Page 1

7 netë, All Inclusive prej

eurokoha.net

Në çmim janë të përfshira: • Akomodimi në hotel me pansion të plotë • Aviobileta Prishtinë - Antalya - Prishtinë (fluturim direkt) • Transferi aeroport - hotel - aeroport • Të gjitha taksat e aeroportit

eciale p s e i çmim datën n o t fi e Për jet m s i n r pë

VERA 2012

21 e h d 14, 18 SHOR QER

Alanya | Kemer | Side Për informata dhe rezervime | Tel. 038 235 235


Sefikbey Kemer ★★★ PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Hotel me pozitë ideale, në zemër të Kemerit • Dyqane dhe restaurante të ndryshme në afërsi • Sporte të ndryshme ujore, volejboll plazhi, pingpong • Mundësi të shumta për fëmijë

KEMER Pozita: I vendosur në zemër të Kemerit vetëm 200m larg qendrës dhe plazhi afër rreth 400m. Hotel i këndshëm, vetëm 5 minuta këmbë nga hoteli do të gjeni dyqane, restaurante të ndryshme.

Dhomat: Të gjitha janë të mobiluara me shije, me mobilje të rehatshme. Posedojnë banjo me dush, WC, tharëse flokësh, klimatizim, TV me kanale satelitore, telefon, minibar dhe ballkon, disa me pamje nga deti.

Akomodimi: Ky hotel i ndërtuar më 2004 në një sipërfaqe rreth 3800 m2 përbëhet nga dy ndërtesa 4 katëshe dhe ofron një shërbim profesional, shumë argëtues për të rriturit dhe fëmijët. Posedon një restaurant të madh me kuzhinë evropiane, një bar elegant modern në hollin e hotelit ku ofrohen një përzgjedhje e madhe e pijeve, koktejeve dhe ushqimeve të lehta, një pool bar.

Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje. Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore pa pagesë. Sporti dhe koha e lirë: Pishinë e hapur, spore të ndryshme ujore, volejboll plazhi, pingpong. Fëmijët: Pishinë e veçantë për fëmijët. Shesh lojërash.

Plazhi: Plazhi me rërë dhe guralecë. Shtretërit për rrezitje, ombrellat janë pa pagesë.

All InClusive

7 netë

€ 259

GJITHÇKA PA PAGESë

Kemer Reach ★★★★★ PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Pishinë e madhe me rrëshqitëse uji • Pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike pa pagesë • Shtretërit dhe ombrellat e diellit në plazh pa pagesë

KEMER Pozita: Ky hotel i mrekullueshëm, ndodhet në një pozitë ideale, i rrethuar nga kodrat e gjelbëruara me male, përkrah maleve Taurus dhe me një pamje mahnitëse drejt plazhit dhe ujit të kaltër të thellë të Detit Mesdhe.

Dhomat: Të gjitha dhomat posedojnë banjo/WC, tharëse flokësh, ajër të kondicionuar, plazma TV, telefon, kasafortë, dysheme e shtruar me tepih.

Koha e transferit: 1 orë e 15 min.

Mëngjesi, dreka dhe darka shërbehen në formë bufeje në restaurantin kryesor. Në snack bar pijet dhe ushqimet e lehta janë në dispozicion gjatë gjithë ditës.

Akomodimi: Ky hotel i madh posedon 195 dhoma të rehatshme shumica prej të cilave kanë pamje nga deti ose malet. Ka një pishinë të madhe me rrëshqitëse uji dhe pishinën e ndarë për fëmijë. Poashtu posedon edhe pishinën e brendshme. Ka restaurantin e madh ku shërbehet ushqimi, snack-barin me ushqime të lehta dhe pije gjatë gjithë ditës si dhe një bar, lobi dhe bar plazhi.

• Animacione dhe programe për fëmijë

Plazhi: Me rërë dhe guralecë. Ombrellat e diellit dhe shtretërit janë pa pagesë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Shërbimi: All Inclusive

Sporti dhe koha e lirë: Qendër fitnesi, saunë, banjë turke, masazhë. Fëmijët: Mundësi të shumta argëtimi për fëmijët, në këndin e tyre për lojëra, pishinën e veçantë për ta.

