Aukcja rzemiosła artystycznego

Aukcja kolekcjonerska: RZEMIOSŁOARTYSTYCZNE

23 lutego 2023, godz. 18

DomAukcyjny DESA, Pałac Kmitów, ul. Floriańska 13 I p, Kraków

Poz. 1

Zestaw śniadaniowy Limoges, Haviland

Filiżanka ze spodkiem i talerzykiem.

Porcelana, kalka.

Haviland, Limoges.

Sygnatura z lat 1888-1896. Znak domu handlowego J.C. Kipp w Kilonii.

Cena wywoławcza: 180 zł

Poz. 2

Filiżanka Limoges

Porcelana, dekoracja kalka, złocenia.

Limoges, L. Bernardaud & Cie., wzór "Vincennes".

Czas powstania: poł. XX w.

Wymiary: 7 x 6 cm, średn. spodka 13 cm.

Cena wywoławcza: 180 zł

Poz. 3

Dzbanek Limoges

Porcelana, dekoracja kwiatowa, kalka.

Francja, Limoges.

Czas powstania: pocz. XX w.

Wymiary: 23 x 24 x 10 cm.

Cena wywoławcza: 190 zł

Poz. 4

Dwie filiżanki bez spodków, Miśnia

Porcelana.

Miśnia, Niemcy.

Czas powstania: ok. 1924-34 r.

Wymiary: 8,5 x 6 cm.

Cena wywoławcza: 200 zł

Poz. 5

Filiżanka ze spodkiem

Porcelana, malatury naszkliwne.

Sygnowana Miśnia.

Czas powstania: pocz. XX w.

Wymiary: wys. filiżanki - 6,2 cm, śr. talerzyka - 14 cm.

Cena wywoławcza: 400 zł

Poz. 6

Zestaw śniadaniowy

Porcelana, dekoracja kalka.

Bawaria, Niemcy

Czas powstania: XX wiek

Cena wywoławcza: 150 zł

Poz. 7

Filiżanka KPM Wałbrzych

Porcelana malowana, ze złoceniami.

Sygnowana KPM.

Porzellanfabrik, Waldenburg (Wałbrzych), Dolny Śląsk.

Czas powstania: 1855-1899.

Cena wywoławcza: 120 zł

Poz. 8

Zestaw śniadaniowy

Porcelana, dekoracja kalka.

Bawaria, Niemcy

Czas powstania: XX wiek

Cena wywoławcza: 150 zł

Poz. 9

Zestaw filiżanek Rosenthal

5 filiżanek, talerzyk deserowy, cukierniczka.

Rosenthal, wzór Bettina. Niemcy.

Czas powstania: Lata 70-te XX w.

Cena wywoławcza: 650 zł

Poz. 10

Filiżanki do mokki

5 sztuk.

porcelana, złocenia, dekoracja malowana farbami emaliowymi.

Sygnatura: Dom towarowy Pawła Burego; Bracia Korniłow (1914-1917).

Czas powstania: początek XX w.

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 11

Zestaw do herbaty

Dzbanek, mlecznik i cukiernica.

Porcelana chromowana, oprawa dzbanka metal chromowany, filc izolujący, bakelitowe gałki oprawy dzbanka.

Znak zielony podszkliwny: Bauscher Weiden / D.R.P. (Porzellanfabrik Weiden Gebr. Bauscher).

Czas powstania: ok. 1920-1948.

Wymiary: dzbanek wys. w oprawie: 17,5 cm, mlecznik wys. 8,5 cm, cukiernica wys. 9,5 cm.

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 12

Zestaw kawowy Wałbrzych

Dzbanek, mlecznik i dwie filiżanki.

Carl Krister Porzellanfabrik, Waldenburg (Wałbrzych), Dolny Śląsk. Czas powstania: 1840-95.

Cena wywoławcza: 600 zł

Poz. 13

Serwis do kawy

Dzbanek, cukiernica, 6 filiżanek ze spodkami.

Porcelana, farby naszkliwne, złocenie. Na krawędzi filiżanki bardzo drobne wyszczerbienie, jedna filiżanka pęknięta.

Projekt formy: Zbigniew Michał Stadnicki (1916-1990).

Znak drukowany, podszkliwny, zielony Zakładów Porcelany Stołowej "Wałbrzych".

Wyciskane numery: 0,90, 0,25, 0,10

Czas powstania: 1952-1992.

Wymiary: dzbanek wys. 20 cm, cukiernica 10 cm, 6 filiżanek wys. 6 cm, 6 spodków śr. 12 cm.

Cena wywoławcza: 580 zł

Poz. 14

Serwis kawowy Julita

Dzbanek, mlecznik, cukiernica, 6 filiżanek ze spodkami.

Porcelana, ręcznie malowana.

Wawel, Polska.

Proj. Edward Ruszczyński, 1957 r.

Czas powstania: lata 60-te. XX w.

Cena wywoławcza: 1800 zł

Poz. 15

Komplet deserowy Schumann

Patera i 6 talerzyków deserowych z ażurowym kołnierzem.

