Page 1

eurokoha.net

VERA 2012 ShqipĂŤria | Mali i Zi | Turqia | Kroacia | Bullgaria


Eurokoha Adresa e pushimeve tuaja A keni vendosur ende ku do t’i kaloni pushimet verore? A jeni njoftuar me ofertat për këtë verë? Është koha të mendoni dhe të vendosni. E ajo që mendon për ju, ajo që e paralajmëron sezonin e pushimeve, si gjithnjë, është Eurokoha. Një klikim në ueb-faqen tonë të internetit dhe një lexim i kujdesshëm i këtij udhëzuesi për pushime do të heqë të gjitha dilemat tuaja të mundshme. Dhe, do të kuptoni pse oferta jonë për pushimet e kësaj vere është vështirë të refuzohet.

Mali i Zi, është nga vendet më interesante n ë botë Për plot plazhe me rerë, liqene të pastërta, lumenjë të shpejtë dhe male të larta është një zgjidhje e shkëlqyer për ti kaluar pushimet verore

Pushimet në Turqi kanë qenë gjithë këto vite surpriza më e mirë e mundshme e ofruar nga “Eurokoha”. Por, kur është në pyetje agjencia jonë, partnerja më e mirë dhe adresa e vetme e pushimeve të vërteta, surprizat nuk kanë të mbaruar. Oferta e përvitshme, në hotelet dhe plazhet më të mira të këtij vendi, sivjet ofron shumë më shumë mundësi. Dhe mundësia e parë, shumë tërheqëse për të gjithë pushuesit që nuk mund të rezistojnë e të mos kalojnë pushimet në bregdetin turk, është oferta spektakulare me një mundësi zbritjeje të çmimit nga hoteli prej 20%, ofertë që vlen vetëm për të gjithë ata që i rezervojnë pushimet tash, para nisjes së sezonit të pushimeve. Bukuritë tjera përrallore që i presin ata që kanë qenë i dinë vetë, ndërsa ata që shkojnë për herë të parë nuk do t’iu besojnë syve të tyre... Por, oferta e “Eurokohës” nuk mbaron me kaq.

Kroacia. Bregdeti kroat njihet nga Evropianë dhe pushuesit e tjerë nga mbarë bota, si perlë e Adriatikut. Një bregdet i pastër me shtrije të gjërë i rregulluar si është më së miri, me objekte të shumta hoteliere që po u konkurrojnë gjithnjë e më shumë pushimoreve më në zë të kontinentit si dhe me një ofertë të gjërë mundësish për argëtim, aktivitet sportiv dhe fitnessi.

Bregdeti i Shqipërisë, që po përmirësohet dita ditës, ofron një pushim shumë të qetë e relaksues, ndërsa hotelet dhe plazhet që ju ofrojmë ne në këtë bregdet, janë si gjithnjë, më të mirat, më surprizueset, më të paharrueshmet. Vetëm t’ju përkujtojmë se autostrada Durrës-Kukës është në përfundim e sipër dhe ju e dini se një udhëtim përmes saj përbënë një mrekulli dhe detin dhe plazhet e bukura shqiptare ua bënë shumë më të afërta. Një kombinim i përparësive që ofron rruga e re ndërshqiptare dhe oferta e pushimeve e “Eurokohës” përbënë një mrekulli në vete, një mundësi pushimesh të paharrueshme.

A e dini pse turistët nga e gjithë Evropa gjithnjë e më shumë po ia mësyjnë bregdetit të Kroacisë dhe atij të Bullgarisë? E thjeshtë sepse aty ka shumë gjëra për të shijuar.

Bullgaria. Plazhet më rërë të imët dhe uji i pastër dhe i ngrohtë i Detit të Zi janë veçori kryesore të bregdetit bullgarë. Bregdeti bullgar po fiton përditë e më shumë prestigj dhe shtim të numrit të pushuesve. Kroacia dhe Bullgaria ju presin këtë verë për të shijuar pushime ndryshe nga pushimet tjera. Pushimi është pushim. Ia vlen që ai të kalohet si është më së miri. Dhe, ka vetëm një adresë që ju mundëson që pushimet tuaja të kenë shijen e pushimeve të vërteta, në plazhet më përrallore dhe në vendet me traditë turizmi e objektesh historike... Rezervoni tash, që në verë të mos mendoni, por vetëm të përgatisni valixhet dhe të niseni në pushime. www.eurokoha.net


Zbuloni mrekullitë që ua ofrojmë: SHQIPËRIA Adriatik Butrint Hotel Dea Hotel Grand Hotel Mali i Robit Resort New York Riviera Tropikal Resort Ylli i Detit

KATEGORIA SHËRBIMI

FAQE

5 5 3 3 4 3+ 2+ 4 3

10 11 12 12 11 12 12 8 11

MALI I ZI Ada Buna Casa Grande Kulla e Balshajve Mediteran Hotel Palata Venezia Senator Apartments

KATEGORIA SHËRBIMI

FAQE

3 4 3 3 3 4

18 16 17 18 17 16

AKSU IC Green Palace Venezia Palace WOW Kremlin Palace WOW Topkapi Palace

KATEGORIA

SHËRBIMI

FAQE

5 5 5 5

UAI UAI MAI MAI

25 26 22 28

ANTALYA Baia Hotels Lara Barut Hotel Lara Resort Club Hotel Falcon Delphin Diva Premiere Delphin Palace Fame Residence Lara Kervansaray Kundu Kervansaray Lara Liberty Lara Beach Limak Lara Miracle Resort Rixos Lares Royal Holiday Palace Royal Wings Sealife Family Resort Sherwood Breezes Resort

KATEGORIA

SHËRBIMI

FAQE

5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5

UAI UAI AI UAI UAI FSAI UAI UAI AI UAI UAI AI UAI UAI AI UAI

42 47 50 49 46 48 40 43 36 38 44 45 34 39 50 37

KEMER A-ka Hotels Kirish Alinda Ak-ka Hotels Antedon Ambassador Plaza Hotel Arma's Beach Hotel Çamyuva Beach Carelta Beach Elize Beach Resort Fame Hotel Fame Residence Kemer Fantasia De Luxe Grand Haber Hotel Gul Resort Kemer Kami Hotel Kemer Resort Kilikya Palace La Mer Art Le Chateau De Prestige Le Jardin Limak Limra Lims Bona Dea Beach Majesty Kemer Beach Mirada Del Mar Meder Resort Orange County

KATEGORIA

SHËRBIMI

FAQE

5 5 4 4 4 4 5 3 5 5 5 5 3 5 5 5 3+ 4 5 4 5 5 5 5

AI AI AI AI AI AI AI FSAI FSAI UAI AI AI AI UAI UAI UAI AI AI UAI AI AI AI AI UAI

67 65 63 63 71 71 55 68 75 59 61 78 68 64 77 54 80 80 60 76 78 74 73 66

HB/FB HB/FB BB HB/FB HB/FB HB/FB HB/FB HB HB

BB BB BB BB BB BB

KEMER Phaselis Club Queen Elizabeth Elite Suite Queen Marry Rixos Tekirova Sailor’s Beach Club Selçukhan Hotel Sümela Garden Viking Nona Zena Resort

KATEGORIA

SHËRBIMI

FAQE

5 5 3+ 5 4 3+ 3+ 4 4

UAI ECAI AI UAI AI AI AI AI AI

70 56 76 58 62 79 72 72 79

BELEK KATEGORIA Adora Golf Resort 5 Adam & Eve 5 Alva Dona Hotel 5 Aydinbey Famous Resort 5 Belek Beach 5 Calista Luxury Resort 5 Cesars Temple HV1 Club Asteria Belek 5 Cornelia De Luxe Resort 5 Ela Quality Resort 5 Gloria Golf Resort 5 Iberostar Bellis 5 Letoonia Golf Resort HV1 Limak Arcadia Golf & Sport 5 Limak Atlantis Resort & Hotel 5 Maxx Royal 5 Maritim Pine Beach Resort 4 Papillon Ayscha 5 Papillon Belvil 5 Papillon Zeugma 5 Rixos Premium Belek 5 Sirene Belek 5 Sherwood Dreams Resort 5 Susesi Deluxe Resort & Spa 5 Spice and Spa 5 Zeynep Golf Hotel 4

SHËRBIMI

FAQE

UAI UAI UAI UAI UAI ACAI UAI UAI DLAI UAI UAI/HB UAI SAI UAI UAI MAI AI HCAI UAI HCAI UAI AI UAI UAI AI AI

101 84 110 99 109 86 92 97 96 105 108 95 107 100 112 88 113 103 102 104 90 94 93 106 98 113

SIDE Alba Queen Hotel Amelia Beach Resort Asteria Elita Asteria Side Hotel Asteria Sorgun Resort Aydinbey Kings Palace Barbaross Pasha’s Beach Barut Hotels Arum Barut Hotels Hemera Cesars Resort Club Felicia Village Corolla Hotel Crystal Admiral Resort & Spa Diamond Beach Hotel Emir Beach Emir Garden Grand Prestige Holiday Point & Spa Otium Eco Club Side Pemar Beach Resort Royal Dragon Selge Beach Resort & Spa Silence Beach Resort Turan Prince World Club Voyage Sorgun

KATEGORIA

SHËRBIMI

FAQE

5 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4+ 4 4 5 4 5 5 5 5 5 HV1 5

AI AI UAI UAI UAI AI AI UAI UAI AI AI AI AI AI AI AI AI AI AI AI UAI UAI UAI AI UAI

129 134 131 121 136 116 118 138 137 128 125 132 124 130 129 130 126 122 133 135 119 120 123 117 127

ALANYA Annabella Diamond Artemiss Princess Hotel Club Hotel Bayar

KATEGORIA

SHËRBIMI

FAQE

3 3 3+

AI AI AI

155 161 149

ALANYA Club Konakli Club Paradiso Concordia Celes First Class Galaxy Beach Gold Safran Hotel Hedef Kleopatra Golden Sun Hedef Resort Klas Hotel Kleopatra Beach Kleopatra Sahara Hotel Krizantem Hotel Long Beach Resort Mukarnas Resort & Spa Panorama Hotel Q Premium Resort Royal Vikingen Resort Saphir Hotel Saphir Resort & Spa Stella Beach Sun Star Beach Taksim Int. Bay Titan Club Ulusoy Aspendos Hotel Vikingen Quality Resort Wien Hotel

KATEGORIA

SHËRBIMI

FAQE

3 4 4+ 5 3 4 3 5 4 4 3 4 5 5 5 5 5 4+ 5 5 4 5 4 3+ 5 3+

AI UAI AI AI AI AI AI UAI AI AI AI AI UAI UAI AI/HB UAI AI AI AI AI AI AI AI AI UAI HB

159 159 148 145 161 146 150 160 149 157 150 146 151 152 155 162 158 144 147 143 148 142 153 157 156 157

BODRUM Aegean Dream Resort Amarissa Hotel Bitezhan Beach Hotel Bodrum Beach Resort Bodrum Park Resort Club Blue Dreams Flora Club Hotel Forever Club Bodrum Golden Beach Hotel Hilton Bodrum Turkbuku Isis Hotel & Spa Kadikale Resort & Spa Kefaluka Resort Kervansaray Bodrum Hotel Mandalinci Hotel Peda Gumet Holiday Beach Peda Sun Club Petunya Beach Resort Rixos Premium Bodrum Salmakis Beach & Resort Seda Arinna Hotel WOW Bodrum Resort

KATEGORIA

SHËRBIMI

FAQE

5 4 4 4 4 5 4 4+ 4 5 5 5 5 5 4 4 4 4 5 4+ 4 5

AI AI AI AI AI AI AI AI HB/FB AI AI AI UAI AI AI AI AI AI UAI HB AI MAI

175 178 178 176 176 181 179 182 182 174 173 180 170 172 177 183 183 177 168 180 179 166

KROACIA Adriatic Grand Hotel Dubrovnik Palace Hotel Histria Hotel Park Hotel Rixos Libertas Hotel 4 Opatijska Cvijeta

KATEGORIA

SHËRBIMI

FAQE

4+ 5 3 3+ 5 4

HB BB/HB BB/HB BB/HB BB/HB BB/HB

187 188 186 186 188 187

BULLGARIA Admiral Hotel Dorostor Hotel Flamingo Hotel International Hotel Luna Hotel Romance Hotel Splendid Aparthotel

KATEGORIA

SHËRBIMI

FAQE

5 3 4 5 4 4 3

HB 192 HB 194 HB 192 HB 193 HB 193 HB 194 APT/BB/HB 194


SHQIPËRIA


Shqipëria apo ndryshe vendi i Ilirëve dhe shqiponjave, sot në hemisferën e globit turistik ende nuk ka arritur të gjejë vendin që bukuritë e saj të pafundme e bëjnë të shquhet. Një vend ku realiteti dhe përralla gjejnë miliona pika takimi, një vend ku kënaqësia që të ofron i ngjan këngës së mjellmave e cila pushon diapazonin e shpirtit njerëzor dhe skalit njëherësh në mendjen e gjithkujt dëshirën për të qenë pjesë e pandashme e këtij peisazhi. “Të fisëm bijët e shqipës, si valët e pafundme të këtyre deteve të mrekullueshëm, që amanetin e tyre e falin në brigjet e rrepta e mahnitëse” do të shkruante dikur shkrimtari i njohur anglez Bajroni ndoshta duke iu referuar dëshirës së miliona njerëzve që këtyre bukurive para largimit i pëshpërisin lehtas: “Do të kemi përsëri!”. Ngritur në një vend ku mali i bën vend bukurive të pikturuara nga dora njerëzore përgjatë historisë miliona vjeçare të këtij vendi, nga kultura e pashterrshme e një populli po aq të lashtë sa vet ekzistenca jonë, sot Shqipëria është një pasqyrë e asaj kënaqësie që kërkon ende të zbulohet nga ju. Bregdeti Shqiptar shquhet me pasurinë dhe potencialin për turizëm. Plazhet më të përshtatshme për pushimet e familjarëve janë ato plazhe ranore, si të Adriatikut, Velipojës, Durrësit, Golemit, plazhit të ri në Vlorë etj. Zona Joniane shquhet për plazhe intime dhe frekuentohet zakonisht nga të rinjtë; këto plazhe ofrojmë mundësi për të apasionuarit e zhytjeve, shëtitje me skafe etj. Të skalitur midis një bukurie gjeografike të rrallë, sot ato e bëjnë faunën dhe florën e këtij vendi një subjekt lakmues për gjithkë. Të tillë janë plazhet e Dhërmiut, Jalës, Himarës, Qeparoit, Borshit, Sarandës dhe Ksamilit.


RIVIERA SHQIPTARE • DURRËS

PËRPARËSITË TUAJA • 1500 m2 sipërfaqe ujore në pishinë • 300 m përgjatë bregdetit me rërë • 1100 çadra pishine & plazhi, shezllone pa pagesë për mysafirët tanë • 40 000 m2 sipërfaqe të gjelbërt • Fitnes center, beach volley • Disco verore - qendër shëndetësore • Pishinë për fëmijë, lojra për fëmijë • Baywatch, pedalo, kanoa, katamaran me vela • 6 bar-kafeteri, 2 pube, 2 restorante, 2 piceri, 3 fast food & grill • Sallë konferencash, parkim për 1500 auto, video security, security staff • Evente muzikore & sportive

8

Tropikal Resort ★★★★ Pozita: Plepa i bazuar në stilin e ndërtimeve të tilla në Mesdhe, Tropikal është një Resort i ri i sapo përfunduar në plazhin e Durrësit, zona e njohur si Plepa. Akomodimi: Përbëhet nga një hotel shumë i mirë me standard më të lartë se 4 yje si dhe nga disa ndërtime përdhesë të cilat ofrojnë akomodim me standard me bazë. Plusi i madh i këtij Resorti është fakti që përfshin një territor me sipërfaqe 9 hektarë me kopshte, pemë, lulishte dhe ambiente shlodhëse. Natyra dhe atmosfera Mesdhetare krijojnë një kombinim perfekt për të kaluar pushime ndryshe në këtë pjesë të Adriatikut. Plani arkitektural ka synuar të rrisë në maksimum hapësirën përreth duke u ofruar pushuesve produkte dhe shërbime ekstra dhe jo thjesht një dhomë. Resorti ofron gjithashtu dhe disa ndër­ tesa përdhesë, me dhoma me pajisjet më bazike. Tropikal ka një bar plazhi, dy restorante nga të cilët një është krejtësisht i ri, tepër modern dhe ofron specialitete vendëse, italiane si dhe peshk

dhe prodhime të freskëta deti. Ofrohen gjithashtu, parking, lulishte, një disko verore me famë në këtë zonë si dhe çadra dhe shezllone falas për klientët në sezonin e plazhit. Personeli komunikon në anglisht, italisht, gjermanisht dhe greqisht. Plazhi: Ky kompleks ofron edhe një plazh privat prej rreth 5.000 m², që duke qenë i rrethuar nga shtëpitë e pushimit të ushtarakëve është jo vetëm më i sigurt por edhe më pak i ngarkuar me pushues e për rrjedhojë më i pastër. Dhomat: Tropikal Resort ofron 44 dhoma në total, nga të cilat 28 janë dhoma standarde dyshe (dopio) dhe 16 të tjera janë suita. Të gjitha ofrojnë TV, ajër të kondicionuar, banjë me dush brenda dhe minibar. Suitat janë të pajisura njëjtë sikur dhomat standarde, por ofrojnë dhe një dhomë ndenje të gërshetuar me një kuzhinë të thjeshtë me banak.

Shërbimi: Gjysmë Pansioni Argëtimi: Përveç plazhit të detit Adriatik, resorti ofron edhe zbavitje të shumëllojshme, duke përfshirë bar në natyrë, disko verore ku ftohen kërcimtare profesioniste në kombinim me një nga klubet më të njohura të Tiranës, Klubin Venue. Tropikal është pa dyshim një nga pjesët e plazhit të Durrësit ku mund të kalohen pushime të këndshme verore. Ka diçka për gjithkënd në këtë kompleks dhe për më tepër stafi profesional luan një rol të rëndësishëm në kompletimin e një mozaiku shërbimesh me standard që ofrohen. Fëmijët: Edhe fëmijët do ta gjejnë lumturinë në këtë resort të mrekullueshëm.


9


RIVIERA SHQIPTARE • DURRËS

PËRPARËSITË TUAJA • Shërbim i veçantë në hotelin më ekskluziv me pesë yje • Mëngjesi dhe darka nëpër restorantet e hotelit • Mundësi të shumta argëtimi brenda hotelit dhe përreth tij • Plazhi fantastik me rërë të bardhë, ngjitur me hotelin, bar në plazh • Pishina e madhe me ujë të ëmbël dhe rrëshqitëse për fëmijë

Hotel Adriatik ★★★★★ Një hotel i përralltë në zemër të bregdetit shqiptar. Mjedise çlodhëse, që mund të shfrytëzohen për biznes dhe pushime, ku çdokush do të ketë në dispozicion plazhin me rërë të bardhë, baret dhe kopshtin me palm pranë një pishinë të madhe. Pozita: Hoteli shtrihet në një pozicion të volitshëm në zonën e plazhit të Durrësit, pak minuta larg qendrës së qytetit, rreth 30 kilometra larg aeroportit ndërkombëtar të Rinasit dhe vetëm 33 kilometra larg Tiranës, kryeqytetit të Shqipërisë. Akomodimi: Ky hotel i mrekullueshëm në brigjet e Adriatikut ka 69 dhoma dhe suita të disenjuara me elegancë, tri restorante, bare, një sallon bukurie dhe qendër fitnesi, salla konferencash dhe banketesh deri në 500 veta. Kopsht me palma, një pishinë e madhe, një fushë tenisi, si dhe ka parkingun privat dhe një hapësirë të mbrojtur prej mbi 20.000 m². Plazhi: Hoteli rrethohet nga një mjedis natyror çlodhës, plazhi me rërë të bardhë, klubi i plazhit. Ombrellat e diellit, shtretërit për rrezitje dhe mbulesat ofrohen pranë plazhit. Dhomat: Të 69 dhomat dhe suitat janë të disenjuara me elegancë dhe të pajisura plotësisht sipas standardeve ndërkombëtare. Gjashtë “suita junior” janë me shtretër me përmasa mbretërore dhe një dhomë

10

të vogël pritjeje. 39 dhomat superiore janë me sipërfaqe shtesë, me pamje nga deti, disa prej tyre me xhakuzi të vogël dhe hapësirë të madhe tarrace. 24 dhomat më të vogla janë standarde, me të gjitha përparësitë si: kasafortë personale në dhomë, televizor me antenë, minibar, ajër të kondicionuar etj. Të tri katet me dhoma kanë një sistem të integruar me kamera vëzhgimi, si pjesë e standardeve të sigurisë së hotelit. Shërbimi: Gjysmëpansioni dhe Pansion i plotë. Restoranti Iliria: Një vend komod, elegant, me stil pallati, herë pas here me muzikë pianoje dhe kuzhinë tipike shqiptare e të huaj, për të cilën punojnë kuzhinierët tanë dhe ata të ardhur nga jashtë. Restoranti Apollonia: Një restorant më pak ceremonial për çdo kohë, i hapur që për bufenë e mëngjesit e deri për darkën e orëve të vona. Restoranti i pishinës: Pranë kopshtit me palma (vetëm në verë), nën hijen e palmave e rreth pishinës, me snek të lehtë dhe sallata. Tarraca me bar nga plazhi (vetëm në verë), nga ana e

detit, prej nga mund të shihet plazhi që nga lart, sa për një pije freskuese apo një çast të lehtë vere. Biznese dhe veprimtari: Salloni shqiptar për takime dhe bankete ndodhet në katin e sipërm të hotelit me tarraca, me pamje nga Adriatiku. Kapaciteti i sallonit për takime të ndryshme është për 500 persona, ndërsa për bankete është deri në 300 persona. Salloni “Skënderbej” ndodhet në katin e hollit të biznesit, ngjitur me barin e biznesit dhe qendrën e biznesit me internet. Kapaciteti i sallonit për takime, sipas kushteve të akomodimit, shkon nga 40 deri ne 80 persona. Dhoma ekzekutive, ngjitur me sallonin “Skënderbej”, me një kapacitet prej 8 deri 12 persona, shërben për takime bordi (kryesie) apo dreka/darka private biznesi. Mjedise të tjera takimesh mund të përshtaten duke ndryshuar pjesërisht dhomat e miqve.


DURRËS / VLORË / SARANDË • RIVIERA SHQIPTARE

Mali i Robit Resort ★★★★ KARAKTERISTIKAT • Pozita: Drejtpërdrejt në plazh, 10 km nga qendra e Durrësit • Dhomat: 45 apartamente dhe 5 vila, të gjitha me klimatizim, telefon, TV, minibar, Dush/WC, ballkon • Përparësitë: Restorant, bare, plazh privat, pishinë, tenis, minigolf, bilardo, disko, shërbim rrobalarës, parking

Pozita: Mali i Robit: Fshati turistik Mali i Robit ndodhet në një zonë fantastike afër malit të Robit në Golem, me pamje ballore nga Deti Adriatik dhe i rrethuar nga pemët e pishave. Ndodhet një orë larg nga aeroporti i Rinasit dhe vetëm pesëmbëdhjetë minuta nga qendra e qytetit të Durrësit.

Ylli i Detit ★★★ KARAKTERISTIKAT • Pozita: 40m nga plazhi • Dhomat: 11 dhoma dyshe 10 treshe, të gjitha me klimatizim dhe TV • Përparësitë: Restorant, dy bare, piceria, parkingu

Mali i Robit Resort përbëhet nga 45 apartamente dhe 5 vila. Apartamentet kanë nga 2 dhoma fjetjeje, sallë ngrënjeje me kuzhinë, banjo dhe ballkon dhe janë më se të përshtatshme dhe të rehatshme për një familje. Të tëra dhomat kanë ajër të kondicionuar, telefon, minibar si dhe TV/Sat.

Pozita Durrës: Hoteli ndodhet në bregdetin e Durrësit dhe është vetëm, 40m larg nga deti. Stafi i këtij hoteli do t'ju mirëpresë dhe do të ju ofron një shërbim cilësor. Ylli i Detit ka 21 gjithsej 21 dhoma, prej të cilave 11 janë dhoma dyshe, ndërsa 10 dhomat tjera janë treshe. Të gjitha dhomat janë të pajisura me banjo/WC, klimatizim, TV, minibar, telefon. Poashtu ka edhe omrella dhe shtretër për rrezitje. Hoteli ka restoranin, dy bare ku mund të shërbeheni me pije të llojllojshme si picerinë. Fëmijët do të kënaqen në këndin e posaçëm për ta.

Hotel Butrinti ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Hotel Butrinti është një strukturë shumë moderne me pesë yje e pozicionuar pak metra larg një deti jashtëzakonisht të kaltër dhe tërheqës. Ky i fundit me guvat dhe gjiret e rërës krijon kënde natyre sugjestive dhe unike në botë.

• Pozita: Drejtpërdrejt pranë plazhit dhe rreth 100 m nga qendra e Sarandës

Pozita Sarandë: Në bregdetin më të bukur të Shqipërisë, në një copëz Mesdheu të mbetur për mrekulli e virgjër, në Sarandë, ndodhet hotel Butrinti, i ngritur qetësisht mbi det.

• Dhomat: 54 dhoma dyshe edhe 24 sui­ta. Të gjitha me klimatizim, TV/Sat, banjo/ dush/WC, tharëse flokësh, telefon, minibar dhe ballkon me pamje nga deti

Në mes të pamjeve të mrekullueshme në një peisazh ku natyra është akoma zot, ju mund të shijoni një panoramë që nuk do të rreshtë kurrë së befasuari me bukurinë e saj të pakrahasueshme. Ky hotel me pesë yje është një strukturë e re në një zonë të pasur me tradita popullore.

Ai ofron cilësi dhe konfor të shkëlqyer, me dhoma të mobiluara me elegancë, të gjitha me TV/Sat, telefon, kasafortë, minibar e ajër të kondicionuar. Në suitat e mrekullueshme vizitorët mund të pushojnë në një banjo-hidromasazh. Bari, salla e restorantit, tarraca në ajër të pastër dhe kuzhina që kujdeset për mëngjesin, antipastat, garniturat tradicionale të gastronomisë shqiptare, por jo vetëm kaq; fruta dhe ëmbëlsira shërbehen në buffet.

Për t’ju siguruar një pushim sipas dëshirave tuaja, vizitorët mund të frekuentojnë ambientet e qeta të restorantit, barit, sallës së konferencave, parkimit të sigurt e pishinës. Për të mbajtur trupin në formë dhe për të lënë mënjanë rutinën tuaj, hoteli disponon me fushë futbolli, tenisi, basketbolli, volejboll plazhi dhe një sallë moderne fitnesi.

• Përparësitë: Restorant, 4 kafe-bare, piano bar, pub, ashensorë, pishinë, sallë konerencash, butik, tenis, futboll, basketboll dhe fitnes. Shërbim rroba­larës dhe parking të sigurt për automjete

11


RIVIERA SHQIPTARE • DURRËS / VLORË / SARANDË

Hotel Grand ★★★ PËRPARËSITË TUAJA • Pozita: Drejtpërdrejt në plazh dhe 5 km larg nga qyteti i Durrësit • Dhomat: 30 dhoma dyshe – të gjitha me klimatizim, TV, telefon, dush/WC, ballkon • Përparësitë: Restorant, kafe-bar, plazh privat, sallë konferencash, tarracë, shërbim rrobalarës, parking

Pozita Shkëmbi i Kavajës: Hoteli është ndërtuar më 1999 në plazhin e Shkëmbit të Kavajës, në distancë prej 35 m nga deti dhe rreth 5 km nga qyteti i Durrësit. Përbëhet nga 4 kate, ka 30 dhoma dopio dhe në secilën dhomë mund të shtohet nga një krevat portativ. Të gjitha dhomat janë pajisura me klimatizim, TV, telefon, ballkon, dush/ WC. Ka restorantin me 40 vende me pamje nga deti dhe një kuzhinë shumë të mirë, me gatime tradicionale dhe evropiane.

Hotel Riviera ★★ PËRPARËSITË TUAJA • Pozita: 500m nga plazhi dhe 500 m nga qendra e Vlorës • Dhomat: 14 dhoma dyshe/ dy kre­vatëshe, të gjitha me klimatizim, TV, dush/WC, ballkon • Përparësitë: Restoranti, kafe/bari, parkingu, qendër shopingu

PËRPARËSITË TUAJA • Pozita: Drejtpërdrejt në plazh dhe 3 km nga qendra e Vlorës • Dhomat: 46 dhoma dyshe/ dykre­v­a­­tëshe dhe suita, të gjitha me klima­tizim, TV, minibar, dush/WC, ballkon • Përparësitë: Restoranti, kafe/bari, pishina, veranda, sallë konferencash, shërbim rrobalarës, parking privat

12

Pozita Vlorë: Një nga hotelet më cilësor të rrethit të Vlorës, i cili respekton me fanatizëm mikpritjen dhe kulturën vendëse. Një vend në të cilin ju mund të gjeni një shërbim cilësor të standardeve të larta. Ka gjithsej 10 suita, 10 dhoma matrimoniale, 30 dhoma me dy shtretër dhe 16 dhoma teke. Dhomat janë të pajisura me banjë, WC, dush, tharëse flokësh, minibar, klimatizim, telefon, televizor satelitor etj. Hoteli ka dy restorante prej 150 vendesh të hapura me pamje nga deti, dy salla të rezervuara prej 25 vetash dhe gjendet pranë plazhit.

Ky hotel ka gjithsej 14 dhoma të cilësisë së lartë, nga të cilat 3 janë njëshe, 10 dyshe dhe një suitë. Të gjitha janë të pajisura me dush/WC, tharëse flokësh, TV/Sat, minibar, kasafortë, ajër të kondicionuar, telefon, disa prej dhomave kanë edhe ballkon. Restoranti shërben specialitete të llojllojshme shqiptare dhe italiane duke përdorë me këtë rast frutat e freskëta të detit. Gjendja e tij në brendi të qytetit lehtëson mundësinë e vizitimit të pikave turistike të vendit si dhe vizitat në zona të tjera përreth Vlorës.

Në katin e katërt është tarraca me 60 vende me kafe/bar dhe muzikë që ofron një pamje të mrekullueshme të natyrës përreth.

Hotel New York ★★★

Pozita Vlorë: Një hotel i cili shtrihet në brendi të qytetit dhe që është i strukturuar sipas standardeve ndërkombëtare.

Hotel Dea ★★★ PËRPARËSITË TUAJA • Pozita: 70 metra larg plazhit dhe rreth 3 kilometra larg qendrës • Dhomat: 15 dhoma dyshe/ dykrev­atëshe. Klimatizim, dush/WC, TV, telefon, ballkon; 7 dhoma me minibar • Përparësitë: Restorant, kaf/bar, pishinë me ndarje për fëmijë, parking i ruajtur dhe i sigurt

Pozita Sarandë: Ndohet në bregdetin e Sarandës pranë rrugës për në Butrint, afër 3 km nga qyteti i Sarandës, afër 70 m nga deti. Posedon 9 dhoma dy-krevatëshe, tri dhoma me krevat dopio, një dhomë me tre krevate dhe 2 apartamente. Dhomat janë të pajisura me klimatizim, TV, dush/WC, ballkon, dhe disa edhe me minibar. Hoteli ka restorantin me pamje nga deti, me gatime tradicionale dhe evropiane sipas kërkesës dhe kafe/barin. Poashtu ka një oborr të rrethuar, brenda të cilit është pishina me ndarje për fëmijë dhe këndi i lodrave.


Paguaj me kartelĂŤ, pa provizion! info@bekonomike.com www.bekonomike.com


MALI I ZI


Ulqini Ulqini, qytet i cili gjendet në jug të bregdetit të Malit të Zi, ka shumë arsye të mbajë epitetin “i veçantë”, është qytet i cili qysh në kohërat më të lashta ka qenë shumë i njohur ku kanë jetuar Ilirët, që pas vetes kanë lënë gjurmë të cilat akoma shihen dhe ndihen. Me gati 20km plazhe, 88.000 trungje ullishte, me rërën me cilësi mjekuese, me baltën peloide dhe me ujin sulfurin mineral, Ulqini është vend ideal për t’i kaluar pushimet verore. Ulqini me rrethinë, është një shembull i veçantë i një bukurie të jashtëzakonshme: me plazh ranore të pafund, me detin e kaltër azur, me natyrë ekzotike dhe të paprekur, gërshetim lumenjsh, liqenesh, malesh dhe të një vegjetacioni të bujshëm mediteran. Pavarësisht se a keni dëshirë vetëm të pushoni në njërën ndër

plazhet e shumëta të Ulqinit, të kërceni nëpër bare të ndryshme, të shetisni përgjatë pyllit të pishave apo të merreni me ndonjë sport siç janë surfi dhe kitingu, Ulqini mund t’ju plotësojë dëshirat. Ulqinin dhe ulqinakët më së miri do t’i njihni gjatë qëndrimit tuaj dhe to ta kuptoni që thënia “Kush viziton një herë Ulqinin, gjithnjë do t’i kthehet”, është mëse e vërtetë.


MALI I ZI • ULQIN

KARAKTERISTIKAT • Gjendet në Plazhin e Madh • Ka 35 dhoma dhe 4 suita. Të gjitha me LCD TV /SAT, Wi-Fi, Tharëse flokësh dhe minibar • Specialitete të ndryshme nga kuzhina vendore dhe internacionale

KARAKTERISTIKAT • Gjendet afër Kalasë shekullore në Plazhin e Madh • Ka 10 apartmante të pajisura me TV/SAT, kondicionerë, WiFi, minibar dhe tarracë • Ofron menu të gjerë nga kuzhina internacionale

16

Hotel Casa Grande ★★★★ Lokacioni: Hotel Casa Grande është një hotel luksoz në plazhin e Madh. Lokacioni ideal, bukuria natyrore përreth dhe shërbimi i përsosur e bëjnë këtë hotel edhe më të veçantë. Akomodimi: Casa Grande ka 35 dhoma dhe 4 suita. Të gjitha dhomat janë luksoze dhe të mobiluara me mjaft shije që i bën të jenë tepër të përshtatshme për pushim dhe relaksim. Çdo dhomë ka dush/WC, minibar, telefon, LCD TV/Sat, minibar, internet wireless dhe tharëse flokësh.

Restauranti: Restauranti i hotelit ofron një zgjedhje të pasur të ushqimit, duke filluar nga ushqim tradicional vendor, i përgatitur në mënyra të ndryshme inovative si dhe me elemente dhe erëza të kuzhinës ndërkombëtare. Atmosfera e këndshme dhe e rehatshme, profesionalizmi dhe mir-ësjellja e stafit të hotelit si dhe kuzhina e shijshme dhe delikatesa janë disa nga karakteristikat kryesore të restaurantit.

Mund të shijoni specialitetet nga kuzhina vendore dhe ajo internacionale të përgatitura me cilësi të lartë dhe të servuara me shije dhe profesionalizëm. Në çdo meny ditore ju mund të gjeni llojllojshmëri të specialiteteve vendore, por edhe atyre evropiane dhe orientale, sallata, dhe ëmbëlsira.

Senator Apartments ★★★★ Lindja e diellit e para të thotë mirëmëngjes, aroma e pishnajave të arrin aty ku je, ndërsa dallgët e detit ndihen aq bukur saqë ajo përplasje të zgjatë jetën. Nga kjo pamje magjepsëse qëndron madhështor “Apartamenti Senator”. Do të ndjeni rehatinë në dhomat lukzose, pishinën dhe barin, dhe mëngjesi do të jetë sa i shijshëm aq edhe i servirur me kulturë. Kurse në mbrëmje një muzikë e lehtë, një gotë verë me miqtë tuaj do ta bëje natën tuaj me siguri të paharrueshme. E gjithë kjo gjendet në qytetin e bukur dhe të lashtë të Ulqinit.

Afër Kalasë shekullore, Plazhit të madh, Valdanosit, Liqenit të Shkodrës, Ades (plazhit nudistik) plazheve shëruese dhe gjërave të bukura që natyra i ka falë këtij qyteti.

ku mysafirëve u shërbehen pije të ndryshme. Senator ka 10 aparamente dhe të gjitha kanë banjo të madhe, terracë, TV/Sat, internet wireless, klimatizim dhe minibar.

Pozita: Senator Apartments, gjendet në qendër të qytetit, në Pinjsh. Ka pamje nga deti dhe nga Kalaja.

Apartamentet posedojnë dhomë gjumi dhe dhomë dite, kuzhinë me të gjitha elementet e nevojshme për funksionalitet dhe rehati të jashtë zakonshme. Mëngjesi në Senator shërbehet në mënyrë të rregullt, ofron një menu të gjerë të kuzhinës tradicionale. Nëse doni të qëndroni brenda qytetit, Senator aparments është vend ideal për ju.

Akomodimi: Aparmentet janë shumë moderne dhe tejet komfore. Ka pishinë dhe terraca të mëdha të pajisura me ulëse dhe shtretër për rrezitje. Në afërsi të pishinës është bari


ULQIN • MALI I ZI

Kulla e Balshajve ★★★ Pozita: Aparment-hoteli “Kulla e Balshajve” gjendet në pjesën e vjetër të qytetit të Ulqinit. Ka hapur dyert për mysafirë në vitin 1989. “Kulla e Balshajve” u ofron mysafirëve relaksim të jashtëzakonshëm dhe pushim mjaft të këndshëm në një paqe te pafund rrethuar me detin e kaltër azur që mund të shihet nga çdo njësi e apartamentit. Hoteli ka 3 yje të plotë dhe së shpejti do të bëhet me 4 yje. Akomodimi: Hoteli posedon një aparment me krevat dysh, 9 aparmane me nja 4 shtretër dhe 2 dhoma dyshe.

Të gjithë apartamentet kanë pamje të bukur nga deti. Pjesa më e madhe e njësive akomoduese kanë terracë të përbashkët. Aparamenti me krevat dysh ka dhomën e gjumit, dhomën e ndejës, banjo, kuzhinën me të gjitha elemntet, tavolinën për ushqim, frigoriferë, TV/SAT, internet.

PËRPARËSITË TUAJA

Restauranti: Një pjesë shumë e rëndësishme e hotelit “Kulla e Balshajve” është restauranti me të njëjtin emër ku të gjithë mysafirët mund të shijojnë specialitetet e shijshme kombëtare për të cilat ky restaurant ka fituar një numër të madh çmimesh. Ka kapacitet për rreth 60 persona, si dhe në terracë për rreth 150 persona.

Apartamenet me nga katër shtretër posedojnë: dy dhoma të fjetjes, dhomën e ndejës, dy banjo, kuzhinën me të gjitha elementet, tavolinën për ushqim, frigorifer, TV/Sat, internet, terracë, kondicionerë.

Ofron zgjidhje ideale për ata që kërkojnë një pushim të qetë dhe relaksues në një vend të rrethuar me historitë e mrekullueshme pranë Detit Adriatik. Ndodhet vetëm 5 minuta larg nga plazhi shkëmbor (Liman), plazhi me gurë (Skela) dhe plazhi me rërë (Plazhi i vogël), dhe kjo e bën atë t’ju

ofrojë mysafirëve të vet kënaqësi të pafundme si dhe bukuritë e lindjes dhe perëndimit të diellit. Akomodimi: Palata Venezia ofron akomodim mjaft të përshtatshëm dhe shërbim cilësor për mysafirët. Ka 9 apartamente me një dhomë gjumi, një apartament me dy dhoma gjumi dhe dy dhoma dyshe. Apartamentet posedojnë dhomë gjumi, dhomë dite, banjo, ankes kuzhine, frigorifer, TV, internet, kondicionerë dhe terracë.

• Pasditeve kafe/çaj dhe pjekurina • Pijet vendore alkoolike dhe të gjitha pijet joalkoolike gjatë shujtave si dhe gjatë kohës sa është i hapur bari prej orës 10.00-24.00 • Ushqimet dhe pijet në barin e plazhit janë me pagesë • Në plazh është edhe bari i plazhit • Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat , pa pagesë

Palata Venezia ★★★ Pozita: Palata Venezia gjendet në zemër të qytetit të vjetër të Ulqinit. Ndodhet në një distancë prej 50m nga hoteli “Kulla e Balshajve “ dhe në një ankes me të.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje

PËRPARËSITË TUAJA Restauranti: Hoteli ka restaurantin i cili shërben kuzhinën kombëtare dhe ndërkombëtare. Restauranti ka 60 vende dhe 150 në terracë. Përveç specialiteteve kombëtare (çofte, çorbë e Begut, tavë Ulqini, kadaif) kuzhinierët e këtij restauranti ofrojnë shumë specialitete ndërkombëtare të cilat do t’ju bëjnë të ktheheni prapë në restaurant.

• Mëngjesi , dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për gjumashët • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Në mesnatë supë • Pijet freskuese dhe alkoolike lokale nga ora 10.00 - 23.00 • Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat pa pagesë, peshqirët me depozitë

17


MALI I ZI • ULQIN

KARAKTERISTIKAT • Gjendet në Plazhin e Madh • Ka 35 dhoma dhe 4 suita. Të gjitha me LCD TV /SAT, Wi-Fi, Tharëse flokësh dhe minibar • Specialitete të ndryshme nga kuzhina vendore dhe internacionale

Ada Buna ★★★ Lokacioni: Në përqafim në mes të lumit Buna dhe të detit Adriatik, 15 km larg Ulqinit, gjendet Ada, ishull parajsor i lumit, i njohur në tërë botën me kampin nudistik dhe të natyrës së paprekur. Edhe pse gjendet në brezin mediteran, në Adë është një klimë subtropike. E stolisin një ekosistem i jashtëzakonshëm dhe perëndimet e diellit që të lënë pa frymë. Dhomat dhe apartamentet: Në hotelin “Ada Buna” mysafirët kanë në dispozicion tre tipa dhomash. Restoranti: Mëngjesi dhe darka ofrohen në stilin e ‘tryezës së pasur suedeze’ në restorantin e madh me tarracë të hotelit. Tarraca e restoran-

KARAKTERISTIKAT • Gjendet i rrethuar me palma dhe pyje pishash • Ofron 134 dhoma të renovuara bukur në gjashtë ndërtesa • Dhomat me pamje nga deti Adriatik dhe qyteti i vjetër i Ulqinit

Në vet plazhin nudistik janë dy bare plazhi. Peshku i llojit më të mirë, vera cilësore dhe një muzikë e gjallë gjatë orëve të natës do të kujdesen për një kënaqësi komplete gastronomike. Restoranti ‘Barbana’ është mu në grykën e lumit Buna në të dalë në det, i rrethuar me ujë, shevar, me kallama dhe palma. Në këtë ambient të mrekullueshëm nga druri mund të porosisni të gjitha llojet e pijeve dhe të ushqimeve. Në “Barbanë” netët

janë më të bukura – të ndriçuara me qindra qirinj dhe me një muzikë të lehtë. Sporti dhe koha e lirë: Një varg aktivitetesh dhe oferta sportive në “Ada Buna” mundësojnë një pushim aktiv, ndërsa ushqimi i mirë dhe verat cilësore do të plotësojnë shijet edhe gurmanëve më të mëdhenj. Për sport dhe rekreacion mysafirët mund të shfrytëzojnë: terrenet për tenis, terrenin për futboll të vogël, terrenin për volejboll që është mu në plazh si dhe tavolinat për pingpong. Njëri nga atraksionet që s’mund t’ju shmangeni në ofertën e Adës është simboli njohës i kësaj pushimoreje – kalërimi.

Mediteran Hotel ★★★ Akomodimi: Hotel i rrethuar me palma dhe pyje me pisha, shumë afër plazhit të vogël që ndodhet në zemër të Ulqinit. Mediteran Hotel Ulqini është një nga objektet e pakta në pronësi familjare, në mesin e hoteleve dhe vendpushimeve të Malit të Zi - ndër vendbanimet më të vjetra në Mesdhe. Ky hotel ofron një shumëllojshmëri të pushimeve si për familje, çifte dhe grupe pushuesish. Dhomat: Hotel Mediteran ofron 134 dhoma të renovuara bukur në gjashtë ndërtesa. Dhomat kanë pamje nga deti Adriatik dhe qyteti i vjetër i Ulqinit.

18

tit me pansion është A la carte. Aty mund të kënaqeni me të gjitha llojet e gjellave dhe pijeve mediterane dhe kontinentale. Pranë recepcionit është aperitiv bari.

Ofron një shumëllojshmëri të llojeve të dhomave, duke filluar nga dhoma standard dyshe, dhoma familjare e cila mund të strehojë deri në 4 mysafirë.

Po ashtu posedojnë TV me disa kanale satelitore, ajër të kondicionuar, mini-frigorifer, dush, internet wireless me shpejtësi të lartë falas në hollin e ndërtesës.

Në restaurant ofrohet mëngjesi me një gamë të gjerë të llojeve të ushqimit. Hoteli gjithashtu posedon parkingun pa pagesë.

Të gjitha ushqimet përgatiten dhe shërbehen në sallën e kongresit, e mbështetur nga kuzhina e plotë, pronë e hotelit. Bar Deck në Congress Hall ofron një meny të plotë bari. Bari në pishinë gjithashtu ka një meny të kufizuar të pijeve dhe snacks në dispozicion.

Të gjitha dhomat standarde dhe luksoz kanë ballkone të mëdha, shumica kanë pamje në det, disa me pamje të qytetit të Ulqinit.


AKSU


Direkt në një plazh të gjatë dhe të gjerë, me rërë, gjenden objektet më shqetësuese të Rivierës turke. Si më kulminante në këtë regjion të admiruar pushimor, janë të dy hotelet luksoze të vargut të hoteleve World of Wonders: WOW Topkapi Palace, një kopje origjinale e pallatit të njohur Topkapi në Stamboll dhe WOW Kremlin Palace, në stil të arkitekturës së mrekullueshme ruse. Pozita e objekteve është ideale: Aeroporti ndërkombëtar i Antalias është vetëm 20 km larg dhe mundëson një kohë të shkurtër transferi. Ky qytet me ofertat e tij thuaja të pashterura të blerjes dhe me tempon e tij të gjallë, mund të arrihet shumë lehtë me taksi dhe minibusë. Pavarësisht prej interesit për sport apo për kulturë – secili do të gjejë diç për vete. Kësisoji, gërmimet e njohura arkeologjike të Perges janë larg vetëm 12 km, ndërsa terrenet për golf në Belek 15 km - mos të flasim për detin me mundësitë e tij të shumëllojshme të sporteve në ujë: të gjitha këto u presin direkt para derës.


RIVIERA TURKE • AKSU

• World of Wonders – the royal class

WOW Kremlin Palace ★★★★★

Kjo formë e re dhe ultimative, e ofertës All Inclusive, përfshinë thuaja të gjitha shërbimet e hotelit.

WOW Kremlin Palace është një reproduksion origjinal i Pallatit të Kremlinit, i cili trajtohet si vepër e mrekullueshme e arkitekturës ruse. Ofron shërbimet e tija komfore të klasit të parë, të kualitetit vërtet pesëyjësh. Këtu do të gjeni gjithë çka ju nevojitet për një pushim të paharrueshëm. Pra, lejoni t’ju rrëmbejë një botë e papërsëritshme e pushimeve luksoze.

Të gjitha shujtat kryesore të ushqimit në restorant (bufe të pasura ushqi­mesh), mëngjes për gjumashët, gjatë ditës ushqime të lehta çasti në plazh dhe në restorantet e speciali-teteve, pasdite kafe, ëmbëlsira dhe akullore, darka me shërbim, në restorantet e speciali-teteve (me rezervim). Sushi bar, bufe mesnate dhe meze të lehta. Në bare të ndryshme pije të freskëta dhe alkoolike të vendit, por edhe disa pije të njohura nga importi, në çdo kohë (në lobibar madje non stop). Minibari mbushet për çdo ditë me pije freskuese dhe me birrë. Të gjitha llojet e sporteve të ujit janë pa pagesë, sikur edhe miniklubi për fëmijë. Shfrytëzoni edhe shërbimet e floktarit, duke prerë dhe larë flokët, pa ndonjë kosto të veçantë. • Shpenzimet nën kontroll Max. All Inclusive vlen edhe për fëmijët. Kjo do të thotë p.sh. Coca Cola, akullore, pomfrit dhe hamburger sa tu dojë qej-fi, pa pasur frikë për buxhetin tuaj. Miniklubi për fëmijë është i hapur çdo ditë nga ora 09.00 deri 12:30 dhe nga ora 14.00 deri 17.00. Sipas dëshirës edhe me përkujdesje.

22

Pozita: Hoteli shtrihet në plazhin e mrekullueshëm, 20 km nga aeroporti dhe 30 km nga qendra e Antalias. Koha e transferit: 25 minuta. Akomodimi: Ky objekt hotelier me bukuri mahnitëse posedon 874 dhoma. I përbëhet nga tri godina kryesore, të cilat paraqesin tri simbolet e Sheshit të Kuq: Muzeun Historik, Pallatin e Kremlinit dhe Katedralen Basilius. “Muzeu Historik” ka një lobi me bar elegant, sushi-bar dhe restorant kryesor, me zonë për joduhanxhinj, si dhe Coctailbar, internetcafe, dyqane të ndryshme për blerje, sallë zbukurimi, floktar, Activity-Street dhe sallë për lojë me birila. Katedralja Basilius posedon

bar kryesor dhe restorante A-la-carte, me specialitete ruse, italiane, meksikane dhe turke. Në godinën me simbolet arkitektonike të “Palace of the Facets”, të ish Bashkisë historike të Moskës në Kremlin, në dispozicion janë banjoja turke, sauna, dhomat për masazh, pishina, vitaminbari dhe salla e fitnesit. Mes tjerash, WOW Kremlin Palace, disponon edhe me një diskotekë, amfiteatër, qendër të madhe kongresesh, me një dhomë konferencash dhe shtatë dhoma tjera pune, shërbimi në dhomë (me pagesë), shërbimi rrobalarës dhe mjeku. Atraksion i veçantë është pishina gjysmëolimpike, me aneks të ndarë për fëmijë, e cila gjatë verës shndërrohet në një pishinë relaksimi.

Në kopshtin e mrekullueshëm gjendet një terren i madh me pishina, me anekse të ndara për fëmijë, aqua-parku, një bar plazhi dhe Snack House. Shtretërit, mbulesat, ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë. Miniklub dhe fushë lojërash për fëmijë. Plazhi: Plazhi me rërë, i shtrirë gjerë e gjatë dhe i mbajtur me kujdes. Shtretërit, mbulesat, ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë. Në dispozicion edhe kabinat e zhveshjesh dhe dushet. Dhomat: Në Pallatin grandioz të Kremlinit, gjenden dhomat e fjetjes për mysafirë. Në dispozicion keni një numër të madh dhomash standarde dhe dhomash dopio.


Kremlin Palace Entertainment • Amfiteatër • Diskotekë • Shou mbrëmjesh, party në plazh • Lojëra argëtuese pranë pishinës • Jetski, Parasailing • Qendra e futbollit • Muzikë live, radio World of Wonders • Miniklub (4 -7 vjeç) • Klub për fëmijë (8 – 12 vjeç) • Pikëtakimi për tinejxherë (13 – 16 vjeç) • Animacione për fëmijë, futboll për fëmijë, lojëra për fëmijë pranë pishinës • Diskotekë për fëmijë • Lojëra për tinejxherë, skijim uji për tinejxherë, tenis për tinejxherë

Poashtu mund të shfrytëzohen edhe dhomat me derë lidhëse (Conektion), dhomat familjare, suitat dhe dhomat për persona të hendikepuar. Të gjitha dhomat janë tejet komfore, të pajisura me shije të rrallë, posedojnë banjo/WC, tharëse flokësh, klimatizim, TV/Sat, telefon me lidhje direkte, lidhje interneti, kasafortë, shumica prej të cilave me ballkon ose tarracë. Sipas dëshirës së mysafirëve, minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe birrë. Ditën e arritjes, ju ofrohet një shishe verë e kuqe. Shërbimi: Max. All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjes për gjumashët; gjatë ditës meze të lehta në plazh dhe në restorantet me specialitete. Pasdite kafe, ëmbëlsira dhe akullore. Darkë me shërbim, në restorantin e specialiteteve (me rezervim). Sushi bar (me rezervim) si dhe bufe mesnate me meze të lehta. Në bare të ndryshme, pije freskuese, por edhe alkoolike të vendit si dhe disa të njohura nga importi, në çdo kohë (në lobi madje edhe non stop). Minibari mbushet për çdo ditë me pije freskuese dhe me birrë.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Squash, futboll i vogël, basketboll, volejboll plazhi, pingpong, pikado, qendra për trajtim shëndetësor me banjo turke, saunë, fitnes, aerobik, xhakuzi, sallë për lojëra me birila, gjuajtje me hark, shtigje vrapimi, vaterpolo, gjimnastikë uji, lundrim me vela, banana, ski mbi ujë, bilardo, lojëra elektronike dhe internetcafe. Me pagesë: Shërbimi në Pushkin Cafè; shkolla e zhytjes në plazh, parashutimi, Jet-ski dhe masazhi. Qendra e tenisit: Tetë fusha tenisi me ndriçim. Kurset dhe pajisjet pa pagesë. Argëtimi: Çdo ditë animacione të ndryshme të përgatitura nga stafi profesional i animacionit. Në mbrëmje, programe të tjera argëtuese dhe shou të shumtë.

23


RIVIERA TURKE • AKSU

PËRPARËSITË TUAJA • Kremlin Palace Family World Pa marrë parasysh moshën, në World of Wonders Kremlin Palace çdo mysafir është mbret. Për këtë arsye është detyrë e posaçme e jona, që familjeve t’ua ofrojmë një pushim të paharrueshëm. Tek ne nuk ka vend për monotoni. Jemi përkujdesur për të gjitha, si për aquapark dhe për ndeshje futbolli, si për fushën e lojërave dhe për mundësinë e argëtimit me lojëra kompjuteri, si për internetcafe dhe për argëtim në plazh dhe në ujë për llojllojshmëri dhe mundësi të shumta për të gjetur shoqëri të re. Poashtu kemi edhe kujdestarë profesionistë, që do të modelojnë, vizatojnë dhe do të luajnë bashkë me fëmijët. Siç u tha, çdo gjë është megacool!

24

WOW Kremlin Palace Family Në WOW Kremlin Palace, familjet do të gjejnë një vend ideal pushimesh, ngase këtu, si të rriturit ashtu dhe të vegjlit trajtohen njësoj. Ofertat e shumta animuese dhe programet tjera të dëfrimit, ofrojnë shumë kënaqësi – gjatë larjes në aqua-park, ndonjë loje futbolli, ndonjë raundi me birila, në fushën private për lojë, lojërave elektronike, në internetcafe dhe në plazh. Aqua-Parku: Për larje të pakufishme dhe dëfrim maksimal, hoteli disponon me një pish­inë të madhe me xhakuzi, një aqua-park të bukur me rrëshqitëse uji për të rritur dhe fëmijë, një pishinë për fëmijë, si dhe një pishinë të mbyllur gjysmëolimpike me xhakuzi dhe një pishinë të mbyllur për fëmijë. Fëmijët: Koha e kaluar këtu, nuk do të jetë aspak monotone për fëmijët, ngase për këtë kujdesen pedagogë dhe edukatorë të përgatitur profesionalisht, të cilët së bashku me fëmijët modelojnë, vizatojnë dhe organizojnë shumë lojëra interesante. Në këtë mënyrë vogëlushët lidhin mjaft lehtë shoqëri të reja dhe nuk ndjehen fare të vetmuar. Miniklubi është i hapur çdo ditë, prej orës 09.00 deri në orën 24.00 (përveç të dielave

dhe të enjteve). Në orën 18:30 një meny speciale për fëmijë, sipas dëshirës me përcjellje edukatorësh, ndërsa nga ora 20:30 shkohet në minidisko, për të vallëzuar, kënduar dhe për t’u kënaqur. Për më të vegjlit mund të rezervoni dado (sipas dëshirës dhe me pagesë). Edhe një ekskluzivitet: “The Max. inclusive“, formula për pushime ultimative All Inclusive, do të thotë që edhe fëmijët t’i kënaqen kësaj: Cola, akullore, hamburger dhe pomfrit për të cilat vogëlushët gjatë ditës kanë oreks pa pushim, të gjitha këto papagesë. Kjo ofertë e bën pushimin tuaj të kalkulueshëm, duke mos iu frikësuar kostove tjera shtesë. Pra, ofertë mjaft e mirë për arkën e pushimeve.

Dhomat Familjare: Këto dhoma të dedikuara familjeve me fëmijë, gjenden në katet e sipërme të hotelit. Përbëhen nga dy dhoma të cilat janë të pajisura me klimatizim, telefon me lidhje direkte, TV/Sat, Pay-TV dhe internet (me pagesë), kanal muzikor, minifrigorifer (mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe birrë), dysheme me tepih, WC, tharëse flokësh. Në dhomën e poshtme është një sef (pa pagesë), një vaskë me dush dhe ballkoni. Në dhomën e sipërme, në të cilën shkohet nëpërmes të shkallëve janë dy shtretër të ndarë dhe një kabinë dushi. Pas arritjes do të keni verë dhe një shportë frutash. Numri minimal i mysafirëve: 2 të rritur dhe 2 fëmijë ose 3 të rritur. Numri maksimal i mysafirëve: 3 të rritur dhe 2 fëmijë ose 4 të rritur.


AKSU • RIVIERA TURKE

Hotel IC Green Palace ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

I rrethuar nga një natyrë e mrekullueshme e i shtrirë në një mal me pisha, ky hotel me 5 yje josh të gjithë ata që pëlqej-në pushimet relaksuese. Me plazhin e tij të rehatshëm dhe afërsinë me Antalinë ofron parakushtet më të mira për pushime ekskluzive.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjes për gjumashët • Meze të ndryshme, kafe/çaj dhe ëm­bël­sira, si dhe meze mesnate

Pozita: Ky hotel fantastik i ndërtuar në stilin e Lindjes së largët, shtrihet direkt në një plazh të mrekullueshëm, 25 km larg aeroportit dhe 35 km nga qendra e Antalisë.

Dhoma: Dhomat janë të disenjuara me mjaft shije, të gjitha posedojnë banjo/WC, tharëse flokësh, klimatizim, minibar, telefon, TV/Sat, sef (pa pagesë).

Me pagesë: Playstation, bilardo, lojërat me birila, masazhi, interneti si dhe sportet tjera të ujit në plazh, siç janë zhytja, banana, jetski, ski mbi ujë, ringo, kanu etj.

Koha e transferit: 25 minuta.

Kanë dysheme me tepih dhe ballkon/ tarracë.

Argëtim: Animacione të ndryshme dhe programe tjera argëtuese.

Dhomat familjare janë të pajisura ngjashëm me dhomat standarde, të cilat disponojnë me nga dy dhoma, të ndara me një derë lidhëse.

Fëmijët: Pishinë për fëmijë, miniklub për fëmijë prej 4-7 vjeç, midiklub: 8–11 vjeç, klub tinejxherësh, prej 1215 vjeç.

• Shtatë restorante A-la-carte (me spe­ci­alitete italiane, meksikane, kineze, japo­­­neze, libaneze, turke dhe spe­cialitete peshku, me rezervim paraprak)

Janë në dispozicion edhe 5 dhoma për të hendikepuarit.

Dado, me pagesë.

• Animacione dhe programe të tjera argëtuese

Akomodimi: Objekt mjaft elegant, i përbërë nga ndërtesa kryesore dhe shumë vila, posedon gjithsej 473 dhoma, një lobi me recepcion dhe bar, pastaj restorant kryesor me zonë për joduhanxhinj dhe shtatë restorante tjera Ala-carte (me rezervim paraprak), katër bare të ndryshme, diskotekë, floktar, shërbim shëndetësor dhe zbukurimi si dhe shërbim në dhomë. Kopsht të mbajtur për mrekulli, me një terren të madh me pishina. Plazhi: Shtrihet direkt në plazhin me rërë, pronë e hotelit. Shtretërit, mbulesat, ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë.

Shërbimi: High and All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Tenis (ndriçimi me pagesë), squash, volejboll, pingpong, qendër fitnesi me saunë dhe banjo turke, minigolf, vaterpolo, aerobik, gjimnastikë uji dhe step.

• Të gjitha pijet vendore dhe disa pije të caktuara të importit, në diskotekë madje deri në orën 02.00 (shampanja e importuar dhe disa pije luksoze, me pagesë)

• Shtretërit, mbulesat, ombrellat e die­llit dhe peshqirët, pa pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

25


RIVIERA TURKE • AKSU

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje (me kënd dietal), mëngjesi për gjumashët • Meze gjatë ditës, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, meze mesnate • 4res­­­­t­­orante A-la carte (italian, turk, brazil­­ian dhe specialitete të peshkut një herë për person gjatë qëndrimit) • Pijet freskuese, pijet alkoolike vendore dhe disa të importuara, nga ora 10.00 - 02:30, një bar qëndron hapur 24 orë • Minibari mbushet çdo ditë me ujë tavoline dhe me pije freskuese

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

26

Hotel Venezia Palace ★★★★★ Ky hotel luksoz i ndërtuar në stilin italian, i inspiruar nga sheshi i njohur San Marco në Venecia, ofron një gamë të gjerë aktivitetesh për shijen e çdonjerit. Përveq plazhit me rërë të imët, i cili gjendet buzë kopshtit të hotelit, pushuesit do të kenë mundësi të shumta argëtimi dhe të sportit, që ofrohen në kuadër të hotelit apo edhe në plazh , nga shitësit privatë. Pozita: Hotel mjaft luksoz shtrihet drejtpërsëdrejti pranë plazhit me rërë të imët, rreth 15 km larg qendrës së Antalisë dhe 10 km larg Aeroportit të Antalisë. Koha e transferit: rreth 25 minuta. Akomodimi: Kompleks ekskluziv turistik i ndërtuar në stilin italian, inspiruar nga sheshi i njohur San Marco në Venecia. Përbëhet nga 3 ndërtesa katërkatëshe dhe 3 vila të tjera dykatëshe. Posedon 540 dhoma të rregulluara në mënyrë luksoze dhe të pajisura me të gjitha orenditë e nevojshme për një pushim të rehatshëm. Disponon me një lobi elegant me bar, ashensorë, restorante të brendshme

dhe të jashtme, me anekse të veçanta për joduhanxhinjtë.

shtit të hotelitka në dispozicion një platformë notimi dhe bar në plazh.

Për dashamirësit e kuzhinës ofron edhe 4 restorante A-la carte, pirgun për vizitorë me pamje të mrekullueshme përreth, bare, ëmbëltore, sallë konferencash, shitore, floktar, pishinë të mbuluar me xhakuzi dhe amfiteatër.

Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët janë pa pagesë, si në plazh ashtu edhe pranë pishinave.

