XVIII STALOWA Aukcja Sztuki Aktualnej

Page 1

X V I I I S TA L O W A A U K C J A SZTUKI AKTUALNEJ 10 l u t e g o 2 016

r a Au w n s m kc c z is ja a s ją m ie i l ło r z ic y tk ec t a o z y cj ą w w o a ist n ym - lin ! e

zt


Katalog XVIII STALOWEJ Aukcji Sztuki Aktualnej Termin aukcji: 10 lutego 2016, godz. 19:30 Aukcja młotkowa odbędzie się w siedzibie galerii oraz na stronie stalowa.onebid.pl Galeria STALOWA Stalowa 26, 03-426 Warszawa telefon: (+48) 606 864 943, (+48) 22 380 3343 fax: (+48) 22 380 3343 e-mail: galeria@stalowa.art.pl www.stalowa.art.pl www.sklep.stalowa.art.pl www.aukcje.stalowa.art.pl

Fotografie: Konrad Kwas, archiwum artystów Identyfikacja wizualna: Politański Design, Łódź Projekt graficzny, kompozycja: Sylwia Jagieła Wydawca: Galeria STALOWA Okładka: Daniel Krysta, AR82 (fragment) Współpraca:

Właściciel: Krzysztof Fabijański

Galeria STALOWA jest członkiem Stowarzyszenia

Galeria STALOWA jest członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz CINOA:

Patronat medialny:


STALOWA AUKCJA SZTUKI FORMULARZ REJESTRACYJNY Imię i nazwisko

Ulica/numer domu

Adres zameldowania

Kod pocztowy Miasto

Telefon

Adres email PESEL

Seria i numer dowodu tożsamości Lp.

Twoja maksymalna kwota (nieuwzględniająca opłaty aukcyjnej) / lub licytacja telefoniczna

Dane pracy

1

2 3

4 5

6

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach niezbędnych do przeprowadzenia aukcji przez Galerię Sztuki STALOWA prowadzoną przez P.W. „Solo” Krzysztof Fabijański, ul. Mełgiewska 74, 20-950 Lublin.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie zaproszeń na przyszłe aukcje oraz wydarzenia organizowane przez Galerię Sztuki STALOWA.

.................................................................. podpis

Jak licytować

osobiście

telefon

internet

zlecenie aukcyjne

W siedzibie galerii przy ul. Stalowej 26 w Warszawie

Zgłaszając chęć zakupu danej pozycji najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem aukcji pod numerem tel: 22 380 34 43 lub 606 864 943. Nasz zespół będzie licytował w Twoim imieniu i na bieżąco relacjonował przebieg licytacji

Logując się w serwisie aukcyjnym stalowa.onebid.pl gdzie uczestniczysz w licytacji on-line, ustalasz limity cen zakupu oraz śledzisz na bieżąco transmisję z aukcji

Przesyłając wypełniony formularz rejestracyjny drogą mailową na adres: aukcje@stalowa.art.pl

3


Witold Abako Urodzony w Łodzi. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1984 r. uzyskał dyplom w pracowni prof. L. Wajdy. W latach osiemdziesiątych pracował jako designer i architekt wnętrz w Polsce i Niemczech. W tym czasie stworzył wiele zrealizowanych projektów mebli, wnętrz, targów i wystaw. Między 1993 a 2001 rokiem pełnił obowiązki Naczelnego Grafika w Polskim Wydawnictwie Muzycznym, gdzie swoją osobowością artystyczną wywarł silne piętno estetyczne na jego kształt wizualny.

1. INTERWAŁY POSTFIZYKALNE II

2012 105 x 81 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 800 zł

Adrian Alinowski Urodzony w Warszawie. W latach 2011–2012 student grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2012 r. do chwili obecnej student malarstwa na tej samej uczelni w pracowni profesora zwyczajnego Wojciecha Cieśniewskiego i doktora Pawła Nocunia. Od 2015 roku prowadzi własny projekt artystyczny „70/60”. Jego prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Warszawie, Podgórzynie, Zduńskiej Woli i w Parczewie.

4

2. Bez tytułu

2015 70 x 60 cm akryl na płycie, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł


karol babicz Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom (2011) w pracowniach profesorów: Piotra Błażejewskiego i Wojciecha Kaniowskiego. Zajmuje się malarstwem, renowacją malarstwa, fotografią, filmem oraz muzyką. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

3. Obiekt świetlny

2013 36 x 36 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

agata bajszczak Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (Wydział Edukacji Wizualnej) ze specjalizacją z Grafiki Projektowej (Wydział Malarstwa i Grafiki). Aktywność artystyczna w dziedzinach: malarstwo sztalugowe, rysunek, fotografia tradycyjna, cyfrowa, grafika, ilustracja. Animator działań twórczych w zakresie wychowania plastycznego na wszystkich poziomach kształcenia.

4. Martwa natura z góry

2015 30 x 40 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł 5


Piotr Banaszkiewicz Student grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek Europejskiego Stowarzyszenia Twórców NEST-ART w pałacu w Nowym Warpnie, członek Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej SAIE w Szczecinie. Uczestnik wystaw w Polsce, Niemczech i Szwecji.

