Page 27

ÚPLNĖ BEZPEÿNÝ DEN

Dodržujte dostatečnou vzdálenost mezi konvicí a očima kvůli páře a vyšplíchnutí.

illustrace: Rebecca Clayden

Chtěl jsem prožít jeden den, kdy se konečně budu cítit opravdu úplně bezpečně. Jelikož se neživím ani jako kaskadér, ani jako testovač bezpečnostních pásů, připadalo mi to jednoduché. Prostě se jen budu řídit všemi bezpečnostními doporučeními. A pak jsem to zkusil.

8.30

9.00

Spaní Do svého bezpečného dne nevykračuji nejlépe. Svůj zamilovaný péřový polštář jsem totiž o půlnoci vyměnil za hypoalergenní podhlavník, který je sice roztočůprostý, ale jeho pružící výstelka mi při každém obratu chvíli driblovala s hlavou. Možná jsem si taky měl objednat hloubkové čištění matrací, které na svých stránkách inzerují čističi tvrzením: „Mor, cholera, tuberkulóza – nemoci středověku se vracejí.“ Mor ani choleru jsem snad nechytil, ale vyspaný moc nejsem.

Koupelna Problémy pokračují i při ranním očistném rituálu. Příkladně na záchod si nemůžu sednout, protože na prkénku se shromažďují bakterie a já nemám hygienický plastový obal. Řešení by možná bylo opláchnout ho savem, ale to nemůžu používat, protože na cedulce doporučují používání ochranných brýlí, které nevlastním. Gumové rukavice ano, ale o těch jsem se dočetl, že jejich příliš časté používání může způsobit zapaření rukou a vznik nehtových plísní. Které bych možná mohl odstranit savem?

8.45 Kafe Každodenní ranní rituál – zapnout varnou konvici, zalít čaj a spáchat ranní hygienu – se ukazuje jako bezpečnostní problém. Varná konvice je mrcha, která je podle pojišťovacích statistik nejčastější příčinou požáru, ani náhodou ji nemůžu nechat bublat bez dozoru. Opaření při zalívání čaje je zase nejčastějším domácím úrazem, takže ho provádím s navlečenou zástěrou a rukavicemi nad dřezem (vypadám jako alchymista-idiot).

ČiliChili | 03 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

Přelití horké vody z horké konvice do studeného hrnku způsobí zteplání hrnku!

>

27

2012 | 03 | Čilichili: Posedlí bezpečností  

Na opatrnosti není nic špatného. Špatné je, když se bezpečnost stane posedlostí.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you