Page 1

IСНИК В

Демократичного Альянсу Корупційна машина ДМС №6 2014 рік

Чернігів

Газета фінансується за рахунок благодійних внесків жителів міста

Тетяна РОМАНОВА,

голова Чернігівської міської організації партії «Демократичний Альянс»

Катерина ДАНЬКОВА, голова Чернігівського обласного осередку партії «Демократичний Альянс»

?

Де народилися? Де навчалися? Я народилася і все життя живу в Чернігові. Маю вищу освіту – закінчила Чернігівський національний технологічний університет, спеціальність «Бухгалтерський облік і аудит». Крім волонтерської громадсько-політичної діяльності і журналістики, займаюсь супроводом бухгалтерського обліку суб’єктів підприємницької діяльності.

?

Як давно ви почали займатися громадсько-політичною діяльністю? Ще зі студентських років, будучи редактором студентської газети в профкомі студентів ЧНТУ. Після закінчення ВУЗу зустріла активних і небайдужих людей з «Демократичного Альянсу», з якими працюю по сьогодні. Разом із командою було проведено ряд благодійних акцій та заходів, які були спрямовані на допомогу дітям, лікарням, дитячим будинкам, організовано ряд політичних акцій, направлених на боротьбу з корупційними діями чиновників, та відстоювання прав людини.

?

Які міські проблеми на сьогодні ви вважаєте найактуальнішими? Якщо говорити про більш глобальні проблеми, то це транспортна проблема, проблема незаконної забудови, корупція та озеленення міста. Також бачу проблему у формуванні міського середовища, зручного для туристів, місцевих мешканців та сприянні діловій активності.

?

Чи є у вас ідеї щодо вирішення однієї із цих проблем? Так, звичайно. Є вже певні напрацювання та конкретні механізми реалізації щодо створення урбаністичного комфорту міста. Починати вирішувати проблему треба з чіткого позиціонування міста, створення зручних туристичних маршрутів та відновлення занедбаних зелених зон. Разом із цим маю плани щодо розвитку гуманітарної сфери та інфраструктури міста. Всі ці напрямки планую втілювати разом із командою.

?

Яким ви бачите завтра? Про що мрієте? Якщо говорити про щось масштабне, то хочу нарешті відчути стабільність та мир у країні і побачити перспективи розвитку у всіх сферах. Мрію, щоб Чернігів став комфортним для життя людей. І це стосується не тільки створення умов для відпочинку жителів міста, а й для розвитку власного бізнесу, іншої діяльності, яка буде приносити користь не тільки людям, а й місту.

Ще у липні цього року дуже розумні висновки та правильне прагнення щодо зупинення хабарництва у Державній міграційній службі (ДМС) раптом з’явилось у його керівництва. На засіданні колегії ДМС України її голова Сергій Радутний відмітив: у роботі територіальних органів виявлено численні порушення вимог законодавства. Найбільше порушень виявлено у Житомирській, Львівській, Чернігівській, Київській областях, а також у Головному управлінні ДМС України в місті Києві. Правоохоронні органи виявляють факти хабарництва, а громадяни у своїх скаргах до ДМС України пишуть про хамство та зверхнє ставлення до них з боку працівників територіальних підрозділів. Отже Сергій Радутний наголосив на необхідності проведення об’єктивної атестації працівників територіальних органів і підрозділів із врахуванням результатів роботи та морально-ділових якостей працівників. Також відмітив, що формальне проведення атестації сьогодні не потрібно ані Службі, ані суспільству. Адже українці очікують на очищення органів влади від чиновників із сумнівною репутацією, які своєю роботою завдають шкоди державі, громадянам та іміджу міграційної служби («Новини ДМС України», 25.07.2014). «Демократичний Альянс» вже не перший рік бореться з корупцією в ДМС та готовий допомогти Сергію Радутному в справі очищення органів влади від чиновників із заплямованою репутацією.