Porcelana, kalka, złocenia.

Schumann,Arzberg (Bawaria).

Czas powstania: ok. 1932-44 r.

Wymiary: patera: 20,5 x 20,5 x 4,5 cm, talerzyki 15,5 cm

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 16

Puzderko prostokątneAugarten

Porcelana, dekoracja kwiatów, kalka.

Augarten, Wiedeń

Czas powstania: II poł. XX w.

Wymiary: 13,5 x 8 cm, wys. 2,5 cm

Cena wywoławcza: 250 zł

Poz. 17

Puzderko owalneAugarten

Porcelana, dekoracja kalka.

Augarten, Wiedeń

Czas powstania: II pol. XX w.

Wymiary: 19 x 12,5 cm, wys. 4 cm.

Cena wywoławcza: 350 zł

Poz. 18

Koszyczek ażurowy

porcelana, dekoracja kalka podmalowana.

Drezno, Niemcy.

Czas powstania: po 1902 r.

Wymiary: 8x6 cm

Cena wywoławcza: 300 zł

Poz. 19

Szkatułka w kształcie jajka

porcelana, dekoracja kalka.

Czas powstania: XX w.

Wymiary: 13x9 cm.

Cena wywoławcza: 250 zł

Poz. 20

Zajączki Pacyków

Zajączki z serii zabawki 2 szt. ceramika malowana.

Niesygnowane.

Czas powstania: lata 30-te XX w.

Wymiary: 1: 2,5 x 6 cm; 2: 1,5 x 3,5 cm.

Udokumentowane w katalogu: Chwała Pacykowianom. Katalog wystawy wyrobów Polskiej

Fabryki Fajansów "Pacyków" w Pacykowie, Anna Wiszniewska, Anna Król, Michał Kruszona, Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach, 2019

Cena wywoławcza: 2000 zł

Poz. 21

Słoń

Majolika. Liczne krakelury, niewielki ubytek szkliwa na trąbie słonia Sygnowana Sitzendorf (sygnatura stosowana od 1918 do 1950 r.).

Wymiary: 17 cm.

Cena wywoławcza: 290 zł

Poz. 22

Figurka-skarbonka Pingwin

porcelana, farby podszkliwne. Brak kluczyka i oryginalnej metalowej zatyczki.

Znak podszkliwny niebieski: Goebel / Germany, wyciskany numer: 50 089 17.

Czas powstania: po 1979

Wymiary: 15,5 cm.

Cena wywoławcza: 350 zł

Poz. 23

Spaniel Cavalier King Charles

Porcelana.

Niesygnowany.

Czas powstania: XX wiek.

Wymiary: 9,5 x 15 cm.

Cena wywoławcza: 480 zł

Poz. 24

Królik

porcelana szkliwiona, malowana naszkliwnie ręcznie i natryskowo.

Sygnowana na spodzie: Ć (w trójkącie) / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND

Czas powstania: po 1957 r.

Wymiary: 17 x 16 x 8 cm

Cena wywoławcza: 500 zł

Poz. 25

Żabka

Porcelana, farby podszkliwne. Drobny ubytek szkliwa przy podstawie.

Projekt: Karl Himmelstoss (1878-1967).

Znak podszkliwny zielony: Rosenthal / Germany / handgemalt.

Wyciskany numer: 889, brązową farbą: E, na spodzie wyciskana sygnatura rzeźbiarza: K. Himmelstoss.

Niemcy.

Czas powstania: ok. 1940.

Wymiary: 3 x 6 x 5 cm.

Cena wywoławcza: 600 zł

Poz. 26

Koziołek

figurka pełnoplastyczna, porcelana malowana, Rosenthal, Niemcy, proj. Joano-Da-Silva.

Sygnowana.

Czas powstania: 1940.

Wysokość: 24,5 cm.

Cena wywoławcza: 1600 zł

Poz. 27

Putto na koniu Postbote

porcelana, farby naszkliwne.

Znak podszkliwny zielony: Rosenthal / Selb-Bavaria.

Autor modelu: Theodor Kärner (1884-1966).

Wyciskany numer: K1156.

Czas powstania: 1929

Wymiary: 13 x 12 x 7 cm.

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 28

Pierrot z gitarą

Porcelana, farby podszkliwne. Bardzo drobne wyszczerbienie na krawędzi gitary.

Projekt: Anton Büschelberger (1869-1934).

Znak niebieski Porzellanfabrik Karl Ens, Volkstedt, Turyngia, ryty numer: 4781.

Czas powstania: po 1919.

Wymiary: 34 cm

Cena wywoławcza: 1600 zł

Poz. 29

Para źrebaków

porcelana biała.

Projekt: Karl Tutter (1883-1969).

Znak podszkliwny zielony fabryki L. Hutschenreuther / Germany / Kunstabtelung z lat 1955-1969, wyciskana sygnatura rzeźbiarza: K. Tutter.

Niemcy.

Czas powstania: ok. 1969.

Wymiary: 25 x 30 x 13 cm.

