Page 1

I N F O R M

A T O R


I D Ź

I D Ź S Z Y B K O


B I E G N I J

Z M I E N I A J Ś W I A T


PODSTAWOWE INFORMACJE Data 26-30 sierpnia 2015 r. Miejsce Gorzewo na Mazowszu (k. Kutna) Koszt zgłoszenie do 31.12.2014 r.: 150 zł zgłoszenie do 31.03.2015 r.: 160 zł zgłoszenie do 31.05.2015 r.: 170 zł

Organizator Główna Kwatera ZHP

4


KONCEPCJA ZLOTU Zlot Kadry składać się będzie z dwóch szlaków głównych: ∞∞ Szlak granatowy – dla drużynowych i przybocznych (z przynajmniej półrocznym stażem), którzy ukończyli 16 rok życia ∞∞ Szlak czerwony – dla kadry wspierającej drużynowych we wdrażaniu Uchwały Programowej (zastępców/członków komend ds. programu, namiestników, członków zespołu programowego hufca, a także kształceniowców i opiekunów prób na stopnie instruktorskie) Oraz kilku szlaków łącznikowych: ∞∞ Szlak żółty – dla kadry finansowej hufców ∞∞ Szlak czarny – dla kadry wspierającej drużynowych w pracy ze specjalnościami ∞∞ Szlak pomarańczowy – dla pełnoletnich instruktorów zajmujących się współpracą międzynarodową na szczeblu hufca ∞∞ Szlak fioletowy – kurs dla namiestników i kierowników referatów ∞∞ Szlak zielony – szkolenie Lider+ dla komendantów hufców oraz zastępców/ członków komend hufców ds. pracy z kadrą W programie także: ∞∞ Centrum Duchowe, ∞∞ Salon Gier, ∞∞ kawiarenki.

5


S

Z

L

A

K

I


GRANATOWY

Dla kogo: ∞∞ dla drużynowych wszystkich grup metodycznych, ∞∞ dla przybocznych będących na funkcji minimum 6 miesięcy, ∞∞ dla osób, które ukończyły 16 lat. Co oferujemy: Zapraszamy Was do udziału w niezwykłym wydarzeniu, podczas którego przeżyjemy wspólnie trzy wyzwania. Po pierwsze - będzie to niezwykła wędrownicza przygoda w gronie instruktorów z całej Polski, po drugie - programowe inspiracje. A po trzecie - warsztaty wzmacniające umiejętności drużynowego-lidera.

7


CZERWONY

Zapraszamy instruktorów zajmujących się wspieraniem pracy drużynowych na czerwony szlak podczas 4. Zlotu Kart ZHP „Na szlaku”. Celem zlotu dla kadry wspierającej programowo drużynowych jest przekazanie jego uczestnikom wiedzy, umiejętności i zdobycie doświadczenia z zakresu praktycznej, skutecznej i rzeczywistej pracy wspierającej działania drużynowych. Adresatami formy jest szeroko pojęta kadra hufców, która w swojej działalności wspiera drużynowego w jego pracy, więc nie tylko programowcy i namiestnicy, ale także kształceniowcy i opiekunowie prób instruktorskich oraz osoby odpowiedzialne za pracę z kadrą. Czyli wszyscy ci, którzy pracują z drużynowym oraz od których w dużym stopniu zależy czy i jak drużynowi podejmą się wdrażania Uchwały Programowej z grudnia 2013. Na czerwonym szlaku będzie okazja do przekucia zdobytej wiedzy w działanie na rzecz drużynowych. Ponadto nie zabraknie u nas motywu gier. 8


ŻÓŁTY

Szkolenie dla skarbników i księgowych hufca, dotykające m.in. kwestii analizowania finansowego, budżetowania, planowania strategicznego, polityki finansowej, nadzoru nad majątkiem oraz pozyskiwania środków. Wziąć w nim udział mogą aktualni lub potencjalni skarbnicy i księgowi.

9


CZARNY

Dla kogo: Forma szkoleniowa dla instruktorów pracujących i zamierzających pracować ze specjalnościami szczególnie na poziomie hufców oraz wszystkich entuzjastów specjalności. W ramach zajęć: ∞∞ sposoby pracy ze specjalnościami, ∞∞ specjalności w zgodzie z metodą harcerską jako oferta wychowawcza, ∞∞ realia związkowe dotyczące specjalności, ∞∞ omówienie zagadnień formalnych i praktycznych związanych ze specjalnościami, ∞∞ kilkugodzinna gra, która będzie polegała na współpracy wielu specjalności, ∞∞ pokazy i testowanie konkretnych możliwości kadry specjalnościowej.