5. Bez tytułu

2015 49 x 70 cm olej na płycie pilśniowej, praca oprawiona cena wywoławcza 700 zł

Jarosław Betlej Artysta, dyrektor kreatywny, fotograf, reżyser, scenarzysta, copywriter, bloger. Ukończył studium technik malarskich w prywatnym studio w Warszawie oraz Wizualizację na Akademii Komunikacji Marketingowej w Düsseldorfie. Jego prace znajdują w Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie i wielu prywatnych kolekcjach w Europie. Uczestnik wystaw międzynarodowych i krajowych. Ogromną część życia poświęcił tworzeniu reklamy. Był twórcą 11 agencji kreatywnych w 7 krajach. 6

6. After Hours

2015 50 x 73 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł


Bezpańska Ukończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych, studiowała także w Institut D’Arts Visuels w Orleanie. Zajmuje się rysunkiem, fotografią i instalacją. Laureatka wielu nagród i stypendiów (m.in. Młoda Polska - stypendium Narodowego Centrum Kultury), uczestniczka międzynarodowych wystaw (m.in. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie, Targi Ilustracji w Bolonii). Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

7. ewa

2014 30 x 40 cm tusz na papierze, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł

zbigniew Blukacz Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach. Dyplom otrzymał w 1986 roku w Pracowni Projektowania Graficznego prof. Adama Romaniuka i Pracowni Malarstwa prof. Jacka Rykały. W 1988 roku rozpoczął pracę pedagogiczną na macierzystej uczelni. Obecnie jest profesorem prowadzącym Pracownię Malarstwa.

8. Ulica deszczu

2014 170 x 235 cm olej na płótnie cena wywoławcza 17 000 zł 7


aleksandra błaszczyk Absolwentka ZPSP w Łodzi, obecnie studentka V roku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, w pracowni prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią. W kręgu jej zainteresowań artystycznych znajdują się takie techniki jak: akwaforta, litografia, kolaż czy liternictwo. Jej prace były prezentowane i nagradzane w Polsce oraz na świecie, m.in. we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Japonii, RPA, Brazylii i Chinach. W 2010 zdobyła nagrodę indywidualną w konkursie na Ex - Libris 30.

9. Urbinola IV

2015 70 x 100 cm akwaforta, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł

Piotr Błażejewski Absolwent: PWSSP we Wrocławiu, dyplom z malarstwa (1975) w pracowni prof. Alfonsa Mazurkiewicza oraz z malarstwa w architekturze i urbanistyce u prof. Mieczysława Zdanowicza. Obecnie pracuje na ASP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby prowadząc pracownię malarstwa na stanowisku profesora zwyczajnego. Jednocześnie od 2000 roku pracuje w Instytucie Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Uprawia malarstwo i rysunek. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. 8

10. Epitafium dla Kazimierza

2013 65 x 54 cm akryl i olej na płótnie cena wywoławcza 2 000 zł


martyna Borowiecka Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Studiowała także: Otwarta Pracownia Projektowania Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Mieszka i pracuje w Krakowie.

11. Odkryte

2014 140 x 85 cm olej na płótnie cena wywoławcza 2 500 zł

anna brudzińska Studiowała na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1993- 96), Wydziale Malarstwa i Rzeźby tej Akademii (1996-99). Dyplom magistra sztuki na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu, promotor: prof. Alojzy Gryt. Zajmuje się malarstwem, kolażem, instalacją, projektowaniem graficznym, jest także kuratorką i aranżerką wystaw, od 2007 Galerii Pionova w Gdańsku.

12. Przekroje ognia VIII

2003 139 x 199 cm technika własna na płótnie cena wywoławcza 6 000 zł 9


monika Burzyńska Urodzona we Wrocławiu. W 2012 r. obroniła dyplom w pracowni prof. Piotra Błażejewskiego na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jej malarstwo stanowi połączenie nurtu kolorystycznego z głęboką fascynacją i odniesieniami do natur. Tematem przewodnim są barwy i zjawiska między nimi zachodzące. Jako absolwentka pracowni malarstwa w architekturze realizuje formy dekoracyjne i przestrzenne zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i obiektach teatralnych.

13. Monstery

2015 2 razy 50 x 40 cm akryl i żywica na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Jerzy Cichecki Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otrzymał dyplom w 1986 r. w pracowni malarstwa prof. Jerzego Tchórzewskiego i pracowni plakatu prof. Macieja Urbańca. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, używając tradycyjnych technik malarskich. Jest autorem wielu wystaw w Polsce i za granicą, głównie w Japonii. Jego obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie.

10

14. Deszczowa piosenka

2015 73 x 60 cm akryl na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 800 zł


Maciej Cieśla Urodzony w Szczecinie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wielokrotnie wystawiał swoje prace na terenie całego kraju. Twórca grafik, plakatów oraz filmów animowanych. Jego aktualna twórczość jest dla niego fundamentem dojrzałego malarstwa. Po doświadczeniach z abstrakcją oraz malarstwem przedstawiającym, wyklarował charakterystyczny unikatowy styl. Zachowując podstawowe wartości malarskie, łączy ze sobą doświadczenia surrealistyczne oraz ilustracyjne z formami ekspresywnymi i abstrakcyjnymi.

15. Psy i kobiety 2

2015 100 x 80 cm olej i akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł

bartosz czarnecki Urodzony w Elblągu, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom 2013 w pracowni prof. Grzegorza Bednarskiego. Obecnie student środowiskowych studiów doktoranckich na Wydziale Malarstwana krakowskiej ASP. Laureat stypendium Grazella i stypendium Janiny Kraupe-Świderskiej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Mieszka i pracuje w Krakowie.

16. Bez tytułu

2015 50 x 40 cm olej na płótnie cena wywoławcza 2 800 zł 11


Wojciech Ćwiertniewicz W latach 1976-81 studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureat Nagrody Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida za rok 1987 oraz Nagrody Exitu za rok 2008. Jego prace znajdują się w wielu prestiżowych kolekcjach publicznych, takich jak zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, czy Biblioteki Głównej ASP w Krakowie. Jest autorem 68 indywidualnych wystaw malarstwa, jego prace stanowiły także część ponad 100. wystaw zbiorowych.

