2 minute read

Adelaide Croatia pretrpjela šokantni poraz od Adelaide Vipersa

Maks JURKOVIĆ

Adelaide Croatiju potukli su marljivi Vipersi i tako zapečatili naslov lige rezultatom 3-2 na stadionu Apex s utakmicom više. Obje momčadi igrale su na sve ili ništa, Vipersi su znali da će im ova pobjeda zapečatiti status u Prvoj državnoj ligi, a Croatia je igrala za naslov pa je utakmica bila napeta od samog početka.

Craig Shearer dao je prvi gol u 20. minuti, lopta se odbila u kazneni prostor te ju je on poslao u gol pokraj Johna Solarija. Croatia je pokušava- la izjednačiti, no Vipersi su do poluvremena dobro odolijevali ovim pokušajima.

Gus Williams izjednačio je za Croatiju nakon što je primio loptu blizu gola koju je potom uputio u gornji desni kut gola pucajući iz blizine. Uslijedila je žestoka bitka, obje strane postigle su gol iz jedanaesteraca u 67. odnosno 69. minuti, Ricardo Da Silva izjednačio je za Croatiju. Upravo kada je Croatia počela dominirati igrom, u 73. minuti dogodila se katastrofa. Dodanu loptu nastojao je presresti Omari Didero, međutim ona se od- bila od njega i prošla pored Solarija u vlastiti gol. Rhys Thompson svega nekoliko minuta do kraja promašio je iz blizine, vratar Vipersa Jose Lartiga pokazao je nevjerojatne re�lekse i obranio pokušaj Croatije. Na sreću po Croatiju, naslov je još uvijek dostupan, konkurenti Para Hills i Cobre također su izgubili u svojim utakmicama. Adelaide Croatia morat će pobijediti protiv Cobri ove subote u 14 sati u Hrvatskom sportskom centru za krunu prvaka. Očekuje se brojna publika i potencijalno veliko slavlje nakon utakmice.

Canberra Croatia izgubila je san o nastupu u kolu od 32 momčadi budući da su se Mount Druitt Town Rangersi iz Nacionalne premier lige Sydneyja na kraju pokazali presnažnima za goste te su s dva gola u posljednjih četrnaest minuta na kraju ispratili protivnika s pobjedom od 3-1.

Za momčad Capital Footballa bilo je nade na početku koja se pokazala u obliku fantastičnog izjednačujućeg gola nešto nakon 60 minuta igre kada je Stephen Domenici postigao nevjerojatni gol iz poluvoleja koji je nadletio grupu obrambenih igrača i iznenadio vratara Rangersa te je lopta odjetjela u gol. Ironično je da je ovaj gol bio rezultat odluke u situaciji za koju je Croatia bila sigurna da je trebao biti dosuđen jedanaesterac, Lukman Ahmed-Shaibu pao je na tlo u kaznenom prostoru, bila je to jedna od niza odluka koje su začudile gostujuću momčad tijekom ovih 90 minuta. Ionako oslabljeni radi odsutnosti ozlijeđenog Daniela Baraca, suspendiranog Matta Grbeše, u kupu vezanog dvojca Tonyja Spaseskog i Michalea Picolla te tri igrača koji su igrali preko oceana, mlada postava Croatije trebala je uliti iskru nade kroz zamjene Noah Vanderpola i Nicholasa Pratežinu koji su zasjali prilikom kasnog ulaska. Zaista, ovaj dvojac umalo je smanjio gol razliku krajem utakmice, Pratezina je pokazao odlučnost i želju za probojom kroz nekoliko igrača Rangersa dodavši loptu Vanderpolu čiji je udarac pak blokiran.

Ahmed-Shaibu testirao je re�lekse domaćeg vratara dobrim pokušajem u drugom poluvremenu te je također imao još jednu dobru priliku u posljednjih pet minuta, dok je Croatia nastojala pronaći povratak u igru u kojoj su u tom trenutku zaostajali s dva gola. Bilo je rasprava o tome je li prvi gol domaćih zapravo bio prekršaj nad obrambenim igračem Marcom Gayerom, staja-