вина шаблею (ножем). Утім, серед сабражистів є особливі умільці. Так 20-річний молдавський сомельє Фрумусакі за півхвилини «відкоркував» 50 пляшок, а за хвилину позбавив голови одразу 80. Бажаю вам теплих свят!

Аліса Галушка


Bessarabia

у серці українського Придунав’я

Готельно-розважальний комплекс Bessarabia – це сучасний заклад, який знаходиться в самому серці міста Ізмаїл, столиці Бессарабії і українського Придунав’я. Готель розташувався на території у 2000 м², в старовинній будівлі часів королівської Румунії. В готелі «Бессарабія» є 36 номерів різних категорій. Меблі у всіх номерах зроблені на підприємстві, що співпрацює з найкращими готельними комплексами по всій Європі.

Ресторан «Бессарабія»

Конференц-сервіс: Включає 3 сучасні зали та розкішний ресторан на 200 гостей; • має надійне аудіообладнання та сучасний інтерактивний екран розміром 4м*3м; • кава-брейки, обіди та вечері на любий смак; • вишукана кухня та бездоганне обслуговування. •

Боулінг-клуб Для відпочинку гостей на території готелю є новий боулінг-клуб, оснащений сучасною системою Brunswick (США), розрахованою на любителів та професіоналів цієї захоплюючої гри.

На території готелю є ресторан з традиційною українською, європейською та бессараб­ською кухнею. Пропонує широкі можливості для проведення ділових заходів різного формату.

+380674448771; +380677290545 www.bessarabiahotel.com @bessarabiahotel bessarabia_restaurant baza.tataru


«Думки на смак» та «Будівельна ресторація» У Харкові відкрили ресторани «Будівельної ресторації». Два заклади, які все більше знаходять поціновувачів! Чому їх обирають харків’яни? Заклади цікаві на події. Мають велику коктейльну карту, вечори живої музики та авторські десерти. А ще гасло: «Будувати!» Нові обличчя. Нові страви. Нові смаки. Нові думки на смак! «Думки на смак». Тут можна смачно поїсти та відвідати цікавий захід! Зовсім нещодавно пройшов показ від дизайнера ANDRE TAN. Чим так приваблюєте відвідувачів? – питаємо у Ангеліни, керуючої ресторанами «Будівельної ресторації». Акцент в ресторані на мʼясі! Воно готується на грилі, що надає неймовірного смаку страві. Авторське меню від шеф-кухара ресторану «Думки на смак» Щєрбакова Кос­ тянтина, який, не дивлячись на важкі часи, набирається натхнення і розробляє дійсно цікаві та смачні страви.

Так, традиційний української борщ, але ексклюзивний, з копченою вишнею. Чому таке незвичне поєднання? – запитуємо вже у Костянтина. Ми використовуємо нашу коптильню та наші вишні. Вирішили зробити таке цікаве поєднання. Варто спробувати! «Будівельна ресторація». Атмосферний, тематичний. З дуже великою дитячою кімнатою. Чи дійсно тут подають великі порції та смачно? – цікавимося у гостей ресторану. Навіть не знаємо, що додали до страв, але такі смачні ми ще не куштували! Щодо розміру? Дуже великий вихід! Дякуємо. Чому потрібно завітати саме до вас? Якщо зайдете до нас, то самі дасте відповідь й обовʼязково повернетесь. «Думки на смак» – площа Павлівська, 5/7 «Будівельна ресторація» – проспект Героїв Харкова, 118 Матеріал підготувала Анастасія Почерніна

Лютий 2024 / Нова Я® 49


Нейромережа дає підказку:

Магічна Я

Фінансовий гороскоп на 2024 рік Вважається, що рік Зеленого Дерев’яного Дракона, не дивлячись на сувору зовнішність, дарує процвітання і благополуччя. ОВЕН

Рік пройде під егідою трансформацій, змін і багатства. Гроші будуть стікатися до вас з усіх боків. Ідіть на ризик: відкривайте бізнес, запускайте нові проєкти, розширюйте сферу діяльності та знаходьте інвесторів. Використовуйте свою енергію для стартапів і нових проєктів, але уважно оцінюйте ризики, інакше ви ризикуєте втратити значні суми. Ви досягнете успіху практично у всіх своїх починаннях. Скористайтеся енергією 2024 року для реалізації фінансових амбіцій.

ТЕЛЕЦЬ

Зірки прихильні до вас: настав час заявити про себе. Виступи на сцені, реклама своїх послуг і розвиток персональних сторінок у соцмережах допоможуть зрос­ ти в доході. У перспективі ці дії благотворно позначаться на фінансах. Вам доведеться дуже багато працювати, щоб досягти своїх цілей. Уникайте будь-яких ризикованих інвестицій під впливом шахраїв. Перша половина року особливо сприятлива для створення фінансової подушки. Пам’ятайте, що гроші – це засіб у досягненні ваших цілей, а не оцінка вас як людини.

