Page 26

Téma

Po žhavém uhlí se chodí hlavně v Indii. Prubnout si to můžete i u nás, i když by se častěji hodilo chození po žhavém asfaltu

Snažíme se o nemožné NA TOM, ŽE BYCHOM SI RÁDI ODŽILI NĚJAKÉ VĚCI V RITUÁLECH, REJŽUJE SPOUSTA LIDÍ, KTEŘÍ NÁM NABÍZEJÍ JEJICH MODERNÍ VERZE. JAK TO VYPADÁ? MUŽSKÉ RITUÁLY Pánové jsou dnes chudáci. Od doby, co jim sebrali vojnu, nevědí, kdy dospějí v muže, plácají se ve věčné pubertě a pojem „opravdové mužství“ znají jen z hambatých povídek v ženských časopisech. Naštěstí i pro schlíplé mužské ego existuje lék v podobě obnovených rituálů. Velmi aktivní je v tomto směru třeba sdružení Chlapi.cz, kde si můžete objednat účast na víkendovém Mužském rituálu přechodu do zralé dospělosti. Bude vás to stát bratru tři tisícovky, ale zato se pak znovuzrodíte coby bojovník, milovník, mudrc a král. Pozor – rituál je pořádán pod záštitou křesťanské organizace YMCA, takže zápasů s medvědy ani polykání halucinogenních žab se pravděpodobně nedočkáte.

26

CHOZENÍ PO ŽHAVÉM UHLÍ Ještě nedávno zábava zhulených hipíků, dnes hlavní náplň motivačního workshopu. Jeho pořadatelé slibují život měnící zážitek, který se zapíše do každé vaší buňky a vy pak snadno překonáte nemožné výzvy, které vám život přináší. Kromě chození po žhavých uhlících můžete na semináři zakusit například i lámání desek, chození po skleněných střepech a lámání šípů. Účast vás vyjde na lidových 5900 Kč, ale rozhodně se to vyplatí, protože ho pořádá jediná společnost vlastnící certifikát Firewalking Institute of Research and Education. Můžete si tedy být jisti, že umí dobře rozdělat oheň a kvalitně chodit.

2011 | 12 | Čilichili: Rituály  

Neumíme se pořádně ženit ani loučit s mrtvými. Jsme rituální invalidi.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you