Në oborrin e kultivuar gjendet kompleksi i pishinave në sipërfaqe prej 3.500 metra katrorë, me rrëshqitëse uji për të rriturit dhe për fëmijët, tarracë për rrezitje, bare pranë pishinave. Mjeku dhe infermierja (24 orë) dhe Rent a car. Plazhi: Plazh i gjatë dhe i pjerrët me rërë të imët, i cili gjendet buzë kop-

Dhomat: Dhomat standarde: Janë të rregulluara me shije të veçantë dhe janë të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, TV/Sat, lidhje interneti (me pagesë), minibar, kasafortë, dysheme me tepih, klimatizim qendror (në orë të caktuara), pjesërisht me ballkon dhe me pamje nga deti. Shërbimi në dhomë gjatë 24 orëve. Dhomat ekonomike: Kanë pajisjet e njëjta sikur dhomat standarde, por


AKSU • RIVIERA TURKE

nuk kanë ballkon dhe gjenden në katin përdhes. Në dis-pozicion janë edhe dhomat për joduhanxhinjë dhe 6 dhoma të përshtatshme për personat e hendikepuar. Dhomat familjare: Janë të përbëra nga një dhomë për ndejë/fjetje me një divan dhe një dhomë tjetër të fjetjes me shtrat dysh. Janë, të pajisura me orenditë e njëjta sikur dhomat standarde. Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 4 fusha të forta tenisi, skuash, minifutboll, basketboll, volejboll plazhi, pingpong, gjuajtje me hark, fitnes, aerobik, gjimnastikë, saunë, hamam dhe xhakuzi.

Me pagesë: Ndriçimi për fushat e tenisit, surfimi, kanu, masazhi, kurset e zhytjes dhe sportet e ndryshme të ujit që ofrohen në plazh. Argëtimi: Pikado, TV-salla, interneti me qasje pa tela në lobi, bilardo, diskoteka dhe animacione gjatë gjithë ditës, në mbrëmje shfaqje të ndryshme. Fëmijët: Për më të vegjlit, në dispozicion janë: pishina për fëmijë, miniklubi (4-12 vjeç), animacione për fëmijët, fusha e lojërave, bufe për fëmijët dhe minidisko. Dado (sipas kërkesës dhe me pagesë).

27


RIVIERA TURKE • AKSU

PËRPARËSITË TUAJA • World of Wonders Max. All Inclusive: Kjo formë e re dhe ultimative e ofertës All Inclusive, përfshinë thuaja të gjitha shërbimet e hotelit. Shujtat kryesore të ushqimit në restorant (bufe të pasura ushqimesh), mëngjes për gjumashët, gjatë ditës ushqime të lehta çasti në plazh dhe në restorantet e specialiteteve, pasdite kafe, ëmbëlsira dhe akullore, darka me shërbim, në restorantet e specialiteteve (me rezervim). Sushi bar dhe bufe mesnate dhe meze të lehta. Në bare të ndryshme pije të freskëta dhe alkoolike të vendit, por edhe disa pije të njohura nga importi në çdo kohë (në lobi-bar madje non-stop). Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe me birrë. Të gjitha llojet e sporteve të ujit janë pa pagesë, sikur edhe miniklubi për fëmijë. Shfrytëzoni edhe shërbimet e floktarit, duke prerë dhe larë flokët, pa ndonjë kosto të veçantë. Shërbimet tjera të floktarit, pastrimi kimik, telefonimi, Jet-ski, Parasailing, Ringo, udhëtimet me anije, zhytja apo vizita te mjeku të cilën nuk do t’ua dëshironim, janë me pagesë. • Shpenzimet nën kontroll Max. All Inclusive: vlen edhe për fëmijët. Kjo do të thotë p.sh. Coca Cola, akullore, pomfrit dhe hamburger sat"u dojë qejfi, pa pasur frikë për buxhetin tuaj. Miniklubi për fëmijë është i hapur çdo ditë nga ora 09.00 deri 12:30 dhe nga ora 14.00 deri 17.00. Sipas dëshirës edhe me përkujdesje.

28

WOW Topkapi Palace ★★★★★ Pallati legjendar Topkapi, njëri ndër monumentet më enigmatike dhe më madhështore të kulturës së Stambollit, ishte model për këtë kompleks të mrekullueshëm hotelier, i cili me të vërtetë mban me nder emrin e tij. Mysafirët e objektit pesëyjësh, që të zë frymën nga bukuria e tij, ndjehen të jenë të zhvendosur në përrallën e 1001 netëve. Arkitektura fascinuese, me kopshtet e lulëzuara për mrekulli dhe me dhomat e dekoruara me shije të shkëlqyer, sajojnë bazat e një përjetimi ekskluziv të pushimeve, pranë së cilës madje edhe mysafirët me kërkesat më të larta, transferohen në ëndrra adhurimi. Për shkak të shërbimit të pakontestueshëm apo ofertave të papërsëritshme të sportit dhe mundësive tjera të argëtimit, apo madje për shkak të larushisë dhe shijes së rrallë dhe të zgjedhur të ushqimeve, apo ndoshta për shkak të plazhit të mrekullueshëm: ata që kanë dëshirë të llastohen rreth e përqark dhe që presin kualitet kulminant në të gjitha lëmitë e turizmit, këtu kanë gjetur vërtet vendin e duhur. Pozita: Ky hotel fantastik shtrihet drejtpërdrejt në plazhin e gjatë me rërë, 20 km nga Aeroporti dhe rreth 30 minuta larg Antalisë. Aksu gjendet 8 km larg nga Antalia.

Shtëpi Peshku (specialitete të peshkut A la carte”), 9 bare, ëmbëltore, pishinë të mbyllur, dy pishina të mëdha për notim dhe aneks për fëmijë (të gjitha me ujë të ëmbël), një pishinë me valë dhe aquapark.

Koha e transferit: 25 minuta. Akomodimi: Ky objekt i pakrahasueshëm disponon me 908 dhoma të rregulluara në mënyrë moderne dhe komfore, të cilat shtrihen në katër ndërtesa 4-5 katëshe. Recepcion elegant me lobi dhe bar (shërbimi 24 orë), restorant të klimatizuar me zonën për joduhanxhinj dhe tarracë, dy restorante me specialitete (me kuzhinë italiane dhe turke, rezervimi është i obliguar), "Tenda e Sulltanit" (ushqime të brumit, specialitete turke),

Shtretërit, mbulesat, ombrellat dhe pe­­­sh­­­­­­­qirët janë pa pagesë. Kiosku, floktari, diskoteka, teatri, dhomat e konferencave, pastrimi kimik dhe spitali i hotelit në mbikëqyrje të mjekut, si dhe ambulanca në çdo kohë (me pagesë). Plazhi: Plazhi i gjerë dhe i gjatë, i mbuluar me rërë. Shtretërit, mbulesat, ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagesë. Dush-kabinat dhe kabinat e zhveshjes janë në dispozicionin tuaj.

Dhomat: Dhomat standarde: Elegante dhe të deko­ruara me plot stil, pjesërisht me shtretër dyshe. Këto dhoma janë të pajisura me banjo/WC, tharëse flokësh dhe shampon apo dushgel, klimatizim qendror, TV/Sat me kanale muzikore, telefon me dalje direkte, minibar (mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe me birrë), kasafortë (pa pagesë). Dhomat janë të shtruara me tepih, shumica kanë ballkon ose tarracë. Me të arritur në dhome ju pret një shportë me pemë dhe verë. Dhomat qoshe: Janë të pajisura sikur dhomat standarde, janë pak më të mëdha, nuk kanë ballkon. Kanë një kanape më tepër për personin e tretë. Me të arritur në dhome ju pret një shportë me pemë dhe verë.


Kremlin Palace Entertainment • Amfiteatër • Diskotekë • Shou mbrëmjesh, party në plazh • Lojëra argëtuese pranë pishinës • Jetski, Parasailing • Qendra e futbollit • Muzikë live, radio World of Wonders • Miniklub (4 -7 vjeç) • Klub për fëmijë (8 – 12 vjeç) • Pikëtakimi për tinejxherë (13 – 16 vjeç) • Animacion për fëmijë, futboll për fëmijë, lojëra për fëmijë pranë pishinës • Diskotekë për fëmijë • Lojëra për tinejxherë, skijim uji për tinejxherë, tenis për tinejxherë

Shërbimi: Max. All inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje. Mëngjesi për gjumashët, gjatë ditës meze të lehtë në plazh dhe në restorante me specialitete, pas dreke kafe, ëmbëlsira dhe akullore, darka me shërbim në restorante (rezervimi i obliguar), si dhe bufeja e mesnatës dhe meze të lehtë. Në baret e ndryshme në çdo kohë edhe pije joalkoolike, vendore dhe të importuara (në lobi-bar 24 orë). Gjithashtu, minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe birra.

Me pagesë: Masazhi, jet-ski, ringo, lundrim me barkë dhe shkolla për zhytje në plazh. Qendra e tenisit: 9 fusha të tenisit me ndriçim, pajisjet dhe kursi pa pagesë. Kurset grupore: tenis (për fillestar), surfim, lundrim me vela, katamaran, gjuajtje me hark (kurset bazë). Turniret: tenis, gjuajtje me hark dhe me armë ajrore dhe volejboll plazhi (nga një herë në javë). Moonlightsports (4 herë në javë volejboll plazhi dhe minifutboll). Argëtimi: Çdo ditë animacione të ndryshme dhe programe argëtuese.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Volejboll në ujë, shenjtari, pikado, pingpong, minifutboll, basketboll, biçikleta (me përcjellje), ski të ujit, surfing, banana, kanu, zhytje në ujë, si dhe dhomë fitnesi, saunë, banjë turke (hamam), bilardo, lojëra kompjuterike dhe internetcafe.

29


RIVIERA TURKE • AKSU

• Topkapi Palace Family World Pa marrë parasysh moshën, në Top­kapi Palace çdo mysafir e vëren me­një­herë se është i mirëseardhur. Për këtë arsye ne do të bëjmë çmos, që familjeve t’ua ofrojmë një pushim të paharrueshëm. Tek ne nuk ka vend për monotoni. Për llojllojshmëri do të kujdesen mundësitë e shumta të aktiviteteve sportive, programi i larmi-shëm ditor argëtues dhe nat­yrisht, lojërat dhe aktivitetet e shumta, të cilat i realizojnë animuesit tanë profesionistë. Çdo mbrëmje ofro­jmë shou që do t’ju magjeps. Kjo edhe nuk është çudi – në fund të fundit, te ne vijnë artistë nga e gjithë bota. Shijoni laramaninë e ngjyrave, aftë­sitë artistike, humorin e shumë e shumë gjëra të tjera, që e bëjnë ditën të tingëllojë aq bukur. Janë këto pro­­­­grame, të cilat do të mund të shfaqeshin kudo në botë. Siç u tha, çdo gjë është megacool!

30

WOW Topkapi Palace Family Që pushimet familjare të jenë të këndshme për të gjithë, Topkapi Palace kujdeset me shumë kujdes, madje edhe për mysafirët e vet më të vegjël. Minokët e ujit, mund të gjejnë kënaqësinë dhe t’u kënaqen larjeve dhe notit. Si thoni për një ndeshje në futboll të vogël? Apo ndonjë ngjitje në veglat për lojë, në fushën e lojës, pronë e hotelit. Aqua-Park: Në kopsht, në dispozicion janë një pishinë e madhe, një pishinë tjetër relaksimi dhe një aquapark për fëmijë, me rrëshqitëse uji, si dhe një pishinë e mbyllur. Fëmijët: Si garanci për zhdukjen e monotonisë, kujdeset ekipi i shkolluar i pedagogëve profesionistë, i cili organizon një mori lojërash tërheqëse, apo të cilët, së bashku me fëmijët bëjnë aktivitete të ndryshme modelimi apo vizatojnë. Gjëja më e mirë ndër të gjitha: Këtu fëmijët e nacionaliteteve të ndryshme takojnë njëri-tjetrin. Duke u njoftuar, mësojnë natyrshëm, për kulturat e të tjerëve thjeshtë, duke luajtur dhe duke u dëfryer. Miniklubi është i hapur për çdo ditë, prej orës 09.00-12:30 dhe prej 14.00-18.00. Në ora 18:30 fëmijëve u ofrohet një meny speciale, sipas dëshirës, të shoqëruar me dado. Pas orës 20:30 fillon punën disko për fëmijë - për të vallëzuar, për të kënduar dhe për t’u kënaqur deri në pakufi. Për më të vegjëlit është e mundur që të rezervohet dado (me pagesë).

Shërbimi: dhe një lajm mjaft i mirë për prindërit: Formula e pushimeve All-Inclusive Ultimative, nënkupton edhe shumë dëshira kulinare për fëmijët tuaj: Cola, akullore, hamburgerë dhe pomfrit – gjëra për të cilat fëmijët tuaj kanë oreks thuaja papushuar, gjatë tërë ditës: Gjithçka është përfshirë në çmim. Kështu, ju mund ta kalkuloni pushimin tuaj që më parë, duke mos u brengosur për shpenzimet tjera shtesë. Gjithë kjo pra, kursen arkën tuaj, duke bërë që niveli i disponimit tuaj të jetë i lartë! Dhoma Familjare: Gjenden në katet e sipërme. Që të dy dhomat janë të pajisura me klimatizim, TV/Sat, kanal muzikor, dysheme me tepih, WC, tharëse flokësh.

Në dhomën e poshtme është një kasafortë (pa pagesë), telefon me lidhje direkte, minifrigorifer (mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe birrë), një vaskë me dush dhe ballkoni. Në dhomën e sipërme, në të cilën shkohet nëpërmes të shkallëve janë dy shtretër të ndarë dhe një kabinë dushi. Pas arritjes do të keni verë dhe një shportë frutash. Numri minimal i mysafirëve: 2 të rritur dhe 2 fëmijë ose 3 të rritur. Numri maksimal i mysafirëve: 3 të rritur dhe 2 fëmijë ose 4 të rritur.


Kredi në XHEP

Paguaj me këste

1 24

tMerre sot

prej

deri

tMbaje në xhep tShfrytëzoje kur të duash

muaj

Merre sot, shfrytëzoje kur të duash

www.nlbprishtina-kos.com

038/234 111


LARA BEACH & ANTALYA


Rajoni i plazhit Lara gjendet në pjesën lindore të bregdetit të Antalisë. Më interesante janë gjirat e mrekullueshëm dhe plazhet për të cilat ëndërrojmë. Kush e kalon pushimin këtu, shijon afërsinë dhe jetën e qytetit domethënës kulturor e historik – Antalia, i cili me zgjedhjet e shumta për blerje dhe argëtim gjatë mbrëmjes, shtrihet në një ambient të qetë me bukuri të rralla natyrore. Do t’ju fascinojë edhe plazhi i gjatë dhe me rërë që në ditët e kthjellta mundëson pamjen deri në Kemer. Të shijoni natyrën, të relaksoheni, të pushoni - në rast nevoje, të hyni në jetën e Antalias: Të gjitha këto i ofron plazhi i Larës.


RIVIERA TURKE • ANTALYA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjes, drekë dhe darkë në formë byfeje, mëngjes për gjumashë • Pasdite snack, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, akullore, snack mesnate • Të gjitha pijet alkoolike dhe ato te importuara (lloje të caktuara) gjatë 24 orëve • Restaurantet A-la Carte me rezervim • Tenis, minifutboll, pingpong, volejboll, aerobik, sporte të ndryshme, gjimnastikë, internet, banjë turke, saunë, masazhë, xhakuzi, fitnes etj.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

34

Royal Holiday Palace ★★★★★ Pozita: Hoteli shtihet ne plazhin e famshem Lara, diku rreth 15 km nga aeroporti i Antalyas dhe 17 km nga qendra e qytetit.

Hoteli posedon Hamam turk, sauna, banjo me avull, xhakuzi, tretmane capsulla, masazhe, tretmane bukurie, dhomë relaksi, vitamin bar dhe mjek.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Fusha tenisi, pinpong, volejboll uji, basketboll, futboll i vogël, banjë turke, saunë, xhakuzi dhe qendër fitnesi.

Hoteli posedon pishinë të jashtme 3700 m², 140 cm të thellë, aqua park 270m2, pishinë për fëmijë 50m2, dhe rrëshqitëse për fëmijë 50m2, pishina e brenshme 300m2.

Me pagesë: wellness dhe spa, masazhe solarium, biliardo, lojrat kompjuterike, ndriçimi në fushat e futbollit, loja me birila, kurse të tenisit dhe kurset e zhytjes.

Hoteli gjithashtu posedon dyqane të ndryshme, flokëtar, fotoshop, kino, dhomë lojrash, rent a car

Argëtimi: Ky hotel ju ofron argëtim pa kufi, kërcim professional, show muzikor, kërcimtar profesional, lojëra garuese, argëtim pas amfiteatrit, muzikë live, hit parade, disco cons etj.

Koha e transferit: 20 minuta. Akomodimi: Ky hotel zingjir i hoteleve Stoun Group është i ndërtuar në një hapësirë prej 53000m2 dhe është një kombinim i hatashëm i historisë, misterit dhe modernes. Ky hotel posedon 500 dhoma: 363 dhoma superiore, 48 dhoma dykatëshe (duplex), 8 suita, 23 suita deluxe dhe 2 suita mbretërore. Lobi luksoz me bar, restauranti kryesor, restaurant për fëmijë, restaurant Turquoise snak, rastaurantet Palace Bistro & Patisserie: Bistro, Food Corners, Ice Cream, Coffee & Cake, dhe Turkish tent. Ky hotel i veçantë posedon gjithashtu edhe restaurante A-la Carte si Vapiano (Italian), Hashi (Fareast), Lal (Grill ) Restaurant, Deep Blue (Seafood) Restaurant, El Torito (Mexican) Restaurant.

Plazhi: Hoteli shtihet direkt në plazhin e gjerë dhe me rërë. Dhomat: Të gjitha dhomat janë të rregulluara me shumë shije, te gjitha janë me tepih, disponojnë kondicioner, tharëse flokësh, minibar, telefon direkt, TV/Sat, lidhje interneti, kasafortë, shërbim ditor dhome, dhomat e tjera janë të mobiluara ngjajshëm në përjashtim të suitave. Shërbimi: Ultra All Inclusive


35


RIVIERA TURKE • ANTALYA LARA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Meze të ndryshme, kafe/çaj dhe ëmbëlsirë

Liberty Lara Beach ★★★★★ Në këtë objekt të mrekullueshëm, si të rriturit ashtu edhe fëmijët do të ndjehen njësoj të lumtur. Pajisjet dhe ofertat e shumta për fëmijë u mundësojnë edhe prindërve të kenë pushime të rehatshme.

• Restorant A-la carte, me specialitete turke dhe italiane (me rezervim)

Pozita: Drejtpërdrejt në plazh. Aeroporti është 15km larg, kurse qendra e qytetit 17 km.

• Pijet alkoolike dhe joalkoolike vend­ore, prej orës 10.00 24.00

Koha e transferit: 20 minuta.

• Tenis, qendër fitnesi, banjë turke, saunë, xhakuzi, pingpong, bilardo, mountainbike, basketboll, volejboll, futboll të vogël, surfim, anije me pedale dhe kanu • Animacione dhe programe argëtuese,

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

36

Akomodimi: Ky hotel me pamje të bukur ka në dispozicion 312 dhoma, një sallë elegante pritjeje me recepcion, kasafortë dhe lobi, resto­rant të klimatizuar me tarracë, dy restorante A-la carte, bare të tjera, pishinë të mbyllur. Jashtë objektit gjendet një terren i mrekullueshëm me pishina, me tarracë dielli dhe me pjesë të ndarë për fëmijë. Sallë televizori, kino, dyqane të ndryshme, floktar dhe internetcafe. Mjeku dhe shërbimi për pastrimin e rrobave, me pagesë. Shërbim edhe në dhomë.

Plazhi: Plazhi me rërë është i gjerë dhe i gjatë. Ka një shteg druri për larje. Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë. Dhomat: Dhomat e këndshme dhe të rregulluara me mjaft shije, disponojnë me banjë/dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon direkt, kasafortë, TV/Sat, minibar dhe ballkon. 278 dhoma kanë plane standarde, kurse 16 të tjera janë dhoma duplex (dykatëshe). Po ashtu ky hotel disponon edhe 16 suita, 2 nga të cilat janë suita mbretërore (King-Suite).

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Dy fusha tenisi (ndriçimi dhe kurset, me pagesë), qendra e fitnesit, banja turke, sauna, xhakuzi, pingpongu, bilardo, mountainbike, basketbolli, volejbolli, futbolli i vogël, surfimi, anije me pedale, kanu. Me pagesë: Masazhi, qendra e zbukurimit, lojërat elektronike, interneti dhe sportet e motorizuara të ujit në plazh. Argëtimi Animacione dhe programe argëtuese, me shou, gara të ndryshme dhe lojëra të tjera. Në mbrëmje, shfaqje live. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, miniklub. Dado, me pagesë.

Shërbimi: All Inclusive


ANTALYA LARA • RIVIERA TURKE

Sherwood Breezes Resort ★★★★★ Në këtë objekt të mrekullueshëm, si të rriturit ashtu edhe fëmijët do të ndjehen njësoj të lumtur. Pajisjet dhe ofertat e shumta për fëmijë u mundësojnë edhe prindërve të kenë pushime të rehatshme.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashët • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira

Pozita: Drejtpërdrejt në plazh, 12 km larg qendrës së Antalias dhe 10 km larg aeroportit. Ekzistojnë lidhjet e mira me minibus dhe taksi.

Plazhi: Plazh i gjatë me rërë. Peshqirët, ombrellat e diellit dhe shtretërit i keni në dispozicion pa pagesë, si në pishinë ashtu edhe në plazh.

Koha e transferit: rreth 15 minuta.

Dhomat: Dhomat standarde: janë të rehatshme dhe të dekoruara me plot stil dhe janë të pajisura me banjë dush/WC, me tharëse të flokëve, klimatizim qendror (me orar të caktuar, varësisht prej motit), telefon me lidhje direkte, TV/Sat, kasafortë, minibar (mbushet çdo ditë me ujë, birrë dhe pije freskuese), dysheme me tepih, ballkon apo tarracë në shumicën e rasteve me pamje nga deti.

Akomodimi: Ky objekt tejet i përshtatshëm për familje, përbëhet nga gjithsej 349 dhoma, të shpërndara në objektin kryesor nëntëkatësh. Lobi i gjerë me recepcion, ashensorë panoramikë, restorant kryesor me tarracë dhe resto rante A-la carte (kuzhina turke dhe ajo italiane, me rezervim të obliguar), bare të ndryshme, sallë për konferenca, diskotekë. Pishinë e mbyllur me ndarje për fëmijë, qendër bukurie dhe zonë për relaksim. Në oborrin e gjelbëruar të hotelit gjendet një kompleks pishinash me ndarje për fëmijë, aquaparku me 6 rrëshqitëse uji për të rritur, 3 rrëshqitëse uji për fëmijë, amfiteatri. Dyqane të shumta, qendra e argëtimit me internet, bilardo, videolojëra dhe lojë me birila (bowling) me dy pista, floktari. Mjeku dhe shërbimi i larjes së rrobave (me pagesë).

Dhoma familjare junior: Nuk kanë derë lidhëse dhe janë pak më të mëdha se dhomat standarde; të ndara me një mur ndarës, përndryshe të pajisura njëjtë, me një shtrat dysh dhe dy shtretër të ndarë. Dhomat familjare Connection: Përbëhen nga dy dhoma të ndara të gjumit, me një shtrat dysh dhe dy shtretër të ndarë, secila e pajisur me banjë (njëra me dush, tjetra me vaskë), WC dhe tharëse të flokëve,

TV/Sat, klimatizim (me orar të caktuar, varësisht nga moti) dhe telefon me lidhje direkte. Minibari, kasaforta dhe ballkoni janë në dispozicion në vetëm njërën prej dhomave.

• Meze të lehta në orët e mesnatës

Shërbimi: Ultra All Inclusive

• 2 restorante A-la carte (turk dhe italian) me rezervim, 1 herë për person

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Dy fusha të tenisit, qendër për fitnes, volejboll, pingpong. Me pagesë: Ndriçimi i fushave të tenisit, qendra e bukurisë, masazhi, interneti, loja me birila, bilardo, lojërat kompjuterike dhe të gjitha sportet e motorizuara të ujit në plazh. Fëmijët: Animacione për fëmijë, miniklubi (5-12 vjeç) dhe klubi junior (1317 vjeç) gjatë periudhave të caktuara të ditës, minidisko, fusha për lojëra, pishina për fëmijë, 3 rrëshqitëse uji, sipas kërkesës mund të rezervohet edhe dado për më të vegjëlit (me pagesë), shtrati për fëmijë, ulëset për fëmijë në restorant (varësisht sa prej tyre janë të lira), bufeja për fëmijë gjatë darkës në restorantin kryesor.

• Të gjitha pijet vendëse dhe disa të imp­­ortuara alkoolike shërbehen 24 orë

• Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe birrë • Lëngu i shtrydhur i portokallit ofrohet për mëngjes

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

37


RIVIERA TURKE • ANTALYA LARA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashët • Gjatë ditës meze, pasdite kafe/ çaj dhe ëmbëlsira, akullore, supë në mesnatë • Shërbimi nëpër dhoma me ushqim të zgjedhur nga ora 24.00 - 04.00 • Sipas dëshirës, një herë gjatë qëndrimit darkë në 3 nga 6 resto­rantet A-la carte (me rezervim) • Pijet lokale dhe disa pije të importuara alkoolike dhe joalkoolike, shërbehen gjatë gjithë ditës, ndërsa minibari në dhomë mbushet për çdo ditë me pije freskuese, ujë dhe birrë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

38

Hotel Limak Lara Deluxe Resort ★★★★★ Pozita: Shtrihet drejtëpërdrejt në plazhin e gjatë dhe me rërë. Antalia është rreth 12 km larg. Koha e transferit: rreth 30 minuta. Akomodimi: Ky hotel i ri, i hapur në verën e vitit 2006, me gjithsej 448 dhoma, përbëhet nga ndërtesa kryesore tetëkatëshe, si dhe nga ndërtesa katërkatëshe e suitave. I tërë objekti është i ndërtuar në stilin e Lindjes së Largët, me tarracat që shikojnë nga deti, ofron gjithë komforin e mundshëm. Pjesë e objektit janë hapësira për pritje me recepcion, këndi për t’u ulur, ashensorët dhe bari i lobit, si dhe restorantet-bufe me tarracë të jashtme, 6 restorante A-la carte (në 3 prej të cilëve duhet paguar për rezervim), bare të ndryshme, diskoteka, internetcafe (me pagesë), dyqane, floktar si dhe një qendër për Spa dhe mirëqenie. Në pjesën e jashtme, të rregulluar me shije, gjendet kompleksi me pishina, me tri pishina, aquaparku me tri rrëshqitëse uji, tarracë dhe snackbari në pishinë.

Plazhi: Hoteli shtrihet pranë plazhit të gjatë me rërë. Ka rënie të pjerrët në det. Ombrellat e diellit, mbulesat, shtretërit dhe peshqirët janë pa pagesë, në pishinë dhe në plazh. Dhomat: Dhomat standarde janë të mobiluara në mënyrë komfore dhe janë të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, telefon me lidhje direkte, kasafortë, TV/Sat me kanal muzikor, minibar, klimatizim dhe ballkon. Dhomat familjare gjenden në ndërtesën e suitave dhe janë të pajisura ngjashëm me dhomat standarde, por ato kanë edhe një dhomë të ndarë për fjetje, me një derë lëvizëse e cila i lidh këto dy dhoma. Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha tenisi (ndriçimi dhe pajisjet me pagesë), volejboll në plazh, basketboll, pikado, pingpong, aerobik, kanu, surfim (me licencë), dhoma e fitnesit, banja turke, sauna, xhakuzi. Gjatë ditës animacion me sport dhe lojëra, në mbrëmje shou.

Me pagesë: Dritat për lojë të tenisit natën, loja me birila, bilardo, lojërat kompjuterike, masazhi dhe të gjitha shërbimet tjera në qendrën e mirëqenies, si dhe lloje të ndryshme të sporteve të ujit, të cilat ofrohen në plazh nga shitësit lokalë. Argëtimi: Programe të shumta animuese, sporte dhe lojëra të ndryshme. Në mbrëmje shou dhe argëtim. Fëmijët: Miniklubi (4-12 vjeç), klubi për juniorë (13-16 vjeç), fusha për lojëra, pishina e ndarë për fëmijë dhe në mbrëmje bufeja për fëmijë


ANTALYA LARA • RIVIERA TURKE

Hotel Royal Wings ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Hoteli i kategorisë së lartë, në plazhin me rërë ngjyrë ari të Laras, me mundësi të shumta për një pushim të këndshëm individual. I rrethuar nga bukuri natyrore, u mundëson edhe fëmijëve të përjetojnë pushime të klasit të parë. Pozita: Hoteli shtrihet direkt në plazh, rreth 15 km nga aeroporti, kurse nga qendra e qytetit 17 km. Koha e transferit: 15 minuta. Akomodimi: Ky objekt ekskluziv ofron 467 dhoma, lobi me recepcion dhe bar, restorant kryesor, tri restorante të tjera A-la carte, bare të ndryshme, kafiteri, ëmbëltore, diskotekë, sallë konferencash dhe pishinë të mbyllur. Në kopsht gjendet një pishinë e mrekullueshme, e rrethuar me gjelbërim dhe një pishinë tjetër relaksimi, me valë, pishinë për fëmijë dhe aquapark. Dyqane të ndryshme, floktar, fotoshop, kino, dhomë lodrash dhe televizor. Rent a car, shërbim në dhomë, shërbim për larje rrobash si dhe mjek (me pagesë). Plazhi: Hoteli shtrihet direkt në plazhin me rërë.

Dhomat: Dhomat janë të orenditura në mënyrë moderne dhe të gjitha disponojnë banjë/dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim, minibar, telefon me dalje direkte, TV/Sat, Pay-TV, lidhje interneti, kasafortë dhe ballkon me pamje nga deti. Dhomat familjare janë të mobiluara ngjashëm me dhomat tjera standarde, mirëpo kanë nga një dhomë fjetjeje shtesë. Suitat dyshe gjithashtu janë të mobiluara ngjashëm me dhomat standarde, por ofrojnë hapësirë në dy kate. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Argëtimi: Programe të përditshme animuese dhe argëtime mbrëmjesh, me shou dhe muzikë live. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, aquapark, miniklub prej moshës 4-12 vjeçare, minidisko, vendargëtim për fëmijë, byfe për fëmijë. Dado (sipas kërkesës, me pagesë). Shtretër për foshnja.

• Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje, mëngjes për gjumashët • Kafe/çaj dhe ëmbëlsira, supë mesnate • Pije alkoolike dhe joalkoolike vendëse gjatë orarit të punës së bareve • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe birrë • Tenis, pingpong, volejboll uji, baske­tboll, minifutboll, banjë turke, saunë, xhakuzi dhe qendër fitnesi • Ombrellat e diellit dhe shtretërit në pishinë dhe në plazh janë pa pagesë

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Dy fusha tenisi, pingpong, volejboll uji, basketboll, futboll i vogël, banjë turke, saunë, xhakuzi dhe qendër fitnesi. Me pagesë: Wellness dhe SPA, masazhi, solariumi, bilardo, lojërat kompjuterike, futboll tavoline, lojë me birila, kurse të tenisit dhe kurse të tjera të zhytjes.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

39


RIVIERA TURKE • ANTALYA LARA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët

Hotel Kervansaray Kundu ★★★★★ Ky objekt i formësuar për mrekulli në çdo detaj të tij, mobilimi me shije dhe natyrisht edhe shërbimi i nivelit më të lartë, ofrojnë që ju të kaloni ditë të mrekullueshme të pushimit.

• Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pijet joalkoolike dhe alkoolike vend­ore dhe disa të importuara shërbehen 24 orë në ditë • Restorantet A-la Carte mund të shfry­tëzohen një herë gjatë qëndrimit • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese • Aktivitete të shumta sportive dhe argëtuese gjatë tërë kohës

Pozita: Hotel i veçantë, shtrihet drejtpërdrejt në plazhin Antalia-Kundu, rreth 14 km larg qendrës së Antalisë dhe 12 km larg aeroportit. Koha e transferit: rreth 30 minuta. Akomodimi: Një hotel ekskluziv dhe komfor, i cili posedon gjithsej 400 dhoma. Ka recepcionin me lobi dhe bar, restorantin e brendshëm dhe atë të jashtëm, dy restorante A-la Carte, bare, diskotekë, internetcafe, dyqane, floktar, amfiteatër, Wellness Center dhe një pishinë të vogël të mbuluar. Në kopshtin e gjerë të hotelit gjendet kompleksi i pishinave, pishina me rreshqitëse uji, një tarracë për rrezitje dhe bari pranë pishinës.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

40

Mjeku dhe motra medicinale (me orar të caktuar). Rent a car.

Plazhi: Plazh me rënie të pjerrët, me rërë dhe guralecë. Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë si në pishinë ashtu edhe në plazh. Dhomat: Dhomat e këtij hoteli ekskluziv janë të dekoruara në mënyrë moderne, me banjë/WC, tharëse të flokëve, telefon, TV/Sat me kanale muzikore, minibar, kasafortë, dysheme me tepih, klimatizim dhe ballkon. Dhomat familjare janë të pajisura njëjtë sikurse dhomat standarde, por kanë një dhomë shtesë për fjetje. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha të tenisit, pingpong, basketboll, volejboll në plazh, minigolf, qendër fitnesi, saunë, xhakuzi, bilardo, 5 rrëshqitëse të ujit, internetcafe, dhomë të TV-së, animacione gjatë ditës dhe mbrëmjes. Me pagesë: Ndriçimi te fushat e tenisit, masazhi, Spa-qendra, sportet e ujit, raftingu. Argëtimi: Animacione të shumta gjatë tërë ditës, kurse në mbrëmje shou dhe shfaqje të ndryshme. Fëmijët: Miniklubi me përkujdesje (4-12 vjeç), pishina e veçantë për fëmijë, animacione të shumta për fëmijë, mindisko, dhoma për lojë. Dado (sipas nevojës dhe me pagesë).


RIVIERA TURKE • ANTALYA QENDËR

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje në restoranin kryesor, gjithashtu mëngjes për gjumashë • 4 Restorane A-la Carte • 24h pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike • Kafe/çaj dhe ëmbëlsira, supë mesnate • Tenis, bilardo, pikado, qendër fitnesi, basketboll, futboll dhe këndi i lojërave për fëmijë • Animacione të ndryshme

Baia Hotels Lara ★★★★★ Një hoteli pesyjesh i ri, i hapur më 2009 dhe shtrihet pranë plazhit, në një kopsht me palma dhe ofron komoditet të lartë, ideal për një pushim të qetë, konfor dhe relaksues. Pozita: Hoteli gjindet në bregun e detit Mesdhe në regjionin e Laras në Antalya. Ky hotel është hapur në vitin 2009, dhe gjendet 17 km larg nga qendra e Antalias. Ofron shërbim të privilegjuar të kualitetit të lartë. Koha e transferit: rreth 20 min Akomodimi: Hoteli gjithsej posedon 401 dhoma të dekoruara në mënyrë madhështore. Restorani kryesor ka hapësirë prej 1500m2 me gjithsej 1000 ulëse, ka 4 A’la Carte restoranet si ai i peshkut, italian, meksikan dhe ai i ushqimeve aziatike. Hoteli gjith-ashtu ofron bare të ndryshme, pishinë të mbyllur.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

42

Jashtë objektit gjendet pishina kryesore, pishina relaksuese, pishina me ujë të nxehtë, pishinë për fëmijë me 3 rrëshqitëse, diskotekë, internet si dhe salla të ndryshme konferencash. Shërbimi në dhome, mjeku, dyqanet dhe floktari me pagesë.

Plazhi: Plazhi me rërë të imët gjendet pranë hotelit dhe është i gjatë rreth 160 metra. Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët janë pa pagesë. Dhomat: Të gjitha dhomat janë të pajisura me banjë/dush, WC, telefon, kasafortë, mini bar, tharëse flokësh, TV/Sat, lidhje me internet, klimatizim si dhe dyshemeja e shtruar me tepih. 60% të dhomave janë me pamje nga deti. Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Fushat e tenisit, pingpong, bilardo, pikado, qendra e fitnesit, banjo turke, aerobik, basketboll, futboll. Me pagese: sportet e ujit, loja me birila, lojërat elektronike, SPA, masazhet e ndryshme si dhe tretmanet e tjera të bukurisë.

Argëtimi: Animacione te ndryshme gjatë ditës dhe natës. Kinematë ofrojnë filmat më të rinj. Fëmijët: Miniklub për fëmijë nga mosha 4-12 vjeçare. Dado profesionale me pagesë. Minidisko.


ANTALYA LARA • RIVIERA TURKE

Hotel Kervansaray Lara ★★★★★ Hotel i disenjuar me plot shije në stil modern, shumë afër plazhit të mrekullueshëm Lara Beach. Në ambientin e shkëlqyeshëm dhe relaksues do të shijoni pushimin tuaj pa asnjë brengë. Edhe fëmijët tuaj, me siguri do të kënaqen! Pozita: Ky hotel i ri, i hapur në verën e vitit 2005, gjendet në pjesën e re turistike dhe atraktive të Antalias – në Kundu. Afër 2 km nga Lara Beach dhe 10 km nga qendra e Antalisë. Koha e transferit: 20 minuta. Akomodimi: Hotel modern me një ambient të rregulluar me plot shije, ka 585 dhoma të shpërndara në 10 kate. Posedon një lobi të madh me recepcion, 16 ashensorë, bare të ndryshme, restoranin kryesor me tarracë, tre restorante A-la carte, barin pranë pishinës, ëmbëltoren, shitore të ndryshme, Wellness Center. Në oborrin e madh dhe të rregulluar me shije, gjendet një pishinë me valë, 2 pishina për fëmijë dhe 4 rrëshqitëse uji.

Plazhi: Hoteli gjendet rreth plazhit të gjerë dhe të pjerrët, me rërë dhe me platformë notimi. Aty gjendet edhe një bar plazhi. Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë. Dhomat: Të rregulluara me shije dhe stil modern. Posedojnë dysheme nga laminati, telefon me dalje direkte, klimatizim, TV/Sat, minibar, kasafortë, banjë/dush/WC, tharëse flokësh, ballkon. Dhomat familjare kanë nga një dhomë për fjetje dhe një dhomë të kombinuar ndeje/fjetje me derë lidhëse. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Gjashtë fusha tenisi, pingpong, minigolf, fitnes, volejboll plazhi, bilardo (me kaucion), pikado, internet, banjë turke, saunë, banjë me avull dhe programe animuese.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për gjumashët • Sneak, kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pijet alkoolike dhe joalkoolike lokale dhe disa të importuara gjatë 24 orëve • Restorantet A-la carte mund të shfry­të­­zohen nga një herë gjatë qëndrimit

Me pagesë: Dritat në fushat e tenisit, loja me birila, dy fusha futbolli (110x70 m) dhe masazhi.

• Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese

Argëtimi: Animacione të larmishme dhe programe të tjera argëtuese gjatë tërë ditës.

• 6 fusha tenisi, basketboll, minigolf, pingpong, animacione të larmishme dhe programe të tjera argëtuese

Fëmijët: Miniklubi (4-12 vjeç), pishina të ndara për fëmijë me rrëshqitëse uji dhe mini lunapark, animacione të ndryshme për fëmijë. Dado sipas kërkesës dhe me pagesë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

43


RIVIERA TURKE • ANTALYA LARA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjes për gjumashët • Meze të ndryshme, kafe, çaj dhe ëmbëlsira, pastaj meze mesnate • Shtatë restorante A-la carte (specialitete latinoamerikane, turke, franceze, italiane dhe specialitete të tjera peshku) • Pije alkoolike dhe joalkoolike vend­ore, gjatë 24 orëve • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese, lëngje dhe birrë • Tenis, futboll, gjuajtje me hark dhe me armë ajrore, pingpong, volejboll plazhi, aerobik, qendër fitnesi, banjë turke, saunë, volejboll, basketboll dhe shah • Animacione dhe programe të ndry­shme argëtuese

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

44

Hotel Miracle Resort ★★★★★ Ky hotel luksoz, i hapur më 2005, me arkitekturën e tij mahnitëse u ngjan krahëve të engjëllit – dhe, me të vërtetë, në këtë objekt komfort mund të përjetoni një pushim ndër më të këndshmit në jetën tuaj. Pozita: Objekti shtrihet direkt në plazh, rreth 14 km nga Aeroporti i Antalisë dhe 11 km nga qendra e qytetit. Koha e transferit: 20 minuta. Akomodimi: Ky hotel ekskluziv ka në dispozicion mbi 703 dhoma, lobi me recepcion dhe bar, restorant kryesor, pastaj shtatë restorante A-la carte, bare të tjera, diskotekë, dhoma konferencash dhe pishinë të mbyllur. Në kopshtin tropikal gjendet një terren i gjerë me pishina, me pjesë të ndarë për fëmijë dhe rrëshqitëse uji. Dyqane të ndryshme, floktar, dhomë televizori dhe dhomë lojërash për fëmijë, pastaj shërbim në dhomë, shërbim rrobalarës dhe shërbim mjekësor (me orar të caktuar dhe me pagesë).

Plazhi: Hoteli shtrihet drejtpërdrejt në plazhin privat, me rërë dhe guralecë. Dhomat: Dhomat elegante dhe të rregulluara me mjaft shije, posedojnë banjë/WC, tharëse flokësh, klimatizim, minibar, telefon direkt, TV/Sat, kasafortë dhe ballkon. Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Tenis, futboll, gjuajtje me hark dhe me armë ajrore, pingpong, volejboll plazhi, futboll i vogël, pikado, gjimnastikë, aerobik, qendër fitnesi, banjë turke, saunë, volejboll, basketboll dhe shah.

Me pagesë: Wellness, masazhë, lojëra elektronike, bilardo dhe sportet e ujit, të cilat ofrohen në plazh nga tregtarët vendës (ski mbi ujë, ringo, banana, parasailing, surfim etj.). Argëtimi: Animacione dhe programe të ndryshme argëtuese. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, rrëshqitëse uji, mini­klub (4-12 vjeç), dado (me pagesë), klub për juniorë (12+), meny për fëmijë, restorant për fëmijë. Të tjera: Dhoma për persona të hendikepuar, sipas kërkesës (11 dhoma).


ANTALYA LARA • RIVIERA TURKE

Hotel Rixos Lares ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Në këtë objekt të mrekullueshëm, si të rriturit ashtu edhe fëmijët do të ndjehen njësoj të lumtur. Pajisjet dhe ofertat e shumta për fëmijë u mundësojnë edhe prindërve të kenë pushime të rehatshme. Pozita: Hoteli shtrihet drejtpërdrejt në plazhin e gjerë dhe të bukur të Laras, rreth 10 km larg nga Antalia. Koha e transferit: afër 20 min. Akomodimi: Ky hotel me sipërfaqe prej 112.000 m2 posedon gjithsej 534 dhoma në 7 kate. Posedon lobi me lobibar, restorantin kryesor, 4 restorante A-la carte, restorante të tjera brenda dhe jashtë ndërtesës me ndarje për jo duhanxhinjë, bare të ndryshme, sallë konferencash, shitore, sa-llon bukurie, kino dhe një pishinë brenda. Në oborrin e hotelit gjendet pishina e madhe me rrëshqitëse uji dhe amfiteatri. Plazhi: Në gjatësi prej 400 metrash, është pronë e hotelit. Ka rënie të pjerrët në det. Ombrellat e diellit, shtretërit dhe peshqirët në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për gjumashët • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira

Dhomat: Dhomat standarde janë të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, TV/Sat, minibar, kasafortë, klimatizim dhe ballkon. Shërbimi në dhomë gjatë 24 orëve.

Argëtimi Pa pagesë: Pikado dhe salla e lojërave. Me pagesë: Interneti në lobi, bilardo dhe lojërat kompjuterike.

• Në barin afër plazhit vetëm deri në orën 18.00

Dhomat ekonomike janë të mobiluara njëjtë sikurse dhomat standarde, por kanë pamje nga fusha.

Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniklubi (4-12 vjeç), animacione për fëmijë, dhoma e lojërave, bufe për fëmijë, dado (sipas kërkesës, me pagesë).

• Tri restorantet A-la carte (meksikan, turk dhe mesdhetar) mund të shfrytëzohen nga një herë gjatë qëndrimit

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 6 fusha tenisi (të shtruara në tartan) squash, futboll, basketboll, volejboll, volejboll plazhi, boccia, ping pong, sporte të pamotorizuara të ujit, qendër fitnesi, aerobik, saunë, banjë turke, programe animuese gjatë tërë ditës. Me pagesë: Drita për fushat e tenisit, reketat dhe topat e tenisit, kurset e tenisit, loja me birila, sportet e motorizuara të ujit, masazhi dhe xhakuzi.

• Pijet alkoolike dhe joalkoolike lokale dhe disa të importuara gjatë 24 orëve

• Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

45


RIVIERA TURKE • ANTALYA LARA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka e darka në formë bufeje; mëngjes për gjumashët • Sneak, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, akullore • Restorante A la carte (specialitete turke, italiane, kineze, meksikane, sushi dhe peshku, me rezervim) • Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore. Bari në lobi është i hapur gjatë 24 orëve • Tenis, pikado, biliard, banjo turke, saunë, qendër fitnesi, aerobik • Ombrellat e diellit, shtretërit, mbu­lesat në pishinë dhe në plazh, pa pagesë; peshqirët me kaucion

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

46

Hotel Delphin Palace ★★★★★ Bëhuni mysafir i një hoteli të jashtëzakonshëm, i cili mysafirëve të tij ua lexon dëshirat nga sytë! Me shërbimin Ultra All Inclusive të klasit të parë, bënë që qëndrimi juaj të mbetet një nga kujtimet tuaja të paharrueshme. Pozita: Hoteli shtrihet drejtpërdrejt në plazh, 4 km nga Lara Beach Park, ndërsa nga qendra e Antalisë është larg 14 km.

Dyqane të ndryshme, floktar, Rent a Car. Shërbimi i mjekut dhe i larjes së rrobave (me pagesë dhe në orë të caktuara).

Me pagesë: Kursi i tenisit (gjatë sezonës), masazhi, përdorimi i Spa dhe Wellnes, si dhe sportet e tjera të ujit, të cilat ofrohen në plazh.

Koha e transferit: 15 minuta.

Plazhi: Plazhi është i bukur, i gjerë dhe me rërë.

Fëmijët: Pishinë për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë, miniklub prej 4-12 vjeç, animacione për fëmijë, minidisko, bufe për fëmijë.

Akomodimi: Ky hotel luksoz është i ngritur në shtatë kate, me gjithsej 550 dhoma, me një sallë pritjeje me recepcion, lobi dhe bare, ashensorë panoramik, restorant kryesor me tarracë, me pjesë të ndarë për joduhanxhinjë, pastaj gjashtë restorante A-la carte, bare të ndryshme, internetcafe, diskotekë, sallë konferencash, pishinë të mbyllur. Në kopshtin e gjerë dhe të mbajtur mirë, gjendet një terren me pishina të mrekullueshme, me pjesë të ndarë për fëmijë, Fantasia-Park me mundësi të ndryshme për lojë, aquapark dhe tarracë dielli.

Dhomat: Dhomat janë të rregulluara me mjaft stil, të gjitha posedojnë banjë/dush/WC, tha­rëse flokësh, klimatizim (qendror dhe në orë të caktuara), minibar, telefon direkt, Sat/TV, kanale muzikore, kasaortë, dysheme të shtruar me tepih dhe ballkon. Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: dy fusha tenisi (ndriçimi pa pagesë), volejboll plazhi, boccia, kanu, surfim, pikado, biliard, banjo turke, saunë, qendër fitnesi, aerobik.

Dado (në rast kërkese, me pagesë). Të tjera: Dhoma për persona të hendikepuar dhe dhoma për joduhanxhinjë.


ANTALYA LARA • RIVIERA TURKE

Barut Hotels Lara Resort ★★★★★ Ky hotel i mrekullueshëm, modern dhe i këndshëm, ju mundëson të kaloni një pushim fenomenal. Përveç larjes, ky hotel ju jep mundësi të shumta sporti dhe argëtimi, si për fëmijët ashtu edhe për të rriturit. Pozita: Përgjatë plazhit, rreth 10 km larg aeroportit të Antalisë dhe 12 km larg qendrës së qytetit.

Plazhi: Plazh i gjatë dhe i gjerë me rërë e guralecë dhe pasarelë. Ombrellat, shtre tërit, mbu­ lesat dhe peshqirët, pa pagesë.

Koha e transferit: 15 minuta. Akomodimi: Me gjithsej 401 dhoma në ndërtesën 10 katëshe, tre ashensorë, lobi, restorant kryesor me pjesë për joduhanxhinj dhe tarracë. 5 restorante A-la-carte ëmbëltore, bare, tri pishina, një pishinë me rrëshqitëse uji, 2 ndarje të veçanta për fëmijë, tarracë për rrezitje, pishinë e mbuluar, banjë turke, saunë, fitnes, klub nate, masazh, floktar, dyqane të ndryshme. Mjeku sipas kërkesës, me pagesë.

Dhomat: Të gjitha dhomat të rregulluara në mënyrë moderne, të pajisura me banjë/WC, TV/Sat me kanale muzikore, DVD/CD-Player, internet, minibar i cili mbushet çdo ditë me birrë dhe pije freskuese, klimatizim, kasafortë, dysheme me laminat, ballkon. Shumica e dhomave kanë pamje anësore nga deti. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: 3 fusha tenisi me rërë dhe tartan, ndriçimi dhe pajisjet për tenis, një fushë univerzale (minifutboll, basketboll), badminton, pikado, pingpong, volejboll plazhi, gjuajtje me hark, minigolf, surfim (me licencë), kanu. Me pagesë: Bilardo dhe sportet e motorizuara të ujit që ofrohen nga shitësit e ndryshëm në plazh. Argëtimi: Program animues gjatë gjithë ditës. Ditën ofrohen sporte dhe lojëra të ndryshme, kurse në mbrëmje spektakle me muzikë live apo mbrëmje turke. Fëmijët: Animacion për fëmijë, miniklub (4-12 vjeç), fushë lojërash për fëmijë, ulëse për fëmijët në restorant. Dado, sipas kërkesës dhe me pagesë.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët, pasdite dhe në mesnatë ushqime të lehta, kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Mëngjes A-la carte (me rezervim) • 5 restorante A-la-carte (specialitete turke, ndërkombëtare, mesdhetare, nga grilli dhe të peshkut; në mbrëmje me rezervim) • Gjitha pijet alkoolike lokale, pijet freskuese dhe lëngjet e shtrydhura freskët, por edhe pijet e importuara gjatë 24 orëve • 3 fusha tenisi, ndriçimi dhe pajisjet për tenis, një fushë univerzale për minifutboll apo basketboll • Banjë turke, saunë, fitnes

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

47


RIVIERA TURKE • ANTALYA LARA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjes edhe për gjumashët • Restorant A-la carte (1 herë në javë) • Sneak, kafe/çaj dhe ëmbëlsira; supë mesnate • Pije vendore alkoolike dhe joalkoolike, prej orës 09.00 deri 24.00 • Tenis, pingpong, vrapim, volejboll uji, gjuajtje me hark, pikado, qendër fitnesi, banjë turke dhe dhomë lodrash • Animacione të larmishme dhe prog­­ra­­­­­­me të tjera argëtuese

Hotel Fame Residence Lara ★★★★★ Një hoteli pesyjesh i cili shtrihet shumë afër plazhit, në një kopsht me palma dhe ofron komoditet të lartë - ideal për mysafirë me kërkesa të shumta. Pozita: Hoteli shtrihet drejtpërdrejt në plazh, rreth 14 km larg qendrës së Antalisë dhe 14 km nga aeroporti. Koha e transferit: 15 minuta. Akomodimi: Hoteli disponon gjithsej 442 dhoma dhe një recepcion ele-gant me lobi, pastaj 4 panorama ashensorë, restorant kryesor me tarracë, 2 restorante të tjera A-la carte (me specialitete turke, kineze, italiane dhe të peshkut), bare të tjera, kafiteri, bodrum vere si dhe pishinë të mbyllur. Jashtë objektit gjendet pishina e hapur, me rrëshqitëse uji dhe tarracë dielli. Diskotekë, sallë konferencash, internet.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

48

Dyqane të ndryshme, floktar, foto-graf dhe Rent-A-Car. Shërbimet në dhomë dhe ato mjekësore, me pagesë.

Plazhi: Hoteli gjendet drejtpërdrejt në plazhin me rërë dhe guralecë. Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe pesh­qirët, pa pagesë. Dhomat: Të gjitha dhomat janë të mobiluara në mënyrë luksoze dhe moderne dhe që të gjitha posedojnë banjë/dush/WC, pastaj tharëse flokësh, TV/Sat, kanale muzikore, kasafortë me pagesë, minibar, telefon direkt, klimatizim qendror, dysheme të shtruara me tepihë. Dhomat familjare janë të pajisura ngjashëm me dhomat tjera standarde, mirëpo janë diç më të mëdha. Shërbimi: Fame Style All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Dy fusha tenisi (ndriçimi me pagesë), pingpong, vrapim, volejboll, gjuajtje me hark, pikado, saunë, banjë turke, qendër fitnesi, basketboll dhe dhomë lodrash. Me pagesë: Fusha e futbollit, lojërat me birila, internetcafe, terapi aromatike, depilim, solarium, qendër SPA me oferta të larmishme si dhe sporte të tjera të ujit të cilat ofrohen në plazh (varësisht nga moti). Argëtimi: Animacione dhe programe të tjera argëtuese. Fëmijët: Miniklub për fëmijë të moshës 4-12 vjeçare, klub juniorësh (12-16 vjet). Dado (sipas kërkesave, me pagesë), minidisko.


ANTALYA LARA • RIVIERA TURKE

Hotel Delphin Diva Premiere ★★★★★ Pozita: Ky hotel ekskluziv dhe modern shtrihet drejtpërsëdrejti në plazhin privat me rërë, me një pamje të mrekullueshme drejt maleve Taurus. Rreth 15 km larg qendrës së Antalisë dhe 11 km nga aeroporti.

me whirlpool. Në kopshtin e kultivuar për mrekulli gjendet pishina e madhe me ujë të ëmbël, shtatë rrëshqitëse të ujit (me orar të caktuar), klubi i fëmijëve „Froggy“ me pishinë fëmijësh dhe amfiteatri për shfaqjet e mbrëmjes.

Koha e transferit: rreth 20 minuta. Akomodimi: Një hotel elegant dhe modern, i ndërtuar në vitin 2004, posedon 390 dhoma të shpërndara në një kompleks ndërtesash gjashtëkatëshe. Përveç një salle të madhe të pritjes me recepcion, kolltukë, ashensorë dhe lobibar, në dispozicionin tuaj janë edhe restoranti me tarracë të jashtme, 5 restorante A-la carte, bare, ëmbëltore, kafene turke. Përveç këtyre, në përdhes gjendet edhe qendra e bukurisë e dekoruar në stil të Lindjes së Largët, një klub lojërash kompjuterike dhe këndi i internetit (me pagesë), kinema, shitore të ndryshme, minimarket, floktar, „Horoscope Bar“ në njërin nga dy pirgjet, një pishinë e mbuluar

Plazhi: Plazhi me rërë të imët, me kilometra i gjatë, gjendet përgjatë oborrit të hotelit dhe fare pranë pish -inës me ujë të ëmbël. Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë. Platforma e notimit me jastëk për ulje. Dhomat: Dhomat dyshe: Dhoma juaj është e madhe, e rregulluar në mënyrë luksoze dhe posedon banjë/ WC, tharëse flokësh, TV/Sat me kanale muzikore, minifrigorifer, telefon me dalje direkte, dysheme me tepih, ballkon, pjesërisht me pamje nga deti Dhomat familjare: Të rregulluara njësoj si dhomat dyshe, por me një dhomë të fjetjes më tepër, me dy shtretër të ndarë. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha të forta të tenisit, pajisjet për tenis (reketët dhe topat), qendra e fitnesit, basketbolli, volejbolli, pikado, pingpong, banja turke dhe sauna. Me pagesë: Ndriçimi në fushat e tenisit, kurset e tenisit, loja me birila në 4 shtigje, bilardo, lojërat kompjuterike, shfrytëzimi i internetit, masazhi dhe tretmanët e shumtë në qendrën e bukurisë. Argëtimi: Gjatë ditës keni mundësi të merrni pjesë në programet e shumta argëtuese dhe sportive që organizohen nga ekipi i animatorëve. Në mbrëmje shfaqje të ndryshme në amfitetatër dhe në diskotekë, nganjëherë muzikë live. Fëmijët: Klubi „Froggy“ në disa gjuhë (me orar të caktuar) afër pishinës, për fëmijët prej 4-16 vjeç në tri grup-mosha, bufe për fëmijë gjatë darkës në restorantin „Amber“, ulëse për foshnje në restorant, koha për akullore në klubin „Froggy“ dhe pishinë e veçantë për fëmijët.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka e bollshme në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët, gjatë ditës meze interna-cionale dhe turke, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, pastaj supë mesnate. Keni mundësinë e ushqimit në njërin nga pesë restorantet A-la carte (me specialitete të Lindjes së Largët, italiane, turke, franceze dhe një restorant peshku). • Meshkujt luten që në restorant të paraqiten me panta-llona të gjatë! • Pijet e ndryshme freskuese dhe alkoolike vendore, por edhe disa pije alkoolike të importuara, në baret e hapura nga ora 10.00 - 24.00, në diskotekë deri në ora 03.00 dhe në njërin nga baret 24 orë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

49


RIVIERA TURKE • ANTALYA QENDËR

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi në formë bufeje • Kafe, çaj dhe ëmbëlsira të ndryshme në coffe bar 2-6 pm • Pikado, tenis, pingpong, qendra e fitnesit, banjo turke dhe sauna • Pishinë për fëmijë me rrëshqitëse • Ombrella, shtretërit dhe peshqirët në pishinë dhe plazh pa pagesë

Hotel Sealife Family Resort ★★★★★ Pozita: Shtrihet në plazhin e njohur të Konylti, vetëm 5 minuta larg nga qendra e qytetit Antalya. I hapur në maj të vitit 1995 dhe i renovuar më 2008. Koha e transferit: 12 minuta. Akomodimi: Ky hotel ka 240 dhoma, 145 dhoma standarde, 80 dhoma familjare, 8 suita, 2 junior suite, 3 dhoma për të hendikepuar, 1 deluxe dhomë dhe një King suite. Hoteli ka 6 restorane A-la carte me specialitete të ndryshme si sushi restaurant, restaurant peshku, restaurant italian e

shumë të tjerë si dhe bare të ndryshme ku ju do të ndiheni shumë mirë. Ju do të testoni shije të ndryshme të kuzhinës botërore dhe mediterane nga duart e afta të ekipit të kuzhinës. Posedon pishinë të hapur dhe të mbyllur si dhe për fëmijë.

Dhomat: 90% e dhomave kanë pamje nga deti dhe të gjitha posedojnë ballkon. Janë të pajisura me TV/Sat, tharëse flokësh, minibar, kasafortë, dysheme me tepih si dhe klimatizim qendror. Shërbimi në dhomë gjatë 24 orëve.

Plazhi: Plazhi është me guralecë, gjendet 50 m larg nga hoteli. Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët janë me pagesë.

Shërbimi: All Inclusive

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Minibar mbushet me ujë në ditën e arritjes • Pishinë për fëmijë me rrëshqitëse • Tenis, pingpong, minifutboll, qendra e fitnesit, sauna dhe dhoma me avull

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

50

Club Hotel Falcon ★★★★ Pozita: Hoteli është i vendosur në regjionin Antalya, 4km nga qendra e qytetit dhe 15 km nga aroporti i Antalias. Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 245 dhoma dhe shtrihet në 4 ndërtesa. Ka restorant me bufe të hapur, ëmbëlsira pasdite, çaj, kafe. Restauranti kryesor, A’la Carte, restaurantet me kuzhinë turke, bar me ushqim të lehtë në pishinë, lobi bar. Mjeku sipas kërkesës, shërbimi në dhomë , pastrimi i rrobave, rent a car.

Plazhi: Plazhi i hotelit është tatëpjetë shkallëve (152 shkallë), shkëmbor dhe platformë, shtretërit dhe çadrat janë pa pagesë. Në plazh ka edhe bar. Dhomat: Të gjitha dhomat janë me ballkon dhe pamje nga deti apo kopshti. Janë të pajisura me banjë/WC, klimatizim, telefon, mini bar, kasafortë (me pagesë), TV/Sat me kanale të ndryshme muzikore. Shërbimi: All inclusive

Mëngjesi, dreka dhe darka në forme bufeje, ëmbëlsira pasdite, çaj, kafe. Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore deri në orën 24.00 pa pagesë . Pijet e importuara, lëngu i frutave të freskët, akullorja, dhe mini bar në dhomë përveç ujit janë me pagesë. Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pishinë e jashtme dhe pishinë e ndarë për fëmijë, rrëshqitëset, qendra e fitnesit, banje turke (hamam), sauna. Me pagesë: Bilardo, masazhat, interneti, sportet e ujit dhe shkolla e zhytjes.


KEMER


Nga një fshat peshkatarësh, në një vend atraktiv pushimesh Kemeri, fshat ky i njohur peshkimi, shtrihet buzë masivit malor të Taurusit, 40 km larg Antalisë, në mes të një lëndine të mrekullueshme me pisha, i rrethuar nga masivë të thiktë shkëmborë dhe gji të shumtë deti, me ujë të pastër kristali. Gjatë viteve të fundit, Kemeri, me limanin e tij modern të jahtave, me bare elegante, kafiteri, restorante dhe dyqane të shumta suveniresh, si dhe butiqe ekskluzive, është zhvilluar në njërin ndër vendet më të preferuara të pushimit në Rivierën Turke. Shetitjet nëpër qytet janë interesante në çdo kohë. Krahas objekteve të shumta artizanati, dyqaneve të tepihave dhe të arit nëpër labirinte të shumta, në të ofrohen në çdo çast mundësi të shumta për pushime, duke u freskuar me lëngje të presuara freskët. Numri më i madh i komplekseve pushimore shtrihet në anën perëndimore apo atë lindore të Kemerit, qendra e të cilit arrihet mjaft lehtë, me taksi me çmime të volitshme ose autobusë. Parku nacional Olympos, i shtrirë në 70.000 hektarë, ofron plazhet më të bukura dhe më të gjera, në gjiret e mrekullueshme Göynük, Çamyuva, Beldibi dhe Tekirova. Kush dëshiron të bëjë piknik në Phaselia, mund ta bëjë këtë duke lundruar me peshkarexhë, prej limanit të vjetër. Përveç “Monlight Parkut”, me fushat e tij të lojërave dhe qendrës sportive të ujit, është për t’u vizituar edhe „Yörük Parku“. Në fshatin e imituar të nomadëve, ofrohen ndeja të këndshme nën çadër, ulur mbi shilte dhe tepihë, duke shijuar pije freskuese dhe duke vështruar kuzhinën dhe çadrën e natës së parë martesore.

Belbidi

Çamyuva / Kiris

Malet me pisha dhe plazhet e gjata me guralecë, shtrihen para një panorame të bujshme shkëmbore, diç më tepër se 15 km larg Kemerit. Një numër i madh i bareve të vogla, lokaleve dhe dyqaneve, ftojnë për shëtitje, jashtë hoteleve dhe objekteve tjera. Shëtitni nëpër plantazhet me aromë portokajsh, apo mësoni më tepër për rajonin përreth, me biçikleta të cilat mund të mirren me qira pranë shumë hoteleve.