17. Bez tytułu (109)

2015 40 x 40 cm olej na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 700 zł

barbara gębczak Urodzona w Opolu. Absolwentka Wydziału Rzeźby i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplom z malarstwa (2002) w pracowni prof. Andrzeja Klimczaka – Dobrzańskiego, aneks z rysunku w pracowni prof. Pawła Jarodzkiego. Studiowała także na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (1996-1998). Jej malarstwo oscyluje wokół mediów i kolorowych czasopism.

12

18. poza sezonem

2011 40 x 50 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 1 500 zł


sylwia gorak Urodzona w Nowej Sarzynie, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom z malarstwa i rysunku w zakresie performance w pracowni prof Jarosława Kozłowskiego. Wielokrotna stypendystka m.in. Prohealvetia w Szwajcarii, CECArtsLink w Nowym Jorku, Landeshauptstadt Kulturamt w Dusseldorfie. Laureatka Biennale Sztuki Młodych RYBIE OKO 5. Malarka i performerka, wokalistka. Wystawy i koncerty (m.in. w Carnegie Hall Nowy Jork). Autorka Największego Zegara Słonecznego na świecie (urban-art) w Dusseldorfie. Mieszka i pracuje w Leżajsku.

19. 13 Twarzy Księżyca

2012 119 x 147 cm olej na płótnie cena wywoławcza 4 000 zł

piotr jędruszczak Absolwent Grafiki na Europejskiej Akademii Sztuk, w pracowni Ryszarda Osadczego. Studiował także Komputerowe Wspomaganie Grafiki w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania, w pracowni Jana Młynarczyka. W latach 2004–12 wykładał w Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Mieszka i pracuje w Warszawie.

20. Kapelusz

2009 20 x 30 cm linoryt, 17/30 cena wywoławcza 1 000 zł

13


piotr józefowicz Absolwent PWSSP, obecnie Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom 1985 w w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego. Malarz, rysownik, pedagog, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie pracuje na Wydziale Malarstwa w Katedrze Rysunku. Prorektor ds. studentów w latach 2008-12.

21. Szczęść boże Młodej Parze

2014 49 x 40,5 cm technika własna na papierze cena wywoławcza 1 400 zł

justyna kabala Urodzona w Warszawie, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w 2006 pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wachowiaka, aneks do dyplomu z grafiki warsztatowej u prof. Rafała Strenta, aneks z rysunku prof. Ryszarda Ługowskiego i z grafiki projektowej u prof. Henryka Chylińskiego. Studiowała także: Wydział Filologii Rosyjskiej, Uniwersytet Warszawski. Mieszka i pracuje w Warszawie. 14

22. Żółci zazdrośnicy

2013 90 x 120 cm olej na płótnie cena wywoławcza 4 000 zł


anna Karolina Kaczmarczyk Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Główne pracownie: I Pracownia Interdyscyplinarna prof. Zbigniewa Bajka; Pracownia Rysunku Narracyjnego prof. Dariusza Vasiny i mgr. Jakuba Woynarowskiego.

23. Wędkarz

2013 100 x 110 cm technika mieszana na płótnie cena wywoławcza 500 zł

tomasz karabowicz Urodzony w Karczunku koło Lublina, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom 1997 w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego. 24. Patryk

2009 130 x 89 cm olej na płótnie cena wywoławcza 2 500 zł 15


arkadiusz Karapuda Urodzony w Żyrardowie, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom 2007 w pracowni prof. Marka Sapetto, aneks do dyplomu w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego. Od roku 2010 pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Baja. W 2011 uzyskał tytuł doktora. Mieszka i pracuje w Warszawie.

25. Zachód słońca w hotelu Admiral

2013 95 x 81 cm olej, pasta woskowa na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 3 600 zł

joanna karpowicz Urodzona w Krakowie, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom 2001 w pracowni prof. Leszka Misiaka. Mieszka i pracuje w Krakowie. 26. Samochód przy plaży

2011 70 x 100 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 3 600 zł 16


magdalena Karwowska Urodzona w Rudzie Śląskiej. W latach 20062011 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski zrealizowała w Pracowni Miedziorytu po kierunkiem prof. Stanisława Wejmana. Poza grafiką zajmuje się także rysunkiem oraz fotografią.

27. MIASTO VII

2015 70 x 90 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 700 zł

marta Kawiorska Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom 2009 w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Studiowała także Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Mieszka i pracuje w Krakowie.

28. Błysk

2014/15 82 x 65 cm olej na płótnie cena wywoławcza 2 900 zł 17


agata Koczan Urodzona w Braniewie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Koszalinie oraz kierunku malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się malarstwem i szkłem artystycznym.

29. Kaczki II

2015 100 x 100 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł

anna Kołakowska Absolwentka Wydziału Rysunku i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Mieszka w Warszawie. 30 Deep in the forest

2014 40 x 40 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł 18


Ewelina Kołakowska Urodzona w Świnoujściu. Ukończyła Liceum Plastyczne w Szczecinie, specjalność reklama wizualna. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Wydział Sztuk Pięknych na kierunku Grafika Warsztatowa. Otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin w latach 2010, 2011, 2012 i 2013 oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku. Brała udział w polskich i międzynarodowych projektach artystycznych oraz plenerach.

