Page 1


Eylül Ayında Yedi Mağazamızın Doğum Gününü Kutladık! Geçmiş yıllarda, Eylül ayında açılan mağazalarımıza ve ekiplerine, daha uzun yıllar birlikte çalışma dileklerimizi iletiyor; hayırlı işler bol kazançlar diliyoruz.

Kuyubaşı Mağazamız

3 Eylül 1996

Necatibey Mağazamız

10 Eylül 2001

G.O.P. Mağazamız

5 Eylül 2003


Demetevler Mağazamız

25 Eylül 2004

Büyükesat Mağazamız

15 Eylül 2006

Karşıyaka Mağazamız

30 Eylül 2011

Küçükesat 2 Mağazamız

7 Eylül 2012


Çılgın Alışveriş Finalistleri Altunbilekler’den çılgınca alışveriş yapmanın keyfine vardı! Ramazan ayı boyunca Altunbilekler Facebook sayfasında takipçilerin kıran kırana oynayıp eğlendiği ve puan topladığı Çılgın Alışveriş Oyunu gerçek oldu. Finale kalan talihli üç Altunbilekler müşterisi, yarışmanın finalini 24 Ağustos’ta Altunbilekler Yaşamkent mağazasında yaptı. İlk etapta, kendilerine verilen ürün listesindeki ürünleri, belirlenen süre içerisinde reyonlardan toplayıp kasaya getiren finalistler ekstra süre puanı kazandı. İkinci etapta

ise, kazandıkları süre içerisinde, reyonlardan dilediğince topladıkları tüm ürünleri alıp evlerine götürdü. Altunbilekler Yaşamkent mağazasında oynanan final oyununu izlemeye gelen misafirler, yapılan hediye çekilişinde, ürünlerle dolu hediye sepetleri, küçük ev aletleri ve 100 liralık Altunbilekler hediye çekleri kazandı. Eskişehirli Rock grubu Hafiften ise müzikleriyle bu eğlenceli geceye renk kattı.


Altunbilekler Dikmen 2 Mağazası yeni yüzüyle 6 Eylül’de hizmete girdi!

Perakende sektörünün Ankara’da parlayan yıldızı olarak eski mağazalarımıza yatırım yapmaya; müşterilerimiz için yenileme/geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz.

ortamda alışveriş imkanı sunuluyor. Mirabelle markasıyla taze ve bol çeşitli unlu mamullerin pişirildiği bir fırını da barındıran Dikmen 2 mağazamız, 550 metrekarelik satış alanında, 4 kasa ve 40 çalışanıyla; kasap reyonundan şarküteriye, manav reyonundan züccaciyeye kadar çok geniş bir ürün yelpazesini Altunbilekler kalitesiyle müşterilerimizin beğenisine sunuyor.

12 Eylül 2008 tarihinde açılan Dikmen 2 şubesi, 5. yaşını yenilenen mağazasında kutluyor. Değerli müşterilerimiz için yenilenen mağazada kullanılan dekorasyon malzemeleri ve reyon tasarımları ile çok daha rahat, şık ve hijyenik bir

1 Eylül Dünya Barış Günü

Günümüz dünyasının en çok tartışılan konularından biridir barış. Yaygın olarak “beyaz güvercin” ve “zeytin dalı” ile simgeleştirilir.

Zeytine barışın yanı sıra tarih boyunca kutsallık, bolluk ve bilgelik gibi anlamlar da yüklenmiştir. Fakat bu anlamlar içerisinde en yaygın bilineni “barış” olmuştur. Zeytinin Ege’deki öneminden dolayı bu anlamı Antik Yunan’dan gelir. Zeytin Antik Yunan’da çok önemli bir yere sahiptir. Öyle ki zeytin ağacına zarar vereni cezalandıran kanunlar vardır. Krallar zeytin ağacının yapraklarından taç takmıştır; yani zeytin aynı zamanda hükümdarlık sembolü olarak da kullanılmıştır.

Günlük hayatımıza girmiş ve iki taraf arasındaki barış durumunu anlatan “zeytin dalı uzatmak” hepimizin kullandığı bir deyimdir.

