Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1
Конспект уроку з баскетболу для учнів 5-А класу
Вчитель фізичної культури Давлятян Світлана Василівна
КОНСПЕКТ УРОКА МОДУЛЬ: Баскетбол. МЕТА УРОКУ: виховувати в учнях потребу до систематичних занять фізичною культурою, турботу про власне здоров’я; сприяти гармонійному фізичному розвитку, оволодінню життєво необхідними руховими діями та навичками; розвивати почуття простору, образного мислення, пам’яті, уваги. ЗАВДАННЯУРОКУ: 1. Закріпити техніку виконання ведення м’яча, пересуваючись кроком і бігом. 2. Повторити техніку виконання зупинки двома кроками та кидок м’яча у кошик. 3. Сприяти розвитку спритності, швидкості, реакції у рухових іграх.
ТИП УРОКУ: навчально-тренувальний (урок повторення і удосконалення) ІНВЕНТАР ТА ОБЛАДНАННЯ: м’ячі баскетбольні, свисток, фішки. МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: спортивний зал. ПРИМІТКА: умовні позначення у конспекті:
- фішки; - гравці команд, учні. ; - м’яч; - напрямок руху, переміщення; - вчитель.
ХІД УРОКУ Зміст
Дозування
Організаційно-методичні вказівки Підготовча частина уроку (14–15 хв.) хід до спортивної зали. До 30 с. В колоні по одному. икування в шеренгу, привітання, До 1 хв. Перевірити наявність і домлення завдання уроку. зовнішній вигляд учнів. равила поведінки і техніка безпеки під До 30 с. Виконувати вправи тільки виконання вправ. за командою вчителя. тройові вправи на місці (повороти, 1 хв. Зберігати дистанцію два йовий крок). кроки . зновиди ходьби : 2 хв. Спину тримати прямо, звичайний крок з оплесками у долоні. уперед не нахилятися. руки в сторони, на носках. - руки за голову, на п’ятах г із завданням: 3 хв. Зберігати дистанцію. У свисток –біг в парах; повільному та середньому свистка – зміна місць; темпі.
рави на відновлення дихання.
До 30 с.
решикування з колони по одному в ну по три. гальнорозвивальні вправи на місці:
До 30 с.
В.П.-О.С. 1 – руки вперед; 2 –руки
3-4 р.
Піднімання рук вгору – вдих; руки вниз – видих. Розімкнути на відстань витягнутих у сторони рук. Стежити за поставою,
вгору; 3 – руки в сторони; 4 – В.П.
долоні – в положеннях
В.П. – стійка ноги нарізно, руки до
вперед, вгору – усередину.
плечей. 1-4 колові руки вперед; 1-4
3-4 р.
Під час колових рухів
колові руки назад.
зводити лопатки.
В.П. – ноги нарізно, руки перед
Спину тримати рівно, руки
грудьми. 1-2 – пружні відведення
4-5 р.
на рівні плечей.
зігнутих рук назад. 3-4 – те саме прямими руками. В.П. – стійка, руки на пояс
1-2 –
нахил вліво, права рука за голову;
Ритмічні похили. 3-4 р.
3-4 – нахил вправо, ліва рука за голову. В.П. – стійка руки на пояс
1-
нахил до правої ноги; 2-нахил до середини; 3 - нахил до лівої ноги; 4
Коліна не згинати, руками 3-4 р.
торкатися підлоги.
- В.П.
П’ятки не відривати від
В.П. – руки за голову, ноги нарізно.
підлоги, стежити за
10 присідань.
3-4 р.
В.П.- О.С. 1 - упор сидячи; 2 - упор лежачи; 3 - упор сидячи; 4 - В.П.
поставою. Темп уповільнений.
4-5 р.
В.П. - О.С. 1 - стрибок у стійку
Темп прискорений.
ноги нарізно, хлопок над головою; 2 - В.П.
2-3 р.
Основна частина уроку (20–25 хв.) Звернути увагу учнів на дення м’яча із зупинкою двома 5-6 хв. правильне виконання ами та кидком м’яча у кошик. техніки ведення і зупинки.
едення м’яча: иставним кроком; ведення фішок; дення м’яча із зупинкою двома ами та кидок у кошик; редачі м’ячау стіну; ведення фішок.
5-7 хв.
Обведення фішок правою та лівою рукою. Передачі м’яча двома руками від грудей.
3кидки.
----
3 учень: передача м’яча, біг на місце ймаючого; ень: прийом м’яча ,ведення із зупинкою ма кроками та кидок у кошик.
Звернути увагу на точність передач м’яча партнеру. 5–7 хв.
----
тафети з передачами і веденням м’яча идком у кошик після зупинки двома ами.
5 хв.
Клас розподіляється на дві команди.
рави на відновлення дихання. Заключна частина уроку (3–5 хв.) икування в оду шеренгу. До 30 с. За зростом біля лінії. хлива гра малої рухливості 2 хв. Учитель відмічає початок илинка» хвилини і повідомляє про це звуковим сигналом. Учні подумки відраховують секунди. Коли, на їх думку, завершується хвилина, вони піднімають руки вгору. Перемагає той, хто точніше визначить хвилину. дбиття підсумку уроку, виставлення До 1 хв. Відмітити учнів, які ок. виявили на уроці старанність і перемагали в іграх. ганізоване залишення спортивної зали. До 15 с. Звичайним кроком, не порушуючи строю та утримуючи дистанцію.