11. Aukce

Page 12

Brejcha Šimon 2. 10. 1963 Karlovy Vary 1985 – 1994 PF UK Praha 1997, 2001, 2002, 2007 stipendijní pobyty v Německu Grafik, malíř. Samostatně vystavuje od roku 1992 doma a v Německu, účast na prestižních výstavách grafiky po celém světě. Zastoupen ve veřejných a soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Rákosový usměrňovač světla, hlubotisk, 2011 – 2012, 80 x 110 cm Brichcín Roman 28. 10. 1958 Plzeň 1976 – 1980 studium kresby a malby u Jiřího Zemana a akad. mal. Dany Puchmarové 1980 – 1985 PF UK Plzeň (katedra výtvarné výchovy) Kreslíř a malíř. Vystavuje od roku 1988 doma i v zahraničí. Zastoupen v domácích i světových sbírkách. Četná prestižní ocenění. Zimní krajina, olej na plátně, 2000, 50 x 66 cm Brunton Vladimír 8. 7. 1961 Praha Umělecký fotograf. K fotografickému řemeslu ho přivedl jeho děda. Působil jako asistent filmové a televizní kamery v ČT, poté si otevřel vlastní videostudio. Posledních 10 let se věnuje umělecké velkoformátové fotografii. Studuje staré ušlechtilé fotografické procesy, hlavně platinotisk. Jeho snahou je pokračovat v duchu Drtikolovy tvorby svým vlastním modernějším způsobem. Woman with lost head I., stříbrná želatina na japonském papíře, nedatováno, 92 x 72 cm Budíková Jana 12. 6. 1946 Praha 1965 – 1971 VŠUP Praha, DAMU Praha Malířka, grafička. Vystavuje od roku 1972. Členka Asociace volné grafiky, Umělecké besedy a Hollaru. Zastoupena v soukromých sbírkách.

Brychtová Jaroslava 18. 7. 1924 Železný Brod 1945 – 1951 VŠUP Praha (K. Štipl) 1947 – 1950 AVU Praha (J. Lauda) 1950 – 1984 výtvarnice skláren Železnobrodské sklo Sochařka, sklářská výtvarnice. Vystavuje od roku 1955. Získala četná prestižní domácí i zahraniční ocenění. Zastoupena v předních galeriích, muzeích a soukromých sbírkách doma i ve světě. Její dílo vznikalo od roku 1954 ve spolupráci se Stanislavem Libenským. Kulová hlava, tavené broušené sklo, červená barva, 1986 – 2012, 39 x 20 x 14 cm Cajthaml David 11. 1. 1959 Praha 1979 –1985 VŠUP Praha (architektura, scénografie, J. Svoboda) Malíř, architekt, scénograf, výtvarník. Vystavuje od roku 1985 na samostatných i skupinových výstavách doma i v zahraničí. Zastoupen v Národní galerii v Praze, v Památníku písemnictví a v dalších veřejných i soukromých sbírkách doma i ve světě. Noční krajina, koláž, 2012, 35 x 50 cm Cilková Zuzana 15. 1. 1955 Trutnov 1970 – 1974 SUŠ pro zpracování drahých kovů a kamenů Turnov Malířka. Začala vystavovat v roce 1990. Její práce je zastoupena v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Vlčí máky, olej na plátně, 2008, 25 x 35 cm Císařovská Vendula 30. 7. 1950 Praha 1971 – 1977 AVU Praha (B. Slánský, R. Ondráček) Malířka. Vystavuje od roku 1975. Její práce jsou zastoupeny ve veřejných a soukromých sbírkách. Oberon a Titanie, olej na sololitu, 1998, 12 x 14 cm

Podzim, serigrafie, 2011, 50 x 70 cm Živly, lept (hlubotisk) duplex, 2008, 70 x 50 cm