Корупційні дії ДП «Документ»

Нагадаємо: Вищий адміністративний суд України після довгої боротьби активістів партії «Демократичний Альянс» нарешті постановою від 5.06.2013 р. ухвалив рішення, з котрого видно, що вартість закордонного паспорту в Україні становить 170 грн. Але ж таку ціну в нашому ДМС ви не знайдете! Дивним чином за останні роки ціна на паспорт в чернігівському ДМС змінювалась, а інколи й досягала 1200 грн. Також змінювались вимоги до пакета документів, необхідних для оформлення паспорта. Так, минулого року для оформлення паспорта працівники ДМС вимагали довідку про несудимість, а в деяких випадках страховку, хоча всі ці роки законодавча база суттєво не змінювалась. Тож активісти почали розбиратися, звідки ці незрозумілі ціни, вимоги та раптові зміни. Справа в тому, що всі ці роки в приміщенні ДМС знаходиться бізнес-структура ДП «Доку-

мент», яка за додаткову добровільну плату дублює функції ДМС з оформлення закордонних паспортів. Працівники ДП «Документ», використовуючи необізнаність громадян, маскуються під чиновників ДМС. Вони умисно приховують назви на кабінетах, не носять беджів та форму, тим самим вводять громадян в оману. В результаті чого, користуючись ажіотажем та адміністративним тиском на людей, надають всім добровільні платні послуги, як начебто обов’язкові. Крім того, періодично вимагають гроші за непотрібні довідки (наприклад, про відсутність судимості – 120 грн) та додають приховані платежі. Таким чином ціна паспорта в різний час могла зростати в сім разів!

Здобутки «Демократичного Альянсу»

В останні роки партія «ДемАльянс» у рамках проекту «Стоп свавіллю в паспортних столах» активно боролася з порушенням законодавства в ДМС. Так, Чернігівський осередок партії «ДемАльянс» на чолі з Ігорем Андрійченком регулярно проводив рейди до чернігівського обласного управління ДМС на вул. Шевченка, 26. В результаті чого були викриті численні корупційні схеми, написана не одна заява в прокуратуру та виграний адміністративний суд. Зусилля «ДемАльянсу» не пройшли марно. Завдяки численним публікаціям у пресі з цього питання та освіті громадян, службовці чернігівського ДМС були вимушені знизити ціну на закордонний паспорт до 380 грн. Зменшилась кількість документів, необхідних для отримання паспорта. Виявляється, що вже не потрібно купувати довідку про несудимість. Змінилась поведінка самих службовців чернігівського ДМС. Якщо раніше погрози та хамська поведінка були невід’ємною частиною роботи, то сьогодні працівники просто ховаються. Нарешті був посунутий зі свого місця голова Чернігівського обласного ДМС. Але сказати, що зараз ця структура дотримується закону, ще не

можна і рішення колегії від 25.07.2014 це підтверджує.

Боротьба за справедливість триває…

На думку «ДемАльянсу», основною причиною хабарництва та порушення законодавства в чернігівському ДМС є інтеграція в державний орган влади бізнес-структури ДП «Документ», яку фактично контролюють місцеві державні чиновники. Таким чином створюються передумови для корупційної діяльності. Так, заступник голови обласної ДМС Зеленчук Валентина Петрівна є одним з організаторів порушення законодавства в чернігівському ДМС. З приводу її діяльності до прокуратури була подана не одна заява, її протиправні дії доведені судом. Мешканці Чернігова звертались до начальника УМВС з колективною заявою-вимогою звільнити її з посади в зв’язку з порушенням моральноетичних принципів. Можна стверджувати, що цей чиновник завдає шкоди державі, громадянам та іміджу міграційної служби. Але, не дивлячись на голосні заяви голови ДМС України про очищення влади, поки що ніяких реальних змін не відбувається і бізнес-структура далі працює, а заплямовані чиновники залишаються на своїх місцях і їздять на джипах вартістю 40 тис. доларів. Корупційна машина ДМС продовжує руйнувати українську державу. Сьогодні Чернігівський осередок партії «Демократичний Альянс» продовжує роботу в цьому напрямку. В рамках проекту «Стоп свавіллю в паспортних столах» він готує черговий позов до суду проти Чернігівського ДМС з приводу відмови в оформленні паспорта за 170 грн. Крім того, готується колективна скарга до головного управління ДМС України з підписами мешканців Чернігова на вимогу про звільнення із займаної посади заступника голови чернігівського обласного ДМС Зеленчук Валентини Петрівни як чиновника, що своєю роботою завдає шкоди державі, громадянам та іміджу міграційної служби.

