4 minute read

Dinamo ostao na samo jednoj pobjedi u ligi

ja. Nadu za goste probudio je Kalaica koji je smanjio rezultat nakon kornera, ali šest minuta kasnije Brodić koristi novu grešku domaće obrane i zabija za 1:3. U 71. minuti je Stojković lijepo zabio u kut nakon driblinga, a isti igrač je donio bod Lokomotivi iz penala deset minuta prije kraja.

Slaven Belupo je s 3:2 porazio Rudeš. Domaći su poveli preko Crnca koji se ubacio iz drugog plana u 44. minuti, ali Latković poravnava već u idućoj minuti. U 56. minuti Međimorec nakon centaršuta iz prekida zabija za 2:1, a isti igrač je 20 minuta kasnije zabio na vrlo sličan način. Utješni pogodak za Rudešane dao je bivši igrač Rijeke i Dinama Ivan Tomečak.

Dinamo je odigrao tek 0:0 s

Platili su ga 30 milijuna eura, a sada ga prodaju za 10 milijuna eura plus 2 milijuna eura u bonusima

West Ham i Torino postigli su dogovor o transferu Nikole Vlašića (25), tvrdi Tuttosport, a isto je objavio Sky Sports. Talijanski medij objavio je da će Torino platiti deset milijuna eura, plus dva milijuna eura u bonusima, a West Ham će navodno dobiti i postotak od iduće prodaje hrvatskog reprezentativca.

Vlašić je već dogovorio petogodišnji ugovor s Torinom, prema kojem će zarađivati dva milijuna eura godišnje, otkrio je Tuttosport, dodajući da ofenzivni veznjak trenutno samostalno trenira u Milanu, čekajući liječnički pregled prije no što potpiše ugovor.

Podsjetimo, West Ham je za Vlašića isprva izvisio cijenu od 15 milijuna eura, a onda ju je spustio na 13.

Talijani i trener Ivan Jurić željeli su ga vratiti u Torino, u kojem je prošle sezone bio na posudbi te u 37 utakmica postigao pet i asistirao za

Petković ipak odlazi

Turski Fanatik doznaje da je Trabzonspor na korak do dovođenja Brune Petkovića. “Dinamo je prvo tražio pet milijuna eura, ali je zatim spustio visinu odštete na četiri milijuna jer Petković ima samo još godinu dana ugovora.

Dinamo igra protiv AEK-a 8. i 15. kolovoza, a Petković će u najgorem slučaju ugovor potpisati 16. kolovoza. Bjelica ga želi imati na raspolaganju za utakmicu protiv Galatasaraya 19. kolovoza”, pišu Turci.

Fanatik navodi i da je Trabzonspor novac za dovođenje

Teški dani za Bišćana

“Nisam zadovoljan. Nismo napravili dovoljno, posebno prvo poluvrijeme, bili smo jalovi, bez prave energije. U drugom dijelu smo bili puno bolji, pokušali sve, imali dosta šansi, ali nije htjela ući. Evidentno je put u Astanu i ovaj ritam ostavio traga na svježini, dosta je igrača imalo teške noge. Puno ovisimo o Ivanušecu i još nekima. Nije pametno nakon ovakve utakmice donosi� zaključke. Treba vidje� kako će Kaneko izgleda� kroz nego vrijeme”, poručio je Bišćan nakon remija.

Goricom na Maksimiru. Nakon blijedog prvog poluvremena, Plavi su krenuli jako u drugi dio. Najbolje šanse imali su Petković i Ivanušec, ali je gostujući vratar Banić bio sjajno raspoložen. Štoviše, mogla je Gorica uzeti i više, ali su Mitrović i Ndockyt u dvije kontre promašili odlične šanse.