31. Figura 17

2015 100 x 70 cm technika mieszana na płycie pilśniowej cena wywoławcza 500 zł

Anna Kołodziejczyk W latach 1999-2005 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i we Wrocławiu, dyplom 2005, od tego roku pracuje jako asystentka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w pracowni prof. Piotra Błażejewskiego. Laureatka wielu nagród m.in. kulturalnej nagrody Gazety Wyborczej WARTO 2010.

32. Bez tytułu

2013 80 x 100 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 2 000 zł 19


Piotr Korol Urodzony w Lublinie. W 2001 r. uzyskał dyplom z malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS. Autor wystaw indywidualnych, m.in.: Pochwała grawitacji. Logika kodu w BWA Galerii Sanockiej w Sanoku (2013), Obrazy grawitacyjne w Galerii Otwarta Pracownia w Krakowie (2012), Proces – Przestrzeń – Rytm w Galerii KONT w Lublinie (2010). Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Mieszka i pracuje w Lublinie.

33. Obraz grawitacyjny XIIIA

2008 41 x 33 cm emalia na płótnie cena wywoławcza 1 700 zł

anna Kosarewska Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Grafiki. Studiowała także malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na kijowskiej ASP oraz, w latach 2011 – 2012, na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Belgii. Uczestniczka licznych wystaw.

34. Rozpraszający troski

2011 100 x 120 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł 20


marcin Kowalik Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Doktor, asystent w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Uprawia malarstwo, instalacje, performance. Mieszka i pracuje w Krakowie.

35. Dekonstrukcja etap V wg Paolo Uccello

2012 145 x 245 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 13 000 zł

berenika Kowalska Absolwentka malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka, absolwentka Otwartej Pracowni Projektowania Mody. W 2010 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Leona Tarasewicza w ramach wymiany międzyuczelnianej MOST dla najlepszych studentów. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i tkaniną artystyczną. Mieszka i pracuje w Warszawie.

36. Kolekcja XIII

2014 100 x 140 cm olej wodny na płótnie cena wywoławcza 6 000 zł 21


piotr c. kowalski Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (dziś Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu w latach 1973-78. Profesor zwyczajny. Aktualnie kieruje Katedrą Malarstwa ma Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecienie. Prowadzi także X Pracownię Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

37. Bez tytułu

2013 115 x 73 cm technika własna na płótnie cena wywoławcza 2 000 zł

Włodzimierz Krężlewicz Urodzony w Warszawie. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom w pracowni profesora Łabędzkiego obronił w 1995 roku. Jego obrazy uczestniczyły w wyjazdowych wystawach promujących macierzystą uczelnię. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Jego prace są eksponowane na stałe w Centrum Nauki Kopernik. W latach 2008-2010 publikował rysunki, grafiki i kolaże w tygodniku „Przegląd”. W 2010 był nominowany do tytułu rysownika roku organizowanego przez Humorfest. 22

38. Umbrele 11

2015 60 x 130 cm akryl na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 700 zł


daniel Krysta Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplom 2004 w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Zdobył liczne nagrody m.in. Grand Prix podczas IV Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Trójmiasto 2007. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

39. AR82

2013 60 x 120 cm, w ramie 68 x 128 cm olej na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 3 400 zł

Sylwia Łyczko-Zielony Absolwentka Liceum Plastycznego w Częstochowie (specjalizacja ceramika) oraz Uniwersytetu Łódzkiego (historia sztuki). Zajmuje się malarstwem pastelą suchą oraz akrylem. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Współpracuje z galeriami w Warszawie, Radomsku, Kazimierzu Dolnym i Piotrkowie Trybunalskim, oraz w Finlandii (Tampere).

40. Charty

2015 80 x 80 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł 23


Elżbieta Maj Urodzona w Kielcach. W 2009 roku ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Dyplom plastyczny realizowała w pracowni malarstwa i pozłotnictwa pod opieką Bernadety Strąk. Od roku 2010 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom licencjacki realizowała w pracowni projektowania książki. Dyplom magisterski uzyskany w pracowni linorytu, zaś aneks w pracowni malarstwa. Jej pasją jest malarstwo, linoryt oraz ilustracja książkowa.

41. Góry

2015 70 x 100 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

mariusz Mierzejewski Absolwent kierunku malarstwo sztalugowe na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (pracownia prof. Jacka Wojciechowskiego i prof. Jana Gryki, dyplom w 2006 r.). Od roku 2007 mieszka i pracuje w Warszawie. W 2011 roku otrzymał wyróżnienie honorowe na II Triennale Malarstwa ANIMALIS w Chorzowie. 2006 – „NOVA BIALA” – wystawa z okazji 20-lecia galerii Biała, Galeria Biała, Lublin. 24

42. Sen

2011 90 x 90 cm olej na płótnie cena wywoławcza 800 zł


michał Mieszkowicz Urodzony w Mielcu. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego - Sztuki Wizualne. Dyplom z wyróżnieniem w 2015 r. w pracowni malarstwa prof. zw. Stanisława Białogłowicza. Podczas studiów członek Studenckiego Koła Naukowo - Artystycznego ,,Razem”. Zorganizował kilka wystaw indywidualnych oraz brał udział w kilkudziesięciu zbiorowych. Laureat nagród i wyróżnień m.in. I nagroda w kategorii malarstwo - I Konkurs Miniatury Plastycznej ,,W krainie industrii” (2012).

43. Pudło

2014 100 x 70 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Dariusz Milczarek Urodzony w Radomiu. W latach 2006 – 2011 studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Obecnie jest studentem Środowiskowych Studiów Doktoranckich.