Edhe këtu, shkëmbinjtë dhe brigjet e masivit të Taurusit, krijojnë një panoramë të mrekullueshme, buzë detit që s’i duket skaji i cili shpërlanë plazhet e gjata dhe të gjera me guralecë. Në Çamyuva mund të shëtitni në këmbë apo me biçikletë dhe pranë kësaj t’i kënaqeni bukurisë së terrenit tërheqës. Disa nga qytezat e vogla edhe sot e kësaj dite dëshmojnë mënyrën e jetës nga e kaluara në fshat, të popullatës së lashtë në rrethinë. Largësia nga Kemeri 8 km.

Göynük Para panoramës përrallore të masivit malor të Taurusit, mbi rripin e bukur bregdetar, shtrihen plazhe të gjata me guralecë, pranë të cilave janë të ngritur hotele dhe klube të ndryshme të mrekullueshme. Ajo që lë përshtypjen më së tepërmi, është se si janë të ndërthurura komplekset e ndryshme të pushimeve në vegjetacionin natyror të pishave dhe dafinave. Largësia nga qendra e Kemerit, është rreth 7 km.

Tekirova Tekirova gjendet rreth 20 km në anën perëndimore të Kemerit, në të cilin vërehen plazhet më të bukura të rajonit. Në Tekirova vizitorëve u ofrohet mundësia që të shetisin lirshëm, nëpër rripin e gjatë dhe të gjerë me guralecë, pranë të cilit janë ngritur hotele dhe klube tjera pushimi, të cilat u preferohen patjetër pushuesëve të pasionuar.


RIVIERA TURKE • KEMER TEKIROVA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Gjatë ditës, meze turke dhe ndërkombëtare • Brumë i mbushur (Gözleme) në tenda të nomadëve (varësisht prej motit) • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, si dhe meze të natës • Pije të ndryshme të lokale alkoolike dhe joalkoolike, si dhe disa të importuara, nga ora 10:00 deri në ora 02:00, e më pas pijet shpërblehen në barin e caktuar që është i hapur • Minibari mbushet për çdo ditë me ujë dhe pije freskuese

Hotel La Mer Art ★★★★★ Pozita: Hoteli gjendet në mes të një hapësire të gjelbëruar, me pamje nga malet impozante të Taurusit dhe drejtpërdrejt në platformën me guralecë Është rreth 65 km larg Aeroportit të Antalias dhe rreth 8 km larg Kemerit. Koha e transferit: rreth 60 minuta

Plazhi: Plazh i gjatë dhe i gjerë me guralecë, me rënie të pjerrtë në det. Në oborrin e gjerë të hotelit gjendet pishina, me tri rrëshqitëse të ujit (me orar të kufizuar). Në pishinë dhe plazh, shtretërit, ombrellat e diellit, mbulesat dhe peshqirët janë pa pagesë.

Akomodimi: Hoteli i ndërtuar në stilin e një Atriumi, ka gjithsej 369 dhoma. Përbëhet nga ndërtesa qendrore katëkatëshe dhe disa njësi të bungollave, të shpërndara në oborrin e hotelit. Në ndërtesën qendrore gjendet lobi me recepcion, një bar i lobit, si dhe dy bare tjera. Një restorantbufe me terracë, tre restorante A-la carte (me rezervim varësisht prej vendeve të lira dhe motit), me hapësirë për TV dhe lojëra, sallë për konferenca, diskotekë, dyqane të ndryshme dhe floktar.

Dhomat: Dhomat dopio në bungalo: Dhomat e mobiluara me shije gjenden në objektet e bungallove dhe posedojnë banjë/dush/WC, tharëse të flokëve, TV/Sat, minibar, telefon me lidhje direkte, kasafortë, sistem klimatizimi për rregullim individual dhe dysheme me pllaka. Dhomat në përdhese kanë dy shtretër të ndarë dhe tarracë, ndërsa dhomat në katin e parë dhe tarracë, ndërsa dhomat në katin e parë kanë shtrat francez dhe ballkon.

Pishina dhe bari gjenden në terracën e diellit, e në dispozicion është edhe pishina e mbuluar (e lidhur me pishinën e jashtme për relaksim).

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

54

Ekziston edhe shërbimi për larjen e rrobave, shërbimi nëpër dhoma, telefoni/faksi, interneti, këndi për lojëra kompjuterike, mjeku (me pagesë)

Dhomat dopio në ndërtesën qendrore: Me dhe pa ballkon. Dysheme me tepih, klimatizim qendror (sipas nevojës në funksion për disa orë). Përndryshe, janë të pajisura në mënyrë të njëjtë, sikur dhomat në pjesën e bungalove. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koa e lirë Pa pagesë: Katër terrene të tenisit, surfimi (për ata që kanë leje), kanu, qendra për fitnes, sauna, xhakuzi dhe banja turke. Me pagesë: Bilardo, pajisjet për tenis, ndriçimi, të gjitha sportet e motorizuara ujore, të cilat në plazh i ofrojnë ndërmarrësit privatë, mesazhi dhe depilimi I trupit Argëtimi: Gjatë ditës animacion me lojëra dhe gara, ndërsa në mbrëmje programe të ndryshme argëtuese dhe disko. Fëmijët: Miniklubi për fëmijët (4-12 vjeç) me përkujdesje, pishinë për fëmijë, me kërkesë edhe dado(me pagesë).


KEMER BELDIBI • RIVIERA TURKE

Elize Beach Resort ★★★★★ Pozita: Hoteli i udhëhequr nga një menaxhment profesional, shtrihet direkt në plazh. Larg Kemerit vetëm 10 km, në të cilin qytet ekzistojnë mundësi të shumta blerjesh dhe argëtimi, me lidhje të mira minibusi. Koha e transferit: 85 minuta. Akomodimi: Hotel gjashtëkatësh me një arkitekturë interesante, i rinovuar së voni, përbëhet nga godina kryesore me 158 dhoma dhe dy krahë të tjerë në kopsht, secili nga 70 dhoma. Hoteli ka një sallë pritjeje, recepcion me lobi dhe lobibar, ashensorë, resto rante me zonë për joduhanxhinj, si dhe restorante A-la carte (specialitete italiane dhe të peshkut), bare të ndryshme, diskotekë, internetcafe, sallë konferencash, bibliotekë, lokale, floktar, pishinë të mbyllur, tarracë dielli, hamam dhe saunë. Pishinë të madhe me aneks të ndarë për fëmijë dhe me rrëshqitëse uji, një klub TOPOLINO për fëmijët prej 4-12 vjeç; animacione për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë dhe minidisko.

PËRPARËSITË TUAJA

Sipas kërkesës, dado me pagesë. Mjeku i hotelit dhe infermierja, si dhe Rent a car.

Në mesnatë meze të lehta. Dy restorante A-la carte, me specialitete italiane dhe të peshkut (me rezervim).

Plazhi: Plazhi me guralecë dhe me rënie të pjerrët. Pasarelë. Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë. Preferohen sandale për plazh.

Të gjitha pijet freskuese dhe pijet alkoolike vendore gjatë 24 orëve. Minibari mbushet me pije freskuese dhe birrë me arritjen e mysafireve.

Dhomat: Dhomat kanë hapësirë prej 34 m2, të mobiluara në mënyrë komfore. Të gjitha posedojnë banjë/WC, tharëse flokësh, TV/Sat, telefon, radio dhe pantofla banjoje. Një aparat për zierje uji, minibar, kasafortë, dysheme me tepih, rregullator klime (me orar të caktuar) dhe ballkon (pjesërisht me pamje të anshme në det) dhe tri dhoma për mysafirë të hendikepuar. Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka si bufe, mëngjes për gjumashët. Pasdite kafe, çaj dhe ëmbëlsira.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Një fushë e fortë tenisi, pajisjet e tenisit, boccia, volejboll plazhi, futboll i vogël, basketboll, pingpong, pikado, lundrim me vela (me patentë), vaterpolo dhe gjimnastikë uji, fitnes, sauna, banjë turke. Muzikë live dhe animacione të ndryshme.

• Mëngjesi, dreka dhe darka si bufe, mëngjes për gjumashët. Pasdite kafe, çaj dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehta • Dy restorante A-la carte, me specia­litete italiane dhe të peshkut • Të gjitha pijet freskuese dhe pijet alkoolike vendore gjatë 24 orëve • Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, në plazh dhe pranë pish­inës, pa pagesë • Klubi Topolino për fëmijët prej 4-12 vjeç. Animacione për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë dhe minidisko

Me pagesë: Ndriçimi dhe kurset për tenis, parasailing, Jet-ski, surfimi, bilardo, masazhi, trajtimi kozmetik i trupit, si dhe programe zbukurimi. Aktivitete të ndryshme sportive në ujë dhe shkolla e zhytjes, të cilat ofrohen nga tregtarët lokalë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

55


RIVIERA TURKE • KEMER

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Ushqime të lehta nga ora 14.00-16.00 • Kafe/çaj dhe pjekurina • Ushqime të lehta në mesnatë, shër­behen në restorantin kryesor • 1 herë gjatë qëndrimit darkë në rest­­o­­­­­­­rantin Azur A-la carte, me speciali­­tete të shijshme turke (rezervimi domosdoshëm) • Pijet alkoolike dhe joalkoolike vend­ore prej orës 08.00-24.00 • Minibari mbushet tri herë në javë me nga një shishe kola dhe ujë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

56

Hotel Queen Elizabeth Elite Suite ★★★★★ Anija luksoze Queen Elizabeth 2 është në dispozicion të mysafirëve përgjatë plazhit Göynük. Me konceptin e veçantë, ofertat e shumta luksoze dhe mundësitë për argëtim do t’ju bëjë të ndiheni sikur në mes të oqeaneve botërore. Pozita: Një hotel luksoz në stilin e anijes së famshme Queen Elizabeth 2, i cili gjendet në mes të maleve legjendare Taurus dhe detit të kaltër në lokalitetin Göynük, 9 km nga qendra e Kemerit dhe 30 km nga Antalia. Koha e transferit: rreth 45 minuta. Akomodimi: Ky hotel luksoz i hapur gjatë vitit 2007, ofron 395 dhoma në 4 katet e tij. Posedon edhe sallën e madhe për pritjen e mysafirëve me recepcionin, sallë televizioni, bibliotekë, ashensorë, restorante me specialitete kombëtare dhe ndërkombëtare, A-la Carte restorant me kuzhinë turke, bare të ndryshme, diskotekë, shërbim rrobalarës, salla konferencash, sallë fitnesi, floktar, super market, argjentari, dyqane suveniresh.

Në oborrin e rregulluar me shije, gjendet një sistem i madh pishinash me tarracë dielli.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Bilardo, pingpong, minigolf, tenis, fitnes, banjë me avull, saunë, kurse gatimi në kuzhinë.

Plazhi: Deri te plazhi privat i hotelit janë vetëm 100 metra. Aty gjenden bari i plazhit, ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët që janë pa pagesë.

Me pagesë: Tenisi gjatë natës nën ndriçim, loja me birila, solariumi dhe të gjitha trajtimet në qendrën e bukurisë.

Dhomat: 218 dhomat standarde (33 metra katrorë) janë të disenjuara në mënyrë moderne dhe me stil.

Fëmijët: Për mysafirët e vegjël është në dispozicion një miniklub, sheshi i lojërave për fëmijë, minidisko.

Ato posedojnë ballkonin, banjën, klimatizimin, tharësen e flokëve, plasma TV, telefonin me dalje direkte, TV/Sat me kanal muzikor, lidhje interneti, Pay TV, mini bar dhe kasafortë digjitale.

Dado sipas kërkesës dhe me pagesë.

Shërbimi: Elite Class All Inclusive


Sigurohuni gjate Pushimeve ne Turqi sepse te papriturave nuk i dihet .....

Tel: 038 248 848; 248 849; Fax: 038 248 850; e-mail: siguria@ks-siguria.com www.ks-siguria.com

sigurimi i shëndetit në udhëtim


RIVIERA TURKE • KEMER TEKIROVA

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjes për gjumashë; restorant A-la­­­carte me mëngjes fsha­ti (me rezer­vim), mëngjes në jahtë • Shërbimi në dhomë, prej 02.00-07.00 • Pesë restorante special itetesh (turke, itali­­­a­­ne, franceze, peshku dhe skarë, me rezervim) • Të gjitha pijet joalkoolike dhe alkoolike të vendit, si dhe disa prej pijeve të importuara, për 24 orë, pastaj lëngjet e presuara freskët; verë tavo­line në të gjitha restorantet • Banjë turke, saunë, fitnes, zonë relaksuese • Tri fusha tenisi, me barë artificial, pajisje dhe ndriçim, pikado, bilardo, gjuajtje me hark, ping­pong, volejboll plazhi, basket, futboll i vo­g­­­ël, gjimnastikë uji, akido dhe boccia

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Hotel Rixos Tekirova ★★★★★ Pozita: Hoteli i shtrirë direkt në plazh. 80 km nga aeroporti, 2 km nga Tekirova, ndërsa nga Kemeri 20 km. Lidhje të mira me minibus dhe me taksi. Koha e transferit: 80 minuta. Akomodimi: Hoteli disponon me gjithsej 600 dhoma në dy godina kryesore me gjashtë ashensorë dhe disa godina tjera dykatëshe. Lobi elegant me restorant kryesor të klimatizuar, me zonë për joduhanxhinj dhe tarracë, pesë restorante me specialitete (italiane, turke, franceze, specialitete peshku dhe skarë; mbrëmjeve me rezervim), bare të ndryshme, pishinë e madhe me ujë të ëmbël, aquapark me rrëshqitëse të madhe uji dhe me aneks të ndarë për fëmijë, banjë turke, saunë, fitnes, pa pagesë. Pishinë të mbyllur, amfiteatër, kino (dy herë në ditë), kinema e hapur, dhomë lojërash për fëmijë, salla konferencash, diskotekë, floktar me sallon zbukurimi, masazh, piling në hamam, videolojëra, internetcafe, dyqane të ndryshme, pastrim kimik dhe mjeku i hotelit, me pagesë. Plazhi Plazhi i gjerë, me rërë dhe guralecë, i gjatë 800 m, pjesërisht shkëmbor, me dy pasarela dhe me bar plazhi.

58

Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë.

Pranimi me mjaltë turke, ujë kolonje dhe peshqirë të ftohtë.

Dhomat në plazh: Të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, TV/Sat, kanal muzikor, telefon direkt, minibar (mbushet për çdo ditë me pije freskuese dhe birrë), kasafortë, rregullator qendror klime, dysheme me tepih dhe ballkon.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Tri fusha tenisi (me bar artificial dhe me rërë, ndriçimi dhe pajisjet) basketboll, futboll i vogël, pikado, bilardo, gjuajtje me hark, pingpong, volejboll plazhi, surfim (me patentë), kanu dhe barkë me pedale.

Dhomat familjare - BUNGALLO Dhomat përbëhen nga një dhomë e kombinuar fjetje/ndeje dhe një dhomë tjetër për fjetje, përndryshe me pajisje të njëjtë me dhomat e hotelit.

Me pagesë: Kurset e tenisit, lojëra me birila, biçikleta, sportet e motorizuara të ujit, parashutim, Jetski, kurse surfimi, etj. si dhe shkollë profesionale për zhytje dhe kalërim (në Kemer), të cilat ofrohen nga tregtarët lokalë në plazh.

Shërbimi: Ultra All Inclusive: Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjesi për gjumashë. Restorant A-la-carte dhe mëngjes fshati (me rezervim), mëngjes në jahtë; pasdite ushqime të lehta çasti, kafe/ çaj dhe ëmbëlsira, si dhe akullore. Supë mesnate. Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike të vendit, si dhe disa prej pijeve alkoolike të importuara, lëngje të shtrydhura freskët dhe verë tavoline në restorante, pa pagesë. Një bar është në dispozicion gjatë 24 orëve. Shërbimi në dhomë prej 02.00-07.00 (meny speciale).

Argëtimi: Animacione gjatë tërë ditës, si dhe aktivitete sporti; shou dhe mbrëmje ceremoniale, Beach-Party, herë pas here mbrëmje folklorike dhe muzikë live. Fëmijët: Mini Rixi Club, me dhoma fjetjeje (prej 4-12 vjeç), fushë lojërash për fëmijë, party disko, kino, shou për fëmijë; Dado sipas kërkesës (me pagesë).


KEMER ÇAMYUVA • RIVIERA TURKE

Hotel Fantasia De Luxe ★★★★★ Hotel ekskluziv, me një pozitë perfekte për të ofruar pushime të paharruara. Shtrihet në mes malit me pisha dhe plazhit të gjerë dhe të gjatë me rërë. Ideal për ata që dojnë të çlodhen, por edhe për ata që parapëlqejnë aktivitete gjatë pushimit.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Gjatë ditës ushqime të lehta

Pozita: Hoteli shtrihet në një mal me pisha, drejtpërdrejt në plazhin me rërë dhe guralecë, në regjionin turistik Kemer-Çamyuva. Qendra e Kemerit me mundësi të shumta për blerje dhe argëtim është rreth 8 km larg, kurse Çamyuva rreth 500 metra. Koha e transferit: rreth 85 minuta. Akomodimi: Ky hotel elegant, disponon me gjithsej 351 dhoma që shpërndahen në një ndërtesë katëkatëshe.

Plazhi: Plazhi me rërë dhe guralecë, shtrihet përgjatë oborrit të hotelit dhe është i rregulluar për mrekulli. Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pranë pishinës pa pagesë, kurse në plazh pjesërisht me pagesë. Dhomat: Komfore dhe të rregulluara me mjaft shije, posedojnë banjë/WC, tharëse flokësh, telefon, kasafortë me qira, TV/Sat me kanale muzikore, lidhje interneti (me pagesë), minibar, klimatizim dhe pjesërisht me ballkon.

Me pagesë: Masazhi, solariumi dhe tretmanet mjekësore, kurset e tenisit, sportet ujore të motorizuara, kurse të zhytjes dhe surfimit që ofrohen në plazh nga ofertuesit vendës.

• Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, bufe mesnate

Fëmijët: Miniklubi (4-12 vjeç) me animacion për fëmijët, është i hapur nga ora 09.00-18.00, juniorklubi me ofertë të gjerë lojërash, pishinë e veçantë për fëmijë, sheshi i lojës, bufe për fëmijë dhe minidisko.

• Pijet alkoolike dhe joalkoolike vend­ore, por edhe disa të importuara nga ora 10.00 – 02.00

• Sipas dëshirës suaj, 1 herë gjatë qëndrimit darkë në njërin nga resto­rantet A-la Carte

• Minibari mbushet çdo ditë me ujë, pije freskuese dhe birrë

Dado, sipas kërkesës dhe me pagesë. Hoteli disponon lobi me recepcion, mundësi të shumta për çlodhje, ashensorë dhe restorant me tarracë të jashtme. 2 restorante tjera A-la carte, bare, kafe, diskotekë, kënd televizioni, dyqane, floktar, qendër bukurie. Në oborrin e madh dhe të mirëmbajtur gjendet një pishinë me ujë të ëmbël dhe tarracë dielli.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha tenisi (ndriçimi me pagesë), reketat e tenisit dhe to-pat, basketboll, volejboll, pingpong, bilardo, fitnes, surfim (me licencë), sporte të ndryshme të ujit të pamotorizuara, sauna, banja turke.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

59


RIVIERA TURKE • KEMER KIRIS

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjes për gjumashë, kafe dhe ëmbëlsira

Hotel Limak Limra ★★★★★ Shtrirja e drejtpërdrejtë në plazh dhe atmosfera e mrekullueshme, dëshmojnë kualitetin e kësaj pushimoreje. Vizitorëve me kërkesa të larta u ofron kënaqësi, shumë aktivitete sportive dhe një numër të madh përjetimesh të gjalla.

• Pijet alkoolike dhe joalkoolike të vendit

Pozita: Objekti shtrihet drejtpërdrejt në plazh, 6 km në perëndim të Kemerit.

• Minibari mbushet për çdo ditë me 0,5 l ujë, 1 l sodë dhe me lëngje pemësh

Koha e transferit: 60 minuta.

• Programe të ndryshme animuese • Programe animacioni për fëmijë • Ombrellat, shtretërit dhe peshqirët, pa pagesë

Akomodimi: 867 dhomat e hotelit gjenden në objektin kryesor dhe në godinat e shumta trekatëshe (Aricanda Resort & Fame Garden), recepcioni me lobi, restoranti kryesor dhe pesë restorante tjera A-la carte, bare të ndryshme dhe kafiteri.

Dhomat familjare janë të pajisura ngjashëm me dhomat standarde, me dallim se kanë dy dhoma të fjetjes, të ndara me derë lëvizëse e me pamje në kopsht dhe në pishinë.

Në kopsht aquaparku i madh me pishinë, me aneks për fëmijë dhe rrëshqitëse të madhe të ujit. Dyqane, qendër konferencash dhe mjeku i hotelit.

Shërbimi: Ultra All Inclusive

Plazhi: Hoteli shtrihet në plazhin privat, me rërë dhe guralecë. Stretërit, ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë. Mbulesat, me pagesë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

60

Dhomat: Dhomat janë të pajisura me banjë apo dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon direkt, TV/Sat, minibar, kasafortë dhe ballkon.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Tenisi (ndriçimi, reketat dhe kurset me pagesë), squash, pingpong, minigolf, xhakuzi, saunë dhe fitnes. Me pagesë: Bilardo, masazhi, banja me avull dhe internetcafe. Argëtimi: Programe të çdoditshme animacioni dhe argëtimi.

Pa pagesë edhe shtrati për foshnje.

Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjesi për gjumashë; kafe dhe ëmbëlsira, pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike. Minibari mbushet çdo ditë me 0,5 l ujë, 1 l sodë dhe me lëngje pemësh.

Fëmijët: Pishinë e ndarë për fëmijë, miniklub për 04- 12 vjeç (i hapur prej orës 10.00-12.00 dhe 14.00-17.00), fushë loje. Dado, me pagesë.


KEMER QENDËR • RIVIERA TURKE

Grand Haber Hotel ★★★★★ Pozita: Hoteli gjendet në Kemer ku mund ta shijoni të kaltërtën dhe te gjelbërtën së bashku. Shtrihet buzë maleve Taurus, mbuluar me pyje pishash. Larg aeroportit të Anatalis 60 km ndësa nga qendra e Antalias 45km. Koha e transferit: 60 minuta. Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 309 dhoma me 634 shtretër. Janë 282 dhoma standarde, 8 dhoma familjare, 12 dhoma të ndërlidhura, 2 suita junior dhe 3 dhoma speciale për invalid. Hoteli posedon zgjedhje të pasur të kuzhinës turke dhe asaj ndërkombëtare: kuzhinë otomane, françeze, kineze, po ashtu indiane dhe vegjetariane. Një numër i madh i restoranteve ju presin në Grand Haber Hotel. Një nga ata është Ambrossia restorant në të cilin mund të hani mëngjesin, të drekoni dhe të darkoni në byfe të hapur nga ora 7 deri në 24:00.

PËRPARËSITË TUAJA

Swan Park a’la Carte restoran është një vend ku shërbehen të gjitha tipet e pijeve me një meny me zgjedhje të gjërë që është në dizpocionin tuaj. Poashtu hoteli posedon wolfies diskobar në të cilin shërbehen të gjitha llojet e pijeve ku verërat servohen nga kamarierët e hotelit.

Dhomat: Te gjitha dhomat janë të pajisura me telefon, internet, Sat/TV, minibar, kasafortë, klimatizim qëndror, banjë me muzikë, telefon në banjë, tharëse flokësh. Dyshemeja është me tepih.

Lobi Bar është një vend ku mund të çlodheni dhe të pini ndonjë pije. Hoteli ofron gjithashtu 24 orë shërbim në dhomë, floktar, larje rrobash, mjekun në kërkesë dhe dado.

Sporti dhe koha e lirë: Në këtë hotel mund të kaloni kohën e lirë duke luajtur tenis, futboll, basketboll, volejboll, fitnes apo dëshironi të relaksoheni në hamam, sauna, masazhë, xhakuzi, aquapark dhe animacione gjatë tërë ditës.

Plazhi: Plazhi privat është i gjatë 168 m me rërë dhe guralecë. Ombrellat, shtretërit dhe mbulesat gjenden pranë pishinës dhe në plazh. Plazhi posedon byfe ushqimi, pije lokale alkoolike dhe joalkoolike ofrohen si vetëshërbim.

Shërbimi: Ultra All Inclusive

• Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje, • Kafe, çaj dhe ëmbëlsira në mesditë • Ndodhet në qendër të qytetit • Plazh privat me rërë dhe guralecë • Ofrohet fushë tenisi, futbolli, basket­bolli, volejbolli, fitnes, hamam, sauna, masazhë, xhakuzi, aquapark dhe animacione gjatë tërë ditës

Të gjitha këto do t’ju bëjnë pushimin të mrekullueshëm. Fëmijët: Mund të kënaqen në pishina derisa grupi i animoacioneve fëmijëve do t’iu shtojë kënaqësin në pushime. Minklub siguron lojëra dhe aktivitete për fëmijët.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

61


RIVIERA TURKE • KEMER BELDIBI

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjes për gjumashë, ushqime çasti, çaj, kafe dhe ëmbëlsira, supë mesnate dhe ushqime për fëmijë • Pijet alkoolike dhe joalkoolike të vendit, prej orës 10.00-24.00

Hotel Sailor's Beach Club ★★★★ Atmosfera e shtendosur, pajisjet ekskluzive dhe ofertat e shumta dhe të larmishme për sport dhe argëtim, bëjnë që ky fshat turistik të adhurohet si nga fëmijët, ashtu edhe nga prindërit. Pozita: Hoteli gjendet në gjirin e Kirisit, i shtrirë direkt në plazh. Kirisi ofron restorante të shumta, bare dhe dyqane të ndryshme.

• Tenis, pingpong, pikado, aerobik, boccia, vaterpolo, volejboll plazhi, banjë turke, saunë, fitnes, surfim, kanu, barkë me pedale

Oferta të shumta ofron edhe Kemeri i cili gjendet larg vetëm 5 km, lidhje të mira me autobus (stacioni para objektit) dhe taksi të shumtë.

• Programe të ndryshme animuese

Koha e transferit: 60 minuta.

• Programe animuese për fëmijë • Ombrellat, shtretërit dhe peshqirët, pa pagesë

Akomodimi: Ky objekt pushimesh disponon gjithsej 256 dhoma të ndërtuara në stilin bregdetar, të shpërndara në katër godina dy dhe trekatëshe. Lobi i gjerë me recepcion dhe bar, një restorant kryesor me tarracë, bodrum vere, ndërsa në kopsht gjendet pishina në afërsi të detit, me aneks të ndarë për fëmijë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

62

Tarracë dielli, bar pishine dhe bar tjetër ushqimesh të lehta, diskotekë, amfiteatër, kino, floktar dhe sallon zbukurimi.

Plazhi: Klubi shtrihet drejtpërdrejt në plazhin privat me rërë dhe guralecë të imët, me një rënie të lehtë në det. Shtretërit, mbulesat, ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë. Dhomat: Dhomat janë të mobiluara me kujdes dhe të gjitha posedojnë dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim (me rregullim individual), telefon direkt, TV/Sat, kasafortë dhe ballkon/ tarracë, shumica me pamje nga deti. Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje. Mëngjes për gjumashë, meze të lehta, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, supë mesnate dhe bufe për fëmijë. Pijet vendore freskuese dhe alkoolike, prej 10.00-24.00, pa pagesë.

Me pagesë: Pijet alkoolike në diskotekë (prej orës 23.30-02.00), lëngjet e shtrydhura të pemëve, verë në shishe, shampanja dhe pijet e importuara alkoolike. Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Dy fusha të forta tenisi, pingpong, pikado, aerobik, boccia, vaterpolo, volejboll plazhi, banjë turke, saunë, fitnes, surfim, kanu, barkë me pedale. Me pagesë: Dy fusha tenisi me rërë, masazh, kozmetikë trupi dhe të gjitha sportet e ujit. Fëmijët: Pishinë e ndarë për fëmijë, miniklub, fushë loje për fëmijë dhe bufe për fëmijë.


KEMER QENDËR • RIVIERA TURKE

Hotel Ambassador ★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Pozita qendër: Në vend qendror në vendpushimin Kemer. Vetëm pak hapa tutje hoteli ka plazhin e vet (me guralecë). Po ashtu hoteli ndodhet fare afër qendrës së qytetit ku ekzistojnë mundësi të mira për blerje dhe argëtim. 60 km larg Aeroportit të Antalisë.

dhe në plazh, pa pagesë). Në oborr gjendet pishina e hapur me ndarje të veçantë për fëmijë dhe një bar pishine.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Banjë turke, saunë, qendër për fitnes, internet pa kabllo, pingpong.

Plazhi: Plazhi privat me rërë, vetëm 50 m larg hotelit. Në plazh është edhe bari i plazhit.

Koha e transferit: 45 minuta.

Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat, pa pagesë.

Me pagesë: Qendra Spa, banja me avull, masazhi, depilimi, bilardo, futbolli në tavolinë, si dhe sportet e ndryshme ujore që ofrohen nga shitësit e ndryshëm në plazh.

Akomodimi: Kompleksi i pushimeve me 201 dhoma, përbëhet nga ndërtesa kryesore dhe ajo anësore të cilat i ndan vetëm një rrugicë. Hoteli juaj disponon me pjesën e hapur për pritje me recepcion, floktore, shitore, bar dhe restorant, me zonë për joduhanxhinjtë si dhe tarracë dielli (ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat, këtu

Dhomat: Dhomat e këndshme dyshe në ndërtesën kryesore disponojnë me telefon, kasafortë me qira, TV/Sat me kanal muzikor, klimatizim, frigorifer, kuzhinë të vogël, banjë/WC me tharëse flokësh dhe ballkon apo tarracë.

Fëmijët: Fëmijët do të kënaqen në pishinën e veçantë për ta, poashtu ka edhe bilardo për fëmijë, fushë për lojë. Në dispozicion është edhe dado, sipas kërkesës dhe me pagesë.

• Pijet lokale joalkoolike dhe ato alkoolike deri në ora 22.00 • Pijet e importuara, lëngjet e freskëta të pemëve, me pagesë • Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat pa pagesë, peshqirët me depozit

All InClusive

Shërbimi: All Inclusive

Pozita qendër: Ky hotel i ri shtrihet vetëm 50m larg qendrës së Kemerit.

Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat pa pagesë, peshqirët, me depozit.

Koha e transferit: 60 minuta.

Dhomat: Janë të rregulluara me plot shije dhe të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, klimatizim, minibar (me pagesë) TV/Sat, telefon, kasafortë me qira dhe ballkon. Është në dispozicion edhe një dhomë për të hendikepuarit.

Plazhi: Plazhi gjendet ngjitur me oborrine hotelit.

• Koha për çaj - 16.00-17.00, supë e mbrëmjes

GJITHÇKA PA PAGESë

Hotel Arma's Beach ★★★★

Akomodimi: Hoteli i ri, i hapur në vitin 2006 disponon me 109 dhoma, lobi me recepcion, restorant brenda dhe jashtë, dyqane, wellness, dhomë televizioni, internet, diskotekë dhe pishinë me ndarje për fëmijë dhe rrëshqitëse uji.

• Mëngjesi, dreka dhe darka e bollshme në formë bufeje

Shërbimi: All Inclusive

PËRPARËSITË TUAJA Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, fitnes, volejboll, volejboll plazhi, aerobik, shah, pikado dhe animacione gjatë ditës dhe në mbrëmje. Me pagesë: Banja turke, sauna, masazhi, qendra e wellnesit, sportet ujore, bilardo, interneti, play station. Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniklubi nga 4-12 vjeç, sheshi i lodrave, ulëset për fëmijë në restorant. Dado, sipas kërkesës dhe me pagesë.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pijet freskuese dhe alkoolike lokale nga ora 10.00 – 23.00 • Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat pa pagesë, peshqirët me depozit

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

63


RIVIERA TURKE • KEMER QENDËR

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për gjumashët • Ushqime të lehta gjatë ditës • Kafe/çaj dhe ëmbëlsira pasdite • Bufe për diabetikët • Bufe për fëmijë • Ushqimi në restorantet A-la Carte, me rezervim (2 restorante për një mysafir, nga një herë në javë) • Pijet vendore dhe disa të importuara, janë në dispozicion gjatë gjithë kohës • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe me birrë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

64

Hotel Kemer Resort ★★★★★ Falë ofertës së tij të larmishme sa i përket mundësive të argëtimit dhe të marrjes me sport, ky kompleks është ideal për të rriturit dhe fëmijët. Pozita: Ky kompleks unik gjendet në hyrje të qytetit turistik Kemer.

Plazhi: Drejtpërdrejt në plazhin privat me rërë dhe guralecë.

Aeroporti i Antalisë është 55 km larg nga këtu.

Në plazh, ashtu si dhe në pishinë, keni në dispozicion ombrellat e diellit, shtretërit, peshqirët e larjes dhe mbulesat, pa pagesë.

Koha e transferit: rreth 60 minuta. Akomodimi: Hoteli luksoz nuk lë asnjë dëshirë të paplotësuar dhe disponon me 357 dhoma. Përbëhet nga një lobi me recepcion dhe lobi bar, restoranti kryesor, 5 restorante A-la Carte (italian, kinez, japonez, turk dhe specialitete peshku), vitamin bar, disko bar, jazz bar, qendër konferencash, qendër biznesi, internet cafe, diskotekë, mbikëqyrje mjekësore, pishinë e mbuluar (në varësi nga sezoni) me pjesën e ndarë për fëmijë dhe qendra Spa & Wellness, hapësirat për lojë, lojë me birila dhe salla televizive.

Dhomat: Dhoma moderne dhe komfore me banjë/WC, tharëse flokësh, telefon, minibar, TV/Sat me kanal muzikor, dysheme me tepih, kasafortë, klimatizim (në orë të caktuara) dhe ballkon. Në dispozicion janë tri dhoma pa barriera mes vete. Dhomat familjare: Dy dhoma me derëlidhëse dhe dy banja.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Qendër fitnesi, gjimnastikë, boccia, minigolf, tenis, pingpong, kinema, kanu dhe surfim me licencë, saunë, banjë turke. Me pagesë: Masazh, Spa, Wellnes & Skin Care, lojë me birila, bilardo, pikado, lojëra kompjuterike, internet cafe, sporte të motorizura uji, zhytje, tenis me drita natën dhe pajisjet për tenis. Fëmijët: Pishina e fëmijëve, miniklubi (4-12 vjeç), përkujdesja në orë të caktuara, kinema fëmijësh, meny fëmijësh. Dado për fëmijë me pagesë.


KEMER BELDIBI • RIVIERA TURKE

Ak-Ka Hotels Antedon ★★★★★ Pozita: Një kompleks shumë i bukur i cili gjendet në qendër të një kopshti të mirëmbajtur, drejtpërdrejt në plazhin e bukur të Beldibit në Rivierën turke dhe rrëzë maleve Bey. Kemeri, me mundësi të shumta shopingu dhe argëtimi, gjendet rreth 15 km larg. Deri në Antalya janë 45 km. Mjetet e transportit publik ndalen para hotelit. Koha e transferit: rreth 40 minuta. Akomodimi: Hoteli elegant dhe luksoz, i hapur në vitin 2005, disponon me 500 dhoma të shpërndara në disa ndërtesa katërkatëshe. Mysafirëve i ofron një sallë madhështore të pritjes me recepcion, lobi dhe lobibar, disa ashensorë panoramik, kasafortë (me pagesë), dhomë lodrash, disa salla konferencash me lidhje interneti. Poashtu hoteli disponon me bare, shitore, floktar, diskotekë, amfiteatër me kino nën qiell të hapur dhe një restorant A-la carte i cili ju fton për të shijuar specialitete të ndryshme ndërkombëtare.

Një Spa-qendër me pishinë të mbuluar dhe aneks të veçantë për fëmijët. Jashtë hotelit gjendet një kompleks pishinash me rrëshqitëse uji, pishinë të veçantë për fëmijët, bar pishine. Plazhi: Hoteli gjendet drejtpërdrejt në plazhin e bukur me rërë. Aty gjendet një bar plazhi. Çadrat e diellit, shtretërit dhe peshqirët, si në plazh ashtu edhe pranë pishinës, pa pagesë. Dhomat: Dhomat janë të rregulluara në mënyrë individuale, komfore dhe mjaft moderne. Posedojnë me banjë/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, TV/Sat, minibar (me pagesë), klimatizim qendror dhe ballkon apo tarracë.

Me pagesë: bilardo, masazhi, solariumi, banja me avull dhe të gjitha sportet e ujit që ofrohen nga shitësit vendës në plazh. Argëtimi: Programe të shumta animative me shfaqje dhe lojëra të ndryshme gjatë gjithë qëndrimit tuaj në këtë hotel. Fëmijët: Miniklubi (4-6 vjeç), midiklubi (7-11 vjeç) dhe teenieclubi (12-16 vjeç). Të gjitha klubet janë me përkujdesje në orë të caktuara. Hoteli disponon me pishinën e veçantë për fëmijët me rrëshqitëse uji. Shesh lojërash. Dado, sipas kërkesës dhe me pagesë.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Bufe në mesditë dhe në mbrëmje • Snack mesnate • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, bufe mesnate • Pijet alkoolike dhe joalkoolike vend­ore, por edhe disa të importuara, në baret e hapura, deri në ora 02.30 • Minibari mbushet çdo ditë • Lëngjet e freskëta të pemëve dhe shujt­at në restorantin A-la carte, me pagesë

Shërbimi: Deluxe All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha të forta të tenisit (pajisjet janë me kaucion, dritat me pagesë), minifutboll, basketboll, volejboll, pingpong, pikado, biçikleta me qira, fitnes, aerobik, badminton, saunë, hamam.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

65


RIVIERA TURKE • KEMER KIRIS

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë • Ushqime të lehta, pasdite kafe/ çaj dhe ëmbëlsira • Ushqime të lehta në mesnatë, 9 restorante A-la carte • Të gjitha pijet freskuese, disa pije të importuara alkoolike nga ora 10.00 – 24.00 • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese, një birrë dhe një shishe uji • Lëngje të freskëta të pemëve, bari i pjesës VIP të plazhit dhe menyja speciale e shërbimit të dhomës, me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

66

Hotel Orange County ★★★★★ E keni menduar ndonjëherë Amsterdamin në Turqi? Këtë ua mundëson ky hotel tematik i ndërtuar në stilin e ndërtesave të famshme rreth kanalit në Amsterdam. Edhe shërbimi dhe ofertat e shumta do t’ju bëjnë të ndiheni se jeni në Amsterdam. Pozita: Ky kompleks i përuruar në vitin 2005, ka dalje direkte në det dhe gjendet rreth 250 m larg qendrës së qytetit apo vetëm 10 minuta në këmbë. Nga aeroporti i Antalisë është 55 km larg. Koha e transferit: rreth 60 minuta. Akomodimi: Kompleksi i ndërtuar sipas pamjes së qytetit të Amsterdamit posedon më shumë se 539 dhoma. Recepcion me lobi dhe bar, ashensorë, restorant brenda dhe në tarracë, zona për joduhanxhinj, 9 Restorante A-la Carte, bare, shitore, floktar dhe pishinë të mbuluar. Jashtë hotelit, në oborrin me pamje të Amsterdamit, ka pishinën me aneks për fëmijë, rrëshqitëse uji me dy vija rrëshqitëse, tarracë për rrezitje si dhe bar pishine.

Mjeku dhe infermierja janë në dispozicion në orë të caktuara. Rent a car. Plazhi: Plazh rëre i pjerrtë dhe me një shteg për larje. Shtretërit, mbulesat, peshqirët e larjes dhe ombrellat e diellit në plazh e në pishinë janë në dispozicion pa pagesë. Dhomat: Hoteli disponon me dhoma moderne dhe të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, TV/Sat, minibar, kasafortë, dysheme të shtruar me tepih, klimatizim (në orë të caktura), pjesërisht me ballkone franceze. Dhomat familjare: kanë pajisje të njëjta si dhomat standarde, por kanë një dhomë shtesë për fjetje.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, qendër për fit­nes, aerobik, saunë, banjë turke. Me pagesë: Masazhë, xhakuzi dhe spo­rte ujore që ofrohen nga shitësit e ndryshëm në plazh. Qendër Spa për trajtime zbukurimi. Argëtimi: Pa pagesë: Internetcafe, internet pa kabllo në pjesën e lobit. Animacion dhe argëtim mbrëmjeve. Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniklubi (4-12 vjeç), dhomë lodrash, shesh lojërash.


KEMER • RIVIERA TURKE

Ak-Ka Hotels Kiris Alinda ★★★★★ I vendosur në gjirin e mrekullueshëm të Kirisit, me pamje nga vargmalet e Taurusit, ky hotel i plotëson të gjitha kërkesat për një pushim të qetë dhe të palodhshëm, ndërsa shërbimi i mirë është i garantuar. Pozita: Drejtpërdrejt pranë plazhit, 7 km larg nga Kemeri (lidhje të mira me autobus) dhe 40 km nga Antalia. Koha e transferit: 45 min. Akomodimi: Ky objekt komfor ka në dispozicion 401 dhoma, të shpërndara në ndërtesën kryesore pesëkatëshe dhe në dy ndërtesa fqinje tre katëshe.

Plazhi: Plazh i gjerë dhe i gjatë me guralecë.

Argëtimi: Çdo ditë programe të ndryshme animuese dhe argëtuese.

Dhomat: Dhomat janë të pajisura në mënyrë moderne dhe luksoze.

Fëmijët: Pishinë për fëmijë, rrëshqitëse uji, animacione për fëmijë, miniklub, fushë lojërash për fëmijë, ulëse për fëmijë në restorant, bufe për fëmijë.

Posedojnë banjë/dush/WC, klimatizim, telefon direkt, TV/Sat, minifrigorifer, kasafortë dhe ballkon me pamje nga deti ose nga kopshti. Shërbimi: All Inclusive

Ka sallë pritjeje të bukur, me recepcion dhe lobi, ashensor, restorant të klimatizuar me ndarje për joduhanxhinj dhe tarracë, restorant A-la carte, bare të ndryshme, diskotekë, qendër konferencash dhe pi­shi­­­­në të mbyllur. Jashtë objektit gjendet pishina e rrethuar me gjelbërim me aneks për fëmijë dhe rrëshqitëse uji. Në dispozicion janë edhe një dhomë televizori, minimarket, fotoshop, floktar, shërbim rrobalarje dhe mjek (në orë të caktuara, me pagesë).

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha të forta tenisi (ndriçimi me pagesë), pingpongu, dhoma e fitnesit, pikado, volejbolli, xhakuzi, surfimi (me patentë). Me pagesë: Masazhi, sauna, banja turke, depilimi, bilardo, interneti si dhe sportet e motorizuara të ujit, të cilat ofrohen në plazh (varësisht nga moti). Mundësi kalërimi në Kemer.

Shtrat për foshnje pa pagesë. Dado (sipas kërkesës, me pagesë).

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje, mëngjes për gjumashët, bufe dietale • Meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsirë, meze në mesnatë • Të gjitha pijet alkoolike dhe jo­alkoolike vendore prej orës 10.00 deri në orën 24.00, në diskotekë deri në orën 02.30 • Tenis, pingpong, dhomë fitnesi, pik­ado, volejboll plazhi, xhakuzi, surfing • Programe animuese dhe argëtuese • Ombrellat e diellit, shtretërit, mbu­lesat dhe peshqirët, pa pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

67


RIVIERA TURKE • KEMER

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Meze të ndryshme • Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike, nga ora 10.00 deri në orën 23.00 • Lëngjet e freskëta të pemëve dhe pijet në shishe, si dhe pijet në diskotekë, janë me pagesë

Fame Hotel ★★★ Pozita qendër: Hoteli pozicionohet në qytetin turistik Kemer, rreth 200 metra larg plazhit. Në afërsi ekzistojnë lidhje të mira me autobusë. Është rreth 50 kilometra larg Aeroportit të Antalisë.

Plazhi: Hoteli është 200m larg plazhit me rërë dhe guralecë.

Shërbimi: Fame Style All Inclusive

Shtretërit, ombrellat e diellit dhe mbulesat i keni në dispozicion pa pagesë në pishinë dhe në plazh.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Herë pas here programe animuese dhe aktivitete sportive, pingpong.

Dhomat: Janë të mobiluara në mënyrë moderne, me dysheme të shtruar me tepih.

Me pagesë: Sporte të ndryshme të ujit në plazh, të ofruara nga shitësit privatë. Bilardo.

Zakonisht posedojnë orenditë standarde siç janë banja/WC, telefoni me lidhje të drejtpërdrejtë, TV/Sat, klimatizim dhe ballkon me pamje nga pishina, kopshti apo natyra.

Fëmijët: Pishinë e ndarë për fëmijë dhe animacione apo lojra të ndryshme gjatë tërë kohës së qëndrimit.

Koha e transferit: 60 minuta.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Ndodhet në qendër të qytetit

Akomodimi: Ky hotel i klasit të mesëm posedon 108 dhoma, recepcion me kasaforta, lobi dhe bar në lobi, restorant të jashtëm dhe të brendshëm, pishinë me një pjesë të ndarë për fëmijë, diskotekë, bar në pishinë.

Kami Hotel ★★★ Pozita: Ky hotel ndodhet në Kemer, vetëm 50 m larg qendrës së qytetit, kurse nga aeroporti i Antalias rreth 50 km.

Gjithashtu brenda objektit të këti hoteli ju mund të gjeni edhe banjo turke, sauna, SPA, internet kafe të gjitha këto janë me pagesë.

• Pishinë për të rritur

Koha e transferit: 25 minuta.

• Mundësi të shumëta argëtimi

Akomodimi: Hoteli ofron rreth 73 dhoma standarde shumë të rehatshme. Në dispozicionin tuaj është restoranti kryesor me byfe të hapur, po ashtu ju mundtë shijoni pije vendore të ndryshme nga ora 10:00 - 22:30 të gjitha janë pa pagesë. Ky hotel i cili do t'ju ofrojë një pushim mjaft të këndshëm, në oborr posedon edhe pishinën si dhe pishinën për fëmijë.

Dhomat: Dhoma të këndshme dyshe, të gjitha janë të pajisura me banjë/WC, klimatizim, mini bar, TV. Nga ballkoni i dhomës keni mundësinë të shijoni pamjen e mahnitshme të detit dhe nga disa dhoma maleve të bukura që e rrethojnë qytetin e Kemerit.

• Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje • Kafe, çaj dhe ëmbëlsira në mesditë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

68

Plazhi: Plazhi është vetëm 300m larg nga hoteli.

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë: Aktivitete të ndryshmë sportive, si volejboll, basketboll, pingpong dhe animacione të ndryshme. Poashtu në këtë hotel një herë në javë organizohet një natë me muzikë tradicionale turke.


BMW Seria Makcar L.L.C 3. Saloon

Makcar L.L.C

Kënaqësi në vozitje

THE NEW BMW 3 SERIES SALOON. PASSION WINS.

BMW EfficientDynamics

Less emissions. More driving pleasure.

Makcar L.L.C

BMW & MINI Shitës dhe servisues i autorizuar

Magjistrale Prishtinë-Shkup km3 10000 Prishtinë - Tel 038 55 66 44 - info@bmw-kosova.com


RIVIERA TURKE • KEMER BELDIBI

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje • Mëngjes për gjumashët • Meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Restorant A-la carte

Phaselis Club ★★★★★ Në këtë pushimore të bukur e cila shtrihet në një pjesë karakteristike të plazhit, do të keni oferta për aktivitete të llojllojshme, me të cilat do të kënaqeni ju dhe ata që do të verojnë me ju. Pozita: Shtrihet 5 km nga Kemeri.

• Meze dhe supë mesnate

Koha e transferit: rreth 45 minuta.

• Pije alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe të importuara

Akomodimi: Ky hotel posedon mbi 427 dhoma të rregu­­­lluara për mrekulli.

• Akullore (në orë të caktuara) • Gjatë mëngjesit lëng portokalli të shtrydhura freskët

Ka recepcion me lobi, restorant të brendshëm dhe të jashtëm, 3 restorante A-la carte (me pagesë), bare të ndryshme (kopsht dimri, kafene turke, eldobar, beach-bar, disco-bar, coctail-bar, cavebar), shitore të vogla, floktar, qendër fitnesi, sallon zbukurimi. Ka edhe pishinë, rrëshqitëse uji, pishinë fëmijësh, sallë lojërash me internet. Shërbim rrobalarës, mjek (në orë të caktuara, me pagesë) dhe motër medicinale (24 orë, me pagesë).

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

70

Dado (sipas kërkesës dhe me pagesë), qendër shopingu.

Plazhi: Plazhi me guralecë, me rënie të lehtë në det. Shtretërit, ombrellat, mbulesat dhe peshqirët në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë. Dhomat: Dhomat janë të pajisura me shije dhe posedojnë dush/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, TV/Sat, minibar (mbushet çdo ditë me ujë), dysheme me pllaka (pjesërisht edhe me tepih), klimatizim dhe ballkon. Shërbimi: Ultra All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët, fast food, çaj, kafe dhe biskota, meze, një shujtë në restorantin A-la carte me rezervim, meze dhe supë mesnate, pije alkoolike dhe joalkoolike turke si dhe të importuara, akullore në orë të caktuara. Për mëngjes lëng të presuar freskët nga portokalli.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Aquapark me 2 rrëshqitëse uji, 3 fusha të forta tenisi, mini golf, shah, pingpong, volejboll plazhi, qendër fitnesi, aerobik, saunë, xhakuzi, hamam, shtretër me mbulesa dhe peshqirë, internetcafe, bilardo, sporte të pamotorizuara uji si dhe kanu, biçikleta, katamaran, surfim. Me pagesë: Masazhi, floktari dhe salloni i zbukurimit, të gjitha sportet e motorizuara, shkolla e zhytjes (varësisht nga moti). Fëmijët: Miniklub për kalamajtë 4-12 vjeç, animacion për fëmijë, minidisko, fushë lojërash për fëmijë, dado (me pagesë), shtrat për foshnje, karrige për fëmijë në restorant. Argëtimi: Program animues dhe shou në mbrëmje, disko. Gjatë ditës do të ketë animacione nëpër vende të ndryshme në pushimore, mbrëmjeve në amfiteatër.


KEMER • RIVIERA TURKE

Çamyuva Beach Hotel ★★★★ Pozita Çamyuva: Hoteli gjendet rreth 200 metra nga plazhi me guralecë, rreth 6 km larg qendrës së Kemerit dhe rreth 65 km larg Aeroportit të Antalisë.

Plazhi: Plazhi privat i hotelit me rërë dhe guralecë, është rreth 200 metra larg. Shtretërit, mbulesat dhe ombrellat e diellit, në plazh dhe në pishinë, pa pagesë.

Koha e transferit: 70 minuta.

Dhomat: Janë mjaft të rehatshme, me banjë/WC, telefon, tharëse të flokëve, dysheme me pllaka qeramike dhe tepih, kasafortë, minibar (me pagesë), TV/Sat, klimatizim dhe ballkon.

Akomodimi: Ky hotel modern, me gjithsej 179 dhoma, posedon një recepcion, lobi, restorant të jashtëm dhe të brendshëm, bare të ndryshme, floktar, banjë turke, saunë dhe një qendër të fitnesit.

PËRPARËSITË TUAJA

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Sauna, banja turke, qendra e fitnesit, animacioni gjatë ditës dhe mbrëmjes. Me pagesë: Bilardo, masazhi, futbolli në tavolinë dhe sportet e ndryshme të ujit, të ofruara nga shitësit privatë në plazh. Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniklubi (4-12 vjeç) me përkujdesje, fusha e lojës për fëmijë.

Koha e transferit: 50 minuta. Akomodimi: Hoteli është rinovuar në tërësi në vitin 2006 dhe posedon objektin qendror dhe atë anësor, në të cilat gjenden gjithsej 205 dhoma. Hoteli posedon lobi me recepcion dhe bar në lobi, ashensor, restorant, mjek, bar në plazh, diskotekë, floktar,

• Pijet lokale shërbehen nga ora 10.00 deri në orën 23.00 • Lëngjet e freskëta të frutave, pijet e importuara dhe akulloret janë me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Carleta Beach Hotel ★★★★

Hoteli shtrihet në plazhin privat me guralecë, me një platformë për larje.

• Kafe/çaj dhe ëmbëlsira në orët e pasdites

Shërbimi: All Inclusive

Në oborr të hotelit gjendet pishina me një bar, rrëshqitëse të ujit dhe pishinë të ndarë veçmas për fëmijë.

Pozita Beldibi: Hoteli gjendet në Kemer-Beldibi. Rreth 10 km larg qendrës së Kemerit dhe 35 km nga Aeroporti i Antalisë.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashët

dhoma për konferenca, minimarket, pishinë me ndarje të integruar për fëmijë dhe fushë të fëmijëve për lojë. Plazhi: Në plazh dhe pishinë, shtretërit dhe ombrellat e diellit janë pa pagesë, peshqirët me kaucion. Dhomat: Janë mjaft të ndriçuara dhe të rregulluara me plot shije, me banjë /dush/WC, tharëse të flokëve, telefon, klimatizim qendror, TV/Sat, minibar (me pagesë), kasafortë, dysheme me tepih dhe ballkon (pjesërisht me shikim kah deti). Në dispozicion janë edhe dy dhoma pa ndarje.

PËRPARËSITË TUAJA Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Tenisi, pingpongu, volejbolli, pikado, qendra e fitnesit, animacioni gjatë ditës dhe mbrëmjes, sauna, banja turke. Me pagesë: Masazhi, automatet për lojëra, internetcafe, bilardo, sportet e ujit dhe biçikletat me qira. Fëmijët: Miniklubi (4-12 vjet) me përkujdesje, pishina për fëmijë, fusha e lojës për fëmijë, rrëshqitëset e ujit, dado me pagesë.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashët • Meze pasdite dhe në mesnatës • Pijet lokale shërbehen nga ora 10.00 deri në orën 24.00 • Pijet e importuara, ushqimi në restorantet A-la carte, pijet në barin e diskotekës.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

71


RIVIERA TURKE • KEMER

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Të gjitha pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike, prej orës 10.00-22.00 • Programet e herëpashershme të dëfrimit dhe animacionet • Shtretërit dhe ombrellat e diellit, pa pagesë

Sümela Garden Hotel ★★★ Pozita Beldibi: Hotel i shtrirë drejtpërdrejt pranë plazhit. 45 km nga Aeroporti i Antalias dhe 15 km nga Kemeri. Koha e transferit: 50 minuta. Akomodimi: Godina e hotelit është katërkatëshe me 128 dhoma, me recepcion, kasafortë dhe lobi, restorant kryesor të klimatizuar me terracë dhe bar.

Në kopshtin e mbajtur mirë gjendet pishina, me aneks të ndarë për fëmijë. Plazhi: Hoteli është i shtrirë direkt në plazhin e gjatë 100 metërsh me guralecë.

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe argëtimi Me pagesë: Pingpong, bilardo, pikado dhe të gjitha sportet e ujit që ofrohen nga shitësit vendor në plazh.

Dhomat: Të gjitha dhomat disponojnë dush/WC, TV/Sat, telefon direkt, minibar dhe klimatizim, disa prej të cilave edhe me ballkon.

Shtretërit dhe ombrellat e diellit, pa pagesë. Preferohen sandalet e ujit.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje • Kafe, çaj dhe ëmbëlsira në mesditë • Qendër të qytetit • 2 pishina, po ashtu edhe pishina e ndarë për më të vegjëlit • Mini disko si dhe pishina me reshitëse

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

72

Viking Nona ★★★★ Pozita: Viking Nona gjendet në një lokacion ideal në qendër të qytetit të Kemerit, ky hotel ëahtë renovuar në vitin 2006 dhe ka një stil modern. Koha e transferit: rreth 45 minuta. Akomodimi: Në ndërtesën e këti hoteli gjenden dhoma të ndryshme, recepsion, restorant të brendshëm dhe të jashtëm ku ju mund të shijoni ushqim të shishëm, po ashtu edhe pije alkoolike dhe joalkoolike janë në shërbimin tuaj çdo ditë nga ora 10:00-23:00.

Në këtë hote mund të gjeni edhe shërbime të tjera si: dado për fëmijë, shërbim në dhomë, mjek, Rent a car. Plazhi: Hoteli shtrihet direkt në plazhin privat i cili është me guralecë. Dhomat: Hoteli ofron 93 dhoma, secila prej tyre është e pajisur me klimatizim, telefon direkt, TV/Sat, mini bar me pagesë, banjë/WC, tharëse flokësh, sef etj.

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë: Aktivitete të ndryshme sportive, çdo ditë, si dhe animacione të shumta të përgatitura nga stafi i animatorëve.


KEMER BELDIBE • RIVIERA TURKE

Hotel Meder Resort ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Ky vendpushim modern në zemër të Kemerit premton pushim të palodhshëm të nivelit të lartë. Plazhin dhe mundësitë për blerje dhe argëtime në Kemer, i keni shumë afër. Pozita: Në qendër të Kemerit dhe vetëm 45 km larg nga Antalia. Koha e transferit: 60 minuta. Akomodimi: Ky objekt elegant ka në dispozicion 228 dhoma. Sallë pritjeje me lobi dhe recepcion, ashensor, një restorant kryesor me tarracë, një restorant A-la carte, shumë bare, diskotekë, dhomë konferencash dhe pishinë të mbyllur.

Dhomat: Dhomat e rregulluara me shije posedojnë banjë/dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon me dalje direkte, TV/Sat, minibar, kasafortë (me pagesë), dysheme me tepih dhe ballkon. Plazhi: Plazhi privat me rërë në largësi prej 250 metrash (transporti pa pagesë).

Me pagesë: Masazhi, depilimi, qendra e zbukurimit, Spa, bilardo, interneti, lojërat elektronike dhe sportet e motorizuara të ujit, të cilat ju ofrohen në plazh, si banana, ski uji etj. Argëtimi: Animacione të ndryshme ditore dhe programe argëtuese. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, miniklub, shtrat për foshnje pa pagesë.

Shërbimi: All Inclusive Dado (me pagesë).

Jashtë objektit të mirëmbajtur gjendet pishina me ndarje për fëmijë. Shërbimi në dhomë, dyqane të tjera, dhomë lodrash, Rent a car, floktar. Shërbimi i mjekut dhe i larjes së rrobave, me pagesë.

Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi edhe për gjumashët. Gjatë ditës meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, meze mesnate.

Të tjera: Në dispozicion janë dhomat për persona të hendikepuar, si dhe dhomat ku nuk pihet duhani.

• Mëngjesi, dreka dhe darkanë formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Gjatë ditës meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, meze mesnate • Pije alkoolike dhe joalkoolike vendore prej orës 10.00 deri në ora 02.00 (lëngjet e freskëta, si dhe pijet e importuara, me pagesë) • Minibari mbushet një herë në javë me pije freskuese • Pingpongu, qendra e fitnesit, banja turke, sauna, volejbolli, aerobiku dhe sportet jo të motorizuara të ujit • Animacione dhe programe argëtuese

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpongu, qendra e fitnesit, banja turke, sauna, aerobiku, volejbolli dhe sportet jo të motorizuara të ujit.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

73


RIVIERA TURKE • KEMER

PËRPARËSITË TUAJA xxxx • Mëngjesi, dreka dhe darka në formëbufeje, mëngjes për gjumashë • Gjatë ditës ushqime të ndryshme të çastit; restorant A-lacarte, çaj dhe supë mesnate • Pijet vendore në lobi, restorant dhe në pishinë. Lëngjet e freskëta, prej ores 10:00-24:00 • Ping-pong, sauna, fitnes, aerobik dhe banjo turke • Programe të lehta animuese • Animacione për fëmijë • Ombrellat, shtretërit dhe mbulesat pa pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

74

Mirada Del Mar ★★★★★ Adresë e saktë për mysafirët të cilët e adhurojnë natyrën dhe sportin. Kjo shtëpi ju ofron një kopsht madhështor të rrethuar me pisha që bëjnë hije. Poashtu ju ofron edhe një numër të madh aktivitetesh sportive dhe mundësi të mëdha argëtimi Pozita: I shtrirë direkt në plazhin e bukur me guralecë, 45 km larg nga Aeroporti i Antalias dhe 9 km nga Kemeri. Koha e transferit: 55 minuta Akomodimi: Posedon 480 dhoma të rregulluara në mënyrë rustikale, gjenden në ndërtesën kryesore 6 katëshe dhe në shtëpizat në kopsht. Recepcioni, restoranti kryesor me zonën për joduhanxhinjë, bare. Jashtë objektit, pishina e bukur. Ombrella dielli, shtretër, mbulesa, peshqirë, pa pagesë. Dyqane, butiqe, shitore, dhoma konferencash, mjeku (në orët e caktuara). Dhomat: Të gjitha dhomat janë të orenditura me plot shije dhe kanë banjo, dush dhe WC, tharëse flokësh, klimatizim (në orë të caktuara), SatTV, telefon direkt, minibar si dhe ballkon. Të gjitha dhomat kanë pamje të ndryshme: nga deti, nga kopshti dhe nga kodrat.

Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë, gjatë ditës meze të lehta internacionale dhe turke, kafe, çaj dhe keksa, meze të lehtë mesnate. Minibari mbushet për çdo ditë me një shishe uji. Pije alkoolike dhe joalkoolike të vendit, prej orës 10:00 deri 02:00. Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 6 fusha të forta tenisi, squash, ping-pong, minigolf, sauna, banjo turke, aerobik dhe qendër fitnesi. Me pagesë: Masazhi, bilardoja, lojërat kompjuterike, futbollinë tavolinë dhe pajisjet e tenisit.

Argëtimi: Zgjedhje të shumta animuese dhe programe argëtuese. Fëmijët: Fëmijët prej 4-12 vjeç gjejnë në miniklub mundësi të mjaftueshme për t'u argëtuar (prej orës 10:00-12:00 dhe prej orës 14:00-16:00). Për t'u llastuar, ata kanë gjithashtu pishinën e ndarë për fëmijë dhe një vend argëtimi. Dado, në rast nevoje, me pagesë.


KEMER QËNDER • RIVIERA TURKE

Hotel Fame Residence Kemer ★★★★★ Kjo rezidencë e ndërtuar bukur, ofron mjaft komfor dhe të gjitha kushtet e duhura për një aventurë të veçantë pushimi, rreth e qark saj – si për të rriturit ashtu dhe për të vegjlit Pozita: Hoteli gjendet direkt në plazh, 50 km larg Aeroportit të Antalisë, nga qendra e Kemerit 200 metra. Koha e transferit: 60 minuta. Akomodimi: Hoteli disponon me 246 dhoma; recepcion dhe lobi, 2 panorama-ashensorë, restorant kryesor me bar, restorant A-la carte me kuzhinë turke, kineze dhe italiane, pastaj bare të ndryshme, ëmbëltore si dhe pishinë të mbyllur. Në kopsht gjendet një pishinë me tarracë për rrezitje. Ombrellat, shtretërit dhe mbulesat, pa pagesë. Disponon edhe diskotekë, salla konferencash, sallë televizori, dyqane të ndryshme, floktar, fotografist, shërbim dhome. Shërbimet mjekësore, me pagesë.

