11. Aukce

Page 52

Tomek Eduard (1912 – 2001) 1931 – 1935 AVU Vídeň (obor všeobecké malířství, K. Fahringer) 1945 – 1967 scénograf ND v Praze 1946 – 1960 profesor VŠUP Praha Malíř, ilustrátor a scénograf. Věnuje se výhradně akvarelu. Vystavoval zejména v Praze a ve Vídni. Je zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách. Jaro, akvarel, 1957, 52 x 42 cm Trčková Šárka 28. 9. 1965 Plzeň 1980 – 1984 SOŠV Praha 1986 – 1992 AVU Praha V současné době odborná asistentka na AVU Praha Grafička, malířka. První samostatná výstava v roce 1993, účast na desítkách kolektivních výstav doma i v zahraničí. Několikrát oceněna v soutěži Grafika roku. Je zastoupena v soukromých i veřejných sbírkách (Albertině ve Vídni, NG Praha, Západočeská galerie Plzeň, Galerie Klenová, Klatovy). Na dece, hlubotisk na plátně, 2009, 47 x 76 cm Zalévání, hlubotisk na plátně, 2009, 46 x 67 cm Trefilová Irena 5. 3. 1967 České Budějovice 1980 – 1984 SUPŠ Praha (obor malba) Soukromá studia u D. Puchnarové a L. Jiřincové Malířka, grafička, ilustrátorka. Vystavuje od roku 1997 doma i ve světě. Zastoupena ve veřejných sbírkách (galerie Venice Cadre, Maroko), dále v soukromých sbírkách doma i v zahraničí (Bern, Švýcarsko). Orchestr, olej na plátně, 2011, 80 x 115 cm Ulrich Jindřich 21. 3. 1950 Praha 1965 – 1969 SUPŠ Praha Malíř, ilustrátor, miniaturista. Vystavuje od roku 1976. Zastoupen v soukromých sbírkách doma i v zahraničí.

Uždilová Bedřiška 19. 12. 1954 Praha 1970 – 1974 SOŠV Praha 1974 – 1976 VŠUP Praha (monumentální malba, L.Vacek) 1976 – 1980 AVU Praha (figurální a krajinářská malba, J. Smetana) 1981 – Accademia di Belle Arti Perugia 1982 – 1983 École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs de Paris (prof. Zao-Wou-Ki, prof. Pillard) Malířka. Účastnila se desítek kolektivních a samostatných výstav doma i v zahraničí. Zastoupena ve veřejných galeriích doma a v soukromých sbírkách ve světě. Večer II., olej na plátně, 2002/2003, 110 x 115 cm Vaca Karel (1919 – 1989) 1937 – 1938 Ateliér Rother 1945 – 1950 VŠUP Praha (E. Filla) Scénograf, malíř, grafik, kostýmní výtvarník. Člen Českého fondu výtvarných umělců a Trasy 54. Vystavoval od roku 1958 na samostatných i kolektivních výstavách doma a v zahraničí. Obdržel několik prestižních cen za plakáty. Zastoupen v galeriích a sbírkách doma (NG Praha) i v zahraničí. Barevná kompozice, kombinovaná technika na papíře, 1971, 29 x 19 cm Valečka Jaroslav 27. 10. 1972 Praha 1991 – 1998 AVU Praha (J. Sopko, J. Hendrych) Malíř, grafik, sochař. Vystavuje od roku 1993 na skupinových a samostatných výstavách. V roce 1993 obdržel Cenu Sorosova centra pro současné umění. Jeho dílo je zastoupeno ve veřejných domácích i zahraničních sbírkách. Kostel, olej na plátně, 2006, 42 x 52 cm

Květina pro princeznu Marii Annu, olej na dřevě, 2012, 12 x 8 cm