44. Początek drogi

2013 150 x 150 cm olej na płótnie cena wywoławcza 4 500 zł 25


michał minor Urodzony w Zabrzu. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Katowicach gdzie pracuje jako pedagog z tytułem doktora habilitowanego. W latach 2000-2014 uczestniczył w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą Jest autorem 13 wystaw indywidualnych. Uprawia głównie malarstwo, rysunek i grafikę warsztatową, projektuje plakaty. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Jest członkiem stowarzyszeń Expedition Metropolis i Expedition inside Culture.

45. Instynkt samozachowawczy

2012 30 x 40 cm gwasz na papierze, praca oprawiona cena wywoławcza 1 600 zł

Joanna Misztal Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydział Ceramiki i Szkła. Studiowała malarstwo w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego. 46. Spokój

2015 90 x 60 cm akryl i olej na płótnie cena wywoławcza 700 zł 26


Najdenow Absolwentka Wydziału Rysunku i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Tworzy i mieszka w Warszawie. Malarstwem, grafiką i fotografią zajmuje się od kilkunastu lat.

47. Sailing by night

2015 80 x 40 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Jolanta Nitka Absolwentka Wydziału Malarstwa PWSSP (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) we Wrocławiu, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Józefa Hałasa (1988). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, kolażem i poezją. Prace w kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Prowadzi artystyczny Salonik Czterech Muz w Obornikach Śląskich, gdzie mieszka i pracuje.

48. Na żółtym piasku

2013 110 x 120 cm olej na płótnie cena wywoławcza 3 000 zł 27


henryk opałka Urodzony w Marcoux we Francji – polski artysta grafik specjalizujący się w litografii, brat Romana Opałki. W okresie II wojny światowej Opałka przebywał z rodziną w Niemczech. W latach 40. przez cztery lata pobierał naukę u Hoffmana i Petzolta zeszkoły Wunderlicha. Z chwilą zakończenia działań wojennych powrócił do Bessèges we Francji. W 1946 r. przyjechałdo Polski. Pracował wiele lat jako „mistrz warsztatu”w pracowni litograficznej na warszawskiej ASP oraz w Doświadczalnej Pracowni Litograficznej na warszawskiej Saskiej Kępie.

49. Słoneczny kwiat

1996 57 x 71 cm (w świetle passe-partout) litografia (5/10), praca oprawiona cena wywoławcza 1 200 zł

O’Prime Artysta pochodzący z Kijowa, Ukraina. Od 2014 roku mieszka i tworzy w Polsce. Ukończył architekturę na Uniwersytecie w Kijowie. Od 7 lat tworzy murale, których zrealizował już ponad 10 000 m2. Cięgle poszukuje oraz eksperymentuje z nowymi technikami. Jak sam mówi: „Swoimi projektami przenoszę sztukę bliżej ludzi, większość prac znajduje się pod otwartym niebem i w zaludnionych miejscach”. Niektóre prace artysty znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Niemczech, USA, Argentynie, Meksyku oraz na Ukrainie. 28

50. Kamyanets Podilsky

2015 42 x 30 cm akryl na papierze, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł


Maria Polakowska-Prokopiak Urodzona w Lublinie. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Karpińskiego. Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za ,,DYPLOM 1984”. Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2000 r. Prace prezentowała na 30 wystawach indywidualnych. Uczestniczyła w ponad 130 wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Obecnie prof. nadzw. w Zakładzie Malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

51. Kazimierz z cyklu ”Płynie Wisła płynie...”,

2014 80 x 60 cm olej na płótnie cena wywoławcza 3 000 zł

Joanna Róg-Ociepka Artysta malarz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Stypendystka francuskiej wyższej szkoły artystycznej ESBA w Dijon. Obroniła dyplom w pracowni prof. Jacka Waltosia. Należy do ZPAP okręgu krakowskiego. Współpracuje z Fundacją Sztuki Nowej Znaczy się i Teatrem Nowym z Krakowa. Od 2010 roku prowadzi pracownię artystyczną FRESCOARTE, w ramach której wykonuje malowidła, freski oraz murale, zarówno dla osób prywatnych jak instytucji. Jej prace wystawiane były w kraju, a także za granicą.

52. Touch 5

2015 125 x 125 cm olej na płótnie cena wywoławcza 700 zł 29


Krystyna Róż-Pasek Urodzona w Gorlicach. W latach 2004-2009 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Architektury Wnętrz. Studia zakończone pracą dyplomową w Pracowni projektowania mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Aktualnie mieszka i rozwija swoją twórczość w Krakowie. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki między innymi projektowaniem wnętrz oraz detali wnętrzarskich, malarstwem, rysunkiem oraz grafiką komputerową.

53. Widmo

2015 90 x 60 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Valentina SAMOYLIK Urodzona w Jałcie na Krymie, Ukraina. Absolwentka Szkoły Malarstwa im. M.S. Samokisza i Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Charkowie, Wydział Malarstwa monumentalnego. Uczestniczka wielu wystaw i plenerów na Ukrainie, mieszka i tworzy w Charkowie.

54. Granaty

2015 50 x 80 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

30


Tadeusz L. Serafin Urodzony w Warszawie. W 1978 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Malarstwa. Dyplom u prof. Jacka Sienickiego. Uprawia rysunek, pastele reliefowe, malarskie kompozycje ażurowo-przestrzenne.

55. 2015 19

2015 76 x 54 cm technika własna na płycie cena wywoławcza 800 zł

Beata Sękiewicz Ukończyła Wydział Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie w 2014 roku obroniła dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. AJD Janusza Rafała Głowackiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, litografią oraz grafiką komputerową. Uczestniczka kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. (Universität Koblenz-Landau – Niemcy, Art Fair – Shanghai, Rużomberok – Słowacja) oraz plenerów malarskich (m.in. III Międzynarodowy Plener Malarski Długoszowe Impresje, Kłobuck – Zawady).