Cena wywoławcza: 1500 zł

Poz. 30

Podstawa lampki z siedzącą dziewczynką

porcelana, malowana natryskowo i ręczne, złocenia.

Ćmielów, proj. Józef Szewczyk.

Sygnowana na spodzie: znak stosowany w l. 1930-51.

Czas powstania: 1937

Wymiary: 19,5 x 10,5 cm.

Cena wywoławcza: 1000 zł

Poz. 31

Taniec zbójnicki / Janosik

Porcelana, malowana ręczne, złocenia.

Ćmielów, proj. Helena Burtanówna-Husarska.

Sygnowana Ć (w trójkącie) / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND.

Czas powstania: 1942-1944.

Wymiary: 20,7 x 15,3 x 10,3 cm.

Cena wywoławcza: 1800 zł

Poz. 32

Jastrząb

Porcelana, malowana natryskowo, szkliwiona.

Sygnatura Ć / Made in Poland;

Katalog Ceramika Ćmielowska; nr katalogowy 414

Czas powstania: 1945-1955 r.

Wymiary: 24 x 31 x 11 cm.

Cena wywoławcza: 1200 zł

Poz. 33

Klacz ze źrebakiem

grupa figuralna pełnoplastyczna, fajans malowany. Royal Dux.

Niesygnowany.

Wycisk na spodzie numer 478/51.

Czas powstania: poł. XX w.

Wymiary: 30 x 23,5 x 38 cm.

Cena wywoławcza: 2500 zł

Poz. 34

Talerz Rosenthal Sevres

Porcelana, farby podszkliwne (kobalt), lustro dekorowane motywem bukietu żonkili, falisty

kołnierz z wyodrębnionymi, częściowo ażurowymi uchwytami i plastycznymi motywami rocaille\'ów.

Drobne przetarcia szkliwa.

Znak podszkliwny zielony fabryki Philip Rosenthal & Co, Selb, z lat 1898-1906.

Czas powstania: ok. 1900.

Wymiary: 25,5 x 23 cm.

Cena wywoławcza: 150 zł

Poz. 35

Talerz Rosenthal

Porcelana, ręcznie malowana.

Sygnowany F. Fortanier, Rosenthal

Czas powstania: 1951 r.

Wymiary: 28,5 cm.

Cena wywoławcza: 1300 zł

Poz. 36

Wojenny talerz pamiątkowy

porcelana, kalka, złocenie, lustro dekorowane motywem medalionów portretowych z wizerunkami

Paula von Hindenburga, Otto von Bismarcka i Otto Weddigena, falisty ażurowy kołnierz.

Wymiary: 25,5 cm.

Cena wywoławcza: 300 zł

Poz. 37

Talerz Bawaria

Porcelana.

F. Thomas Marktredwitz.

Bawaria, Niemcy.

Czas powstania: 1928.

Wymiary: 27,3 cm.

Cena wywoławcza: 400 zł

Poz. 38

Zestaw do szparagów

Talerz i stojak.

Majolika, elementy bogato zdobione reliefowym motywem. Ubytek w masie (górny brzeg stojaka), niewielkie pęknięcie w masie na brzegu talerza. Francja.

Czas powstania: pocz. XX w.

Wymiary: talerz śr. 23,5 cm., stojak wys. 10,5 cm, dł. 26 cm, szer. 18,5 cm.

Cena wywoławcza: 570 zł

Poz. 39

Patera z motywem rajskiego ptaka

Porcelana, zdobiona srebrem.

Rosenthal , Germany, wzór Chippendale.

Czas powstania: lata 40. XX w.

Wymiary: 34 cm.

Cena wywoławcza: 1600 zł

Poz. 40

Patera Miśnia

Dekoracja półplastyczna, złocenia, kobalt. Sygnowana.

Czas powstania: XX w.

Wymiary: 26 cm.

Cena wywoławcza: 2000 zł

Poz. 41

Patera Miśnia

Półplastyczna malowana dekoracja, złocona, kobalt. Sygnowana.

Czas powstania: XX w.

Wymiary: 29cm.

Cena wywoławcza: 2500 zł

Poz. 42

Patera Rosenthal

Porcelana zdobiona srebrną aplikacją

Sygnowana Rosenthal Cippendale

Czas powstania: 1941 r.

Wymiary: 33 cm

Cena wywoławcza: 1300 zł

Poz. 43

Patera Carl Krister

porcelana biała, zielona farba naszkliwna, złocenie.

Znak kobaltem: KPM (Carl Krister Porzellanfabrik, Waldenburg/Wałbrzych).

Czas powstania: 1895-1905

Wymiary: wys. 10 cm, śr. czarki 18 cm;

Cena wywoławcza: 500 zł

Poz. 44

Wazon Rosenthal

Porcelana, dekoracja półplastyczna. Sygnowany Rosenthal.

Niemcy.

Czas powstania: 1939.

Wymiary: 29 cm.

Cena wywoławcza: 2500 zł

Poz. 45

Wazonik Herend

porcelana, dekoracja malarska w formie bordiury z motywem winnych grona.