Ombrellat, shtretërit dhe mbulesat, pa pagesë.

Argëtimi: Gjatë gjithë ditës animacione të lehta për fëmijët dhe të rriturit. Në mbrëmje zakonisht shfaqen programe të ndryshme argëtuese dhe shou.

Dhomat: Dhomat e mobiluara me shije, janë të pajisura me banjë/WC/ dush, tharëse flokësh, TV/Sat, radio, kasafortë, minibar, telefon direkt, klimatizim qendror dhe dysheme me tepih.

Fëmijët: Në miniklubin për fëmijë, të moshës 4-12 vjeç, të hapur prej orës 10.00-12.00 dhe prej 14.30-17.00, kujdeset ekipi i pedagogëve të shkolluar, duke organizuar lojëra të shumta tërheqëse dhe aktivitete të tjera.

Shërbimi: Fame Style All Inclusive

Programi i klubit për animim dhe dëfrim, përmban edhe animacione tjera kompjuterike për fëmijë.

Plazhi: Është direkt në plazhin me guralecë.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, aerobik, fitnes, banjë turke dhe saunë. Me pagesë: Masazhi, bilardo, depilimi, bilardo dhe sportet e ujit, të cilat ofrohen nga tregtarët vendës.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashë • Gjatë ditës ushqime të ndryshme të çastit; restorant A-la carte, çaj dhe supë mesnate • Pijet vendore në lobi, restorant dhe në pishinë. Lëngjet e freskëta, prej orës 10.00 - 24.00 • Pingpong, saunë, fitnes, aerobik dhe banjë turke • Programe të lehta animuese • Animacione për fëmijë • Ombrellat, shtretërit dhe mbulesat pa pagesë

Adhuruesit e vegjël të muzikës dhe vallëzimit, në minidiskon e tyre gjejnë kënaqësinë përkatëse për ta.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

75


RIVIERA TURKE • KEMER

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët

Lims Bona Dea Beach ★★★★

• Çaj/kafe dhe ëmbëlsira në orët e pasdites

Pozita qendër: Drejtpërdrejt në plazh, vetëm 25 metra larg qendrës së Kemerit dhe 55 km larg Aeroportit të Antalias.

• Meze të mesnatës

Koha e transferit: 60 min.

• Pijet lokale nga ora 10.00 deri në orën 23.00 • Lëngjët e freskëta të pemëve dhe pijet e importuara janë me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka e bollshme në formë bufeje • Koha për çaj - 16.00-17.00, supë e mbrëmjes nga 22.00 - 22.30 • Pijet lokale joalkoolike dhe ato alkoolike shërbehen deri në ora 22.00

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

76

Akomodimi: Ky hotel, i hapur në vitin 2006, ka 109 dhoma, lobi me recepcion dhe bar, restorant, dhomë për konferenca, internetcafe, qendër të fitnesit, mjek, banjë turke, saunë dhe dhomën për masazh. Në oborrin e hotelit gjendet pishina, me dy rrëshqitëse të ujit dhe një pishinë të ndarë për fëmijë.

Plazhi: Plazhi privat i hotelit, me guralecë dhe rërë. Si në plazh, ashtu edhe në pishinë, keni në dispozicion pa pagesë shtretërit, mbulesat dhe ombrellat e diellit. Peshqirët për plazh mund t’i merrni me kaucion. Dhomat: Dhomat janë të rregulluara në mënyrë moderne dhe mjaft miqësore, me banjë/WC, klimatizim, TV/Sat, dysheme me tepih, tharëse flokësh, minibar (me pagesë), kasafortë, qasje në internet (me pagesë), telefon dhe ballkon.

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Qendra e fitnesit, pingpong, animacione gjatë ditës dhe në mbrëmje, programe artistike, pikado. Me pagesë: Banja turke, sauna, masazhi, solariumi, internetcafe, bilardo dhe sportet e ndryshme të ujit që ofrohen nga shitësit privatë, në plazh. Fëmijët: Pishinë për fëmijë dhe fushë e lojës.

Queen Marry ★★★ Pozita qëndër: Gjendet në qendër të Kemerit, rreth 250-300 m nga plazhi me rërë. Nga Aeroporti i Antalisë është 52 km larg.

Plazhi: Plazh privat i cili gjendet rreth 250-300 metra larg nga hoteli. Mund ta shfrytë zoni shërbimin e transportit deri në plazh.

Koha e transferit: 60 minuta.

Ombrellat, shtretërit dhe mbulesat me pagesë, peshqirët me depozit.

Akomodimi: Hotel modern i cili përbëhet nga dy blloqe ndërtesash katërkatëshe me gjithsej 54 dhoma. Posedon recepcion me kasaforta (me pagesë), lobi me bar, 2 restorante jashtë dhe brenda objektit, 2 bare. Në oborrin e gjelbëruar gjendet pishina me ujë të ëmbël dhe ndarje të veçantë për fëmijë, shërbim postar, shërbim rrobalarës dhe mjeku të gjitha me pagesë.

Dhomat: Dhomat e mobiluara në mënyrë standarde, të shtruara me tepih, posedojnë banjë me dush/ WC, tharëse flokësh, TV/Sat me kanale muzikore, klimatizim të veçantë, telefon direkt, ballkon. Sipas nevojës janë në dispozicion edhe shtretërit për fëmijë.

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, pikado, volejboll plazhi, minifutboll. Me pagesë: Ski uji, surfim, parashutë, kanu dhe sporte të tjëra ujore, që ofrohen në plazh nga shitësit privatë. Fëmijët: Pishinë e ndarë për fëmijët, fushë lojërash për fëmijët, karrige për fëmijët në restorant.


KEMER GÖYNÜK • RIVIERA TURKE

Hotel Kilikya Palace ★★★★★ Pozita: I udhëhequr nga një menaxhment profesional, ky hotel shtrihet direkt në plazh, 8 km nga Kemeri. Mundësi të mira blerjesh dhe argëtimi në afërsi, me lidhje të mira minibusi. Koha e transferit: 50 minuta. Akomodimi: Objekt i klasit të parë, me gjithsej 270 dhoma, disponon recepcion me lobi elegant dhe me lobibar, ashensorë dhe restorant të jashtëm, me zonë për joduhanxhinj, si dhe restorant A-la carte (specialitete italiane dhe të peshkut), bare të ndryshme, diskotekë, internetcafe, sallë konferencash, bibliotekë, lokale, floktar, pishinë të mbyllur, tarracë dielli, hamam, saunë si dhe sallon zbukurimi. Në kopsht gjendet një pishinë e madhe me aneks të ndarë për fëmijë dhe me rrëshqitëse uji, një klub TOPOLINO, për kalamajtë prej 4-12 vjeç, animacione për fëmijë, fushë lojërash dhe minidisko. Sipas kërkesës, dado me pagesë. Mjeku i hotelit dhe infermierja, si dhe Rent a car.

Plazhi: Plazhi është me guralecë dhe me rënie të pjerrët, ka edhe pasarelë. Dhomat: Dhomat me një hapësirë prej 34 m², të mobiluara në mënyrë komfore. Të gjitha posedojnë banjë/ WC, tharëse flokësh, TV/Sat, telefon, radio dhe pantofla banjoje. Një aparat për zierje uji, minibar, kasafortë, dysheme me tepih, rregullator klime (me orar të caktuar) dhe ballkon (me pamje të anshme në det). Tri dhoma për mysafirë të hendikepuar. Shërbimi: Ultra All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashët; bufe dietale dhe bufe për fëmijë. Pasdite kafe, çaj dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehta. Dy restorante A-la carte, specialitete turke nën çadër nomade. Pije të importuara alkoolike (Whiskey, Gin, Wodka) si dhe ato lokale, në njërin bar dhe pranë pishinës, non stop.

PËRPARËSITË TUAJA

Gjatë vendosjes në dhomë edhe një shportë me pemë. Minibari mbushet çdo ditë me pije. Disa herë në javë shërbehen edhe specialitete të vendeve të ndryshme: p.sh. italiane, meksikane, aziatike, turke, si dhe specialitete peshku.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje. Mëngjes për gjumashët; bufe dietale dhe bufe për fëmijë. Pasdite kafe, çaj dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehta • Dy restorante A-la carte, specialitete turke nën çadër nomade

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Një fushë tenisi, reketat dhe topat për tenis, pastaj boccia, volejboll plazhi, futboll i vogël, basketboll, pingpong, pikado, lundrim me vela (me patentë), vaterpolo dhe gjimnastikë uji, fitnes, vitaminbar, saunë, banjë turke dhe Whirlpool.

• Pije të importuara alkoolike (Whiskey, Gin, Wodka) si dhe ato lokale, në njërin bar dhe pranë pishinës, non stop

Me pagesë: Ndriçimi dhe kurset për tenis, parasailing, Jet-ski, surfimi, bilardo, lojërat elektronike, masazhi, trajtimi kozmetik i trupit, si dhe programe zbukurimi dhe Wellnes.

BONUSI

• Klubi Topolino për fëmijët prej 4-12 vjeç, animacione për fëmijë, fushë lojërash dhe minidisko

• Kursi i kuzhinës për specialitetet turke, pa pagesë (më së paku 10 pjesëmarrës)

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

77


RIVIERA TURKE • KEMER

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët

Majesty Kemer Beach ★★★★★

• Çaj/kafe dhe ëmbëlsira në orët e pasdites

Pozita qënder: Drejtpërdrejt në plazh, vetëm 25 metra larg qendrës së Kemerit dhe 55 km larg Aeroportit të Antalisë.

• Meze të mesnatës

Koha e transferit: 60 min.

• Pijet lokale nga ora 10.00 deri në orën 23.00 • Lëngjët e freskëta të pemëve dhe pijet e importuara janë me pagesë

Akomodimi: Ky hotel, i hapur në vitin 2006, ka 109 dhoma, lobi me recepcion dhe bar, restorant, dhomë për konferenca, internetcafe, qendër të fitnesit, mjek, banjë turke, saunë dhe dhomën për masazh.

All InClusive

Në oborrin e hotelit gjendet pishina, me dy rrëshqitëse të ujit dhe një pishinë të ndarë për fëmijë.

GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje • Ushqime të lehta gjatë ditës, bufe për fëmijë • Pijet vendore dhe disa të importuara janë në dispozicion gjatë gjithë kohës • Minibari mbushet çdo ditë me ujë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

78

Plazhi: Plazhi privat i hotelit, me guralecë dhe rërë. Si në plazh, ashtu edhe në pishinë, keni në dispozicion pa pagesë shtretërit, mbulesat dhe ombrellat e diellit. Peshqirët për plazh mund t’i merrni me kaucion. Dhomat: Dhomat janë të rregulluara në mënyrë moderne dhe mjaft miqësore, me banjë/WC, klimatizim, TV/Sat, dysheme me tepih, tharëse flokësh, minibar (me pagesë), kasafortë, qasje në internet (me pagesë), telefon dhe ballkon.

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Qendra e fitnesit, pingpong, animacione gjatë ditës dhe në mbrëmje, programe artistike, pikado. Me pagesë: Banja turke, sauna, masazhi, solariumi, internetcafe, bilardo dhe sportet e ndryshme të ujit që ofrohen nga shitësit privatë, në plazh. Fëmijët: Pishinë për fëmijë dhe fushë e lojës.

Gül Resort Kemer ★★★★ Pozita qënder: Hoteli gjendet 40 km nga qendra e Antalias dhe 50 km nga aeroporti i Antalias. Akomodimi: Hoteli posedon një hapsirë prej 17200 m2. I gjithë kompleksi ndahet në objektin qendror dhe 2 anekse, që të gjitha së bashku ofrojnë 321 dhoma. Hoteli posedon restorantin kryesor, restaurant et A la carte mediteran, animacione gjatë gjithë ditës. Diskotekë, amfiteatër, 4 pishina dhe të ndara për fëmijë. Dyqane, argjentar dhe frizer.

Nga 321 dhomat, 142 dhoma janë standarde, 7 dhoma familjare janë të disponueshme në ndërtesën qendrore. Plazhi: Hoteli shtrihen në plazhin privat me guralecë, shtretërit dhe ombrellat në pishinë dhe plazhe pa pagesë. Dhomat: Dhoma komfore dhe me banjo, WC, vaskë, tharëse flokësh, telefon dhe minibar, TV/Sat, kondicionerë të ndarë. Dysheme me tepih.

Shërbimi: All inclusive Sporti dhe koha e lirë: Qendër fitnesi, gjimnastikë, boccia, minigolf, tenis, pinpong, saunë, dhe banjo turke. Me pagesë: masazhe, spa dhe shërbime bukurije, lojë me birila, pikado, lojëra kompjuterike, internet café, sporte të motorizuara, tenis me drita natën dhe paisjet. Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniclub, dado në orë të caktuara dhe meny për fëmijë.


KEMER • RIVIERA TURKE

Hotel Selçukhan ★★★ Pozita Beldibi: Gjendet 19 km nga Kemeri, 40 km nga aeroporti i Antalisë. Koha e transferit: 40 minuta. Plazhi: 100 m larg plazhit me guralecë dhe me rënie të pjerrët në det, i cili arrihet duke kaluar pranë rrugës bregdetare. Shtretërit dhe ombrellat, në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë, mbulesat me pagesë. Akomodimi: Hoteli disponon me recepcion, kasafortë, lobi, ashensor, restorant brenda dhe jashtë, bar, floktar dhe pishinë për të rritur dhe fëmijë.

Dhomat: Dhomat kanë dush/WC, tharëse flokësh, telefon, TV/Sat, minibar (mbushet me pagesë), dysheme me tepih, klimatizim individual dhe ballkon.

PËRPARËSITË TUAJA

Lëngjet nga frutat e freskët, me pagesë. Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Fusha e tenisit dhe fitnesi.

Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, snack, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira. Të gjitha pijet freskuese dhe alkoolike vendore prej orës 10:00 deri në orën 23:00.

Me pagesë: Pingpong, bilardo, masazh, saunë, hamami, xhakuzi dhe sportet e ujit, që ofrohen nga tregtarët në plazh.

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 198 dhoma. Dhoma standarde 190, dhoma familjare janë 14 me dy dhoma të fjetjes, një banjo, tre junior suita me një dhomë të fjetjes, një dhomë të ditës dhe një banjo. Dhomat kanë pamje nga deti dhe kopshti. Të gjitha dhomat janë me banjo private me dush, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror i cili punon në orë të caktuar sipas kushteve klimatike, telefon me lidhje direkte, arkë (me pagesë), mini bar (vetëm ujë), TV satelitor me kanale muzikore, ballkon.

• Meze të lehta, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pijet freskuese dhe alkoolike vendore prej orës 10:00 deri në orën 23:00 • Tenis, fitnes, pingpong, bilardo, masazh • Mbrëmje të shpeshta argëtimi

Argëtimi: Mbrëmje të shpeshta argëtimi.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Zena Resort ★★★★ Pozita: Hoteli është i vendosur në regjionin Çamyuva, 7 km nga Kemeri dhe 55 km prej aeroportit të Antalisë.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje

Shërbimi: All inclusive Bufe e hapur, shërbimi për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, pasdite çaj dhe ëmbëlsira, darka dhe ushqim i lehtë në orët e vona. A la Carte restaurantet me rezervim paraprak, akullore prej orës 16.00-17.00, të gjitha pijet alkoolike vendore dhe joalkoolike prej orës 10.00 - 24.00. Nuk janë të përfshira: të gjitha pijet nga importi, kafja turke, lëngu i freskët, pijet në shishe, të gjitha pijet në Disco, shërbimi në dhomë. Plazhi: Hoteli posedon plazhin privat me guralec. Shtretërit, ombrellat dhe peshqirët janë pa pagesë.

PËRPARËSITË TUAJA

Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme, rrëshqitëse në ujë, qendra fitnesi, banjo turke, sauna, terren për tenis, volejboll, basketboll, volejboll plazhi. Salloni i bukurisë, wellness dhe SPA qendra, floktari, sportet ujore, biliardo, shkolla e tenisit dhe pajisjet janë me pagesë. Argëtimi: Program animues gjatë ditës për të rritur, gara dhe lojëra të ndryshme, në mbëmje show program. Klub me programe speciale gjatë gjithë ditës.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje • Ushqime të lehta gjatë ditës • Bufe për fëmijë • Pijet vendore dhe disa të importuara janë në dispozicion gjatë gjithë kohës • Minibari mbusht çdo ditë me ujë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

79


RIVIERA TURKE • KEMER

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dhe darka në formë bufeje • 2 fusha tenisi, dhoma e fitnesit, pingpongu, sauna, banja turke si dhe animacione të ndryshme • Programe të ndryshme animuese • Animacione për fëmijë • Shtretërit, ombrellat dhe peshqirët, pa pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dhe darka në formë bufeje • Tenis, surfim në erë, kanu, pikado, pingpong, volejboll plazhi, saunë, banjo turke, aerobik dhe fitness • Programe të ndryshme animuese • Animacione për fëmijë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

80

Le Chateau De Prestige ★★★★★ Pozita: Rreth 9 km nga Kemeri dhe 40 km nga aeroporti i Antalisë. Hotelin, nga plazhi privat me rërë e ndan një rrugë e vogël e cila mund të kalohet në mënyrë komode përmes një mbikalimi. Koha e transferit: rreth 45 minuta. Akomodimi: Hoteli komfor përbëhet nga një kompleks ndërtesash me disa blloqe dhe numëron gjithsej 466 dhoma. Këtu hyjnë edhe një lobi i gjerë me recepcion, ulëse dhe lobi bar, restoranti, 4 restorante A-la carte, Pianobar, dhoma për televizion, diskoteka, lokale të ndryshme të vogla, floktar dhe një pishinë e mbuluar me pjesën e veçantë për fëmijët. Në oborrin e rregulluar me mjaft shije, gjendet një sistem

pishinash me tarracë dielli, ndarje të veçantë për fëmijët dhe rrëshqitëse të madhe uji. Plazhi: Plazhi privat me rërë ndahet prej hotelit nga një rrugë e cila kalohet përmes një mbikalimi. Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët pa pagesë. Dhomat: Dhomat në këtë hotel luksoz janë të pajisura në mënyrë elegante dhe posedojnë dysheme me tepih, klimatizim dhe ngrohje me dirigjim qendror (sipas orëve dhe varësisht nga moti), telefon, TV/Sat, kasafortë, mini-bar, banjë/WC me vaskë dhe tharëse flokësh. Të gjitha dhomat, janë me ballkone dhe shumica prej tyre kanë pamje nga deti.

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha tenisi, dhoma e fitnesit, pingpongu, sauna, banja turke si dhe animimacione të ndryshme. Me pagesë: Tenisi nën dritë gjatë natës, huazimi i reketëve të tenisit, lojë me birila, bilardo, banjë me avull në Thalasso center dhe masazh.

Le Jardin ★★★★★ Pozita: Hoteli shtrihet direkt në plazh. Nga Antalia 60 km, ndërsa nga aeroporti 70 km.

Plazhi: Plazhi i gjerë me guralecë; shtretërit për rrezitje, ombrellat dhe peshqirët, pa pagesë. Mbulesat, me pagesë.

Koha e transferit: 60 minuta. Akomodimi: Hoteli komfor disponon me mbi 275 dhoma, recepcion dhe lobi-bar, restorant kryesor të klimatizuar, me aneks të ndarë për joduhanxhinjë dhe me terasë; restorant A-la-carte dhe bare të shumta. Në kopsht gjendet pishina me ujë të ëmbël, me aneks për fëmijë. Shtretërit për rrezitje, ombrellat dhe peshqirët, pa pagesë; mbulesat, me pagesë. Hoteli disponon edhe me sallë lojërash, sallë konferencash, floktar, dyqane të ndryshme, amfiteatër dhe klub të natës/diskotekë.

Dhomat: Dhomat janë të mobiluara në mënyrë përkatëse dhe posedojnë banjo/WC apo dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim (me orar të caktuar), TV/Sat, radio, telefon direkt, minibar, ballkon ose terasë. Shërbimi: Gjysëmpansion Mëngjesi dhe darkë, në formë bufeje. Sporti: Pa pagesë: Surfing dhe kanu (preferohet liçenca), pikado, pingpong, volejboll plazhi, saunë, banjo turke, aerobik, fitnes.

Me pagesë: Internet-kafe, bilardo, masazh, dhe sportet e ujit: Jet-ski, ski uji, parashutim, banana dhe zhytje, si dhe kurse për zhytje, të cilat ofrohen nga tregtarët lokalë. Qendra e tenisit: 4 fusha tenisi, të shtruara në kuarc, (ndriçimi, kurset dhe pajisja, me pagesë). Argëtimi: Programe të përditshme animuese dhe programe tjera argëtimi.


BELEK


30 km në lindje të Antalias dhe vetëm 25 km larg Aeroportit shtrihet Beleku. Një rajon i ri turistik në Rivierën turke me shumë hotele dhe klub-objekte në mes të kopshteve të rregulluara dhe të mirëmbajtura. I rrethuar me pyje pishash që i japin ambientit një aromë të këndshme dhe me plazhet e gjata me kilometra, pushuesin do ta presin edhe shumë hotele moderne. Pozita fantastike e Belekut është një pikënisje ideale për të vizituar qytetet e famshme historike si Phaselis, Thermessos, Side, Perge, Aspendos; ujëvarat Dude dhe shpellën e njohur afër Antalias.


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mengjes, drkë dhe darkë në formë byfeje • Spa profesionale • Disa pishina për të rritur dhe fëmijë • Disa restaurante A-la carte • Diskotekë të mrekullueshme • Preferuar për çifte dhe të rinjtë

Adam & Eve ★★★★★ Një ndër vendet më speciale në botë për nga disajni, arkitektura, akomodimi dhe shërbimi i klasit të lartë. Ky hotel mirëpret mysafirët e veçant të cilët dëshirojnë të kalojnë mirë dhe të dallohen nga të tjerët. Pozita: Gjendet në lokacion të vetmuar në plazhin prej rëre dhe guralecëve, 2 km nga qendra e pushimeve të Belekut me zgjedhje të ndryshme të restoranteve, dyqaneve, dhe bareve. Nga aeroporti i Antalias është vetëm 35 km. Koha e transferit: 50 minuta. Akomodimi: Hotel ka 497 dhoma të gjitha të pajisura me shtretër dopio dhe divanë, klimatizim, TV/Sat, telefon, tharëse flokësh, dollap walk-in, banjo të plotë që përfshinë dhomën e avullit dhe ballkonin me shtrat dopio për diell. Mëngjesi, dreka, dhe darka në formë bufeje. 6 restorante A-la carte. Mezet shë­r­­behen në kohë të caktuara mes shujtave.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

84

Sasi e palimituar e pijeve të ngrohta, të ftohta, dhe atyre alkoolike (me përjashtim të prodhimeve internacionale) që shërbehen 24 orë.

Plazhi: Plazhi privat me rërë. Ombrellat e detit, shtretërit dhe peshqirët, pa pagesë. Dhomat: Hoteli ka gjithsej 497 dhoma. Ky hotel ofron zgjedhje të ndryshme të dhomave. 401 dhoma design, 10 dhoma familjare dhe 20 suita familjare. Dhomat design kanë hapsirë prej 48 m², tarracë prej 16 m² dhe pamje të mahnitshme nga deti apo bjeshkët. Më së shumti dominon ngjyra e bardhë dhe muret janë të veshura me pasqyra. Dhomat e këtij hoteli janë të disajnuara si spa personale me xhakuzi, TV me ekranë të sheshtë prej 106 cm dhe mund ta ndërroni ngjyrën e dhomës nga e kaltërta në të gjelbërt, nga e kuqja në të verdhë etj. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë: Aktivitetet e sportit zakonisht përfshijnë aerobik, aquaerobik, basketboll, minifutboll, tenis, volejboll, bilardo, pingpong, kanu, skuash, lundrim, etj. Aktivitetet për zbavitje gjatë ditës dhe gjatë natës përfshijnë lojëra, shfaqje, dhe muzikë live. Për shëndet dhe relaksim janë në dispozicion dhoma e fitnesit, sauna dhe banjo turke. Fëmijët: Pishinë të hapur dhe të mbyllur; klub për fëmijë (4-12 vjet); shesh lojërash; shtretër dhe ulëse për fëmijë, etj.


BELEK • RIVIERA TURKE

85


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashë • Pasdite snack, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, su­pë mesnate dhe sendviç, bufe dre­ke dhe mbrëmjeje • Të gjitha pijet freskuese si dhe pijet lokale dhe pjesërisht të importuara alkoolike gjatë 24 orëve • 5 restorante A-la carte (me kuzh­inë italiane, turke, të Lindjes së Lar­­g­­­­ët dhe të Amerikës së Jugut, si dhe specialitete peshku me para-laj­ mërim) • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe birrë • Shërbim dhome nga ora 02.00 deri në orën 07.00

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

86

Calista Luxury Resort ★★★★★ Pozita: Hoteli shtrihet direkt në plazh, 4 km nga Beleku. Koha e transferit: rreth 20 minuta. Akomodimi: Kompleks i ri hotelier dhe tepër luksoz. I vendosur në një strukturë interesante ndërtimi e cila pasqyron pafundësinë e nivelit të cilësisë dhe të shërbimit. I ndërtuar në një pyll pishash prej 100.000 m², hoteli disponon disa njësi katërkatëshe banimi me gjithsej 591 dhoma dhe 14 vila.

Plazhi: Plazh i gjerë dhe i pjerrët me rërë. Çadrat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët pa pagesë, në plazh dhe në pishinë. Dhomat: Të pajisura me banjë dhe dush/WC, tharëse flokësh, pasqyrë kozmetike, mantel dhe pantofla banje, kanape, telefon me lidhje të direkte, TV/Sat me kanale muzikore, internet, minibar, kasa fortë, dysheme të shtruar me tepih, rregullator klime (qendrore) dhe ballkon. Pamja nga deti sipas çmimit të paguar. Shërbimi: A-la carte All Inclusive

Në dispozicion janë recepcioni me lobi dhe 2 lobi-bare, ashensorë panoramik, me restorantin madhështor kryesor që ka edhe zonën për joduhanxhinjtë, me 6 restorante A-la carte, disa bare, Café Wien, salla konferencash, dyqane, floktar, pishinë të mbuluar me pjesën e veçuar për fëmijë, xhakuzi dhe amfiteatër. Në oborr pishina e madhe (3.500 m²), pishina gjysmë olimpike, Jacuzzi, një pishinë tjetër me rrëshqitëse uji, tarraca për rrezitje dhe një ishull i vogël me një pool-snackbar.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 7 fusha tenisi (me dysheme hiri), reketë dhe topa tenisi, futboll të vogël, basketboll, volejboll plazhi, pingpong, surfim, katamaran (të dyja me licencë), kanu, anije me pedale, qendër fitnesi, aerobik, saunë, banjë turke, banjë avulli dhe xhakuzi. Me pagesë: dritat për fushën e tenisit, kurs tenisi, loja me birila, huazim biçikletash dhe masazhi. Disa sporte të ujit dhe shkolla për zhytje që ofrohen nga shitësit e ndryshëm në plazh (varësisht nga moti).

Argëtimi: Pa pagesë: pikado, bilardo, qasje në internet, diskotekë, kthina për TV satelitor, kinema, animacion gjatë tërë ditës me programe të mbrëmjes dhe muzikë Live. Me pagesë: PlayStation, internetcafe. Wellnes: Wellness & Beauty Center me një hapësirë prej 3.500 m² ofron shërbime të shumta si banjë me ujë shkumëzues, terapi aromatike, terapi uji, kthina e borës, shiatsu dhe masazhe të ndryshme. Fëmijët: Pishinë e vogël fëmijësh me një rrëshqitëse uji. Miniklub (për fëmijët 4 -14 vjeç), bufeja e fëmijëve, animacion për fëmijë, dhomë lojërash, sheshi i lojës, minidisko. Këndi për foshnje, babyphon (pa pagesë). Dado (sipas kërkesës dhe me pagesë).


BELEK • RIVIERA TURKE

87


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mengjes, dreka dhe darka në formë byfeje, mëngjesi për gjumashë • Pasdite snack, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, akullore, snack mesnate • Të gjitha pijet alkoolike dhe ato te importuara (lloje të caktuara) gjatë 24 orëve

Maxx Royal ★★★★★ Bota e privilegjit për ju. Ndjehuni të privilegjuar qysh në momentet që hyni në këtë hotel madhështor. Ju padyshim se do të ndjeni ndryshimin që në momentin e parë. Pozita: Ky hotel shtrihet drejtpërdrejtë në plazhin e gjerë në rërë të imët 300m të gjatë. 35 km nga aeroporti, së bashku me fushat e golfit përfshijnë hapësirën prej mbi 1 milion m2.

• Restaurantet A-la carte me rezervim

Koha e transferit: 30 minuta.

• Tenis, minifutboll, pingpong, volejboll, aerobik, sporte të ndryshme, gjimnastikë, internet, banjë turke, saunë, masazhë, xhakuzi, fitnes etj.

Akomodimi: Të gjitha dhomat në ndërtesën qendrore janë suita duke filluar nga 80m2. Hoteli posedon 445 suita, përfshirë dhe suitat në villa.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

88

Recepsion mahnites, lobi mbretëror, 5 restaurante A-la carte, Al dente ristorente (kuzhinë italiane), Voxxie (kuzhinë nga lindja e largët), Ocean (restaurant peshku) dhe Taverna Greke (restaurant grek) dhe bueno seak house ju mirëpret. Hoteli posedon 1 restaurant qendror, 17 bare dhe 1 ëmberltore, të gjitha këto ju ofrojnë ndjenja të paharruara. Suitat: Ekzistojnë disa lloje të suitave, të gjitha janë të pajisura me kondicionerë, telefon me linje direkte, satelit LCD TV, minibar, kasafortë, garderobë, të mbathura dhome, dush, WC, tharëse flokësh dhe banjo me xhakuzi.

Suitat janë me pamje nga deti apo fushat e golfit, posedojnë një dhomë fjetjeje me pjesën për pushim. Garderobë dhe 15m2 ballkon. SUITAT family terrace 100m2. Janë me pamje nga deti dhe fushat e golfit, posedojnë dy dhoma fjetjeje, me French dhe me tween shtretër, dy banjo, dhe terasë 20m2. Suitat laguna: Të gjitha kanë pamje nga pishina, të përbëra nga dy dhoma gjumi, dy banjo dhe ballkon prej 20m2. Suitat dykatëshe 135m2, kanë dy kate, me pamje nga deti, dy dhoma gjumi dhe dhomë dite, me shtretër French apo dyshe, dy banjo dhe terasë 20m2 dhe dalje direkte në pishinën laguna.

Shërbimi: Maxx All Inclusive Me një restaurant qendror, 5 restorante A la carte (me pagesë) me muzikë live, 14 bare, një ëmbëltore, 4 snack restaurante, ushqimet dhe pijet janë në dispozicion gjatë 24 orëve. Për fëmijët meny e veçantë. Sporti dhe koha e lirë: Ky hotel ka menduar që ëndërrat tuaja t'i kthejë në realitet. Që nga sportet e motorizuara (kanu, katamaran, sërf në erë, banana, paraseling, xhetski) shkollë zhytjeje, biliardo, lojë me birila, kurs tenisi, Wellnes shërbimi, pastrim kimik, dhe internet kafe. Argëtimi: Për fëmijët ofron botën e ëndërrave, për të rriturit program argëtues me kërcimtar profesional dhe muzikë live.

Minibari në dhoma mbushet çdo ditë. Plazhi: Hoteli posedon plazhin privat me rërë të imët, 300m të gjatë. Poashtu posedon edhe flamurin e kaltër për plazh dhe ujë, dhe shijimin e hijes së palmave.

Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniklub special, kino për fëmijë, byfe speciale për fëmijë dhe aquapark i veçantë për fëmijë me pishinë të ndarë.


89


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjesi për gjumashët • Snak, kafe/çaj dhe ëmbëlsira • 8 restorante A-la-carte (specialitete ruse, aziatike, turke, franceze, italiane, të peshkut dhe nga grilli) • Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe disa të importuara gjatë 24 orëve • Tenis, squash, basketboll, futboll, pikado, bilardo, banjo turke, saunë, qendër fitnesi, aerobik • Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat në pishinë dhe në plazh, pa pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Hotel Rixos Premium Belek ★★★★★ Pozita: Hoteli shtrihet drejtpërdrejt në plazh, 5 km nga Beleku, me lidhje të mira minibusi. Koha e transferit: 30 minuta. Akomodimi: Objekti i ri luksoz i grupit të hoteleve Rixos, i shtrirë në një terren me pisha prej mbi 405.000 m², disponon me një godinë kryesore pesëkatëshe me 640 dhoma, me shumë vila që kanë 39 dhoma tjera si dhe shtëpizat “Troja”. Hoteli disponon liqenin me 20.000 m², me mundësi lundrimi të barkave të vogla. Ka recepsion luksoz me lobi dhe lobibar, ashensor, restorant të brendshëm dhe të jashtëm me tarracë, me pjesë për joduhanxhinjë, pastaj me tetë restorante A-la-carte, bare të ndryshme, Kafe Vjena, kafene turke, fushë lojërash, kino, internetcafe, (me pagesë) si dhe kyçje pa kabllo në internet (në lobi pa pagesë), sallë konferencash, lagje dyqanesh të ndryshme, floktar, qendër zbukurimi, amfiteatër dhe pishinë të mbyllur. Në kopsht gjenden disa pishina me pjesë të ndara për fëmijë me rrëshqitëse uji. Aquaparku (12.000 m2 prej

90

10.00-18.00) me restorante, bare, tarracë dielli dhe snakbare të pishinëssi dhe miniklub (4-12 vjeç prej 09.0024.00), dhomë lojërash, animacione për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë, restorant për fëmijë me aneks për foshnje dhe minidisko. Dado për foshnje (sipas kërkesës dhe me pagesë), shërbime mjeksore në orar të caktuar dhe rent-a-car. Plazhi: Plazhi i pjerrët me rërë dhe dy pasarela. Në plazh gjendet edhe Beachbari. Ombrellat, shtretërit për rrezitje, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë si në plazh ashtu edhe pranë pishinës. Pavijone për 4 persona në një pjesë të veçantë të plazhit (me pagesë). Dhomat: Dhomat e hotelit janë të rregulluara me mjaft shije, me banjë/ dush/WC, pasqyrë kozmetike, tharëse flokësh, pantofla banje, qoshe kolltukësh, telefon direkt, TV/Sat, kanal muzikor, lidhje interneti (me pagesë), minibar, kasafortë, dysheme me tepih, klimatizim, ballkon, dhe shtretër pikniku shtesë. Shërbimi në dhomë (me orar të caktuar). Në dispozicion janë edhe dhomat për joduhanxhinjë.

PREMIUM

Shërbimi: All Exclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Dhjetë fusha tenisi, ndriçimi dhe pajisjet e tenisit, squash me pajisjet adekuate, futboll, basketboll, volejboll plazhi, Boccia, mur për ngjitje, pingpong, pikado, gjuajtje me hark, bilardo, kanu, katamaran (me patentë), qendër fitnesi, aerobik, gjimnastikë, saunë, hamam, dhomë bore, jacuzzi dhe animacion gjatë tërë ditës. Nga qershori deri në tetor: 1 herë në javë Troia-Party, Beach-Party dhe Gala-Party. Me pagesë: Kurse tenisi, lojra në kompjuter, futboll tavoline, lojë me birila dhe masazh. Qendra për Wellnes dhe Spa me trajtime të ndryshme, dhomë avulli, dhomë për terapi rëre, dhoma e shiut dhe solariumi. Sportet e ujit dhe kursi i zhytjes nga shitësit e shumtë lokalë në plazh. Wellness: Qendra Thalasso & Spa disponon me pishinë të mbuluar, pishinë Thalasso, saunë, banjë turke, dhomë pushimi, fitness, xhakuzi.


91


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjesi për gjumashët • Meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, supë mesnate • Restorant A-la carte • Pije alkoolike dhe freskuese vendore, prej 10.00 deri në 24.00 • Minibari mbushet çdo ditë me ujë të freskët • Tenis, qendra e fitnesit, pingpong, pikado, banjë turke, saunë, xhakuzi, basketboll, volejboll uji

Cesar's Temple Hotel ★★★★★

FSHAT TURISTIK I KLASIT TË PARË

Pozita: Hoteli shtrihet direkt në plazh, 5 km larg nga Beleku dhe 30 km nga Aeroporti i Antalisë. Koha e transferit: 30 minuta. Akomodimi: Ky hotel pesëkatësh disponon me gjithsej 680 dhoma, lobi të këndshëm me recepcion, ashensor, restorant kryesor me tarracë dhe me zonë për joduhanxhinjë, pastaj restorant A-la carte (specialitete turke, italiane dhe specialitete peshku, me rezervim), bare të ndryshme, diskotekë, dy dhoma të vogla konferencash dhe pishinë të mbyllur. Në kopshtin e mbajtur kujdesshëm gjenden dy pishina, me pjesë të ndara për fëmijë dhe aquapark.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

92

Dyqane të ndryshme, floktar, fotoshop, sallë televizori dhe dhomë lodrash. Mjeku dhe shërbimi i larjes së rrobave, me pagesë. Plazhi: Plazhi privat është i gjerë, i mbuluar me rërë dhe guralecë. Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë Dhomat: Dhomat e ndritshme dhe me hapësirë janë të rregulluara me shije dhe të gjitha me banjë/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon direkt, TV/Sat, programe muzikore, minifrigorifer, kasafortë (me pagesë), ballkon dhe tarracë. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Dy fusha të forta tenisi, qendër fitnesi, pingpong, pikado, banjë turke, saunë, xhakuzi, basketboll, volejboll uji. Me pagesë: Masazhi, qendra e zbukurimit, bilardo si dhe sportet tjera të ujit, të cilat ofrohen nga shitësit privatë në plazh, si ski uji, banana, jet-ski etj. Argëtimi: Programe animative me sport dhe lojëra të ndryshme si dhe shou apo shfaqje live në mbrëmje. Fëmijet: Pishinë për fëmijë, aquapark, miniklub 4-12 vjeç, animacione për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë, ulëse për fëmijë në restorant.


BELEK • RIVIERA TURKE

Sherwood Dreams Resort ★★★★★ Pozita: Hoteli gjendet vetëm 40 minuta larg Aeroportit të Antalias. Akomodimi: Ky hotel i cili gjendet në brigjet e Detit Mesdhe në Bogazkent, i cili ofron 304 dhoma dhe suita me një dizajn modern, restaurantet dhe baret e të cilit ofrojnë në llojllojshmëri të ushqimeve dhe pijeve me një pamje atraktive dhe tërheqëse. Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore janë në shërbim gjatë 24 orëve, dhe mund t'i gjeni në disa lloje të restoranteve që gjenden në këtë hotel si: Marca Main Restaurant, Vista Restaurant, Waves Snack Restaurant, Terra International Restaurant, Pomodoro Italian Restaurant, Lemon Flowers Cafe and Patisserie, Carisma Lobby Bar, Splash Pool Bar, Sense Disco Bar, Vitamin Bar. Restaurantet A-la Carte mund t'i shfrytëzoni një herë gjatë qendrimit dhe me rezervim paraprak.

Në oborrin e bukur gjendet një kompleks pishinash për femijë dhe të rritur dhe me disa rrëshqitese uji. Poashtu pishina të jashtme dhe brendshme, animacione gjatë tërë ditës, mini klube për fëmijë, lojë me birila, biliardo, fitnes si dhe shfaqje interesante çdo natë. Plazhi: Ka plazh të bukur me rërë dhe guralecë shumë tërheqës dhe gjendet shumë pranë hotelit. Shtretërit, ombrellat dhe peshqirët i ofron pa pagesë. Dhomat: Sherwood Dream ofron tri lloje të dhomave të cilat janë: standarde, familjare dhe deluxe. Të gjitha janë të mobiluara në mënyrë unike dhe me veçori në vete, me dysheme prej druri dhe posedojnë ballkon, banjo, TV, klimatizim, telefon, minibar, tharëse flokësh, kasafortë, internet dhe 24 orë shërbim.

Shërbimi: Ultra All Inclusive

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjesi për gjumashët

Sporti dhe koha e lirë: Gjatë kohës së pushimit mysafirët mund të shfrytëzojne fitnesin, lojën me birila, biliardo, një fushë tenisi, këndin për fëmijë, një dhomë televizioni për fëmijë, not, gjimnastikë, cirku dhe shfaqje gjatë mbrëmjes.

• 6 restorante A-la carte

Argëtimi: Animacione të ndryshme dhe programe gjatë mbrëmjes.

• Shtretërit, ombrellat dhe peshqirët i ofron pa pagesë.

• Fitnes, lojë me birila, biliardo, një fushë tenisi • Pishinë e ndarë për fëmijë me disa rrëshqitëse uji, kënd lojërash, minidisko

Fëmijët: Pishinë e ndarë për fëmijë me disa rrëshqitëse uji, kënd lojërash, minidisko, cirku dhe shumë animacione gjatë ditës dhe mbrëmjes vetëm për kënaqësinë e tyre.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

93


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA

Sirene Belek Golf & Wellness Hotel ★★★★★

• Mëngjesi dreka dhe darkka në formë bufeje, poashtu mëngjesi për gjumash nga ora 10:0010:30

Pozita: Hoteli ndodhet në një vend shumë të bukur në Belek.

Plazhi: Plazhi privat ndodhet shumë afër hotelit.

• Ushqime të lehta në mes të mëngjesit dhe darkës.

Transferimi deri në këtë hotel nga aeroporti i Antalisë është vetëm 30 minuta.

Shtretërit për rrezitje, ombrellat dhe peshqirët janë pa pagesë.

• Pijet vendore alkoholike dhe joalkoholike çdo kohë • Restoran A la Carte, kuzhina italiane dhe kuzhina turke. • Banjo turke, qendër të fitnesit, internet ne loby, pingpong • Muzikë live, shfaqe të ndryshme, animacione çdo ditë • Mini klubi për fëmijë, si dhe mini disko

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

94

Koha e transferit: 25 minuta. Akomodimi: Hoteli dhe blloku i vilave ofrojnë lloje të ndryshme të dhomave: dhoma familjare standarde, suita, etj. Hoteli posedon 6 restorante: restorantin kryesor (ofron shërbim në formë bufeje), restorantet A-la carte (restoranti italian, restoranti turk, etj.), bare të ndryshime: në recepcion, pranë pishinave, lobibar (ku pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike janë pa pagesë).

Dhomat: Hoteli ka 233 dhoma: dhoma familjare, dhoma standarde, suita, kurse sektori i vilave ofron 209 dhoma. Secila dhomë, si në hotel po ashtu edhe në vila, posedon banjë/WC, tharëse flokësh, TV/Sat, telefon me dalje direkte, minibar, kasafortë, klimatizim. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë: Aerobik, banjë turke, qendër fitnesi, pingpong, internet, etj. - të gjitha pa pagesë. Bilardo, golf, tenis, lundrim, surfim me pagesë. Argëtimi: Animacione të ndryshme gjatë gjithë ditës, në mbrëmje muzikë live, shfaqje të ndryshme në amfiteatër, nata turke. Fëmijët: Edhe për fëmijë ofrohen pishina të veçanta me rrëshqitëse, miniklube nga 4-12 vjeç, disko për fëmijë si dhe aktivitete të shumta gjatë gjithë kohës.


BELEK • RIVIERA TURKE

Iberostar Bellis Beach Resort ★★★★★ Kjo pushimore moderne është një mundësi e mirë për pushuesit që kërkojnë të kalojnë pushimet e tyre në një atmosferë relaksuese, me shërbime mbimesatare dhe elegancë të veçantë. Pozita: Hotel elegant, i rinovuar gjatë vitit 2006. Shtrihet përgjatë plazhit të gjerë dhe të gjatë me rërë, 10 km larg Belekut. Nga aeroporti i Antalias është rreth 35 km.

Plazhi: Plazhi i gjerë me rërë dhe guralecë, shtrihet përgjatë oborrit të hotelit. Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët ofrohen pa pagesë, si në plazh ashtu edhe pranë pishinës.

Koha e transferit: rreth 40 minuta. Akomodimi: Ju mund të pushoni në godinën kryesore gjashtëkatëshe me 344 dhoma. Kompleksi disponon edhe 180 bungalo. Lobi me recepcion, restorantin kryesor, 3 restorante A-la carte (specialitete turke, kineze dhe italiane), bare të ndryshme, diskotekë. Në oborrin e bukur te hotelit gjendet një pishinë me rrëshqitëse uji dhe pjesë të ndarë për fëmijët. Dhomë lojërash, floktar, internetcafe, dyqane të ndryshme, shërbim rrobalarës. Mjeku dhe infermierja (sipas nevojës).

Dhomat: Dhomat e rregulluara në mënyrë elegante, posedojnë banjë apo dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon me dalje direkte, minibar, kasafortë, TV/Sat me kanale muzikore dhe shumica kanë ballkon.

Argëtimi: Animacione të nduardurshme gjatë gjithë ditës. Në mbrëmje shfaqje të ndryshme me muzikë dhe valle live. Fëmijët: Miniklubi (4-11 vjeç), pishina e ndarë për fëmijë dhe sheshi i lodrave, kopsht i vogël zoologjik. Dado, sipas kërkesës dhe me pagesë.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Gjatë ditës ushqime të lehta, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Ushqime të lehta në mesnatë • Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe disa të impor-tuara gjatë 24 orëve në lobbybar • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese • Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët ofrohen pa pagesë, si në plazh ashtu edhe pranë pishinës

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Fushë tenisi, pingpong, bilardo, volejboll plazhi, qendër fitnesi, banjë turke, saunë, aerobic, internet cafe, playstation. Me pagesë: Dritat për fushat e tenisit, masazh dhe sportet ujore në plazh, që ofrohen nga shitësit vendës.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

95


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Në arritje koktej mirëse-ardhjeje dhe një shportë me pemë për dhomën tuaj • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë • Snack, kafe dhe ëmbëlsirë, snack mesnate • Të gjitha pijet freskuese dhe alkoolike të vendit, prej 10.00 deri 24.00, në bar dhe diskotekë më gjatë, deri në 02.30 • Katër restorante A-la-carte • Shërbimi në dhomë nonstop • Kasafortë në dhomë • Tenis, bilardo, pingpong, basketboll, volejboll plazhi, banjë turke, saunë xhakuzi, fitnes, kanu, katamaran, lundrim me pedale dhe surfim (vetëm me liçencë)

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

96

Cornelia Diamond Resort ★★★★★ Shumë aktivitete sportive të mundshme, një pishinë e mrekullueshme, shërbim i mirë me shumë vende për pushim të rehatshëm. Hoteli Cornelia de Luxe Resort e ka dhe e ofron atë që e premton emri i tij. Pozita: I pozicionuar në plazhin me rërë të imët. Qendra e Belekut është 4 km larg, 45 km nga Antalia dhe 35 km nga Aeroporti. Koha e transferit: 45 minuta. Akomodimi: Ky hotel madhështor posedon mbi 380 dhoma, që janë në objektin kryesor pesëkatësh dhe në vila. Lobi me recepcion, restoranti kryesor dhe 4 restorante A-la carte, 8 bare. Jashtë objektit gjendet një pishinë shumë e bukur dhe 5 pishina të tjera, ujëvara dhe pishina e ndarë për fëmijë, njëra me rrëshqitëse uji. Tarraca për rrezitje dhe pishina me bare. Në hotel ka edhe diskotekë, dyqane, kinema, floktar, sallon të bukurisë dhe internet cafe. Plazhi: I pozicionuar në vetë plazhin me rërë të imët.

Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat nuk paguhen, peshqirët janë me kaucion. Dhomat: Dhomat janë të pajisura në mënyrë komfore dhe posedojnë banjë/ dush/WC, tharëse flokësh, rregullator qendror të klimës, TV/Sat, internet, kasafortë, minibar, telefon direkt, dysheme me tepih. Afërsisht të gjitha dhomat posedojnë tarracë me pamje nga deti.

Me pagesë: Shampanja dhe pijet luksoze të importuara. Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 3 fusha tenisi (loja gjatë mbrëmjes dhe pajisjet me pagesë), pingpongu, basketbolli, volejbolli në ujë, banjë turke, sauna, xhakuzi, qendra e fitnesit. Me pagesë: Bilardo, masazhi, loja me birila, internet kafeja, biçiklizmi dhe sportet e tjera që ofrohen nga shitësit vendës gjatë sezonit.

Shërbimi: De Luxe All Inclusive Mëngjesi, dreka, darka si bufe, mëngjesi për gjumashët, snack, kafe dhe ëmbëlsirë, snack mesnate. Të gjitha pijet joalkoolike dhe alkoolike vendore dhe të importit prej orës 10.00 - 24.00, kurse në bare dhe në diskotekë deri në orën 02.30, njëri prej bareve është i hapur 24 orë.

Fëmijët: Vendi për lojërat e fëmijëve, miniklubi për fëmijët prej 4-12 vjeç. Dado (me pagesë).


BELEK • RIVIERA TURKE

Club Asteria Belek ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

HV

FSHAT TURISTIK I KLASIT TË PARË

Ky objekt madhështor, drejtpërdrejt në plazh, ofron gamë të gjerë programesh sportive dhe argëtuese për gjithë familjen. Me vite të tëra pëlqehet nga mysafirë të shumtë nga vende të ndryshme. Pozita: Shtrihet direkt në plazh, 6 km nga Beleku, 33km nga Antalia.

Plazhi: Plazh i gjerë e i gjatë me rërë dhe guralecë, i shpërblyer me Flamurin e Kaltër për pastërtinë e tij.

Koha e transferit: 45 min. Akomodimi: 364 dhomat e këtij klubi shpërndahen në 19 godina dykatëshe. Në dispozicion është recepcioni me lobi, restoranti kryesor me zonë për joduhanxhinjë, 3 restorante A-la carte (me specialitete kineze, italiane dhe turke), bare të ndryshëm. Në kopsht gjendet një pishinë e ma-dhe me ujë të ëmbël, me pjesë të ndarë për fëmijë dhe me rrëshqitëse uji. Posedon edhe butiqe, internet, minimarket, kinema, amfiteatër, diskotekë etj.

Dhomat: Dhomat janë të mobiluara me elegancë dhe disponojnë me dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim (në orë të caktuara), TV/Sat, telefon me dalje direkte, minibar, kasafortë, pjesërisht me ballkon apo tarracë. Dhomat familjare janë të rregulluara ngjashëm me dhomat standarde, por kanë një dhomë shtesë me banjë dhe ballkon apo tarracë. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 4 fusha të forta të tenisit (ndriçimi me pagesë), futboll i vogël, pikado, bilardo, gjuajtje me hark, badminton, pingpong, volejboll plazhi, basketboll, qendër fitnesi, banjë turke, saunë etj. Me pagesë: Kurset e tenisit, muri për ngjitje, masazhi dhe sportet e ndryshme të ujit si skijim në ujë, parasailing, banana, jet-ski dhe surfim, të cilat ofrohen nga shitësit vendës në plazh. Argëtimi: Programe të ndryshme argëtuese dhe animacione gjatë gjithë kohës. Fëmijët: Miniklub për fëmijët prej 4-11 vjeç dhe Juniorklub prej 12-16 vjeç (gjatë sezonës). Karrocat për fëmijë dhe dado (sipas kërkesës dhe me pagesë).

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Akullore në restorantin kryesor gjatë shujtave • 3 restorante A-la carte (1 herë gjatë qëndrimit) • Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe disa të importuara • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese • Tenis, futboll, pikado, bilardo, gjuajtje me hark, badminton, pingpong, volejboll plazhi, basketboll, qendër fitnesi, banjë turke, saunë • Internet • Program i pasur animues • Animacion për fëmijë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

97


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darke në formë bufeje (me këndin për dietë), mëngjesi për gjumashë. • Meze, pasdite kafe, çaj dhe ëmbëlsira. Meze e mesnatës. • 4 restorante A la carte (kuzhina turke, italiane, mesdhetare dhe kineze, me rezervim dhe varësisht nga moti). • Të gjitha pijet freskuese, ato lokale dhe të importuara, shërbehen nga ora 10:00 deri në orën 03:00. Akullore (nga ora 12:30 deri në ora 21:00). • Në plazh shërbehet shalqi (për disa orë). Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese. • Lëngjet e freskëta me pagesë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

98

Spice & Spa ★★★★★ Pozita: Në plazh, rreth 40 km në lindje të Antalisë. Ekzistojnë lidhjet me minibus. Koha e transferim nga aeroporti i Antalisë rreth 30 minuta. Akomodimi: Ky kompleks i sapo hapur hotelier, sipas stilit marokenë, shtrihet në 91 mijë metra katrorë dhe përbëhet nga ndërtesa qendrore me katër kat, një bllok familjar me tri kate, me 42 dhoma dhe me një numër të vilave, me gjithsej 546 dhoma. Kompleksi ofron një lobi të madh me recepcion dhe bar në lobi, ashensorë panoramik, restorant të brendshëm dhe të jashtëm, me zonë për ata që nuk e pinë duhanin, 4 restorante Në kopsht gjendet një pishinë e madhe (rreth 5 mijë metra katror), një pishinë tjetër private tek vilat (rreth 1800 metra katrorë), Akuaparku (për disa orë), tarraca e diellit dhe bari në pishinë. Mjeku dhe motra mjekësore (për disa orë). Rent a Car.

Dhomat standarde: Të pajisura me banjë/WC, pasqyre kozmetike, tharëse tëflokëve, divan për fjetje, telefon me lidhje të drejtpërdrejtë, TV/ SAT me kanale muzikore, milibar, kasafortë, dysheme të parketit, klimatizim (për disa orë), ballkon apo tarracë. Pamja kah deti me çmim shtesë. Shërbim 24 orësh në dhomë. Dhomat ekonomike janë të pajisura në mënyrë të njëjtë, por gjenden në ndërtesën anësore, nuk kanë pamje kah deti dhe janë paksa më të vogla. Në dispozicion janë edhe 6 dhoma, të parapara për persona me të metura. Sporti dhe fitnesi: Pa pagesë: 4 fusha të tenisit me ndriçim, reketë dhe topa, volejboll në plazhë, pingpong, sërfim (me leje), kanu, anije me pedale, qendra e fitnesit, aerobik, gjimnastikë, sauna, hamami dhe xhakuzi. Me pagesë: Kurset e tenisit, loja me birila, hamami privat dhe masazhi. Sportet ujore, të cilët në plazh ofrohen nga ofertuesit privat.

Argëtimi: Pa pagesë: Dart, bilardo, kinema, klubi i natës, animacioni gjatë gjithë ditës, me shou gjatë mbrëmjes. Me pagesë: Futbolli në tavolinë, lojërat kompjuterike, play-station dhe internet kafe (me rezervim). Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniklubi (4-12 vjet), klubi junior (13-16 vjet), animacioni për fëmijë, dhoma për lojë, fusha për lojë, bufeja për fëmijë dhe minidisko. Dadoja (me kërkesë/pagesë). Mirëqenia: Qendra me një madhësi prej 3200 metra katror për përkujdesje, me terapi aromatike, terapi me alga dhe masazhe të ndryshme (si masazhi me gurë, masazhi tajlandez) dhe trajtime tjera të ndryshme. Plazhi: Plazh me rënie të pjerrët me guralecë dhe rërë, me bar në plazh (varësisht prej motit). Shërbimi: All Inclusive


BELEK • RIVIERA TURKE

Aydinbey Famous Resort ★★★★★ Duke përfshirë disponim të mirë! Ky objekt tërheqës fton vizitorët e të gjitha moshave, për të kaluar ditë pushimesh të pabrenga. Për fëmijë në dispozicion është një ofertë e gjerë lojërash dhe përkujdesjesh. Pozita: nga Qendra Tregtare rreth një km, nga Alania 14, ndërsa nga aeroporti i Antalisë 115 km. Koha e transferit: 120 minuta. Akomodimi: Është ky një hotel i pëlqyer, me gjithsej 299 dhoma, recepsion me lobi, restorant kryesor me terracë, katër bare, diskotekë dhe dhoma konferencash. Në objektin e mbajtur mirë të kopshtit në dispozicion është një pishinë me pjesë të ndarë për fëmijë, me rrëshqitëse uji, pastaj dyqane të ndryshme, floktar, dhomë televizioni dhe dhomë lodrash, bibliotekë, barnatore, sallon zbukurimi, pastrim kimik, mjeku (me pagesë) dhe shërbim në dhomë.

Plazhi: plazhi privat është me rërë dhe me guralec, i shtrirë diç mbi 100 metra larg. Dhoma: Të gjitha dhomat janë të pajisura me shumë shije dhe që të gjitha disponojnë me banjo/WC, tharëse flokësh, SAT-TV, telefon, klimatizim/ngrohtore, minibar, sef, dysheme me tepih dhe ballkon. Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, volejboll plazhi, minifutboll, dart, aerobik, qendër fitnesi, banjo turke, saunë dhe xhakuzi.

Me pagesë: Masazhi, qendra e zbukurimit, bilardo, lojërat elektronike dhe sportet e ndryshme të ujit, siç janë banana, ski mbi ujë, shkolla e zhytjes etj, të cilat ofrohen nga tregtarët e ndryshëm në plazh. Argëtimi: Animacione ditore dhe argëtim, herë pas here mbrëmje turke. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, rrëshqitëse uji, miniklub prej 4-12 vjeç, fushë lojërash për fëmijë, dhomë lojrash dhe dado (me pagesë).

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka, në formë bufeje • Meze, kafe, çaj ëmbëlsira, në mesnatë supë • Pije alkoolike dhe joalkoolike vendore, prej 10:00 - 23:00 • Minibari mbushet çdo ditë me ujë mineral • Pingpong, volejboll në plazh, minifutboll, dart, aerobik, qendër fitnesi, banjo turke, sauna, xhakuzi • Animacione dhe programe tjera argëtuese • Animacione për fëmijë • Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat, pa pagesë; peshqirët me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

99


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për gjumashë, kafe dhe ëmbëlsira • Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore si dhe disa të importuara • Çdo ditë pije freskuese dhe birrë në minibar • Pingpongu, sauna, banja turke, qendra e fitnesit • Programe të shumta animuese • Animacione për fëmijë • Ombrellat e diellit, shtretërit dhe peshqirët, pa pagesë

Limak Arcadia Golf & Sport Resort ★★★★★ Ky objekt hotelier mysafirëve ua ofron ambientin më të mirë për të kaluar një pushim të paharrueshëm. Komfori i lartë dhe shërbimi i shkëlqyeshëm do t’i bindin edhe ata mysafirë që kërkojnë më shumë. Pozita: I pozicionuar në plazh, 35 km nga Aeroporti dhe 45 km nga Antalia.

Plazhi: Plazhi i gjerë privat me rërë dhe guralecë.

Koha e transferit: 30 minuta.

Dhomat: Të gjitha dhomat janë të mobiluara në mënyrë elegante dhe me mjaft shije.

Akomodimi: Një objekt madhështor i rregulluar për mrekulli, me një arkitekturë të theksuar. Gjithsej 473 dhoma gjenden në ndërtesën kryesore dhe në objektin e afërm, si dhe në bungallot dy dhe trikatëshe. Objekti kryesor me recepcion dhe lobi, restorant me klimatizim, restorant A-la carte (me pagesë), bare të ndryshme. Pishina me ujëvara, e ndarë nga pishina për fëmijë. Vendi i lojës, miniklubi (4-12 vjeç). Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat nuk paguhen.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

100

Në hotel gjithashtu ka edhe dyqane të ndryshme dhe floktar.

Posedojnë banjë/WC/dush, tharëse flokësh, rregullator klime (qendror), kasafortë, telefon direkt, TV/Sat, minibar, ballkon apo tarracë me pamje nga deti. Shumë mirë të rregulluara janë edhe dhomat familjare. Edhe këto dhoma janë të përgatitura në mënyrë komfore sikur dhomat standarde, por janë më të mëdha dhe posedojnë një dhomë të fjetjes më shumë. Shtrati për foshnje është në dispozicion, sipas nevojës.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë, kafe dhe ëmbëlsira, pije joalkoolike dhe alkoolike, disa pije të importuara. Gjatë ditës pije freskuese dhe birrë në minibar. Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpongu, sauna, banja turke, qendra e fitnesit. Me pagesë: Masazhi, xhakuzi dhe bilardo, fushat për futboll. Qendra e tenisit: 4 fusha tenisi (ndriçimi i fushave, kurset dhe pajisjet me pagesë). Argëtimi: Çdo ditë programe animuese dhe lojëra të ndryshme në pishinë dhe pranë saj. Mbrëmjeve mund të ketë shou.


BELEK • RIVIERA TURKE

Adora Golf Resort ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Për mysafirët që dëshirojnë diçka të veçantë, ky objekt luksoz ju ofron ambientin e qëlluar. Hoteli i shtrirë buzë plazhit, disponon të gjitha kushtet për një pushim relaksues. Pozita: Largësia nga Aeroporti është 29 km, nga Antalia 37 km. Shtriret direkt në plazh. Koha e transferit: 40 minuta. Akomodimi: 500 dhoma të rregulluara në mënyrë komfore dhe me shumë shije, gjenden në objektin kryesor ose në Klub-kompleksin prapa, të përbërë nga bungallot dykatëshe. Posedon recepcionin me Atrium-lobi, 2 restorante me tarracë e bare të ndryshme. Pishina madhështore me ujë të ëmbël, e ndarë në pjesën për fëmijë me rrëshqitëse uji. Ka edhe amfiteatër, diskotekë dhe sallë për mbledhje. Plazhi: Plazhi me rërë e guralecë. Shtretër dielli.

Dhomat: Të gjitha dhomat posedojnë rregullator klime, telefon, TV/Sat, minibar, kasafortë, ballkon dhe tarracë. Dhomat posedojnë edhe banjë/ WC, shumica janë me pamje nga deti, dhomat e klubit janë me WC/dush. Me kërkesën tuaj, mund t’u vihet në dispozicion edhe një shtrat për foshnje gratis. Shërbimi: All Inclusive dhe Ultra All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë, gjatë ditës meze e lehtë, kafe dhe ëmbëlsira, pasdite akullore, meze e lehtë mesnate. Pijet joalkoolike dhe alkoolike (24 orë) si dhe 2 shishe me ujë dhe 1 shishe ujë mineral nga minibari. Me pagesë: Pijet e importuara, shampanjë, kapuçino, verë dhe lëngje.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Qendra e fitnesit, squash, pingpong, pikado, volejboll uji dhe basketboll. Me pagesë: Futboll, bilardo, saunë, banjë turke, xhakuzi, masazh dhe të gjitha sportet e motorizuara që ofrohen në plazh nga shitësit vendës. Golf: Një klub i njohur golfi gjendet në afërsi.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë • Gjatë ditës snack si dhe kafe dhe ëmbëlsirë, pasdite akullore; snack mesnate • Të gjitha pijet freskuese dhe alkoolike të vendit nonstop, si dhe dy shishe uji të thjeshtë e një shishe ujë mineral në minibar • Shtatë fusha tenisi me rërë (ndriçimi me pagesë), fitnes, squash, pingpong, pikado, volejboll plazhi dhe basketboll

Qendra e tenisit: Shtatë fusha tenisi (ndriçimi i fushave me pagesë).