56. Dialog IV (z cyklu malarskiego Dialog)

2015 80 x 45 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

31


Adam Skóra Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom magisterski (1991) z wychowania plastycznego. W 2007 uzyskał stopień doktora w dyscyplinie sztuki piękne na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

57. Solar 24

2011 50 x 50 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 1 500 zł

paweł Słota Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka, aneks z rysunku w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej. Zdobył m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012 i stypendium twórcze Fundacji Grazella im. Anny Marii Siemieńskiej dla wybitnych młodych twórców. Mieszka i pracuje w Krakowie.

32

58. Pejzaż Miejski XIX

2013 100 x 145 cm olej na płótnie cena wywoławcza 3 600 zł


Kamil Stańczak Urodzony w Puławach. W latach 1999-2004 studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Stanisława Żukowskiego w 2004 r. Doktor sztuk, adiunkt w Zakładzie Malarstwa i Rysunku I w ISP WA UMCS w Lublinie. Autor 12 wystaw indywidualnych, brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.

59. Wisła (dyptyk)

2014 2 razy 50 x 50 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 2 000 zł

Jakub Łukasz Syrkowski Obecnie student dwóch uczelni– Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (IV rok - malarstwo; prac. prof. Lecha Wolskiego) oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (II r. - scenografia). Przewodniczący Koła Naukowego Studentów Scenografii „309” działającego przy Katedrze Scenografii ASP Wrocław. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem akrylowym, rysunkiem, fotografią oraz scenografią.

60. Nowhere

2015 100 x 100 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł 33


Olga Szewczuk Urodzona w Dębowcu. W 2011 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu z tytułem Snycerz Artystyczny. Od 2011 roku studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki.

61. Miasto

2014 100 x 70 cm olej na płycie cena wywoławcza 500 zł

Honorata Świderska Absolwentka studiów licencjackich Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku malarstwo.

62. PAUZA

2015 100 x 20 cm akryl i olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

34


Sławomir Toman Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom 1993 w pracowni prof. Włodzimierza Kunza oraz Ecole deBeaux-Arts w Rennes we Francji, dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Gerarda Baldet w 1997. Stypendysta Ministra Spraw Zagranicznych Francji w 1995 oraz Ministra Kultury RP na rok 2002. Obecnie prodziekan w Zakładzie Malarstwa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

63. Bez tytułu

2010 50 x 80 cm olej na płótnie cena wywoławcza 3 000 zł

Andrzej Tuźnik Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem dziekańskim z malarstwa, pod kierunkiem W. Wróblewskiego. W latach 1997-2005 pracował jako plastyk w Państwowym Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Szkocji i Niemczech.

64. Willys

2015 60 x 80 cm olej na płótnie cena wywoławcza 1 000 zł 35


Viola Tycz Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, stypendystka Fundacji Joana Miro/Hiszpania. Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Współczesnego we Wrocławiu oraz kolekcjach prywatnych. W 2014 r. obrazy artystki były licytowane na aukcji w Domu Aukcyjnym Christie’s w Londynie. Dom Aukcyjny Sotheby’s ufundował stypendium dla artystki za niekonwencjonalne techniki graficzne.

65. Na krawędzi I

2015 100 x 60 cm akryl na płycie HDF cena wywoławcza 3 000 zł

Emilia waszak Studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych, specjalizacja grafika warsztatowa. Interesuje się ilustracją, grafiką komputerową, rysunkiem oraz malarstwem.

66. Statki 2013

50 x 70 cm olej na kartonie, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł 36


Magdalena Wojnar Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, na wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, z aneksem z rysunku i malarstwa. Przez wiele lat tworzyła obrazy oraz malowane meble, współpracując z wieloma warszawskimi galeriami sztuki, m.in: Tab, Arka, Denuo, Czarny Butik, Dekorator. Prace te były też prezentowane na kilku wystawach zbiorowych, jak i dwóch indywidualnych, w Oslo, gdzie została nazwana „Malarką róż”.

67. Jesień 2014

100 x 100 cm technika własna, digital art, szkło akrylowe cena wywoławcza 500 zł

Tomasz Zawadzki Urodzony w Lublinie. W latach 1976-1981 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta) na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Dyplom z malarstwa obronił w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego. W 2010 r. otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych. Kieruje Zakładem Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie.

68. Z cyklu Obrazy Autonomiczne nr 15

2014 63 x 42,5 x 5 cm akryl, lateks, technika własna na drewnie cena wywoławcza 2 000 zł 37


Marcin Zawicki Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom 2010 w pracowni prof. Teresy Miszkin. Stypendysta m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2009-2010. Obecnie jest asystentem na rodzimej ASP. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem oraz grafiką warsztatową i projektową. Zdobył Główną Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Dyplomy ASP za martwą naturę z cyklu „Hollow art”.