Перша річниця розгону чернігівського Євромайдану 25листопада 25 с о а а 2014 ро року в парку ар іімені е і М.Попудренка чернігівці згадали події річної давності розгону чернігівського Євромайдану. До цієї акції долучилося більше 200 жителів міста. «Цей день був символічним нагадуванням про те, ким ми є… Потрібно зрозуміти, що зараз відповідальність лежить на кожному із нас. Ми всі разом повинні докласти всіх зусиль для відновлення та розвитку нашої країни», – прокоментувала результат заходу голова Чернігівського обласного осередку партії «Демократичний Альянс» Катерина Данькова. Захід пройшов із повним відтворенням атмосфери та подій того дня 2013 року. Чернігівці долучилися до таких

ініціатив як «Лента Лента спогадів» спогадів та «Ваше Ваше ставленставле творчих ініціатив, ня до влади». Після відкриття заходу та проведення народного віче громадські активісти влаштували творчу програму з театральною постановкою «Як це було», з трансляцією відеосюжетів минулорічних подій. Було викладено та запалено свічки біля обеліску Пам’яті Небесної Сотні, де по закінченні відбулись молебень та запуск повітряних кульок. Крім того, на акції були встановлені скриньки для збору коштів. Зібрано 651 грн., які підуть на допомогу сім'ям загиблих в АТОвійськових. Прес-служба Чернігівської обласної організації партії «Демократичний Альянс»


2 ВIСНИК

Газета фінансується за рахунок благодійних внесків жителів міста

Тетяна РОМАНОВА, голова Чернігівської міської організації партії «Демократичний Альянс»

Енергозберігаючий будинок

Те, що ми в Україні називаємо енергозберігаючим будинком, у Німеччині – це вже стандарт. На сьогодні там усі будинки будуються з ізоляцією не менше 10 сантиметрів. У Німеччині діють державні програми з підтримки будівництва приватного житла з енергозбереженням. Також варто зазначити, що запровадження енергоефективності та енергозбереження фінансується німецькими банками та великими корпораціями. Це означає, що якщо хтось захоче збудувати енергозберігаючий чи енергоефективний будинок, він має можливість отримати кредит під низький відсоток. Для порівняння: енергозберігаючий будинок у Німеччині споживає 40 кВт год/кв. м. на рік, тоді як на опалення українського будинку витрачається майже 300 кВт год/кв. м. на рік. Для того, щоб наша країна хоча б трохи наблизилась до європейських стандартів, необхідно почати використовувати енергоресурси в рази менше і при цьому надавати населенню якісні послуги. Для цього нам потрібні нагальні економічні реформи. А почати треба зі встановлення приладів обліку тепла, води і газу в багатоквартирних будинках. Необхідно підвищити ефективність використання теплової енергії. Особливо це стосується комерційних будівель, які споживають величезну кількість тепла. А в часи економічної кризи, яка

Чернігів

Енергозбереження по-німецьки Як для всієї країни, так і для Чернігова зокрема на сьогодні є вкрай актуальною проблема енергозбереження. І зрозуміло, що підвищення вартості на газ не вирішить причину цієї проблеми. В Україні прийнято ряд програм з енергоефективності та енергозбереження, але майже всі вони залишаються малоефективними. Це відбувається через відсутність чітких юридичних та економічних механізмів стимулювання та реалізації проектів. В той час, коли попит на споживання енергії зростає, запаси звичних для нас видів палива щороку зменшуються. Тижневе стажування у Німеччині представників партії «Демократичний Альянс» та спілкування з експертами в сфері енергозбереження дали розуміння того, в якому напрямку потрібно рухатись, щоб наблизитись до позитивного досвіду європейських країн.

призвела до подорожчання енергоносіїв, неощадливе використання енергії є великою розкішшю для нас.