Węgry.

Czas powstania: po 1948 r.

Wysokość: 10 cm

Cena wywoławcza: 200 zł

Poz. 46

Wazon porcelanowy Śląsk

Porcelana, dekoracja półplastyczna, malowana, złocona.

Czas powstania: pocz. XX w.

Niesygnowany.

Wymiary: 18 x 17 x 10 cm.

Cena wywoławcza: 650 zł

Poz. 47

Świeczniki kobaltowe

Szkło kobaltowe zdobione srebrem galwanicznym, Czas powstania: I połowa XX wieku.

Wymiary: 23 cm.

Cena wywoławcza: 300 zł

Poz. 48

Wazon typu Solifleur

Szkło bezbarwne, polewa szkło kobaltowe. Czas powstania: połowa XX wieku.

Wymiary: 26 cm.

Cena wywoławcza: 360 zł

Poz. 49

Wazon Rotherdam

Szkło formowane ręcznie, metodą prasowania i wyciągania, barwione w masie, kolor rozalinowy. Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice".

Czas powstania: 1971 r.

Wymiary: 28,5 cm

Cena wywoławcza: 400 zł

Poz. 50

Wazonik szklany

Szkło cięte, bezbarwne, matowione, czarne zdobienia.

Czechy.

Czas powstania: I połowa XX wieku.

Wymiary: 10 x 11 cm.

Cena wywoławcza: 480 zł

Poz. 51

Wazonik rosalinowy Moser

Szkło szlifowane, rozalinowe. Czechosłowacja.

Sygnowany grawerem na podstawie "Moser Karlovka".

Czas powstania: poł. XX wieku.

Wymiary: 10 cm.

Cena wywoławcza: 550 zł

Poz. 52

Popielniczka Moser

Szkło ametystowe, trawione, z oroplastyką. Fryz złocony, figuratywny, z motywem Amazonek.

Seria Moser Fipop, proj. Leo Moser, Czechy.

Sygnowana na spodzie: Made in Czechoslovakia Moser Karlsbad.

Czas powstania: lata 20 XX w.

Forma zawarta we wzorniku firmowym z 1922 r.

Wymiary: wys. 3,5 cm; 12 x 13 cm.

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 53

Wazon Moser

Szkło ametystowe, szlifowanie, trawione. Wazon fasetowany 10-bocznie, z oroprlastyką w formie

złoconego fryzu z motywem Amazonek.

Sygnowany na spodzie: Moser Karlsbad.

Czas powstania: lata 1916-1922.

Wymiary: 16 x 9 cm

Cena wywoławcza: 2000 zł

Poz. 54

MisaArt Deco

Szkło.

Sygnowana Moser.

Czas powstania: początek XX wieku.

Wymiary: wys. 8,5 cm., śr. 19,5 cm.

Cena wywoławcza: 1350 zł

Poz. 55

Zestaw toaletowy

Szkło lane, szlifowane, barwione na kolor jasnofioletowy.

Brak gruszki z oplotem.

Sygnowany Moser.

Czas powstania: I poł. XX w.

Cena wywoławcza: 2500 zł

Poz. 56

Rybka welonka

szkło bezbarwne, matowe, podstawa szkło czarne.

Desna, Czechy.

Czas powstania: XX w.

Wymiary: 14 x 7,5 x 17,5 cm

Cena wywoławcza: 1400 zł

Poz. 57

Wazonik malchalitowy

Szkło malachitowe prasowane. Czechosłowacja.

C. Schlovogt, Jablonec n. Nysą/Gablonz, , proj. Frantisek Pazourek, 30.XX w.

Czas powstania: 3 ćw. XX w.

Wys. 17,5 cm, średn. 11 cm.

Cena wywoławcza: 650 zł

Poz. 58

Misa Murano

Szkło trójkolorowe, wykonana w technice sommerso.

Czas powstania: połowa XX wieku.

Wymiary: wys. 7 cm., śr. 17,5 cm.

Cena wywoławcza: 1500 zł

Poz. 59

Zestaw deserowy

Salaterki 6 szt., półmisek 1 szt.

Szkło rozalinowe, lane, prasowane.

Huta Hortensja, Polska.

Wymiary: półmisek 26,5 x 22 x 5,5 cm.; salaterka 15 x 11,5 x 3,3 cm.

Cena wywoławcza: 820 zł

Poz. 60

Karafka rubinowa

Szkło bezbarwne, wolnoformowane, lazurowane rubinowo. Drobne przetarcia.

Bohemia.

Czas powstania: II poł. XX w.

Wymiary: 19 cm.

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 61

Patera z fletem

Podstawa srebro, pr. 800. Patera szkło iryzujące zielone.

Czas powstania: XIX/XX w.

Wymiary: 48 cm.

Cena wywoławcza: 5000 zł

Poz. 62

Puchar

Szkło fasetowane, przeźroczyste, szlify płaskie, złocenia.

Niesygnowany.

Czas powstania: XX w.