• Programe të shumta animuese

Argëtimi: Çdo ditë programe të ndryshme animuese dhe argëtuese.

• Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë

Fëmijët: Miniklubi për fëmijët e moshës 4-12 vjeç (orari i punës prej orës 10.00-12.00 dhe 14.00-17.00).

• Animacione për fëmijë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

101


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjes për gjumashët, bufe mesnate, kafe dhe ëmbëlsira • Të gjitha pijet freskuese dhe ato alkoolike vendore, deri në orën 24.00 • Dy fusha të forta të tenisit, pingpong, aerobik, sallë fitnesi, volejboll plazhi, basketboll, gjuajtje me hark, pikado, banjë turke dhe saunë • Animacione të ndryshme gjatë tërë ditës si dhe shou të mbrëmjes • Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat, pa pagesë

Papillon Belvil Hotel ★★★★★

Keni mundësinë të kaloni një pushim të rehatshëm në një ambient të zgjedhur. Për programin argëtues dhe sportiv kujdeset stafi i animacionit, me përvojë të gjatë. Pozita: Direkt në plazh, 35 km nga Aeroporti dhe 40 km nga Antalia. Koha e transferit: 45 min. Akomodimi: Objekti kryesor trekatësh dhe 25 objekte shtesë një dhe dykatëshe posedojnë gjithsej 453 dhoma. Recepcioni me lobi, restoranti kryesor me klimatizim dhe me zonën për joduhanxhinjë, me tarracë, restoranti A-la carte, bare të shumta. Jashtë objektit gjendet pishina me 2 ndarje për fëmijë. Në hotel ka edhe diskotekë, floktar dhe amfiteatër. Plazhi: Plazhi i gjerë me rërë, ka rënie të ulët në det. Shtretërit për rrezitje, ombrellat dhe peshqirët nuk paguhen.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

102

HV

A HOLIDAY VILLAGE

Dhomat: Dhomat janë të mëdha dhe posedojnë banjë/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, rregullator klime (qendrore), TV/Sat, kasafortë, minibar,

kanale muzikore, ballkon, dysheme me tepih, shumica me pamje nga deti. Dhomat e objekteve shtesë janë më të vogla dhe posedojnë rregullator klime, ballkon apo tarracë. Shërbimi: Ultra All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët. Bufe mesnate, kafe dhe ëmbëlsira. Gjatë ditës snack. Ju mund të ushqeheni 3 herë gjatë javës në restorantin A-la carte (rezervimi i obliguar). Pijet joalkoolike dhe alkoolike vendore prej orës 09.00-24.00, në diskotekë deri në orën 02.00, në lobi-bar gjatë gjithë ditës pijet freskuese, kafeja dhe çaji të llogaritura në çmim.

Minibari mbushet në ditën e arritjes me pije freskuese. Me pagesë: Lëngjet e shtrydhura freskët. Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha tenisi, pingpong, aerobik, fitnes, volejboll plazhi, basketboll, gjuajtje me hark, pikado, banjë turke dhe saunë. Me pagesë: Bilardo, masazhi, interneti dhe sportet e motorizuara të ujit. Fëmijët: 2 pishina për fëmijë, sheshi për lojë dhe miniklubi (prej moshës 4-12 vjeç). Juniorklubi prej moshës 1317 vjeç (vetëm në korrik dhe gusht).


BELEK • RIVIERA TURKE

Papillon Ayscha Hotel ★★★★★

DE LUXE

Godinat e vargut të hoteleve Papillon kujdesen për ambient të pastër, shërbim të përkryer dhe kënaqësi të shumta, të cilat si të rriturit ashtu edhe kalamajtë i bëjnë që ditët më të bukura të vitit t’u mbeten si aventurë e paharrueshme. Pozita: Hoteli shtrihet direkt në plazh, 4 km nga Beleku, ndërsa nga aeroporti 35 km dhe nga Antalia 40 km.

Jashtë objektit, në oborrin e bukur, gjendet një terren pishinash me aquapark dhe me pjesë të ndarë për fëmijë.

Koha e transferit: 50 minuta.

Sallë televizori, kino, dhomë lodrash, internetcafe, dyqane të ndryshme, floktar, amfiteatër. Mjeku dhe shërbimi rrobalarës, me pagesë.

Akomodimi: Objekti posedon gjithsej 270 dhoma standarde, 56 apartamente familjare, 17 dhoma tjera familjare dhe disa suita, të cilat gjenden në godinën kryesore katërkatëshe dhe në godinat tjera përreth në formë apartamentesh. Sallë e këndshme pritjeje me recepcion dhe lobi, restorant kryesor të klimatizuar, me zonë për joduhanxhinjë dhe tarracë, pastaj katër restorante tjera A-la carte (specialitetet nga lindja e largët, italiane, turke si dhe specialitete peshku dhe fruta deti), bare të ndryshme, diskotekë, dhomë konferencash si dhe pishinë të mbyllur, me pjesë të ndarë për fëmijë (gjatë dhe pas sezonit).

Plazhi: Shtrihet direkt në plazhin privat me rërë. Dhomat: Dhomat janë të rregulluara mirë dhe posedojnë banjo/WC, tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, klimatizim, Sat/TV, kasafortë (pa pagesë), minibar dhe ballkon. Dhomat familjare dhe apartamentet janë komfore, ngjashëm me dhomat tjera standarde, por disponojnë me nga dy dhoma. Shërbimi: High Class All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: dy fusha të forta tenisi, pingpong, aerobik, qendër fitnesi, volejboll, basketboll, gjuajtje me hark, pikado, banjë turke, saunë, surfim (me patentë), lundrim me pedale dhe kanu. Me pagesë: Loja me birila, bilardo, masazhi, qendra e zbukurimit, interneti dhe sportet e motorizuara të ujit në plazh. Fusha e golfit dhe e kalërimit në largësi prej 4 km. Argëtimi: Animacione gjatë ditës dhe programe argëtuese në mbrëmje. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë, miniklub prej 4-12 vjeç, junior klub prej 13-16 vjeç (në korrik dhe në gusht), ulëse për fëmijë në restorant, (bufe për fëmijë, shtrat për fëmijë, pa pagesë). Dado (sipas kërkesës, me pagesë).

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka, në formëbufeje; mëngjes për gjumashët • Kafe/çaj dhe ëmbëlsira, snack mesnate • Restorant A-la carte (1 vizitë në javë) • Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore, gjatë tërë kohës • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe birrë • Tenis, pingpong, aerobik, qendër fitnesi, volejboll, basketboll, gjuajtje me hark, pikado, banjë turke dhe saunë • Animacione gjatë gjithë ditës • Shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, në pishinë dhe në plazh, pa pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

103


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Në mesnatë ushqime të lehta dhe supë • Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike në lobi-bar gjatë tërë kohës (24 orë) • Gjatë ditës pije freskuese në minibar 24 orë shërbim në dhomë • Dy fusha tenisi, banjë turke, saunë, qendër fitnesi, pingpong, basketboll, skuash • Programe animacioni • Animacione për fëmijë • Ombrellat e diellit, shtretërit, peshqirët dhe mbulesat pa pagesë

Papillon Zeugma Hotel ★★★★★

Ky objekt luksoz gjendet afër një plazhi të mrekullueshëm që nuk i ofron vetëm familjeve një pushim të ëndërrave. Të rriturit dhe fëmijët do të kenë kënaqësinë t'i shijojnë dy pishinat moderne që i posedon ky hotel. Pozita: Drejtpërdrejt i shtrirë në plazh, 35 km nga Aeroporti dhe 45 km nga Antalia. Koha e transferit: 40 minuta.

All InClusive

104

Dhomat: Dhomat janë të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon direkt, TV/Sat, minibar, kasafortë, dysheme me tepih dhe ballkon.

Akomodimi: Ky objekt komfor posedon me tepër se 338 dhoma në godinën kryesore me lobi dhe bar, 4 ashensorë, restorant me klimatizim, restorant A-la carte, kafiteri dhe shumë bare të tjera.

Dhomat familjare: Dhomat në apartamantet 2 katëshe për familjet me fëmijë ofrojnë një komoditet shumë më të madh se në dhomat standarde.

Në pjesën e jashtme gjenden 2 pishina mahnitëse, me pjesë të veçantë për fëmijë.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha tenisi, bilardo, banjë turke, saunë, xhakuzi, qendër për fitnes, ping pong, fushë basketbolli, squash, kanu, surfing.

Kompleksi mahnitës përmban diskotekë, floktar dhe dyqane të ndryshme, shërbim rrobalarës, mjek (me pagesë) etj. Plazhi: Plazhi me rërë të imët.

GJITHÇKA PA PAGESë

DE LUXE

Shtretërit, mbulesat, ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë.

Argëtimi: Programe animuese dhe muzikë live (në ditët e caktuara). Fëmijët: Në miniklub fëmijët prej 4-12 vjeç mund të gjejnë oferta të ndryshme të argëtimit. Gjatë muajit korrik dhe gusht është i hapur Juniorklubi, që gjithashtu ju ofron fëmijëve shumë mundësi për t’u kënaqur dhe për të vepruar.

Shërbimi: High Clas All Inclusive

Me pagesë: Sportet e ujit, loja me birila, masazhi, interneti dhe lojërat kompjuterike.

Aquaparku: Ofron pishinën madhështore me pjesën për fëmijë, si dhe rrëshqitëse uji për kënaqësinë e fëmijëve.


BELEK • RIVIERA TURKE

Ela Quality Resort ★★★★★ Pozita: I shtrirë drejtpërdrejt në plazhin me rërë dhe guralecë. Beleku, me mundësi të shumta shopingu dhe argëtimi, është 2 km larg hotelit. Qendra e Antalisë është rreth 35 km larg. Taxi dhe minibusët janë në shërbimin tuaj. Koha e transferit: rreth 30 minuta. Akomodimi: Hotel modern dhe mjaft luksoz, me gjithsej 550 dhoma të shpërndara në dy ndërtesa gjashtëkatëshe. Hoteli posedon sallën e pritjes me recepcion, të dizenjuar në mënyrë elegante, panorama-ashesorë dhe lobibar. Poashtu disponon edhe me një restorant në formë bufeje, 7 restorante A-la carte (me pagesë), bare, qendër për lojëra, kino, shitore të ndryshme, floktar, Spa dhe Wellness qendër, një pishinë me ujë të nxehtë. Në oborrin e mbajtur për mrekulli gjenden pishina të shumta me ujë të ëmbël, tarraca për rrezitje.

Plazhi: Plazh me rënie të pjerrët në det, me rërë dhe guralecë. Shtretërit për rrezitje, mbulesat dhe peshqirët, varësisht nga moti, në plazh, pranë pishinave në oborr dhe në pishinën brenda, pa pagesë. Dhomat: Të rregulluara me mjaft shije, posedojnë banjë/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, kasafortë, TV/ Sat me kanale muzikore, frigorifer të vogël, dysheme me tepih, klimatizim/ nxemje dhe ballkon. Mund të rezervohen dhomat me pamje nga deti. Dhomat Familjare: Posedojnë të njëjtat elemente sikur dhomat dyshe, por kanë edhe një dhomë tjetër të kombinuar për fjetje/ndejë. Shërbimi: Ultra All Inclusive

PËRPARËSITË TUAJA

DE LUXE

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha tenisi me tartan (dritat dhe pajisjet me pagesë), basketboll, trampolin, pingpong, pikado, bilardo, gjimnastikë uji, aerobik, stretching, fitnes, saunë, banjë turke, xhakuzi dhe animacione të lehta. Me pagesë: Interneti, loja me birila, lojërat atari, masazhi dhe të gjitha tretmanet në Spa dhe Wellness qendër. Fëmijët: Miniklubi (4-12 vjeç), animacioni me orar të caktuar para dhe pasdite, pishinë e ndarë për fëmijët, fushë lojërash, bufe për fëmijët dhe kino fëmijësh. Dado, sipas porosisë dhe me pagesë. Wellness: Një qendër moderne Wellnessi në sipërfaqe mbi 4500 m², ofron tretmane dhe masazhetë ndryshme, me pagesë (Ayurveda, Thai Massage).

• Mëngjesi, mëngjesi për gjumashët • Mëngjesi A-la carte me specialitete orientale (me paralajmërim) • Dreka dhe darka në formë bufeje (7 lloj kuzhinash) • Ushqime të lehta A-la carte • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, bufemes nate • Të gjitha pijet freskuese, pijet alkoolike lokale dhe disa të importuara gjatë 24 orëve • Akullore në restorantin kryesor • Lëngje të shtrydhura për mëngjes dhe në vitaminbar • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe me birrë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

105


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Në mesnatë ushqime të lehta • Akullore, ëmbëlsira dhe popcorn për fëmijët (në orë të caktuara) • 6 restorante A-la carte (turk, italian, meksikan, kinez/ japonez, Steakhouse argjentinas dhe specialitete peshku • Të gjitha pijet freskuese, pijetalkoolike lokale dhe disa të importuara gjatë 24 orëve • Lëngje të shtrydhura për mëngjes • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe me birrë

Hotel Susesi Deluxe Resort & Spa ★★★★★ Pozita: Drejtpërdrejt në plazh, rreth 1 km nga Beleku dhe rreth 50 km nga Aeroporti i Antalisë. Koha e transferit: rreth 45 min. Akomodimi: Hoteli me 628 dhoma, posedon godinën kryesore, ndërtesat në tarracë dhe Suitat e detit (SeaSuits). Posedon edhe recepcionin me lobi/ lobibar, disa panorama-ashensorë, restorantin kryesor me tarracë, 6 restorante A-la carte, bare, shtëpinë e venës, pastiçerinë, salla konferencash, shoping qendër, floktar, 2 pishina të mbuluara (njëra gjysmë olimpike). Në oborr, në sipërfaqe prej 7500 m², gjenden një mori pishinash me rrëshqitëse uji (6 shtigje), xhakuzi, tarracë për rrezitje, poolbar.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

106

Plazhi: Plazh me rërë dhe rënie të pjerrët në det, me pasarelë dhe bar plazhi. Çadrat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, si në plazh ashtu edhe pranë pishinave, pa pagesë.

Dhomat: Në ndërtesën qendrore: të pajisura me banjë /WC, tharëse flokësh, pasqyrë kozmetike, telefon direkt, TV/Sat me kanal muzikor, internet, minibar, kasafortë, dysheme me tepih, klimatizim dhe ballkon.

Me pagesë: kurset e tenisit, dritat në fushat e tenisit, pajisjet për tenis dhe squash, loja me birila, masazhi, Spa dhe Wellness qendra si dhe sportet tjera të ujit që ofrohen nga shitësit lokal në plazh.

Shërbimi në dhomë gjatë 24 orëve. Pamja nga deti me çmim shtesë. 4 dhoma të përshtatshme për të hendikepuarit.

Argëtimi: Pa pagesë: Boccia, pikado, diskoteka, kino, animacione gjatë gjithë ditës dhe shfaqje në mbrëmje me muzikë live.

Love Lake Suit Në ndërtesat në terracë: përbëhen nga një dhomë ndeje/fjetjeje me divan, dush/ WC dhe një dhomë tjetër me shtrat të gjerë, xhakuzi/WC. Dhomat kanë një derë lidhëse ndërmjet. Pajisjet tjera sikur te dhomat në ndërtesën qendrore, por me parket dhe dalje direkte ne pishinë.

Me pagesë: Bilardo, PlayStation dhe Internet cafe.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha tenisi me rërë kuarci, squash, basketboll, volejboll plazhi, pingpong, surfim dhe katamaran (me licencë), kanu, barkë me pedale, qendra e fitnesit, aerobik, sauna, banja turke dhe banja me avull.

Fëmijët: 3 pishina për fëmijë, 2 rrëshqitëse uji, miniklubi (4-12 vjeç), bufeja për fëmijët, animacion për fëmijët, dhomë loje, fushëloje, minidisco. Dado, me pagesë.


BELEK • RIVIERA TURKE

Letoonia Golf Resort ★★★★★

HV

FSHAT TURISTIK I KLASIT TË PARË

Oferta super e gjerë All Inclusive, por edhe mundësitë e shumta për larje dhe argëtim do t’ju bëjnë të ndiheni të kënaqur të gjithë si të vegjlit ashtu edhe të rriturit. Pozita: Kompleks hotelier mjaft i bukur i cili shtrihet përreth plazhit, 3 km nga Beleku dhe rreth 45 km nga Antalia. Lidhje të rregullta me minibus. Koha e transferit: 45 minuta. Akomodimi: Kompleks i përbërë nga godina kryesore dhe disa bungalo dy-tri katëshe, me gjithsej 494 dhoma, 3 restorante me zona të veçanta për joduhanxhinjtë, 3 restorante A-la carte, bare të ndryshëm, salla konferencash, shitore, floktar dhe amfiteatër. Në oborrin e hotelit gjenden pishina të mëdha me rrëshqitëse uji, pishina gjysmëolimpike me tarracë për rrezitje dhe dy pishina tjera më të qeta afër bungalove.

Plazhi: Plazh i gjerë me rënie të pjerrët në det, me rërë dhe guralecë. Në mes hotelit dhe plazhit shtrihet një lum i vogël i cili kalohet përmes një ure. Ombrellat, shtretërit, mbu­ lesat dhe peshqirët pranë pishinave dhe në plazh, pa pagesë. Dhomat: Dhomat në ndërtesën kryesore posedojnë banjë/WC, tharëse flokësh, TV/Sat me kanal muzikor, telefon direkt, minibar, kasafortë, klimatizim, dysheme me tepih, ballkon (jo të gjitha me pamje nga deti), shërbim në dhomë. Dhomat në bungalo kanë të njëjtat orendi sikur dhomat në ndërtesën kryesore, por janë më të vogla dhe janë të shtruara me pllaka qeramike.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 4 fusha tenisi (2 të forta dhe 2 me bar artificial), reketa tenisi, kurse tenisi (në grup), futboll tavoline, basketboll, volejboll plazhi, pingpong, kurse golfi (me rezervim), fitnes, aerobik, saunë, banjë turke, xhakuzi dhe disa sporte të ujit. Me pagesë: ndriçimi për fushat e tenisit, topat e tenisit, masazhi dhe disa aktivitete sportive ujore, që ofrohen nga shitësit në plazh. Fëmijët: Pishina për fëmijë, minidisko, miniklubi (4-12 vjeç), juniorklubi (12-16 vjeç), animacion për fëmijë.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Meze të ndryshme, kafe/çaj dhe ëmbëlsira; meze mesnate • 3 restorante A-la-carte, me specialitete turke, aziatike dhe të peshkut • Pijet alkoolike dhe joalkoolike të vendit dhe disa të impor-tuara, gjatë 24 orëve; • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese • Tenis, pingpong, basketboll, volejboll, futboll tavoline, qendër fitnesi, aerobik, banjë turke, saunë dhe sporte të ndryshme ujore

Dado (sipas kërkesës, me pagesë).

Shërbimi: Superior All Inclusive Mjeku (me orar të caktuar) dhe shërbimi Rent a car.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

107


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për gjumashë; snack pasdite kafe, çaj dhe ëmbëlsira; snack mesnate • Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike të vendit dhe disa të importuara, gjatë 24 orëve • 3 retorante A-la carte, specialitete italiane, otomane dhe të peshkut. Me paralajmërim, një herë për person gjatë qëndrimit • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese • Shërbimi në dhomë nga ora 23.00 - 7.00

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

108

Gloria Golf Resort ★★★★★

DE LUXE

Një hotel i ëndrrave dhe i klasit të mirë. Ambienti elegant dhe shërbimi profesional në një kopsht të rregulluar me fushë për golf. Këtu, ëndrrat tuaja bëhen realitet. Pozita: 45 km nga Aeroporti i Antalisë dhe 53 km nga qyteti i Antalisë, lumi Acisu e ndan hotelin nga plazhi. Koha e transferit: 50 min. Akomodimi: Objekte 4 katëshe me 511 dhoma, recepcion dhe lobi. 2 restorante kryesore me klimatizim dhe 3 restorante A-la-carte (italiane, otomane dhe kuzhina mesdhetare). Shumë bare, ëmbëltore, dyqane, floktar, sallë konferencash, teatër, kinema (programe për çdo ditë). Në oborrin e bukur është një kompleks pishinash me rrëshqitëse uji, aneks për fëmijë, tarracë për rrezitje. Mjeku dhe motra medicinale, shërbim dhome. Plazhi: Lumi Acisu e ndan plazhin nga hoteli. Në plazh shkohet përmes një ure druri. Çadrat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, në plazh dhe pranë pishinave, pa pagesë.

Dhomat: Dhomat janë të mobiluara në stilin modern dhe posedojnë: banjë, WC/dush, tharëse flokësh, rregullator qendror klime, minibar, TV/Sat me kanale muzikore, internet pa kabllo, kasafortë, minibar, dysheme me tepih, ball kon dhe taracë. Shërbimi në dhomë gjatë 24 orëve.

Me pagesë: Kurset dhe pajisjet për tenis, masazhi, bilardo, lojërat kompjuterike, internet-cafe.

Vilat: Vilat kanë një madhësi prej 66 m² dhe gjenden në kopshtin e bukur të kompleksit hotelier.

Fëmijët: "Gloria Golf Kids Club": Të gjitha të përfshira për fëmijët e moshës 4-12 vjeç (e hapur prej orës 10:00-21:00).

Posedojnë një dhomë ndeje dhe dy dhoma për fjetje. Përndryshe, vilat janë të pajisura me orenditë standarde sikur te dhomat e hotelit. Shërbimi: All Inclusive Special & Gjysmë pansion Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Katër fusha të tenisit, salla e fitnesit, sauna, banja turke, volejboll plazhi, pingpong, basketboll, pikado.

Golfi: Fushat, pronë të hotelit, Gloria Course (18 vrima) dhe Verde Course (9 vrima) si dhe Nobilis Golf Club janë vetëm disa minuta larg.

Pije freskuese, lojëra elektronike. Çdo ditë programe të ndryshme animuese, dhoma e fjetjes për fëmijë, banjë, rrëshqitëse uji, kinema për fëmijë. Fëmijët nën moshën 4 vjeçare mund të përdorin edhe “Golfy Kids Clubin” nën përkujdesjen e prindërve të tyre.


BELEK • RIVIERA TURKE

Belek Beach ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Pavarësisht nëse kërkoni aktivitete sportive apo pëlqeni qetësinë dhe rehatinë, këtu do t'ju plotësohen dëshirat tuaja.

Pozita: Hoteli është hapur më 15 mars 2005. Nga aeroporti i Antalisë është 35 km larg, kurse nga qyteti i Antalisë 45 km.

Dhomat familjare kanë madhësi 56 m² dhe janë dy dhoma të ndërlidhura ndërmjet veti: dhoma e gjumit dhe dhoma me shtretër të ndarë.

Koha e transferit: 40 min.

Për mysafirët në hotel ofrohen edhe shërbime mjekësore. Brenda këtij hoteli mund të gjeni edhe qendrën tregtare me dyqane të ndryshme: market, butik, dyqan të arit, dyqan për dhurata.

Akomodimi: Ky hotel posedon gjithsej 328 dhoma: standarde, familjare, dhoma për të hendikepuar dhe suita.

Po ashtu hoteli ofron edhe kujdesin shëndetësor si qendrën për fitnes, banjë turke, sauna, masazh,.

Kompleksi ofron restorante dhe bare të ndryshme, si restorantin kryesor, ku shtrohet mëngjesi, dreka dhe darka, restorantin italian A-la carte.

Plazhi: Hoteli posedon plazh privat, me rërë të imët. Karriget për rezitje si dhe peshqirët janë pa pagesë, si në plazh ashtu edhe pranë pishinave.

Sporti dhe koha e lirë: Animacione të ndryshme si dhe aktivitete të shumta sportive. Tavolina pingpongu, aerobik, minigolf, tenis, mbrëmje muzikore, muzikë live, natë turke. Ka edhe qendër për fitnes, banjë turke, saunë dhe kënde për masazh.

Lobibar dhe bar në pishinë, ku ofrohen të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike si dhe kokteje të ndryshme.

Dhomat: Të mobiluara në mënyrë moderne. Dhomat standarde janë të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, minibar, telefon me dalje direkte, TV/ Sat, kasafortë, etj. Disa prej dhomave kanë pamje nga deti.

Në oborrin e këtij hoteli ndodhen edhe disa lloje të pishinave si dhe pishina e veçantë për fëmijë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive

• Mëngjesi, dreka dhe darka shërbehen në formë bufeje, mëngjesi për gjumash. • Gajtë ditës ushqime të lehta, kafe/çaj dhe ëmbëlsira të ndyshme • Loby bar në pishin me pije alkoolike dhe joalkoolike, si dhe kokteje të ndryshme • Restoran A La carte, ku rezervimi është i obliguar • Mini Golf, tennis ,aerobik, sauna, mjek • Qendër Tregtare, dyqane si market, butik etj.

Fëmijët: Animacione për fëmijë, miniklube nga mosha 4-12 vjeç, pishina për fëmijë, dado sipas kërkesës.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

109


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje, po ashtu mëngjesi për gjumash. • Snack bar pasdite, kafe/çaj, dhe ëmbëlsira • Të gjitha pijet vendore alkoolike dhe jo alkoolike, janë në shërbimin tuaj 24 orë • Restoran A La carte, restoran peshku, restoran turk, ku këto restorane mund t'i shfrytëzoni një herë në javë • Në plazh gjendet një bar ku ju mund të freskoheni me pije të ndryshme

Alva Donna Hotel ★★★★★ Në pushimore e bukur të Belekut, drejtë e në plazhin me rërë, ky hotel elegant me një atmosferë mjaft të këndshme ofron kushtet fantastike për një pushim relaksues dhe të veçantë. Pozita: Hoteli është i shtrirë në Belek, përafërsisht 50 km larg nga qyteti i Antalisë dhe 40 km larg nga aeroporti. Afër hotelit gjendet edhe një qendër tregtare ku mund të gjeni dyqane të llojllojshme.

Ka edhe shumë aktivitete për mosha të ndryshme, pishina të jashtme dhe të brendshme.

Koha e transferit: 45 minuta.

Plazhi: Plazh i gjerë dhe me rërë të imët. Ombrellat e diellit, shtretërit dhe peshqirët janë pa pagesë.

Akomodimi: Ky hotel ka 442 dhoma dhe disa prej tyre kanë pamje nga deti. Dy restorante kryesore me bufe të hapur, 5 restorante A-la carte me specialitete italiane, meksikane, turke, të peshkut dhe 5 bare/klube të natës, të cilat shërbejnë mysafirët tërë ditën. Në kopshtin e rregulluar për mrekulli, gjendet pishina e madhe me zonën për not, aneksin e ndarë të pishinës për fëmijë, rrëshqitëset e ujit, tarraca për rrezitje, poolbari.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

110

Shërbimi mjekësor në bazë të kërkesës, me pagesë.

Dhomat: Posedon 308 dhoma standarde, 127 dhoma familjare dhe disa suita. Të gjitha dhomat janë të pajisura me klimatizim qendror, telefon, tharëse flokësh, internet wireless, banjë/WC, minibar, TV/Sat, telefon me dalje direkte, kasafortë, etj. Shërbimi në dhomë ofrohet 24 orë. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë: Tenis, volejboll, fitnes, aerobik, pingpong, minigolf, saunë, dhomë me avull, banjë turke, lojë me birila, surfing, bilardo, mini golf. Sportet e motorizuara dhe të ujit ofrohen nga shitësit lokal kundrejt një pagese. Argëtimi: Gjashtë herë në javë animacione të ndryshme dhe programe tjera argëtuese. Muzikë live të çastit. Fëmijët: Pishina e ndarë për fëmijë, shesh lojërash, bufe për fëmijë, klubi për fëmijë nga 4-12 vjeç, animacione të ndryshme dhe minidisko.


RIVIERA TURKE • BELEK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Në mesnatë ushqime të lehta dhe supë • 3 restorante A-la carte (specialitete italiane. turke dhe meksikane) • Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe disa të importuara, nga ora 10.00 - 24.00; në lobi-bar gjatë 24 orëve • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe me birrë • Akullore, nga ora 14.00 - 15.30 • Shërbimi në dhomë prej orës 02.00 - 04.00

Limak Atlantis Resort & Hotel ★★★★★ Pozita: Direkt në plazh, rreth 45 km nga Antalia.

GJITHÇKA PA PAGESë

112

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: dy fusha tenisi, pingpongu, dhoma e fituesit, sauna, hamami.

Dhomat familjare të tipit A: Kanë sipërfaqe rreth 40 m². Në ndërtesën kryesore ose në aneks.

Me pagesë: dritat e natës (për tenis), kursi i tenisit, birili (dy shirita), masazhi, sportet e ujit përmes ofertuesve të jashtëm.

Koha e transferit: rreth 30 minuta. Akomodimi: Një ndërtesë kryesore dhe dy ndërtesa plotësuese me gjithsej 466 dhoma. Lobi me recepcion, restorant, 5 restorante A-la carte, salla konferencash, shitore, amfiteatër, floktore dhe pishinë të mbuluar (me ngrohje). Në pjesën e jashtme gjenden pishina të ndryshme, aquapark me rrëshqitëse uji (me katër shirita), tarracë dielli dhe snackbar pishine. Mjeku, infermierja (në orë të caktuara). Plazhi: Plazh i pjerrët rëre me një bar plazhi (varësisht nga moti). Çadrat e diellit, shtretërit, shtrojat dhe peshqirët për plazh, janë pa pagesë, si në plazh ashtu dhe në pishinë.

All InClusive

Janë në dispozicion edhe dy dhoma të përshtatura për invalidë. Shërbim dhome gjatë 24 orëve.

Dhomat: Të pajisura me dush/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, TV/ Sat me kanal muzikor, minibar, kasafortë, dysheme me tepih, aklimatizim (në orë të caktuara) dhe ballkon.

Përbëhen nga një dhomë ndeje dhe fjetjeje me një kanape gjumi dhe kënd për ulje si dhe me një dhomë gjumi me një krevat dysh. Dhoma ndërlidhëse. Ndryshe, e pajisur ashtu si dhe dhoma e ndërtesës kryesore. Dhomat familjare të tipit B: Rreth 45 m². Në ndërtesën kryesore ose në aneks. Përbëhet nga një dhomë gjumi me shtrat dysh dhe një kthinë tjetër gjumi me një shtrat tek. Dera ndërlidhëse. Ndryshe, dhoma e pajisur ashtu sikurse dhe dhoma në ndërtesën kryesore. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Argëtimi: Pa pagesë: minigolf, pikado, qasje në internet pa kabllo në hapësirën e hotelit, diskotekë dhe animacion. Me pagesë: këndi i internetit, bilardo. Fëmijët: Pishinat për fëmijë me rrëshqitëse uji, miniklub (për 4 – 12 vjeç, në orë të caktuara), Juniorklub (13 – 16 vjeç), dhomë dhe vend lodrash, animacion për fëmijë, bufe për fëmijë, minidisko, dado për fëmijë (me pagesë, sipas kërkesës).


BELEK • RIVIERA TURKE

Zeynep Golf Hotel ★★★★★ Pozita: Kompleksi i renovuar më 2006. Gjendet në një hapësirë të mbjellë me pisha, drejtpërdrejt në plazhin e gjatë dhe të bukur me guralecë dhe rërë të Belekut. Rreth 4 km larg Kadrijes, 40 km larg Antalisë dhe 30 km larg aeroportit. Në dispozicion përreth janë lidhjet e mira me minibusë dhe taksi. Koha e transferit: rreth 30 minuta. Akomodimi: Ky kompleks mjaft i adhuruar për pushim, ofron në dispozicion 172 dhoma në bungallo dhe 225 dhoma të hotelit në ndërtesën qendrore, në ndërtesën anësore dhe në shumë njësi dy apo trikatëshe të bungallove. Recepcion dhe lobi, bare të ndryshme, restorant-bufe me tarracë, tri restorante A-la carte (me rezervim),

një pishinë të madhe me një pishinë të ndarë për fëmijë, kompleks të ndarë të pishinave me tri rrëshqitëse të ujit dhe me një pishinë të ndarë për fëmijë, tarracë të diellit, saunë dhe banjë turke, pishinë të mbuluar, shërbim për larjen e rrobave, internet, amfiteatër për 700 persona. Plazhi: Plazh i gjatë dhe i gjerë me rërë, paksa me guralecë përgjatë vijës së ujit. Ombrellat, shtretërit, peshqirët dhe mbu­le­sat janë pa pagesë, si pranë pishinës ashtu edhe në plazh. Dhomat Standarde: Të rregulluara në mënyrë komfore dhe me shije, me banjë/dush/WC, tharëse të flokëve, klimatizim, telefon, TV/Sat, minibar, kasafortë, ballkon dhe dysheme me tepih.

PËRPARËSITË TUAJA

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 3 fusha të tenisit, pingpong, pikado, minifutboll, volejboll dhe basketboll, aerobik, gjimnastikë, hamami dhe sauna.

• Gjatë ditës meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, meze të mesnatës

Me pagesë: Bilardo, TV-lojërat, pajisjet për tenis, dritat në fushën e tenisit, masazhi.

• Pije të ndryshme alkoolike dhe joalkoolike, nga ora 10.00 - 24.00 në baret e hapura

Argëtimi: Gjatë gjithë ditës animacion me lojëra të ndryshme sportive, kurse në mbrëmje programe të shumta argëtuese. Fëmijet: Animacione të ndryshme për fëmijë, miniklubi (4-8 vjeç, 9-12 vjeç, 13-16 vjeç, në periudha të caktuara të ditës), fusha e lojës për fëmijë.

Maritim Pine Beach Resort ★★★★★ Pozita: Drejtpërdrejt i shtrirë në plazh, 4 km nga Beleku dhe 45 km nga Antalia. Koha e transferit: 45 minuta. Akomodimi: Hoteli me 57.000 m² dhe 375 dhoma, ka recepcionin me lobi, restorantin kryesor me tarracë, restorantin “A la carte”, 5 bare. Në oborrin e rregulluar për mrekulli gjendet një pishinë e madhe dhe pishina e veçantë për fëmijë me rrëshqitëse uji. Diskotekë, dyqane, rent a car, mjek dhe dhoma konferencash. Plazhi: Plazhi me rërë. Shtretërit për rrezitje, ombrellat dhe peshqirët janë të përfshira në çmim.

Dhomat: Dhomat janë të ndritshme, të gjera dhe të rregulluara mirë. Janë të pajisura me banjo/WC, tharëse flokësh, rregullator klime (në orë të caktuara), telefon, TV/Sat me kanale muzikore, minibar, sef, ballkon dhe tarracë. Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë, meze e lehtë pasdite, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, meze e lehtë mesnate, aku-llore. Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore, në diskotekë deri në 02:00. Minibari mbushet çdo ditë me ujë të thjeshtë dhe ujë mineral.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashët

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha të forta tenisi (ndriçimime pagesë), qendra e fitnesit, pingpong, boccia dhe volejboll në ujë. Me pagesë: Thalasoterapia, sauna, banjo turke, masazhi, lojërat elektronike, biliardo dhe sportet e ujit, që ofrohen nga shitësit vendës. Argëtimi: Programe animuese me sporte dhe lojë, si dhe argëtim në mbrëmje. Fëmijet: Një pishinë për fëmijë me rrëshqitëse uji. Miniklubi për fëmijë prej moshës 4-12 vjeç (i hapur prej orës 10:00-17:30), vendi i lojës. Dado (me pagesë).

• Darkë në njërin prej tre restoranteve Ala carte (me rezervim)

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Snack, kafe/çaj dhe ëmbëlsira; snack mesnate, akullore. • Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore • Tenis, fitnes, pingpong, pikado dhe volejboll plazhi • Animacione për fëmijë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

113


SIDE


Side është një nga qytetet me përmbajtjen më të madhe historike, sa që shumë vizitorë e quajnë ndryshe edhe si qytet muze apo qyteti i tempullit të prehjes së Apollonit. Side paraqitet si një nga perlat natyrore dhe historike të Turqisë së sotme, e cila lidh antiko-klasiken me modernen, traditën e pasur turke me vlera të reja, të fituara gjatë kohëve të fundit. Një vend ku lashtësia ka gdhendur prehjen e saj, ndërsa syri i vizitorëve kureshtjen e pamasë për bukuritë që përjeton.

Kumköy Plazhe të gjera dhe të mirëmbajtura, 6 km në perëndim të Sides. Lidhje me kombibusë për në Side dhe Manavgat.

Sorgun Plazhe të pjerrëta, 4 km nga Side. Lidhje me kombibusë për në Manavgat.

Titreyengöl

Kjo përrallë turke ju ofron pushuesve tanë një nga çastet më të bukura të turizmit të kultivuar.

Plazh i gjerë me guralecë, 7 km nga Side. Lidhje me kombibus për në Manavgat.

Çolakli

Kizilagac/Side–Manavgat

Plazhe të gjata dhe të gjera, 9 km nga Side. Lidhje me kombibusë për në Side.

Plazhe të gjata me guralecë, 17 km në lindje të Sides dhe 12 km larg Manavgatit.


RIVIERA TURKE • SIDE

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumash • Në mesditë kafe, çaj dhe ëmbëlsira të ndryshme • Pije alkoholike dhe jo alkoholike në çdo kohë • Restoran A-La carte, restoran turk, restoran mediteran si dhe kuzhinë aziatike • Ombrellat shtretërit dhe peshqirët janë pa pagesë • Aerobik, gjimnastikë në ujë, kurse të vallzimit, fitness, volejboll në plazh, banjo turke, saunë, të gjitha pa pagesë • Kinema, animacione të ndryshme, mbrëmje muzikore • Mini klub për fëmijë, mini disko, rrëshqitëse

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

116

Aydinbey Kings Palace ★★★★★ Pozita: Ky hotel i bukur është hapur në sezonin e vitit 2008, ndodhet në Side dhe konsiderohet si një ndër hotelet me plazhin më të bukur në këtë rajon. Distanca nga aeroporti i Antalisë është 60 km, kurse nga qendra e qyteti Side është 15 km. Koha e transferit: 60 minuta. Akomodimi: Ky hotel posedon 359 dhoma me 1064 shtretër, ofron dhoma standarde dhe dhoma familjare. Brenda kësaj ndërtese ju mund të gjeni restorantin kryesor me ambient të mbyllur dhe të hapur me kapacitet deri ne 700 persona, Restorane A-la carte, si restorant turk, kuzhinë aziatike, restorantin mediteran, i cili shërben lloje të ndryshme të mishit.

Për t’i shijuar ushqimet në këto restorante duhet të bëni rezervim një ditë përpara. Gjatë gjithë kohës mund të freskoheni me baret që ndodhen brenda hotelit, si irish bar, lounge bar, kafe turke, bari në pishinë, etj. Shërbimi në dhomë, dado, mjeku, telefoni dhe faksi (me pagesë). Plazhi: Hoteli posedon plazh privat. Dhomat: Janë të mobiluara me mjaft shije, secila dhomë posedon banjë/ WC, tharëse flokësh, TV, telefon me dalje direkte, klimatizim qendror, ballkon, kasafortë, etj. Dhomat familjare ofrojnë dy dhoma të gjumit të ndërlidhura njëra me tjetrën.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: aerobik, gjimnastikë në ujë, qendra e fitnesit, volejboll në plazh, kurs i vallëzimit, banjë turke, saunë. Me pagesë: bilardo, lojë me birila, internet kafe, lojëra kompjuterike, aktivitete sportive në plazh si surfim, ski në ujë dhe lundrim. Argëtimi: Animacione të përditshme, lojëra speciale, programe të ndryshme në mbrëmje, kinema. Fëmijët: Janë personat e veçantë që përkujdesen për argëtimin e fëmijëve. Përveç pishinës adekuate për ta, hoteli ofron edhe rrëshqitëse, miniklub dhe minidisko.


SIDE MANAVGAT • RIVIERA TURKE

Turan Prince World Club Hotel ★★★★★

HIGH CLASS

FSHAT TURISTIK I KLASIT TË PARË

Klub që ofron kushte ideale për pushime të qeta. Shquhet për udhëheqjen profesionale nga menaxhmenti, prandaj ka fituar shumë mysafirë të cilët verojnë rregullisht në ambientet e këtij klubi dhe dinë të çmojnë kualitetin që ju ofrohet. Pozita: Hoteli shtrihet direkt në det. 79 km larg aeroportit dhe 15 km nga Side. Koha e transferit: 90 minuta. Akomodimi: Objekti përbëhet nga godina kryesore dhe disa ndërtesa tjera dykatëshe me gjithsej 598 dhoma. Ka edhe recepcion, lobi, restorant kryesor me tarracë, 2 snack-bare dhe bare të tjera.

Dhomat e klubit janë të mobiluara me shije, kanë dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim (me orar të caktuar), telefon, TV/Sat, minifrigorifer pastaj dysheme me pllaka dhe ballkon. Dhomat e hotelit janë të pajisura ngjashëm, por ato disponojnë me banjë/ WC dhe dysheme të shtruar me tepih. Dhomat dopio, janë të punuara në stilin e godinave dykatëshe dhe disponojnë me të njëjtat orendi, sikur dhomat tjera të hotelit. Shërbimi: All Inclusive

Në kopsht gjenden 3 pishina, njëra prej tyre me aneks të ndarë për fëmijë, me rrëshqitëse uji si dhe ujëvarë, bar dhe snack-bufe, diskotekë dhe floktar.

Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; pasdite meze dhe aqua-snack, kafe dhe ëmbëlsira, në mes­­­natë ushqime të lehta të natës.

Plazhi: Plazhi është i gjerë dhe i gjatë, pjesërisht me guralecë përgjatë vijës së detit.

Pa pagesë: të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike të vendit (në diskotekë deri në orën 02.00).

Dhomat: Dhomat janë të shpërndara nëpër objektet e shumta dykatëshe.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 4 fusha të forta tenisi, pajisje për tenis (ndriçimi me pagesë), fitnes, xhakuzi, saunë, banjë turke, fushë e futbollit dhe minigolf, volejboll në ujë, surfim në erë dhe lundrim me vela (me kartelë). Me pagesë: Lojëra kompjuterike, bilardo, masazh dhe sporte tjera të ujit, si skijimi mbi ujë, të cilat ofrohen nga tregtarët vendës (varësisht nga sezoni). Argëtimi: Programe të ndryshme argëtuese dhe animacione të herë-pashershme.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Në mesditë ushqime të lehta dhe aquasnack; kafe/çaj, ëmbëlsira dhe supë mesnate • Të gjitha pijet joalkoolike dhe alkoolike vendore (në diskotekë deri në orën 02.00) • Sallë fitnesi, pikado, gjuajtje me hark, pingpong, fushë për futboll të vogël, volejboll në plazh, basketboll, vaterpolo, aerobik, gjimnastikë, boccia, hedhje patkojsh. • Programe të pasura animuese • Animacione për fëmijë • Shtretërit dhe ombrellat e diellit pa pagesë

Fëmijët: Aquaparku me rrëshqitëse uji, pishina e posaçme për fëmijë dhe foshnje, pastaj fusha për lojëra dhe miniklub për fëmijët 4-11 vjeç.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

117


RIVIERA TURKE • SIDE MANAVGAT

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjes për gjumashët • Meze të ndryshme, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, në mesnatë supë • Pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike, prej orës 10.00 01.00 • Tenis, gjuajtje me hark, pikado, boccia, top mbi ujë, volejboll plazhi, aerobik, qendër fitnesi, pingpong, saunë, banjë turke, xhakuzi, minigolf dhe futboll i vogël • Animacione dhe programe të tjera argëtuese • Ombrellat, shtretërit dhe mbulesat pranë pishinës dhe në plazh

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

118

Barbaross Pasha’s Beach ★★★★★ Ky klub simpatik pushimesh pret mysafirë të të gjitha moshave, me shërbimin e tij të njerëzishëm dhe mikpritës. Pozita e mirë e plazhit dhe ofertat e shumta sportive dhe animuese do të bëjnë që secila ditë e pushimit të shijohet me kënaqësi. Pozita: Hoteli shtrihet direkt në plazh, rreth 23 km nga Manavgati, 29 km nga Side dhe 86 km nga aeroporti. Koha e transferit: rreth 60 minuta. Akomodimi: Ky klub pushimesh posedon gjithsej 323 dhoma, të shpërndara në godinën kryesore dhe nëpër bungalo. Recepcion të këndshëm me lobi dhe bar, ashensor, sallë televizori, restorant kryesor me tarracë, bare të ndryshme, kafiteri, dhe pishinë të mbyllur. Jashtë objektit, në kopshtin e mbajtur për mrekulli, gjenden dy pishina me aquapark dhe pishina për fëmijë. Zyrë për këmbim valutash, dyqane të ndryshme, Rent a car, fotograf, floktar dhe mjek (me pagesë).

Plazhi: Hoteli shtrihet direkt në plazhin privat, me rërë dhe guralecë. Dhomat: Dhomat janë të rregulluara me mjaft shije dhe të gjitha posedojnë banjë/dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon direkt, TV/Sat, kasafortë, minifrigorifer dhe ballkon. Dhomat familjare janë të pajisura ngjashëm me dhomat tjera, por janë më të mëdha dhe kanë nga një shtrat shtesë. Dhomat standarde nëpër bungalo përbëhen nga një dhomë për fjetje, ndërsa suitat kanë nga dy dhoma të ndara për fjetje, me nga një tarracë. Shërbimi: All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Tenisi (ndriçimi me pagesë), gjuajtje me hark, vaterpolo, volejboll plazhi, pikado, aerobik, qendër fitnesi, pingpong, saunë, banjë turke, xhakuzi, minigolf dhe futboll i vogël. Me pagesë: Ndërrimi i pesh qirëve, masazhi, depilimi, interneti si dhe sportet e ujit, të cilat ofrohen nga tregtarët vendorë në plazh, siç janë zhytja, barkë me pedale, kanu, jet-ski, ski mbi ujë, banana. Argëtimi: Animacione të shumta dhe programe të tjera argëtuese. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, aquapark, animacione, miniklub, fushë lojërash dhe bufe për fëmijë


SIDE EVRENSEKI • RIVIERA TURKE

Royal Dragon Hotel ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Plazhi: Një plazh i bukur me rërë të imtë, në gjatësi mbi 100 m, gjendet përgjatë oborrit të hotelit.

joalkoolike, por edhe disa të importuara gjatë 24 orëve, minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese.

Koha e transferit: rreth 55 minuta.

Ombrellat e diellit dhe shtretërit janë pa pagesë, peshqirët për larje me depozit.

Akomodimi: Kompleks impozant i shtrirë në një sipërfaqe mbi 50.000 m², që i përngjan një parku të bukur nga Lindja e largët.

Dhomat: Sikurse i gjithë kompleksi, i cili është disenjuar në stilin e Lindjes së largët, edhe dhomat e këtij hoteli do t’ju bëjnë të ndiheni si në Kinë.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha të tenisit, pajisjet për tenis, pingpong, basketboll, volejboll, volejboll plazhi, pikado, fitnes, aerobik, banjë turke, saunë, xhakuzi dhe animacione të shumta gjatë ditës.

Edhe tri ndërtesat e këtij kompleksi janë të disenjuara në stilin e Lindjes së largët dhe posedojnë 568 dhoma, një lobi të bukur me recepcion dhe bar, kënd televizioni, restorant me tarracë të jashtme, 4 restorante A-la carte, kafeteri, disko, karusel, floktar, dyqane të ndryshme.

Të orenditura me pajisje moderne dhe mobilje komfore, posedojnë banjë/WC me vaskë apo me dush, tharëse flokësh, klimatizim qendror, TV/ Sat, minibar, kasafortë, telefon direkt, dysheme me tepih dhe ballkon, shumica me pamje nga deti.

Pozita: Një hotel i ri, i hapur gjatë verës së vitit 2008, shtrihet përgjatë plazhit të bukur në lokalitetin Evrenseki i cili është rreth 5 km larg Sides dhe 48 km larg aeroportit të Antalisë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Në oborrin e hotelit mund të gjeni sistemin e pishinave të lidhura në mes veti, pishinën e veçantë për fëmijë dhe një pishinë tjetër me disa rrëshqitëse uji. Afër pishinave gjenden edhe disa bare, ombrellat e diellit dhe stretërit që janë pa pagesë.

Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për ata që zgjohen vonë, gjatë ditës ushqime të lehta, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, në mesnatë ushqime të lehta, me rezervim paraprak, një herë në javë mund të darkoni në njërin nga restorantet A-la carte, pijet lokale alokoolike dhe

Me pagesë: Dritat për fushat e tenisit, kurset për tenis, bilardo, loja me birila, interneti, masazhi dhe tretmanet e ndryshme në qendrën e bukurisë. Fëmijët: 2 pishina për fëmijë (një e mbuluar dhe një e hapur), miniklubi për fëmijët prej 4-12 vjeç, shesh lojërash për fëmijët, karusel, meny për fëmijët në restorant, dado sipas kërkesës dhe me pagesë.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për ata që zgjohen vonë • Gjatë ditës ushqime të lehta, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Në mesnatë ushqime të lehta • Me rezervim paraprak, një herë në javë mund të darkoni në njërin nga restorantet A-la carte • Pijet lokale alokoolike dhe joalkoolike, por edhe disa të importuara gjatë 24 orëve • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

119


RIVIERA TURKE • SIDE KIZILAGAÇ

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Gjatë ditës ushqime të lehta, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, në mesnatë poashtu ushqime të lehta • Pijet lokale alokoolike dhe joalkoolike nga ora 10.00 – 24.00 nëpër bare. Në lobby bar gjatë 24 orëve • Minibari mbushet një herë gjatë qëndrimit me pije freskuese • Një shujtë në njërin nga restorantet A-la carte me rezervim paraprak • Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

120

Selge Beach Resort & Spa ★★★★★ Ky resort i rregulluar me mjaft shije do t'ju mahnisë me kënaqësitë që ju ofron, si në hotel, restaurant, pishinë edhe në plazh. Ju dhe fëmijët tuaj do të pushoni, relaksoheni dhe argëtoheni pa masë. Pozita: Shtrihet në lokalitetin Kizilagaç, 12 km larg Manavgatit dhe 15 km larg Sides, përgjatë plazhit privat me rërë dhe guralecë. Në mes të plazhit dhe hotelit gjendet një lumë i vogël i cili kalohet me anë të një ure. Deri te aeroporti i Antalisë janë 85 km. Koha e transferit: rreth 90 minuta. Akomodimi: Kompleksi përbëhet nga një godinë kryesore pesëkatëshe dhe nga godina ndihmëse gjashtëkatëshe. Së bashku disponojnë me 717 dhoma, lobi me recepcion, bar me kanape për pushim, restorant kryesor, 3 restorante tjera A-la carte, bar pishine, bar plazhi, disko, dhomë televizioni, kënd interneti, shesh lojërash për fëmijë, pishinë të bukur me ndarje të veçantë për fëmijë, disa rrëshqitëse të ujit.

Në plazh dhe pranë pishinës gjenden ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë. Plazhi: Plazhi i madh me rërë dhe guralecë gjendet përgjatë oborrit të hotelit. Vetëm një lumë i vogël kalon në mes të plazhit dhe hotelit, por që kalohet me anë të një ure. Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë. Dhomat: Të rregulluara me plot shije, posedojnë banjë/WC, tharëse flokësh, klimatizim me rregullim individual, minibar, TV/Sat, telefon direkt, kasafortë me qira, dysheme me tepih dhe ballkon. Dhomat familjare janë të rregulluara sikurse dhomat standarde, por kanë dy dhoma me një derë lidhëse. Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 4 fusha të forta të tenisit, pingpong, volejboll, basketboll, pikado, fitnes, banjë turke, saunë. Me pagesë: Dritat në fushat e tenisit, loja me birila, bilardo, masazhi dhe sportet e shumta ujore që ofrohen nga shitësit në plazh. Fëmijët: Pishinë e veçantë për fëmijët, miniklubi nga 4-12 vjeç, animacione të ndryshme gjatë ditës.


SIDE PERËNDIM • RIVIERA TURKE

Asteria Side Hotel ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Ky hotel i udhëhequr mirë, për shumë vite konsiderohet si njëri nga hotelet më të preferuar në Side. Komfori dhe shërbimi në nivelin ndërkombëtar vizitorëve u garantojnë pashmangshëm pushime të këndshme. Pozita: Ky hotel i bukur shtrihet drejtpërdrejt në plazh, rreth 71 km larg nga aeroporti dhe vetëm 3 km në perëndim të Sides. Koha e transferit: 60 minuta. Akomodimi: Kjo godinë gjashtëkatëshe, me gjithsej 296 dhoma, disponon me një recepcion me lobi të rregulluar me shije, dy restorante kryesore të klimatizuar, pastaj tre restorante tjera A-la carte (me specialitetet italiane, turke dhe kineze), bare të ndryshme, ëmbëltore, diskotekë dhe pishinë të mbyllur. Në kopshtin e bukur gjendet një pishinë e madhe me ujë të ëmbël dhe rrëshqitëse uji me pjesë të ndarë për fëmijë. Dyqane të ndryshme, sallë televizori, mjeku dhe shërbimet e pastrimit të rrobave (në orë të caktuara dhe me pagesë).

Plazhi: Plazhi është i bukur, më rënie të lehtë në det.

Me pagesë: Sauna, masazhi dhe sportet e ujit në plazh (varësisht nga moti).

Dhomat: Dhomat janë të mobiluara me komfor dhe që të gjitha kanë banjë /WC, tharëse flokësh, mantel banje, telefon direkt, TV/Sat, kanal muzikor, klimatizim (në orë të caktuara), minibar, kasafortë, qoshe kolltukësh, dysheme të shtruar me tepih dhe ballkon.

Argëtimi: Programe të ndryshme animative dhe programe të tjera argëtimi.

Disa prej dhomave kanë pamje nga deti, disa nga natyra e disa nga rruga.

Fëmijët: Pishinë për fëmijë, rrëshqitëse uji për fëmijë, ulëse për fëmijë në restorant, buggy dhe shtretër foshnjash, pa pagesë. Dadot, me pagesë.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje; mëngjes për gjumashët • Meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, meze mesnate • 3 restorante A-la carte (një vizitë gjatë qëndrimit, me rezervim) me specialitete turke, kineze dhe italiane • Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe disa të importuara, gjatë 24 orëve • Tenis, pingpong, qendër fitnesi, aerobik, saunë, volejboll uji, pikado, bilardo, boccia, internet dhe PlayStation

Shërbimi: Ultra All Inclusive

• Programe të larmishme animuese

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Dy fusha të forta tenisi (ndriçimi dhe pajisjet me pagesë), pingpong, qendër fitnesi, aerobik, banjë turke, saunë, volejboll uji, pikado, boccia, bilardo, internet dhe PlayStation.

• Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

121


RIVIERA TURKE • SIDE KIZILAGAÇ

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për ata që zgjohen vonë • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, në mesnatë supë • Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore nga ora 10.00 – 23.00 • Sallë fitnesi, pingpong, banjë turke dhe xhakuzi • Ombrellat, shtretërit dhe mbulesat pa pagesë, peshqirët me depozit

Holiday Point & Spa ★★★★ Ky hotel i mirëmenaxhuar, mysafirëve të vet i ofron aktivitete të nduardurshme. Shëtitje të gjata në plazh, shtensionim në qendrën e Wellnessit, meny të begatshme nga kuzhina turke, por edhe mundësi të shumta argëtimi Pozita: I shtrirë në lokalitetin turistik Side-Kumköy, 200 metra larg plazhit privat me rërë dhe rënie të lehtë në det. Me minibusë (stacioni para hotelit) mund të shkoni në qendër të Sides, e cila është vetëm 4 km larg, ku do të gjeni oferta të shumta për blerje dhe argëtim. Nga aeroporti i Antalias vetëm 55 km larg.

Disponon me një sallë për pritje me recepcion, ashensorë, lobibar dhe një restorant kryesor.

All InClusive

122

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, volejboll plazhi, pikado, aerobik, qendër fitnesi, banjë turke.

Plazhi: Plazhi i gjerë dhe i gjatë ranor, pronë e hotelit, gjendet rreth 200 metra larg. Ka rënie të lehtë në det dhe ofron kënaqësi si për të rriturit ashtu edhe për fëmijët.

Me pagesë: Sauna, masazhi, bilardo dhe sporte të ndryshme ujore, që ofrohen nga shitësit lokalë në plazh.

Koha e transferit: rreth 60 minuta. Akomodimi: Një hotel modern dhe i dëshiruar nga turistë të shumtë ndërkombëtar, përbëhet nga një godinë pesëkatëshe me gjithsejt 252 dhoma.

GJITHÇKA PA PAGESë

Në oborrin e mirëmbajtur gjenden 2 pishina me ujë të ëmbël, njëra pishinë me 2 rrëshqitëse uji, pishinë e vogël për fëmijë, bar pishine.

Dhomë televizioni, diskotekë dyqane, floktar, pishinë të mbuluar me pishinë të ndarë për fëmijët dhe një qendër bukurie.

Ombrellat, shtretërit dhe mbulesat pa pagesë, peshqirët me depozit. Dhomat: Dhomat janë të orenditura në mënyrë elegante dhe posedojnë banjë/WC, tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, kasafortë me qira, TV/Sat me kanale muzikore, minifrigorifer, klimatizim individual, dysheme me tepih dhe ballkon. Shërbimi: All Inclusive

Fëmijët: Pishinë fëmijësh, shesh lojërash për fëmijë, ulëse fëmijësh në restorant dhe animacione të shumta për fëmijë.


SIDE MANAVGAT • RIVIERA TURKE

Silence Beach Resort ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Pushuesit e pasionuar, aventurierët aktivë si dhe fëmijët, pastaj tinejxherët dhe të rriturit, adhurojnë me të madhe komforin dhe ofertat e shumta sportive e animuese të këtij hoteli ekskluziv dhe të pajisur për mrekulli Pozita: Hoteli shtrihet drejtpërdrejt në plazh. Aeroporti i Antalisë është larg 75 km, ndërsa qyteti Manavgat 10 km.

Plazhi: Hoteli shtrihet direkt në plazhin me rërë. Shtretërit për rrezitje, mbulesat dhe ombrellat për diell pa pagesë, ndërsa peshqirët një herë në ditë, pa pagesë (të tjerët me pagesë).

Koha e transferit: 90 minuta. Akomodimi: Kompleksi komfor hotelier posedon gjithsej 1.023 dhoma, të cilat pjesërisht gjenden në objektin kryesor dhe disa tjera në 229 vilat në plazh. Hoteli ka një lobi të bukur me recepcion dhe bar, një restorant kryesor dhe 3 restorante tjera A-la carte. Në kopsht gjenden 4 pishina, njëra me përmasa gjysmëolimpike, ndërsa një tjetër me rrëshqitëse uji dhe me aneks të ndarë për fëmijë. Tarracë dielli, floktar, sallon zbukurimi dhe Thalassoterapi.

Dhomat: Dhomat janë të rregulluara me plot shije. Të gjitha me banjë/WC, tharëse flokësh, rregullator klime (me orar të caktuar), telefon, TV/Sat, internet, minibar, dysheme me tepih dhe ballkon. Dhomat familjare janë të mobiluara ngjashëm me dhomat standarde, por ato kanë një dhomë më tepër për fjetje.

Mëngjesi dhe darka në formë A-la carte (me rezervim); mëngjes për gjumashët; çaj/kafe dhe ëmbëlsira, meze të lehta mesnate. Pijet alkoolike dhe joalkoolike të vendit, në lobi-bar gjatë tërë kohës.

• Dreka dhe darka edhe A-la carte (rezervimi i preferueshëm) • Mëngjes për gjumashë, çaj/ kafe dhe ëmbëlsira, si dhe supë mesnate • Pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike

Sporti dhe koha e lirë Me pagesë: Një fushë futbolli, Thalasso-terapia, golf i simuluar, internet, xhakuzi, park për kohë të lirë, biçiklizëm, masazh, saunë, banjë turke, bilardo, squash, lojë me birila, GoKart, si dhe të gjitha sportet e ujit.

• Minibari mbushet çdo ditë me lëngje të freskëta dhe me birrë

Qendra e tenisit: 6 fusha tenisi (pajisja, orët e tenisit dhe ndriçimi, me pagesë).

• Programe të ndryshme animuese

Shërbimi: Ultra All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka, në formë bufeje.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje

• Tenis, aerobik, vallëzim, gjimnastikë uji, pingpong, futboll të vogël, minigolf, volejboll plazhi, basketboll, pikado dhe boccia

• Animacione për fëmijë

Fëmijët: Aquaparku me rrëshqitëse uji dhe me pishinë të ndarë për fëmijë. Miniklubi për fëmijët (4-12 vjeç), klubi i tinejxherëve (13-16 vjeç).

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

123


RIVIERA TURKE • SIDE KIZILAGAÇ

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për ata që zgjohen vonë • Gjatë ditës ushqime të lehta, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Në përmbyllje të ditës supë mesnate • Me rezervim paraprak dhe një pagesë simbolike (5 EUR për person) mund të shijohen specialitete në restorantet A-la carte (një herë gjatë qëndrimit) • Pijet lokale alokoolike dhe joalkoolike nga ora 10.00 – 24.00 • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese

Crystal Admiral Resort & Spa ★★★★★ Godinë elegante, oborr elegant me kompleksin e pishinave, plazhi i mrekullueshëm me rërë të imët, ju presin të kaloni pushime të paharruara. Edhe për fëmijët ka oferta të shumta loje dhe argëtimi, krahas dy pishinave të veçanta për ta. Pozita: Ky hotel i hapur në vitin 2005 gjendet në lokalitetin turistik Kizilagaç, rreth 15 km nga qendra e Sides dhe rreth 80 km nga aeroporti i Antalisë.

Plazhi: Plazhi i bukur me rërë ndahet nga oborri i hotelit përmes një rruge automobilistike, mirëpo plazhi arrihet në mënyrë komode përmes një nënkalimi.

Koha e transferit: rreth 90 minuta.

Ombrellat e diellit, shtretërit, peshqirët dhe mbulesat, pranë pishinës dhe në plazh janë pa pagesë.

Akomodimi: Një kompleks hotelier i madh dhe modern, disponon me mbi 801 dhoma në një godinë gjashtëkatëshe. Lobi me recepcion dhe bar, restorant kryesor me tarracë të jashtme, disa restorante A-la carte, bar pishine, bar plazhi, kënd televizioni, diskotekë, dyqane të ndryshme. Në oborrin e madh dhe të gjelbëruar gjendet kompleksi i pishinave me katër rrëshqitëse uji dhe pishinë të veçantë për fëmijët.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

124

Ombrellat e diellit, shtretërit, peshqirët dhe mbulesat, pranë pishinës dhe në plazh janë pa pagesë.

Dhomat: Janë të orenditura në mënyrë moderne, me banjë/WC, tharëse flokësh, klimatizim, minibar, kasafortë me qira, TV/Sat, telefon direkt, dysheme me tepih, ballkon, shumica me pamje nga deti. Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 2 fusha të forta të tenisit, pingpong, basketboll, volejboll plazhi, pikado, fitnes, aerobik, banjë me avull, banjë turke, saunë dhe animacion në gjuhë të ndryshme gjatë tërë ditës.