Енергоефективність в транспорті

Що стосується енергоефективності в транспортному секторі, то транспорт на сьогодні є важливим елементом комфортного життя людини. Але разом з тим використання

його спричиняє негативний вплив на довкілля. Крім того, транспорт є великим споживачем енергії. Чи буде наша країна в майбутньому мати нафту – це під великим питанням. Але ми сьогодні спостерігаємо вже реальність – подорожчання та дефіцит нафтопродуктів. Німці дуже серйозно ставляться до цього питання. Вже досить давно ведуться роботи зі створення електромобілів, які можуть працювати як

від сонячних батарей, так і від акумуляторів. Але поки є мінуси в цих електродвигунах – невелика швидкість та коротка відстань, яку можна проїхати без підзарядки. На разі, ведуться активні роботи з усунення цих недоліків. Для того, щоб ми хоча б трохи наблизилися до німецької енергоефективності, нам потрібно почати із себе. Чернігівцям і всьому українському населенню важливо зрозуміти, наскільки кожен із нас може зменшити ресурсоспоживання в побуті. Давайте нарешті станемо відповідальними за себе, за енергозбереження і навколишнє середовище! Раціонально використовуючи воду, світло, газ, папір та інші матеріали, ми економимо самі і зберігаємо ресурси планети для майбутніх поколінь. Тих, хто вже має в цій сфері певні напрацювання або для кого ця тема є цікавою – запрошуємо до співпраці. Деталі – за номером телефону: (097) 606-70-96.

Кілька порад, які допоможуть вам зберегти тепло і гроші взимку

Батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Також доведено, що батарея темно-коричневого кольору краще віддає тепло і використовуючи її, ви отримаєте тепла на 8-10% більше, ніж з білою. Варто використовувати короткі штори, які не закриватимуть батарею і даватимуть теплу можливість віс надходити в кімнату. Здійснення ізоляційних заходів (заклеїти вікна, утеплити двері) підвищить температуру в квартирі на 4-5°С. Тому що майже 30% усього тепла виходить із вашої оселі через шпарини у дверях та вікнах. кна Декоративні панелі на батареях поглинають до

20% тепла кімнати. Крім цього, тепловіддача батарей в панелях на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату. сту Якщо розмістити за батареями теплозахисні екрани або фольгу, то тепловіддача збільшиться на 20%. Товсті килими чи килимове покриття допоможуть жу вам утеплити бетонну підлогу. Замість використання обігрівача одягайтесь тепло, тоді ви зекономите велику кількість електроенергії та власні кошти. ене Встановіть двокамерні енергозберігаючі вікна – вони зберігають в квартирі тепло взимку і прохолоду влітку.

Громадський транспорт у Німеччині: здобутки німців Прозорість та відкритість

З німецькими досвідом та підходами до створення комфортних умов для кожного жителя вдалось познайомитись під час навчальної поїздки представників партії «Демократичний Альянс» до міста Трір, що знаходиться на південному заході Німеччини. Трір є невеликим найстарішим містечком Німеччини, в якому проживає 107 тис. жителів. Перше, на що звернула увагу делегація з України – це громадський транспорт.

Якість транспорту важливіше за його ціну

У Німеччині існує багато різних видів громадського транспорту для зручності пересування жителів та, в окремих випадках, економії території. В основному це великі автобуси, трамваї, поїзди наземні та підвісні. Вартість квитка – 2,5 євро за одну поїздку. Досить висока ціна на білет в громадському транспорті майже не впливає на людей і не викликає обурення. Найбільше для населення має

У Німеччині діє тільки муніципальна транспортна система. Тарифи на транспорт встановлює не місто, а спеціальна регіональна установа. Також важливо зазначити, що все це відбувається публічно і з врахуванням думки громадськості. На кожній зупинці розміщений розклад руху транспорту. Кілька разів на рік транспортна компанія висилає кожному жителю свій журнал із розкладом, звітом про роботу та планами на майбутнє.

значення якість, чистота та комфорт транспорту. Зазначимо, що середня зарплата у Німеччині –1800-2000 євро.

Вигідні знижки для всіх Крім того, для людей існує гнучка система знижок на користування громадським транспортом. Передбачена знижка, якщо купуєш проїз-

Запрошуємо всіх, хто бачить себе в політиці і має бажання робити щось корисне для міста, до співпраці з нашою командою. Подробиці за номером телефону: (097) 606-70-96.