Wymiary: 23,5 cm.

Cena wywoławcza: 850 zł

Poz. 63

Paterka szklana

szkło wolnoformowane, bezbarwne, złocenia (przetarcia).

Niemcy, Bohemia (?).

Niesygnowane.

Czas powstania: II poł. XX w.

Wymiary: 14,5 x 14,8 cm.

Cena wywoławcza: 2000 zł

Poz. 64

Pucharek z polskiej huty szkła

Szkło bezbarwne, wolnoformowane, szlifowane, rytowane. Stopa kieliszka wysoka, fasetowa, wieloboczna na kwadratowej plincie. Trzon fasetowy, czasza u nasady zdobiona w ornament "owies" (motyw polskich szkieł popularny po 1800r.).

Wylew i stopa ubita.

Polska huta szkła.

Czas powstania: początek XIX w.

Wymiary: 14 cm.

Cena wywoławcza: 1000 zł

Poz. 65

Zestaw karafka i kieliszki

Karafka i pięć kieliszków.

Szkło bezbarwne ręcznie malowane schwarclotem.

Huta szkła Józefina(?).

Wymiary: karafka 27 cm., kieliszki 7 cm.

Cena wywoławcza: 2000 zł

Poz. 66

Pucharek Biedermeier

Szkło dmuchane w formie, szlifowane, rytowane.

czas powstania: I poł. XIX w.

Wymiary: 11,4 cm.

Cena wywoławcza: 1200 zł

Poz. 67

Wazoniki apteczne

3 sztuki.

Szkło bezbarwne, wolnoformowane, szlify płaskie, etykiety w kartuszach złocone. Korki uszkodzone.

Czas powstania: koniec XVIII w.

Wymiary: 21 cm.

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 68

Puchar Starykoń

Szkło bezbarwne, dmuchane w formie, szlifowane, rytowanie, złocenie. Stopa okrągła, szlif oliwkowy.

Stan zachowania: Nodus naprawiany metalową obejmą w XIX w, złocenie wylewu wytarte, rant ubity.

Karkonoska huta szkła (?).

Niesygnowany.

Czas powstania: lata 70-80. XVII w.

Wymiary: 22,3 x 9 cm.

Cena wywoławcza: 7000 zł

Poz. 69

Karafka z kieliszkami

Karafka i dwa kieliszki.

Szkło wolnoformowane, bezbarwne, szlifowane, rytowane.

Europejska huta szkła.

Czas powstania: XVIII w.

Wymiary: karafka 23 cm., kieliszki 12 cm.

Cena wywoławcza: 4000 zł

Poz. 70

Szczypce do cukru

Srebro pr. 3.

Czas powstania: XX wiek.

Cena wywoławcza: 140 zł

Poz. 71

Szczypce do cukru

Srebro próby 84. Rosja, Moskwa.

Cena wywoławcza: 160 zł

Poz. 72

Koziołki pod sztućce Bracia Buch

6 sztuk.

Mosiądz srebrzony, czterolistne podpórki. Drobne przetarcia srebrzenia, brak jednego listka podpórki.

Sygnowane: Br. Buch 18 (orzeł dwugłowy) 82 Alf. (?).

Czas powstania: 1882.

wymiary: 3 x 9 cm.

Cena wywoławcza: 480 zł

Poz. 73

Srebrne sitko do herbaty

głęboka nabierka z ażurowym dnem, trzonek dekorowany reliefowym motywem roślinnym.

Srebro (wew. ślady złocenia) pr. 2 (0,800).

Francuska cecha po 1838, nieczytelny monogram złotnika.

Czas powstania: ok. 1910.

Waga: 21,25 g.

Wymiary: 15 cm.

Cena wywoławcza: 500 zł

Poz. 74

Komplet łyżeczek do herbaty

6 sztuk, tekturowe etui.

Trzonki dekorowane grawerowanym motywem roślinnym.

Srebro pr. 0,625.

Niemcy (?).

Czas powstania: 2 poł. XIX w.

Wymiary: 15 cm.

Waga: 86 g.

Cena wywoławcza: 500 zł

Poz. 75

Łyżeczki srebrne z emalią

Srebro próba 875, złocone, dekorowane emalią

ZSSR, Leningrad.

Czas powstania: I poł XX wieku (po 1917).

Cena wywoławcza: 750 zł

Poz. 76

Zestaw łyżek na środek stołu

Zestaw dwóch srebrzonych łyżek na środek stołu w etui.

Cena wywoławcza: 550 zł

Poz. 77

Sztućce sałatkowe

Srebro, kość słoniowa. Francja.

Czas powstania: XIX/XX w.

Wymiary: 28 cm; etui 32 x 10,5 x 3,5 cm.

Cena wywoławcza: 900 zł

Poz. 78

Komplet srebrnych łyżeczek do deserów Koch & Bergfeld

Łyżka i 12 łyżeczek, tekturowe etui.

Srebro próby 800, niemieckie cechy po 1886, znak firmy złotniczej Koch & Bergfeld. Brema, Niemcy.

