Page 1

Д ЕМАЛЬЯНС №13, лютий 2016 р.

Чернігів

Перші результати діяльності

«Демальянсу» в місцевих радах Чернігова За ініціативи «Демальянсу» ухвалено рішення про запровадження електронних петицій через сайт міськради. Це дає можливість мешканцям міста донести свої ініціативи до міської ради. Петиція має набрати не менше 250 підписів впродовж 30 днів для її подальшого розгляду. Внесені зміни до Програми підтримки громадських організацій для запровадження конкурсного відбору проектів громадських організацій і їх звітності по діяльності. Це дає можливість справедливо забезпечувати діяльність тих громадських організацій, які дійсно працюють на благо міста. Ініційовано створення робочої групи з розробки та лобіювали прийняття нового прогресивного регламенту Чернігівської міської ради. Прийнятий регламент дає можливість вільного доступу громадян до сесій та засідань робочих органів ради, спостереження за ними в режимі онлайн.

Внесено доповнення до Програми соціально-економічного розвитку щодо конкретизації цілей в сімох напрямках життєдіяльності Чернігова. Продовжена робота в транспортній раді над вдосконаленням мережі громадського транспорту міста.

Прийнято участь в робочій групі щодо реформування сфери ЖКГ. За нашої ініціативи напрацьовано план сприяння створенню ОСББ Чернігова, а саме: створено консультативний центр в ЦНАП. Він надає роз’яснення щодо створення ОСББ.

«Демальянс» запровадив електронні петиції в Чернігові Алгоритм подачі петиції дуже простий: • реєстрація на сайті через соціальні мережі;

• формування петиції; • збір від 300 підписів чернігівців.

http://petition.dem-alliance.cn.ua/ За результатами місяця роботи сайту вже зареєстровано більше 10 петицій. Окрім цього, вже першу петицію було подано на розгляд міської ради щодо перейменування вулиці 50 років СССР на вулицю імені Андрія Кузьменка, що набрало на сайті більше 700 електронних підписів.


Облік благодійних внесків навчальних закладів тепер онлайн

27-й маршрут будуть обслуговувати два перевізника 16 лютого конкурсна комісія Чернігівської міської ради визначилася із переможцем – перевізником на маршрут №27. За рішенням комісії, маршрут розділили між собою двоє перевізників – ПрАТ «Таксосервіс» та ДП «Пассервіс». Кожен із перевізників має виставити на маршрут №27 по 4 автобуси та по одному запасному. Всього на маршруті працюватиме 8 автобусів пасажиромісткістю понад 35 місць. ПрАТ «Таксосервіс» виставить на маршрут п’ять нових автобусів випуску 2015 року, а «Пассервіс» – п’ять автобусів 2010 року. Дане рішення конкурсного комітету мало на меті забезпечити новим якісним транспортом обслуговування маршруту. Також від голови Чернігівської міської організації партії «Демальянс» та члена конкурсного комітету Тетяни Романової надійшла пропозиція прописати чіткі умови розірвання договору міськвиконкому з перевізником, аби забезпечити дійсно належну роботу кожного перевізника. Вона була підтримана заступником міського голови. Нагадаємо, що конкурс на маршрут №27 у Чернігові триває вже більше півроку. Наскільки ефективним і правильним було рішення щодо маршруту №27, ми побачимо вже дуже скоро. Тому просимо всіх активно долучатись до контролю роботи транспорту на даному маршруті та повідомляти про порушення.

Сьогодні перед всіма мешканцями багатоквартирних будинків стоїть дуже важливе питання: хто буде надавати житлово-комунальні послуги в їхніх будинках, починаючи з 1 липня 2016 року? Новий Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках» руйнує монополію

Тетяна РОМАНОВА,

голова Чернігівської міської організації партії «Демальянс»

«Одним із головних принципів роботи є відкритість перед громадою, саме тому всі напрацьовані робочою групою пропозиції будуть надані на розгляд громаді. Важливим є те, що напрацьована транспортна мережа узгоджена з громадськістю і почне запроваджуватися тільки після того, як місто придбає нові тролейбуси». З питань транспорту та надання своїх пропозицій звертайтеся

Проект удосконалення транспортної мережі міста готується до оприлюднення

Вже більше місяця триває робота щодо напрацювання варіантів удосконалення та покращення маршрутної мережі міста з пріоритетом на електротранспорт і великогабаритний автобус. Головною метою удосконалення транспортної мережі – створення умов для ефективної роботи електротранспорту, розвитку та заробітку КП «ЧТУ». Над маршрутною мережею працює робоча група при міській раді, в яку входять профільні спеціалісти, депутати і громадсько-політичні діячі. «Демальянс» також продовжує працювати в сфері громадського транспорту і в робочу групу та транспортну раду входить голова Чернігівської міської організації партії Тетяна Романова.