Rijeka je kod kuće deklasirala Istru sa 6:0. U završnici prvog dijela je klub s Kvarnera utrpao tri gola, a strijelci su bili Ivanović, Selahi i Pašalić. Grgić i Goda su zabili dva gola u nastavku, a Majstorović je pogodio vlastitu mrežu. Bila je ovo druga dominantna pobjeda Rijeke nakon što je u Konferencijskoj ligi pobijedila kosovski

Dukagjini sa 6:1. U te dvije utakmice je imala čak 54 udarca prema suparničkom golu.

Ivanušec sve dogovorio, ide u Feyenoord

Nikola Vlašić

West Ham ipak Torinu prodao našeg Vlašića

osam pogodaka. West Ham se do kraja pokušavao izboriti za što veću odštetu, osobito zato što je Vlašića 2020. doveo iz moskovskog CSKA za 30 milijuna eura. Vlašić se nije snašao u povratku u Premier ligu, gdje je već nastupao za Everton, a West Ham će na njemu izgubiti novac.

Saga o Vlašićevom transferu trajala je toliko dugo da je igrač navodno prozvao trenera West Hama Davida Moyesa, kao i cijeli klub. “Već dva mjeseca vam govorim da želim ići i igrati za Torino, ne želim ostati u West Hamu pod ovim uvjetima. Također, ni moja obitelj se ne želi vratiti živjeti u Englesku. Nisam zainteresiran ni za druge opcije s tržišta, ako ih je ikad i bilo. Užasno se ponašate. Znam da je Torino odavno ponudio devet milijuna eura za mene, što nije zanemariv novac, pošten prema mojoj vrijednosti i vašim potrebama. Vi s njima ni ne pregovarate, samo ponavljate da to nije dovoljno a da ne kažete koliko bi bilo dovoljno. Zabrinut sam. Nastavit ću biti maksimalno ozbiljan na treninzima, ali ovo više ne može ovako”, rekao je navodno Vlašić, a objavio Tuttosport.

Luka Ivanušec je sve bliže odlasku iz Dinama. Jedan od najvažnijih igrača maksimirskog kluba će Modrima izgleda svakako pomoći u borbi za Ligu prvaka i ostaje barem do play-off faze europskih kvali�ikacija.

Nizozemski De Telegraaf piše kako je Ivanušec sve dogovorio s Feyenoordom, ali i da je izrazio želju da ostane u Dinamu za utakmice s AEK-om u trećem pretkolu Lige prvaka.

“Feyenoord u nedjelju otvara sezonu bez Ivanušeca jer je nogometaš odlučio ostati u Dinamu za susrete s AEK-om.

Ivanušec ne želi unositi nemir u klub koji mu je puno toga donio pa pristaje na odgodu transfera”, pišu Nizozemci.

Isti izvor tvrdi da bi hrvatski reprezentativac trebao potpisati na pet godina, a Dinamu će od transfera pripasti devet milijuna eura. Ivanušec je na Maksimir stigao prije pet godina iz Lokomotive za tri milijuna eura i od tada je odigrao 170 utakmica i zabio 36 golova, te upisao 19 asistencija.

Petkovića pronašao prodajom imena stadiona na pet godina za 40 milijuna eura. Petković je u Dinamo stigao prije pet godina za milijun eura. Za zagrebački klub je skupio 212 nastupa i zabio 65 golova uz 48 asistencija.

Mogući protivnici naših klubova

Hrvatski predstavnici u nogometnoj Konferencijskoj ligi Hajduk, Osijek i Rijeka u ponedjeljak su na ždrijebu u Nyonu saznali eventualne protivnike u posljednjem, 4. pretkolu. Tako će Osijek, ukoliko u 3. pretkolu izbaci Adanu Demirspor, u 4. pretkolu igra- ti protiv pobjednika susreta Olympiacos - Genk, Hajduk će, ako bude bolji od PAOK-a igrati protiv Rosenborga ili Heartsa, a Rijeka će, ako izbaci B36 Torshavn, igrati protiv Lillea. Prve utakmice igrat će se 24. kolovoza, a uzvrati 31. kolovoza.