Me pagesë: Dritat për fushat e tenisit, pajisjet dhe kurset për tenis, bilardo, loja me birila, sportet e ndryshme të ujit që ofrohen në plazh, interneti, masazhi dhe tretmanet në qendrën Wellness & Spa. Fëmijët: 2 pishina për fëmijë, miniklubi për fëmijët prej 4-12 vjeç, meny për fëmijët në restorant, dado sipas kërkesës dhe me pagesë.


SIDE • RIVIERA TURKE

Club Felicia Village ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

HV

Gjatë gjithë qëndrimit në këtë hotel mjaft komfor dhe elegant, ndër të tjera, mysafirët do të përjetojnë diellin, detin, argëtimin dhe ushqimin si kurrë më parë Pozita: Shtrihet në bregdet 84 m larg nga aeroporti i Antalisë dhe 19 km larg nga Side. Akomodimi: Hoteli posedon pishina me rrëshqitëse, pishina për relaksim, po ashtu edhe pishina të ndara për fëmijë dhe bebe. Felicia Village ofron edhe lloje të ndryshme të dhomave, si dhoma standarde, familjare, suita familjare. Restorantin kryesor ku shërbimi ofrohet në formë bufeje dhe restorantin A la Carte ku mund të kënaqeni me shijet e ushqimeve internacionale, të cilat mund t'i shfrytëzoni një herë në javë pa pagesë, mirëpo rezervimi është i obliguar.

Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore ofrohen nga ora 10:00 - 24:00 në të gjitha baret, mbas orës 24:00 pijet janë me pagesë.

Sporti dhe koha e lirë: Hoteli ofron aktivitete të ndryshme sportive si: qendrën për fitnes, pingpong, aerobi, volejboll, basketboll.

Dhomat:Hoteli ofron 240 dhoma. Secila dhomë është e pajisur me banjë/ WC, tharëse flokësh, klimatizim, minibar, kasafortë, etj.

Argëtimi: Pushimi juaj në fshatin Felicia do të ju ofroj momente argëtuese dhe të këndshme. Animacione të shumta në pishina dhe programe argëtuese në amfiteatër.

Plazhi: Plazh privat, ombrellat, karriget dhe peshqirët janë pa pagesë. Shërbimi: Ultra All Inclusive

• Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumash • Në mesditë ushqime të ndryshme, kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Programe të ndryshme argëtuese • Banjo turke, sauna, basketboll, futboll, tavolina e tenisit • Restoran A La Carte ku shërbehet ushqim internacional

Me Pagesë: bilardo dhe internet. Fëmijët: Këndi i lojërave për fëmijë dhe miniklub.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

125


RIVIERA TURKE • SIDE

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka, në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët

Grand Prestige ★★★★★

• Në mesnatë meze të lehta; pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira

Pozita: Objekt i udhëhequr nga një menaxhment me mjaft përvojë i cili shtrihet në periferi të një zone të mbrojtur natyrore.

• Të gjitha pijet freskuese dhe ato alkoolike të vendit, prej orës 10.00-03.00

Eshtë rreth 7 km larg Sides, 5 km nga Manavgati dhe 70 km nga Aeroporti i Antalisë.

• Restorante A-la carte, me kuzhinë turke dhe specialitete peshku (me rezervim)

Koha e transferit: 70 minuta.

• Minibari mbushet për çdo ditë nga dy herë me nga 0,5 l ujë dhe dy herë me nga 0,3 l uji mineral • Lëngjet e shtrydhura nga frutat e freskëta, me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Akomodimi: Objekti gjashtëkatësh me 348 dhoma, ofron në shërbim një recepcion me atriumlobi dhe lobibar, shensorë panoramikë, restorant brenda dhe jashtë objktit, me zonë për joduhanxhinjë, dy restorante A-la carte, bare tjera, pianobar, tarracë mbi godinë, diskotekë, sallë televizori, fushë për lojëra, sallë konferencash, shitore, floktar, fotograf dhe pishinë të mbyllur.

Dhomat: Dhomat kanë hapsirë prej 22 m², të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, TV/Sat, telefon, radio, minibar, kasafortë, dysheme me tepih, rregullator klime (me orar të caktuar) dhe ballkon (pjesërisht me pamje nga deti).

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Katër fusha tenisi, reketët dhe topat për tenis, basketboll, pingpong, volejboll plazhi, boccia, pikado, fitnes, gjimnastikë, saunë, banjë turke dhe animacione të ndryshme, me mbrëmje të herëpasëhershme gazmore. Me pagesë: Ndriçimi për tenis, bilardo, kalërimi (ofertat nga tregtarët lokalë) masazhi dhe xhakuzi.

Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka, në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët. Në mesnatë meze të lehta; pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira. Të gjitha pijet freskuese dhe ato alkoolike të vendit, prej orës 10.00-03.00.

Në kopshtin e gjerë dhe të kultivuar gjendet një pishinë, me aneks të nda rë për fëmijë dhe rëshqitëse të ujit.

Restorante A-la carte, me kuzhinë turke dhe specialitete peshku (me rezervim). Minibari mbushet për çdo ditë nga dy herë me nga 0,5 l ujë dhe dy herë me nga 0,3 l uji mineral.

Mjeku i hotelit dhe infermierja (me orar të caktuar), si dhe Rent a car.

Lëngjet e shtrydhura nga frutat e fres­këta, me pagesë.

Plazhi: Plazhi me rërë të trashë, me një rënie të pjerrët në det.

126

Pa pagesë: Ombrellat, shtretërit, dhe peshqirët, në plazh dhe pranë pishinës. Mbulesat me pagesë.

Sportet e ujit ofrohen nga ana e tregtarëve lokal në plazh. Fëmijët: Pishina e veçantë për fëmijët, miniaquaparku, miniklubi për fëmijët prej 4-12 vjeç, dhoma dhe fusha e lojërave për fëmijë, animacione për fëmijë, bufe për fëmijë (në mbrëmje) dhe minidisko. Dado, sipas dëshirës dhe me pagesë.


SIDE SORGUN • RIVIERA TURKE

Voyage Sorgun ★★★★★ Pozita: Në plazh, rreth 4 km në lindje të Sides dhe 65 km larg Aeroportit të Antalisë. Ekzistojnë lidhje të mira me minibus.

Plazhi: Plazh i gjatë me rërë, me rënie të lehtë në det, me bar në plazh dhe dy klube të plazhit (për të rritur dhe familje, varësisht nga moti). Dy shtigje për larje (vetëm për të rritur).

Koha e transferit: rreth 70 minuta. Akomodimi: Ky kompleks për pushim, shtrihet në një ambient me pisha në hapësirën prej 82.000 m² dhe përbëhet nga dy ndërtesa kryesore, me 224 dhoma dhe nga disa bungallo dytrekatëshe, me gjithsej 476 dhoma. Posedon lobin me bar në lobi, ashensorë (në ndërtesat kryesore), restorant të brendshëm dhe të jashtëm me zona për joduhanxhinjë, 7 restorante A-la carte, bare, çajtoren orientale, barin për birrë, ëmbëltore, sallë për konferenca, dyqane, floktar dhe qendër të bukurisë.

Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët janë pa pagesë si në plazh, ashtu edhe pranë pishinës. Dhomat: Dhomat në ndërtesën kryesore: Të deko­ruara në mënyrë moderne, të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, telefon me lidhje direkte, TV/Sat me kanale muzikore, minibar, kasafortë, dysheme me tepih, klimatizim (me rregullim individual) dhe ballkon. Në dispozicion janë edhe 7 dhoma për personat e hendikepuar.

Në kopsht gjendet kompleksi i pishinave, aquaparku, pishina për relaksim.

Dhomat në bungallo: Të pajisura njëjtë si dhomat në ndërtesën kryesore, por me dush/WC, dysheme me pllaka dhe ballkon apo tarracë.

Mjeku është në dispozicion për disa orë.

Në dispozicion janë edhe 4 dhoma për personat e hendikepuar.

PËRPARËSITË TUAJA

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 4 fusha të tenisit, reketët dhe topat e tenisit, volejboll në plazh, streetball, pingpong, kanu, surfim (me licencë), dhomë fitnesi, saunë, hamam dhe banjë me avull. Me pagesë: Ndriçimi në fushat e tenisit, fushat e sportit me barë, futbolli në tavolinë, loja me birila dhe masazhi. Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniklubi (4-12 vjeç), juniorklubi (13-16 vjeç), animacioni për fëmijë, fusha e lojës për fëmijë, dhoma e lojës, bufeja për fëmijë, minidisko, këndi për foshnje, dado (sipas kërkesës dhe me pagesë).

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi A-la carte (një herë për person gjatë qëndrimit dhe me rezervim) dhe mëngjesi fshatar • Meze dhe supë në mesnatë • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Të gjitha pijet freskuese, ato lokale alkoolike dhe disa të importuara shërbehen 24 orë në ditë • Bari i qumështit për fëmijë, nga ora 10.00 - 00.30 • Minibari për çdo ditë mbushet me pije freskuese dhe nga 1.5 litra ujë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

127


RIVIERA TURKE • SIDE SORGUN

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për gjumashët • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, snack dhe supë mesnate • Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore (përveç lëngjeve të presuara dhe kapuçinos) prej orës 10.00 01.00 • Ombrellat e diellit, shtretërit dhe peshqirët pranë pishinës, pa pagesë • Tenisi, pingpongu, bilardo, pikado, voleyboll plazhi, basketbolli, banja turke, saunë, qendra e fitnesit • Programe animuese të rregullta

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

128

Hotel Cesars Resort ★★★★★ Një kombinim joshës i pushimit dhe aktivitetit. Kjo pushimore e bukur i ofron secilit mysafir argëtim gjatë pushimit. Pa marrë parasysh a kërkoni relaksim apo aktivitet, shërbimet e shumta të këtij hoteli do t’i kthejnë ëndërrat tuaja në realitet. Pozita: Hoteli shtrihet pranë plazhit, në pjesën e gjallërishme të Kumköy, rreth 6 km nga Side dhe 60 km nga aeroporti i Antalias. Akomodimi: Ky hotel i ka gjithsej 710 dhoma, që gjenden në një ndërtesë kryesore 5 katëshe, një për-cjellëse dhe në një ndërtesë tjetër shtesë. Ka ashensorë në secilën ndërtesë, një sallë të këndshme të pritjes me recepcion dhe lobi, një restorant të klimatizuar, bar pishine (hapet sipas motit), pishinë me aneks për fëmijë dhe rrëshqitëse, kioskë, argjendari, floktar, sallon kozmetike, dhomë me TV dhe shërbim për larjen e rrobave. Pranë pishinës dhe në plazh ka ombrella, shtretër me mbulesa dhe peshqirë, që janë pa pagesë. Plazhi: Hoteli ka plazhin e vet me rërë të imtë dhe me rënie të lehtë në det (në ujë tereni është pjesërisht shkëmbor).

Dhomat: Dhomat standarde janë të ndritshme dhe të pajisura me shije, kanë telefon direkt, klimë (qendrore, me orar, sipas motit), dysheme me tepih ose pllaka, TV/Sat, minifrigorifer, kasafortë (me pagesë), banjë/ WC me vaskë dhe tharëse flokësh, disa edhe me ballkon. Dhomat në ndërtesën përcjellëse janë të pajisura sikur dhomat standarde. Shërbimi: All Inclusive Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje, mëngjes për gjumashët, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, snack, supë mesnate. Pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike (përveç lëngjeve të presuara dhe kapuçinos) prej orës 10.00 deri 01.00.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 1 fushë tenisi, pingpong, biliardo, pikado, volejboll plazhi, basketboll, banjë turke, saunë, sallë fitnesi. Me pagesë: Masazhi dhe sportet e ujit, të cilat ofrohen nga tregtarët vendës në plazh. Argëtimi: Programe të shumta animuese e argëtuese. Fëmijët: Miniklub për fëmijët 4-12 vjeçar, pishinë, rrëshqitëse uji, fushë lojërash për fëmijë.


SIDE • RIVIERA TURKE

Alba Queen Hotel ★★★★★ Pozita: Projekti më i ri i zinxhirit të hoteleve Alba është edhe Hoteli Alba Queen, i cili ndodhet vetëm 6 km larg nga qyteti Side, kurse nga aeroporti i Antalisë është larg 55 km. Koha e transferit: 60 minuta. Akomodimi: Kompleksi 6-katësh ofron dhoma të ndryshme si dhoma standarde, familjare, suita dhe dhoma superiore. Lobi i gjerë me recepcion, ashensorë, restorant kryesor ku shërbehen mëngjesi, dreka dhe darka me pjesën e veçantë ku nuk lejohet pirja e duhanit dhe bare. Mund të shfrytëzoni edhe restorantin A-la carte ku rezervimi është i obliguar.

Dhomat: Secila dhomë është e pajisur me minibar, TV/Sat, telefon me lidhje direkte, klimatizim qendror, kasafortë, ballkon ose tarracë, banjë/ WC dhe tharëse flokësh. Dhomat janë të mobiluara në mënyrë moderne që pushuesit të kenë një atmosferë dhe rehati maksimale. Dhomat familjare ofrojnë dy dhoma gjumi, njëra për të rritur, e cila e ka banjën e ndarë, kurse dhoma tjetër është e paraparë për fëmijë me banjë me dush. Shërbimi: All Inclusive

PËRPARËSITË TUAJA

Sporti dhe koha e lirë: Aktivitete të shumta sportive si volejboll, pingpong, gjimnastikë, aerobik, qendër fitnesi, banjë turke dhe saunë. Argëtimi: Animacione të ndryshme çdo ditë, kurse në mbrëmje shou programe, muzikë live, natë turke, etj. Fëmijët: Klubi i fëmijëve në Alba Queen ofron mëngjesin dhe darkën për fëmijë nga mosha 4-12 vjeç brenda në klubin e fëmijëve, po ashtu edhe pije dhe deserte të ndryshme. Program dhe aktivitete gjatë gjithë ditës, minidisko.

Emir Beach ★★★★ Pozita: Shtrihet drejtpërdrejt në plazh, rreth 4 km larg Sides dhe 68 km larg Aeroportit të Antalisë. Koha e transferit: reth 70 min. Akomodimi: Ky hotel trekatësh, me gjithsej 187 dhoma, ofron recepcion me lobi dhe bar, ashensorë, restorant të jashtëm dhe të brendshëm me zonë për joduhanxhinjë, bare dhe dyqane. Në kopsht gjendet pishina me ujë të ëmbël dhe një pishinë shtesë me rrëshqitëse uji. Mjeku dhe infermierja, për disa orë.

Plazhi: Plazhi i gjatë i rërës, me rënie të lehtë në det dhe me bar në plazh. Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat janë pa pagesë si në plazh, ashtu edhe pranë pishinës. Dhomat: Dhomat standarde: Posedojnë dush/WC, telefon direkt, TV/Sat, minifrigorifer, klimatizim dhe ballkon. Dhomat ekonomike: kanë pajisje të ngjashme me dhomat standarde, por me dysheme me pllaka, në përdhesë dhe me pamje nga kopshti.

• Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje • Meze të ndryshme kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike • Restoran A La Carte ku shërbehet ushqim internacional • Banjo Turke, sauna, qendër të fitnesit, volley boll, tavolinë të tenisit

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 1 fushë e tenisit, volejbolli në plazh, pingpongu, pikado, bilardo, dhoma e fitnesit, sauna dhe hamami. Me pagesë: Ndriçimi për fushën e tenisit, pajisjet e tenisit, masazhi.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Pasdite, kafe/çaj dhe ëmbëlsira. Supë në mesnatë • Të gjitha pijet lokale freskuese dhe alkoolike shërbehen nga ora 10.00 deri në ora 24.00 • Bari në plazh shërben pije dhe ushqime nga ora 10.00 - 17.00

Shumë sporte të ujit, të ofruara nga shitësit e ndryshëm privat në plazh. Fëmijët: Pishina për fëmijë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

129


RIVIERA TURKE • SIDE

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumash. • Në mesditë ushqime të ndryshme, kafe, qaj dhe ëmbëlsira. • Programe argëtuese për të rritur dhe fëmijë. • Banjo Turke, sauna, basketbol, futboll, tavolina e tenisit.

All InClusive

Diamond Beach ★★★★ Pozita: Hoteli ndodhet ne rajonin e famshëm Side, 50 km larg nga qendra e aeroportit. Koha e transferit: 25 minuta. Akomodimi: Hoteli ka në dispozicion 3 ndërtesa të cilat ofrojnë 181 dhoma standarde dhe 13 dhoma familjare. Ka një sallë pritjeje të këndshme dhe recepsion. Hoteli posedon edhe restorantin kryesori i cili e ka edhe pjesën e ndarë për duhanxhinj, po ashtu ka edhe bare dhe bufe të ndryshme.

Dhomat: Dhomat janë të rregulluara mirë dhe posedojnë banjë/WC, klimatizim qendror, TV/Sat, telefon me dalje direkte, minibar, tharëse flokësh dhe kasafortë. Sporti dhe koha e lirë: Aktivitete të shumta sportive, si volejboll, basketboll, të gjitha sportet motorike në ujë ofrohen na shitësit lokal dhe janë me pagesë.

Argëtimi: Animacione të përditshme, kurse në mbrëmje programe argëtuese si muzikë live, shou programe në amfiteatër, etj. Fëmijët: Edhe për fëmijët gjendet këndi i lojërave për fëmijë.

GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka (në hotelin simotër „Emirhan“) dhe darka në formë bufeje • Gjatë ditës ushqime të lehta, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira. Pijet lokale alokoolike dhe joalkoolike nga ora 10.00 – 24.00 nëpër bare.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

130

Emir Garden ★★★★ Pozita: 4 km nga qendra e Sides, 10 km nga Manavgati. Në fqinjësi të drejtpërdrejtë me hotelin simotër „Emirhan“, plazhin e të cilit mund ta shfrytëzojnë edhe mysafirët e hotelit Emirhan Garden. Largësia nga aeroporti i Antalisë është 65 km. Koha e transferit: rreth 80 minuta. Akomodimi: 139 dhoma të shpërndara në godinën katërkatëshe, salla e pritjes dhe një restorant me tarracë të jashtme. Të gjitha elementet tjera përbërëse të hotelit si: 2 pishina, pinshina e ndarë për fëmijë, rrëshqitëset e ujit, bari i pishinës, bari i plazhit, recepcioni, diskoteka etj. gjenden në hotelin simotër „Emirhan“

Pranë pishinës dhe në plazh ofrohen shtretërit, ombrellat e diellit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë. Plazhi: Plazhi me rërë (pjesërisht shkëmbor), pronë e hotelit simotër „Emirhan“, në largësi prej rreth 200 metrash arrihet përmes shkallëve apo edhe përmes shërbimit të transportit i cili është pa pagesë. Në plazh ofrohen shtretërit, ombrellat e diellit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë. Dhomat: Të rregulluara dhe komode, me banjë/WC, tharëse flokësh, klimatizim, minibar, kasafortë me qira, TV/ Sat, telefon, dysheme me pllaka, ballkon, pjesërisht me pamje nga deti.

Shërbimi All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Fushë tenisi, pingpong, pikado, bilardo, basketboll, volejboll plazhi, banjë turke, saunë dhe animacion i lehtë në hotelin simotër „Emirhan“. Me pagesë: Dritat për fushën e tenisit dhe masazhi. Fëmijët: Pishina e ndarë për fëmijë, miniklubi për fëmijët prej 6-12 vjeç.


SIDE • RIVIERA TURKE

Asteria Elita ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Ky hotel klasit të lartë është i njohur sidomos prej vitit 2010 kur edhe është renovuar në tërësi. Posedon shumë objekte për të rinj dhe të vjetër dhe është i vendosur drejt e në plazh. Kënaquni pafundësisht! Lokacioni: Gjendet drejtpërsëdrejti në plazh dhe rreth 300 m nga qendra me restorante, bare dhe dyqane. Qendra e Manavgat ndodhet rreth 14 km afër.

Dhomat: Të mobiluara me shije dhe me ajër të kondicionuar (në orë të caktuara), TV, minibar dhe kasafortë. Banjo me vaskë / dush dhe tharëse flokësh, ballkon francez.

Akomodimi: Hoteli përbëhet nga një ndërtesë kryesore dhe 7 objekte tjera shtesë. Ndërtesa kryesore përmban një lobi me recepcion, ashensorë, dyqane, parukeri, internet wireless falas në holl dhe rreth pishinës, kënd interneti, disa bare duke përfshirë një bar pishinë dhe një bar plazhi, restorantin kryesor, tre restorante A la carte (turk, italian dhe restorant peshku), kinema dhe disko.

Shërbimi: Ultra All Inclusive dhe All Inclusive

Në kopsht gjenden tri pishina noti, një me rrëshqitëse dhe një pishinë relaksi, tarracë për rrezitje.

Mëngjes, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashë. Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike gjatë 24 orëve, lëngjet e freskëta me pagesë. Gjatë qëndrimit tuaj një here mund të shfrytëzonin restorantin A la carte (me rezervim).

Sporti dhe koha e lirë: Aerobik, basketboll, bilardo, volejboll plazhi, hark, boccia, pingpong, palestër, tenis. Argëtim për të rinj dhe të vjetër, kërcime të ndryshme. Një qendër wellness, pishinë, banjo turke dhe saunë. Trajtimet e ndryshme në wellness qendër dhe masazhet me pagesë. Fëmijët: Shesh i ndarë lojërash për fëmijë, mini klub (4 - 11 vjeç), junior club (12 - 16 vjeç) dhe bufe për fëmijë (drekë dhe darkë).

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi A-la carte (një herë për person gjatë qëndrimit dhe me rezervim) dhe mëngjesi fshatar • Meze dhe supë në mesnatë • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Të gjitha pijet freskuese, ato lokale alkoolike dhe disa të importuara shërbehen 24 orë në ditë • Bari i qumështit për fëmijë, nga ora 10.00 - 00.30 • Minibari për çdo ditë mbushet me pije freskuese dhe nga 1.5 litra ujë

Snacks gjatë ditës, çaj gjatë pasditës, snack mesnate. Minibari mbushet çdo ditë me ujë dhe pije freskuese.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

131


RIVIERA TURKE • SIDE

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët

Corolla Hotel ★★★★ Duke iu falënderuar hapsirës së gjerë që disponon ky objekt komfor i klasit të mesëm, ofron kushte të shkëlqyera për pushime familjare.

• Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Të gjitha pijet freskuese, ato lokale alkoolike shërbehen prej orës 10:00 - 24:00 • Miniklubi për fëmijë prej moshës 4-12 vjeç (i hapur prej orës 10:00-12:00 dhe 15:0017:00). • Minibari për çdo ditë mbushet me pije freskuese dhe nga 1.5 litra ujë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

132

Pozita: Side/Kumköy. I shtrirë larg plazhit të bukur vetëm 300 metra, ndërsa nga Side 4 km dhe nga aeroporti 65 km.

Plazhi: Hoteli posedon plazhin e vet të gjerë dhe të gjatë, larg vetëm 300 metra. Karriget e plazhit janë pa pagesë, ndërsa mbulesat dhe peshqirët me pagesë.

Koha e transferit: 70 minuta. Akomodimi: Objekti posedon gjithsej 303 dhoma, me një sallë të bukur për pritje, me recepcion dhe lobi, restorant kryesor dhe me terasë, pishinë me bar, me ushqime çasti, diskobar dhe pishinë të mbyllur. Në objektin e jashtëm të rregulluar mirë gjendet një pishinë e madhe me ujë të ëmbël, me aneks edhe për fëmijë, i hapur varësisht nga koha. Shtretërit e rrezzitjes janë pa pagesë, ndërsa mbulesat dhe peshqirët me pagesë. Në hotel gjenden edhe butiqe të ndryshme, minimarketi, argjentari, flokëtari, rent-a-car dhe mjeku.

Dhomat: Dhomat e hotelit janë të renditura me shije të theksuar dhe që të gjitha janë të pajisura me banjo/WC, tharëse flokësh, aparate klimatizimi (me pagesë), sef, TV/Sat, telefon me dalje direkte, minifrigorifer, dysheme me tepih dhe ballkon. Shërbimi All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Mëngjesi edhe për gjumashët. Gjatë ditës ushqime të çastit, kafe, çaj dhe ëmbëlsirë; supë mesnate. Të gjitha pijet vendore alkoolike dhe joalkoholike, prej orës 10:00-24:00. Me pagesë: Të gjitha pijet në barin e diskotekës, lëngjet nga frutat e freskëta, akulloret dhe pijet e importuara alkoolike.

Sporti Pa pagesë: Një fushë tenisi (dritat, kurset dhe pajisjet e tenisit me pagesë), aerobik, pikado, ping-pong, vaterpoll, volejboll, basketboll dhe futboll në plazh. Me pagesë: Bilardo, masazhi, banjo turke, sauna dhe sportet e ujit, që ofrohen nga tregtarët vendës. Argëtimi: Çdo ditë programe animuese dhe argëtuese. Fëmijët: Miniklubi për fëmijë prej moshës 4-12 vjeç (i hapur prej orës 10:00-12:00 dhe 15:00-17:00). Të tjera: Kafshët shtëpiake janë të ndaluara.


SIDE • RIVIERA TURKE

Otium Eco Club Side ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Ky hotel i udhëhequr mirë, për shumë vite konsiderohet si njëri nga hotelet më të preferuar në Side. Komfori dhe shërbimi në nivelin ndërkombëtar vizitorëve u garantojnë pashmangshëm pushime të këndshme. Pozita: Kompleksi i gjerë hotelier gjendet rreth 450 metra larg nga plazhi prej rëre dhe zhavorri. Qendrën e Sides e keni rreth 7 km. Janë në dispozicion taksitë dhe lidhjet me kombibus. Koha e transferit: rreth 70 minuta. Akomodimi: Kompleksi i përbërë nga dy godina kryesore dhe disa ndërtesa anësore dykatëshe, me formën e vilave, disponon gjithsej 371 dhoma. Në objekt bëjnë pjesë edhe salla e pranimit me recepcion, vendet për ulje, ashensori dhe dhoma për TV si dhe restoranti i tipit bufe me tarracë të jashtme, dy restorante A-lacarte (15.05–30.09), bare, diskotekë, shitore, floktore dhe hapësira për relaksim. Në kompleksin e jashtëm ndodhet hapësira e pishinave me ujë të ëmbël me rrëshqitëse uji, tarraca dielli dhe snackbari i pishinës.

Shtretërit dhe çadrat e diellit, në pishinë dhe në plazh, pa pagesë, ndërsa peshqirët e larjes jepen me kaucion. Plazhi: Plazhi me rërë dhe zhavorr gjendet vetëm 450 metra larg hotelit. Shtretërit dhe çadrat e diellit, pa pagesë, peshqirët, me kaucion. Dhomat: Dhomat në ndërtesat kryesore janë të rregulluara në mënyrë moderne dhe kanë banjë/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, kasafortë, TV/Sat me kanal muzikor, një frigorifer të vogël, klimatizim (në orë të caktuara) dhe ballkon ose tarracë. Suitat familjare: Gjenden në ndërtesat e ngjashme me vila dhe, duke pasur pajisje të njëjtë me dhomat dyshe, kanë nga dy dhoma gjumi (njëra prej tyre me shtrat dykatësh) ndërsa veç kësaj, edhe një kthinë ndeje dhe gjumi, me derë lidhëse. Shërbimi: All inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: fushë tenisi (me dritë nate dhe pajisje, kundrejt pagesës), volejboll plazhi, basketboll, futboll të vogël, pingpong, pikado, sallë fituesi, saunë, banjë turke. Me pagesë: terminali për internet, lojërat Atari, bilardo, kurse tenisi, masazh dhe të gjitha shërbimet në pjesën për relaksim si dhe sporte të ndryshme uji në plazh, të ofruara nga ofrues të jashtëm.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi A-la carte (një herë për person gjatë qëndrimit dhe me rezervim) dhe mëngjesi fshatar • Meze dhe supë në mesnatë • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Të gjitha pijet freskuese, ato lokale alkoolike dhe disa të importuara shërbehen 24 orë në ditë • Bari i qumështit për fëmijë, nga ora 10.00 - 00.30 • Minibari për çdo ditë mbushet me pije freskuese dhe nga 1.5 litra ujë

Argëtimi: Gjatë ditës animacion të ndryshme me sport dhe lojëra. Natën, herë pas here shou dhe muzikë live. Fëmijët: Miniklub (4-12 vjeç ) me përkujdesje në gjuhën gjermane dhe animacion në orë të caktuara të para ose pasdites, tri pishina të veçanta për fëmijë, një kënd lojërash për fëmijë, minidisko dhe mini bufe.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

133


RIVIERA TURKE • SIDE

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në forme byfeje • Ushqime të lehta gjatë ditës, bufe për fëmijë • Pijet vendore dhe disa te importuara janë në dispozicion gjatë gjithë kohës • Minibari mbusht çdo ditë me ujë

Amelia Beach Resort Hotel ★★★★★ Hotel i ri, ndërtuar së fundi dhe në afërsi të plazhës. Me dhomat familjare me hapësirë të mjaftueshme, tri pishinat e jashtme, katër A la carte restaurantet dhe spa qendrën e mrekullueshme, kënaqësia maksimale këtu është e garantuar Pozita: Hoteli është i vendosur në regjionin Kizilot, 80km nga aeroporti i Antalias dhe 10km nga Side dhe Manavgat. Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 475 dhoma. Dhoma standarde janë 396 (36m², 2+1), 22 dhoma familjare Tip A (39m², 2+2, një dhome me shtrat francez dhe me shtrat dy kate), 24 dhoma familjare Tip B (43m², 5 persona, dy dhoma me dere lidhëse dhe banjë), 33 dhoma familjare Tip C (72m², dy dhoma të ndara me derë lidhëse, 2 banja, 5 persona).

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

134

Të gjitha dhomat posedojnë banjë private me dush, tharëse flokësh, ajër i klimatizuar qendror i cili punon në orë të caktuar (por jo edhe kur është e hapur dera e ballkonit), telefon direkt, mini bar (lëngje në të arritur, më vonë ujë), arkë, TV satelitor me kanale muzikore, ballkon. Shërbimi: All Inclusive

Bufe e hapur, shërbimi për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, pasdite ëmbëlsira, çaj, kafe, darka dhe në mesnatë supë, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak dhe njëherë gjatë qëndrimit. Akullore në orët e paditës, pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore deri në ora 24.00. Nuk janë të përfshira: pijet nga importi, pijet pas orës 24.00, lëngu i freskët, të gjitha pijet në shishe, pijet në disco club.

Plazhi: Hoteli posedon plazh matanë rrugës me ndër kalim (tunel), me rërë, guralec, shtretërit, ombrellat dhe peshqirët për plazh janë pa pagesë.

Poashtu Resorti posedon restorant kryesor me bufe të hapur, shërbimi, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak: Tulip - Turk, Olive - Italian dhe Bonsai - Kinez, si dhe restoranti i peshkut me rezervim paraprak, lobi bar, snack bar, bar pranë pishinës dhe në plazh, Disco Club. Mjeku, larje rrobash, floktari, telefoni, faksi, internet café, lojërat në kompjuter, qendra tregtare, rent a car janë me pagesë.

Program animues gjatë ditës dhe në mbrëmje. Mini Club për fëmijë.

Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, banjë turke, sauna, qendra fitness, pingpong, volejboll plazhi janë pa pagesë. Masazhi, sportet ujore janë me pagesë.


SIDE TITREYENGÖL • RIVIERA TURKE

Pemar Beach Resort ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Vendpushim i klasit të parë. Mirëqenie, relaksim, aktivitet dhe shijim: Të gjitha këto gjëra dhe shumë gjëra tjera i mundëson ky kompleks miqësor, me oferta të shumta për sport dhe fitnes. Pozita: Drejtpërdrejt në plazh. Aeroporti i Antalisë është rreth 90 km larg, Alara gjendet rreth 2 km larg. Lidhje të mira me taksi dhe dollmush. Koha e transferit: rreth 100 minuta. Akomodimi: Ky hotel me 535 dhoma posedon lobin me recepcion dhe bar, 4 ashensorë, restorantin kryesor, bare të ndryshme, dyqane, dhomën e TV-së, diskotekë, internetcafe, floktar, Rent a car, pishinë të mbuluar. Në kopsht gjenden pishinat tjera. Shërbim për larje të rrobave, mjek (me pagesë). Plazhi: Hoteli shtrihet drejtpërsëdrejti në plazhin me rërë. Ombrella të diellit, shtretërit dhe mbulesat pa pagesë. 1 peshqir pa pagesë, të tjerët me pagesë.

Dhomat: Dhomat e mobiluara me stil, kanë banjë/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon me lidhje të drejtpërdrejtë, TV/Sat, minibar, kasafortë dhe në të shumtën e rasteve kanë pamje nga deti. Suitat përbëhen nga një dhomë e ditës dhe një dhomë e gjumit.

Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: Tenis, pingpong, volejboll në plazh, basketboll, qendër fitnesi, saunë, banjë turke, pikado, bilardo. Me pagesë: Ndriçimi në fushën e tenisit, interneti, shërbimi në banjën turke dhe sportet e ujit në plazh, si skijimi në ujë, surfimi, banana, etj.

Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje. Kafe dhe çaj, ëmbëlsira, meze, supë në mesnatë. Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike shërbehen nga ora 10.00 deri në orën 24.00.

Argëtimi: Animacion dhe programe argëtuese. Fëmijët: Pishinat për fëmijë, miniklubi prej 4 deri 12 vjeç, aquaparku, fusha për lojë. Dado (sipas kërkesës dhe me pagesë).

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Kafe/çaj, ëmbëlsira, meze, supë në mesnatë • Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike shërbehen nga ora 10.00 deri në orën 24.00 • Tenis, pingpong, volejboll në plazh, basketboll, qendër fitnesi, saunë, banjë turke, pikado, bilardo. • Animacion dhe program argëtues • Pijet e importuara, të gjitha pijet në diskotekë, lëngjet e freskëta dhe akulloret me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

135


RIVIERA TURKE • SIDE KIZILAGAÇ

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë • Në mesditë ushqimet të ndryshme, kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pijet lokale alkoholike dhe jo alkoholike 24 orë • Banjo turke, sauna, basketboll, futboll, tavolina e tenisit

Asteria Sorgun Resort ★★★★★ Ky hotel i menaxhuar mirë, ju ofron ditë çlodhëse dhe një pushim të këndshëm, në një atmosferë të përzemërt. Qendra e Sides, me shumë dyqane dhe mundësi argëtimi, gjendet në afërsi të hotelit. Pozita: Drejtpërdrejt në plazh, 4 km në lindje të Sides ne lokalitetin Sorgun dhe rreth 75 km nga Aeroporti i Antalisë. Koha e transferit: rreth 75 minuta. Akomodimi: Në një hapësirë të gjerë me shumë pemë gjendet kompleksi i hotelit me 475 dhoma, hapësirën e pritjes me lobi, recepcion dhe bar. Restoranti kryesor me tarracë, 3 restorante A-la carte (në varësi nga moti), kafene, diskotekë, kënd televizioni, shitore, floktar, hapësirë për lojë, kënd interneti (me pagesë), pishinë e mbuluar, shërbim mjekësor dhe për pastrim të rrobave. Në hapësirën e gjerë të kopshtit gjenden dy pishina me rrëshqitëse uji, bar të pishinës, tarraca dielli.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

136

Plazhi: Drejtpërdrejt në plazhin e gjatë me rërë dhe guralecë, pronë e hotelit. Hyrja në ujë pjesërisht shkëmbore. Ombrellat, shtre­tërit, mbulesat dhe peshqirët e larjes, pa pagesë. Bar plazhi. Dhomat: Ju do të banoni në dhoma të rregulluara me mjaft shije të cilat disponojnë me banjë/WC, tharëse flokësh, dysheme me tepih, klimatizim (qendror, në orë të caktuara), TV/Sat, telefon, kasafortë, minibar dhe ballkon, shumica me pamje nga deti. Në dispozicion janë katër dhoma pa barriera, për të hendikepuarit. Dhomat familjare: të rregulluara sikur dhomat standarde por me mundësi plotësuese fjetjeje (shtretër në kat). Shërbimi: Ultra All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: 4 fusha të forta të tenisit, pingpong, bilardo, qendër fitnesi, banjë turke, saunë, gjimnastikë. Me pagesë: Masazh, internet dhe lojëra fati, lojëra kompjuterike, dritat për fushat e tenisit, kurse, sporte të ndryshme ujore, që ofrohen nga shitësit lokalë në plazh. Fëmijët: Miniklub për fëmijët prej 4-11 vjeç dhe Juniorklub për tinejxherët prej 12-16 vjeç (vetëm në kulmin e sezonit) me përkujdesje, pishinë fëmijësh, shesh lojërash për fëmijë.


SIDE KUMKÖY • RIVIERA TURKE

Barut Hotels Hemera ★★★★★ Pozita: Rreth 3 km në perëndim të Sides, afër 30 minuta shëtitje nëpër plazh deri në qendër të Sides. Ekzistojnë lidhje të mira me minibus. Koha e transferit: rreth 60 minuta. Akomodimi: Kompleks i rinovuar kohëve të fundit, përbëhet nga disa ndërtesa 3-4 katëshe dhe posedon gjithsej 338 dhoma. Në dispozicion ka edhe lobin me recepcion, ashensorë, restorant të brendshëm dhe të jashtëm me zonë për joduhanxhinjë, 3 restorante A-la carte, bare, ëmbëltore, dyqane, floktar dhe pishinë të mbuluar. Në oborrin e rregulluar për mrekulli gjendet pishina e madhe me ujë të ëmbël, një pishinë tjetër me tarracë për rrezitje dhe bari pranë pishinës. Mjeku dhe motra medicinale (me orar të caktuar). Rent a car. Plazhi: Plazhi me rënie të lehtë në det, bar në plazh. Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë.

PËRPARËSITË TUAJA

Dhomat: Dhomat standarde: Të rregulluara me mjaft shije, të rinovuara kohëve të fundit.

Me pagesë: Masazhi dhe sportet e ujit që ofrohen nga shitësit vendës në plazh.

Posedojnë dush/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, TV/Sat me kanal muzikor, minibar, kasafortë, dysheme nga laminati, klimatizim (me orar të caktuar) dhe ballkon.

Argëtimi: Minigolfi, pikado, bilardo, dhoma e leximit, dhoma e TV-së. Animacione gjatë gjithë ditës, 6 herë në javë shfaqje në mbrëmje.

Në dispozicion janë edhe dhomat për joduhanxhinjë dhe për të hendikepuarit.

Fëmijët: Pishina e veçantë, miniklubi (4-12 vjeç), animacion për fëmijët, bufe speciale për fëmijët, fushë lojërash, dhomë lojërash dhe minidisko.

Dhomat: Deluxe: Të rregulluara sikur dho mat standarde, por pak më të mëdha me mundësi edhe për një shtrat shtesë.

Mirëqenia: Qendra e mirëqenies posedon disa dhoma masazhi.

Shërbimi: Ultra All Inclusive

Ofron tretmane kundër celulitit, kundër stresit, aromaterapi, shiatsu dhe masazh tajlandez.

Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: 2 fusha të forta të tenisit, reketët dhe topat e tenisit, volejboll në plazh, badminton, pingpong, gjuajtje me hark, surfim (me licencë), kanu, anije me pedale, fitnes, aerobik dhe hamam.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashët • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, aku llore (në orë të caktuara) • Tre restorante A-la carte me specialitete (me rezervim) • Të gjitha pijet freskuese dhe ato alkoolike të vendit nga ora 10.00 - 01.00 (njëri prej bareve është i hapur non stop) • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese • Lëngjet e shtrydhura freskët janë me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

137


RIVIERA TURKE • SIDE KIZILAGAÇ

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, me kënd dietal • Gjatë ditës meze, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, sandviç në mesnatë, akullore (në orët e caktuara) • Pijet lokale freskuese dhe alkoolike, por edhe disa të importuara • Restoranti A-la carte (me paralajmërim) • Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese, birrë dhe verë

Barut Hotels Arum ★★★★★ Ky hotel i menaxhuar mirë, ju ofron ditë çlodhëse dhe një pushim të këndshëm, në një atmosferë të përzemërt. Qendra e Sides, me shumë dyqane dhe mundësi argëtimi, gjendet në afërsi të hotelit. Pozita: Objekti shtrihet drejtpërdrejt në plazhin e gjatë me rërë, rreth 3 km larg nga Side dhe 10km nga Manavgati, ndërsa nga Aeroporti i Antalisë 60 km.

All InClusive

138

Shtretërit, ombrellat e dielli, mbulesat dhe peshqirët pa pagesë.

Koha e transferit: rreth 70 minuta. Akomodimi: Kjo godinë simpatike e zinxhirit të hoteleve Barut ka gjithsej 218 dhoma dhe 103 apartamente, me një lobi të rregulluar këndshëm, restorant kryesor, me pjesë për joduhanxhinjë, pastaj restorant A-la carte, bare të ndryshme, ëmbëltore, diskotekë dhe dhomë konferencash. Në kopshtin e mbajtur mirë gjenden dy pishina, me anekse për fëmijë, pastaj disa dyqane, floktar, Rent a car, internet si dhe mjeku (me pagesë).

GJITHÇKA PA PAGESë

Plazhi: Plazhi është i gjatë, i gjerë dhe i rrafshët, me rërë të imët dhe me një rënie pak të pjerrët në det.

Dhomat: Dhomat janë të rregulluara me plot shije, posedojnë banjë/ WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon me lidhje direkte, TV/Sat, kasafortë (mund të merret me pagesë) dhe janë të pajisura me dysheme me tepih dhe ballkon. Dhomat familjare janë të pajisura ngjashëm, mirëpo kanë nga dy dhoma që lidhen me një derë. Shërbimi: All Inclusive Special & Gjysmë pansion

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Një fushë e fortë tenisi, pastaj qendra e fitnesit, pingpongu, volejbolli në plazh, banja turke, sauna dhe minigolfi. Me pagesë: Masazhi, bilardo dhe sportet tjera të ujit, të cilat ofrohen nga tregtarët në plazh. Argëtimi: Animacione të ndryshme dhe programe të tjera të larmishme argëtuese, me shou dhe muzikë të gjallë. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, miniklub prej 4-12 vjeç, fushë lojërash për fëmijë, ulëse të posaçme për fëmijë në restorant, shtretër pa pagesë për foshnje, ndërsa dadoja është me pagesë.


ALANYA


E rrethuar me lule të bukura dhe plantazhe limonash, rrëzë vargmaleve të Taurusit gjendet Alanya, që është një mrekulli e rivierës turke dhe ndër qytetet më të bukura në Turqinë perëndimore. Historinë e saj të gjatë ta përkujtojnë edhe sot muret e kalasë dhe xhamitë e vjetra, gërmadhat e një bujtine karavanesh dhe kulla e famshme e kuqe. Por, Alanya është poashtu edhe qytet modern, me rrugë të gjera e me palma, dhe ka një port jahtash, disa muze dhe bazare. Vizitorët shëtisin me kënaqësi nëpër rrugët pitoreske të qytetit të vjetër ku gjejnë shumë restorante, kafiteri, diskoteka, dyqane dhe pazare. Sidomos lagja e portit detar është shumë tërheqëse për nga ofertat e shumëllojshme e të levërdishme. Aty mund të gjeni stoli tradicionale argjendi, çanta për deve dhe gomarë të punuara në teknikë qilimi, mund të gjeni poashtu edhe tekstile moderne dhe punime tjera prej lëkure. Një piknik, që preferohet shumë nga vizitorët, mund të organizohet afër lumit Dimcay, që gjendet rreth 6 km në lindje të qytetit. Përgjatë luginës me drunj të gjelbëruar, në lumin e kthjellët janë të vendosura tavolinat e restoranteve. Aty zbathen këpucët dhe duke lëvizur këmbët nëpër ujin e ftohtë mund të hahet një forelë e shijshme. Në përendim dhe në lindje të qytetit e deri në Incekum shtrihen plazhet e gjera. Në skajin lindor të gjiut të Alanisë, në një shkëmb që shtrihet gjer në det, gjendet një kala e vjetër e turqëve selxhukë. Muret e gjata me kilometra, të pajisura me kulla e bedenë, paraqesin një pamje magjepse.

Karaburun

Konakli

Në këtë pjesë me emrin antik Justiniano, arkeologët kanë hasur në një qytet të vjetër që shtrihet pranë një porti natyror. Gërmimet nuk kanë përfunduar ende, por që tani mund të vërehet viadukti dhe disa gërmadha. Jo shumë larg nga qyteti antik gjendet Alarahani, i njohur me bujtinën e mëhershme të karavaneve.

Plazhi me rërë/guralecë, 12 km në perëndim të Alanisë. Ka lidhje me kombibusë për në Alanya dhe për në Manavgat.

Po të përcjellësh shtigjet e vjetra të karavaneve, arrin te një kështjellë e mrekullueshme, që është ndërtuar në shkëmb në një lartësi prej 300 m. Incekum (Avsallar) Me plazhet e tij të gjera e gjarpërore, të ndërprera herë pas here nga shkëmbinjët, Incekumi është ndër pjesët më të adhuruara të bregdetit turk. Vendbanimi kryesor është fshati Avsallar, që është 25 km larg nga Alanya dhe 110 km larg nga Antalia. Për çdo lloj të pushimit, Incekumi ju ofron atë që duhet: ujë të kthjellët si kristali e ngjyrë gurkali, plazhe me rërë të imtë – jo rastësisht quhet Incekumi “rëra e imtë” – dhe pamje historike që ia vlenë të shikohen në bregun e frutshëm.

Obagöl Plazhi me rërë/guraleca, 3 km në lindje të Alanisë. Ka lidhje me kombibusë për në Alanya.

Kestel Plazhi me rërë/guralecë, 8 km në lindje të Alanisë. Ka lidhje me kombibusë për në Alanya.

Mahmutlar Plazhi me rërë/guralecë, 12 km në lindje të Alanisë. Ka lidhje me kombibusë për në Alanya.


RIVIERA TURKE • ALANYA OBAKÖY

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për gjumashët, pasdite meze të lehta, kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pijet freskuese dhe pijet vendore alkoolike prej orës 10.00-01.00 • Minibari mbushet çdo ditë me nga një shishe ujë • Pikado, aerobik dhe sallë fitnesi • Program i larmishëm animues; animacione për fëmijë • Shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë

Taksim Int. Obaköy ★★★★ Një shtëpi për mysafirët aktivë, që kërkojnë një plazh në afërsi të vendpushimit me mundësi të shumta argëtimi. Këtu do të kënaqen si adhuruesit e diellit po ashtu edhe ata të jetës së natës. Pozita: Këtë hotel të bukur nga plazhi e ndan vetëm një rrugë.

Plazhi: Plazh me rërë. Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat janë pa pagesë.

Gjendet 135 km larg nga Aeroporti i Antalisë dhe 3 km nga qendra e Alanisë.

Dhomat: Dhomat janë të pajisura me WC/dush, tharëse flokësh, TV/Sat, telefon me lidhje direkte, rregullator klime, kasafortë (me pagesë), ballkon, disa dhoma kanë pamje nga deti.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, pikado, aerobik, sallë fitnesi.

Një krevat për foshnjë është në dispozicion pa pagesë.

Me pagesë: Banjë turke, saunë, bilardo, si dhe sportet e ujit që ofrohen në plazh (banana, ski uji etj.) nga shitësit vendës.

Koha e transferit: 120 minuta. Akomodimi: Kjo shtëpi e njohur që përbëhet nga dy komplekse objektesh, njëri prej tyre katërkatësh, posedon 184 dhoma, recepcion me lobi, restorant kryesor me tarracë dhe me zonën për joduhanxhinjë, snack-bar, diskoteka me bar dhe shumë bare të tjera. Për dashamirët e notit hoteli ka në disponim dy pishina me ujë të ëmbël me anekse për fëmijë dhe me një aquapark të vogël.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

142

Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat janë pa pagesë. Dyqane të ndryshme. Mjeku (në orë të caktuara).

Për mysafirët është në dispozicion rregu­llisht një shishe ujë në minibar, gratis.

Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë, meze të lehtë pasdite, kafe dhe ëmbëlsira, pijet joalkoolike dhe alkoolike vendore prej orës 10.00-01.00 janë të përfshira në çmim.

Fëmijët: Pishinë për fëmijë, miniklubi për kalamajtë e moshës prej 4 deri 12 vjeç, çdo ditë prej orës 10.00-12.00 dhe 14.00-16.00.


ALANYA OKURCALAR • RIVIERA TURKE

Stella Beach ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Një hotel komfor shumë afër plazhit, i cili është i destinuar për pushime të rehatshme në plazh, por edhe për shoping dhe shëtitje turistike, pasi që gjendet shumë afër Alanias dhe Sides. Ky hotel parapëlqehet nga çdo grup-moshë. Pozita: Drejtpërdrejt në plazhin me rërë, 90 km nga aeroporti dhe rreth 30 km nga Alania, qyteti me mundësi të shumta për blerje dhe shetitje. Ndërsa qyteti tjetër mjaft interesant i Sides ndodhet vetëm 25 km larg. Lidhje me minibus për në Alania, taksi para hotelit. Koha e transferit: 90 minuta. Akomodimi: Ky hotel ekskluziv, i rehatshëm dhe mjaft modern dispo-non me gjithsej 220 dhoma në një ndërtesë pesëkatëshe, dy ashensorë, lobi, restorant kryesor me pjesë të veçantë për joduhanxhinjë. Tarracë, bare, pishinë me ujë të ëmbël, tri rrëshqitëse uji, pishinë të mbyllur, aneks për fëmijë, ombrella dielli, shtretërit pa pagesë, mbulesat me pagesë. Dhomë konferencash, floktar, dyqane, shërbimi rrobalarës dhe mjeku me pagesë.

Plazhi: I gjerë, me rërë dhe guralecë, bar plazhi. Ombrellat e diellit dhe shtretërit pa pagesë, mbulesat me pagesë. Dhomat: Të gjitha dhomat janë të mobiluara me shije dhe kanë banjë/ WC, tharëse flokësh, TV/Sat me kanale muzikore, minifrigorifer (me ujë), kasafortë (me pagesë), klimatizim, dyshe me me tepih dhe ballkon.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Banja turke, qendra e fitnesit, pingpongu, gjimnastika. Me pagesë: Sauna, masazhi, bilardo dhe sportet e ujit, të cilat ofrohen në plazh nga shitësit vendës (ski uji, jetski, banana etj.). Argëtimi: Animacione gjatë gjithë ditës, poashtu gjatë ditës lojëra në plazh dhe pishinë, ndërsa në mbrëmje shou të ndryshëm.

• Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje • Meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pije alkoolike dhe joalkoolike vendore prej orës 10.00 deri në orën 24.00 • Banja turke, qendra e fitnesit, pingpongu, gjimnastika • Animacione dhe programe argëtuese • Aneks i veçantë për fëmijët në pishinë, animacione për fëmijë • Ombrellat e diellit, shtretërit në pishinë dhe në plazh

Shërbimi: All Inclusive Oferta të shumta argëtimi. Mëngjes, drekë dhe darka në formë bufeje. Poashtu, mëngjesi për gjumashë. Gjatë ditës snacks, pasdite kafe/çaj dhe biskota dhe supë mesnatë. Ju keni mundësinë që një herë gjatë qëndrimit tuaj të rezervoni një darkë në restorantin A la carte. Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike prej orës 10.00 deri në orën 24.00 (pijet në disko me pagesë), minibari mbushet çdo ditë me një shishe ujë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

143


RIVIERA TURKE • ALANYA KONAKLI

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashët; bufe dietale dhe bufe për fëmijë • Në mesnatë meze të lehta • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira

Saphir Hotel ★★★★ Pozita: Objekti shtrihet direkt në plazh, 500 metra larg nga Konakli dhe 12 km nga Alania.

Plazhi: Plazhi me rërë dhe guralecë, me rënie të pjerrët (pjesërisht me plato të betonuar).

Koha e transferit: 110 minuta.

Pa pagesë: Ombrellat, shtretërit dhe mbu­lesat, në plazh dhe pranë pishinës.

• Të gjitha pijet freskuese dhe ato alkoolike të vendit, prej 10.00-24.00. Lëngjet e shtrydhura nga frutat, me pagesë

Akomodimi: Objekti mjaft i gjerë përbëhet nga një godinë kryesore dhe një tjetër ndihmëse, si dhe disa vila dy dhe trekatëshe, me gjithsej 556 dhoma.

• Një fushë tenisi, futboll i vogël, basketboll, volejboll plazhi, pingpong, pikado, bilardo, fitnes, gjimnastikë, saunë, banjë turke

Recepcion me lobi dhe lobibar, ashensorë (në godinën kryesore), restorant brenda dhe jashtë objektit, pastiçeri, bare të shumta, diskotekë të hapur, sallë televizive, internetcafe, sallë konferencash, lokale, floktar dhe pishinë të mbyllur.

• Miniklub për fëmijët prej 4-12 vjeç, animacione për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë dhe minidisko • Dado sipas dëshirës, me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

144

Në kopsht gjenden dy pishina dhe dy anekse të ndara për fëmijë, me rrëshqitëse uji, tarracë dielli, miniklub për fëmijët prej 4-12 vjeç, animacione për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë dhe minidisko. Dado, sipas dëshirës, me pagesë. Mjeku i hotelit dhe infermierja (me orar të caktuar), si dhe Rent a car.

Dhomat: Dhomat janë me hapësirë prej 22 m2, të pajisura me banjë apo dush/WC, tharëse flokësh, TV/ Sat, telefon, radio, minibar (mbushja me pagesë), kasafortë, dysheme me tepih, rregullator klime dhe ballkon apo tarracë (pjesërisht me pamje nga deti). Villat: Të shtrira në kopsht dhe me sipërfaqe nga 25 m2, të pajisura me banjë apo dush/WC, tharëse flokësh, TV/Sat, telefon, radio, minibar, kasafortë, dysheme me pllaka, rregullator klime (me orar të caktuar) dhe ballkon apo tarracë (pjesërisht me pamje nga deti).

Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashët; bufe dietale dhe bufe për fëmijë. Në mesnatë meze të lehta; pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira. Të gjitha pijet freskuese dhe ato alkoolike të vendit, prej 10.00-24.00. Lëngjet e shtrydhura nga frutat, me pagesë. Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Një fushë tenisi, futboll i vogël, basketboll, volejboll plazhi, pingpong, pikado, bilardo, fitnes, gjimnastikë, saunë, banjë turke. Me pagesë: Reketat dhe topat për tenis, lojërat elektronike, masazhi dhe biçikletat. Sportet e ujit ofrohen nga tregtarët lokalë në plazh. Argëtimi: Animacione të ndryshme nga animatorët profesionistë dhe mbrëmje të herëpashershme gazmore.


ALANYA KARGICAK • RIVIERA TURKE

First Class Hotel ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Ky hotel i këndshëm shtrihet afër plazhit shumë të bukur privat dhe për shkak të ofertës së pasur All Inclusive është shumë i adhuruar nga mysafirët e tij. Njëmend hotel i klasit të parë. Pozita: Nga plazhi privat, hotelin e ndan vetëm një rrugë e cila kalohet përmes një nënkalimi, rreth 16 km larg qendrës së Alanisë, 4 km larg lokalitetit Mahmutlar, rreth 140 km larg Aeroportit të Antalisë. Koha e transferit: rreth 150 minuta. Akomodimi: Ky kompleks pushimesh i klasit të lartë shtrihet afër plantazheve të portokajve dhe limonëve, në një hapësirë të përgjithshme prej 9 hektarë dhe ka 166 dhoma, recepcion, dhomë për konferenca (me pajisje teknike), restorant, restorant rus, disa bare, 2 pishina të mëdha të jashtme, aquapark, 3 pishina të ndara për fëmijë, pishinë të mbuluar, diskotekë nën qiell të hapur. Plazhi: Nga plazhi i vet privat me rërë dhe guralecë, hotelin e ndanë një rrugë (me nënkalim).

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, përfshirë këtu këndin për dietë dhe vegjetarianë

Shtretërit, ombrellat e diellit dhe mbulesat janë pa pagesë në plazh dhe në pishinë. Peshqirët me pagesë.

Argëtimi: Për mysafirët përgatiten animacione të shumë llojshme gjatë gjithë ditës, kurse në mbrëmje organizohen shfaqje të ndryshme live.

• Gjatë ditës meze

Dhomat: Dhomat kanë mjaft hapësirë, me një divan shtesë për fjetje, dysheme me pllaka të qeramikës, klimatizim me rregullim individual, telefon, TV/Sat me kanale muzikore, kasafortë, minibar (me pagesë), tharëse flokësh dush/vaskë/WC (46 dhoma me xhakuzi), dhe ballkon.

Fëmijët: Enkas për fëmijët në këtë hotel janë: fusha e lojës për fëmijë, miniklubi (4-12 vjeç) me orar të kufizuar, aquaparku me tri rrëshqitëse të ujit, 3 pishina për fëmijë.

• Meze për mesnatë

• Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Restoranti A-la carte, me rezervim • Pijet lokale shërbehen nga ora 10.00 deri në ora 23.00 • Lëngjet e freskëta, lëngjet e importuara, restoranti rus, pijet në diskotekë janë me pagesë

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Volejboll, volejboll plazhi, minifutboll në barë, pingpong, dhomë për lojëra. Me pagesë: Banjë turke, saunë, banjë me avull, masazh, bilardo, internetcafe, PlayStation, sportet e ujit, shkolla e zhy-tjes dhe biçikleta me qira.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

145


RIVIERA TURKE • ALANYA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për gjumashë, çaj/ kafe dhe ëmbëlsira, supë në mesnatë • Pijet vendore freskuese dhe ato alkoolike prej orës 10.00 deri 24.00. Tërë kohën çaj dhe kafe, ujë në minibar • Program i larmishëm animues • Animacion për fëmijë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Gjatë ditës meze, pasdite kafe/ çaj dhe ëmbëlsira • 1 restorant A-la carte (me rezervim) • Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike shërbehen nga ora 10.00 – 24.00

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

146

Gold Safran Hotel ★★★★ Pozita: Shtrihet rreth 200m nga plazhi dhe 2,5 km nga qendra e Alanias dhe 125 km larg nga aeroporti. Koha e transferit: 130 minuta. Akomodimi: Hoteli simpatik posedon 158 dhoma. Recepcion, ashensor, lobi me bar, restorant kryesor me tarracë, bare të tjera. Në kopsht gjendet një pishinë e madhe me aneks për fëmijë. Shtretërit për rrezitje, mbulesat, ombrellat dhe peshqirët janë pa pagesë. Sallë konferencash, fotograf, argjendar, floktar, mjek. Plazhi: Plazhi me rërë është 200m larg dhe mund të shkohet përmes një nënkalimi. Shtretërit për rrezitje, peshqirët e ombrellat janë pa pagesë. Mbulesat me pagesë.

Dhomat: Dhomat janë të pajisura me banjë ose dush/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, TV/Sat me kanal muzikor, rregullator klime, minibar, kasafortë dhe ballkon. Dhomat familjare janë të njëjta sikur dhomat standarde, por kanë një dhomë fjetjeje më tepër. Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka, darka në formë bufeje. Mëngjesi për gjumashë, meze, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira. Supa e mesnatës si dhe pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore prej orës 10.00 24.00. Gjatë 24 orëve çaji dhe kafeja janë pa pagesë. Uji nga minibari është po ashtu pa pagesë. Në plazh vetëm pijet freskuese janë pa pagesë, të gjitha pijet e tjera janë me pagesë.

Krizantem Hotel ★★★★ Pozita ObagÖl: Hotel i cili gjendet në lindje të qytetit Alania, 3 km nga qendra dhe 120 km nga Aeroporti i Antalisë. Koha e transferit: 120 minuta. Akomodimi: Hoteli Krizantem është renovuar në vitin 2005 dhe shtrihet në 5.800 m². Përbëhet nga 3 ndërtesa pesë dhe gjashtëkatëshe dhe posedon recepcion me kasaforta, ashensorë, 2 restorante të brendshme dhe një jashtë objektit, 4 bare, tri pishina me rrëshqitëse uji dhe pishinë për fëmijë.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong Me pagesë: Bilardo,saunë, banjë turke, masazh dhe sporte të ujit, që ofrohen në plazh nga shitësit vendës. Argëtimi: Gjatë ditës dhe në mbrëmje programe të ndryshme animuese dhe argëtuese. Fëmijët: Fëmijët kanë dëshirë të madhe të luajnë dhe të notojnë në pishinë. Në miniklub mund të njoftohen me shoqëri të re, ku stafi i shkolluar i hotelit luan, vizaton dhe modelon së bashku me të vegjlit - këtu fëmijët me sigurise nuk do të mërziten.

AI

Plazhi: Plazhi me rërë gjendet 50 m larg nga hoteli. Shtretërit dhe ombrellat e diellit në pishinë dhe në plazh pa pagesë, mbulesat në plazh me pagesë. Dhomat: Dhomat e këtij hoteli janë të rregulluara në mënyrë elegante dhe posedojnë banjë me dush/WC, tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, TV/Sat me kanale të huaja, dysheme të shtruar në tepih ose pllaka, klimatizim, kasafortë, minibar, ballkon. Shërbimi: All Inclusive

Sporti: Pa pagesë: Volejboll uji, pingpong, pikado, fitnes. Me pagesë: Bilardo, masazh, banjë turke, saunë dhe sporte të tjera të ujit, të cilat ofrohen nga shitësit e huaj në plazh. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, animacion për fëmijë, ulëse enkas për foshnjat në restorant, mini klub (3-12 vjeç), vendargëtim për fëmijë.


ALANYA • RIVIERA TURKE

Saphir Resort & Spa ★★★★★ Pozita: I vendosur drejtpërdrejtë në plazhin me rërë dhe me gurë. Qyteti Alania, me mundësi të shumta argëtimi dhe blerjeje është rreth 35 km nga këtu. Në dispozicion janë lidhjet me taksi dhe me minibus. Nga aeroporti i Antalisë eshtë rreth 90 km larg. Koha e transferit: rreth 100 minuta. Akomodimi: Hoteli modern dhe komfor disponon me gjithsej 333 dhoma, në një ndërtesë gjashtëkatëshe. Në këtë kompleks modern bëjnë pjesë salla e pranimit me recepcionin, ashensorët dhe lobi bari. Pastaj bufe restoranti me tarracën e jashtme, 2 restorante A-la-carte (01.06. – 01. 10.), bari, diskoteka, këndi TV, shitoret dhe floktorja si dhe qendra Spa dhe e relaksimit. Në pjesën e jashtme të kultivuar, gjenden dy pishina me ujë të ëmbël (njëra prej tyre me 3 rrëshqitëse uji, për orë të caktuara), tarraca e diellit dhe snackbari i pishinës.