7 netë

€ 419

Yelken Blue Life&Spa ★★★★★ PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Pijet freskuese, ato lokale alkoolike dhe joalkoolike të përfshira • Fitness qendra, sauna, banjo turke, pingpong, shah, volejboll • Animacione të ndryshme

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

KEMER Pozita: Hoteli ndodhet në Beldibi, rreth 8 km nga qendra e Kemerit me dyqane, restaurant dhe klube të natës. Akomodimi: Ky hotel i renovuar më 2011, shtrihet në një sipërfaqe prej 20.000 m2. Posedon pishinën e madhe, terracë me shtretër për rrezitje, pishinë e brendshme, dy resaurante A-la carte, disa bare duke përfshirë edhe snack bar, disco bar. Dhomat: Ky hotel ekskluziv ka 332 dhoma standard të cilat posedojnë banjo/WC, tharëse flokësh, ajër të kondicionuar, TV/Sat, internet wireless, kasafortë, minibar, ballkon dheshumica kanë pamje nga deti. Hoteli poashtu posedon 23 dhoma familjare të cilat kanë nga dy dhoma të fjetjes.

Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë. Pasdite kafe/çaj, ushqim mesnate. Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike janë të përfshira në çmim. Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: Internet wireless falas në lobi, fitness qendra, sauna, banjo turke, pingpong, shah, volejboll, aeorbik, animacione të ndryshme, diskotekë. Fëmijët: Pishina e veçantë për fëmijë, rrëshqitëse në ujë, këndi i lojërave, mini klubi (4-12 vjeç) animacione të ndryshme.

2 fëmijë deri 13 vjeç falas nga hoteli

7 netë

€ 529

Për informata dhe rezervime na vizitoni në zyret tona, adresa: Vellusha e Poshtme 17, Prishtinë. Tel: 038 235 235. Përfitoni çmime speciale për nisjet me datën 14, 18 dhe 21 qershor.


Kleopatra Beach ★★★★

ALANYA

• Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje

Pozita: Ka pozitë qendrore në periferi të qytetit Alania, dhe vetëm një rrugë e ndan nga plazhi i Kleopatrës.

• Kafe/çaj dhe ëmbëlsira gjatë ditës

Koha e transferit: 110 minuta.

PËRPARËSITË TUAJA

• Pijet vendore alkoholike dhe joalkoholike pa pagesë

Akomodimi: Ky hotel pesëkatësh përbëhet nga tri ndërtesa (A, B, C) dhe të gjitha së bashku posedojnë 184 dhoma. Sallë e pritjes me recepcion, lobi, restorant kryesor me terasë, bar në pishinë, snack bar dhe bar në plazh. Në objektin e jashtëm gjendet pishina me terasë dielli. Pranë hotelit ka bare të shumtë, restorante, dyqane dhe kafeteri. Ky hoteli poashtu rekomandohet për ata që preferojnë jetën e natës.

• Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat janë pa pagesë • Mundësi të shuma argëtimi si në hotel edhe në qendrën e qytetit në afërsi

Plazhi: Hotelin e ndan vetëm një rrugë nga plazhi i famshëm i Kleopatrës, plazhi është me guralecë, ombrellat dhe shtretërit për rrezitje janë pa pagesë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Concordia Celes ★★★★ • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Mëngjesi për ata që zgjohen vonë • Gjatë ditës ushqime të lehta

Koha e transferit: rreth 90 minuta.

• Pasdite kafe/çaj dhe pjekurina

Akomodimi: Hoteli modern i ndërtuar në vitin 2003, ka 331 dhoma të shpërndara në dy ndërtesa pesë-katëshe dhe ofron sallën e pritjes me recepcion, ashensorë, bare të ndryshme, restorantin me tarracë të jashtme, shitore, floktar, kënd interneti (me pagesë), dhomë lojërash dhe diskotekë. Në kopshtin e hotelit gjendet pishina me ujë të ëmbël, një rrëshqitëse uji, pishina e veçantë për fëmijët dhe një bar.