69. Znowu ryba

2013 55 x 46 cm litografia na papierze cena wywoławcza 800 zł

Agnieszka Żak-Biełowa Urodzona w Warszawie, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, dyplom (2007) w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Aneks do dyplomu w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prof. Mirosława Duchowskiego. Studiowała także na Accademia di Belle Arte di Brerra w Mediolanie. Mieszka i pracuje w Warszawie, uczy rysunku i malarstwa w Studiu Sztuki, oraz prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury OSM Wola. Obecnie uczestniczka studiów doktoranckich ASP w Warszawie. 38

70. Merry go round

2014 130 x 160 cm olej na płótnie cena wywoławcza 9 000 zł


REGULAMIN STALOWEJ AUKCJI SZTUKI POSTANOWIENIA OGÓLNE: 1. Organizatorem STALOWEJ Aukcji Sztuki jest Galeria Sztuki STALOWA z siedzibą przy ul. Stalowej 26, 03-426 w Warszawie, której właścicielem jest Krzysztof Fabijański prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą P.W. „Solo” Krzysztof Fabijański, ul. Mełgiewska 74, 20-950 Lublin, NIP 712-005-03-00, zwany dalej Organizatorem. Numer rachunku bankowego: BGŻ S.A.IV O/Lublin: 28 2030 0045 1110 0000 0284 0440. 2. Przedmiotem Aukcji są dzieła sztuki przyjęte w komis od ich twórców, aktualnych właścicieli lub stanowiące własność Galerii STALOWA. Zgodnie z ich oświadczeniem dzieła te są wolne od wad prawnych, prawno-rzeczowych i nie są obciążone prawami osób trzecich. 3. Aukcja jest prowadzona zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi w Polsce. 4. Terminy aukcji każdorazowo ustalane są przez Organizatora i publikowane na stronie www.stalowa.art.pl i www.aukcje.stalowa.art.pl. 5. Aukcja mieszana zostanie przeprowadzona w siedzibie Organizatora (Warszawa, ul. Stalowa 26) z możliwością licytacji on-line dostępną na stronie stalowa.onebid.pl. 6. Organizator ma prawo do wycofania dzieła sztuki z Aukcji bez podania przyczyn. 7. Organizator nie pobiera wadium. 8. Cena wywoławcza każdego dzieła sztuki określona jest każdorazowo przez Organizatora w materiałach aukcyjnych. Dyptyki, tryptyki i poliptyki, o ile Organizator nie określi inaczej, stanowić będą jedną pozycję aukcyjną. 9. Minimalne przebicie wynosi 50,- PLN, po przekroczeniu kwoty 1 000,PLN minimalne przebicie wynosi 100,- PLN, a po przekroczeniu kwoty 2 000,- PLN minimalne przebicie wynosi 200,- PLN. Po przekroczeniu kwoty 5 000,- PLN minimalne przebicie wynosi 500, - PLN. 10. Uczestnikowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy i rezygnacji z zakupu. Organizator ma prawo dochodzić należności za wylicytowaną pracę na drodze prawnej. 11. Nabywca otrzymuje paragon fiskalny lub na życzenie fakturę VAT Marża. 12. Odbiór wylicytowanych i opłaconych dzieł sztuki powinien nastąpić w siedzibie Galerii STALOWA przy ul. Stalowej 26 w Warszawie (codziennie 12:00 - 19:00), nie później, niż 20 dni od zakończenia Aukcji i jest możliwy po uiszczeniu należności za wylicytowaną pracę powiększonej o opłatę organizacyjną w wysokości 15%. Po upływie tego terminu przechowywanie nabytego dzieła sztuki odbywa się na koszt i ryzyko Nabywcy. Na życzenie Nabywcy Galeria STALOWA za odrębnie ustaloną opłatą wyśle dzieło sztuki za pośrednictwem firmy kurierskiej. 13. Uczestnik Aukcji, którego oferta będzie najwyższa otrzyma po zakończeniu Aukcji maila z informacją o wygranej licytacji oraz danymi dotyczącymi płatności i odbioru dzieła sztuki z Galerii STALOWA. AUKCJA MIESZANA - MŁOTKOWA I INTERNETOWA W CZASIE RZECZY WISTYM Z TRANSMISJĄ ONLINE: 14. Dzieła sztuki będące przedmiotem Aukcji prezentowane będą w siedzibie Organizatora przy ulicy Stalowej 26 w Warszawie w godzinach pracy Galerii STALOWA (codziennie 12:00 – 19:00) oraz w katalogu danej Aukcji, do którego link zostanie każdorazowo umieszczony na stronie www.aukcje.stalowa.art.pl. 15. Warunkiem przystąpienia do licytacji w siedzibie galerii jest wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego przed aukcją w siedzibie Organizatora i uzyskanie licytacyjnego numeru indentyfikacyjnego. Wszystkie dane osobowe Uczestnika pozostają do wglądu wyłącznie dla odpowiednio przeszkolonych pracowników Galerii STALOWA.

