DESA Kraków - Aukcja 129 Medale, odznaki, odznaczenia

Page 7

61. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1916“, 21 x 33 mm. Wykonana z blaszki mosiężnej. Fabrycznie w epoce dobita cyfra „6“ w dacie 1916 (pierwotnie 1915). Rewers z kontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Odznaka zaprojektowana przez Jana Bukowskiego. Stan zachowania - bardzo dobry. 20,62. Odznaka „Tadeusz Kościuszko“, Średnica 19 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry. 20,63. Odznaka / cegiełka patriotyczna „5.XI.1916“, średnica 40 mm. Wykonana z papieru. Wyobrażenie orła w koronie, nad nim data „5.XI.1916“. Jeden z wielu wzorów upamiętniających Akt 5. Listopada. Stan zachowania - bardzo dobry. 20,64. Odznaka patriotyczna „TSL“- Towarzystwa Szkoły Ludowej, 30 x 36 mm. Wykonana z blaszki cynkowej. Rewers z kontrą. Mocowana na pionową agrafkę. Stan zachowania – dobry. 20,65. Odznaka patriotyczna „TSL“-Towarzystwa Szkoły Ludowej, Średnica 33 mm. Wykonana bajorkiem na podkładce z sukna w kolorze czerwonym. Stan zachowania – dobry. 20,66. Medal patriotyczny/pamiątkowy „Henryk Dąbrowski 6.VI.1918“, średnica 32 mm. Wykonany w cynku. Aw: „Henryk Dąbrowski 6.VI.1918“, Rw: „Henrykowi Dąbrowskiemu w 100 rocznicę śmierci 1818, 6.VI.1918“. Mocowanie w formie uszka. Stan zachowania – dostateczny. 20,-

72. Odznaka pamiątkowa NKN-DO- (Departament Opieki), 36 x 34 mm, mosiądz srebrzony i złocony. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan bardzo dobry. 150,73. Odznaka pamiątkowa NKN Zjazd NKN 1915 r., 34 x 21 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. Stan bardzo dobry. 100,74. Odznaka pamiątkowa NKN 3.V.1917 r. 37 x 25 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Agrafka. Stan bardzo dobry. 180,75. Odznaka pamiątkowa Koła Pań Samarytanina Polskiego, 37 x 28 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygn. Agrafka. Stan bardzo dobry. 250 76. Odznaka pamiątkowa Samarytanina Polskiego, średnica 24 mm, tombak, emalia. Rewers gładki. Agrafka. Stan dobry. 100,77. Odznaka patriotyczna Samarytanina Polskiego, 20 x 31 mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki, napis: „Samarytanin Polski Praw Strzeż”. Szpilka. Stan bardzo dobry. 130,78. Odznaka pamiątkowa NKN „Walka o niepodległość 1914 r.”, średnica 29 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan bardzo dobry. 80,-

67. Odznaka Legionowa „Niech Żyje Polska 1914-1917“. Średnica 34 mm, odznaka wieloczęściowa, mosiądz, srebro. Mocowana na poziomą agrafkę. SZ - BD -. 1100,-

79. Odznaka NKN Racławice 1794-1916, 26 x 37 mm. Wykonana z blaszki mosiężnej, srebrzona i emaliowana. Rewers z kontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania bardzo dobry. 50 zl

68. Odznaka pamiątkowa NKN- Niech żyje Polska 19141917 r, średnica 34 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Agrafka. Stan bardzo dobry. 600,-

80. Odznaka pamiątkowa NKN RACŁAWICE 1794-1916, 37 x 26 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan bardzo dobry. 150,-

69. Odznaka pamiątkowa Kielce 6.VIII. 1914-1917, śr. 44 mm, mosiądz srebrzony. Uszko do mocowania. Rewers z kontrą. Stan dobry. 100,-

81. Żeton patriotyczny 1791-1916 PAM. KONSTYTUCJI 3.V., 34 x 29 mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki. Koluszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry -. 90,-

70. Odznaka pamiątkowa „Gwiazdka dla Legionistów”, średnica 42 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan bardzo dobry. 120,-

82. Odznak pamiątkowa 1794-1919 r., 36 x 22 mm, cynk. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry. 120,-

71. Odznaka pamiątkowa „Drużyny Bartoszowe”, 29 x 33 mm, biały metal. Rewers z kontrą. Agrafka umocowana blaszka sygn. P. Unger Lwów. Stan bardzo dobry. 250,-

83. Żeton patriotyczny 3 maj 1791-1917, 35 x 28 mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki. Koluszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry. 100,-

–5–