• Në mesnatë shërbehet supë • Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike nga ora 10.00 – 24.00

Plazhi: Hoteli shtrihet përgjatë plazhit privat me rërë dhe guralecë. Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat janë pa pagesë, kurse peshqirët ofrohen me pagesë.

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Asteria Elita ★★★★★ PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi A-la carte (një herë për person gjatë qëndrimit dhe me rezervim) dhe mëngjesi fshatar • Meze dhe supë në mesnatë • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira • Të gjitha pijet freskuese, ato lokale alkoolike dhe disa të importuara shërbehen 24 orë në ditë • Bari i qumështit për fëmijë, nga ora 10.00 - 00.30 • Minibari për çdo ditë mbushet me pije freskuese dhe nga 1.5 litra ujë

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Shërbimi: All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë, kafe/çaj dhe ëmbëlsira pasdite, pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike nga ora 10:0023:00. Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: 2 pishina (një me një rrëshqitëse të hapur gjatë orëve të caktuara), pishinë për fëmijë, pingpong, volejboll plazhi, qendër fitnesi, banjë turke. Me pagesë: sauna, masazh, sportet e ujit në plazh.

7 netë

€ 339 ALANYA

Pozita Okurcalar: Drejtpërdrejt në plazhin e gjatë privat me rërë dhe guralecë në lokalitetin Okurcalar, i cili është rreth 35 km larg Alanias dhe 95 km larg aeroportit të Antalias.

PËRPARËSITË TUAJA

Dhomat: Dhomat janë të pajisura me WC/dush, rregullator klime, telefon, TV/Sat, minibar, sef (me pagesë) dhe ballkon ose terasë.

Dhomat: Ju do të banoni në dhomat moderne të pajisura me banjë / WC, tharëse flokësh, klimatizim individual, telefon, kasafortë me qira, TV/Sat me kanal muzikor, minibar, dysheme me tepih dhe ballkon me pamje anësore nga deti. Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe koha e lirë Pa pagesë: Fushë e fortë tenisi, pajisje tenisi, pingpong, basketboll, minifutboll, volejboll, volejboll plazhi, pikado, shah, fitnes, saunë, banjë turke. Me pagesë: Dritat në fushën e tenisit, bilardo, masazh dhe sporte të ndryshme ujore që ofrohen në plazh nga shitësit.

7 netë

€ 390 SIDE

Lokacioni: Gjendet drejtpërsëdrejti në plazh dhe rreth 300m nga qendra me restorante, bare dhe dyqane. Qendra e Manavgat ndodhet rreth 14 km afër. Akomodimi: Hoteli përbëhet nga një ndërtesë kryesore dhe 7 objekte tjera shtesë. Ndërtesa kryesore përmban një lobi me recepcion, ashensorë, dyqane, parukeri, internet wireless falas në holl dhe rreth pishinës, kënd interneti, disa bare duke përfshirë një bar pishinë dhe një bar plazhi, restorantin kryesor, tre restorante A la carte (turk, italian dhe restorant peshku), kinema dhe disko. Dhomat: Të mobiluara me shije dhe me ajër të kondicionuar (në orë të caktuara), TV, minibar dhe kasafortë. Banjo me vaskë / dush dhe tharëse flokësh, ballkon francez. Shërbimi: Ultra All Inclusive dhe All Inclusive

Mëngjes, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashë. Pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike gjatë 24 orëve, lëngjet e freskëta me pagesë. Gjatë qëndrimit tuaj një herë mund të shfrytëzonin restorantin A la carte (me rezervim). Sporti dhe koha e lirë: Aerobik, basketboll, bilardo, volejboll plazhi, hark, boccia, pingpong, palestër, tenis. Argëtim për të rinj dhe të vjetër, kërcime të ndryshme. Një qendër wellness, pishinë, banjo turke dhe saunë. Fëmijët: Shesh i ndarë lojërash për fëmijë, mini klub (4 - 11 vjeç), junior club (12 - 16 vjeç) dhe bufe për fëmijë (drekë dhe darkë).