БЛИЗНЮКИ

Ви знайдете довгоочікуваний спокій і гармонію. Зірки рекомендують навчитися домовлятися та обходити гострі кути. Щоб уникнути проблем, важливо вчасно розраховуватися за платіжними зобов’язаннями й категорично не давати великі суми в борг. Вам необхідно приділяти більше уваги фінансовому плануванню. Несподівані перешкоди можуть з’явитись в другій половині року. Буде багато можливостей побачити такі фінансові перспективи, які раніше були нібито приховані від ваших очей.

50 Нова Я® / Лютий 2024

РАК

Розставте пріоритети по-новому – нехай їх очолить сім’я, а не робота. Оточіть себе домашнім затишком, душевним теп­ лом – тоді й нові можливості, які надасть рік Дракона, виведуть дохід на вищий рівень. Зверніть увагу на сімейні та домашні аспекти фінансів. Ваше матеріальне благополуччя залежить від швидкості ухвалення рішень: є небезпека проґавити вигідні пропозиції на основному місці служби або щодо додаткового заробітку через довгі коливання. Існує ймовірність грошових надходжень із-за кордону.

ЛЕВ

Час, коли можна реалізовувати шалений потенціал, який накопичувався всередині за часів труднощів. Ваші енергія, працьовитість, уява, готовність йти туди, куди решта боїться дивитися – усе це може дати платформу для швидкого зльоту до кратного збільшення грошових ресурсів. На вашому шляху з’явиться безліч нових можливостей для зростання. Ваші бажання втіляться в реальність, і ви будете пожинати плоди своєї важкої роботи в минулому. Бізнес процвітатиме. Ви, ймовірно, випередите всіх своїх конкурентів.


Магічна Я ДІВА

Пропишіть усі грошові завдання, плановані доходи й витрати на кожен місяць наступного року. Скрупульозна ощадливість допоможе вам уникнути кризової ситуації. Відпочинок цього року не піде вам на користь, а подолання труднощів і важка робота, навпаки, обернуться удачею і кар’єрним зростанням. Цього року краще присвятити увагу інвестиціям у здоров’я. Також розгляньте можливості поліпшення фінансової освіти, оскільки є ризик зменшення доходу.

ТЕРЕЗИ

Прийдешній рік стане сприятливим часом для підвищення кваліфікації, здобуття нових знань. Підійде вивчення іноземної мови й культур інших країн. У разі виникнення фінансових труднощів, можна розраховувати на допомогу родичів і близьких друзів. Вам слід приділяти особливу увагу партнерствам і спільним проєктам. Будьте відкриті до нових можливостей співпраці та ділових партнерств. Але партнера вибирайте з розумом: є ризик того, що він виявиться неблагонадійним.

СКОРПІОН

Особливо сприятливим рік буде для творчих людей, якщо «увімкнете» рішучість і впевненість у собі. Час реалізовувати стартап або ідею, відкладену на «потім». Розгляньте фріланс-зайнятість. Передача знань відкриє вам нові можливості: досі вам навчатись, вчіть самі! Важливо, щоб якомога більше людей дізналися про ваше життя, пройдений шлях через книгу або особистий блог. Так ви станете прикладом для багатьох. Партнерства та співпраця можуть принести приріст у доходах.

СТРІЛЕЦЬ

Зірки надають вам шанс поліпшити свої фінансові перспективи через набуття нових знань і досвіду. Досліджуйте нові ринки та інвестиції, пов’язані з освітою і подорожами. Працьовитість і везіння – ключові чинники фінансового успіху в новому році. Збалансуйте витрати й доходи, щоб навчитися примножати дохід і поставити нові, більш амбітні, цілі. Астрологи радять зайнятися накопиченнями й вкладеннями.

КОЗЕРОГ

Головний ворог благополуччя – заздрісники. Не варто занадто хвалитися успіхами, навіть серед своїх. Розвивайте навички управління ресурсами й прагніть до професійного зростання. Рік може бути сприятливим для кар’єрного розвитку, якщо сфокусуєтесь на професійному розвитку й не втягнетесь в авантюри. Результатами своєї праці ви будете насолоджуватися в році, що настав. Починайте збирати потрібну суму на реалізацію давньої мрії

ВОДОЛІЙ

Зірки настійно рекомендують – пошліть подалі усіх і все, що не радує. Для вас важливо отримувати задоволення і бути щасливою зараз, а не потім коли-небудь. Ваш рівень достатку залежить цілком від вашого стану та активності. Інвестиції в соціальні або спільні проєкти принесуть прибуток. Зірки пропонують зробити ремонт або змінити меблі. Тим, хто ще не в шлюбі, майбутній рік допоможе знайти партнера. Фокус на сім’ї обіцяє нові можливості, кар’єрне зростання або набуття нової цікавої роботи з високим доходом.

РИБИ

Важливо навчитися просити й приймати допомогу та підтримку від близьких у новому році. Вам слід слухати свою інтуїцію у фінансових рішеннях. Зірки обіцяють вам можливості для розвитку духовних і креативних аспектів, які можуть призвести до збільшення доходів. Будьте відкриті до дослідження нових ідей і проєктів, які відповідають вашій індивідуальності. Варто створити свою команду, почати керувати й брати відповідальність за інших людей, і тоді рік подарує вам масу можливостей збільшити дохід. Корисними є інвестиції в освіту й особистий розвиток.

Лютий 2024 / Нова Я® 51


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.