Czas powstania: ok. 1920 r.

Waga: 159 g.

Wymiary: łyżki 21 cm., łyżeczki 10,5 cm.

Cena wywoławcza: 1300 zł

Poz. 79

Srebrne sztućce

4 sztuki.

Srebro pr. 800, ostrza i czerpaki metalowe.

Sygnowane na ostrzach: J.A. HENCKELS SOLINGEN, na trzonkach znakowane niemieckimi

próbami używanymi po 1886 r. i nieczytelną puncą, być może tożsamą ze znakiem J.A. Henckels. W kasecie sygn.: Feodor Richter. Herzogl. Hofjuwelier GÖTHEN Niemcy.

czas powstania: poł. XX w.

Cena wywoławcza: 750 zł

Poz. 80

Sztućce do ryb

Ostrza z metalu posrebrzanego, trzonki wykonane z imitacji kości, w oryginalnym, drewnianym etui.

Producent: E.P.N.S. (Electro Plated Nickel Silver).

Sygnatura: H. H&S. Sheffield, Anglia.

Czas powstania: I poł XX wiek.

Cena wywoławcza: 950 zł

Poz. 81

Papierośnica

Srebro próby 3, giloszowane.

Sygnowana CPLA(Cepelia) Warszawa

Czas powstania: lata 50-te XX w.

Waga: 140 g.

Cena wywoławcza: 440 zł

Poz. 82

Papierośnica

Grawerowany ornament roślinno-geometryczny z granacikiem (?) oraz monogram TP (Tomasz

Posłuszny).

Srebro próba 4.

Austro-Węgry, Wiedeń

Czas powstania: 1872-1922.

Wymiary: 10 x 7 cm.

Cena wywoławcza: 550 zł

Poz. 83

Papierośnica

Srebro próby 84.

Sygnowana, imiennik IB (cyrylicą).

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 84

Puzdro srebrne

Z portretami Ludwika XVI i Marii Antoniny oraz Delfina w medalionach.

Srebro próby 800.

Georg Roth & comp., Hanau, Niemcy.

Czas powstania: ok. 1900.

Waga: 300 g,

Wymiary: 15 x 11,5 x 5 cm.

Cena wywoławcza: 2500 zł

Poz. 85

Kałamarz art deco

Mosiądz srebrzony z kryształowym zbiornikiem.

Mikrouszkodzenia pojemnika kryształowego.

Na podstawie dedykacja "Gill John pa 25 arsdaqen au Lilly".

Oprawa sygnowana "N.F.S.N.S."

Wymiary podstawy: 19x14 cm; wysokość: 13 cm.

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 86

Patera plater

Żardiniera mosiądz srebrzony, ze szklanym szlifowanym wkładem, podstawę podtrzymują trzy gryfy z cynostopu.

Czas powstania: lata 20-te XX w.

Wymiary: 21,4 cm.; średnica klosza: 18,5 cm.

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 87

Lampka z zegarem Mofen Art Deco

Zegar Mofen z funkcją budzika, klosz i obudowa metal niklowany, podstawa marmurowa.

Mechanizm zegara oraz elektryka sprawne.

Węgry.

Czas powstania: lata 30. XX wieku.

Wymiary: wys. 28 cm., średnica 11,5 cm.

Cena wywoławcza: 1700 zł

Poz. 88

Tacka dwuuszna

Tacka prostokątna z grawerowanym lustrem. Uszkodzona - pęknięcie w górnej części kołnierza. Cechy probiercze i imiennik cyrylicą; GR czynny w latach 1880-1908.

Kijów.

Czas powstania: 1894.

Wymiary: 20,3 x 31 cm.

waga: 284,5 g.

Cena wywoławcza: 1200 zł

Poz. 89

Cukiernica srebrna Kraków

Owalny, puklowany korpus na 4 nóżkach kulkach, lekko wysklepiona pokrywa na zawiasie,

krawędzie korpusu i pokrywa dekorowane grawerowanym, stylizowanym motywem roślinnym.

Polska cecha z lat z lat 1931-1963, z literą K (Kraków), monogram złotnika: JW.

Czas powstania: ok. 1930.

Wymiary: 8,5 x 12 x 10 cm.

Waga: 279 g.

Cena wywoławcza: 2800 zł

Poz. 90

Cukiernica skrzynkowa XVIII w.

Cukiernica: srebro.

Wrocław lata "L" 1793-1796.

Imiennik złotnika IGS - Johann Gottlieb Schmidt, czynny w latach 1731-1769.

Nóżki wtórne.

Wymiary: 5 x 12,7 x 8,2 cm.

Waga: 338 g.

Szufelka do cukru: srebro próby 3 (1931-1961).

Polska, Kraków.

Wymiary: 14,5cm

waga: 26,4g

Cena wywoławcza: 6500 zł

Poz. 91

Dzbanek

Srebro próby 835, uchwyty drewniane.

Sygnowany BWKS - Bremer Wekstatten fur Kunstgewerbliche Silberarbaiten, zał. 1920 r. Niemcy.

czas powstania: I poł. XX w.