7 netë

€ 529

Për informata dhe rezervime na vizitoni në zyret tona, adresa: Vellusha e Poshtme 17, Prishtinë. Tel: 038 235 235. Përfitoni çmime speciale për nisjet me datën 14, 18 dhe 21 qershor.


Granada Luxury Resort & Spa ★★★★★

ALANYA Pozita: Ky hotel i klasit vërtetë të lartë shtrihet drejtpërsëdrejti në plazh. Gjendet rreth 30 kilometra nga qyteti i Alanias dhe 90 km nga Aeroporti i Antalias.

PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje • Ushqime të lehta gjatë ditës

Akomodimi: Në 8 katet e hotelit, me 4 ashensorë, janë të shpërndara 598 dhoma. Në oborrin e bukur të hotelit gjendet kompleksi me dy pishina dhe tri rrëshqitëse. Posedon pishinën e brendshme me ujë të freskët. Ndër të tjera ky hotel ka edhe dyqane të ndryshme, minimarket, floktar, shërbim rrobalarës, shërbim mjekësor, internet falas në hollin e hotelit, spa dhe wellness qendra e mrekullueshme, disko. Poashtu posedon edhe 7 restaurante ku keni mundësinë të provoni ushqimet më të shijshme. Shtretërit, ombrellat dhe peshqirët në plazh pa pagesë.

• Bufe për fëmijë • Pijet vendore dhe disa të importuara janë në dispozicion gjatë gjithë kohës • Minibari mbushet çdo ditë me ujë, birrë dhe pije freskuese

All InClusive

Dhomat: Moderne dhe do t’ju bëjnë të ndiheni si mbret. Posedojnë klimatizim, banjë/WC, tharëse flokësh, telefon, TV/Sat, minibar, int. wireless falas, ballkon. Disa kanë pamje nga deti.

GJITHÇKA PA PAGESë

Hotel La Mer Art ★★★★★ • Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët • Gjatë ditës, meze turke dhe ndërkombëtare

Akomodimi: Hoteli i ndërtuar në stilin e një Atriumi, përbëhet nga ndërtesa qendrore katëkatëshe dhe disa njësi të bungollave. Hoteli ka një restorant - bufe me terracë, tre restorante A-la carte, bare, diskotekë, dyqane të ndryshme dhe floktar. Pishina dhe bari gjenden në terracën e diellit, në dispozicion është edhe pishina e mbuluar (e lidhur me pishinën e jashtme për relaksim).

• Brumë i mbushur (Gözleme) në tenda të nomadëve (varësisht prej motit) • Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, si dhe meze të natës • Pije të ndryshme të lokale alkoolike dhe joalkoolike, si dhe disa të importuara, nga ora 10:00 deri në ora 02:00, e më pas pijet shpërblehen në barin e caktuar që është i hapur

Plazhi: Plazh i gjatë dhe i gjerë me guralecë, me rënie të pjerrtë në det. Në oborrin e hotelit gjendet pishina, me tri rrëshqitëse të ujit. Në pishinë dhe plazh, shtretërit, ombrellat e diellit, mbulesat dhe peshqirët pa pagesë. Dhomat: Dhomat dopio në bungalo: Dhomat e mobiluara me shije gjenden në objektet e bungallove dhe posedojnë banjë/dush/WC, tharëse të flokëve, TV/Sat, minibar, telefon, kasafortë, sistem klimatizimi për

All InClusive GJITHÇKA PA PAGESë

Hotel Bone Club SVS ★★★★ PËRPARËSITË TUAJA • Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje • Pije alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe uiski, prej orës 10:00-24:00 • Tenis, volejboll, gjimnastikë, pingpong • Animacione dhe programe të tjera argëtuese • Pishinë për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë, animacione për fëmijë • Shtretërit dhe ombrellat e diellit, pranë pishinës dhe në plazh, pa pagesë

GJITHÇKA PA PAGESë

Sport dhe kohë të lirë: Pa pagesë: Dhoma me avull, sauna, pingpong, fitness, tenis (2 fusha, ndriçimi me pagesë), volejboll plazhi, futboll plazhi dhe animacione të ndryshme. Me pagesë: Spa dhe wellness qendra, masazhi, bilardo, bowling.

