Green Canoe Style ZIMA 2016

Page 114

PRZEPIS, STYLIZACJA, ZDJĘCIA Zuzanna Ploch www.chilliczosnekioliwa.pl

kolacje Pilaw z koprem włoskim i filetem z białej ryby 2 łyżki oliwy i 2 łyżki masła 1 duża cebula pokrojona w kostkę 2 marchewki starte na tarce o dużych oczkach 1 koper włoski pokrojony w kostkę 3/4 szklanki ryżu basmati 2 szklanki wody sól, pieprz, listek laurowy 2 kulki ziela angielskiego pół łyżeczki nasion kopru włoskiego pół pęczka koperku 4 filety z białej ryby, np. dorsz lub mintaj sól i pieprz

4 porcje

Na dużej patelni rozgrzej oliwę i masło. Wrzuć cebulę, marchewki i koper włoski i smaż na średnim ogniu przez 10 min. aż warzywa zmiękną. Dodaj ryż i wymieszaj, aż dobrze pokryje się tłuszczem i wymiesza z warzywami. Dolej 2 szklanki wody. sól i pieprz, listek laurowy, ziele angielskie i koper włoski. Przykryj i gotuj na małym ogniu przez 10-15 min aż ryż zmięknie i wchłonie całą wodę. Filety ryby dopraw solą i pieprzem, ułóż na ryżu i gotuj pod przykryciem razem z pilawem przez 5 minut. Gotowy pilaw posyp posiekanym koperkiem.

114

style

ZIMA/2016


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.