Waga: 530 g.

Cena wywoławcza: 2500 zł

Poz. 92

Kandelabr

4-ramienny, 5-świecowy, w stylu historyzmu. Korpus wypełniony gipsem. Jedno z ramion pęknięte.

Srebro 800, z niemieckimi cechami probierczymi.

Czas powstania: XX w.

Wymiary: 50 cm.

Cena wywoławcza: 5500 zł

Poz. 93

Srebrna żardiniera

owalny, ażurowy korpus na profilowanej stopie, falista krawędź, dwa uchwyty w formie antabek, wkład szkło bezbarwne szlifowane;.

Srebro pr. 800, polska cecha wwozowa z lat 1920-1931 dla sreber próby 3, monogram złotnika: L.N (?).

Czas powstania: ok. 1920r.

Waga (srebra) 224 g.

Wymiary: 10 x 24 x 12,5 cm.

Cena wywoławcza: 2200 zł

Poz. 94

Żardiniera secesyjna

srebro pr. 800, wkład mosiężny.

Niemcy.

Czas powstania: pocz. XX w.

Wymiary: 16 x 46 x28 cm.

Waga: 564 g. (bez wkładu)

Cena wywoławcza: 8500 zł

Poz. 95

Żardiniera neorokokowa

srebro p. 800, wkład miedziany, srebrzony, wyjmowany.

Sygnatura: Bruckmann & Söhne (Silberwarenfabrik Peter Bruckmann & Söhne), akt. 1805-1973.

Heilbronn, Niemcy.

Czas powstania: koniec XIX w.

Waga: 1094 g.(bez wkładu).

Wymiary: 45 x 26 x 16,5 cm.

Cena wywoławcza: 8500 zł

Poz. 96

Patera owalna

srebro pr 800.

sygnowana Hugo Böhm, Niemcy.

Czas powstania: XX w.

Waga: 220g.

Cena wywoławcza: 850 zł

Poz. 97

PateraArt-Deco

Srebro próba 3, repusowana dekoracja roślinna, trzy nóżki ebonitowe. Polska.

Czas powstania: ok. 1920-31.

Wymiary: 30 cm.

Waga: 450 g.

Cena wywoławcza: 3000 zł

Poz. 98

Komplet srebrny Sterling

Dzbanek, mlecznik, cukierniczka.

Srebro próby 925

Grawerowany monogram BWD, od spodu: REPRODUCTION CIRCA1765 STERLING 1739

USA

Czas powstania: XX wiek

Waga: 1 155,9 g.

Cena wywoławcza: 8500 zł

Poz. 99

Patera srebrna Bractwa Kurkowego

srebro p. 2 (0,875), trójbarwna emalia, grawerunek. Polska, Warszawa.

Czas powstania: ok. 1930 r.

Wymiary: średnica - 34,5 cm, wys. 4 cm.

Waga: 1054 g.

Cena wywoławcza: 10000 zł

Poz. 100

Medaik z Matką Boską Cudowną

złoto pr. 14 k (0,585), w otoku modlitwa w języku angielskim.

wym.: 3,5 x 1,7 cm,

waga 4,34 g,

Cena wywoławcza: 1300 zł

Poz. 101

Medalik z Niepokalanym Poczęciem

porcelana, barwne emalie, oprawa złoto (?), na odwrocie modlitwa w języku czeskim.

wym.: 2,8 x 1,5 cm, waga 2,26 g,

Cena wywoławcza: 1100 zł

Poz. 102

Złoty medalik

Złoto 18 ct., próba 750, punca z gwiazdą.

ZSRR.

Czas powstania: lata 60/70 XX w.

Wymiary: 3 x 2 cm.

Cena wywoławcza: 1800 zł

Poz. 103

Zawieszenie z turmalinami

Złoto próby 3, 15 x turmaliny.

Czas powstania: XX w.

Waga: 6,2 g.

Wymiary: ok. 45 x 20 mm.

Cena wywoławcza: 1500 zł

Poz. 104

Broszo-wisior z turmalinami

Złoto próby 2 (18 kt.), 14 x turmaliny, 6 x diament.

Czas powstania: XX w.

Waga: 10 g.

Wymiary: ok. 35 x 13 mm

Cena wywoławcza: 2850 zł

Poz. 105

Komplet srebrny z granatami

Naszyjnik, broszo-wisior, pierścionek, kolczyki.

Srebro próby 800, granaty(?), 2 x perełki.

Czas powstania: połowa XX w.

Długość naszyjnika 41 cm. Rozmiar pierścionka 11.

Waga: 50,7 g.

Cena wywoławcza: 3500 zł

Poz. 106

Komplet srebrny z ametystami

Bransoleta, brosza i kolczyki.

Srebro próby 800, elementy złocone, w bransolecie: 6 x ametyst naturalny, szlif kaboszon, 2 ct każdy; brosza: 2x ametyst, szlif kaboszon, 1 ct i 1,5 ct.; kolczyki: 2 x ametyst, szlif kaboszon, około 0,9 ct każdy. Etui DomAukcyjny Jubiler, hotel Sheraton Warszawa.