Карта «Приватбанку»

№ 5168 7572 3219 7949 Інформаційна листівка Чернігівської обласної організації Політичної партії «Демократичний Альянс».

№6, 2014 рік

актуальна інформація

Демократичного Альянсу

ний білет зразу на місяць – 60 євро на одну людину і користуєшся всіма видами міського та міжміського транспорту в Німеччині (в тому числі і залізничним). На вихідні можна придбати за 44 євро білет на 5-х людей з необмеженою кількістю поїздок. Також якщо людина купує зразу ж річний квиток, то платить не за 12, а за 10 місяців. Німці дуже заощадливі, тому зазвичай купують зразу ж на рік проїзний квиток.

Чернігівський громадський транспорт

Переважна кількість громадського транспорту в Чернігові – це маршрутне таксі. Цей вид транспорту є приватним, серед якого майже не існує конкуренції. В результаті чого ні про яку прозорість, на жаль, мова навіть не йде. Тому зрозуміло, що вартість квитка не відповідає якості надання послуг. Причин багато, одна з них – корупційна складова.

Хто підпадає під закон «Про очищення влади» у Чернігові?

Минулорічні революційні події та жорстокий розгін чернігівського Євромайдану залишилися в пам’яті багатьох жителів міста. Тоді ж суддею Чернігівського окружного адміністративного суду було винесено рішення про заборону проведення мирних зібрань, попри норми Конституції України та Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод», які передбачають право громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації. Активісти піднімають питання щодо очищення влади на місцевому рівні також. У Чернігові є багато чиновників, які підпадають під дію Закону України «Про очищення влади». Голова Чернігівської обласної організації партії «Демократичний Альянс» Катерина Данькова зазначає: «В першу чергу, це ті, хто має відношення до розгону Чернігівського Євромайдану 25 листопада 2013 року. А саме суддя Чернігівської окружного адміністративного суду О. Заєць, що прийняв рішення, та судді Апеляційного суду, що залишили рішення першої інстанції». Наразі чернігівська команда «ДемАльянсу» готує заяву до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції щодо перевірки законності рішень судді Чернігівського окружного адміністративного суду О. Зайця та суддів апеляційної інстанції. Якщо Тимчасова спеціалізована комісія з перевірки суддів прийде до висновку, що рішення судді Чернігівського окружного адміністративного суду О.Зайця та суддів Апеляційного суду є незаконними, тоді можна в судовому порядку визнавати незаконними і дії начальника юридичного відділу Чернігівської міської ради П. Вовка. Він безпосередньо був представником міської ради та подавав позов до суду щодо заборони мирних зібрань. Також тоді відповідальність понесуть і судові виконавці, начальник комунального підприємства «Зеленбуд», під керівництвом якого працівники комунального підприємства викрали і знищили майно, що їм не належало, та посадові особи правоохоронних органів, які були задіяні в цьому. Прес-служба Чернігівської обласної організації партії «Демократичний Альянс»

Просимо підтримати «Демократичний Альянс»

Необхідно на випуск газети: Друк газети (20 000 примірників) – 3550 грн Дизайн і верстка – 400 грн Коректура і редагування – 100 грн Розповсюдження – 1000 грн Всього: 5050 грн

Відповідальна за випуск: Тетяна РОМАНОВА Адреса для листування: 14026, м. Чернігів, вул. Незалежності, 18/64; тел.: (093) 593 -02-77; ел. пошта: cn@dem-alliance.org

Розрахунковий рахунок: п/р 26009011208640 в ПАТ «Укрсоцбанк» м. Київ, МФО 300023, ІН: 37972454 Отримувач: ЧОО ПП ´Демократичний Альянсª Призначення платежу: «Добровільний внесок

на статутну діяльність організації»

При використанні матеріалів з ´Віснику ДемАльянсуª посилання на видання є обов’язковим. Друк здійснено на власному обладнанні партії.

ВIСНИК

Тираж: 20 000 примірників

Демократичного Альянсу Чернігів

№6_  
Advertisement