Çadrat e diellit, shtretërit dhe mbulesat, si në plazh ashtu dhe në pishinë, janë të përfshira. Peshqirët e larjes merren me kaucion. Plazhi: Plazhi me rërë dhe guralecë gjendet drejtperdrejt afër hotelit. Çadrat e diellit, shtretërit dhe mbulesat, në plazh, pa pagesë. Peshqirët e larjes merren me kaucion. Dhomat: Dhomat e rehatshme janë të pajisura me banjë ose dush/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, kasafortë me qira, TV-Sat me kanal muzikor, frigorifer të vogël, klimatizim, (në orë të caktuara) dhe ballkon. Dhomat teke janë në të vërtetë dhoma për dy veta por që jepen për një person. Dhomat Familjare: Janë poashtu shumë të rehatshme dhe janë të pajisura sikur dhomat standarde, por kanë dy dhoma fjetjeje me derë lidhëse. Shërbimi: All Inclusive

PËRPARËSITË TUAJA

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: fushë tenisi (drita e natës dhe paisjet, me pagesë), futboll i vogël, volejboll plazhi, basketboll, pikado, pingpong, sallë fitnesi, banjë turke, saunë dhe banjë me avull. Program animacioni dhe argëtimi. Me pagesë: kurset e tenisit, bilardoja, masazhi dhe të gjitha shërbimet në qendrën Spa dhe të relaksimit si dhe sporti ujor në plazh, i ofruar nga ofertues vendorë. Argëtimi: Program i larmishëm animues. Fëmijët: Miniklub (4-12 vjeç) në orë të caktuara, para dhe pasdite, pishinë të veçantë për fëmijë dhe kënd për lojëra. Shërbimi i dados për fëmijë të vegjël, sipas kërkesës dhe me pagesë.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë • Gjatë ditës snacks, pasdite kafe, çaj dhe ëmbëlsira supë mesnate, ndërsa sipas zgjedhjes suaj, një herë gjatë gjithë qëndrimit (së paku një javor) një darkë në njërin nga restorantet A-la-carte (me rezervim) • Pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike nga ora 10:00 deri në orën 24:00 pa pagesë (pijet në diskotekë, me pagesë), frigoriferi i vogël, me rastin e ardhjes suaj është i mbushur me ujë dhe pije joalkoolike

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

147


RIVIERA TURKE • ALANYA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për ata që zgjohen vonë • Gjatë ditës ushqime të lehta • Pasdite kafe/çaj dhe pjekurina • Në mesnatë shërbehet supë • Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike nga ora 10.00 – 24.00

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pijet lokale shërbehen nga ora 10.00 deri në ora 23.00 • Ushqimi në restorantin A-la carte, mezet dhe pijet në barin e plazhit me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

148

Concordia Celes ★★★★ Pozita Okurcalar: Drejtpërdrejt në plazhin e gjatë privat me rërë dhe guralecë në lokalitetin Okurcalar, i cili është rreth 35 km larg Alanisë dhe 95 km larg aeroportit të Antalisë.

Plazhi: Hoteli shtrihet përgjatë plazhit privat me rërë dhe guralecë. Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat janë pa pagesë, kurse peshqirët ofrohen me pagesë.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Fushë e fortë tenisi, pajisje tenisi, pingpong, basketboll, minifutboll, volejboll, volejboll plazhi, pikado, shah, fitnes, saunë, banjë turke.

Koha e transferit: rreth 90 minuta.

Dhomat: Ju do të banoni në dhomat moderne të pajisura me banjë / WC, tharëse flokësh, klimatizim individual, telefon, kasafortë me qira, TV/Sat me kanal muzikor, minibar, dysheme me tepih dhe ballkon me pamje anësore nga deti.

Me pagesë: Dritat në fushën e tenisit, bilardo, masazh dhe sporte të ndryshme ujore që ofrohen në plazh nga shitësit.

Akomodimi: Hoteli modern i ndërtuar në vitin 2003, ka 331 dhoma të shpërndara në dy ndërtesa pesëkatëshe dhe ofron sallën e pritjes me recepcion, ashensorë, bare të ndryshme, restorantin me tarracë të jashtme, shitore, floktar, kënd interneti (me pagesë), dhomë lojërash dhe diskotekë. Në kopshtin e hotelit gjendet pishina me ujë të ëmbël, një rrëshqitëse uji, pishina e veçantë për fëmijët dhe një bar.

Shërbimi: All Inclusive

Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniklubi (6-12 vjeç), shesh lojërash për fëmijët, ulëse fëmijësh në restorant, dado sipas kërkesës dhe me pagesë.

Sun Star Beach ★★★★ Pozita Mahmutlar: Drejtpërdrejt në plazhin me guralecë, rreth 12 km larg Alanisë dhe rreth 130 km larg aeroportit të Antalisë.

sauna dhe qendra e fitnesit. Në kopsht gjendet pishina, me pjesë të integruar dhe të ndarë për fëmijë, me rrëshqitëse uji dhe amfiteatër.

Koha e transferit: rreth 120 minuta.

Plazhi: Hoteli shtrihet drejtpërsëdrejti në plazhin e gjatë me rërë dhe guralecë. Shtretërit, ombrellat janë pa pagesë në pishinë, kurse në plazh me pagesë. Mbulesat në pishinë dhe plazh janë me pagesë.

Akomodimi: Ky hotel i ndërtuar në vitin 2006 posedon gjithsej 120 dhoma, të shpërndara në pesë kate dhe ka dy ashensorë. Pjesë e hotelit janë lobi me recepcion dhe mundësi për t’u ulur, këndi i TV-së dhe internetit, restoranti i brendshëm dhe i jashtëm, si dhe një restorant A-la carte, dhoma e konferencave për 150 persona, pishina e mbuluar, floktari, shërbimi për larje të rrobave, minimarketi, banja turke,

Dhomat: Dhoma të reja dhe të bukura, dysheme me pllaka, banjë/dush/ WC, tharëse flokësh, telefon, klimatizim me rregullim individual, TV me kanale muzikore, minfrigorifer dhe kasafortë, ballkon apo tarracë.

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Animacioni, volejbolli në plazh, pikado dhe qendra e fitnesit. Me pagesë: Sportet e ujit në plazh, sauna, masazhi, internetcafe dhe bilardo. Fëmijët: Miniklubi (3-12 vjeç) me përkujdesje për disa orë (nga 15 maji deri më 15 tetor), pishina e ndarë dhe e integruar për fëmijë.


ALANYA • RIVIERA TURKE

Club Hotel Bayer ★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Pozita Oba: I vendosur në lindje të Alanisë, nga ku qendra e qytetit me mundësi të shumta argëtimi dhe blerjeje është rreth 3 km larg. Janë në dispozicion lidhje të rregullta me “dolmush” (minibusë).

Hoteli ka edhe diskotekë, vetëshërbim dhe floktar. Në pjesën e jashtme ndodhet një pishinë me tarracë dielli dhe bar. Shtretërit, mbulesat dhe ombrellat e diellit në pishinë janë falas ndërsa në plazh, me pagesë.

Shërbimi: All Inclusive

Koha e transferit: rreth 120 min.

Plazhi: Plazhi i bukur me rërë ndodhet vetëm disa metra larg hotelit dhe ndahen përmes një rruge bregdetare. Shtretërit, mbulesat dhe ombrellat e diellit, në plazh me pagesë.

Me pagesë: Bilardo, masazhi dhe sportet ujore të varura nga moti, që ofrojnë shitësit lokalë në plazh.

Akomodimi: Hoteli gjashtëkatësh me gjithsej 157 dhoma përbëhet nga një ndërtesë kryesore dhe një tjetër, shtesë. Poashtu hoteli disponon me një sallë për pritje me recepcion, kolltukë, restorante, një ashensor panoramik, këndi i internetit (me pagesë), këndi i televizionit, dhoma e ndejës dhe restoranti.

Koha e transferit: rreth 150 minuta. Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 100 dhoma, 3 prej të cilave janë pa ndarje, të shpërndara në pesë kate. Posedon lobi me recepcion dhe kasaforta, bari në lobi me mundësi për t’u ulur, këndin e internetit dhe TV-së, dhomën për lojë, restorant të hapur dhe të mbyllur, si dhe një restorant A-la carte, dhomën për konferenca për 100 persona, diskotekë nën qiell të hapur,

Plazhi: Hoteli ndahet nga një rrugë me plazhin e vet privat me guralecë (me kalim nëntokësor). Në plazh, si dhe në pishinë, shtretërit, mbulesat dhe ombrellat janë pa pagesë, peshqirët me pagesë. Dhomat: Dhomat kanë madhësi prej 28 m2, me dysheme me pllaka apo laminat, banjë/dush/WC, tharëse flokësh, telefon, klimatizim me rregullim individual, minifrigorifer, kasafortë dhe ballkon.

• Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore, nga ora 10.00-23.00 • Volejboll plazhi, pingpong, pikado, fitnes, saunë dhe banjë turke • Në ditën e gjashtë të javës, një animacion i lehtë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA

AI

floktar, minimarket, saunë dhe banjë turke. Në kopshtin e hotelit gjendet aquaparku me tri rrëshqitëse të ujit dhe dy pishina për fëmijë.

• Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira

Fëmijët: Sheshi i lodrave për fëmijë, aneks i ndarë i pishinës për fëmijë.

Dhomat: Janë të pajisura me banjë ose dush/WC, tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, kasafortë me qira, TV/Sat, minibar (me pagesë), klimatizim individual dhe ballkon.

Klas Hotel ★★★★ Pozita Kargiçak: Hoteli gjendet në një pronë prej 12 hektarësh, në mes të një plantazhi me portokaj dhelimona, rreth 16 km larg Alanisë, 4 km larg lokalitetit Mahmutlar dhe rreth 140 km larg Aeroportit në Antali.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, pikado, volejboll plazhi, fitnes, saunë dhe banjë turke.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Aquapark, animacion, pingpong, volejboll. Me pagesë: Banja turke, sauna, banja me avull, masazhi, bilardo , internetcafe, lojërat kompjuterike, sportet e ujit në plazh, shkolla e zhytjes dhe biçikletat me qira. Për fëmijë: Fusha për lojë, miniklubi (4-12 vjeç) me përkujdesje, fusha e vogël e futbollit.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pijet lokale shërbehen nga ora 10.00 deri në ora 23.00 • Lëngjet e freskëta dhe ushqimi A-la carte me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

149


RIVIERA TURKE • ALANYA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Pasdite kafe/çaj dhe pjekurina • Në mesnatë shërbehet supë • Pijet lokale alokoolike dhe joalkoolike nga ora 10.00 – 23.00 • Pijet nga importi, lëngjet e freskëta të shtrydhura, akulloret, kafeja turke janë me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje • Plazhi Kleopatra me rërë dhe guralecë • Pishinë për të rritur dhe fëmijë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

150

Hedef Kleopatra Golden Sun ★★★ Pozita Qendër: Rreth 70 metra larg plazhit të bukur Kleopatra, i vendosur përgjatë rrugës kryesore. Deri në qendrën e gjallë të qytetit Alania, me mundësi të shumta argëtimi, janë rreth 1000 metra. Nga aeroporti i Antalisë është rreth 110 km larg. Koha e transferit: rreth 110 minuta. Akomodimi: Hoteli i renovuar në vitin 2006 disponon me 256 dhoma të ndritshme, sallë për pritje me recepcion, ashensor, restorant me tarracë, bare, internetkafe (me pagesë), floktar dhe dyqane. Në pjesën e jashtme të hotelit është pishina me ujë të ëmbël e rrethuar me tarracën për rrezitje.

Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat, në pishinë janë pa pagesë. Plazhi: Hoteli disponon me pjesën private në plazhin publik Kleopatra. Plazhi është rreth 70 m larg hotelit dhe duhet kapërcyer një rrugë automobilistike. Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat, në plazh janë me pagesë. Dhomat: Dhomat e rregulluara me shije, posedojnë dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim individual, telefon direkt, TV/Sat, kasafortë me qira, dysheme të shtruar në pllaka të qeramikës dhe ballkon.

AI

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, volejboll plazhi, pikado, animacione të ndryshme gjatë ditës dhe në mbrëmje. Me pagesë: Bilardo, saunë, masazh, banjë turke, internet dhe sporte të ndryshme ujore që ofrohen në plazh nga shitësit vendës. Fëmijët: Pishinë e veçantë pë fëmijët, miniklubi (4-11 vjeç), shesh lojërash për fëmijë, ulëse fëmijësh në restorant.

Kleopatra Sahara Hotel ★★★ Pozita: Hoteli Kleopatra Sahara gjendet në rrugën kryesore ndërmjet Sides dhe Alanisë.

Plazhi: Plazhi Kleopatra, me rërë dhe me guralecë.

Nga qendra e qytetit është larg vetëm 1.5 km, vetëm 30 m larg plazhit dhe 115 km nga aeroporti i Antalisë.

Dhomat: Të gjitha dhomat janë të pajisura me dush apo vaskë, klimatizim, minibar, kasafortë, TV/Sat dhe internet.

Koha e transferit: 120 minuta.

Shërbimi: All Inclusive

Akomodimi: Ky hotel 3-katësh posedon 32 dhoma shumë të ndritshme dhe të gjera me ballkone dhe disa me pamje në det.

Sporti dhe koha e lirë: Gjatë kohës së lirë, mund të vizitoni vende të ndryshme arkeologjike.

Fëmijët: Mund të kënaqen në pishinën e veçantë për ta dhe në sheshin e bukur me lodra në oborr të hotelit.


ALANYA QENDËR • RIVIERA TURKE

Long Beach Resort ★★★★★ Pozita: Perlë e Detit Mesdhe, vetëm 90 km nga aeroporti ndërkombëtar i Antalisë, 5 km larg qendrës (Avsallar & Konakli) dhe rreth 20 km larg qytetit të Alanias. Ndodhet në rajonin Incekum në Alania, dhe njihet me plazhin mahnitës prej rëre dhe guralecëve.

Poashtu, ka qendër Spa shumë të veçantë për relaksim, sauna, vende për masazhe. Hoteli është 19 km larg nga qendra e qytetit, ku mysafirët kanë mundësi të ndryshme për shopping. Mysafirët kanë në dispozicion parkingun privat.

Koha e transferit: 145 minuta. Akomodimi: Hoteli posedon 748 dhoma për mysafirë, një shesh lojërash, një klub nate, bare dhe disa pishina për not. Posedon restaurantin kryesor i cili shërben si bufe e hapur dhe ku servohet mëngjesi, dreka dhe darka, me menu të veçantë për fëmijë dhe menu dietale. Poashtu ky resort posedon edhe 5 restaurante A la carte, restorantin otoman, mediteran, italian, meksikan dhe kinez. Hoteli ka edhe një qendër tregtare me dyqane të ndryshme.

Plazhi: I gjerë, me rërë dhe me guralecë të vegjël. Dhomat: Mysafirët mund të zgjedhin ndërmjet suitave, dhomave familjare, vilave dhe dhomave standarde.

PËRPARËSITË TUAJA

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë: Tenis, pinpong, volejboll, volejboll plazhi, basketboll, minifutboll dhe minigolf. Nga shitësit vendës në plazh me pagesë jepen parashuta, banane, skijet, kanu, biçikleta deti. Fëmijët: Hoteli posedon vend shumë të veçantë për fëmijë, duke u ofruar atyre animacione thuajse gjatë tërë ditës me ekip profesionist, miniklub, minidisko e shumë aktivitete të tjera.

• Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje • Në mesditë kafe dhe çaj • Pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike gjatë 24 orësh • Shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë • 3 fusha tenisi me përmasa ndërkombëtare, • Saunë, masazhë, hamam, fushë golfi

Suitat posedojnë sauna dhe kanë qasje private në pishinë. Të gjitha dhomat janë të pajisura me TV/Sat, tharëse flokësh, minibar, banjë me dush, kasafortë, klimatizim, internet dhe shërbim 24-orësh në dhomë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

151


RIVIERA TURKE • ALANYA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje • Në mesditë kafe dhe çaj • 4 restaurante A la carte • Pijet vendore alkoolike dhe jo alkoolike gjatë 24 orësh • Biliardo, saunë, spa qendër • Pishinë e veçantë për fëmijë • Animacione dhe argëtim

Mukarnas Resort & Spa ★★★★★ Pozita: Ky hotel modern me një arkitekturë të veçantë gjendet 90 km larg nga aeroporti i Antalisë, 30 km nga qendra e Alanisë, vetëm 1 km nga qendra Okurcalar.

qitëse uji, tarraca për rrezitje dhe pool bari. Në plazh gjendet edhe një bar.

Lidhjet përmes minibusëve dhe taksive janë në dispozicion.

Shtretërit, peshqirët dhe ombrellat në pishinë dhe plazh janë pa pagesë.

Koha e transferit: 60 minuta.

Dhomat: Janë gjithsej 420 dhoma. Nga këto, në 20 dhoma nuk pihet duhani, 4 dhoma janë për të hendikepuar, 54 suita junior, 10 suita ekzekutive, 7 suita familjare, 1 suitë mbretërore.

Akomodimi: Hoteli është hapur në prill të vitit 2007. Posedon 420 dhoma me gjithsej 900 shtretër të shpërndara në një ndërtesë pesëkatëshe. Objekti përfshin një lobi me recepcion të dizajnuar për mrekulli, ashensorë. Për më shumë, përmban restorantin me terracë të jashtme si dhe 4 restorante A la carte, bare, disko, mini kino, kënd të lojërave, floktar, dyqante të ndryshme. Poashtu posedon qendër wellnesi dhe mjekun, në dispozicion në kohë të caktuar. Dhomat janë standarde, nga 24-30 m2.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

152

Në kopshtin e rregulluar për mrekulli gjenden dy pishina, njëra me 4 rrësh-

Plazhi: I gjerë, me rërë dhe me rënie të pjerrët në det.

Të gjitha dhomat janë të dekoruara në stil modern dhe shumë luksoz. Kanë tepih, ballkon, banjë me vaskë, WC, tharëse flokësh, linjë direkte telefonike, minibar, TV/Sat, kasafortë, mantel banje, klimatizim qendror. Shërbimi: Ultra All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje. Gjatë ditës snacks, pasdite kafe/çaj dhe biskota, snack gjatë mesnatës.

Pijet lokale dhe disa të importuara në dispozicion, minibari mbushet cdo ditë me ujë dhe pije joalkoolike. Sporti dhe koha e lirë: Lojë me birila, bilardo, kinema, internetcafe, miniklub, hamam turk, sauna, Spa qendër, kënd për masazh. Në plazh do të gjeni edhe mundësi të shumta që ofrohen nga shitësit lokal. Fëmijët: Ky hotel luksoz ofron kushte ideale për fëmijën tuaj: pishinë të ndarë për fëmijë, animacione, argëtim, miniklub, minidisko. Dado, me pagesë sipas kërkesës.


ALANYA • RIVIERA TURKE

Titan Club ★★★★ Pozita: Plazhi i gjatë dhe i bukur, që është i ndarë nga objekti vetëm nga rruga kryesore, mund të arrihet në këmbë nëpërmes të një nënkalimi. Gjendet 14km në lindje të Alanisë dhe 150 km larg nga aeroporti i Antalisë. Autobusët dhe taksitë për në Alania janë në dispozicion.

Plazhi: Plazh i gjatë me rërë, 50 m larg nga objekti. Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat janë pa pagesë, ndërsa mbulesat me pagesë. Dhomat: Dhomat janë të rregulluara me shije dhe kanë dush, WC, tharëse flokësh, telefon, minibar (me pagesë), TV/Sat me kanal muzikor, dysheme me pllaka, rregullator klime (me orar të caktuar) dhe ballkon ose terasë.

Koha e transferit: 150 minuta. Shërbimi: All Inclusive Akomodimi: Ky objekt pushimi është i rrethuar nga një kopsht tërë ngjyra. Përbëhet nga ndërtesa kryesore dhe disa ndërtesa të vogla me gjithsej 161 dhoma. Në ndërtesën kryesore dykatëshe gjenden lobi me recepcion (kasafortë me qera), bari dhe një restorant. Hoteli ka një pishinë me aneks për fëmijë dhe me terasë dielli. Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat janë pa pagesë, ndërsa mbulesat me pagesë. Bar pishine, bar plazhi, TV sallë dhe sallë konferencash, floktar, butiqe, pastrim kimik (me pagesë).

Mëngjesi, dreka, dhe darka janë në formë bufeje. Pasdite meze e lehta, kafe/çaj dhe keksa. Meze të lehtë në mesnatë. Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore (prej 10:00-24:00).

PËRPARËSITË TUAJA

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, pikado, boccia, basketboll, volejboll plazhi.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Meze të lehta, kafe, çaj dhe keksa, meze e lehtë mesnate

Me pagesë: Një fushë e fortë tenisi me ndriçim, bilardo, lojërat në kompjuter dhe sportet e ujit, ski uji, surfim, parasailing dhe zhytje, që ofrohen në plazh nga shitësit vendës.

• Pijet vendore freskuese dhe ato alkoolike prej 10:00 - 24:00

Argëtimi: Gjatë ditës animime me lojëra dhe sport, programe argëtuese në mbrëmje. Open-Air disko në plazh.

• Animim për fëmijë

• Pingpong, pikado, boccia, basketboll, volejboll plazhi • Program animimi • Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat janë pa pagesë, ndërsa mbulesat janë me pagesë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

153


ALANYA • RIVIERA TURKE

Panorama Hotel ★★★★ Pozita: Hoteli ndodhet në qendër të qytetit të Alanyas dhe 125 km nga aeroporti i Antalyas. Koha e transferit: 130 minuta. Akomodimi: Hoteli ka 240 dhoma drejtpërdrejt në plazh, që arrihet përmes një në nkalimi, të gjitha dhomat janë të vendosura në godinën qendrore, posedon restorant A-la carte, shumicën e dhomave i ka me pamje nga deti. Posedon pishinë gjysmolimpike të ndarë me pjesën për fëmijë.

Dhomat: Shumë të këndshme, të mobiluara me shije, dhomat janë të pajisura me WC, dush ose vaskë, tharëse flokësh, sef të sigurt, kondicioner individual, TV me satelit, telefon direktl, dhe një mini-bar. Të gjitha dhomat kanë ballkonë.

PËRPARËSITË TUAJA

Programi i mbrëmjes është shume argëtues, duke përfshirë vallëzim, muzikë dhe animacione. Personeli me përvojë, të cilët janë të interesuar sinqerisht për të mirën tuaj kujdeset për kërkesat tuaja me një buzëqeshje - kjo është PANORAMA!

Aktivitetet dhe Sporti: Hoteli posedon fushë tenisi, pingpong, bilardo, volejboll dhe aktivitete të ndryshme sportive të ujit (në dispozicion me pagesë në plazh).

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA

Dhomat: Dhomat janë të lezetshme dhe të pajisura me banjë ose dush/ WC, rregullator klime, telefon, TV/Sat, dysheme me tepih dhe ballkon. Disa dhoma kanë pamje nga deti. Dhomat poashtu kanë dysheme me pllaka.

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: pingpong, volejboll plazhi, pikado.

Shërbimi: All inclusive

Fëmijët: Pishinë e veçantë për fëmijë, kënd i lojës. Mini-klub për kalamajtë e moshës prej 4-12 vjeç.

Me pagesë: Bilardo dhe të gjitha sportet e ujit.

Koha e transferit: 120 minuta.

Plazhi: Plazhi me guralecë i takon hotelit dhe ka rënie të lehtë në det.

• Pishinë për të rritur me pjesën e ndarë për fëmijë

Fëmijët: Mund të kënaqen në pishinen me pjesën e ndarë për ta.

Annabella Diamond ★★★★★

Akomodimi: Ky hotel tradicional përbëhet nga një ndërtesë 5 katëshe me 84 dhoma, recepciondhe lobi. Në kopsht gjendet një pishinë me aneks për fëmijë.

• Plazhi kleopatra me rërë dhe guralecë restaurant A-la carte ushe tenisi

Shërbimi: All inclusive dhe Half board

Plazhi: Plazhi Kleopatra me rërë dhe guralecë

Pozita: Hoteli Annabella shtrihet direkt në plazhin me rërë, pronë e hotelit. Gjendet 110 km larg nga aeroporti, 22 km nga Alania, si dhe 1 km nga qendra e Incekum.

• Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje.

Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje. Kafe, ëmbëlsira dhe supë mesnate. Pijet alkoolike dhe joalkoolike prej orës 10.00 - 24.00 janë pa pagesë. Pijet internacionale janë me pagesë.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Kafe dhe ëmbëlsira, meze e lehte mesnate • Pijet vendore freskuese dhe ato alkoolikeprej 10.00 - 24.00 janë pa pagesë • Pingpong, volejboll plazhi, pikado

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

155


RIVIERA TURKE • ALANYA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjes dreka dhe darkë në formë bufeje • Shërbim VIP • Pijet vendore alkoholike dhe joalkoholike gjatë 24 orësh • Amfiteater, me animator profesionist • Spa qendër profesionale

Vikingen Quality Resort ★★★★★ Pozita: Ky hotel i ri e luksoz është hapur në vitin 2009. Shtrihet direkt në plazh, 30 km nga Alania dhe 90 km nga aeroprti i Antalisë. Koha e transferit: 145 minuta. Akomodimi: Hoteli ju ofron një eksperiencë të pakaluar deri më tani për pushimet tuaja. Duke ofruar shërbim Ultra all inclusive kujdeset që mysafirëve të vet të mos iu mungojë asgjë. Hoteli disponon disa lloje të dhomave si: standarde, familjare, suita dhe vila. Restoranti kryesor ofron specialitete të ndryshme nga kuzhina turke dhe botërore. Ka terracë dhe pjesë të veçanta për familjet me fëmijë. 5 restorante tjera A-la carte me specialitete turke, mesdhetare, fanceze dhe vegjitariane (rezervimi i obliguar).

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

156

Plazhi: Shtrihet direkt në plazh privat me rërë. Dhomat: Për t’ju ofruar komoditetin maksimal, hoteli ofron disa lloje dhomash si: standarde, familjare, suita dhe vila, të gjitha të rregulluara me shumë shije. Gjithsej ka 450 dhoma me 1078 shtretër. Të gjitha dhomat kanë ballkon dhe janë të pajisura me shtrat ortopedik, plazma TV/Sat, linjë direkte telefonike, minibar, klimatizim, të shtruara me tepih, banjë me vaskë, tharëse flokësh, kasafortë etj. Maksimumi i personave që lejohet në dhomat standarde është 2+2. Shërbimi: Ultra All Inclusive. Sporti dhe koha e lirë: Aktivitete sporti duke filluar në mëngjes me lojërat në pishinë dhe duke vazhduar gjatë tërë ditës.

Aqua-park për të rritur dhe fëmijë, amfiteatër me aktivitete dhe program çdo natë, bilardo, lojë me birila dhe lojëra elektronike. Qendër sporti, gjimnastikë, aerobik, volejboll, tenis, pingpong. Ndërsa sportet ujit ofrohen nga shitësit vendas. Fëmijët: Këndi i lojërave për fëmijë, miniklubi, minidisko dhe programe të ndryshme në amfiteatër.


ALANYA • RIVIERA TURKE

Kleopatra Beach ★★★★

Wien Hotel ★★★ PËRPARËSITË TUAJA • Ndodhet në qendër të qytetit • Mëngjes dhe darkë në formë byfeje • Pishinë për të rritur dhe fëmijë

Pozita: Wien hotel ndodhet në qendër të qytetit të Antalisë, drejtpërdrejt në plazhin me rërë, shumë afër dyqaneve dhe restoranteve, 120 km larg nga aeroporti i Antalisë dhe 50 metra larg nga deti.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje. • Në mesditë kafe dhe çaj • Pijet vendore alkoholike dhe joalkoholike

Koha e transferit: 125 minuta.

• Shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë

Akomodimi - Dhomat: Ka gjithsej 51 dhoma me ballon dhe me shikim nga deti, banjë/WC, TV/Sat, klimatizim, telefon, minibar dhe kasafortë (me pagesë), radio, tharëse flokësh dhe internet wireless.

Pozita: Hoteli shtrihet në mes të një hapësire të gjelbëruar, që ndodhet 22 km nga qendra e Alanias dhe 110 km nga aeroporti i Antalias. Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 194 dhoma me 188 shtretër, punon në sistemin All inclusive dhe ka disa bare dhe restorante. Plazhi: Hoteli shtrihet drejtpërdrejt në plazhin e bukur me rërë të bardhë.

Shërbimi: All Inclusive Dhomat: Hoteli ka gjithsej 194 dhoma, dhe diku 80% kanë pamje nga deti, të rregulluara me shije dhe kujdes të veçantë t’ju bëjnë të ndiheni sa më rehat. Të gjitha dhomat janë të pajisura me TV/Sat, banjë/WC, tharëse flokësh, linjë direkte telefonike, minibar dhe klimatizim.

Akomodimi: Ky hotel i këndshëm posedon 100 dhoma ka një sallë të vogël të pritjes në recepsion , lobi, restoranin kryesor me bare të ndryshme. Në oborin e këti hoteli gjendet pishina me terasë dielli. Plazhi: Hotelin e ndan vetëm një rrugë nga plazhi i famshëm i Kleopatrës, plazhi është me guralecë, ombrellat dhe shtretërit për rezitje janë pa pagesë.

Shërbimi: Gjysmëpansion

Ulusoy Aspendos Hotel ★★★

Pozita: Ka pozitë qëndrore në periferi të qytetit Alania, dhe vetëm një rrugë e ndan nga plazhi i Kleopatrës. Koha e transferit është 110 minuta.

PËRPARËSITË TUAJA

AI

Sporti dhe koha e lirë: Një pishinë të madhe me aquapark, pishinë për fëmijë, banjë turke, saunë, qendër fitnesi, floktar, pingpong, tenis, volejboll plazhi dhe programe animuese gjatë ditës dhe natës. Fëmijët: Hoteli ka menduar edhe për të vegjlit, ka pishinë të ndarë me rrëshqitëse për fëmijë, minklub, kënd të ndarë për fëmijë dhe minidisko.

• Mëngjesi, dreka dhe darkë në formë bufeje • Plazhë me rërë të bardhë • Pijet vendore alkoholike dhe jo alkoholike gjatë 24 orësh • Aquapark, pishinë për fëmijë dhe të rritur • Animacione dhe programe për fëmijë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

157


RIVIERA TURKE • ALANYA KONAKLI

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje (restoranti A-la carte me pagesë) • Meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsirë; meze mesnate • Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore prej orës 10:00 deri në orën 24:00 (lëngjet nga frutat e freskëta dhe kafeja turke me pagesë) • Tenis, qendër fitnesi, volejboll plazhi, saunë, banjë turke • Programe animuese

Royal Vikingen Resort ★★★★★ Nuk keni nevojë të jeni viking që të ndiheni mirë në këtë vendpushim të këndshëm. Drejtpërdrejt në plazh dhe në mes të një kopshti të mrekullueshëm gjendet kjo shtëpi, e cila premton llojllojshmëri gjatë pushimit tuaj. Pozita: I shtrirë drejtpërdrejt në plazh, 300 m nga qendra e Konaklisë, 12 km larg nga Alania dhe 120 km nga Aeroporti i Antalisë. Koha e transferit: 120 minuta. Akomodimi: Ky hotel i veçantë posedon 263 dhoma. Recepcion dhe lobibar, katër ashensorë, restorant kryesor dhe restorant A-la carte, bare të tjera, diskotekë, dhomë konferecash, teatër. Pishinë të bukur brenda, me xhakuzi dhe Spa-qendër. Në kopsht gjendet një pishinë e madhe dhe një pishinë me rrëshqitëse uji, me aneks për fëmijë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

158

Dhomë televizori, dhomë lodrash, lidhje interneti, dyqane të tjera, floktar, rent a car. Shërbimi rrobalarës dhe mjeku, me pagesë.

Plazhi: Hoteli ka plazhin privat me guralecë.

Argëtimi: Animacione të ndryshme dhe programe argëtuese.

Dhoma: Të gjitha dhomat janë të rregulluara me shije dhe posedojnë banjo/dush/WC, tharëse flokësh, telefon, kanale muzikore, TV/Sat, minifrigorifer, sef (me pagesë) dhe ballkon.

Fëmijët: Aneks i veçantë për fëmijët në pishinë, miniklub prej 4-12 vjeç, fushë lojërash për fëmijë.

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Dy fusha tenisi, qendra e fitnesit, volejboll plazhi, sauna, banjo turke. Me pagesë: Masazhi, depilimi, Spaqendra, interneti dhe sportet e tjera të ujit, të cilat ofrohen në plazh nga tregtarët vendës.


ALANYA • RIVIERA TURKE

Club Konakli ★★★★★ Pozita: Largësia 110 km nga aeroporti i Antalias dhe vetëm 500 m larg qendrës së Alanias. Akomodimi: Hoteli përmban gjithsej 206 dhoma të rregulluara në mënyrë komfore dhe moderne. Posedon recepsion me lobi, restorante të brendshëm dhe të jashtëm, A-la carte, internet cafe, hamam, fitnes, bare të ndryshme, amfiteatër, klub fëmijësh, dhomë konferencash. Aktivitete të ndryshme gjatë ditës si aerobik, gjimnastikë, gjimnastikë uji, ping pong e shumë atraksione tjera interesante. Jashtë objektit, në oborrin e bukur gjendet një terren pishinash me aqua park me kënd lojërash për fëmijë dhe rrëshqitëse uji.

Plazhi: Hoteli gjendet direkt në plazhin me rërë dhe guralecë. Mbulesat, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Shërbimi: All inclusive Dhomat: Dhomat janë të rregulluara me një shije të veçantë në mënyrë moderne dhe mjaft interesante. Posedon gjithsej 206 dhomave të llojeve të ndryshme si dhoma standarde, dhoma standarde treshe, dhoma për të hendikepuar, suita familjera, siuta familjare master. Të gjitha janë të rregulluara në mënyrë perfekte dhe me laminat, ballkon, banjo/WC, tharëse flokësh, telefon, minibar, TV, klimatizim, kasafortë.

PËRPARËSITË TUAJA

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Internetcaffe, parkingu, tenis, ping pong, aerobic, hamam, banjo turke, spa wellness, animacione gjatë ditës, A la carte, të cilin mund ta shfrytezoni një herë gjatë qëndrimit tuaj në hotel. Me pagesë: Fax, telefoni, rent a car, kurse tenisi, larja e rrobave, mjeku i cili është në dispozicion 24 orë, fotografi, masazhet, sauna biliardo, xhakuzi, solarium, frizeri. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, animacione për fëmijë, mini club, vend argëtim.

Plazhi: Plazhi gjendet 900 metra larg hotelit, në dispozicion është një autobus i cili çdo 30 minuta është në shërbim të klienteve. Shtretërit, ombrellat dhe peshqirët janë pa pagesë.

Akomodimi: Ky klub gjendet në një kodër e cila ka një panorame përrallore të Detit Mesdhe dhe maleve Taurus dhe me kështjellën e saj historike të lashtë. Përbehet nga ndërtesa kryesore dhe anekseve me suita familjare luksoze.

Dhomat: Dhomat standarde janë te kompletuara në mënyre luksoze dhe në shërbim mund t'i keni tharëse flokësh, TV/Sat me kanale muzikore, klimatizim, telefon, banjo dhe gjithashtu çdo dhomë ka ballkon. Ndërsa suitat familjare janë me sipërfaqe prej 60-80 m2 me një dysheme mermeri dhe me orendi të kualitetit të lartë. Kanë një dhomë ngrënjeje, dhomë fjetjeje, me klimatizim dhe me ballkon me siperfaqe të madhe dhe pamje nga deti.

Gjithsej ka 296 dhoma, ku 42 prej tyre janë apartamente. Recepcion, dhomë konferencash, restorante, tri pishina, diskotekë, amfiteatër, aquapark, bare dhe restorante të llojit kombëtar dhe ndërkombëtar.

• Meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, supë gjatë mesnate • Restaurant A la carte • Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike shërbehen nga ora 10:00 deri 24:00 • Fushë tenisi, futboll, biliardo, volejboll, fitnes, gjimnastikë, saunë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Club Paradiso ★★★★★ Pozita: Hoteli gjendet 130 km larg nga aeroporti i Antalias dhe vetëm 7 km larg qendrës së Alanias dhe me mundësi të shumta transferi disa herë në ditë me çmim shumë të volitshëm.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje, mëngjesi për gjumashë

PËRPARËSITË TUAJA

Shërbimi: Ultra All inclusive Sporti dhe koha e lire Pa pagesë: Fitness, aerobik, biliardo, sauna, jakuzi, banjo turke, gjimnastikë uji, pishinat për fëmijë me rrëshqitëse, pishinat për të rritur, fushë tenisi, minigolf. Me pagesë: Solarium, masazhe, ndriçimi në fushën e tenisit, sportet e ujit. Argëtimi: Animacione të ndryshme gjatë ditës kurse në mbrëmje shfaqje të ndryshme atraktive live.

• Mëngjesi dreka dhe darka në formë byfeje • Gjatë ditës meze, çaj dhe ëmbëlsira • Pijet lokale vendore në shërbim gjatë 24 orëve • Animacione gjatë ditës dhe mbrëmjes, muzikë live të zhanreve të ndryshme

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Fëmijët: Miniklubi 6-12 vjeç, mini disko, gjatë mbrëmjes aquaparku, tri pishina për fëmijë dhe rrëshqitëset.

159


RIVIERA TURKE • ALANYA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Biliardo, loja me brila, internet kafe, tenis, pikado, pingpong, basketboll, volejboll, banjo turke, sauna dhe qendra e fitnesit • Ombrella, shtretërit dhe peshqirët në pishinë dhe plazh pa pagesë

Hedef Resort ★★★★★ Çlodhuni dhe shijoni. Ky hotel i ri, elegant dhe modern ëshë i pajisur në veçanti për të plotësuar të gjitha kërkesat tuaja për një pushim që do ta mbani gjatë në mend. Pozita: Hoteli është i vendosur në regjionin Konakli, 12 km nga Alanya dhe 110km nga aeroporti i Antalias. Koha e transferit: 120 minuta Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 530 dhoma. Standard dhoma 512, Suita dhoma 8 (një dhomë e fjetjës + një dhomë e ditës) King suitë dhe 4 dhoma për persona me aftësi dhe 4 dhoma për persona me aftësi të kufizuara. Restauranti kryesor me bufe të hapur, A la Carte restaurantet - turk, peshku, bare përgjatë kompleksit hotelier ­lobby, beach, snack, pool bar. Mjeku, telefoni dhe faxi, floktari, larje rrobash, internet café, qendra tregtare, rent a car janë me pagesë. Kafe dhe ëmbëlsira, ushqim i lehtë në snack bar, të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike për 24 orë janë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

160

pa pagesë. A la Carte restaurantet me rezervim paraprak një herë gjatë qëndrimit.

Me pagesë: sportet ujore, biliardo, birili, ndriçimi për tenis, sauna, masazha dhe Spa & beauty qendra.

Plazhi: Hoteli posedon plazh privat me rërë, shtretërit, ombrellat dhe peshqirët janë pa pagesë.

Fëmijët: Animacione të ndryshme për fëmijë si dhe Mini club për fëmijë prej moshës 4-12 vjeç. Animatorët po ju presin që ju të kaloni një pushim të paharrueshëm. Shijojeni pushimin tuaj në akuaparkun tonë dhe me argëtim të ndryshme në pishinë, si dhe lojëra dhe aktivitete të ndryshme. Sipas kërkesës, dado me pagesë.

Dhoma: Të gjitha dhomat janë të pajisura me dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim,telefon, TV/Sat, minibar, dysheme me tepih dhe shumica me ballkon dhe pamje nga deti. Shërbimi: Ultra all inclusive Sporti dhe argëtimi Pa pagesë: Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, qendra fitnesi, banjo turke, terreni për tenis, ping pong, volejboll plazhe.


ALANYA • RIVIERA TURKE

Galaxy Beach ★★★★ Pozita Mahmutlar: Është 14 km larg nga Alania dhe 135 km nga Aeroporti i Antalisë.

Plazhi: Plazhin privat nga hoteli e ndan një rrugë, por arrihet përmes një nënkalimi.

Koha e transferit: 140 minuta.

Ombrellat e diellit dhe shtretërit, pranë pishinës dhe në plazh, pa pagesë; mbulesat me pagesë.

Akomodimi: Ky hotel mikpritës posedon gjithsej 116 dhoma, recepcion të këndshëm, dy lobi, restorant kryesor, bare të ndryshme, diskotekë dhe dhomë konferencash. Jashtë objektit gjendet pishina me aneks për fëmijë dhe tarracë dielli, pastaj qendra tregtare, me dyqane të ndryshme, Rent a car.

Dhomat: Dhomat e këtij hoteli janë rregulluara me plot shijedhe janë të pajisura me shije dhe posedojnë banjë/dush/WC, tha rëse flokësh, klimatizim, kasafortë, TV/Sat, minibar, telefon direkt, disa prej të cilave me pamje nga deti.

PËRPARËSITË TUAJA

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Pingpong, qendër fitnesi, volejboll plazhi, futboll, banjë turke, saunë, shah, backgamon dhe pikado. Me pagesë: Bilardo, masazhi dhe sportet e ujit, të cilat ofrohen nga tregtarët vendës në plazh.

Akomodimi: Ky hotel i udhëhequr mirë ka 119 dhoma, të ndara në dy ndërtesa. Në mesin e pajisjeve bën pjesë edhe recepcioni me kasaforta me qira, kanape, këndi për TV dhe ashensori. Në tarracën në kulm, një restorant “Open Air” me strehë.

• Pingpong, qendër fitnesi, volejboll plazhi, futboll, banjë turke, saunë, shah, pikado • Ombrellat e diellit dhe shtretërit, pranë pishinës dhe në plazh, pa pagesë

GJITHÇKA PA PAGESë

Artemiss Princess Hotel ★★★

Koha e transferit: rreth 120 minuta.

• Kafe/çaj dhe ëmbëlsira, supë mesnate

All InClusive

Shërbimi në dhomë, ai rrobalarës dhe mjeku, me pagesë.

Pozita Obagöl: I vendosur në një rrugë dytësore të Alanisë, rreth 4 km nga qendra e qytetit, ndërsa aeroporti i Antalisë është 120 km larg.

• Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje, mëngjes për gjumashët, meze

Në pjesën e jashtme gjenden 2 pishina me tarracë dielli, bar pishine dhe një aneks pishine për fëmijë.

PËRPARËSITË TUAJA

(funksionon në orë të caktuara dhe sipas nevojës) dhe me ballkon. Shërbimi: All inclusive

Plazhi: Plazhi privat me rërë dhe guralecë gjendet rreth 250 metra larg hotelit. Në mes kanë një rrugë bregdetare.

Sporti dhe koha e lirë Me pagesë: Sportet ujore që i ofrojnë shitësit lokalë në plazh.

Në plazh shtretërit, mbulesat dhe ombrellat e diellit janë pa pagesë.

Fëmijët: Aneks pishine për fëmijë dhe ulëse fëmijësh në restorant.

Dhomat: Ju do të banoni në dhoma të këndshme, të pajisura me dush/ WC, telefon, TV/Sat, minifrigorifer, tharëse flokësh, klimatizim

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Pasdite kafe/çaj dhe pjekurina • Në mesnatë shërbehet supë • Pijet lokale alokoolike dhe joalkoolike nga ora 10.30 – 23.30

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

161


RIVIERA TURKE • ALANYA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mund të zgjedhni mes dhomave standarde, familjare dhe dhomave me xhakuzi • 7 restorante mahnitës A la carte (me rezervim) • Animacione gjatë tërë ditës nga animatorë profesional • Biliardo, tenis, animacione të ndryshme, sauna, banjo turke, dhe wireless • Pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike gjatë 24 orëve • Miniklube për fëmijë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

162

Q Premium Resort ★★★★★ Pozita: Hoteli gjendet vetëm 85 km larg aeroportit te Antalias dhe 35 km larg Alanias. Akomodimi: Ky objekt i ri luksoz i kualtiteit të lartë, ka një pamje ma-rramendëse, shumë luksoze dhe të llojit unik. Përbëhet prej 350 dhomave të llojit standard, familjare dhe dhoma xhakuzi. Dy dhoma konferencash, butiqe, market, fotoshop, dyqan suveniresh. Klientët në këtë hotel nuk janë të kursyer nga atraksionet interesante që janë gjatë gjithë ditës me animatorë profesionistë, të cilët e bëjnë të pamundshmen për të kënaqur mysafirët gjatë qëndrimit në hotel. Gjithashtu në dispozicion janë disa lloje restaurantesh interesante si A la Carte, Vogue Main Restauran, Quinta Restaurant, Topkapi Restaurant, Sunset Restaurant, Italian Restaurant, Ottoman Restaurant, Sea Food Mexican Restaurant, ku secili prej tyre e ka një pamje tëresisht të veçantë prej njëri tjetrit.

Mysafirët gjatë qëndrimit në hotel mund ta shfrytezojnë një herë A la carte restaurantin të cilin duhet rezervuar paraprakisht. Ndërsa ne oborrin e këtij hoteli luksoz është një pamje tejet e bukur me disa lloje të pishinave për të rritur dhe fëmijë, rreshqitëse uji, kënd lojrash për fëmijë, miniklube. Plazhi: Plazhi me rërë dhe guralecë. Ombrellat dhe peshqirët si në plazh ashtu dhe në pishinë janë pa pagesë. Dhomat: Dhomat e hotelit janë të rregulluara me mjaft shije, me banjo, TV, telefon, minibar, tharëse flokësh, klimatizim si dhe çdo dhomë posedon balkonin. Ndërsa xhakuzi dhomat janë të gjitha me xhakuzi në terasë dhe me një pamje të jashtëzakonshme, shërbimi në dhomë me orar të caktuar.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Te gjitha pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike gjate 24 orëve, banjo turke, fitness, sauna, wireless, fushë tenisi. Me pagese: Sportet e uji, mjeku, masazha, biliardo, rent a car, lavanderia, dadoja për fëmijë. Femijet: Miniklube për fëmijë, akivitete për fëmijë me orar të cakuar prej moshës 4-12 vjeç, dy pishina për fëmijë dhe dy rrëshqitëse uji, si dhe animacione gjatë gjithë ditës.


BODRUM BODRUMI


Vendi turistik antik Halikarnassos, kohëve të fundit është shndërruar në njërën ndër metropolet më të preferuara të pushimeve në Turqi. Shtëpitë e gëlqerosura me të bardhë dhe limani pitoresk, depërton tejpërtej obektit impozant të Kalasë së Shën Pjetrit. Në limanin magjepës, janë të ankoruara anije të panumërta me vela, nga të gjitha vendet e botës, prandaj, limani disponon me restorante, kafiteri, lokale të ndryshme të muzikës dhe diskoteka tejra. Nuk quhet së koti Bodrumi, “Saint Tropez i Turqisë”, sepse sikur edhe në të kaluarën, ai vlerësohet si Mekë e ekstravagancës dhe e piktorëve.

Turgutreis

Torba

22 km nga qendra e Bodrumit, në anën perëndimore të gadishullit. Emri i qytetit ka prejardhje prej admiralit të famshëm, Turgut Reis (Dragut), nga kohërat e lashta osmane, i cli ka lindur këtu. Turgutreisi posedon shumë plazhe, një marinë, një treg të mrekullueshëm javor dhe një bazar.

5 km nga Bodrumi, është fshati më i afërt në veri të Bodrumit. Torba është përplot me pisha të gjelbra dhe me plantazhe ullinjësh. Atraksionet e tij janë 2 plazhe, një liman i vogël dhe rrënojat e lashta nga kohërat e Bizantit.

Akyarlar

Gümbet

18 km nga qendra e Bodrumit. Ka një plazh të bukur, me ujë të pastër kristali dhe është një vend parajsë për adhuruesit e surfimit. Në mbrëmje vërehet një pamje e mrekullueshme, mbi ishullin grek Kos, i cili shtrihet përballë.

2 km larg qendrës së Bodrumit, i cili me plazhin e tij të gjallë ofron shkolla për surfim dhe oferta tjera të sportit. Gümbet është një vend i adhuruar pushimesh, i cili ofron të gjitha, çfarë pëlqen një vizitor i pasionuar: restorante të bukura, diskoteka, bare dhe butiqe tëvogla. Tregu i javës organizohet ditëve të diela.

Ortakent (Müsgebi)

Türkbükü

9 km larg qendrës së Bodrumit, mu në mes të siujdhesës, i njohur për mejdanet mes kamileve, të cilat mbahen gjatë kohës së pranverës. Gjithashtu është për t’u vizituar edhe kështjella antike e Mustafë Pashës, e ngritur nga turqit në vitin 1601.

Shtrihet 15 km larg nga Bodrumi, në të njejtin gji si Gölköy. Türkbükü është një reklamë e lartë për shoqëri të lartë, vend i adhuruar për personalitete të njohura dhe për shoqëri të zgjedhura prandaj mund t’i kënaqeni hijeshisë së jahtave në gji, gjatë korrikut dhe gushtit. Një veçanti tjetër e Türkbüküt është edhe kultivimi tradicional i bletëve.

Bardakci (Salmakis) 500 m larg qendrës së Bodrumit. Mundësia më e mirë për të arritur në qendrën e Bodrumit është lundrimi me anije të vogla, të cilat vejnë mes qytetit dhe gjirit të detit. Bardakci posedon një plazh të gjatë prej 250 metrave, me ujë të kthjellët dhe i njejti është i njohur për burimet e tija, me emër të famshëm antik, Salmakis.

Yaliciftlik 16 km nga Bodrumi, me një pamje të mrekullueshme për anije. Plazhi i hapur ofron shumë oferta të sporteve ujore.

Gündogan (Farilya) Shtrihet 22 km nga Bodrumi dhe është fshati më i madh i siujdhesës. I shtrirë mbi një breg shkëmbor, Gündogani lajkëton me bregun e tij të mrekullueshëm dhe të pastërt të detit, me ajrin më të freskët në rajon, në të cilin kanë lëshuar themelet hotelet më të bukura dhe më të mëdha.

Kadikalesi (Pedasos) Shtrihet 23 km nga qendra e Bodrumit, si njëra ndër ngulitjet më të vjetra të siujdhesës. Fshati është i rrethuar nga një plazh i mrekullueshëm dhe është mjaft i njohur përmes qytetit të tij antik (Pedasos), i ngritur nga lelegertët, 3.000 vjet Para Krishtit, si qyteti i parë, nga gjithsej tetë sish.


EGJEU TURK • BODRUM

• World of Wonders max. all inclusive Kjo formë e re e shërbimit All Inclusive përfshin thuaja të gjithashërbimet në hotel. Të gjitha shujt atnë restorantin kryesor (bufe të bollshme), mëngjesi për gjumashët,ush-qime të çastit gjatë ditës, kafe dhe ëmbëlsira pas dite, darkë me shërbëtorë në rest-orantet e specialiteteve (rezervimi i preferuar), meze të lehta në mesnatë. Në shumicën e bareve janë pijet joalkoolike por edhe ato alkoolike të vendit dhe nga importi, pa pagesë. Shfrytëzimi pa pagesë i të gjitha terreneve sportive dhe mundësive të ndryshme për argëtim por edhe i Miniklubit për kalamajtë tuaj është pjesë e këtij aranzhmani. Prerja dhe larja e flokëve pa pagesë, ndërsa të gjitha shërbimet tjera të floktarit, pastrimi kimik, telefonimi, zhytja apo edhe ndonjë vizitë tek mjeku të cilën nuk ua dëshirojmë, kërkojnë shpërblimin e merituar.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

166

WoW Bodrum Resort ★★★★★ Arkitekturë fascinuese, plazh përrallor, ambient i përshtatshëm për pushime, program i gjerë i sportit dhe argëtimit. Nëse këtyre ua shtojmë edhe shërbimin e gjerë “the. max. inclusive”, do të jetë ky njëri nga vendet më të preferuara për secilin nga ju.

Pozita: Hotel fantastik i shtrirë drejtpërdrejt në plazhin me rërë dhe guralecë, afër 35 km nga aeroporti, 4 km nga Bodrumi. Koha e transferit: 40 minuta. Akomodimi: Hoteli posedon 496 dhoma, të shpërndara në 43 objekte trikatëshe. Recepcion me lobi elegant dhe bar (shërbim 24-orësh), restorant të klimatizuar, me zonë për joduhanxhinjë dhe tarracë, tre restorante me specialitete italiane, turke dhe restorant peshku-rezervimi i preferuar, shtatë bare, pastiçeri dhe pishinë e mbyllur. Në kopsht gjendet një pishinë e madhe, me aneks të ndarë për fëmijë dhe pishinë për relaksim (të gjitha me ujë të ëmbël).

Shtretërit për rrezitje, ombrellat dhe peshqirët, pa pagesë. Kiosk, floktar (prerja dhe larja, pa pagesë), diskotekë, amfiteatër, dhomë konferencash, shërbim rrobalarës dhe mjeku i hotelit (me orar të caktuar dhe me pagesë). Plazhi: Plazh me rërë dhe guralecë, i mirëmbajtur me shumë kujdes. Shtretërit për rrezitje, ombrellat dhe peshqirët, pa pagesë. Në dispozicion janë edhe disa dushe përreth plazhit. Dhomat: Të gjitha dhomat e këtij hoteli luksoz janë mjaft komfore dhe të mobiluara në mënyrë shumë moderne, të paji sura me banjë/WC, tharëse flokësh, rregullator klime, TV/Sat, telefon me lidhje direkte, minibar, kasafortë, ballkon ose tarracë.

Shërbimi: the max. inclusive: Mëngjesi, dreka, dhe darka në formë bufeje; gjatë ditës ushqime të lehta në plazh dhe në restorantet me specialitete; pasdite kafe, ëmbëlsira dhe akullore. Darka me shërbim në restorantet me specialitete (rezervimi i preferuar), bufe në mesnatë dhe snack. Në baret e shumta shërbehen pije freskuese, por edhe ato alkoolike vendore dhe të importuara. Në lobi-bar, madje në çdo kohë. Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe me birrë.


BODRUM • EGJEU TURK

Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Volejboll plazhi, pikado, pingpong, boccia, minifutboll, biçiklizëm, jogging, ski uji, surfim në erë, banana dhe zhytje në pishinë, fitnes, saunë, banjë turke, bilardo, lojëra kompjuterike dhe internetcafe. Me pagesë: Masazhi, shkolla e zhytjes në plazh. Qendra e tenisit (pa pagesë): 4 fusha të tenisit me rërë/ kuarc (natën me ndriçim), pajisjet dhe kursi. Argëtimi: Programe të rregullta dhe të ndryshme animuese, programe të tjera argëtimi me tema nate dhe shou. Për argëtimin dhe animacionin e mysafirëve kujdesen animatorët profesionistë të angazhuar enkas për këtë gjë. Dhomat familjare: Dhomat familjare janë të pajisura njësoj sikurse dhomat standarde, por kanë dy dhoma për fjetje, që lidhen përmes një dere lidhëse. Fëmijët: Miniklubi për fëmijët prej moshës 4-12 vjeçare (prej 10.0012.30 dhe 14.00-17.30) me lojëra kreative, videofilma dhe minidisko. Fëmijëve të moshës 12-17 vjeçare u ofrohen programe të posaçme përkatëse. Dado, sipas dëshirës dhe me pagesë. Të tjera: Kredikartat: Visa, Master dhe Advantage Card.

167


EGJEU TURK • BODRUM

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darkë në formë byfeje • Spa dhe wellness profesional • Disa pishina për të rritur dhe fëmijë • 5 restaurante A-la carte • Diskotekë të mrekullueshme • Preferuar për familjarë, çifte dhe të rinjtë • Koncerte me muzikë live • Aktivitete të ndryshme sportive, argëtuese dhe relaksuese • Klube për fëmijë të moshave të ndryshme

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

168

Rixos Premium Bodrum ★★★★★ Me një klientelë ndërkombëtare, ishullin privat ky hotel mbresëlënës është një zgjedhje ideale për të gjithë ata që duan një pushim të qetë dhe luksoz. Pozita: I rrethuar me pisha kompleksi i hotelit shtrihet në sipërfaqen prej 187,000 m2. Aeroporti është vetëm 25 km larg ndërsa qyteti i Bodrumit vetëm 10 km larg. Koha e transferit: 25 minuta. Plazhi: Hoteli ka plazhin privat. Akomodimi: Kompeksi përbëhet nga ndërtesa kryesore dhe dy lloje të vilave. Në oborrin e bukur ndodhen dy pishina me 4 rrëshqitëse të ujit, terraca për rrezitje me shtretër dhe cadra. Ka edhe pishinën e mbuluar. Restaurantin kryesor dhe 5 restaurante a la carte eksluzive me specialitete të ndryshme: sushi, lebaneze, turke, të peshkut dhe të frutave të detit dhe 7 bare me pije të llojllojshme. Vilat: Vila Panorama me pamje absolutisht madhështore të Egjeut. Me hapësirë 400 m² enterier unik dhe dy dhoma gjumi, secila me banjo. Ka edhe dy dhoma të veçanta për fëmijët, një dhomë të ditës dhe kuzhinë shumë funksionale. Çdo dhomë ka LCD TV. Vila superiore ka 600 m2. Dy dhoma të ditës, kuzhinë të mad-

he dhe 5 dhoma gjumi. Kanë pishinën private, saunën si dhe ofron shërbime shtesë VIP me kërkesë. Dhomat: Hoteli ka dhoma deluxe, premium, suita, suita superiore, suita familjare, junor suita dhe suita mbretërore. Dhomat deluxe të disanuara në stil modern me elemente klasike, ndodhen në ndërtesën kryesore të kompeksit. Ato posedojnë LCD TV, minibar, kënd për caffe dhe çaj, linjë direkte telefonike, kasafortë, mantel banjoje, internet i shpejtë wireless dhe ballkon të gjerë. Dhomat premium dallojnë sepse kanë pamje nga deti. Suitat përbëhen nga dhoma e ditës dhe dhomat e gjumit shumë komode. Ndërsa suitat familjare kanë nga dy dhoma të gjumit që i bejnë ideale për familjet me femijë. Sporti dhe koha e lirë: Footboll, basketboll, kurse për yoga, kurse për vallëzim, volejboll plazhi, gjimnastikë uji, vaterpolo dhe lojra të ndryshme në pishinë. Kurs noti, tenisi dhe të gjuajtjes me hark. Yoga, pilates etj. Sporte të llojllojshme të ujit, kurs për zhytje, klub golfi dhe lundrim me barka.

Wellness: Spa qendra ofron terapi, masazhe dhe shërbime të tjera të llojllojshme. Saunë, banjë turke, xhakuzi, dhomë me avull, dhomë fitnesi të gjitha këto pa pagese. Argëtimi: Paramendoni veten të rrethuar nga pishat në një ambienti magjepsës në koncerte me muzikë të gjallë nga shumë profesioniste dhe yje të njohur të Turqisë, ndeja, vallëzime dhe shfaqje teatrale. Fëmijët: Çdo detal është konsideruar me kujdes për fëmijët. Aktivitete të shumta janë të planifikuara për fëmijët dhe prindërit e tyre, të ndara sipas grup moshave. Dhoma e posaçme për bebat e moshës 0-3 vjet. Dhoma e muzikës e paisur me instrumente të ndryshme, dhoma e pikturimit dhe vizatimit, kinemaja, fitnesi me paisje për femijë, muze arkeologjik, hip hop caffe për fëmijët e moshave 1316, restorant me meny të posaqme, rrëshqitëse uji dhe disko. Klubi i fëmijeve është i krijuar në atë mënyrë që fëmjët të kenë gjithqka që dëshirojnë.


BODRUM • EGJEU TURK

169


EGJEU TURK • BODRUM

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Snack pasdite, kafe/çaj dhe ëmbëlsira, snack mesnate • Të gjitha pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike gjatë 24 orëve • 4 restorante A la carte (Turk, Italian, Meksikan, peshku) • 2 fusha tenisi, një fushë futbolli, badminton, basketboll, pingpong, volejboll plazhi, gjimnastikë, kurs zhytjeje në pishinë, hamam, palestër,shesh patinazhi me akull, xhakuzi, dhomë me avull, qitje me pushkë ajrore, hark • Çdo ditë argëtim, një kinema, një disko, animacione, muzikë të çastit live

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

170

Kefaluka Resort ★★★★★ Ky resort krenohet me një shumëllojshmëri objektesh dhe shërbimesh dhe ju ofron argëtim, rehatinë dhe relaks. Vend ndodhja idilike në afërsi të fshatit Akyarlar dhe pishina e qetë, tarraca e bëjnë këtë vend të përkryer për çiftet dhe familjarët. Pozita: Hoteli shtrihet direkt në plazhin e vet, rreth 58 km nga aeroporti i Bodrumit dhe 25 km nga qendra e qytetit të Bodrumit. Minibus dhe shërbimet e taksive në fshatrat përreth. Koha e transferit: 40 minuta. Akomodimi: Ky hotel përbëhet prej 370 dhomave në 50.000 metra katrorë, të shpërndara në një ndër-tesë kryesore dhe 14 rezidenca. Posedon edhe recepcionin, lobi, restoranti kryesor me tarracë, 4 restorante A la carte, shtatë bare përfshirë snack bar dhe disko bar. Në kopshtin prej mbi 2000 m2 gjendet një pishinë e madhe dhe 3 pishina tjera dhe një aneks për fëmijë. Aquapark dhe 5 rrëshqitëse uji, dy fusha

tenisi, fushë futbolli, amfiteatri, dy kinema, disko. Pishina e brendshme me aneks të veçantë për fëmijë, shesh patinazhi. Wellness spa qendër me rreth 2000 m² (me pagesë). Floktar, dyqane, rrobalarëse dhe shërbimet mjekësore me pagesë. Dhomat: Dhoma standarde: e mobiluar me shije, posedon banjo/ dush/ WC, tharëse flokësh, TV LCD dhe Pay TV me kanal muzikor, telefon, minibari (mbushet çdo ditë me pije freskuese dhe birrë), kasafortë, ajër të kondicionuar (qendrore), internet (me pagesë), dyshemeja me parket dhe ballkon ose tarracë. Disa nga dhomat kanë pamje nga deti.

Sporti dhe koha e lirë: Wellness dhe spa qendra, masazhë, banjë turke, tenis, lojë me birila, shkollë zhytjeje, internet kafe, sportet e ujit të tilla si banana, ski uji, jet ski dhe ofrohen nga shitësit lokal. Fëmijët: Argëtuim për fëmijë, mini klubi për 4-12 vjeç dhe klubi i tinejxherëve (13-16 vjeç), tri pishina për fëmijë, rrëshqitëse uji, restaurant për fëmijë.


171


EGJEU TURK • BODRUM

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka dhe darka në forme bufeje • Mëngjesi për gjumash • Pije lokale dhe të importuara gjatë 24 orësh.

Kervansaray Bodrum Hotel ★★★★★ Ky hotel impresionues është i njohur për pamje të bukur dhe shtrirje të gjerë në det. Relaksues dhe kozmoplitan Kervansaray është zgjedhje e shkëlqyer për pushime me diell.

• Disa reaturante al-la carte.

Pozita: Hoteli gjendet në Zeytinlikahve Torba. Është 11 km larg nga Bodrumi dhe 21 km larg nga aeroporti.

• Disa pishina për të rritur dhe fëmijë.

Koha e transferit: 25 minuta.

• Plaxh pivat • Fushë tenisi, footbolli, volejboll plazhi, aquapark.

Akomodimi: Ky hotel me lokacion të mbrekullueshëm, pamje panoramike ju ofron komoditet dhe rehati. Ka gjithsej 468 dhoma, 3 pishina në oborr dhe një pishinë të mbuluar, restorantin kryesor me hapsirë të brendshme dhe të jashtme, restorantin A-la carte, 5 bare të ndryshme, spa qendër si dhe disa salla konferencash. Dhomat: Hoteli ka gjithsej 468 dhoma. Prej tyre 92 janë dhoma hoteli, 328 dhoma bungalo dhe 48 dhoma klubi.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

172

Dhomat standarde janë të pajisura me WC, tharëse flokësh, TV/Sat, klimatizim, minibar, telefon me lidhje direkte, kasafortë, dysheme me tepih, ballkon apo tarracë.