Niemcy.

Czas powstania: lata 20-30. XX w.

Cena wywoławcza: 4500 zł

Poz. 107

Pierścionek w formie kwiatu

Złoto próby 550-750, 1 x brylant, masa ok. 0,25 ct, 24 x diament, masa łączna ok. 0,75 ct.

Czas powstania: II połowa XX w.

Waga: 6,00 g.

Rozmiar: 18.

Wymiary: 14 cm.

Cena wywoławcza: 5000 zł

Poz. 108

Motylek

Złoto próby 750, 1 x turmalin o barwie różowej i szarozielonej, 1 x diament naturalny, ok. 0,02 ct w zapięciu, 6 x rubiny naturalne, oprawione w kaściki, zawieszone na łańcuszku.

Czas powstania: XX w.

Waga: 10,060 g.

Wymiary: 40 x 25 mm, długość 44,5 cm

Cena wywoławcza: 6500 zł

Poz. 109

Kolczyki z diamentami

Złoto próby 580, srebro, 4 x diament, szlif rozetowy, łączna masa 1,0 ct, CR / VS2.

Czas powstania: XIX w.

Waga: 5,7 g.

Wymiary: 30 mm.

Cena wywoławcza: 7000 zł

Poz. 110

Zegarek

Oprawa platyna, 6x brylant ok. 0,37 ct, szlif brylantowy stary; 72 x diament, ok. 1,52 ct., szlif diamentowy 8/8. Koperta i bransoletka platynowa, zapięcie metalowe.

Producent: Lusina.

Cena wywoławcza: 8500 zł

Poz. 111

Naszyjnik srebrno-złoty z diamentami

wisiorek: srebro p. 0,990-0,999 werbletowane złotem p. 0,500-0,520.

łańcuszek: srebro p. 0,925; 2x diament naturalny, szlif brylantowy stary, owalny, 0,40 ct, barwa H, czystość SI; 17x diament naturalny, szlif rozetowy i rauty na formach nieregularnych owali, 0,50 ct, barwa I-J, czystość SI.

Wiedeń (?).

Czas powstania: XIX/XX w.

Waga: 5,47 g.

Wymiary: 3,6 x 3,6 x 2,15 mm oraz 3,7 x 3,4 x 2,21 mm

Cena wywoławcza: 8500 zł

Poz. 112

Lornetka teatralna

Zdobiona masą perłową

Wymiary: 10 x 8 cm.

Cena wywoławcza: 200 zł

Poz. 113

Lorgnon

Oprawa metal, emalia żłobkowa, grawerowany, smukły uchwyt dekorowany zieloną emalią z motywami geometrycznymi; okulary składane ze sprawnym mechanizmem automatycznego otwierania.

Na łączeniu okularów napis: Platinin.

Czas powstania: ok. 1910.

Wymiary: 14 x 10 cm.

Cena wywoławcza: 400 zł

Poz. 114

Portmonetka wyszywana

Portmonetka skórzana wyszywana koralikami.

Ubytki.

Wymiary: 10 x 6,5 x 2cm.

Cena wywoławcza: 240 zł

Poz. 115

Zegarek z aniołkiem z kości słoniowej

Srebro próby 800, kość słoniowa.

Zegarek cylindrowy z napędem kluczykowym, tarcza emaliowana, cyfry rzymskie i arabskie.

Numer werku 28654.

Czas powstania: po 1886 r.

Wymiary: 14 cm.

Cena wywoławcza: 4500 zł

Poz. 116

Karamani

Kilim typu Karamani, wełna na osnowie wełnianej.

Turcja.

Czas powstania: XIX w.

Wymiary: 280-290 x 170 cm.

Cena wywoławcza: 5000 zł

Poz. 117

Wędrowiec

Drewno.

Francja.

Sygnatura P.O. 35

Czas powstania: 1935 r.

Wymiary: 26 cm.

Cena wywoławcza: 950 zł

Poz. 118

Popiersie młodej kobiety

Alabaster. Delikatne ubytki figury i podstawy. Niesygnowane.

Wymiary: 30,2 x 30 x 13,5 cm.

Cena wywoławcza: 5900 zł

Poz. 119

Główki putt

3 sztuki.

drewno rzeźbione, polichromowane.

Czas powstania: XVIII w.

Wymiary: 10-11,5 cm.

Cena wywoławcza: 3800 zł

Poz. 120

Cukiernica plater

Metal posrebrzany, korpus puklowany, pokrywa na zawiasach.

Punca wytwórcy orzeł J&C, druga punca JURST.

Niemcy.

Czas powstania: XIX/XX w.

Cena wywoławcza: 800 zł

Poz. 121

Wazonik rubinowy

Szkło kryształowe powłokowe, rubinowe, szlify płaskie.

Czas powstania: II połowa XIX w.

Wymiary: 23 cm.

Cena wywoławcza: 390 zł