ЗА ТЕЛ.: (093) 593-02-77, (097) 606-70-96

комунальних ЖЕКів на надання житловокомунальних послуг і перекладає всю відповідальність за утримання та управління будинком на його жителів. Так, мешканці мають час до 1 липня 2016 року, щоб визначитися з тим, хто буде здійснювати управління будинком надалі. Якщо власники квартир не зможуть прийти до згоди, тоді міська влада сама призначить будинку керуючу компанію. За неготовність взяти на себе відповідальність доведеться платити в прямому сенсі цього слова. Тобто є ймовірність того, що вартість послуг керуючої компанії, яку обере і призначить держава, буде завищеною.

Одним з виходів створити орган самоорганізації населення – об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) – це об’єднання власників житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку. Позитивний досвід роботи ОСББ в містах України показує суттєве зменшен-

Одним із пунктів передвиборчої програми «Демальянсу» було забезпечення відкритого доступу до звіту по благодійним внескам по кожній школі та дитячому садку на сайті управління освіти ЧМР: скільки зібрано і куди витрачено. З даною пропозицією виходили до начальника управління освіти ЧМР та влади неодноразово. Нарешті з новим керівництвом такі документи у відкритому доступі та можливість перевірити відповідність цифр з’явилися. Тепер звітні документи по благодійним внескам з кожного шкільного і дошкільного навчального закладу є на сайті управління освіти Чернігівської міської ради. Інформацію можна знайти в розділі «Доступ до публічної інформації» на сайті http://osvita. ch.ua/ Результат використання зібраних коштів з батьків і реальне їх відображення в звітах мають контролювати батьки. І тільки від батьків залежить ефективність витрачання їх коштів. Тому просимо зацікавлених в ефективному результаті і небайдужих батьків перевірити відкриту інформацію та в разі невідповідності – звертайтеся до нас.

ня комунальних платежів та підвищення якості комунальних послуг. Наразі за ініціативою громадськості та голови обласного осередку «Демальянсу» Катерини Данькової було проведено ряд заходів для інформування чернігівців щодо створення ОСББ. Зокрема, це:

Сьогодні ОСББ – найдосконаліша форма утримання житлового будинку у нашому місті, але це за умови, якщо мешканці усвідомлюють, що їхній будинок – це їхня власність. І потрібно вчитися самостійно піклуватися про нього.

ВІДПОВІДАЛЬНА ЗА НАПРЯМОК: ВІКТОРІЯ ПИСКУН, (050) 812-82-52

консультування ініціативних груп, які вирішили створити ОСББ у власному буд будинку; розроблення й поширення інформаційної листівки на квитанціях щодо нововведень відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в ба багатоквартирних будинках»; створення консультаційного центру, який діє з 8 лютого 2016 року в Центрі надання адміністративних послуг (вул. Рокосовського, 20-А, режим роботи: пн–пт з 09 до 17.00). Тут нададуть всі зразки документів та проконсультують щодо першочергових кроків при створенні ОСББ;

планується запуск інформаційної кампанії в засобах масової інформації, яка буде відображати позитивні досвіди створення ОСББ. Безперечно, більшість заходів неможливо було би впровадити без підтримки міської ради. І поки що міська влада сприяє всім заходам, що не може не радувати! Найбільша проблема мешканця будинку – відсутність контролю. Мешканець будинку не цікавиться, за що він платить, не контролює роботу ЖЕКів. Зараз є можливість взяти відповідальність за благоустрій свого будинку на себе!

ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ: (063)158-32-46, 97-15-81 (КАТЕРИНА ДАНЬКОВА)


Суд виправдав Гребенюка

Вже минуло більше двох років з розгону Чернігівського Євромайдану. За цей час в країні нічого не змінилося. Як не було правосуддя, так і немає. Деснянський районний суд в м. Чернігові під головуванням судді Кулініча не побачив провини по жодному з пунктів звинувачення щодо колишнього полковника міліції Едуарда Гребенюка, якого звинувачували в розгоні Чернігівського Євромайдану. Відповідне рішення суд ухвалив 4 лютого 2016 року. Нагадаємо: судовий розгляд по справі Чернігівського Євромайдану тягнеться вже майже рік. На кожному судовому засіданні приймав участь демальянсівець Володимир Олександрович Сергієнко, потерпілий з розгону Чернігівського Євромайдану. «За версією судді Кулініча Ю.П., потерпілі та їх свідки упереджено ставляться до Гребенюка Є.М. і тому їх покази у судді викликають сумніви та не є достовірними. Хоча на розгляд суду було пред’явлено великий об’єм доказів від потерпілих, відеодокази дня розгону, яким керував Гребенюк. Це все ніяким чином не вплинуло на рішення суду. Зате свідок Маруфенко С.М., який є другом обвинуваченого, в процесі судового розгляду відіграв ключову роль у виправданні полковника міліції Гребенюка Є.М.», – розказав Володимир Олександрович. Наразі залишається багато питань до вироку суду, з яким не згодні постраждалі «євромайданівці». Тому на ухвалене судом рішення буде подана апеляція.

