Page 1

Harc-drukarka Potrzebne będą: Stara szczoteczka do zębów Nożyczki lub nożyk do papieru Grubszy papier do wykonania szablonów Ładny papier na którym będzie nanoszona farba Rozcieńczona farba lub farba plakatowa Pojemnik na farbę Ekran druciany, duże metalowe sitko lub materiały do wykonania ramki: • kwadratowy/prostokątny kawałek plastikowej ochronnej siatki ogrodniczej lub siatki podtynkowej • kwadratowa/prostokątna drewniana ramka lub cztery grube listewki, gwoździe lub wkręty, • małe gwoździe, pinezki lub taker Wykonanie: 1. Wydrukuj wzory, które chcesz mieć naniesione na kartkach i wytnij je, by uzyskać szablony 2. Na gazecie połóż kartkę, którą będziesz ozdabiał. Umieść na niej szablon. 3. Trzymaj ekran nad swoim projektem. 4. Zanurzaj szczoteczkę w farbie i rozprowadzaj ją po siatce (w ten sposób będziesz ochlapywał kartkę farbą). Możesz spróbować jak to działa na zwykłym papierze.


5. Usuń ramkę znad kartki oraz szablon z kartki, tak aby nie rozmazać farby.

6. Odłóż kartkę do wyschnięcia farby.

7. To co chcesz mieć na kartce zależy od Ciebie, więc spróbuj z rożnymi wzorami. Aby uzyskać różne efekty możesz wyciąć szablon tak by farba stanowiła tło lub wypełnienie wzoru.


Wykonanie ramki: 1. Listewki złóż tak, jak na rysunku i połącz gwoździami lub wkrętami - dwoma w każdym rogu. 2. Przygotuj kawałek plastikowej ochronnej siatki ogrodniczej lub siatki podtynkowej. Musi być kilka centymetrów szerszy i dłuższy niż przygotowana drewniana ramka.

3. Przymocuj siatkę do ramki za pomocą małych gwoździ, pinezek lub zszywek z takera. Zadbaj o to, by siatka była napięta.


Harc-drukarka  

majsterka

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you