Biznes Motocyklowy Nr 1(7)

Page 36

PLANY I NOWOŚCI 2013

‣ GAS GAS

Firma Mparts Motocykle istnieje na rynku od 4 lat. Od początku istnienia, oprócz naszej głównej linii poczynań biznesowych tj. sprzedaży części i akcesoriów do motocykli szosowych i off-roadowych do większości marek japońskich i europejskich, staramy się również zakorzenić na naszym rynku markę motocykli terenowych hiszpańskiego producenta GAS GAS. Producent ten istnieje od ponad 25 lat. Zajmuje się wytwarzaniem wąskiej grupy produktów o przeznaczeniu do sportów off-roadowych. Są to motocykle enduro i trial, założycielami firMaciej Brawata my byli wielcy pasjonaci czynnie Mechanik, Sprzedawca, uprawiający sporty motocyklowe. Doradca- spec. GAS GAS Ich celem było budowanie i sprzedawanie motocykli sportowych dostępnych cenowo dla przeciętnego odbiorcy. Motocykle miały być możliwie jak najtańsze, a zarazem ich konstrukcja i podzespoły miały stać na tak wysokim poziomie, aby ich przydatność do uprawiania sportów terenowych była stuprocentowa. Śmiało można powiedzieć, że wytyczne założycieli marki GAS GAS są aktualne do dnia dzisiejszego. Fabryka przetrwała wiele zawirowań gospodarczych i dzielnie stawia czoło obecnym barierom rynkowym. Przez ponad ćwierć wieku zdobyła sobie na całym świecie ogromną rzeszę wiernych klientów, którzy nie wyobrażają sobie zmiany marki motocykla na którym jeżdżą. W Polsce GAS GAS głównie kojarzy się z motocyklami trialowymi i takie też miały największą sprzedaż w minionych latach. Naszym celem jest głównie promocja i sprze-

36

nr 1(7) STYCZEŃ 2013

daż motocykli enduro, czyli całej gamy modeli o oznaczeniu EC. W skład tej serii modeli wchodzą motocykle o pojemnościach silnikowych od 125 przez 200, 250, 300 po 450cm. Ta bardzo bogata gama pojemności pozwala klientowi na bardzo precyzyjny dobór motocykla do swoich umiejętności i potrzeb. Odpowiedni motocykl może tu znaleźć dla siebie profesjonalista startujący w mistrzostwach świata, jak i początkujący amator potrzebujący motocykla do nauki, zarazem wyposażonego w wysokiej klasy podzespoły. Warto tu wspomnieć, że GAS GAS był pierwszym producentem na świecie, który w motocyklu seryjnym zastosował wtrysk paliwa. Wszystkie motocykle GAS GAS są wyposażone w hydraulicznie sterowane sprzęgła co niesamowicie wpływa na precyzję prowadzenia. GAS GAS od wielu lat współpracuje z takimi potentatami jak MARZOCCHI, SASCH, OHLIINS, AJP, MAGURA, RENTHAL, METZELER, POLISPORT, NISSIN. Podzespoły tych firm są wykorzystywane w budowie seryjnych modeli GAS GAS. Od dawna GAS GAS jest światowym liderem w produkcji motocykli 2t, ich autorska konstrukcja silników dwusuwowych jest niekwestionowanym wzorcem dla większości konkurencji. W sezonie 2013 w enduro obserwuje się wielkie zainteresowanie motocyklami dwusuwowymi. Wiele firm wprowadza do produkcji takie właśnie modele a ich podobieństwo do motocykli GAS GAS nie jest przypadkowe. Od 2010 roku GAS GAS zawiązał współpracę z YAMAHĄ.


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.