Рух за очищення розгортається в Чернігові Відбулись перші зустрічі організаційної групи «Руху за очищення на Чернігівщині». Зустріч відвідали близько 30 осіб, в тому числі з трьох районів області.

Наразі «Рух за очищення» об’єднав політиків та представників громадянського суспільства для того, щоби розпочати очищення країни від корумпованої еліти й кардинально змінити правила та існуючу систему відносин. Депутат міської ради Ігор Андрійченко озвучив учасникам зуАнтикорупційний форум, що відбувся 18 січня 2016 року в Харкострічі цілі координаційної ради «Руху за очищення» та представив ві, визначив найближчі ближ завдання «Руху»: її членів, серед яких: • формуван формування нового уряду на професійній основі, а не родні деза пол політичними квотами парламентських партій; • відомі журналісти-розслідувальники і народні АЙЄМ; путати – Сергій ЛЕЩЕНКО, Мустафа НАЙЄМ; • пр призначення нового генерального прокурора т « Ту на конкурсній основі, який поставить своєю я с • громадський діяч, депутат ВРУ Світланаа ЛІь т є а почин о ЩУК; м метою не захист, а знищення корумпованої єм на чи по и Рух… М исистеми; оч • колишній головний редактор журналуу и, раїн оновлення Ук об Україна «Forbes Україна» Володимир ФЕДОРІН; • посилення законодавства, спрямованощ и, щення Україн го на боротьбу з корупцією: злодії повинні іду• співачка Руслана ЛИЖИЧКО; сл на я дл м до стала прикла і сором, що ми сидіти в тюрмі, а не в парламенті й уряді!; • екс-президент Грузії, голова Одеської ид ОДА Міхеїл СААКАШВІЛІ. • прийняття законів, що дозволять грома, вання… Це ст ю но аї кр шою д дянам і бізнесу чесно працювати й ставати стали найбідні найбагатша До «Руху…» на всеукраїнському рівні вхоб багатшими. потенційно , – Міхедять: Нові якісні підходи ми розпочали втілювати, країна Європи» їл Саакашвілі. А» забе забезпечивши прозорий збір та звітування про • Громадянська платформа «НОВА КРАЇНА» (http://novakraina.org/) на чолі з Валерієм ПЕкошти на потреби «Руху». Збір і звітування щодо КАРЕМ; цих коштів відбувається на платформі «Демальянсу» ВІДКРИТИЙ (http://forum.dem-alliance.org/). Важливою подією для • Всеукраїнський рух громадянської освіти «ВІДКРИТИЙ УНІВЕРСТИТЕТ МАЙДАНУ (ВУМ)» (http://vum.org.ua/); українських міст, в тому числі й для Чернігова, стане проведення туру • Партія «ДЕМАЛЬЯНС» (http://dem-alliance.org) на чолі з Ва- «Руху за очищення» обласними центрами. З Чернівців розпочинасилем ГАЦЬКОМ; ється всеукраїнський тур «Руху», і до Чернігова кординаційна рада • Громадський рух «НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ» (http://nkontrol. «Руху» завітає в кінці лютого або на початку березня. org.ua/) на чолі з Дмитром ДОБРОДОМОВИМ. До зустрічі на Форумі!

Просимо підтримати «Демократичний Альянс» Карта «Приватбанку»

№5168 7572 3219 7949 Інформаційна листівка Чернігівської обласної організації Політичної партії «Демократичний Альянс».

Необхідно на випуск газети: Д Друк газети (50 000 примірників) – 9200 грн Д Дизайн і верстка – 400 грн Коректура і редагування – 100 грн Розповсюдження – 4 000 грн Всього: 13700 грн

Розрахунковий рахунок: п/р 26009011208640 в ПАТ «Укрсоцбанк» м. Київ, МФО 300023, ІН: 37972454 Отримувач: ЧОО ПП ´Демократичний Альянсª Призначення платежу: «Добровільний внесок на статутну діяльність організації»

Адреса для листування: 14026, м. Чернігів, вул. Незалежності, 18/64; тел.: (093) 593 -02-77; ел. пошта: cn@dem-alliance.org

Виконавець: ФОП Дзьоба В.М. Відповідальна за випуск: Романова Т.О. Тираж: 50 000 примірників

газета Демальянсу №13 лютий 2016  

Читайте в цьому випуску про перші результати дыяльності Демальянсу в місцевих радах Чернігова, про можливості електронних петицій, про резул...

газета Демальянсу №13 лютий 2016  

Читайте в цьому випуску про перші результати дыяльності Демальянсу в місцевих радах Чернігова, про можливості електронних петицій, про резул...

Advertisement