7 netë

€ 609 rregullim individual dhe dysheme me pllaka. Dhomat dopio në ndërtesën qendrore: Me dhe pa ballkon. Dysheme me tepih, klimatizim qendror. Përndryshe, të pajisura në mënyrë të njëjtë, sikur dhomat në pjesën e bungalove. Shërbimi: Ultra All Inclusive Pa pagesë: Katër terrene të tenisit, surfimi (për ata që kanë leje), kanu, qendra për fitnes, sauna, xhakuzi dhe banja turke. Me pagesë: Bilardo, pajisjet për tenis, ndriçimi, të gjitha sportet e motorizuara ujore, në plazh i ofrojnë ndërmarrësit privatë. Argëtimi: Gjatë ditës animacion me lojëra dhe gara, ndërsa në mbrëmje programe të ndryshme argëtuese dhe disko.

7 netë

€ 505 ALANYA

Pozita: Shtrihet drejtpërdrejt në plazh. 12 km larg nga Alania dhe 135 km nga Aeroporti i Antalisë. Koha e transferit: 120 minuta. Akomodimi: Ky objekt disponon me 117 dhoma standard dhe 40 apartamente të tjera, restorant kryesor me tarracë, bare të ndryshme, kafiteri, kopsht mbi pullaz dhe dhomë konferencash. Në kopsht, që ka pamjen e parkut, gjenden dy pishina me ujë të ëmbël, me anekse për fëmijë, dyqane të ndryshme. Mjeku dhe shërbimi rrobalarës, me pagesë. Plazhi: Plazh i gjerë, me rërë dhe guralecë. Preferohet bartja e sandaleve.

All InClusive

Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje. Mëngjesi për gjumashë, lëng i freskët portokalli në mëngjes, snacks gjatë ditës, pasta dhe akullore gjatë ditës, bufe mesnate. Disa pije të përzgjedhura vendore dhe të importuara alkoolike dhe joalkoolike prej orës 10 deri në 24. Minibar mbushet çdo ditë me ujë, birrë dhe pije freskuese.

KEMER Pozita: Hoteli gjendet në mes të një hapësire të gjelbëruar, me pamje nga malet impozante të Taurusit dhe drejtpërdrejt në platformën me guralecë.

PËRPARËSITË TUAJA

Shërbimi: All Inclusive

Dhomat: Të gjitha posedojnë banjë/dush/WC, klimatizim, kanape, telefon, tharëse flokësh, TV/Sat, dysheme të shtruar me tepih dhe ballkon, shumica me pamje nga deti. Apartamentet janë të rregulluara ngjashëm, me një dhomë dite dhe dy dhoma fjetjeje, banjë dhe kuzhinë dhe ballkon.

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje, kafe/çaj dhe ëmbëlsira. Pije alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe uiski, prej orës 10:00-24:00. Sporti dhe koha e lirë: Pa pagesë: Tenisi, volejbolli, gjimnastika, pingpongu. Me pagesë: Pajisjet e tenisit, banja turke, masazhi, si dhe sportet tjera të ujit, si banana, surfim në erë, ski uji, parasailing, shkollë të zhytjes, etj. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë, animacione për fëmijë. Shtrat për foshnje, sipas kërkesës, pa pagesë.

7 netë

€ 339

Për informata dhe rezervime na vizitoni në zyret tona, adresa: Vellusha e Poshtme 17, Prishtinë. Tel: 038 235 235. Përfitoni çmime speciale për nisjet me datën 14, 18 dhe 21 qershor.

Oferta speciale prej 259 euro - 2  

Broshurë me ofertat speciale për pushimet tuaja në Turqi, me çmime të papërsëritshme, duke filluar nga vetëm 259 EUR për një javë All Inclus...