Sporti dhe koha e lirë: Përpos 4 pishinave dhe ofron aktivitete të ndryshme sportive si: volejboll, basketboll, pingpong, minigolf, aerobik, gjimnastikë ne ujë, fitnes, bilardo dhe sporte të ndryshme të ujit.

Dhomat e bungallove janë të ngjajshme me dhomat e hotelit por me dysheme të mermerit shumica me ballkone të vogla apo tarraca.

Animacione të llojllojshme nga ekipi profesional që do ta bëjnë pushimin tuaj edhe më zbavitës.

Ndërsa dhomat e klubit kanë dysheme nga laminati dhe nuk kanë ballkon/tarracë.

Fëmijët: Pishina per femijë, miniklub dhe aktivitete argëtuese të ndryshme.

Shërbimi: All Inclusive


BODRUM • EGJEU TURK

Isis Hotel & Spa ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Hotel me pamje mahnitëse të detit Egje dhe me shërbim të mrekullueshëm për të gjithë mysafirët.

• Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje • Plazhi me rëre dhe guralecë

Pozita: Hotel i klasit të lartë me enterier modern dhe plazh të shpërblyer me flamur të kaltër për pastërti. Gjendet vetëm 5 km nga qendra e qytetit Bodrum dhe 36 km nga aeroporti. Koha e transferit: 40 minuta. Akomodimi: Sis Hotel & Spa është rinovuar plotësisht në vitin 2008. Gjendet në Gumbet në zonën prej 30.000m². Për dashamirët e notit ka një pishinë panoramike me 400 m² dhe një pishinë të fëmijëve në të cilën fëmijët tuaj mund të luajnë të sigurt. Stafi profesional dhe mikpritës kujdeset që pushimi juaj të jetë sa me ikëndshëm. Rëndësi të veçantë ikushtojnë fëmijëve me miniclub që është, pa pagesë. Gjatë verës ofrohen kurse të ndryshme për: not, balet, gjimnastikë, piano, anglisht, pikturë, dramë, tenis, volejboll, futboll, shah, etj. nga ekspertë dhe pedagogë të ndryshëm. Përpos restoranitit kryesor ky hotel posedon edhe 5 restorante A-la carte dhe disa bare.

Plazhi: I shpërblyer me flamurin e kaltërt për pastërtinë e tij. Platformë me guralecë dhe rërë artificiale. Dhomat: Ofron gjithsej 374 dhoma të rregulluara bukur ku dominojnë ngjyrat krem dhe kafe. Të gjitha dhomat kanë klimatizim, TV/Sat, telefon, tharëse flokësh, minibar, vaskë dhe dush, çaj dhe aparat kafeje dhe ballkon. Fruta dhe verë për mirëseardhje. Dhomat standarde janë dhoma klubi, janë të përshtatshme për 3 njerëz dhe gjenden jashtë ndërtesës kryesore. Dhomat standarde me pamje nga deti gjenden në ndërtesën kryesore dhe janë të përshtatshme për 3 të rritur dhe 1 fëmijë ose 2 të rritur dhe 1 fëmijë. Dhomat familjare janë të përshtatshme për deri në 6 persona dhe gjenden poashtu në ndërtesën kryesore. Dhomat klub familjare janë të përshtatshme për 4 persona.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe koha e lirë: Kanu, tenis, pingpong, minifutboll, basketball, volejboll në plazh, saunë, banjë turke, zona relaksimi, qendër fitnesi, aerobik, dhomë lojrash elektronike, kurse gatimi për të rritur, etj. Në mbrëmje animacione kurse gjatë ditës argëtim në plazh.

• Miniklub ekskluziv për fëmijë • Disa restaurante Al-la Carte. • Pijet lokale dhe ndërkombëtare deri në orën 24:00

Fëmijët: Miniklub, pishinë me rrëshqitëse për fëmijë, këndi i hapur i lojërave.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

173


EGJEU TURK • BODRUM

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Tri restorante A la carte me specialitete mesdhetare, turke dhe të peshkut • Dhomat me hapësirë 39 m2 • Spa qendër profesionale • Diskotekë • Qendër fitnesi, saunë, banjë turke, tenis, futboll • Animacione dhe argëtime të ndryshme • PIshina të ndara për fëmijë me rrëshqitëse, minidisko

Hilton Bodrum Turkbuku ★★★★★ I ndodhur në zonën "Akuariumi Bay", Hilton Bodrum Turkbuku Resort & Spa ka pamje mahnitëse mbi ujin e kristalët dhe të pastër të Detit Egje. Me një disajn enterieri mimimalistik, modern dhe elegant dhe një mjedisi luksoz që e rrethon e bëjnë këtë hotel një zgjedhje ideale për pushuesit të cilët janë duke kërkuar diçka ekstra nga pushimet e tyre.

të brendshme, restaurantin kryesor ku mëngjesi, dreka dhe darka shërbehen në formë bufeje, 3 restorante a la carte me specialitete mesdhetare, turke tradicionale, të peshkut dhe frutave të detit, 10 bare dhe disko. Hoteli është posaqërisht i njohur edhe për spa qendrën si dhe për sallat e konferencave në tërë rajonin e Bodrumit.

Pozita: Shtrihet në rajonin e gjelbëruar në pjesën veriore të gadishullit të Bodrumit. është 45 km larg nga aeroporti dhe vetëm 22 km larg nga qendra e qytetit të Bodrum.

Dhomat: Dhomat standarde me hapësirë prej 39 m2, kanë pamje nga deti ose pjesërisht pamje nga deti dhe të gjitha kanë dalje në ballkon apo terracë. Janë të paisura me klimatizim qëndror, internet, LCD TV, mini bar, kasafortë, tharëse flokësh, hekur për hekurosje. Janë të përshtatshme për 3 të rritur ose 2 të rritur + 2 fëmijë.

Koha e transferit: 45 minuta. Akomodimi: Ky hotel luksoz posedon gjithsej 494 dhoma ku 427 prej tyre janë dhoma standarde, 47 suita, 5 suita deluxe, 2 suita presidenciale dhe 8 vila. Ka pishina të jashtme dhe

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

174

Suitat kanë disajn elegant minimalistik dhe pamje fantastike të Detit Egje nga terracat e tyre. Kanë një sipërfaqe prej 45 m2 dhe janë ideale për 2 të rritur + 2 fëmijë ose 3 të rritur + një femijë. Ndërsa suitat deluxe janë tejet luksoze me sipërfaqe 70 m2. Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë: Përpos Spa qendrës dhe pishinave, Hilton Bodrum ka edhe qendër të fitnesit, saunë, banjë turke, aktivitete të ndryshme sportive: tennis, futboll, basketboll, volejboll dhe sporte të ujit. Fëmijët: Pishina për femijë, aktivitete argëtuese të ndryshme dhe mini-disco.


BODRUM • EGJEU TURK

Aeagean Dream Resort ★★★★★ Pozita: Aegean Dream Resort shtrihet drejtëpërdrejtë në plazh, në breg të detit në Turgutreis, një nga rajonet më të bukura Bodrumit. Distanca nga aeroporti eshte 51 km, qendra e qytetit të Bodrumit 20 km, kurse qendra e qytetit Turgutreis është larg vetëm 1 km. Koha e transferit: 20 minuta. Akomodimi: Hoteli shtrihet brenda një sipërfaqe prej 30.000 metra katror në një atmosferë interesante dhe përbëhet nga 2 ndërtesa Resort Dream dhe Dream Select. Ka 251 dhoma ku 183 janë në Resort Dream dhe 68 në Dream Select. Hoteli ka 6 bare dhe 5 restaurante ku 4 prej tyre restaurante a la carte, që ofrojnë specialitete të ndryshme të

kuzhinës vendore dhe internacionale. Resorti ka edhe 2 pishina në oborr, 1 pishinë të mbuluar, dy pishina për femijë dhe rrëshqitëse uji. Dhomat: Të gjitha dhomat kanë pamje nga deti ose nga kopshti simpatik. Hoteli ofron disa lloje dhomash si: standarde për një person, dhoma dyshe, dhoma familjare, suita dhe dy dhoma për persona me aftësi të kufizuara. Të gjitha dhomat janë të disajnuara për të akomoduar mysafirët sa më mirë. Dhomat janë të pajisura klimatizim, minibar, TV satelit, tharëse flokësh, kasafortë, linjë direkte telefonike, kanal muzikorë, banjë me vaskë dhe dush, ballkon ose tarracë.

Sporti dhe koha e lirë: 3 fusha tenisi, 4 fusha futbolli, volejboll plazhi, bilardo, mini kinema, disko, si dhe sporte të ndryshme të ujit. Poashtu ofrohen edhe shërbime masazhi, floketarë, kurs për zhytje dhe mjeku por të gjitha këto me pagesë. Argëtimi: Ekipi i zgjedhur i animatorëve me aktivitete të ndryshme do të ju argëtojnë gjatë gjithë ditës dhe natës dhe do ta bëjnë të paharrueshëm pushimin tuaj. Ekipi Dream ju pret me surpriza të këndshme!

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • 4 restorante A la carte • 3 fusha tenisi, 4 fusha futbolli, mini kinema, disko • Pishina të ndara për fëmijë me rrëshqitëse uji dhe aktivitete të ndryshme gjatë ditës

Fëmijët: Dy pishina dhe një zonë argëtuese me aktivitete të ndryshme të fëmijëve.

Shërbimi: All Inclusive

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

175


EGJEU TURK • BODRUM

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dhe darka, në formë bufeje • Volejboll plazhi, tenis, pingpong dhe pikado • Pishinë e ndarë për fëmijët dhe fushë lojrash për fëmijë • Diskotekë

Bodrum Park Resort ★★★★ Bodrum Park Resort është i rrethuar nga palmat në një natyrë mahnitëse dhe ka dalje direkte në det. Ky hotel është i disanjuar posaqërisht për familje dhe për persona të të gjitha moshave. Pozita: Gjendet 2 kilometra nga Yaliciftlik, 20 kilometra nga qendra e qytetit të Bodrumit dhe 45 km nga aeroporti. Koha e transferit: Rreth 40 minuta.

Akomodimi: Dhomat janë të disajnuara në stil modern, kanë hapsirë mjaft të madhe, dhe janë të ndriquara mirë. Hoteli posedon pishinën, plazhin privat, restaurantin kryesor dhe restaurantin a la carte ku mund te shijoni specialitete të ndryshme nga kuzhina turke dhe internacionale. Barin, snack barin, spa qendrën dhe këndin e lojërave për femijë.

Sporti dhe koha e lirë: Pishina në oborr dhe pishina e mbuluar, tennis, saunë, qendër fitnesi, spa dhe wellness, masazh, bilardo, ping pong, banjë turke, zhytje nën ujë dhe sportë tjera të ujit. Fëmijët: Pishina dhe këndi i lojërave.

Dhomat: Janë të paisura me klimatizim, TV/Sat dhe kanë dalje në ballon të mobiluar.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka darka në forme bufeje • Gjatë ditës ushqime të ndryshme • Plazh me rërë dhe platformë • Restaurant A la carte • Pishina për të rritur dhe për fëmijë

Bodrum Beach Resort ★★★★ Pozita: Gjendet në Gümbet, në një sipërfaqe prej 18,000 m2, me distancë vetëm 1 km nga qendra e Bodrumit dhe 35 km nga aeroporti. Ka dalje direkte në plazhin privat. Personeli i hotelit është i trajnuar dhe ju garanton që do të kaloni një pushim të paharrueshëm. Koha e transferit: 30 minuta.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

176

Akomodimi: Hoteli përbëhet nga ndërtesa kryesore dhe 11 ndërtesa tjera të ndara. Ofron dy lloje të dhomave: standarde dhe dhoma të mëdhaja.

Mëngjesi dreka dhe darka shtrohen në formë bufeje. Hoteli ka edhe restaurantin a la carte me pamje magjepëse dhe meny të pasur. Rezervimi i obliguar. Dhomat: Dhomat standarde kanë kapacitet për deri në tre persona, ndërsa dhomat e mëdha deri në 4 persona. Janë të pajisura me banjo, LCD TV, mini bar, kasafortë, klimatizim, balkon, linjë direkte telefonike (me pagesë), dhe kasafortë (me pagesë).

Sporti dhe koha e lirë: Pishina, terracat për rrezitje, 3 fusha të tenisit, fushë futbolli, ping pong, bilardo, saunë, banjë turke, qendër fitnesi, zhytje dhe sporte të tjera të ujit. Ekipi i animatoreve organizojnë gara dhe aktivitete të ndryshme sportive. Fëmijët: Në këte hotel u kushtohet rëndesi e posaçme fëmijëve. Pishina me rrëshqitëse, lodra të ndryshme si dhe klubi me staf të trainuar ku femijët do të mësojnë gjëra të ndryshme dhe ti shkëmbejnë eksperiencat e tyre.


BODRUM • EGJEU TURK

Hotel Mandalinci ★★★★ Pozita: Gjendet në zemër të Turgutreis, 45 km larg aeroportit dhe 18 km larg nga qendra e qytetit të Bodrumit. Mysafirët mund ta vizitojne Bodrumin duke udhëtuar vetëm 15 minuta me autobus dhe e bën këtë hotel një zgjedhje ideale për të gjithë ata që dëshirojnë ta shijojnë diellin, plazhin, jetën e natës dhe shopingun. Akomodimi: Hoteli është i vendosur pranë plazhit me një sipërfaqe prej 6000 m2 dhe ka gjithsej 94 dhoma me 200 shtretër. 89 prej dhomave janë dhoma standarde, ndërsa 5 dhoma familjare.

Hoteli ka pishinën e jashtme, kopshtin, restaurantin kryesor brenda me kapacitet për 200 persona dhe restauranin me tarracë me kapacitet për 100 persona. Aty servohen mëngjesi, mëngjesi për gjumashët, dreka, darka dhe supa e mesnatës. Lobi barin dhe barin e pishinës të cilat shërbejnë pije gjatë tërë ditës.

PËRPARËSITË TUAJA

Dhomat: Të gjitha dhomat janë të pajisura me banjë dhe dush, klimatizim, minibar, TV satelit, tharëse flokësh, kasafortë, telefon dhe ballkon. Sporti dhe koha e lirë: Pishina, saunë, banjë turke, masazh, xhakuzi, qendër fitnesi, gjimnastikë, aerobi, sporte të ndryshme të ujit, internet café, floktarë etj.

• Qendër fitnesi, banjë turke, saunë • Vetëm 18 km larg nga qyteti i Bodrumit

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA

Ka edhe restaurantin a la carte me specialitete italiane dhe frutave të detit, loby bar, barin kryesor, barin e pishinës dhe barin e plazhit (me pagesë).

Sporti dhe koha e lirë: Qendër fitnesi, kanu, boccia, volejboll në plazh, ping pong, bilardo. Poashtu ofrohen edhe aktivitete të ndryshme sportive të ujit me pagesë.

Dhomat: Ka tri lloje të dhomave: dhomat standarde për 2 persona, dhomat e mëdha për 3 persona si dhe dhomat familjare për 5 persona. Të gjitha dhomat kanë dalje në ballkon janë të paisura me klimatizim, LCD TV, mini bar, kasafortë (me pagesë), tharëse flokësh, linjë direkte telefonike,

Argëtimi: 3 herë në javë shfaqje të ndryshme.

Koha e transferit: 45 minuta. Akomodimi: Ky hotel posedon gjithsej 252 dhoma me 750 shtretër. Ka restaurantin kryesor dhe restaurantin e pishinës, të hapur dhe të mbuluar. Mëngjesi dhe darka shërbehen në restaurantin kryesor, ndërsa dreka në restaurantin e pishinës.

• Kafe/çaj dhe ëmbëlsira

Pijet alkoholike dhe jo alkoholike vendore janë të përfshira, ndërsa pijet e importuara janë me pagesë.

Petunya Beach Resort ★★★ Pozita: Shtrihet në një sipërfaqe prej 18.000 m2. është 45 km larg nga aeroporti dhe vetëm 11 km larg nga qendra e qytetit të Bodrum.

• Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje, mëngjes për gjumashët

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Pijet lokale alokoolike dhe joalkoolike lokale • Tri herë në javë shfaqje të ndryshme

Fëmijët: Mini club për fëmijë të moshave 4-12 vjeq, 2 rrëshqitese të ujit.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

177


EGJEU TURK • BODRUM

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dhe darka, në formë bufeje • Masazhë, pingpong, programe të larmishme argëtuese • Pishinë e ndarë për fëmijët dhe fushë lojrash për fëmijë

Amarissa Hotel ★★★★ Klubi Amarissa me origjinalitetin e vet, veçohet me bukurinë dhe natyrën që e rrethon. Ky hotel u ofron mysafirëve të vet një shans të papërsëritshëm për të kaluar një pushim që do ta mbani gjatë në kujtesën tuaj. Pozita: Club Hotel Suites Amarissa, është i vendosur në jug të Bodrumit dhe ndodhet 46 km larg nga aeroporti i Bodrumit dhe rreth 6 km nga qyteti i Bodrumit. Koha e transferit: rreth 35 min.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka darka në formë bufeje • Gjatë ditës ushqime të ndryshme • Banjë turke, saunë dhe xhakuzi, pikado, pingpong

Akomodimi: Club Hotel Amarissa ju ofron komoditetin e shtëpisë tuaj. Hoteli ka restaurantin, i cili ofron një meny ndërkombëtare ku ju do të provoni

All InClusive

178

Plazhi: Hoteli gjendet vetëm pak hapa nga plazhi me rërë. Dhomat: Hoteli përmban 42 dhoma të mobiluara me shumë kujdes, nga të cilat 9 janë familjare, 9 ekzekutive, 9 dhoma standarde, 11 junior suita dhe 4 mini suita. Të gjitha dhomat janë të pajisura me kondicionerë, makinë larëse, enëlarëse, frigorifer, sobë, pajisje kuzhine, tharëse flokësh, TV/Sat, telefon,

pjesërisht me pamje nga deti. Të gjitha dhomat kanë ballkon ose tarracë. Sporti dhe koha e lirë: Ky hotel ka një pishinë me madhësi gjysmëolimpike dhe një pishinë tjetër me një pamje panoramike mjaft mbresëlënëse. Masazhë, pingpong, programe të larmishme argëtuese. Fëmijët: Aneks i veçantë në pishinë vetëm për fëmijët, miniklub me mundësi të shumta lojërash, aktivitete të ndryshme dhe zbavitje.

Bitezhan Beach Hotel ★★★★★ Pozita: Hoteli ndodhet në Bitez - një nga provincat e Bodrumit dhe është vetëm 6 km larg nga qendra e Bodrumit. Bitezhan Beach është ndërtuar në vitin 1992 dhe është renovuar ne vitin 2008. Kompleksi shtrihet në një sipërfaqe prej 4.250 m2 dhe ka dalje direkt në plazhin 80 metra. Koha e transferit: 40 minuta

GJITHÇKA PA PAGESë

ushiqime mjaft të shijshme. Pool bar është i hapur gjatë 24 orëve dhe ofron një gamë të gjerë të pijeve dhe koktejeve të jashtëzakonshme. Këtu do të keni mundësinë të shijoni një darkë shumë të këndshme shoqëruar me një verë cilësore ose meze në orët e mbrëmjes.

Akomodimi: Bitezhan Beach Hotel ju ofron një pushim të rehatshëm dhe të qetë në bregdetin e Bitez-it. Ka 82 dhoma, pishinë të hapur 17m të gjatë, pishinë për fëmijë, plazhin privat, internet Wireless.

Dhomat: Me madhësi prej 17 m2. Të gjitha janë të pajisura me klimatizim, minibar, banjo me dush, tharëse flokësh, telefon, dysheme të shruara me tepihë dhe ballkon. Shtretërit shtesë janë në dispozicion. Restoranti: Është i ndarë në dy pjesë: brenda në hotel dhe në pjesën me tarracë. Aty ofrohen mëngjesi, dreka dhe darka. Për mëngjes përpos ushqimit tradicional turk ofrohen dhe omlete te ndryshme sipas të dëshirës së mysafirëve. Për drekë dhe darkë ofrohen sallata, supa të ndryshme, para gjella, pjata kryesore, ëmbelsira dhe fruta. Përveç kësaj, në ditë të veçanta të javës edhe mish pule i pjekur në skarë, peshk dhe një shumëllojshmëri e mishit.

Gjatë ditës poashtu ofrohen edhe hamburgerë dhe pjekurina nga furra. Në barin brenda dhe jashtë ofrohen pije alkoolike dhe jo-alkoolike. Mysafirët të cilët qëndrojnë për një javë në janë të ftuar të hanë një darkë në restorantin a la carte me pamje nga deti. Sporti dhe koha e lirë: Banjë turke, saunë, dhe xhakuzi, pikado, ping pong dhe volejboll plazhi Fëmijët: Pishinë për fëmijë dhe këndi i lojërave.


BODRUM • EGJEU TURK

Seda Arinna Hotel ★★★★ I rrethuar me palma dhe kopsht të mbajtur për mbrekulli. Gjendet në Gumbet afër plazhit, restoranve, bareve dhe shitoreve të shumta. Është vend ideal për të gjithë ata që dëshirojnë të kënaqen me shumë atrakcione të qytetit të Bordrumit. Pozita: Gjendet në qendër të Gumbetit, 3 km larg qytetit të Bodrumit dhe 40 km nga aeroporti. Autobusi ndalet përballë hotelit.

Akomodimi: Hoteli është ndërtuar në vitin 1998 por i renovuar rishtaz në vitin 2011. Ka gjithsej 133 dhoma, restaurantin kryesor në formë bufeje me kuzhinë internacionale dhe vegjitariane, 2 restaurante a la carte me specialitete internacionale dhe të peshkut, barin, barin e pishinës, qendër konferencash për 150 persona, kopshtin, internet wireless dhe shërbim në dhomë.

PËRPARËSITË TUAJA

Dhomat: Dhomat standarde janë për dy persona me mundesinë për një shtrat shtesë për fëmijë, janë 18 metra dhe të paisura me klimatizim, banjo/WC, TV/Sat, telefon dhe minibar. Kasafortat (me pagesë).

• Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje • Kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Ombrellat e diellit dhe shtretërit, pranë pishinës dhe në plazh, pa pagesë

Sporti dhe koha e lirë: Pishina me shtretër për rrezitje dhe ombrela, pingpong, fitness, saunë, banjë turke dhe këndi i lojërave për fëmijë.

Plazhi: Me rërë dhe guralece 50 metra afër hotelit. Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat pa pagesë, peshqirët me depozitë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Flora Club Hotel ★★★★ Gjendet në Gumbet vetëm 1 km nga qendra e qytetit të Bodrumit, 3 km larg stacionit të autobusëve dhe 40 km nga aeroporti.

Akomodimi: Hoteli ka 70 dhoma total. Prej tyre 63 dhoma standarde, 5 suita me pamje nga pishina dhe kopshti të cilat kanë edhe xhakuzi dhe 2 dhoma familjare.

Koha e transferit: 45 minuta. Plazhi: Gjendet vetëm 100m larg nga hoteli. Ombrellat dhe shtretërit pa pagesë. Plazhi është me rëre.

Dhomat janë të paisura me klimatizim, TV/Sat, minibar, ballkon dhe internet wireless.

PËRPARËSITË TUAJA

dhe internet wireless. Ka edhe barin dhe restaurantin me kapacitet për 300 persona që ofron specialitete të ndryshme nga kuzhina turke.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Pijet lokale alokoolike dhe joalkoolike lokale • Pingpong, pikado

Sporti dhe koha e lirë: Pishina, tarraca për rrezitje, pingpong, pikado dhe dhoma për TV.

Hoteli ka pishinë të hapur për të rritur dhe fëmijë, tarracë për rrezitje

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

179


EGJEU TURK • BODRUM

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dhe darka, në formë bufeje • Volejboll plazhi, pingpong dhe pikado • Pishinë e ndarë për fëmijët dhe fushë lojrash për fëmijë

Salmakis Beach Resort ★★★★ Pozita: I shtrirë drejtpërdrejt në plazh, 35 km nga aeroporti, rreth 1 km nga qendra. Koha e transferit: 40 minuta. Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 207 dhoma, të shpërndara në disa prej godinave dy dhe trikatëshe, të ndërtuara shpatit teposhtë. Recepcion me lobi elegant, restorant të klimatizuar, me zonë për joduhanxhinjë, tarracë dhe shumë bare. Në kopshtin e rregulluar mirë, gjendet një pishinë me ujë të ëmbël, me aneks të ndarë për fëmijë. Shtretërit për rrezitje, ombrellat, pa pagesë. Sallë për lojëra dhe sallë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka darka në forme Bufeje • Gjatë ditës ushqime të ndryshme • Plazh me rërë dhe platformë

Pozita: Hoteli ndodhet 3 km nga qendra Turgutreis, 18 km nga qendra e Bodrumit dhe 50 km nga aeroporti i Bodrumit. Koha e transferit: 55 minuta.

• 2 pishina për të rritur dhe 2 për fëmijë me aquapark

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 261 dhoma. Lobi të gjerë me recepcion, restorantin kryesor ku shtrohet mëngjesi, mëngjesi për gjumashët, dreka, darka dhe meze të lehta gjatë mesnatës, të gjitha në formë bufeje. Për dashamirët e kuzhinës ofron edhe restorantin A-la carte me specialitete italiane dhe shumë bare të ndryshme të cilat ofrojnë pije, ëmbelsira dhe fruta.

GJITHÇKA PA PAGESë

180

Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: Volejboll plazhi, pingpong dhe pikado.

Plazhi: Plazh i ngushtë dhe me guralecë;

Me pagesë: Bilardo dhe sportet e ujit, si parashutimi, ski mbi ujë, banana, jetski etj., të cilat ofrohen nga tregtarët lokalë.

Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat, pa pagesë. Dhomat: Të gjitha dhomat janë të pajisura me banjë/WC, tharëse flokësh, rregullator klime, TV/Sat, telefon direkt, minibar, kasafortë dhe shumica e tyre me ballkon ose tarracë, pjesërisht edhe me pamje nga deti.

Fëmijët: Pishinë e ndarë për fëmijë, miniklub për fëmijët prej moshës 4-12 vjeç dhe fushë loje për fëmijë. Animacione për fëmijë.

Shërbimi: Gjysmëpansion Mëngjesi dhe darka, në formë bufeje.

Kadikale Resort & Spa ★★★★★

• Restaurante al-la carte

All InClusive

televizori si dhe shërbim dhome dhe mjeku i hotelit (me orar të caktuar).

Plazhi: Privat me rërë dhe platformë druri. Dhomat: Janë të rregulluara me shumë shije. Nga 261 dhoma, 226 janë dhoma standarde, 10 dhoma familjare, 5 dhoma për të porsamartuar, 12 suita dhe 8 suita mbretërore. Dhomat standarde janë të pajisura me banjë /WC, klimatizim, ballkon apo tarracë, minibar, tharëse flokësh, TV/Sat, kasafortë dhe telefon me linjë direkte. Suitat mbretërore janë të pajisura edhe me xhakuzi. Hoteli ofron 1 pishinë për të rritur me rreshqitëse (mini akuapark), 2 pishina për fëmijë, 2 pishina me ujëvarë dhe xhakuzi të hapur.

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë: Katër fusha të tenisit, basketboll, volejboll, minifutboll, minigolf, pingpong, bilardo, aerobik, gjimnastikë, kinema e hapur, etj. Animacione të ndryshme gjatë tërë ditës dhe natës. Pa pagesë: kanu, surfim, barkë me pedale. Me pagesë: Sporte tjera të ndryshme të ujit. Fëmijët: Dy pishina për femijë, fushë lojërash dhe miniclub.


BODRUM • EGJEU TURK

Club Blue Dreams ★★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

HV

Arkitektura autentike, natyra e shkëlqyer, kopshtet e gjelbra e bëjnë këtë hotel që ju të kaloni pushimet e ëndrrave tuaja.

• Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje • Gjatë ditës meze të lehta

Pozita: Hoteli gjendet vetëm 10 km nga qendra e Bodrumit dhe 23 km nga aeroporti.

Dhomat: Gjithsej ka 224 dhoma.

Koha e transferit: 15 minuta.

Shumica e dhomave kanë pamje nga deti me ballkon apo tarracë, të disenjuara me stil dhe interior modern.

Akomodimi: Hoteli i bukur dhe komod është përshtatshëm për të gjitha moshat, dhe për familje.

Janë të pajisura me banjë/dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon me linjë direkte, kasafortë dhe minibar.

Gjithsej ka 224 dhoma. Shumica e dhomave kanë pamje nga deti dhe janë me ballkon apo tarracë.

Shërbimi: All Inclusive

Disa restorante A-la carte, restorantin kryesor, disa pishina për të rritur dhe fëmijë me aqua-park, pishinë të mbyllur me ngrohje, spa qendër, etj. Plazhi: Privat dhe 750 m i gjatë. Me guralecë dhe rërë, një pjesë me platformë.

Sporti dhe koha e lirë: Hoteli ka ekipin e specializuar ndërkombëtarë për animacione dhe magjistarin.

Sporte të ndryshme të ujit si: kanu, ski të ujit, banane, ringo, etj. Mund të merrni mesime për zhytje nga mesuesit e certifikuar në shkollën për zhytje.

• Plazh privat • Pishinë për të rritur dhe fëmijë • Pije locale dhe ndërkombëtare nga 10-24:00

Disko nën qiell të hapur, nga ora 24:00 deri në mengjes, bilardo, lojëra komjuterike dhe internetcafe. Fëmijët: Për më të vegjlit: fusha e lojerave, animacione, miniclub dhe minidisko.

Gjatë ditës organizohen lojëra të ndryshme sportive, kurse në mbrëmje mund të argetoheni me shfaqje muzikore, netë turke, etj.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

181


EGJEU TURK • BODRUM

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje • Meze dhe ëmbëlsira gjatë ditës. • Miniklub për fëmijë • Plaxh privat. • Disa pishina

Golden Beach Hotel ★★★★ Ky hotel gjendet në Turgut Reis, një nga limanet më unike të Detit Egje. Ka një pamje të jashtëzakonshme të perëndimit të diellit. Pozita: Nga qendra e Bodrumit është vetëm 22 km larg dhe 61 km nga aeroporti. Koha e transferit: 00 minuta. Akomodimi: Golden Beach me stafin mikpritës dhe profesional ju siguron të gjithë mysafirëve pushim të rehatshëm dhe të paharruar.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dreka dhe darka në forme bufeje • Mëngjesi për gjumashë • Spa qendër • Miniklub për fëmijë • 2 retaurante al-la carte. • Ndodhet 1.5 km nga qendra

Struktura e hotelit përbëhet nga 173 dhoma standarde, 9 dhoma familjare dhe 3 suita me gjithsej 500 shtretër.

GJITHÇKA PA PAGESë

182

Përpos aktiviteteve sportive hoteli ofron edhe animacione, banjë turke, xhakuzi, fitnes, pishinë të mbyllur, saunë, shërbim rrobalarës, shërbim mjeksor dhe rent a car.

Shërbimi: All Inclusive

Fëmijët: Për fëmijët ofrohen shumë aktivitete me lojëra dhe miniklub.

Sporti dhe koha e lirë: Aktivitete të ndryshme sportive si: tenis, minifutboll, basketboll, volejboll, etj si dhe sporte të ndryshme të ujit.

Forever Club Bodrum ★★★★ Ky hotel impresionues është i njohur për pamje të bukur dhe shtrirje të gjerë në det. Relaksues dhe kozmoplitan Kervansaray është zgjedhje e shkëlqyer për pushime me diell. Pozita: Ndodhet vetëm 1.5 km larg nga dyqanet, restorantet, kafiteritë, lokalet e ndryshme të muzikës dhe diskotekave të Bodrumit. Akomodimi: Ky hotel është vend ideal për të pushuar dhe kaluar kohë të mirë me familje.

All InClusive

Dhomat: Dhomat janë të rregulluara me shije dhe janë të pajisura me lidhje telefonike direkte, klimatizim, tharëse flokësh, TV/Sat, minibar, kasafortë dhe ballkon.

Posedon pishinë të hapur për not, tarracë, restorantin kryesor ku shtrohet mëngjesi dreka dhe darka në forme bufeje, dy restorante A-la carte, disa bare, shitore, floktar, shërbim rrobalarës, internet, etj.

Dhomat: Hoteli ka gjithsej 214 dhoma të rregulluara bukur. Të gjitha dhomat posedojnë: klimatizim, TV/ Sat, telefon, tharëse flokësh, dush, ballkon apo tarrace. Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë: Aerobik, fit-nes, basketboll, bilardo, pingpong, volejboll, banjë turke.

Aktivitete të ndryshme gjatë ditës, ndersa në mbrëmje muzike live dhe nata turke. Fëmijët: Fushë lojërash për femije, miniklub me animacione ditore, shtretër dhe ulëse për fëmijë në restorant.


BODRUM • EGJEU TURK

Peda Gumbet Holiday Beach ★★★★ Pozita: I vendosur drejtpërsëdrejti në plazhin me rërë dhe guralecë, duhet vetëm të kaloni rrugën. Shtretërit dhe ombrellat pa pagesë. Rreth 1 km afër qendrës së Gumbet dhe rreth 5 km larg qendrës të Bodrumit, ndërsa rreth 30 km prej aeroportit të Bodrumit. Akomodimi: Ky hotel është ndërtuar në vitin 1998, dhe rinovuar në vitin 2011. Shtrihet në një sipërfaqe prej 12 mijë m² dhe i shpërndarë në disa ndërtesa 3 katëshe dhe ka një total prej 260 dhomave. Objekti ka një recepcion, kasafortën me pagesë, një internet kafe. Poashtu sipas kërkesës posedon edhe mjekun dhe shërbimin e rrobaljarjes, me pagesë

Dhomat: Janë të pajisura klimatizim (individual), banjo, tharëse flokësh, telefon, TV, minibar dhe kasafortë (me pagesë). Dhomat kanë pamje nga pishina, deti ose kopështi. Shërbimi: All Inclusive Përfshihen 4 vakte: mëngjesi (08:0010:00), dreka (12:30-14:00), snacks pasdite (15:00-16:00), darka (19:30 - 21:30). Mes orëve 17:00 dhe 18:00 mund të shijoni kafe dhe çaj. Pije lokale alkoolike dhe joalkoolike shërbehen nga ora 10:00 - 23:00.

Sporti dhe koha e lire: Pishina (shtretërit dhe ombrellat pa pagesë), dhomë me avull, sauna, masazhë, në plazh në zonat të caktuara pajisjeve sportive me qera si: anije me pedale, zhytja dhe windsurf (me licencë). Gjatë ditës dhe në mbrëmje organizohen animacione dhe argëtim për të rriturit.

Koha e transferit: 40 minuta. Akomodimi: Hoteli ka dhoma standarde dhe suita familjare.

Në Peda Club Sun, mëngjesi, dreka dhe darka ofrohen në restaurantin i cili gjendet në plazh me pamje mahnitëse të gjirit të Gumbetit. Restauranti a la carte poashtu në plazh ofron specialitete nga kuzhina mesdhetare

• Kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Argëtime të ndryshme për të rritur dhe fëmijë • Ombrellat e diellit dhe shtretërit, pranë pishinës dhe në plazh, pa pagesë • Diskotekë

All InClusive

Pijet e importuara alkoolike dhe joalkoolike dhe lëngjet e freskëta të pemëveme pagesë. Poashtu posedon restorantin kryesor dhe 3 bare.

Të gjitha dhomat standarde kanë dalje në ballkon apo tarracë dhe janë të paisura me klimatizim, TV/satelit, kanal muzikore, banjo me dush, tharëse flokësh, linjë direkte telefonike (me pagesë), kasafortë dhe minibar (me pagesë). Shërbimi në dhome gjatë 24 orëve.

• Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje,

Fëmijët: Argëtuese të ndryshme vetëm për më të vegjlit, shesh lojërash për fëmijë.

GJITHÇKA PA PAGESë

Peda Sun Club ★★★★ Pozita: Peda Sun Club është një hotel modern i vogël me kopsht të bukur në plazhin e Gumbet-it, vetëm 3 km larg nga qendra e qytetit Bodrum dhe 35 km larg nga aeroporti. Me një atmosfere relaksuese dhe një staf mikprites, është vend ideal për cifte dhe të rinjë duke qenë shumë afër lokaleve, shitoreve dhe restoraneve të shumta.

PËRPARËSITË TUAJA

PËRPARËSITË TUAJA

dhe botërore. Hoteli ka edhe barin e plazhit, barin e pishinës dhe barin e tarracës që shërbejnë të gjitha llojet e pijeve.

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Pasdite kafe/çaj dhe pjekurina • Pijet lokale alokoolike dhe joalkoolike lokale

Sporti dhe koha e lirë: Pishina në oborr, pishina për fëmijë, këndi për TV, qendra e fitnesit, banjë turke, saunë dhe xhakuzi. Çdo pikë e hotelit ka internet wireless.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

183


KROACIA


Kroacia është një rajon, në të cilin të gjithë dëshironin të vinin. Në tokën e saj u puqën kulturat e ilirëve, keltëve, grekëve të vjetër dhe romakëve, u përzien dhe u shkrinë në njëra tjetrën. Këtu u takuan Perandoritë e romakëve të Lindjes dhe të Perëndimit, pastaj frankët dhe bizantinët. Këtu u kundërvunë zotërat e sllavëve të vjetër me ata të ilirëve, kisha katolike me atë ortodokse, krishterizmi me islamin.

Deti Adriatik Deti Adriatik është pjesë e Detit Mesdhe. E veçanta e Adriatikut është se në mes të brigjeve italiane dhe kroate, arrinë të depërtojë thellë në territorin evropian. Bregu kroat i Adriatikut është pjesa më e pasur me ishuj, gadishuj dhe pellgje, me gjithsej 1185 sosh. Ka gjatësi bregdetare prej 5835 km, sipërfaqe prej 138.595 km2, thellësi maksimale prej 1330 metrash dhe një kthjelltësi impozante prej më tepër se 50 metrath thellësi. Bregdeti kroat i Detit Adriatik, i mbrojtur në aspektin klimatik nga Alpet, përmban deri në veriun e tij një klimë të nxehtë mesdhetare. Nga kjo del se bregdeti kroat bashkon pasuritë e Detit Mesdhe jo vetëm përmes historisë por edhe përmes bukurive të pafundme natyrore.


KROACIA • PULA / ROVINJ

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi në formë bufeje, darka poashtu në formë bufeje

Histria Hotel ★★★

• Fitnes, saunë, solarium dhe masazh në hotel

Pozita: Ky hoteli gjendet në ballë të gadishullit Verude, drejtpërdrejt në plazh. Vetëm 4 km nga Pula.

• Afër hotelit gjendet një qendër sportive me mundësi të shumta sportive (me pagesë)

Akomodimi: Hoteli i klimatizuar plotësisht, përbëhet nga gjithsej 240 dhoma.

• Çadrat e diellit dhe shtretërit për rrezitje, pranë pishinës

Posedon sallën e pritjes me recepcion, restorant, cafe, Kasino, klub nate, shitore të ndryshme dhe një pishinë të mbuluar me ujë të detit. Jashtë hotelit gjendet pishina me ujë deti, pishinë për fëmijët, bar pishine dhe tarracë për rrezitje.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi në formë bufeje, darka poashtu në formë bufeje me Showcooking • Çdo ditë animacion për fëmijët (5-12vjeç) dhe të rriturit • Miniklubi, fi tnesi, lojërat shoqërore, boccia dhe pingpong • Sauna dhe masazhi, me pagesë • Pishinë e veçantë për fëmijëtme pagesë

186

Çadrat e diellit dhe shtretërit për rrezitje janë të përfshira në çmim. Një parking është poashtu në dispozicionin e mysafi rëve, pa pagesë. Plazhi: Plazhi shkëmbor me guralecë gjendet menjëherë pranë hotelit.

Shërbimi: Bufe mëngjesi dhe gjysmë pansioni: mëngjesi në formë bufeje, darka poashtu në formë bufeje. Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: fitnes, saunë, solarium dhe masazh në hotel. Afër hotelit gjendet një qendër sportive me mundësi të shumta sportive (me pagesë).

Dhomat: Dhomat e rregulluara mjaft bukur, posedojnë banjë/WC, tharëse fl okësh, dysheme me tepih, tele fon, minibar (pijet me pagesë), TV/Sat, klimatizim dhe ballkon me pamje nga kopshti apo nga deti.

Park Hotel ★★★ Pozita: Hoteli gjendet në portin e jahtave me pamje nga qyteti historik i Rovinjit dhe ishulli Shën Katarina.

Hoteli posedon edhe një sallë kongresesh e cila është e pajisur me të gjitha pajisjet e nevojshme.

Deri te plazhi shkëmbor me guralecë janë rreth 250 m.

Në oborr gjendet pishina me ujë të ëmbël dhe me ndarje të veçantë për fëmijët.

Qyteti i vjetër është rreth 800 m larg. Akomodimi: Hotel mjaft i përlqyer me 4 kate dhe 202 dhoma, 3 ashesorë, recepcion, dhomë televizori, fl oktar, sallon kozmetike, restorant i klimatizuar me pamje nga deti, pizzeria, grilli „Lungomare“, 2 bare, pishinë e mbuluar.

Plazhi: Plazhi shkëmbor me guralecë gjendet rreth 250 m larg nga hoteli. Dhomat: Dhomat e rregulluara me plot shije, posedojnë banjë/WC, dysheme me tepih, tharëse fl okësh, telefon, TV/Sat, klimatizim dhe ballkon me pamje nga deti.

Shërbimi: Bufe mëngjesi dhe gjysmë pansioni: mëngjesi në formë bufeje, darka poashtu në formë bufeje me Showcooking. Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: çdo ditë animacion për fëmijët (5-12 vjeç) dhe të rriturit, miniklubi, fi tnesi, lojërat shoqërore, boccia dhe pingpong. Me pagesë: sauna dhe masazhi.


OPATIJA • KROACIA

Adriatic Grand Hotel ★★★★

PËRPARËSITË TUAJA

Pozita: Vetëm rruga e ndan nga plazhi privat me shkëmbinjë.

Plazhi: Plazhi shkëmbor gjendet rreth 60 metra poshtë godinës së hotelit.

Shërbimi: Gjysmë pansioni: mëngjesi dhe darka në formë bufeje.

Qendra e Opatisë, me mundësi të shumta shopingu dhe argëtimi, kafeteri dhe bare, vetëm 10 minuta larg hotelit.

Deri në plazh mund të arrini përmes shkallëve.

Nga prilli deri në tetor, CandlelightDinner.

Dhomat: Dhomat e rregulluara me plot shije, posedojnë banjë apo dush/ WC, tharëse fl okësh, telefon, internet, kasafortë, TV/ Sat, klimatizim.

Sporti dhe koha e lirë: Sporte të ndryshme të ujit që ofrohen ngashitësit e ndryshëm në plazh.

Akomodimi: Hotel mjaft komfort i cili përbëhet nga dy godina, Adriatic I dhe Adriatic II, me recepcion të përbashkët, 3 restorante, kasino (hyrja pa pagesë), internet, kiosk, shitore dhe një pishinë me ujë të detit.

Dhomat me pamje nga deti mund të rezervohen poashtu.

Në afërsi të hotelit ka mundësi të shumta argëtimi, pasi që hoteli gjendet në qendër të Opatisë.

4 Opatijska Cvijeta ★★★★ Plazhi publik „Slatina“ me tarracë betoni dhe restorante, gjendet 150 m larg hotelit. Mundësi të shumta shopingu vetëm 100 m larg hotelit. Akomodimi: Hoteli përbëhet nga disa godina, posedon 248 dhoma. Salla e pritjes me recepcion, ashensor, restorant, aperitivbar, shitore të ndryshme dhe pishinë pjesërisht e mbuluar.

• Nga prilli deri në tetor, • Candlelight Dinner • Sporte të ndryshme të ujit që ofrohen nga shitësit e ndryshëm në plazh • Në afërsi të hotelit ka mundësi të shumta argëtimi, pasi që hoteli gjendet në qendër të Opatisë • Parkingu i hotelit është nëdispozicionin e mysafi rëve • Shtretërit për foshnja mund tëhuazohen me pagesë

Parkingu i hotelit është në dispozicionin e mysafirëve. Shtretërit për foshnje mund të huazohen me pagesë

Pozita: Hoteli gjendet direkt në qendër të Opatisë.

• Mëngjesi dhe darka në formë bufeje.

Plazhi: Plazhi publik „Slatina“ me tarracë betoni dhe restorante, gjendet 150 m larg hotelit. Dhomat: Dhomat e rregulluara bukur, posedojnë banjë/WC, tharëse fl okësh, telefon, internet, kasafortë, minibar (pijet me pagesë), TV/Sat, klimatizim dhe ballkon me pamje nga deti. Shërbimi: Bufe mëngjesi dhe gjysmë pansioni: mëngjesi në formë bufeje, darka e pasur, poashtu në formë bufeje.

PËRPARËSITË TUAJA

Sporti dhe koha e lirë: Fitnes, saunë, wellness, banjë me avull, xhakuzi, dhoma e çlodhjes dhe qendra e bukurisë mund të shfrytëzohen me pagesë. Tenisi ofrohet nga shitësit vendës (me pagesë). Fëmijët: Shtretërit për foshnjat mund të huazohen, me pagesë.

• Mëngjesi në formë bufeje, darka e pasur, poashtu në formë bufeje • Fitnes, saunë, wellness, banjë me avull, xhakuzi, dhoma e çlodhjes dhe qendra e bukurisë mund të shfrytëzohen me pagesë • Tenisi ofrohet nga shitësit vendës (me pagesë) • Shtretërit për foshnjat mund të huazohen, me pagesë • Mundësi të shumta shopingu vetëm 100 m larg hotelit

187


KROACIA • DUBROVNIK

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi në formë bufeje • Darka poashtu në formë bufeje me zgjedhje të pasur të specialiteteve vendëse dhe ndërkombëtare • Mantel banjoje në dhomë • Shtrati për foshnjë, pa pagesë • Fitnes, Whirlpool dhe banjë avulli

Rixos Liberas Hotel ★★★★ Pozita: Hotel 14 katësh, në pozitë ekskluzive me pamje nga deti. I shtrirë drejtpërdrejt në plazhin shkëmbor me pasarela. Deri në qytetin historik të Dubrovnikut, vetëm 15 minuta në këmbë. Përndryshe, autobusët qarkullojnë rregu llisht në drejtim të qytetit.

Plazhi: Plazhi shkëmbor gjendet menjëherë poshtë godinës së hotelit. Shtretërit dhe ombrellat, në plazhin e hotelit dhe pranë pishinës, pa pagesë.

Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: fitnes, Whirlpool dhe banjë avulli.

Dhomat: Të rregulluara në mënyrë moderne, posedojnë banjë/WC, tharëse fl okësh, telefon, TV/Sat me ekran të sheshtë, minibar, klimatizim, ballkon me pamje nga deti. Shërbimi në dhomë gjatë 24 orëve.

Qendra sportive me 2 fusha tenisi, pingpong, hendboll dhe basketboll.

Me pagesë: masazhi dhe trajtimet e ndryshme në qendrën për Wellness.

Fëmijët: Dhoma e veçantë për lojë, pishinë për fëmijët. Klubi i fëmijëve (3-6 vjeç).

• Qendra sportive me 2 fusha tenisi, pingpong, hendboll dhe basketboll

Akomodimi: Edhe një hotel luksoz i zinxhirit turk të hoteleve Rixos, me 254 dhoma moderne. I ndërtuar në formë tarrace, posedon sallën e pritjes me recepcion, disa ashensorë, 5 bare të ndryshëm, 3 restorante me specialitete, kasino, fl oktar, terminal interneti, Spa dhe Wellness qendër me pishinë të mbyllur, qendër bukurie dhe fi tnesi, banjë turke. Në oborrin e hotelit gjendet pishina me tarracë për rrezitje.

PËRPARËSITË TUAJA

Dubrovnik Palace Hotel ★★★★★

• Masazhi dhe trajtimet e ndryshme në qendrën për Wellness

• Darka poashtu në formë bufeje me zgjedhje të pasur të specialiteteve vendëse dhe ndërkombëtare • Shtrati për foshnje, pa pagesë • Fitnes, Sauna dhe klubi i natës • 1 fushë tenisi me drita për lojë gjatë natësme pagesë

188

Pozita: Një hotel luksoz i cili gjendet në gadishullin Lapad, i rrethuar me pisha, 5 km nga Dubrovniku. Drejtpërdrejt në plazhin shkëmbor me pasarelë. Linjë e rregullt me autobus deri në Dubrovnik. Akomodimi: Hotel 10 katësh i kategorisë së lartë, i rinovuar për verën e vitit 2004. I ndërtuar në formë tarrace, posedon 4 ashensorë, recepcion, disa bare dhe restorante (ndër të tjera një Sushi-Restorant), shitore suvenirësh, butik, internet W-Lan, floktar.

Shërbimi: Bufe mëngjesi apo gjysmë pansioni.

Në oborr gjendet një pishinë e gj-erë me ujë të ëmbël, me ndarje të veçantë për fëmijët dhe tarracë të madhe për rrezitje. Plazhi: Plazhi shkëmbor gjendet menjëherë pranë godinës së hotelit. Shtretërit, ombrellat dhe peshqirët, në plazhin e hotelit dhe pranë pishinës, pa pagesë. Dhomat: Dhomat të rregulluara në mënyrë moderne, posedojnë banjë/ WC, tharëse flokësh, telefon, TV/Sat, minibar, kasafortë, dyshe me me tepih, klimatizim, ballkon me pamje nga deti.

Shërbimi: Bufe mëngjesi apo gjysmë pansion Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: fitnesi, sauna dhe klubi i natës. Me pagesë: 1 fushë tenisi me drita për lojë gjatë natës. Wellness: Me pagesë: masazhi, salloni i bukurisë, thalaso dhe aromaterapi dhe teknika të ndryshme për çlodhje.


BULLGARIA


Bullgaria, me trashëgiminë saj unike, është një kombinim briliant i natyrës së mrekullueshme, historisë interesante dhe kulturës së pakrahasueshme. Është vend i kodrave me diell, ujërave të pastërta, muzikës së veçantë folklorike dhe mjeshtërive të ndryshme artizanale. Resortet moderne të shtrira përgjatë rërës së artë të Detit të Zi u ofrojnë pushuesve bukuritë natyrore, historinë antike dhe arkitekturën moderne. Bregdeti bullgar i Detit të Zi – Pushim i pafund. Për dekada bregdeti i Detit të Zi u shndërrua në destinacionin më të preferuar dhe më të vizituar në Bullgari, duke iu falënderuar kualiteteve që ofron ky rajon: 380 km plazhe, 240 – 300 orë me diell gjatë sezonit veror, temperatura mesatare e ajrit prej 23 – 25°C dhe e ujit prej 23 – 25°C, shtypje atmosferike prej 70 – 75%, relief të nduardurshëm, caqe të panumërta historike dhe kulturore, resorte për çdo shije dhe për çdo xhep ...


BULLGARIA • GOLDEN SANDS / ALBENA

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dhe darka shërbehen në formë bufeje • Qendra e fitnesit, volejbolli dhe sportet e ndryshme të ujit në plazh • Sauna finlandeze (100 gradë) dhe banja turke (58 gradë) si dhe masazhi, • Masazhi me krem rrushi të verës, me krem çokollate, me krem bimësh uji • Mbi 50 trajtime të ndryshme të fytyrës dhe të trupit • Lifting, collage, trajtim i syve, trajtim i duarve dhe shputave

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi dhe darka në formë bufeje • 2 fusha tenisi, bilardo, squash, huazimi i biçikletave, sauna, banja me avull, masazhi dhe floktorja • Mundësi të shumta shopingu dhe argëtimi ju presin në afërsi të drejtpërdrejtë • Plazhi me rërë të imët është rreth 150 metra nga hoteli • Shtretërit dhe çadrat e diellit në pishinë janë pa pagesë

192

Admiral Hotel ★★★★ Pozita: Hoteli është i vendosur saktësisht në qendër të pushimores Goldstrand (plazhi i artë). Rruga deri në plazhin me rërë të imët, ku mund të huazoni çadrat dhe shtretërit e diellit kalon vetëm nëpër shëtitore. Në afërsi të drejtpërdrejtë ndodhenshitore, restorante dhe bare të shumta. Akomodimi: Hoteli modern, me klimatizim të plotë, mysafirëve të vet u ofron 301 dhoma të ndara në 7, respektivisht 9 kate, ashensorë, sallën e pranimit, me recepcion dhe lobibar, restorant me zonën për joduhanxhinj, bar me bilardo dhe tavolina për

lojë me letra (me pagesë), kafe vjeneze me tarracë, klub nate, kënd interneti, qendër biznesi, dy salla konferencash. Në pjesën e jashtme gjendet një pishinë me tarracë dielli dhe me një bar pishine. Shtretërit dhe çadrat e diellit janë pa pagesë. Dhomat: Janë të rregulluara me plot shije, me TV kabllor, telefon, dysheme me tepih, minibar, shërbim dhome, kasafortë, qasje në internet, klimatizim, tharëse flokësh, dush/WC dhe ball kon. Ka mundësi rezervimi dhomash edhe me pamje nga deti dhe me banjë ose dush.

Shërbimi: Gjysmëpansioni Të gjitha shujtat në formë bufeje. Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: pishina e mbuluar. Me pagesë: qendra e fitnesit, volejbollidhe sportet e ndryshme të ujit në plazh. Fëmijët: Për mysafirët e vegjël është në dispozicion një pishinë fëmijësh e integruar, shtretër për fëmijë, karriget e larta për fëmijët në restorante, janë pa pagesë. Veçantië: Qendër moderne sporti dhe zbukurimi me personel të specializuar.

Flamingo ★★★★★ Pozita Alebena: Kompleksi hotelier gjendet në qendrën e gjallërishme të Albenës.

Në pjesën e jashtme gjeni një kompleks pishinash me park dhe pishina për fëmijë si dhe tarraca dielli.

Mundësi të shumta shopingu dhe argëtimi ju presin në afërsi të drejtpërdrejtë.

Shtretërit dhe çadrat e diellit në pishinë janë pa pagesë.

Plazhi me rërë të imët është rreth 150 metra nga hoteli. Akomodimi: Hoteli i klasit të lartë, disponon me gjithsej 430 dhoma të shpërndara në 3 ndërtesa, me ashensor, lobi me recepcion, butik, qendër relaksimi dhe zbukurimi, restorant-bufe dhe restorant Ala-carte, bar, sallë konferencash dhe pishinë të mbuluar.

Dhomat:Dhomat janë të pajisura me dush/WC, ballkon, TV/Sat, minibar, telefon, klimatizim, tharëse flokësh dhe kasafortë me qira. Studiot posedojnë banjë dhe dush/WC, ballkon, TV/Sat, minibar, telefon, klimatizim, tharëse dhe kasafortë me qira. Shërbimi: Gjysmëpansioni

Mëngjesi dhe darka në formë bufeje. Sporti dhe koha e lirë: Për çdo ditë muzikë live në restorantin A-lacarte. Me pagesë: 2 fusha tenisi, bilardo, squash, huazimi i biçikletave, sauna, banja me avull, masazhi dhe floktorja. Poashtu mysafirët mund të shfrytëzojnë sporte të ndryshme ujore si që ofrohen nga ofertues vendorë në plazh.


GOLDEN / SANDS • KROACIA

International Hotel ★★★★★ Pozita Golden Sands: Hoteli International gjendet në qendër të pushimores Golden Sands, në afërsi të restoranteve e bareve të shumta, lokaleve të argë timit, kafeneve dhe shitoreve. Hotelin e ndan nga plazhi me rërë të imët vetëm shëtitorja buzë detit. Akomodimi: Hoteli komfor, i këndshëm, i rihapur në vitin 2001, ka 15 kate, ashensor, 136 dhoma, lobi me recepcion, klimatizim qendror, sallë ngrënieje, restorant A-la-carte, pianobar, dhomë për shijimin e verërave, piceri, bar pishine, shitore, kazino, sallon kozmetike, barnatore.

Vërejtje: dritaret e dhomave të mos lihen hapur. Dhomat: Të rregulluara me plot shije, me pamje nga deti, posedojnë banjë/WC, tharëse flokësh, TV/Sat, minibar, telefon, kasafortë me qira, klimatizim qendror.

PËRPARËSITË TUAJA

Shërbimi: Gjysmëpansioni Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: pishina e notit, shtretërit dhe çadrat e diellit në pishinë. Me pagesë: masazhi, pingpongu, gjuajtja me hark. Fëmijët: Pishina për fëmijë. Njëri prind (Single) me fëmijë.

Dhomat familjare për 3-4 persona: të sistemuara me shije, me pamje nga deti, përbëhen nga një dhomë me krevat çift për 2 persona si dhe garnitura për ulje, me mun dësi shndërrimi në krevat

Luna Hotel ★★★★ Pozita Golden Sands: Nga plazhi me rërë të imtë e ndan vetëm shëtitorja e plazhit mbi të cilën shkohet përmes shkallëve. Akomodimi: Hotel mjaft komfor, disponon me gjithsej 265 dhoma në ndërtesën shtatëkatëshe. Salla e pranimit, recepcioni (kasaforta me qira), lobibar (i hapur 24 orë), 4 ashensorë, restorant me klimatizim, hapësira ndeje, këndi i internetit, mjejku, floktorja, këndi për TV, pishina e mbuluar, me ngrohje.

Në pjesën e jashtme, një pishinë me pjesën e integruar për fëmijë (shtretërit, çadrat inkluzive), bari i pishinës, barbeque-tarraca. bari, direkt në shëtitore. Dhomat: Të rregulluara në mënyrë të këndshme dhe moderne. Me banjë, tharëse flokësh, ballkon, telefon, TV/ Sat dhe aklimatizim. Pjesërisht me pamje nga deti. Minibari me pagesë. Dhoma familjare: për 2 të rritur dhe 2 fëmijë. Ashtu si dhe dhoma standarde, e gjerë dhe me karrige portative.

• Mëngjesi dhe darka në formë bufeje • Dhomat familjare për 3-4 persona • Pishina e notit, shtretërit dhe çadrat e diellit në pishinë • Masazhi, pingpongu, gjuajtja me hark • Pishina për fëmijë

PËRPARËSITË TUAJA

Shërbimi: Gjysmëpansioni

• Mëngjesi dhe darka në formë bufeje

Bufe mëngjesi dhe darkë.

• Salla e fitnesit, bilardoja, pingpongu

Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: salla e fitnesit. Me pagesë: bilardoja, pingpongu. Sektori modern balneologjik i kurimit dhe qendra Spa me ujë me përbërje minerale dhe me përkujdesje profesionale mjekësore.

• Sektori modern balneologjik i kurimit dhe qendra Spa me ujë me përbërje minerale dhe me përkujdesje profesionale mjekësore • Disa programe relaksimi dhe wellnesi • Sauna dhe masazhi

Disa programe relaksimi dhe wellnesi. Sauna dhe masazhi. Fëmijët: Njëri prind (Single) me fëmijë.

193


BULLGARIA • GOLDEN SANDS

Romance Hotel ★★★★ PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, drekë dhe darkë në formë bufeje • Plazh privat • Pishinë të hapur dhe të mbyllur, pishinë per femije • Restaurant kryesor dhe Al-la carte

Pozita: Plazhin e rrafshët me rërë e keni 200 metra nga hoteli. Ndërsa, nga qendra e vendbanimit, ku ka mundësi shopingu, restorante dhe bare, ju ndajnë rreth 150 metra. Akomodimi: Hoteli komfor u ofron mysafirëve të tij kënaqësitë në vijim: recepcion me kasaforta me qira, restorant me zonë për joduhanxhinj, bar, ashensorë. Në pjesën e jashtme gjendet pishina me pjesën e integruar për fëmijë dhe jakuzi.

Splendid Aparthotel ★★★ PËRPARËSITË TUAJA • Rajoni është i përshtatshëm për: relaksim, banjë dielli, velurim, not, sporte uji, biznes. Ndër atraksionet e rajonit numërohen: natyra shumë e bukur, larg nga qendrat industriale, umenjtë, plazhi me rërë, jeta e pasur e natës, deti, malet, qendrat tregtare • Ofrohet shërbimi Bad & Breakfast apo Gjysmëpansioni - me pagesë shtesë

Dorostor Hotel ★★★ Pozita Albena: Hoteli „Dorsotor“ është i vendosur vetëm 20 metra nga zona e plazhit, rrethuar me shumë restorante kuzhinash të ndry shme. Akomodimi: Përbëhet nga një ndërtesë 7 katëshe me tre ashensorë. Në recepcion është një lobi bar, restoranti, kasaforta te sporteli i recepcionit, qendra e këmbimit dhe ajo e masazhit. Hoteli është i përsosur për pushime familjare. Këtu ju mund të shijoni komforin, rehatinë, atmosferën dhe shërbimin e mirë.

194

Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: Pranë hotelit janë dy fusha tenisi dhe një mini golf.

Dhomat: Ka 132 dhoma dyshe dhe 15 teke, gjithsej 279 shtretër.

Mundësi huazimi të veturave ose biçikletave.

Të gjitha dhomat janë të pajisura me TV kabllor, radio, telefon, banjë/WC, ballkon.

Me pagesë: minigolf, volejboll plazhi, biçikletë uji, surfim etj.

Mëngjesi dhe darka shërbehen në formë bufeje, ushqime të pasura dhe llojesh të ndryshme.

Constantine and Elena Resort”, 250 metra nga bregdeti. Gjendet vetëm 10 km në veri të aeroportit ndërkombëtar të Varnës. Akomodimi: Splendid St. Constantine përfshin katër ndërtesa moderne banimi, të disenjuara në stilin kolonial, me shtylla e kolonada.

PËRPARËSITË TUAJA

Një ambient i kultivuar dhe stafi i kualifikuar do të kujdeset për nevojat tuaja.

Shërbimi: Gjysmëpansioni

Pozita ST. Constantine: Kompleksi „Splendid Aparthotel“ është i vendosur në vijën e tretë të ndërtesave, duke u nisur nga plazhi i “St.

Spa dhe Relaksimi: Hoteli gjendet vetëm 400 metra pranë qendrës Spa „Dobrudja“, e renovuar dhe me personel të fushave të ndryshme të rekreacionit. Qendra ofron shërbime të ndryshme relaksimi, zbukurimi dhe kozmetike. Brenda hotelit është edhe qendra për masazh.

• Mëngjesi dhe darka shërbehen në formë bufeje, ushqime të pasura dhe llojesh të ndryshme • Gjatë gjithë javës organ-izohen mbrëmje tematike • Lobi bari “Dorostor” është brenda hotelit dhe ofron pije alkoolike e joalkoolike, lëngje, kokteje etj. • Dy fusha tenisi dhe një mini golf, volejboll plazhi, biçikletë uji, surfim etj. • Shërbime të ndryshme relaksimi, zbukurimi dhe kozmetike


Katalogu VERA 2012  
Katalogu VERA 2012  

Katalogu i pushimeve VERA 2012 Shqipëria, Mali i Zi, Turqia, Kroacia, Bullgaria

Advertisement