16. Warunkiem licytacji online jest założenie lub posiadanie konta w serwisie www.sklep.stalowa.art.pl. Aby wziąć udział w danej Aukcji, należy zalogować się na stronie stalowa.onebid.pl, używając dotychczasowych danych logowania do www.sklep.stalowa.art.pl: adresu e-mail oraz hasła. Po poprawnym zalogowaniu należy kliknąć na przycisk ‚Rejestracja’, wypełnić wszystkie wymagane pola w formularzu oraz zaakceptować niniejszy Regulamin. 17. Aby brać udział w licytacji na żywo należy się zalogować na stalowa. onebid.pl i przejść do zakładki LICYTACJA. Jeśli Aukcja na żywo jeszcze się nie rozpoczęła lub właśnie została zakończona, na ekranie pojawi się informacja że licytacja na żywo jest niedostępna. W przypadku aktywnej Aukcji, po uzyskaniu połączenia (zwykle 2-3 sekundy) pojawi się aktualnie licytowana pozycja: zdjęcie, nazwa, krótki opis, aktualna cena, aktualny zwycięzca (Sala, Internet lub Ty). Aby złożyć ofertę należy kliknąć na duży przycisk ‚LICYTUJ’. Po kliknięciu zmieni się aktualna cena i informacja o Uczestniku aktualnie prowadzącym w licytacji. 18. Uczestnik ma możliwość wcześniejszego ustanowienia limitów cenowych na wybrane przez siebie pozycje aukcyjne poprzez opcję Karta Limitów. 19. Uczestnik, który nie może wziąć udziału w licytacji osobiście, ma możliwość: - wcześniejszego telefonicznego zgłoszenia chęci zakupu pracownikom Galerii STALOWA pod numerem +48 22 380 34 43, (+48) 606 864 943 lub mailowo pod adresem aukcje@stalowa.art.pl. - ustawienia limitów cen zakupu poszczególnych prac zgodnie z pkt. 18 niniejszego Regulaminu. 20. Organizator pobiera opłatę organizacyjną w wysokości 15% ostatecznej wylicytowanej za daną pracę kwoty. 21. Licytacja danej pracy kończy się w momencie uderzenia młotkiem przez prowadzącego Aukcjonera, a Uczestnik, który zaoferował w tym momencie najwyższą cenę, zawiera z Organizatorem umowę kupna-sprzedaży. Uczestnikowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy i rezygnacji z zakupu. 22. Aukcjoner ma możliwość ostatecznego rozstrzygnięcia wszelkich ewentualnych sporów, a w sytuacji gdy nie jest to możliwe może ponownie wystawić daną pracę do licytacji. 23. Własność wylicytowanego dzieła sztuki przechodzi na Nabywcę dopiero po zapłaceniu pełnej ceny zaoferowanej podczas Aukcji powiększonej o opłatę organizacyjną w wysokości 15%. 24. Opłacenie wylicytowanej pracy możliwe jest: - dla osób biorących udział w Aukcji w siedzibie Organizatora przy ul. Stalowej 26 w Warszawie gotówką, bądź kartą płatniczą bezpośrednio po zakończeniu Aukcji przy opłaceniu całej kwoty. W przypadku wyrażenia chęci uregulowania należności w terminie późniejszym, Uczestnik Aukcji zobowiązany jest do uiszczenia bezpośrednio po zakończeniu Aukcji zaliczki w wysokości 10% wylicytowanej kwoty. Pozostałą kwotę winien jest wpłacić gotówką, kartą płatniczą lub przelewem bankowym w terminie 7 dni roboczych od daty zakończenia Aukcji. - dla osób biorących udział w Aukcji za pośrednictwem internetu lub telefonicznie przelewem bankowym w terminie 7 dni roboczych od daty zakończenia Aukcji lub gotówką, bądź kartą płatniczą w siedzibie Organizatora przy ul. Stalowej 26 w Warszawie. 25. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas logowania, rejestracji i licytacji drogą internetową zawsze stosujemy szyfrowaną transmisję danych kluczem SSL. Ponadto, wszystkie dane zapisane w bazie danych są szyfrowane, a system zabezpiecza bazy danych przed ujawnieniem ważnych informacji bądź uzyskaniem do nich dostępu osobom trzecim. 26. Po zakończeniu licytacji ostatniej pozycji, Aukcjoner ma prawo na wniosek Uczestnika ponownie wprowadzić do licytacji pozycje, które nie znalazły nabywców podczas pierwotnej licytacji. Uczestnicy biorący udział w licytacji online mogą to zrobić poprzez kliknięcie przycisku Ponów w zakładce Lista pozycji przy danej Aukcji.


Galeria sztuki współczesnej

Oferta 2016 sklep internetowy

Cała oferta Galerii STALOWA dostępna jest w sklepie in-

ternetowym pod adresem www.sklep.stalowa.art.pl. Drogą elektroniczną można nabyć prace z dziedziny malarstwa,

rysunku, grafiki oraz fotografii. Obsługujemy płatności online. Dostarczamy prace pod wskazany adres na całym

świecie. Oferujemy również możliwość ratalnego zakupu dzieł sztuki za pośrednictwem systemu płatności PayU.

Duża sala

oprawa prac

Sala recepcyjna

Doradzamy i wykonujemy na zamówienie oprawę prac w ramy, passe-partout oraz szkło. Oferujemy komuterowe wizualizacje dla różnych typów ram. Zapewniamy także transport i montaż dzieł sztuki.

doradztwo inwestycyjne Dysponujemy pracami uznanych artystów, jak również mło-

dych, dobrze rokujących twórców. Chętnie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą oraz doświadczeniem i doradzimy jake prace będą dobrą inwestycją.

Oferta aranżacji wnętrz Galeria Sztuki STALOWA oferuje profesjonalne doradztwo

przy aranżacji wnętrz. Pomagamy w wyborze fantastycznych

dzieł sztuki, które będą idealnie pasowały do domu lub biura. Nasz zespół przygotuje wizualizacje wybranych prac w Pań-

stwa wnętrzu, a potem przymierzymy je w wybranym miejscu. Współpracujemy ze studiem www.TerraCreativa.pl – Sztuka organizacja eventów Galeria dysponuje prawie 200 m 2 powierzchni, przy czym 145 m 2 to przestrzeń ekspozycyjna. Oferujemy dużą desi-

gnerską przestrzeń ze światłem dziennym i halogenowym,

multimedialną salę wyposażoną w profesjonalny projektor, głośniki oraz przewodowe i bezprzewodowe mikrofony, mów-

nicę, miejsca siedzące dla 30 uczestników, toaletę, dostęp do sprzętu biurowego, po uzgodnieniu obsługę (hostessy, kelnerów, catering). Przed lokalem znajduje się wygodny parking.

Zapewniamy także przyjemną artystyczną atmosferę. Galeria to oryginalne miejsce, w którym można zorganizować konferencję, czy spotkanie dla klientów.

tworzenia wnętrz.