10


POMARAŃCZOWY

Dla kogo: dla pełnomocników KH ds. zagranicznych, szefów zespołów zagranicznych, „namiestników” zagranicznych, słowem dla pełnoletnich instruktorów, którzy zajmują się współpracą międzynarodową na szczeblu hufca lub zamierzają podjąć takie wyzwanie w przyszłości. W ramach zajęć oferujemy standardowe szkolenie, zakończone certyfikatem ukończenia kursu hufcowych instruktorów ds. zagranicznych. Pokażemy wam, jak zorganizowany jest ruch skautowy, jakie panują w nim reguły, gdzie szukać pomysłów rozwijania współpracy zagranicznej, ale też jak je realizować zgodnie z harcerskimi i skautowymi zasadami. Będziemy też dyskutować, odpowiadać sobie na pytania i rozwiązywać problemy, które spotkaliście na swojej drodze.

11


WRZOSOWY

Oferujemy standardowe szkolenie, zakończone certyfikatem ukończenia kursu namiestników lub kierowników referatów (traktowanych jako kursy programowe przy uzyskiwaniu Odznak kadry Programowej). Uczestnikami mogą być instruktorzy przynajmniej w stopniu podharcmistrza lub osoby, które ukończyły kurs podharcmistrzowski.

12


ZIELONY

Centralna Szkoła Instruktorska ZHP zaprasza do udziału w I module szkoleniowym programu rozwojowego LIDER+ przeznaczonego dla komendantów hufców oraz osób przygotowujacych się do objęcia tej funkcji. Program obejmował będzie 3 dwudniowe moduły szkoleniowe: I. Kierowanie ludźmi w praktyce, II. Motywowanie kadry i prowadzenie coachingu w działaniu, III. Zarządzanie procesem pracy z kadrą. Celem I modułu programu rozwojowego LIDER+ jest zwiększenie efektywności procesu pracy z kadrą w ZHP poprzez rozwój umiejętności liderskich wśród instruktorów pracujących z kadrą. Po ukończeniu szkolenia instruktor będzie potrafił: ∞∞ Kierować ludźmi poprzez wywieranie wpływu na zachowania; ∞∞ Stosować w praktyce techniki liderskie przydatne do zlecania zadań i celów, wspierania ich realizacji, sprawowania nadzoru i oceny efektów; ∞∞ Dopasować styl kierowania do poziomu samodzielności współpracownika; ∞∞ Rozpoznawać postawy przyjmowane przez lidera wobec współpracowników; ∞∞ Delegować zadania i uprawnienia oraz przeprowadzić rozmowę delegującą; ∞∞ Wspierać rozwiązywanie problemów prowadząc indywidualną rozmowę z współpracownikiem oraz w zespole; ∞∞ Wykorzystać piramidę wnioskowania do diagnozy problemu i metodycznego poszukiwania rozwiązania problemu; ∞∞ Udzielać współpracownikom informacji zwrotnej. 13


DODATKOWO Salon Gier Wydział Inspiracji i Poradnictwa Kwatery Głównej ZHP już po raz drugi zaoferuje uczestnikom Zlotu Kadry niezapomnianą zabawę w Salonie gier! SALON GIER na Zlocie Kadry ZHP to oferta dla uczestników wszystkich form zlotowych. Będzie to miejsce wieczornych spotkań tych, którzy zapragną usiąść w gronie znajomych lub nieznajomych i rozegrać przeróżne gry planszowe, karciane, sprawnościowe, integracyjne: od Osadników z Catanu, Carcassonne, Kolejkę, Małych Powstańców po Sabotażystę, Set, Palce w pralce, Munchkin do Jengi, Story Cubes, Jungle Speed, Dobble i wielu, wielu innych. Oferta gier będzie bardzo szeroka i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W salonie nie będzie można wypić herbatki czy przekąsić racucha, ale niewątpliwie posilicie się dobrą zabawą, spontanicznymi rozmowami podczas gier, zarażającym uśmiechem czy nutką przyjemniej rywalizacji. 

Centrum Duchowe To spokojne miejsce, poświęcone rozwojowi duchowemu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W obrębie Centrum znajdzie się miejsce ciszy, potrzebne do kontemplacji i zagłębienia się w siebie; specjalnie na ten zlot wybudowana kaplica, w której codziennie będzie można uczestniczyć w porannej Eucharysti

14


ZGŁOSZENIA JUŻ NIEBAWEM Ś L E D Ź

F A C E B O O K A

Z H P


IV Zlot Kadry ZHP  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you