Zeytin dalının barış anlamında kullanılması ise aslında dini bir sebeptendir. Rivayete göre, Büyük Tufanda Nuh Peygamber gemisine aldığı hayvanlarla tufana karşı yola koyulur. Tufan biraz durulur gibi olunca da Hz Nuh gemideki beyaz bir güvercini güverteden uçurur. Güvercin ağzında bir zeytin dalı ile geri döner. Bu durumu Hz Nuh, tufanın bitişine ve yeniden karanın görülmesi ve bitkilerin yeşermesine işaret olarak görür. Daha başka bir deyişle Allah’ın insanlığı affettiği ve kalıcı barış sürecinin başladığının da işaretidir. O zamandan bu zamana ağzında zeytin dalı taşıyan güvercin barış işareti olarak yorumlanmıştır.

Bunun yanı sıra zeytin dalı sembol olarak, kimi zaman beyaz bir güvercinin ağzında, kimi zaman da tek başına barışı simgeleyen bir sembol olarak kullanılmıştır.

Günümüzde tüm dünya milletlerinin tanıdığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözü, barışa olan gereksinmemizi ve inancı perçinleyen bir deyiştir. İç barışını sağlayan ülkeler, tüm dünya ülkelerine örnek olmak ve küresel barışı korumak zorundadır.


Müşterilerimizden Mektup Var! Yaklaşık 8 yıldır Küçükesat mağazanızdan alışveriş yapmaktayım. Ürün kalitesi ve fiyat uygunluğu bunda en önemli etken. Daha da önemlisi bize güler yüzlü, saygılı, donanımlı ve canla başla hizmet eden personelinizdir. Habibe, Seyit, Cevdet, Necati, Ali, Bulut ve daha isimlerini bilemediğim diğerleri… Kendi adıma bunu sizlere bildirmeyi müşteri memnuniyeti açısından görev bildim. Gülay Tüfekçi 24.08.2013 akşamı saat 21.00 civarında Kırıkkale Altunbilekler AVM’de kaybettiğim araç anahtarımı büyük bir özveri ve gayretle bulmama yardımcı olan başta AVM müdürüne, güvenlik şefine, AVM çalışanlarına, gıda bölümü danışmanına ve tüm güvenlik görevlilerine teşekkürü sizlerin aracılığı ile bir borç bilir; çalışmalarınızın devamını dilerim. Mustafa Özçam

71. Mağazamız Kazan, 30 Ağustos’ta Hizmete Girdi. Sürekli büyümek, yenilenmek, istikrarı ve kaliteyi korumak anlayışıyla yola çıkan Altunbilekler, Ankara’da beliren sektör ihtiyaçlarını analiz ederek bu ihtiyaçlar doğrultusunda doğru yerler tespit etmek ve oralara hizmet götürmek yolunda bünyesine yeni mağazalar katmaya devam ediyor. 30 Ağustos’ta Kazan Kaymakamı Veysel Beyru ve Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün katılımlarıyla açılan Kazan mağazası 1500 metrekarelik satış alanında, 6 kasa ve 45 çalışanıyla; kasap reyonundan şarküteriye, manav reyonundan unlu mamullere, züccaciyeden kişisel bakım ürünlerine kadar çok geniş bir ürün yelpazesini çok uygun fiyatlarla müşterisinin beğenisine sunuyor. Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, açılışta yaptığı konuşmada, “Sürekli gelişmek, yenilenmek, hizmet kalitemizi artırmak ve daha çok insana ulaşmak hedefiyle çıktığımız bu yolda bugün, Ankara’nın güzel ilçesi Kazan’a gelmiş olmaktan çok mutluyuz. Ben inanıyorum ki, Ankara’nın her semtinde karşılaştığımız ilgi, güven ve sıcaklığı Kazan halkı da bize gösterecektir” dedi. Mustafa Altunbilek ayrıca, Altunbilekler’in bugünlere gelmesinde, büyümesinde, güvenilir ve kalıcı bir Ankara markası olmasında, tedarikçilerinin ve çalışanlarının büyük desteği için davetliler huzurunda bir kez daha teşekkür etti.


Altunbilekler Beyin Takımı, Aykırı Fikirler Aramak İçin Toplandı! Perakende sektörünün değişen ihtiyaçları, yeni küresel eğilimlerin pazarda yaptığı değişimler neticesinde sürekli yeni fikirler bulma ihtiyacı ve gelişim içerisinde olmanın bilincinde olan Altunbilekler, farklılaşma ve sürdürülebilirlik yolunda “aykırı” fikirler bulmak için yola çıktı. Altunbilekler yöneticilerinden oluşan 35 kişilik ekip, 21 Ağustos 2013 tarihinde Ankara Mövenpick Otel’de “Aykırı Fikirler Arama Konferansı”nda bir araya geldi. Program, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek’in açılış konuşmasıyla başladı. Rekabet üstünlüğü yaratabilmek adına farklılaşmanın gerekli olduğunun altını çizen Mustafa Altunbilek gece yarısına kadar çalışacak olan tüm takımlara başarılar diledi. Tahsin Pamir danışmanlığında bir tam gün boyu kurgulanan Aykırı Fikirler Arama Konferansı’nda Altunbilekler yönetim kurulu üyeleri ve birim yöneticilerinin oluşturduğu 6 takım, konularına ve uzmanlıklarına göre aykırı fikirler yaratıp, bunları tartıştı. Dünyadaki eşsiz fikirler, bunların gelişimi ve bugün geldikleri noktada rakiplerine göre bulundukları durumlar üzerine yapılan analizler de, fikirlerin ortaya çıkmasında ve tartışılmasında yol gösterici oldu. Bilinen, geleneksel yöntemler dışında, sektörde çığır açacak, öncülük edecek fikirlerini paylaşan Altunbilekler beyin takımı, bu fikirlerin uygulanabilirliği, yatırım maliyetleri ve sürdürülebilirliği üzerine projelerini sunmak üzere tekrar bir araya gelecek.

Türk Kızılayı, kan bağışı rekoru dolayısıyla Altunbilekler’i ödüllendirdi!

Türk Kızılayı’nın Mayıs ayından bu yana Kazan ilçesinde yürüttüğü kan bağışı toplama kampanyasına Altunbilekler çalışanlarının verdiği destekle rekor bağış sayısına imza atıldı. Kazan Belediyesi önünde kurulan Kızılay kan bağışı tırı, periyodik olarak Altunbilekler çalışanlarının akınına uğruyor. Beklenenin üzerinde kan bağışı toplayan Türk Kızılayı ve Kazan Belediyesi, katkılarından dolayı Altunbilekler ailesini bir plaketle ödüllendirdi.

Plaketini, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün elinden alan Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, konuşması sırasında davetlilere Kızılay Kan Bağışı Kartını göstererek, senede en az 4 kere kan bağışında bulunarak ne kadar sağlıklı olduğunu ve her bilinçli insanın kan bağışıyla hayat kurtarılmasına katkı yapması gerektiğini dile getirdi. Konuşma sonrasında Mustafa Altunbilek Kızılay tırında kan vererek tüm çalışanlarına örnek oldu, yaptıkları katkılardan dolayı onlara teşekkür etti.


Çengel Bulmaca Saklı kelimeleri bul, anahtar sözcüğü tamamla! Adını, soyadını ve cevabı 17 Eylül’e kadar (533) 162 61 80’e mesaj atanlar arasından kurayla seçilecek

25 çalışanımıza 50 TL Altunbilekler Alışveriş Çeki hediye!

2 HARFLİ

ET

5 HARFLİ

HIRKA 3 HARFLİ EFKAR KİTAP YOL MATEM 4 HARFLİ İNSAN GEZİ KETUM EVRİM ASABİ CEKET KLİMA TÜFEK

6 HARFLİ

7 HARFLİ

8 HARFLİ

LEYLAK BOYNUZ GAYRET KELİME KOMİTE ESARET HANGAR ERİŞTE ALAMET NİSPET İTİMAT ADALET

JELATİN ZARARLI FERASET ESNEMEK ARINMAK MERAKLI ŞİKAYET

GÜVERCİN YILDIRIM MENDİREK FOTOĞRAF DİNLENCE

İletişim ve Künye Altunbilekler Ltd. Şti. adına sahibi Mustafa Altunbilek. Ayda bir yayınlanır. Para ile satılmaz. Kurum içi yayın. İstanbul Yolu 26. km Saray Mah. Bayraktar Cad. No: 26 Saray, Kazan/Ankara Tel: (312) 815 47 84 / 221 www.altunbilekler.com.tr

Yayın Kurulu:

Öznur Altunbilek >oznur@altunbilekler.com.tr Elif Karaer >elif.karaer@altunbilekler.com.tr Ezgi Tükel >ezgi.tukel@altunbilekler.com.tr

Tasarım:

RETA Ziaur Rahman Caddesi 285. Sokak 26/19 06700 Çankaya /ANKARA T. 0312 440 2056 F. 0312 440 5369 info@reta.com.tr www.reta.com.tr

Eylul 2013  
Eylul 2013  
Advertisement